KATALOG 63. AUKCE BRNO

Download "KATALOG 63. AUKCE 14. 12. 2008 BRNO"

1 BAJKY STARÉHO ČIPU 10 Metr a decimetr Jeden soukromý metr, jak byl měřením celý unavený, se rozhodl, že si potřebuje odpočinout, a tak se trošku natáhl. Od té chvíle měl při poměření jinými metry sto deset centimetrů. Proto jej vůbec nemilovali běžci maratónští trať, kterou jim naměřil, byla o čtyři kilometry delší. Proto jej milovali všichni plátci daní z pozemků plocha, kterou jim přeměřil, byla málem o dvacet procent menší než původní výměra. Protože majitelů pozemků je daleko víc než maratónských běžců, byl metr deset na všeobecné přání jmenován pozemkovým metrem. Všichni chtěli, aby jejich majetek byl přeměřen podle tohoto normálu. Majitel metru vydělával přeměřováním tolik peněz, že si mohl nakupovat spoustu pozemků, a to až do chvíle, kdy z preventivně výchovných důvodů začal řezat syna, který, aby z toho nevyšel jako pidihoch, se nechtěl nechat přeměřit, a metr o něj přerazil. Naučení: Se špatným metrem raději neřež. 11 Do pytle Oslík se otřásl snad jen dvakrát a už ho zatkli jako penězokazce, a když mu pomocí prášků potlačili třes coby příznak Parkinsonovy choroby, přestaly se z něj sypat peníze definitivně. Ubrousek se nějakou dobu prostíral. Za každé prostření ale bylo nutné zaplatit živnostenskou daň, zvláštní daň z prostření, daň z nezdravého stolování, kolek, DPH, příspěvek na boj proti obezitě a také kdožvíproč dálniční známku a ještě nějaké drobnosti, takže ubrousek to zabalil a šel raději dělat hadr do umývárny aut. Obušek se někde na fotbalovém stadionu nešťastně připletl do nepřiměřené obrany sama sebe a dostal za to doživotí. Seděl v jedné cele s kouzelným dědečkem svým dřívějším pánem. Ten tam byl za nedovolené ozbrojování a podobné techtle mechtle, ale po pár letech dostal kvůli úmrtí milost. Naučení: Žádná pohádka, v níž se objeví zmínka o DPH, nemůže dopadnout lépe. BAJKY STARÉHO ČIPU (žánr: pokec s naučením) JIŘÍ PEŠKA matematik, softwarový expert, humorista První bajka publikována v katalogu 93. ostravské aukce, další v katalozích brněnské aukce, 94. a 95. ostravské aukce _ 1 _

2 OBSAH Katalog - obrazová část... položky položky položky položky položky položky Katalog - neobrazová část... položky položky položky položky položky JMENNÝ SEZNAM 42 PŘEDMĚTNÝ SEZNAM 43 MATERIÁL, TECHNIKY 44 ZNAČKY 44 _ 2 _

3 OBRAZOVÁ ČÁST pol Maršak J. "Kytice ve váze" Kč olej na plátně, signováno, kolem roku 1920, typická dobová práce v původním rámu v černo - zlatém provedení, čištěno 40 x 55 (52 x 67) 2 Chlumská Št. "Zátiší s kyticí rudých máků" Kč olej na plátně, signováno, datováno 1965, luxusní zlacený rám francouzského typu, vysoce dekorativní celek, 50 x 66 (65 x 80,5) 3 Kozelka Jan (1881-) "Mengušovská dolina v Tatrách" Kč mistrovský olej na kartonu, signováno, datováno 1929, práce galerijní hodnoty od malíře, který tvořil pod vedením Blažíčka, krásná reprezentativní krajinářská práce, kvalitní, široký stříbřený rám, 50 x 72 (66 x 88) 4 Globisch "Stádo koní ve větru" Kč olej na plátně, signováno, datováno 1940, působivá práce ve stylu starých mistrů, svou velikostí reprezentativní, údajně viselo v jezdeckém klubu, 65 x 90 (79 x 102) 5 monogramista "Návrh secesního diplomu čestného členství ve sportovním klubu" Kč mistrovská galerijní štětcová malba tuší a bělobou, signováno monogramem, datováno 1902, luxusní ukázka vídeňské secesní kresby, ve výřezu 54 x 37 (66 x 47) 6 Huber Ernst ( ) "Vesnické hospodářství mezi stromy" Kč mistrovský galerijní olej na plátně, signováno, nedatováno, majitel je přesvědčen, že jde o práci vynikajícího rakouského malíře, dosahujícího cen přes Kč, široký reprezentativní rám, skvěle působící celek, 50,5 x 66 (63 x 78) Huber Ernst uváděn ve světových katalozích 7 Langer F. "Zátiší na verandě s průhledem do krajiny s vysokohorskými štíty" Kč olej na plátně, signováno, kolem roku 1925, příjemná profesionální práce, dobový rám, 39 x 50 (49 x 60,5) 8 Adamíček Josef (1904-) "Ležící ženský akt" Kč vymývaný olej, signováno, datováno 1940, 51 x 66 (64 x 79,5) Adamíček Josef malíř, narozen ve Vídni, studoval na škole uměleckých řemesel ve Vídni u profesora Maliny (Toman, Slovník Chagall) 9 Jaroněk Bohumír ( ) "Dítě v kroji" Kč velká reprezentativní galerijní litografie, signováno, kolem roku 1930, jde o velmi vzácný grafický list významného malíře _ 3 _

4 a grafika, prvního Čecha přijatého do spolku HAGENBUND, v paspartě, rámováno a zaskleno, ve výřezu 41 x 57 (60 x 75) Jaroněk Bohumír vynikající malíř a grafik, autodidakt, rodák ze Zlína, zakladatel Valašského muzea v Rožnově, založil a vedl dílny na keramiku a porcelán ve Valašském Meziříčí a Rožnově, delší dobu tvořil ve Štramberku, jeho obrazy a dřevoryty mu zajistily jako prvnímu z ČECHŮ členství v prestižním vídeňském HAGENBUNDU, známý český malíř vystavující po celé Evropě, jeho dřevoryty patří ke skvostům české grafiky (Toman, Lexicon of the CVA) 10 Vavřena K. "Ležící dívčí akt s červeným kotoučem" Kč olej na sololitu, signováno, datováno 1979, nerámováno, 37,5 x Peno "Ležící dívčí akt se sluncem" Kč olej na sololitu, signováno, datováno 1979, nerámováno, 34 x 92,5 12 Švabinský Max ( ) "Žně" Kč původní originální dřevoryt, značeno textem pod dřevorytem, černá pasparta, rámováno, zaskleno, SBĚRATELSKÝ grafický list, ve výřezu 16,5 x 14,5 (29,5 x 24,5) Švabinský Max skvělý kreslíř, malíř, grafik, ilustrátor, profesor na AVU v Praze, rodák z Kroměříže, studia na akademii v Praze u Pirnera, člen SVU Mánes, SVUM, již v roce 1945 vyhlášen Národním umělcem, jeden z největších českých grafiků a kreslířů vůbec (v Tomanovi o tomto malíři jedenáct celostránkových sloupců, dlouhý výčet výstav v Lexiconu of the CVA, Slovník Chagall) 13 Beneš Karel (1932-) "Dívčí snění" Kč litografie, signováno, datováno 1977, číslováno 70/80, umělecká adjustace, další sbírková grafika významného grafika a ilustrátora, ve výřezu 19,5 x 17,5 (31,5 x 25) Beneš Karel grafik, ilustrátor, tvořil mj. ex libris, studium na VŠUP u Strnadela, zastoupen v soukromých i veřejných sbírkách doma i v zahraničí, člen SČUG Hollar (Slovník Chagall) 14 Lhoták Kamil - připsáno ( ) "Dva piráti" Kč mistrovský kvaš - tempera, vzadu podpis K. Lhoták, velmi kvalitní komorní ilustrační práce, zajímavý SBĚRATELSKÝ kus, ve výřezu 11,5 x 11 (23 x 19,5) Lhoták Kamil - připsáno vynikající a význačný český malíř, grafik a ilustrátor 20. století, autodidakt, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar, řada výstav samostatných i kolektivních, zastoupen ve sbírkách GHM Praha, GVU Ostrava, GVU Cheb, SGVU Litoměřice, Krajské galerie Hradec Králové, GU Karlovy Vary, GVU Olomouc, NG Praha, MG Brno, Středočeské galerie Praha, VČG Pardubice, galerie Hluboká nad Vltavou, Liberec, Louny, Roudnice nad Labem (Slovník Chagall, Lexicon of the CVA, Nová encyklopedie českého výtvarného umění) 15 Sedliský Ivan ( ) "Benátský portrét I" Kč mistrovský galerijní olej na plátně, signováno, nedatováno, výborná práce malíře, jehož ocenění vzrůstá a zvyšuje se zájem o jeho práce, jeden z mála výborných českých monumentálních figuralistů druhé poloviny 20. století, 65,2 x 55,5 Sedliský Ivan malíř, grafik, narozen v Ostravě, studia na Akademii v Praze u Nechleby, významný figurální malíř monumentálních prací, řada publikací o tomto velmi zajímavém umělci, jehož práce jsou na hraně reálné mystiky s řadou složitých symbolů, zastoupen ve Středočeské galerii v Praze (Slovník Chagall, Lexicon of the CVA) 16 Augusta A. "Skalnaté mořské pobřeží" Kč mistrovský olej na plátně, signováno, kolem roku 1935, nerámováno, čištěno, 38 x 48 _ 4 _

5 17 monogramista RB "Zelené zvíře" Kč olej na sololitu, signováno monogramem, datováno 1967, zajímavá sbírková práce z obnovené vlny surrealismu, 30 x 37 (36 x 43) 18 Matějka Josef ( ) "Květy" Kč akvarel, signováno, nedatováno, adjustace v paspartě a skle, 28 x 42,5 (39 x 51,5) Matějka Josef malíř, narozen v Chlumu u Blovic, studoval u profesorů L. Wurzela, F. Jeneweina, S. Suchardy a Maška na UMPRUM v Praze a u profesora M. Pirnera na AVU rovněž v Praze, věnoval se malbě zátiší, portrétů, aktů a krajin, ilustrátorskou tvorbou a karikaturou (Slovník Chagall) 19 neurčeno "Hrad nad vesnicí" Kč mistrovský galerijní olej na plátně, signováno, nepřečteno, datováno 1932, velmi kvalitní komorní práce, určením autora cena vzroste, 22 x 30 (29 x 37) 20 Kaláb František ( ) "Adam a Eva" Kč mistrovský galerijní olej na lepence, signováno, datováno 1938, vzadu název a upřesňující údaje, vrcholná práce vysoké galerijní hodnoty, patřící mezi skvosty českého moderního umění první poloviny 20. století, umělecká adjustace, skvělá nabídka 54 x 30,5 (70 x 46,5) Kaláb František malíř, grafik, sochař, narozen v Brně, studia na pražské UMPRUM u J. Bendy a na pražské akademii u profesora O. Nejedlého, v roce 1929 v Paříži na Academii Moderne u Marchanda, kde se seznámil s Františkem Kupkou často pobýval v zahraničí, byl členem Skupiny výtvarných umělců v Brně, SVU Mánes, KVU Aleš, krátce učil na ŠUŘ v Brně (Toman, Slovník Chagall) 21 Selley Jean "Secesní dívka s růží u pasu" Kč mistrovský galerijní barevný lept, signováno, kolem roku 1895, tvar elipsy, ručně řezaný, zlacený, oválný secesní rám, SBĚRATELSKÁ i galerijní lahůdka, ojedinělá nabídka, 42 x 24,5 (45 x 28) 22 Novotný "Rybářské bárky u pobřeží" Kč olej na plátně, signováno, nedatováno, zajímavá práce, 60 x 81 (73 x 93) 23 nesignováno "Portrét mladého muže - Puškin (?)" Kč mistrovský portrétní olej na plátně, signum nenalezeno, 19. století, kvalitní SBĚRATELSKÁ práce, 28,5 x 25,5 (42 x 39) 24 Krasovsky V. (?) "Plachetnice v zálivu" Kč kvalitní profesionální akvarel, signováno, datováno 1933, pokud byl autor dobře přečten, jde patrně o Poláka, 28 x 41 (33 x 46,5) 25 Vodičková Marta Kostel na středomořském pobřeží" Kč olej na malířské lepence, signováno, datováno 1966, vzadu dedikace, 49 x 34,5 (52,5 x 38) _ 5 _

6 26 Lebeda Vlastimil "Středozemní moře" Kč olej na plátně lepeném na lepence, signováno vzadu, datováno 1984, zajímavá práce moderního malířství, určitě stojí za zařazení do sbírky, 35 x 50 (39,5 x 54,5) 27 Bukovac Vlaho - následovatel ( ) "Sapfó u studny" Kč mistrovský olej na tvrzené lepence, nesignováno, vzadu poznámka V. Bukovac, majitelka se domnívá, že jde o práci tohoto malíře, dle nás jde s velkou pravděpodobností o následovatele, v každém případě velmi kvalitní práce v luxusním rámu 43 x 15 (57,5 x 29,5) Vzhledem k našemu určení výhodná cena Bukovac Vlaho - následovatel malíř podobizen, historických a žánrových výjevů, profesor na pražské akademii, narozen v Cavtatu u Dubrovníka, žák Cabanela na akademii des Beaux-Arts v Paříži (Toman) 28 Novák František "Horská krajina v Krkonoších" Kč olej na plátně, signováno, kolem roku 1940, kvalitní práce české krajinářské školy, 38 x 48 (46 x 56,5) 29 Feikl Stanislav ( ) "Středomořské jugoslávské pobřeží" Kč mistrovský galerijní olej na lepence, signováno, kolem roku 1920, skvělá práce vynikajícího malíře, o němž se mluvilo jako o pokračovateli Antonína Slavíčka, v této kvalitě na trhu vzácné, 33 x 50 (47 x 64) Feikl Stanislav malíř, který žil a tvořil v Praze, studium na pražské akademii u Nechleby, studijní cesty po Rusku, Bosně, Hercegovině, Turecku, Dalmácii a severní Itálii, vystavoval mj. i v Londýně, Oslu a Bergenu, kunsthistorik Mádl v roce 1915 uvedl, že Feiklovy obrazy jsou lehké variace na práce Antonína Slavíčka, i Feikl dokázal zachytit mizející romantiku starých měst, jeho dílo je v řadě evropských galerií (Toman) 30 Štolovský Josef ( ) "Promenáda v parku" Kč olej na plátně, signováno, kolem roku 1925, výborná práce mařákovy školy, právě tyto promenády proslavily i Mařáka, sběratelsky i galerijně jde o jednu z nejlepších prací tohoto představitele mařákovy školy, vysoce reprezentativní, 80 x 90 (103 x 112) Štolovský Josef malíř, komerční rada v Praze XII, studia na pražské akademii u prof. Ottenfelda, v Mnichově u prof. C.Marra, představitel Mařákovy školy, studijní cesty do Bosny, Hercegoviny, Dalmácie a další, významný umělec, zastoupen v Národní Galerii Praha (Toman) 31 Feikl Stanislav ( ) "Abazzie - Opatije" Kč mistrovský galerijní olej na malířské lepence, signováno, kolem roku 1920, zcela mimořádná práce vynikajícího malíře, považovaného za pokračovatele Antonína Slavíčka, vzadu upřesnění názvu "Pohled z úbočí Veprinazzu", 71 x 100 (86,5 x 115,5) Feikl Stanislav malíř, který žil a tvořil v Praze, studium na pražské akademii u Nechleby, studijní cesty po Rusku, Bosně, Hercegovině, Turecku, Dalmácii a severní Itálii, vystavoval mj. i v Londýně, Oslu a Bergenu, kunsthistorik Mádl v roce 1915 uvedl, že Feiklovy obrazy jsou lehké variace na práce Antonína Slavíčka, i Feikl dokázal zachytit mizející romantiku starých měst, jeho dílo je v řadě evropských galerií (Toman) 32 neurčeno "Plachetnice u mořského skalnatého pobřeží" Kč olej na plátně, signováno, nepřečteno, patrně Francouz, nedatováno, technicky mistrně zvládnutá práce, zajímavý sbírkový obraz, 50 x 70 (65 x 85) _ 6 _

7 33 neurčeno "Plachetnice na moři" Kč olej na plátně, signováno, nepřečteno, patrně Ital, datováno 1964, 55 x 75,5 (75 x 94,5) 34 neurčeno "Honosná kytice" Kč olej na sololitu, signováno, kolem roku 1940, luxusní, široký reprezentativní rám lehce poškozený, 50 x 50 (68 x 68) 35 Miklóši "Chalupa v romantické zimní noci" Kč olej na plátně, signováno, počátek minulého století, 60 x 45 (71 x 56) 36 Melichar Jan B. (1908-) "Pohled na Prahu" Kč barevná litografie, signováno, nedatováno, autorský tisk, velká reprezentativní grafika, kvalitní adjustace, ve výřezu 35 x 67 (50 x 81) Melichar Jan B. malíř, grafik, narozen v Hradci Králové, soukromá studia u V. Beneše a W. Nowaka, pracoval jako grafik v Archeologickém ústavu ČSAV, zastoupen v řadě galerií, včetně Národní Galerie Praha, řada výstav (Toman, Slovník Chagall) 37 Komancová - Kuhnová Božena (1906-) "Korčula" Kč mistrovský galerijní olej na plátně lepeném na lepence, signováno, kolem roku 1935, výborná práce skvělé malířky, velmi působivé, luxusní široký rám na několika místech poškozený, 42,5 x 47 (58,5 x 62,5) Komancová - Kuhnová Božena malířka, narozená v Nové Pace, studovala na AVU v Praze u profesora Nechleby, věnovala se převážně figurální malbě a portrétům (Toman, Slovník Chagall) 38 neurčeno "Kytice pivoněk" Kč bravurní olej na lepence, signováno špatně čitelně, nedatováno, méně častý formát na výšku, 45 x 34,5 (55 x 44) 39 Kubík J. "Horský potok" Kč olej na lepence, kopie originálu Julia Mařáka, kvalitní kopistická práce, 54 x 34,5 (62 x 43) 40 Rabas Václav ( ) "Cestou na pole o žních" Kč olej na plátně, signováno, datováno 1924, mimořádná práce vysoké galerijní hodnoty, vysoce reprezentativní, obraz od Rabase v této kvalitě nemá podle našeho názoru ani Národní Galerie, 100,5 x 125 (118 x 143) Rabas Václav skvělý kreslíř, malíř, grafik, ilustrátor, profesor na AVU v Praze, rodák z Kroměříže, studia na akademii v Praze u Pirnera, člen SVU Mánes, SVUM, již v roce 1945 vyhlášen Národním umělcem, jeden z největších českých grafiků a malířů vůbec (v Tomanovi o tomto malíři jedenáct celostránkových sloupců, dlouhý výčet výstav v Lexiconu of the CVA) _ 7 _

8 NEOBRAZOVÁ ČÁST pol Nástolec "Roh hojnosti" Kč na ovoce, květiny aj., na mramorové kruhové podestě stojí vzpínající se okřídlený drak, který bojuje s hadem, vše z bronzu, do tohoto stojanu se vsazuje otočný roh z rohoviny v bronzové montáži, kolem roku 1880, mimořádně velký reprezentativní luxusní kus, výška 47 cm, délka rohu 70 cm Málo vídaná sběratelská i funkční RARITA, na trhu prakticky neexistuje, skvělá nabídka, drobné oklepy na mramorovém podstavci 42 Vázy s uchy, párové Kč porcelán, v medailonech bohatá ruční malba květinovým dekorem, zlaceno, značeno, luxusní, vysoce reprezentativní pár, na trhu se vyskytuje ojediněle, velmi dobrý stav, výška 40 cm CENA ZA OBA KUSY 43 Nádoba na chlazení šampaňského Kč cín stříbřený, bohatě zdobený čistým secesním dekorem, období SECESE, kolem roku 1900, luxusní funkční, muzeální a SBĚRATELSKÝ kus, svou velikostí a provedením naprosto ojedinělý, výška 26 cm, průměr 25 cm 44 Tác s bohatým figurálním plastickým dekorem "Diana s družinou na lovu" Kč cín stříbřený, tvar ledviny, značeno, čisté secesní provedení, kolem roku 1900, jedinečný luxusní kus, 41 x Šálek s podšálkem Kč porcelán ručně malovaný zlatem, v předním medailonku ruční malba mladé květinářky, velká verze, značení neobjeveno, patrně Slavkov, kolem roku 1850, svou velikostí a provedením výjimečný kus, 46 Lázeňský pohárek zdobený figurálním medailonem tří dívek s basou a notovým Kč porcelán s kobaltovým povrchem, malovaný zlatem, uvnitř celý zlacený, značeno nepravou značkou VÍDNĚ, modrá pod polevou, patrně Karlovy Vary, kolem roku , luxusní provedení pro náročné návštěvníky lázní, výška 10,5 cm, průměr 8 cm 47 Zrcadlo benátského typu Kč zdobené řezbou drobného květinového dekoru, konec 19. století, 53 x 31,5 48 Mísa Kč majolika barevně glazovaná, zdobená, ústřední motiv Sancho Panza, značeno TALAVERA No 197, Španělsko, první polovina 20. století, 22,5 x Mísa Kč majolika barevně glazovaná, zdobená, ústřední motiv Don Quijote, značeno TALAVERA No 197, Španělsko, první polovina 20. století, 22,5 x Svícen jednoplamenný Kč cín patinovaný, bohatě zdobený rokajovým vzorem, konec 19. století, výška 28 cm 51 Miska Kč porcelán bíle glazovaný, zdobený zlacením, tvar vědra, neznačeno, Čechy, první polovina 19. století, výška 11 cm, průměr 16 cm 52 Talíř s žebrovaným povrchem Kč porcelán bíle glazovaný, zdobený zlacením a modrou linkou, okraj vykrajovaný, tvar mušle, značeno vtlačovanou značkou F & R (Fischer Březová,) Čechy, kolem roku 1850, průměr 19 cm 53 Kazeta - šperkovnice Kč dřevo a kůže, víko zdobené reliéfním motivem ženy s kytarou, pozadí ručně malované, značeno Juan Palmer přelom 19. a 20. století, poškozeno, 20,5 x 17,5 x 7,5 _ 8 _

9 54 Šálek s podšálkem Kč porcelán bíle glazovaný, zdobený modrými pásy s rostlinným dekorem, ruční malbou květů na bílých polích a bohatým zlacením, značeno vtlačovanou značkou F & R (Fischer Březová,) Čechy, kolem roku 1850, výška šálku 6,5 cm, průměr podšálku 15 cm 55 Hrníček Kč porcelán bíle glazovaný, zdobený ruční malbou ptáčka a barevnými květy, zlacením a nápisem: ICH DACHTE AN DICH IN MEISSEN, značeno modrými meči pod polevou, 19. století, výška 6,5 cm 56 Košíček proplétaný Kč porcelán bíle glazovaný, na dně zdobený motivem květů a zlacením, při okraji výpletu zdobený plastickým dekorem větvičky vína s listy a hrozny, značeno vtlačovanou značkou nepravé VÍDNĚ, kolem roku 1845, poškozeno, výška 6,5 cm, průměr 18,5 cm 57 Nádobka na párátka Kč biskvit barevně glazovaný, tvar soudku vedle sedící opice, 19. století, výška 8,5 cm 58 Gramofon Kč tělo dřevěné s kovovými prvky, trouba mosazná, na strojku značeno ARRAR, made in England, číslováno 30, perfektní stav, přiloženy náhradní jehly a tři gramofonové desky, výška 67 cm, základna 16,5 x 35 x Souprava kávová Kč porcelán bíle glazovaný, zdobený zlatou linkou a šedě černým geometrickým pásem při okraji, značeno tištěnou značkou, Nová Role, typ Donatello, čtyřicátá léta 20. století, v sestavě: konvice, mléčenka, cukřenka a šest šálků s podšálky výška konvice 18 cm, šálku 5,5 cm, průměr podšálku 14,5 cm 60 Dózička s víčkem Kč porcelán bíle glazovaný, zdobený zlatou linkou a bohatým květinovým dekorem, značeno zkříženými meči - MÍŠEŇ, 19. století, drobné poškození pod víčkem, výška 5 cm OBRAZOVÁ ČÁST pol monogramista J.M. "Dívka s maskou" Kč olej na překližce, signováno monogramem, datováno 1954, 30 x 42 (37 x 61) 62 Milén Eduard ( ) "Matka s dítětem" Kč kresba tuší, signováno monogramem E.M., kolem poloviny minulého století, paspartováno, 27,5 x 32,5 (51 x 53) Milén Eduard malíř, grafik, ilustrátor, scénograf, působil v Brně, v letech profesor na škole umění ve Zlíně, studia na UMPRUM v Praze u Dítěte a Schikanedera, dále na AVU v Praze ve speciální grafické škole u Švabinského, člen KVU Aleš, SČVU, SČUG Hollar, řada výstav a zastoupení v českých a moravských galeriích, vynikající umělec (Toman, Slovník Chagall, Lexicon of the CVA) 63 Süsser František Václav ( ) "Antický motiv" Kč kombinovaná technika, signováno, datováno 1942, paspartováno, 63,5 x 47 (71 x 55) Süsser František Václav malíř, grafik, pedagog, narozen ve Vídni, studium na akademii a umělecko průmyslové škole ve Vídni, realizoval několik studijních cest po Evropě, umělecky prošel od projevu neoklasicistního, přes kubismus k popisnému realismu, profesor na škole uměleckých řemesel v Brně, portrétoval Engliše a další osobnosti zejména brněnské společnosti, maloval oltářní obrazy, za plakátovou tvorbu získal několik ocenění, řada výstav, zastoupen v Národní Galerii a v brněnských galeriích (Toman, Slovník Chagall) _ 9 _

10 64 Bobek - Boura Antonín (1904-) "Sáně tažené trojspřežením" Kč olej na plátně, signováno A. Bobek, datováno 1934, 50 x 70 (58,5 x 79,5) Bobek - Boura Antonín malíř, narozen v Praze, soukromá studia u malíře Peterse, v soukromé malířské škole u profesora Kutmanna a na Ukrajinské akademii (Toman) 65 Mádlo Jiří (1934-) "Náměstí s kostelem" Kč olej na plátně, signováno, datováno 1960, 56 x 70 (73 x 88) Mádlo Jiří malíř, grafik, narozen v Lovosicích, žák profesora Vlastimila Rady a Silovského na Akademii v Praze, řada výstav u nás i v cizině, zastoupen ve sbírkách Alšovy jihočeské galerie v Hluboké, Galerie Vysočiny v Jihlavě, Národní Galerie v Praze, Univerzity v Leidenu, Reifeissen Bank v Klosterneubrugu v Německu a jinde (Slovník Chagall) 66 neurčeno "Krojované vinobraní" Kč mistrovský olej na plátně, signováno, první polovina minulého století, vysoce kvalitní figurální práce, ručně řezaný rám francouzského typu, působivý SBĚRATELSKÝ kus, 48,5 x 68,5 (67 x 87,5) 67 neurčeno Miniatura "Děvčátko s pejskem" Kč malba na slonové kosti, signováno, kopie dle Reynoldse, kolem poloviny minulého století, jemně zdobený kruhový stolní rámeček, průměr 8,8 cm 68 nesignováno Miniatura "Žena v červených šatech" Kč malba na slonové kosti, 19. století, signatura nenalezena, bohatě zdobený stolní rámeček, 6,7 x 6 (11,5 x 7,2) 69 neurčeno "Přímořské městečko" Kč lept, signováno tužkou, první polovina minulého století, 21,5 x 13,2 (27,5 x 21,2) 70 Velčovský Josef (1945-) "Hora, brázda, zlatá hruška a jiné poklady Země české" Kč olej na dřevě, signováno, datováno 2001, 21,5 x 26,5 (36 x 41) Velčovský Josef malíř, grafik a ilustrátor, narozen ve Václavovicích u Frýdku, studia na SUPŠ v Uherském Hradišti, dále na pražské akademii u profesora Součka, poetický surrealista, navázal na tradice české imaginativní malby, řada výstav (Slovník Chagall) 71 neurčeno "Starý dům" Kč litografie, signováno tužkou, číslováno 15/18, druhá polovina minulého století, 14 x 11,5 (30 x 25) 72 Stehlík Ladislav ( ) "Na břehu" Kč olej na kartonu, signováno, kolem poloviny minulého století, 24,5 x 27 (29 x 31,5) Stehlík Ladislav malíř, ilustrátor, básník, publicista, pedagog, studia na Učitelském ústavu v Příbrami, výtvarně se vzdělával soukromě (Slovník Chagall) _ 10 _

11 73 Velčovský Josef (1945-) "Ženský klín s hruškou" Kč barevná litografie, signováno, číslováno 48/80, druhá polovina minulého století, paspartováno, 11,5 x 8,5 (31 x 25) Velčovský Josef malíř, grafik a ilustrátor, narozen ve Václavovicích u Frýdku, studia na SUPŠ v Uherském Hradišti, dále na pražské akademii u profesora Součka, poetický surrealista, navázal na tradice české imaginativní malby, řada výstav (Slovník Chagall) 74 Lesařová - Roubíčková Michaela (1949-) "Housličkovník aneb hruška" Kč kombinovaná technika, signováno tužkou, datováno 2000, číslováno 15/50, 18,5 x 14 (34,5 x 28,2) Lesařová - Roubíčková Michaela grafička, studovala u profesora J. Nováka, K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP v Praze, věnuje se volné a užité grafice, ilustraci, ale i tkaní, prostorovým objektům, módním a bytovým doplňkům, členka SČUG Hollar (Slovník Chagall) 75 Papoušek Jaroslav ( ) "Hruška z naší zahrady" Kč olej na sololitu, signováno, druhá polovina minulého století, 18 x 12,5 (36 x 30,5) Papoušek Jaroslav sochař, karikaturista, spisovatel, scénárista, režisér, narozen ve Velkém Bočkově na Podkarpatské Rusi, studia na Státní grafické škole v Praze u profesora Laudy a Pokorného, dále na AVU rovněž v Praze (Slovník Chagall) 76 neurčeno "Plachetnice u břehu" Kč tempera na kartonu, signováno, datováno 1957, 21,5 x 31 (32 x 41,5) 77 Maran S.G. (1886-) "Hradčany s chrámem svatého Mikuláše" Kč kombinovaná technika, signováno tužkou, první polovina minulého století, 22,5 x 19,5 (42,5 x 30) Maran S.G. malíř a grafik, narozen v Brně, velmi dobrý krajinář, malíř pražských motivů (Toman, Slovník Chagall) 78 neurčeno "Praha" Kč akvatinta, signováno, první polovina minulého století, 13 x 20,5 (38 x 44) 79 Niederhofer Josef ( ) "Předávání testamentu" Kč litografie, vytvořil Josef Niederhofer, vytiskl A. Machek, uveden letopočet 1828, paspartováno, 28 x 17 (44 x 31,7) Niederhofer Josef malíř, žák pražské akademie u Berglera, syn mědirytce Ondřeje Niederhofera (Toman) 80 Záhořová "Pražské střechy" Kč akvarel, signováno, kolem poloviny 20. století, paspartováno, 30,5 x 22,5 (48 x 36,5) 81 Suchánek Vladimír (1933-) "Pohár lásky" Kč barevná litografie, signováno tužkou, číslováno 38/100, vzadu autorský štítek a věnování: "Petru Horovi k padesátinám s gratulací soused Vlad. Suchánek 2002," paspartováno, 21,5 x 15 (45 x 36) Suchánek Vladimír grafik, malíř, kreslíř, ilustrátor, tvůrce exlibris, návrhář známek, rodák z Nového Města nad Metují, studium na AVU Praha u Silovského, Boudy, Salzmana, člen Sdružení českých umělců grafiků Hollar, absolvoval studijní _ 11 _

12 cesty po USA a Evropě, výstavy po celém světě - v Lexiconu dlouhý výčet výstav, ocenění a zastoupení v galeriích - Národní Galerie Praha, Galerie hlavního města Prahy, Cheb, Karlovy Vary, Hradec Králové. Náchod, Bratislava, Banská Bystrica, Chicago, Puškinovo muzeum Moskva, Vídeň, Portugalsko, Holandsko, u příležitosti státního svátku obdržel 28. října 2006 od prezidenta republiky medaili za zásluhy (Slovník Chagall, Lexicon of the CVA, Deník ) 82 nesignováno "Motiv z Indie" Kč olej na sololitu, první polovina minulého století, 25 x 36 (37 x 48) 83 Kovalevic Stassa ( ) "Istanbul" Kč pastel, signováno, vzadu prodejní štítek, počátek minulého století, 46,5 x 65,5 (55 x 74,5) Kovalevic Stassa známá turecká umělkyně, uváděná ve světových katalozích 84 Birn M. "Pasáček s kozou" Kč olej na plátně, signováno, čtyřicátá léta 20. století, 50,5 x 59,8 (71 x 80,5) 85 Komancová - Kuhnová Božena (1906-) "Přímořské městečko" Kč olej na plátně, signováno, kolem poloviny minulého století, 50 x 65 (61,5 x 76,5) Komancová - Kuhnová Božena malířka, narozena v Nové Pace, studovala na AVU v Praze u profesora Nechleby, věnovala se převážně figurální malbě a portrétům (Toman, Slovník Chagall) 86 Weigert "Na kraji břízového háje" Kč olej na plátně, signováno, čtyřicátá léta minulého století, 49,5 x 69,5 (62 x 82) 87 Banďouch Karel (1893-) "Krajina s rozkvetlou loukou" Kč olej na plátně, signováno, třicátá léta minulého století, 66,5 x 82,5 (88 x 101,5) Banďouch Karel malíř v Brně, studoval u svého strýce Martina Banďoucha ve Vídni a na umělecko průmyslové škole v Praze u profesora Dítěte, Schüssera a Schikanedera (Toman) 88 Stelzer (?) "Plachetnice" Kč olej na dřevě, signováno pravděpodobně Stelzer, třicátá léta minulého století, 52 x 90,5 (65,5 x 104,5) 89 Formánek Karel (1907-) "Soumrak na Tišnovsku" Kč akvarel, signováno, datováno , paspartováno, pasparta v horní části poškozena, 44 x 57 (68,5 x 83) Formánek Karel malíř, grafik, studoval veřejnou školu uměleckých řemesel a speciálku profesora P. Dillingera, v letech pracoval jako ilustrátor v tiskárně v Brně, část své tvorby věnoval městu Tišnovu, vystavoval se SVU Aleš v Brně (Toman, Slovník Chagall) 90 Šlábla Ferd. "Náměstí v Hodoníně" Kč olej na plátně, signováno, datováno 24/ , 50 x 68,7 (61,7 x 81) _ 12 _

13 91 Zrzavý Jan ( ) "Portrét muže" Kč litografie, signováno tužkou, paspartováno, 43 x 30 (71 x 51) Zrzavý Jan světově proslulý malíř, kreslíř, grafik, Národní umělec, jeden z nejlepších českých malířů všech dob vůbec, je o něm vydána řada monografií, je zastoupen ve světových galeriích, na zámku v Telči je otevřena stálá expozice věnovaná tomuto umělci, v Lexiconu dlouhý výčet výstav (Toman, Lexicon of the CVA) Studie k této litografii je zařazena v KATALOGU NEZNÁMÝCH PRACÍ JANA ZRZAVÉHO na straně 24, katalogové číslo XIX. Studie k litografii "K.H.Mácha: Máj, Zpěv IV." Katalog byl vydán v roce 1999 společností AAA s.r.o. Brno ke stejnojmenné výstavě kreseb pořádané touto organizací v Dejvické galerii v Praze na přelomu let Vystaveny byly všechny publikované práce. Odborné posouzení všech kreseb provedl pan PhDr. Jiří Hlušička.Katalogy je možné zakoupit v prodejnách společnosti AAA s.r.o. v Praze, Brně, Ostravě. Na 114 stranách formátu A4 je zobrazeno více než 750 děl, převážně kreseb a 187 fotografií ze života Jana Zrzavého. Cena katalogu je Kč 92 Zrzavý Jan ( ) "Vesnice s majákem na pobřeží a lodičkou na moři" Kč suchá jehla, signováno tužkou, volný list, motiv z Bretaně s kamennými hrázemi typickými pro práce Jana Zrzavého, 6 x 10,5 Zrzavý Jan světově proslulý malíř, kreslíř, grafik, Národní umělec, jeden z nejlepších českých malířů všech dob vůbec, je o něm vydána řada monografií, je zastoupen ve světových galeriích, na zámku v Telči je otevřena stálá expozice věnovaná tomuto umělci, v Lexiconu dlouhý výčet výstav (Toman, Lexicon of the CVA). Naše společnost uspořádala v Dejvické galerii Vincence Kramáře v prosinci 1999 výstavu více než 750 prací, převážně kreseb tohoto umělce. Všechny tehdy vystavené exponáty jsou publikovány v Katalogu neznámých prací Jana Zrzavého, který v roce 1999 vydala rovněž naše společnost Tentýž motiv byl dle nepublikované fotodokumentace Jana Zrzavého použit na obraze "Ile de Sein I," tempera na překližce z roku Pařík Jiří (1930-) "Autoportrét" Kč kombinovaná technika, signováno, sedmdesátá léta 20. století, 24 x 18 (31 x 27) Pařík Jiří ilustrátor a karikaturista, autodidakt, jako kreslíř spolupracoval s redakcí Literárních novin, Kulturní tvorby, Mladého světa, Plamen, Výtvarná práce atd., existují sběratelé tohoto kreslíře a karikaturisty (Slovník Chagall) 94 Pařík Jiří (1930-) "Autoportrét - Dobrý den " Kč kombinovaná technika, signováno, datováno 1975, paspartováno, 42,5 x 31 (58,5 x 45) 95 Pařík Jiří (1930-) "Sedící postavy s malířským stojanem" Kč kombinovaná technika, signováno, datováno 1974, paspartováno, 40,5 x 55,5 (60,5 x 76) 96 Novák - Houdek Jiří "Začátek jara" Kč olej na plátně fixovaném na sololitu, signováno, datováno 1977, vzadu štítek Díla a razítko Fondu výtvarných umělců 55,5 x 101 (70,5 x 116) 97 Klimeš František ( ) "Vodní krajina v podvečer" Kč olej na plátně, signováno, na rámu štítek s autorovým jménem, první polovina minulého století, 46 x 62 (58,5 x 73) Klimeš František narozen ve Štutgartě, syn malíře Bohumila Klimeše - Koziny, studoval u profesora Mařatky na UMPRUM v Praze (Toman, Slovník Chagall) 98 Lesařová - Roubíčková Michaela (1949-) "Průhled II" Kč barevná litografie, signováno tužkou, datováno 1991, číslováno 7/200, vzadu autorský štítek, paspartováno 25,5 x 37,5 (46,5 x 56,5) _ 13 _

14 Lesařová - Roubíčková Michaela grafička, studovala u profesora J. Nováka, K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP v Praze, věnuje se volné a užité grafice, ilustraci, ale i tkaní, prostorovým objektům, módním a bytovým doplňkům, členka SČUG Hollar (Slovník Chagall) 99 Lesařová - Roubíčková Michaela (1949-) "Šnaps" Kč kombinovaná technika, signováno tužkou, datováno 1986, číslováno 1/1, vzadu autorský štítek, paspartováno 36,5 x 24 (62,5 x 48,2) NEOBRAZOVÁ ČÁST pol Janeček Ota ( ) Plastika "Kubistická žena" Kč bronzová mistrovská galerijní plastika, signováno, datováno 1944, naprosto jedinečné dílo významného umělce, ojedinělé svou velikostí, byly realizovány pouze tři kusy, UNIKÁTNÍ SBĚRATELSKÁ příležitost, výška 101 cm Právě tyto kubistické sochy ze čtyřicátých let vysoce ocenil Pablo Picasso při své návštěvě Prahy v šedesátých letech Janeček Ota jeden z nejlepších českých malířů 20. století, kreslíř, grafik, ilustrátor, věnoval se scénografii, tvorbě plastik, loutek, známek, studoval na UMPRUM v Praze u Kysely, Nováka, na ČVUT u Blažíčka a C. Boudy, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, skupiny UB, kolem sta výstav, zastoupen v galeriích po celém světě, řada monografií o tomto umělci (Toman, Slovník Chagall, Lexicon of the CVA) 101 Socha "Svatý Jan z Nepomuku" Kč malovaná lidová řezba ve dřevě, druhá polovina 19. století, krásný sbírkový kus, výška 41 cm Přiloženo osvědčení Památkového ústavu o prodeji a vývozu 102 Plastika "Busta secesní dívky" Kč bronz na leštěném kamenném podstavci, vysoce dekorativní téma v secesi, často obměňované v různých variacích, kvalitně provedený pozdější odlitek, vysoce působivé a dekorativní, celková výška 38 cm 103 Šálek Kč majolika figurálně zdobená motivem mořských panen, v přední části erb, značeno, 19. století, drobný oklep a vlasová prasklina, výška 4,5 cm, průměr 8 cm 104 Podšálek Kč majolika figurálně zdobená motivem mořských panen, uprostřed stejný erb jako u předcházející položky, značeno GIEN, 19. století, větší oklepy na okrajích, průměr 15 cm Podšálek je starší než šálek v položce 103, i když jde o stejný dekor a patrně stejného původního šlechtického majitele 105 Váleček na těsto Kč korpus porcelánový, malovaný, madla dřevěná, kolem roku , původní, vysoce kvalitní provedení, dekorativní, funkční i sbírkový kus, délka 38 cm 106 Plastika "Pták - pyrrhula pyrrhula" Kč porcelán, ručně malovaný, signováno modelérem Černochem, značeno ROYAL DUX, limitovaná série určená pro export, druhá polovina 20. století, sběratelsky velmi zajímavé, výborný stav, na našich aukcích poprvé, výška 20 cm 107 Plastika "Tři ptáci - regulus ignicapillus"" Kč porcelán, ručně malovaný, signováno modelérem Černochem, značeno ROYAL DUX, limitovaná série určená pro export, druhá polovina 20. století, sběratelsky velmi zajímavé, dva nepatrné oklepy, jinak výborný stav, na našich aukcích poprvé, výška 20 cm _ 14 _

15 108 Talíř hluboký Kč majolika zdobená barevným figurálním dekorem mořských panen, uprostřed šlechtický erb, značeno GIEN, 19. století, sbírkový kus, vlasová prasklina, průměr 25 cm Pochází z obdobné kolekce šlechtického nádobí jako položky 103 a Talíř mělký Kč majolika zdobená barevným figurálním dekorem mořských panen, uprostřed šlechtický erb, značeno, 19. století, sbírkový kus, oklepy a krakeláž v majolice, průměr 25 cm Pochází z kolekce šlechtického nádobí 110 Šálek Kč majolika, zdobená barevným figurálním dekorem mořských panen a šlechtickým erbem, značeno GIEN, 19. století, krásný sbírkový kus, výška 4,5 cm, průměr 8 cm Pochází z kolekce šlechtického nádobí 111 Mísa odkládací podlouhlého tvaru Kč majolika zdobená barevným figurálním dekorem mořských panen a ústředním šlechtickým erbem, značeno GIEN, 19. století, krásný sbírkový kus, velmi dobrý stav, délka 25,5 cm Pochází z kolekce šlechtického nádobí 112 Talíř ozdobný Kč porcelán s portrétem královny, datovaný 1950, značeno LOUČKY Czechoslovakia, průměr 24,5 cm 113 Talíř ozdobný Kč porcelán s kobaltovým povrchem, zdobený bohatým zlaceným dekorem v podobě jemné krajky, značeno LINDNER, Germany, kolem poloviny minulého století, luxusní provedení, velmi dobrý stav, průměr 28 cm 114 Břitva Kč anglická, značená, přelom 19. a 20. století, původní pouzdro, délka 16 cm 115 Špička na cigarety dámská Kč kombinace řezané kosti a ručně malovaného u, délka 10 cm 116 Tác obdélníkový se dvěma úchopy Kč porcelán zdobený hnědočerveným a bílým dekorem, značeno, kolem roku 1920, 23 x Maska Kč kombinace řezby ve dřevě a rohoviny, indiánský kmen z Guatemaly, 20. století, výška 33 cm, šířka 25 cm Pochází ze sbírky cestovatele 118 Maska Kč řezba ve dřevě, Madagaskar (?,) 20. století, 50 x 30 Pochází ze sbírky cestovatele 119 Maska Kč řezba ve dřevě, malovaná, indiánský kmen z Peru, patrně 19. století, muzeální kus, výška 22,5 cm, šířka 18,5 cm, hloubka 19 cm Pochází ze sbírky cestovatele po Jižní Americe 120 Cukřenka otevřená, na nízké patce Kč sklo alabastrové, Čechy, 19. století, výborný stav, pěkný kus do sbírky, výška 9,5 cm, průměr 11 cm _ 15 _

16 OBRAZOVÁ ČÁST pol neurčeno "Středomořská krajina" Kč mistrovský galerijní olej na kartonu, signováno, kolem roku 1940, kvalitní dobový umělecký rám, působivý celek 29,5 x 41 (43 x 55,5) 122 neurčeno "Mořské pobřeží v Jugoslávii" Kč pastel a kvaš, signováno, nedatováno, kvalitní a působivá práce, ve výřezu 29 x 40 (52 x 60) 123 Filip Otakar ( ) "Pražský hrad od letohrádku Královny Anny" Kč mistrovská kresba tuší a akvarelem, signováno, datováno 1924, sbírková práce významného ilustrátora z přelomu 19. a 20. století, ve výřezu 20 x 53 (31 x 66) Filip Otakar ilustrátor a spisovatel v Praze, napsal mnoho článků z oboru dějin umění, od svých studentských let kreslil ilustrace pro pražské časopisy (Toman) 124 Kubašta Vojtěch (1914-) "Pražský hrad" Kč mistrovská galerijní barevná litografie, signováno v desce i tužkou, čtyřicátá léta minulého století, skvělá práce významného malíře, architekta, kreslíře a grafika, 42 x 59 (45 x 62,5) Kubašta Vojtěch architekt, malíř, ilustrátor, rodák z Vídně, studoval u profesorů Blažíčka, Wirtha, Štecha a Engela na Vysoké škole architektury a pozemního stavitelství v Praze, proslul ilustracemi knih pro mládež, řada výstav (Toman, Slovník Chagall) 125 neurčeno "Cesta vesnicí" Kč profesionální barevná litografie, signováno, datováno 1985, umělecká adjustace, ve výřezu 34 x 46 (52 x 62) 126 Hofbonner A. (?) "Z Jugoslávie" Kč barevná litografie, signováno, přesně neurčeno, nedatováno, 45 x 51 (48 x 53,5) 127 Hess "Staroměstské náměstí" Kč mistrovský akvarel, signováno, nedatováno, vzadu štítek ČFVU, ve výřezu 28 x 82 (43 x 97) 128 neurčeno "Dívka u kolovrátku" Kč mistrovský galerijní olej na lepence, signováno, datováno 1919, výborná komorní práce, 41,5 x 29,5 (51,5 x 39,5) 129 Vránek Petr "Anděl" Kč olej na plátně, signováno, nedatováno, zajímavá práce malíře s řadou výstav (viz přiložený materiál k nahlédnutí,) kvalitní adjustace, velmi příznivá VÁNOČNÍ CENA, 30 x 20 (38 x 28) _ 16 _

17 130 Mádlo Jiří (1934-) "Letní krajina s rybníkem" Kč mistrovský olej na plátně, signováno, datováno 1996, luxusní rám francouzského typu, luxusní a reprezentativní celek 70,5 x 90,5 (90 x 110) Mádlo Jiří malíř, grafik, narozen v Lovosicích, žák profesora Vlastimila Rady a Silovského na Akademii v Praze, řada výstav u nás i v cizině, zastoupen ve sbírkách Alšovy jihočeské galerie v Hluboké, Galerie Vysočiny v Jihlavě, Národní Galerie v Praze, Univerzity v Leidenu, Reifeissen Bank v Klosterneubrugu v Německu a jinde (Slovník Chagall) 131 Seydl Zdeněk ( ) "Pták" Kč mistrovská kombinovaná technika - kvaš, tempera, signováno, nedatováno, skvělá práce jako do atlasu ptáků, nerámováno, v paspartě, ve výřezu 23 x 26 (50 x 66) Seydl Zdeněk narozen v Třeboni, patří mezi nejvýznamnější malíře, kreslíře, karikaturisty, scénografy, studoval v kurzu grafických technik u profesora J. Konůpka na Státní grafické škole v Praze, kresbu a monumentální malbu u profesora F. Kysely na UMPRUM rovněž v Praze, studijně pobýval v Paříži (ve Slovníku Chagall čtyři celostránkové sloupce o tomto skvělém umělci) 132 Rada Vlastimil ( ) "Z Benátek u Turnova" Kč akvarel, signováno, datováno 1911, raná práce významného malíře, Národního umělce se širokým zastoupením v Národní Galerii Praha, nerámováno, v paspartě, 30 x 31 (42,5 x 39) Rada Vlastimil malíř, grafik, ilustrátor, studium na pražské akademii u Preislera, Švabinského a Štursy, později profesor ve speciální malířské škole na AVU Praha, člen SVU Mánes, Národní umělec, široké zastoupení v Národní Galerii, výstavy v Evropě i v USA, jeden z nejlepších českých malířů 20. století, řada monografií o tomto vynikajícím českém malíři, dlouhý výčet výstav a ocenění (Toman, Slovník Chagall, Lexicon of the CVA) 133 Uprka Joža - připsáno ( ) "Mladík v kroji při broušení kosy" Kč mistrovský galerijní pastel, nesignováno, nedatováno, způsob práce i bravura provedení odpovídá pracím Joži Uprky, nerámováno, 48 x 31,5 Uprka Joža - připsáno významný český malíř a grafik folklórních témat, narodil se v Kněždubě v rodině rolníka - malíře samouka, zemřel v blízké Hroznové Lhotě, studium na AVU u Čermáka a na Akademii v Mnichově u Otty Seitze, poté v Praze u Pirnera, člen SVU Mánes a SVUM, náměty hledal na rodném Slovácku, zejména v okolí Hroznové Lhoty, pro načerpání nových dojmů zajel v roce 1928 do Dubrovníka, v letech žil a tvořil na Slovensku v Klobušicích poblíž Ilavy, řada výstav a zastoupení v galeriích, v roce 2001 byla uspořádána výstava jeho prací v Domě umění v Hodoníně, jeden z nejdražších malířů první republiky, nejlepší malíř folklórních témat vůbec, výčet jeho děl je úctyhodný (Toman, Lexicon of the CVA) 134 Beneš Karel (1881-) "Návrh na památník Sokola v Náchodě" Kč mistrovský akvarel - kvaš, nesignováno, určeno vzadu, nedatováno, mimořádně kvalitní práce žáka Preislera, nádherný SBĚRATELSKÝ kousek, nerámováno, 25 x 17,5 Beneš Karel narozen v Hlinsku, studia u Lišky, Maška, Preislera a Jakesche, byl profesorem Státního reálného gymnázia v Praze maloval a kreslil hlavně motivy starých svérázných stavení a malebné kouty českého venkova (Toman) 135 Beneš Karel (1881-) "Dřevěnice v létě" Kč mistrovský galerijní kvaš - akvarel, signováno, kolem roku 1920, krásný sběratelský kousek od malíře, jehož kresby jsou v řadě muzeí, nalepeno na lepence, nerámováno, 24,5 x 31,5 (37,5 x 43) 136 Kocian Quido Roman (1908-) "Jan Žižka z Trocnova" Kč mistrovská kolorovaná litografie, signováno, datováno 1945, v paspartě, nerámováno, ve výřezu 26 x 18,5 (46 x 31,5) Kocian Quido Roman malíř, grafik, narozen v Hořicích, studia u prof. Bendy a Ulmana, byl kustodem Masarykovy galerie, člen SVU Aleš, vystavoval na světové výstavě v Paříži a na výstavách v Neapoli a Bukurešti, zastoupen v Národní Galerii Praha, výborný a ceněný malíř první poloviny 20. století (Toman, Slovník Chagall) _ 17 _

18 137 Preissig Vojtěch ( ) "Už Slovensko vstáva, putá si strháva" Kč mistrovský galerijní linoryt, uveden v katalogu prací Preissiga, rok 1918, jde o skvělý plakát ze série dvanácti plakátů z let , litograficky tištěné linoryty vzbudily obrovský zájem po celých Spojených státech, ale i mimo území USA, ještě za války se staly součástí sbírek největších muzeí a galerií v zámoří i v Evropě, náš plakát na několika místech natržen, restaurován a nalepen na plátno, v publikaci "Vojtěch Preissig pro republiku" uveden na straně 53 pod číslem 21, 90,5 x 63 Podle našich znalostí poprvé na aukci v ČR, nerámováno, skvělá nabídka Preissig Vojtěch vynikající český malíř a grafik světového jména, pracoval v Paříži pro A. Muchu, velké zásluhy má na grafickém umění v USA, kde dlouho působil, řídil grafické oddělení na Wentworth Institute v Bostonu, v řezbě do linolea byl považován v USA za zakladatele, vystavoval v Mánesu, široké zastoupení v Národní Galerii Praha, ve Waldesově galerii, v galerii v New Yorku a dalších světových galeriích (Toman) 138 Preissig Vojtěch ( ) "Kdo jste Boží bojovníci - čs. Armáda ve Francii" Kč mistrovský galerijní linoryt, uveden v katalogu prací Preissiga, rok 1918, jde o skvělý plakát ze série dvanácti plakátů z let , litograficky tištěné linoryty vzbudily obrovský zájem po celých Spojených státech, ale i mimo území USA, ještě za války se staly součástí sbírek největších muzeí a galerií v zámoří i v Evropě, náš plakát na několika místech natržen, v publikaci "Vojtěch Preissig pro republiku" uveden na straně 53 pod číslem 18, 90 x 63 Podle našich znalostí poprvé na aukci v ČR, nerámováno, skvělá nabídka 139 Preissig Vojtěch ( ) "AUCASSIN AND NICOLETE" Kč bibliofilie, úprava i ilustrace Vojtěch Preissig, typ písma rovněž Preissig, Copyright 1931 by the Limited Editions Club New York, cca osmdesát stran, luxusní úprava, luxusní vazba, původní kazeta, výborný stav, skvělý UNIKÁT. Pro spojené státy vydalo Státní nakladatelství Praha, vydáno výtisků (pro velké USA,) náš má číslo 96, na ručním papíře, signovaný Preissigem, 30 x 20,5 140 Mucha Alfons ( ) "L' Habitation Pratique" Kč mistrovská galerijní barevná litografie na obálce časopisu "Moderní stavby," litografie je signovaná, datovaná 1903, uvnitř časopisu je osm stran, rozhodující je první strana s Muchovou litografií, stav je velmi dobrý, skvělý SBĚRATELSKÝ kus, 39 x 32,5 Poprvé na našich aukcích Mucha Alfons všeobecně známý malíř secesního období, již na gymnáziu v Brně vzbudily velkou pozornost jeho kresby (několikastránkový text v Tomanovi) 141 Procházka V. "Kvetoucí stromy za domy" Kč mistrovský galerijní olej na plátně, signováno, kolem roku 1930, krásná, působivá reprezentativní práce, původní dobový rám, pro sběratele imprese, 76 x 100 (97 x 121) 142 Blažek Bedřich ( ) "Za chalupami v zimě" Kč mistrovský galerijní olej na tvrzené lepence, signováno, datováno 1935, reprezentativní obraz české krajinářské školy 67,5 x 94,5 (74 x 101) Blažek Bedřich malíř, narozen ve Veltrubech, studoval soukromě u Blažíčka a Radimského, tématika jeho obrazů vycházela z Kolína a jeho okolí (Slovník Chagall) 143 Dvorský Bohumír ( ) "Západ slunce v krajině se stromy" Kč mistrovský galerijní olej na plátně, signováno, kolem roku 1935, velký, velmi reprezentativní obraz z krajinářské školy Otakara Nejedlého, v této kvalitě ojedinělé, 68 x 96 (86 x 114) Pochází ze sbírky z Dánska Dvorský Bohumír malíř, kreslíř, grafik, rodák z Paskova, soukromá studia u Otty Molitora, dále pražská akademie u Nejedlého, člen Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců, SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců v Brně, _ 18 _

19 Skupiny olomouckých výtvarníků, Skupiny výtvarných umělců Moravské Ostravy, KVU Aleš v Brně, Svazu českých výtvarných umělců, výstavy po celé republice, dále Benátky, Rio de Janeiro, Helsinky, Stockholm, Peking, Šanghaj, Moskva atd., Zasloužilý umělec, Národní umělec (Slovník Chagall, Lexicon of the CVA, Slovník ČSVU) 144 Matěják "Mladá matka s dítětem" Kč olej na plátně, signováno, kolem roku 1935, líbezná práce dekorativní hodnoty, dobový široký rám, 60 x 80 (77 x 96,5) 145 Vrbová Miroslava (1909-) "Baletky" Kč mistrovský galerijní olej na plátně, signováno, kolem roku 1940, významná a svou velikostí reprezentativní práce výborné malířky, 80 x 60 (94 x 74,5) Vrbová Miroslava malířka, studovala na Ukrajinské akademii v Praze, pražské akademii a dále v Paříži (Toman) 146 Iščuk Sergej "Roztomilý člověk" Kč mistrovský olej na sololitu, signováno, datováno 2005, vzadu další poznámky, zajímavá práce galerijní úrovně, náročná umělecká adjustace, 58 x 34,5 (73 x 49,5) 147 Kotrba Emil ( ) "Úlovek" Kč mistrovský galerijní olej na plátně, signováno, datováno 1942, autor je především známý skvělým zvládnutím kresby a malby koní, jeho oleje jsou velkou vzácností, zcela ojedinělé a navíc velmi kvalitní, VÁNOČNÍ POZORNOST pro sběratele, 65 x 55 (83 x 73) Poprvé na našich aukcích Kotrba Emil malíř, grafik, ilustrátor, studia na ŠUŘ v Brně u Dillingera a na pražské akademii v grafické speciálce u profesora T.F. Šimona, známý v Evropě jako vynikající malíř, grafik a kreslíř koní a námětů z dostihového prostředí (Toman, Slovník Chagall) 148 Kuhrl Ludwig D. ( ) "Mnich šňupající tabák s číší vína" Kč mistrovský olej na dřevěné desce, signováno, vzadu ještě popsáno a značeno razítkem Galerie v Mnichově, luxusní zlacený rám florentského typu (dřevo a zlacená masa,) výborná nabídka, 18 x 14 (35 x 31) Párová k následující položce č Kuhrl Ludwig D. ( ) "Mnich s číší vína a talířem uzeného" Kč mistrovský olej na dřevěné desce, signováno, vzadu ještě popsáno a sběratelský štítek, luxusní zlacený rám florentského typu (dřevo a zlacená masa,) výborná nabídka, 18 x 14 (35 x 31) Párová k předcházející položce č nesignováno "Panna Marie utěšovaná anděly" Kč mistrovský galerijní olej na plátně, signum nenalezeno, kolem roku 1640, k tomuto skvělému obrazu je odborný posudek Mgr. Vladimíra Rišlinka, posudek je opatřený kulatým znaleckým razítkem, 94 x 142 (125 x 173) Citace z posudku: Způsob provedení díla ztvárněného v intencích pozdního manýrismu nasvědčuje době vzniku v první polovině 17. století v prostředí Střední Evropy, či Nizozemí, přičemž nejpravděpodobnější se jeví jeho německý nebo český původ. Obraz představuje z ikonografického hlediska vzácně rozšířený námět, truchlící P. Marii utěšovanou anděly. Výborně mimořádně kvalitní hlava anděla podpírající P. Marii vykazuje návaznost na pražskou rudolfínskou malbu počátku 17. století, zajímavé je zejména srovnání s typy anděl-ských a ženských postav ve tvorbě BARTOLOMEA SPRANGERA ( ). Potud posudek _ 19 _

20 151 nesignováno "Madona s dítětem" Kč mistrovský olej na plátně, po roce 1950, velmi kvalitní práce ve stylu světově proslulého kuskeňského baroka z Peru (podle města Cusco,) honosný, řezaný polychromovaný a zlacený rám ve stejném barokním stylu, na našem trhu ojedinělé, 45 x 32,5 (69 x 52) 152 Fingesten Michael ( ) "Rozkošnice" Kč mistrovská galerijní suchá jehla, signováno, číslováno 33/50, skvělá práce, ve výřezu 25 x 25 (39 x 38,5) Fingesten Michael často uváděn ve světových katalozích 153 Svolinský Karel ( ) "Ptačí sněm" Kč mistrovská kresba tuší a akvarelem, signováno, datováno 1942, bravurní práce našeho předního malíře, kreslíře, grafika, návrháře známek atd., práce pochází z výborného období autora, ve výřezu 22 x 17 (41 x 33) Svolinský Karel skvělý malíř, grafik a ilustrátor, autor bankovek i celé řady poštovních známek, vyučil se řezbářem u Ziky a Lišky, později studoval plastiku u B. Kafky, grafiku a malbu u F. Kysely, již v roce 1925 získal Grand Prix v Paříži, znovu Grand Prix a zlatou medaili na světové výstavě v Paříži 1937, Grand Premio na výstavě v Miláně 1940, Národní cenu v roce 1942, člen SVU Mánes, bohaté zastoupení v Národní Galerii, GVU Ostrava, zastoupení v galeriích po celé Evropě, řada monografií (široký popis v Tomanovi, výčet výstav v Lexiconu of the CVA) 154 Kaufmann Adolf - připsáno ( ) "Život u řeky" Kč mistrovský romantický olej na plátně, druhá polovina 19. století, velmi kvalitní práce, autorství však nemůžeme garantovat, luxusní rám, vysoce reprezentativní a působivý celek, 56 x 70,5 (71 x 86,5) Kaufmann Adolf - připsáno malíř, krajinář, autodidakt, narozen v Opavě, svá studia ukončil u Emila van Marcke de Lummen v Paříži, scestoval Evropu i Orient, žil v Paříži, Berlíně, od roku 1890 ve Vídni, kde řídil malířskou školu pro dámy (Toman) 155 Brunner Samuel (1859-) "Krajina u Svratky" Kč olej na plátně lepeném na kartonu, signováno, nedatováno, příjemná působivá práce malíře, který působil v Brně 27,5 x 35 (37,5 x 45) Brunner Samuel narozen v Brně, malíř krajin, zátiší, biblických motivů, v roce 1928 zastoupen na výstavě soudobé kultury v Brně (Toman) 156 monogramista "Zátiší s holubem a ananasem" a "Zátiší se džbánem a slukou" Kč dva oleje na plátně, jeden signován špatně čitelně monogramem, působivé obrazy do loveckého pokoje, autor byl patrně epigonem Navrátila, původní ozdobné zlacené rámy, každý 37,5 x 57 (42 x 61,5) CENA ZA OBA OBRAZY 157 Hlavák "Zátiší s růžemi, vínem a jablky" Kč olej na dřevě, signováno, nedatováno, kolem roku 1900, působivá práce, ručně řezaný rám, 36 x 45 (50 x 59) 158 Chittussi Antonín - okruh ( ) "Vesnička za jezerem" Kč olej na kartonu, nesignováno, nedatováno, příjemná a působivá práce v duchu barbizonské školy, 22 x 27 (34,5 x 40) Chittussi Antonín - okruh český malíř, žák J. Trenkwalda a J. Swertse, přehodnocením francouzských vzorů vytvořil lyrickou syntézu české krajiny a v podání atmosféry se přiblížil impresionismu (Malá čs. Encyklopedie Toman) _ 20 _

Vyvolávací cena: 500 Kč Minimální výše příhozu: 100 Kč

TABULKA č do té doby největší bosensko- né předměty z Bosny a Hercegoviny 1901 Vánoční výstava a tržnice řemeslných výrobků TABULKA č. 4 Výstavy pořádané Průmyslovým muzeem v Chrudimi v letech 1901 1914 rok název výstavy od:-do: lidí poznámka 1901 Výstava kurzových prací 5.5.-12.5. 800 po kurzu zdobení kovů 1901 Výstava obrazů

KATALOG 64. AUKCE 22. 3. 2009 BRNO

KATALOG 64. AUKCE 22. 3. 2009 BRNO BAJKY STARÉHO ČIPU 14 Sladkokysele Okurka žila ve sladkokyselém nálevu tak dlouho, až z toho byla celá tumpachová a začala propadat depresím. Jak to se mnou vlastně je? Jsem sladká nebo kyselá? Dobrá,

KATALOG 96. AUKCE 21. 12. 2008 OSTRAVA BAJKY STARÉHO ČIPU. 12 Hyper 2

KATALOG 96. AUKCE 21. 12. 2008 OSTRAVA BAJKY STARÉHO ČIPU. 12 Hyper 2 BAJKY STARÉHO ČIPU 12 Hyper 2 Jeden starý textový editor byl tak naštvaný na celý svět, že se rozhodl napsat na příslušné instituce pár anonymních dopisů. Když nedostal do třiceti dnů odnikud odpověď,

Nejdražší starožitnosti prvního pololetí Nejdražší starožitnosti prvního pololetí Starožitnosti vydražené od ledna do června 2014 text SKŘIVÁNEK JAN datum 15.07.2014 Ceny starožitností se pohybují o řád jinde než ceny obrazů, pro obě kategorie

vzniká koncem 19. století a trvá do konce 1. svět. války měla být východiskem z krize, ve které se ocitla architektura v období historismu reakce

vzniká koncem 19. století a trvá do konce 1. svět. války měla být východiskem z krize, ve které se ocitla architektura v období historismu reakce vzniká koncem 19. století a trvá do konce 1. svět. války měla být východiskem z krize, ve které se ocitla architektura v období historismu reakce proti průmyslové civilizaci Secesi charakterizuje přesycenost

JULIUS MAŘÁK (* ) Inventář osobního fondu

800 Kč Kubašta Vojtěch. 800 Kč Kubašta Vojtěch

800 Kč Kubašta Vojtěch. 800 Kč Kubašta Vojtěch 1 "Valdštejnská zahrada - Praha" 800 Kč Kubašta Vojtěch (1914-1992) mistrovská originální litografie kolorovaná akvarelem, signováno v desce monogramem VK, vpravo dole tužkou, vlevo dole tužkou orig. akv,

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE AUGUSTA NEKOLOVÁ-JAREŠOVÁ (* ) Inventář osobního fondu ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE AUGUSTA NEKOLOVÁ-JAREŠOVÁ (* 1890 1919) Inventář osobního fondu Časové rozmezí: 1903 1919 (1963) Značka fondu: 33 Číslo evidenčního listu NAD: 103 Evidenční číslo inventáře:

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE JAN PROUSEK (* ) Inventář osobního fondu

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE JAN PROUSEK (* ) Inventář osobního fondu ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE JAN PROUSEK (* 1857-1914) Inventář osobního fondu Časové rozmezí: 1895-1912 Značka fondu: 63 Číslo evidenčního listu NAD: 104 Evidenční číslo inventáře: 113 Zpracovala: Lucie

KATALOG 97. AUKCE 10. 5. 2009 OSTRAVA BAJKY STARÉHO ČIPU. 16 Etiketa. BAJKY STARÉHO ČIPU (žánr: pokec s naučením)

KATALOG 97. AUKCE 10. 5. 2009 OSTRAVA BAJKY STARÉHO ČIPU. 16 Etiketa. BAJKY STARÉHO ČIPU (žánr: pokec s naučením) BAJKY STARÉHO ČIPU 16 Etiketa Jeden zaměstnanec, který byl zaměstnancem tak dlouho a měl takový všeobecný respekt, že samojediný vydal za celý odborový svaz, se ani trošíčku nesmířil s novým šéfem, a ještě

Narodil se 30. dubna 1877 v Jemnici jako jeden z osmi dětí chudého jemnického síťaře. Roman Havelka - malíř Narodil se 30. dubna 1877 v Jemnici jako jeden z osmi dětí chudého jemnického síťaře. Měšťanskou školu vychodil v Jihlavě, kam se roku 1885 rodina přestěhovala. V roce 1892 byl přijat

Dějepisná olympiáda 37. ročník 2007/2008

Dějepisná olympiáda 37. ročník 2007/2008 Č. Jméno.. Adresa školy.. Adresa bydliště.. (Jméno a adresu vyplňte až po ukončení soutěžního kola, především u prací postupujících do vyššího kola.) Národní institut dětí a mládeže MŠMT, Sámova 3, 101

Ladislav Šaloun externí učitel / speciální škola sochařská

Ladislav Šaloun externí učitel / speciální škola sochařská Ladislav Šaloun 1906 1914 externí učitel / speciální škola sochařská 1870 1. 8. narozen v Praze. 1886 1889 navštěvuje kreslířskou školu profesora Reyniera v Praze. 1889 1891 soukromě studuje sochařství

Slovácké centrum kultury a tradic. Název projektu: Revitalizace objektu Jezuitské koleje č.p. 21

Slovácké centrum kultury a tradic. Název projektu: Revitalizace objektu Jezuitské koleje č.p. 21 Slovácké centrum kultury a tradic Název projektu: Revitalizace objektu Jezuitské koleje č.p. 21 Zdůvodnění stavby Prezentace kulturních hodnot Centrum kultury a tradic na místo komunálu Navázání na odkaz

Lidé a jejich míry Kánon lidské postavy podle Leonarda da V. kresba tužkou Leonardo da V. video (dokument BBC) beseda smyslové citlivosti IX. Lidé a jejich míry Kánon lidské postavy podle Leonarda da V. kresba tužkou Leonardo da V. video (dokument BBC) beseda Odvodí na živém modelu základní proporce lidské postavy. Zjistí

TRADICE UMĚNÍ RUČNÍ VÝROBA. Růžová hmota, nikoliv glazura nebo barva Poslední existující výrobce KOLEKCE RŮŽOVÉHO PORCELÁNU TRADICE UMĚNÍ RUČNÍ VÝROBA Růžová hmota, nikoliv glazura nebo barva Poslední existující výrobce KOLEKCE RŮŽOVÉHO PORCELÁNU 1. Sonáta 072204150158 0,22 l 2. Sonáta 072204140158 0,15 l 072204130158 0,10

KATALOG 85. AUKCE BRNO 16. 3. 2014. Obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno

KATALOG 85. AUKCE BRNO 16. 3. 2014. Obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG V neděli 16. března 2014 od 11 hodin pořádá

Jiří Glet. Slovníček výtvarného umění a architektury

Jiří Glet. Slovníček výtvarného umění a architektury Jiří Glet Slovníček výtvarného umění a architektury Copyright Autor: Jiří Glet Vydal: Martin Koláček - E-knihy jedou 2015 ISBN: 978-80-7512-125-7 (epub) 978-80-7512-126-4 (mobipocket) 978-80-7512-127-1

KATALOG 98. AUKCE 18. 10. 2009 OSTRAVA BAJKY STARÉHO ČIPU. 24 Test

KATALOG 98. AUKCE 18. 10. 2009 OSTRAVA BAJKY STARÉHO ČIPU. 24 Test BAJKY STARÉHO ČIPU 24 Test Pracovníci společnosti Srovnání & syn, spol. s r.o. dlouhodobě porovnávali zprávy přenášené dvěma typy telefonů: Exclusiv (cena 159 990 Kč) a Primitiv (cena 13 Kč). Výsledky

Zlomené srdce ----------------- 2009 Realizace z cyklu O lásce

Zlomené srdce ----------------- 2009 Realizace z cyklu O lásce MARKÉTA KOREČKOVÁ Chrudim Narodila se v roce 1975 v Chrudimi. V letech 1989-1992 studovala na SPŠKS v Hořicích, poté v letech 1992-1999 na AVU v Praze, a to intermediální tvorbu u Milana Knížáka a sochařství

ALMA DE LA VERA (* ) Inventář osobního fondu

ALMA DE LA VERA (* ) Inventář osobního fondu ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE ALMA DE LA VERA (* 1878-1934) Inventář osobního fondu Časové rozmezí fondu: 1895-1934 Značka fondu: 74 Číslo evidenčního listu NAD: 71 Evidenční číslo inventáře: 104 Zpracovala:

milan dobeš dynamický konstruktivizmus

milan dobeš dynamický konstruktivizmus milan dobeš dynamický konstruktivizmus Milan Dobeš malíř, grafik, sochař, performer, autor světelně-kinetických objektů a monumentálních realizací v architektuře. Narozen 29. července 1929 v Přerově. V

Klentnická Madona v Diecézním muzeu v Brně

Klentnická Madona v Diecézním muzeu v Brně Klentnická Madona v Diecézním muzeu v Brně Klentnická Madona je v současné době zapůjčena do sbírky Diecézního muzea v Brně na Petrově. Je možné ji zde poprvé zhlédnout od 12. května 2015 nebo také během

ZÁKLADNÍ ŠKOLA VERONSKÉ NÁMĚSTÍ

ZÁKLADNÍ ŠKOLA VERONSKÉ NÁMĚSTÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA VERONSKÉ NÁMĚSTÍ VÝTVARNÁ VÝCHOVA 2012/2013 Jsou malíři, kteří dělají ze slunce žlutou skvrnu, ale jsou jiní, kteří díky svému umění a moudrosti dělají ze žluté barvy slunce. Pablo Picasso

KATALOG 106. AUKCE OSTRAVA 18. 12. 2011. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, staroţitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o.

KATALOG 106. AUKCE OSTRAVA 18. 12. 2011. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, staroţitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, staroţitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace staroţitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG Společnost AAA s.r.o. pořádá svou 106.

KATALOG 84. AUKCE BRNO 1. 12. 2013. Obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno

KATALOG 84. AUKCE BRNO 1. 12. 2013. Obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG V neděli 1. prosince 2013 od 11 hodin pořádá

KATALOG 88. AUKCE BRNO 15. 2. 2015 OBRAZY, PORCELÁN, KURIOZITY, STAROŽITNOSTI, UMĚLECKÉ PŘEDMĚTY. AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno

KATALOG 88. AUKCE BRNO 15. 2. 2015 OBRAZY, PORCELÁN, KURIOZITY, STAROŽITNOSTI, UMĚLECKÉ PŘEDMĚTY. AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno OBRAZY, PORCELÁN, KURIOZITY, STAROŽITNOSTI, UMĚLECKÉ PŘEDMĚTY AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG V NEDĚLI 15. ÚNORA 2015 OD 11 HODIN POŘÁDÁ

KATALOG 78. AUKCE BRNO 13. 5. 2012. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o.

KATALOG 78. AUKCE BRNO 13. 5. 2012. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG Společnost AAA s.r.o. pořádá svou 78.

Příklady autoritních záznamů Příloha k certifikované metodice Tvorba autoritních záznamů pro potřeby muzeí a galerií Příklady autoritních záznamů Příloha k certifikované metodice Tvorba autoritních záznamů pro potřeby muzeí a galerií Uvedené příklady představují určité typy autoritních záznamů, u nichž chceme upozornit

KATALOG 111. AUKCE OSTRAVA 28. 4. 2013. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o.

KATALOG 111. AUKCE OSTRAVA 28. 4. 2013. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o. KATALOG 111. AUKCE OSTRAVA 28. 4. 2013 Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG

václav kupka akty

václav kupka akty václav kupka akty 28. 7. 27. 9. 2018 ležící žena 1, 1997

Testy pro obor Prezentace a ochrana kulturního dědictví Historický ústav Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Testy pro obor Prezentace a ochrana kulturního dědictví Historický ústav Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Varianta A Jméno uchazeče datum narození..... Bydliště (vč.psč)...... Absolvoval střední

Malířstv. řství 19. století. zimní semestr 2012

Mikoláš Aleš Mikoláš Aleš

Mikoláš Aleš Mikoláš Aleš Mikoláš Aleš Mikoláš Aleš je jednou z nejvýznamnějších osobností generace Národního divadla. Byl předním malířem českých dějin a bezpochyby se podílel na utváření českého umění. Jeho tvorba byla ovlivněna,zvláště

ADOLPH MENZEL (* ) Inventář osobního fondu

ADOLPH MENZEL (* ) Inventář osobního fondu ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE ADOLPH MENZEL (* 85-905) Inventář osobního fondu Časové rozmezí fondu: 839 904 Značka fondu: 29 Číslo evidenčního listu NAD: 96 Evidenční číslo inventáře: 52 Zpracovala:

www.sklovitraz-skuhravy.cz

www.sklovitraz-skuhravy.cz www.sklovitraz-skuhravy.cz příklady restaurátorských prácí RESTAUROVÁNÍ VITRAJÍ CHRÁMU SV. BARBORY v kutné hoře Pohled na velkou malovanou vitraj západního průčelí z roku 1903 od Františka Urbana Poslední

M Ě ST O B EN E ŠO V

M Ě ST O B EN E ŠO V MĚSTO BENEŠOV KAPITOLY Z HISTORIE MUZEA UMĚNÍ A DESIGNU BENEŠOV 1990-2010... Historie Muzea umění a designu Benešov není vizitkou jeho několika zaměstnanců, ale především úspěchem celého mě sta. Jeho

PAMÁTNÍK NÁRODNÍHO PÍSEMNICTVÍ

PAMÁTNÍK NÁRODNÍHO PÍSEMNICTVÍ Soutěžní řád soutěže Nejkrásnější české knihy roku I. Ministerstvo kultury a Památník národního písemnictví (dále jen Památník ) vyhlašují v souladu s nařízením vlády č. 5/2003 sb. neanonymní a veřejnou

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE KAREL ŠPILLAR (* ) Inventář osobního fondu

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE KAREL ŠPILLAR (* ) Inventář osobního fondu ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE KAREL ŠPILLAR (* 1871 1939) Inventář osobního fondu Časové rozmezí: (1854) 1894 1939 (1974) Značka fondu: 72 Číslo evidenčního listu NAD: 4 Evidenční číslo inventáře: 158

Olomoucká obrazárna IV

Olomoucká obrazárna IV Olomoucká obrazárna IV Evropské malířství 19. století z olomouckých sbírek 25. 2. 25. 9. 2016 Arcidiecézní muzeum Olomouc Galerie KONCEPCE VÝSTAVY Marie Mžyková, Martina Potůčková KURÁTORKA VÝSTAVY Martina

Výstava obrazů skupiny BENE

S T A T U T Á R N Í M Ě S T O L I B E R E C

S T A T U T Á R N Í M Ě S T O L I B E R E C S T A T U T Á R N Í M Ě S T O L I B E R E C 9. zasedání zastupitelstva města dne: 29. 10. 2015 Bod pořadu jednání: Návrh na udělení čestného občanství města v letech 2015 a 2016 a medaile města v roce

veškerou lásku, jemnější cit srdce svého věnoval jsem té vší malichernosti a podlosti prosté přírodě PRACOVNÍ LISTY PRO DOSPĚLÉ A N T O N Í N C H I T T U S S I veškerou lásku, jemnější cit srdce svého věnoval jsem té vší malichernosti a podlosti prosté přírodě Antonín Chittussi se narodil roku 1847 v

atelier sochařky hany wichterlové

atelier sochařky hany wichterlové okolí újezdu_praha 1_malá strana atelier josefa sudka atelier sochařky hany wichterlové samostatně stojící stavba se zahradou na pozemku patřícímu mč praha 1 v současné době přístupná přes bytový dům újezd

SPOLUPRÁCE PŘI REALIZACI DOPROVODNÝCH PROGRAMŮ SLOVANSKÉHO HRADIŠTĚ V MIKULČICÍCH NAPŘÍČ OBORY. Mgr. Michaela Zálešáková

SPOLUPRÁCE PŘI REALIZACI DOPROVODNÝCH PROGRAMŮ SLOVANSKÉHO HRADIŠTĚ V MIKULČICÍCH NAPŘÍČ OBORY. Mgr. Michaela Zálešáková SPOLUPRÁCE PŘI REALIZACI DOPROVODNÝCH PROGRAMŮ SLOVANSKÉHO HRADIŠTĚ V MIKULČICÍCH NAPŘÍČ OBORY Mgr. Michaela Zálešáková SLOVANSKÉ HRADIŠTĚ V MIKULČICÍCH Slovanské hradiště v Mikulčicích, pobočka Masarykova

M I K U L Á Š S K Á A U K C E 6. P R O S I N C E 2 0 1 5 AAAs.r.o. B R N O, J Í L O V Á 2

M I K U L Á Š S K Á A U K C E 6. P R O S I N C E 2 0 1 5 AAAs.r.o. B R N O, J Í L O V Á 2 LOT 1 Kalvoda Antonín (1907-1974) "Profil dívky v šátku"... 900 Kč litografie, signováno perem vpravo dole, první polovina minulého století. Obraz pochází ze sbírky brněnského architekta Valentina Hrdličky

Jméno autora: Mgr. Věra Kocmanová Datum vytvoření: 8. 10. 2013 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE _17_CJL_3

Jméno autora: Mgr. Věra Kocmanová Datum vytvoření: 8. 10. 2013 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE _17_CJL_3 Jméno autora: Mgr. Věra Kocmanová Datum vytvoření: 8. 10. 2013 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE _17_CJL_3 Ročník: II. Český jazyk a literatura Vzdělávací oblast: Jazykové vzdělávání a komunikace, Estetické vzdělávání

ZPRAVODAJ Č. 11/2014. Vážení přátelé slánského muzea,

ZPRAVODAJ Č. 11/2014. Vážení přátelé slánského muzea, ZPRAVODAJ Č. 11/2014 Vážení přátelé slánského muzea, letní radovánky jsou již dávno minulostí, podzim nastoupil v plné síle. To je ideální čas zavítat do muzea! V měsíci listopadu je pro Vás připraven

1. Academia : výroční sborník s kompletní bibliografií. Vydání 1. Praha: Academia, stran. ISBN:

1. Academia : výroční sborník s kompletní bibliografií. Vydání 1. Praha: Academia, stran. ISBN: BIBLIOGRAFIE VYDANÉ V ČR ZA ROK 2016 2 1. Academia 1966-2016: výroční sborník s kompletní bibliografií. Vydání 1. Praha: Academia, 2016. 338 stran. ISBN: 978-80-200-2548-7. Academia (nakladatelství); nakladatelství

(sobota) od 12:00 hod. Albrecht Dürer: renesance za Alpami První německý umělec, který psal o svém životě a s autoportrétem zacházel jako s

(sobota) od 12:00 hod. Albrecht Dürer: renesance za Alpami První německý umělec, který psal o svém životě a s autoportrétem zacházel jako s Letní univerzita pro každého 2016 Již 5. ročník oblíbeného letního vzdělávání přednášek, komentovaných vycházek a prohlídek. Poznáte nová místa, dozvíte se plno zajímavých informací, zažijete pohodový

Bohumír Matal Červenec, 1945

Bohumír Matal Červenec, 1945 Bohumír Matal Červenec, 1945 Bohumír Matal (1922-1988) Červenec, 1945 olej, 24 x 41,5 cm sign. PD Matal 45, na rubu BMATAL ČERVENEC S.1945 BÍLOVICE vystaveno Skupina 42, Síň Jaroslava Krále, Dům umění

EXLIBRIS A DROBNÁ GRAFIKA HANA ČÁPOVÁ EXLIBRIS A DROBNÁ GRAFIKA 4 27. července až 5. září 2015 Galerie U Kellerů, Radnice, náměstí Karla Šternberka 68 a plzeňská sekce Spolku sběratelů a přátel exlibris 1 2 34 1. Exl F. MÁSLER.

Erbovní sešity 1968 1971

Erbovní sešity 1968 1971 Erbovní sešity 1968 1971 Erbovní sešit č. 1, srpen 1968 Praha Žižkov, U Památníku 2. Redakční rada: Dr. František Beneš, Adolf F. J. Karlovský, Dr. Zdeněk Mareš, Josef Milde, Dr. Alois Přibyl, CSc., Dr.

POUTNÍ MÍSTO PANNY MARIE VE SKÁLE

POUTNÍ MÍSTO PANNY MARIE VE SKÁLE Městys Spálov Městys Spálov leží v oblasti přírodního parku Oderské vrchy na hranici krajů Moravskoslezského a Olomouckého. Z Ostravy i Olomouce se k nám dostanete pohodlně za necelou hodinku a rázem se

VÝTVARNÉ KURZY týdenní družební akce výtvarné výchovy. Gymnázium Havlíčkův Brod

VÝTVARNÉ KURZY týdenní družební akce výtvarné výchovy. Gymnázium Havlíčkův Brod VÝTVARNÉ KURZY týdenní družební akce výtvarné výchovy Gymnázium Havlíčkův Brod Informace o výtvarném kurzu Naše škola ve spolupráci s Gymnáziem Vrchlabí nabízí studentům od školního roku 2010/ 2011 odborně

KATALOG 79. AUKCE BRNO 16. 9. 2012. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o.

KATALOG 79. AUKCE BRNO 16. 9. 2012. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty. AAA s.r.o. Šperky, obrazy, porcelán, kuriozity, starožitnosti, umělecké předměty AAA s.r.o., JÍLOVÁ 2, Brno Člen Asociace starožitníků ČR a mezinárodní organizace CINOA KATALOG Společnost AAA s.r.o. pořádá svou 79.