Nabíječka Ultra Fast Charger. Infrastruktura připravená na budoucnost pro rychlé nabíjení elektrických vozidel. charge-ultra-fast.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Nabíječka Ultra Fast Charger. Infrastruktura připravená na budoucnost pro rychlé nabíjení elektrických vozidel. charge-ultra-fast."

Transkript

1 Nabíječka Ultra Fast Charger Infrastruktura připravená na budoucnost pro rychlé nabíjení elektrických vozidel. charge-ultra-fast.com

2

3 Připravte se na ultra rychlé nabíjení elektrických automobilů již dnes. Elektromobilita je ústřední součástí inteligentního, dekarbonizovaného a ekologického městského životního stylu. Klíč k vytvoření mobility šetrné ke klimatu. Automobily přispívají přibližně 12 % k celkovým emisím oxidu uhličitého (CO2), který je hlavním skleníkovým plynem. Evropskou odpovědí na tuto výzvu je nevratný posun k nízkoemisní mobilitě z hlediska emisí uhlíku a znečišťujících látek v ovzduší. Aby byla elektrická vozidla hromadně přijata a používána, je nutné široce zpřístupnit infrastrukturu pro nabíjení a údržbu v celé Evropě. Konečným cílem je umožnit cestování automobilem po celé Evropě nabíjení elektrického vozidla bude stejně snadné jako natankování. Uživatelé očekávají, že nabíjecí stanice snadno naleznou a použijí. Z pohledu uživatelů jsou snadná manipulace a placení stejně významné jako rychlé nabíjení jejich vozidel. Uživatelé se obávají, že nabíjecí stanice by mohla být při příjezdu obsazena, a museli by tak čekat ve frontě. Uživatelé očekávají, že vozy budou mít v budoucnu delší dojezd. Pro jízdy na dlouhé vzdálenosti je rychlé nabíjení nutností a uživatelé jsou ochotni si za ně připlatit. Dnes existují různé životaschopné obchodní modely pro provozovatele nabíjecích bodů. Jejich cílem je dosáhnout zisku tím, že nabídnou rychlou nabíjecí službu. Buď na základě samotného nabíjení nebo prostřednictvím dalších poskytovaných služeb. Kromě samotné funkčnosti nabíjecí stanice a celkových nízkých nákladů na vlastnictví po celou dobu životnosti výrobku je tak dostupnost nabíjecí služby jedním z dalších aspektů pro jejich zákazníky. V rámci technologie orientované na budoucnost musí být podporovány budoucí automobily s vysokým výkonem nabíjení převyšujícím 100 kilowattů, rozšířeným dojezdem a vyšší kapacitou baterií, které lze dokonce nabíjet ještě rychleji díky technologii 1000 V.

4 Nabíječka Ultra Fast Charger od společnosti Delta. Připravte se na budoucnost. Nabíječka Ultra Fast Charger je nejnovější dobíjecí infrastrukturou elektromobilů společnosti Delta, která je určena provozovatelům nabíjecích stanic hledajících dlouhodobě ekonomické řešení. S výstupním výkonem 150 kw disponuje nabíječka tím nejvyšším komerčně dostupným nabíjecím zdrojem stejnosměrného proudu na trhu s modulárním systémem orientovaným na budoucnost, který lze později snadno upgradovat. Tak mají dnešní provozovatelé a investoři zajištěnu kompatibilitu se zítřejšími požadavky, přičemž se snižují celkové náklady na vlastnictví v nadcházejících letech. V kombinaci s minimálním úsilím při instalaci ve srovnání s jinými dostupnými systémy, všestranností designu stanice a uživatelskou přívětivostí je nabíječka Ultra Fast Charger od společnosti Delta určena pro budoucí nabíjecí stanice elektromobilů.

5 Nabíječka Ultra Fast Charger od společnosti Delta je multistandardní univerzální nabíječka vhodná pro všechny dostupné elektrické automobily dnes i v dohledné budoucnosti. Již dnes může výrobcům automobilů pomoci při nabíjení nových prototypů v reálném provozu. Vysoký výkon. Vysoké napětí. Nabíječka poskytuje současné nabíjení pro celkem čtyři automobily dva vozy s dynamickým nabíjením stejnosměrným proudem a dvě vozidla nabíjená střídavým proudem. Díky dobíjecímu výkonu 150 kw stejnosměrného proudu a upgradovatelnosti na dobíjecí technologii 1000 V je systém připraven k rychlému nabíjení elektrických vozidel zítřka. Návrh systému pro nabíjení stejnosměrným proudem je modulární a sestává z výkonných napájecích modulů. Provozovatel tak může začít již dnes s nižším výkonem při nižších nákladech a v budoucnu přidat další výkon. kw V

6 Nadešel čas investovat. Díky upgradovatelnému a modulárnímu systému lze nabíjecí infrastrukturu strategicky rozmístit podle vývoje na trhu, přičemž investice jsou do budoucna ochráněny. Snížení celkových nákladů na vlastnictví. Snížené kapitálové výdaje. Ušetřete počáteční investiční náklady a začněte chytře s jednou univerzální nabíjecí stanicí sdílejte kapacitu stejnosměrného proudu o výkonu kw pro dvě vozidla a později kapacitu jednoduše rozšiřte při minimalizovaných procesech a nákladech. Namísto investování do několika nabíjecích stanic, abyste tak předešli frontám a mohli současně obsloužit více než jeden nabíjecí proces, lze díky jedné nabíječce Ultra Fast Charger současně obsloužit až čtyři zákazníky. Tím se snižují nejen samotné investice do nabíjecích stanic, nýbrž i náklady na instalaci, např. připojení k trafostanici, kabeláž, stavební materiál a náklady na práci. V porovnání s jinými multifunkčními vysoce výkonnými nabíječkami na trhu má tato nabíječka malý půdorys 90 cm x 90 cm a nízkou hmotnost, takže lze její základnu zabudovat do betonu jen s minimálním úsilím. Instalace a konfigurace jsou velmi snadné stačí jen připojit a začít používat, tj. systém plug and play. Díky dynamickému řízení střídavého proudu nabíječky Ultra Fast Charger od společnosti Delta lze nabíječku provozovat i s omezeným připojením k síti (rozvodna a kabeláž), která nemůže poskytnout plný výkon pro všechny čtyři nabíjecí body současně. Nabíječka Ultra Fast Charger dynamicky omezuje nabíjecí výkon u připojených vozidel, aby nedošlo k přetížení rozvodny. Inteligentní investoři plánují do budoucna modernizaci rozvodny v souladu s očekávaným zvýšením poptávky po nabíjení. Ekonomické provozní náklady. Nabíječka Ultra Fast Charger společnosti Delta vyžaduje minimální údržbu při nepřetržitém provozu. Ve vzácných případech, kdy je potřeba servis, lze nabíječku Ultra Fast Charger otevřít na třech místech, takže servisní technik snadno vymění potřebné díly. Modulární konstrukce systému je zárukou dostupnosti. Dokonce i v případě selhání některého z až 15 napájecích modulů dokáže nabíječka i nadále dobíjet s mírně sníženou kapacitou. Navíc jsou nabíjecí body střídavého proudu k dispozici jako dodatečné záložní řešení pro případ poškození konektoru koncový uživatel tak dobije baterie na vzdálenost potřebnou pro dojetí k další dostupné rychlé nabíjecí stanici se stejnosměrným proudem. Manipulaci s výkonovými moduly o nízké hmotnosti 10 kw zvládne i jediný technik, zatímco většina ostatních subjektů na trhu dodává velmi těžké napájecí moduly, s nimiž je prakticky nemožné manipulovat v terénu bez speciálního vybavení a při práci s nimi je potřeba více než jeden technik. Proto se zkracuje doba potřebná na údržbu a přístup ke všem důležitým součástem nabíječky Ultra Fast Charger je snadný, takže lze rychlou a ekonomickou údržbu provádět přímo na místě.

7 Volba provozovatelů nabíjecích bodů. Funkce upgradovatelnosti na ochranu vašich investic v nadcházejících letech. Společnost Delta neustále sleduje technologie elektrických vozidel a zavázala se proaktivně rozšiřovat platformu nabíječek Ultra Fast Charger o inovativní funkce a vylepšení. Konektory, kabely a napájecí moduly lze upgradovat přímo v terénu u samotné nabíječky. Díky tomu bude možné využít nadcházející technologie s vyššími výkony v okamžiku, kdy budou připraveny. Aktualizace systémového firmwaru lze provést vzdáleně, takže je zaručeno bezproblémové a efektivní nasazení nejnovějších aktualizací a funkcí systémového softwaru. Volba provozovatelů nabíjecích bodů. Volitelné nabíjení 1000 V DC S tímto vybavením je možné nabíjet elektrická vozidla s napětím baterie nižším než 500 V a s napětím mezi V. Nabíječka automaticky rozpozná připojený akumulátorový systém a podle něj řídí interní napájecí moduly. Tuto funkci doporučujeme provozovatelům, kteří mají zájem poskytovat službu prémiového nabíjení pro platformu Porsche Mission-E nebo vytvořit nabíjecí infrastrukturu pro logistické vozy, elektrické autobusy či speciální automobily, např. komunální vozidla. Pomocí této funkce lze baterie nabít na 100 km dodatečného dojezdu pro platformu Porsche Mission-E pomocí 1000 V za pouhých 8 minut. Nabíječka Ultra Fast Charger je vhodná pro váš koncept dobíjecího provozu. Nabíječka Ultra Fast Charger od společnosti Delta je k dispozici v různých konfiguracích, které odpovídají požadavkům vašeho umístění. Standardní systém je na čelním panelu vybaven zástrčkou CCS s podporou až 150 kw, zástrčkou CHAdeMO s podporou až 63 kw, zástrčkou typu AC 2 s podporou 43 kw a zásuvkou typu AC 2 s výkonem 22 kw. Nabíječku Ultra Fast Charger lze volitelně vybavit různými konfiguracemi nabíjení a je k dispozici také jako oboustranná verze se zástrčkami, zásuvkami a uživatelským rozhraním na přední a zadní straně. Díky této flexibilitě je zajištěna realizace různých konceptů rozmístění stanic, například průjezd přes ostrůvky, uspořádání nabíjecích míst do hvězdy a různé parkovací scénáře. Kompatibilní s běžnými platformami elektromobility. Nabíječka Ultra Fast Charger společnosti Delta je vybavena neproprietární architekturou podle otevřených standardů. Nabíječka je proto kompatibilní s hlavním provozovatelem nabíjecích bodů, poskytovatelem služeb elektromobility a roamingovými platformami. Integraci do existujících backendových systémů lze realizovat díky dodržení otevřeného protokolu dobíjecích bodů (OCCP). Připojení je realizováno prostřednictvím sítí Ethernet, GPRS, 3G a 4G. Automatické dynamické nabíjení. Funkce dynamického rozdělování výkonu nabíječkou Ultra Fast Charger poskytuje veškerý dostupný výkon (až 150 kw) prvnímu nabíjenému automobilu. Jakmile se připojí další elektrické vozy, výkon nabíječky se automaticky a dynamicky rozdělí mezi všechna nabíjená vozidla. Některé verze nabíječky Ultra Fast Charger obslouží až šest elektrických vozidel, přičemž až čtyři nabíjí paralelně.

8 Řidiči elektrických automobilů si tuto nabíječku zamilovali. Platforma Ultra Fast Charger je v celé Evropě považována za velmi uživatelsky přívětivou. Nabíjecí stanice ve švédském Rättviku získala ocenění Švédská nabíjecí stanice roku Nabíječka Ultra Fast Charger funguje úspěšně na mnoha místech během všech ročních období v Německu, Švýcarsku, Španělsku, Finsku, Norsku, Švédsku a mnoha dalších evropských zemích, kde prokazuje svou spolehlivost za velmi odlišných klimatických podmínek. Rychlost nabíjení a dostupnost jsou klíčem ke spokojenosti zákazníků. 100km Rychlé nabíjení místo čekání. Dynamické a efektivní řízení nabíjení, díky němuž lze nabíjet čtyři automobily současně, čímž se eliminují fronty a čekací doba na volný slot. Při výkonu 150 kw stejnosměrného proudu mohou budoucí vozy SUV nabít baterie na dojezd 100 km za méně než 10 minut. Snadné použití. Proces nabíjení je jednoduchý a snadný stačí dva kroky. Připojení nabíjecí zástrčky k vozidlu a ověření pomocí RFID nebo seznamu povolených vozidel. Nabíjení se spustí automaticky. Nízká hladina hluku během nabíjení. Díky vysokofrekvenčnímu měniči energie vykazuje nabíječka Ultra Fast Charger vysokou účinnost při všech zatíženích a podmínkách nabíjení a navíc vyžaduje nižší míru chlazení, takže poskytuje mnohem tišší provoz za všech výkonových podmínek. Obzvláště v případě, že rychlou nabíječku používáte v teplých podmínkách na plný výkon za těchto okolností bývají některé další výrobky na trhu velmi hlučné, a proto je nelze instalovat v blízkosti hotelu či restaurace. Tlačítka a displej s odolností vůči všem povětrnostním podmínkám. Nabíječka Ultra Fast Charger byla navržena tak, aby bylo nabíjení uživatelsky příjemnější. Představte si, k čemu dochází za velmi chladného počasí u nabíječky s dotykovým displejem: Řidič elektrického vozu si sundá rukavice, uchopí studené zástrčky, zapojí je, dotkne se studeného displeje a cítí se nepříjemně. Řešení společnosti Delta spočívá v antireflexním displeji do každého počasí s barevným zobrazením o vysokém rozlišení, přičemž samostatná tlačítka pro řízení procesu nabíjení lze stisknout v rukavicích. Displej je dokonale čitelný, a to i na přímém slunečním světle.

9

10 Technické údaje Vstup Připojení AC 3 fáze + N + PE Napětí AC 400 V RMS (L-L) ± 10 % Frekvence Jmenovitý proud 50/60 Hz Koeficient výkonu 0,99 Napájecí svorka Přepěťová ochrana před přechodovým napětím Nabíjecí body DC: CCS + CHAdeMO Rozsah výstupního napětí DC Maximální nabíjecí proud Maximální nabíjecí výkon Kabel / přístupová délka Ochrana Nabíjecí body DC: CCS Jmenovité parametry kabelu a pistole Shoda Nabíjecí body DC: CHAdeMO Jmenovité parametry kabelu a pistole Shoda 312 A RMS při maximálním výkonu (150 kw DC + 65 kw AC) Terminálové bloky Ochrana stupně II/C 170 až 550 V DC 170 až 1000 V DC volitelné 300 A DC 150 kw DC 3,5 m / 2,5 m Nadproudový jistič Ochrana proti zkratu Přepěťová ochrana Ochrana proti podpětí Monitorování izolace Monitorování uzemnění 200 A DC / 850 V DC IEC / -24 IEC DIN A DC / 500 V DC IEC / -24 JEVS G 105 Shoda s rev Nabíjecí body AC Shoda IEC Zástrčka AC u nabíjecího bodu 43 kw Zásuvka AC u nabíjecího bodu 22 kw Jmenovité napětí AC Maximální nabíjecí proud u nabíjecího bodu 43 kw u nabíjecího bodu 22 kw Kabel / přístupová délka Ochrana Uživatelské rozhraní Displej Klávesnice Místní autentizace Obecné údaje Výška (celková) Šířka (skříň) Hloubka (celková) Hmotnost (systém) IEC režim 3, typ 2 IEC režim 3, typ V RMS 3 x 63 A RMS při 43 kw 3 x 32 A RMS při 22 kw 3,5 m / 2,5 m RCD typ B Nadproudový jistič Monitorování uzemnění 7 grafický barevný displej 5 tlačítek, podsvícené Čtečka RFID 2079 mm 852 mm 998 mm 400 kg Stupeň krytí IP 55 Ochrana krytu IK 10 Účinnost usměrňovače 94 % Rozsah provozních teplot -25 C až +45 C Maximální relativní vlhkost Shoda s předpisy a bezpečnost EMC 95 %, bez kondenzace RoHS: EN Shoda CE IEC IEC EN / -2 / -4 Dostupné volitelné vybavení Počet nabíjecích bodů Konfigurace výstupní zástrčky DC Konfigurace výstupního AC Standardní konfigurace napájení Komunikace 3 (2x DC, 1x AC) 4 (2x DC, 2x AC) 6 (4x DC, 2x AC) CCS a CHAdeMO 2 x CCS 2 x CHAdeMO Zástrčka typu 2 Zásuvka typu 2 Zástrčka i zásuvka typu 2 Bez AC 50 kw 100 kw 150 kw LAN Bezdrátové GPRS / 3G Tosibox (WLAN + 3G) Individuální konfigurace na vyžádání

11 Pohled zpředu Pohled zboku Pohled shora

12 charge-ultra-fast.com Copyright Delta Energy Systems (Německo) GmbH Všechna práva vyhrazena. Veškeré informace a specifikace mohou být změněny bez předchozího upozornění. Brožura k nabíječce Ultra Fast Charger V2, červen 2017 CZ