PROČ VYDÁVÁME TENTO ČASOPIS?

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PROČ VYDÁVÁME TENTO ČASOPIS?"

Transkript

1

2 Navazujeme na časopis TYP z první republiky. Autor: Milan Nerud PROČ VYDÁVÁME TENTO ČASOPIS? Podnikatel, obchodník jen stěží by se podařilo definovat povolání či lidskou činnost, která je více izolována, žijící v samotě vlastních představ, očekávání a obav. I výběrčí daní, když ulehal obklopen svými kolegy či kamarády. Jen obchodník vstává a ulehá sám, se svými starostmi. Veden svým snem a motivem, proč má právo na své místo na slunci. Bohužel v každé době je společenská třída podnikatelů a podnikatelek zbytkem společnosti podceňována. Pravda je, že právě tato skupina obyvatel tvoří dvě třetiny domácího hrubého produktu celé země. Měl jsem tu čest být svědkem úžasných debat, kde se mísily zkušenosti zralých i začínajících podnikatelů. Kde jsem jednoznačně cítil potřebu těchto odvážných lidí mluvit s někým o svých každodenních trablech i radostech. Podnikatel podnikateli může být velikou inspirací i zpětnou vazbou. Jak jen je dostat k sobě? Právě k tomu slouží náš časopis. Přispívají do něj sami podnikatelé. Čtenář se stává autorem, autor čtenářem. I vy, když čtete tento článek, můžete jej odložit a pustit se do psaní příspěvku do nějakého dalšího čísla. Čím pestrobarevnější si společně vytvoříme časopis, tím užitečnější pro nás všechny bude. Každý nemůže být Shakespeare a není ani smyslem dokonalost literární, jako spíše prožitek, příběh a zkušenost. O čem psát? Například o změně, kterou firma prošla. Nebo o případu, který podnikatel úspěšně vyřešil. Důležité je vysvětlovat otřepané, přesto ne vždy dobře vysvětlené pojmy (například SEO optimalizace apod.) Pamatujte, podnikatelé sobě. Těšíme se na vaše příspěvky. Glosátor Naše facebooková stránka je: Marketingové inspirace Na naší facebookové stránce reagoval Martin Kůra na článek o smyslu reklamy. Martin Kůra Účelem reklamy je prodávat, ale nemusí pokaždé přimět zákazníka koupit stejným způsobem. Dílčím cílem té či oné reklamy může být například přimět zákazníka navštívit webové stránky, zaregistrovat se, přijmout dárek, shlédnout video. Na tyto akce pak navazují jiné, které obchod "dokončí". Ať tak či onak, uvedené vlastnosti reklamy platí beze zbytku. (1)

3 Ze života úspěšných českých podnikatelů Zdeněk Chlubna, jednatel společnosti Drinex. Firmy pomáhající řešit pitný režim díky dodávání kvalitní vody ze Šumavského pramenu. Zeptali jsme na pár otázek. Časopis MARKETINGOVÉ INSPIRACE navazuje na měsíčník TYP z první republiky. Jaké pocity ve vás toto období vyvolává? Poctivost, serióznost, ochota, skromnost, pracovitost. Vzpomenete si na nějakou konkrétní osobnost z této doby, která je Vám nejbližší? Každému se snad na prvním místě vybaví Tomáš Baťa, veliká osobnost tehdejší doby, dále mě napadá František Janeček, zakladatel firmy JAWA. Vaše firma pomáhá podnikatelům řešit kvalitním a zdravím způsobem pitný režim na pracovištích. Proč si myslíte, že je to důležité? Správný pitný režim je nejlepší investicí do našeho zdraví, stojí minimum a přitom pomáhá někdy více než drahé léky. Z tohoto pohledu se jistě zaměstnavatelům vyplatí investovat do zdraví svých zaměstnanců. Navíc si od nás kupují jistou formou pohodlí v podobě balíčku, vyváženého pitného režimu nebo servisu dovozu balené vody, která je díky výdejníkům vody stále připravená pro chlazené kvalitní nápoje a bez čekání ohřevu pro přípravu kávy, čajů a polévek na různých pracovištích. Naší konkurenční výhodou je komplexní služba v podobě profesionálního řešení studených a horkých nápojů, dodávek pramenité vody, kávy a dalšího doplňkového sortimentu... Jak vnímáte posun v postojích podnikatelů vůči podpoře zdraví svých zaměstnanců? Podpora zdraví zaměstnanců kvalitním pitným režimem může v některých firmách být přímo úměrná výsledku hospodaření firmy. Určitě jsme jako dodavatelé těchto služeb zaznamenali růst zájmu o řešení pitného režimu v období konjunktury a naopak různá omezení, úsporná opatření, limity či zrušení této možnosti pro zaměstnance v období posledních let. Ale pokud půjdeme do minulosti, vzpomínám si, jak v porevolučním období řada firem začínala u kohoutkové vody a rychlovarné konvice. V tomto směru se hodně změnilo. Dnes běžně dostanete ve firmách kvalitní presovanou kávu, balenou vodu, nebo dokonce minerální vodu; zaměstnanci mají v řadě podnicích možnost dotovaných horkých nápojů přes nápojové vendingové automaty. Na trh přicházejí kvalitní tabletové kávové stroje např. pro menší spotřebitele Dolce gusto nebo Nespresso, různé filtrační technologie, malé kávové automaty do kanceláří Nescafé, snackové stroje na cukrovinky, balené nápoje atd. To vše je velký posun v technologiích a kvalitě Co plánujete na nejbližší období? Po pracovní stránce chci stabilizovat personál ve svých firmách, rozšířit obchodní oddělení a aktivity a v nejbližších dnech chci spustit nový projekt, novou službu pro naše větší klienty, tzv. snackové automaty do firem. (2)

4 Ze života úspěšných občanských sdružení Kateřina a Lukáš Kudláčkovi, představitelé občanského sdružení PURE ARTS, které v Česku pořádá úžasné představení souboru SHEN YUN. Časopis MARKETINGOVÉ INSPIRACE navazuje na měsíčník TYP z první republiky. Jaké pocity ve vás toto období vyvolává? K: Když se řekne první republika, první co mi přijde na mysl, jsou staré české filmy, které mám už od dětství velmi ráda. Líbí se mi také tehdejší dámská a pánská móda. L: Mně se s tímto obdobím spojují slova rozum a prosperita. V té době patřila naše republika k pěti nejstabilnějším a ekonomicky nejvýkonnějších zemím světa. A tehdejší vláda vládla s rozumem. Vzpomenete si na nějakou konkrétní osobnost z této doby, která je Vám nejbližší? K: Ano, na Tomáše Garrigua Masaryka a Karla Čapka. Jeden měl úžasný smysl pro rozvahu, a druhý pak skvělý rukopis L: Já si nejvíce připomínám osobnost Jaroslava Preisse, nejznámějšího a nejvlivnějšího českého finančníka první republiky. Jeho úspěchy mi z profesního hlediska dávají mnoho zajímavých myšlenek. A pak také Alois Rašín, vynikající politik a ekonom tohoto období. Jeho deflace po první světové válce byl skvělý tah. Často si také připomínám výrok Tomáše Bati z roku 1932: To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání. Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem. Činnost Vašeho sdružení je velmi prospěšná, pomáháte lidem přiblížit velmi staré čínské tradice. Vnímáte nějakou souvislost mezi obnovou čínských tradic a vnímáním zapomenuté historie českého národa? K: Určitě, víte, stará čínská kultura, kterou naše představení připomíná, byla založena na cti a morálce. To mi připomíná první republiku, kde platilo čestné slovo a čest byla základní morální hodnotou každého jedince. Představení Shen Yun oživuje starobylou čínskou kulturu a její hodnoty, a proto může i u nás v České republice divákům připomenout čestnost a morální hodnoty, které kdysi i v naší zemi bývaly lidem vlastní mnohem více než v současné době. (3)

5 L: Ano, souhlasím. Když ve starobylé Číně někdo něco slíbil a pak nedodržel slovo, byla jeho čest jednou provždy pošpiněna a vědělo se to o něm. Za první republiky to bylo podobné. Když obchodník něco slíbil a pak to nedodržel, mohl pomalu zavírat obchod. Obnova čínských tradic je velmi přínosná pro celý náš svět. Ne nadarmo se staré Číně říkalo, že je to země darovaná z nebes. Myslím, že Marco Polo by to potvrdil... A newyorský soubor Shen Yun Performing Arts se tohoto úkolu zhostil znamenitě, jak dokazují nadšené reakce diváků po celém světě. Čím Vás představení SHEN YUN nejvíce zaujalo, když jste jej zhlédli poprvé? K: Krásou, barvami, ladností pohybu a dokonalou synchronizací tanečníků, neuvěřitelně silným vnitřním obsahem, který mě zasáhl a připomněl mi, že všechny dobré věci, které jsem do té doby znala, mají smysl. L: Určitě příběhy. Když jsem byl malý, dostal jsem knihu, která se jmenuje Legendy a mýty staré Číny, vždy jsem si představoval, jaké to tenkrát bylo, jací byli ti dávní hrdinové a když jsem poprvé viděl představení Shen Yun před čtyřmi lety, tak jsem vše, co jsem si jen představoval, spatřil na vlastní oči. Ne nadarmo se o Shen Yun říká, že ukazuje 5000 let čínské historie. Co plánuje Vaše sdružení na nejbližší období? K: Již teď pracujeme na přípravě představení Shen Yun 2012 v Praze. Představení Shen Yun jsou jedinou náplní činnosti našeho občanského sdružení. Víc se toho ani nedá zvládnout, když to děláte ve svém volném čase. Shen Yun Performing Arts je nezisková společnost, veškerý zisk jde do školy Fei Tian, kde se vyučuje klasický čínský tanec a staré umění dávné Číny. L: Už hledáme partnery pro tento projekt na příští rok, tak jako každý rok. Partneři, kteří s námi dosud spolupracovali, byli představením vždy nadšeni. Věřím, že je nezklameme ani příští rok. Na kdy se mohou čeští podnikatelé (čtenáři tohoto časopisu) těšit na další představení? K: Příští představení plánujeme v březnu 2012 v Praze. Kdo by však chtěl ještě vidět program letošního turné, může to stihnout 7. a 8. května 2011 v Národním divadle v Bratislavě. L: Co k tomu dodat Všechny čtenáře Vašeho časopisu můžeme pak pozvat na představení, které je pro každého nezapomenutelným zážitkem. Otázky kladl Milan Nerud. (4)

6 Jak mám chápat? MOBILNÍ APLIKACE V MARKETINGU Chcete se dostat do kapsy svým zákazníkům? Proč to nezkusíte přes jejich mobilní telefony? Ty už přece v kapse mají... Přestože mobilní telefony nabízejí celou řadu možností, jak s jejich uživatelem komunikovat a pracovat, podíváme se v tomto článku zejména na mobilní aplikace. Jedná se bezesporu o oblast, která je na vzestupu a coby marketingový nástroj je stále častěji využívána. Je to však opravdu tak jednoduché a pouhá mobilní aplikace nám přinese úspěch? Bavíme-li se o mobilní aplikaci, máme zpravidla na mysli program, který má uživatel možnost si stáhnout a trvale nainstalovat do svého mobilního telefonu. Ve většině případů se mu pak v menu telefonu objeví ikona, prostřednictvím které může aplikaci kdykoliv spustit. Bezprostřednost a okamžitá dostupnost mobilních aplikací je klíčovou vlastností. Můžete být na dosah ruky doslova kdekoliv a kdykoliv. K tomu si přidejme možnost, které mobilní telefony nabízejí, a sice možnost komunikace pomocí SMS či internetu, znalost polohy uživatele pomocí GPS a další, a máme nástroj, se kterým lze velmi dobře pracovat. Úplně jednoduché to ale není. Uživatelé nepoužívají všechny aplikace, které ve svém telefonu mají. A dvojnásob to platí pro ty, které jim nic nepřinášejí. Samozřejmě že aplikace musí mít smysl pro toho, kdo ji platí, ale musí také umět odpovědět na dva základní dotazy uživatelů: Proč bych jako uživatel měl aplikaci používat? Co mi její používání přinese? U velkých společností jsou mnohdy zajímavé aplikace navržené zejména pro podporu značky nebo PR, ale i malé a střední společnosti je mohou smysluplně využít. Že mohou mobilní aplikace nabídnout novou a neotřelou cestu se pokusím demonstrovat na dvou příkladech. Setkali jsme se s množstvím malých reklamních aplikací, ale některé myšlenky jsou jiné, zajímavější, a přesto nepostrádají smysl pro zadavatele. Podívejme se dvě z nich: Projekt brněnského navigátoru TopTep nabízí uživatelům zdarma mobilní aplikaci, která obsahuje katalog všech podniků zapojených do benefitního klubu. Při předložení karty TopTep získá uživatel slevu nebo jinou výhodu. Jak si ale zapamatovat 150 partnerů, kde může slevu využít? Nijak. Všechny je má ve svém mobilním telefonu. Dvě stisknuté klávesy a přesně ví, kde se může s využitím své karty dobře najíst a dozví se také, jaký benefit ho čeká i na jaké číslo zavolat, aby si mohl rezervovat stůl. Najednou se nejedná o kartu, kterou založím mezi ostatní. Mám důvod si ji koupit, protože vím, že ji dokážu plně využít. (5)

7 Památkový ústav nabídne na pokladnách památek mobilní aplikaci ke stažení zdarma. Aplikace obsahuje informace o památkách v rámci kraje a návštěvník tak nejenom získá do ruky průvodce památkou, na které se právě nachází, ale bude mít k dispozici také seznam památek v okolí. Jednoduchý, přehledný a dostupný. Dozví se tak o dalších místech, která může navštívit hned, anebo si z pohodlí domova za pomoci aplikace vybere další výlet. Mobilní aplikace má podpořit návštěvnost méně atraktivních památek, zaměřit se na mladší cílovou skupinu a přinést pro ně atraktivní doplněk. Slouží i jako velmi vděčné téma pro PR. V neposlední řadě nabídne svůj obsah ve více jazycích i pro zahraniční turisty. Už jste se rozhodli pro mobilní aplikaci? Nebojte se zapojit fantazii. Mobilní telefony nabízejí neuvěřitelné možnosti a nové a neotřelé nápady jsou přesně to, co je k úspěchu zapotřebí. Václav Hodek LifeWeb Interactive, s.r.o .: Tel.: (6)

8 Time management 6. LEKCE: Dobrý den. Na začátku se chci zeptat, zda jste sledovali, kolik času věnujete které roli. Objevili jste, že je třeba si role přeskládat jinak, než jste si je nastavili posledně tzn. vypíchnout nějakou oblast do samostatné role nebo spojit dvě role pod jednu? Pokud ano, pak je to moc dobře, protože to značí, že jste o nich opravdu přemýšleli. V minulé lekci jsme dokončili první stranu formuláře pro plánování týdne. Dnes otočíme na stranu jedna a úkoly si přeneseme do jednotlivých dnů. Budeme postupovat přes několik kroků a povíme si o třech zásadách. Naplánujte si důležité aktivity, jako některá jednání nebo přemýšlení o budoucnosti, do období vaší špičky a jiné, jako třídění pošty, do období útlumu. Například já jsem pomalý rozjížděč a pondělí dopoledne je pro mne útlumové. Proto si na toto období plánuji práce, kde bude za mnou vidět hmatatelný výsledek. Je to pro mne motivační, mohu se za něco pochválit a to je dobrý začátek pracovního týdne. PLÁNOVÁNÍ TÝDNE STRANA 2 Vyplňování strany 2 v plánu týdne následuje až po vyplnění strany 1. Proto si, pokud je to možné, nejprve vyplňte stranu 1. Najdete ji v minulém čísle tohoto časopisu nebo na stránkách v sekci know-how banka. Krok 1. - Jednání První krok je přepsání všech aktivit, které mají v příštím týdnu pevně daný čas porady, jednání, obchodní schůzky. Nezapomeňte, že se na ně také budete muset připravit a tak si plánujte také čas na přípravu. Pojďme plánovat tento nebo příští týden. Zapište si do tabulky na protější straně jednání, porady a další aktivity s pevně daným časem. Zásada 1. Výkonnostní rytmy Nejsme stejně výkonní po celý den. Někdo má dlouhý rozjížděcí čas, to znamená, že ráno (a v pondělí) je pomalejší, pro někoho je naopak začátek dne dobou, kdy se mu lépe přemýšlí a je výkonný. U mnoha lidí energetické křivky vypadají následovně (nemusí to být ale váš případ): Během dne (útlum ráno, okolo oběda a na konci pracovního dne). Zkuste odhadnout vaši osobní křivku výkonnosti. Kdy máte špičku a kdy útlum? Zásada 2. Ráno pro nenaléhavé úkoly Vzpomínáte si, jak jsme se dříve bavili o kvadrantech a úkolech nenaléhavých, ale důležitých (kvadrant II)? Zásada číslo 2 ráno si naplánujte úkoly z kvadrantu II nenaléhavé a důležité. Zásada 3. Plánujte 60 % času V literatuře se uvádí, že 40 % pracovního času je třeba si nechat na nenadálé události. Toto procento jistě záleží na práci a funkci, kterou vykonáváte (u sekretářky to bude 80 % a u jejího ředitele třeba 30 %). Neplánujte si 100 % času, ale pokuste se nechat rezervu (ideálně okolo čtyřiceti procent). Krok 2. Velké kameny Představte si mísu a dvě hromady na jedné velké kameny a na druhé písek. Vaším úkolem je dostat do mísy co nejvíce z těchto hromad. Pokud začnete od písku, tak se vám mísa zaplní a velké kameny tam již nedostanete. Logicky musíte začít od velkých kamenů, které obsypete pískem. Stejně tak při plánování týdne si nejprve naplánujte velké a časově náročnější úkoly a potom je obsypte těmi drobnějšími. Takže po naplánování jednání si do týdne umístěte velké kameny. (7)

9 Krok 3. Plánování v blocích I o plánování v blocích jsme se již bavili. Najděte úkoly, které by bylo možné seskupit (např. telefony, psaní zpráv, vyřizování ů) a ty si přeneste (jako třetí krok) do plánu dne jako celé bloky (např. blok vyřizování pošty). Dopište si do formuláře na další straně u jednotlivých dnů velké (časově náročné) úkoly a úkoly pospojované do bloků. Nezapomeňte při tom na Zásadu 1 Křivka výkonnosti a Zásadu 2 Ráno pro nenaléhavé úkoly. Krok 4. Příprava (jednání) Jak již bylo zmíněno v kroku 1, nezapomeňte si naplánovat čas na přípravu jednání, porad a schůzek. Pokud jste tak neučinili dříve, udělejte to jako krok 4. Krok 5. Naplánovat plánování dalšího týdne Často nás operativa zahltí natolik, že nemáme čas si naplánovat další týden (nebo den). Vyhraďte si na pátek čas na naplánování dalšího týdne. Na začátku se vyplatí si na to vyhradit půl hodiny, časem se vám asi podaří tento čas zkrátit. Je třeba tomuto bloku dát stejnou prioritu (i ve své hlavě), jako schůzce s VIP klientem nebo vašim nadřízeným. Dopište si do formuláře čas na přípravu (jednání, porady, schůzky) a čas na naplánování dalšího týdne. Krok 6. Přepište si zbytek úkolů Na straně 1 plánovacího formuláře týdne jsme si naplánovali spoustu úkolů sloní, broušení pily, úkoly v závislosti na rolích. Ty, u kterých to má význam, si zařaďte do konkrétních dnů a časů. Nezapomeňte na zásadu č. 3 plánujte maximálně 60 % času. Krok 7. Přepište ty úkoly, u kterých nevíte přesný termín Pořád bývá mnoho úkolů, které jsme si poznamenali na straně 1, ale které nemusí být provedeny v přesně daný čas. Ty si přepište do kolonky pod jednotlivé dny a jejich pořadí si potom budeme určovat v plánu dne. Dopište si do formuláře úkoly podle kroků 6 a 7 Konečně je postup kompletní. Vychází z několika systémů a z mých osobních zkušeností. Vyhovuje mým potřebám. Předpokládám, že si jej budete hned nebo časem upravovat, odebírat, či doplňovat. Budu rád, když mi své nápady a postřehy pošlete na Domácí úkol Sledujte týden svůj výkonnostní rytmus. Najděte si své vrcholy výkonu a útlumy jak během dne, tak i během týdne. Zařaďte si úkoly podle vaší výkonnosti správně. Zajímavé projekty Věříte tomu,že máte své osobní finance a výdaje pevně v rukách? Pokud hledáte netradiční možnosti a informace,jak se tyto záležitosti řeší více než století ve vyspělých zemích kontaktujte mne. Ráda Vám poskytnu potřebné informace i nástroje, jak efektivně bez poplatků za správu majetku multiplikovat Váš majetek bez zdanění. Hledám také podnikatele,kteří hledají nové netradiční možnosti spolupráce - Brno,Praha. Dana Horáková - nezávislý majetkový poradce tel (8)

10 Čtenáři časopisu MARKETINGOVÉ INSPIRACE mají jedinečnou možnost si vyzkoušet novinku na trhu přenosu informací digitální pero, které funguje na bázi přenosu rukou psaných dat z papíru do IT. Více informací o možnostech vyzkoušení: Vít Hudec tel.: Týmový duch - Dračí lodě Zajímá Vás, jak zlepšit fungování vašeho týmu? Jste osoba odpovědná za výsledky týmu? Hledáte inspirace, jak objevit a vyřešit slabá místa vašeho týmu? Pak právě pro Vás je určen teambuildingové setkání manažerů Skládá se z dvou hodinového workshopu na kterém proběhne diskuse se zkušeným lektorem na téma: Jak funguje tým? Jaké jsou optimální týmové role? Jak může manažer najít nejslabší místo v týmu? Jaká je role manažera v čele týmu? A mnoho dalších. V druhé části proběhne nácvik jízdy na dračí lodi v rámci skupiny účastníků workshopu. Máte jedinečnou možnost zjistit, jaká(ý) jste týmový hráč? Bližší informace podá: Bc. Milan Nerud tel.: : (9)

11 Hledáte způsob, jak překvapit svoje zákazníky? Pořiďte jim pexeso s fotkami vlastních produktů! (10)

12 K zamyšlení... Malé zamyšlení k CRM Po ránu si čtu ve své oblíbené ilustrované sbírce časopisů TYP z roku 1938 (pořídil jsem ji na doporučení Milana Neruda, mého přítele a vydavatele, jehož časopis právě držíte v ruce). Zabývám se devatenáct let informatikou, speciálně systémy péče o zákazníky, aneb tzv. CRM, jak se tomuto oboru moderně říká (CRM Consumer Relationship Management). Listuji TYPem a zaujal mě článek s názvem Myšlenky, které jsou peníze. Hned první kapitola mě vrátila do reality a může za to, že jsem se rozhodl toto zamyšlení napsat: Znáte své nejlepší zákazníky?. CRM našeho věku je spojováno s databázemi, informačními technologiemi apod. Často za to schováváme naši neschopnost soustředit se na dokonalé poznání zákazníka. Jak je vidět, už v předválečné době bujelo CRM. Proč? Protože o to nejcennější, co má každý výrobce, prodejce, obchodník je potřeba se starat v každé době. Pojem CRM je sice relativně mladý (asi před sedmi lety spatřilo světlo světa, kdy jej poprvé použil jeden výrobce databázového systému marketing.manager, nyní update.seven, který vyvíjí od roku 1998). Základy budování klientských vztahů nemají moc společného s datovými sklady, moderními počítačovými systémy, ani s rozsáhlými databázemi. Znát své nejlepší klienty chtěli a jistě i dobře uměli obchodníci po celém světě v daleké historii. V každém malém krámku na rohu před desítkami a stovkami let prodavač znal své nakupující a věděl, kdo si v pondělí bere jedno mléko a pět rohlíků či jiný, který pravidelně odnášel jogurt s pecnem chleba. Cílem obchodníka bylo (a snad dodnes je), aby se spotřebitel cítil dobře právě v jeho obchodě, aby se tam rád vracel a nepřemýšlel o změně dodavatele. Už tehdy přišli obchodníci na úžasnou myšlenku: nejlepší klient je ten, kterého vůbec nenapadne si nechat udělat konkurenční nabídku a na nabídku cizího obchodníka reaguje Dík, jsem spokojen a změnu nechci. Pojďme si, všichni, kdo si říkáme obchodník, vzít příklad z minulých dob, kdy informatika neexistovala a vraťme se k základům etického obchodování a uplatňujme myšlenku pomáhat ostatním. Není úžasnějšího pocitu, když svého úspěchu dosáhneme tím, že co největšímu počtu lidí pomůžeme dosáhnout toho, co sami nejvíce chtějí. Ing. Petr Červinka ZAJÍMAVÉ MYŠLENKY Z KONFERENCE - Proč se nebát řídit rodinou firmu? Všichni členové musí byt korektní a spolehlivý ve vztahu k rodině. (Ing. David Grolig, Leo Minor). Firma se musí rozvíjet, ale na prvním miste musí byt vztahy v rodině. (Ing. Stanislav Bernard, pivovar Bernard) V rámci debat doma neřešit negativní věci. Pozitivní ano. (Ing.Stanislav Bernard, pivovar Bernard) Cesta nástupníků musí jit od kopírky do managementu. (Mgr. Aďa Chadimová, groups PTK Echo) V rodině jsou silné emoce,daleko silnější než v běžné firmě. ( Mgr. Ing. Tomáš Kaláb, Kaláb stavební firmy, s.r.o) Předávání koliku je smutnou radosti, protože se otvírají nové možnosti. (Ing. Tomáš Kaláb) Konferenci pořádala firma Economy rating, a.s. více informací najdete na rating.cz (11)

13 Redakce Měsíčník marketingové inspirace vydává agentura Správná volba. Šéfredaktor: Bc. Milan Nerud tel.: Facebook: Marketingové inspirace Jazyková redakce: Martin Kůra (ABITURIENT.CZ) Další nebo scházející vydání Marketingových inspirací vám rádi zašleme. V případě zájmu pište na předmět MI PARTNEŘI (12)

inspirace Marketingové VELETRH řešení 12. května 2015: Brno, hotel Santon Best of I. VII. krátké prezentace, workshopy, individuální konzultace

inspirace Marketingové VELETRH řešení 12. května 2015: Brno, hotel Santon Best of I. VII. krátké prezentace, workshopy, individuální konzultace Marketingové inspirace číslo 1 / 2015 časopis pro úspěšné podnikání 12. května 2015: Brno, hotel Santon VELETRH řešení Best of I. VII. krátké prezentace, workshopy, individuální konzultace 2 4 5 6 7 9

Více

Pochopit základní filozofii časového managementu. Uvědomit si, proč potřebujete časový management

Pochopit základní filozofii časového managementu. Uvědomit si, proč potřebujete časový management 12 ČASOVÝ MANAGEMENT 12.1 Cíle Pochopit základní filozofii časového managementu Uvědomit si, proč potřebujete časový management Seznámit se s Paretovým principem Získat základní přehled o efektivitě využívání

Více

Podnikání očima žen 3

Podnikání očima žen 3 Podnikání očima žen 2 3 Podnikání očima žen 4 Strach z neznáma je brzdou v životě i v podnikání. Ačkoliv na jednu stranu může být oprávněný, na druhou nám brání uskutečnit mnohé ze svých snů. A právě proto

Více

Spolehlivé tipy pro váš e-shop. Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost?

Spolehlivé tipy pro váš e-shop. Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost? 2013 e-trend Spolehlivé tipy pro váš e-shop Trendy na trhu odběrných míst Proč měříme zákaznickou spokojenost? Editorial Obsah Trendy E-commerce 2013 pohledem Tomáše Hájka Zeptali jsme se Předních osobností

Více

Začátek ve svém Publikace pro cizinky - začínající podnikatelky

Začátek ve svém Publikace pro cizinky - začínající podnikatelky Začátek ve svém Publikace pro cizinky - začínající podnikatelky Organizace pro pomoc uprchlíkům 2013 Začátek ve svém Brožura pro cizinky začínající podnikatelky Editorka: Blanka Tollarová Autoři: Jan

Více

Krotitelé dluhů 3/09. Nejsme experti na dluhy, ale na to, jak jim předcházet. Naše sezení mají působit jako porada FBI.

Krotitelé dluhů 3/09. Nejsme experti na dluhy, ale na to, jak jim předcházet. Naše sezení mají působit jako porada FBI. www.jsmepartners.cz 3/09 Krotitelé dluhů Nejsme experti na dluhy, ale na to, jak jim předcházet. Naše sezení mají působit jako porada FBI. Pořad pomáhá získat důvěru klientů. 1 12 Myslel jsem, že některé

Více

LÉTO 2015. Téma Novinka: Spustíme další online spolupráci s Porovnej24.cz. Tentokrát neživotní pojištění

LÉTO 2015. Téma Novinka: Spustíme další online spolupráci s Porovnej24.cz. Tentokrát neživotní pojištění LÉTO 2015 Téma Novinka: Spustíme další online spolupráci s Porovnej24.cz. Tentokrát neživotní pojištění Rozhovor Petr Borkovec a Martin Hrůša: nový systém servisu klientů Třicet. Pro někoho věk, kdy mu

Více

Manuál do kapsy pro začínající drobné podnikatelky a podnikatele

Manuál do kapsy pro začínající drobné podnikatelky a podnikatele Nemůžete sehnat práci? Zkuste to Manuál do kapsy pro začínající drobné podnikatelky a podnikatele Tato publikace vznikla v rámci projektu č. CZ.1.04/3.4.04/76.00114 Podnikání jako flexibilní forma uplatnění

Více

Volání po měřitelnosti?

Volání po měřitelnosti? Navazujeme na časopis TYP z první republiky. Autor: Milan Nerud Volání po měřitelnosti? Je váš marketing efektivní? Zdánlivě jednoduchá otázka, přesto odpověď není snadná. Kontrola patří mezi základní

Více

Muž, který ví, co chce

Muž, který ví, co chce Březen 2014 / 3 Vychází jako příloha časopisu Prosperita Pro muže v nejlepších letech, s nejlepšími úmysly, nejlepšími nápady a nejlepšími výsledky Muž, který ví, co chce Pavel Ráliš Tomáš Milich Josef

Více

Příručka pro začínající podnikatele

Příručka pro začínající podnikatele Příručka pro začínající podnikatele Evropský sociální fond. Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti. Příručka pro začínající podnikatele Příručka pro začínající podnikatele Dominika Špačková (autorka

Více

Jaroslav Besperát: Přístup ke klientovi bude alfou a omegou budoucnosti. magazín 2014. Generálníředitel ČPP a.s.

Jaroslav Besperát: Přístup ke klientovi bude alfou a omegou budoucnosti. magazín 2014. Generálníředitel ČPP a.s. magazín 2014 časopis pro klienty společnosti Bohemia Servis Finance a.s. Generálníředitel ČPP a.s. Jaroslav Besperát: Přístup ke klientovi bude alfou a omegou budoucnosti BS Money Centrum Dlouhodobý servis

Více

Krbcová. Hana. Na špičce jazyka. Věci se snažím vidět optikou čísel str. 1, 10 11, 13

Krbcová. Hana. Na špičce jazyka. Věci se snažím vidět optikou čísel str. 1, 10 11, 13 k v ě t e n 2 0 1 0 / 5 V y c h á z í j a k o p ř í l o h a č a s o p i s u P r o s p e r i t a Ž e n a, k t e r á s e n e z t r a t í Na špičce jazyka Eva Brixi Hana Krbcová Na špičce jazyka Cítím tvé

Více

FLEXI-SLAĎOVÁNÍ PRÁCE A RODINY

FLEXI-SLAĎOVÁNÍ PRÁCE A RODINY FLEXI-SLAĎOVÁNÍ PRÁCE A RODINY Sborník inspirace z Čech i zahraničí www.fitforflexi.cz FLEXI-SLAĎOVÁNÍ PRÁCE A RODINY Sborník inspirace z Čech i zahraničí Flexi-slaďování práce a rodiny. Sborník inspirace

Více

ON-LINE NÁSTROJ KARIÉROVÉHO PORADENSTVÍ

ON-LINE NÁSTROJ KARIÉROVÉHO PORADENSTVÍ Project No 504861-LLP-1-2009-1-IT- KA3-KA3MP ON-LINE NÁSTROJ KARIÉROVÉHO PORADENSTVÍ Zuzana Freibergová Zbyšek Mohaupt Praha, 2012 Obsah 0 Úvod... 4 0.2 Jaké jsou výhody a podmínky registrace? 4 0.3 Ochrana

Více

inspirace Marketingové VELETRH řešení 12. května 2015: Brno, hotel Santon Best of I. VII. krátké prezentace, workshopy, individuální konzultace

inspirace Marketingové VELETRH řešení 12. května 2015: Brno, hotel Santon Best of I. VII. krátké prezentace, workshopy, individuální konzultace Marketingové inspirace číslo 2 / 2015 časopis pro úspěšné podnikání 12. května 2015: Brno, hotel Santon VELETRH řešení Best of I. VII. krátké prezentace, workshopy, individuální konzultace 2 3 4 10 11

Více

Ficlová. Dana. V rybářské síti. ALBION HOTEL s lidmi omládl str. 1, 10 11. rozhovor měsíce s Ing. Danou Ficlovou, generální ředitelkou ALBION HOTELu

Ficlová. Dana. V rybářské síti. ALBION HOTEL s lidmi omládl str. 1, 10 11. rozhovor měsíce s Ing. Danou Ficlovou, generální ředitelkou ALBION HOTELu č e r v e n 2 0 1 0 / 6 V y c h á z í j a k o p ř í l o h a č a s o p i s u P r o s p e r i t a Ž e n a, k t e r á s e n e z t r a t í V rybářské síti Markéta Bartíková Do rybářské sítě chytili jsme tolik

Více

TOMIO OKAMURA VISION PRESS LIDÉ JSOU VE VĚTŠINĚ KONZERVATIVNÍ A NEUMÍ HNED POCHOPIT VELKÉ MYŠLENKY

TOMIO OKAMURA VISION PRESS LIDÉ JSOU VE VĚTŠINĚ KONZERVATIVNÍ A NEUMÍ HNED POCHOPIT VELKÉ MYŠLENKY VISION PRESS TOMIO OKAMURA LIDÉ JSOU VE VĚTŠINĚ KONZERVATIVNÍ A NEUMÍ HNED POCHOPIT VELKÉ MYŠLENKY BC. PETR KOBZÍK, MINIPOVOVAR RICHARD MOBILNÍ APLIKACE PRO VÁŠ BYZNYS JAN SMIGMATOR, SWING GALA OBSAH 04

Více

str. 16 17 Kreativita, invence a vynalézavost je schopnost řešit reálné změny

str. 16 17 Kreativita, invence a vynalézavost je schopnost řešit reálné změny prosinec 2007 Žena, která se neztratí Pro ty, které násobí život Eva Brixi Síla je v zemi Síla je v úsměvu Beru si něco Čeho víc dávám Pokrok je v emoci Na prahu vědy Listuji do noci V myšlenkách z vody

Více

Obsah... 3. 1 Prohlášení... 6. 2 Předmluva... 7. 3 Co je nejdůležitější?... 8. 4 Produkt, cílová skupina, trh... 9

Obsah... 3. 1 Prohlášení... 6. 2 Předmluva... 7. 3 Co je nejdůležitější?... 8. 4 Produkt, cílová skupina, trh... 9 Chtěl bych poděkovat všem lidem v mém okolí, kteří mě svým přístupem k práci i životu pohánějí k lepším výsledkům a větší efektivitě. I díky nim můžu dělat a zdokonalovat se v tom, co mě baví budování

Více

zaměstnávání osob se zdravotním postižením

zaměstnávání osob se zdravotním postižením 1 INSPIRUJ SE zaměstnávání osob se zdravotním postižením úvod 3 Držíte v rukou brožurku, kterou jsme věnovali tématu zaměstnávání osob s tělesným a kombinovaným postižením. Vznikla v rámci projektu Inspirace

Více

1 Sociální podnikání...2. 1.1 Proč podnikat sociálně?...2. 1.2 Co je a co není sociální podnik?...3

1 Sociální podnikání...2. 1.1 Proč podnikat sociálně?...2. 1.2 Co je a co není sociální podnik?...3 [Zadejte text.] Obsah 1 Sociální podnikání...2 1.1 Proč podnikat sociálně?...2 1.2 Co je a co není sociální podnik?...3 1.3. Má mít nový sociální podnik samostatnou právní subjektivitu?...6 1.3.1. Jakou

Více

KUCHAŘKA MARKETINGU PRO VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE

KUCHAŘKA MARKETINGU PRO VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE KUCHAŘKA MARKETINGU PRO VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE Martin Dobeš, Jana Brabcová, Ivana Sládková, Pavla Šafránková KUCHAŘKA MARKETINGU PRO VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE Publikace vznikla v rámci Operačního programu Vzdělávání

Více

Peníze ve volném čase. finanční gramotnost prakticky pro vedoucí oddílů. František Šereda a kol.

Peníze ve volném čase. finanční gramotnost prakticky pro vedoucí oddílů. František Šereda a kol. Peníze ve volném čase finanční gramotnost prakticky pro vedoucí oddílů František Šereda a kol. KECEJME Už ne o mladých bez mladých DO TOHO strukturovaný dialog mládeže Diskuze, Dialog, Demokracie I Tvůj

Více

Na počátku bylo slovo. Ale naprosto geniální... Rozhovor s Ivo Lukačovičem o internetovém podnikání strana 10

Na počátku bylo slovo. Ale naprosto geniální... Rozhovor s Ivo Lukačovičem o internetovém podnikání strana 10 Praktický průvodce světem podnikání cz 07-08 czkomora.cz Měsíčník Hospodářské komory České republiky 35 Kč ve volném prodeji číslo 7-8 / ročník 8 červenec-srpen 2007 Kdo může vydělat na olympiádě v ČR?

Více

Šichtařová. PS: Snad ne. Markéta. Budu si dělat věci po svém str. 1, 10 11

Šichtařová. PS: Snad ne. Markéta. Budu si dělat věci po svém str. 1, 10 11 b ř e z e n 2 0 1 2 / 3 V y c h á z í j a k o p ř í l o h a č a s o p i s u P r o s p e r i t a Ž e n a, k t e r á s e n e z t r a t í PS: Snad ne Eva Brixi Nálada březnová Země voní Člověk se raduje Mobily

Více

Bumbálková. Pavla. Pro jednoho muže. Pokud svoji práci trochu berete jako koníčka, hodiny nepočítáte str. 1, 10 12

Bumbálková. Pavla. Pro jednoho muže. Pokud svoji práci trochu berete jako koníčka, hodiny nepočítáte str. 1, 10 12 l i s t o p a d 2 0 0 9 / 1 1 V y c h á z í j a k o p ř í l o h a č a s o p i s u P r o s p e r i t a Ž e n a, k t e r á s e n e z t r a t í Pavla Bumbálková Pokud svoji práci trochu berete jako koníčka,

Více

Řízení vzdálených pracovníků

Řízení vzdálených pracovníků Pro každého, kdo chce zlepšit své manažerské schopnosti Michal Martoch Řízení vzdálených pracovníků Kdy a proč práce na dálku (ne)funguje Jak zefektivnit běžnou práci Mnoho praktických tipů v kanceláři

Více

Estéčko. zpravodaj společnosti ST Consult

Estéčko. zpravodaj společnosti ST Consult Estéčko zpravodaj společnosti ST Consult 1/2012 ÚVODNÍK Slovo ředitele Vážené kolegyně a kolegové, vážení obchodní partneři, dovolte mi, abych vám v úvodu poděkoval za spolupráci v uplynulém roce a do

Více

Ing. Roman Buryjan. Přál bych si, aby bylo méně manažerů a více leadrů. Muž, který ví, co chce

Ing. Roman Buryjan. Přál bych si, aby bylo méně manažerů a více leadrů. Muž, který ví, co chce www.freshtime.cz Muž, který ví, co chce březen 2015 Osobnosti tohoto vydání: Roman Buryjan Martin Chalupský Aleš Aldo Koláček Jiří Vlček Juraj Dvořák Ing. Roman Buryjan Přál bych si, aby bylo méně manažerů

Více