EET kalkulačka návod k použití

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "EET kalkulačka návod k použití"

Transkript

1 EET kalkulačka návod k použití Instalace a první spuštění aplikace - aplikaci stáhnete a nainstalujete z GooglePlay pod názvem EET kalkulačka - při prvním spuštění budete vyzváni k registraci aplikace, aby bylo jasné, kdo podává hlášení na EET. Po vyplnění a potvrzení těchto údajů obdržíte s licenčním číslem a přístupem na cloud, kde si můžete upravit další nastavení atd (viz. níže) - po úspěšné registraci již můžete aplikace EET kalkulačka normálně používat, ale zatím bez odesílání dat na EET Nastavení pro EET - aby bylo možné data odesílat na EET, je potřeba vlastnit certifikát vydaný Generálním Ředitelstvím Finanční Správy. - pokud certifikát ještě nemáte, můžeme Vám jej za Vás vyřídit a provést nastavení pro EET za Vás. - pokud certifikát již máte nebo si jej vyřídíte sami, je potřeba jej nahrát na cloud v sekci Nastavení. Cloud je kompletně zabezpečený proti napadení, hesla jsou ukládaná hashovaně (zakódovaně) a Vaše data tak nemůže nikdo vidět. Nastavení vzhledu účtenky a tisku - většina povinných údajů na účtence se přebírá z Vaší registrace, ale je potřeba doplnit ještě několik údajů, které uvidíte přehledně na obrázku níže. Název provozovny jaký chcete mít na účtence Adresa provozovny ve formátu Ulice 1, , Město IČO provozovny vaše přidělené IČO DIČ provozovny vaše DIČ, pokud máte pověřené DIČ, nastavte si jej v cloudu Hlavička účtenky text se objevuje na začátku účtenky, například Vítejte u nás není povinné vyplňovat Patička účtenky text se objevuje na konci účtenky, například Děkujeme za návštěvu není povinné vyplňovat Text na účtence text se objevuje u částky k placení, například Restaurační služby je povinné vyplňovat ID provozovny tento údaj obdržíte od Finanční správy ID pokladny pokud používáte více pokladen, pak zde vyplníte vaše označení pro každou konkrétní pokladnu Prefix číselné řady tento údaj je začátkem automatického číslování účtenek. Název tiskárny zde vyplňte název bluetooth tiskárny tak, jak je uvedená v nastavení bluetooth vašeho smartphonu, např. GPRINTER_1FBA. Pokud nechcete tisknout papírové účtenky, nechte toto pole prázdné. Po zaplacení účtenky se zobrazí přidělený fiskální kód (unikátní údaj, kterým EET označí vaši účtenku) a dotaz, zda chcete účtenku odeslat na .

2 Vytvoření nové účtenky pro EET - aplikace funguje jako klasická kalkulačka, počítáte celkový výsledek - tlačítko C vynuluje stávající obsah displeje a celkovou částku - tlačítko = (rovná se) vypočítá výsledek, přičte jej k celkové částce a podle vybraného DPH rozpočítá základ a částku DPH - tlačítko Tisknout odešle celkovou částku a rozpis DPH do EET a podle nastavení buď vytiskne papírovou účtenku nebo odešle na zadaný účtenku elektronicky. - pro určení celkové ceny můžete také použít ceníkové položky, které si otevřete přes tlačítko Menu vlevo nahoře nebo tlačítkem vlevo od displeje. Kliknutím na ceníkovou položku vyberete počet kusů. Pokud máte u položky zadanou nulovou cenu, pak vás aplikace vyzvek zadání částky za jeden kus. Takto vyberte všechny položky, které mají být na účtenkce. Celková cena položek se zobrazuje vpravo nahoře. Až budete mít vše vybráno, tak buď přes menu EET kalkulačka nebo tlačítkem Hotovo přejděte zpět na kalkulačku, případně doplňte cenu o ruční zadání a následně vytiskněte. Vyvolání poslední účtenky - vynulujte displej tlačítkem C - stiskněte tlačítko Tisknout a zobrazí se okno s tlačítky pro operaci s účtenkou (Tisknout, Odeslat em, Storno) - stornování účtenky se provede tak, že se vytiskne účtenka se zápornou hodnotou a informací, že se jedná o stornování - pokud chcete stornovat jinou účtenku, vynulujte displej tlačítkem C a napište číslo účtenky a stiskněte tlačítko Tisknout.

3 Zálohování a práce s cloudem - každá účtenka se automaticky zálohuje do zabezpečeného cloudu - do cloudu se přihlásíte na zadáním vašeho IČ a hesla - v sekci Nastavení můžete upravit svoje údaje a vložit nebo vyměnit certifikát k EET. Certifikát je soubor, který má příponu p12. Tento soubor si vygenerujete na stránkách poté, co se na CzechPointu zaregistrujete k EET. Certifikát vložte do cloudu v části Pokladní údaje přes tlačítko Vybrat soubor. Do políčka Heslo k certifikátu zadejte heslo, které jste si určili při generování certifikátu na stránkách etržby.cz. Jakmile máte hotový certifikát, musíte ještě na stránkách vytvořit provozovnu a určit její typ. Finanční správa Vám obratem vrátí ID(číslo) provozovny, které musíte zadat v aplikace eet-účtenka v nastavení do políčka ID pokladny. Po uložení nastavení se číslo propíše k vaší licenci v cloudu

4 V cloudu si taky můžete předdefinovat ceníkové položky, které můžete následně využít, pokud budete používat varianty placenou verzi aplikace. Kliknutím na + vpravo nahoře na seznamu vytvoříte novou položku otevře se formulářové okno, kde vyplníte název, cenu včetně DPH a prodejní DPH. Pokud používáte skladové hospodářství, můžete vyplnit i další políčka, jako EAN nebo nákupní cenu a DPH. Tato políčka však nejsou povinná. Stiskme tlačítka Uložit se nová položka uloží. Stiskem tlačítka Uložit a zavřít se nová položka uloží a znovu se otevře okno pro vytvoření další položky. Dvojklikem na řádek s položkou můžete stávající položku upravit. Pokud dvakrát kliknete na cenu nebo dph, můžete je upravit přímo v seznamu. Upravená hodnota se uloží tak, že kliknete na jinou položku. Pokud dvakrát kliknete na Zobrazovat, automaticky se přehodí hodnota. Kliknutím na odpadkový koš ceníkovou položku odstraníte a už se dále nebude v aplikaci zobrazovat.

5 V cloudu můžete procházet statistiky prodeje za vybrané období nebo historii tržeb, a to i graficky - pokud máte více provozoven, přehled statistik a tržeb je pro všechny v jednom okně, můžete tak jednoduše porovnat mezi sebou