INFORMAČNĚ-KOORDINAČNÍ CENTRUM Divadelní ústav, Celetná 17, Praha 1 Tel.:

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "INFORMAČNĚ-KOORDINAČNÍ CENTRUM Divadelní ústav, Celetná 17, Praha 1 Tel.: 224 8009 195 info@ceskahudba2004.cz www.ceskahudba2004."

Transkript

1 INFORMAČNĚ-KOORDINAČNÍ CENTRUM Divadelní ústav, Celetná 17, Praha 1 Tel.:

2 česká hudba 2004 nedílná součást evropské kultury PROGRAM DUBEN 2004

3 Program vyhlášený Ministerstvem kultury ČR na podporu projektů s tématem významných hudebních výročí roku 2004, s důrazem na prezentaci České republiky v roce vstupu do Evropské unie. Pod záštitou prezidenta České republiky pana Václava Klause a paní Viviane Reding, členky Evropské komise zodpovědné za vzdělávání a kulturu Patroni: Gabriela Beňačková, Petr Eben, Sir Charles Mackerras, Jiří Stivín, Josef Suk, Miloš Štědroň

4 Hlavní mediální partner Mediální partneři Partneři

5

6 VÝROČÍ DUBEN PAVEL KOPECKÝ, KAREL KRYL, JAN VÁCLAV TOMÁŠEK, JAN KLUSÁK, JAROSLAV KRČEK, JAROSLAV DOUBRAVA, VÁCLAV KUČERA PAVEL KOPECKÝ ( Praha) Skladatel a pedagog, zvukový mistr, v současnosti vyučuje na katedře zvukové tvorby na FAMU. Je autorem např. 1. a 2. sonáty pro klavír (1975, 1978), kompozice Sfingy pro varhany (1976), z elektroakustických skladeb například Syntézy (pro klavír a EA), Reverbace (cello a EA), Zátiší s harlekýnem (cello a EA), Zátiší s pierotem (klavír a EA). Mezi čistě elektroakustické skladby patří Zátiší s kolombínou (syntezátor, EA), Noc trifidů, Defilé, Via regia, Netrpělivý Orfeus. Kopecký je dále autorem instrumentálních koncertů, baletů (Luci serene), vokálních skladeb a hudby k filmovým dokumentům. KAREL KRYL ( Kroměříž Mnichov) Písničkář a básník. Veřejně začal vystupovat na začátku 60. let. Byl spoluzakladatelem Divadýlka pro známý v Teplicích (1965), o rok později poprvé nahrával v rozhlase v Ústí nad Labem. Od roku 1968 žil v Praze, svou tvorbou bezprostředně reagoval na skutečnost srpnové okupace. Roku 1969 vydal album Bratříčku, zavírej vrátka. V červnu téhož roku, tři měsíce před emigrací, stihl ještě vystoupení na Bratislavské lyře. V letech žil v zahraničí, kde koncertoval (Skandinávie, Kanada, USA), pracoval jako redaktor rozhlasové stanice Svobodná Evropa (Německo), psal písně a básnické sbírky. Vydal zpěvník Hraje a zpívá Karel Kryl (1969), desky Rakovina (1969), Maškary (1970), Carmina resurrectionis (1974), Karavana mraků (1979), Plaváček (1983), Ocelárna (1986, rozšířeno 1994), Tekuté písky (1990), Monology (1993). Vyšly mu i sbírky textů a básní Kníška Karla Kryla (1972), Sedm básniček na zrcadle (1974) a kniha rozhovorů Půlkacíř (1993). K úspěšným písním patří Veličenstvo kat, Anděl, Jeřabiny. Jako významná osobnost českého protestsongu koncertoval v prosinci 1989 na veřejných shromážděních v Československu. Zemřel na infarkt v roce Po jeho smrti vyšly ještě desky Děkuji, Jedůfky, Ocelárna a Australské momentky.

7 JAN VÁCLAV TOMÁŠEK ( Skuteč Praha) Vlivný učitel a klavírista působil ve službách hraběte J. Buqoye, od r vedl vlastní školu v Praze. Vychoval řadu vynikajících klavíristů, teoretiků a skladatelů jako byl J. V. H. Voříšek, J. Kittl, A. Dreyschock, E. Hanslick. Hodně cestoval, ve Vídni se setkal s Haydnem a Beethovenem. Z jeho tvorby vynikají drobné klavírní skladby eklogy, rapsodie, dithyramby a písně. Své vzpomínky do r zachytil ve vlastním životopise. JAN KLUSÁK ( Praha) Skladatel, herec, žák J. Řídkého a P. Bořkovce. Raná tvorba spadá do oblasti neoklasicismu, následující je charakteristická přechodem od neoklasicismu k experimentům se seriálními technikami. Nejtypičtějším útvarem je pro něj jednovětá monotématická skladba pro různá nástrojová uskupení Invence. Orchestrální Variace na Mahlerovo téma (1962) vyjadřují jeho obdiv k tomuto skladateli. Vedle kompozic pro různá komorní obsazení (Hudba k vodotrysku pro dechový kvintet, Sonáta pro bicí nástroje, 5 smyčcových kvartetů) se věnuje tvorbě pro divadlo a film (hudba k inscenacím Národního divadla, spolupráce s Divadlem Járy Cimrmana, hudba k filmům E. Schorma či J. Menzela, celkem 130). Jednou z posledních skladeb je komorní opera Zpráva pro Akademii podle námětu F. Kafky ( ) a symfonická báseň Zemský ráj to napohled (1998). JAROSLAV KRČEK ( Čtyři Dvory u Českých Budějovic) Skladatel, hudební režisér a dirigent, žák M. Kabeláče a B. Lišky. Působil v plzeňském rozhlase a v Supraphonu. Je zakladatelem souboru Chorea Bohemica (1967) a od r vede soubor Musica Bohemica. Jeho tvorba vychází z tradic lidové i umělé hudby. Zhotovil několik desítek replik a nově konstruovaných hudebních nástrojů, které ozvláštňují jeho kompozice inspirované českým folklórem. Je autorem např. Koncertu pro krále Karla IV. pro tenor, soprán a komorní soubor (1978), II. Symfonie pro symfonický orchestr a smíšený sbor na latinské humanistické texty (1983), elektronické opery Nevěstka Raab (1971), Rozmluv s časem (1977) a dalších. V r obdržel cenu České hudební rady za svou tvůrčí interpretaci foklóru.

8 JAROSLAV DOUBRAVA ( Chrudim Praha) Český skladatel, pedagog, rozhlasový pracovník, žák O. Jeremiáše. Od roku 1945 byl členem komunistické strany, kterou ale na začátku 50. let opustil, díky čemuž byl po zbytek života jako skladatel oficiálně ignorován. Od roku 1956 žil jako skladatel ve svobodném povolání. Hudebně vychází Doubrava z pozdního romantismu, hlavní vzory nacházel v Janáčkovi a Prokofjevovi. Inspiraci našel i ve folklóru, často pak upravoval lidové písně (cyklus písní Čarovná láska 1956). Psal i skladby instruktivní, hudbu ke krátkým filmům, balety (Král Lávra podle K. H. Borovského 1951, moderní taneční drama Don Quijote 1955), opery Sen noci svatojánské (libreto R. Vonásek podle Shakespeara 1949), Balada o lásce (později dokončil podle skic J. Hanuš 1962), Líný Honza (1952). Nedokončená zůstala Doubravova opera Křest svatého Vladimíra (1937, , ). Základními díly jsou tři symfonie Chorální (1938), Stalingradská (1943), Tragická, která je jednou z největších skladeb obsahem i formou vyskytující se v české poválečné hudbě. VÁCLAV KUČERA ( Praha) Skladatel, hudební teoretik, pedagog HAMU. Autor komorní, symfonické, hudebně- -dramatické a elektroakustické hudby, např. Obrazu pro klavír a orchestr (1970), Krysaře. Stereofonního concertina pro flétnu a dva komorní orchestry (1964), kinetického elektroakustického baletu Labyrint, Pastorale, Spirála (1973).

9 PROGRAM: BRNO 30. březen 3. duben 2004 Setkání-Encounter 2004 Mezinárodní festival vysokých divadelních škol s tématem inspirovaným Janáčkovou myšlenkou Jen výzkumné pole je učebným polem. Pořádá: Divadelní fakulta JAMU tel duben 2004, 19:30 hod. Brněnští umělci pro Janáčkovo kulturní centrum Besední dům hrají Dvořáka, Smetanu, Suka, Janáčka a Nováka R. a I. Ardaševovi klavír, J. Jiraský klavír, P. Pomkla létna, Š. Králová klavír, Janáčkovo kvarteto, Wallingerovo kvarteto, Čeští komorní sólisté tel a 16. duben 2004, 19:30 hod. A. Dvořák: Česká suita op. 39, F. Emmert: Te Deum pro sóla, Besední dům dětský sbor a instrumentální soubor, J. V. H. Voříšek: Symfonie D dur Státní f ilharmonie Brno, dir. O. Kukal, Kantiléna, sbm. I. Sedláček tel duben 2004, 19:30 hod. A. Dvořák: Houslový koncert a moll, op. 35 (dále Čajkovskij) Janáčkovo divadlo Symfonický orchestr Českého rozhlasu, dir. V. Válek, P. Šporcl housle tel duben 2004, 19:30 hod. Česká klavírní tvorba Besední dům L. Janáček: V mlhách, O. F. Korte: Sonáta pro klavír, V. Kaprálová: Dubnová preludia, B. Smetana: České tance (výběr) I. Ardašev klavír tel a 23. duben 2004, 19:30 hod. Spjati s Brnem Janáčkovo divadlo J. Novák: Filharmonické tance, J. Suk: Fantazie g moll pro housle a orchestr op. 24, L. Janáček: Taras Bulba, E. W. Korngold: Helianin zázrak, interludium z opery op. 20 Státní f ilharmonie Brno, dir. P. Altrichter, I. Ženatý housle tel BYSTŘICE POD HOSTÝNEM 23. duben 6. květen 2004 Talentinum 2004 Zlín, Kroměříž, Uherské Hradiště, XVII. Mezinárodní festival mladých koncertních umělců Bystřice pod Hostínem, Vsetín Nesoutěžní mezinárodní festival pro mladé interprety do 21 let. Koncerty komorní, orchestrální pro studentskou mládež. Jsou oslovovány umělecké školy v ČR i v zahraničí. Ročník 2004 bude zaměřen na tvorbu jubilujících skladatelů. Pořádá: F ilharmonie Bohuslava Martinů Zlín tel

10 28. duben 2004, 19:30 hod. A. Dvořák: Biblické písně 1 5, op. 99, Koncert pro klavír a orchestr Společenský dům Sušil g moll, op. 33 (dále Mozart) F ilharmonie Bohuslava Martinů Zlín, dir. M. Ivanovič, M. Ambroš housle, J. Kosinová soprán, V. Böhmová klavír (XVII. MF mladých koncertních umělců TALENTINUM 2004) ČESKÉ BUDĚJOVICE 18. únor 24. červen 2004 Na českou notu s Jihočeskou komorní f ilharmonií Deset koncertů zaměřených na českou hudbu. Pořádá: Jihočeská komorní f ilharmonie České Budějovice tel duben 2004, 20:00 hod. A. Dvořák: Stabat Mater Katedrála sv. Mikuláše Jihočeská komorní f ilharmonie České Budějovice, dir. J. Zicha, M. Keiko soprán, O. Černá alt, L. Elgr tenor, Z. Plech bas (Na českou notu s Jihočeskou komorní f ilharmonií) 16. duben 2004, 19:00 hod. Bedřich Smetana: Hubička, premiéra Kulturní dům Metropol Orchestr a sbor Jihočeského divadla, dir. M. Kaňák, režie: J. Štych j.h., (repríza ) sborm. M. Peschík K. Hájovská/M. Veselá Vendulka, D. Klán/M. Vojta j.h. Lukáš tel duben 2004, 19:30 hod. A. Dvořák: Koncert g moll op. 33 pro klavír a orchestr, Koncertní síň O. Jeremiáše J. V. H. Voříšek: Symfonie D Dur Jihočeská komorní f ilharmonie České Budějovice, dir. J. Hrůša, V. Böhmová klavír (Na českou notu s Jihočeskou komorní f ilharmonií) FRÝDEK MÍSTEK 2. duben 2004, 18:00 hod. Jarní píseň na Lašsku Kino Petra Bezruče Dětský folklorní soubor Ostravička tel HRADEC KRÁLOVÉ 8. leden 14. červenec 2004 F ilharmonie Hradec Králové Osm koncertů české hudby, prémiový koncert Americký klub dam. tel

11 4. duben 2004, 18:00 hod. Velikonoční koncert Stará česká hudba Kostel Božského srdce Páně J. D. Zelenka: Lamentace proroka Jeremiáše a responsoria velkého týdne Musica Florea, Musica Gregoriana Pragensis, um. ved. D. Eben, M. Cukrová alt, R. Janál baryton, dir. M. Štryncl (F ilharmonie Hradec Králové) 29. duben 2004, 19:30 hod. Koncert české hudby Sál F ilharmonie Hradec Králové A. Dvořák: Koncert pro klavír a orchestr g moll, op. 33, J. Suk: Asrael, symfonie pro velký orchestr, op. 27 F ilharmonie Hradec Králové, dir. O. Kukal, L. Vondráček klavír (F ilharmonie Hradec Králové) KLADNO 30. duben 1. květen celostátní setkání Kruhů přátel hudby ČR Celostátní setkání Kruhů přátel hudby spojené se dvěma koncerty (Pražská komorní f ilharmonie a Kociánovo kvarteto) a programem s tématikou Antonín Dvořák a Kladno. Pořádá: Středočeské divadlo Kladno tel duben 2004, 19:00 hod. A. Dvořák: Pražské valčíky, Romance f moll, Česká suita (dále Středočeské divadlo Kladno Mendelssohn-Bartholdy) Pražská komorní f ilharmonie, dir. Z. Müller, F. Novotný housle (11. celostátní setkání Kruhů přátel hudby ČR) NÁCHOD 29. duben 2. květen MF V. Metelky s houslařskými soutěžemi Městské divadlo dr. J. Čížka Mezinárodní houslařská soutěž v ČR. Koná se pod záštitou J. Suka ve spolupráci s Kruhem houslařů. V rámci festivalu proběhnou tři koncerty (G. Demeterová, I. Ženatý, smyčcové kvarteto Amar ze Švýcarska). Součástí je výstava unikátních hudebních nástrojů a odborné přednášky. Na závěr se koná houslařský bál. tel duben 2004, 19:00 hod. B. Smetana: Prodaná nevěsta árie Mařenky /Ó jaký žal/, árie Městské divadlo Dr. Josefa Čížka Jeníka /Jak možno věřit/, duet Mařenky a Jeníka /Věrné milování/, A. Dvořák: Rusalka árie Rusalky /Měsíčku na nebi hlubokém/ (dále Beethoven, Verdi, Lehár, Bizet) Komorní f ilharmonie Pardubice, dir. J. Šrámek, H. Kaupová soprán, T. Černý tenor tel Výstavy: 29. duben 2. květen 2004 Výstava unikátních smyčcových nástrojů Městské divadlo dr. J. Čížka v rámci 2. MF V. Metelky s houslařskými soutěžemi

12 NELAHOZEVES 21. březen 31. říjen HF Dvořákova hudební Nelahozeves Nelahozeves, Zlonice, Praha Koncertní provedení tří oper A. Dvořáka ve zkrácených verzích a další koncerty. Spolu s Památníkem A. Dvořáka ve Vysoké bude uspořádán odborný seminář. Pořádá: Bohemia Discovery tel duben 2004, 19:00 hod. A. Dvořák: Slovanské tance, op. 46 a op. 72 Zámek Nelahozeves, Rytířský sál Pražské klavírní duo (Z. Kolářová a M. Hršel) (11. Dvořákova hudební Nelahozeves) 25. duben 2004, 19:00 hod. Antonín Dvořák a jazz Zámek Nelahozeves, Rytířský sál Epoque Quartet (11. Dvořákova hudební Nelahozeves) NYMBURK 1. duben 30. červen 2004 Nymburské dny B. M. Černohorského Program v jednání. Pořádá: Městské kulturní středisko Nymburk tel OLOMOUC 30. duben 18. červen 2004 Moravské divadlo Olomouc Premiéra baletu Taneční pocta Antonínu Dvořákovi (Z Nového světa/ Slovanské dvojzpěvy, 30.4.) a premiéra Rusalky (18.6.). tel duben 2004, 19:00 hod. A. Dvořák: Z Nového světa / Slovanské dvojzpěvy, premiéra Moravské divadlo Olomouc baletní koncert Sólisté a sbor baletního souboru Moravského divadla Olomouc, choreograle a režie: R. Balogh j.h. (Z Nového světa) a L. Vaculík j.h. (Slovanské dvojzpěvy) (Moravské divadlo Olomouc) OSTRAVA 8. a 9. duben 2004, 19:30 hod. P. Blatný: Meditace (dále Mozart, Bruckner) Dům kultury města Ostravy, Janáčkova f ilharmonie Ostrava, dir. P. Vronský, Společenský sál V. E. von Monteton klavír tel ,

13 PARDUBICE 30. březen 3. květen Pardubické hudební jaro Hold české hudbě Kulturní dům Dubina Součástí festivalu je pět koncertů s českou hudbou barokní, romantickou a soudobou. Pořádá: Kulturní dům Dubina tel březen 2004, 19:00 hod. Večer českých písní Hudební sál radnice Smetana, Dvořák, Fibich, Foerster, Janáček, Bendl, Eben, Martinů, Lukáš Z. Kloubová soprán, J. Sulženko bas, J. Pokorný klavír (26. Pardubické hudební jaro Hold české hudbě) 1. duben 2004, 19:00 hod. A. Dvořák: Slovanské tance, op. 46 a 72 Sukova síň Domu hudby Pražské klavírní duo (Z. Kolářová, M. Hršel) (26. Pardubické hudební jaro Hold české hudbě) 6. duben 2004, 19:00 hod. Pocta velkým mistrům Sukova síň Domu hudby B. Smetana: Scherzo z Triumfální symfonie, A. Dvořák: Koncert pro klavír a orchestr g moll, op. 33, B. Martinů: Sinfonietta č. 2 La Jolla, V. Novák: Slovácká suita Komorní f ilharmonie Pardubice, dir. M. Turnovský, I. Ardašev klavír (26. Pardubické hudební jaro Hold české hudbě) 28. duben 2004, 19:00 hod. Barokní Čechy Křižovatka stylů Rytířský sál, Zámek J. D. Zelenka, A. Reichenauer, J. F. Fasch, A. Vivaldi Collegium 1704, um. ved. V. Luks (26. Pardubické hudební jaro Hold české hudbě) 3. květen 2004, 19:00 hod. Musica Bohemica, Jitka Molavcová, Alfred Strejček Hronovická scéna J. A. Benda: Ariadna na Naxu (melodram), J. Krček: Zaříkání milého (26. Pardubické hudební jaro Hold české hudbě) PLZEŇ 1. leden 25. listopad 2004 Pocta Roku české hudby Abonentní cyklus věnovaný české hudbě od baroka pro současnost. Součást projektu Plzeň 2004-město hudby, vyhlášeného Magistrátem města Plzně. Pořádá: Plzeňská f ilharmonie ilharmonie, tel duben 2004, 19:30 hod. P. Eben: Pražské nocturno, J. Slavík: Koncert pro housle a orchestr koncertní sál Peklo a moll (dále Mozart) Plzeňská f ilharmonie, dir. H. Farkač, P. Eret housle (Pocta Roku české hudby)

14 PRAHA 1. leden 31. prosinec 2004 Česká hudba nedílná součást evropské kultury Národní divadlo Záměrem projektu je uvést v obnovených nebo nových nastudováních díla zakladatelů národní hudby, zejména málo prováděná, inscenovat novou tvorbu současných českých skladatelů, angažovat významné zahraniční sólisty. Pořádá: Národní divadlo Praha tel leden duben 2005 Pocta české hudbě a jejím tvůrcům Rudolf inum, Dvořákova síň Projekt České f ilharmonie s českou hudbou v rámci abonentního cyklu a mimořádných koncertů ČF, hostujících orchestrů a sborů, hostujících komorních orchestrů, komorních a sólových koncertů. Součástí projektu je kompletní nahrávka symfonií B. Martinů s dir. J. Bělohlávkem. Pořádá: Česká f ilharmonie ilharmonie.cz, tel leden 16. prosinec 2004 Hudba mezi obrazy Lichtenštejnský palác, Galerie Cyklus je koncipován jako hold české hudbě a oslava jubilea Českého noneta. Koncerty jsou provázeny vernisáží vždy jednoho ze současných českých výtvarníků. Pořádá: Spolek přátel českého noneta czech.nonet.cz, tel leden 4. prosinec 2004 Mezinárodní hudební festival Antonín Dvořák 2004 různá města ČR Smyslem festivalu je připomenout nejen velké dílo A. Dvořáka i jeho privátní osobnost s hlubokým duchovním odkazem. Struktura festivalu: profesionální hudební tělesa ve větších městech, profesionálové hrají s amatéry na koncertech v menších městech, amatérské chrámové sbory koncerty v rámci liturgií. I. Praha: Cyklus humanitárních koncertů II. Jihočeský hudební festival III. Hudební festival Vysočina 2004 Pořádá: Mezinárodní společnost A. Dvořáka tel únor 14. prosinec 2004 čeští skladatelé 21. století českým skladatelům 20. století Lichtenštejnský palác, sál Martinů Cyklus šesti koncertů české hudby 20. století v provedení mladých umělců. Koncerty jsou komentovány. Pořádá: Komorní orchestr Berg tel.: březen 5. říjen 2004 Smetanův klavír Praha a dalších 10 měst Cyklus klavírních koncertů v podání J. Novotného, I. Klánského, ČR a švédský Göteborg P. Jiříkovského, J. Čechové. Dramaturgie pokrývá celé Smetanovo tvůrčí období. Cyklus začíná v Rudollnu 1.3. k výročí narození skladatele a putuje po městech spojených se jménem B. Smetany. Je ukončen v Písku, kde měl B. Smetana poslední koncertní vystoupení jako klavírista. Pořádá: Art Accord ww.artaccord.cz, tel

15 21. duben 5. květen 2004 Antonín Dvořák, Bohuslav Martinů a následovatelé Muzeum A. Dvořáka V rámci festivalu budou pořádány 3 koncerty 21. a a od 19 hod. Program prvního koncertu bude zaměřen na tvorbu nejmladší české generace skladatelů, na druhém koncertu vystoupí prof. JAMU F. Novotný (housle) se skladbami A. Dvořáka, B. Martinů, E. Zámečníka, V. Zouhara ad., třetí koncert bude věnován české a maltské komorní hudby, hostem bude skladatel Ch. Camilleri. Na programu skladby I. Loudové, M. Nejtka ad. Pořádá: Svaz autorů a interpretů www. sai.cz, tel duben 2. květen 2004 Pocta Antonínu Dvořákovi 2004 Obsah projektu: 30. duben, 16:00 hod. pietní akt u hrobu A. Dvořáka na Vyšehradě, vzpomínková mše v kapitulním kostele sv. Petra a Pavla na Vyšehradě; 1. květen zahajovací koncert v Sukově síni Rudolf ina; 2. květen pět tématických koncertů (Dvořák slovanský, Dvořák národní, Dvořák duchovní, Dvořák světový, Dvořák intimní); výstavu autografu Symfonie č. 9 e moll Z Nového světa (Rudolf inum, Dvorana) a výstavu Z duchovní tvorby Antonína Dvořáka (Obecní dům). Hlavním pořadatelem je BVA International Ltd. tel duben 4. říjen 2004 Rebelující dámy české hudby Městská knihovna Projekt obsahující pět koncertů současných autorek a interpretek různých žánrů (E. Kočičková, P. Kapitánová, Sestry Steinovy, J. Koubková, D. Voňková Andrtová, R. Ahmedová, P. Milcová, Kaprálová kvartet). Pořádá: Taktika Muzika tel a 2. duben 2004, 19:30 hod. B. Smetana: Tábor z cyklu symfonických básní Má vlast Rudolf inum, Dvořákova síň (dále Brahms) Česká f ilharmonie, dir. V. Sinajskij, Pražský f ilharmonický sbor, sborm. J. Brych, M. Janková soprán, D. Roth baryton (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) 3., 17. a 30. duben 2004, 20:00 hod. A. Dvořák: Biblické písně (dále Mozart) Kostel Sv. Mikuláše, Dvořákův symfonický orchestr, dir. J. Vodňanský Malostranské náměstí (MHF Antonín Dvořák 2004) 5. duben 2004, 19:30 hod. I. Krejčí: Smyčcový kvartet č. 2, Z. Šesták: Smyčcový kvintet č. 2 Rudolf inum, Dvořákova síň Conscientia temporis, A. Dvořák: Smyčcový kvintet Es dur se dvěma violami op. 97 Kocianovo kvarteto, L. Leskowitz viola (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům)

16 6. duben 2004, 19:30 hod. L. Fišer: Concerto per Galileo Galilei, A. Stamic: Sinfonia concertante Rudolf inum, Dvořákova síň F dur pro housle, violoncello a smyčce (novodobá premiéra) B. Martinů: Partita (Svita č. 1) pro smyčcový orchestr, A. Dvořák: Dva valčíky op. 54, L. Janáček: Idyla pro smyčcový orchestr Český komorní orchestr, dir. O. Kukal, J. Vlachová housle, M. Ericsson violoncello (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) 7. a 8. duben 2004, 19:30 hod. J. Suk: Společný hrob (z Deseti zpěvů pro ženský sbor a klavír), Obecní dům, Smetanova síň Zrání, symfonická báseň op. 34 (dále Ravel, Prokofjev) Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, dir. L. Pešek, Kühnův smíšený sbor, sborm. J. Rozehnal, L. Lortie klavír tel , a 9. duben 2004, 19:30 hod. B. Martinů: Fresky Piera della Francesca (dále Tüür, Bartók) Rudolf inum, Dvořákova síň Česká f ilharmonie, dir. P. Järvi, G. Demeterová housle (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) 8. duben 2004, 19:00 hod. Martin Smolka: Nagano, premiéra Stavovské divadlo dir. J. Chalupecký, režie: O. Havelka, scéna a kostýmy: B. Šípek, libreto: J. Dušek (Česká hudba nedílná součást evropské kultury) 12. duben 2004, 20:00 hod. Koncert Karel Kryl 2004 Klub Vagon, Národní třída 25 Písně Karla Kryla přednesou Jablkoň, Kamil Jasmín Band, E!E, Žáha, Echt!, Oskar Petr a další. tel duben 2004, 19:00 hod. A. Dvořák: Symfonie č. 8 Rudolf inum, Dvořákova síň Santa Monica High School Symphony Orchestra (USA) (11. Dvořákova hudební Nelahozeves) 14. duben 2004, 19:30 hod. K poctě Leoše Janáčka Rudolf inum, Dvořákova síň L. Janáček: Smyčcový kvartet č. 2 Listy důvěrné, Sonáta pro housle a klavír, Zápisník zmizelého Kubínovo kvarteto, L.M.Vodička tenor, E. Garajová mezzosoprán, F. Novotný housle, V. Hollý, M. Rezek klavír (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) 14. duben 2004, 19:30 hod. Ester Kočičková, Pavla Kapitánová, Sestry Steinovy Městská knihovna Praha, Velký sál Zahajovací koncert nového cyklu na téma Ženský živel v soudobé české hudbě E. Kočičková, doprovází L. Nohavica, P. Kapitánová, doprovází J. Zahradník, Sestry Steinovy. Večerem provází A. Opekar (Rebelující dámy české hudby) 14. a 15. duben 2004, 19:30 hod. J. Klusák: Axis temporum [Osa času], světová premiéra Obecní dům, Smetanova síň (dále Beethoven, Mahler) Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, dir. P. Altrichter tel , duben 2004, 20:00 hod. Úlomky ze světa půlkacíře Viola, Národní třída 7 Výběr z milostné poezie Karla Kryla. Úlomky jsou sestaveny z básnických sbírek autora z let recitují: D. Bakerová, B. Rösner

17 15. duben 2004, 19:30 hod. Odrazy smutků a naděje Lichtenštejnský palác, Galerie B. Martinů: Kvartet H 314; Promenády; Adagio H 274; Trio H 300, S. Bodorová: Hélios, Z. Lukáš: Quarteto con lauto poezie J. Skácela, J. Hory, M. Bureše a F. Halase Ensemble Martinů, recitují: V. Galatíková, R. Kvíz obrazy: M. Ševčíková (Hudba mezi obrazy) 15. a 16. duben 2004, 19:30 hod. Z. Fibich: Symfonie č. 3 e moll op. 53 (dále Dukas, Messiaen) Rudolf inum, Dvořákova síň Česká f ilharmonie, dir. S. Cambreling (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) 17. duben 2004, 10:30 hod. K. Stamic: Triová sonáta B dur op. 5 č. 4, F. V. Kramář: Divertimento Lichtenštejnský palác č. 2 G dur, K. Slavický: Trio, L. Kubík: Andělé a letadla (dále Glinka, Mendelssohn-Bartholdy) In modo camerale (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) 19. duben 2004, 19:30 hod. M. Ivanovič: Hommage à E.SCH, premiéra, E. Schulho f f: Koncert pro Lichtenštejnský palác, Sál Martinů smyčcové kvarteto a dechový orchestr, V. Kalabis: Jarní píšťalky (dále Prokofjev, Mozart) Penguin Quartet, Komorní orchestr Berg, dir. P. Vrábel ( čeští skladatelé 21. století českým skladatelům 20. století) 21. duben 2004, 17:30 hod. L. Matoušek: Trio, premiéra (dále Brahms, Franck, Debussy) Rudolf inum, Sukova síň Adamusovo trio (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) 22. a 23. duben 2004, 19:30 hod. B. Martinů: Koncert č. 1 pro violoncello a orchestr (dále Messiaen, Rudolf inum, Dvořákova síň Stravinskij) Česká f ilharmonie, dir. J.-P. Saraste, D. Veis violoncello (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) 24. duben 2004, 20:00 hod. Pašijové hry velikonoční, premiéra Divadlo Archa Agon Orchestra, V. Brabenec, J. Janíček, J. Kabeš, J. Karalát, E. Turnová, L. Kandl tel duben 2004, 19:30 hod. L. Janáček: Zápisník zmizelého Divadelní studio DISK, DAMU posluchači HAMU a DAMU, scénář a režie M. Otava tel duben 2004, 19:30 hod. J. J. Čart: Triová sonáta D dur, J. Mysliveček: Tercetto in A, Rudolf inum, Sukova síň J. A. Benda: Sonata a tre in G, K. Sklenička: Musique de Table, J. D. Zelenka: Triová sonáta č.3 B dur, ZWV 181 Ars instrumentalis Pragensis (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) 28. duben 2004, 19:00 hod. Recitál Františka Novotného Muzeum A.Dvořáka, Ke Karlovu 20 A. Dvořák, A. Katmeridu, B. Martinů, E. Zámečník tel duben 2004, 19:00 hod. A. Dvořák: Dimitrij, premiéra Státní opera Praha dir. F. Preisler/R. Hein, režie: M. Tarant, P. Svensson/L. M. Vodička Dimitrij tel

18 29. a 30. duben 2004, 19:30 hod. A. Dvořák: Requiem op. 89 Rudolf inum, Dvořákova síň Česká f ilharmonie, dir. P. Altrichter, Pražský f ilharmonický sbor, sbm. J. Brych, M. Vyskvorkina soprán, M. Beňačková alt, J. Vacík tenor, P. Mikuláš bas (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) Výstavy: 13. únor 12. duben 2004 Karel Kryl ( ) Stvořil Bůh ratolest Centrální katolická knihovna, Výstava je věnována křesťanským motivům v díle Karla Kryla a jeho víře tak, Thákurova 3 jak o ní sám mluvil v rozhovorech a životopisech a jak o ní svědčí výpovědi blízkých. Tel únor 17. duben 2004 Paměť národa: Kategorie IV. Hudebníci Langhans Galerie Praha Výstava zpřístupňuje jedinečné fotogralcké dědictví Langhansův archiv Galerie osobností zpracovaný do elektronické databáze, v níž si diváci mohou listovat na několika počítačích. Vystaveny jsou dále fotograle z kategorie IV.: Hudebníci (nejslavnější čeští skladatelé, dirigenti a interpreti např. Dvořák, Janáček, Kubelík, Talich). Součástí výstavy jsou postupně obměňované snímky dnešních mistrů vážné hudby, které vznikly přímo v areálu galerie. Doprovodný program sestává z přednášek a koncertů, které se konají každou středu od 17 hodin. tel březen prosinec 2005 Podoby Bedřicha Smetany Muzeum B. Smetany (Expozice a výstavy Českého muzea hudby kurátor: J. Plecitá, M. Klimešová) Pořádá: Muzeum B. Smetany ČMH, Novotného lávka 1, Praha 1 tel březen 12. duben 2004 Píseň pro blbouna nejapnýho, Karel Kryl Hudební klub Vagon, Národní třída Ve spolupráci s Klubem Karla Kryla a za využití mnohdy dosud neznámých materiálů z fondů Popmusea a soukromých sbírek obsáhne expozice Krylovo zjevení v Československu 60. let, ref lexe jeho exilové tvorby, návrat do svobodného Československa a jakýsi život po životě, tj. podobu odkazu, který po sobě Karel Kryl zanechal. tel březen 16. duben 2004 Karel Kryl: Cesta je prach a štěrk a udusaná hlína Národní knihovna, Klementinum Výstava k výročí Karla Kryla zaměřená na jeho literární tvorbu. Pořádá:: NK ČR ve spolupráci s Marlén Krylovou tel březen duben 2005 Jak se svět loučil S Antonínem Dvořákem Muzeum A. Dvořáka (Expozice a výstavy Českého muzea hudby) tel TEPLICE 1. duben 2004, 19:00 hod. Slavnostní koncert k Roku české hudby Koncertní sál DK Teplice B. Smetana: Slavnostní předehra, J. Novák: Koncert pro hoboj a smyčce, A. Dvořák: Symfonie č. 8 G dur Anglická, op. 88 Severočeská f ilharmonie Teplice, dir. O. Trhlík, J. Brožková hoboj ilharmonie.cz, tel

19 ÚSTÍ NAD LABEM duben 3. prosinec 2004 Městské divadlo Ústí n. Labem Rok české hudby Nastudování a reprízování dvou oper (Její pastorkyňa L. Janáčka, Čert a Káča A. Dvořáka). Pořádá: Městské divadlo Ústí nad Labem tel duben 2. říjen 2004 Národní festival neprofesionálních komorních a symfonických těles Středočeský kraj, Hořovice, Národní festival zahrnuje dva koncerty zaměřené na českou hudbu, na nichž koncerty Ústí nad Labem bude účinkovat celkem 7 těles vybraných komisí IPOS-ARTAMA v Ústí nad Labem a v Trmici, dále 4 koncerty v sálech zámků v Moravských Budějovicích, Náměšti nad Oslavou a Třebíči. Součástí projektu je také studium Sukovy Serenády Es dur orchestry pod vedením prof. I. Štrause. Pořádá: IPOS-ARTAMA tel duben 2004, 19:00 hod. Zahajovací koncert Národního festivalu neprofesionálních Divadlo Ústí nad Labem komorních a symfonických těles J. J. Lang: Koncert D dur pro cembalo a orchestr, J. D. Zelenka: Koncert G dur pro housle, fagot a orchestr, F. I. A. Tůma: Partita č. IX. d mol, J. Málek: Čtyři staré tance podle českých lid. písní, J. Suk: Meditace na staročeský chorál Svatý Václave, op. 35, F. K. Zedínek: Koncertantní invence pro violoncello, klavír a smyčce, B. Smetana: Píseň česká Bendův komorní orchestr Ústí nad Labem, um. ved. M. Vodák, Bona NOTA Pardubice, Komorní orchestr J. Kociána Česká Třebová, Pěvecký sbor CHOREA ACADEMICA, sbm. J. Holubec a J. Říha ZLÍN 1. duben 2004, 19:00 hod. A. Dvořák: Nocturno H dur, op. 40 (dále Ravel, Franck) Dům umění F ilharmonie Bohuslava Martinů Zlín, dir. R. Válek, N. Sawościanik klavír tel duben 2004, 19:00 hod. Pocta Antonínu Dvořákovi Dům umění A. Dvořák: Česká suita (výběr), Romance pro housle, op. 11, Humoreska, Rondo op. 94 a Klid lesa op.68, Karneval, Polonéza Es dur, Valčíky a moll a Es dur, Mazurek op. 49, Serenáda pro smyčce, op. 22, Slovanské tance (výběr) F ilharmonie Bohuslava Martinů Zlín, dir. T. Koutník, P. Nouzovský, J. Vodička housle tel

20 21. duben 2004, 19:30 hod. Magna Pascha 50 dní Doby velikonoční Kostel sv. Filipa a Jakuba I. Velikonoční liturgie II. Svátek Nanebevstoupení Páně III. Svátek seslání Ducha svatého IV. Závěr Schola Gregoriana Pragensis, um. ved. D. Eben tel ZLONICE 11. duben 2004, 19:00 hod. A. Dvořák: Symfonie č. 8 G dur Anglická Chrám Nanebevzetí Panny Marie Santa Monica High School Symphony Orchestra (USA) (11. Dvořákova hudební Nelahozeves) ZAHRANIČÍ VÝBĚR FRANCIE 28. duben 2. květen 2004 Autour de Dvořák St. Etienne 28. duben 2004, 20:30 hod. Zahajovací koncert Eglise Saint Pierre Montbrison, A. Dvořák: Smyčcové trio, Moravské dvojzpěvy, St. Etienne B. Martinů: Smyčcová ouvertura 29. duben 2004, 20:30 hod. Concert d ouverture Czech Chamber Orchestra Temple Saint-Etienne, St. Etienne Koncert z děl A. Dvořáka, L. Janáčka, B. Martinů Český komorní orchestr ITÁLIE duben 2004 Koncert Jiřího Stivína Řím u příležitosti prezentace hl. m. Prahy v Římě (PIS) KANADA 11. duben 2004, A. Kubálek: Klavírní recitály Edmonton Program: Smetana, Dvořák, Janáček 17. duben 2004, Calgary 19. duben 2004, Art and Letters Club, Toronto 30. duben 2004, Královská konzervatoř, Toronto MAĎARSKO 1. duben 2004 Leoš Janáček: Její pastorkyňa (Jenůfa) Magyar Állami Operaház, Budapešť Orchestr a sbor Maďarské státní opery, dir. J. Kovács

česká hudba 2004 nedílná součást evropské kultury

česká hudba 2004 nedílná součást evropské kultury česká hudba 2004 nedílná součást evropské kultury PROGRAM LISTOPAD 2004 Program vyhlášený Ministerstvem kultury ČR na podporu projektů s tématem významných hudebních výročí roku 2004, s důrazem na prezentaci

Více

Kéž vám milí posluchači i účast na těchto koncertech dopomůže k hledání tohoto řádu pokoje ve vašem osobním životě.

Kéž vám milí posluchači i účast na těchto koncertech dopomůže k hledání tohoto řádu pokoje ve vašem osobním životě. Vážení posluchači, další ročník Hudebního léta nám dává příležitost k zamyšlení, jaké místo má hudba v našem životě a proč zní zvláště dobře právě v kostele. Ke vzdávání úcty Bohu hudba vždy patřila. Ve

Více

Nekonvenční ŽIŽKOVSKÝ PODZIM 23. 9. 12. 11. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL V MČ PRAHA 3. zakladatel a umělecký garant doc.

Nekonvenční ŽIŽKOVSKÝ PODZIM 23. 9. 12. 11. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL V MČ PRAHA 3. zakladatel a umělecký garant doc. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL V MČ PRAHA 3 Nekonvenční ŽIŽKOVSKÝ PODZIM 2015 23. 9. 12. 11. zakladatel a umělecký garant doc. Jiří Hošek POD ZÁŠTITOU MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 3 ZA LASKAVÉ PODPORY MČ PRAHA 3

Více

Přehled zpráv 3.12.2004-9.12.2004

Přehled zpráv 3.12.2004-9.12.2004 Přehled zpráv 3.12.2004-9.12.2004 Divadelní ústav TISKOVÁ ZPRÁVA: Sex a tabu ovládnou Hradec Králové!...4 3.12.2004 ceska-media.cz str. 0 Stalo se Divadelní ústav Tisková zpráva Reflexu - Ivana Dubášová,

Více

ŽIŽKOVSKÝ PODZIM 2009

ŽIŽKOVSKÝ PODZIM 2009 13. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU V MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 3 24. září až 19. listopadu 2009 NEKONVENČNÍ ŽIŽKOVSKÝ PODZIM 2009 zakladatel a umělecký garant Jiří HOŠEK POD ZÁŠTITOU MČ PRAHA 3 ZA

Více

OBSAH. Úvodem...5. Úvodem

OBSAH. Úvodem...5. Úvodem OBSAH Úvodem...5 Skladatelé...7 Dirigenti...12 Hudební kritici a publicisté (teoretici)...14 Další významné osobnosti z oblasti hudby jinde neuvedené...15 Divadlo Josefa Kajetána Tyla...17 Hudba v českém

Více

Vážené dámy a pánové, Vážení hosté, Milé studentky a studenti,

Vážené dámy a pánové, Vážení hosté, Milé studentky a studenti, Vážené dámy a pánové, Vážení hosté, Milé studentky a studenti, je mi nesmírnou ctí, že Vás mohu přivítat na půdě Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy v Přerově, která se stala v letošním

Více

požadovaná částka v Kč využití prostředků přínos pro občany Prahy 1

požadovaná částka v Kč využití prostředků přínos pro občany Prahy 1 Přidělení finančních prostředků - "Granty v oblasti kultury pro rok 2015" rozpočet = 4.100.000 Kč číslo předkladatel, sídlo jméno, e-mail, IČ název a popis projektu/ termín a místo konání celk. náklady

Více

Husovské slavnosti 2015

Husovské slavnosti 2015 Husovské slavnosti 2015 5. a 6. července 2015 SPRAVEDLIVÁ LIDSKÁ PRÁVA JSOU ZAHRNUTA V PRÁVU BOŽSKÉM, ANO JSOU PŘÍMO ZÁKONEM KRISTOVÝM POTUD, POKUD BOŽÍMU ZÁKONU UŽITEČNĚ SLOUŽÍ. Hus, O postačitelnosti

Více

Vážná hudba podporuje vážné téma. pod záštitou PhDr. Marcela Chládka, MBA., ministra školství, mládeže a tělovýchovy

Vážná hudba podporuje vážné téma. pod záštitou PhDr. Marcela Chládka, MBA., ministra školství, mládeže a tělovýchovy Vážná hudba podporuje vážné téma BENEFIČNÍ KONCERT SMÍCHOVSKÉ KOMORNÍ FILHARMONIE pod záštitou PhDr. Marcela Chládka, MBA., ministra školství, mládeže a tělovýchovy RUDOLFINUM Dvořákova síň, 16. června

Více

INFORMACE OBJEDNÁVKY:

INFORMACE OBJEDNÁVKY: 2. polovina roku 2015 INFORMACE OBJEDNÁVKY: Na všechny akce uvedené v naší nabídce přijímáme písemné objednávky na adrese: Městské kulturní středisko, Karlovo nám. 47, 674 01 Třebíč Písemné objednávky

Více

Smetanova výtvarná Litomyšl počtvrté

Smetanova výtvarná Litomyšl počtvrté Zpravodaj Města Litomyšle 6 5. června 2008 Ročník XVIII. Smetanova výtvarná Litomyšl počtvrté vem symbolismu, secese, naturalismu a expresionismu, prodchnutých vizionářstvím, mystikou i esoterismem. Vystavena

Více

strana 4, 5 Spectaculare poprvé festival hudby, tance, divadla Do divadla lednové programy pražských divadel Kryštof Kolumbus a objevení Ameriky

strana 4, 5 Spectaculare poprvé festival hudby, tance, divadla Do divadla lednové programy pražských divadel Kryštof Kolumbus a objevení Ameriky J Ž Š Ž J strana 2 Praha strašidelná každoroční závod pro děti i celé rodiny Kam s tím? jak likvidovat nejen vánoční stromek strana 3 Rok české hudby rozhovor s Lenkou Dohnalovou Polka i valčík taneční

Více

Andantino Molto vivace e leggiero Andante. Allegro fresco. Rapsodico Appassionato Dolente Marciale e grotesco

Andantino Molto vivace e leggiero Andante. Allegro fresco. Rapsodico Appassionato Dolente Marciale e grotesco 3. koncert DVA X DVA úterý 5. května 2015 v 19.30 kostel sv. Vojtěcha v Libni Jan Hanuš Luboš Mrkvička Witold Lutosławski Concerto doppio Andantino Molto vivace e leggiero Andante. Allegro fresco For Large

Více

NOVOROČNÍ ŠPANĚLSKÝ SÁL PRAŽSKÉHO HRADU KONCERT 1. 1. 2014 20.00 HOD.

NOVOROČNÍ ŠPANĚLSKÝ SÁL PRAŽSKÉHO HRADU KONCERT 1. 1. 2014 20.00 HOD. NOVOROČNÍ ŠPANĚLSKÝ SÁL PRAŽSKÉHO HRADU KONCERT 1. 1. 2014 20.00 HOD. NOVOROČNÍ KONCERT Španělský sál Pražského hradu 1. 1. 2014, 20.00 hod. Belle Ting (Tchaj-wan / Kanada) housle Daniel Lozakovitj (Švédsko)

Více

Vlak Lustig Vlak Odvahy

Vlak Lustig Vlak Odvahy Arnošt Lustig Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou Vlak Lustig Vlak Odvahy XV. ročník mezinárodního festivalu česko německo židovské kultury Devět bran 2014 Festival se koná pod záštitou prezidenta České

Více

Miloš Štědroň - osobnost brněnského hudebního ţivota

Miloš Štědroň - osobnost brněnského hudebního ţivota JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ Hudební fakulta Katedra smyčcových nástrojů Hra na housle Miloš Štědroň - osobnost brněnského hudebního ţivota Bakalářská práce Autor práce: Linda Finsterlová

Více

DĚKUJEME VŠEM JEDNOTLIVCŮM, KTEŘÍ NÁM POMÁHAJÍ DÁRCI

DĚKUJEME VŠEM JEDNOTLIVCŮM, KTEŘÍ NÁM POMÁHAJÍ DÁRCI 8xBERG2012 3. koncert cyklu středa 9. května, 19:45 Kostel Nejsvětějšího Salvátora Křižovnické nám. 2, Praha 1 Koncert se koná ve spolupráci s Akademickou farností Praha při kostele Nejsvětějšího Salvátora

Více

Mezinárodní festival filmové a scénické hudby 15. - 18. 11. 2012 KROMĚŘÍŽ www.moviengmusic.cz

Mezinárodní festival filmové a scénické hudby 15. - 18. 11. 2012 KROMĚŘÍŽ www.moviengmusic.cz Výchozí situace Mezinárodní festival filmové a scénické hudby 15. - 18. 11. 2012 KROMĚŘÍŽ www.moviengmusic.cz Nedílnou součástí prakticky každého kinematografického díla je i jeho hudební složka. Již v

Více

1940-2005 ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA JAROMĚŘ

1940-2005 ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA JAROMĚŘ 1940-2005 Kde nás najdete? Základní umělecká škola Jaroměř, okres Náchod Na Obci 142 551 01 Jaroměř Tel.: 491 812 356 Fax: 491 815 040 E-mail: zus.jaromer@quick.cz www.zus-jaromer.cz ředitel školy: Mgr.

Více

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ A AMATÉRSKÉ TVORBY 17. 25. května 2014 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA A TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ AMATÉRSKÉ TVORBY 1 Úvod Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby je týdnem občanské

Více

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI Ostrava 2015 Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI úvod Ostrava je město, kde se kultura nejen konzumuje, ale kde také vzniká. V Ostravě vyrůstají, studují, žijí a tvoří

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012. Magistrát hlavního města Prahy KULTURA PAMÁTKOVÁ PÉČE UMĚLECKÉ VZDĚLÁVÁNÍ

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012. Magistrát hlavního města Prahy KULTURA PAMÁTKOVÁ PÉČE UMĚLECKÉ VZDĚLÁVÁNÍ VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012 Magistrát hlavního města Prahy KULTURA PAMÁTKOVÁ PÉČE UMĚLECKÉ VZDĚLÁVÁNÍ CELOMĚSTSKÉ PROGRAMY PODPORY AKTIVIT NÁRODNOSTNÍCH MENŠIN PROGRAMY PODPORY AKTIVIT INTEGRACE CIZINCŮ NA ÚZEMÍ

Více

Testové otázky pro hudební část předmětu umění a kultura Martina Spiritová, Kryštof Spirit. Martina Spiritová, Kryštof Spirit

Testové otázky pro hudební část předmětu umění a kultura Martina Spiritová, Kryštof Spirit. Martina Spiritová, Kryštof Spirit Testové otázky pro hudební část předmětu umění a kultura Následující dokument obsahuje testové otázky určené k procvičování znalostí z dějin hudby, hudební teorie a hudební terminologie. Otázky zasahují

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2009/2010

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA KYJOV, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE MĚSTA KYJOVA JUNGMANNOVA 292, KYJOV VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 OBSAH: 1. Základní údaje o škole str. 2-4 2. Přehled o učebních plánech

Více

Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011

Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011 Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011 Výsledky byly schváleny Radou města Český Krumlov usnesením č. 70/5/2011 ze dne 14.2.2011 a Zastupitelstvem města

Více

LEDEN 2010 V NÁRODNÍM MUZEU PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVANÉ INFORMACE: WWW.NM.CZ

LEDEN 2010 V NÁRODNÍM MUZEU PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVANÉ INFORMACE: WWW.NM.CZ str. 3 PŘÍBĚH PLANETY ZEMĚ str. 5 HRADNÍ FOTO- ARCHIV 1918 1933 Václavské náměstí 68 115 79 Praha 1 tel.: 224 497 111 e mail: nm@nm.cz str. 7 VE STÍNU JAGUÁRA LEDEN 2010 V NÁRODNÍM MUZEU Přírodovědecké

Více

obsah > obsah > MUZEA 111 > VZDĚLÁVÁNÍ A ZÁJMOVÁ ČINNOST Vážení a milí čtenáři,

obsah > obsah > MUZEA 111 > VZDĚLÁVÁNÍ A ZÁJMOVÁ ČINNOST Vážení a milí čtenáři, Vážení a milí čtenáři, čas opravdu nezadržitelně utíká, jaro se neodbytně hlásí se svými právy a my jsme pro vás připravili další vydání našeho měsíčníku. Můžete se opět zahloubat do výročí v kalendáriu,

Více

kultura & lifestyle ZDARMA PO CELÉM HK LETIŠTĚTĚ červen 2014 ročník 2 číslo 6 DIVADLO FILHARMONIE KLUBY RESTAURACE EVENTS BASIC

kultura & lifestyle ZDARMA PO CELÉM HK LETIŠTĚTĚ červen 2014 ročník 2 číslo 6 DIVADLO FILHARMONIE KLUBY RESTAURACE EVENTS BASIC BASIC červen 2014 ročník 2 číslo 6 kultura & lifestyle DIVADLO FILHARMONIE KLUBY RESTAURACE EVENTS KINO LETIŠTĚTĚ ZDARMA PO CELÉM HK KINO DIVADL0 FILHARMONIE 8 12 24 SERIÓZNOST PROFESIONALITA GARANCE CENY

Více

www.jewishmuseum.cz/cz/czgalerie.htm

www.jewishmuseum.cz/cz/czgalerie.htm IZRAELSKÁ KULTURA V ČR 31. ledna 2013 A nebudete muset chodit za rabínem 500 let hebrejského knihtisku v Čechách a na Moravě 6. prosince 2012 28. února 2013, Židovské muzeum, Galerie Roberta Guttmanna,

Více