v podstatě o ničem a o tobě.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "v podstatě o ničem a o tobě."

Transkript

1 ///////////////////////////////// //////////////////////// veškerá naděj spočívá ve víře v něco. až zpochybníte i samotnou víru v něco, jste v prdeli. ///////////////////////////////// /////////////////////// jedno jaro, dva sloupce, tři podzimy, čtyři fáze, milion příběhů. v podstatě o ničem a o tobě.

2

3 fáze 1: výsměch listopad 2011 věrnost v šalině naproti mně seděl kalhoty NIKE boty NIKE hodinky NIKE v očích měl napsaný: jsem někdo, odfajfkováno. pak jsem si všiml jeho čepice: ADIDAS. je směšný, že lidi nedokážou bejt věrní ani sami sobě.

4 albert promiňte, projel kolem mě chlápek s paletou vín. ustoupil jsem stranou a opětoval mu laskavý pohled. nakupující vedle mě však neuhnul, prosímvás, dovolíte? zkusil to chlápek jinak. nakupující si dal říct a nechal posla projet. přitom neuměl říkat R když jsem se na něj díval, jak bláznivě prosí zákazníky, aby jim doplnil víno a přitom se jim omlouval, řek jsem si, že takhle přesně musí vypadat Bůh. /kdyby jen nějakej byl/ netušil, že blokoval Bohu v jeho konání. on totiž říkal prosím a promiňte vícekrát, než zbytek lidstva dohromady.

5 nesmysl všichni se snaží zapomenout, ale popravdě: povedlo se jim to jen jedinkrát - to když zapomněli, že se nedá zapomenout.

6 ženy můžete s nimi pít a být v jejich bytech postelích srdcích, ale nikdy nebudete v jejich myslích.

7 sebeláska není dobré, když žijete s někým, kdo vás démonicky přitahuje. kdo vás nutí ho neustále opouštět a pak se vracet. nejhorší ale je, když takto žijete sami se sebou.

8 knihy četl jsem studii o fyzice, za kterou ten chlápek dostal nobelovku. na dvacátý stránce bylo napsáno tužkou: sukscese a ty kecy furt dokola, a zatímco chlápek rozehrával svou vysokou hru o světě, pisatel mlčel. na stránce čtyřicet stálo: liduško, miluju tě!!! mrzí mě, že autoři nemůžou číst, co jim kdo vepíše do jejich zpovědí. vidím toho chlápka s nobelovkou, jak se nad stranou čtyřicet zasměje a pronese: furt ty kecy dokola.

9 petrov seděl jsem na lavičce co loni, hleděl na oranžovej zapadající kotouč, na tramvaje, kterým se točila kola, na lidi, kteří pořád sedí - světu, tomu, na čem fakt záleží, životu - zády a jen se tupě líbají v podivným očekávání slasti. a zatímco všichni na tu slast čekají, kola aut, šalin, rulet, štěstí, dějin, se točí pořád stejně dál. a i kdyby se náhodou zastavila - znova bych je chtěl roztočit, i když už nemám tolik oxytocinu.

10 /věnováno liborovi/ že prý věřit je ctnost, občas ale je to spíš zbabělost. hlavně nevěřte začínajícím na L, je to jako: věřit lásce, věřit lidem, věřit lžím.

11 fáze 2: obavy květen 2013 empatie myslím, že lidi neví, co chtějí. možná proto umí víc dávat, než brát.

12 studium filozofie dočetl jsem zrovna cosi od kanta, v čemž říkal, že člověk má bejt účel a ne prostředek. teda, myslím, že to řek, jinak je to čurák.

13 baromantika seděla na baru, ke kterýmu zásadně nechodím. bojím se přesně těhle ženských. nejseš nějakej vadnej? odpověděla po tom, co jsem si ji prohlídl. vypadáš, jakože zoufale musíš milovat, protože bejt milovanej být nepotřebuješ. miluješ se totiž sám, řekla. tak spolu budeme jen šukat, dobře, odpověděla a mě hřálo u srdce, že to netuší. že ji budu milovat jako blázen.

14 fáze života pojďme si říkat ty věci, co se nesmí. pojďme si říkat ty věci. pojďme si říkat. pojďme.

15 pojízdný automat venku je tma, ležím v uličce dálkovýho autobusu a nad hlavou, kolem automatu na sáčkovej čaj, letí havran. orlice. moravská? slezská. ta, co mě zničí. letí obličej s velkým nosem, jak má chlapík z toho francouzskýho filmu, dokola lítá orlice a cení svůj bezzubej chrup. nade mnou jsou lidi a mají si co říct. třeba budu jednou slavnej a ten kluk nade mnou bude balit neznámou holku na vedlejším sedadle na tuhle báseň, zatímco se bude povyšovat nad někoho, kdo ji právě píše. přízraky stále krouží nad hlavou a je tma. berou energii z pouličních lamp - přes den spí. rozednívá se a já půjdu taky spát.

16 předsevzetí usmál se na ni. nebuď povrchní, ty svině, řekla. nebuď svině, odpověděl jí - a jejich rozhovor splynul s ostatními novoročními předsevzetími.

17 lidstvo celá láska je jen o místě o času, psal jsem si do poznámek, když k oknu přiletěl holub, holub, či jak se všichni ti ptáci jmenují. tyhle kecy nikoho nezajímají, zakrákoral. a co je teda zajímá? nikoho nic nezajímá. nikoho dokonce ani nezajímá, že už nikoho nic nezajímá. a tak se dál všichni tváří, že se všichni zajímají.

18 fáze 3: přechod říjen 2013 seznamování jel jsem dálkovým autobusem, přede mnou dva týpci se špuntama v uších - agresivní hip hop, co šel slyšet víc jak hřmění motoru. máš tu volno? zeptala se nesměle. jasně, propásl jsem svou příležitost a pak jen v jemným chvění pozoroval střídavě ubíhající Brno a její profil. u AZ tower mi došlo, jaký je mezi věcma rozdíl. svou tvář si schovávala za krásnýma vlasama a nervózně si otrhávala čerstvě nalakovaný černý nehty. povzbuzen velkolepou stavbou jsem jí poklepal na stehno a řekl: máš nádherný lokny. když se otočila, připadal jsem si hloupě. když lokny nádherný, co potom říct na ni? raději jsem se hned otočil k okýnku a dělal, že nic. věděl jsem, že vším dalším bych to jen pokazil. zapnul jsem si na počítači nový díl south parku a schválně se smál u všech sprostých vtipů, aby jí nedejbože nedošlo, že jsem se do ní zamiloval. když vystupovala, zavřel jsem oči, abych si ji zapamatoval a nikdo mi nemohl vzít ten krásnej čistej pocit. a naději.

19 fáze 4: optimismus listopad 2013 hospodská pivo si nekupuješ, ale prenajímáš, řekl. podíval jsem se na digitální ciferník a odpověděl: používám literaturu jako nástřel možných dalších debat. chtěl bych holku s hezkýma kolenama. ekonomickej problém je, že ekonomika má být souborem individualit. ale oni se řídí médiama a lidma okolo. řetězovej efekt, chápeš - někdo si stěžuje, ty nekupuješ. platím! řekl jsem.

20 život 2 všechno, co děláme, jsou jen roztomilý pokusy o štěstí. jinak si neumím vysvětlit, proč mi na jedný ze sirek z krabičky sirek stálo: polib bližního svého. jen škoda, že ten večer to byla čistě pánská věc.

21 město šel jsem po ulici a vše bylo tak k ničemu, že si i šalinka odfrkla elektrickým výbojem.

22 žena stála na zastávce, jedla perník a snažila se vypadat nad věcí. vypitý bezdomovec hurpónsky povykoval na svý dítě: ty si divočák, ty si divočák! dítě na miniaturním skejtu roztočilo kola a vší silou do mě narazilo. co čumíš? řeklo. to je taky pravda, napadlo mě.

23 přiznání 2 ty můžeš být šťastná, jen já jsem takový debil, že ani nedokážu být smyslně porouchanej. jsem jen taková slovní úloha pro psychiatry.

24 smysl každý z nás má nějaký to téma. docela rád bych psal o modrým nebi, o tý neskutečný barvě, o tom, jak to děsivý slunce dokáže zvednout náladu, ale kdykoliv se o to pokusím, obloha se zatáhne. každýmu je souzený jen nějaký téma.

25 kapela zbytek role od toaleťáku odhozeně leží na držáku, v kterým je už hozenej novej, neopotřebovanej. sice byl k něčemu dobrej, ale už nikoho nezajímá. stejně jako většina kapel.

26 nuzák proč nepíšeš? máš talent. nikdy nevím, co na to říct. asi proto, že nemám co říct. nebo to neumím říct. nebo to nechci říct. nebo se jednoduše bojím že napíšu dílo, který se bude lidem líbit.

27 nechápavost že prý by se literatura měla psát o velkých věcech. když se podívám na špinavej nůž hozenej na pár dní seschlým talíři, napadá mě daleko víc asociací.

28 brno jsem ráda, že jsem tě potkala. neznáš, nevíš, nechceš. ve vší tý špíně jsem jen vypadal docela dobře.

29 /věnováno janovi/ si tak čarovná, ani nevieš jak by som ťa chcel popísať a neurazit ťa. možná to nevíš, možná nejsme spolu, už nejsme spolu, možná sme jen dým stúpajúcí z cígy, možná že tu nejsi, možná, že celý svět není, ale bez ťeba jsem prázdný, jsem první cíga z krabičky, kterou každý plýtvá.

30 vztahy byla si odměřená, nechtěla si se mnou spát. byla jsem na tebe nasraná a proč? nechtěl si se mnou spát. a takhle my tu žijem.

31 láska občas závidím lidem, kteří nemají takovou akutní potřebu dívek. potom se jí podívám do očí, zapamatuju si její tvar, zavřu oči a vím, že i sex s ní nestačí. potřebuju víc.

32 lidová moudrost mluvil jsem s jednou hloupou slečnou a ta mi řekla docela chytrou věc. slečny [rozuměj bozi] rádi vidí, když chlapci mají zodpovědnost vůči něčemu. ať už k čemukoliv.

33 zmrdi brno je po večerech klidný, brno není bez studentů klidný, škube sebou a vrhá do svých ulic zmrdy, který nechceš potkat. většinou už to nevnímám, ale po tom, co jsem viděl dokument od british broadcast company, ve kterým se spolu mlátily chapadlama korálový kytky, jsem si už tak nějak míň jistej.

34 desert šel jsem do šíleně alternativního klubu. dva chlápci se tam pobili kvůli holce, který byli oba dva ukradení. nad záchodem visela černá figurína vrchních předností ženy a blikaly jí oči. nic neříkala, neměla názor, jen si blikala. vždyť ti lidi jsou tu stejní, jako na diskotéce nebo v luxusním cocktailbaru. mají jen jiný hadry a v uších jim hraje jiná hudba. řekl jsem jí. dívala se na mě dál, její špičatý prsa se nezachvěly tou pravdou. ale přestaly jí blikat oči možná to bylo výpadkem proudu, nebo tím, že v tu chvíli vytekly hajzly a zaplavily celou hospodu.

35 cejl trošku s obavou jsem šel do podniku na cejlu. po prvním pivě jsem ztratil vůli a šel se přeci jen vychcat. ze záchodu vyšel místní obyvatel, předklonil se přede mnou, jak před králem, se slovy: račte, já už nikam nespěchám.

36 vtip já to říkám tak často, že už mám pocit, že jsem to někde slyšel, řekl s úsměvem. jsi narcis a rád se posloucháš, odpověděla a tak skončil krátký život nepovedenýho vtipu.

37 villon villon kdysi psal o tom, že je u pramene a přitom hyne žízní. nedávno jsem zjistil, že jsem společenský xenofob, taky zahořklý optimista. asi mu tak trošku rozumím. i když nejsem moc chytrej.

38 sex můžu tě učinit šťastnou? myslíš jako ošukat mě? třeba. ale žádný gumy a tak, chci to doopravdy. sex bez dítěte je jako facka bohu do ksichtu.

39 arogance kámo, líbí se mi jedna ženská. myslím, že je to na celej život. a v čem je problém? ona je ti tak namyšlená, že chčije přes ruce, protože prej rýžuje zlato. jednoduše si myslí, že chčije zlato.

40 bůh znal jsem kdysi starého pána, který klel, zvracel a pil. až ti někdo bude tvrdit, že bůh neexistuje, ukaž mu všechny ty sračky, co jsou tu s námi. bůh existuje a dělá mu to zatraceně dobře, jak s náma vyjebává. aniž bych chtěl, od tý doby vedu vnitřní válku a vracím bohu míčky.

41 demotivace máma řekla / neboj, ty to určitě uděláš / táta řekl / a co by ne / prarodiče řekli / my tomu vůbec nerozumíme, ale jestli je to potřeba, tak se snaž / spolubydlící řekl / ser na to a pojď se opít / a pak přišla ona /představ si obraz jakýkoliv dívky/ a bylo po všem snažení.

42 svědomí už to bude sedum let, co jsem jen tak ukradl v holandským kostele bibli v holandštině. dodnes ji mám doma, a občas přemýšlím, jestli je to vědomí zločinu, nebo libost ke skupině, do které jsem se touto svatokrádeží přiřadil, co mě denně provází a žádá si svou pozornost.

43 o co běží vlastně chci jen člověka, kterýmu budu moci říct, že je dokonalej a nebudu mu muset lhát.

44 demokracie staří římani měli v ledasčem pravdu. ne jenom v těch zvrhlejch praktikách, ale i v polyteismu. lidí zbožňují tolik kreténů, že by z toho byl krásnej olymp.

45 opravdová moudrost není mezi náma rozdíl. všichni si jen dosazujeme rozdílný substituce, aby život nebyl tak prázdnej. povyšovat se kvůli bohu, práci, škole, koníčkům, je jako stát ve tři ráno na sídlišti na červenou a tvářit se, že čekáním na zelenou měníte svět k lepšímu.

46

47 ///////////////////// a tak mi došlo, jsi sirka. /////////// /////////////////////////// že ve všech, ve všem v sobě vidím tebe. ////////////////

48

Irena Eliášová LISTOPAD

Irena Eliášová LISTOPAD Irena Eliášová LISTOPAD 1 Irena Eliášová LISTOPAD KHER www.kher.cz ISBN 978-80-87780-03-9 Tato kniha vznikla bez vynaložení jakýchkoliv finančních prostředků. Nakladatelství KHER z celého srdce děkuje

Více

Texty s láskou autorské texty. Sborník vydaný při příležitosti konání divadelního festivalu JID 20-13. Lence.

Texty s láskou autorské texty. Sborník vydaný při příležitosti konání divadelního festivalu JID 20-13. Lence. Texty s láskou Texty s láskou autorské texty Sborník vydaný při příležitosti konání divadelního festivalu JID 20-13. Lence. Redakce: Jan Bušta, Alena Mikulíková Sazba a design: Jan Bušta Korektury: Alena

Více

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo

Příběhy Třetí sféry: Temní mágové. Jakub Jiří Rýdlo Příběhy Třetí sféry: Temní mágové Jakub Jiří Rýdlo úvod Toto je teprve moje druhá knížka, tak možná bude obsahovat ještě relativně dost chyb a překlepů. Co je ale hlavní, pokusím se o skutečně kvalitní

Více

Všechny řitě světa i ta má

Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski Všechny řitě světa i ta má Ann Menebrokerové ELMER 1. OSAMĚLOST Edna kráčela ulicí s plnou taškou nákupu, když si všimla nápisu na bočním okně automobilu, kolem kterého procházela: HLEDÁ

Více

Co je mezi tebou a Chuckem? Mnou a kým?!?! vyjekla. Promiň. zasmála se Annie. Asi jdu na tebe moc zhurta. Prostě vždycky jsem si myslela, že mezi

Co je mezi tebou a Chuckem? Mnou a kým?!?! vyjekla. Promiň. zasmála se Annie. Asi jdu na tebe moc zhurta. Prostě vždycky jsem si myslela, že mezi Nick ji doprovodil domů. Vycházkovým krokem to měli dvacet minut cesty. Možná jsi měl zůstat s ní a ne se mnou. řekla Alicia. Ann to zvládne. Navíc je tam Carmen, nic se jí nestane. Doufám, že jí moje

Více

Počkejte až do chvíle, kdy negativní pocity vyjdou na povrch

Počkejte až do chvíle, kdy negativní pocity vyjdou na povrch 2 Počkejte až do chvíle, kdy negativní pocity vyjdou na povrch DALŠÍ SEMINÁŘ ZAČAL v neoficiálním duchu. Zatímco si sundávali kabáty, sdělovali si rodiče první zážitky. Věřili byste, že mi opravdu pomohlo

Více

Dva neznámí lidé, kteří se nikdy neviděli.. dva tablety.. Office 365.. SkyDrive.. 3 týdny.. a naprostá anonymita.

Dva neznámí lidé, kteří se nikdy neviděli.. dva tablety.. Office 365.. SkyDrive.. 3 týdny.. a naprostá anonymita. 1 Dva neznámí lidé, kteří se nikdy neviděli.. dva tablety.. Office 365.. SkyDrive.. 3 týdny.. a naprostá anonymita. Jak asi bude probíhat spolupráce dvou lidí, kteří o sobě vůbec nic nevědí, nikdy se

Více

IDENTITA. Odvaha odlišovat se. Rozhovor: Rozálie Kohoutová. Žít v jiném těle. březen 2012 3. ročník 11. číslo. téma čísla MULTIKULTURNÍ MLÁDEŽ

IDENTITA. Odvaha odlišovat se. Rozhovor: Rozálie Kohoutová. Žít v jiném těle. březen 2012 3. ročník 11. číslo. téma čísla MULTIKULTURNÍ MLÁDEŽ březen 2012 3. ročník 11. číslo Žít v jiném těle Odvaha odlišovat se Rozhovor: Rozálie Kohoutová téma čísla IDENTITA ČASOPIS PRO MULTIKULTURNÍ MLÁDEŽ Milý čtenáři, sníh z hor pomalu ustupuje, ve městech

Více

Jan B. Hurych. Metapovídky. Ilustrace jsou též od autora.

Jan B. Hurych. Metapovídky. Ilustrace jsou též od autora. Jan B. Hurych OBSAH Úvod Zrcadlení (horror) Poslání (gotická povídka) Johny Angel (satira) O zlém virusovi (sci-fi pohádka) Robbie, Robbie (fantazie) Delfín (fantazie) Únos (science fiction) STYX.V.R.

Více

svazek 5 / Východní Čechy a Vysočina sever západ východ

svazek 5 / Východní Čechy a Vysočina sever západ východ svazek 5 / Východní Čechy a Vysočina sever západ východ na DVA východy Východní Čechy a Vysočina ISBN 978-80-904025-4-6 OBSAH PARDUBICKO Jana Bednářová 6 Lukáš Bína 8 Antonín Hrdý 10 Tomáš Jireček 12

Více

39. ročník literární soutěže TRAPSAVEC 2013

39. ročník literární soutěže TRAPSAVEC 2013 3 4 39. ročník literární soutěže TRAPSAVEC 2013 5 6 Výsledky 39. ročníku literární soutěže TRAPSAVEC 2013 Zlatý Trapsavec Noční návštěva Petr Dollyk Doležal * Malý Trapsavec čestné uznání pro nejlépe ohodnocenou

Více

Jana Moravcová LETÍ, LETÍ ANDĚLÍČEK. Vydala Moravská Bastei MOBA, s. r. o., Brno www.mobaknihy.cz www.facebook.com/moba.cz

Jana Moravcová LETÍ, LETÍ ANDĚLÍČEK. Vydala Moravská Bastei MOBA, s. r. o., Brno www.mobaknihy.cz www.facebook.com/moba.cz Jana Moravcová LETÍ, LETÍ ANDĚLÍČEK Vydala Moravská Bastei MOBA, s. r. o., Brno www.mobaknihy.cz www.facebook.com/moba.cz Jana Moravcová, 2010 Moravská Bastei MOBA, s. r. o., Brno 2010 ISBN 978-80-243-5188-9

Více

Přicházející krize David Gates

Přicházející krize David Gates Přicházející krize David Gates PAPEŽSTVÍ AMERIKA Příloha k časopisu Z RÁJE DO RÁJE 3-2011 Příloha k časopisu Z ráje do ráje 3-2011 Adresa redakce: Vydavatelství a nakladatelství Jurica Jaroslav - Ráj Lubenská

Více

Učitel: 1 -Děkuji vám. A blahopřeji. Veronika: -Já děkuju. Na shledanou. Učitel: 2 Pojďte dál, mladý muži.

Učitel: 1 -Děkuji vám. A blahopřeji. Veronika: -Já děkuju. Na shledanou. Učitel: 2 Pojďte dál, mladý muži. Učitel: 1 -Děkuji vám. A blahopřeji. -Já děkuju. Na shledanou. Učitel: 2 Pojďte dál, mladý muži. Lenka: 3 -Jé, nazdar! To je Danda. -Fakt? To už je takhle velkej? 4 -Kolik ti bude, Dando? -Ale prosím tě...

Více

Stephen King. Srdce v Atlantidě

Stephen King. Srdce v Atlantidě Stephen King Srdce v Atlantidě Číslo 6: Číslo 2: Číslo 6: Číslo 2: Číslo 6: Číslo 2: Co chcete? Informaci. Na čí jste straně? To bych vám napověděl. My chceme informaci. Tu nedostanete! Po dobrém nebo

Více

Lovkyně. Lukáš Konvalina

Lovkyně. Lukáš Konvalina Posel smrti VIII Lovkyně Lukáš Konvalina Cesta, jež nás opravdu zocelí, není ta, kterou si sami vybereme, ale ta, po které jsme donuceni kráčet. Obsah I Vyvolené... 5 I Časy minulé... 7 II - Matka... 11

Více

MÁM SVŮJ SVĚT, ALE MÁM VÁS RÁD

MÁM SVŮJ SVĚT, ALE MÁM VÁS RÁD Jmenuji se Adam, v červnu mi budou čtyři roky a jsem autista. Jsem blonďatý chlapeček s modrýma očima. Nikdo by na první pohled neřekl, že jsem autista. Žiju si svůj život za sklem, nechápu váš svět, nevím

Více

Život Komedie pro dospělé

Život Komedie pro dospělé Jaroslaw Jakubowski Život Komedie pro dospělé (Źycie Komedia dla doroslych) Překlad: Jiří Vobecký (2010) Osoby: Mrtvola Hlas Žena I Manželka Matka Otec Mistr Šéf Ježíš Dívka Žena II Kněz Mladá slečna Chlapec

Více

Vyškovský cedník 2014

Vyškovský cedník 2014 Vyškovský cedník 2014 Sborník oceněných prací literární soutěže pro děti a mládež Vyškovska Tři brány komunitní nadace pro vědění, umění a civilizaci Klub přátel KKD Knihovna Karla Dvořáčka 2 Obsah Úvodní

Více

Sex, metro a ipody a teď je na tahu žena!

Sex, metro a ipody a teď je na tahu žena! Olga Pietkiewicz Sex, metro a ipody a teď je na tahu žena! (Monodrama) Překlad: Jiří Vobecký (2010) Hlas operátorky: Dovolali jste se do Institutu psychického zdraví, nejlepšího a nejdokonalejšího ústavu,

Více

LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1

LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 1 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 2 LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ 3 Melanie Milburneová LONDÝNSKÉ DĚDICTVÍ HARLEQUIN Čas jen pro mě Amsterdam Atény Budapešť Hamburk Londýn Madrid Milán New York Paříž Stockholm

Více

Co Czech, to muzikant Copyright Petr Nouzovský 2010. Co Czech, to muzikant

Co Czech, to muzikant Copyright Petr Nouzovský 2010. Co Czech, to muzikant Co Czech, to muzikant 1 Petr Nouzovský 2010 Obsah Úvod 3 Ty kokoti mi zobrali všetku travu 4 Vsuvka ze života 6 B a psychologická poradkyně 7 B a vlajka v prdeli 8 B / B a jeho tělesná schránka 9 Vsuvka

Více

www.ric.cz www.ric.cz WWW.RIC.CZ www.ric.cz www.drclentilka.cz WWW.DRCLENTILKA.CZ www.drclentilka.cz www.drclentilka.cz www.rclanskroun.

www.ric.cz www.ric.cz WWW.RIC.CZ www.ric.cz www.drclentilka.cz WWW.DRCLENTILKA.CZ www.drclentilka.cz www.drclentilka.cz www.rclanskroun. JSEM SPECIÁLNÍ PEDAGOG A PRACUJI S FILÍPKEM, KTERÉMU JE ŠEST LET Je to jemný a citlivý chlapec, ale v malém okamžiku se dokáže proměnit ve velkého rošťáka. Jeho kukadlům se nedá odolat. Když se mi zrovna

Více

Zdravotní sestřička Emma Seymourová se ujímá obtížného úkolu - péče o profesora MacDonalda, který dočasně oslepl. Emmě však připadá, že jí pacient

Zdravotní sestřička Emma Seymourová se ujímá obtížného úkolu - péče o profesora MacDonalda, který dočasně oslepl. Emmě však připadá, že jí pacient Zdravotní sestřička Emma Seymourová se ujímá obtížného úkolu - péče o profesora MacDonalda, který dočasně oslepl. Emmě však připadá, že jí pacient vidí do duše víc, než je zdrávo! První kapitola Konečně

Více

JEFF JENKINS DEN, KDY JSEM NAŠEL SATANŮV ÚKRYT

JEFF JENKINS DEN, KDY JSEM NAŠEL SATANŮV ÚKRYT JEFF JENKINS DEN, KDY JSEM NAŠEL SATANŮV ÚKRYT Děkuji za ty krásné chvály, děkuji našim mladým, cením si jejich lásky k Bohu a touhy sloužit Mu. Jsme Božím mistrovským dílem, On nás tak stvořil. Dnes bych

Více

Jerome David Salinger. Kdo chytá v žitě

Jerome David Salinger. Kdo chytá v žitě Jerome David Salinger Kdo chytá v žitě J. D. Salinger The Catcherinthe Rye Přeložili Luba a Rudolf Pellar Vydání šesté All rights reserved Copyright 1945, 1946, 1951 by J. D. Salinger Copyright renewed

Více

1 Abych jednou nelitoval, že jsem s lidmi o Kristu nemluvil - Leošův deník z misie. napsal Leoš Princl

1 Abych jednou nelitoval, že jsem s lidmi o Kristu nemluvil - Leošův deník z misie. napsal Leoš Princl 1 Abych jednou nelitoval, že jsem s lidmi o Kristu nemluvil - Leošův deník z misie napsal Leoš Princl ÚVOD: Toto dubnové putování bylo již druhé v pořadí. Další putování letos začíná 17.6. a další 5.8.2013.

Více

Básním ásníš ásníme. o přírodě a lásce

Básním ásníš ásníme. o přírodě a lásce Básním ásníš ásníme o přírodě a lásce Sborník nejlepších prací žáků Libereckého kraje z let 2006-2008 Všem, kteří pokoušejí krásu i ošklivost, tíhu i lehkost slova, všem, kteří vkládají své myšlenky na

Více

č. 76 červen2015 očník XIX.

č. 76 červen2015 očník XIX. č. 76 červen2015 očník XIX. K čemu je literatura? Jdu si číst! Věta, kterou v dnešní době internetu a jiných technických vymožeností řekne jen zlomek mých vrstevníků a mladších dětí ještě méně, a přece

Více

Seminář "Nové stvoření / Nový člověk" (New Man)

Seminář Nové stvoření / Nový člověk (New Man) Seminář "Nové stvoření / Nový člověk" (New Man) Curry Blake (Austrálie 2011) Překlad: nove-stvoreni.cz UPOZORNĚNÍ: Nejedná se o finální verzi překladu. Tato verze je určena pro lidi, kteří mají o toto

Více