Rigips Trophy Přehlídka nejkrásnějších interiérů ze systémů Rigips

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Rigips Trophy 2012. Přehlídka nejkrásnějších interiérů ze systémů Rigips"

Transkript

1 Přehlídka nejkrásnějších interiérů ze systémů Rigips

2 Soutěž Rigips Trophy je určena realizačním firmám, které zpracovávají produkty a systémy značky Rigips. Jejím cílem je podpořit umění, dovednost a kvalitu práce realizačních firem z oblasti suché vnitřní výstavby. Soutěž je vyhlašována vždy na dvouleté období, neboť interiér přihlašovaného objektu musí být do uzávěrky soutěže i zrealizován. Každý dvouročník má dvě postupová kola: národní a mezinárodní. Do národního kola bylo přihlášeno 39 objektů, které zabírají široký rozsah účelu použití systémů Rigips. Od novostaveb velkých zdravotnických a komerčních center přes rekonstrukce a přestavby historických budov až po výstavby a úpravy bytů a rodinných domů v soutěži totiž nehraje roli velikost objektu či metry zpracovaného sádrokartonu, ale zejména originálnost konstrukcí suché vnitřní výstavby Rigips, použití speciálních technik a vysoká technická úroveň zpracování. Dodržení pravidel a zásad montáže je samozřejmostí. Všechny přihlášené objekty jsou představeny v tomto katalogu. Vítězem národního kola se stala firma GipsCon s.r.o. z Modřic, která zaujala porotu interiérem nového výzkumného centra a kanceláří společnosti AVG Technologies CZ v Brně. Vítězný projekt bude v červnu 2012 reprezentovat Českou republiku v kole mezinárodním, které pod názvem Saint-Gobain Gyproc Trophy (do r BPB Trophy) již po osmé pořádá naše mateřská společnost Saint-Gobain světová jednička v prodeji sádrokartonu, sádrových omítek a malířských stěrek. Vítězný projekt mezinárodního kola Saint-Gobain Gyproc Trophy 2010 v kategorii suchá vnitřní výstavba: Knihovna v Santiagu de Compostela, Španělsko Plaintec Obras y Servicios (15 zaměstnanců) Sádrokartonové konstrukce v nové budově městské knihovny představovaly skutečnou výzvu pro realizační firmu šikmé a výškově zalomené stěny se setkávají s podhledy v ohromující výšce 25 metrů nad podlahou. To vše navíc se spoustou designových odskoků, nik a světelných ramp.

3 Hotel Sapa v Praze 4 Novostavba hotelu s kasinem 01 Allegro s.r.o., Černošice Ing. Jan Veverka, FABION, spol. s r.o., a Design s.r.o. METROSTAV a.s. Sádrokartonové podhledy různých výškových úrovní, doplněné o světelné rampy, které interiér zajímavým způsobem osvětlují, dávají návštěvníkům hotelového kasina Sapa pocit, že se ocitli v Mekce hazardu Las Vegas. Za pozornost určitě stojí i přiléhající salonky, které mají nápaditě provedené osvětlení ukryté za sádrokartonovým obložením, designově tvarovaným do nejrůznějších křivek. V hotelové recepci, restauraci i pokojích najdete řadu sádrokartonových systémů Rigips, díky nimž byly interiéry vybudovány velmi rychle.

4 Sportovní hala BIOS v Kladně Rekonstrukce trosky původní sportovní haly 02 Allegro s.r.o., Černošice Ing. Jaromír Chvátal, ARIPROS s.r.o. Subterra a.s. V rekonstruované sportovní hale pro halové kolektivní sporty bylo třeba vytvořit i 9 metrů vysokou příčku pro oddělení jednotlivých sálů. Realizační firma z důvodu zkrácení délky výstavby místo po navržené zděné konstrukci sáhla po konstrukci nevyžadující technologické přestávky na vyschnutí, a to po konstrukci ze sádrovláknitých desek Rigidur. Volba na Rigidur padla nejen pro jejich dobrou mechanickou odolnost, ale i z důvodu vysoké celkové tuhosti stěny. Sádrokartonové podhledy Rigips zakrývají velké množství potřebných elektroinstalací a vedení vzduchotechniky. Nový interiér i díky pečlivě provedeným konstrukcím přímo vybízí ke sportovnímu zápolení.

5 Showroom společnosti KLIMA-CLASSIC v Praze 9 Druhá etapa rekonstrukce sídla firmy 03 ARTHUR-GIPS s.r.o., Mělník Ing. arch. Jiří Slavík, SPEKTRA PRAHA s.r.o. ARTHUR-GIPS s.r.o. Projekt showroomu kladl vysoké požadavky na originalitu řešení a precizní zpracování při dodržení požadovaných kritérií na akustiku a estetiku prostoru. O neprůzvučnost mezi jednotlivými místnostmi se starají příčky z modrých akustických desek Rigips. Pohltivé děrované desky Rigiton v podhledech přispívají k lepší srozumitelnosti mluveného slova a v kombinaci s citlivě a řemeslnicky čistě zabudovanou světelnou a audiovizuální technikou podtrhují exkluzivitu místnosti. Pevnost recepčního pultu ve tvaru oblouku zajišťují sádrovláknité desky Rigidur. Stropní prvek svým tvarem kopírujícím pult provedli montážníci z ohebných desek Glasroc F Riflex naprosto perfektně.

6 Centrum současného umění MeetFactory v Praze Přestavba továrny na mezinárodní umělecké a kulturní centrum 04 BV Gips EU s.r.o., Praha Bc. Jan Dolejší, Ing. Jana Dolejší, Studio D-akustika s.r.o. --- Přestavba industriálního prostoru továrny na multifunkční sály mezinárodního centra současného umění nebyla vůbec snadná. Členitý interiér bylo třeba vyřešit tak, aby daný prostor vyhovoval hlavně akustickým požadavkům na pořádání kulturních akcí a koncertů všech žánrů. Řešení přinesly akusticky pohltivé perforované desky Gyptone BIG, které byly použity jak u podhledů, tak i u předsazených stěn. Za pozornost stojí zejména akustická předstěna ve tvaru opakujících se oblouků, která byla dle návrhu provedena velmi precizně z ohebných desek Gyptone Bend Line.

7 Obecní dům Družba v Karviné Rekonstrukce obecního domu 05 Duplomont spol. s r.o., Ostrava-Kunčice Ing. Jaromír Křižánek, Hutní projekt Frýdek-Místek SSKA Stavební společnost Karviná a.s. Hlavním cílem komplexní rekonstrukce obecního domu bylo vybudování společenského sálu s jevištěm o kapacitě 300 osob včetně zázemí sálu se šatnami pro účinkující. Cíl byl splněn díky sádrokartonovým konstrukcím Rigips. Akustické podhledy z perforovaných desek Rigiton řeší akustiku velkého společenského sálu, ale také příjemně esteticky ladí s vhodně zvolenými zapuštěnými svítidly téhož tvarování. I při výstavbě funkčního zázemí sálu dostaly slovo sádrokartonové konstrukce předstěn, příček i podhledů. Montáž je provedena pečlivě a výsledek dělá čest sádrokartonářskému řemeslu. Modernizovaná budova tak může opět sloužit konferencím, plesům a jiným kulturním akcím.

8 Mateřská škola Úšovice v Mariánských Lázních Přestavba staré školky na novou 06 Ecomodula s.r.o., Písek Ing. arch. Jakub Masák, Masák & Partner s.r.o. a Ing. Jana Stehlíková, Studio D-akustika s.r.o. Hochtief CZ a.s., divize Pozemní stavby Nová jednopodlažní monobloková dřevostavba vyrostla na místě staré, již dávno nevyhovující mateřské školy za neuvěřitelných 112 dní. Hlavním stavebním prvkem této dřevostavby byla sádrovláknitá deska Rigidur. Po montáži prefabrikovaných obvodových stěnových panelů byly na místě postaveny nenosné sádrovláknité příčky a předstěny, položeny suché podlahy Rigidur a namontovány podhledy. Díky tomu vzniklo příjemné a funkční prostředí pro devět desítek dětí a zázemí pro personál. Dobrou akustiku a snížení celkové úrovně hluku ve foyer školky zajišťují perforované desky Gyptone, které byly použity nejen u podhledů, ale i předstěn horní poloviny místnosti.

9 Nová budova Dejvice ČVUT v Praze Novostavba vysokoškolské budovy 07 EKOMONT spol. s r.o., Praha prof. Ing. akad. arch. Alena Šrámková, ŠRÁMKOVÁ ARCHITEKTI s.r.o. Sdružení METROSTAV - VCES Nová budova o 8 nadzemních a 3 podzemních podlažích byla postavena za 18 měsíců. Na rychlosti výstavby se podílely i sádrokartonové konstrukce Rigips. Zasedací místnosti a učebny jsou doplněny akustickými předstěnami z perforovaných desek Rigiton, které pomáhají s optimalizací doby dozvuku a řešením srozumitelnosti mluveného slova. Za zcela unikátní řešení prostorové akustiky jsou považovány tzv. bassreflexové pasti (tj. uzavřené kastlíky ze sádrokartonových desek vyplněné minerální izolací s příslušnou mezerou pro vstupující zvuk), které jsou součástí předstěn z Rigitonu. Realizační firma si s daným řešením a zakomponováním do systémové konstrukce poradila profesionálně.

10 Obchodní centrum Krajinská v Čes. Budějovicích Přestavba bytového domu na komerční centrum 08 EMPA SERVIS s.r.o., Veselí nad Lužnicí Ing. arch. Zdeněk Korch, Ing. arch. Vladimír Krajíc, Ing. arch. Libor Monhart, FACT s.r.o. Mgr. Martin Pražák Kompletní přestavba městského bytového domu na komerční centrum proběhla za pomoci sádrokartonových konstrukcí Rigips. V nově vzniklých podkrovních místnostech s přiznanými prvky krovu jsou provedeny sádrokartonové šikminy, které navazují na komplikované, montážně náročné opláštění sdružených střešních oken. Zde je vidět, že realizační firma precizně provedla sádrokartonové konstrukce do nejmenšího detailu. Ve světlém a bohatě nasvětleném interiéru vyniknou čisté plochy zdánlivě jednoduchého, nicméně řemeslně náročného řešení.

11 Centrum pohybové medicíny Imoba 2 v Praze 4 Novostavba administrativní budovy ke komerčnímu využití 09 Farrao s.r.o., Praha Ing. arch. Ivan Kovář, A32 spol. s r.o. Skanska, a.s., divize Skanska Reality Zajímavým prvkem těchto administrativních prostor jsou podhledy vytvořené kombinací akusticky pohltivých perforovaných desek Rigiton s celoplošným sádrokartonovým podhledem rozdílných výškových úrovní. Podhled na chodbách, který se pyšní estetickým zalomením, doplňuje řada světelných ramp skrývajících nepřímé osvětlení interiéru. Podhled ve foyer je navíc ozdoben zajímavým kruhovým světelným tělesem skrytým pod úrovní podhledu. Oříškem bylo řešení napojení dělicích sádrokartonových příček na subtilní meziokenní sloupky fasádního pláště budovy. Díky spolupráci architekta s technickým servisem Rigips a zručnými montážníky se tato stavba stala prvním objektem, kde bylo použito certifikované, akusticky účinné redukované napojení příčky na fasádní sloupek.

12 Pavilon chirurgie nemocnice ve Strakonicích Dostavba lůžkové části pavilonu chirurgie 10 Gips Centrum CZ spol. s r.o., České Budějovice Ing. arch. Jan Topinka, DOMY společnost s.r.o. Jihospol a.s. Deset tisíc metrů čtverečních sádrokartonových konstrukcí Rigips posloužilo k výstavbě interiérů nové lůžkové části chirurgie. Vzhledem k vysokým požadavkům na akustickou pohodu pacientů i personálu dostaly hlavní slovo modré akustické konstrukce. Míru bezpečí dodávají stavbě i bezpečnostní konstrukce Rigips, které zároveň vykazují i vysoké hodnoty vzduchové neprůzvučnosti. Realizační firma se při výstavbě musela vypořádat s celou řadou požadavků kladených na tento specifický prostor, jako byla například speciální řešení rohů a koutů laboratoří pod atypickým zalomením apod.

13 Administrativní budova spol. AVG Technologies CZ Novostavba open-space kanceláří a výzkumného centra 11 GipsCon s.r.o., Modřice KYZLINK, s.r.o. CTP Invest, spol. s r.o. O nadčasový vzhled interiéru nového výzkumného centra a kanceláří se vedle ohebných desek Glasroc F Riflex zasloužily hlavně šikovné ruce sádrokartonářů. Koncept relaxačního pojetí interiéru podtrhují zaoblené dělicí příčky. Jejich rozměření, samotná montáž, ale také finální povrchová úprava si i díky sytým barvám vyžádaly soustředěnou a pečlivou práci. Největší výzvou pro mistry sádrokartonáře byla výstavba zvukově izolovaných telefonních budek o kruhovém i půlkruhovém půdorysu se dvěma křesly, které elegantně procházejí stěnou. Tyto částečně samonosné konstrukce zevnitř uzavírají zvukově pohltivé podhledy Rigiton, zvenčí je lemují zajímavé světelné rampy. Prověrkou zručnosti montážníků byly i originální stropní sádrokartonové prvky.

14 Smuteční kaple v Polance nad Odrou Celková rekonstrukce interiéru kaple 12 Hawlik & sons, s.r.o., Ludgeřovice RECIO Ing. Irena Kalinová Ostravské stavby, a.s. Původní řešení kaple přestalo vyhovovat estetickým i praktickým požadavkům, a proto se přistoupilo k celkové rekonstrukci. Nejpůsobivější částí interiéru je bezpochyby podhled, kde klasická klenba pozvolna přechází do montážnicky velmi náročné kopule. Kopule byla vytvarována z kovových CD profilů tak, aby přesně navazovala na klenbovou část podhledu. K opláštění byla použita řada segmentů ze sádrokartonových desek Rigips v kombinaci se speciálními ohebnými deskami Glasroc F Riflex. Že tato konstrukce vyžadovala vysokou preciznost práce a řádné rozmyšlení jednotlivých prvků, není třeba dodávat.

15 Rodinný dům paní Dobšové v Praze 5 Rekonstrukce rodinného domu 13 HSP a.s., Praha Ing. Tomáš Pospíšil HSP a.s.w Kompletní rekonstrukce vily měla splnit dva hlavní účely co nejlépe vyřešit funkčnost prostoru a zároveň pozvednout estetiku jednotlivých místností. Oba účely splnily sádrokartonové konstrukce Rigips. Pro vylepšení optimální dispozice a zároveň zlepšení vzduchové neprůzvučnosti mezi místnostmi byly zvoleny konstrukce s modrou akustikou deskou Rigips. Podhledy ve většině místností byly vytvořeny z děrovaných, zvukově pohltivých desek Rigiton, které zlepšují vnitřní akustiku místnosti a zároveň pomáhají esteticky ozvláštnit interiér. Precizně provedené sádrokartonové kastlíky pro ukrytí LED osvětlení ještě více podtrhují moderní interiér vily.

16 Kouzelné školy MŠ a ZŠ v Praze, ul. Kodaňská Rekonstrukce staré školy 14 Inter Gips s.r.o., Praha D-PLUS projektová a inženýrská a.s. Kouzelné školy MŠ a ZŠ v Praze Nevyhovující stará pětipodlažní školní budova prošla kompletní rekonstrukcí. Pro výstavbu příček a předstěn byly zvoleny systémy Duragips a Rigidur, a to nejen pro dobré zvukově izolační vlastnosti sádrovláknitých desek Rigidur, což je pro dané prostory žádoucí, ale také pro jejich vysokou mechanickou odolnost. Původní konstrukce krovu byla zakryta protipožárním podhledem ze sádrokartonových desek Rigips. Realizační firma precizně provedla opláštění řady střešních oken, ale také si pohrála s podhledem do tvaru oblouku v prostoru chodby.

17 Víceúčelové centrum Galerie Harfa v Praze 9 Podhled v novostavbě 15 Inter Gips s.r.o., Praha Ing. arch. Veronika Kubátová, HELIKA a.s. C+R Developments, s.r.o. Sádrokartonáři byli do víceúčelového centra Galerie Harfa pozváni na vybudování podhledu pod střechou z trapézového plechu. Zdánlivě jednoduché zadání se rázem proměnilo ve výzvu. Podhled ve značné výšce, na velké ploše, a navíc ve tvaru elipsy. Montáž podhledu v takové výšce byla proto svěřena těm nejzručnějším, co netrpí závratěmi. Organizačně i technicky náročnou montáž podhledu provedli z vysokozdvižných plošin na výbornou. Zdánlivě jednodušší byla realizace obkladu posledního patra galerie sádrokartonovým podhledem a čílkem ze sádrokartonových desek v půdorysném tvaru elipsy, nicméně i na této konstrukci je vidět pečlivá a profesionální práce realizační firmy.

18 Golden Fish Hotel Apartments v Plzni Novostavba 6podlažní budovy hotelu 16 Jiří Breburda, Chlumčany Ing. Zdeněk Jiřička DAK Hořovice, s.r.o. V reprezentativních prostorách recepce i restaurace hotelu musela realizační firma řešit řadu protichůdných požadavků skloubit představy investora, které ne vždy odpovídaly projektu, dodržet přísné požadavky na požární bezpečnost a vytvořit nevšední a funkční interiér. To vše se podařilo díky sádrokartonovým konstrukcím Rigips a šikovným rukám montážníků. Stovky metrů podhledů, příček a obkladů ocelových prvků zdobí římsy na nepřímé osvětlení, které dokázaly z běžných konstrukcí ve zdánlivě obyčejných prostorách vykouzlit příjemně působící a pohodu navozující interiér.

19 Wellness hotel Alfrédov v Kostelci Přestavba zemědělského objektu na hotel 17 Jiří Breburda, Chlumčany Josef ZÍKA stavební práce BIS a.s. Wellness hotel vznikl přestavbou zemědělské hospodářské budovy, jejíž stav lákal spíše k celkové demolici než k přestavbě. Za dva roky usilovné práce byla na světě krásná a útulná oáza klidu a zdraví. V přízemí a prvním nadzemním patře objektu byla realizována celá řada sádrokartonových příček, předsazených stěn, obkladů stávajících konstrukcí i nových sádrokartonových podhledů. Design prostor wellness centra, hotelových pokojů i společenských místností podtrhují vhodně zvolené barvy, které spolu se skrytým osvětlením ve snížených podhledech navozují atmosféru oddechu a pohodlí.

20 Restaurace Potrefená husa v Praze 6 Rekonstrukce interiéru restaurace 18 Martin Faltejsek, Praha Ing. arch. Tomáš Hrubý, DL Studio s.r.o. --- Těžištěm této rekonstrukce bylo odhlučnění restaurace od sousedních bytů. S ohledem na provoz po 22. hodině byl požadavek na výslednou váženou stavební neprůzvučnost stanoven na 62 db. Tento požadavek splnil zvukoizolační sádrokartonový podhled složený ze dvou dílčích podhledů, přičemž spodní podhled z modrých akustických desek je zavěšen pomocí speciálních pružných akustických závěsů Rigips. Celá restaurace je samozřejmě plně klimatizována, a tak bylo nutno pod zavěšený sádrokartonový podhled schovat i veškeré rozvody vzduchotechniky. Rekonstrukcí vzniklo příjemné prostředí restaurace se stylovým interiérem, které svým provozem neruší sousedy.

21 Rodinný dům pana Jandy v Hrachovcích Novostavba rodinného domu 19 Martin Šikola - Baumonte, Hrachovice David Schubert David Schubert Obvodové a nosné stěny této dřevostavby byly provedeny ze sádrovláknitých konstrukcí systému Rigidur. Nenosné příčky, podhledy a podkroví jsou realizované pomocí sádrokartonových konstrukcí Rigips, které optimálně řeší dané požadavky na akustiku, požární odolnost i funkčnost daného prostoru. Do sádrokartonových podhledů byla osazena bodová světla tak, aby citlivě doplňovala design interiéru. Podlahy byly taktéž provedeny suchou cestou ze systému Rigidur. Celý interiér působí útulným dojmem i díky precizně odvedené práci realizační firmy.

22 Restaurace Dolce Vita ve Zlíně Přestavba informačního centra na restauraci 20 Martin Zeman, Otrokovice Investor ve spolupráci s realizační firmou MPL Trading s.r.o. Investor stavby a realizační firma spojili své síly, aby navrhli interiér nově vznikající zlínské restaurace. K realizaci jejich nápadů byly vedle běžných sádrokartonových desek Rigips využity i speciální ohebné sádrové desky Glasroc F Riflex. Ty posloužily k vybudování zaoblených částí, jež navazují na sádrokartonové předstěny zakrývající původní nevzhledné konstrukce. Interiér restaurace opticky zvětšuje řada sádrokartonových nik, které spolu s vhodně zvoleným barevným provedením a nasvícením bodovými světly dodávají interiéru na patřičné atraktivitě.

23 Aparthotel Pod Zakletým v Říčkách Novostavba hotelu v Orlických horách 21 Milan Moc - Gips Ing. arch. Petr Šuda, Atelier Architektury Šuda + Horský a.s. Spilka a Říha s.r.o. Každého návštěvníka hotelové restaurace určitě zaujme sádrokartonový snížený podhled nad barem, který svým tvarem kopíruje odskakované zakřivení přiznaných nosných trámů dřevěného stropu. Tento podhled neplní pouze dekorativní funkci, je v něm uschován i rozvod vzduchotechniky a osvětlení. Pro dodržení maximálního soukromí hostů byly dělicí příčky hotelových pokojů postaveny z modrých akustických systémů Rigips. Řada vikýřů podkrovních pokojů, které bylo třeba obložit sádrokartonovým obkladem, prověřila zručnost montážníků. Při výstavbě hotelového bazénu a jeho zázemí dostaly slovo speciální desky Aquaroc.

24 Domov důchodců Stříbrné terasy v Jihlavě Přestavba výrobní haly na domov důchodců se školicím střediskem 22 Musil spol. s r.o., Jihlava Ing. arch. Ladislav Vlachynský, Atelier 90 s.r.o. Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod, a.s. Bývalé výrobní prostory areálu Tesly se proměnily v nový obytný komplex domova důchodců a školicího střediska. Pro realizaci podkrovních místností byly dle požárních požadavků použity protipožární sádrokartonové desky Rigips u předstěn, příček i náročných protipožárních obkladů stávající konstrukce. Za velice zdařilé provedení lze označit sádrokartonové konstrukce, kterými prostupují přiznané prvky dřevěného krovu. Část koupelen vybíhajících půdorysně do chodby je realizována do oblouku pomocí natvarovaných sádrokartonových příček Rigips, které dodávají chodbě potřebnou dynamiku.

25 Café restaurant Fontána v Olomouci Kompletní rekonstrukce historické budovy 23 Noe s.r.o., Sušice Ing. arch. Blanka Zlámalová --- Budova z roku 1879, Olomoučanům dříve známá jako U Včelek, zvláště v posledních letech značně chátrala. Až nynější majitel provedl celkovou rekonstrukci, při které se realizační firma potýkala nejen s dřevomorkou, ale také s vysokými požadavky památkářů. Na rekonstrukci interiéru se značnou měrou podílely sádrové omítky Rimano. Nové sádrokartonové podhledy, které pod sebou ukrývají rozvody nezbytných instalací, jsou zdobeny řadou zajímavých plastik a ornamentů. Architektka se spolu s realizační firmou snažila zachovat původní ráz budovy a je třeba uznat, že se jim to povedlo.

26 Showroom prodejny SCOTT SPORT v Praze 8 1. etapa přestavby prodejny budova A 24 Oldřich Dvořák sdružení GYPS, Teplice Ing. arch. Marek Deyl, M.A. arch. Jan Šesták, Studio PHA s.r.o. Bulb s.r.o. Při rekonstrukci prodejny dostala realizační firma nelehký úkol vytvořit sádrokartonové konstrukce, které architekti odvážně navrhli ve složitých, různě zalomených tvarech s polygonálními plochami. I obklady svislých sloupů měly dle návrhu vypadat netradičně zešikmeně s nejrůznějšími vzájemnými napojeními šikmých rovin. Není nutné zdůrazňovat, že podmínkou pro úspěch takto náročných konstrukcí byl precizní přístup k podkonstrukci z hlediska vyměření jednotlivých prvků a jejich vzájemného napojování. Speciální záležitostí ve jméně estetiky jsou vyfrézované drážky na povrchu sádrokartonových desek. Realizační firma se také skvěle poprala s atypickým řešením prodejních pultů kubistického vzhledu, které byly rovněž provedeny ze sádrokartonu do tvarů vzájemně se protínajících šikmých rovin.

27 Showroom prodejny SCOTT Sport v Praze 8 2. etapa přestavby prodejny budova B 25 Oldřich Dvořák sdružení GYPS, Teplice Ing. arch. Marek Deyl, M.A. arch. Jan Šesták, Studio PHA s.r.o. Bulb s.r.o. Sádrokartonové konstrukce Rigips dostaly hlavní slovo při rekonstrukci prodejny se značkovými sportovními potřebami. Klasické rovné a pravoúhlé příčky byste zde však hledali marně. Všechny dělicí svislé konstrukce jsou totiž obloukové. Doplňují je zajímavě řešené vchody a průhledy do jednotlivých oddělení prodejny. Tyto obloukové konstrukce s designovými otvory jsou vytvořeny pod různými úhly, což zvyšovalo nároky na přesnost montáže. Záměr vytvořit exkluzivní prodejní prostory se povedl na výbornou i díky kvalitně provedenému sádrokartonářskému řemeslu.

28 Stomatologické centrum ARTDENT v Jihlavě Vybudování střediska zubní péče v novostavbě 26 POZEMSTAV TŘEBÍČ, spol. s r.o., Třebíč Ing. Jan Remsa Pozemstav Třebíč, spol. s r.o. Čekárně stomatologického centra dominují falešné sádrokartonové trámy uspořádané tak, aby připomínaly tvar koruny stromu. Za nimi vykukuje sádrokartonový podhled z perforovaných akustických desek Rigiton, který společně s osvětlením a vhodně zvoleným odstínem výmalby kouzlo této nevšední konstrukce podtrhuje. Sádrokartonové předstěny a příčky v ordinacích oživil podhled z akusticky pohltivých desek Rigiton, který velkou měrou přispívá k vytvoření příjemné atmosféry pro pacienty i personál. Prostory nového stomatologického centra působí díky profesionálně provedeným sádrokartonovým konstrukcím a nadčasovému designu prvotřídně.

29 Centrum akutní medicíny ON v Kladně Novostavba moderního pavilonu oblastní nemocnice 27 Prima Kladno s.r.o., Kladno Ing. arch. Jan Topinka a Ing. arch. Michal Juha, DOMY s.r.o. METROSTAV, a.s., divize 1 Kromě běžných sádrokartonových příček, předsazených stěn a obkladů konstrukcí byla v celé řadě míst této novostavby volena atypická a montážnicky náročná řešení výklenků a podhledů, kterým dominuje podhled ve vstupní hale. Ten je tvořen kombinací akusticky pohltivých desek Rigiton a hladkých sádrokartonových desek, které jsou nejen v rozdílných výškových rovinách, ale také v různých tvarech a obrazcích rozmístěny tak, aby celý podhled působil zajímavě a účelně. Složitý podhled v tak velkém prostoru prověřil zručnost pracovníků realizační firmy, kteří řešili desítky detailů svěšení a atypických napojení této komplikované konstrukce.

30 Prodejna Terranova v Praze 5 Rekonstrukce prodejny s italskou módou 28 Prima Kladno s.r.o., Kladno Ing. arch. Miroslav Velehradský, Atelier Velehradský, s.r.o. Konstruktiva Konsit a.s. Hned u vchodu do prodejny vítá zákazníky atypický, několikrát nepravidelně zalomený sádrokartonový prvek, který vyžadoval notnou dávku řemeslné zručnosti. Sádrokartonový podhled s proměnlivou výškou svými sektory kopíruje jednotlivá oddělení prodejny a zároveň elegantně kryje veškerá instalační vedení. Vhodně zvolená černobílá kombinace výmalby prostoru společně s vkusnými solitérními sádrokartonovými prvky je příjemným protipólem textilem přeplněných regálů a věšáků. Zejména ostře kontrastující barevné plochy vyžadovaly dokonalé řemeslné provedení.

31 Společenský dům firmy Sigma 1868 v Lutíně Přestavba nevyužitých prostor na kanceláře 29 Radek Náhlý, Olomouc Ing. arch. Jiří Záhořák, Atelier ADDO, s.r.o. VALTR, generální dodavatel staveb, s.r.o. Při přestavbě původní nevyužívané společenské místnosti na moderní kancelářské prostory stylu open space byly do prostoru vestavěny sádrokartonové příčky, které až na výjimky nejsou kotveny do nosného stropu. Díky těmto montážně náročným konstrukcím působí interiér lehce a vzdušně. Zasedací místnosti byly shora uzavřeny podhledem z akusticky pohltivých desek Rigiton, které jemnou perforací nejen zútulňují prostor, ale také optimalizují srozumitelnost slova při jednáních. Lehké, funkční a precizně provedené sádrokartonové konstrukce přispěly k elegantnímu vyznění tohoto zajímavého architektonického návrhu.

32 Rodinný dům pana Geringa v Lukavici Novostavba rodinného domu 30 René Albert montáž suchých staveb, Klášterec nad Orlicí René Albert montáž suchých staveb --- Při vstupu do tohoto rodinného domu by nikoho nenapadlo, kolik sádrokartonářské práce zde bylo odvedeno. Stropy zdobí nevšední sádrokartonové prvky plnící někde funkci jen estetickou, jinde zcela praktickou. V obývacím pokoji daly sádrokartonové předstěny vzniknout nikám i římsám na nepřímé osvětlení. Do ložnice byl sádrokarton povolán i k výstavbě nábytkové úložné sestavy a nebes nad postelí, které v sobě ukrývají intimní osvětlení. Precizně provedené kontrastní plochy nového interiéru ukazují na zkušenost a vysokou profesionalitu pracovníků montážní firmy.

33 Výzkumné centrum pro energii a plasty v Havířově Nástavba budovy společnosti Gascontrol plast 31 RZ sádrokartony s.r.o., Ostrava-Poruba Ing. Josef John, CZ.JO-JOHN spol. s r.o. Belva s.r.o. Jednopatrová střešní nástavba administrativní budovy byla provedena do oblouku. Toto estetické pojetí střechy svým způsobem zkomplikovalo interiérové práce realizační firmě, která se musela potýkat s mnoha záludnostmi při realizaci sádrokartonových předstěn, které přímo navazují na sádrokartonové konstrukce opláštění střechy provedené v daném poloměru zakřivení. Oříškem bylo i opláštění celé řady střešních oken, kde přesně v oblasti okna docházelo ke zmíněnému zalomení. Díky preciznímu provedení je výsledek na vynikající úrovni.

34 Severní bytový dům v Chebu Novostavba multifunkčního domu 32 Řánek s.r.o., Cheb Ing. arch. Jarmila Očenášková Řánek s.r.o. Moderní novostavba multifunkčního domu skýtá dostatečný prostor pro 24 bytů i pro prodejní prostory v přízemí. V interiéru bytového domu byly vhodně použity suché sádrovláknité podlahy Rigidur, které zajišťují dostatečnou únosnost a splňují i požadovanou neprůzvučnost mezi jednotlivými patry domu. Otázku, jak co nejideálněji vyřešit napojení problémových míst stěn ze sádrokartonu na monolitickou betonovou konstrukci stropů, vyřešila realizační firma aplikací výztužné pásky Ultra Flex ze systému NoCoat, které bylo na této stavbě použito více než 5 km.

35 Bytový dům v Praze 5 Rekonstrukce bytů a domu 33 Stavreko Praha, s.r.o., Praha Jiří Stibůrek, Stavreko Stavreko Praha, s.r.o. Těžiště rekonstrukce tohoto bytového domu spočívalo v celkové úpravě nevyhovujících půdních prostor včetně výměny starého krovu. Parta šikovných montážníků a sádrokartonové konstrukce Rigips se zasloužily o to, že ve zrekonstruovaných půdních prostorách vznikl krásný a funkční třípokojový byt, kterým prochází přiznané prvky nového krovu. Aby mohly tyto trámy elegantně vplouvat do sádrokartonových šikmin a podhledů, museli sádrokartonáři odvést pečlivou práci. Tu si vyžádalo i napojování jednotlivých rovin vzájemně se protínajících ploch opláštění konstrukcí vikýřů.

36 Hala hotelu Alessandria v Hradci Králové Kompletní rekonstrukce vstupní haly hotelu 34 Top interiér Gips s.r.o., Hradec Králové Top interiér Gips s.r.o. --- Pro oživení fádní vstupní haly hotelu bylo navrženo neotřelé řešení sádrokartonového podhledu, doplněného o působivé, ale i účelně snížené rampy. Tyto prvky byly tvarovány do nestandardních, designově zajímavých a montážnicky velmi náročných tvarů. Oblé části ramp jsou vytvořeny ze speciálních ohebných desek Glasroc F Riflex, které byly připevněny k pečlivě vytvarované podkonstrukci tak, aby jednotlivé detaily přesně navazovaly. I díky šikovnosti montážníků dopadl výsledek na jedničku. Vstupní hala teď díky zajímavému podhledu působí skutečně impozantně.

37 Hotel DUO na Horní Bečvě Rekonstrukce bazénu a wellness centra hotelu 35 Václav Fojtík, Píšť Ing. arch. David Wittassek, Qatra Architektura s.r.o. OBRUSNÍK-STAV s.r.o. Pro snížení původních stropů a zakrytí instalací rekonstruovaného wellness centra byly zvoleny klasické sádrokartonové podhledy. V místnostech s požadavkem na optimální srozumitelnost slova byly na pomoc přizvány velkoformátové akustické desky Rigiton. Velmi estetické nepřímé osvětlení interiéru, ukryté za podhledem Rigiton, dodává danému prostoru potřebný nádech intimity. Původní betonové sloupy se dočkaly obložení sádrovláknitými deskami Rigidur. Výběr padl na desky Rigidur nejen z důvodu jejich hladkého povrchu, ale i pro jejich vynikající mechanickou odolnost.

38 Autosalon Auto Ševčík v Českých Budějovicích Novostavba autosalonu značky Škoda 36 Viktor Skořepa, Borek Ing. arch. Zdeněk Urbanec, Projekční ateliér Auto Ševčík Interiéru nového moderního autosalonu vévodí kazetový podhled Gyptone. Tyto perforované sádrokartonové kazety byly zvoleny pro optimalizaci srozumitelnosti ve velkém otevřeném výstavním prostoru. K podhledu Gyptone přiléhají šikmé sádrokartonové plochy podhledu, které perfektně pasují, což dokumentuje řemeslnou zručnost realizační firmy. Pečlivé a čisté provedení všech detailů a hladkých ploch je na první pohled patrné ve světlém a nemilosrdně nasvíceném interiéru.

39 Bytové apartmány Vítkovice v Krkonoších Novostavba bytových apartmánů 37 Vladimír Dobiáš - GIPS Komplet, Poniklá Stanislav Kohout, K&K Kvalite Stanislav Kohout, K&K Kvalite Nové bytové apartmány postavené daleko od ruchu velkoměsta přímo lákají k nastěhování svým precizně a čistě provedeným interiérem, k jehož vybudování posloužily sádrokartonové konstrukce Rigips. Realizační firma si dobře poradila se složitým opláštěním vnitřních lomených ploch vikýřů a náročným tvarem střešní konstrukce, který zjemňuje přechod mezi šikminou, podhledem a stěnou. S různými komplikacemi napojení šikmých ploch se sádrokartonáři vypořádali skvěle. Estetický obklad dřevěných prvků střechy podtrhuje čistý design těchto apartmánů.

Saint-Gobain Gypsum Trophy 2008

Saint-Gobain Gypsum Trophy 2008 Saint-Gobain Gypsum Trophy 2008 OBSAH - PŘEHLED SOUTĚŽÍCÍCH FIREM A JEJICH OBJEKTŮ 1 - ALLEGRO s.r.o., Černošice; Objekt: Hotel IMPERIAL, Praha 2 - ALLEGRO s.r.o., Černošice; Objekt: Ubytovna Juliska,

Více

Lidé & stavby. Rezidenční. další stavba v BB Centru. Čtvrtletník akcionářů, zaměstnanců a partnerů Skupiny PSJ. Ročník XVI. l červen 2012 l číslo 2

Lidé & stavby. Rezidenční. další stavba v BB Centru. Čtvrtletník akcionářů, zaměstnanců a partnerů Skupiny PSJ. Ročník XVI. l červen 2012 l číslo 2 Lidé & stavby Čtvrtletník akcionářů, zaměstnanců a partnerů Skupiny PSJ Rezidenční park BAAROVA další stavba v BB Centru Ročník XVI. l červen 2012 l číslo 2 Milí kolegové, přátelé, nedávno jsem se na

Více

LiaporNews speciál: sportovní stavby

LiaporNews speciál: sportovní stavby liapornews 2_2008 Časopis pro architekty projektanty a stavebníky LiaporNews speciál: sportovní stavby Toto číslo Liapornewsu je zaměřeno především na realizaci sportovních staveb. Fotbalový stadion Slavie

Více

KNAUFSTYL 2/2011. Každá deska má své místo Letitá tradice betony Knauf Produkty Knauf na zahradách

KNAUFSTYL 2/2011. Každá deska má své místo Letitá tradice betony Knauf Produkty Knauf na zahradách KNAUFSTYL 2/2011 Každá deska má své místo Letitá tradice betony Knauf Produkty Knauf na zahradách ÚVODEM Vážení a milí čtenáři, již nás hřeje krásné letní počasí, které je pro mnohé zdrojem potřebné energie.

Více

Čtvrtletník akcionářů, zaměstnanců a partnerů Skupiny PSJ STAVÍME ADMINISTRATIVNÍ CENTRUM AVIATICA. Ročník XV. l červen 2014 l číslo 2

Čtvrtletník akcionářů, zaměstnanců a partnerů Skupiny PSJ STAVÍME ADMINISTRATIVNÍ CENTRUM AVIATICA. Ročník XV. l červen 2014 l číslo 2 LIDÉ & STAVBY Čtvrtletník akcionářů, zaměstnanců a partnerů Skupiny PSJ STAVÍME ADMINISTRATIVNÍ CENTRUM AVIATICA Ročník XV. l červen 2014 l číslo 2 PSJ ZMĚNILO BRNĚNSKOU KANCELÁŘ A PŘESTĚHOVALO SE DO BUDOVY

Více

HOTEL CONTINENTAL. Masarykova univerzita Filozofická fakulta Seminář dějin umění. Bakalářská diplomová práce. Vypracovala: Ing. arch.

HOTEL CONTINENTAL. Masarykova univerzita Filozofická fakulta Seminář dějin umění. Bakalářská diplomová práce. Vypracovala: Ing. arch. Masarykova univerzita Filozofická fakulta Seminář dějin umění HOTEL CONTINENTAL Bakalářská diplomová práce Vypracovala: Ing. arch. Petra Gajdová Vedoucí práce: prof. PhDr. Jiří Kroupa, CSc. Brno 2008 Prohlašuji,

Více

www.sulko.cz. 800 155 156

www.sulko.cz. 800 155 156 www.sulko.cz. 800 155 156 Vize společnosti Naším cílem je vyrábět a dodávat náročným zákazníkům produkty, na které se budou moci dlouhodobě spolehnout a které přispějí k většímu komfortu jejich bydlení.

Více

Průvodce nabídkou. www.sulko.cz. 800 155 156

Průvodce nabídkou. www.sulko.cz. 800 155 156 Průvodce nabídkou 2011. 800 155 156 02 03 Vize společnosti Naším cílem je vyrábět a dodávat náročným zákazníkům produkty, na které se budou moci dlouhodobě spolehnout a které přispějí k většímu komfortu

Více

PSMCZ 1 2010. stavební infozpravodaj. www.psmcz.cz

PSMCZ 1 2010. stavební infozpravodaj. www.psmcz.cz www.psmcz.cz PSMCZ 1 2010 ISSN 1802-6907 stavební infozpravodaj Maloformátová krytina do extrémních podmínek Svitkové plechy pro falcované krytiny Okapové systémy Záruka 40 let www.prefa.com Prefa Aluminiumprodukte

Více

polyfunkční a sportovní stavby

polyfunkční a sportovní stavby 2009 MK ČR E 17014 08/09 Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě Český svaz stavebních inženýrů Svaz podnikatelů stavebnictví v ČR časopis Časopis stavebních inženýrů, techniků

Více

PSMCZ 4+5. stavební infozpravodaj CIHLOVÝ PASIVNÍ DŮM HELUZ. www.psmcz.cz. HELUZ FAMILY 50 2in1. U = 0,11 W/m 2 K

PSMCZ 4+5. stavební infozpravodaj CIHLOVÝ PASIVNÍ DŮM HELUZ. www.psmcz.cz. HELUZ FAMILY 50 2in1. U = 0,11 W/m 2 K PSMCZ 4+5 ISSN 1802-6907 www.psmcz.cz 2012 stavební infozpravodaj CIHLOVÝ PASIVNÍ DŮM HELUZ AREÁL VÝSTAVIŠTĚ V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH HELUZ FAMILY 50 2in1 broušené cihelné bloky s integrovanou tepelnou izolací

Více

VENKOVNÍ A VNITŘNÍ OSVĚTLENÍ HISTORICKÝCH BUDOV. Ve světle znovuzrození staveb

VENKOVNÍ A VNITŘNÍ OSVĚTLENÍ HISTORICKÝCH BUDOV. Ve světle znovuzrození staveb VENKOVNÍ A VNITŘNÍ OSVĚTLENÍ HISTORICKÝCH BUDOV Ve světle znovuzrození staveb Ve světle znovuzrození staveb Venkovní a vnitřní osvětlení historických budov Vyspělost kultury dané země se pozná mimo jiné

Více

TOVÁRNÍ AREÁL RODINNÉ DOMY

TOVÁRNÍ AREÁL RODINNÉ DOMY VILY 1 Vila Tomáše Bati 2 Vila Jana Antonína Bati 3 Vila MUDr. Bohuslava Alberta 4 Vila arch. Vladimíra Karfíka 5 Vila ředitele Hugo Vavrečky 6 Vila ředitele Josefa Hlavničky 7 Vila ředitele Dominika Čipery

Více

POROTHERM DŮM...hotová věc. Postavíme vám. dům DŮM ROKU 2012. www.porothermdum.cz

POROTHERM DŮM...hotová věc. Postavíme vám. dům DŮM ROKU 2012. www.porothermdum.cz POROTHERM DŮM...hotová věc Postavíme vám dům DŮM ROKU 2012 Vítězné realizace a studie soutěže POROTHERM DŮM BRICK AWARD www.porothermdum.cz Nejlepší dům je ten, který splňuje vaše sny Tak jako cihlový

Více

INVESTORSKÉ 6/2014. www.tvstav.cz VÝPLNĚ OTVORŮ, FASÁDNÍ SYSTÉMY VYBÍRÁME Z OBSAHU: roèník XXI.

INVESTORSKÉ 6/2014. www.tvstav.cz VÝPLNĚ OTVORŮ, FASÁDNÍ SYSTÉMY VYBÍRÁME Z OBSAHU: roèník XXI. www.tvstav.cz STAVEBNÍ A INVESTORSKÉ NOVINY A roèník XXI. TÉMA: VÝPLNĚ OTVORŮ, FASÁDNÍ SYSTÉMY INVESTORSKÉ 6/2014 1814-2014 200 let celosvětově 1994-2014 20 let v ČR... více na str. 6 VYBÍRÁME Z OBSAHU:

Více

Nový zateplovací systém Knauf Odborné semináře 2009 Nízkoenergetické domy Bahal preferují Knauf Cyklistická ultramaratonkyně Hana Ebertová 1/2009

Nový zateplovací systém Knauf Odborné semináře 2009 Nízkoenergetické domy Bahal preferují Knauf Cyklistická ultramaratonkyně Hana Ebertová 1/2009 Nový zateplovací systém Knauf Odborné semináře 2009 Nízkoenergetické domy Bahal preferují Knauf Cyklistická ultramaratonkyně Hana Ebertová 1/2009 2 začátek ÚVODEM Vážené čtenářky a čtenáři, tohoto roku

Více

Headline. Baumit. Baumit Life Challenge 66 Nejkrásnější evropské fasády. Cool odstíny 888 barev na zateplené fasády

Headline. Baumit. Baumit Life Challenge 66 Nejkrásnější evropské fasády. Cool odstíny 888 barev na zateplené fasády 2014 ČASOPIS pro OBCHODní partnery a PŘátele Baumit Baumit Life Challenge 66 Nejkrásnější evropské fasády Headline Cool odstíny 888 barev na zateplené fasády Nanopor Photokat Novinka, která rozzáří dům

Více

Modulový systém administrativního pracoviště s mobilní aplikací. Barbora Pšenčíková

Modulový systém administrativního pracoviště s mobilní aplikací. Barbora Pšenčíková Modulový systém administrativního pracoviště s mobilní aplikací Barbora Pšenčíková Bakalářská práce 2006 ABSTRAKT Abstrakt česky V první části, teoretické, jsem se zaměřila na vývoj administrativních

Více

stavby Obecní dům jeden ze symbolů PSJ Ročník XIX. l březen 2015 l číslo 1 Čtvrtletník akcionářů, zaměstnanců a partnerů Skupiny PSJ 3 / lidé a stavby

stavby Obecní dům jeden ze symbolů PSJ Ročník XIX. l březen 2015 l číslo 1 Čtvrtletník akcionářů, zaměstnanců a partnerů Skupiny PSJ 3 / lidé a stavby Lidé & stavby Čtvrtletník akcionářů, zaměstnanců a partnerů Skupiny PSJ Obecní dům jeden ze symbolů PSJ Ročník XIX. l březen 2015 l číslo 1 3 / lidé a stavby Jsou příležitosti, které se neopakují 4 / obsah

Více

firemní časopis září 2012 / číslo 60

firemní časopis září 2012 / číslo 60 firemní časopis září 2012 / číslo 60 Městské slavnosti v Polné 770 let Slavnosti proběhly ve třech dnech měsíce srpna. Několikaměsíční náročná a důkladná příprava této akce se opravdu vyplatila. Měli jsme

Více

Negrelliho viadukt 19. Palác Langhans 19. Palác Lucerna 20. Palác Metro 20. Parní mlýny 21 PORT#58 21. Port X 22. Tančící dům 23.

Negrelliho viadukt 19. Palác Langhans 19. Palác Lucerna 20. Palác Metro 20. Parní mlýny 21 PORT#58 21. Port X 22. Tančící dům 23. PROGRAM 16. 17. 5. 2015 Obsah Úvodní slovo 3 Festival ve světě 4 Záštity 5 Jak si Open House užít 6 ArtGen 9 Danube House 9 Dům odborových svazů 10 Dům U Dvou zlatých medvědů 10 Elektrárna Štvanice 11

Více

PANELOVÝ DŮM A BYT. PANELOVÁ SÍDLIŠTĚ vize realita inovace 28/2009. Pozvánky na výstavy: Výstaviště Praha Holešovice 26. 28. února

PANELOVÝ DŮM A BYT. PANELOVÁ SÍDLIŠTĚ vize realita inovace 28/2009. Pozvánky na výstavy: Výstaviště Praha Holešovice 26. 28. února 28/2009 ročník 12 Pozvánky na výstavy: PANELOVÝ DŮM A BYT Výstaviště Praha Holešovice 26. 28. února PANELOVÁ SÍDLIŠTĚ vize realita inovace Ostrava, Brno, Praha Program PANEL by mohl pomoci proti krizi

Více

DAŠICKÁ 1 KDO CHCE BYDLET, MUSÍ PŘILOŽIT RUKU K DÍLU. (Deník Zář, 26. října 1984)

DAŠICKÁ 1 KDO CHCE BYDLET, MUSÍ PŘILOŽIT RUKU K DÍLU. (Deník Zář, 26. října 1984) DAŠICKÁ SÍDLIŠTĚ KDO CHCE BYDLET, MUSÍ PŘILOŽIT RUKU K DÍLU. (Deník Zář, 6. října 984) INFO Lokalita Severně od ulice Dašické, mezi ulicemi Na Drážce a Spojilská Původní název: Na Slovanech, Familie, Vystrkov

Více

36/2011 ročník 14. Koupelna s luxferami vypadá nádherně. Přitom tento efekt je snadno realizovatelný.

36/2011 ročník 14. Koupelna s luxferami vypadá nádherně. Přitom tento efekt je snadno realizovatelný. 36/2011 ročník 14 Hledáte rady a tipy na bydlení? Zveme Vás na FOR ARCH PVA EXPO Praha 21. 25. 9. v Letňanech Evropské dotace pomáhají zlepšit prostředí českých sídlišť www.panelovydum.cz Koupelna s luxferami

Více

Byty, Domy, Zahrady CHCETE SI KOUPIT POHOVKU SVÝCH SNŮ? PORADÍME NA STR. 12

Byty, Domy, Zahrady CHCETE SI KOUPIT POHOVKU SVÝCH SNŮ? PORADÍME NA STR. 12 březen 2007 Byty, Domy, Zahrady CHCETE SI KOUPIT POHOVKU SVÝCH SNŮ? PORADÍME NA STR. 12 ZDARMA pro obchodní partnery NÍZKOENERGETICKÝ DŮM V ČECHÁCH VAŠE VODNÍ SÍLA A ELEKTŘINA ZADARMO BYDLET CO NEJBLÍŽE

Více

Byty, Domy, Zahrady. pro

Byty, Domy, Zahrady. pro pro říjen 2007 Byty, Domy, Zahrady www.hyperbydleni.cz ZDARMA pro obchodní partnery Jak si pořídit nemovitost v zahraničí Nová koupelna v panelovém domě Co všechno ještě nevíte o střešních oknech PŘÍLOHA

Více

P R E F A B R I K A C E

P R E F A B R I K A C E 1 / 2 0 0 5 P R E F A B R I K A C E S P O L E Č N O S T I A S V A Z Y P O D P O R U J Í C Í Č A S O P I S SVAZ VÝROBCŮ CEMENTU ČR K Cementárně 1261, 153 00 Praha 5 tel.: 257 811 797, fax: 257 811 798 email:

Více

Ing. arch. PŘEMYSL JURÁK

Ing. arch. PŘEMYSL JURÁK Ing. arch. PŘEMYSL JURÁK CV Přemysl Jurák / 1985 / Zlín 2005-2011 / ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ Fakulta Architektury http://www.fa.cvut.cz/ 2009-2010 / UNIVERSIDADE DO PORTO Faculdade de Arquitectura

Více

Palmovka Park II z nadhledu

Palmovka Park II z nadhledu xxxx Každý most je pro obyvatele více v okolí ve fotoreportáži důležitý na str. 4 více na str. 5 7. srpna 0 / 4 5 / XXIV Ptáme se: Ing. Pavla Šrámka, ředitele interního auditu str. Krátce / Aktuálně Mezník

Více

SIGNÁLNÍ INFORMACE Z ODBORNÝCH ČASOPISŮ. (stavebnictví a příbuzné obory) č e r v e n 2 0 1 2

SIGNÁLNÍ INFORMACE Z ODBORNÝCH ČASOPISŮ. (stavebnictví a příbuzné obory) č e r v e n 2 0 1 2 SIGNÁLNÍ INFORMACE Z ODBORNÝCH ČASOPISŮ (stavebnictví a příbuzné obory) č e r v e n 2 0 1 2 O B S A H Název periodika Počet záznamů Strana Architekt, 2012, č. 3, 4 19 3 ASB (Č), 2012, č. 4 4 8 Beton TKS,

Více