ČTYŘLÍSTEK ČERVEN 2015

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ČTYŘLÍSTEK ČERVEN 2015"

Transkript

1 ČTYŘLÍSTEK ČERVEN 2015

2 VÍTEJTE V POSLEDNÍM ČÍSLE LETOŠNÍHO ŠKOLNÍHO ROKU. SVĚT ZVÍŘAT ROZHOVORY S UČITELI PRÁCE NAŠICH ŽÁKŮ HUDEBNÍ ANKETKA TIPY NA LETNÍ DOBROTY

3 PRÁCE NAŠICH ŽÁKŮ V TOMTO ČÍSLE SE S VÁMI PODĚLÍME O PŘÍSPĚVKY NAŠICH ŠESŤÁKŮ, A TO TŘÍDY 6. A. PSALI JSME O SVÝCH DOMÁCÍCH MAZLÍČCÍCH PŘEČTETE SI PŘÍSPĚVKY: Tadeáše Papíka Petra Koribaniče Nely Červenkové Davida Melčáka Lukáše Valase Anežky Štihlové Jirky Nováka Alči Pavládyové Kristýny Kuchařové

4 Alča Pavládyová Knoflíček Knoflíček je zakrslý králík beránek. Má bílou srst s černými flíčky. Čumáček vypadá jako knoflík. Po krajích černé pusy jsou fousky. Velké uši na hlavě vypadají komicky. Knoflíček má huňaté bílé bříško, čtyři bílé tlapičky a černobílý ocásek. Měří přibližně 19 cm a váží 4kg. Živí se granulemi, zeleninou a ovocem. Králíčci potřebují spoustu vody, a proto jí za den vypije asi 1l.

5 Jirka Novák Můj pes Rasa mého psa je bígl. Má černohnědou srst a je v ní i trochu bílé. Tři tlapky jsou hnědé, jedna bílá. Pojmenoval jsem ji Daisy, ale voláme na ni i jinak. Z hlavy jí visí dlouhé povislé uši. Na hlavě převládá žlutá barva, na zádech černá a ocas je žlutý s bílou špičkou. Povahu má klidnou, ale přesto je veselý a má radost ze života. Není nejchytřejší, ale zato je výborná stopařka. Charakterizuje ji mírný úsměv s vyplazeným jazykem a roztaženými pysky. Na levém boku má trochu zkrácenou srst a jizvu po operaci. Sní denně asi 3 hrnky granulí a vypije misku vody. Tohle je můj pes.

6 Anežka Štihlová Farro Můj pes se jmenuje Farro od knínické studánky. Jeho srst má černobílou barvu, čumáček a krk je zbarvený bíle, zbytek hlavy je černý. Přední tlapky má černé s bílými ponožkami. Špička ocasu je bílá. Jeho uši jsou klapaté a oči hnědé. Bílá barva tlamy zasahuje tenkou čarou až mezi oči. V oblasti kohoutku je pes zbarvený bíle. Srst je dlouhá a nemá skoro žádnou podsadu. Dá se s ním dělat spousta sportů od agility až po záchranařinu. A to je vše, co můžete vědět o mém psovi.

7 Lukáš Valas Moje oblíbené zvíře slon Sloni nejvíce vyčnívají svojí velikostí, ale taky svými zahnutými kly. Vlastní velké uši a chobot, který slouží na otrhávání listí ze stromu a k pití vody. Sloni si prý pamatují všechna místa, kde v životě byli, protože mají dobrou paměť. Většinou mají šedou barvu, pokud se nevyválejí v bahně, což dělají velmi rádi. Nohy jsou dlouhé asi jako průměrný člověk. Jejich ocas jim slouží pouze k odhánění much. Samice rodí jen jedno mládě. Žijí v Africe, kde už jich ale moc není kvůli pytláctví. To je ke slonům asi všechno.

8 David Melčák Osmák degu Osmák degu je malý hlodavec, který se jmenuje podle tvaru svých stoliček, které mají tvar osmičky. Pokud se s ním sbližujete od narození, tak vás v dospělosti považuje za kamaráda a chodí vám v pohodě na ruku. Nemyslete si, že je to nějaký mazlík, je sice rád, když ho pohladíte, ale osmáci mají rádi pohyb, takže vám na ruce moc dlouho nevydrží. A teď, jak vlastně vypadá: Mají hnědočerně zbarvenou srst, na konci těla ocas pro udržování stability ve větvích, který se jako u ještěrek utrhne v případě nebezpečí. Na hlavě mají uši, celé černé oči a nos s hmatovými štětinkami jako má třeba kočka. K jídlu používají šikovné přední tlapky. V kleci by nemělo chybět hodně větví pro lezení, napáječka s vodou, miska se žrádlem a běhací kolo. Na podestýlku jsou vhodné piliny nebo kočkolid. Než si osmáka pořídíte, musíte se celá rodina shodnout, protože osmák dělá přes den velký nepořádek.

9

10 Kristýna Kuchařová Můj pes Můj pes se jmenuje Conny a je to zlatý retrívr. Tito psi mají delší srst a jsou to většinou psi používaní na pomoc starým nebo nemocným lidem. Jsou měkkozubí, to znamená, že nikdy nedokážou pořádně zkousnout. Moje Conny má černý nebo někdy růžový nos, oči má černé a uši pokryté žlutou srstí. Nohy nejsou moc dlouhé, zespodu na tlapkách má 5 drápků, takových bíločerných. Ocas má dlouhý, chlupatý a těžký, když s ním začne mávat a zavadí s ním o mě, docela to bolí. Ale nevadí mi to, protože mám svého psa moc ráda.

11 Nela Červenková Můj pes Ahoj, popíšu vám svého psa Amy. Vypadá jako čistokrevný jezevčík, ale není. Díky jejímu zbarvení to možná někdo pozná. Tohoto voříška kříženého s jezevčíkem naprosto zbožňuju. A teď k popisu. Začneme od hlavy dlouhé uši jí většinou plápolají sem a tam. Hlava mi přijde velmi roztomilá. Nádhernýma očima dokáže vyvést z míry každého. Mokrým čumáčkem po vás bude čmuchat a jazykem vás olizovat. Jelikož její jazyk je opravdu dlouhý, i když jste v dostatečné vzdálenosti, dosáhne na vás. Zuby se lesknou a připomenou vám nádherné perly. Zaoblené a hubené tělo vypadá jako od modelky. V pacičkách jsou ukryté hebké polštářky a ostřejší drápky. Menší vzrůst jí umožní všude se dostat, ale přesto, když na vás skočí, povalí vás na zem. Chová se pořád jako štěně, ráda běhá a mazlí se. Dokáže vám okamžitě vykouzlit úsměv na tváři. Možná proto ji mám tolik ráda a za nic bych ji nevyměnila.

12 Petr Koribanič Můj králík Můj králík se jmenuje Johana, ale nikdo jí tak neříká. Všichni jí říkají Hlodana nebo Hodana podle jejích velkých předních zubů. Má velkou prostornou klec, kde jí každý den dáváme seno, zeleninu, čistou vodu a granule. Nejvíce jí chutnají dýňová a slunečnicová semínka, pochutná si také na králičích granulích s různou příchutí. Na její srsti převládá bílá barva s černými fleky, bradu má většinou oranžovou od mrkve. Jednou za měsíc jí zastřiháváme chloupky u zadečku, a když už jsme u té péče, tak ji i vyčešeme. Kdyby se v kleci nudila, může vyskočit ven do koupelny. Myslíme, že se u nás má Johanka dobře.

13 Tadeáš Papík Popis našeho psa Náš pes se jmenuje Flek, tento pes je jezevčík. Má malou hlavu, na pravém oku je hnědý flek, podle něho se tak jmenuje. Jeho tělo je protáhlé asi 60 cm. Je povinutý bílou barvou s hnědými fleky. Má 4 krátké nohy a dlouhé tlapky. Strašně rychle běhá. Uši jsou velké, čumák je černý. Doma má misku s granulemi a s vodou. Našeho psa máme rádi, patří do rodiny Papíkových.

14 JIRKOVO OKÉNKO SVĚT ZVÍŘAT Dnes: Velemlok japonský Pes domácí

15 Velemlok japonský Je to velký obojživelník, druhý největší mlok na světě. Jeho čelisti jsou silné, ocas krátký a plochý. Dorůstá velikosti až 150 cm. Přebývá v čisté a chladné vodě, je aktivní pouze v noci. Když je v ohrožení, vydává zápach připomínající japonský pepř. Z japonštiny volně přeloženo jako velká pepřová ryba. Většina jeho mláďat se nedožije dospělosti, jsou potravou pro ryby a ostatní obojživelníky. Živí se jinými obojživelníky a rybami. Denně uloví tak jednu rybu.

16 Pes domácí Je nejstarší domestikované zvíře provázející člověka asi 14 tisíc let. Je to zdomácnělý a umělým výběrem změněný vlk obecný. Celosvětová populace psů zahrnuje asi 500 milionů. Úloha psa v lidské společnosti byla rozmanitá, byl pomocníkem při lovu, při přehánění stád, strážce majetku, svého majitele i ostatních domácích zvířat. Používá se i jako tažný nebo saňový pes, může být cvičen k asistenci pro handicapované osoby. Během soužití psa a člověka bylo vyšlechtěno nespočet plamen různé velikosti, proporcí, struktury srsti i povahy. V současnosti Mezinárodní kynologická organizace uznává 343 plemen.

17 Rozhovory S Učiteli Máme těsně před prázdninami, tak jsme se zeptali všech učitelů II. stupně, kam se v létě chystají a která země je pro ně vysněná Následuje malý kvíz, tady máte seznam učitelů a zemí, kam by se jednou rádi vydali, zkuste je seřadit, tipnout si, kdo ke které patří

18 Kvíz Anna Matějová Petr Novotný Lenka Korčeková Katka Najdková Gábina Huserová Anna Sedlaříková Pavel Kijanica Markéta Kokešová Petra Pánková Martina Veličková Zita Miková Marcela Žídková Martin Bouška Simona Zajková Afrika Alpy, Tatry Skotsko ČR Francie Francie Itálie Hawai Rakousko Norsko Nový Zéland jižní kraje Francie Srí Lanka

19 Tak co, máte přiřazeno?... Tááák a teď se koukneme, jak je to ve skutečnosti

20 Milí, učitelé, kam se letos chystáte na dovolenou a jaká je vaše vysněná země, kontinent, místo? Anna Matějová Já jsem zatím ještě o tom až tak nepřemýšlela, ale vzhledem k tomu, že ráda cestuju, tak určitě někam pojedu. Hodně rádi jezdíme s manželem po Česku, ale občas i do zahraničí. Strašně se nám třeba líbilo v Itálii nebo v Řecku, takže možná něco tam. No moc se mi líbí Francie, možná i proto, že jsem se kdysi učila francouzsky, takže mám i takovou naději, že bych se tam mohla domluvit. Takže asi do Francie, tu bych si ráda procestovala.

21 Pavel Kijanica Budu doma starat se o zahrádku a baráček. A taky s Julčou samozřejmě. Na nějaký výlet si taky s rodinou zajedem. Rád bych se podíval do severních zemí, do Norska.

22 Petra Pánková No vždycky první týden jezdíme na cyklistickou dovolenou, takže letos se chystáme na Posázaví, takže se těším, protože tam vždycky poznáme spoustu krásných památek. No a pak asi splním sen svému muži po dvaceti pěti letech a vydáme se na Malou Fatru. A jinak mám zahrádku a budu kopat a mám jenom dvě ruce, takže to je můj plán na prázdniny. Českou republiku

23 Martina Veličková Budu malovat a rekonstruovat. Budu pracovat na zahradě. Odpočívat. Číst. Cestovat. Srí Lanka

24 Gábina Huserová Chystám se jet do Francie na 10 dní.

25 Simona Zajková Tak vzhledem k tomu, že já prázdniny nemám, ale mám dovolenou, tak plánuji dovolenou takovou, že budu odpočívat, budu se slunit, budu chodit na procházky, když to vyjde, tak pojedu k moři. Mám ráda jižní kraje, to znamená tam, kde je teplo, ale vysněnou zemi asi ne.

26 Martin Bouška: Budu odpočívat, relaxovat, také navštívím nějaká zajímavá místa a budu se věnovat rodině. Má vysněná země je například Itálie.

27 Markéta Kokešová: Budu trávit čas se svými vnoučaty, synem a s jeho rodinou a asi někam na týden pojedu. Má vysněná země je Nový Zéland.

28 Lenka Korčeková: Mé plány na prázdniny jsou asi Londýn. Vysněná země Hawai.

29 Zita Miková: Určitě penzion s mými dětmi a manželem. Vysněná země Skotsko, mám taky ráda Českou republiku, Moravu a Šumavu.

30 Kateřina Najdková: Nejspíš na kolech ve Žďárských vrších a Šumava. Vysněná země je Rakousko a do hor.

31 Anna Sedlaříková: Mám v plánu věnovat se rodině a svým miláčkům, kterými jsou můj pes a kočka a také chodit do přírody a odpočinout si. Miluju hory, takže asi Alpy nebo Tatry.

32 Marcela Žídková: Budu hlavně odpočívat a cestovat. Vysněnou zemi nemám, spíše kontinent, a to Afriku.

33 Petr Novotný, ředitel školy: Odpočívat, užívat si, cestovat. Vysněná země Francie, ale ze všeho nejvíc mám rád Českou republiku. Tak co, jaký máte odhad? A kam se v létě chystáte vy?... Můžete se inspirovat

34 Hudební anketa Do posledního čísla jsme vymysleli tuhle anketu. Zapojil se celý II. stupeň kromě 9. ročníků. Cílem bylo sestavit Playlist, takovou hitparádu nejoblíbenějších písniček a interpretů. Je jich celkem dost Každý musel napsat pouze jednoho interpreta a jeho konkrétní písničku, která je pro něho opravdu TOP Dohodli jsme se, že seznam bude anonymní a není ani nijak seřazený. Takže tady máte inspiraci do sluchátek. V létě k vodě. do autobusu..na dovolenou

35 Nebo prostě jen tak, když budete mít náladu nebo chuť rozšířit si svoje hudební obzory. Třeba tam najdete svého nového oblíbeného zpěváka, zpěvačku, skupinu

36 1. Trophies feat. Drake Your money 2. David Quetta Lover on the sun 3. Imagine Dragons Demons 4. Ed Sheeran Bloodstream 5. George Esra Blove it on 6. Ben Cristovao všechno 7. Katie Perry Roar 8. Avicii The Nights 9. Fall out Boy I do not care 10. Bon Jovi všechno 11. Eminem When Iam gone 12. Ben Haenow Something I need 13. Demi Lovato Up 14. Kristina No1 15. Olly Murs 16. Taylor Swift Style 17. Revolta Gladiátor 18. Katie Perry Pakhorse 19. Ed Sheeran I see fire 20. Treey Cartiez/trumsta 21. Skrillex Kyoto 22. Nightcore Monster 23. Ektor Šikana 24. Ellie Goulding Lights 25. Majk Spirit Primetime

37 26. Ben Cristovao Cavalier 27. Ektor Loket z vokna 28. Wretch 32 6 words

38 29. Tři sestry Pumpa 30. Avicii and Martin Garric Waiting for love 31. Calvin Harris Summer 32. Pink Floyd The wall 33. ATMO music Fama official 34. Little mix Salute 35. Imagine Dragons It is time 36. Petr Lexa Lhůta záručná 37. Linkin Park Castle od glass 38. Blink 182 Ghost in the dance floor 39. Ray Dalton Dont worry 40. Sebastian Toulavá 41. Michael Jackson Smooth Criminal

39 42. Fall out Boy Centuries 43. Guny Vlak do neznáma 44. Mika ft. Adriann Grande Popular song 45. Reamady and Manu Holidays 46. Tomáš Klus, Kryštof Cesta 47. Redfoo Lets get Ridiculous 48. Katie Perry Dark Horse 49. Flo Rida GDFR 50. Martin Garix Animals 51. Ilovemakonnen Tuesday 52. Pitbull Time of our lives 53. Honzier Také me to church 54. Imagine Dragons I am so sorry 55. Lucie Vondráčková Chyba 56. Rihanna Diamons 57. Timmy trumpet Freaks 58. Michal Hrůza Zakázané uvolnění

40 59. NCS Tabu 60. Anna F DNA 61. Flo Rida Right Rounce 62. Dubstep 63. Bob Marley A la la la song 64. Meghan Trainor All about that bass 65. Kryštof Zatančím 66. Divokej Bill 67. Ego Robert Burian Žijeme len raz 68. Tomáš Klus Do nebe 69. James Newton The hanging tree 70. Katie Perry Part of me 71. Otto Knows Next time 72. Calvin Harris Outside 73. Selena Gomez Who say 74. NCS Cloud 9

41 75. Alexandr Rybak Oah 76. Robin Schulz Prayer in C 77. Katka a Jindra Dovolená 78. The train Keep on 79. Katka a Jindra Mosty 80. Wizz Khalifa See you again 81. David Guetta Titanitum 82. Jaromír Nohavica Mám jizvu na rtu 83. Michal David Nonstop 84. Hearth No copyright song 85. Sam Smith I am not the only one

42 86. Pepa Vojtek Pohoda 87. Ektor Nohy v pěst 88. Galantis Runaway 89. Avril Lavigne When you are gone 90. Avril Lavigne Wish you were here

43 A to je v tomto roce všechno.. Přejeme krásné prázdniny všem Milá redakce, děkuju Vám moc za celoroční práci, za to, že je na Vás spoleh Zvláštní poděkování: Klárce a Andy za pravidelný přísun tipů na zajímavé filmy Markétě a Kubovi a rozhovory s učiteli Petrovi za zajímavosti o sportech a kroužcích Jirkovi za jeho Svět zvířat Honzovi za finální úpravu každého čísla

44 a všem ostatním, kteří se veřejně podělili o svoje básničky a příběhy JSTE SUPER Krásné léto všem! Zita

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem ŠKOLÁK ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Číslo 3 Ročník sedmý 2014 Školní rok 2013/14 Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem Lidé spolu komunikují už odpradávna. Jako jediní ze zvířat jsme si ale vytvořili

Více

Chceme-li si světlo uchovat,

Chceme-li si světlo uchovat, Delší dobu jsem nemohl přijít na nápad na úvodník do vánoční klíčenky, dlouho mě nenapadala ústřední myšlenka naší celoškolní vánoční revue. Až při oáze ve čtvrté třídě při rozsvěcení adventní svíčky přišla

Více

Mediální výchova aneb jak pracujeme...

Mediální výchova aneb jak pracujeme... ČASOPIS ZIP, ZÁKLADNÍ ŠKOLA JAVORNICKÁ, RYCHNOV NAD KNĚŽNOU! PAGE 2 Mediální výchova aneb jak pracujeme... Vytvořily : Bára Bínová Vendy Hermanová ČASOPIS ZIP, ZÁKLADNÍ ŠKOLA JAVORNICKÁ, RYCHNOV NAD KNĚŽNOU!

Více

ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015

ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 Současná redakce Školáka Náš časopis Školák získal druhé místo! V letošním roce jsme se s naším školním časopisem Školák zúčastnili soutěže Školní časopis

Více

V ÈÍSLE... Ü Nový školní parlament

V ÈÍSLE... Ü Nový školní parlament Č. 120-10/2010 MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A OBCHODNÍ AKADEMIE TANVALD Den D pro prvňáčky. 1. září 2010 bylo prvním dnem ve škole i pro šestnáct prvňáčků na Šumburku. Přejeme jim na jejich cestě za poznáním

Více

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704. Co se děje

Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704. Co se děje Základní škola HOSTIVICE, U Zámecké zdi 1704 Co se děje Z obsahu:: ~ Parllament školly a jeho zástupcii v redakčníí radě ~ rozhovor se starostou našeho města ~ rozhovor s učiitellem Valleriie Lažo a zumba

Více

Školní časopis 2014/2015

Školní časopis 2014/2015 Školní časopis 2014/2015 Číslo: 5 9. 3. 2015 1 Úvodní slovo šéfredaktorky Vážení čtenáři a čtenářky, čas utíká jako voda, ale naši redaktoři nelení a stále tvoří nové a nové články. Ráda bych vyzvedla

Více

Listopad 1/2010 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE

Listopad 1/2010 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Listopad 1/2010 Ročník: 19 Cena: 10 Kč ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE 3x LONDÝN Voices for a better world KRESBY ŠTĚPÁNA MAREŠE Rozhovor na dálku se známým kreslířem FILMOVÝ MARATON Jaké to

Více

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm Prázdniny den nultý Vyjdu ze školy a konečně se nadechnu prázdninového vzduchu. Večer si zajdem na večeři a pohár, ať je vysvědčení jakékoliv. Po vysvědčení půjdu na oběd. Jako vždycky asi bude segedínský

Více

ČASOPIS o.s. LORM PODZIM

ČASOPIS o.s. LORM PODZIM 76 2013 ČASOPIS o.s. LORM PODZIM VERŠE SLOVO ŠÉFREDAKTORA ZPRÁVY Z LORMU NAD DOPISY ČTENÁŘŮ ROZHOVOR SOCIÁLNĚ PRÁVNÍ PORADNA ZDRAVÍ HAF INFORMACE OSOBNOSTI ZE SVĚTA HLUCHOSLEPÝCH ZE SVĚTA SPOLEČENSKÁ KRONIKA

Více

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4

PLÁTEK. Uvnitř čísla: Hlásíme se vám, milí čtenáři, v novém složení a přejeme vám hodně zábavy při čtení Plátku. Úvodník 2. Ze života školy 3-4 Uvnitř čísla: Úvodník 2 Ze života školy 3-4 PLÁTEK Rozhovory 5 Turistický kroužek 6 Rok 2011 Číslo 1 Adapťáky 7-12 Sport 13 Příběh 14 Křížovka 15 Zookoutek 16 Slunce svítí na noviny. Co to asi znamená?

Více

ZPRAVODAJ POMOCNÝCH TLAPEK o.p.s.

ZPRAVODAJ POMOCNÝCH TLAPEK o.p.s. ZPRAVODAJ POMOCNÝCH TLAPEK o.p.s. deváté číslo srpen 2007 Pomocné tlapky o.p.s jsou obecně prospěšnou společností, která si klade za cíl chovat, cvičit a předávat asistenční psy našim zdravotně postiženým

Více

Cesta k hezké škole pokračuje

Cesta k hezké škole pokračuje Velikonoce 174 Den Země 177 O cestování 181 V tomto čísle nepřehlédněte: Rozhovor s Klárou 185 Praotec Čech 190 Víčka pomáhají 191 Cesta k hezké škole pokračuje Proč byla v některých třídách zalepená okna?

Více

MASČÁSEK Časopis Masarykovy základní školy v Klatovech 1. číslo 6. ročník

MASČÁSEK Časopis Masarykovy základní školy v Klatovech 1. číslo 6. ročník MASČÁSEK Časopis Masarykovy základní školy v Klatovech 1. číslo 6. ročník OBSAH 1. Úvodem 2. Zábavná čeština 3. Anketa 4. Soutěž 5. Arktida 6. Něco pro zasmání 7. Vesmír, jak jej neznáme 8. Literární tvorba

Více

BYLI JSME PŘI TOM... 4. HT3 na veletrhu Go & Region Tour... 4. VP3 na městském úřadě... 4. Lyžařský výcvik... 5. Olympiáda z anglického jazyka...

BYLI JSME PŘI TOM... 4. HT3 na veletrhu Go & Region Tour... 4. VP3 na městském úřadě... 4. Lyžařský výcvik... 5. Olympiáda z anglického jazyka... BYLI JSME PŘI TOM... 4 HT3 na veletrhu Go & Region Tour... 4 VP3 na městském úřadě... 4 Lyžařský výcvik... 5 Olympiáda z anglického jazyka... 7 Zájezd do divadla... 7 16. veletrh fiktivních firem... 8

Více

V ÈÍSLE... Ü Nejen o tom, jak se studuje

V ÈÍSLE... Ü Nejen o tom, jak se studuje Č. 122-2/2011 MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A OBCHODNÍ AKADEMIE TANVALD Pythagoriáda. Dne 26. 01. 2011 se žák 5.A Matej Andar zúčastnil okresního kola matematické soutěže Pythagoriáda, kde ve velké konkurenci

Více

Co nám koše na třídění odpadu přinesou krom toho, že pomůžeme životnímu prostředí? Obdrží za to snad škola nějakou finanční hotovost?

Co nám koše na třídění odpadu přinesou krom toho, že pomůžeme životnímu prostředí? Obdrží za to snad škola nějakou finanční hotovost? ČÍSLO 20 LISTOPAD 2006 CENA 5,- Kč Pro ty, kteří ještě pořádně nevědí, jak mají správně třídit odpadky v naší škole: Koše s označením PAPÍR jsou určeny skutečně pouze pro čistý papír. Koše s označením

Více

4/2015. Buď COOL, čti school! Časopis pro Vás připravili žáci a žákyně PVP Mediální výchova. E-mail redakce: redakce.zs-komenskeho@seznam.

4/2015. Buď COOL, čti school! Časopis pro Vás připravili žáci a žákyně PVP Mediální výchova. E-mail redakce: redakce.zs-komenskeho@seznam. Časopis pro Vás připravili žáci a žákyně PVP Mediální výchova. E-mail redakce: redakce.zs-komenskeho@seznam.cz Nástěnka redakce: 1. patro budovy ZŠ Komenského 589 Nymburk Kontaktní osoba: Alena Pavlíčková,

Více

Zábava, vtípky a perličky...

Zábava, vtípky a perličky... 2. ročník / březen 2012 ZŠ a MŠ SOKOLOVSKÁ SVITAVY Ze života naší školy Den navíc Futsaloví borci z 8. a 9. třídy Rozhovory s... (najdete uvnitř) Píšeme - básníme tvoříme Oči od Hanky Kösslerové Přátelství

Více

Sedmopolis III 2014/2015

Sedmopolis III 2014/2015 OBSAH ÚVODNÍČEK... 2 NOVINKY... 3 KAM NA VÝLET... 4 MĚSTO BRATISLAVA... 4 KNIŽNÍ A FILMOVÉ RECENZE... 5 ZÁHADA ZELENÉ RUKAVICE... 5 DIVERGENCE... 5 TŘI BRATŘI... 7 V PŘÍRODĚ... 8 MEDVĚD GRIZZLY... 8 BLÍZKOZEMNÍ

Více

s dárkovými certifikáty od

s dárkovými certifikáty od 01 s dárkovými certifikáty od...kterou si sami zvolíte Brácha ještě nikdy neletěl. Poletí na fotbal do Barcelony. Letošní Vánoce mám už vyřešené, jednoduše a hlavně v klidu. Všem dám dárkový certifikát

Více

POROZUMĚNÍ číslo 43/2012 strana 2

POROZUMĚNÍ číslo 43/2012 strana 2 POROZUMĚNÍ číslo 43/2012 strana 2 číslo 43 červenec - listopad 2012 Denní centrum Mateřídouška, o.p.s. Milí čtenáři, při psaní těchto úvodních řádek jsem si uvědomil, že jsem zapomněl do krmítka nasypat

Více

Školní akademie 2013. květen červen 2013. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem

Školní akademie 2013. květen červen 2013. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem Školní akademie 2013 květen červen 2013 Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem Jen tak na okraj A je to tady! Vytoužené prázdniny, na které se všichni tolik těšíme, přicházejí.

Více

ZŠ T.G.Masaryka Hodkovice nad Mohelkou

ZŠ T.G.Masaryka Hodkovice nad Mohelkou ZŠ T.G.Masaryka Hodkovice nad Mohelkou Aneta Jágrová 2.A Ahoj, milí čtenáři Termita. Než jste se stihli rozkoukat, je tady červen, voní louky, kytky, slunce i voda a prázdniny jsou na dohled. A tak se

Více

2013/2014 ALMANACH ŽÁKOVSKÝCH PRACÍ (6. A, 6. B, 7. B, 8. A, 8. B) Zpracovala Mgr. Jana Táborková ZŠ jazyků Karlovy Vary

2013/2014 ALMANACH ŽÁKOVSKÝCH PRACÍ (6. A, 6. B, 7. B, 8. A, 8. B) Zpracovala Mgr. Jana Táborková ZŠ jazyků Karlovy Vary 2013/2014 ALMANACH ŽÁKOVSKÝCH PRACÍ (6. A, 6. B, 7. B, 8. A, 8. B) Zpracovala Mgr. Jana Táborková ZŠ jazyků Karlovy Vary MINIPROJEKT 6. TŘÍD BÁSEŇ (6.A, 6.B) 2 MINIPROJEKT NA ZÁŘÍ/ŘÍJEN BÁSEŇ (6.A, 6.B)

Více

číslo 133 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20

číslo 133 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20 číslo 133 strana 2 časopis Základní školy Jižní IV., ročník 20 vychází poměrně nepravidelně, ale vytrvale, tentokrát 9.6.2014 Redakce: T. Bečvářová (6.P), K. Hudečková (5.U), D. Hudek (7.M), M. Koudelka

Více

magazín mladého zdravotníka PRINCIPY JSOU STEJNÉ, UŽ 50 LET! Vydáno za podpory Ministerstva zdravotnictví České republiky

magazín mladého zdravotníka PRINCIPY JSOU STEJNÉ, UŽ 50 LET! Vydáno za podpory Ministerstva zdravotnictví České republiky mz magazín mladého zdravotníka PRINCIPY JSOU STEJNÉ, UŽ 50 LET! Vydáno za podpory Ministerstva zdravotnictví České republiky Obsah Editorial 4 Základní principy Červeného kříže Humanita, nestrannost, neutralita,

Více

LÉTO. Základní škola praktická a Základní škola speciální Lužiny, Trávníčkova 1743, 155 00, PRAHA 5

LÉTO. Základní škola praktická a Základní škola speciální Lužiny, Trávníčkova 1743, 155 00, PRAHA 5 LÉTO Ročník 3. číslo 8. Základní škola praktická a Základní škola speciální Lužiny, Trávníčkova 1743, 155 00, PRAHA 5 Milí čtenáři, po několikaměsíční odmlce opět držíte v ruce časopis Dominik, který se

Více

Úvodem. Jana Kubátová

Úvodem. Jana Kubátová Základní škola Čimelice Číslo 33/34 Duben/květen 2011 1 Úvodem Jaro je konečně tady a s ním i další číslo Školního zpravodaje. Jak jste zjistili uţ minule, z úsporných důvodů se budeme muset spokojit s

Více

Nautilus. ZŠ Veronské náměstí, Praha 15. Český Krumlov. Ročníkové stránky. Ročník III. 2010/2011 číslo 2. Zprávy z parlamentu. Další akce ve škole

Nautilus. ZŠ Veronské náměstí, Praha 15. Český Krumlov. Ročníkové stránky. Ročník III. 2010/2011 číslo 2. Zprávy z parlamentu. Další akce ve škole Nautilus ZŠ Veronské náměstí, Praha 15 Ročník III. 2010/2011 číslo 2 Ročníkové stránky Další akce ve škole M. Sáblíková, B. Špotáková Zprávy z parlamentu Český Krumlov LISTÁRNA Tímto číslem se s námi loučí

Více