Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová"

Transkript

1 Kronika obce Radotína 2006 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

2 Obsah : Počasí 4 Události v České republice a ve světě 6 Místní úřad Radotín Správa věcí veřejných 9 Veřejná zasedání MZ 15 Matrika 15 Odbory MÚ 16 Věci sociální 21 Technické služby 22 Domovní správa 23 Životní prostředí 24 Výstavba v Radotíně 25 Kultura 26 Školství 29 Doprava 38 Politika 40 Průmysl 41 Služby 41 Obchod 42 Sport 43 Volný čas dětí 51 Společenské organizace 53 Policie 55 Kriminalita 55 Společnost 56

3 Nové prostory radotínské knihovny

4 Počasí Počasí v tomto roce bylo nevyrovnané, trpělo náhlými zvraty a extrémními jevy. Průměrná roční teplota činila +9,1 C, úhrn ročních srážek dosáhl 470 mm, což je 50 mm pod dlouhodobým průměrem.nejteplejšími měsíci byly červenec, červen a září, nejstudenějšími leden, únor a březen. Letních dnů bylo 53, první letní den s teplotou +25 C byl zaznamenán již 26. dubna, poslední s teplotou +25,1 C 27. září. Nejvíce letních dnů bylo v červenci /29/, v červnu /16/, v srpnu jenom 4, v září 3. Tropických dnů, v nichž teplota denního maxima dosáhne +30 C, bylo 21 - nejvíce v červenci /l6/, v červnu /4/, v srpnu jen jeden. Tropické noci s teplotou nad +20 C byly jen dvě - v červnu a v červenci. První přízemní mrazík se objevil již 17. a 18. října. Nejstudenějším měsícem byl leden. Podle měření hydrometeorologů napadlo v zimě na mnoha místech nejvíce sněhu za posledních 50 let. Rok začal mírnou oblevou, sněhová pokrývka se vytratila, až nastoupily mrazy -14 C, zamrzly rybníky a děti mohly bruslit. V únoru napadl nový sníh (10 cm), pak bylo celkem mírné počasí. V březnu nastoupily opět mrazy a sněžilo, dne napadlo 22 cm sněhu. Kvůli sněhové kalamitě muselo být tento den na deset hodin uzavřeno letiště v Praze - Ruzyni. Sníh vydržel až do , kdy se prudce oteplilo. V Klementinu 27. března naměřili teplotní rekord, ale tentokrát ji. plusový: + 20,8 ºC (nejméně bylo naměřeno v roce 1853 a to -8,8 ºC). Některé oblasti naší republiky postihly těžké povodně. Druhý stupeň povodňové aktivity vyhlásil na celém území metropole ve večerních hodinách 28. března krizový štáb města. Začaly nepřetržitě zasedat povodňové komise městských částí. Občané byli neustále informováni o stavu hlášením v místním rozhlase. Voda ve Vltavě a Berounce neustále stoupala. Hrozily záplavy městských částí Prahy 16 a Troje, omezení dopravy a uzavření některých stanic metra. Berounka kulminovala ve večerních hodinách na výšce 192,98 cm na vodočetné lati pod lávkou v Radotíně. Hladina Vltavy neustále stoupala. Hrozily záplavy a nebezpečí zpětného vzedmutí Berounky. Byly neprodleně organizována protipovodňová opatření k předpokládanému scénáři povodňové situace. Katastrofický scénář se naštěstí nenaplnil. Vltava kulminovala následující den na průtoku 1470 m/s a Berounka zaznamenala mírný pokles. V ranních hodinách 1. dubna se snížila výška hladiny v Berouně o více jak metr. Hladiny obou řek pozvolna klesaly. Nejvíce postiženou oblastí ve správním obvodě Prahy 16 byla Městská část Praha - Zbraslav, kde byly částečně zaplaveny osada Závist a ulice Spojařů. Jako jediná evakuovala 150 občanů. V Radotíně byla na několika místech zaplavena cyklostezka a spodní část cesty v Šárově kole.

5 V dubnu již nastoupilo teplé počasí a to s mírnými výkyvy vydrželo do května. Až přišlo prudké ochlazení, pršelo a muselo se v domácnostech dokonce i topit. Bylo deštivé počasí, spadlo 108 mm srážek. V České republice panovala nejdelší zima "století". Ze statistik hydrometeorologického ústavu, které vede od roku 1926, totiž vyplývalo, že až dosud vládl rekord z roku 1970 se 123 dny souvislé sněhové přikrývky v nadmořské výšce nad šest set metrů. Už 12. dubna však Češi prožívali celých 148 dnů pod sněhem. Zima přitom v horách odstartovala již 15. listopadu 2005, kdy napadl sníh. Letos sice nepanovaly ani zdaleka rekordní mrazy, dlouhodobé průměrné teploty byly nicméně znatelně nižší. Červen byl celkově teplý, dne rtuť teploměru vyšplhala na 34 C, byl i mírně srážkami uspokojivý (62 mm). V červenci bylo sucho, teploty se pohybovaly na C, spadlo pouze 27 mm srážek. Až přišel déšť 32 mm, přepršky pokračovaly až do konce měsíce. Září bylo teplé, chudé na srážky pouze 10 mm, říjen byl teplý, na stanici v Libuši naměřili rekordní teplotu +21,6 C. První sníh napadl , dne spadlo 7 mm dešťových srážek a svítilo slunce, ohlásil se mírný mrazík -2 C. V prosinci nastoupily dešťové přeháňky, v noci klesaly teploty mírně pod bod mrazu, napadly 3 cm sněhu, který na Silvestra roztál, přes den teplot dosáhla +6 C. Hydrologická stanice na břehu potoka Hydrologická stanice vyrostla u železničního viaduktu v centru Radotína. Tato stavba je určena pro sledování Radotínského potoka. Na rozdíl od limnigrafické stanice v Berouně ale nebude sloužit k průběžnému oznamování výšky hladiny a průtoku.pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který je investorem, ji využijí pro vyhodnocování bilancí množství podzemních vod v barrandienu a pro simulace na ostatních nesledovaných malých vodních tocích.

6 Události v České republice a ve světě Na podzim minulého roku byl schválen nový zákon o provozu na pozemních komunikacích, který zavádí tzv. bodový systém. Zákon začal platit v červenci V lednu proti ministru zdravotnictví Dr. Rathovi stávkovali lékárníci. Po lékárnících se k protestu 24. února přidali v Praze soukromí lékaři. Republiku navštívil začátkem března ruský prezident Vladimir Putin, byla to první návštěva z Ruska od roku 1993, kdy zde byl prezident Jelcin. Volby do poslanecké sněmovny ve dnech června měly napínavý průběh a nakonec skončily kupodivu vyrovnaným počtem mandátů levice a pravice 100:100. Ve volbách zvítězila ODS, a tak byl její předseda Mirek Topolánek pověřen prezidentem republiky Václavem Klausem, aby sestavil novou vládu, což byl za dané situace úkol nadmíru těžký. Po několika neúspěšných pokusech se začátkem září podařilo sestavit Topolánkovi vládu ODS. Ta opět nedostala důvěru. V prosinci sice schválil Parlament rozpočet na příští rok, ale o další trojkoaliční" vládě, kterou sestavil předseda ODS Topolánek až koncem prosince, se hlasovalo až v lednu. Podzimní volby do senátu vyhrála opět ODS, i když i ČSSD si polepšila v počtu získaných mandátů. V komunálních volbách byli nejúspěšnější kandidáti nezávislí. Světoví astronomové rokovali v Praze a rozhodli, že Pluto už nebude planetou. Ve Varšavě na soutěži MISS WORLD získala tento nejvyšší světový titul Česka Taťána Kuchařová. V prosinci byl zatčen ošetřovatel havlíčkobrodské nemocnice Petr Zelenka pro podezření ze zavinění smrti osmi pacientů, kterým podal smrtící dávky Heparinu s následným vykrvácením. Od Nového roku začal platit zákon, který zakazuje kouřit na zastávkách městské hromadné dopravy, ve školách, v divadlech byl schválen zákon o registrovaném partnerství se ptačí chřipka objevila i u nás, v Hluboké nad Vltavou byly nalezeny uhynulé labutě tvrdil ministr vnitra Ivan Langer, že Praze hrozí teroristické útoky. V centru Prahy se pak objevili policisté se samopaly a v metropoli platila zesílená bezpečnostní opatření. Podle vlády čelila Česká republika poprvé v historii konkrétní vážné hrozně terorismu.

7 Poprvé v historii ČR se víc lidí rodilo, než umíralo. Počet obyvatel během prvního pololetí roku 2006 stoupl zhruba o lidí. Ke konci června žilo v zemi obyvatel. V prvním pololetí se například narodilo dětí, což je téměř o tisícovku víc než v roce 2005 ve stejném období. Stejné výsledky byly i v Praze, kde se během prvního půlroku narodilo 6151 dětí, což bylo oproti stejnému období v roce 2005 o 222 novorozeňat více. V lednu byl zvolen i nejlepší brankář světa za rok 2005, stal se jím Čech Petr Čech. Hokejista Jágr se stal nejlepším evropským hokejistou v dějinách profesionální NHL. V únoru se konaly Zimní olympijské hry v Turíně. Naši sportovci získali jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Kateřina Neumannová vybojovala zlato a stříbro (30 km volně a skiatlon), lyžař Lukáš Bauer skončil druhý v závodě na 15 kilometrů, bronz vybojovali hokejisté. Oštěpař Jan Železný zakončil svou bohatou sportovní kariéru 3. místem na Mistrovství Evropy v atletice. 11. března byl bývalý jugoslávský prezident Slobodan Miloševič nalezen mrtev v cele haagské věznice. 24. března zemřela. znána politička a překladatelka Jaroslava Moserová. Zemřeli dva hrdinové z druhé světové války, gen. František Peřina 6. května ve věku 95 let a gen. František Fajtl 4. října ve veku 94 let. Fidél Castro, vážně nemocen, oslavil osmdesátiny. Republiku potrápily volby Ve dnech 2. a se uskutečnily volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Volby sice vyhrála ODS (35,38%) s nejlepším výsledkem v dějinách, ale ve finále jí to nebylo nic platné, neboť pravice i levice získaly po 100 křeslech. ČSSD získala 32,32%, KSČM 12,81%, KDU-ČSL 7,22%, Strana zelených 6,29%. Prezident pověřil sestavením vlády Mirka Topolánka (ODS), který se domluvil s KDU-ČSL a SZ na sestavení středopravého kabinetu. 16. srpna pak Topolánek vystřídal v premiérské funkci Jiřího Paroubka, který podal demisi. Topolánek se stal sedmým premiérem ČR. ODS jednala i s ČSSD, ta však jednání ukončila a nabídla vytvoření koalice lidovcům. Miroslav Kalousek se dohodl na vzniku vlády ČSSD a KDU-ČSL s tichou podporou KSČM.

8 To však rozzlobilo lidovce z regionů a Miroslav Kalousek rezignoval na post šéfa strany, poté odstoupili i tři místopředsedové. Topolánek skutečně sestavil vládu, která je po osmi letech opět pravicová, jenže ve Sněmovně důvěru nezískala (3.10). Čtyři měsíce po volbách se začínalo prakticky znovu. 20. a se konaly komunální a senátní volby; i v nich vítězí ODS. Následně pak prezident Václav Klaus 6. listopadu oznámil, že i na druhý pokus chce premiérem jmenovat šéfa ODS Mirka Topolánka tak byl Topolánek jmenován znovu premiérem. Jedná opět s ČSSD, ale znovu bez výsledku prezident Václav Klaus odmítl jmenovat novou vládu Mirka Topolánka a poslal jej zpátky k jednacímu stolu. Mezi oběma politiky tak poprvé vypukl otevřený konflikt. Další den pak byl již prezident smířlivější. Rok 2006 tak skončil, aniž by se politická situace v České republice zklidnila a aniž by byla ustanovena nová vláda.

9 Místní úřad Radotín Správa věcí veřejných Radotínský bál 11. radotínský bál se konal v radotínské sokolovně. Cena vstupenky byla stanovena na 130,- Kč a cena místenky za 20,- Kč. Oprava hřbitovů v Radotíně Městská část obdržela v říjnu 2005 dotaci ve výši 1,2 mil. Kč na opravu hřbitovů v Radotíně. Byl proveden soupis oprav pro starý hřbitov u Berounky a pro urnový háj v Otínské ulici. Zámečnické práce na opravu vstupních vrat, vrátek a opravu kříže starého hřbitova byly objednány u radotínské zámečnické firmy Spilka ve výši ,- Kč. Práce na opravu schodišť byly objednány u Stavební firmy Šlehofer a.s. Zednické práce na opravy a úpravy ploch a oplocení byly objednány u firmy REGIS s.r.o. Jmenování grantové komise Na rok 2006 byla ustanovena Grantová komise pro posuzování grantů volnočasových aktivit, sportu a kultury ve složení : Předseda zást. Starostky Mgr. Karel Hanzlík Členové starostka Hana Žižková zástupce školské komise Petr Martínek radní Ing. Milan Bouzek vedoucí OE Marta Tišlová předseda Finančního výboru Ing. Jaroslav Šindelka Tajemník Miloslava Černá Bezpečnostní komise a Krizový štáb - Pro volební období byla jmenována Bezpečnostní rada a Krizový štáb správního obvodu Praha 16 : Složení Bezpečnostní rady : Předseda Mgr. Karel Hanzlík starosta MČ Praha 16 Místopředseda Mgr. Miroslav Knotek zástupce starosty Člen Mgr. Renata Hůlková starostka MČ Praha Zbraslav Člen Mgr. Miroslav Čížek starosta MČ Praha Lipence Člen Ing. Jiří Rendl starosta MČ Praha Lochkov Člen Stanislav Fresl starosta MČ Praha Velká Chuchle Člen Pavel Čornej tajemník ÚMČ Člen mjr. Václav Dbalý zástupce velitele Služby pořádkové policie a služby železniční policie PČR obvodního ředitelství Praha 2 Člen František Staněk velitel stanice č. 8 HZS Praha - Radotín

10 Člen František Drož starosta SDH Praha Radotín Tajemník Ing. Jan Poslušný úsek krizového řízení ÚMČ Složení Krizového štábu : členové bezpečnostní rady : vedoucí Mgr. Karel Hanzlík starosta MČ Praha 16 zást.vedoucíhomgr. Miroslav Knotek zástupce starosty Člen Pavel Čornej tajemník ÚMČ Člen mjr. Václav Dbalý zástupce velitele Služby pořádkové policie a služby železniční policie PČR obvodního ředitelství Praha 2 Člen František Staněk velitel stanice č. 8 HZS Praha - Radotín Člen František Drož starosta SDH Praha Radotín Tajemník Ing. Jan Poslušný úsek krizového řízení ÚMČ členové stálé pracovní skupiny KŠ : Člen Miroslav Moravec vedoucí OOS Člen Emil Souček technický redaktor Člen Ing. Jarmila Nováková vedoucí OŽP Člen Libuše Radová zástupkyně vedoucí OE Člen Ing. Lenka Böhmová vedoucí OV Člen Tomáš Zocher pracovník TS Člen Věra Sehnalová vedoucí DS Člen Mgr. Roman Král ředitel ZŠ Praha - Radotín Člen Věra Rohlíková ředitelka MŠ Praha - Radotín Člen MUDr. Štěpán Binko praktický lékař NZZ Sídliště 1100 Povodňová komise - Pro volební období byla jmenována povodňová komise ve složení : Mgr. Karel Hanzlík (předseda), členové - Mgr. Miroslav Knotek, Ing. Milan Bouzek, Pavel Čornej, Miroslav Moravec, Ing. Jarmila Nováková, Emil Souček, Ing. Jan Poslušný, Václav Šika, Karel Jiras, MUDr. Miloš Schwarz, Ing. Lenka Hübnerová a Jan Martínek. Pověření vykonávání svateb Rada pověřila oddáváním tyto členy zastupitelstva : Mgr. Karel Hanzlík, Mgr. Miroslav Knotek, Ing. Milan Bouzek, Hana Žižková, Ing. Petr Binhack, Ing. Jiří Holub, Ing. Jaroslav Šindelka, Ing. Rudolf Zumr Rozdělení kompetencí rada schválila rozdělení činností a pracovních náplní :

11 Starosta bezpečnost a veřejný pořádek, životní prostředí, správa majetku, kultura, sport a volný čas mládeže, rozpočet, ekonomika, Noviny Prahy 16 I. zástupce starosty školství, krizové řízení, investice, obchod, služby, redakční činnost novin II. zástupce starosty stavební činnost, územní plán, doprava radní Hana Žižková sociální oblast, zdravotní oblast radní Ing. Jan Farník informatika, bytová oblast Jmenování finančního výboru pro volební období : Ing Jiří Šindelka předseda Libuše Radová tajemnice Jana Šrůtová člen Marie Řezníčková člen Petr Víšek - člen Petr Weber člen Jmenování kontrolního výboru pro volební období : Martin Votava předseda Libuše Radová tajemnice PhDr. František Černohorský člen František Novotný člen Ing. Petr Šiška člen Hana Rozenská člen Jmenování členů komisí Rada jmenovala členy komisí RMČ pro volební období v tomto složení : Stavební komise: Ing. Jiří Holub - předseda Ing. Milan Bouzek Vladimír Sebastianides Ing. Rudolf Zubr Ing. Milan Stodola Ing. arch. Kolářová Ing. Jiří Gut Jan Nováček Bytová komise : Ing. Jan Farník předseda

12 PhDr. František Černohorský Ing. Josef Barvíř Hana Kondelíková Lenka Pagačová Věra Sehnalová Jan Nováček Letopisecká komise : Ing. Petr Binhack předseda MUDr. Miroslav Dlouhý Karel Dušánek Ing. Irena Farníková Ing. Andrea Gruberová Mgr. Tomáš Hromádka Ing. František Chaloupka Hana Jakubičková Otakar Lachman Ferdinand Löffelmann Miroslav Pátek Štěpán Rak ml. Bořivoj Zelený Ing. Rys František čestný člen Školská a kulturní komise : Mgr. Ivana Pikalová předseda Mgr. Miroslav Knotek Zuzana Procházková Mgr. Radko Volemann Jana Rysová Jaroslava Boháčová Zuzana Wimmerová Mgr. Jan Stárka Komise životního prostředí a veřejného pořádku : Ing. Zumr - předseda Mgr. Karel Hanzlík Doc. František Vláčil

13 Ing. Vladislav Šimáček Ing. Jiří Horák Ing. Tomáš Zajíček Ing. Pavel Jirásek Sociálně zdravotní komise : Hana Žižková předseda PhDr. Jarmila Strádalová Jana Gutová Jana Petrová Gisela Staňková Zdena Čadilová Růžena Saková Olga Habadová Naděžda Mašková Božena Říhová Vlasta Potůčková Zákaz kouření na úřadech Od ledna 2006 je zakázáno v budovách státních orgánů a organizací. Vlajka pro Tibet - Dne 10. března 2006 uplynulo 47 let ode dne povstání Tibeťanů proti čínské okupaci ve Lhase. V reakci na tuto událost vznikla v západní Evropě v polovině 90. let dnes již celosvětová akce Vlajka pro Tibet, ke které se Česká republika připojuje od roku Vyvěšením tibetské vlajky 10. března na budovu ÚMČ Praha 16 vyjádřila MČ Praha 16 i letos opět podporu této akci, tak jako stovky jiných subjektů po celé ČR. Radotín navštívil Topolánek - V půlce března navštívil Radotín a setkal se se zástupci místních samospráv předseda Občanské demokratické strany Mirek Topolánek. K setkání došlo na základě pozvání starostky Městské části Prahy 16 Hany Žižkové. Po přivítání na radotínské radnici se předseda ODS především zajímal o problémy na úrovni komunální politiky a o případné budoucí záměry samospráv. Následovala prohlídka technologie výroby v radotínské cementárně za odborného výkladu ředitele závodu Ing. Ladislava Damaška. Následovala prohlídka domu s pečovatelskou službou, kde si předseda občanských demokratů vedle moderně zařízené stravovací části prohlédl i ubytovací blok seniorů, se kterými velice vstřícně pohovořil. Poté se z Radotína přesunul na Zbraslav. Jiří Holub čestným občanem Radotína - Na posledním zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 16, které se konalo 25. září ve velkém sále Kulturního střediska U

14 Koruny, udělili místní poslanci čestné občanství bývalému starostovi a v současné době zástupci starostky Ing. Jiřímu Holubovi. Do čela radotínské radnice byl poprvé zvolen v roce 1990 a později ještě dvakrát. Ačkoli v komunálních volbách v roce 2002 nekandidoval jako lídr Občanské demokratické strany, získal největší počet preferenčních hlasů a po následující čtyři roky působil jako radotínský místostarosta. Během 16 let jeho manažerské činnosti došlo v Radotíně k viditelným a významným změnám. Jen namátkově - uskutečnila se výstavba technické vybavenosti přibližně ve dvou třetinách městské části, podařilo se zrekonstruovat a zmodernizovat stav většiny místních komunikací, byla realizována privatizace bytových domů. V sociální oblasti se za Holubovy vlády podařilo vybudovat Dům s pečovatelskou službou či moderní zdravotnické zařízení. Zásadní podíl má Ing. Jiří Holub i na tom, že se Radotín stal pověřenou obcí z hlediska poskytování státní správy a sídlem správního obvodu nejen pro svůj katastr, ale i pro území Lipenců, Lochkova, Velké Chuchle a Zbraslavi. Městská část Praha 16, respektive Radotín, má v současné době uděleno pět čestných občanství, včetně Holubova. Udělena byla roku 1899 Václavu Schmiedovi, řídícímu učiteli v Radotíně, v květnu 1903 Jeho Jasnosti knížeti Jiřímu z Lobkovic, nejvyššímu maršálkovi Království českého a po roce 1945 dvěma radotínským rodákům, které jej získali za zásluhy ve II. světové válce, gen. Josefu Ejemovi a plk. Antonínu Šupáčkovi. Nové vedení V letošním roce došlo k zásadním změnám v čele radnice. Dosavadní starostka a nově zvolená členka Zastupitelstva hlavního města Prahy Hana Žižková dostala od primátora a volebního lídra ODS MUDr. Pavla Béma nabídku, která se neodmítá Pozvánku do městské rady, v níž měla na starosti školství, a to dokonce jako náměstkyně primátora. Starostou Městské části Praha 16 byl zvolen Mgr. Karel Hanzlík, dosavadní zástupce starostky a šéfredaktor Novin Prahy 16. Pozici 1. zástupce starosty zastával Mgr. Miroslav Knotek, který v minulém volebním období působil v zastupitelstvu a byl předsedou Komise školské a kulturní. 2. zástupcem starosty, zodpovědným za oblast výstavby, byl dlouholetý radní Ing. Milan Bouzek. Pětičlennou radu doplnila dvojice Hana Žižková a Ing. Jan Farník, který má na starosti informatiku. Všichni kandidovali za ODS, jež získala drtivou většinu 12 z 15 zastupitelů. Finance - Za rok 2006 byly výdaje celkem ,- Kč a příjmy ,- Kč.

15 Veřejná zasedání MZ První veřejné zasedání zastupitelstva MČ Praha 16 Radotín se konalo 27. března od v Kulturním středisku U Koruny. Další zasedání se konala a Poslední zasedání se konalo v Kulturním středisku U Koruny. V průběhu tohoto posledního zasedání byly oznámeny výsledky voleb v městské části a proběhla volba starosty, zástupců starosty, členů Rady MČ a předsedů kontrolního a finančního výboru. Poté bude následovat řádné zasedání ZMČ s projednáním majetkových záležitostí. Matrika Narození Zapsány byly 4 případy narození, 50 případů o uznání otcovství k dosud nenarozeným dětem a odesláno 25 hlášení o uzavření manželství rodičů dětí do příslušných matrik. Akce Vítání nových občánků Radotína se uskutečnila celkem 6 x. Uvítáno bylo 55 dětí. Uzavření manželství V matričním obvodě Praha 16 se uskutečnilo 151 svatebních obřadů (106 sňatků na Zbraslavi, 44 sňatků v Radotíně a 1 sňatek ve Velké Chuchli). Bylo vydáno 7 osvědčení k uzavření manželství církevními úřady a 3 rozohdnutí o povolení uzavřít manželství mimo obřadní síň. Úmrtí Za rok 2006 bylo v knihách zemřelých Prahy 16 zapsáno 62 případů úmrtí (21 v Radotíně, 8 ve Velké Chuchli, 1 v Lochkově, 27 na Zbraslavi, 5 v Lipencích). Změny jména a příjmení V roce 2006 bylo vydáno 7 rozhodnutí o změně příjmení a jména. 1x bylo přijato prohlášení o užívání druhého jména. 9x bylo přijato prohlášení o užívání příjmení v mužském tvaru.

16 Odbory MÚ Odbor správy majetku Z investičních prostředků bylo provedeno : - rekonstrukce a přístavba knihovny v ul. Loučanská - pěší propojení ulic Safírova V Edenu - pěší propojení ulic Strážovská Radkovská - demolice a revitalizace bývalých TS při ul. K Lázním - oprava oplocení hřbitova Na pískách - nakládací rampa v areálu TS - rekonstrukce odd. pasů v budově čp. 21, nám. Osvoboditelů - prodloužení vodovodního řadu v ul. K Lázním - rekonstrukce veřejného hřiště nám. Osvoboditelů (dětský fotbal) - rekonstrukce dětských veřejných hřišť nové a staré sídliště, při MŠ Býšovská a nám. Osvoboditelů - rekonstrukce chodníku před hotelovým domem Odbor dopravy Dnem 1. července 2006 nabyl účinnosti zákon č. 411/2005 Sb., který mimo jiné přinesl další (již devátou) novelu zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Základní záměr novely směřoval zejména k posílení působnosti policie při dohledu nad bezpečností a plynulostí na pozemních komunikacích a zavedení bodového hodnocení při porušení vybraných povinností v provozu na pozemních komunikacích. V letošním roce se realizovalo usměrnění dopravy pomocí vodorovného dopravního značení a zařízení v křižovatce ulic Karlická x Zderazská s cílem zajistit bezpečnější přecházení chodců a zejména dětí k Základní umělecké škole a snížení rychlosti projíždějících vozidel v ulici Zderazská. Byla realizována světelná křižovatka Výpadová x Lahovický most.

17 Odbor občansko správní Přestupky - Za rok 2006 bylo v přestupkové agendě projednáno celkem 94 přestupků, z toho 82 došlých v roce 2006, zbytek přešlo k dokončení z roku Z celkového počtu pak bylo 20 přestupků postoupeno jinému věcně či místně příslušnému orgánu, 22 bylo odloženo. - OOS uložil za přestupky proti občanskému soužití, proti majetku a proti veřejnému pořádku pokuty v celkové výši celkem ,- Kč. Obecně prospěšné práce - Od Obvodního soudu pro Prahu 5 došlo 6 usnesení o nařízení výkonu. Práce jsou vykonávány zdarma a ve volném čase odsouzených namísto trestu odnětí svobody v rámci Technických služeb Radotín. Jedná se o úklidové a pomocné práce na území MČ Praha 16. Bytová agenda - K odboru občansko správnímu bylo podáno 36 žádostí o nájem bytu. Přiděleno bylo 24 bytů, z toho 9 bytů z fondu Městské části Praha 16, šest bytů do DPS, dva malometrážní byty a dále se uskutečnila čtyři výběrová řízení na byty s dluhem. - Konalo se 12 zasedání bytové komise. Písemné a osobní gratulace k významným životním jubileím radotínských občanů Ve spolupráci se sociální komisí bylo rozesláno 414 blahopřání k významným životním jubileím radotínských občanů a z tohoto počtu členky komise 96 jubilantům, kteří oslavili 80, 85, 90 a více let popřály osobně a předaly dárkové balíčky s kytičkou. V prosinci se uskutečnila tradiční vánoční akce bylo rozesláno 130 vánočních přání a navštíveno 59 nejstarších a někteří sociálně slabší občané, kteří obdrželi vánoční potravinové balíčky. Hřbitovní agenda V roce 2006 bylo zasláno 140 smluv na prodloužení nájmu hrobů a vydáno 42 povolení k uložení a vyjmutí uren na hřbitovech a urnovém háji v Radotíně. Za hřbitovní poplatky bylo vybráno ,- Kč. Občanské průkazy V roce 2006 bylo vydáno 3329 občanských průkazů, provedeno bylo 923 změn trvalého pobytu v informačním systému evidence obyvatel do našeho okresu, zpracováno 486 hlášení o změně trvalého pobytu do jiného okresu. Za správní poplatky a pokuty bylo vybráno na tomto úseku ,- Kč.

18 Cestovní průkazy Bylo vydáno celkem 2265 cestovních pasů, hlášeno bylo 131 ztrát, odcizení, poškození cestovního pasu. Za správní poplatky a pokuty bylo vybráno na tomto úseku ,- Kč. Pracovnice úseku evidence obyvatel a osobních dokladů úspěšně absolvovaly školení aplikace systému pro cestovní pasy s biometrickými údaji. Pracovnice úseku cestovních dokladů úspěšně s touto novou technologií pracují. Proces nabírání žádostí o vydání cestovního pasu se od provádí pomocí zařízení na pořizování biometrických prvků. Odbor sociální a zdravotní V letošním roce se potýká odbor v oblasti doplňkové péče pro rodiny s dětmi a ostatními občany s citelným nedostatkem finančních prostředků. Vzhledem k navýšení některých sociálních dávek koncem roku 2005 a začátkem roku 2006, došlo také k nárůstu vyplácených částek. Proto byly některé platby zpožděny. Odbor státní sociální podpory Od odbor přechází na projekt archivace písemností. První fází tohoto projektu je používání čárových kódů, které se nalepují na každou příchozí písemnost a na odchozí se tisknou čárové kódy v programu. Další fází je skenování veškerých dokumentů a jejich digitální archivace. Odbor životního prostředí Během celého roku, podle finančních a technických možností, byla prováděna údržba břehů a koryta Radotínského potoka. Pro oddělení městské zeleně odboru ochrany prostředí MHMP provádí Lesy hl. m. Prahy. Pokračovalo se v čištění cca od budovy Telefóniky do ul. Hadravská, částečně také v oblasti Na Cikánce.

19 Odbor ekonomický Ekonomický odbor měl v roce zaměstnanců. Kromě zpracování rozpočtu a hospodaření MČ včetně organizací a zařízení provádí odbor další činnosti : - inventarizace majetku agendu vede L.Radová - plakátování v roce 2006 bylo vylepeno 186 plakátů, z toho 87 bylo s platbou poplatku v celkové výši ,- Kč, ostatních 99 (tj. neziskové organizace) bylo osvobozeno od poplatku. - pošta úřadu - místní poplatky o poplatky ze psů - k bylo vybráno celkem ,- Kč. Ke stejnému datu bylo evidováno 931 psů. Přihlášeno bylo 71 a odhlášeno 86. Z celkového počtu psů bylo 722 očipováno nebo tetováno. o místní poplatek z ubytovací kapacity, místní poplatek za rekreační pobyt evidováno 8 provozovatelů ubytovacích služeb, z toho 3 ubytovatelé poskytují rekreační pobyt. Za rekreační pobyt bylo v roce 2006 inkasováno celkem ,- Kč a za ubytovací kapacitu ,- Kč. o místní poplatek za zábor veřejného prostranství za rok 2005 bylo vybráno celkem ,- Kč za 128 záborů veřejného prostranství. - nájemní smlouvy v roce 2006 bylo vedeno celkem 370 nájemních smluv. Celkové vybrané nájemné činilo ,50 Kč. Nedoplatky byly průběžně upomínány. - ekonom dávek státní sociální podpory vede kompletní zajištění agendy dávek státní sociální podpory a veškeré dokumentace toho se týkající. Celkem bylo v roce 2006 vyplaceno na státní sociální podporu ,- Kč. Veškerou tuto agendu zpracovává v návaznosti na agendu Odboru soc.-zdrav. J. Kuhtzová - účetní zpracování rozpočtu a hospodaření MÚ agendu zpracovává účetní Gabriela Chvátalová - mzdové účetnictví agendu mezd i převody finančních prostředků zpracovává H. Rydrychová - převody finančních prostředků příspěvkovým organizacích zřízeným MČ - faktury přijaté a vydané

20 - povolování provozu výherních hracích automatů předpokládaný výtěžek za r je ve výši cca ,- Kč. Veškerou tuto agendu zpracovává L. Papežová - hospodářská činnost MČ veškerou agendu zpracovává Blanka Horáková Odbor výstavby Byla vydána územní rozhodnutí pro stavbu víceúčelové halx, pro inženýrské sítě pro výstavbu rodinných domů v lokalitě Radotín Lahovská. Byla vydána stavebnípovolení pro stavby : STL plynovody v rámci stavby TV Radotín západ, veřejné osvětlení pěšího propojení Strážovská Radkovská, nástavba podlaží administrativně správní budovy v areálu společnosti Schäfer Menk s.r.o., průmyslová zástavba v areálu firmy Kondor, stavba bytového domu při ulici Věštínské (poslední z bytových domů v lokalitě Mramorka), obnova komunikací v rámci stavby TV Radotín západ, přeložky inženýrských sítí v rámci stavby Protipovodňových opatření, zařízení staveniště pro Silniční okruh. Byly zkolaudovány stavby : Sběrný dvůr, přisvětlení přechodu pro chodce nám. Osvoboditelů, veřejné osvětlení Chrobolská a Sídliště, přístavba knihovny, bytový dům Mramorka C v ulici Zbynické, pěší propojení Safírová V Edenu, několik staveb v areálu ČMC a.s. (chladič cementu, oprava výdejní a stáčecí plochy, stavební úpravy v závodní kuchyni, dávkování redukčních činidel do volně ložených cementů). V letošním roce bylo podáno na odbor výstavby 2379 podání. Z toho bylo 549 stavebních povolení a 424 kolaudačních rozhodnutí. Finanční výbor Finanční výbor pracoval ve složení : Ing. Jaroslav Šindelka předseda, Ing. Petr Binhack, Ing. Miloslav Knotek, Ing. Milan Fiala, Jana Šrůtová. Výbor se scházel pravidelně každé třetí pondělí v měsíci a projednal průběžně plán, plnění a změny rozpočtu městské části. Kromě toho se finanční výbor vyjadřoval k návrhům na likvidaci majetku MČ.

21 Věci sociální Pečovatelská služba V letošním roce pracovalo v Pečovatelské službě : 1 ved. peč. služby 4 pečovatelky 1 pečovatelka do terénu na 0,8 úvazek (přijata od ) 1 řidič 0,6 úvazek K měla Pečovatelská služba 124 klientů. Z toho v DPS K Cementárně žije 30 klientů, v DPS Na Benátkách 13 klientů a zbytek 81 klientů žije v terénu, tj. v Radotíně, ve Velké Chuchli a v Lochkově. Přehled zajištěných úkonů : dovoz obědů (15643), nákupy (3316), pochůzky (633), úklidy domácností (187), odvozy na vyšetření (308), ošetřovatelské úkony (342), praní a žehlení (290/778 kg), ohřev jídla, podání léků (283), koupání v HC (106), koupání v domácnosti klienta (165), převlékání lůžka (7), kadeřnické úkony (157), donáška obědů v DPS K Cementárně (1137), inkontinence (377). Za tyto provedené úkony celkem pečovatelská služba vyúčtovala celkem ,- Kč a za fyzioterapeutické služby ,- Kč. Pečovatelská služba stravovací zařízení V roce 2006 bylo vydáno obědů za celkovou sumu ,- Kč. Během roku zajistilo stravovací zařízení pohoštění k různým akcím Memoriál Hřebejského, Den sousedů, Posvícení, Komise, Vánoční koncert v Koruně, Vánoce v Domech PS.

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Kronika obce Radotína 2005 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Základní umělecká škola po rekonstrukci 2 Obsah : Počasí 4 Události v České republice a ve světě 6 Místní úřad Radotín Správa věcí veřejných

Více

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Kronika obce Radotína 2008 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Obsah : Počasí 4 Události v České republice a ve světě 5 Úřad městské části Radotín Správa věcí veřejných 8 Veřejná zasedání MZ 10 Kancelář

Více

Kronika. obce Radotín. Kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

Kronika. obce Radotín. Kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Kronika obce Radotín 1999 Kronikářka : Ing. Andrea Gruberová Obsah : Změna kronikářky 3 Počasí 4 Události v České republice 5 Správa věcí veřejných 6 Matrika 8 Finance 9 Technické služby 10 Věci sociální

Více

Zpráva o činnosti Městského úřadu, Městské policie Lysá nad Labem za rok 2012

Zpráva o činnosti Městského úřadu, Městské policie Lysá nad Labem za rok 2012 Zpráva o činnosti Městského úřadu, Městské policie Lysá nad Labem za rok 2012 Obsah: Rok 2012 - rok velkých investic Činnost městského úřadu Odbor vnitřních věcí Odbor fi nanční Odbor správy majetku a

Více

Kronika městské části Brno-Slatina

Kronika městské části Brno-Slatina Kronika městské části Brno-Slatina rok 2006 Obsah I. Hlavní události jubilejního roku 2006...4 1. Ve znamení 700. výročí od první autentické písemné zmínky o Slatině...4 2. Výstava Slatina kdysi a dnes...4

Více

Kronika. města Chodova. koncept zpracovala kronikářka města Chodova Jitka Hloušková

Kronika. města Chodova. koncept zpracovala kronikářka města Chodova Jitka Hloušková Kronika města Chodova koncept zpracovala kronikářka města Chodova Jitka Hloušková Kronika města Chodova za rok Úvod Přemýšlela jsem, jak uvést letošní zápis do kroniky. Pro mne osobně je to teprve druhý

Více

KRONIKA MĚSTA STUDÉNKY 2012

KRONIKA MĚSTA STUDÉNKY 2012 KRONIKA MĚSTA STUDÉNKY 2012 Kronikářka: Bohumíra Šrámková Starosta: Ladislav Honusek Razítko: Tato kronika obsahuje 111 stran, tj. slovy jednostojedenáct stran. 1 OBSAH 1. POLITICKÝ A VEŘEJNÝ ŽIVOT MĚSTA

Více

OSTROVSKÝ. MĚSÍČNÍK VII. ročník Město Ostrov v roce 2004 Zastupitelstvo města ZDARMA

OSTROVSKÝ. MĚSÍČNÍK VII. ročník Město Ostrov v roce 2004 Zastupitelstvo města ZDARMA TOP SERVISZ OSTROVSKÝ MĚSÍČNÍK VII. ročník Město Ostrov v roce 2004 Zastupitelstvo města Členové zastupitelstva města zasedali šestkrát na řádném zasedání zastupitelstva a přijali 234 usnesení. Jedno mimořádné

Více

KRONIKA KOPŘIVNICE ROK 2005

KRONIKA KOPŘIVNICE ROK 2005 KRONIKA KOPŘIVNICE ROK 2005 Zpracoval: Mgr.Zdeněk Babinec KRONIKA...1 Úvod...3 Kopřivnický kalendář...4 Leden... 4 Únor... 5 Březen... 5 Duben... 6 Květen... 7 Červen... 7 Červenec... 8 Srpen... 9 Září...

Více

PAMĚTNÍ KNIHA MĚSTYSE ŠKVORCE ve Středočeském kraji

PAMĚTNÍ KNIHA MĚSTYSE ŠKVORCE ve Středočeském kraji PAMĚTNÍ KNIHA MĚSTYSE ŠKVORCE ve Středočeském kraji TENTO ROČNÍ ZÁPIS Z P R A C O V A L K R O N I K Á Ř : Jan Psota ml. z Hradešína ZA ROK 2 0 0 9 S T A R O S T A O B C E : Ing. Antonín Rubín, v. r. razítko

Více

ZÁPIS DO KRONIKY MĚSTA KOPŘIVNICE

ZÁPIS DO KRONIKY MĚSTA KOPŘIVNICE ZÁPIS DO KRONIKY MĚSTA KOPŘIVNICE ZA ROK 1999 1. OBSAH I. ÚVOD 1. Obsah 2-3 2. Úvod 4 II. PRUBĚH ROKU 1. Kopřivnický kalendář 5-10 2. Počasí 10-13 III. OBYVATELSTVO 1. Všeobecné údaje 14 2. Demografické

Více

č. 3/03 Vyšlo dne 28. 3. 2003

č. 3/03 Vyšlo dne 28. 3. 2003 č. 3/03 Vyšlo dne 28. 3. 2003 Slovo starostky Vážení spoluobčané, uběhlo sto dnů od voleb a je tedy čas na krátké bilancování. Jak už jsme informovali, nejtěžším úkolem bylo umístit v Říčanech agendy převedené

Více

Novoměstský zpravodaj

Novoměstský zpravodaj Novoměstský zpravodaj 5 květen 2013 Foto: František Prouza zpravodaj@novemestonm.cz www.novemestonm.cz Otázky pro starostu Ve středu 17. dubna 2013 byly ve foyeru sálu Zastupitelstva Královéhradeckého

Více

ČTRNÁCTIDENÍK MĚSTA ŽAMBERKA 28. června 2013

ČTRNÁCTIDENÍK MĚSTA ŽAMBERKA 28. června 2013 Žamberské LISTY ŽAMBERSKÉ www.zamberk.cz 1 ČTRNÁCTIDENÍK MĚSTA ŽAMBERKA 28. června 2013 DNES V LISTECH: foto J. Kulhánek Krásné prožití letních měsíců, vydařenou dovolenou a mnoho zážitků přeje čtenářům

Více

ÚVOD. Ročenka města Kopřivnice 1998

ÚVOD. Ročenka města Kopřivnice 1998 ÚVOD Pro zájemce o dění v Kopřivnici, pro zaměstnance nejrůznějších institucí ve městě, pro archiváře a historiky je již počtvrté vydáván sborník základních údajů ze života našeho města. Dostáváte do rukou

Více

OdOlen. měsíčník cena 10 Kč odolen@email.cz www.odolenavoda.cz. OdOlen 2/2013. Foto: Zdeněk Kocur. Foto: Pavel Novotný

OdOlen. měsíčník cena 10 Kč odolen@email.cz www.odolenavoda.cz. OdOlen 2/2013. Foto: Zdeněk Kocur. Foto: Pavel Novotný 2 OdOlen zpravodaj města Odolena Voda 2013 měsíčník cena 10 Kč odolen@email.cz www.odolenavoda.cz Foto: Zdeněk Kocur Foto: Zdeněk Kocur Foto: Zdeněk Kocur Foto: Pavel Novotný OdOlen 2/2013 1 fotogalerie

Více

Přibyslavský. www.pribyslav.cz ÚNOR 2015 ČÍSLO 290. Těžba uranu může ovlivnit naši budoucnost dříve a více, než si myslíme str. 3

Přibyslavský. www.pribyslav.cz ÚNOR 2015 ČÍSLO 290. Těžba uranu může ovlivnit naši budoucnost dříve a více, než si myslíme str. 3 Přibyslavský O B Č A S N Í K ÚNOR 2015 ROČNÍK XXV ČÍSLO 290 ZDARMA Těžba uranu může ovlivnit naši budoucnost dříve a více, než si myslíme str. 3 Z Městského úřadu Přibyslav Zprávy z jednotlivých odborů

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 20 12 1

VÝROČNÍ ZPRÁVA 20 12 1 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012 1 2 O B S A H 1. Úvodní slovo starosty 3 2. Stručná charakteristika města Tišnova 7 3. Struktura veřejné správy města Tišnova 17 4. Organizace zřizované městem Tišnovem 33 5. Významné

Více

ADAMOVSKÝ ZPRAVODAJ. říjen 2010. Busta Bedřicha Smetany na Smetanově náměstí. Fotografie ze slavnostního odhalení v roce 1937.

ADAMOVSKÝ ZPRAVODAJ. říjen 2010. Busta Bedřicha Smetany na Smetanově náměstí. Fotografie ze slavnostního odhalení v roce 1937. ADAMOVSKÝ ZPRAVODAJ říjen 2010 Busta Bedřicha Smetany na Smetanově náměstí. Fotografie ze slavnostního odhalení v roce 1937. Dožínky v MKM tvorba chlebových placek Cestujeme po Evropě - obkreslování obětí

Více

Rok 2009 v Kopřivnici

Rok 2009 v Kopřivnici KRONIKA KOPŘIVNICE ROK 2009 1 Obsah Rok 2009 v Kopřivnici... 3 Městský úřad Kopřivnice... 12 Zastupitelstvo města... 12 Rada města... 14 Městská policie... 17 Činnost jednotky Sboru dobrovolných hasičů...

Více

Milé čtenářky, vážení čtenáři,

Milé čtenářky, vážení čtenáři, zdarma www.mestotynec.cz noviny města Týnec nad Sázavou ročník XXII únor 2012 číslo 1 Milé čtenářky, vážení čtenáři, únorové Týnecké listy Vám přináší nové informace: zastupitelstvo schválilo rozpočet

Více

Zpravodaj městyse Krucemburk 1/2015

Zpravodaj městyse Krucemburk 1/2015 Zpravodaj městyse Krucemburk 1/2015 SLOVO STAROSTY Vážení spoluobčané, zima, která nás příliš nepotěšila sněhovou nadílkou, je za námi a dnes už se těšíme z jarního období, které nás znovu nabije svěží

Více

R O K 2 0 0 8. P o č a s í

R O K 2 0 0 8. P o č a s í R O K 2 0 0 8 P o č a s í Leden Začátkem ledna leželo asi 5 cm sněhu a bylo umrzlo. Nejnižší ranní lednová teplota klesla 5.ledna na 7 stupňů a díky větru lezl mráz do těla. Od 8. ledna se začalo oteplovat

Více

měsíčník cena 10 Kč odolen@email.cz www.odolenavoda.cz

měsíčník cena 10 Kč odolen@email.cz www.odolenavoda.cz zpravodaj města Odolena Voda ODOLEN měsíčník cena 10 Kč odolen@email.cz www.odolenavoda.cz 22015 Fota: Zdeněk Kocur Slavnostní předání titulu Partnerská škola Českého volejbalového svazu na třetím ročníku

Více

TÝNECKÉ LISTY. Milé čtenářky, vážení čtenáři, Informace z radnice O2 nás informovalo o zrušení telefonního automatu

TÝNECKÉ LISTY. Milé čtenářky, vážení čtenáři, Informace z radnice O2 nás informovalo o zrušení telefonního automatu zdarma ročník XXV březen 2015 TÝNECKÉ LISTY číslo 1 noviny města Týnec nad Sázavou Milé čtenářky, vážení čtenáři, v rukou máte první vydání Týneckých listů v roce 2015. Opět Vám přinášíme informace o dění

Více

JEDOVNICKÝ LEDEN/ÚNOR 2015

JEDOVNICKÝ LEDEN/ÚNOR 2015 JEDOVNICKÝ ZPRAVODAJ LEDEN/ÚNOR 2015 JEDOVNICKÝ ZPRAVODAJ 01/02 2015 Obsah Informace z rady a zastupitelstva... 3 Další důležité informace pro občany... 8 Z policejních záznamů... 12 Společenská kronika...

Více

ROSA. Zpravodaj Rosicka. Zpravodaj Rosicka KVĚTEN 2006 5

ROSA. Zpravodaj Rosicka. Zpravodaj Rosicka KVĚTEN 2006 5 ROSA Zpravodaj Rosicka Zpravodaj Rosicka KVĚTEN 2006 5 Z OBSAHU: Oznámení o místě a době konání voleb......... 4 Výpisy z usnesení zastupitelstva a rady......... 6 Výměna občanských průkazů................

Více

Z obsahu. Zasedání městské rady Rozpočet Informace z radnice Zprávy z kraje Květinový den Kriminalita Co to znamená být šťastný Domov důchodců Kultura

Z obsahu. Zasedání městské rady Rozpočet Informace z radnice Zprávy z kraje Květinový den Kriminalita Co to znamená být šťastný Domov důchodců Kultura duben 2003 SVĚTELSKÝ ZPRAVODAJ strana 1 Z obsahu Zasedání městské rady Rozpočet Informace z radnice Zprávy z kraje Květinový den Kriminalita Co to znamená být šťastný Domov důchodců Kultura Příroda se

Více

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2010-11

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2010-11 I. základní škola, Říčany Masarykovo nám. 71 Tel. 323 602 794 http://1zs.ricany.cz e-mail: 1zs@1zs.ricany.cz Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2010-11 Zpracovala : Mgr. Svatava Škroníčková,

Více

roudnické vinobraní navštívilo deset tisíc lidí J

roudnické vinobraní navštívilo deset tisíc lidí J Měsíčník pro Roudnici nad Labem a okolní obce Roudnické noviny říjen 2014 Do poštovních schránek zdarma / v infocentru a v knihovně 15 Kč roudnické vinobraní navštívilo deset tisíc lidí J ako každoročně

Více