Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Kronika. obce Radotína. kronikářka : Ing. Andrea Gruberová"

Transkript

1 Kronika obce Radotína 2006 kronikářka : Ing. Andrea Gruberová

2 Obsah : Počasí 4 Události v České republice a ve světě 6 Místní úřad Radotín Správa věcí veřejných 9 Veřejná zasedání MZ 15 Matrika 15 Odbory MÚ 16 Věci sociální 21 Technické služby 22 Domovní správa 23 Životní prostředí 24 Výstavba v Radotíně 25 Kultura 26 Školství 29 Doprava 38 Politika 40 Průmysl 41 Služby 41 Obchod 42 Sport 43 Volný čas dětí 51 Společenské organizace 53 Policie 55 Kriminalita 55 Společnost 56

3 Nové prostory radotínské knihovny

4 Počasí Počasí v tomto roce bylo nevyrovnané, trpělo náhlými zvraty a extrémními jevy. Průměrná roční teplota činila +9,1 C, úhrn ročních srážek dosáhl 470 mm, což je 50 mm pod dlouhodobým průměrem.nejteplejšími měsíci byly červenec, červen a září, nejstudenějšími leden, únor a březen. Letních dnů bylo 53, první letní den s teplotou +25 C byl zaznamenán již 26. dubna, poslední s teplotou +25,1 C 27. září. Nejvíce letních dnů bylo v červenci /29/, v červnu /16/, v srpnu jenom 4, v září 3. Tropických dnů, v nichž teplota denního maxima dosáhne +30 C, bylo 21 - nejvíce v červenci /l6/, v červnu /4/, v srpnu jen jeden. Tropické noci s teplotou nad +20 C byly jen dvě - v červnu a v červenci. První přízemní mrazík se objevil již 17. a 18. října. Nejstudenějším měsícem byl leden. Podle měření hydrometeorologů napadlo v zimě na mnoha místech nejvíce sněhu za posledních 50 let. Rok začal mírnou oblevou, sněhová pokrývka se vytratila, až nastoupily mrazy -14 C, zamrzly rybníky a děti mohly bruslit. V únoru napadl nový sníh (10 cm), pak bylo celkem mírné počasí. V březnu nastoupily opět mrazy a sněžilo, dne napadlo 22 cm sněhu. Kvůli sněhové kalamitě muselo být tento den na deset hodin uzavřeno letiště v Praze - Ruzyni. Sníh vydržel až do , kdy se prudce oteplilo. V Klementinu 27. března naměřili teplotní rekord, ale tentokrát ji. plusový: + 20,8 ºC (nejméně bylo naměřeno v roce 1853 a to -8,8 ºC). Některé oblasti naší republiky postihly těžké povodně. Druhý stupeň povodňové aktivity vyhlásil na celém území metropole ve večerních hodinách 28. března krizový štáb města. Začaly nepřetržitě zasedat povodňové komise městských částí. Občané byli neustále informováni o stavu hlášením v místním rozhlase. Voda ve Vltavě a Berounce neustále stoupala. Hrozily záplavy městských částí Prahy 16 a Troje, omezení dopravy a uzavření některých stanic metra. Berounka kulminovala ve večerních hodinách na výšce 192,98 cm na vodočetné lati pod lávkou v Radotíně. Hladina Vltavy neustále stoupala. Hrozily záplavy a nebezpečí zpětného vzedmutí Berounky. Byly neprodleně organizována protipovodňová opatření k předpokládanému scénáři povodňové situace. Katastrofický scénář se naštěstí nenaplnil. Vltava kulminovala následující den na průtoku 1470 m/s a Berounka zaznamenala mírný pokles. V ranních hodinách 1. dubna se snížila výška hladiny v Berouně o více jak metr. Hladiny obou řek pozvolna klesaly. Nejvíce postiženou oblastí ve správním obvodě Prahy 16 byla Městská část Praha - Zbraslav, kde byly částečně zaplaveny osada Závist a ulice Spojařů. Jako jediná evakuovala 150 občanů. V Radotíně byla na několika místech zaplavena cyklostezka a spodní část cesty v Šárově kole.

5 V dubnu již nastoupilo teplé počasí a to s mírnými výkyvy vydrželo do května. Až přišlo prudké ochlazení, pršelo a muselo se v domácnostech dokonce i topit. Bylo deštivé počasí, spadlo 108 mm srážek. V České republice panovala nejdelší zima "století". Ze statistik hydrometeorologického ústavu, které vede od roku 1926, totiž vyplývalo, že až dosud vládl rekord z roku 1970 se 123 dny souvislé sněhové přikrývky v nadmořské výšce nad šest set metrů. Už 12. dubna však Češi prožívali celých 148 dnů pod sněhem. Zima přitom v horách odstartovala již 15. listopadu 2005, kdy napadl sníh. Letos sice nepanovaly ani zdaleka rekordní mrazy, dlouhodobé průměrné teploty byly nicméně znatelně nižší. Červen byl celkově teplý, dne rtuť teploměru vyšplhala na 34 C, byl i mírně srážkami uspokojivý (62 mm). V červenci bylo sucho, teploty se pohybovaly na C, spadlo pouze 27 mm srážek. Až přišel déšť 32 mm, přepršky pokračovaly až do konce měsíce. Září bylo teplé, chudé na srážky pouze 10 mm, říjen byl teplý, na stanici v Libuši naměřili rekordní teplotu +21,6 C. První sníh napadl , dne spadlo 7 mm dešťových srážek a svítilo slunce, ohlásil se mírný mrazík -2 C. V prosinci nastoupily dešťové přeháňky, v noci klesaly teploty mírně pod bod mrazu, napadly 3 cm sněhu, který na Silvestra roztál, přes den teplot dosáhla +6 C. Hydrologická stanice na břehu potoka Hydrologická stanice vyrostla u železničního viaduktu v centru Radotína. Tato stavba je určena pro sledování Radotínského potoka. Na rozdíl od limnigrafické stanice v Berouně ale nebude sloužit k průběžnému oznamování výšky hladiny a průtoku.pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který je investorem, ji využijí pro vyhodnocování bilancí množství podzemních vod v barrandienu a pro simulace na ostatních nesledovaných malých vodních tocích.

6 Události v České republice a ve světě Na podzim minulého roku byl schválen nový zákon o provozu na pozemních komunikacích, který zavádí tzv. bodový systém. Zákon začal platit v červenci V lednu proti ministru zdravotnictví Dr. Rathovi stávkovali lékárníci. Po lékárnících se k protestu 24. února přidali v Praze soukromí lékaři. Republiku navštívil začátkem března ruský prezident Vladimir Putin, byla to první návštěva z Ruska od roku 1993, kdy zde byl prezident Jelcin. Volby do poslanecké sněmovny ve dnech června měly napínavý průběh a nakonec skončily kupodivu vyrovnaným počtem mandátů levice a pravice 100:100. Ve volbách zvítězila ODS, a tak byl její předseda Mirek Topolánek pověřen prezidentem republiky Václavem Klausem, aby sestavil novou vládu, což byl za dané situace úkol nadmíru těžký. Po několika neúspěšných pokusech se začátkem září podařilo sestavit Topolánkovi vládu ODS. Ta opět nedostala důvěru. V prosinci sice schválil Parlament rozpočet na příští rok, ale o další trojkoaliční" vládě, kterou sestavil předseda ODS Topolánek až koncem prosince, se hlasovalo až v lednu. Podzimní volby do senátu vyhrála opět ODS, i když i ČSSD si polepšila v počtu získaných mandátů. V komunálních volbách byli nejúspěšnější kandidáti nezávislí. Světoví astronomové rokovali v Praze a rozhodli, že Pluto už nebude planetou. Ve Varšavě na soutěži MISS WORLD získala tento nejvyšší světový titul Česka Taťána Kuchařová. V prosinci byl zatčen ošetřovatel havlíčkobrodské nemocnice Petr Zelenka pro podezření ze zavinění smrti osmi pacientů, kterým podal smrtící dávky Heparinu s následným vykrvácením. Od Nového roku začal platit zákon, který zakazuje kouřit na zastávkách městské hromadné dopravy, ve školách, v divadlech byl schválen zákon o registrovaném partnerství se ptačí chřipka objevila i u nás, v Hluboké nad Vltavou byly nalezeny uhynulé labutě tvrdil ministr vnitra Ivan Langer, že Praze hrozí teroristické útoky. V centru Prahy se pak objevili policisté se samopaly a v metropoli platila zesílená bezpečnostní opatření. Podle vlády čelila Česká republika poprvé v historii konkrétní vážné hrozně terorismu.

7 Poprvé v historii ČR se víc lidí rodilo, než umíralo. Počet obyvatel během prvního pololetí roku 2006 stoupl zhruba o lidí. Ke konci června žilo v zemi obyvatel. V prvním pololetí se například narodilo dětí, což je téměř o tisícovku víc než v roce 2005 ve stejném období. Stejné výsledky byly i v Praze, kde se během prvního půlroku narodilo 6151 dětí, což bylo oproti stejnému období v roce 2005 o 222 novorozeňat více. V lednu byl zvolen i nejlepší brankář světa za rok 2005, stal se jím Čech Petr Čech. Hokejista Jágr se stal nejlepším evropským hokejistou v dějinách profesionální NHL. V únoru se konaly Zimní olympijské hry v Turíně. Naši sportovci získali jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Kateřina Neumannová vybojovala zlato a stříbro (30 km volně a skiatlon), lyžař Lukáš Bauer skončil druhý v závodě na 15 kilometrů, bronz vybojovali hokejisté. Oštěpař Jan Železný zakončil svou bohatou sportovní kariéru 3. místem na Mistrovství Evropy v atletice. 11. března byl bývalý jugoslávský prezident Slobodan Miloševič nalezen mrtev v cele haagské věznice. 24. března zemřela. znána politička a překladatelka Jaroslava Moserová. Zemřeli dva hrdinové z druhé světové války, gen. František Peřina 6. května ve věku 95 let a gen. František Fajtl 4. října ve veku 94 let. Fidél Castro, vážně nemocen, oslavil osmdesátiny. Republiku potrápily volby Ve dnech 2. a se uskutečnily volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Volby sice vyhrála ODS (35,38%) s nejlepším výsledkem v dějinách, ale ve finále jí to nebylo nic platné, neboť pravice i levice získaly po 100 křeslech. ČSSD získala 32,32%, KSČM 12,81%, KDU-ČSL 7,22%, Strana zelených 6,29%. Prezident pověřil sestavením vlády Mirka Topolánka (ODS), který se domluvil s KDU-ČSL a SZ na sestavení středopravého kabinetu. 16. srpna pak Topolánek vystřídal v premiérské funkci Jiřího Paroubka, který podal demisi. Topolánek se stal sedmým premiérem ČR. ODS jednala i s ČSSD, ta však jednání ukončila a nabídla vytvoření koalice lidovcům. Miroslav Kalousek se dohodl na vzniku vlády ČSSD a KDU-ČSL s tichou podporou KSČM.

8 To však rozzlobilo lidovce z regionů a Miroslav Kalousek rezignoval na post šéfa strany, poté odstoupili i tři místopředsedové. Topolánek skutečně sestavil vládu, která je po osmi letech opět pravicová, jenže ve Sněmovně důvěru nezískala (3.10). Čtyři měsíce po volbách se začínalo prakticky znovu. 20. a se konaly komunální a senátní volby; i v nich vítězí ODS. Následně pak prezident Václav Klaus 6. listopadu oznámil, že i na druhý pokus chce premiérem jmenovat šéfa ODS Mirka Topolánka tak byl Topolánek jmenován znovu premiérem. Jedná opět s ČSSD, ale znovu bez výsledku prezident Václav Klaus odmítl jmenovat novou vládu Mirka Topolánka a poslal jej zpátky k jednacímu stolu. Mezi oběma politiky tak poprvé vypukl otevřený konflikt. Další den pak byl již prezident smířlivější. Rok 2006 tak skončil, aniž by se politická situace v České republice zklidnila a aniž by byla ustanovena nová vláda.

9 Místní úřad Radotín Správa věcí veřejných Radotínský bál 11. radotínský bál se konal v radotínské sokolovně. Cena vstupenky byla stanovena na 130,- Kč a cena místenky za 20,- Kč. Oprava hřbitovů v Radotíně Městská část obdržela v říjnu 2005 dotaci ve výši 1,2 mil. Kč na opravu hřbitovů v Radotíně. Byl proveden soupis oprav pro starý hřbitov u Berounky a pro urnový háj v Otínské ulici. Zámečnické práce na opravu vstupních vrat, vrátek a opravu kříže starého hřbitova byly objednány u radotínské zámečnické firmy Spilka ve výši ,- Kč. Práce na opravu schodišť byly objednány u Stavební firmy Šlehofer a.s. Zednické práce na opravy a úpravy ploch a oplocení byly objednány u firmy REGIS s.r.o. Jmenování grantové komise Na rok 2006 byla ustanovena Grantová komise pro posuzování grantů volnočasových aktivit, sportu a kultury ve složení : Předseda zást. Starostky Mgr. Karel Hanzlík Členové starostka Hana Žižková zástupce školské komise Petr Martínek radní Ing. Milan Bouzek vedoucí OE Marta Tišlová předseda Finančního výboru Ing. Jaroslav Šindelka Tajemník Miloslava Černá Bezpečnostní komise a Krizový štáb - Pro volební období byla jmenována Bezpečnostní rada a Krizový štáb správního obvodu Praha 16 : Složení Bezpečnostní rady : Předseda Mgr. Karel Hanzlík starosta MČ Praha 16 Místopředseda Mgr. Miroslav Knotek zástupce starosty Člen Mgr. Renata Hůlková starostka MČ Praha Zbraslav Člen Mgr. Miroslav Čížek starosta MČ Praha Lipence Člen Ing. Jiří Rendl starosta MČ Praha Lochkov Člen Stanislav Fresl starosta MČ Praha Velká Chuchle Člen Pavel Čornej tajemník ÚMČ Člen mjr. Václav Dbalý zástupce velitele Služby pořádkové policie a služby železniční policie PČR obvodního ředitelství Praha 2 Člen František Staněk velitel stanice č. 8 HZS Praha - Radotín

10 Člen František Drož starosta SDH Praha Radotín Tajemník Ing. Jan Poslušný úsek krizového řízení ÚMČ Složení Krizového štábu : členové bezpečnostní rady : vedoucí Mgr. Karel Hanzlík starosta MČ Praha 16 zást.vedoucíhomgr. Miroslav Knotek zástupce starosty Člen Pavel Čornej tajemník ÚMČ Člen mjr. Václav Dbalý zástupce velitele Služby pořádkové policie a služby železniční policie PČR obvodního ředitelství Praha 2 Člen František Staněk velitel stanice č. 8 HZS Praha - Radotín Člen František Drož starosta SDH Praha Radotín Tajemník Ing. Jan Poslušný úsek krizového řízení ÚMČ členové stálé pracovní skupiny KŠ : Člen Miroslav Moravec vedoucí OOS Člen Emil Souček technický redaktor Člen Ing. Jarmila Nováková vedoucí OŽP Člen Libuše Radová zástupkyně vedoucí OE Člen Ing. Lenka Böhmová vedoucí OV Člen Tomáš Zocher pracovník TS Člen Věra Sehnalová vedoucí DS Člen Mgr. Roman Král ředitel ZŠ Praha - Radotín Člen Věra Rohlíková ředitelka MŠ Praha - Radotín Člen MUDr. Štěpán Binko praktický lékař NZZ Sídliště 1100 Povodňová komise - Pro volební období byla jmenována povodňová komise ve složení : Mgr. Karel Hanzlík (předseda), členové - Mgr. Miroslav Knotek, Ing. Milan Bouzek, Pavel Čornej, Miroslav Moravec, Ing. Jarmila Nováková, Emil Souček, Ing. Jan Poslušný, Václav Šika, Karel Jiras, MUDr. Miloš Schwarz, Ing. Lenka Hübnerová a Jan Martínek. Pověření vykonávání svateb Rada pověřila oddáváním tyto členy zastupitelstva : Mgr. Karel Hanzlík, Mgr. Miroslav Knotek, Ing. Milan Bouzek, Hana Žižková, Ing. Petr Binhack, Ing. Jiří Holub, Ing. Jaroslav Šindelka, Ing. Rudolf Zumr Rozdělení kompetencí rada schválila rozdělení činností a pracovních náplní :

11 Starosta bezpečnost a veřejný pořádek, životní prostředí, správa majetku, kultura, sport a volný čas mládeže, rozpočet, ekonomika, Noviny Prahy 16 I. zástupce starosty školství, krizové řízení, investice, obchod, služby, redakční činnost novin II. zástupce starosty stavební činnost, územní plán, doprava radní Hana Žižková sociální oblast, zdravotní oblast radní Ing. Jan Farník informatika, bytová oblast Jmenování finančního výboru pro volební období : Ing Jiří Šindelka předseda Libuše Radová tajemnice Jana Šrůtová člen Marie Řezníčková člen Petr Víšek - člen Petr Weber člen Jmenování kontrolního výboru pro volební období : Martin Votava předseda Libuše Radová tajemnice PhDr. František Černohorský člen František Novotný člen Ing. Petr Šiška člen Hana Rozenská člen Jmenování členů komisí Rada jmenovala členy komisí RMČ pro volební období v tomto složení : Stavební komise: Ing. Jiří Holub - předseda Ing. Milan Bouzek Vladimír Sebastianides Ing. Rudolf Zubr Ing. Milan Stodola Ing. arch. Kolářová Ing. Jiří Gut Jan Nováček Bytová komise : Ing. Jan Farník předseda

12 PhDr. František Černohorský Ing. Josef Barvíř Hana Kondelíková Lenka Pagačová Věra Sehnalová Jan Nováček Letopisecká komise : Ing. Petr Binhack předseda MUDr. Miroslav Dlouhý Karel Dušánek Ing. Irena Farníková Ing. Andrea Gruberová Mgr. Tomáš Hromádka Ing. František Chaloupka Hana Jakubičková Otakar Lachman Ferdinand Löffelmann Miroslav Pátek Štěpán Rak ml. Bořivoj Zelený Ing. Rys František čestný člen Školská a kulturní komise : Mgr. Ivana Pikalová předseda Mgr. Miroslav Knotek Zuzana Procházková Mgr. Radko Volemann Jana Rysová Jaroslava Boháčová Zuzana Wimmerová Mgr. Jan Stárka Komise životního prostředí a veřejného pořádku : Ing. Zumr - předseda Mgr. Karel Hanzlík Doc. František Vláčil

13 Ing. Vladislav Šimáček Ing. Jiří Horák Ing. Tomáš Zajíček Ing. Pavel Jirásek Sociálně zdravotní komise : Hana Žižková předseda PhDr. Jarmila Strádalová Jana Gutová Jana Petrová Gisela Staňková Zdena Čadilová Růžena Saková Olga Habadová Naděžda Mašková Božena Říhová Vlasta Potůčková Zákaz kouření na úřadech Od ledna 2006 je zakázáno v budovách státních orgánů a organizací. Vlajka pro Tibet - Dne 10. března 2006 uplynulo 47 let ode dne povstání Tibeťanů proti čínské okupaci ve Lhase. V reakci na tuto událost vznikla v západní Evropě v polovině 90. let dnes již celosvětová akce Vlajka pro Tibet, ke které se Česká republika připojuje od roku Vyvěšením tibetské vlajky 10. března na budovu ÚMČ Praha 16 vyjádřila MČ Praha 16 i letos opět podporu této akci, tak jako stovky jiných subjektů po celé ČR. Radotín navštívil Topolánek - V půlce března navštívil Radotín a setkal se se zástupci místních samospráv předseda Občanské demokratické strany Mirek Topolánek. K setkání došlo na základě pozvání starostky Městské části Prahy 16 Hany Žižkové. Po přivítání na radotínské radnici se předseda ODS především zajímal o problémy na úrovni komunální politiky a o případné budoucí záměry samospráv. Následovala prohlídka technologie výroby v radotínské cementárně za odborného výkladu ředitele závodu Ing. Ladislava Damaška. Následovala prohlídka domu s pečovatelskou službou, kde si předseda občanských demokratů vedle moderně zařízené stravovací části prohlédl i ubytovací blok seniorů, se kterými velice vstřícně pohovořil. Poté se z Radotína přesunul na Zbraslav. Jiří Holub čestným občanem Radotína - Na posledním zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 16, které se konalo 25. září ve velkém sále Kulturního střediska U

14 Koruny, udělili místní poslanci čestné občanství bývalému starostovi a v současné době zástupci starostky Ing. Jiřímu Holubovi. Do čela radotínské radnice byl poprvé zvolen v roce 1990 a později ještě dvakrát. Ačkoli v komunálních volbách v roce 2002 nekandidoval jako lídr Občanské demokratické strany, získal největší počet preferenčních hlasů a po následující čtyři roky působil jako radotínský místostarosta. Během 16 let jeho manažerské činnosti došlo v Radotíně k viditelným a významným změnám. Jen namátkově - uskutečnila se výstavba technické vybavenosti přibližně ve dvou třetinách městské části, podařilo se zrekonstruovat a zmodernizovat stav většiny místních komunikací, byla realizována privatizace bytových domů. V sociální oblasti se za Holubovy vlády podařilo vybudovat Dům s pečovatelskou službou či moderní zdravotnické zařízení. Zásadní podíl má Ing. Jiří Holub i na tom, že se Radotín stal pověřenou obcí z hlediska poskytování státní správy a sídlem správního obvodu nejen pro svůj katastr, ale i pro území Lipenců, Lochkova, Velké Chuchle a Zbraslavi. Městská část Praha 16, respektive Radotín, má v současné době uděleno pět čestných občanství, včetně Holubova. Udělena byla roku 1899 Václavu Schmiedovi, řídícímu učiteli v Radotíně, v květnu 1903 Jeho Jasnosti knížeti Jiřímu z Lobkovic, nejvyššímu maršálkovi Království českého a po roce 1945 dvěma radotínským rodákům, které jej získali za zásluhy ve II. světové válce, gen. Josefu Ejemovi a plk. Antonínu Šupáčkovi. Nové vedení V letošním roce došlo k zásadním změnám v čele radnice. Dosavadní starostka a nově zvolená členka Zastupitelstva hlavního města Prahy Hana Žižková dostala od primátora a volebního lídra ODS MUDr. Pavla Béma nabídku, která se neodmítá Pozvánku do městské rady, v níž měla na starosti školství, a to dokonce jako náměstkyně primátora. Starostou Městské části Praha 16 byl zvolen Mgr. Karel Hanzlík, dosavadní zástupce starostky a šéfredaktor Novin Prahy 16. Pozici 1. zástupce starosty zastával Mgr. Miroslav Knotek, který v minulém volebním období působil v zastupitelstvu a byl předsedou Komise školské a kulturní. 2. zástupcem starosty, zodpovědným za oblast výstavby, byl dlouholetý radní Ing. Milan Bouzek. Pětičlennou radu doplnila dvojice Hana Žižková a Ing. Jan Farník, který má na starosti informatiku. Všichni kandidovali za ODS, jež získala drtivou většinu 12 z 15 zastupitelů. Finance - Za rok 2006 byly výdaje celkem ,- Kč a příjmy ,- Kč.

15 Veřejná zasedání MZ První veřejné zasedání zastupitelstva MČ Praha 16 Radotín se konalo 27. března od v Kulturním středisku U Koruny. Další zasedání se konala a Poslední zasedání se konalo v Kulturním středisku U Koruny. V průběhu tohoto posledního zasedání byly oznámeny výsledky voleb v městské části a proběhla volba starosty, zástupců starosty, členů Rady MČ a předsedů kontrolního a finančního výboru. Poté bude následovat řádné zasedání ZMČ s projednáním majetkových záležitostí. Matrika Narození Zapsány byly 4 případy narození, 50 případů o uznání otcovství k dosud nenarozeným dětem a odesláno 25 hlášení o uzavření manželství rodičů dětí do příslušných matrik. Akce Vítání nových občánků Radotína se uskutečnila celkem 6 x. Uvítáno bylo 55 dětí. Uzavření manželství V matričním obvodě Praha 16 se uskutečnilo 151 svatebních obřadů (106 sňatků na Zbraslavi, 44 sňatků v Radotíně a 1 sňatek ve Velké Chuchli). Bylo vydáno 7 osvědčení k uzavření manželství církevními úřady a 3 rozohdnutí o povolení uzavřít manželství mimo obřadní síň. Úmrtí Za rok 2006 bylo v knihách zemřelých Prahy 16 zapsáno 62 případů úmrtí (21 v Radotíně, 8 ve Velké Chuchli, 1 v Lochkově, 27 na Zbraslavi, 5 v Lipencích). Změny jména a příjmení V roce 2006 bylo vydáno 7 rozhodnutí o změně příjmení a jména. 1x bylo přijato prohlášení o užívání druhého jména. 9x bylo přijato prohlášení o užívání příjmení v mužském tvaru.

16 Odbory MÚ Odbor správy majetku Z investičních prostředků bylo provedeno : - rekonstrukce a přístavba knihovny v ul. Loučanská - pěší propojení ulic Safírova V Edenu - pěší propojení ulic Strážovská Radkovská - demolice a revitalizace bývalých TS při ul. K Lázním - oprava oplocení hřbitova Na pískách - nakládací rampa v areálu TS - rekonstrukce odd. pasů v budově čp. 21, nám. Osvoboditelů - prodloužení vodovodního řadu v ul. K Lázním - rekonstrukce veřejného hřiště nám. Osvoboditelů (dětský fotbal) - rekonstrukce dětských veřejných hřišť nové a staré sídliště, při MŠ Býšovská a nám. Osvoboditelů - rekonstrukce chodníku před hotelovým domem Odbor dopravy Dnem 1. července 2006 nabyl účinnosti zákon č. 411/2005 Sb., který mimo jiné přinesl další (již devátou) novelu zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Základní záměr novely směřoval zejména k posílení působnosti policie při dohledu nad bezpečností a plynulostí na pozemních komunikacích a zavedení bodového hodnocení při porušení vybraných povinností v provozu na pozemních komunikacích. V letošním roce se realizovalo usměrnění dopravy pomocí vodorovného dopravního značení a zařízení v křižovatce ulic Karlická x Zderazská s cílem zajistit bezpečnější přecházení chodců a zejména dětí k Základní umělecké škole a snížení rychlosti projíždějících vozidel v ulici Zderazská. Byla realizována světelná křižovatka Výpadová x Lahovický most.

17 Odbor občansko správní Přestupky - Za rok 2006 bylo v přestupkové agendě projednáno celkem 94 přestupků, z toho 82 došlých v roce 2006, zbytek přešlo k dokončení z roku Z celkového počtu pak bylo 20 přestupků postoupeno jinému věcně či místně příslušnému orgánu, 22 bylo odloženo. - OOS uložil za přestupky proti občanskému soužití, proti majetku a proti veřejnému pořádku pokuty v celkové výši celkem ,- Kč. Obecně prospěšné práce - Od Obvodního soudu pro Prahu 5 došlo 6 usnesení o nařízení výkonu. Práce jsou vykonávány zdarma a ve volném čase odsouzených namísto trestu odnětí svobody v rámci Technických služeb Radotín. Jedná se o úklidové a pomocné práce na území MČ Praha 16. Bytová agenda - K odboru občansko správnímu bylo podáno 36 žádostí o nájem bytu. Přiděleno bylo 24 bytů, z toho 9 bytů z fondu Městské části Praha 16, šest bytů do DPS, dva malometrážní byty a dále se uskutečnila čtyři výběrová řízení na byty s dluhem. - Konalo se 12 zasedání bytové komise. Písemné a osobní gratulace k významným životním jubileím radotínských občanů Ve spolupráci se sociální komisí bylo rozesláno 414 blahopřání k významným životním jubileím radotínských občanů a z tohoto počtu členky komise 96 jubilantům, kteří oslavili 80, 85, 90 a více let popřály osobně a předaly dárkové balíčky s kytičkou. V prosinci se uskutečnila tradiční vánoční akce bylo rozesláno 130 vánočních přání a navštíveno 59 nejstarších a někteří sociálně slabší občané, kteří obdrželi vánoční potravinové balíčky. Hřbitovní agenda V roce 2006 bylo zasláno 140 smluv na prodloužení nájmu hrobů a vydáno 42 povolení k uložení a vyjmutí uren na hřbitovech a urnovém háji v Radotíně. Za hřbitovní poplatky bylo vybráno ,- Kč. Občanské průkazy V roce 2006 bylo vydáno 3329 občanských průkazů, provedeno bylo 923 změn trvalého pobytu v informačním systému evidence obyvatel do našeho okresu, zpracováno 486 hlášení o změně trvalého pobytu do jiného okresu. Za správní poplatky a pokuty bylo vybráno na tomto úseku ,- Kč.

18 Cestovní průkazy Bylo vydáno celkem 2265 cestovních pasů, hlášeno bylo 131 ztrát, odcizení, poškození cestovního pasu. Za správní poplatky a pokuty bylo vybráno na tomto úseku ,- Kč. Pracovnice úseku evidence obyvatel a osobních dokladů úspěšně absolvovaly školení aplikace systému pro cestovní pasy s biometrickými údaji. Pracovnice úseku cestovních dokladů úspěšně s touto novou technologií pracují. Proces nabírání žádostí o vydání cestovního pasu se od provádí pomocí zařízení na pořizování biometrických prvků. Odbor sociální a zdravotní V letošním roce se potýká odbor v oblasti doplňkové péče pro rodiny s dětmi a ostatními občany s citelným nedostatkem finančních prostředků. Vzhledem k navýšení některých sociálních dávek koncem roku 2005 a začátkem roku 2006, došlo také k nárůstu vyplácených částek. Proto byly některé platby zpožděny. Odbor státní sociální podpory Od odbor přechází na projekt archivace písemností. První fází tohoto projektu je používání čárových kódů, které se nalepují na každou příchozí písemnost a na odchozí se tisknou čárové kódy v programu. Další fází je skenování veškerých dokumentů a jejich digitální archivace. Odbor životního prostředí Během celého roku, podle finančních a technických možností, byla prováděna údržba břehů a koryta Radotínského potoka. Pro oddělení městské zeleně odboru ochrany prostředí MHMP provádí Lesy hl. m. Prahy. Pokračovalo se v čištění cca od budovy Telefóniky do ul. Hadravská, částečně také v oblasti Na Cikánce.

19 Odbor ekonomický Ekonomický odbor měl v roce zaměstnanců. Kromě zpracování rozpočtu a hospodaření MČ včetně organizací a zařízení provádí odbor další činnosti : - inventarizace majetku agendu vede L.Radová - plakátování v roce 2006 bylo vylepeno 186 plakátů, z toho 87 bylo s platbou poplatku v celkové výši ,- Kč, ostatních 99 (tj. neziskové organizace) bylo osvobozeno od poplatku. - pošta úřadu - místní poplatky o poplatky ze psů - k bylo vybráno celkem ,- Kč. Ke stejnému datu bylo evidováno 931 psů. Přihlášeno bylo 71 a odhlášeno 86. Z celkového počtu psů bylo 722 očipováno nebo tetováno. o místní poplatek z ubytovací kapacity, místní poplatek za rekreační pobyt evidováno 8 provozovatelů ubytovacích služeb, z toho 3 ubytovatelé poskytují rekreační pobyt. Za rekreační pobyt bylo v roce 2006 inkasováno celkem ,- Kč a za ubytovací kapacitu ,- Kč. o místní poplatek za zábor veřejného prostranství za rok 2005 bylo vybráno celkem ,- Kč za 128 záborů veřejného prostranství. - nájemní smlouvy v roce 2006 bylo vedeno celkem 370 nájemních smluv. Celkové vybrané nájemné činilo ,50 Kč. Nedoplatky byly průběžně upomínány. - ekonom dávek státní sociální podpory vede kompletní zajištění agendy dávek státní sociální podpory a veškeré dokumentace toho se týkající. Celkem bylo v roce 2006 vyplaceno na státní sociální podporu ,- Kč. Veškerou tuto agendu zpracovává v návaznosti na agendu Odboru soc.-zdrav. J. Kuhtzová - účetní zpracování rozpočtu a hospodaření MÚ agendu zpracovává účetní Gabriela Chvátalová - mzdové účetnictví agendu mezd i převody finančních prostředků zpracovává H. Rydrychová - převody finančních prostředků příspěvkovým organizacích zřízeným MČ - faktury přijaté a vydané

20 - povolování provozu výherních hracích automatů předpokládaný výtěžek za r je ve výši cca ,- Kč. Veškerou tuto agendu zpracovává L. Papežová - hospodářská činnost MČ veškerou agendu zpracovává Blanka Horáková Odbor výstavby Byla vydána územní rozhodnutí pro stavbu víceúčelové halx, pro inženýrské sítě pro výstavbu rodinných domů v lokalitě Radotín Lahovská. Byla vydána stavebnípovolení pro stavby : STL plynovody v rámci stavby TV Radotín západ, veřejné osvětlení pěšího propojení Strážovská Radkovská, nástavba podlaží administrativně správní budovy v areálu společnosti Schäfer Menk s.r.o., průmyslová zástavba v areálu firmy Kondor, stavba bytového domu při ulici Věštínské (poslední z bytových domů v lokalitě Mramorka), obnova komunikací v rámci stavby TV Radotín západ, přeložky inženýrských sítí v rámci stavby Protipovodňových opatření, zařízení staveniště pro Silniční okruh. Byly zkolaudovány stavby : Sběrný dvůr, přisvětlení přechodu pro chodce nám. Osvoboditelů, veřejné osvětlení Chrobolská a Sídliště, přístavba knihovny, bytový dům Mramorka C v ulici Zbynické, pěší propojení Safírová V Edenu, několik staveb v areálu ČMC a.s. (chladič cementu, oprava výdejní a stáčecí plochy, stavební úpravy v závodní kuchyni, dávkování redukčních činidel do volně ložených cementů). V letošním roce bylo podáno na odbor výstavby 2379 podání. Z toho bylo 549 stavebních povolení a 424 kolaudačních rozhodnutí. Finanční výbor Finanční výbor pracoval ve složení : Ing. Jaroslav Šindelka předseda, Ing. Petr Binhack, Ing. Miloslav Knotek, Ing. Milan Fiala, Jana Šrůtová. Výbor se scházel pravidelně každé třetí pondělí v měsíci a projednal průběžně plán, plnění a změny rozpočtu městské části. Kromě toho se finanční výbor vyjadřoval k návrhům na likvidaci majetku MČ.

21 Věci sociální Pečovatelská služba V letošním roce pracovalo v Pečovatelské službě : 1 ved. peč. služby 4 pečovatelky 1 pečovatelka do terénu na 0,8 úvazek (přijata od ) 1 řidič 0,6 úvazek K měla Pečovatelská služba 124 klientů. Z toho v DPS K Cementárně žije 30 klientů, v DPS Na Benátkách 13 klientů a zbytek 81 klientů žije v terénu, tj. v Radotíně, ve Velké Chuchli a v Lochkově. Přehled zajištěných úkonů : dovoz obědů (15643), nákupy (3316), pochůzky (633), úklidy domácností (187), odvozy na vyšetření (308), ošetřovatelské úkony (342), praní a žehlení (290/778 kg), ohřev jídla, podání léků (283), koupání v HC (106), koupání v domácnosti klienta (165), převlékání lůžka (7), kadeřnické úkony (157), donáška obědů v DPS K Cementárně (1137), inkontinence (377). Za tyto provedené úkony celkem pečovatelská služba vyúčtovala celkem ,- Kč a za fyzioterapeutické služby ,- Kč. Pečovatelská služba stravovací zařízení V roce 2006 bylo vydáno obědů za celkovou sumu ,- Kč. Během roku zajistilo stravovací zařízení pohoštění k různým akcím Memoriál Hřebejského, Den sousedů, Posvícení, Komise, Vánoční koncert v Koruně, Vánoce v Domech PS.

Mapa stránek Praha 3

Mapa stránek Praha 3 ŘAD Úřední deska Aktuálně Volba prezidenta republiky Volná pracovní místa Potřebuji vyřídit X Tiskopisy Organizační struktura ÚMČ Praha 3 Tajemník Odbor kancelář úřadu Oddělení personální práce a mezd

Více

Základní škola a Mateřská škola, Janské Lázně, okres Trutnov. Janské Lázně 30. 6. 2009 Č.j. 34/09

Základní škola a Mateřská škola, Janské Lázně, okres Trutnov. Janské Lázně 30. 6. 2009 Č.j. 34/09 Základní škola a Mateřská škola, Janské Lázně, okres Trutnov Janské Lázně 30. 6. 2009 Č.j. 34/09 Výroční zpráva o činnosti základní školy Školní rok 2008/2009 Charakteristika školy: Základní škola a Mateřská

Více

Rozpočet města Holešova na rok 2009

Rozpočet města Holešova na rok 2009 Rozpočet města Holešova na rok 2009 Příjmy Popis Schválený rozpočet 2009 v tis. Kč Odbor finanční Daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků 22 000 Daň z příjmů ze samostatné výdělečné

Více

Přítomni: PaedDr. Žídková, p. Vostřáková, sl. Hadrbolcová, p. Rystonová, p. Studničková Host: Mgr. Černý Omluven: ing. Vít

Přítomni: PaedDr. Žídková, p. Vostřáková, sl. Hadrbolcová, p. Rystonová, p. Studničková Host: Mgr. Černý Omluven: ing. Vít Z á p i s ze zasedání školské rady při Základní škole a Mateřské škole Lázně Toušeň konaného dne 24. 11. 2011 od 18.00 Přítomni: PaedDr. Žídková, p. Vostřáková, sl. Hadrbolcová, p. Rystonová, p. Studničková

Více

Základní škola a Mateřská škola, Janské Lázně, okres Trutnov. Janské Lázně 29. 6. 2007 Č. j. 42/07

Základní škola a Mateřská škola, Janské Lázně, okres Trutnov. Janské Lázně 29. 6. 2007 Č. j. 42/07 Základní škola a Mateřská škola, Janské Lázně, okres Trutnov Janské Lázně 29. 6. 2007 Č. j. 42/07 Výroční zpráva o činnosti základní školy Školní rok 2006/2007 Charakteristika školy: Základní škola a Mateřská

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 36. řádné jednání rady městské části, konané dne 5. 12. 2012 v 16:00 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: A. Háněl, A. Klímová, S. Hasenkopfová,

Více

Úřední hodiny ředitelka školy denně 13:30-14:30 a po domluvě. zástupce ředitele denně 7:00-8:00 a po domluvě

Úřední hodiny ředitelka školy denně 13:30-14:30 a po domluvě. zástupce ředitele denně 7:00-8:00 a po domluvě Vážení rodiče, předkládáme Vám informační materiál, který Vám pomůže zorientovat se v organizaci, výchovně- vzdělávacím programu a aktivitách naší školy ve školním roce 2012/2014. Další informace pak najdete

Více

Usnesení ze 75. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 23. 10. 2013 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení ze 75. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 23. 10. 2013 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení ze 75. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 23. 10. 2013 na Úřadě MČ Praha-Zličín K jednotlivým bodům programu: 1. CENTRAL GROUP 8.investiční a.s. návrh spolupráce nepřijala k tomuto

Více

Základní škola Kadaň, Na Podlesí 1480, okres Chomutov tel. 0398-334711, tel./fax 0398-332831, E-mail: skola@5zskadan.cz, PSČ 432 01, IČO 46789995

Základní škola Kadaň, Na Podlesí 1480, okres Chomutov tel. 0398-334711, tel./fax 0398-332831, E-mail: skola@5zskadan.cz, PSČ 432 01, IČO 46789995 1 Základní škola Kadaň, Na Podlesí 1480, okres Chomutov tel. 0398-334711, tel./fax 0398-332831, E-mail: skola@5zskadan.cz, PSČ 432 01, IČO 46789995 PROVOZNÍ ŘÁD dle zákona č.258/2000 Sb., o ochraně veřejného

Více

ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2010

ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2010 ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2010 Příjmy výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 625 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 35 000,-- MÍSTNÍ POPLATKY

Více

RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014

RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, POLICE NAD METUJÍ RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 Porady, pedagogické rady, třídní schůzky Provozní porady 1. a 2. stupeň 1. pololetí 2. pololetí 09. 09. 2013 03.

Více

výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 720 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 70 000,--

výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 720 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 70 000,-- ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2009 Příjmy výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 720 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 70 000,-- MÍSTNÍ POPLATKY

Více

11. Vybíjená (Preventan Cup)

11. Vybíjená (Preventan Cup) Příloha č. 1 b PŘEHLED SOUTĚŽÍ A AKCÍ 2013-14 (soutěže doporučené MŠMT ČR + ostatní) termín název soutěže určeno pro místo konání zodpovědný pracovník září 31.8.-1. Vesele do nového školního roku veřejnost

Více

Po: 7:30-8:00 St: 7:30-8:00, 13:30-14:00 Čt: 9:30-10:00 Pá: 7:30-8:00 nebo dle dohody Po,St,Pá: 7:30-8:00 Út: 9:40-10:00. Žáci

Po: 7:30-8:00 St: 7:30-8:00, 13:30-14:00 Čt: 9:30-10:00 Pá: 7:30-8:00 nebo dle dohody Po,St,Pá: 7:30-8:00 Út: 9:40-10:00. Žáci Vážení rodiče,předkládáme Vám informační materiál,který Vám pomůže zorientovat se v organizaci, výchovně- vzdělávacím programu a aktivitách naší školy ve školním roce 2010/2011 Management školy ředitelka

Více

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2008. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč

MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2008. ROZPOČTOVÉ PŘÍJMY: v tis. Kč MĚSTO TIŠNOV, NÁM. MÍRU 111, 666 19 TIŠNOV R O Z P O Č E T NA ROK 2008 Rozpočet projednán dne: 21.11.2007 dne: 14.11.2007 dne: 29.11.2007 ve finančním výboru v radě města v zastupitelstvu města ROZPOČTOVÉ

Více

ROZPOČET OBCE LUBENEC NA ROK 2009 P Ř Í J M Y

ROZPOČET OBCE LUBENEC NA ROK 2009 P Ř Í J M Y ROZPOČET OBCE LUBENEC NA ROK 2009 P Ř Í J M Y 1) DAŇOVÉ v tis. Kč Daň z příjmu FO - závislá činnost 1111 2200 Daň z příjmu FO - podnikatelé 1112 600 Daň z příjmu FO - z kapitálových výnosů 1113 150 Daň

Více

Návrh rozpočtu na rok 2014

Návrh rozpočtu na rok 2014 Kapitola Položka Kod položka Kod kapitola Upr.rozp 2013 Skut 10/ 2013 Návrh 2014 Příjmy Daňové příjmy Daň z příjmu 1111 0 2 000 000 1 997 728 2 500 000 Příjmy Daňové příjmy Daň z příjmu FO 1112 0 500 000

Více

Schválený rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2014 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y

Schválený rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2014 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y Schválený rozpočet MČ Brno - Starý Lískovec na rok 2014 (v tis. Kč) P Ř Í J M Y A. Příjmy daňové a poplatky z vybraných činností 1122 5 500 daň z příjmů právnických osob 1341 400 poplatek ze psů 1342 5

Více

výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 680 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 80 000,--

výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 680 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 80 000,-- ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2008 Příjmy výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 680 000,-- Správní poplatky 220 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 80 000,-- MÍSTNÍ POPLATKY

Více

ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2012

ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2012 ROZPOČET MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-BOSONOHY NA ROK 2012 Příjmy výše příjmů v Kč Daň z příjmů práv. osob za obce 580 000,-- Správní poplatky 80 000,-- Odvod výtěžku z provozování loterií 30 000,-- MÍSTNÍ POPLATKY

Více

Schválený rozpočet města Kostelec nad Orlicí na rok 2012

Schválený rozpočet města Kostelec nad Orlicí na rok 2012 Schválený rozpočet města Kostelec nad Orlicí na rok 2012 v tis. Kč 1. Daňové příjmy 60 291,00 2. Nedaňové příjmy 10 921,59 3. Kapitálové příjmy 12 854,45 4. Přijaté dotace 16 698,51 Příjmy celkem 100 765,55

Více

Právní předpis hl. m. Prahy č.5/2007

Právní předpis hl. m. Prahy č.5/2007 Stránka č. 1 z 10 Zavřít Právní předpis hl. m. Prahy č.5/2007 Obecně závazná vyhláška, kterou se stanoví systénm shromažďování, sběru, přepravy, třídění,využívání a odstraňování komunálních odpadů vznikajících

Více

Výroční zpráva ZŠ a MŠ Hamry nad Sázavou za školní rok

Výroční zpráva ZŠ a MŠ Hamry nad Sázavou za školní rok Výroční zpráva ZŠ a MŠ Hamry nad Sázavou za školní rok 2013 2014 Základní škola a Mateřská škola Hamry nad Sázavou, příspěvková organizace Hamry nad Sázavou 133 591 01 Žďár nad Sázavou tel.: 775 99 44

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 8. řádné jednání rady městské části, konané dne 3. 3. 2009 v 8:00 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: Hůrková, Kobylková, Vejvodová,

Více

Zápis z veřejné schůze ZO Zdětín, konané dne 13. 12. 2006 od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ.

Zápis z veřejné schůze ZO Zdětín, konané dne 13. 12. 2006 od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ. Zápis z veřejné schůze ZO Zdětín, konané dne 13. 12. 2006 od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ. Přítomni : Němeček, Davídková, Macháčková, Hoření, Matuna, Pařízek, ing. Vesecký, Procházka Omluveni : Švarcová

Více

Dům dětí a mládeže při ZŠ Aloise Klára Úštěk Rybniční 203

Dům dětí a mládeže při ZŠ Aloise Klára Úštěk Rybniční 203 Dům dětí a mládeže při ZŠ Aloise Klára Úštěk Rybniční 203 Plán práce na školní rok 2013 2014 platný od 1. 9. 2013 zpracovala Bc. Eliška Ziková 1. Pravidelná zájmová činnost Při DDM bude letos pracovat

Více

Financování : Konto korentní úvěr 500,00 Počáteční stav 2 099,00 Celkem : 41 228,20

Financování : Konto korentní úvěr 500,00 Počáteční stav 2 099,00 Celkem : 41 228,20 Schválený rozpočet na rok 2004 (v tis. Kč) Příjmy: Daňové příjmy 16 050,00 Nedaňové příjmy 1 547,00 Dotace 18 574,20 Příjmy z dobývaného prostoru 100,00 Pitná voda 17,00 Mateřská škola 65,00 Základní škola

Více

Plán činnosti školy na školní rok 2015 / 2016

Plán činnosti školy na školní rok 2015 / 2016 Plán činnosti školy na školní rok 2015 / 2016 1. Výchovně vzdělávací oblast : 1. 1. Exkurze a školní výlety Zpracování plánů exkurzí a školních výletů v souladu s výchovnými a vzdělávacími cíli jednotlivých

Více

Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2014/1 schválené v rámci programu 24. zasedání zastupitelstva obce dne 16.

Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2014/1 schválené v rámci programu 24. zasedání zastupitelstva obce dne 16. Rozpočtové opatření obce Lichoceves č. 2014/1 schválené v rámci programu 24. zasedání zastupitelstva obce dne 16. dubna 2014 SOUHRN Schválený rozpočet 2014 Rozpočet obce po Změna Příjmy 3 960 907,00 4

Více

ZŠ a MŠ Kladno, Vodárenská 2115

ZŠ a MŠ Kladno, Vodárenská 2115 č.j. 1513/2012/ZŠ a MŠ P R O V O Z N Í Ř Á D ZŠ a MŠ Kladno, Vodárenská 2115 I. Údaje o zařízení organizační součást ZŠ ADRESA: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 TELEFON: 312 681

Více

DŮVODOVÁ ZPRÁVA Zpráva o činnosti Rady MČ a ÚMČ Praha Zbraslav od 14. 6. 20. 7. 2011

DŮVODOVÁ ZPRÁVA Zpráva o činnosti Rady MČ a ÚMČ Praha Zbraslav od 14. 6. 20. 7. 2011 Městská část Praha - Zbraslav starosta městské části Praha - Zbraslav 156 03 Praha - Zbraslav, Zbraslavské nám. 464 tel.: 257 111 888, e-mail: ales.hanel@mc-zbraslav.cz DŮVODOVÁ ZPRÁVA Zpráva o činnosti

Více

Usnesení z 81. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 6.1.2010 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení z 81. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 6.1.2010 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení z 81. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 6.1.2010 na Úřadě MČ Praha-Zličín K jednotlivým bodům programu byla přijata tato usnesení: 1.I. vzala na vědomí vyklizení bytu v domě v

Více

Usnesení z 97. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 30. 6. 2014 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení z 97. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 30. 6. 2014 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení z 97. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 30. 6. 2014 na Úřadě MČ Praha-Zličín K jednotlivým bodům programu: 1.A.Stanovení místní úpravy silničního provozu v ul. Křivatcová při č.p.

Více

č. 6/2009 ze zasedání Zastupitelstva obce Holetín konané dne 14. prosince 2009

č. 6/2009 ze zasedání Zastupitelstva obce Holetín konané dne 14. prosince 2009 č. 6/2009 ze zasedání Zastupitelstva obce Holetín konané dne 14. prosince 2009 Zastupitelstvo obce bere na vědomí: Splnění úkolů uvedených v usnesení zastupitelstva obce č. 5/2009 Rozpočtová opatření ze

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 18. řádné jednání rady městské části, konané dne 30. 5. 2012 v 16:00 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: A. Háněl, A. Klímová, S. Hasenkopfová,

Více

NÁVRH VÝDAJŮ ROZPOČTU NA ROK 2015

NÁVRH VÝDAJŮ ROZPOČTU NA ROK 2015 NÁVRH VÝDAJŮ ROZPOČTU NA ROK 2015 11 HOSPODÁŘSTVÍ 2 850,0 - Místní rozhlasy 100,0 - rekonstrukce, rozšíření sítě, uložení vedení do země, běžné opravy, výměna nefunkčních reproduktorů apod. - Opravy, udržování

Více

Technické služby VM s.r.o.

Technické služby VM s.r.o. Výroční zpráva společnosti Technické služby VM s.r.o. Obsah: Za rok 2012 1. Slovo úvodem 2. Údaje o společnosti 3. Majetek společnosti 4. Výsledek hospodaření 5. Činnost středisek 5.1. Středisko čistota

Více

MĚSTO MIMOŇ Odbor správní Městského úřadu Mimoň Mírová 120, 471 24 Mimoň Mimoň III USNESENÍ

MĚSTO MIMOŇ Odbor správní Městského úřadu Mimoň Mírová 120, 471 24 Mimoň Mimoň III USNESENÍ MĚSTO MIMOŇ Odbor správní Městského úřadu Mimoň Mírová 120, 471 24 Mimoň Mimoň III USNESENÍ z 2. zasedání Rady města Mimoň, které se konalo dne 09.01.2012 od 15:00 hodin v zasedací místnosti č. 1 Městského

Více

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Loučka č.1 / 2014, které se konalo dne 3. 12. 2014

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Loučka č.1 / 2014, které se konalo dne 3. 12. 2014 Obec Loučka, Loučka č.76, 783 22 Cholina IČO: 00576247 e-mail: obec.loucka@volny.cz Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Loučka č.1 / 2014, které se konalo dne 3. 12. 2014 Přítomni : Leo Kordas, Marcela

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 28. řádné jednání rady městské části, konané dne 9. 7. 2014 v 16:00 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: A. Háněl, S. Hasenkopfová, F.

Více

Program rozvoje obce Holetín na období 2013-2018 OBEC HOLETÍN. Schváleno usnesením obce č. 6/2012

Program rozvoje obce Holetín na období 2013-2018 OBEC HOLETÍN. Schváleno usnesením obce č. 6/2012 OBEC HOLETÍN Schváleno usnesením obce č. 6/2012 Obec Holetín je tvořena třemi místními částmi Horní Holetín, Dolní Holetín, Horní Babákov. Středem obce Holetín prochází silnice II. třídy č. 355 o délce

Více

Masarykovo nám. čp. 1, PSČ 281 26

Masarykovo nám. čp. 1, PSČ 281 26 Městský úřad Týnec nad Labem Masarykovo nám. čp. 1, PSČ 281 26 Z á p i s č. : 3-2008 z 3. zasedání Zastupitelstva města Týnce nad Labem, konaného dne 27.3. 2008 od 17.00 hodin v kanceláři starosty Města

Více

Návrh rozpočtu obce Študlov na rok 2015 závazným ukazatelem je paragraf

Návrh rozpočtu obce Študlov na rok 2015 závazným ukazatelem je paragraf paragraf položka Příjmy v tis. Návrh rozpočtu obce Študlov na rok 2015 závazným ukazatelem je paragraf 1111 Daň z příjmu fyz. osob ze závislé činn. 914 1112 Daň z příjmu fyz. osob ze samost. výděl. činn.

Více

Kronika obce Sytno 2004

Kronika obce Sytno 2004 1.0. Obyvatelstvo a jeho migrace Kronika obce Sytno 2004 1.1.Významná životní výročí 80 let Hejhalová Marie 70 let Trochová Marta 65 let Šimanová Milada 60 let Kvarda Petr, Kvardová Marie, Šilhanová Marie,Hrubý

Více

Národní škola (č.j. 15724/97-20) blíže viz textová část bod 3.1.

Národní škola (č.j. 15724/97-20) blíže viz textová část bod 3.1. 1. Název školy dle posledního rozhodnutí o zařazení do sítě škol: Základní škola, Praha 6, náměstí Interbrigády 2 (rozhodnutí ze dne 27.12.1999) 2. Zřizovatel: Městská část Praha 6 Úřad m.č., Čs. armády

Více

Závěrečný účet Obce Tvrdonice za rok 2008

Závěrečný účet Obce Tvrdonice za rok 2008 Závěrečný účet Obce Tvrdonice za rok 2008 Účetní jednotka: Obec Tvrdonice Nám.Míru 31/96 691 53 Tvrdonice IČO: 283631 Závěrečný účet se zpracovává dle 17, zák. 250/2000 Sb. o rozpočtových pravidlech územních

Více

Přehled akcí za rok 2010, pořádaných pro uživatele DS Lukov

Přehled akcí za rok 2010, pořádaných pro uživatele DS Lukov Přehled akcí za rok 2010, pořádaných pro uživatele DS Lukov Každý týden pravidelně probíhá: -PO-PÁ - každé ráno od 8 hod rozcvička, po rozcvičce zpěv na oddělení -PO-ČT - pracovnice soc. péče - práce s

Více

OBEC MEZOUŇ Obecně závazná vyhláška obce Mezouň č. 1/2015,

OBEC MEZOUŇ Obecně závazná vyhláška obce Mezouň č. 1/2015, OBEC MEZOUŇ Obecně závazná vyhláška obce Mezouň č. 1/2015, o stanovení systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů a nakládání se stavebním odpadem na území

Více

Přehled usnesení 11. RMČ ze dne 30.3.2011

Přehled usnesení 11. RMČ ze dne 30.3.2011 Přehled usnesení 11. RMČ R-133 Žádost o finanční příspěvek Pavel Michalík R-141 Schválení návrhu nové obecně závazné vyhlášky hl. m. Prahy, o místním poplatku za užívání veřejného prostranství R-142 Dohoda

Více

Rozpočet obce Bernartice nad Odrou na rok 2015

Rozpočet obce Bernartice nad Odrou na rok 2015 Rozpočet obce Bernartice nad Odrou na rok 2015 PŘÍJMY Kč Rozpočtová skladba oddíl položka Daň z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti 1 900 000 1111 Daň z příjmu fyzických osob ze samostatně výdělečné

Více

Výroční zpráva. Havlíčkova 1153 Mateřská škola SLUNÍČKO 293 01 Mladá Boleslav. tel. 0326 723 223/4 IČO : 48683833 IPZ : 600 048 446

Výroční zpráva. Havlíčkova 1153 Mateřská škola SLUNÍČKO 293 01 Mladá Boleslav. tel. 0326 723 223/4 IČO : 48683833 IPZ : 600 048 446 Výroční zpráva školní rok 2008 2009 Havlíčkova 1153 Mateřská škola SLUNÍČKO 293 01 Mladá Boleslav tel. 0326 723 223/4 IČO : 48683833 IPZ : 600 048 446 PRÁVNÍ SUBJEKT - PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE ZŘIZOVATEL

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 13. řádné jednání rady městské části, konané dne 18. 5. 2015 v 15:00 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: Z. Vejvodová, M. Bernardová,

Více

Zápis ze zasedání OZ 27.12.2013

Zápis ze zasedání OZ 27.12.2013 Zápis ze zasedání OZ 27.12.2013 Zasedání Zastupitelstva obce Hejná, bylo zahájeno v 19.00 starostou obce Vlastimilem Šatrou. Starosta přivítal přítomné a konstatoval, že zasedání bylo řádně svoláno. Informace

Více

Usnesení ze 76. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 4.11.2009 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení ze 76. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 4.11.2009 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení ze 76. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 4.11.2009 na Úřadě MČ Praha-Zličín K jednotlivým bodům programu byla přijata tato usnesení: 1. Umístění koše na PE do areálu Zličínský

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 38. řádné jednání rady městské části, konané dne 8. 10. 2014 v 16:00 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: A. Háněl, S. Hasenkopfová, F.

Více

USNESENÍ č. 51/06-04 Z

USNESENÍ č. 51/06-04 Z MĚSTO BECHYNĚ ZASTUPITELSTVO MĚSTA BECHYNĚ USNESENÍ č. 51/06-04 Z ze dne 15.12.2004 Rozpočtové změny Zastupitelstvo Města I. s c h v a l u j e 1. rozpočtovou změnu č.60/2004 - navýšení příjmů na pol.4112

Více

- 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B. - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř.

- 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B. - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř. - 1. 9. Slavnostní zahájení školního roku - 4.9. Třídní schůzka - 1.A,B od 17h. - 5.9. Výstava - Loreta - 4.A,B, 5.B - 9. 9. divadelní představení na nádvoří 4.- 9. tř. - 10. 9. divadelní představení na

Více

CELOROČNÍ PRACOVNÍ PLÁN pro školní rok 2014 2015

CELOROČNÍ PRACOVNÍ PLÁN pro školní rok 2014 2015 Základní škola a mateřská škola D o l n í M ě s t o CELOROČNÍ PRACOVNÍ PLÁN pro školní rok 2014 2015 ZÁKLADNÍ ŠKOLA Organizace školy: Trojtřídní s pěti postupnými ročníky, 39 žáků, jedno oddělení školní

Více

Usnesení z 83. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 3.2.2010 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení z 83. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 3.2.2010 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení z 83. jednání Rady MČ Praha-Zličín, která se konala dne 3.2.2010 na Úřadě MČ Praha-Zličín K jednotlivým bodům programu byla přijata tato usnesení: 1. ávrh na program jednání Zastupitelstva, které

Více

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. Pozn: jedná se pouze o výpis z Organizačního řádu, který slouží pro potřeby výběrového řízení na funkci vedoucí Odboru správního (OS)

ORGANIZAČNÍ ŘÁD. Pozn: jedná se pouze o výpis z Organizačního řádu, který slouží pro potřeby výběrového řízení na funkci vedoucí Odboru správního (OS) ORGANIZAČNÍ ŘÁD Pozn: jedná se pouze o výpis z Organizačního řádu, který slouží pro potřeby výběrového řízení na funkci vedoucí Odboru správního (OS) Rada města Uherský Brod dne 7. září 2011 schválila

Více

OLDŘICHOVICKÝ ZPRAVODAJ

OLDŘICHOVICKÝ ZPRAVODAJ OLDŘICHOVICKÝ ZPRAVODAJ 4. čtvrtletí 2010 Zastupitelstvo obce Oldřichovice přeje všem spoluobčanům v roce 2011 mnoho pracovních i osobních úspěchů Volby do obecního zastupitelstva Ve dnech 15.-16. října

Více

Alternativní rozpočet města Veltrusy 2007 15 193,93 15 091,72 15 215,00 15 133,36

Alternativní rozpočet města Veltrusy 2007 15 193,93 15 091,72 15 215,00 15 133,36 Příjmy celkem Příjmy celkem Úprava Úprava PARAG. PARAG. POLOŽ. Org. Název Název NÁVRH SKUT.06 Plán 07 plánu 07 Konečný oddíl paragraf položka Org. r.2006 návrh návrh xx xx xxxx PŘÍJMY 1111 Daňové příjmy

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 33. řádné jednání rady městské části, konané dne 6. 11. 2013 v 16:00 hod. Přítomni: A. Háněl, A. Klímová, F. Toušek, S. Hasenkopfová (příchod v 16.40 h) Dále přítomni:

Více

Návrh rozpočtu 2011. Pol. Par. Příjmy Popis v tis.kč

Návrh rozpočtu 2011. Pol. Par. Příjmy Popis v tis.kč Návrh rozpočtu 2011 Pol. Par. Příjmy Popis v tis.kč Rozpočet 2010 Návrh rozpočtu 2011 1111 Daň z příjmů FO ze závislé činnosti 1600 1600 dle předpokladu 1112 Daň z příjmů FO ze SVČ 1200 500 dle předpokladu

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VĚTŘNÍ

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VĚTŘNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA VĚTŘNÍ Pedagogicko-organizační záměry a provozně technické zajištění školního roku 2015 2016 ZŠ I.stupeň II.stupeň Celkem Počet žáků k 15. 9. 2015 200 134 334 Počet tříd

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 5. řádné jednání rady městské části, konané dne 3. 2. 2009 v 8:00 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: Hůrková, Kobylková, Nedoma, Vejvodová,

Více

Základní škola a Mateřská škola Kolinec, příspěvková organizace. Organizace školního roku 2011/2012

Základní škola a Mateřská škola Kolinec, příspěvková organizace. Organizace školního roku 2011/2012 Základní škola a Mateřská škola Kolinec, příspěvková organizace Organizace školního roku 2011/2012 Základní termíny: Zahájení vyučování 1. září 2011. Podzimní prázdniny 26. a 27. října 2011. Vánoční prázdniny

Více

Rada města Úvaly: I. pověřuje starostu podpisem nových smluv na Eko stojany na adrese náměstí Arnošta z Pardubic čp. 95 a ul. Pražská čp.

Rada města Úvaly: I. pověřuje starostu podpisem nových smluv na Eko stojany na adrese náměstí Arnošta z Pardubic čp. 95 a ul. Pražská čp. I. pověřuje starostu podpisem nových smluv na Eko stojany na adrese náměstí Arnošta z Pardubic čp. 95 a ul. Pražská čp. 276 Úvaly I. souhlasí s konáním třetího ročníku cyklistického závodu Velká cena města

Více

1. Schválení programu jednání Rady města Chropyně. 2. Kontrola plnění usnesení Rady města Chropyně

1. Schválení programu jednání Rady města Chropyně. 2. Kontrola plnění usnesení Rady města Chropyně čj. MCH 104/2014 spisová značka 102/2014/OVV R A D A M Ě S T A C H R O P Y N Ě Výpis usnesení z 94. zasedání dne 15. ledna 2014 1. Schválení programu jednání Rady města Chropyně R M 1 / 9 4 / 1 4 1. program

Více

Základní škola Sira Nicholase Wintona Kunžak Plán práce

Základní škola Sira Nicholase Wintona Kunžak Plán práce Základní škola Sira Nicholase Wintona Kunžak Plán práce na školní rok 2014/15 V Kunžaku 1. září 2014 a) Charakteristika školy Základní škola Sira Nicholse Wintona Kunžak má k 1. září 2013 9 tříd a 2 oddělení

Více

Obecně závazná vyhláška města Kadaně č. 8/2005 o nakládání s komunálním a stavebním odpadem

Obecně závazná vyhláška města Kadaně č. 8/2005 o nakládání s komunálním a stavebním odpadem Obecně závazná vyhláška města Kadaně č. 8/2005 o nakládání s komunálním a stavebním odpadem Zastupitelstvo města Kadaně se na svém zasedání dne 22.9.2005 usnesením č.314/2005 usneslo vydat podle 84 odst.

Více

MĚSTO ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU

MĚSTO ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU MĚSTO ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU Z Á P I S č. 5 ze schůze Rady města Ždírec nad Doubravou dne 17.1.2007. Přítomni: Jan Martinec, Jiří Pavlíček, Bohumír Nikl, Jindřich Kyncl, Hubert Kolář Program schůze: 1) Program

Více

Ředitelka Gymnázia Moravská Třebová vyhlásila 3. kolo přijímacího řízení do oboru vzdělání 74 41 K/801 Gymnázium všeobecné (prima)

Ředitelka Gymnázia Moravská Třebová vyhlásila 3. kolo přijímacího řízení do oboru vzdělání 74 41 K/801 Gymnázium všeobecné (prima) Ředitelka Gymnázia Moravská Třebová vyhlásila 3. kolo přijímacího řízení do oboru vzdělání 74 41 K/801 Gymnázium všeobecné (prima) Informace pro žáky budoucích 1. ročníků čtyřletého (1.A) a osmiletého

Více

Současnost školy. Škola má vlastní vynikající kuchyni s velmi pěkně zrekonstruovanou jídelnou. Ve školní jídelně je denně vydáno okolo 260 obědů.

Současnost školy. Škola má vlastní vynikající kuchyni s velmi pěkně zrekonstruovanou jídelnou. Ve školní jídelně je denně vydáno okolo 260 obědů. Současnost školy Ve školním roce 2011/2012 má škola celkem 12 tříd, z toho 6 tříd 1. stupně a 6 tříd 2. stupně, které navštěvuje celkem 265 žáků. Průměrný počet žáků ve třídě je 22,1. Škola má 10 odborných

Více

Obec Seninka, IČ 00635821

Obec Seninka, IČ 00635821 Obec Seninka, IČ 00635821 Závěrečný účet obce Seninka za rok 2008 Zpracovaný na základě zákona č.250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů v platném znění. Údaje o obci: Právní forma: obec

Více

PŘÍJMY CELKEM 61773912

PŘÍJMY CELKEM 61773912 ROZPOČET OBCE PSÁRY na rok 2015 v POLOŽKÁCH Rozpočtové příjmy NÁVRH k vyvěšeni daňové 1111 DPFOzezáv.č. 7000000 1112 DPFO-OSVČ 1700000 1113 DPFOzkap. výnosů 700000 1121 DPPO 6800000 1122 DPPO za obec 900000

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2011/2012

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2011/2012 Základní škola a Mateřská škola Cotkytle, okres Ústí nad Orlicí VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2011/2012 1. Základní údaje o škole Název školy : Základní škola a Mateřská škola Cotkytle, okres Ústí nad Orlicí

Více

Městská část Praha - Zbraslav

Městská část Praha - Zbraslav Městská část Praha - Zbraslav Zápis 11. řádné jednání rady městské části, konané dne 27. 4. 2015 v 15:00 hod. Přítomni: Dále přítomni: Hosté: Omluvení: Ověřovatelé: Zapsal: Z. Vejvodová, M. Bernardová,

Více

Usnesení z 8. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 23. 3. 2011 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení z 8. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 23. 3. 2011 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení z 8. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 23. 3. 2011 na Úřadě MČ Praha-Zličín 1. Park a prameništi, spojovací chodník do Metropole 1.I. vzala na vědomí informaci o projednávání souhlasů

Více

Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7

Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7 Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7 Vsetín 2010 Roční plán EVVO na školní rok 2010/2011 Výchozí situace: Účast žáků v přírodovědných olympiádách Dlouhodobě realizovaný projekt

Více

Počet dětí/ žáků Počet dětí/žáků na třídu Mateřská škola 1 19 19 1. stupeň ZŠ 1/2 22 22 Školní družina 1 11 11 Školní jídelna x x

Počet dětí/ žáků Počet dětí/žáků na třídu Mateřská škola 1 19 19 1. stupeň ZŠ 1/2 22 22 Školní družina 1 11 11 Školní jídelna x x Výroční zpráva ZŠ a MŠ Kařez, příspěvková organizace - 2010/2011 1. Základní údaje o škole 1.1 škola název školy Základní škola a Mateřská škola Kařez, příspěvková organizace adresa školy Kařez 185 právní

Více

OKENSKÝ ZPRAVODAJ ČERVEN 2015

OKENSKÝ ZPRAVODAJ ČERVEN 2015 OKENSKÝ ZPRAVODAJ ČERVEN 2015 VEŘEJNÉ ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA NAŠÍ OBCE SE KONALO 17.6. 2015: Zastupitelé schválili následující usnesení:. Usn. č. 80/2015 Zastupitelstvo obce schvaluje zveřejnění záměru

Více

konaného dne 29.12. 2010 od 17 hodin 7 členů zastupitelstva, 2 občanů obce Sirá (dle přiložené listiny)

konaného dne 29.12. 2010 od 17 hodin 7 členů zastupitelstva, 2 občanů obce Sirá (dle přiložené listiny) Z á p i s ze zasedání Zastupitelstva obce Sirá konaného dne 29.12. 2010 od 17 hodin Přítomno: 7 členů zastupitelstva, 2 občanů obce Sirá (dle přiložené listiny) Omluveni: 0 Ověřovatelé zápisu: Petr Novák

Více

Čl. I. Základní ustanovení

Čl. I. Základní ustanovení Město Třeboň Obecně závazná vyhláška č. 5/2006., kterou se mění a doplňuje vyhláška č. 5/2001, o systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů vznikajícím

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA KRUCEMBURK Školní 440, 582 66 Krucemburk, IČ:71004025

ZÁKLADNÍ ŠKOLA KRUCEMBURK Školní 440, 582 66 Krucemburk, IČ:71004025 ZÁKLADNÍ ŠKOLA KRUCEMBURK Školní 440, 582 66 Krucemburk, IČ:71004025 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY školní rok 2007/2008 Charakteristika školy: Základní škola Krucemburk je plně organizovanou školou s

Více

Zápis z 12. zasedání zastupitelstva obce Rušinov

Zápis z 12. zasedání zastupitelstva obce Rušinov Obecní úřad Rušinov, Rušinov 47, 583 01 Chotěboř telefon: 569692281, mobil: 724288418 www.obecrusinov.cz e mail: rusinov@seznam.cz Zápis z 12. zasedání zastupitelstva obce Rušinov Datum a čas konání: 2.9.2015

Více

NÁVRH ROZPOČTU PŘÍJMŮ NA ROK 2015 v tis.kč

NÁVRH ROZPOČTU PŘÍJMŮ NA ROK 2015 v tis.kč NÁVRH ROZPOČTU PŘÍJMŮ NA ROK 2015 v tis.kč Název investice Návrh rozpočtu 2015 Příjmy celkem 76 966 Příjmy - Ekonomický odbor I.Daňové příjmy 72 414 Fyz.osoby ze závislé čin.(zaměstnanci) 13 000 Fyz.osoby

Více

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2015-16

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2015-16 ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2015-16 Školní rok 2015-2016 začíná v úterý 1.září 2015 první pololetí bude ukončeno ve čtvrtek 28.ledna 2016 druhé pololetí bude ukončeno ve čtvrtek 30. Června 2016 Prázdniny

Více

RO 23. VÝTAH z USNESENÍ z 23. schůze Rady obce Ludgeřovice (dále RO), která se uskutečnila dne 17.10.2011 od 15:00 hod. v kanceláři starosty obce.

RO 23. VÝTAH z USNESENÍ z 23. schůze Rady obce Ludgeřovice (dále RO), která se uskutečnila dne 17.10.2011 od 15:00 hod. v kanceláři starosty obce. VÝTAH z USNESENÍ z 23. schůze Rady obce Ludgeřovice (dále RO), která se uskutečnila dne od 15:00 hod. v kanceláři starosty obce. Přítomní: Hosté: Omluven: Mgr. Daniel Havlík, Mgr. Pavel Lokaj, MUDr. Petr

Více

o průběhu 09. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice,

o průběhu 09. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice, Z Á P I S o průběhu 09. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice, konaného dne 09. 09. 2013 v Těšeticích Starosta obce zahájil 09. zasedání Zastupitelstva obce Těšetice (dále jen zastupitelstvo ) v 18,00

Více

Usnesení ze 6. schůze Rady města Dubí, která se konala dne 26. 2. 2015 na Městském úřadě v Dubí

Usnesení ze 6. schůze Rady města Dubí, která se konala dne 26. 2. 2015 na Městském úřadě v Dubí Usnesení ze 6. schůze Rady města Dubí, která se konala dne 26. 2. 2015 na Městském úřadě v Dubí Program schůze 113/6/2015 program schůze 1. Kontrola usnesení 2. Majetkoprávní záležitosti 3. Neinvestiční

Více

2010 Zasedání ZO č.8/2010 dne 8. 11. 2010. Zasedání ZO č.9/2010 dne 20. 12. 2010. 2011 Zasedání ZO č.1/2011 dne 22. 2. 2011. str.

2010 Zasedání ZO č.8/2010 dne 8. 11. 2010. Zasedání ZO č.9/2010 dne 20. 12. 2010. 2011 Zasedání ZO č.1/2011 dne 22. 2. 2011. str. 4-4z/2007 2007 Zasedání ZO č.4/2007 dne 13. 6. 2007 Zastupitelstvo schvaluje obecně závaznou vyhlášku obce Bednárec č. 4/2007, o systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování

Více

ROZPQČETOBCEPSÁRY. 1511 daň z nemovitosti 4800000

ROZPQČETOBCEPSÁRY. 1511 daň z nemovitosti 4800000 V POL0ŽK~ CH Rozpočtové příjmy ROZPQČETOBCEPSÁRY na rok 2014 NÁVRH k vyvěšení daňové 1111 DPFOzezáv.č. 6000000 11120PF0-OSVČ 1300000 1113 DPFOzkap. výnosů 600000 1121 DPPO 6000000 1122 DPPO za obec 400000

Více

Zápis ze 14. zasedání MěZ Buštěhrad, které se konalo dne 03. 12. 2003 od 17.00 hod. v kanceláři MěÚ

Zápis ze 14. zasedání MěZ Buštěhrad, které se konalo dne 03. 12. 2003 od 17.00 hod. v kanceláři MěÚ Zápis ze 14. zasedání MěZ Buštěhrad, které se konalo dne 03. 12. 2003 od 17.00 hod. v kanceláři MěÚ Přítomni: J. Leflerová, V. Nový, V. Kellerová, L. Sušická, J. Kasalický Omluveni: J. Koutecký, P. Dütsch,

Více

Usnesení z 6. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 23. 2. 2011 na Úřadě MČ Praha-Zličín

Usnesení z 6. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 23. 2. 2011 na Úřadě MČ Praha-Zličín Usnesení z 6. jednání Rady MČ Praha-Zličín, které se konalo dne 23. 2. 2011 na Úřadě MČ Praha-Zličín K jednotlivým bodům programu byla přijata tato usnesení: 1. Jmenování členů redakční rady 1.I. jmenovala

Více

Plán akcí na školní rok 2011/12

Plán akcí na školní rok 2011/12 Plán akcí na školní rok 2011/12 Září Fotografování prvňáčků 8. 9.2011 Ajax projekt Policie ČR - celoročně Evropský den jazyků 26.9. Sběr kaštanů a žaludů Varhanní koncert pro žáky 5.tříd Výuka na dopravním

Více

Městská část Praha Zličín. Vyhodnocení plnění Programového prohlášení Rady Městské části Praha - Zličín na období 2010 2014 za rok 2011

Městská část Praha Zličín. Vyhodnocení plnění Programového prohlášení Rady Městské části Praha - Zličín na období 2010 2014 za rok 2011 Městská část Praha Zličín Vyhodnocení plnění Programového prohlášení Rady Městské části Praha - Zličín na období 2010 2014 za rok 2011 V základním strategickém dokumentu Programovém prohlášení Rady MČ

Více

Věc: Rámcový plán základní školy pro školní rok 2013/2014

Věc: Rámcový plán základní školy pro školní rok 2013/2014 Razítko školy V Bošovicích dne: 1. 11. 2013 Základní škola a Mateřská škola Bošovice, okres Vyškov, PO Školní 106, Bošovice 683 55 Věc: Rámcový plán základní školy pro školní rok 2013/2014 Obsah: 1. charakteristika

Více

Rada města Plané nad Lužnicí

Rada města Plané nad Lužnicí Rada města Plané nad Lužnicí Usnesení ze 18. zasedání ze dne 8.7. 2015 Přítomni Omluven Ing. Jiří Šimánek, Ing.Stanislav Vyhnal, Josef Drtina, Rudolf Lapin, Ondřej Špaček Neomluven 0 Volba ověřovatele

Více

Usnesení z 9. veřejného zasedání ZO, konaného dne 23. 2. 2012 v kulturním domě Ústí u Staré Paky.

Usnesení z 9. veřejného zasedání ZO, konaného dne 23. 2. 2012 v kulturním domě Ústí u Staré Paky. Usnesení z 9. veřejného zasedání ZO, konaného dne 23. 2. 2012 v kulturním domě Ústí u Staré Paky. Zastupitelstvo obce Stará Paka schvaluje: 1) Program 9. Veřejného zasedání ZO, rozšířený o bod: Masarykovy

Více