INFORMAČNĚ-KOORDINAČNÍ CENTRUM Divadelní ústav, Celetná 17, Praha 1 Tel.:

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "INFORMAČNĚ-KOORDINAČNÍ CENTRUM Divadelní ústav, Celetná 17, Praha 1 Tel.: 224 8009 195 info@ceskahudba2004.cz www.ceskahudba2004."

Transkript

1 INFORMAČNĚ-KOORDINAČNÍ CENTRUM Divadelní ústav, Celetná 17, Praha 1 Tel.:

2 česká hudba 2004 nedílná součást evropské kultury PROGRAM DUBEN 2004

3 Program vyhlášený Ministerstvem kultury ČR na podporu projektů s tématem významných hudebních výročí roku 2004, s důrazem na prezentaci České republiky v roce vstupu do Evropské unie. Pod záštitou prezidenta České republiky pana Václava Klause a paní Viviane Reding, členky Evropské komise zodpovědné za vzdělávání a kulturu Patroni: Gabriela Beňačková, Petr Eben, Sir Charles Mackerras, Jiří Stivín, Josef Suk, Miloš Štědroň

4 Hlavní mediální partner Mediální partneři Partneři

5

6 VÝROČÍ DUBEN PAVEL KOPECKÝ, KAREL KRYL, JAN VÁCLAV TOMÁŠEK, JAN KLUSÁK, JAROSLAV KRČEK, JAROSLAV DOUBRAVA, VÁCLAV KUČERA PAVEL KOPECKÝ ( Praha) Skladatel a pedagog, zvukový mistr, v současnosti vyučuje na katedře zvukové tvorby na FAMU. Je autorem např. 1. a 2. sonáty pro klavír (1975, 1978), kompozice Sfingy pro varhany (1976), z elektroakustických skladeb například Syntézy (pro klavír a EA), Reverbace (cello a EA), Zátiší s harlekýnem (cello a EA), Zátiší s pierotem (klavír a EA). Mezi čistě elektroakustické skladby patří Zátiší s kolombínou (syntezátor, EA), Noc trifidů, Defilé, Via regia, Netrpělivý Orfeus. Kopecký je dále autorem instrumentálních koncertů, baletů (Luci serene), vokálních skladeb a hudby k filmovým dokumentům. KAREL KRYL ( Kroměříž Mnichov) Písničkář a básník. Veřejně začal vystupovat na začátku 60. let. Byl spoluzakladatelem Divadýlka pro známý v Teplicích (1965), o rok později poprvé nahrával v rozhlase v Ústí nad Labem. Od roku 1968 žil v Praze, svou tvorbou bezprostředně reagoval na skutečnost srpnové okupace. Roku 1969 vydal album Bratříčku, zavírej vrátka. V červnu téhož roku, tři měsíce před emigrací, stihl ještě vystoupení na Bratislavské lyře. V letech žil v zahraničí, kde koncertoval (Skandinávie, Kanada, USA), pracoval jako redaktor rozhlasové stanice Svobodná Evropa (Německo), psal písně a básnické sbírky. Vydal zpěvník Hraje a zpívá Karel Kryl (1969), desky Rakovina (1969), Maškary (1970), Carmina resurrectionis (1974), Karavana mraků (1979), Plaváček (1983), Ocelárna (1986, rozšířeno 1994), Tekuté písky (1990), Monology (1993). Vyšly mu i sbírky textů a básní Kníška Karla Kryla (1972), Sedm básniček na zrcadle (1974) a kniha rozhovorů Půlkacíř (1993). K úspěšným písním patří Veličenstvo kat, Anděl, Jeřabiny. Jako významná osobnost českého protestsongu koncertoval v prosinci 1989 na veřejných shromážděních v Československu. Zemřel na infarkt v roce Po jeho smrti vyšly ještě desky Děkuji, Jedůfky, Ocelárna a Australské momentky.

7 JAN VÁCLAV TOMÁŠEK ( Skuteč Praha) Vlivný učitel a klavírista působil ve službách hraběte J. Buqoye, od r vedl vlastní školu v Praze. Vychoval řadu vynikajících klavíristů, teoretiků a skladatelů jako byl J. V. H. Voříšek, J. Kittl, A. Dreyschock, E. Hanslick. Hodně cestoval, ve Vídni se setkal s Haydnem a Beethovenem. Z jeho tvorby vynikají drobné klavírní skladby eklogy, rapsodie, dithyramby a písně. Své vzpomínky do r zachytil ve vlastním životopise. JAN KLUSÁK ( Praha) Skladatel, herec, žák J. Řídkého a P. Bořkovce. Raná tvorba spadá do oblasti neoklasicismu, následující je charakteristická přechodem od neoklasicismu k experimentům se seriálními technikami. Nejtypičtějším útvarem je pro něj jednovětá monotématická skladba pro různá nástrojová uskupení Invence. Orchestrální Variace na Mahlerovo téma (1962) vyjadřují jeho obdiv k tomuto skladateli. Vedle kompozic pro různá komorní obsazení (Hudba k vodotrysku pro dechový kvintet, Sonáta pro bicí nástroje, 5 smyčcových kvartetů) se věnuje tvorbě pro divadlo a film (hudba k inscenacím Národního divadla, spolupráce s Divadlem Járy Cimrmana, hudba k filmům E. Schorma či J. Menzela, celkem 130). Jednou z posledních skladeb je komorní opera Zpráva pro Akademii podle námětu F. Kafky ( ) a symfonická báseň Zemský ráj to napohled (1998). JAROSLAV KRČEK ( Čtyři Dvory u Českých Budějovic) Skladatel, hudební režisér a dirigent, žák M. Kabeláče a B. Lišky. Působil v plzeňském rozhlase a v Supraphonu. Je zakladatelem souboru Chorea Bohemica (1967) a od r vede soubor Musica Bohemica. Jeho tvorba vychází z tradic lidové i umělé hudby. Zhotovil několik desítek replik a nově konstruovaných hudebních nástrojů, které ozvláštňují jeho kompozice inspirované českým folklórem. Je autorem např. Koncertu pro krále Karla IV. pro tenor, soprán a komorní soubor (1978), II. Symfonie pro symfonický orchestr a smíšený sbor na latinské humanistické texty (1983), elektronické opery Nevěstka Raab (1971), Rozmluv s časem (1977) a dalších. V r obdržel cenu České hudební rady za svou tvůrčí interpretaci foklóru.

8 JAROSLAV DOUBRAVA ( Chrudim Praha) Český skladatel, pedagog, rozhlasový pracovník, žák O. Jeremiáše. Od roku 1945 byl členem komunistické strany, kterou ale na začátku 50. let opustil, díky čemuž byl po zbytek života jako skladatel oficiálně ignorován. Od roku 1956 žil jako skladatel ve svobodném povolání. Hudebně vychází Doubrava z pozdního romantismu, hlavní vzory nacházel v Janáčkovi a Prokofjevovi. Inspiraci našel i ve folklóru, často pak upravoval lidové písně (cyklus písní Čarovná láska 1956). Psal i skladby instruktivní, hudbu ke krátkým filmům, balety (Král Lávra podle K. H. Borovského 1951, moderní taneční drama Don Quijote 1955), opery Sen noci svatojánské (libreto R. Vonásek podle Shakespeara 1949), Balada o lásce (později dokončil podle skic J. Hanuš 1962), Líný Honza (1952). Nedokončená zůstala Doubravova opera Křest svatého Vladimíra (1937, , ). Základními díly jsou tři symfonie Chorální (1938), Stalingradská (1943), Tragická, která je jednou z největších skladeb obsahem i formou vyskytující se v české poválečné hudbě. VÁCLAV KUČERA ( Praha) Skladatel, hudební teoretik, pedagog HAMU. Autor komorní, symfonické, hudebně- -dramatické a elektroakustické hudby, např. Obrazu pro klavír a orchestr (1970), Krysaře. Stereofonního concertina pro flétnu a dva komorní orchestry (1964), kinetického elektroakustického baletu Labyrint, Pastorale, Spirála (1973).

9 PROGRAM: BRNO 30. březen 3. duben 2004 Setkání-Encounter 2004 Mezinárodní festival vysokých divadelních škol s tématem inspirovaným Janáčkovou myšlenkou Jen výzkumné pole je učebným polem. Pořádá: Divadelní fakulta JAMU tel duben 2004, 19:30 hod. Brněnští umělci pro Janáčkovo kulturní centrum Besední dům hrají Dvořáka, Smetanu, Suka, Janáčka a Nováka R. a I. Ardaševovi klavír, J. Jiraský klavír, P. Pomkla létna, Š. Králová klavír, Janáčkovo kvarteto, Wallingerovo kvarteto, Čeští komorní sólisté tel a 16. duben 2004, 19:30 hod. A. Dvořák: Česká suita op. 39, F. Emmert: Te Deum pro sóla, Besední dům dětský sbor a instrumentální soubor, J. V. H. Voříšek: Symfonie D dur Státní f ilharmonie Brno, dir. O. Kukal, Kantiléna, sbm. I. Sedláček tel duben 2004, 19:30 hod. A. Dvořák: Houslový koncert a moll, op. 35 (dále Čajkovskij) Janáčkovo divadlo Symfonický orchestr Českého rozhlasu, dir. V. Válek, P. Šporcl housle tel duben 2004, 19:30 hod. Česká klavírní tvorba Besední dům L. Janáček: V mlhách, O. F. Korte: Sonáta pro klavír, V. Kaprálová: Dubnová preludia, B. Smetana: České tance (výběr) I. Ardašev klavír tel a 23. duben 2004, 19:30 hod. Spjati s Brnem Janáčkovo divadlo J. Novák: Filharmonické tance, J. Suk: Fantazie g moll pro housle a orchestr op. 24, L. Janáček: Taras Bulba, E. W. Korngold: Helianin zázrak, interludium z opery op. 20 Státní f ilharmonie Brno, dir. P. Altrichter, I. Ženatý housle tel BYSTŘICE POD HOSTÝNEM 23. duben 6. květen 2004 Talentinum 2004 Zlín, Kroměříž, Uherské Hradiště, XVII. Mezinárodní festival mladých koncertních umělců Bystřice pod Hostínem, Vsetín Nesoutěžní mezinárodní festival pro mladé interprety do 21 let. Koncerty komorní, orchestrální pro studentskou mládež. Jsou oslovovány umělecké školy v ČR i v zahraničí. Ročník 2004 bude zaměřen na tvorbu jubilujících skladatelů. Pořádá: F ilharmonie Bohuslava Martinů Zlín tel

10 28. duben 2004, 19:30 hod. A. Dvořák: Biblické písně 1 5, op. 99, Koncert pro klavír a orchestr Společenský dům Sušil g moll, op. 33 (dále Mozart) F ilharmonie Bohuslava Martinů Zlín, dir. M. Ivanovič, M. Ambroš housle, J. Kosinová soprán, V. Böhmová klavír (XVII. MF mladých koncertních umělců TALENTINUM 2004) ČESKÉ BUDĚJOVICE 18. únor 24. červen 2004 Na českou notu s Jihočeskou komorní f ilharmonií Deset koncertů zaměřených na českou hudbu. Pořádá: Jihočeská komorní f ilharmonie České Budějovice tel duben 2004, 20:00 hod. A. Dvořák: Stabat Mater Katedrála sv. Mikuláše Jihočeská komorní f ilharmonie České Budějovice, dir. J. Zicha, M. Keiko soprán, O. Černá alt, L. Elgr tenor, Z. Plech bas (Na českou notu s Jihočeskou komorní f ilharmonií) 16. duben 2004, 19:00 hod. Bedřich Smetana: Hubička, premiéra Kulturní dům Metropol Orchestr a sbor Jihočeského divadla, dir. M. Kaňák, režie: J. Štych j.h., (repríza ) sborm. M. Peschík K. Hájovská/M. Veselá Vendulka, D. Klán/M. Vojta j.h. Lukáš tel duben 2004, 19:30 hod. A. Dvořák: Koncert g moll op. 33 pro klavír a orchestr, Koncertní síň O. Jeremiáše J. V. H. Voříšek: Symfonie D Dur Jihočeská komorní f ilharmonie České Budějovice, dir. J. Hrůša, V. Böhmová klavír (Na českou notu s Jihočeskou komorní f ilharmonií) FRÝDEK MÍSTEK 2. duben 2004, 18:00 hod. Jarní píseň na Lašsku Kino Petra Bezruče Dětský folklorní soubor Ostravička tel HRADEC KRÁLOVÉ 8. leden 14. červenec 2004 F ilharmonie Hradec Králové Osm koncertů české hudby, prémiový koncert Americký klub dam. tel

11 4. duben 2004, 18:00 hod. Velikonoční koncert Stará česká hudba Kostel Božského srdce Páně J. D. Zelenka: Lamentace proroka Jeremiáše a responsoria velkého týdne Musica Florea, Musica Gregoriana Pragensis, um. ved. D. Eben, M. Cukrová alt, R. Janál baryton, dir. M. Štryncl (F ilharmonie Hradec Králové) 29. duben 2004, 19:30 hod. Koncert české hudby Sál F ilharmonie Hradec Králové A. Dvořák: Koncert pro klavír a orchestr g moll, op. 33, J. Suk: Asrael, symfonie pro velký orchestr, op. 27 F ilharmonie Hradec Králové, dir. O. Kukal, L. Vondráček klavír (F ilharmonie Hradec Králové) KLADNO 30. duben 1. květen celostátní setkání Kruhů přátel hudby ČR Celostátní setkání Kruhů přátel hudby spojené se dvěma koncerty (Pražská komorní f ilharmonie a Kociánovo kvarteto) a programem s tématikou Antonín Dvořák a Kladno. Pořádá: Středočeské divadlo Kladno tel duben 2004, 19:00 hod. A. Dvořák: Pražské valčíky, Romance f moll, Česká suita (dále Středočeské divadlo Kladno Mendelssohn-Bartholdy) Pražská komorní f ilharmonie, dir. Z. Müller, F. Novotný housle (11. celostátní setkání Kruhů přátel hudby ČR) NÁCHOD 29. duben 2. květen MF V. Metelky s houslařskými soutěžemi Městské divadlo dr. J. Čížka Mezinárodní houslařská soutěž v ČR. Koná se pod záštitou J. Suka ve spolupráci s Kruhem houslařů. V rámci festivalu proběhnou tři koncerty (G. Demeterová, I. Ženatý, smyčcové kvarteto Amar ze Švýcarska). Součástí je výstava unikátních hudebních nástrojů a odborné přednášky. Na závěr se koná houslařský bál. tel duben 2004, 19:00 hod. B. Smetana: Prodaná nevěsta árie Mařenky /Ó jaký žal/, árie Městské divadlo Dr. Josefa Čížka Jeníka /Jak možno věřit/, duet Mařenky a Jeníka /Věrné milování/, A. Dvořák: Rusalka árie Rusalky /Měsíčku na nebi hlubokém/ (dále Beethoven, Verdi, Lehár, Bizet) Komorní f ilharmonie Pardubice, dir. J. Šrámek, H. Kaupová soprán, T. Černý tenor tel Výstavy: 29. duben 2. květen 2004 Výstava unikátních smyčcových nástrojů Městské divadlo dr. J. Čížka v rámci 2. MF V. Metelky s houslařskými soutěžemi

12 NELAHOZEVES 21. březen 31. říjen HF Dvořákova hudební Nelahozeves Nelahozeves, Zlonice, Praha Koncertní provedení tří oper A. Dvořáka ve zkrácených verzích a další koncerty. Spolu s Památníkem A. Dvořáka ve Vysoké bude uspořádán odborný seminář. Pořádá: Bohemia Discovery tel duben 2004, 19:00 hod. A. Dvořák: Slovanské tance, op. 46 a op. 72 Zámek Nelahozeves, Rytířský sál Pražské klavírní duo (Z. Kolářová a M. Hršel) (11. Dvořákova hudební Nelahozeves) 25. duben 2004, 19:00 hod. Antonín Dvořák a jazz Zámek Nelahozeves, Rytířský sál Epoque Quartet (11. Dvořákova hudební Nelahozeves) NYMBURK 1. duben 30. červen 2004 Nymburské dny B. M. Černohorského Program v jednání. Pořádá: Městské kulturní středisko Nymburk tel OLOMOUC 30. duben 18. červen 2004 Moravské divadlo Olomouc Premiéra baletu Taneční pocta Antonínu Dvořákovi (Z Nového světa/ Slovanské dvojzpěvy, 30.4.) a premiéra Rusalky (18.6.). tel duben 2004, 19:00 hod. A. Dvořák: Z Nového světa / Slovanské dvojzpěvy, premiéra Moravské divadlo Olomouc baletní koncert Sólisté a sbor baletního souboru Moravského divadla Olomouc, choreograle a režie: R. Balogh j.h. (Z Nového světa) a L. Vaculík j.h. (Slovanské dvojzpěvy) (Moravské divadlo Olomouc) OSTRAVA 8. a 9. duben 2004, 19:30 hod. P. Blatný: Meditace (dále Mozart, Bruckner) Dům kultury města Ostravy, Janáčkova f ilharmonie Ostrava, dir. P. Vronský, Společenský sál V. E. von Monteton klavír tel ,

13 PARDUBICE 30. březen 3. květen Pardubické hudební jaro Hold české hudbě Kulturní dům Dubina Součástí festivalu je pět koncertů s českou hudbou barokní, romantickou a soudobou. Pořádá: Kulturní dům Dubina tel březen 2004, 19:00 hod. Večer českých písní Hudební sál radnice Smetana, Dvořák, Fibich, Foerster, Janáček, Bendl, Eben, Martinů, Lukáš Z. Kloubová soprán, J. Sulženko bas, J. Pokorný klavír (26. Pardubické hudební jaro Hold české hudbě) 1. duben 2004, 19:00 hod. A. Dvořák: Slovanské tance, op. 46 a 72 Sukova síň Domu hudby Pražské klavírní duo (Z. Kolářová, M. Hršel) (26. Pardubické hudební jaro Hold české hudbě) 6. duben 2004, 19:00 hod. Pocta velkým mistrům Sukova síň Domu hudby B. Smetana: Scherzo z Triumfální symfonie, A. Dvořák: Koncert pro klavír a orchestr g moll, op. 33, B. Martinů: Sinfonietta č. 2 La Jolla, V. Novák: Slovácká suita Komorní f ilharmonie Pardubice, dir. M. Turnovský, I. Ardašev klavír (26. Pardubické hudební jaro Hold české hudbě) 28. duben 2004, 19:00 hod. Barokní Čechy Křižovatka stylů Rytířský sál, Zámek J. D. Zelenka, A. Reichenauer, J. F. Fasch, A. Vivaldi Collegium 1704, um. ved. V. Luks (26. Pardubické hudební jaro Hold české hudbě) 3. květen 2004, 19:00 hod. Musica Bohemica, Jitka Molavcová, Alfred Strejček Hronovická scéna J. A. Benda: Ariadna na Naxu (melodram), J. Krček: Zaříkání milého (26. Pardubické hudební jaro Hold české hudbě) PLZEŇ 1. leden 25. listopad 2004 Pocta Roku české hudby Abonentní cyklus věnovaný české hudbě od baroka pro současnost. Součást projektu Plzeň 2004-město hudby, vyhlášeného Magistrátem města Plzně. Pořádá: Plzeňská f ilharmonie ilharmonie, tel duben 2004, 19:30 hod. P. Eben: Pražské nocturno, J. Slavík: Koncert pro housle a orchestr koncertní sál Peklo a moll (dále Mozart) Plzeňská f ilharmonie, dir. H. Farkač, P. Eret housle (Pocta Roku české hudby)

14 PRAHA 1. leden 31. prosinec 2004 Česká hudba nedílná součást evropské kultury Národní divadlo Záměrem projektu je uvést v obnovených nebo nových nastudováních díla zakladatelů národní hudby, zejména málo prováděná, inscenovat novou tvorbu současných českých skladatelů, angažovat významné zahraniční sólisty. Pořádá: Národní divadlo Praha tel leden duben 2005 Pocta české hudbě a jejím tvůrcům Rudolf inum, Dvořákova síň Projekt České f ilharmonie s českou hudbou v rámci abonentního cyklu a mimořádných koncertů ČF, hostujících orchestrů a sborů, hostujících komorních orchestrů, komorních a sólových koncertů. Součástí projektu je kompletní nahrávka symfonií B. Martinů s dir. J. Bělohlávkem. Pořádá: Česká f ilharmonie ilharmonie.cz, tel leden 16. prosinec 2004 Hudba mezi obrazy Lichtenštejnský palác, Galerie Cyklus je koncipován jako hold české hudbě a oslava jubilea Českého noneta. Koncerty jsou provázeny vernisáží vždy jednoho ze současných českých výtvarníků. Pořádá: Spolek přátel českého noneta czech.nonet.cz, tel leden 4. prosinec 2004 Mezinárodní hudební festival Antonín Dvořák 2004 různá města ČR Smyslem festivalu je připomenout nejen velké dílo A. Dvořáka i jeho privátní osobnost s hlubokým duchovním odkazem. Struktura festivalu: profesionální hudební tělesa ve větších městech, profesionálové hrají s amatéry na koncertech v menších městech, amatérské chrámové sbory koncerty v rámci liturgií. I. Praha: Cyklus humanitárních koncertů II. Jihočeský hudební festival III. Hudební festival Vysočina 2004 Pořádá: Mezinárodní společnost A. Dvořáka tel únor 14. prosinec 2004 čeští skladatelé 21. století českým skladatelům 20. století Lichtenštejnský palác, sál Martinů Cyklus šesti koncertů české hudby 20. století v provedení mladých umělců. Koncerty jsou komentovány. Pořádá: Komorní orchestr Berg tel.: březen 5. říjen 2004 Smetanův klavír Praha a dalších 10 měst Cyklus klavírních koncertů v podání J. Novotného, I. Klánského, ČR a švédský Göteborg P. Jiříkovského, J. Čechové. Dramaturgie pokrývá celé Smetanovo tvůrčí období. Cyklus začíná v Rudollnu 1.3. k výročí narození skladatele a putuje po městech spojených se jménem B. Smetany. Je ukončen v Písku, kde měl B. Smetana poslední koncertní vystoupení jako klavírista. Pořádá: Art Accord ww.artaccord.cz, tel

15 21. duben 5. květen 2004 Antonín Dvořák, Bohuslav Martinů a následovatelé Muzeum A. Dvořáka V rámci festivalu budou pořádány 3 koncerty 21. a a od 19 hod. Program prvního koncertu bude zaměřen na tvorbu nejmladší české generace skladatelů, na druhém koncertu vystoupí prof. JAMU F. Novotný (housle) se skladbami A. Dvořáka, B. Martinů, E. Zámečníka, V. Zouhara ad., třetí koncert bude věnován české a maltské komorní hudby, hostem bude skladatel Ch. Camilleri. Na programu skladby I. Loudové, M. Nejtka ad. Pořádá: Svaz autorů a interpretů www. sai.cz, tel duben 2. květen 2004 Pocta Antonínu Dvořákovi 2004 Obsah projektu: 30. duben, 16:00 hod. pietní akt u hrobu A. Dvořáka na Vyšehradě, vzpomínková mše v kapitulním kostele sv. Petra a Pavla na Vyšehradě; 1. květen zahajovací koncert v Sukově síni Rudolf ina; 2. květen pět tématických koncertů (Dvořák slovanský, Dvořák národní, Dvořák duchovní, Dvořák světový, Dvořák intimní); výstavu autografu Symfonie č. 9 e moll Z Nového světa (Rudolf inum, Dvorana) a výstavu Z duchovní tvorby Antonína Dvořáka (Obecní dům). Hlavním pořadatelem je BVA International Ltd. tel duben 4. říjen 2004 Rebelující dámy české hudby Městská knihovna Projekt obsahující pět koncertů současných autorek a interpretek různých žánrů (E. Kočičková, P. Kapitánová, Sestry Steinovy, J. Koubková, D. Voňková Andrtová, R. Ahmedová, P. Milcová, Kaprálová kvartet). Pořádá: Taktika Muzika tel a 2. duben 2004, 19:30 hod. B. Smetana: Tábor z cyklu symfonických básní Má vlast Rudolf inum, Dvořákova síň (dále Brahms) Česká f ilharmonie, dir. V. Sinajskij, Pražský f ilharmonický sbor, sborm. J. Brych, M. Janková soprán, D. Roth baryton (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) 3., 17. a 30. duben 2004, 20:00 hod. A. Dvořák: Biblické písně (dále Mozart) Kostel Sv. Mikuláše, Dvořákův symfonický orchestr, dir. J. Vodňanský Malostranské náměstí (MHF Antonín Dvořák 2004) 5. duben 2004, 19:30 hod. I. Krejčí: Smyčcový kvartet č. 2, Z. Šesták: Smyčcový kvintet č. 2 Rudolf inum, Dvořákova síň Conscientia temporis, A. Dvořák: Smyčcový kvintet Es dur se dvěma violami op. 97 Kocianovo kvarteto, L. Leskowitz viola (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům)

16 6. duben 2004, 19:30 hod. L. Fišer: Concerto per Galileo Galilei, A. Stamic: Sinfonia concertante Rudolf inum, Dvořákova síň F dur pro housle, violoncello a smyčce (novodobá premiéra) B. Martinů: Partita (Svita č. 1) pro smyčcový orchestr, A. Dvořák: Dva valčíky op. 54, L. Janáček: Idyla pro smyčcový orchestr Český komorní orchestr, dir. O. Kukal, J. Vlachová housle, M. Ericsson violoncello (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) 7. a 8. duben 2004, 19:30 hod. J. Suk: Společný hrob (z Deseti zpěvů pro ženský sbor a klavír), Obecní dům, Smetanova síň Zrání, symfonická báseň op. 34 (dále Ravel, Prokofjev) Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, dir. L. Pešek, Kühnův smíšený sbor, sborm. J. Rozehnal, L. Lortie klavír tel , a 9. duben 2004, 19:30 hod. B. Martinů: Fresky Piera della Francesca (dále Tüür, Bartók) Rudolf inum, Dvořákova síň Česká f ilharmonie, dir. P. Järvi, G. Demeterová housle (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) 8. duben 2004, 19:00 hod. Martin Smolka: Nagano, premiéra Stavovské divadlo dir. J. Chalupecký, režie: O. Havelka, scéna a kostýmy: B. Šípek, libreto: J. Dušek (Česká hudba nedílná součást evropské kultury) 12. duben 2004, 20:00 hod. Koncert Karel Kryl 2004 Klub Vagon, Národní třída 25 Písně Karla Kryla přednesou Jablkoň, Kamil Jasmín Band, E!E, Žáha, Echt!, Oskar Petr a další. tel duben 2004, 19:00 hod. A. Dvořák: Symfonie č. 8 Rudolf inum, Dvořákova síň Santa Monica High School Symphony Orchestra (USA) (11. Dvořákova hudební Nelahozeves) 14. duben 2004, 19:30 hod. K poctě Leoše Janáčka Rudolf inum, Dvořákova síň L. Janáček: Smyčcový kvartet č. 2 Listy důvěrné, Sonáta pro housle a klavír, Zápisník zmizelého Kubínovo kvarteto, L.M.Vodička tenor, E. Garajová mezzosoprán, F. Novotný housle, V. Hollý, M. Rezek klavír (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) 14. duben 2004, 19:30 hod. Ester Kočičková, Pavla Kapitánová, Sestry Steinovy Městská knihovna Praha, Velký sál Zahajovací koncert nového cyklu na téma Ženský živel v soudobé české hudbě E. Kočičková, doprovází L. Nohavica, P. Kapitánová, doprovází J. Zahradník, Sestry Steinovy. Večerem provází A. Opekar (Rebelující dámy české hudby) 14. a 15. duben 2004, 19:30 hod. J. Klusák: Axis temporum [Osa času], světová premiéra Obecní dům, Smetanova síň (dále Beethoven, Mahler) Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, dir. P. Altrichter tel , duben 2004, 20:00 hod. Úlomky ze světa půlkacíře Viola, Národní třída 7 Výběr z milostné poezie Karla Kryla. Úlomky jsou sestaveny z básnických sbírek autora z let recitují: D. Bakerová, B. Rösner

17 15. duben 2004, 19:30 hod. Odrazy smutků a naděje Lichtenštejnský palác, Galerie B. Martinů: Kvartet H 314; Promenády; Adagio H 274; Trio H 300, S. Bodorová: Hélios, Z. Lukáš: Quarteto con lauto poezie J. Skácela, J. Hory, M. Bureše a F. Halase Ensemble Martinů, recitují: V. Galatíková, R. Kvíz obrazy: M. Ševčíková (Hudba mezi obrazy) 15. a 16. duben 2004, 19:30 hod. Z. Fibich: Symfonie č. 3 e moll op. 53 (dále Dukas, Messiaen) Rudolf inum, Dvořákova síň Česká f ilharmonie, dir. S. Cambreling (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) 17. duben 2004, 10:30 hod. K. Stamic: Triová sonáta B dur op. 5 č. 4, F. V. Kramář: Divertimento Lichtenštejnský palác č. 2 G dur, K. Slavický: Trio, L. Kubík: Andělé a letadla (dále Glinka, Mendelssohn-Bartholdy) In modo camerale (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) 19. duben 2004, 19:30 hod. M. Ivanovič: Hommage à E.SCH, premiéra, E. Schulho f f: Koncert pro Lichtenštejnský palác, Sál Martinů smyčcové kvarteto a dechový orchestr, V. Kalabis: Jarní píšťalky (dále Prokofjev, Mozart) Penguin Quartet, Komorní orchestr Berg, dir. P. Vrábel ( čeští skladatelé 21. století českým skladatelům 20. století) 21. duben 2004, 17:30 hod. L. Matoušek: Trio, premiéra (dále Brahms, Franck, Debussy) Rudolf inum, Sukova síň Adamusovo trio (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) 22. a 23. duben 2004, 19:30 hod. B. Martinů: Koncert č. 1 pro violoncello a orchestr (dále Messiaen, Rudolf inum, Dvořákova síň Stravinskij) Česká f ilharmonie, dir. J.-P. Saraste, D. Veis violoncello (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) 24. duben 2004, 20:00 hod. Pašijové hry velikonoční, premiéra Divadlo Archa Agon Orchestra, V. Brabenec, J. Janíček, J. Kabeš, J. Karalát, E. Turnová, L. Kandl tel duben 2004, 19:30 hod. L. Janáček: Zápisník zmizelého Divadelní studio DISK, DAMU posluchači HAMU a DAMU, scénář a režie M. Otava tel duben 2004, 19:30 hod. J. J. Čart: Triová sonáta D dur, J. Mysliveček: Tercetto in A, Rudolf inum, Sukova síň J. A. Benda: Sonata a tre in G, K. Sklenička: Musique de Table, J. D. Zelenka: Triová sonáta č.3 B dur, ZWV 181 Ars instrumentalis Pragensis (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) 28. duben 2004, 19:00 hod. Recitál Františka Novotného Muzeum A.Dvořáka, Ke Karlovu 20 A. Dvořák, A. Katmeridu, B. Martinů, E. Zámečník tel duben 2004, 19:00 hod. A. Dvořák: Dimitrij, premiéra Státní opera Praha dir. F. Preisler/R. Hein, režie: M. Tarant, P. Svensson/L. M. Vodička Dimitrij tel

18 29. a 30. duben 2004, 19:30 hod. A. Dvořák: Requiem op. 89 Rudolf inum, Dvořákova síň Česká f ilharmonie, dir. P. Altrichter, Pražský f ilharmonický sbor, sbm. J. Brych, M. Vyskvorkina soprán, M. Beňačková alt, J. Vacík tenor, P. Mikuláš bas (Pocta české hudbě a jejím tvůrcům) Výstavy: 13. únor 12. duben 2004 Karel Kryl ( ) Stvořil Bůh ratolest Centrální katolická knihovna, Výstava je věnována křesťanským motivům v díle Karla Kryla a jeho víře tak, Thákurova 3 jak o ní sám mluvil v rozhovorech a životopisech a jak o ní svědčí výpovědi blízkých. Tel únor 17. duben 2004 Paměť národa: Kategorie IV. Hudebníci Langhans Galerie Praha Výstava zpřístupňuje jedinečné fotogralcké dědictví Langhansův archiv Galerie osobností zpracovaný do elektronické databáze, v níž si diváci mohou listovat na několika počítačích. Vystaveny jsou dále fotograle z kategorie IV.: Hudebníci (nejslavnější čeští skladatelé, dirigenti a interpreti např. Dvořák, Janáček, Kubelík, Talich). Součástí výstavy jsou postupně obměňované snímky dnešních mistrů vážné hudby, které vznikly přímo v areálu galerie. Doprovodný program sestává z přednášek a koncertů, které se konají každou středu od 17 hodin. tel březen prosinec 2005 Podoby Bedřicha Smetany Muzeum B. Smetany (Expozice a výstavy Českého muzea hudby kurátor: J. Plecitá, M. Klimešová) Pořádá: Muzeum B. Smetany ČMH, Novotného lávka 1, Praha 1 tel březen 12. duben 2004 Píseň pro blbouna nejapnýho, Karel Kryl Hudební klub Vagon, Národní třída Ve spolupráci s Klubem Karla Kryla a za využití mnohdy dosud neznámých materiálů z fondů Popmusea a soukromých sbírek obsáhne expozice Krylovo zjevení v Československu 60. let, ref lexe jeho exilové tvorby, návrat do svobodného Československa a jakýsi život po životě, tj. podobu odkazu, který po sobě Karel Kryl zanechal. tel březen 16. duben 2004 Karel Kryl: Cesta je prach a štěrk a udusaná hlína Národní knihovna, Klementinum Výstava k výročí Karla Kryla zaměřená na jeho literární tvorbu. Pořádá:: NK ČR ve spolupráci s Marlén Krylovou tel březen duben 2005 Jak se svět loučil S Antonínem Dvořákem Muzeum A. Dvořáka (Expozice a výstavy Českého muzea hudby) tel TEPLICE 1. duben 2004, 19:00 hod. Slavnostní koncert k Roku české hudby Koncertní sál DK Teplice B. Smetana: Slavnostní předehra, J. Novák: Koncert pro hoboj a smyčce, A. Dvořák: Symfonie č. 8 G dur Anglická, op. 88 Severočeská f ilharmonie Teplice, dir. O. Trhlík, J. Brožková hoboj ilharmonie.cz, tel

19 ÚSTÍ NAD LABEM duben 3. prosinec 2004 Městské divadlo Ústí n. Labem Rok české hudby Nastudování a reprízování dvou oper (Její pastorkyňa L. Janáčka, Čert a Káča A. Dvořáka). Pořádá: Městské divadlo Ústí nad Labem tel duben 2. říjen 2004 Národní festival neprofesionálních komorních a symfonických těles Středočeský kraj, Hořovice, Národní festival zahrnuje dva koncerty zaměřené na českou hudbu, na nichž koncerty Ústí nad Labem bude účinkovat celkem 7 těles vybraných komisí IPOS-ARTAMA v Ústí nad Labem a v Trmici, dále 4 koncerty v sálech zámků v Moravských Budějovicích, Náměšti nad Oslavou a Třebíči. Součástí projektu je také studium Sukovy Serenády Es dur orchestry pod vedením prof. I. Štrause. Pořádá: IPOS-ARTAMA tel duben 2004, 19:00 hod. Zahajovací koncert Národního festivalu neprofesionálních Divadlo Ústí nad Labem komorních a symfonických těles J. J. Lang: Koncert D dur pro cembalo a orchestr, J. D. Zelenka: Koncert G dur pro housle, fagot a orchestr, F. I. A. Tůma: Partita č. IX. d mol, J. Málek: Čtyři staré tance podle českých lid. písní, J. Suk: Meditace na staročeský chorál Svatý Václave, op. 35, F. K. Zedínek: Koncertantní invence pro violoncello, klavír a smyčce, B. Smetana: Píseň česká Bendův komorní orchestr Ústí nad Labem, um. ved. M. Vodák, Bona NOTA Pardubice, Komorní orchestr J. Kociána Česká Třebová, Pěvecký sbor CHOREA ACADEMICA, sbm. J. Holubec a J. Říha ZLÍN 1. duben 2004, 19:00 hod. A. Dvořák: Nocturno H dur, op. 40 (dále Ravel, Franck) Dům umění F ilharmonie Bohuslava Martinů Zlín, dir. R. Válek, N. Sawościanik klavír tel duben 2004, 19:00 hod. Pocta Antonínu Dvořákovi Dům umění A. Dvořák: Česká suita (výběr), Romance pro housle, op. 11, Humoreska, Rondo op. 94 a Klid lesa op.68, Karneval, Polonéza Es dur, Valčíky a moll a Es dur, Mazurek op. 49, Serenáda pro smyčce, op. 22, Slovanské tance (výběr) F ilharmonie Bohuslava Martinů Zlín, dir. T. Koutník, P. Nouzovský, J. Vodička housle tel

20 21. duben 2004, 19:30 hod. Magna Pascha 50 dní Doby velikonoční Kostel sv. Filipa a Jakuba I. Velikonoční liturgie II. Svátek Nanebevstoupení Páně III. Svátek seslání Ducha svatého IV. Závěr Schola Gregoriana Pragensis, um. ved. D. Eben tel ZLONICE 11. duben 2004, 19:00 hod. A. Dvořák: Symfonie č. 8 G dur Anglická Chrám Nanebevzetí Panny Marie Santa Monica High School Symphony Orchestra (USA) (11. Dvořákova hudební Nelahozeves) ZAHRANIČÍ VÝBĚR FRANCIE 28. duben 2. květen 2004 Autour de Dvořák St. Etienne 28. duben 2004, 20:30 hod. Zahajovací koncert Eglise Saint Pierre Montbrison, A. Dvořák: Smyčcové trio, Moravské dvojzpěvy, St. Etienne B. Martinů: Smyčcová ouvertura 29. duben 2004, 20:30 hod. Concert d ouverture Czech Chamber Orchestra Temple Saint-Etienne, St. Etienne Koncert z děl A. Dvořáka, L. Janáčka, B. Martinů Český komorní orchestr ITÁLIE duben 2004 Koncert Jiřího Stivína Řím u příležitosti prezentace hl. m. Prahy v Římě (PIS) KANADA 11. duben 2004, A. Kubálek: Klavírní recitály Edmonton Program: Smetana, Dvořák, Janáček 17. duben 2004, Calgary 19. duben 2004, Art and Letters Club, Toronto 30. duben 2004, Královská konzervatoř, Toronto MAĎARSKO 1. duben 2004 Leoš Janáček: Její pastorkyňa (Jenůfa) Magyar Állami Operaház, Budapešť Orchestr a sbor Maďarské státní opery, dir. J. Kovács

Česká hudba 2004 nedílná součást evropské kultury

Česká hudba 2004 nedílná součást evropské kultury Tisková zpráva Česká hudba 2004 nedílná součást evropské kultury OFICIÁLNÍ ZAHÁJENÍ 7. ledna 2004, 20:00, Rudolfinum, Dvořákova síň Česká filharmonie, dir. Vladimír Válek Antonín Dvořák: 8. symfonie G

Více

Základní umělecká škola Choceň. Propojení kolektivní umělecké tvorby s moderními technologiemi ve výuce na ZUŠ Choceň

Základní umělecká škola Choceň. Propojení kolektivní umělecké tvorby s moderními technologiemi ve výuce na ZUŠ Choceň Základní umělecká škola Choceň Název projektu: Propojení kolektivní umělecké tvorby s moderními technologiemi ve výuce na ZUŠ Choceň Reg. č. CZ.1.07/1.1.28/02.0017 Projekt je spolufinancován z Evropského

Více

BEDŘICH SMETANA. Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková. Datum (období) tvorby: únor 2013. Ročník: šestý. Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2.

BEDŘICH SMETANA. Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková. Datum (období) tvorby: únor 2013. Ročník: šestý. Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2. BEDŘICH SMETANA Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková Datum (období) tvorby: únor 2013 Ročník: šestý Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2.stupni ZŠ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem

Více

Janáčkovo trio 2009. Jiří Pospíchal housle Marek Novák violoncello Markéta Janáčková klavír. www.janacektrio.cz

Janáčkovo trio 2009. Jiří Pospíchal housle Marek Novák violoncello Markéta Janáčková klavír. www.janacektrio.cz Janáčkovo trio 2009 Jiří Pospíchal housle Marek Novák violoncello Markéta Janáčková klavír www.janacektrio.cz Děkujeme Allianz pojišťovně, a.s., že nás v roce 2009 opět podpořila LEDEN - ÚNOR Na začátku

Více

Základní umělecká škola Choceň. Propojení kolektivní umělecké tvorby s moderními technologiemi ve výuce na ZUŠ Choceň

Základní umělecká škola Choceň. Propojení kolektivní umělecké tvorby s moderními technologiemi ve výuce na ZUŠ Choceň Základní umělecká škola Choceň Název projektu: Propojení kolektivní umělecké tvorby s moderními technologiemi ve výuce na ZUŠ Choceň Reg. č. CZ.1.07/1.1.28/02.0017 Projekt je spolufinancován z Evropského

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. Plzeňské filharmonie o.p.s.

VÝROČNÍ ZPRÁVA. Plzeňské filharmonie o.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA Plzeňské filharmonie o.p.s. za rok 2008 Obsah výroční zprávy Tato výroční zpráva obsahuje celkem 19 listů. Úvod a zpráva o činnosti 1-2 Přehled činnosti 3-8 Zpráva auditora 9-11 Rozvaha

Více

Antonín Dvořák 1841-1904. světoznámý hudební skladatel

Antonín Dvořák 1841-1904. světoznámý hudební skladatel Antonín Dvořák 1841-1904 světoznámý hudební skladatel Kořeny slavného hudebníka Dvořákova rodina žila od roku 1818 v Nelahozevsi (střední Čechy). Všichni Antonínovi předci z otcovy strany byly řezníci

Více

Přehled činnosti oddělení HV

Přehled činnosti oddělení HV Přehled činnosti oddělení HV Školní rok 2014/2015 13. 10. 2014 SOČR Generální zkouška Smetanova síň Obecního domu studenti vyššího 14. 11. 2014 Projektový den Pěvecký sbor 19. 11. 2014 Odpoledne otevřených

Více

Kühnův smíšený sbor nám. Bořislavka 2075/11 160 00 Praha 6 IČO: 45250367 web: www.kuhnchoir.cz e-mail: info@kuhnchoir.cz

Kühnův smíšený sbor nám. Bořislavka 2075/11 160 00 Praha 6 IČO: 45250367 web: www.kuhnchoir.cz e-mail: info@kuhnchoir.cz Kühnův smíšený sbor nám. Bořislavka 2075/11 160 00 Praha 6 IČO: 45250367 web: www.kuhnchoir.cz e-mail: info@kuhnchoir.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2015 Kühnův smíšený sbor Kühnův smíšený sbor je dobrovolným sdružením

Více

Kruh přátel hudby KONCERTNÍ SEZÓNA 2015

Kruh přátel hudby KONCERTNÍ SEZÓNA 2015 Kruh přátel hudby KONCERTNÍ SEZÓNA 2015 SEZNAM KONCERTŮ 22. ledna 2015, Slavnostní aula Gymnázia Dr. Pekaře od 19.15 hodin abonentní LOBKOWICZ TRIO Lukáš Klánský klavír Jan Mráček housle Ivan Vokáč violoncello

Více

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2008/09 zpracováno 24. 8. 2009 PODZIM 2008 6. 9. 2008 Vystoupení na zámku v Rudolticích 11. 9. 2008 Koncert

Více

Spohr Violin Duo. Oba umělci jsou výhradně zastupováni agenturou Tanja Classical Music Agency. www.koncertniagentura.cz

Spohr Violin Duo. Oba umělci jsou výhradně zastupováni agenturou Tanja Classical Music Agency. www.koncertniagentura.cz Jana Ludvíčková je absolventkou Pražské konzervatoře ( prof. F. Pospíšil) a Guildhall School of Music and Drama v Londýně ( prof. D. Takeno), kde získala mnohá ocenění v rámci studií, jako např: Pyramid

Více

VY_32_INOVACE_01 Formy populární hudby_39

VY_32_INOVACE_01 Formy populární hudby_39 VY_32_INOVACE_01 Formy populární hudby_39 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo projektu

Více

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2007/08 zpracováno 19. 6. 2008 PODZIM 2007 20. 9. 2007 Koncert pro Městský úřad Litomyšl, Zámecké divadélko,

Více

Orientační plán výuky hudební nauky pro školní rok 2015/16

Orientační plán výuky hudební nauky pro školní rok 2015/16 Orientační plán výuky hudební nauky pro školní rok 2015/16 Poznámky: Plán je pouze orientační a může se podle potřeby měnit. Plán zahrnuje pouze rámcové tematické okruhy. Výuka je soustavně doplňována

Více

TÉMA: Dějiny hudby. (romantismus) Vytvořil: Mgr. Aleš Sucharda Dne: 19. 2. 2012 VY_32_inovace/4_234

TÉMA: Dějiny hudby. (romantismus) Vytvořil: Mgr. Aleš Sucharda Dne: 19. 2. 2012 VY_32_inovace/4_234 TÉMA: Dějiny hudby (romantismus) Vytvořil: Mgr. Aleš Sucharda Dne: 19. 2. 2012 VY_32_inovace/4_234 1 Anotace: Výukový materiál interaktivní prezentace seznamuje žáky s dějinami hudby v období romantismu

Více

Prezentace má za úkol seznámit žáka s pojmem lidová hudba. Mgr. Romana Zikudová. - zdravotní postižení - LMP

Prezentace má za úkol seznámit žáka s pojmem lidová hudba. Mgr. Romana Zikudová. - zdravotní postižení - LMP Identifikátor materiálu EU: ICT 3-28 Anotace Autor Jazyk Vzdělávací oblast Vzdělávací obor ICT= Předmět/Téma Očekávaný výstup Speciální vzdělávací potřeby Prezentace má za úkol seznámit žáka s pojmem lidová

Více

MUSICA FLOREA czech early music ensemble

MUSICA FLOREA czech early music ensemble Út 1. dub 2014 St 2. dub 2014 St 23. dub 2014 Čt 8. kvě 2014 Čt 15. kvě 2014 Ne 8. čvn 2014 Po 9. čvn 2014 Pá 20. čvn 2014 So 21. čvn 2014 19:00 Lysá n. Labem G.F.Handel: Brockes passion (Bohemia 2014)

Více

PAUL HINDEMITH A ČESKÉ ZEMĚ. PhDr. Lenka Přibylová, Ph.D.

PAUL HINDEMITH A ČESKÉ ZEMĚ. PhDr. Lenka Přibylová, Ph.D. PAUL HINDEMITH A ČESKÉ ZEMĚ PhDr. Lenka Přibylová, Ph.D. Ústí nad Labem 2008 Obsah Úvod 9 1. Paul Hindemith - život a dílo v obrysech 13 1. 1 Období mládí a tvůrčích počátků 13 1. 2 Avantgardní období

Více

ROK ČESKÉ HUDBY 2014 doporučený výběr Změny vyhrazeny

ROK ČESKÉ HUDBY 2014 doporučený výběr Změny vyhrazeny ROK ČESKÉ HUDBY 2014 doporučený výběr Změny vyhrazeny 1.3.-15.5.2014 Zapomenuté české opery-výstava Národní divadlo 1. balkón, Národní 2, Praha 1 1.3.-30.9. 2014 Česká opera ve světě 21. století-výstava

Více

VY_32_INOVACE_12_ Opera_38

VY_32_INOVACE_12_ Opera_38 VY_32_INOVACE_12_ Opera_38 A U T O R : J I N D Ř I Š K A Č A L O V Á Š K O L A : Z Á K L A D N Í Š K O L A S L U Š O V I C E, O K R E S Z L Í N, P Ř Í S P Ě V K O V Á O R G A N I Z A C E N Á Z E V P R

Více

Bicí nástroje: 4.ročník. A dur + akordy + D7. fis moll harmonická + akordy. fis moll melodická + akordy. d moll harmonická + akordy

Bicí nástroje: 4.ročník. A dur + akordy + D7. fis moll harmonická + akordy. fis moll melodická + akordy. d moll harmonická + akordy Pěvecké hlasy mají svoje názvy, stejně jako hudební nástroje. Pěvecké hlasy dělíme na ženské, mužské a dětské. Ženské hlasy jsou- nejvyšší soprán, střední mezzosoprán, nejnižší alt. Mužské hlasy jsou-

Více

VY_32_INOVACE_17 B. Smetana : Vltava_37

VY_32_INOVACE_17 B. Smetana : Vltava_37 VY_32_INOVACE_17 B. Smetana : Vltava_37 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo projektu :

Více

Římskokatolická farnost Heřmanův Městec XII. ročník festivalu HUDEBNÍ LÉTO. v kostele sv. Bartoloměje Heřmanův Městec 2016

Římskokatolická farnost Heřmanův Městec XII. ročník festivalu HUDEBNÍ LÉTO. v kostele sv. Bartoloměje Heřmanův Městec 2016 Slavnostní zahajovací koncert W. A. MOZART: REQUIEM D MOLL Symfonický orchestr Konzervatoře Pardubice 12. 6. Kristýna Kůstková soprán / Markéta Štefániková alt Aleš Nehněvajsa tenor / Jaroslav Patočka

Více

KATALOG KARLOVSKÝCH AKTIVIT Nabídka doprovodných akcí

KATALOG KARLOVSKÝCH AKTIVIT Nabídka doprovodných akcí KATALOG KARLOVSKÝCH AKTIVIT Nabídka doprovodných akcí EXKLUZIVNÍ AKCE STVOŘENÉ NA MÍRU PRO OSLAVY 700. VÝROČÍ NAROZENÍ KARLA IV. V ROZSAHU OD AKTIVIT PODPORUJÍCÍ CESTOVNÍ RUCH AŽ PO JEDINEČNÁ UMĚLECKÁ

Více

Hudba v pravěku - teorie vzniku hudby a hudba v pravěku Notopis - hodnoty a tvary not, notová osnova, jména not, klíče, pomlky, posuvky

Hudba v pravěku - teorie vzniku hudby a hudba v pravěku Notopis - hodnoty a tvary not, notová osnova, jména not, klíče, pomlky, posuvky 1. 2. 3. 4. 5. Maturiitníí témata předmětu Estetiická výchova - hudebníí Periodizace dějin hudby - výchozí hlediska k periodizaci hudby - hudebně-imanentní periodizace dějin hudby Tóny a tónová soustava

Více

ROBERT FUCHS. Místo / datum narození: Praha /15.03.1972 Mobil: +420 723 755 555 Rodný jazyk: čeština Pevná linka (FAX): +420 272 047 301

ROBERT FUCHS. Místo / datum narození: Praha /15.03.1972 Mobil: +420 723 755 555 Rodný jazyk: čeština Pevná linka (FAX): +420 272 047 301 ROBERT FUCHS Místo / datum narození: Praha /15.03.1972 Mobil: +420 723 755 555 Rodný jazyk: čeština Pevná linka (FAX): +420 272 047 301 Cizí jazyk: angličtina E-mail: robertfuchs.composer@gmail.com Web:

Více

PRŮŘEZ HUDEBNÍMI DĚJINAMI

PRŮŘEZ HUDEBNÍMI DĚJINAMI PRŮŘEZ HUDEBNÍMI DĚJINAMI Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková Datum (období) tvorby: leden 2013 Ročník: devátý Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2.stupni ZŠ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním

Více

CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY

CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY uvádí pod záštitou primátora statutárního města Chomutova, za přispění Ústeckého kraje a ve spolupráci s společností KULTURA A SPORT CHOMUTOV, s. r. o. CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY 18. koncertní sezóna 2013/14

Více

Estetická výchova hudební (EHV) Lidová hudba, lidský hlas, Letem hudebními dějinami, Balet a tanec, Muzikál

Estetická výchova hudební (EHV) Lidová hudba, lidský hlas, Letem hudebními dějinami, Balet a tanec, Muzikál Předmět: Náplň: Třída: Počet hodin: Pomůcky: Estetická výchova hudební (EHV) Lidová hudba, lidský hlas, Letem hudebními dějinami, Balet a tanec, Muzikál Sekunda 1 hodina týdně, tématická CD,, datavideoprojektor,

Více

MUSICA FLOREA czech early music ensemble

MUSICA FLOREA czech early music ensemble St 28. bře 2012 Čt 29. bře 2012 So 31. bře 2012 Čt 5. dub 2012 Pá 6. dub 2012 Pá 13. dub 2012 Ne 22. dub 2012 Po 23. dub 2012 19:30 K Karlovy Vary A.Vivaldi: Zkouška harmonie a nápadu Kde: Galerie umení

Více

Orientační plán výuky hudební nauky pro školní rok 2014/15

Orientační plán výuky hudební nauky pro školní rok 2014/15 Orientační plán výuky hudební nauky pro školní rok 2014/15 Poznámky: Plán je pouze orientační a může se podle potřeby měnit. Plán zahrnuje pouze rámcové tematické okruhy. Výuka je soustavně doplňována

Více

Průvodka VY_32_INOVACE_20_03. Mgr. Jana Sedláčková. Mgr. Jana Sedláčková janasedl@centrum.cz druhý ročník. Estetická výchova hudební

Průvodka VY_32_INOVACE_20_03. Mgr. Jana Sedláčková. Mgr. Jana Sedláčková janasedl@centrum.cz druhý ročník. Estetická výchova hudební Průvodka Název DUMu DVOŘÁK A. Název dokumentu Pořadí DUMu v sadě 3 Vedoucí skupiny/sady Datum vytvoření 8. 1. 2013 Jméno autora E-mail autora Ročník studia Předmět nebo tematická oblast Výstižný popis

Více

CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY

CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY uvádí pod záštitou Oldřicha Bubeníčka, hejtmana Ústeckého kraje, statutárního města Chomutova, za přispění Ústeckého kraje a ve spolupráci se společností KULTURA A SPORT CHOMUTOV s. r. o. CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ

Více

Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská slaví 155. narozeniny

Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská slaví 155. narozeniny Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská slaví 155. narozeniny Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská (Bfs Bb) je známým a úspěšným smíšeným pěveckým tělesem doma i v zahraničí. Letos oslavuje

Více

VY_32_INOVACE_04_ Komorní orchestry_38

VY_32_INOVACE_04_ Komorní orchestry_38 VY_32_INOVACE_04_ Komorní orchestry_38 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ICT ve slušovské škole Číslo projektu :

Více

KDO JSOU BRNĚNŠTÍ KOMORNÍ SÓLISTÉ

KDO JSOU BRNĚNŠTÍ KOMORNÍ SÓLISTÉ 1 Brněnští komorní sólisté programová nabídka Sezóna 2013-2014 2 KDO JSOU BRNĚNŠTÍ KOMORNÍ SÓLISTÉ Brněnské komorní sólisty založil v devadesátých letech primárius Janáčkova kvarteta Miloš Vacek. Soubor

Více

POCTA ANTONÍNU DVOŘÁKOVI 2004

POCTA ANTONÍNU DVOŘÁKOVI 2004 POCTA ANTONÍNU DVOŘÁKOVI 2004 8. 9. 1841-1. 5. 1904 ANTONÍN DVOŘÁK (1841 1904) Skladatel Antonín Dvořák je nejproslulejší osobností českého národa. Více než jedno století trvá intenzivní zájem o jeho

Více

ČESKÁ HUDBA 2004 PŘEHLEDOVÝ VÝBĚR ČR (kritéria kvalita, rozmanitost a celorepublikový záběr, zajímavost)

ČESKÁ HUDBA 2004 PŘEHLEDOVÝ VÝBĚR ČR (kritéria kvalita, rozmanitost a celorepublikový záběr, zajímavost) ČESKÁ HUDBA 2004 PŘEHLEDOVÝ VÝBĚR ČR (kritéria kvalita, rozmanitost a celorepublikový záběr, zajímavost) PROJEKTY (abecedně) 2. Festivalový cyklus souboru Musica florea Praha, Olomouc 6.2.-1.12.2004 Řada

Více

Učební plán předmětu. Průřezová témata. výstupy učivo přesahy průřezová témata Lidová hudba

Učební plán předmětu. Průřezová témata. výstupy učivo přesahy průřezová témata Lidová hudba Hudební výchova (Umění a kultura) Učební plán předmětu Ročník 7 Dotace 1 Povinnost povinný (skupina) Dotace skupiny Vzdělávací předmět jako celek pokrývá následující PT: MULTIKULTURNÍ VÝCHOVA: - Etnický

Více

Bedřich Smetana život a dílo DOMINO

Bedřich Smetana život a dílo DOMINO Bedřich Smetana život a dílo DOMINO ANOTACE: Žáci si formou skupinové hry domino procvičují nejdůležitější informace ze života a hudebního díla hudebního skladatele Bedřicha Smetany. KLÍČOVÁ SLOVA: domino,

Více

Učební standardy hlavního oboru hra na klavír

Učební standardy hlavního oboru hra na klavír 1 Učební standardy hlavního oboru hra na klavír Standardy stanovují obecné repertoárové požadavky a minimum studijního materiálu, který musí každý žák nastudovat za příslušný ročník a připravit k pololetní

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2008. Praha, 12.4.2009

VÝROČNÍ ZPRÁVA. KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2008. Praha, 12.4.2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2008 Praha, 12.4.2009 Kühnův dětský sbor o.p.s. I. Ze zakládací smlouvy obecně prospěšné společnosti Nadace Kühnova dětského sboru. IČO 66000696,

Více

ANTONÍN DVOŘÁK. Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková. Datum (období) tvorby: únor 2013. Ročník: šestý. Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2.

ANTONÍN DVOŘÁK. Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková. Datum (období) tvorby: únor 2013. Ročník: šestý. Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2. ANTONÍN DVOŘÁK Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková Datum (období) tvorby: únor 2013 Ročník: šestý Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2.stupni ZŠ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem

Více

Příloha č. 1: Chronologický přehled života a díla Františka Schäfera

Příloha č. 1: Chronologický přehled života a díla Františka Schäfera Příloha č. 1: Chronologický přehled života a díla Františka Schäfera 1905, 3. dubna Narozen v Břeclavi. 1908 Jako tříletý se začíná učit hře na housle a klavír u svého otce Františka Schäfera (1875 1952).

Více

crescendo = decrescendo = ppp= piano pianissimo= allegro = moderato =

crescendo = decrescendo = ppp= piano pianissimo= allegro = moderato = H dur - 5 křížků: fis, cis, gis, dis, ais 1 Mollová stupnice se čtyřmi křížky se jmenuje cis moll (fis, cis, gis, dis). cis moll harmonická + akordy cis moll melodická + akordy Es + akordy + D7 fis moll

Více

1. Houslový, altový, tenorový a basový klíč

1. Houslový, altový, tenorový a basový klíč 1. Houslový, altový, tenorový a basový klíč Názvy not v notové osnově určuje klíč. V hudbě se běžně používají čtyři základní klíče: houslový, altový (violový), tenorový a basový. Houslový klíč (G klíč)

Více

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu, příspěvková organizace MK ČR

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu, příspěvková organizace MK ČR Národní informační a poradenské středisko pro kulturu, příspěvková organizace MK ČR ANOTACE A PŘEHLED AKCÍ K ROKU ČESKÉ HUDBY 2014 I. Celostátní přehlídky a festivaly, které pořádá každoročně NIPOS-ARTAMA

Více

JOSEF SUK. Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková. Datum (období) tvorby: březen 2013. Ročník: osmý. Vzdělávací oblast: Hudební výchova na 2.

JOSEF SUK. Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková. Datum (období) tvorby: březen 2013. Ročník: osmý. Vzdělávací oblast: Hudební výchova na 2. Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková Datum (období) tvorby: březen 2013 Ročník: osmý Vzdělávací oblast: Hudební výchova na 2.stupni ZŠ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem

Více

35. koncertní sezona v Nejdku 2012 2013. Jiří Sulženko Kvarteto Martinů. Programy Stručně Předplatné koncertů o umělcích

35. koncertní sezona v Nejdku 2012 2013. Jiří Sulženko Kvarteto Martinů. Programy Stručně Předplatné koncertů o umělcích K R U H P Ř Á T E L H U D BY V N E J D K U 35. koncertní sezona v Nejdku 2012 2013 Jiří Sulženko Kvarteto Martinů Programy Stručně Předplatné koncertů o umělcích Vážení přátelé klasické komorní hudby,

Více

1. Co to je organum: a) vícehlasá pasáž gregoriánského chorálu b) česká duchovní píseň c) organizační zázemí operního provozu d) antická lyra

1. Co to je organum: a) vícehlasá pasáž gregoriánského chorálu b) česká duchovní píseň c) organizační zázemí operního provozu d) antická lyra Vzorový test k přijímacím zkouškám na NMgr. Obor Učitelství Hv pro ZŠ (z dějin hudby, hudebních forem, harmonie, intonace) Příloha W.A. Mozart : Sonáta 1. Co to je organum: a) vícehlasá pasáž gregoriánského

Více

http://www.youtube.com/watch?v=skq5pkfw7t4

http://www.youtube.com/watch?v=skq5pkfw7t4 http://www.youtube.com/watch?v=skq5pkfw7t4 Vyšehradský hřbitov je jednou z dominantních součástí Národní kulturní památky Vyšehrad. Je zde mimořádné soustředění hrobů význačných osobností, jež se ve své

Více

Inovace výuky Člověk a svět práce. Pracovní list

Inovace výuky Člověk a svět práce. Pracovní list Inovace výuky Člověk a svět práce Pracovní list Čp 09/09 Pražský filmový orchestr Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Tematický okruh: Cílová skupina: Klíčová slova: Očekávaný výstup: Člověk a svět práce

Více

PLÁN AKCÍ ZUŠ BRUNTÁL, 2012/2013 II.pololetí Aktualizováno 24.4.2013 Datum Akce Zajišťuje organizačně ÚNOR. Vernisáž Vrbno pod Pradědem (Rozprým)

PLÁN AKCÍ ZUŠ BRUNTÁL, 2012/2013 II.pololetí Aktualizováno 24.4.2013 Datum Akce Zajišťuje organizačně ÚNOR. Vernisáž Vrbno pod Pradědem (Rozprým) PLÁN AKCÍ ZUŠ BRUNTÁL, 2012/2013 II.pololetí Aktualizováno 24.4.2013 Datum Akce Zajišťuje organizačně ÚNOR 1.2. (PÁ) Pololetní prázdniny žáků 6. 2. (ST) Výlet za uměním -VO - Opava, Ostrava -výstava 8,10

Více

Kultura a vzdělávání: (kulturní domy a zařízení, kluby, ZUŠ, divadla, kina, knihovny a muzea)

Kultura a vzdělávání: (kulturní domy a zařízení, kluby, ZUŠ, divadla, kina, knihovny a muzea) Kultura a vzdělávání: (kulturní domy a zařízení, kluby, ZUŠ, divadla, kina, knihovny a muzea) Dětský pěvecký sbor Melodie (občanské sdružení) T 596 612 102 E sekretariat@zsgepiky.cz W www.zsgepiky.cz Základní

Více

Drahomíra Matznerová Chvátalová

Drahomíra Matznerová Chvátalová Chrám Panny Marie Vítězné Pražského Jezulátka Francis Poulenc Koncert pro varhany a orchestr varhany Camerata Bohemica Till Fabian Weser dirigent Natočeno live v rámci Malostranských komorních slavností

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2003. Praha, 22.4.2004

VÝROČNÍ ZPRÁVA. KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2003. Praha, 22.4.2004 VÝROČNÍ ZPRÁVA KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2003 Praha, 22.4.2004 Kühnův dětský sbor o.p.s. I.: Ze zakládací smlouvy obecně prospěšné společnosti Nadace Kühnova dětského sboru. IČO 66000696,

Více

Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora

Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora Předmět: Náplň: Třída: Počet hodin: Pomůcky: Estetická výchova hudební (EHV) Když zní krásný hlas, dobře se to poslouchá, Od klasiky k romantické zasněnosti, Hra a její pravidla, Globální pan Nonart, Pan

Více

VY_32_INOVACE_15 Český hudební klasicismus v emigraci_37

VY_32_INOVACE_15 Český hudební klasicismus v emigraci_37 VY_32_INOVACE_15 Český hudební klasicismus v emigraci_37 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole

Více

CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY

CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY uvádí pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje a primátorky Statutárního města Chomutova a ve spolupráci s společností KULTURA A SPORT CHOMUTOV, s. r. o. CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY 15. koncertní sezona 2010/11

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Z Á K L A D N Í U M Ě L E C K Á Š K O L A Ž I R O V N I C E VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY PEDAGOGICKÁ ČÁST ŠKOLNÍ ROK 2011-2012 V ŽIROVNICI DNE 30. 6. 2012 a/ Charakteristika školy: V Základní umělecké

Více

BŘEZEN 2010. ČT 11 a PÁ 12I3, Besední dům I 19:30 Jeunesses musicales I 3. ab. koncert

BŘEZEN 2010. ČT 11 a PÁ 12I3, Besední dům I 19:30 Jeunesses musicales I 3. ab. koncert NABÍDKA KONCERTŮ březen až květen 2010 BŘEZEN 2010 ČT 11 a PÁ 12I3, Besední dům I 19:30 Jeunesses musicales I 3. ab. koncert Ginastera Impresiones de la Puna pro flétnu a smyčcové kvarteto Dvořák Smyčcový

Více

Filharmonie HK hostovala v Obecním domě. 27.2.2016 na plese Spolku českých právníků VŠEHRD

Filharmonie HK hostovala v Obecním domě. 27.2.2016 na plese Spolku českých právníků VŠEHRD Vítejte ve Filharmonii Hradec Králové Žurnál č. 8 / 2016 Filharmonie HK hostovala v Obecním domě 27.2.2016 na plese Spolku českých právníků VŠEHRD Příští program 10.3.2016 čtvrtek 19:30 hod., Bílá řada

Více

HARMONOGRAM ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY 2013

HARMONOGRAM ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY 2013 HARMONOGRAM ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY 2013 PÁLENÍ ČARODĚJNIC 30.4. 2013 úterý Sokolský vrch 17:00 22:00 Skákací hrad pro děti (vstupné zdarma) 17:00 Soutěže pro děti 17:30 Divadelní představení pro děti

Více

Třeboň 10. 14. 7. 2007. 4. ročník festivalu Třeboňská nocturna pořádá Adria Neptun s. r. o., Praha ve spolupráci s Městem Třeboň

Třeboň 10. 14. 7. 2007. 4. ročník festivalu Třeboňská nocturna pořádá Adria Neptun s. r. o., Praha ve spolupráci s Městem Třeboň Třeboňská nocturna Třeboň 10. 14. 7. 2007 4. ročník festivalu Třeboňská nocturna pořádá Adria Neptun s. r. o., Praha ve spolupráci s Městem Třeboň pod záštitou ministra kultury České republiky Mgr. Václava

Více

Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka vrcholí. Brno, 7.9. 2010

Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka vrcholí. Brno, 7.9. 2010 Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka vrcholí. Brno, 7.9. 2010 Dnes proběhlo v aule HF JAMU druhé kolo 17. ročníku Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka. První cenu získalo Quartetto di Gioia, druhou cenu Doležalovo

Více

Estetická výchova hudební (EVH) Lidová hudba, píseň, hudebně výrazové prostředky, symfonický orchestr, jevištní hudba

Estetická výchova hudební (EVH) Lidová hudba, píseň, hudebně výrazové prostředky, symfonický orchestr, jevištní hudba Předmět: Náplň: Třída: Počet hodin: Pomůcky: Estetická výchova hudební (EVH) Lidová hudba, píseň, hudebně výrazové prostředky, symfonický orchestr, jevištní hudba Prima 1 hodina týdně, tematická CD, DVD,,

Více

Duo Škarka - Pohl. Josef Škarka (bass-baritone) Richard Pohl (piano)

Duo Škarka - Pohl. Josef Škarka (bass-baritone) Richard Pohl (piano) Josef Škarka (bass-baritone) Richard Pohl (piano) Komponovaná umělecká vystoupení Tématicky laděné okruhy Divácky orientované okruhy Večery s hudbou a poezií Recitály a cykly pro znalce umění Tématicky

Více

POZVÁNKA NA FESTIVAL MORAVSKÝ PODZIM 2011

POZVÁNKA NA FESTIVAL MORAVSKÝ PODZIM 2011 POZVÁNKA NA FESTIVAL MORAVSKÝ PODZIM 2011 Ráda bych Vás touto cestou upozornila na 46. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Brno Moravský podzim, který proběhne v několika brněnských koncertních sálech

Více

česká hudba 2004 nedílná součást evropské kultury

česká hudba 2004 nedílná součást evropské kultury česká hudba 2004 nedílná součást evropské kultury PROGRAM - LEDEN 2004 Program vyhlášený Ministerstvem kultury ČR na podporu projektů s tématem významných hudebních výročí roku 2004, s důrazem na prezentaci

Více

I. mezinárodní soutěž Vlastimila Lejska

I. mezinárodní soutěž Vlastimila Lejska International Competition of Vlastimil Lejsek I. mezinárodní soutěž Vlastimila Lejska v klavírním duu Brno 13. 14. listopadu 2015 Vždy jsem se snažil psát hudbu pro dobrou pohodu Vlastimil Lejsek Vážení

Více

Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací období 2. Předmět. Osobnosti České republiky Označení. VY_32_INOVACE_19_Osobnosti České republiky Autor

Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací období 2. Předmět. Osobnosti České republiky Označení. VY_32_INOVACE_19_Osobnosti České republiky Autor Název školy Základní škola a Mateřská škola Tatenice Číslo projektu CZ. 1.07 Název šablony klíčové aktivity Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Vzdělávací oblast Jazyk a jazyková komunikace

Více

50. jubilejní Smetanova Litomyšl 18. června 5. července 2008

50. jubilejní Smetanova Litomyšl 18. června 5. července 2008 50. jubilejní Smetanova Litomyšl 18. června 5. července 2008 Letošní festivalová dramaturgie je s ohledem na významné jubileum pojata slavnostně, smetanovsky a operně, prezentující 24 pořadů, z toho 16

Více

MOSTECKÁ HUDEBnÍ SETKÁNÍ

MOSTECKÁ HUDEBnÍ SETKÁNÍ uvádí pod záštitou statutárního města Mostu, za přispění Ústeckého kraje a ve spolupráci s Městským divadlem v Mostě 24. koncertní sezóna 2014/15 MOSTECKÁ HUDEBnÍ SETKÁNÍ 24. sezóna Festivalového orchestru

Více

PĚVECKÝ KONCERT LAUREÁTEK MEZINÁRODNÍ PĚVECKÉ SOUTĚŽE A. DVOŘÁKA V KARLOVÝCH VARECH 2013

PĚVECKÝ KONCERT LAUREÁTEK MEZINÁRODNÍ PĚVECKÉ SOUTĚŽE A. DVOŘÁKA V KARLOVÝCH VARECH 2013 PĚVECKÝ KONCERT LAUREÁTEK MEZINÁRODNÍ PĚVECKÉ SOUTĚŽE A. DVOŘÁKA V KARLOVÝCH VARECH 2013 4. března 2014 od 16.30 hod. v Muzeu Bedřicha Smetany Účinkující: Eliška Gattringerová (1. cena soutěže Opera junior

Více

UČEBNÍ PLÁNY PRO ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY

UČEBNÍ PLÁNY PRO ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky UČEBNÍ PLÁNY PRO ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY HUDEBNÍ, TANEČNÍ, VÝTVARNÝ A LITERÁRNĚ-DRAMATICKÝ OBOR Pozn.: platné učební plány VO viz Vzdělávací

Více

K otázkám monografického pojetí skladatelské osobnosti a výkladu jejího díla

K otázkám monografického pojetí skladatelské osobnosti a výkladu jejího díla Kabinet hudební historie Etnologického ústavu Akademie věd ČR, v.v.i. pořádá muzikologickou konferenci k 90. narozeninám skladatele Karla Husy na téma K otázkám monografického pojetí skladatelské osobnosti

Více

Repertoár MATOUŠOVY PAŠIJE KONCERT D MOLL PRO 3 KLAVÍRY SUITA Č. 3 D DUR

Repertoár MATOUŠOVY PAŠIJE KONCERT D MOLL PRO 3 KLAVÍRY SUITA Č. 3 D DUR Repertoár Symfonický repertoár Bach Beethoven Bernstein Bizet Borne Brahms Bruch Čajkovskij Debussy MATOUŠOVY PAŠIJE KONCERT D MOLL PRO 3 KLAVÍRY SUITA Č. 3 D DUR LEONORE III. (předehra) KONCERT PRO KLAVÍR

Více

MIKULOV. město s vůní jihu. TOP akce 2010 duben září. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. PRAHA BRNO WIEN EVROPSKÁ UNIE

MIKULOV. město s vůní jihu. TOP akce 2010 duben září. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. PRAHA BRNO WIEN EVROPSKÁ UNIE MIKULOV město s vůní jihu TOP akce 2010 duben září D PRAHA Pl BRNO D Sk A WIEN EVROPSKÁ UNIE Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. Zahájení sezony Regionálního muzea v Mikulově 1. dubna 2010

Více

Název projektu: Multimédia na Ukrajinské

Název projektu: Multimédia na Ukrajinské Základní škola, Ostrava Poruba, Ukrajinská 1533, příspěvková organizace Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Název projektu: Multimédia na Ukrajinské číslo projektu: CZ1.07/1.4.00/21.3759

Více

materiál č. šablony/č. sady/č. materiálu: Autor:

materiál č. šablony/č. sady/č. materiálu: Autor: Masarykova základní škola Klatovy, tř. Národních mučedníků 185, 339 01 Klatovy; 376312154, fax 376326089 E-mail: skola@maszskt.investtel.cz; Internet: www.maszskt.investtel.cz Kód přílohy vzdělávací VY_32_INOVACE_HV8ST_06_03_14

Více

Příjemné letní dny Vám za festivalový tým přeje a na shledanou na koncertech v příštím ročníku se těší Radek Hrabě, vedoucí projektu

Příjemné letní dny Vám za festivalový tým přeje a na shledanou na koncertech v příštím ročníku se těší Radek Hrabě, vedoucí projektu informační zpravodaj Vážení a milí příznivci cyklu Svátky hudby v Praze, rok se s rokem sešel a pražský cyklus komorní hudby Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté, uzavřel úspěšně svůj jednadvacátý

Více

7. 9. prosince 2007. st navská. barb rka. p ě v e c k á s o u t ě ž e n s e m b l ů 2 0 0 7

7. 9. prosince 2007. st navská. barb rka. p ě v e c k á s o u t ě ž e n s e m b l ů 2 0 0 7 7. 9. prosince 2007 st navská barb rka p ě v e c k á s o u t ě ž e n s e m b l ů 2 0 0 7 P o ř a d a t e l O b e c S t o n a v a i. r o č n í k Pat r o n i s o u t ě ž e P h D r. L e o n J u ř i c a /

Více

HUDEBNÍ OBOR. Mezinárodní festival dětských pěveckých sborů - Belgie (Neerpelt) 29. 4. - 4. 5. 2010

HUDEBNÍ OBOR. Mezinárodní festival dětských pěveckých sborů - Belgie (Neerpelt) 29. 4. - 4. 5. 2010 úspěchy žáků ZUŠ HUDEBNÍ OBOR Stříbrné pásmo získala Lucie Vaníčková z klavírní třídy p. uč. Lenky Šoborové Mozart opět v Olomouci 2009 - soutěžní přehlídka (12. 11. 2009) Chrám i tvrz 2010 - krajská soutěž

Více

Veřejný program 2012

Veřejný program 2012 Veřejný program 2012 Centrum Bavaria Bohemia Freyung 1 92539 Schönsee Tel.: +49 (0) 9674-92 48 77 Fax: +49 (0) 9674 91 30 67 email: info@cebb.de Internet: www.bbkult.net Leden 2012 4. 1. 2012 I 19.00 h

Více

Název projektu: Multimédia na Ukrajinské

Název projektu: Multimédia na Ukrajinské Základní škola, Ostrava Poruba, Ukrajinská 1533, příspěvková organizace Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Název projektu: Multimédia na Ukrajinské číslo projektu: CZ1.07/1.4.00/21.3759

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZUŠ VELKÉ POPOVICE Škol.rok 2009/2010

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZUŠ VELKÉ POPOVICE Škol.rok 2009/2010 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZUŠ VELKÉ POPOVICE Škol.rok 2009/2010 Základní umělecká škola Velké Popovice Komenského 198 251 69 Velké Popovice Středočeský kraj Tel./fax :323665847 Mobil :724304692 e-mail:zusvp@cmail.cz

Více

VY_32_INOVACE_07 L.v.Beethoven_37

VY_32_INOVACE_07 L.v.Beethoven_37 VY_32_INOVACE_07 L.v.Beethoven_37 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo projektu : CZ.1.07/1.4.00/21.2400

Více

NOTY A POMLKY - OPAKOVÁNÍ

NOTY A POMLKY - OPAKOVÁNÍ NOTY A POMLKY - OPAKOVÁNÍ Doplň názvy not. Napiš půlové noty. e 1 c 1 g 1 h 1 d 1 a 1 c 2 f 1 Zařaď hudební nástroje (smyčcové, dechové plechové-žesťové, dechové dřevěné, bicí). TYMPÁNY POZOUN KONTRABAS

Více

GRANTY MKČR/OUK A stálé profesionální symfonické orchestry žadatel P r o j e k t termín lokace 1 Pražská komorní filharmonie, o.p.s.

GRANTY MKČR/OUK A stálé profesionální symfonické orchestry žadatel P r o j e k t termín lokace 1 Pražská komorní filharmonie, o.p.s. A stálé profesionální symfonické orchestry 1 Pražská komorní filharmonie, o.p.s. Koncert věnovaný projektu Česká hudba 2004 16.1.2004; 19:30 h. Praha (Sál ČNB) 2 Komorní filharmonie Pardubice ČESKÁ HUDBA

Více

Kaple sv. Barbory na frýdeckém zámku. úterý 4.12. 17.00 Mše svatá

Kaple sv. Barbory na frýdeckém zámku. úterý 4.12. 17.00 Mše svatá Datum Čas Název akce Místo konání sobota 1.12. 15.00-18.00 Doneste si zvoneček, rozsvítíme stromeček aneb VELKÝ POHÁDKOVÝ MEJDAN Vánoční dílny neděle 2.12. 09.00-18.00 Advent na náměstí - Reprodukovaná

Více

Učební plán předmětu. Průřezová témata. výstupy učivo přesahy průřezová témata Hudební nauka

Učební plán předmětu. Průřezová témata. výstupy učivo přesahy průřezová témata Hudební nauka Hudební výchova (Umění a kultura) Učební plán předmětu Ročník 8 Dotace 1 Povinnost povinný (skupina) Dotace skupiny Vzdělávací předmět jako celek pokrývá následující PT: MULTIKULTURNÍ VÝCHOVA: - Etnický

Více

WEST MEETS EAST IN AMEROPA!

WEST MEETS EAST IN AMEROPA! AMEROPA MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL A KURZY KOMORNÍ HRY Ameropa pořádá intenzívní čtrnáctidenní kurzy a festival komorní hudby. Studium se zaměřuje na klasická nástrojová seskupení (smyčcové kvarteto,

Více

Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora

Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora Předmět: Náplň: Třída: Počet hodin: Pomůcky: Estetická výchova hudební (EHV) Rytmus, metrum, tempo, počátky hudebních dějin v Čechách, hudební renesance, baroko, klasicismus, romantismus, moderna, vývoj

Více

Konkretizovaný výstup Konkretizované učivo Očekávané výstupy RVP

Konkretizovaný výstup Konkretizované učivo Očekávané výstupy RVP Ročník: I. - využívá své individuální hudební schopnosti při hudebních aktivitách - zpívá dle svých dispozic intonačně jistě a rytmicky přesně v jednohlase - dokáže ocenit vokální projev druhého - reprodukuje

Více

ŘÍJEN 2009 SEZÓNA KONCERTŮ Z A H A J U J E TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ S VÁMI! Čtvrtek 1.10. 15:30 Refektář TANČÍRNA Oslava Mezinárodního dne seniorů K tanci a poslechu hraje Sparaťanka evergreeny z různých dob

Více

Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně

Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 1. Informace o společnosti Jméno: Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně Sídlo: Hlavní 47, 353 01 Mariánské Lázně Vznik: 9.

Více

60 sjezdů Chemické společnosti. RNDr. Pavel Zachař, CSc. VŠCHT Praha

60 sjezdů Chemické společnosti. RNDr. Pavel Zachař, CSc. VŠCHT Praha 60 sjezdů Chemické společnosti RNDr. Pavel Zachař, CSc. VŠCHT Praha Vznik chemických společností na našem území 1848 Lotos - Deutsche naturwissenschaftliche und medizinische Verein für Böhmen 1866 ISIS

Více

Edukativní programy v Roce české hudby 2014

Edukativní programy v Roce české hudby 2014 JIHOČESKÝ KRAJ JIHOČESKÁ KOMORNÍ FILHARMONIE Školní koncerty Název pořadu: Hudba na šlechtických zámcích Hudební výlet mezi panovníky 17. a 18. století. Na koncertě zazní hudba, která byla zkomponována

Více

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli, Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli, KONCERT PRO ŽÁKY 5. TŘÍD ZŠ Ten vánoční čas, aneb Jak Anděl málem propadl dovolujeme si Vám nabídnout výchovné koncerty, které základní umělecká škola Bedřicha

Více