KATALOG PREZENTOVANÝCH ORGANIZACÍ

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "KATALOG PREZENTOVANÝCH ORGANIZACÍ"

Transkript

1 KATALOG PREZENTOVANÝCH ORGANIZACÍ Rychloseznamka4inovace pro obor: ELEKTROTECHNIKA, ELEKTRONIKA, PŘÍSTROJE Olomouc, Jeremenkova 40a Kongresový sál Krajského úřadu Olomouckého kraje 28. dubna 2015

2 SEZNAM PREZENTOVANÝCH ORGANIZACÍ AŽD Praha s.r.o. CAZER s.r.o. CEITEC VUT v Brně CENTRUM HYDRAULICKÉHO VÝZKUMU spol. s r.o. Centrum materiálového výzkumu, Fakulta chemická, VUT v Brně Centrum výzkumu a využití obnovitelných zdrojů energie CSVG a.s. ELZACO spol. s r.o. HEINZ - ELEKTRO s. r. o. HELLA AUTOTECHNIK NOVA, s.r.o. Ing. Zbyněk Jančík IT4Innovations VŠB-TU Ostrava Martin Sobolík Meopta - optika, s.r.o. OK4Inovace Okresní hospodářská komora Olomouc PSP Pohony a.s. TENZOVÁHY, s.r.o. URC Systems, spol. s r.o. Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci VŠB-TU Ostrava, Fakulta elektrotechniky a informatiky Waldorfská ZŠ a MŠ Olomouc s.r.o.

3 AŽD Praha s.r.o. Zabezpečovací zařízení pro železniční dopravu. Zabezpečení křižovatek silniční dopravy. Poptáváme Dodávky elektroinstalačního materiálu. Kovovýrobu. Kontakt: Boris Pantělejev Telefon: Web:

4 CAZER s.r.o. Vývoj, výrobu a dodání jednoúčelových výrobních zařízení či plně automatizovaných výrobních linek. Spolupráci s naší vývojovou, konstrukční a programátorskou kanceláří, kde naši zaměstnanci pracují na předních technologiích. Kusovou, malosériovou i velkosériovou výrobu rozličných strojních součástí i velmi složitých tvarů v oblasti jemné mechaniky. Poptáváme Partnery pro spolupráci na poli průmyslové automatizace. Partnery v oblasti vývoje, vědy a výzkumu i v samotné výrobě. Nové projekty v oblasti automatizace výrobních procesů. Kontakt: Martin Sabol Web:

5 CEITEC VUT v Brně Mikro a nano CT analýzy. Mikroskopickou charakteristiku a testování optoelektronických zařízení. Optoelektronickou a mikroskopickou charakterizaci struktur. Kontakt: Jiří Kouřil Web:

6 CENTRUM HYDRAULICKÉHO VÝZKUMU spol. s r.o. Procesování inovací v oblasti výzkumu, výroby strojů a čerpadel. Kontakt: Jiří Šoukal Telefon:

7 Centrum materiálového výzkumu, Fakulta chemická, VUT v Brně Vývoj a úpravu produktů a technologií. Poradenskou a vzdělávací činnost. Partnerství v projektech VaV. Poptáváme Partnery do projektů aplikovaného výzkumu. Kontakt: Jozef Krajčovič Telefon: Web:

8 Centrum výzkumu a využití obnovitelných zdrojů energie spolupráci v oblastech: Aplikovaný výzkum orientovaný na optimalizaci procesů a zařízení v elektroenergetice. Řešení problémů optimalizace stávajících a vývoj a optimalizace nových pohonných systémů, a to v oblasti elektrických strojů, elektrických přístrojů, výkonové a řídicí elektroniky, systémů řízení a autonomních zdrojů elektrické energie. Výzkum a vývoj nových materiálů a nových koncepcí pro elektrochemické zdroje proudu a funkčních vrstev pro oblast solárních prvků a další. Poptáváme spolupráci v oblastech: Výroba, přenos, distribuce a užití elektrické energie. Elektromechanická přeměna energie. Chemické a fotovoltaické zdroje energie. Kontakt: Michal Ptáček Telefon: Web:

9 CSVG a.s. Modernizaci a automatizaci technologických procesů. Mycí zařízení pro průmysl, generátory ozonu a vodíku. Distribuci chemicky odolných hadic a analyzační techniky. Kontakt: Pavel Ředina Telefon: Web:

10 ELZACO spol. s r.o. Vývoj a výrobu jednoúčelových strojů. 3D tisk. Řízení technologických procesů v průmyslu. Poptáváme Speciální generátory pro malé vodní elektrárny. Inovace v malých vodních elektrárnách - hydraulická část. Kontakt: Jiří Vénos Telefon: Web:

11 HEINZ - ELEKTRO s. r. o. a poptáváme Elektromontáže, klimatizace, svítidla. Kontakt: Stanislav Heinz Web:

12 HELLA AUTOTECHNIK NOVA, s.r.o. Spolupráci s mezinárodně orientovaným nezávislým podnikem s více než zaměstnanci a více než 100 zastoupeními ve více než 35 zemích světa. Poptáváme Inženýrské služby v oblasti vývoje a výroby mechatronických systémů. Kontakt: Jiří Černoch Telefon: Web:

13 Ing. Zbyněk Jančík Poradenství, školení - povinnosti výrobce. Poptáváme Řízení pracovních procesů - automatizace. Kontakt: Zbyněk Jančík

14 IT4Innovations VŠB-TU Ostrava High performance computing (HPC). Kontakt: Vladimír Ježek Telefon: Web:

15 Martin Sobolík Programování řídicích systémů (Mitsubishi, Tecomat, Unitronics, Click Koyo). Tvorbu SCADA prostředí Promotic, Reliance. Tvorbu vizualizací operátorských panelů Weintek, Fatek. Kontakt: Martin Sobolík Web:

16 Meopta - optika, s.r.o. Environmentální testy (teplotní, korozní, dešťové, UV, imerzní, tlakové, prachové, velkoprostorové, nárazové, vibrační,...). Pokročilé optické měřící technologie (Shack-Hartmannův senzor, interferometry, kolimátory,...). Výrobní a montážní kapacity (optika, mechanika, čisté prostory). Poptáváme Výrobu prototypů v oblasti elektrotechniky, elektroniky a softwaru. Nové technologie, technologický transfer a komercializaci. Kontakt: Vladimír Zejda Telefon: Web:

17 OK4Inovace Možnost účasti na našich akcích pro rozvoj inovací a spolupráce. Podporu v navazování kontaktů mezi firmami z OK a výzkumníky z celé ČR. Různé formy podpory a pomoci ve všech fázích inovačního procesu. Poptáváme Firmy se zájmem o spolupráci s žáky všech stupňů škol (praxe, exkurze, stipendia, soutěže aj.). Zájemce o využití vznikajících nástrojů pro podporu vzniku a tržní realizace inovačních produktů. Kontakt: Kamil Krč Telefon: Mobil: Web:

18 Okresní hospodářská komora Olomouc Služby pro export. Rozhodčí řízení. Výchovu technických profesí pro vás. Kontakt: Jaroslav Havelka Telefon: Web:

19 PSP Pohony a.s. Poptáváme Spoluúčast na inovacích produktů. Kontakt: Vladimír Orság Telefon: Web:

20 TENZOVÁHY, s.r.o. Poptáváme Vývoj elektroniky a software pro vysokorychlostní váhy. Kontakt: Jan Vysloužil Telefon: Web:

21 URC Systems, spol. s r.o. HW a SW vývoj. Výrobu speciální elektroniky. Kontakt: Jaroslav Čechák Telefon: Web:

22 Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci Napojení na vědecké kapacity UP. Možnost využití výpočetního potenciálu počítačového clusteru. Matematické modelování. Poptáváme Výrobce přístrojů z produkce UP. Partnery pro smluvní výzkum. Kontakt: Petr Kubečka Web:

23 VŠB-TU Ostrava, Fakulta elektrotechniky a informatiky Vývoj a výzkum elektronických systémů pro měření, monitoring a řízení. Analýzu velkých kolekcí dat. Vývoj a výzkum v oblasti Smart living. Kontakt: Jan Žídek Web:

24 Waldorfská ZŠ a MŠ Olomouc s.r.o. Kreativní pracovníky s originálním řešením problému. Poptáváme Firmy, které budou ochotny nám nabídnout exkurzi pro žáky. Firmy, které budou ochotny poslat k nám do školy svého úspěšného pracovníka, který žákům popovídá o tom, jak se dopracoval tam, kde je. Jiné formy spolupráce s firmou, která vidí smysl ve výchově a vzdělávání žáků, jakožto potenciál pro rozvoj celé společnosti. Kontakt: Monika Machytková Web:

PŘEHLED A NABÍDKA VaV KAPACIT VŠ ČR

PŘEHLED A NABÍDKA VaV KAPACIT VŠ ČR final brozura Go net:sestava 1 3.6.2013 16:53 PODPORA STÁVAJÍCÍCH A NOVĚ VZNIKAJÍCÍCH PROJEKTOVÝCH CENTER VYSOKÝCH ŠKOL Stránka 1 Grant Office GRANT OFFICE NETWORK CZECH REPUBLIC CZ.1.07/2.4.00/17.0140

Více

CHARAKTERISTIKA ŽADATELE

CHARAKTERISTIKA ŽADATELE NEMOVITOSTI Ústecký kraj - 5.3 NM01/296 Hala Ciboušov Stav před Stav po Žadatel Jaroslav Ježek KOMUNIKACE je malý podnik (fyzická osoba podnikající dle ŽZ zapsaná v OR) s deseti zaměstnanci s výrobou situovanou

Více

Využití prostor vědecko-technického parku pro rozvoj synergických efektů uvnitř a vně

Využití prostor vědecko-technického parku pro rozvoj synergických efektů uvnitř a vně Expertní analýza na téma: Využití prostor vědecko-technického parku pro rozvoj synergických efektů uvnitř a vně Brno 2013 Partnerství subjektů meziuniverzitní studentské sítě CZ.1.07/2.4.00/31.0157 Využití

Více

Návrh struktury a celkového konceptu Inovačního centra Ústeckého kraje

Návrh struktury a celkového konceptu Inovačního centra Ústeckého kraje Návrh struktury a celkového konceptu Inovačního centra Ústeckého kraje Část 2: Strategie příhraniční spolupráce inovačního centra Říjen 2013 Název projektu: Propojení VaV pro MSP v sasko-českém příhraničí

Více

Představujeme inovační firmy v regionu Vývojové centrum LASER ARC společnosti MATEX PM

Představujeme inovační firmy v regionu Vývojové centrum LASER ARC společnosti MATEX PM srpen - říjen 2014 Podpora inovací v období 2014 2020 Jedním z operačních programů nového programovacího období, o němž je v současnosti intenzivně jednáno s Evropskou komisí, je Operační program Podnikání

Více

Dotační zpravodaj pro podnikatele. č. 1/2015

Dotační zpravodaj pro podnikatele. č. 1/2015 Dotační zpravodaj pro podnikatele č. 1/2015 Aktuální informace o dění ve světě dotací z fondů EU Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje nám. Krále Jiřího z Poděbrad 478/33, 350 02 Cheb, Tel: 354

Více

Střední škola teleinformatiky, Ostrava, příspěvková organizace Opavská 1119 Ostrava-Poruba VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

Střední škola teleinformatiky, Ostrava, příspěvková organizace Opavská 1119 Ostrava-Poruba VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Střední škola teleinformatiky, Ostrava, příspěvková organizace Opavská 1119 Ostrava-Poruba VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 OBSAH Obsah... 2 1. Základní údaje o škole... 3 2. Charakteristika

Více

KATALOG PRODUKTŮ A SLUŽEB

KATALOG PRODUKTŮ A SLUŽEB KATALOG PRODUKTŮ A SLUŽEB PŮSOBNOST HOLDINGU RUSKá federace - Филиал НВТ A.C. Velká Británie - NWT International Ltd. Česká republika - NWT A.S. - EMEA s.r.o. - PARZLICH s.r.o. Slovensko - NWT Slovakia

Více

REGIONÁLNÍ INOVAČNÍ STRATEGIE KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE AKČNÍ PLÁN (2010 2011)

REGIONÁLNÍ INOVAČNÍ STRATEGIE KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE AKČNÍ PLÁN (2010 2011) REGIONÁLNÍ INOVAČNÍ STRATEGIE KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE AKČNÍ PLÁN (2010 2011) AKČNÍ PLÁN (2010 2011) Zpracovatel: Centrum EP - regionální rozvojová agentura Soukenická 54 500 03 Hradec Králové Web: www.cep-rra.cz

Více

Prezentace. Technologického inovačního centra ČKD Praha. Technologické inovační centrum ČKD Praha

Prezentace. Technologického inovačního centra ČKD Praha. Technologické inovační centrum ČKD Praha Prezentace Technologického inovačního centra ČKD Praha Dne 23.9.2013, Ing. Pavel HABARTA, DiS., ředitel TIC ČKD Praha Agenda 1. O nás 2. členové sdružení 3. Partneři sdružení 4. Mezinárodní spolupráce

Více

Chceš studovat VÝPOČETNÍ TECHNIKU a nebudeš studovat oborovou JEDNIČKU? zvol si tedy DVOJKU je k jedničce nejblíže!

Chceš studovat VÝPOČETNÍ TECHNIKU a nebudeš studovat oborovou JEDNIČKU? zvol si tedy DVOJKU je k jedničce nejblíže! Chceš studovat VÝPOČETNÍ TECHNIKU a nebudeš studovat oborovou JEDNIČKU? zvol si tedy DVOJKU je k jedničce nejblíže! Studuj stř íbrný obor VÝPOČ ETNÍ TECHNIKY Seznam studijních oborů VÝPOČETNÍ TECHNIKY

Více

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem Fakulta výrobních technologií a managementu VÝROČNÍ ZPRÁVA

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem Fakulta výrobních technologií a managementu VÝROČNÍ ZPRÁVA Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem Fakulta výrobních technologií a managementu VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 Výroční zpráva o činnosti fakulty 1. ÚVOD Rok 2010 byl náročným rokem z hlediska rozsáhlých

Více

Podpora inovačního podnikání v roce 2014

Podpora inovačního podnikání v roce 2014 Podpora inovačního podnikání v roce 2014 Ing. Marcela Příhodová poradkyně ředitele sekce fondů EU, MPO 18. 3. 2014, Brno OPPI stručné shrnutí Alokace 3,67 mld. = 101,3 mld. Kč Vyhlášeny výzvy o celkové

Více

Inovační region budoucnosti. Moravskoslezský kraj

Inovační region budoucnosti. Moravskoslezský kraj Inovační region budoucnosti Moravskoslezský kraj Vážení čtenáři,... Nyní se Vám dostává do rukou publikace, první svého druhu, věnovaná inovacím, kterou vydává Moravskoslezský kraj. Tato publikace je určena

Více

Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku, Hradec Králové... 6

Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku, Hradec Králové... 6 Obsah Partnerské školy Autodesk Autodesk Academia... 2 Digitální média... 2 Infrastruktura (GIS)... 2 Stavebnictví... 2 Strojírenství... 3 Profily škol Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, Březnice...

Více

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Stav přípravy Březen 2014 Ing. Václav Kubík

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Stav přípravy Březen 2014 Ing. Václav Kubík Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost Stav přípravy Březen 2014 Ing. Václav Kubík OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost Důraz na rozvojové podpory + počátek inovační podpory

Více

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Ing. Iva Ševčíková, Ředitelka regionální kanceláře pro Jihočeský kraj

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Ing. Iva Ševčíková, Ředitelka regionální kanceláře pro Jihočeský kraj Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost Ing. Iva Ševčíková, Ředitelka regionální kanceláře pro Jihočeský kraj Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Regionální

Více

Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Fakulta výrobních technologií a managementu VÝROČNÍ ZPRÁVA

Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Fakulta výrobních technologií a managementu VÝROČNÍ ZPRÁVA Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem Fakulta výrobních technologií a managementu VÝROČNÍ ZPRÁVA ÚNOR 2010 1 1. ÚVOD Rok 2009 byl náročným rokem z hlediska rozsáhlých činností fakulty vzhledem ke snahám

Více

Předběžný harmonogram výzev pro OP PIK na rok 2015

Předběžný harmonogram výzev pro OP PIK na rok 2015 Předběžný harmonogram výzev pro OP PIK na rok 2015 Identifikace specifického cíle Prioritní osa Specifický cíl PO 1 SC 1.1 Inovace PO 1 SC 1.1 Potenciál PO 1 SC 1.1 Aplikace PO 1 SC 1.2 Program podpory

Více

Seznam kateder, jejichž předměty jsou zastoupeny v uvedených studijních programech. 1 KAJ-Katedra anglického jazyka a literatury 1

Seznam kateder, jejichž předměty jsou zastoupeny v uvedených studijních programech. 1 KAJ-Katedra anglického jazyka a literatury 1 1 Anotace předmětů Seznam kateder, jejichž předměty jsou zastoupeny v uvedených studijních programech 1 KAJ-Katedra anglického jazyka a literatury 1 2 KAZ-Katedra záchranářství a technických oborů 2 3

Více

REGIONÁLNÍ REŠERŠE OLOMOUCKÝ KRAJ. Autoři: PhDr. Jiří Pospíšil, expert regionálního zastoupení SP ČR. Mgr. Richard Koubek, poradce za SP ČR

REGIONÁLNÍ REŠERŠE OLOMOUCKÝ KRAJ. Autoři: PhDr. Jiří Pospíšil, expert regionálního zastoupení SP ČR. Mgr. Richard Koubek, poradce za SP ČR REGIONÁLNÍ REŠERŠE OLOMOUCKÝ KRAJ Autoři: PhDr. Jiří Pospíšil, expert regionálního zastoupení SP ČR Mgr. Richard Koubek, poradce za SP ČR Mgr. Jitka Janečková Moťková, poradce pro regionální RLZ Jiří Šafář,

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI VŠB-TUO ZA ROK 2010

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI VŠB-TUO ZA ROK 2010 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI VŠB-TUO ZA ROK 2010 Ostrava, květen 2011 2 OBSAH ÚVODNÍ SLOVO REKTORA 5 1 OBECNÉ INFORMACE O VŠB - TU OSTRAVA 6 1.1 Kontaktní adresy VŠB-TUO, jejích fakult a univerzitních pracovišť

Více

MATEMATICKO-FYZIKÁLNÍ FAKULTA UNIVERZITY KARLOVY. Vážení přátelé,

MATEMATICKO-FYZIKÁLNÍ FAKULTA UNIVERZITY KARLOVY. Vážení přátelé, Vážení přátelé, Právě držíte v ruce první katalog zaměstnavatelů ušitý na míru pro Matematicko-fyzikální fakultu UK. V jednom balení Vám předkládáme široké spektrum firem a organizací z celé České republiky,

Více

Newsletter Enterprise Europe Network v ČR

Newsletter Enterprise Europe Network v ČR Newsletter Enterprise Europe Network v ČR číslo 1 - duben 2011 Vydává Technologické centrum AV ČR Co jsme pro Vás připravili: Informace a zajímavosti Vážení čtenáři, rádi bychom Vám představili další číslo

Více

Škola inovací pro podnikatele Partneři v inovačním procesu

Škola inovací pro podnikatele Partneři v inovačním procesu Škola inovací pro podnikatele Partneři v inovačním procesu Ing. David Pawera 15. 5. 2012 Firmy Firma, která se rozhodla realizovat určitý VaV projekt, jehož výsledky by chtěla využít v podobě nového inovativního

Více

TEORIE A PRAXE / KLADY A ZÁPORY PŘÍRUČKA

TEORIE A PRAXE / KLADY A ZÁPORY PŘÍRUČKA TEORIE A PRAXE / KLADY A ZÁPORY PŘÍRUČKA Propojení studia a praxe TechIN - Propojení studia a praxe reg. č. CZ.1.07/1.1.07/11.0150 Úvodem Tato příručka vznikla v rámci realizace projektu TechIN Propojení

Více

Nemachruj, buď machr!

Nemachruj, buď machr! Nemachruj, buď machr! Výběr technických oborů středních odborných škol a učilišť v Pardubickém kraji Chemie Elektrotechnika Strojírenství Stavebnictví Doprava Automobilní průmysl Potravinářství Dřevozpracující

Více

Aktuálníinformace o financovánívýzkumu, vývoje a inovacív novém programovacím období 2014-2020: Klíčové grantové a finanční programy MPO

Aktuálníinformace o financovánívýzkumu, vývoje a inovacív novém programovacím období 2014-2020: Klíčové grantové a finanční programy MPO Aktuálníinformace o financovánívýzkumu, vývoje a inovacív novém programovacím období 2014-2020: Klíčové grantové a finanční programy MPO Ing. Petr Očko, Ph.D. ředitel sekce fondů EU, MPO 13. listopadu

Více

Regionální rešerše Jihočeský kraj

Regionální rešerše Jihočeský kraj Regionální rešerše Jihočeský kraj Zpracováno ke dni 20. 6. 2014 Lenka Vohradníková, Zuzana Pavlasová, Dana Feferlová 1 Obsah Regionální rešerše Jihočeský kraj... 1 1 Úvod... 3 2 Současná situace Jihočeského

Více

Analýza strategií pro inteligentní specializaci v Evropském regionu Dunaj-Vltava

Analýza strategií pro inteligentní specializaci v Evropském regionu Dunaj-Vltava Analýza strategií pro inteligentní specializaci v Evropském regionu Dunaj-Vltava Zpracoval Günter Scheer, ÖAR-Regionalberatung GmbH Fichtegasse 2/17 A-1010 Wien www.oear.at Na objednávku a ve spolupráci

Více