PROČ VYDÁVÁME TENTO ČASOPIS?

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PROČ VYDÁVÁME TENTO ČASOPIS?"

Transkript

1

2 Navazujeme na časopis TYP z první republiky. Autor: Milan Nerud PROČ VYDÁVÁME TENTO ČASOPIS? Podnikatel, obchodník jen stěží by se podařilo definovat povolání či lidskou činnost, která je více izolována, žijící v samotě vlastních představ, očekávání a obav. I výběrčí daní, když ulehal obklopen svými kolegy či kamarády. Jen obchodník vstává a ulehá sám, se svými starostmi. Veden svým snem a motivem, proč má právo na své místo na slunci. Bohužel v každé době je společenská třída podnikatelů a podnikatelek zbytkem společnosti podceňována. Pravda je, že právě tato skupina obyvatel tvoří dvě třetiny domácího hrubého produktu celé země. Měl jsem tu čest být svědkem úžasných debat, kde se mísily zkušenosti zralých i začínajících podnikatelů. Kde jsem jednoznačně cítil potřebu těchto odvážných lidí mluvit s někým o svých každodenních trablech i radostech. Podnikatel podnikateli může být velikou inspirací i zpětnou vazbou. Jak jen je dostat k sobě? Právě k tomu slouží náš časopis. Přispívají do něj sami podnikatelé. Čtenář se stává autorem, autor čtenářem. I vy, když čtete tento článek, můžete jej odložit a pustit se do psaní příspěvku do nějakého dalšího čísla. Čím pestrobarevnější si společně vytvoříme časopis, tím užitečnější pro nás všechny bude. Každý nemůže být Shakespeare a není ani smyslem dokonalost literární, jako spíše prožitek, příběh a zkušenost. O čem psát? Například o změně, kterou firma prošla. Nebo o případu, který podnikatel úspěšně vyřešil. Důležité je vysvětlovat otřepané, přesto ne vždy dobře vysvětlené pojmy (například SEO optimalizace apod.) Pamatujte, podnikatelé sobě. Těšíme se na vaše příspěvky. Glosátor Naše facebooková stránka je: Marketingové inspirace Na naší facebookové stránce reagoval Martin Kůra na článek o smyslu reklamy. Martin Kůra Účelem reklamy je prodávat, ale nemusí pokaždé přimět zákazníka koupit stejným způsobem. Dílčím cílem té či oné reklamy může být například přimět zákazníka navštívit webové stránky, zaregistrovat se, přijmout dárek, shlédnout video. Na tyto akce pak navazují jiné, které obchod "dokončí". Ať tak či onak, uvedené vlastnosti reklamy platí beze zbytku. (1)

3 Ze života úspěšných českých podnikatelů Zdeněk Chlubna, jednatel společnosti Drinex. Firmy pomáhající řešit pitný režim díky dodávání kvalitní vody ze Šumavského pramenu. Zeptali jsme na pár otázek. Časopis MARKETINGOVÉ INSPIRACE navazuje na měsíčník TYP z první republiky. Jaké pocity ve vás toto období vyvolává? Poctivost, serióznost, ochota, skromnost, pracovitost. Vzpomenete si na nějakou konkrétní osobnost z této doby, která je Vám nejbližší? Každému se snad na prvním místě vybaví Tomáš Baťa, veliká osobnost tehdejší doby, dále mě napadá František Janeček, zakladatel firmy JAWA. Vaše firma pomáhá podnikatelům řešit kvalitním a zdravím způsobem pitný režim na pracovištích. Proč si myslíte, že je to důležité? Správný pitný režim je nejlepší investicí do našeho zdraví, stojí minimum a přitom pomáhá někdy více než drahé léky. Z tohoto pohledu se jistě zaměstnavatelům vyplatí investovat do zdraví svých zaměstnanců. Navíc si od nás kupují jistou formou pohodlí v podobě balíčku, vyváženého pitného režimu nebo servisu dovozu balené vody, která je díky výdejníkům vody stále připravená pro chlazené kvalitní nápoje a bez čekání ohřevu pro přípravu kávy, čajů a polévek na různých pracovištích. Naší konkurenční výhodou je komplexní služba v podobě profesionálního řešení studených a horkých nápojů, dodávek pramenité vody, kávy a dalšího doplňkového sortimentu... Jak vnímáte posun v postojích podnikatelů vůči podpoře zdraví svých zaměstnanců? Podpora zdraví zaměstnanců kvalitním pitným režimem může v některých firmách být přímo úměrná výsledku hospodaření firmy. Určitě jsme jako dodavatelé těchto služeb zaznamenali růst zájmu o řešení pitného režimu v období konjunktury a naopak různá omezení, úsporná opatření, limity či zrušení této možnosti pro zaměstnance v období posledních let. Ale pokud půjdeme do minulosti, vzpomínám si, jak v porevolučním období řada firem začínala u kohoutkové vody a rychlovarné konvice. V tomto směru se hodně změnilo. Dnes běžně dostanete ve firmách kvalitní presovanou kávu, balenou vodu, nebo dokonce minerální vodu; zaměstnanci mají v řadě podnicích možnost dotovaných horkých nápojů přes nápojové vendingové automaty. Na trh přicházejí kvalitní tabletové kávové stroje např. pro menší spotřebitele Dolce gusto nebo Nespresso, různé filtrační technologie, malé kávové automaty do kanceláří Nescafé, snackové stroje na cukrovinky, balené nápoje atd. To vše je velký posun v technologiích a kvalitě Co plánujete na nejbližší období? Po pracovní stránce chci stabilizovat personál ve svých firmách, rozšířit obchodní oddělení a aktivity a v nejbližších dnech chci spustit nový projekt, novou službu pro naše větší klienty, tzv. snackové automaty do firem. (2)

4 Ze života úspěšných občanských sdružení Kateřina a Lukáš Kudláčkovi, představitelé občanského sdružení PURE ARTS, které v Česku pořádá úžasné představení souboru SHEN YUN. Časopis MARKETINGOVÉ INSPIRACE navazuje na měsíčník TYP z první republiky. Jaké pocity ve vás toto období vyvolává? K: Když se řekne první republika, první co mi přijde na mysl, jsou staré české filmy, které mám už od dětství velmi ráda. Líbí se mi také tehdejší dámská a pánská móda. L: Mně se s tímto obdobím spojují slova rozum a prosperita. V té době patřila naše republika k pěti nejstabilnějším a ekonomicky nejvýkonnějších zemím světa. A tehdejší vláda vládla s rozumem. Vzpomenete si na nějakou konkrétní osobnost z této doby, která je Vám nejbližší? K: Ano, na Tomáše Garrigua Masaryka a Karla Čapka. Jeden měl úžasný smysl pro rozvahu, a druhý pak skvělý rukopis L: Já si nejvíce připomínám osobnost Jaroslava Preisse, nejznámějšího a nejvlivnějšího českého finančníka první republiky. Jeho úspěchy mi z profesního hlediska dávají mnoho zajímavých myšlenek. A pak také Alois Rašín, vynikající politik a ekonom tohoto období. Jeho deflace po první světové válce byl skvělý tah. Často si také připomínám výrok Tomáše Bati z roku 1932: To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání. Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem. Činnost Vašeho sdružení je velmi prospěšná, pomáháte lidem přiblížit velmi staré čínské tradice. Vnímáte nějakou souvislost mezi obnovou čínských tradic a vnímáním zapomenuté historie českého národa? K: Určitě, víte, stará čínská kultura, kterou naše představení připomíná, byla založena na cti a morálce. To mi připomíná první republiku, kde platilo čestné slovo a čest byla základní morální hodnotou každého jedince. Představení Shen Yun oživuje starobylou čínskou kulturu a její hodnoty, a proto může i u nás v České republice divákům připomenout čestnost a morální hodnoty, které kdysi i v naší zemi bývaly lidem vlastní mnohem více než v současné době. (3)

5 L: Ano, souhlasím. Když ve starobylé Číně někdo něco slíbil a pak nedodržel slovo, byla jeho čest jednou provždy pošpiněna a vědělo se to o něm. Za první republiky to bylo podobné. Když obchodník něco slíbil a pak to nedodržel, mohl pomalu zavírat obchod. Obnova čínských tradic je velmi přínosná pro celý náš svět. Ne nadarmo se staré Číně říkalo, že je to země darovaná z nebes. Myslím, že Marco Polo by to potvrdil... A newyorský soubor Shen Yun Performing Arts se tohoto úkolu zhostil znamenitě, jak dokazují nadšené reakce diváků po celém světě. Čím Vás představení SHEN YUN nejvíce zaujalo, když jste jej zhlédli poprvé? K: Krásou, barvami, ladností pohybu a dokonalou synchronizací tanečníků, neuvěřitelně silným vnitřním obsahem, který mě zasáhl a připomněl mi, že všechny dobré věci, které jsem do té doby znala, mají smysl. L: Určitě příběhy. Když jsem byl malý, dostal jsem knihu, která se jmenuje Legendy a mýty staré Číny, vždy jsem si představoval, jaké to tenkrát bylo, jací byli ti dávní hrdinové a když jsem poprvé viděl představení Shen Yun před čtyřmi lety, tak jsem vše, co jsem si jen představoval, spatřil na vlastní oči. Ne nadarmo se o Shen Yun říká, že ukazuje 5000 let čínské historie. Co plánuje Vaše sdružení na nejbližší období? K: Již teď pracujeme na přípravě představení Shen Yun 2012 v Praze. Představení Shen Yun jsou jedinou náplní činnosti našeho občanského sdružení. Víc se toho ani nedá zvládnout, když to děláte ve svém volném čase. Shen Yun Performing Arts je nezisková společnost, veškerý zisk jde do školy Fei Tian, kde se vyučuje klasický čínský tanec a staré umění dávné Číny. L: Už hledáme partnery pro tento projekt na příští rok, tak jako každý rok. Partneři, kteří s námi dosud spolupracovali, byli představením vždy nadšeni. Věřím, že je nezklameme ani příští rok. Na kdy se mohou čeští podnikatelé (čtenáři tohoto časopisu) těšit na další představení? K: Příští představení plánujeme v březnu 2012 v Praze. Kdo by však chtěl ještě vidět program letošního turné, může to stihnout 7. a 8. května 2011 v Národním divadle v Bratislavě. L: Co k tomu dodat Všechny čtenáře Vašeho časopisu můžeme pak pozvat na představení, které je pro každého nezapomenutelným zážitkem. Otázky kladl Milan Nerud. (4)

6 Jak mám chápat? MOBILNÍ APLIKACE V MARKETINGU Chcete se dostat do kapsy svým zákazníkům? Proč to nezkusíte přes jejich mobilní telefony? Ty už přece v kapse mají... Přestože mobilní telefony nabízejí celou řadu možností, jak s jejich uživatelem komunikovat a pracovat, podíváme se v tomto článku zejména na mobilní aplikace. Jedná se bezesporu o oblast, která je na vzestupu a coby marketingový nástroj je stále častěji využívána. Je to však opravdu tak jednoduché a pouhá mobilní aplikace nám přinese úspěch? Bavíme-li se o mobilní aplikaci, máme zpravidla na mysli program, který má uživatel možnost si stáhnout a trvale nainstalovat do svého mobilního telefonu. Ve většině případů se mu pak v menu telefonu objeví ikona, prostřednictvím které může aplikaci kdykoliv spustit. Bezprostřednost a okamžitá dostupnost mobilních aplikací je klíčovou vlastností. Můžete být na dosah ruky doslova kdekoliv a kdykoliv. K tomu si přidejme možnost, které mobilní telefony nabízejí, a sice možnost komunikace pomocí SMS či internetu, znalost polohy uživatele pomocí GPS a další, a máme nástroj, se kterým lze velmi dobře pracovat. Úplně jednoduché to ale není. Uživatelé nepoužívají všechny aplikace, které ve svém telefonu mají. A dvojnásob to platí pro ty, které jim nic nepřinášejí. Samozřejmě že aplikace musí mít smysl pro toho, kdo ji platí, ale musí také umět odpovědět na dva základní dotazy uživatelů: Proč bych jako uživatel měl aplikaci používat? Co mi její používání přinese? U velkých společností jsou mnohdy zajímavé aplikace navržené zejména pro podporu značky nebo PR, ale i malé a střední společnosti je mohou smysluplně využít. Že mohou mobilní aplikace nabídnout novou a neotřelou cestu se pokusím demonstrovat na dvou příkladech. Setkali jsme se s množstvím malých reklamních aplikací, ale některé myšlenky jsou jiné, zajímavější, a přesto nepostrádají smysl pro zadavatele. Podívejme se dvě z nich: Projekt brněnského navigátoru TopTep nabízí uživatelům zdarma mobilní aplikaci, která obsahuje katalog všech podniků zapojených do benefitního klubu. Při předložení karty TopTep získá uživatel slevu nebo jinou výhodu. Jak si ale zapamatovat 150 partnerů, kde může slevu využít? Nijak. Všechny je má ve svém mobilním telefonu. Dvě stisknuté klávesy a přesně ví, kde se může s využitím své karty dobře najíst a dozví se také, jaký benefit ho čeká i na jaké číslo zavolat, aby si mohl rezervovat stůl. Najednou se nejedná o kartu, kterou založím mezi ostatní. Mám důvod si ji koupit, protože vím, že ji dokážu plně využít. (5)

7 Památkový ústav nabídne na pokladnách památek mobilní aplikaci ke stažení zdarma. Aplikace obsahuje informace o památkách v rámci kraje a návštěvník tak nejenom získá do ruky průvodce památkou, na které se právě nachází, ale bude mít k dispozici také seznam památek v okolí. Jednoduchý, přehledný a dostupný. Dozví se tak o dalších místech, která může navštívit hned, anebo si z pohodlí domova za pomoci aplikace vybere další výlet. Mobilní aplikace má podpořit návštěvnost méně atraktivních památek, zaměřit se na mladší cílovou skupinu a přinést pro ně atraktivní doplněk. Slouží i jako velmi vděčné téma pro PR. V neposlední řadě nabídne svůj obsah ve více jazycích i pro zahraniční turisty. Už jste se rozhodli pro mobilní aplikaci? Nebojte se zapojit fantazii. Mobilní telefony nabízejí neuvěřitelné možnosti a nové a neotřelé nápady jsou přesně to, co je k úspěchu zapotřebí. Václav Hodek LifeWeb Interactive, s.r.o .: Tel.: (6)

8 Time management 6. LEKCE: Dobrý den. Na začátku se chci zeptat, zda jste sledovali, kolik času věnujete které roli. Objevili jste, že je třeba si role přeskládat jinak, než jste si je nastavili posledně tzn. vypíchnout nějakou oblast do samostatné role nebo spojit dvě role pod jednu? Pokud ano, pak je to moc dobře, protože to značí, že jste o nich opravdu přemýšleli. V minulé lekci jsme dokončili první stranu formuláře pro plánování týdne. Dnes otočíme na stranu jedna a úkoly si přeneseme do jednotlivých dnů. Budeme postupovat přes několik kroků a povíme si o třech zásadách. Naplánujte si důležité aktivity, jako některá jednání nebo přemýšlení o budoucnosti, do období vaší špičky a jiné, jako třídění pošty, do období útlumu. Například já jsem pomalý rozjížděč a pondělí dopoledne je pro mne útlumové. Proto si na toto období plánuji práce, kde bude za mnou vidět hmatatelný výsledek. Je to pro mne motivační, mohu se za něco pochválit a to je dobrý začátek pracovního týdne. PLÁNOVÁNÍ TÝDNE STRANA 2 Vyplňování strany 2 v plánu týdne následuje až po vyplnění strany 1. Proto si, pokud je to možné, nejprve vyplňte stranu 1. Najdete ji v minulém čísle tohoto časopisu nebo na stránkách v sekci know-how banka. Krok 1. - Jednání První krok je přepsání všech aktivit, které mají v příštím týdnu pevně daný čas porady, jednání, obchodní schůzky. Nezapomeňte, že se na ně také budete muset připravit a tak si plánujte také čas na přípravu. Pojďme plánovat tento nebo příští týden. Zapište si do tabulky na protější straně jednání, porady a další aktivity s pevně daným časem. Zásada 1. Výkonnostní rytmy Nejsme stejně výkonní po celý den. Někdo má dlouhý rozjížděcí čas, to znamená, že ráno (a v pondělí) je pomalejší, pro někoho je naopak začátek dne dobou, kdy se mu lépe přemýšlí a je výkonný. U mnoha lidí energetické křivky vypadají následovně (nemusí to být ale váš případ): Během dne (útlum ráno, okolo oběda a na konci pracovního dne). Zkuste odhadnout vaši osobní křivku výkonnosti. Kdy máte špičku a kdy útlum? Zásada 2. Ráno pro nenaléhavé úkoly Vzpomínáte si, jak jsme se dříve bavili o kvadrantech a úkolech nenaléhavých, ale důležitých (kvadrant II)? Zásada číslo 2 ráno si naplánujte úkoly z kvadrantu II nenaléhavé a důležité. Zásada 3. Plánujte 60 % času V literatuře se uvádí, že 40 % pracovního času je třeba si nechat na nenadálé události. Toto procento jistě záleží na práci a funkci, kterou vykonáváte (u sekretářky to bude 80 % a u jejího ředitele třeba 30 %). Neplánujte si 100 % času, ale pokuste se nechat rezervu (ideálně okolo čtyřiceti procent). Krok 2. Velké kameny Představte si mísu a dvě hromady na jedné velké kameny a na druhé písek. Vaším úkolem je dostat do mísy co nejvíce z těchto hromad. Pokud začnete od písku, tak se vám mísa zaplní a velké kameny tam již nedostanete. Logicky musíte začít od velkých kamenů, které obsypete pískem. Stejně tak při plánování týdne si nejprve naplánujte velké a časově náročnější úkoly a potom je obsypte těmi drobnějšími. Takže po naplánování jednání si do týdne umístěte velké kameny. (7)

9 Krok 3. Plánování v blocích I o plánování v blocích jsme se již bavili. Najděte úkoly, které by bylo možné seskupit (např. telefony, psaní zpráv, vyřizování ů) a ty si přeneste (jako třetí krok) do plánu dne jako celé bloky (např. blok vyřizování pošty). Dopište si do formuláře na další straně u jednotlivých dnů velké (časově náročné) úkoly a úkoly pospojované do bloků. Nezapomeňte při tom na Zásadu 1 Křivka výkonnosti a Zásadu 2 Ráno pro nenaléhavé úkoly. Krok 4. Příprava (jednání) Jak již bylo zmíněno v kroku 1, nezapomeňte si naplánovat čas na přípravu jednání, porad a schůzek. Pokud jste tak neučinili dříve, udělejte to jako krok 4. Krok 5. Naplánovat plánování dalšího týdne Často nás operativa zahltí natolik, že nemáme čas si naplánovat další týden (nebo den). Vyhraďte si na pátek čas na naplánování dalšího týdne. Na začátku se vyplatí si na to vyhradit půl hodiny, časem se vám asi podaří tento čas zkrátit. Je třeba tomuto bloku dát stejnou prioritu (i ve své hlavě), jako schůzce s VIP klientem nebo vašim nadřízeným. Dopište si do formuláře čas na přípravu (jednání, porady, schůzky) a čas na naplánování dalšího týdne. Krok 6. Přepište si zbytek úkolů Na straně 1 plánovacího formuláře týdne jsme si naplánovali spoustu úkolů sloní, broušení pily, úkoly v závislosti na rolích. Ty, u kterých to má význam, si zařaďte do konkrétních dnů a časů. Nezapomeňte na zásadu č. 3 plánujte maximálně 60 % času. Krok 7. Přepište ty úkoly, u kterých nevíte přesný termín Pořád bývá mnoho úkolů, které jsme si poznamenali na straně 1, ale které nemusí být provedeny v přesně daný čas. Ty si přepište do kolonky pod jednotlivé dny a jejich pořadí si potom budeme určovat v plánu dne. Dopište si do formuláře úkoly podle kroků 6 a 7 Konečně je postup kompletní. Vychází z několika systémů a z mých osobních zkušeností. Vyhovuje mým potřebám. Předpokládám, že si jej budete hned nebo časem upravovat, odebírat, či doplňovat. Budu rád, když mi své nápady a postřehy pošlete na Domácí úkol Sledujte týden svůj výkonnostní rytmus. Najděte si své vrcholy výkonu a útlumy jak během dne, tak i během týdne. Zařaďte si úkoly podle vaší výkonnosti správně. Zajímavé projekty Věříte tomu,že máte své osobní finance a výdaje pevně v rukách? Pokud hledáte netradiční možnosti a informace,jak se tyto záležitosti řeší více než století ve vyspělých zemích kontaktujte mne. Ráda Vám poskytnu potřebné informace i nástroje, jak efektivně bez poplatků za správu majetku multiplikovat Váš majetek bez zdanění. Hledám také podnikatele,kteří hledají nové netradiční možnosti spolupráce - Brno,Praha. Dana Horáková - nezávislý majetkový poradce tel (8)

10 Čtenáři časopisu MARKETINGOVÉ INSPIRACE mají jedinečnou možnost si vyzkoušet novinku na trhu přenosu informací digitální pero, které funguje na bázi přenosu rukou psaných dat z papíru do IT. Více informací o možnostech vyzkoušení: Vít Hudec tel.: Týmový duch - Dračí lodě Zajímá Vás, jak zlepšit fungování vašeho týmu? Jste osoba odpovědná za výsledky týmu? Hledáte inspirace, jak objevit a vyřešit slabá místa vašeho týmu? Pak právě pro Vás je určen teambuildingové setkání manažerů Skládá se z dvou hodinového workshopu na kterém proběhne diskuse se zkušeným lektorem na téma: Jak funguje tým? Jaké jsou optimální týmové role? Jak může manažer najít nejslabší místo v týmu? Jaká je role manažera v čele týmu? A mnoho dalších. V druhé části proběhne nácvik jízdy na dračí lodi v rámci skupiny účastníků workshopu. Máte jedinečnou možnost zjistit, jaká(ý) jste týmový hráč? Bližší informace podá: Bc. Milan Nerud tel.: : (9)

11 Hledáte způsob, jak překvapit svoje zákazníky? Pořiďte jim pexeso s fotkami vlastních produktů! (10)

12 K zamyšlení... Malé zamyšlení k CRM Po ránu si čtu ve své oblíbené ilustrované sbírce časopisů TYP z roku 1938 (pořídil jsem ji na doporučení Milana Neruda, mého přítele a vydavatele, jehož časopis právě držíte v ruce). Zabývám se devatenáct let informatikou, speciálně systémy péče o zákazníky, aneb tzv. CRM, jak se tomuto oboru moderně říká (CRM Consumer Relationship Management). Listuji TYPem a zaujal mě článek s názvem Myšlenky, které jsou peníze. Hned první kapitola mě vrátila do reality a může za to, že jsem se rozhodl toto zamyšlení napsat: Znáte své nejlepší zákazníky?. CRM našeho věku je spojováno s databázemi, informačními technologiemi apod. Často za to schováváme naši neschopnost soustředit se na dokonalé poznání zákazníka. Jak je vidět, už v předválečné době bujelo CRM. Proč? Protože o to nejcennější, co má každý výrobce, prodejce, obchodník je potřeba se starat v každé době. Pojem CRM je sice relativně mladý (asi před sedmi lety spatřilo světlo světa, kdy jej poprvé použil jeden výrobce databázového systému marketing.manager, nyní update.seven, který vyvíjí od roku 1998). Základy budování klientských vztahů nemají moc společného s datovými sklady, moderními počítačovými systémy, ani s rozsáhlými databázemi. Znát své nejlepší klienty chtěli a jistě i dobře uměli obchodníci po celém světě v daleké historii. V každém malém krámku na rohu před desítkami a stovkami let prodavač znal své nakupující a věděl, kdo si v pondělí bere jedno mléko a pět rohlíků či jiný, který pravidelně odnášel jogurt s pecnem chleba. Cílem obchodníka bylo (a snad dodnes je), aby se spotřebitel cítil dobře právě v jeho obchodě, aby se tam rád vracel a nepřemýšlel o změně dodavatele. Už tehdy přišli obchodníci na úžasnou myšlenku: nejlepší klient je ten, kterého vůbec nenapadne si nechat udělat konkurenční nabídku a na nabídku cizího obchodníka reaguje Dík, jsem spokojen a změnu nechci. Pojďme si, všichni, kdo si říkáme obchodník, vzít příklad z minulých dob, kdy informatika neexistovala a vraťme se k základům etického obchodování a uplatňujme myšlenku pomáhat ostatním. Není úžasnějšího pocitu, když svého úspěchu dosáhneme tím, že co největšímu počtu lidí pomůžeme dosáhnout toho, co sami nejvíce chtějí. Ing. Petr Červinka ZAJÍMAVÉ MYŠLENKY Z KONFERENCE - Proč se nebát řídit rodinou firmu? Všichni členové musí byt korektní a spolehlivý ve vztahu k rodině. (Ing. David Grolig, Leo Minor). Firma se musí rozvíjet, ale na prvním miste musí byt vztahy v rodině. (Ing. Stanislav Bernard, pivovar Bernard) V rámci debat doma neřešit negativní věci. Pozitivní ano. (Ing.Stanislav Bernard, pivovar Bernard) Cesta nástupníků musí jit od kopírky do managementu. (Mgr. Aďa Chadimová, groups PTK Echo) V rodině jsou silné emoce,daleko silnější než v běžné firmě. ( Mgr. Ing. Tomáš Kaláb, Kaláb stavební firmy, s.r.o) Předávání koliku je smutnou radosti, protože se otvírají nové možnosti. (Ing. Tomáš Kaláb) Konferenci pořádala firma Economy rating, a.s. více informací najdete na rating.cz (11)

13 Redakce Měsíčník marketingové inspirace vydává agentura Správná volba. Šéfredaktor: Bc. Milan Nerud tel.: Facebook: Marketingové inspirace Jazyková redakce: Martin Kůra (ABITURIENT.CZ) Další nebo scházející vydání Marketingových inspirací vám rádi zašleme. V případě zájmu pište na předmět MI PARTNEŘI (12)

Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy

Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy Pracovní sešit - krok za krokem Renata Králová Petr Zeman Co je to webinář? Webinář je seminář prostřednictvím internetu. Slouží především k představení vašich

Více

Jak najít své EW? Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně

Jak najít své EW? Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně Každý úspěšný člověk, jestliže chce dosáhnout svého cíle, se musí věnovat své práci na 100%. Náš cíl je jasný. Vydělávat snadno, rychle a neomezené

Více

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE?

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE? LINKED AKADEMIE Informace pro partnery PROČ LINKED AKADEMIE? LinkedIn je nejrychleji rostoucí profesní sociální síť Je efektivním nástrojem k k budování expertní značky hledání práce získávání nových klientů

Více

Jsme reklama v Supermarketu.

Jsme reklama v Supermarketu. Jsme reklama v Supermarketu. InstoreRadio vzbuzuje emoce! InstoreRadio je přes satelit vysílaný hudební a informační program, díky kterému supermarket zpříjemňuje nákup zákazníkům. Tyto programy jsou oblíbené,

Více

Prodej to! Návod jak na to. Filip Novák, DiS.

Prodej to! Návod jak na to. Filip Novák, DiS. Prodej to! Návod jak na to Filip Novák, DiS. Obsah 1 1. Obsah 2. Lidé nakupují to, co potřebují, ale i to, pro co se nadchnou a nepotřebují 3. Neprodávejte produkt, ale celou zkušenost 4. Demonstrujte

Více

Rady a tipy jak být ve vyhledavačích na první místě. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Rady a tipy jak být ve vyhledavačích na první místě. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Rady a tipy jak být ve vyhledavačích na první místě. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Rád bych vám nyní představil způsoby a tipy, jak umístit váš web na první pozice ve vyhledavačích.

Více

Video č. 3 JAK ZAČÍT S ŽIVOU STRAVOU. Eva Peršinová 2015 www.vitarianstyle.com

Video č. 3 JAK ZAČÍT S ŽIVOU STRAVOU. Eva Peršinová 2015 www.vitarianstyle.com Video č. 3 JAK ZAČÍT S ŽIVOU STRAVOU 1 Krásný den Jmenuji se Eva Peršinová a vítám vás na webových stránkách www.vitarianstyle.com. Pojďme se nyní podívat na třetí video s názvem: Jak na to, v podstatě

Více

Jak mi může pomoci věrnostní program?

Jak mi může pomoci věrnostní program? Jak mi může pomoci věrnostní program? POSÍLENÍM VZTAHŮ SE ZÁKAZNÍKY Zavedení věrnostního programu je stávajícími zákazníky vnímáno jako krok vstřícnosti a ocenění ze strany Vás, obchodníka. PŘI ZÍSKÁVÁNÍ

Více

www.milionoveimperium.cz

www.milionoveimperium.cz www.milionoveimperium.cz David Kirš, autor Miliónového impéria a EmailAcademy uvádí ebook WEB MILIONÁŘE A KRUH BOHATSTVÍ Tento ebook (dokument) můžete šířit a přeposílat dále, ale pouze jako celek. Není

Více

Příklad dobré praxe IXX

Příklad dobré praxe IXX Projekt Další vzdělávání pedagogických pracovníků středních škol v oblasti kariérového poradenství CZ 1.07/1.3.00/08.0181 Příklad dobré praxe IXX pro průřezové téma Člověk a svět práce Milan Adamec 2010

Více

7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků

7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků 7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků 1. lekce Doporučení => nejlepší zdroj nových zakázek Malé a střední firmy dennodenně hledají ať už nové nebo staré, osvědčené marketingové taktiky

Více

Podpora podnikavosti. Pro začínající podnikatele Pro rodinné firmy Pro řemeslníky Pro ženy v podnikání rady, tipy a doporučení z praxe

Podpora podnikavosti. Pro začínající podnikatele Pro rodinné firmy Pro řemeslníky Pro ženy v podnikání rady, tipy a doporučení z praxe Podpora podnikavosti Pro začínající podnikatele Pro rodinné firmy Pro řemeslníky Pro ženy v podnikání rady, tipy a doporučení z praxe Začínající podnikatelé Konference projektu CAMPUS 29. září 2014 Klesá

Více

Prava a povinnosti cizinců na českém. pracovní listy. Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.

Prava a povinnosti cizinců na českém. pracovní listy. Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1. Prava a povinnosti cizinců na českém Time pracovním management trhu NÁCVIKOVÁ WORKSHOP LEKCE pracovní listy Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.00/34351)

Více

Jsme reklama v Supermarketu.

Jsme reklama v Supermarketu. Jsme reklama v Supermarketu. CashPoster vysílají impulsy! Reklamní účinek: Stačí jedno uchopení! Rozdělovač nákupů u pokladny je každý den hodně používaný předmět, který patří k dění v supermarketu - stejně

Více

Obsah. Úvod 7 Zpětná vazba od čtenářů 7 Dotazy 8 Errata 8 Poznámka k aktuálnosti 8 Konvence použité v knize 8

Obsah. Úvod 7 Zpětná vazba od čtenářů 7 Dotazy 8 Errata 8 Poznámka k aktuálnosti 8 Konvence použité v knize 8 Obsah Úvod 7 Zpětná vazba od čtenářů 7 Dotazy 8 Errata 8 Poznámka k aktuálnosti 8 Konvence použité v knize 8 KAPITOLA 1 Mechanismy fungování sociálních sítí 9 Jak funguje Facebook 11 Jak sociální sítě

Více

Prava a povinnosti cizinců na českém. pracovní listy. Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.

Prava a povinnosti cizinců na českém. pracovní listy. Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1. Prava a povinnosti cizinců na českém Možnosti pracovním profesního trhu rozvoje NÁCVIKOVÁ WORKSHOP LEKCE pracovní listy Projekt Změňte to! Podpora uplatnění migrantů na trhu práce (reg. číslo CZ.2.17/2.1.00/34351)

Více

ZÁŽITKY PRO FIRMY ALLEGRIA - FIRMA NA ZÁŽITKY. užijte si. ...a jak vypadá Vaše schůzka s VIP klientem?

ZÁŽITKY PRO FIRMY ALLEGRIA - FIRMA NA ZÁŽITKY. užijte si. ...a jak vypadá Vaše schůzka s VIP klientem? ZÁŽITKY PRO FIRMY užijte si vztahy se svými klienty, je to pro Vás jediná spolehlivá investice, která se Vám stonásobně vrátí...a jak vypadá Vaše schůzka s VIP klientem? ALLEGRIA - FIRMA NA ZÁŽITKY vznikla

Více

Projekt Age management

Projekt Age management Projekt Age management OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost Královéhradecký kraj CZ.1.07/3.2.10/03.0003 člen AIVD ČR Age Management věkový management představuje řízení zohledňující věk a schopnosti zaměstnanců

Více

Semestrální práce Základy managementu. Mobisoft. Stach Jakub st36816

Semestrální práce Základy managementu. Mobisoft. Stach Jakub st36816 Semestrální práce Základy managementu Mobisoft Stach Jakub st36816 Obor IT 5. 12. 2012 1. Informace o firmě 1.1 Popis firmy Mobisoft je mladá firma zaměřující se na tvorbu softwaru nejen pro mobilní zařízení

Více

Nápověda pro efektivní užívání služeb První Mobil

Nápověda pro efektivní užívání služeb První Mobil Nápověda pro efektivní užívání služeb První Mobil 1 Obsah Užitečné informace... 3 Získání SIM s novým číslem... 3 Získání SIM se svým současným číslem... 3 Aktivace SIM... 3 ČVOP... 4 Jak získat ČVOP...

Více

5 % 10 % Správa profilu (stránky) na Facebooku. Tři varianty rozsahu správy Facebook účtu, soutěže a další služby: SLEVA SLEVA

5 % 10 % Správa profilu (stránky) na Facebooku. Tři varianty rozsahu správy Facebook účtu, soutěže a další služby: SLEVA SLEVA Správa profilu (stránky) na Facebooku Facebook dnes má téměř každý pravidelný uživatel internetu (nejen) v ČR. Tato sociální síť představuje oblíbené komunikační médium především mezi mladými. Pro podniky,

Více

MŮJ ZAČÁTEČNÍ BOJ S NÁVŠTĚVNOSTÍ

MŮJ ZAČÁTEČNÍ BOJ S NÁVŠTĚVNOSTÍ TŘETÍ STRATEGIE: NÁVŠTĚVNOST V minulých videích jsem vám ukázal, jak správně vytvořit produktovou sekvenci a opravdu znásobit hodnotu i zisk z každého zákazníka. Dále, jak zvýšit konverzi, aby každou z

Více

SLET MANAŽERŮ A TECHNICKÝCH EXPERTŮ- 2012

SLET MANAŽERŮ A TECHNICKÝCH EXPERTŮ- 2012 SLET MANAŽERŮ A TECHNICKÝCH EXPERTŮ- 2012 13. 9-14. 9. 2012 Ing. Jitka Ondeková ondekova@cert-aco.cz CO JE E-LEARNING E-LEARNING je forma vzdělávání moderním, úsporným a efektivním způsobem, elektronickou,

Více

Dobrý den. Jmenuji se David Pertl. Můžete mě kontaktovat: Telefonicky: 777 166 889 E-mailem: pertldav@fit.cvut.cz Skype: david.

Dobrý den. Jmenuji se David Pertl. Můžete mě kontaktovat: Telefonicky: 777 166 889 E-mailem: pertldav@fit.cvut.cz Skype: david. Dobrý den. Jmenuji se David Pertl. Můžete mě kontaktovat: Telefonicky: 777 166 889 E-mailem: pertldav@fit.cvut.cz Skype: david.pertl Microsoft Dynamics CRM Online Přihlašovací údaje Otevřete si stránku

Více

ŽENY s.r.o. jsou projektem pro všechny ženy, které jsou posedlé životem, prací, rodinou, koníčky, láskou či vášní... Je určen ženám, jež hledají

ŽENY s.r.o. jsou projektem pro všechny ženy, které jsou posedlé životem, prací, rodinou, koníčky, láskou či vášní... Je určen ženám, jež hledají ŽENY s.r.o. jsou projektem pro všechny ženy, které jsou posedlé životem, prací, rodinou, koníčky, láskou či vášní... Je určen ženám, jež hledají inspiraci nebo se naopak inspirací touží stát. ŽENY s.r.o.

Více

VĚRNÉ ZÁKAZNÍKY PRO VŠECHNY

VĚRNÉ ZÁKAZNÍKY PRO VŠECHNY VĚRNÉ ZÁKAZNÍKY PRO VŠECHNY MOŽNOSTI UZAVŘENÉHO PLATEBNÍHO SYSTÉMU SMARTSHOP JSOU TÉMĚŘ NEOMEZENÉ: VLASTNÍ VĚRNOSTNÍ SYSTÉM, DÁRKOVÉ, ZÁKAZNICKÉ NEBO ZAMĚSTNANECKÉ KARTY NEBO TŘEBA E-VOUCHER. JEDNODUCHÁ

Více

video komunikačními produkty Talk Fusion

video komunikačními produkty Talk Fusion Marketing na internetu se někdy může jevit jako nemožný úkol. E-mailový marketing je ale poměrně jednoduchá a neuvěřitelně účinná cesta; podle ředitele Direct Marketing Association má každý dolar, vynaložený

Více

Centrum služeb pro podnikání s.r.o. Kurz: PŘÍPRAVA NA PŘIJÍMACÍ POHOVOR. 2013, I. verze (LP)

Centrum služeb pro podnikání s.r.o. Kurz: PŘÍPRAVA NA PŘIJÍMACÍ POHOVOR. 2013, I. verze (LP) PŘÍPRAVA NA PŘIJÍMACÍ POHOVOR Centrum služeb pro podnikání s.r.o. 2013, I. verze (LP) 1 OBSAH 1. ÚVOD 3 2. SLEDOVÁNÍ NABÍDEK ZAMĚSTNÁNÍ 4 3. MOTIVAČNÍ DOPIS..5 4. JAK NAPSAT ŽIVOTOPIS 7 5. ČEHO SE VYVAROVAT

Více

+ PŘEDSTAVENÍ. Michal Dovrtěl. Ředitel, Fit Monster 2015

+ PŘEDSTAVENÍ. Michal Dovrtěl. Ředitel, Fit Monster 2015 + PŘEDSTAVENÍ Fit Monster 2015 je v pořadí již druhý ročník těchto závodů. V dubnu roku 2014 jsme spustili naši první registraci do závodů a přihlásilo se na 100 závodníků během několika týdnů. Závod byl

Více

1. PŘESNÝ POSTUP KROK ZA KROKEM, JAK ZAČÍT POUŽÍVAT SYSTÉM APC

1. PŘESNÝ POSTUP KROK ZA KROKEM, JAK ZAČÍT POUŽÍVAT SYSTÉM APC Conversion Academy Živé vysílání 8 KROKŮ K AUTOMATIZOVANÉ PRODEJNÍ CESTĚ ZÁKAZNÍKA NA VAŠEM WEBU Co se dnes naučíte 1. PŘESNÝ POSTUP KROK ZA KROKEM, JAK ZAČÍT POUŽÍVAT SYSTÉM APC 1 Co se dnes naučíte 2.

Více

SOUČASNÝ STAV VEŘEJNÝCH FINANCÍ

SOUČASNÝ STAV VEŘEJNÝCH FINANCÍ SOUČASNÝ STAV VEŘEJNÝCH FINANCÍ 1400 1200 1000 800 600 400 200 0 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 rozpo čet 2010 návrh 2011 Příjmy SR celkem 586 626 705 700 769 866 923 1026 1064 975 1022

Více

O čem je Historická příležitost?

O čem je Historická příležitost? Pro partnery O čem je Historická příležitost? Historická příležitost je více jak 24týdenní online program o tom, jak vydělat na neopakovatelné politicko-ekonomické změně důchodového systému v České republice,

Více

JAKÉ PŘEDSTAVY MAJÍ ZAMĚSTNANCI?

JAKÉ PŘEDSTAVY MAJÍ ZAMĚSTNANCI? Co můžete očekávat od outplacementu? Outplacement - podpora odcházejících zaměstnanců - se stal běžně dostupnou službou, kterou může zaměstnavatel využít pro zmírnění dopadů propouštění. Z pohledu firem-zaměstnavatelů

Více

Plánování = ½ úspěchu webového projektu

Plánování = ½ úspěchu webového projektu Plánování = ½ úspěchu webového projektu Petr Bechyně BARTON STUDIO s.r.o. Čím snadněji se něco udělá, tím obtížněji se to pak mění. Engův princip Proč plánovat Aby se vám vynaložený čas i peníze zúročily.

Více

Magazín OSOBNÍ ROZVOJ. OSOBNÍ ROZVOJ je výjimečný projekt, který představuje novou vizi a klade důraz na originalitu a kvalitu života.

Magazín OSOBNÍ ROZVOJ. OSOBNÍ ROZVOJ je výjimečný projekt, který představuje novou vizi a klade důraz na originalitu a kvalitu života. PROFIL ČASOPISU je unikátní titul, který nabízí pestrý mix témat, příběhů a inspirací pro zkvalitnění soukromého i profesního života, věnuje se aktuálním současným fenoménům a trendům života ve všech oblastech

Více

Projekt ROZVOJ CO ZAPOJENÍM DO PROJEKTU ROZVOJ ZÍSKÁVÁ DĚTSKÝ DOMOV?

Projekt ROZVOJ CO ZAPOJENÍM DO PROJEKTU ROZVOJ ZÍSKÁVÁ DĚTSKÝ DOMOV? Projekt ROZVOJ Náš dětský domov je zapojen do projektu Rozvoj, který realizuje Rozmarýna o.p.s. ve spolupráci s partnerem o.s. SES, SEbe - Spolu v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost,

Více

KAČ OMUNI /K AGENTURA

KAČ OMUNI /K AGENTURA KOMUNIKAČ AGENTURA Kdo jsme Jsme všestranná komunikační agentura s širokým portfoliem služeb, které realizuje tým odborníků s dlouholetou praxí v oblasti vývoje komunikační strategie na trhu B2B i B2C.

Více

Kalkulátor cen energií kalkulator.tzb-info.cz

Kalkulátor cen energií kalkulator.tzb-info.cz Kalkulátor cen energií kalkulator.tzb-info.cz TZB-info Největší oborový portál pro stavebnictví, úspory energií a technická zařízení budov v ČR a na Slovensku Vaše reklama za jedny peníze ve dvou zemích

Více

Autor : Lukáš Tesař, Regionservis s.r.o.

Autor : Lukáš Tesař, Regionservis s.r.o. Autor : Lukáš Tesař, Regionservis s.r.o. OBSAH PŘEDNÁŠKY 1. PŘEHLED O VEŘEJNÝCH FINANCÍCH 2. STRATEGICKÉ PLÁNOVÁNÍ 3. NÁSTROJ PRO ŘÍZENÍ HOSPODAŘENÍ PROČ JE ČAS pro chytré plánování? SOUČASNÝ STAV VEŘEJNÝCH

Více

WORKSHOP NO.3 Podnikatelský plán. Specifikace podnikatelského plánu. Obsah podnikatelského plánu - obecně. Můj podnikatelský plán pro investora.

WORKSHOP NO.3 Podnikatelský plán. Specifikace podnikatelského plánu. Obsah podnikatelského plánu - obecně. Můj podnikatelský plán pro investora. WORKSHOP NO.3 Podnikatelský plán Specifikace podnikatelského plánu. Obsah podnikatelského plánu - obecně. Můj podnikatelský plán pro investora. Co je podnikatelský plán? Specifikace podnikatelského plánu

Více

aneb Návyky, které vynášejí Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

aneb Návyky, které vynášejí Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 aneb Návyky, které vynášejí Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Úvodem bych vám rád představil pojem Systemický prospecting. Jsou to dvě cizí slova, jejich spojení v češtině znamená

Více

Obsah. 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2. 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4. 3. KROK: Využíváte finančního trhu?...

Obsah. 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2. 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4. 3. KROK: Využíváte finančního trhu?... Obsah 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4 3. KROK: Využíváte finančního trhu?... 5 4. Nechejte si poradit od odborníka... 6 www.anekamickova.cz 1 Zdravím

Více

Tato příbalová informace vysvětluje, jak National Health Service (NHS), práce v

Tato příbalová informace vysvětluje, jak National Health Service (NHS), práce v National Health Service Tato příbalová informace vysvětluje, jak National Health Service (NHS), práce v UK. Národní zdravotní služba poskytuje zdravotní péči ve Velké Británii a je financován zdanění.

Více

Zaručený návod, jak mít

Zaručený návod, jak mít Zaručený návod, jak mít jistou práci a mzdu Rady k nezaplacení 1. Jak získat práci a začít vydělávat peníze 2. Že vám agentura práce najde práci za vás 3. Co říkají lidé, kteří pracují pro agenturu práce

Více

VODNÍ VÝZVA. Identifikace a řešení problému životního prostředí v okolí školy v oblasti HYDROLOGIE

VODNÍ VÝZVA. Identifikace a řešení problému životního prostředí v okolí školy v oblasti HYDROLOGIE VODNÍ VÝZVA Identifikace a řešení problému životního prostředí v okolí školy v oblasti HYDROLOGIE Program GLOBE - Téma roku 2013/14 GLOBE Téma roku 2013/2014 V průběhu nadcházejícího školního roku se v

Více

aneb Snadné psaní bez pravidel Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

aneb Snadné psaní bez pravidel Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 aneb Snadné psaní bez pravidel Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Finanční trh je přesycen finančními poradci a zprostředkovali pojištění. Určitě využíváte všechny dostupné aplikace

Více

Jaké konkrétní kauzy, etická dilemata či příklady praxe z podnikatelského prostředí byste chtěl probírat?

Jaké konkrétní kauzy, etická dilemata či příklady praxe z podnikatelského prostředí byste chtěl probírat? Jaké konkrétní kauzy, etická dilemata či příklady praxe z podnikatelského prostředí byste chtěl probírat? Tuto oblast bych rozdělil na několik okruhů: 1. Vztahy k zákazníkům, klientům: - Čestné jednání

Více

Program vysílání Školního informačního kanálu

Program vysílání Školního informačního kanálu Program vysílání Školního informačního kanálu Seznam video spotů do vysílání od 1. 6. 2015 12. 6. 2015 Je tady poslední měsíc školního roku 2014/2015 a léto už klepe na dveře! Co jsme si pro Vás v tomto

Více

E-LEARNINGOVÝCH KURZŮ

E-LEARNINGOVÝCH KURZŮ Rovné příležitosti žen a mužů v komunitní knihovně Vsetín partnerství a zdravá komunita - celoživotní vzdělávání prosperita grantový projekt číslo CZ.1.04/3.4.04/26.00328 NABÍDKA SPECIFICKÝCH E-LEARNINGOVÝCH

Více

Systém řízení úkolů mobilních pracovníků

Systém řízení úkolů mobilních pracovníků Systém řízení úkolů mobilních pracovníků O čem je tato prezenatce Co v této prezentaci uvidíte Nástroj řízení mobilních pracovníků, jejich úkolů přes www.seeme.eu/cs a mobilní telefon nebo tablet s OS

Více

Sampling produktů a testerů do balíků e-shopů. Vložení reklamního banneru do newsletterů e-shopů. Pronájem databází poštovních adres e-shopů pro DM

Sampling produktů a testerů do balíků e-shopů. Vložení reklamního banneru do newsletterů e-shopů. Pronájem databází poštovních adres e-shopů pro DM Sampling produktů a testerů do balíků e-shopů Vložení reklamního banneru do newsletterů e-shopů Pronájem databází poštovních adres e-shopů pro DM Vklady do balíků vhodné pro výrobce a distributory FMCG,

Více

gamifikace pro verejnost hravý event marketing

gamifikace pro verejnost hravý event marketing ˇ pro verejnost hravý event marketing Chtěli byste dát vědět více lidem o své instituci, značce či produktu a oslovit nové cílové skupiny? více motivovat již stávající klienty k určité činnosti a vzbuzovat

Více

Průzkum spokojenosti zaměstnanců

Průzkum spokojenosti zaměstnanců Vážení zaměstnanci,vyplněním tohoto dotazníku nám můžete pomoci získat objektivní pohled naspokojenost zaměstnanců v naší společnosti a následně zlepšit pracovní podmínky.odpovědi, které uvedete jsou zcela

Více

Cashflow kvadrant - Robert Kiyosaki

Cashflow kvadrant - Robert Kiyosaki Cashflow kvadrant - Robert Kiyosaki Pracovní list pro ZŠ Co Vás napadne při pojmu cashflow [kešflou] kvadrant? Že tomuto pojmu vůbec nerozumíte? Že je to nějaké cizí slovo? Možná jste už někdy na toto

Více

Jak uspět na místním trhu. Třebíč 21. 2. 2014

Jak uspět na místním trhu. Třebíč 21. 2. 2014 Jak uspět na místním trhu Třebíč 21. 2. 2014 Region{lní produkty Marketing Marketing je sociální proces, kde se jednotlivci a skupiny pokoušejí získat, co chtějí nebo potřebují tím, že vytvářejí a směňují

Více

Case Study. Google Apps: Krok do 21. století. Kterých témat se case study týká?

Case Study. Google Apps: Krok do 21. století. Kterých témat se case study týká? Case Study Google Apps: Krok do 21. století Kterých témat se case study týká? Změna firemní kultury Vysoké nároky na funkcionalitu Úspora firemních nákladů 1 Kdo je ANNONCE? 2 Výchozí podmínky Annonce

Více

KOMPLEXNÍ PÉČE V OBLASTI MOBILNÍCH TECHNOLOGIÍ

KOMPLEXNÍ PÉČE V OBLASTI MOBILNÍCH TECHNOLOGIÍ KOMPLEXNÍ PÉČE V OBLASTI MOBILNÍCH TECHNOLOGIÍ PRO VAŠI FIRMU VOLBA / NEZÁVISLOST / ŠIRŠÍ MOŽNOSTI PŘEDSTAVENÍ SPOLEČNOSTI Jsme distributor s přidanou hodnotou působící v oboru informačních a komunikačních

Více

Profesionální internetové stránky dostupné pro každého. více než 100 spokojených uživatelů. www.web360.cz

Profesionální internetové stránky dostupné pro každého. více než 100 spokojených uživatelů. www.web360.cz Profesionální internetové stránky dostupné pro každého více než 100 spokojených uživatelů www.web360.cz Název dokumentu: Ceník, představení aplikace Web360 Zpracoval: David Brtník Verze: 2, ze dne 2.12.2009

Více

Výzkum aktuálních trendů HR marketingu v České republice. Brand / Business / Design

Výzkum aktuálních trendů HR marketingu v České republice. Brand / Business / Design Výzkum aktuálních trendů HR marketingu v České republice Brand / Business / Design O výzkumu Voblasti budování značek zaměstnavatelů a HR marketingu je k dispozici mnoho zahraničních výzkumů. Ty jsou nám

Více

Obsah. Marketing a marketingové řízení 3. Úvod: marketing pro každého? 1. 1. kapitola 5 Podstata marketingu 5. 2. kapitola 17 Marketingové řízení 17

Obsah. Marketing a marketingové řízení 3. Úvod: marketing pro každého? 1. 1. kapitola 5 Podstata marketingu 5. 2. kapitola 17 Marketingové řízení 17 Úvod: marketing pro každého? 1 Část I 3 Marketing a marketingové řízení 3 1. kapitola 5 Podstata marketingu 5 Definice marketingu 9 Podnikatelské koncepce a přístup k zákazníkům 12 Konkrétní příklad -

Více

Moderní vzdělávání dospělých

Moderní vzdělávání dospělých Moderní vzdělávání dospělých Záměrem společnosti Bravona je vzdělávání, přístupné jakékoli věkové kategorii, zájmům a potřebám klientů. Nabízíme kvalifikační kurzy uplatnitelné na trhu práce, dále vyhledávané,

Více

PODNIKATELSKÝ PLÁN. Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město. Ing. Miroslava Kořínková III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

PODNIKATELSKÝ PLÁN. Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město. Ing. Miroslava Kořínková III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název školy Číslo projektu Autor Název šablony PODNIKATELSKÝ PLÁN Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město CZ.1.07/1.5.00/34.1007 Ing. Miroslava Kořínková III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím

Více

Internetový marketing. Využijte naplno marketingový potenciál internetu

Internetový marketing. Využijte naplno marketingový potenciál internetu Internetový marketing Využijte naplno marketingový potenciál internetu Internetový marketing Internet marketing je jedním z druhů propagace, kterým můžete získávat nové zákazníky a budovat značku (branding).

Více

Komunikace na Googlu. Využití nástrojů Google při práci v knihovně. mraz@firemnifoto.cz

Komunikace na Googlu. Využití nástrojů Google při práci v knihovně. mraz@firemnifoto.cz Komunikace na Googlu Využití nástrojů Google při práci v knihovně 1 mraz@firemnifoto.cz Evoluce sociální komunikace 2 mraz@firemnifoto.cz Proč komunikovat na Googlu Služba Moje firma na Googlu je rychlý

Více

Odpověď na dotaz k Výzvě

Odpověď na dotaz k Výzvě Odpověď na dotaz k Výzvě Název zakázky: Vzdělávání v měkkých dovednostech pro ELTODO-CITELUM, s. r. o. Předmět zakázky: Zajištění školících akcí měkkých dovedností Aktualizace dne: 1.4.2011 Dotaz č. 4:

Více

Obsah. Obsah... 1. Bankovnictví... 2. Cestovní ruch... 3. Marketing a management... 4. Matematika volitelná... 5. Podnikání v praxi...

Obsah. Obsah... 1. Bankovnictví... 2. Cestovní ruch... 3. Marketing a management... 4. Matematika volitelná... 5. Podnikání v praxi... Obsah Obsah... 1 Bankovnictví... 2 Cestovní ruch... 3 Marketing a management... 4 Matematika volitelná... 5 Podnikání v praxi... 6 1 Bankovnictví pro studenty 3. a 4. ročníku obchodní akademie ve školním

Více

Určeno základním školám. Kontaktní osoba Bc. Bodláková Lada 599 522 457 vietnamska.detske@kmo.cz. Vietnamská 1541 708 00 Ostrava-Poruba

Určeno základním školám. Kontaktní osoba Bc. Bodláková Lada 599 522 457 vietnamska.detske@kmo.cz. Vietnamská 1541 708 00 Ostrava-Poruba Určeno základním školám Kontaktní osoba Bc. Bodláková Lada 599 522 457 vietnamska.detske@kmo.cz Vietnamská 1541 708 00 Ostrava-Poruba KNIHOVNA MĚSTA OSTRAVY, příspěvková organizace POBOČKA VIETNAMSKÁ 1541,

Více

www.ubytovani-levne.cz

www.ubytovani-levne.cz Představujeme vám katalog kvalitního ubytování Vážení partneři, katalog ubytovani-levne.cz je ambiciózní projekt, který na jednom místě sdružuje informace o ubytování v přímém napojení na tipy na výlety.

Více

Autor : Lukáš Tesař, Regionservis s.r.o.

Autor : Lukáš Tesař, Regionservis s.r.o. Autor : Lukáš Tesař, Regionservis s.r.o. NABÍDKA ČLENSTVÍ V OBCHODNÍM KLUBU PODNIKATELŮ A ÚZEMNÍCH SAMOSPRÁV ČESKÉ REPUBLIKY LIGA NEÚPLATNÝCH nezávislý národní obchodní klub samospráv, podnikatelů a firem

Více

praha a brno červenec prosinec 2009

praha a brno červenec prosinec 2009 profesní semináře praha a brno červenec prosinec 2009 budete vynikat Proč Tutor? Široká nabídka seminářů Veřejné nebo zakázkové firemní kurzy Kvalitní a profesionální lektorský tým Moderní učebny v centru

Více

Rodinné firmy. Výzkum pro AMSP ČR. Červen 2013

Rodinné firmy. Výzkum pro AMSP ČR. Červen 2013 Rodinné firmy Výzkum pro AMSP ČR Červen 2013 Marketingové pozadí a cíle výzkumu Marketingové pozadí Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé

Více

NÁZEV PROJEKTU: DEKCAMP START aneb Jak vítáme nováčky

NÁZEV PROJEKTU: DEKCAMP START aneb Jak vítáme nováčky NÁZEV PROJEKTU: DEKCAMP START aneb Jak vítáme nováčky HREA Excellence Award 2007 Projekt v oblasti rozvoje lidských zdrojů, který nejvíce přispěl k rozvoji firmy. Společnost: Skupina společností DEK (DEK

Více

Řízení a podpora prodejních sí0 mobile tech 2014

Řízení a podpora prodejních sí0 mobile tech 2014 Řízení a podpora prodejních sí0 mobile tech 2014 27. března 2012, SmithNovak Jak podpořit obchod? Jste spokojeni s výkonem vašeho prodeje? Nedostatek příležitos= (leadů) Nízká úspěšnost PŘÍK LAD" Prodejci

Více

STRÁNKA BY NEMĚLA BÝT POUZE VIZITKOU, ALE MĚLA BY BÝT PRODEJCEM

STRÁNKA BY NEMĚLA BÝT POUZE VIZITKOU, ALE MĚLA BY BÝT PRODEJCEM Dnes se prakticky podíváme na to, co všechno musí letos vaše stránky umět, aby fungovaly a vydělávaly. STRÁNKA BY NEMĚLA BÝT POUZE VIZITKOU, ALE MĚLA BY BÝT PRODEJCEM Toto je první věc, která je velmi

Více

Stav affiliate marketingu v České a Slovenské republice

Stav affiliate marketingu v České a Slovenské republice mariorozensky.cz Stav affiliate marketingu v České a Slovenské republice Možná jste již zaslechli mé oblíbené tvrzení, že pouze 2 % obchodníků využívají affiliate marketing. Affiliate trh sice neustále

Více

M. Kašík, K. Havlíček: Podnikový marketing, M. Kašík, K. Havlíček: Marketingové řízení. M. Kašík, K. Havlíček: Marketingové řízení

M. Kašík, K. Havlíček: Podnikový marketing, M. Kašík, K. Havlíček: Marketingové řízení. M. Kašík, K. Havlíček: Marketingové řízení Marketingové řízení podniku Transakční marketing Vztahový marketing Základní literatura M. Kašík, K. Havlíček: Podnikový marketing, VŠFS europress, 2004 M. Kašík, K. Havlíček: Marketingové řízení podniku,

Více

NABÍDKA PARTNERSTVÍ NA SLAVNOSTNÍM VEČERU S VYHLÁŠENÍM VÝSLEDKŮ

NABÍDKA PARTNERSTVÍ NA SLAVNOSTNÍM VEČERU S VYHLÁŠENÍM VÝSLEDKŮ NABÍDKA PARTNERSTVÍ NA SLAVNOSTNÍM VEČERU S VYHLÁŠENÍM VÝSLEDKŮ 6. ROČNÍKU ANKETY BRNO TOP 100 www.brnotop100.cz Vážení přátelé, rádi bychom Vám předložili možnost stát se reklamním partnerem slavnostního

Více

NEWSLETTER - ÚNOR 2014

NEWSLETTER - ÚNOR 2014 NEWSLETTER - ÚNOR 2014 Drazí přátelé, jak už jistě víte, v Latinském kulturním centru se děje mnoho zajímavých akcí, rozhodli jsme se tedy vytvořit pro Vás tento informační newsletter, kde můžete najít

Více

Mentoring. Individuální podpora pro pedagogy. Informace ke klíčové aktivitě KA3

Mentoring. Individuální podpora pro pedagogy. Informace ke klíčové aktivitě KA3 Mentoring Individuální podpora pro pedagogy Informace ke klíčové aktivitě KA3 Motto: Milý učiteli, milá školo, nabízíme Ti zapojení do aktivit mentoringu, které mají sloužit k Tvé individuální a cílené

Více

GENERATION EUROPE. Generation Europe Česká republika Vratislavova 5/59 128 00 Praha 2

GENERATION EUROPE. Generation Europe Česká republika Vratislavova 5/59 128 00 Praha 2 GENERATION EUROPE Nezisková organizace Generation Europe, (GE) byla založena v roce 2002 a působí především v oblasti vzdělávání s dlouhodobým zájmem o inovace a nové koncepty (zkušenostní a zážitkové

Více

Součástí projektu je webová stránka, která díky propojení s nejčtenějším zpravodajským týdeníkem v ČR Týdnem zaručuje zásah u klíčových zadavatelů.

Součástí projektu je webová stránka, která díky propojení s nejčtenějším zpravodajským týdeníkem v ČR Týdnem zaručuje zásah u klíčových zadavatelů. MarketingSalesMedia je první titul v České republice určený primárně pro zadavatele reklamy s řízenou distribucí, která pokrývá 5000 odběratelů na Českém trhu. Projekt MarketingSalesMedia dodává lidem

Více

PODNIKATELSKÝ PLÁN. Ing. Marcela Tomášová m.tomasova@regionhranicko.cz 14. října 2008

PODNIKATELSKÝ PLÁN. Ing. Marcela Tomášová m.tomasova@regionhranicko.cz 14. října 2008 PODNIKATELSKÝ PLÁN Ing. Marcela Tomášová m.tomasova@regionhranicko.cz 14. října 2008 PODNIKATELSKÝ PLÁN Osnova prezentace: důvody podnikatelského plán osnova podnikatelského plánu finanční plán PODNIKATELSKÝ

Více

Program pro maminky a tatínky ČSOB. Připravila: Alena Bořilová a Jana Skalková, Řízení lidských zdrojů ČSOB

Program pro maminky a tatínky ČSOB. Připravila: Alena Bořilová a Jana Skalková, Řízení lidských zdrojů ČSOB Program pro maminky a tatínky ČSOB Připravila: Alena Bořilová a Jana Skalková, Řízení lidských zdrojů ČSOB Co ČSOB motivuje k realizaci Programu pro rodiče? Podle statistik OECD patří ČR mezi země s nejnižší

Více

Co má housenka na srdci

Co má housenka na srdci Září 2015 ORONGONG Co má housenka na srdci Zdravím čtenáře Orongongu, prázdniny jsou u konce a nový školní rok 2015/2016 nám začíná. Tábor si všichni užili, děti ho hodnotily jako jeden z nejlepších za

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Velký vůz Sever

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Velký vůz Sever VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Velký vůz Sever Organizační jednotka občanského sdružení Velký vůz Představení organizace Statutární zástupce ředitelka: Mgr. Veronika Uhlířová Cíle a poslání Pobočka pražského občanského

Více

Na co je Retarget? Jak Retarget využít?

Na co je Retarget? Jak Retarget využít? retarget manuál Retarget je službou kontextové reklamní sítě Etarget. Na rozdíl od klasické kontextové reklamy cílí na lidi, kteří navštíví Váš web. To znamená, že již mají základní znalost Vašich produktů

Více

Test obecné finanční gramotnosti

Test obecné finanční gramotnosti Test obecné finanční gramotnosti Finanční inteligence je něco, co se ve škole nenaučíte. A přitom je to obor stejně důležitý ne-li důležitější než algebra v matematice nebo historie literatury v češtině.

Více

KAPITOLA 2 - ZÁKLADNÍ POJMY INFORMAČNÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

KAPITOLA 2 - ZÁKLADNÍ POJMY INFORMAČNÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ KAPITOLA 2 - ZÁKLADNÍ POJMY INFORMAČNÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ KLÍČOVÉ POJMY Internet World Wide Web FTP, fulltext e-mail, IP adresa webový prohlížeč a vyhledávač CÍLE KAPITOLY Pochopit, co je Internet

Více

Pracovní list č. 1 ze série pod názvem Studentská obchodní snídaně NETWORKING

Pracovní list č. 1 ze série pod názvem Studentská obchodní snídaně NETWORKING Pracovní list č. 1 ze série pod názvem Studentská obchodní snídaně NETWORKING Anotace Autor Jazyk Očekávaný výstup Speciální vzdělávací potřeby Klíčová slova Druh učebního materiálu Druh interaktivity

Více

P R Ů M Y S L O V Ý M A R K E T I N G

P R Ů M Y S L O V Ý M A R K E T I N G P R Ů M Y S L O V Ý M A R K E T I N G 5 ZS, akad.rok 2014/2015 Průmyslový marketing - VŽ 1 M A R K E T I N G O V Ý I N F O R M A Č N Í S Y S T É M ZS, akad.rok 2014/2015 Průmyslový marketing - VŽ 2 Mnoho

Více

Vesnice jako místo spotřeby. Ing. Dana Posádová

Vesnice jako místo spotřeby. Ing. Dana Posádová Vesnice jako místo spotřeby Ing. Dana Posádová 1 O čem budeme mluvit Kdo jsem Spotřebitel a spotřeba Na co si dát pozor při nakupování Nebezpečí reklamních sdělení Marketingové komunikace Osobní prodej

Více

Nabídka řešení CRM pomocí

Nabídka řešení CRM pomocí Nabídka řešení CRM pomocí Obsah: Popis systému SugarCRM 2 Cena 3 Moduly a funkce 4 o Hlavní stránka 5 o Kalendář 6 o Obchody 7 o Reklamace 8 o Firmy 9 o Firmy detail 10 o Osoby 11 o Reporty 12 Testovací

Více

CSR RESEARCH 2013. Výzkum společenské odpovědnosti firem. Vybrané výsledky. Únor 2014

CSR RESEARCH 2013. Výzkum společenské odpovědnosti firem. Vybrané výsledky. Únor 2014 CSR RESEARCH 2013 Výzkum společenské odpovědnosti firem Vybrané výsledky Únor 2014 CSR RESEARCH 2013 2013 Postup řešení byl vyvinut ve spolupráci s Ipsos MORI z UK. Od r. 2010 je studie každoročně realizována

Více

ZNÁSOBTE SVŮJ VLIV POKROČILÉ PREZENTAČNÍ DOVEDNOSTI VZHLEDEM K MAXIMALIZACI ÚČINKU NA POSLUCHAČE

ZNÁSOBTE SVŮJ VLIV POKROČILÉ PREZENTAČNÍ DOVEDNOSTI VZHLEDEM K MAXIMALIZACI ÚČINKU NA POSLUCHAČE ZNÁSOBTE SVŮJ VLIV POKROČILÉ PREZENTAČNÍ DOVEDNOSTI VZHLEDEM K MAXIMALIZACI ÚČINKU NA POSLUCHAČE Všichni jsme potencionálně svobodni naučit se tomu, co chceme, dělat to, co chceme, a stát se tím, čím chceme.

Více

MILOŠ VATRT PHOTOGRAPHY

MILOŠ VATRT PHOTOGRAPHY RODINNÉ PORTRÉTY MILOŠ VATRT PHOTOGRAPHY photography OD FOCENÍ PO TISK / TIPY CO S SEBOU VZÍT KDE SE NEJLÉPE FOTÍ? / RODINNÉ FOTO / CENY A INFORMACE MILOŠ VATRT / fotograf VÍTEJTE Ahoj, jmenuji se Miloš.

Více

60 a tři sexy nadpisy článků, po kterých vaši čtenáři touží

60 a tři sexy nadpisy článků, po kterých vaši čtenáři touží 60 a tři sexy nadpisy článků, po kterých vaši čtenáři touží Jak., který Příklad: Jak napsat článek, který vám přivede návštěvnost Jak. v x jednoduchých krocích Příklad: Jak založit blog ve třech jednoduchých

Více

PRO TEBE. mladé plody rostou na starých stromech. Budoucnost dětí pomáhají vytvářet jejich rodiče.

PRO TEBE. mladé plody rostou na starých stromech. Budoucnost dětí pomáhají vytvářet jejich rodiče. mladé plody rostou na starých stromech Budoucnost dětí pomáhají vytvářet jejich rodiče. Ale kdo tvoří budoucnost těch osamělých, které rodiče nemají? Nebo těch, které rodiče opustili, ať z vlastní vůle

Více