Vyberte si cihlový dům POROTHERM podle energetické náročnosti

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Vyberte si cihlový dům POROTHERM podle energetické náročnosti"

Transkript

1 POROTHERM DŮM...hotová věc Vyberte si cihlový dům POROTHERM podle energetické náročnosti

2 PASIVNÍ DŮM nízké provozní náklady (náklady na vytápění) dům lze postavit z jednovrstvých stěn bez potřeby zateplení vysoké pořizovací náklady (cca o 1/3 vyšší) komplikovaná realizace krbu nebo krbových kamen nižší životnost sendvičových stěn nutnost nuceného a kontinuálního větrání vysoké náklady na údržbu domu a servis technologického vybavení Dům bez potřeby obvyklé otopné soustavy s používáním strojního větrání Pasivní domy jsou budovy s roční plošnou měrnou potřebou tepla na vytápění E A nepřesahující 20 kwh/(m 2.rok). Současně nemá u těchto budov celkové množství primární energie spojené s provozem budovy (vytápění, ohřev TUV vody a el. energie pro spotřebiče) překračovat hodnotu 120 kwh/(m 2.rok). Pro jednovrstvé obvodové stěny doporučujeme použít cihly POROTHERM T Profi a pro vrstvené stěny doporučujeme broušené cihly POROTHERM Profi s milimetrovou maltovou spárou nebo s pěnou DRYFIX. Pasivní dům je pro náročné a výjimečné klienty, pro které je zásadní prioritou maximální úspora provozních nákladů. Co znamená, když se řekne... NÍZKOENERGETICKÝ DŮM nižší provozní náklady (náklady na vytápění) dům lze postavit z jednovrstvých stěn bez potřeby zateplení vyšší pořizovací náklady (cca o 1/4 vyšší) komplikovaná realizace krbu nebo krbových kamen nižší životnost sendvičových stěn nutnost nuceného a kontinuálního větrání životnost technologií je výrazně nižší než životnost cihlového domu Dům s minimalizací energetických ztrát s používáním strojního větrání Nízkoenergetické domy jsou budovy s roční plošnou měrnou potřebou tepla na vytápění E A nepřesahující 50 kwh/(m 2.rok), které využívají velmi účinnou otopnou soustavu. Pro jednovrstvé obvodové stěny doporučujeme výrobky s nadstandardními tepelněizolačními vlastnostmi bloky EKO+, EKO+ Profi, EKO+ Profi DRYFIX a T Profi. Nízkoenergetický dům je optimální řešení pro dosažení minimálních nákladů na topení za přijatelnou cenu danou limitovaným architektonickým řešením domu a požadavky na styl bydlení uživatele.

3 ENERGETICKY EFEKTIVNÍ DŮM optimální pořizovací náklady snadná instalace krbu či krbových kamen vysoká životnost jednovrstvých stěn nízké náklady na údržbu domu přirozené větrání je snadné a neomezuje život v domě výborná akumulace zdiva (jednovrstvé zdivo přináší zisky energie i ve slunných zimních dnech) standardní provozní náklady (náklady na vytápění) Dům optimalizovaných vlastností s ohledem na vyváženost pořizovacích a provozních nákladů Pro obvodové stěny doporučujeme broušené cihly Profi a Profi DRYFIX, které zabezpečí mikroklima zdravého bydlení společně s nízkými náklady na výstavbu i provoz domu. Můžete rovněž zvolit výrobky s nadstandardními tepelněizolačními vlastnostmi - bloky EKO+, EKO+ Profi, EKO+ Profi DRYFIX a T Profi. Bydlení v energeticky úsporném domě je ekonomické a ekologické. Ušetříte za náklady na vytápění a získáte jistotu trvalé hodnoty své investice - dům z přírodních materiálů. O vlastnostech domů... ENERGETICKY STANDARDNÍ DŮM nízké pořizovací náklady snadná instalace krbu či krbových kamen nízké náklady na údržbu domu přirozené větrání je snadné a neomezuje život v domě vysoká životnost jednovrstvých stěn výborná akumulace zdiva (jednovrstvé zdivo přináší zisky energie i ve slunných zimních dnech) Dům optimalizovaný na nízké pořizovací náklady a splňující požadavky norem a vyhlášek Díky broušeným cihlám Profi a zdění s milimetrovou maltovou spárou nebo s pěnou DRYFIX zamezíte tepelným mostům a stavba bude stále suchá. Jednoduchou stavbou ušetříte za realizaci a zajistíte si zdravé a příjemné bydlení v cihlovém domě, který zároveň splňuje veškeré požadavky norem a vyhlášek. vyšší provozní náklady (náklady na vytápění)

4 L L K A S I F I K A Č N Í T Ř Í D AA VĚTRÁNÍ OKNA STĚNY PODLAHY STŘECHA JEDNOPODLAŽNÍ DŮM 107 m 2 ** roční náklady na vytápění Kč * Mechanické větrání se zpětným získáváním tepla z odpadního vzduchu Izolační trojsklo Lepený rám dodatečně izolovaný PUR pěnou POROTHERM 40 Profi + 28 cm nebo tep. izolace POROTHERM 24 Profi + 40 cm skladba podlahy s tepelnou izolací 30 cm skladba střechy s tepelnou izolací 46 cm U = 0,50 U = 0,86 U = 0,09 U = 0,09 U = 0,13 U = 0,08 * ceny plynu (vč. DPH) k dubnu 2012, při vytápění kondenzačním kotlem, včetně stálých plateb. U součinitel prostupu tepla [W / (m 2.K)] (parametr charakterizující tepelné vlastnosti konstrukcí) PASIVNÍ DŮM (E A < 20 kwh/m 2.rok) Dům bez potřeby obvyklé otopné soustavy za použití strojního větrání. K A S I F I K A Č N Í T Ř VĚTRÁNÍ OKNA STĚNY PODLAHY STŘECHA Mechanické větrání se zpětným získáváním tepla z odpadního vzduchu Izolační trojsklo Lepený rám dodatečně izolovaný PUR pěnou POROTHERM 42,5 T Profi nebo POROTHERM 40 Profi DF + 10 cm tep. izolace skladba podlahy s tepelnou izolací 30 cm skladba střechy s tepelnou izolací 46 cm DŮM 176 m 2 ** Í D AADVOUPODLAŽNÍ U = 0,50 U = 0,86 U = 0,16 U = 0,16 U = 0,13 U = 0,08 roční náklady na vytápění Kč * * ceny plynu (vč. DPH) k dubnu 2012, při vytápění kondenzačním kotlem, včetně stálých plateb. U součinitel prostupu tepla [W / (m 2.K)] (parametr charakterizující tepelné vlastnosti konstrukcí)

5 L L K A S I F I K A Č N Í T Ř Í D AB VĚTRÁNÍ OKNA STĚNY PODLAHY STŘECHA JEDNOPODLAŽNÍ DŮM 107 m 2 ** roční náklady na vytápění Kč * Mechanické větrání se zpětným získáváním tepla z odpadního vzduchu Izolační dvojsklo Lepený dřevěný rám POROTHERM 50 Hi Profi DF nebo POROTHERM 40 Profi + 10 cm tep. izolace skladba podlahy s tepelnou izolací 18 cm skladba střechy s tepelnou izolací 25 cm U = 1,10 U = 1,40 U = 0,16 U = 0,16 U = 0,21 U = 0,16 * ceny plynu (vč. DPH) k dubnu 2012, při vytápění kondenzačním kotlem, včetně stálých plateb. U součinitel prostupu tepla [W / (m 2.K)] (parametr charakterizující tepelné vlastnosti konstrukcí) NÍZKOENERGETICKÝ DŮM (E A < 50 kwh/m 2.rok) Dům s minimalizací energetických ztrát za použití strojního větrání. K A S I F I K A Č N Í T Ř VĚTRÁNÍ OKNA STĚNY PODLAHY STŘECHA Mechanické větrání se zpětným získáváním tepla z odpadního vzduchu Izolační dvojsklo Lepený dřevěný rám POROTHERM 44 EKO+ Profi DF nebo POROTHERM 36,5 T Profi skladba podlahy s tepelnou izolací 12 cm skladba střechy s tepelnou izolací 22 cm DŮM 176 m 2 ** Í D ABDVOUPODLAŽNÍ U = 1,10 U = 1,40 U = 0,19 U = 0,19 U = 0,30 U = 0,18 roční náklady na vytápění Kč * * ceny plynu (vč. DPH) k dubnu 2012, při vytápění kondenzačním kotlem, včetně stálých plateb. U součinitel prostupu tepla [W / (m 2.K)] (parametr charakterizující tepelné vlastnosti konstrukcí)

6 L L K A S I F I K A Č N Í T Ř Í D AB VĚTRÁNÍ OKNA STĚNY PODLAHY STŘECHA JEDNOPODLAŽNÍ DŮM 107 m 2 ** Přirozené větrání okny (topení lze snadno doplnit krbem, kamny,...) Izolační dvojsklo Lepený dřevěný rám POROTHERM 44 Profi nebo POROTHERM 44 P+D skladba podlahy s tepelnou izolací 10 cm skladba střechy s tepelnou izolací 20 cm roční náklady na vytápění Kč * U = 1,10 U = 1,40 U= 0,25 U= 0,28 U = 0,35 U = 0,20 * ceny plynu (vč. DPH) k dubnu 2012, při vytápění kondenzačním kotlem, včetně stálých plateb. U součinitel prostupu tepla [W / (m 2.K)] (parametr charakterizující tepelné vlastnosti konstrukcí) ENERGETICKY EFEKTIVNÍ DŮM Dům optimalizovaných vlastnostís s ohledem na vyváženost pořizovacích a provozních nákladů. K A S I F I K A Č N Í T Ř VĚTRÁNÍ OKNA STĚNY PODLAHY STŘECHA Přirozené větrání okny (topení lze snadno doplnit krbem, kamny,...) Izolační dvojsklo Lepený dřevěný rám POROTHERM 40 EKO+ Profi DF nebo POROTHERM 36,5+ Profi DF + 8 cm tep. izolace skladba podlahy s tepelnou izolací 12 cm skladba střechy s tepelnou izolací 22 cm DŮM 176 m 2 ** Í D ABDVOUPODLAŽNÍ U = 1,10 U = 1,40 U = 0,21 U = 0,21 U = 0,30 U = 0,18 roční náklady na vytápění Kč * * ceny plynu (vč. DPH) k dubnu 2012, při vytápění kondenzačním kotlem, včetně stálých plateb. U součinitel prostupu tepla [W / (m 2.K)] (parametr charakterizující tepelné vlastnosti konstrukcí)

7 L L K A S I F I K A Č N Í T Ř Í D AC VĚTRÁNÍ OKNA STĚNY PODLAHY STŘECHA JEDNOPODLAŽNÍ DŮM 107 m 2 ** Přirozené větrání okny (topení lze snadno doplnit krbem, kamny,...) Izolační dvojsklo Lepený dřevěný rám POROTHERM 40 Profi nebo POROTHERM 40 P+D skladba podlahy s tepelnou izolací 8 cm skladba střechy s tepelnou izolací 16 cm roční náklady na vytápění Kč * U = 1,70 U = 0,26 U = 0,30 U = 0,45 U = 0,24 * ceny plynu (vč. DPH) k dubnu 2012, při vytápění kondenzačním kotlem, včetně stálých plateb. U součinitel prostupu tepla [W / (m 2.K)] (parametr charakterizující tepelné vlastnosti konstrukcí) ENERGETICKY STANDARDNÍ DŮM Dům optimalizovaný na nízké pořizovací náklady a splňující požadavky norem a vyhlášek. K A S I F I K A Č N Í T Ř VĚTRÁNÍ OKNA STĚNY PODLAHY STŘECHA Přirozené větrání okny (topení lze snadno doplnit krbem, kamny,...) Izolační dvojsklo Lepený dřevěný rám POROTHERM 40 Profi nebo POROTHERM 40 P+D skladba podlahy s tepelnou izolací 8 cm skladba střechy s tepelnou izolací 16 cm DŮM 176 m 2 ** Í D ACDVOUPODLAŽNÍ U = 1,70 U = 0,26 U = 0,30 U = 0,45 U = 0,24 roční náklady na vytápění Kč * * ceny plynu (vč. DPH) k dubnu 2012, při vytápění kondenzačním kotlem, včetně stálých plateb. U součinitel prostupu tepla [W / (m 2.K)] (parametr charakterizující tepelné vlastnosti konstrukcí)

8 Dobrá rada není vůbec drahá Vztah společnosti Wienerberger a jejích klientů zdaleka nekončí prodejem stavebního materiálu. Celý balíček doplňkových služeb slouží k jedinému cíli. Tím je spokojenost zákazníka. Stejně jako Vy děláme vše proto, aby projekt dopadl na výbornou. Jsme přítomni při zakládání stavby, jsme na telefonu, na u, jsme s Vámi. Pomůžeme Vám... Na našich internetových stránkách si snadno, rychle a hlavně zdarma vytvoříte energetický štítek obálky budovy k Vašemu projektu (domu). Jednoduše vyplníte požadované údaje v protokolu a vzápětí si můžete vytisknout protokol i s energetickým štítkem. Energetický štítek pro Vaši stavbu

9 Výpočet nákladů na vytápění Pomocí POROmetru, který naleznete na našich stránkách, si snadno a rychle vypočítáte roční náklady na vytápění. A budete si tak moci porovnat, jaký vliv má na tyto výdaje volba zdicího materiálu pro obvodovou stěnu. Služby pro Vás. Po celé ČR jsou k dispozici vybrané stavební fi rmy, které jsou připraveny nabídnout Vám výstavbu rodinného domu jak podle individuálního projektu dodaného investorem, tak i podle libovolného typového projektu. Typový projekt je navíc pro stavebníky v programu POROTHERM DŮM zdarma. Pomoc s realizací stavby

10 Life red 100x3 Program výstavby rodinných domů POROTHERM DŮM Pomáháme Vám bydlet.

11 Barvy vašeho života. Kompletní řešení od podlahy po fasádu 8mm.indd Potřebujete prvotřídní podlahové a omítkové systémy nebo fasádu? Vyžadujete dokonalé provedení? Chcete dopřát sobě i své rodině pěkný dům, ve kterém se budete cítit dobře? Nabízíme vám řešení! Baumit open Premium s unikátní samočisticí fasádou Nanopor představuje v současnosti nejlepší komplexní systém fasádního zateplení. Pro interiér vám doporučujeme sádrové omítkové systémy s dokonale hladkým povrchem. Jejich vlastnosti příznivě regulují interiérovou vlhkost a tím pozitivně ovlivňují mikroklima ve vašem domě. A při realizaci podlah oceníte lité potěry Baumit Alpha. Okna a dveře jsou oči Vašeho domu Moderní architektura rodinných domů představuje nekonečnou designovou hru. Otvorové výplně jsou díky své tvarové, materiálové a konstrukční rozmanitosti skvělým žolíkem této hry. Výrobky firmy OKNOTHERM odrážejí ve své koncepci nejen módní vlny, ale především vývojové trendy. Při výstavbě Vašeho domu zpravidla preferujete účelovost oken a dveří při zachování vysokých estetických nároků. Široká škála provedení oken a dveří OKNOTHERM ze dřeva, plastu i hliníku jistě splní všechny tyto představy. Příslušenství a stínící program k oknům zahrnuje profesionální vyspělé výrobky, které budou Vašemu domu slušet. Odborná montáž je samozřejmostí. S okny OKNOTHERM bude Váš dům vidět.

12 Střešní krytina Střecha dělá dům - pravidlo roky osvědčené při realizaci rodinných domů. Dnes nejde jen o funkci střechy, ale zároveň o trvalou estetickou hodnotu domu. Nestačí jen zářivě barevná fasáda, dům vnímáme jako celek, kde střecha plní dominantní estetickou funkci. Nejenom barvu přírodní, cihlovou, ale třeba střechu s matnou engobou, a nebo lesklou glazurou. Hodí se k vašemu domu krytina s velkou vlnou, malou, nebo spíše rovný, jednoduchý tvar, tedy pokud nedáte přednost drážkované klasice? Ale pozor! Střecha to nejsou jen tašky, ale množství doplňků, které tvoří dohromady ucelený funkční systém. Vybírejte krytinu s rozvahou. Děláte to pro sebe! zákaznická linka: Když komín a větrání patří k sobě Mít teplo a zároveň ušetřit za topení? Kochat se pohledem na oheň v krbu? Ohřívat se u kamen? Kombinace komínu a větracího systému umožňuje vytvořit optimální předpoklady pro snížení nákladů vynaložených na energii. Zároveň tím pro váš dům zajistíte příjemné teplo a přísun čerstvého vzduchu. Když se rozhodnete pro systém Schiedel DUO, volíte komplexní řešení, které zabezpečí potřebnou hygienickou výměnu vzduchu v bytě a zároveň umožní bezproblémový provoz lokálních spotřebičů, například oblíbených krbových kamen. Schiedel DUO komín a větrání patří k sobě.

13 Tepelné, zvukové a protipožární izolace z minerální vlny a polystyrenu Potřebujete izolační materiály? Řešíte izolaci podlah, příček, fasád, soklů, stropů, střech či potrubí? Nevíte jak vybrat účinnou parozábranu? Chcete možnost volby vhodné izolace? Isover nabízí nejširší sortiment izolací ze skelné i čedičové vlny, extrudovaného polystyrenu XPS a expandovaného polystyrenu EPS. Vyzkoušejte Isover Unirol Profi pro šikmé střechy. Zateplujte s novými šedými deskami EPS s grafitem. Vynikající tepelně izolační vlastnosti. Profesionální zateplení stěn s Isover EPS GreyWall a podlah s Isover EPS Grey. Pomáháme Vám bydlet. Pevné ukotvení pro každého Stavíte nebo renovujete a hledáte kotvení vhodné pro všechny materiály? Utrhla se vám garnyž? Nebo byste rádi připevnili poličku či rovnou kuchyňskou linku? Chcete úsporné, bezpečné a profesionální řešení? Fischer poskytuje zajímavé možnosti pro kutily i profesionály. Produktové portfólio obsahuje kolem výrobků od plastových hmoždinek přes chemické a ocelové kotvy. V sortimentu také naleznete kotvení pro zateplovací systémy, sanitární upevnění a mnoho dalšího.

14 Financování stavby pod kontrolou Jsou pro vaši výstavbu poslední překážkou finance? Poradíme vám, kde si levně půjčit, pomůžeme s kompletací podkladů pro banku a vyjednáme individuální podmínky. VYDĚLEJTE NA VAŠÍ HYPOTÉCE A NECHTE SI ZA NI ZAPLATIT. Ušetřené peníze můžete investovat do studie, kterou pro vás vytvoříme, abychom vdechli vašemu snu podobu a tvar. Vyřídíme vám veškerá povolení, zajistíme potřebné průzkumy a odborné posudky a zpracujeme kompletní projektovou dokumentaci. Důsledně vypracovaná dokumentace k provedení stavby je základním stavebním kamenem úspěšné realizace a výrazně může eliminovat vaše budoucí finanční ztráty. S NAŠÍ POMOCÍ SE VÁŠ SEN STANE REALITOU. Projekty rodinných domů Uvažujete o bydlení ve svém? Pořiďte jednoduše, rychle a levně všechny projekty vašeho domova od jednoho dodavatele. V nabídce G SERVIS na si vyberete z 1000 osvědčených a oblíbených typových rodinných domů. A pokud ne, zpracujeme vám kompletní projektovou dokumentaci individuálního projektu. V letošním roce jsme rozšířili nabídku o pozemky, ploty, altány a AKU vytápění. Ke všem projektům dodáváme ucelenou dokumentaci, kterou potřebujete pro zahájení stavebního řízení: kompletní projekt rodinného domu včetně řemesel, projekt osazení domu na pozemek, průkaz ENB a měření radonu. PROJEKT ŽUMPY ZAHRADNÍ NÁVRH PLOTY A OPLOCENÍ ÚPRAVA PROJEKTU PROJEKT DOMU ALTÁNY PRO ZAHRADU BAZÉNY, JEZÍRKA GARÁŽE A STÁNÍ VIZUALIZACE

15 Z cihel rychle, jednoduše a nízkoenergeticky Chcete zdít jednoduše a rychle? Mít dům z materiálu s vynikajícími tepelněizolačními vlastnostmi a dlouhou životností? Toužíte po nízkoenergetickém bydlení i bez zateplení? S POROTHERMEM můžete dostat ještě víc. Hrubou stavbu lze zvládnout do týdne a cihly pořídíte za velmi atraktivní cenu. Například cihly POROTHERM 44 EKO+ Profi DRYFIX v sobě spojují výhody unikátní technologie zdění pomocí pěny DRYFIX a zdiva s výjimečnými tepelněizolačními parametry, jež umožňuje výstavbu nízkoenergetických domů. S technologií DRYFIX lze přitom stavět až do -5 C, zdicí pěna je k dispozici zdarma při nákupu cihel. zákaznická linka: Nezávislá kontrola Chcete mít jistotu kvalitního bydlení? Získat certifikát, že je váš dům naprosto v pořádku? Součástí programu POROTHERM DŮM Wienerberger je kontrola konečného provedení stavby rodinného domu nezávislými kontrolními organizacemi v oblasti výstavby (TZÚS a CSI). Kontroloři celou stavbu nejen pečlivě prohlédnou, ale i vyznačí všechny případné nedostatky. Teprve když je vše v pořádku, získá dům certifikát o kvalitě. A protože je podle předem daných standardů kvality kontrolován každý POROTHERM DŮM, můžete se již dopředu radovat z kvalitního bydlení za rozumnou cenu!

16 OKNA A DVEŘE (ZE DŘEVA, PLASTU I HLINÍKU) OKNOTHERM spol s r.o. tel.: FASÁDY, OMÍTKY, MALTY Baumit, spol. s r. o. tel.: STŘEŠNÍ KRYTINY TONDACH Česká republika s.r.o. tel.: KOTVENÍ A PŘIPEVŇOVÁNÍ fischer international s.r.o. tel.: TEPELNÉ, ZVUKOVÉ A PROTIPOŽÁRNÍ IZOLACE Divize Isover, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. tel.: (800 ISOVER) Partneři programu KOMÍNOVÉ SYSTÉMY Schiedel, s.r.o. tel.: PROJEKTY RODINNÝCH DOMŮ G SERVIS CZ, s. r. o. zákaznická linka: FINANCOVÁNÍ STAVEB Profesionálové, a.s. tel.: KOMPLETNÍ CIHLOVÝ SYSTÉM POROTHERM Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. tel.:

17 Stavte 1s kompetentní stavební firmou s důrazem na kvalitu provedení stavby rodinného domu. Stavět 2můžete podle libovolného projektu nebo získejte projekt POROTHERM DŮM zdarma. Výhody programu 3 Po celou dobu výstavby Vás jistí nadstandardní finanční záruka - garanční listina. kompletní seznam výhod na

18 Praha a Středočeský kraj A V stav, spol. s r.o., Hořovice Gostas s.r.o., Šestajovice HARMONY SZ, a.s., Říčany - Radošovice MONTIS PLUS, spol. s r.o., Kralupy nad Vltavou NOVAKO CZ s.r.o., Brandýs nad Labem PMJ stavební sdružení, Zvěřínek REBAU s.r.o., Statenice, Praha- západ SALK, spol. s r.o., Rakovník SPS Engineering s.r.o., Praha STAVBY- REKONSTRUKCE PEJŠA, s.r.o., Kladno STAVEBNÍ FIRMA NEUMANN, Mělník Jihočeský kraj Eremiáš stavební s.r.o., Tábor JOSTRA cz spol. s r.o., Stachy Stavební firma SIXL, spol. s r. o., Český Krumlov Jihomoravský kraj PAREA,s.r.o., Vyškov SENEST spol. s r.o., Brno Karlovarský kraj INMONT CHEB s. r. o., Cheb kraj Vysočina Stylstav s.r.o., Křižanov AD Trade spol. s r.o., Třebíč Kompetentní stavební fi rmy Královéhradecký kraj STATING s. r. o., Kostelec nad Orlicí Liberecký kraj FECIT-Plus s.r.o., Liberec Moravskoslezský kraj O.K.D.C. mont s.r.o., Ostrava-Jih PROIN - projekce a realizace staveb, s.r.o., Český Těšín Olomoucký kraj E.PROXIMA, s.r.o., Olomouc Pardubický kraj KERION s.r.o., Pardubice Plzeňský kraj BIS, a. s., Plzeň Brick spol. s r.o., Plzeň Ústecký kraj EUROBLOK, spol. s r. o., Osek Zlínský kraj 1. VASTO spol. s r. o., Vsetín STABOS stavební, spol. s r.o., Bohuslavice u Zlína Prezentaci kompetentních stavebních fi rem včetně kontaktů najdete v brožuře POSTAVÍME VÁM DŮM a na

POROTHERM DŮM...hotová věc. Postavíme vám. dům DŮM ROKU 2012. www.porothermdum.cz

POROTHERM DŮM...hotová věc. Postavíme vám. dům DŮM ROKU 2012. www.porothermdum.cz POROTHERM DŮM...hotová věc Postavíme vám dům DŮM ROKU 2012 Vítězné realizace a studie soutěže POROTHERM DŮM BRICK AWARD www.porothermdum.cz Nejlepší dům je ten, který splňuje vaše sny Tak jako cihlový

Více

www.sulko.cz. 800 155 156

www.sulko.cz. 800 155 156 www.sulko.cz. 800 155 156 Vize společnosti Naším cílem je vyrábět a dodávat náročným zákazníkům produkty, na které se budou moci dlouhodobě spolehnout a které přispějí k většímu komfortu jejich bydlení.

Více

Průvodce nabídkou. www.sulko.cz. 800 155 156

Průvodce nabídkou. www.sulko.cz. 800 155 156 Průvodce nabídkou 2011. 800 155 156 02 03 Vize společnosti Naším cílem je vyrábět a dodávat náročným zákazníkům produkty, na které se budou moci dlouhodobě spolehnout a které přispějí k většímu komfortu

Více

Bulletin 1/2014 ASOCIACE DODAVATELŮ montovaných DOMŮ

Bulletin 1/2014 ASOCIACE DODAVATELŮ montovaných DOMŮ www.admd.cz Bulletin 1/2014 ASOCIACE DODAVATELŮ montovaných DOMŮ Vážení a milí čtenáři, nemusel jsem dlouho přemýšlet, jakému tématu bych se rád v těchto řádcích věnoval. Chci mluvit o hodnotách a rád

Více

Vytápění. Rady, tipy, informace

Vytápění. Rady, tipy, informace Rady, tipy, informace Měřiče spotřeby Díky PRE jsem ušetřila 1 500 Kč na ročním provozu kombinované chladničky. Půjčte si i vy zdarma měřič spotřeby. www.energetickyporadce.cz/merici-zarizeni 2 Centrum

Více

Systém výměny vzduchu s využitím teploty země pro kontrolovatelné větrání objektů

Systém výměny vzduchu s využitím teploty země pro kontrolovatelné větrání objektů Systém výměny vzduchu s využitím teploty země pro kontrolovatelné větrání objektů Ivan Chichmanov REHAU s.r.o., Obchodní 117, 251 70 Čestlice, Ivan.Chichmanov@prag.rehau.com Úspora energie je pojem, který

Více

komplexní ZDICÍ SYSTÉM BEST UNIKA

komplexní ZDICÍ SYSTÉM BEST UNIKA komplexní ZDICÍ SYSTÉM BEST UNIKA BEST UNIKA je vynikající stavební materiál Spolehlivá, trvanlivá konstrukce zajišťuje pohodu bydlení Doc. Ing. Zdeněk Kutnar, CSc., ČVUT Praha, fakulta architektury, ústav

Více

PANELOVÝ DŮM A BYT. PANELOVÁ SÍDLIŠTĚ vize realita inovace 28/2009. Pozvánky na výstavy: Výstaviště Praha Holešovice 26. 28. února

PANELOVÝ DŮM A BYT. PANELOVÁ SÍDLIŠTĚ vize realita inovace 28/2009. Pozvánky na výstavy: Výstaviště Praha Holešovice 26. 28. února 28/2009 ročník 12 Pozvánky na výstavy: PANELOVÝ DŮM A BYT Výstaviště Praha Holešovice 26. 28. února PANELOVÁ SÍDLIŠTĚ vize realita inovace Ostrava, Brno, Praha Program PANEL by mohl pomoci proti krizi

Více

MODERNÍ ENERGETICKY ÚSPORNÉ BUDOVY. Ing. Jiří Labudek, Ph.D. I Ing. Jiří Teslík Ing. Naďa Zdražilová I Ing. Jan Neuwirt

MODERNÍ ENERGETICKY ÚSPORNÉ BUDOVY. Ing. Jiří Labudek, Ph.D. I Ing. Jiří Teslík Ing. Naďa Zdražilová I Ing. Jan Neuwirt MODERNÍ ENERGETICKY ÚSPORNÉ BUDOVY Ing. Jiří Labudek, Ph.D. I Ing. Jiří Teslík Ing. Naďa Zdražilová I Ing. Jan Neuwirt PODĚKOVÁNÍ Realizační tým Moravskoslezského energetického klastru věnuje poděkování

Více

Okna do rodinných domů

Okna do rodinných domů W W W. D O M O V I N Y. C Z BAVTE SE BYDLENÍM srpen 2008 ZDARMA Zdokonalené vlastnosti střešní krytiny str. 8-9 Předokenní rolety str. 6-7 Okna do rodinných domů i paneláků str. 10-11 12 833 Kč nebo 1

Více

Vliv (chování) uživatele na environmentální přínos nízkoenergetických staveb

Vliv (chování) uživatele na environmentální přínos nízkoenergetických staveb Vliv uživatele stavby na environmentální přínos (nízkoenergetických) staveb strana 1 Vliv (chování) uživatele na environmentální přínos nízkoenergetických staveb Inovativní produkt v rámci projektu Příprava

Více

VÝPOČTY Ekonomických úspor a efektivity zateplení RENOVACÍ KE KOMFORTNÍMU BYDLENÍ. Řešení vedoucí k úsporám energie

VÝPOČTY Ekonomických úspor a efektivity zateplení RENOVACÍ KE KOMFORTNÍMU BYDLENÍ. Řešení vedoucí k úsporám energie RENOVACÍ KE KOMFORTNÍMU BYDLENÍ Řešení vedoucí k úsporám energie VÝPOČTY Ekonomických úspor a efektivity zateplení Nejširší nabídka tepelných, zvukových a protipožárních izolací 2 Zateplení se opravdu

Více

KATALOG VÝROBKŮ. FenStar s.r.o.

KATALOG VÝROBKŮ. FenStar s.r.o. FenStar s.r.o. FenStar s.r.o. Fenstarová 1, 684 01 Hodějice tel. +420 544 146 111, fax +420 544 146 006 info@fenstar.com www.fenstar.com KATALOG VÝROBKŮ Katalog výrobků Společnost FenStar 4 Proč právě

Více

Jednoduše postav dům!

Jednoduše postav dům! Jednoduše postav dům! Stavební popis domů Primo Platné od 01.06.2012 Pulkrt Development, s.r.o., Jiřího z Poděbrad 56, 787 01 Šumperk Proč s námi Bezpečná investice Česká firma s bohatými zkušenostmi ve

Více

Environmentálně. šetrné stavby 4. ročník. ENVIC, o.s. a kolektiv

Environmentálně. šetrné stavby 4. ročník. ENVIC, o.s. a kolektiv Environmentálně šetrné stavby 4. ročník ENVIC, o.s. a kolektiv Obsah Předmět: KONSTRUKCE Konstrukční systémy nízkoenergetických a pasivních domů 3 Rekonstrukce a výměna otvorových výplní 3 Řešení rekonstrukce

Více

Baumit Zateplovací systémy

Baumit Zateplovací systémy Baumit Zateplovací systémy pro ještě lepší a zdravější bydlení Krásné a zdravé bydlení Systémové řešení pro každou stavbu Regenerace bytových domů Zateplovací systémy Energeticky úsporné bydlení a rentabilní

Více

Byty, Domy, Zahrady NOVÉ TRENDY PRO VAŠI KOUPELNU CHYTRÁ VODA ZE ZÁSUVKY Z KANCELÁŘÍ ZASE BYTY PŘÍLOHA BUSINESS OFFICE. duben 2007

Byty, Domy, Zahrady NOVÉ TRENDY PRO VAŠI KOUPELNU CHYTRÁ VODA ZE ZÁSUVKY Z KANCELÁŘÍ ZASE BYTY PŘÍLOHA BUSINESS OFFICE. duben 2007 duben 2007 Byty, Domy, Zahrady ZDARMA pro obchodní partnery NOVÉ TRENDY PRO VAŠI KOUPELNU CHYTRÁ VODA ZE ZÁSUVKY Z KANCELÁŘÍ ZASE BYTY PŘÍLOHA BUSINESS OFFICE Editorial Vybrali jsme z obsahu Trh s byty

Více

jsou do ní integrovány fotovoltaické panely. Každá obvodová zeď může být jiná.

jsou do ní integrovány fotovoltaické panely. Každá obvodová zeď může být jiná. 50 Realizace. Princip: optimalizace tepelné Každý stavební prvek má zásadní vliv. Ať střecha, obvodová stěna nebo sklep dobrá tepelná kvalita jednotlivých komponentů je vždy tou nejbezpečnější a nejvíce

Více

Prima domov! 20LET ISO NORMY GARANCE MAXIMÁLNÍ KVALITA MINIMÁLNÍ CENY! Stavte se u nás! www.prima-okna.cz PERFEKTNÍ NABÍDKA!

Prima domov! 20LET ISO NORMY GARANCE MAXIMÁLNÍ KVALITA MINIMÁLNÍ CENY! Stavte se u nás! www.prima-okna.cz PERFEKTNÍ NABÍDKA! 2014 Prima domov! 20LET PERFEKTNÍ NABÍDKA! Stavte se u nás! www.prima-okna.cz MAXIMÁLNÍ KVALITA MINIMÁLNÍ CENY! DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA CZ TRADIČNÍ ZNAČKA ISO NORMY GARANCE ŠPIČKOVÁ KVALITA MODERNÍ DESIGN ODBORNÉ

Více

Bulletin 1/2013. Zdravé bydlení? Špičkové technické parametry? Individuální vzhled? Kvalitní dřevostavby jsou vždy řešením!

Bulletin 1/2013. Zdravé bydlení? Špičkové technické parametry? Individuální vzhled? Kvalitní dřevostavby jsou vždy řešením! www.admd.cz Bulletin 1/2013 ASOCIACE DODAVATELŮ montovaných DOMŮ Zdravé bydlení? Špičkové technické parametry? Individuální vzhled? Kvalitní dřevostavby jsou vždy řešením! Dlouholeté působení výrobců dřevostaveb

Více

První český titul zaměřený na výstavbu a provoz budov s nízkou energetickou náročností

První český titul zaměřený na výstavbu a provoz budov s nízkou energetickou náročností První český titul zaměřený na výstavbu a provoz budov s nízkou energetickou náročností 4 2014 AKTUÁLNĚ: Pražské stavební předpisy pozastaveny, šetří je Policie ČR Být tak pasivní jako Brusel! LEED Platinum

Více

36/2011 ročník 14. Koupelna s luxferami vypadá nádherně. Přitom tento efekt je snadno realizovatelný.

36/2011 ročník 14. Koupelna s luxferami vypadá nádherně. Přitom tento efekt je snadno realizovatelný. 36/2011 ročník 14 Hledáte rady a tipy na bydlení? Zveme Vás na FOR ARCH PVA EXPO Praha 21. 25. 9. v Letňanech Evropské dotace pomáhají zlepšit prostředí českých sídlišť www.panelovydum.cz Koupelna s luxferami

Více

Pro Vaše sny a přání máme okna i dveře otevřená dokořán.

Pro Vaše sny a přání máme okna i dveře otevřená dokořán. PRODUKTOVÝ KATALOG 2013 Pro Vaše sny a přání máme okna i dveře otevřená dokořán. NĚKOLIK ZAMYŠLENÍ PŘED VÝBĚREM OKEN A DVEŘÍ CO VÁM MOHU NABÍDNOUT? Když tuto otázku uslyšíte od číšníka v dobré restauraci,

Více

náročnost EkoWATT 2009 Lenka Hudcová a kol.

náročnost EkoWATT 2009 Lenka Hudcová a kol. ENERGETICKÁ náročnost EkoWATT 2009 Lenka Hudcová a kol. BUDOV Energetická náročnost budov základní pojmy a platná legislativa Autoři: Lenka Hudcová, Monika Kašparová, Gabriela Krajcarová, David Lukavec,

Více

PSMCZ 1 2010. stavební infozpravodaj. www.psmcz.cz

PSMCZ 1 2010. stavební infozpravodaj. www.psmcz.cz www.psmcz.cz PSMCZ 1 2010 ISSN 1802-6907 stavební infozpravodaj Maloformátová krytina do extrémních podmínek Svitkové plechy pro falcované krytiny Okapové systémy Záruka 40 let www.prefa.com Prefa Aluminiumprodukte

Více

Byty, Domy, Zahrady CHCETE SI KOUPIT POHOVKU SVÝCH SNŮ? PORADÍME NA STR. 12

Byty, Domy, Zahrady CHCETE SI KOUPIT POHOVKU SVÝCH SNŮ? PORADÍME NA STR. 12 březen 2007 Byty, Domy, Zahrady CHCETE SI KOUPIT POHOVKU SVÝCH SNŮ? PORADÍME NA STR. 12 ZDARMA pro obchodní partnery NÍZKOENERGETICKÝ DŮM V ČECHÁCH VAŠE VODNÍ SÍLA A ELEKTŘINA ZADARMO BYDLET CO NEJBLÍŽE

Více

Bankovní institut vysoká škola Praha

Bankovní institut vysoká škola Praha Bankovní institut vysoká škola Praha Katedra oceňování majetku Moderní materiály a technologie pro výstavbu a jejích vliv na tržní hodnotu Bakalářská práce Autor: Zuzana Horníčková Oceňování majetku Vedoucí

Více

str. 8-9 Zahrada v říjnu SKVĚLÝ NÁBYTEK ZA SKVĚLÉ CENY -45% běžná cena 9.990 Kč CHESTER M58 relaxační křeslo, kombinace kůže/eko-kůže, 3 barvy

str. 8-9 Zahrada v říjnu SKVĚLÝ NÁBYTEK ZA SKVĚLÉ CENY -45% běžná cena 9.990 Kč CHESTER M58 relaxační křeslo, kombinace kůže/eko-kůže, 3 barvy W W W. D O M O V I N Y. C Z BAVTE SE BYDLENÍM říjen 2008 ZDARMA -40% 24 300 Kč nebo 1 5.990 Kč UDINE obývací stěna, provedení buk/stříbrná, v210 š275 h52 cm Chytré zdivo str. 8-9 běžná cena 9.990 Kč Zahrada

Více

19. a 20. ledna 2006 v Mikulově a v Hodoníně

19. a 20. ledna 2006 v Mikulově a v Hodoníně 1 19. a 20. ledna 2006 v Mikulově a v Hodoníně Historie a perspektivy vývoje energetické náročnosti budov Ing. Bronislav Bechník, PhD. reing@seznam.cz Úvod Energetická náročnost v užším pojetí - podle

Více

Ú OD VLTAVÍN PRIMA-OKNA.CZ VLTAVÍN PRIMA-OKNA PRIMA-OKNA VLTAVÍN

Ú OD VLTAVÍN PRIMA-OKNA.CZ VLTAVÍN PRIMA-OKNA PRIMA-OKNA VLTAVÍN KATALOG OKNA 2013 ÚVOD VLTAVÍN jako tradiční český dodavatel interiérových a vchodových dveří výrazně rozšířil svoji nabídku o kompletní sortiment oken. V rámci své nové řady PRIMA-OKNA.CZ přichází s komplení

Více