Laboratorní práce podle

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Laboratorní práce podle"

Transkript

1 Laboratorní práce podle Daniela Mechla Po dokončení laboratorní práce jsme museli umýt pomůcky, vyhodit zbylé části včely a už jen čekat, až zazvoní na přestávku. Daniel Mechl Jarní prázdniny prožité v Itálii Má laboratorní práce v hodině přírodopisu byla na téma VČELA MEDONOSNÁ. Když pan učitel Glomb přišel do třídy a v ruce držel krabičku mrtvých včel, bylo jasné, co má v plánu. Řekl, ať si zajdeme pro mikroskopy, že ostatní pomůcky má on. Po přinesení mikroskopů jsme si nadepsali papíry, došli si pro pomůcky k učiteli a pustili se do práce. Jako první krok jsme museli včele pinzetou oddělit od těla křídlo a nožičku. Druhým krokem bylo vzít oddělené části těla a zkoumat je pod mikroskopem. Zakreslení pozorovatelného objektu bylo trošku těžší, ale většina žáků se s tím vypořádala. Už v sobotu před prázdninami jsme odjeli do Itálie. Cesta byla dlouhá a nudná. Asi po čtrnácti hodinách jsme přijeli na určené místo: Aprica hotel Negri. Ještě ten den jsme se vybalili a šli spát. Na druhý den ráno po vydatné snídani jsme vyrazili ke sjezdovkám. Byly o hodně hezčí a upravenější než ty české. Když jsme vyjeli na nejvýše položenou sjezdovku, zdálo se všechno nádherné, ale hlavně ty hory kolem nás. Byly lehce zledovatělé, takže se všechno lesklo. Další dny se všechno opakovalo. Sem tam jsem spadla, když jsem vyjela na větší

2 skokánek. Poslední den jsme všichni jezdili po těch nejprudších sjezdovkách. Bylo to tam super i jízdu v boulích jsme si vyzkoušeli. Když jsme se poslední den vrátili ze sjezdovek, museli jsme si sbalit a o půlnoci jsme vyjeli zpátky do Česka. Barbora Lichnová prohlašovala, že využije své znalosti fyziky a na led si lehla, ovšem fyzika jí nezabránila, aby nestrčila ruku do tenkého ledu, a ten se pod ní samozřejmě podlomil. Naštěstí to odnesla pouze jedna mokrá rukavice. Ani vlastně nevím, jak led přelezla Hanka, protože jsem se pokoušela vyškrábat na prudký svah. Hezká historka také je, když se Hančini příbuzní rozhodli jít do restaurace. Zamkli nás v chatě, aby nás tam nikdo nepřepadl. Za pár hodin nám došla voda a uhlí. Nezbývalo tedy nic jiného, než vylézt z okna a zajít ke studánce a do kůlny. Já jsem šla pro vodu. Ironií osudu však bylo, že když jsem se vrátila s kanistry vody, byla chata otevřená a příbuzní byli zpátky. A takových příhod jsme zažili požehnaně! Hana Závodná Chata s kamarádkami S kamarádkami Hankou a Anetkou jsme se už dlouho domlouvaly na společném strávení chaty. Tyto prázdniny se nám to podařilo uskutečnit. V pondělí po skautu jsem přespala u Hanky a další den v sedm ráno se s námi sešla Anetka, a tak jsme společně s Hančiným otcem jeli. Asi nejlepší bylo, když jsme se pokoušely přelézt zamrzlý potok. Jako první holky vyslaly mě. Asi v polovině potoku se to pode mnou začalo bořit. Okamžitě jsem vystartovala a na druhý břeh jsem spíš skočila, než přelezla. Po mně lezla Anetka, Moje jarní prázdniny Můj první prázdninový den začal celkem normálně, šla jsem do skautu jako vždy. Ze skautu jsme šly s Hankou ke mně. Hanka u nás spala a hned ráno jsme všichni čtyři jeli k nám na chatu na Slovensko, kde jsme byli až do neděle.

3 Po příjezdu hurá ven. Vydaly jsme na myslivecký posed kousek od chaty. Zpátky jsme to vzaly přes louku a lesem, kde teče potok. Na louce jsme se koulovaly a hlavně shazovaly do sněhu. Nad potokem byl mírnější kopeček, po kterém jsme lezly nahoru, když si Hanka najednou do ticha začala zpívat: Moje máma s mým tátou a Anetka najednou BUM a jede dolů. Kdykoliv jsme si začaly tuhle písničku zpívat, jedna z nás upadla. Každý den jsme dělaly něco jiného, takže máme plnou zásobu všelijakých zážitků. Jednou nás taťka nechal v chatě a zašel si na pivo. Když jsme seděly a povídaly si, venku byla už docela tma. Vtom někdo začal bušit na okno. Strašně jsme se všechny lekly, ale až potom jsme si všimly, že to je taťka. V pátek za námi dojela moje mamka s tetou, se strejdou a jejich třemi kluky. Ten nejmladší Ondra si oblíbil Anetku. Po večerech se hrálo na kytaru a zpívalo. Jak jsem trávila jarní prázdniny? Hana Foltýnová V pondělí krátce po poledni jsem s mamkou nasedla do autobusu směr Brno. Tam jsme dorazili okolo 14:00 hod. a jeli jsme tramvají do stanice Mendlovo náměstí, odtud pěšky pod hrad Špilberk, kde má mamčin bratr Dalibor byt.

4 Na šest hodin jsme museli být v divadle, kde jsme měli sraz s Daliborem a jeho přítelkyní. Hrál se Večer tříkrálový W. Shakespeara. Bylo to velmi vtipné představení. Další den jsme s mamčou vyrazily na procházku, šly jsme na hrad Špilberk. Svítilo slunce, ale i přes to mrzlo. Kolem poledne nás autobus zavezl do nákupního střediska Olympia. Na půl čtvrté jsme měli koupené lístky do kina na Avatar. O cestování Hradec nad Moravicí Víkendy či prázdniny se svou rodinou cestujeme. Nejvíc navštěvujeme hrady, zámky nebo památná místa. Bylo to super, až na ty zdřevěnělé nohy. Po kině nás vyzvedl Dalibor, byli jsme pozvání k rodičům jeho přítelkyně. Ve středu dopoledne jsme měli objednanou thajskou medovou masáž. Po ní jsme jeli autobusem domů. V noci okolo půl jedné přijel tatínek a bratr z Alp. To byly moje prázdniny. Tereza Šikulová Nejlépe strávený výlet byl v Hradci nad Moravicí, kde se projdete krásným parkem, podíváte se do místního sklepení nebo si vyšlapete až do věžiček hradeb. Krásná je taky prohlídka zámkem. Jelikož je zámek bezbariérově zařízený, prohlídku si tak mohou vychutnat i vozíčkáři. Pokud budete mít hlad, navštívíte levnou restauraci přímo uvnitř hradeb, které obklopují zámek. Nedaleko odtud naleznete také krásný zámek Raduň, u kterého je i pestrobarevná oranžerie. Při vstupu do oranžerie vás obklopí mnoho vůní a barev.

5 Krásná okolí vybízí k procházce kolem jezírka či parku. Dominika Šírová V pátek jsem odjela se skautkami na horskou chatu na Trávném. Zvládli jsme prudký noční výšlap s velkými krosnami na zádech. Zde jsme strávili celý víkend. Jezdili jsme na igelitkách, hráli sněhové bitvy, dělali andělíčky a různé vylomeniny. A já v sobotu oslavila 13. narozeniny. V neděli následovala snadná cesta domů. Marie Kopidolová Mé jarní prázdniny První den jarních prázdnin jsem strávila doma, venku byla zima, proto jsem nevystrčila ani nohu. Na druhý den v úterý jsme s rodiči a babičkami vyrazili za sestrou do Kroměříže. Měla zde představení v kulturním domě a byla obsazena do hlavní role v operetě Orfeus v podsvětí. Lyžování Jarní prázdniny jsem trávil na chalupě u polských hranic. Celé tři dny bylo celkem dobré počasí, a tak jsme dost často lyžovali v nedalekém ski areálu. Nebylo tam moc lidí a sjezdovka byla dobře upravená, takže se lyžovalo dost dobře.tři dny uběhly rychle a my jsme se zase vraceli domů do Frýdku. Prázdniny se mi hodně líbily! Martin Dzik

6 Moje jarní prázdniny O jarních prázdninách jsem zažila krásný týden nebo spíše...víkend. Tři superdny jsem prožila se super lidmi. Byli jsme na chatě Barnošce. Já, Johanka a Aďa jsme dobré kamarádky,a tak jsme byly rády, že jsme spolu. Ve dne pro nás vedoucí připravili program, ale my ho stejně nevnímaly, protože jsme chtěly dělat hlouposti. Schovali jsme se do horního patra, zatímco ostatní seděli u ohně nebo hráli hry, my nahoře si hrály se svíčkami nebo pojídaly brambůrky... Nejlepší zážitek jsem si odvezla z poslední noci. Šly jsme spát hodně pozdě, okolo půlnoci, ale předtím jsme snědly všechno jídlo, co jsme tam měly, a šly spát s plným břichem.. Petra Herecová World of Goo Ahoj, dnes vám povím něco o počítačové hře, která se jmenuje World of Goo. Původně jsme (já a Špageta) měly v plánu do tohoto čísla vyzpovídat p. uč. Holušovou ohledně její tarantule, ale jelikož tarantule umřela, tak z toho bohužel nic nebude. Teď už k samotné hře. Tato hra klade velký důraz na fyziku (tak se procvičíte). Je rozdělena do 5 kapitol, všechny kapitoly tvoří jeden rok (ročními obdobími). Cílem hry je splnit všechny úrovně. Ve hře hrají největší roli Goo kuličky. Mohou mít různou podobu a každá podoba má svůj účel. Level splníme tak, že dostaneme určitý počet kuliček do potrubí. Do potrubí je dostaneme tak, že z nich postavíme např. věž nebo most. Aby hra ovšem byla zábavná, čím větší věž nebo delší most, tím se kuličky více houpou a různě viklají.

7 Hra je ze začátku poměrně jednoduchá, ale s přibývajícími levely obtížnost roste. S pozdravem Šiki :-D Doporučuji se podívat na Najdete zde více informací o této hře. Mé hodnocení: Hra je na logiku a přitom mě nepřestává bavit a udivovat. Kuličky mají mnoho podob a každý level je unikátní :-D. Hudební vystoupení skupiny Travellers Před velikonočními prázdninami jsme měli možnost zúčastnit se koncertu v tělocvičně školy. Čtyřčlenné hubení uskupení zahrálo řadu skladeb rockového ladění. Ty byly inspirovány typickou hudbou zemí světa. Během koncertu jsme prostřednictvím hudby navštívili všechny kontinenty, připomněli si tak řadu hudebních žánrů. Zazněly texty v češtině, angličtině i ruštině. Někteří žáci byli tak odvážní, že si i spolu s muzikanty zahráli na bonga. Během koncertu panovala dobrá nálada, k tomu přispívaly i tradiční převleky hudebníků, například si oblékli fotbalové dresy brazilského hráče, nebo tradiční čínské pokrývky hlavy. Myslíme si, že to bylo příjemné zpestření dne. Jiný program místo vyučování se vždy hodí. Tak zase někdy. PS: Děkujeme organizátorům akce.

8 - požírač času dnešní mládeže V překladu to je kniha tváří No, co o něm říct? Má ho snad každý, jde tam dělat skoro vše, teda hlavně: hledat si nové přátele, chatovat s kamarády, dávat si tam svoje fotky, psát komentáře kamarádům, hrát hry atd. Je toho spousta. No a můj názor na facebook? Já osobně ho mám taky. Myslím, že kdybych ho neměla, nemám na internetu absolutně co dělat kromě dívání se na známky, což dopadne většinou katastroficky. Ale zajímavé je, že když jsem ho neměla, našla jsem skoro vždy na internetu něco zajímavého. Tak teda čím to? Že by byl FB začarovaný??? Moc fajn na FB je, že tam zjistíte dost drbů, i když teď vypadám jak drbna Kelišová, ale dělají to všichni, to vám můžu potvrdit, a víte proč? Protože vás nikdo nevidí a můžete to zjistit celkem snadno. Další super věc na FB je, že tam můžete ukládat svoje fotky, které si třeba já osobně vždycky upravím, a čekám, až mi k nim někdo napíše komentáře, to vždycky potěší Nejlepší fotky jsou momentky, to se vždycky směju, jaké tam mají všichni ksichty, hlavně já, no Takže shrnutí mého názoru na FB: je to fajn věc, ale jak se to vezme ;) A kdyby si ho chtěl někdo z vás založit, je to jednoduché, dejte si a ono vás to tam navede. Nazdárek Anet ;)

9 Vzdělávací výlet 28. dubna jsem ráno okolo 8 hodin odjela se svými spolužáky do Opavy. Neradujte se předčasně, protože nás (bohužel) opravdu neodvezli do tamní psychiatrické léčebny. Po příjezdu jsme navštívili Památník Petra Bezruče. Zde jsme se dozvěděli mnohé o jeho podle mě zajímavém životě, ale i o jeho dílech. Po výkladu jsme se šli podívat na krátký film, který také vypovídal o zajímavém životě slavného básníka. V promítacím sále byla aktuálně nainstalovaná výstava Futurismus, dadaismus a kubismus, jednalo se o tvorbu studentů opavského gymnázia a tato výstava mě fakt zaujala. Poté jsme zavítali do Slezského zemského muzea. Zde jsme měli výklad a promítání o rozmnožovaní a vývoji zvířat v našem okolí, zaměřili jsme se na obratlovce, obojživelníky i ryby. Po výkladu jsme měli možnost si prohlédnout vycpaná zvířata, hmyz i mořské živočichy. Od přírodopisu jsme s paní průvodkyní přešli k dějepisu, prohlédli si umělecké předměty z doby renesance i baroka. Potom jsme měli 45 minut rozchod. Rozdělili jsme se do několika skupin podle své volby. S několika spolužačkami a spolužákem jsme se šli projít. Viděli jsme zajímavý kostel, fontánu a plno nezajímavých obchodů. Čas rychle utekl, ani jsme se nenadáli a už jsme jeli domů. Výlet se mi líbil,ale cesta byla šílená. Exkurze v Opavě Šiki :-D Místo vyučování jsme navštívili Slezské zemské muzeum a Památník Petra Bezruče v Opavě. Jeli jsme ve středu Cesta tam nám připadala strašně dlouhá. První jsme navštívili Památník Petra Bezruče, kde jsme se dozvěděli něco o jeho životě a díle, například to, že se dožil 91 let, na gymnáziu dostal 4 z přírodopisu, přestože měl přírodu velmi rád. Kdo ví, jak to ve skutečnosti bylo. Po návštěvě Památníku jsme zavítali do Slezského zemského muzea, kde jsme si povídali o zvířatech, pak jsme si je mohli prohlédnout a v jedné vitríně byla kromě exponátů zavřená i muška. Chudák tam požírala veverky: D.

10 Pak nám paní průvodkyně ukázala domácí oltář ze 17. století zabudovaný ve skříni, který byl celý ze zlata a jehož hodnota je nevyčíslitelná=). Povídala nám také o jednom renesančním obraze. Ve městě jsme měli tři čtvrtě hodinky rozchod. Spapali jsme tam plno dobrůtek, přesněji čínské nudle, ale u nás jsou lepší, 3 kopečky zmrzlinky, ta byla mega. Hned na to jsme si dali pizzu. Zpátky jsme jeli zase autobusem, ale tentokrát nám cesta připadala krátká. 7. třídy v Opavě Co se vám vybaví pod pojmem Opava? Tuším, že blázinec, ale v Opavě je i spousta hezkých míst. My jsme například navštívili nejstarší muzeum na území našeho státu, Slezské zemské muzeum, kde jsme zhlédli pár prezentací o životě zvířat a spoustu zvířecích vycpanin. Další naší zastávkou byl Památník Petra Bezruče. I zde bylo dost věcí k vidění. V Památníku je instalována expozice o životě a díle Petra Bezruče. Památník stojí přímo na místě básníkova rodného domu. Mně osobně nejvíc zaujala řada vydání Slezských písní v několika jazycích a stará nahrávka rozhovoru Petra Bezruče s jeho sekretářkou.

11

Začátek redaktorem. Markéta Malá

Začátek redaktorem. Markéta Malá První pocity z prvního dne ve škole byli velmi dobré. Všimla jsem si výmalby některých z tříd. Překvapila mě změna vzhledu u některých z žáků. Dále jsem si všimla televize umístěné v přízemí. Velkou změnou

Více

POROZUMĚNÍ číslo 43/2012 strana 2

POROZUMĚNÍ číslo 43/2012 strana 2 POROZUMĚNÍ číslo 43/2012 strana 2 číslo 43 červenec - listopad 2012 Denní centrum Mateřídouška, o.p.s. Milí čtenáři, při psaní těchto úvodních řádek jsem si uvědomil, že jsem zapomněl do krmítka nasypat

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem ŠKOLÁK ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Číslo 3 Ročník sedmý 2014 Školní rok 2013/14 Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem Lidé spolu komunikují už odpradávna. Jako jediní ze zvířat jsme si ale vytvořili

Více

zas někdy nashledanou :)

zas někdy nashledanou :) Uvnitř čísla Úvodník 2 Bomba výlety 3-6 PLÁTEK Sport 7 Akce školy 9-10 Zookoutek 11 Rok 2011 Číslo 2 Megakřížovka 12 Reportáž od Marka 15 Deváťáci - redaktoři - se s Vámi loučí a přejí mnoho zábavy u čtení

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu Milí čtenáři, sluníčko už nás všechny láká

Více

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4 Uvnitř čísla: Úvodník 2 Ze života školy 3-4 PLÁTEK Rozhovory 5 Turistický kroužek 6 Rok 2011 Číslo 1 Adapťáky 7-12 Sport 13 Příběh 14 Křížovka 15 Zookoutek 16 Slunce svítí na noviny. Co to asi znamená?

Více

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm Prázdniny den nultý Vyjdu ze školy a konečně se nadechnu prázdninového vzduchu. Večer si zajdem na večeři a pohár, ať je vysvědčení jakékoliv. Po vysvědčení půjdu na oběd. Jako vždycky asi bude segedínský

Více

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce Anglie na vlastní oči Žáci hráli žákům Exkurze do Osvětimi Holky versus kluci Rozhovor s panem zástupcem Benešem Moji přátelé z pólů www.zsms.streliceubrna.cz

Více

Účinek slunečních paprsků na naše zdraví

Účinek slunečních paprsků na naše zdraví Účinek slunečních paprsků na naše zdraví Silné zuby a kosti Fotochemické účinky slunce na kůži mají za následek tvorbu vitaminu D. Prostřednictvím stravy dodáme svému organismu pouze čtvrtinu požadované

Více

Blahopřejeme Nikole ke skvělému úspěchu v této mimořádně prestižní soutěži.

Blahopřejeme Nikole ke skvělému úspěchu v této mimořádně prestižní soutěži. Institut dětí a mládeže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pořádal letos již 35. ročník národní soutěže dětského literárního projevu Náš svět. K naší velké radosti jsme se dozvěděli, že ve třetí

Více

ČAJDA v novém kabátě. Jaký by měl být učitel? Cestička do školy. začíná zápisem. www.zsheyrovskeho.cz

ČAJDA v novém kabátě. Jaký by měl být učitel? Cestička do školy. začíná zápisem. www.zsheyrovskeho.cz Občasník základní školy Olomouc, Heyrovského 33 školní rok 2014/15 Jaký by měl být učitel? Slohová práce úvaha Učitelská profese je sama o sobě dosti komplikovaná. Vždy jsem obdivovala, jak někteří učitelé

Více

AKTUÁLNÍ DĚNÍ. Přerovští gymnazisté ve Španělsku. Gymnázium Jana Blahoslava jako místo setkání. 12. číslo, listopad 2014

AKTUÁLNÍ DĚNÍ. Přerovští gymnazisté ve Španělsku. Gymnázium Jana Blahoslava jako místo setkání. 12. číslo, listopad 2014 AKTUÁLNÍ DĚNÍ Přerovští gymnazisté ve Španělsku Ve dnech 14. až 18. května se žáci GJB a SPgŠ Přerov zúčastnili mezinárodního setkání partnerských škol v rámci projektu Comenius. Ve španělském Cádizu se

Více

2. číslo prosinec 2011

2. číslo prosinec 2011 2. číslo prosinec 2011 ZŠ Pulická DOBRUŠKA Milí čtenáři! ÚVOD Zdravíčko přátelé! Určitě jste si všimli, že v 1. čísle našeho časopisu byl jiný nadpis, než je teď. A proč? Protože tento nadpis je víc IN!

Více

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32 Strana 1 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj

Více

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE ŠKOLNÍ ČASOPIS ROKU 2010 Úspěchy časopisu 3x VÍDEŇ Vánoční Vídeň pohledem redaktorek

Více

číslo 133 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20

číslo 133 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20 číslo 133 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20 vychází poměrně nepravidelně, ale vytrvale, tentokrát 9.6.2014 Redakce: T. Bečvářová (6.P), K. Hudečková (5.U), D. Hudek (7.M), M. Koudelka

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Milí čtenáři školního časopisu, léto a s ním i

Více

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406 PÁTOVINY Březen, duben Č. 2 /2015 Z OBSAHU ČÍSLA JAK NÁS VIDÍ NA NÁVŠTĚVĚ NAIVNÍHO DIVADLA JIRKA V PAPÍROVÉM SVĚTĚ PERNŠTEJNI NA TRŮNU V DENÍKU ČLENOVÉ REDAKCE PÁTOVIN, KTERÉ VYCHÁZEJÍ V RÁMCI VOLITELNÉHO

Více

Listopad 1/2010 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE

Listopad 1/2010 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Listopad 1/2010 Ročník: 19 Cena: 10 Kč ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE 3x LONDÝN Voices for a better world KRESBY ŠTĚPÁNA MAREŠE Rozhovor na dálku se známým kreslířem FILMOVÝ MARATON Jaké to

Více

Těším se, až nás Ježíšovy stopy přivedou na jednu společnou cestu! K vaší cestě vám a celým vašim rodinám žehnám a modlím se za vás! o.

Těším se, až nás Ježíšovy stopy přivedou na jednu společnou cestu! K vaší cestě vám a celým vašim rodinám žehnám a modlím se za vás! o. Milí aršáci, táborníci a všichni, kdo máte Archu rádi! Posílám vám velký pozdrav z Archy i za všechny, kteří tu pracují a slouží. Celá Archa je čerstvě přikrytá bílou peřinou. Zatím jen lehoučkou, ale

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK ZŠ TGM Dolní Bousov Číslo 1 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 obrázek Matěj Říha Blíží se 24. prosince a všichni se začínají těšit na Vánoce. Před pár týdny jsem se koukala na jedno video. Video

Více

(Ne)tradiční. povolání. V tomto čísle najdete Š K O L N Í Č A S O P I S Z Á K L A D N Í Š K O L Y J I Ž N Í I V. Číslo 140 Duben 2015.

(Ne)tradiční. povolání. V tomto čísle najdete Š K O L N Í Č A S O P I S Z Á K L A D N Í Š K O L Y J I Ž N Í I V. Číslo 140 Duben 2015. Š K O L N Í Č A S O P I S Z Á K L A D N Í Š K O L Y J I Ž N Í I V. Duben 2015 (Ne)tradiční V tomto čísle najdete (Ne)tradiční povolání Ředitelský den Projekty povolání Dubaj Bajky 6. Š Slovo šéfa 2 Obsah

Více

Obsah IX/01. Úvodník 3

Obsah IX/01. Úvodník 3 Obsah Úvodník 3 Ze života školy a parlamentu 4 Exkurze, výlety, školní akce 8 Projekty 17 Soutěže 21 Studenti a věda 22 Sport 24 Filmy, seriály, fandom 27 Příspěvky studentů 29 2 IX/01 Úvodník Abych se

Více

Čtvrtletník dětí z Dětského domova Lipová u Šluknova

Čtvrtletník dětí z Dětského domova Lipová u Šluknova Vydává 5. rodinná skupina Čtvrtletník dětí z Dětského domova Lipová u Šluknova Přejeme všem dětem a kolegům krásné léto, plné pohody, sluníčka a odpočinku. Strejda Leoš a teta Soňa 1. rodinná skupina (cvičný

Více

Obsah. 2. Úvod. 3. Rozhovor s tanečníkem. 4. Tajemství starého fotoaparátu; Paříž a Versailles

Obsah. 2. Úvod. 3. Rozhovor s tanečníkem. 4. Tajemství starého fotoaparátu; Paříž a Versailles 0 Obsah 2. Úvod 3. Rozhovor s tanečníkem 4. Tajemství starého fotoaparátu; Paříž a Versailles 7. Banán banán- banán V ČEM TKVÍ JEHO TAJEMSTVÍ 8 Důl Kübeck 9. Rozhovor s H. Čechovou 10. Projekt Albrecht

Více

PRÁZDNINY V TATRÁCH Klára Dvorská s pomocí (ukázka z deníku)

PRÁZDNINY V TATRÁCH Klára Dvorská s pomocí (ukázka z deníku) strana 2 PRÁZDNINY V TATRÁCH Klára Dvorská s pomocí (ukázka z deníku) číslo 32 červenec - prosinec 2007 Denní centrum Mateřídouška, o.p.s. Co jsme pro vás připravili v tomto čísle zpět úvod Prázdinové

Více

20. 5. 2013. soutěži. Dokonce se o našem školním časopisu psalo i v novinách, což je pro nás velikou ctí. 31. 5. 2013

20. 5. 2013. soutěži. Dokonce se o našem školním časopisu psalo i v novinách, což je pro nás velikou ctí. 31. 5. 2013 20. 5. 2013 Naše škola se stejně jako minulý rok zúčastnila soutěže Školní časopis roku 2013 za Karlovarský kraj. Setkání redakcí a vyhlášení výsledků se uskutečnilo už 26. dubna 2013 v prostorách ICM

Více

květen 2012 ročník X číslo 9

květen 2012 ročník X číslo 9 květen 2012 ročník X číslo 9 Letošní Macharův Brandýs veleúspěšný Výsledky XIV. ročníku literární a recitační soutěže Macharův Brandýs Recitační soutěž: Anna Hovorková I. C 1. místo 1. kategorie JIŘÍ KOTLAN

Více

Základní škola Dobiášova Liberec

Základní škola Dobiášova Liberec Základní škola Dobiášova Liberec Školní časopis Příspěvky v časopise jsou ryze žákovské práce. Mohou se v nich vyskytovat stylistické nedokonalosti, případně jiné chyby, které nebyly zcela vymýceny a opraveny.

Více

Obsah čísla: Co se dělo a co se bude dít? Anketa + rozhovory Sportovní rubrika Literární příloha + kulturní rubrika Velikonoční tipy Slovo závěrem

Obsah čísla: Co se dělo a co se bude dít? Anketa + rozhovory Sportovní rubrika Literární příloha + kulturní rubrika Velikonoční tipy Slovo závěrem +p 1 Obsah čísla: Co se dělo a co se bude dít? Anketa + rozhovory Sportovní rubrika Literární příloha + kulturní rubrika Velikonoční tipy Slovo závěrem Redakce: třída B3.I + B2.I + B1.I Počet výtisků:

Více