4. čtvrtletí 2011/ 2012

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "4. čtvrtletí 2011/ 2012"

Transkript

1 4. čtvrtletí 2011/ 2012

2 - Oranžový pětiboj Den Země Školní akademie Zájezd do muzea Tatra a Aqua parku Hranice Dopravní soutěž v Opavě Dopravní hřiště Odry Miss Roma

3 Návštěva výstavy obrazů v Kulturním domě ve Vítkově - V měsíci dubnu proběhla část projektu Z POHÁDKY DO POHÁDKY tentokrát na téma JAK KŘEMÍLEK A VOCHOMŮRKA SADILI SEMÍNKO výroba jarních květin z papíru a slaného těsta, rozhovory o tom, co rostliny potřebují k životu Slet čarodějnic Taneční vystoupení našich kroužků Modrá kočka v Opavě Školní akademie Den dětí odpolední soutěže házení na terč, sběr vršků nohama, přetahování lanem, přenášení míčku na lžičce do aktivit se zapojili i rodiče Vybíjená akce ve spolupráci DDM MISS ROMA

4 Naše škola se dostala mezi 200 škol, které v tomto roce bude soutěžit o Oranžové hřiště nebo učebnu. Je to souboj v pěti disciplínách: skok do dálky z místa, člunkový běh, hod na koš a na čtverec, skoky přes lavičku, račí chůze. Jako pomůcky na vykonávání disciplín jsme obdrželi ČEZ SPORT SET, který obsahuje sportovní vybavení - sportovní taška, míče na fotbal, basketbal a volejbal, píšťalka, stopky, lékárnička, pumpička, rozlišovací dresy, plastové kužely, pásku, měřicí pásmo, dále také tiskoviny, diplomy a ceny. A hurá soutěžit. Výsledky naší školy: V 1. kategorii tj. přípravná třída až 4. třída 1. místo Erik Kala (3. třída) 2. místo Erik Sivák (3. třída) 3. místo Jan Kováč (3. třída) Ve 2. kategorii tj. 5. až 9. třída 1. místo Aron Giňa (8. třída) 2. místo Anežka Hálová (7. třída) 3. místo Marika Kováčová (8. třída)

5 Historie Dne Země Historie Dne Země se začala psát roku 1970 v USA, kdy senátor Gaylord Nelson pověřil studenta Harvardovy univerzity Denise Hayesa organizací série environmentálních protestních setkání a výukových programů s cílem podpořit environmentální hnutí po celých Spojených státech. První Den Země slavil úspěch a ve Spojených státech vedl mimo jiné k založení Americké agentury pro ochranu životního prostředí a k přijetí Zákona o čistotě ovzduší, Zákona o čistotě vody a Zákona o ohrožených druzích. Dnes slaví Den Země víc jak miliarda lidí ve175 státech světa. Den Země se tak stal největším sekulárním svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost. 22. duben tak můžeme považovat za výročí vzniku moderního environmentálního hnutí. I na naši škole proběhl Den Země letos ve znamení vody. 1. stupeň vyfasoval rukavice, pytle na odpadky a hrábě. A hurá k blízkému potoku Čermná -(Čermenka), kde se čile pustil do jeho očisty. Bylo k nevíře, co se vše z vody vytahalo např. lednička a lyže. S odvozem pak pomohly TS Vítkov, které vše odvezly traktorem na skládku. Odměnou poté byly soutěže a opékání. 2. stupeň se také vyzbrojil rukavicemi a pytli a šel čistit nedaleký školní lesík, kde vysbíral různé odpadky. I zde si žáci zahráli hry a radostně se vrátili zpět.

6 Den matek je den, kdy vzdáváme poctu našim maminkám. Slaví se v různé dny po celém světě. V Československu se začal slavit tento svátek v roce Jeho propagátorkou byla Alice Masaryková. Po druhé světové válce byl zatlačen do pozadí komunisty propagovanými oslavami Mezinárodního dne žen, ve zkratce MDŽ (slaveného vždycky 8. března), ale i přesto se dál v některých rodinách připomínal. Po roce 1989 se opět začal slavit veřejně. V České republice připadá Den matek na druhou květnovou neděli. Ve středu 16. května se v tělocvičně naší školy konala Školní akademie, která byla zaměřená hlavně pro maminky. Jednotlivé třídy si připravily pestrá vystoupení. Někteří zpívali, tančili, jiní přednášeli básničky, či předvedli hranou pohádku. Akademie byla jak pro rodiče, tak pro širokou veřejnost.

7 Dne vyjeli žáci naší školy i s některými rodiči do Technického muzea TATRA v Kopřivnici. Zde děti v průběhu prohlídky vyplňovaly pracovní listy Dráček Tatrováček. Tyto listy pak byly vyhodnoceny a náležitě odměněny. Všichni byly muzeem i soutěžemi nadšeni. Z Kopřivnice vedla cesta do Nového Jičína a aquaparku. Na tuto část se děti obzvlášť těšily. Voda teploučká, parádní tobogán a vířivka se všem líbily. Takto na výlet vzpomíná Lukáš Křenek.

8 Brzy ráno se Vydala 4. a 5. třída do Oder na druhé kolo dopravky. Skládala se z několika částí první částí byla zkouška z pravidel silničního provozu - druhá část se týkala prověření řidičských dovedností cyklisty ve třetí části se žáci snažili dodržovat pravidla na dopravním hřišti Po všech zkouškách byl slavnostní nástup, kde se žáci dozvěděli, kdo získal průkaz cyklisty. Šťastnými absolventy se stali: MARCEL FERENC VAŠEK BASKAKOV Počasí bylo báječné, dopravním hřištěm byli všichni nadšeni a ostatní čtvrťáci se těší na příští školní rok, kdy si mohou testy zopakovat.

9 tři třídy naší školy vyjely ranním vlakem do Budišova nad Budišovkou, kam si naplánovaly svůj výlet. Hlavním místem bylo Muzeum břidlice, kde je průvodkyní naše bývalá paní učitelka Jana Pavlů. Její vyprávění o historii Budišova a okolí, o vzniku, těžbě a využití břidlice nás tak zaujalo, že jsme při výkladu ani nepípli. Dokonce jsme si mohli v malé dílničce zkusit břidlici štípat. I prohlídka zajímavostí v městečku nás nadchla. Po návratu do Vítkova jsme zašli ještě do Domu dětí a mládeže, kde jsme se pohoupali na houpačkách a zahráli hry. Výlet se vydařil, počasí přálo, škoda, že se nezúčastnilo více žáků.

10 Vypálení Lidic a Ležáků LIDICE Po úspěšném atentátu československých parašutistů na Reinharda Heydricha v roce 1942 byly obce Lidice a Ležáky ve Středních Čechách v důsledku heydrichiády vypáleny a srovnány se zemí. Veškeré místní obyvatelstvo bylo vyvražděno nebo odsunuto do koncentračních táborů. Na místě nacisté zastřelili 173 mužů. Masakr nepřežilo 340 obyvatel obce. 88 dětí bylo vyvezeno do Polska a nedaleko Lodže zplynováno. Lidice se staly celosvětovým symbolem obětí válečných zločinů. Posláním Památníku Lidice je péče o trvalé uchování vzpomínky na vyhlazení obce a utrpení jejích občanů, kteří se 10. června 1942 stali obětí fašistického násilí.

11 Ležáky Osada Ležáky byla 24. června 1942, v souvislosti s atentátem na zastupujícího říšského protektora R. Heydricha, vypálena nacisty. Celkem 33 dospělých a 13 dětí bylo odvezeno do Pardubic. Všichni dospělí byli ten den na Zámečku v Pardubicích zastřeleni, 2 děti byly vybrány k poněmčení (po válce se je povedlo nalézt v Německu a dopravit zpět do Československa), zbytek dětí byl odvezen pravděpodobně do polského Chelmna, kdy byly zavražděny společně s dětmi z Lidic. 2. července 1942 bylo popraveno dalších 40 osob, jež pomáhalo Bartošově parašutistické skupině, mezi nimi i obyvatelé ležáckého mlýna, kteří byli zatčeni již dříve. Osada nebyla nikdy obnovena, na jejím místě je zřízeno pietní místo s muzeem, pomníky a tzv. hrobodomy - pomníky na místech bývalých usedlostí

12 Jak se chránit při opalování V létě si většina lidí ráda dopřává odpočinek u vody a vystavuje své tělo slunečním paprskům. Je potřeba myslet na to, jak svou pokožku chránit. Kůže je největším orgánem našeho organismu, který pokrývá zhruba 2 m čtvereční plochy. Je důležitým vylučovacím orgánem a také pomáhá vyrovnávat teplotu mezi vnějším a vnitřním prostředím. 0Sluneční záření je pro organismus prospěšné. Stačí pouze 20 minut pobytu na slunci, abychom získali potřebnou dávku endorfinů a také vitaminu D, který je důležitý pro růst kostí a metabolismus. Doporučená a bezpečná doba pobytu na sluníčku se pohybuje v minutách. Jak chránit pokožku Oblečení V létě je vhodné nosit bavlněné oblečení. Samozřejmostí by měla být pokrývka hlavy, která nás chrání před úpalem či úžehem. Také oči je třeba chránit vhodnými slunečními brýlemi. Opalovací krémy s vysokým UV faktorem Podle výše ochranného faktoru (OF, SPF) poznáte, jak dlouho můžete bezpečně pobývat na sluníčku a současně i za jakou dobu kůže bez ochrany zrudne. Kvalitní ochranný přípravek by měl obsahovat UVA a UVB filtr. Po slunění ztrácí kůže pružnost, hydrataci, je napnutá, obvykle červená a podrážděná. Na konci dne je potřeba pokožku osprchovat.

13 Tvarohový pohár s jahodami Suroviny : Měkký polotučný tvaroh 200g,vanilkový cukr 2 sáčky,20 ks dětských piškotů,200ml zakysané smetany,1 hrnek jahod,1/2 balíčku želatiny. Část jahod rozmixujeme a část necháme v celku (množství jahod si upravte dle vlastní chuti). Dle návodu připravíme želatinu. Vyšleháme smetanu s cukrem a tvarohem. Do sklenice dáme rozmixované jahody, na ně piškoty, tvaroh, piškoty, zbytek rozmixovaných jahod a celé jahody. Nahoru dáme vrstvičku červené želatiny. Pohárky necháme vychladit a podáváme. Ovocný nanuk Suroviny : 200 g čerstvého nebo mraženého ovoce (nejlépe nějaké výrazné - jahody, borůvky, maliny, rybíz), 1 vanilkový cukr, 100 ml smetany ke šlehání, 100 ml bílého jogurtu, 2 polévkové lžíce cukru (nejlépe hnědého) Do smetany vmíchat vanilkový cukr a dobře ušlehat. V jiné míse rozmixovat ovoce, cukr a jogurt. Oboje opatrně smíchat, dát do formiček a nechat v mrazáku alespoň 6 hodin.

14 Jahodové tvarohové knedlíky Ingredience na cca. 15 knedlíků: 250 g polotučného tvarohu, 120 ml mléka, 1 vejce, 250 g polohrubé mouky, 1 lžička prášku do pečiva bez fosfátů, špetka soli, 250 g jahod, tvrdý sýr na strouhání, moučkový třtinový cukr a máslo na dochucení. Postup: Tvaroh, vejce a 2/3 mléka smíchejte s moukou a práškem do pečiva. Zapracujte těsto a podle potřeby přidávejte mléko. Bude-li se vám těsto zdát naopak moc řídké a lepivé, přimíchejte trošku hrubé mouky nebo dětské krupičky. Poté těsto vyválejte na placku a rozkrájejte na čtverečky. Ty naplňte omytými jahodami a rukou vytvarujte knedlíky. Vařte ve vroucí osolené vodě přibližně 5 až 10 minut podle velikosti knedlíků. Že jsou hotové, poznáte tak, že budou plavat na hladině. Nakonec je ozdobte nastrouhaným tvarohem, troškou moučkového třtinového cukru a přelijte rozpuštěným máslem.

15

16 Dvojstránku rozdílů, kterou si můžete i vybarvit připravili: Silva Behárová, p.asistentka Gábinka, Marcel Ferenc a Jarda Kala HODNĚ ŠTĚSTÍ PŘI HLEDÁNÍ ROZDÍLŮ!!!

17 Když potřebuje pomoc člověk, přijde mu na pomoc anděl strážný. Když potřebuje pomoc anděl, přijde mu na pomoc Chuck Norris. Ve škole vysvětluje paní učitelka dětem jaký je rozdíl mezi nehodou a neštěstím. Pepíček se přihlásí a řekne: "Když ztratím žákovskou knížku, je to nehoda, když jí najde tatínek, je to neštěstí." Babička vytýká vnučce, že chodí pozdě spát: To já, když jsem byla velká jako ty, chodila jsem spát se slepicemi. A jak ses babičko, udržela na bidýlku? Učitel přerušil svůj výklad a povídá: Kluci, kdybyste se tam vzadu bavili o fotbale o něco méně hlučně a kdyby si holky uprostřed řešily křížovky klidněji, mohli by ti v prvních lavicích v klidu spát.

18 A máme tu vysněný konec školního roku, na který se určitě všichni těší a kdo chtěl, odpověděl na naši malou anketu. (p. Pecinová, p. Zatloukalová, p, Piskovská, p. Hrnčířová, p. Janotová a žáci školy) TĚŠÍTE SE NA PRÁZDNINY? Na tuto otázku byla většinou jednoznačná odpověď: Hrozně moc! DOVOLENOU PLÁNUJETE NEBO JI ŘEŠÍTE NA POSLEDNÍ CHVÍLI? Většina odpovědí byla: Na poslední chvíli nebo Není co plánovat, když na dovolenou nejsou finance. MÁTE NĚJAKÉ OBLÍBENÉ MÍSTO, KDE DOVOLENOU NEJRADĚJI TRÁVÍTE? -Kdekoliv, kde není hodně lidí a nemusím vařit -Ano, mám ráda místa, kde jsem buď sama nebo s těmi, co mám ráda a s kým je mi dobře -Ne, hlavně chci klid a teplo -Na jihu Moravy -Kdybych na to měla, měla bych KAM SE NA LETOŠNÍ PRÁZDNINY CHYSTÁTE? Většinou ještě neví, někteří k moři, někteří bohužel doma a nebo na maltu ČÍM VĚTŠINOU CESTUJETE? V odpovědích bylo auto, letadlo a vlastní nohy

19 CO BYSTE VŠEM POPŘÁLI NA NASTÁVAJÍCÍ PRÁZDNINY? - hlavně klid, odpočinek a pěkné počasí - ať prázdniny utíkají co nejpomaleji - aby byly co nejdelší - všem aby si odpočinuli a pedagogům navíc, aby načerpali nový pedagogický optimismus - ať si to všichni užijí, když já na to nemám, ale jsem ráda, že ještě žiji a zdraví mi slouží A jak odpovídali naši žáci? Většinou se odpovědi opakovaly s tím, že o prázdninách budou doma, někteří vyjedou do Oder, Budišova, Bruntálu a několik málo dětí na tábor. VŠEM KRÁSNÉ PRÁZDNINY, HODNĚ SLUNÍČKA, ŽÁDNÉ ÚRAZY, MNOHO VZPOMÍNEK A V ZÁŘÍ SE OPĚT TĚŠÍ: VLASTA MALÁ KLAUDIE MALÁ JANA BIELÁ KARIN SIVÁKOVÁ

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK ZŠ TGM Dolní Bousov Číslo 1 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 obrázek Matěj Říha Blíží se 24. prosince a všichni se začínají těšit na Vánoce. Před pár týdny jsem se koukala na jedno video. Video

Více

ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015

ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 Současná redakce Školáka Náš časopis Školák získal druhé místo! V letošním roce jsme se s naším školním časopisem Školák zúčastnili soutěže Školní časopis

Více

LÉTO Sluníčko jde létu k duhu, s deštíkem si nechce hrát. Na oblohu kreslí duhu, ta teď bude kralovat.

LÉTO Sluníčko jde létu k duhu, s deštíkem si nechce hrát. Na oblohu kreslí duhu, ta teď bude kralovat. ŠKOLNÍ ZPRAVODAJ letní číslo (ročník 8, číslo 4) LÉTO Sluníčko jde létu k duhu, s deštíkem si nechce hrát. Na oblohu kreslí duhu, ta teď bude kralovat. (omalovánka) Vymaluj barvy duhy. Kulturní a společenské

Více

Část I. Základní charakteristika školy

Část I. Základní charakteristika školy Část I. Základní charakteristika školy Základní škola Břeclav, Na Valtické 31 A, 691 41 Zřizovatel školy: Město Břeclav Ředitel školy: Mgr. Dagmar Krystíková Telefon: 519 334 211 e-mail: reditel@zsvalticka.cz

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Milí čtenáři školního časopisu, léto a s ním i

Více

Srdce pro Matýska (str. 19) www.astorieas.cz. ROČNÍK 3 ČÍSLO 1 29. 6. 2015 Časopis vychází díky podpoře společnosti ASTORIE a. s.

Srdce pro Matýska (str. 19) www.astorieas.cz. ROČNÍK 3 ČÍSLO 1 29. 6. 2015 Časopis vychází díky podpoře společnosti ASTORIE a. s. ROČNÍK 3 ČÍSLO 1 29. 6. 2015 Časopis vychází díky podpoře společnosti ASTORIE a. s. www.astorieas.cz Zpravodaj MŠ a ZŠ Brozany nad Ohří Srdce pro Matýska (str. 19) 1 5 6 8-9 10-11 14 18 20 21 22-23 STALO

Více

ZPRAVODAJ ČÍSLO 2 ROČNÍK XVI. ČERVEN 2007 ZDARMA

ZPRAVODAJ ČÍSLO 2 ROČNÍK XVI. ČERVEN 2007 ZDARMA OSTOPOVICKÝ ZPRAVODAJ ČÍSLO 2 ROČNÍK XVI. ČERVEN 2007 ZDARMA OBEC INFORMUJE INFORMACE PRO OBČANY Milé spoluobčanky, milí spoluobčané, ráda bych Vás informovala, že v rámci zadávacího řízení byl vybrán

Více

Z P RAVODAJ VYDÁNÍ 2., BEZPLATNÝ VÝTISK VYDAL ÚŘAD MĚSTYSE KŘIŽANOVA, ODPOVĚDNÁ REDAKTORKA: MARIE SMEJKALOVÁ

Z P RAVODAJ VYDÁNÍ 2., BEZPLATNÝ VÝTISK VYDAL ÚŘAD MĚSTYSE KŘIŽANOVA, ODPOVĚDNÁ REDAKTORKA: MARIE SMEJKALOVÁ ŘIŽANOVSKÝ K Z P RAVODAJ VYDÁNÍ 2., BEZPLATNÝ VÝTISK VYDAL ÚŘAD MĚSTYSE KŘIŽANOVA, ODPOVĚDNÁ REDAKTORKA: MARIE SMEJKALOVÁ 24.4.2008 E. ČÍSLO: MK ČR E11295 Den Země aktuálně Jak jej slaví děti? Kreslí obrázky

Více

BESEDNÍK. Vernisáž výstav: Hlučínsko očima malíře Gerharda Zuga a 90 let kopané v Kravařích. ČERVENec - srpen 2011 číslo 186.

BESEDNÍK. Vernisáž výstav: Hlučínsko očima malíře Gerharda Zuga a 90 let kopané v Kravařích. ČERVENec - srpen 2011 číslo 186. noviny města kravaře BESEDNÍK ČERVENec - srpen 2011 číslo 186 Pivní slavnosti str. 7 Zájezdy důchodců str. 12 Pozvánka na Kravařský odpust str. 20 Vážení občané, zimu a jaro máme za sebou a nastal čas

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu Milí čtenáři, sluníčko už nás všechny láká

Více

OBECNÍ ÚŘAD INFORMUJE

OBECNÍ ÚŘAD INFORMUJE ČT VRTLETNÍK p r o Ž e h u š i c e a B o j m a n y Ročník: 4 Číslo: 13 Březen 2014 ZDARMA Slovo starostky Vážení spoluobčané, v době, kdy píši tyto řádky do našeho Čtvrtletní ku, je ještě únor, ale venku

Více

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem šk. rok 2012 2013 / č. 41 / vydáno 15. listopadu 2012 Vážení rodiče, přinášíme další číslo Zpravodaje, ve kterém najdete nejdůležitější informace

Více

Číslo 6 červen 2001. Kojetínská poliklinika má novou rehabilitaci. Z obsahu:

Číslo 6 červen 2001. Kojetínská poliklinika má novou rehabilitaci. Z obsahu: Číslo 6 červen 2001 Kojetínská poliklinika má novou rehabilitaci Z obsahu: * Informace pro občany * Rozhovor s Ing. Droběnou * Významné osobnosti města * Zprávy z mikroregionu - Záříčí a Uhřičice * Anketa

Více

červen MO ČSSD Brno-Černovice uspořádala dne 30. 4. 2015 v Areálu zdraví tradiční Pálení čarodějnic.

červen MO ČSSD Brno-Černovice uspořádala dne 30. 4. 2015 v Areálu zdraví tradiční Pálení čarodějnic. ZPRAVODAJ MĚSTSKÉ ČÁSTI BRNO-ČERNOVICE č. 3/2015 www.facebook.com Brno-Černovice/ Oficiální stránky MČ červen Vážení spoluobčané, jaro je v plném proudu a vy držíte v rukou třetí vydání Černovin v letošním

Více

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo kolem 2 Číslo Občasník školy Ročník XXIV. Červen 2015 zš t. g. masaryka Vimperk 1. máje 268 www.zstgmvimperk.cz Milí deváťáci, začátek, tedy povinnou školní docházku máte za sebou, všechno jste zvládli.

Více

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka Výroční zpráva školní rok 2009-2010 Obsah 1. Základní údaje o škole... 4 Charakteristika školy... 5 Vybavení školy... 5 2. Obory vzdělání

Více

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406 PÁTOVINY Březen, duben Č. 2 /2015 Z OBSAHU ČÍSLA JAK NÁS VIDÍ NA NÁVŠTĚVĚ NAIVNÍHO DIVADLA JIRKA V PAPÍROVÉM SVĚTĚ PERNŠTEJNI NA TRŮNU V DENÍKU ČLENOVÉ REDAKCE PÁTOVIN, KTERÉ VYCHÁZEJÍ V RÁMCI VOLITELNÉHO

Více

hlučínskénoviny Základní škola Hlučín-Rovniny oslavila 40. výročí

hlučínskénoviny Základní škola Hlučín-Rovniny oslavila 40. výročí hlučínskénoviny Ohlédněme se zpět k počátkům naší školy. Školní rok 1972/1973 byl rokem, kdy žáci poprvé usedli do školních lavic v právě dokončených učebnách. Od té doby se ve vedení školy vystřídalo

Více

Zpráva z jednání obecního zastupitelstva

Zpráva z jednání obecního zastupitelstva ZO projednalo a schválilo: - zapojení obce do činnosti MAS Blanský les Netolicko na období 2014-2020 - navýšit příspěvek na činnost SK Holubov o 30 000 Kč - příspěvek na činnost SDH Třísov 5000 Kč - příspěvek

Více

Rádce. jižní čechy. křížem krážem. jak ušetřit při vaření k červnu patří jahody 2/2011

Rádce. jižní čechy. křížem krážem. jak ušetřit při vaření k červnu patří jahody 2/2011 č a s o p i s z á k a z n í k ů p r o d e j e n c o o p 2/2011 křížem krážem jižní čechy jak ušetřit při vaření k červnu patří jahody Vybíráme z červnové nabídky SUPER CENA 14, 90 INSPIRED Vlhčené ubrousky

Více

Výsledky voleb do PSP ČR v Kojetíně

Výsledky voleb do PSP ČR v Kojetíně Ročník VII Číslo 7-8 červenec-srpen 2006 Výsledky voleb do PSP ČR v Kojetíně Z voleb do Poslanecké sněmovny volební komise na MěDDM na Masarykově náměstí Voliči u uren foto: Jana Šimková MĚSTO KOJETÍN

Více

Takhle vypadá funkční a bezpečnostní přeliv při přívalech v akci (velký ktišský rybník).

Takhle vypadá funkční a bezpečnostní přeliv při přívalech v akci (velký ktišský rybník). 2 v dnešním Zpravodaji se krátce vrátím k událostem, které nás v minulých týdnech poměrně výrazně ovlivnily a to jsou přívalové srážky a s tím spojené povodně. V noci z 1. na 2. června zaznamenalo nejen

Více

POZVÁNKA Zveme Vás na zasedání zastupitelstva města, které se bude konat ve středu 29. 10. 2008 v 15.30 hod. v kulturním domě.

POZVÁNKA Zveme Vás na zasedání zastupitelstva města, které se bude konat ve středu 29. 10. 2008 v 15.30 hod. v kulturním domě. Petřvaldské noviny č. 9 Informace pro občany Z obsahu: - Poprvé ve škole - Z jednání samosprávy - Oznámení o době a místě konání voleb - Informace nejen pro chovatel psů - Delegace města Petřvaldu na setkání

Více

Městský úřad STRÁŽNICE

Městský úřad STRÁŽNICE 1 2 2 7 / 8 3 3 7 4 4 7 8 Informace z městské rady Městský úřad STRÁŽNICE http://www.straznice-mesto.cz USNESENÍ z 84. zasedání Rady města Strážnice konaného dne 19. 5.. Osobní údaje byly dle zákona č.

Více

Desáté Zámecké slavnosti si určitě nenechte ujít

Desáté Zámecké slavnosti si určitě nenechte ujít Vybíráme z obsahu: Autokros po 40 letech ve Šluknově končí 2 Slovo starostky - náměstí 3 60. výročí firmy Topos, a. s. 10, 11 Výběrové řízení 15 Lesnická škola 17 První turnaj TS Beach Cup 19 CENA 5 Kč

Více

O SLATINĚ AKTUÁLNĚ ZE SLATINY. č. 6 červen 2013

O SLATINĚ AKTUÁLNĚ ZE SLATINY. č. 6 červen 2013 1. Objekt centra služeb na Přemyslově náměstí 2. Projekt Všechny děti jsou naše pokračuje 3. Farmářské trhy ve Slatině 4. Místa pro děti v mateřských školkách 5. Budování nových parkovišť 6. Park Vlnitá

Více

Vinořský zpravodaj. Ze života Vinoře. Slovo starosty. Místní úřad informuje. Vincent a Bublina

Vinořský zpravodaj. Ze života Vinoře. Slovo starosty. Místní úřad informuje. Vincent a Bublina Vinořský zpravodaj Informační čtvrtletník Městské části Praha-Vinoř ZDARMA č. 120 / podzim 2014 UVNITŘ NAJDETE: Slovo starosty Místní úřad informuje Ze života Vinoře Vincent a Bublina Ahoj, Vinořáci, volby

Více

Slovo k Velikonocům. Než vyrazíte na pomlázku, vězte, že

Slovo k Velikonocům. Než vyrazíte na pomlázku, vězte, že 1 Vážení občané, po velice mírné zimě, jejíž průběh překvapil snad všechny, nastává čas jarního velikonočního období plného nezvykle teplého sluníčka a květů. Příroda nám ukázala svoji přívětivější tvář,

Více

Letošní Vítání jara vypadalo při vstupu. Občané, spolky i firmy pomáhají tam, kde je potřeba

Letošní Vítání jara vypadalo při vstupu. Občané, spolky i firmy pomáhají tam, kde je potřeba BOLATICKÝ ZPRAVODAJ ZPRAVODAJ OBECNÍHO ÚŘADU BOLATICE březen duben 2015 Vážení spoluobčané, milí Bolatičtí, májové dny bývají předzvěstí rozkvetlého jara, bohatého života v přírodě a sluníčka. Právě sluneční

Více

Víceúčelové hřiště v lokalitě u Billy bylo otevřeno

Víceúčelové hřiště v lokalitě u Billy bylo otevřeno Číslo: 7 ročník: 38 8. července 2014 cena: 10 Kč Víceúčelové hřiště v lokalitě u Billy bylo otevřeno Přestřižení pásky při slavnostním otevření hřiště provedli starosta města Jaroslav Král, majitelé firmy

Více