Rady pro vlastní bezpe nost: Doprava pouze Vlaky Autobusy Lod /Ferry Taxi Monorail

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Rady pro vlastní bezpe nost: Doprava pouze Vlaky Autobusy Lod /Ferry Taxi Monorail"

Transkript

1 Sydney -Austrálie (v6) Sydney Všeobecné informace Sydney je největším, nejznámějším, nejzajímavějším (ale ne hlavním) městem Austrálie. Přestože je místem, kde začalo osidlování Austrálie Evropany (1788), Sydney je relativně velmi mladé město. Stojí za to si uvědomit, že ještě před 220 lety v Sydney nestála jediná stavba. V současné době má Sydney kolem 4 miliónů obyvatel, kteří žijí většinou v předměstích. Sydney je zároveň velmi multi-kulturním městem, kde se mísí lidé ze všech koutů světa. Centrum města známe zde jako city je relativně malé, asi 3 x 2 kilometry. Kromě známých turistických atrakci jako (přístav, Harbour Bridge, Opera House, sydneyská věž), obsahuje centrum vládní a výškové budovy a je businessovým srdcem státu. Téměř všichni obyvatelé Sydney bydlí ve velmi rozlehlých předměstích (zhruba 60 x 60 kilometrů) což proslavuje Sydney jako největší vesnici na světě. Stravování Sydney nabízí obrovský výběr jídel ze všech možných koutů světa. Má nespočetný počet restaurací/jídelen (i 4 české/slovenské), ve většině z nich se dá koupit oběd od $8 a večeře od $12 ( jídlo v restauracích $10 až 30). Levnější možností jsou různé take-away obchody kde se prodává fast food $ 7-10 (sendviče, hamburgery, fish and chips, kebab, atd- Sendviče od $4 do 7, pizza čtvrtinka do ruky- $3-4. Populární je také společné koupeni velké pizzy pro 3 až 4 lidi. Tohle by vyšlo na $3 až $6 na osobu. Podobně levná možnost je koupeni potravin přímo v supermarketu. K pití stačí vynikající pitná voda z kohoutku, je dávána zdarma i v restauracích ke každému jídlu. Komunikace o Internet - v Sydney a hlavně v centru je velké množství levných internetových kaváren. o Mobily - v Austrálii fungují české sim karty (roaming). Podle potřeby je zde také možnost zakoupení australské sim karty (společnosti Vodafone, Optus, Telstra nebo Virgin). o Telefonní karty - kromě možnosti volání přes Skype je možné si zakoupit jednu z desítek telefonních karet, z kterých se dá velmi levně volat do Evropy i po Austrálii. Nejlevnější karty stojí $5 až $10, některé však mají drahé spojovací poplatky. Doporučena je karta Daybreak. Na telefonní karty je nejlépe volat z pevné linky nebo veřejného telefonu (při použití mobilu by to přišlo velmi draho!!!) Počasí V červenci a srpnu je v Austrálii zimní období, což znamená velmi rozdílné počasí a teploty pro různé oblasti Austrálie. V Sydney, Melbourne a jižněji položených místech je chladno, s denními teplotami od 9C do 18C, nočními od 1C do 12C. Přestože občas zaprší (zvlášť v Melbourne) a/nebo je větrno, většina zimních dnů je slunných s modrou oblohou. V blízkých Blue Mountains (100 km západně od Sydney) je o 5C až 7C chladněji. Důležité informace Osobní bezpečnost Sydney a Austrálie jsou relativně bezpečné Jako všude jinde je důležité být ostražitý a zbytečně se nevystavovat nebezpečí. Telefonní číslo pro policii/hasiče a ambulanci je 000 (volání zdarma).

2 Rady pro vlastní bezpečnost: o Nestopovat o Dbát varovných/informačních cedulí o Pozor při přecházení cest/ulic/křižovatek (dívat se nejprve vpravo a potom vlevo!!!) o Být zvlášť ostražitý v centru města (v noci) o Být si vědom vodních proudů v moři a jak se z nich dostat (plavat směrem podél plaže) o Chránit se před velmi ostrým sluncem = klobouk a krém 30+!! Doprava V Sydney je poměrně dobrá městská hromadná doprava, která se skládá z vlaku (něco mezi českými vlaky a tramvajemi), autobusu a lodi/ferry.. Za zmínku stojí, že dopravní podnik uznává studentské slevy pouze studentům studujícím v Austrálii. Vlaky Vlaky jezdí v pravidelných intervalech (méně o víkendech) a pokrývají většinu Sydney. Individuální jízdenky se prodávají ve stanicích a to buď u přepážek nebo v automatech. V případě velmi častého používání vlaku se vyplatí koupit týdenní jízdenku ($30 - $50 podle délky). Vlaky nabízí výraznou slevu na zpáteční jízdenku a to kdykoliv v pracovní dny (popat) od 9 hodin rána a kdykoliv o víkendu. Tato jízdenka se jmenuje off-peak. Autobusy Autobusy pokrývají zejména časti Sydney, kde není (nebo je omezena) vlaková doprava. Většinou se jedna o přímořské oblasti severní a východní Sydney. Na přijíždějící autobus je nutné zamávat a v případě vystupování je nutné zmáčknout tlačítko stop. Do autobusu se jinak nastupuje pouze předními dveřmi. Ceny autobusových jízdenek se určují kilometrovými zónami. Lodě/Ferry Z hlavního přístavu Sydney zvaného Circular Quay (mezi mostem Harbour Bridge a Operou House) vyplouvají lodě na opačný břeh přístavu, do blízkých přímořských čtvrtí, do Zoo a do Manly, hezkého plážového letoviska. Individuální jízdenky se dají zakoupit přímo v jednom z několika přístavních nástupišť. Je také možné koupit zlevněnou deseti-jízdenku (ferryten) na kterou může cestovat více lidi. Cena jednotlivé jízdy podle vzdálenosti min $5,50 Vyhlídková plavba lodí v Sydney okolo budovy opery, pod přístavním mostem a kolem známých městských čtvrtí $ 25,- Taxi Taxíků jsou v Sydney mraky. Volné/neobsazené taxi mají na střeše malé svíticí světlo a zastaví na zamávání. Platí se kolem $3 za nastoupení a $2 za kilometr. Monorail Centrem Sydney jezdí také takzvaná monorail, vláček který jezdí po sloupech ve výši asi 10 metrů. Hlavní spád je oblast západní části centra a Darling Harbour., cca $5, 40.

3 Doprava z/na mezinárodní letiště (možnosti) Vlak nejrychlejší doprava z/na letiště je vlakem (asi 12 minut na hlavní nádraží v centru). Vlak na letiště odjíždí z hlavního nádraží (Central Station) z nástupiště číslo 23. Bohužel cena jízdného mezi letištěm a centrem je velmi drahá ($14) a proto při skupině 3 a více lidí vyjde levněji jet taxíkem. Taxi do centra města (15 25 minut) stojí kolem $25 - $30 Atrakce Sydney a okolí Rada podniku (kromě dopravního podniku) poskytuje studentské/mládežnické slevy i turistům ze zamoří. Proto nezapomenout na studentské karty!! Centrum Sydney přistav (Circular Quay) a blízké okolí Circular Quay Hlavní dopravní přistav Sydney je situován mezi Operou House a Harbour Bridge. Z přístavu odjíždí lodě (městská doprava i privátní), do přilehlých čtvrtí, do Zoo a do hezkého letoviska Manly. Harbour Bridge most Harbour Bridge vyhlídka z pylonu $9.50 (10-17hod) S Operou House nejznámější ikona Sydney. Postaven v době ekonomické krize v roce Dlouhý 1,150m, široký 50 metrů, obsahuje 2 vlakové koleje, 9 pruhů pro auta a chodník pro chodce. Vyhlídka z jižního pylonu ($9.50, 10 17hod) nabízí suprový a unikátní výhled na město, most a přistav. Rocks Nejstarší a atraktivní část Sydney, ležící mezi přístavem Circular Quay a mostem Harbour Bridge. Kromě speciální atmosféry nabízí řadu drahých restaurací, ale také známé hospody.

4 kostel St Patricks, Churchhill jeden z prvních kostelů Sydney (1844) jižně od Harbour bridge (Grosvenor St) 11 nedělních mší svatých Opera House Spolu s Harbour Bridge nejznámější ikona Sydney a zároveň jedna z nejoriginálnějších staveb na světě. Nachází se mezi přístavem Circular Quay a botanickou zahradou. Kromě koncertu je možnost si zaplatit provedení Operou (sály atd), nebo také jen (zdarma) navštívit veřejné prostory (kromě koncertních sálů) které jsou ale pro mnohé, z důvodu betonové konstrukce zklamáním. Prohlídka interiéru a koncertních sálů s výkladem stojí kolem $17- $23. Botanická zahrada Nachází se v severo-východní časti centra, na východ od Opery House. otevřena červenec 7 17hod, srpen 7 17:30 hod), vstupné zdarma mapa: data/assets/image/89118/syd-disability-access.jpg Luna Park Na severní straně zálivu pod Harbour Bridge vstup zdarma (platí se individuální jízdy), otevřeno po/čt/ne od 11 do 18hod, pat-sob od 11 do 23hod Kaple a muzeum Mary McKillop Mary McKillop - první australská svata muzeum a kaple ve které je hrob svaté se nachází ve čtvrti North Sydney (7 Mount Street). Jsou dosažitelné vlakem (2. zastávka za Harbour Bridge) nebo z centra pěšky přes Harbour Bridge (asi 30minut). Muzeum a kaple jsou otevřeny od 10 do 16 hod (vstup do muzea $5 - $7.50) Zoo (Taronga Zoo) Velmi hezké ale drahé zoo se nachází se na severní straně zálivu a je dosažitelné lodí z Circular Quay (asi 10 minut). vstupné ($23 - $37), otevřeno 9 17 hod Art Gallery (obrazová galerie) Ve východní časti centra (mezi katedrálou P Marie a botanickou zahradou) Vstup zdarma (kromě speciálních exhibic), otevřeno od 10 do 17 hod.

5 NSW Parliament V jižní časti Macquarie Street nedaleko katedrály Panny Marie Katedrála Panny Marie (St Mary s Cathedral) Katolická, neo-gotický styl, největší chrám v Austrálii (107m dlouhý) Nachází se na severo-východní straně Hyde Park (mše sv. po-pat 6:45, 13:10, 17:30, sob 9, 12:10, 18, ned 7, 9, 10:30, 18) Australské museum (Australian Museum) jižně od katedrály P Marie a východně od Hyde Park (9:30 17 hod) Hyde Park Nejznámější park v centru města mezi College Street and Elizabeth Street Sydney tower Známá věž (305m vysoká). Nabízí hezký denní i noční výhled na celou Sydney. V ceně poměrně drahé vstupenky je i interaktivní film. Sydney vez (9 22:30 hod), $ $24.50)

6 Queen Victoria Building (QVB) Architektonicky jedna z nejkrásnějších budov v Sydney (luxusní obchody) Radnice (Sydney Town Hall) Jižně od Queen Victoria Building, Zároveň stanice metra/vlaku Katedrála Svatého Ondřeje (St Andew s Cathedral) Anglikánská katedrála Nachází se hned vedle radnice na George Street (střední část centra) čínska čtvrť (Chinatown) Známá čínská čtvrť se nachází na západ od George Street v jižní části centra. Kostel sv Petra Juliana (St Peter Julian) Na George Street 641 / okraji čínské čtvrti Mše svaté přes týden v poledne ve 12:10 Trhy - Paddy s markets u Chinatown (čtvrtek až sobota 9-17) Hlavní vlakové nádraží (Central Station) V jižní časti centra mezi ulicemi Elizabeth a George. Z východní časti nádraží jezdí městské vlaky (Sydney), ze západní části meziměstské (např. Blue Mountains, Canberra, Wollongong). oblast Darling Harbour Darling Harbour, situován v západní časti centra, je zábavnou a oddechovou častí Sydney. Kromě řady restaurací je zde možnost navštívit casino, akvárium, výstaviště, kino IMAX (3D), čínskou zahradu a radu jiných zajímavostí. Akvárium 9 do 22hod, $18 - $26 Super akvárium (největší na jižní polokouli) se nachází v zapadni časti centra na začátku Darling Harbour. Je drahé, ale stoji za návštěvu!! Námořnické museum (National Maritime Museum) Vstupné - na expozici zdarma, prohlídky jednotlivých lodí (koráby,vojenské,ponorky) $6 - $30

7 Kino Imax 3D Theatre (10 22 hod), $15 - $18 Čínská zahrada (Chinese Gardens) Hezká zahrada/oáza v jižní časti Darling Harbour 9:30 17 hod, ($6) Outback centre hod, představení ve 13, 15, 17 hod (zadarmo)

ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ STAVEBNÍ FAKULTA GEODÉZIE A KARTOGRAFIE

ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ STAVEBNÍ FAKULTA GEODÉZIE A KARTOGRAFIE ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ STAVEBNÍ FAKULTA GEODÉZIE A KARTOGRAFIE LONDÝN Semestrální projekt Geografie 2 Jan Bartůněk RealHonza@seznam.cz 2012 2 Klíčová slova / Keywords: Londýn, City, Westminster,

Více

cestujeme na vlastní pěst

cestujeme na vlastní pěst LONDÝN na vlastní pěst miniprůvodce cestujeme na vlastní pěst www.petro.cz Jozef Petro Obsah Jedeme do Londýna 3 Doprava z letiště do centra 4 Cestujeme po Londýně 5 Kde budeme spát 6 Kde budeme jíst 7

Více

BRAZÍLIE Informace pro cestovatele

BRAZÍLIE Informace pro cestovatele Josef Morkus BRAZÍLIE Informace pro cestovatele Na základě cesty po Brazílii 18.11. - 9.12.2003 Duben 2004 OBECNÉ INFORMACE A POSTŘEHY Oficiální název: Brazilská federativní republika (BFR), skládá se

Více

London 24.8. 28.8. 2006 a 30.04. - 07.05.2005

London 24.8. 28.8. 2006 a 30.04. - 07.05.2005 London 24.8. 28.8. 2006 a 30.04. - 07.05.2005 Multikulturní babylon národů a etnik. Neokázalé město nedávající na odiv nic, snad jen přívětivou tvář plnou barů, časných opilců a neurvalých motoristů. Na

Více

ŠIRŠÍ NABÍDKU KURZŮ A STUDIA NAJDETE NA WWW.INTACT.CZ

ŠIRŠÍ NABÍDKU KURZŮ A STUDIA NAJDETE NA WWW.INTACT.CZ /Střední škola pro děti a mládež ŠIRŠÍ NABÍDKU KURZŮ A STUDIA NAJDETE NA WWW.INTACT.CZ DEJTE VAŠEMU DÍTĚTI ŠANCI! CO ŘÍKAJÍ NAŠI ZÁKAZNÍCI? INTACT zabezpečuje každoročně jazykové kurzy pro stovky dětí

Více

JAZYKOVÉ POBYTY Pro studenty, dospělé a profesionály. A world of languages. www.bavardlanguages.cz

JAZYKOVÉ POBYTY Pro studenty, dospělé a profesionály. A world of languages. www.bavardlanguages.cz JAZYKOVÉ POBYTY Pro studenty, dospělé a profesionály A world of languages Vítejte v Bavard language! Objevte více než 250 vzrušujících jazykových destinací po celém světě vybrané pečlivě našimi experty.

Více

NECHCI PLÝTVAT VAŠÍM ČASEM, DOVOLTE MI, PROSÍM, NA ÚVOD JEN NĚKOLIK OTÁZEK:

NECHCI PLÝTVAT VAŠÍM ČASEM, DOVOLTE MI, PROSÍM, NA ÚVOD JEN NĚKOLIK OTÁZEK: pro manažery ŠIRŠÍ NABÍDKU KURZŮ A STUDIA NAJDETE NA WWW.INTACT.CZ NECHCI PLÝTVAT VAŠÍM ČASEM, DOVOLTE MI, PROSÍM, NA ÚVOD JEN NĚKOLIK OTÁZEK: 1. Myslíte si, že manažer, který neovládá plynně alespoň jeden

Více

fascinující flandry Ráj romantiků a gurmánů: Belgické pralinky a stovky druhů piv ochutnáte nejen v Bruggách.

fascinující flandry Ráj romantiků a gurmánů: Belgické pralinky a stovky druhů piv ochutnáte nejen v Bruggách. fascinující flandry Ráj romantiků a gurmánů: Belgické pralinky a stovky druhů piv ochutnáte nejen v Bruggách. Praktické informace Tato informační brožura je určena všem, kteří míří do Flander ať už za

Více

Kypr. www.vtt.cz. ostrov. Tady si to zamilujete. z Prahy. z Brna. z Ostravy. zdarma. odlety. odlety. odlety. také poznávací zájezdy.

Kypr. www.vtt.cz. ostrov. Tady si to zamilujete. z Prahy. z Brna. z Ostravy. zdarma. odlety. odlety. odlety. také poznávací zájezdy. y z Prahy y z Brna y z Ostravy ostrov Kypr transfery zdarma z 88 míst ČR také poznávací zájezdy Tady si to zamilujete www.vtt.cz ostrov Kypr PRG LCA, 03:25 hod., 2240 km TYP LETADLA/SPOL./ČÍSLO LETU: BOE

Více

JAZYKOVÉ POBYTY 2015. Pro juniory

JAZYKOVÉ POBYTY 2015. Pro juniory JAZYKOVÉ POBYTY 2015 Pro juniory Proč na jazykový pobyt s jazykovým centrem English4all? Naše jazykové centrum se převážně specializuje na zajištění jazykových pobytů v anglicky, německy a španělsky mluvících

Více

Kanada Průvodce pro přežití

Kanada Průvodce pro přežití Kanada Průvodce pro přežití KANADA... 4 HISTORIE KANADY... 4 PRAKTICKÉ INFORMACE... 6 ODLET DO KANADY BALENÍ KUFRŮ A DOKUMENTY... 6 PŘÍLET DO KANADY... 7 IMIGRAČNÍ ODDĚLENÍ... 7 TORONTO PEARSON INTERNATIONAL

Více

KLUB ČESKÝCH TURISTŮ ČESKÁ LÍPA OVýT - ODDÍL VÝLETNÍ TURISTIKY ( s námi výlety pro turisty od 5-ti do 80-ti let věku )

KLUB ČESKÝCH TURISTŮ ČESKÁ LÍPA OVýT - ODDÍL VÝLETNÍ TURISTIKY ( s námi výlety pro turisty od 5-ti do 80-ti let věku ) KČT OVýT Česká Lípa Snad každý se musí cítit Amerikou fascinován. Tato země přitahuje již po několik staletí přistěhovalce z celého světa. Z Evropy sem dnes jezdí především turisté, kteří v létě proudí

Více

EVROPA A STŘEDOMOŘÍ FRANCIE ITÁLIE RAKOUSKO NĚMECKO MAĎARSKO SLOVENSKO ŠPANĚLSKO KYPR ADVENTNÍ ZÁJEZDY POBYTY U MOŘE ZA SUPER CENY

EVROPA A STŘEDOMOŘÍ FRANCIE ITÁLIE RAKOUSKO NĚMECKO MAĎARSKO SLOVENSKO ŠPANĚLSKO KYPR ADVENTNÍ ZÁJEZDY POBYTY U MOŘE ZA SUPER CENY Španělsko, Kypr, Itálie POBYTY U MOŘE ZA SUPER CENY www.cedok.cz ADVENTNÍ ZÁJEZDY EUROVÍKENDY & TERMÁLNÍ LÁZNĚ FRANCIE ITÁLIE RAKOUSKO NĚMECKO MAĎARSKO SLOVENSKO ŠPANĚLSKO KYPR EVROPA A STŘEDOMOŘÍ ZIMA

Více

Sankt Peterburk Petrohrad

Sankt Peterburk Petrohrad STÁŽ V RUSKÉ FEDERACI v ST. PETERBURGU (15.5.2006-25.6.2006) Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Zdravotně sociální fakulta, Oddělení zahraničních vztahů koncem roku 2005 nabídla svým studentům

Více

Edinburgh. Newcastle. York Leeds Hull Manchester Liverpool. Bristol Londýn Margate Salisbury Bath Winchester Sidmouth. Ramsgate Exeter Torquay.

Edinburgh. Newcastle. York Leeds Hull Manchester Liverpool. Bristol Londýn Margate Salisbury Bath Winchester Sidmouth. Ramsgate Exeter Torquay. ŠIRŠÍ NABÍDKU KURZŮ A STUDIA NAJDETE NA WWW.INTACT.CZ ANGLICKY SE MLUVÍ V ANGLII!!! CO ŘÍKAJÍ NAŠI ZÁKAZNÍCI? Kurzy v Anglii jsou těžiště naší nabídky. Velká Británie je u našich klientů nejoblíbenější

Více

O B OD N ÝCH E SV R Ů. speciální nabídka pro členy OSPZV-ASO

O B OD N ÝCH E SV R Ů. speciální nabídka pro členy OSPZV-ASO A SO AC CI O B OD N ÝCH E SV OD BO R Ů speciální nabídka pro členy OSPZV-ASO 2012 Vážené kolegyně, Vážení kolegové, rádi bychom Vám představili naši cestovní kancelář ČD travel s.r.o. (CK) a současně Vás

Více

FLORIDA NEW YORK LAS VEGAS LOS ANGELES SAN FRANCISCO HAVAJSKÉ OSTROVY OKRUŽNÍ PLAVBY

FLORIDA NEW YORK LAS VEGAS LOS ANGELES SAN FRANCISCO HAVAJSKÉ OSTROVY OKRUŽNÍ PLAVBY Amerika FLORIDA NEW YORK LAS VEGAS LOS ANGELES SAN FRANCISCO HAVAJSKÉ OSTROVY OKRUŽNÍ PLAVBY...objevte Ameriku www.campana.cz Vážení přátelé, předkládáme Vám nabídku zájezdů do Ameriky. Zjednodušení vízové

Více

FLORIDA NEW YORK LAS VEGAS LOS ANGELES SAN FRANCISCO HAVAJSKÉ OSTROVY OKRUŽNÍ PLAVBY

FLORIDA NEW YORK LAS VEGAS LOS ANGELES SAN FRANCISCO HAVAJSKÉ OSTROVY OKRUŽNÍ PLAVBY Amerika FLORIDA NEW YORK LAS VEGAS LOS ANGELES SAN FRANCISCO HAVAJSKÉ OSTROVY OKRUŽNÍ PLAVBY...objevte Ameriku www.campana.cz Vážení přátelé, předkládáme Vám nabídku zájezdů do Ameriky. Zjednodušení vízové

Více

Angličtina. Kanada. Kanada

Angličtina. Kanada. Kanada ŠIRŠÍ NABÍDKU KURZŮ A STUDIA V KANADĚ NAJDETE NA WWW.INTACT.CZ VIDĚLI JSTE UŽ NIAGARSKÉ VODOPÁDY? Kurzy v Kanadě přitahují studenty nejen vysokou kvalitou výuky, ubytování a výbornými cenami, ale také

Více

Chorvatsko Makarská riviéra ostrov Korčula. Bosna a Hercegovina Neum. www.ckmeteor.cz. online nákup Vaší dovolené na www.ckmeteor.

Chorvatsko Makarská riviéra ostrov Korčula. Bosna a Hercegovina Neum. www.ckmeteor.cz. online nákup Vaší dovolené na www.ckmeteor. www.ckmeteor.cz online nákup Vaší dovolené na www.ckmeteor.cz Chorvatsko Makarská riviéra ostrov Korčula Bosna a Hercegovina Neum a další naše služby... Poznejte svět z paluby lodě Cestovní pojištění Exotické

Více

MALTA &ŠPANĚLSKO MALLORCA. www.ancora.cz

MALTA &ŠPANĚLSKO MALLORCA. www.ancora.cz MALTA ŠPANĚLSKO MALTA &ŠPANĚLSKO MALLORCA www.ancora.cz Vážení zákazníci, milí přátelé, dovolte nám, abychom poděkovali za Vaši dosavadní přízeň i za to, že při výběru své letní dovolené 2008 zvažujete

Více

EVROPA AFRIKA AMERIKA KANADA AUSTRÁLIE NOVÝ ZÉLAND ASIE

EVROPA AFRIKA AMERIKA KANADA AUSTRÁLIE NOVÝ ZÉLAND ASIE cestovní kancelář Travel-Go pronájem osobních a obytných vozů Toužíte po krásné a exotické dovolené, po plážích s palmami a hlubokým pískem, po průzračně čistém a vonícím moři, po milých a usměvavých lidech,

Více

Jazykové pobyty pro školní skupiny

Jazykové pobyty pro školní skupiny Jazykové pobyty pro školní skupiny Velká Británie Irsko Malta Francie Německo Španělsko Rusko Ja, wir können lächeln, aber kannst du wirklich fotografieren? Il me plait vâchement bien ce garc là-bas. Congratulations

Více

Jazykové kurzy 2013 pro dospelé. v zahranicí

Jazykové kurzy 2013 pro dospelé. v zahranicí Jazykové kurzy 2013 pro dospelé v zahranicí Vysvětlivky Ikony Tabulky obecné kurzy kurzy pro začátečníky obchodní kurzy kurzy zakončené zkouškou (více informací na str. 148 151) odborné kurzy kurzy pro

Více

AUSTRÁLIE A NOVÝ ZÉLAND

AUSTRÁLIE A NOVÝ ZÉLAND STUDIUM V ZAHRANIČÍ 2014/2015 AUSTRÁLIE A NOVÝ ZÉLAND WWW.ALFAAGENCY.CZ Vážení přátelé, Do rukou se Vám dostává čtrnácté vydání katalogu, ve kterém vás seznamujeme s Austrálií a Novým Zélandem dvěmi krásnými

Více

Jazykové kurzy 2015 pro deti a mládež

Jazykové kurzy 2015 pro deti a mládež Jazykové kurzy 2015 pro deti a mládež v zahranicí Kanada Toronto USA Los Angeles New York Miami Přehled kurzů A0 beginner = začátečník A1 elementary = základní vědomosti A2 pre-intermediate = mírně pokročilý

Více

Zájezdy pro seniory Madarsko Turecko. Váš specialista na dovolenou již od roku 1992 BULHARSKO 2015. 24. sezóna. Cestovní kancelár STEFANNY

Zájezdy pro seniory Madarsko Turecko. Váš specialista na dovolenou již od roku 1992 BULHARSKO 2015. 24. sezóna. Cestovní kancelár STEFANNY Zájezdy pro seniory Madarsko Turecko 24. sezóna Tradice - spolehlivost - kvalita Cestovní kancelár BULHARSKO 2015 STEFANNY www.stefanny.cz 2 5 Kvalita a spolehlivost Zkušenosti a tradice Slevy za rychlé

Více

JAZYKOVÉ KURZY 2014 PRO DETI A MLÁDEŽ V ZAHRANICÍ. infolinka ZDARMA 800 100 300 (ČR) 0800 121 121 (SR), www.jazykovepobyty.cz 1

JAZYKOVÉ KURZY 2014 PRO DETI A MLÁDEŽ V ZAHRANICÍ. infolinka ZDARMA 800 100 300 (ČR) 0800 121 121 (SR), www.jazykovepobyty.cz 1 JAZYKOVÉ KURZY 2014 PRO DETI A MLÁDEŽ V ZAHRANICÍ infolinka ZDARMA 800 100 300 (ČR) 0800 121 121 (SR), www.jazykovepobyty.cz 1 Vysvětlivky Ikony 12 18 věkový rozsah pobyt s delegátem individuální pobyt

Více

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY 2014 JAZYKOVÉ A POZNÁVACÍ POBYTY. infolinka ZDARMA 800 100 300 (ČR) 0800 121 121 (SR), www.jazykovepobyty.cz

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY 2014 JAZYKOVÉ A POZNÁVACÍ POBYTY. infolinka ZDARMA 800 100 300 (ČR) 0800 121 121 (SR), www.jazykovepobyty.cz ŠKOLNÍ ZÁJEZDY 2014 JAZYKOVÉ A POZNÁVACÍ POBYTY infolinka ZDARMA 800 100 300 (ČR) 0800 121 121 (SR), www.jazykovepobyty.cz 1 Cizí jazyky Obsah Irsko Poznávací pobyty Základní informace 62 Londýn 64 Jihovýchodní

Více

Jazykové kurzy 2014 pro dospelé v zahranicí

Jazykové kurzy 2014 pro dospelé v zahranicí Jazykové kurzy 2014 pro dospelé v zahranicí infolinka ZDARMA 800 100 300 (ČR) 0800 121 121 (SR), www.jazykovepobyty.cz 75 Vysvětlivky Ikony: obecné kurzy kurzy pro začátečníky obchodní kurzy kurzy zakončené

Více