Rigips Trophy Přehlídka nejkrásnějších interiérů ze systémů Rigips

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Rigips Trophy 2012. Přehlídka nejkrásnějších interiérů ze systémů Rigips"

Transkript

1 Přehlídka nejkrásnějších interiérů ze systémů Rigips

2 Soutěž Rigips Trophy je určena realizačním firmám, které zpracovávají produkty a systémy značky Rigips. Jejím cílem je podpořit umění, dovednost a kvalitu práce realizačních firem z oblasti suché vnitřní výstavby. Soutěž je vyhlašována vždy na dvouleté období, neboť interiér přihlašovaného objektu musí být do uzávěrky soutěže i zrealizován. Každý dvouročník má dvě postupová kola: národní a mezinárodní. Do národního kola bylo přihlášeno 39 objektů, které zabírají široký rozsah účelu použití systémů Rigips. Od novostaveb velkých zdravotnických a komerčních center přes rekonstrukce a přestavby historických budov až po výstavby a úpravy bytů a rodinných domů v soutěži totiž nehraje roli velikost objektu či metry zpracovaného sádrokartonu, ale zejména originálnost konstrukcí suché vnitřní výstavby Rigips, použití speciálních technik a vysoká technická úroveň zpracování. Dodržení pravidel a zásad montáže je samozřejmostí. Všechny přihlášené objekty jsou představeny v tomto katalogu. Vítězem národního kola se stala firma GipsCon s.r.o. z Modřic, která zaujala porotu interiérem nového výzkumného centra a kanceláří společnosti AVG Technologies CZ v Brně. Vítězný projekt bude v červnu 2012 reprezentovat Českou republiku v kole mezinárodním, které pod názvem Saint-Gobain Gyproc Trophy (do r BPB Trophy) již po osmé pořádá naše mateřská společnost Saint-Gobain světová jednička v prodeji sádrokartonu, sádrových omítek a malířských stěrek. Vítězný projekt mezinárodního kola Saint-Gobain Gyproc Trophy 2010 v kategorii suchá vnitřní výstavba: Knihovna v Santiagu de Compostela, Španělsko Plaintec Obras y Servicios (15 zaměstnanců) Sádrokartonové konstrukce v nové budově městské knihovny představovaly skutečnou výzvu pro realizační firmu šikmé a výškově zalomené stěny se setkávají s podhledy v ohromující výšce 25 metrů nad podlahou. To vše navíc se spoustou designových odskoků, nik a světelných ramp.

3 Hotel Sapa v Praze 4 Novostavba hotelu s kasinem 01 Allegro s.r.o., Černošice Ing. Jan Veverka, FABION, spol. s r.o., a Design s.r.o. METROSTAV a.s. Sádrokartonové podhledy různých výškových úrovní, doplněné o světelné rampy, které interiér zajímavým způsobem osvětlují, dávají návštěvníkům hotelového kasina Sapa pocit, že se ocitli v Mekce hazardu Las Vegas. Za pozornost určitě stojí i přiléhající salonky, které mají nápaditě provedené osvětlení ukryté za sádrokartonovým obložením, designově tvarovaným do nejrůznějších křivek. V hotelové recepci, restauraci i pokojích najdete řadu sádrokartonových systémů Rigips, díky nimž byly interiéry vybudovány velmi rychle.

4 Sportovní hala BIOS v Kladně Rekonstrukce trosky původní sportovní haly 02 Allegro s.r.o., Černošice Ing. Jaromír Chvátal, ARIPROS s.r.o. Subterra a.s. V rekonstruované sportovní hale pro halové kolektivní sporty bylo třeba vytvořit i 9 metrů vysokou příčku pro oddělení jednotlivých sálů. Realizační firma z důvodu zkrácení délky výstavby místo po navržené zděné konstrukci sáhla po konstrukci nevyžadující technologické přestávky na vyschnutí, a to po konstrukci ze sádrovláknitých desek Rigidur. Volba na Rigidur padla nejen pro jejich dobrou mechanickou odolnost, ale i z důvodu vysoké celkové tuhosti stěny. Sádrokartonové podhledy Rigips zakrývají velké množství potřebných elektroinstalací a vedení vzduchotechniky. Nový interiér i díky pečlivě provedeným konstrukcím přímo vybízí ke sportovnímu zápolení.

5 Showroom společnosti KLIMA-CLASSIC v Praze 9 Druhá etapa rekonstrukce sídla firmy 03 ARTHUR-GIPS s.r.o., Mělník Ing. arch. Jiří Slavík, SPEKTRA PRAHA s.r.o. ARTHUR-GIPS s.r.o. Projekt showroomu kladl vysoké požadavky na originalitu řešení a precizní zpracování při dodržení požadovaných kritérií na akustiku a estetiku prostoru. O neprůzvučnost mezi jednotlivými místnostmi se starají příčky z modrých akustických desek Rigips. Pohltivé děrované desky Rigiton v podhledech přispívají k lepší srozumitelnosti mluveného slova a v kombinaci s citlivě a řemeslnicky čistě zabudovanou světelnou a audiovizuální technikou podtrhují exkluzivitu místnosti. Pevnost recepčního pultu ve tvaru oblouku zajišťují sádrovláknité desky Rigidur. Stropní prvek svým tvarem kopírujícím pult provedli montážníci z ohebných desek Glasroc F Riflex naprosto perfektně.

6 Centrum současného umění MeetFactory v Praze Přestavba továrny na mezinárodní umělecké a kulturní centrum 04 BV Gips EU s.r.o., Praha Bc. Jan Dolejší, Ing. Jana Dolejší, Studio D-akustika s.r.o. --- Přestavba industriálního prostoru továrny na multifunkční sály mezinárodního centra současného umění nebyla vůbec snadná. Členitý interiér bylo třeba vyřešit tak, aby daný prostor vyhovoval hlavně akustickým požadavkům na pořádání kulturních akcí a koncertů všech žánrů. Řešení přinesly akusticky pohltivé perforované desky Gyptone BIG, které byly použity jak u podhledů, tak i u předsazených stěn. Za pozornost stojí zejména akustická předstěna ve tvaru opakujících se oblouků, která byla dle návrhu provedena velmi precizně z ohebných desek Gyptone Bend Line.

7 Obecní dům Družba v Karviné Rekonstrukce obecního domu 05 Duplomont spol. s r.o., Ostrava-Kunčice Ing. Jaromír Křižánek, Hutní projekt Frýdek-Místek SSKA Stavební společnost Karviná a.s. Hlavním cílem komplexní rekonstrukce obecního domu bylo vybudování společenského sálu s jevištěm o kapacitě 300 osob včetně zázemí sálu se šatnami pro účinkující. Cíl byl splněn díky sádrokartonovým konstrukcím Rigips. Akustické podhledy z perforovaných desek Rigiton řeší akustiku velkého společenského sálu, ale také příjemně esteticky ladí s vhodně zvolenými zapuštěnými svítidly téhož tvarování. I při výstavbě funkčního zázemí sálu dostaly slovo sádrokartonové konstrukce předstěn, příček i podhledů. Montáž je provedena pečlivě a výsledek dělá čest sádrokartonářskému řemeslu. Modernizovaná budova tak může opět sloužit konferencím, plesům a jiným kulturním akcím.

8 Mateřská škola Úšovice v Mariánských Lázních Přestavba staré školky na novou 06 Ecomodula s.r.o., Písek Ing. arch. Jakub Masák, Masák & Partner s.r.o. a Ing. Jana Stehlíková, Studio D-akustika s.r.o. Hochtief CZ a.s., divize Pozemní stavby Nová jednopodlažní monobloková dřevostavba vyrostla na místě staré, již dávno nevyhovující mateřské školy za neuvěřitelných 112 dní. Hlavním stavebním prvkem této dřevostavby byla sádrovláknitá deska Rigidur. Po montáži prefabrikovaných obvodových stěnových panelů byly na místě postaveny nenosné sádrovláknité příčky a předstěny, položeny suché podlahy Rigidur a namontovány podhledy. Díky tomu vzniklo příjemné a funkční prostředí pro devět desítek dětí a zázemí pro personál. Dobrou akustiku a snížení celkové úrovně hluku ve foyer školky zajišťují perforované desky Gyptone, které byly použity nejen u podhledů, ale i předstěn horní poloviny místnosti.

9 Nová budova Dejvice ČVUT v Praze Novostavba vysokoškolské budovy 07 EKOMONT spol. s r.o., Praha prof. Ing. akad. arch. Alena Šrámková, ŠRÁMKOVÁ ARCHITEKTI s.r.o. Sdružení METROSTAV - VCES Nová budova o 8 nadzemních a 3 podzemních podlažích byla postavena za 18 měsíců. Na rychlosti výstavby se podílely i sádrokartonové konstrukce Rigips. Zasedací místnosti a učebny jsou doplněny akustickými předstěnami z perforovaných desek Rigiton, které pomáhají s optimalizací doby dozvuku a řešením srozumitelnosti mluveného slova. Za zcela unikátní řešení prostorové akustiky jsou považovány tzv. bassreflexové pasti (tj. uzavřené kastlíky ze sádrokartonových desek vyplněné minerální izolací s příslušnou mezerou pro vstupující zvuk), které jsou součástí předstěn z Rigitonu. Realizační firma si s daným řešením a zakomponováním do systémové konstrukce poradila profesionálně.

10 Obchodní centrum Krajinská v Čes. Budějovicích Přestavba bytového domu na komerční centrum 08 EMPA SERVIS s.r.o., Veselí nad Lužnicí Ing. arch. Zdeněk Korch, Ing. arch. Vladimír Krajíc, Ing. arch. Libor Monhart, FACT s.r.o. Mgr. Martin Pražák Kompletní přestavba městského bytového domu na komerční centrum proběhla za pomoci sádrokartonových konstrukcí Rigips. V nově vzniklých podkrovních místnostech s přiznanými prvky krovu jsou provedeny sádrokartonové šikminy, které navazují na komplikované, montážně náročné opláštění sdružených střešních oken. Zde je vidět, že realizační firma precizně provedla sádrokartonové konstrukce do nejmenšího detailu. Ve světlém a bohatě nasvětleném interiéru vyniknou čisté plochy zdánlivě jednoduchého, nicméně řemeslně náročného řešení.

11 Centrum pohybové medicíny Imoba 2 v Praze 4 Novostavba administrativní budovy ke komerčnímu využití 09 Farrao s.r.o., Praha Ing. arch. Ivan Kovář, A32 spol. s r.o. Skanska, a.s., divize Skanska Reality Zajímavým prvkem těchto administrativních prostor jsou podhledy vytvořené kombinací akusticky pohltivých perforovaných desek Rigiton s celoplošným sádrokartonovým podhledem rozdílných výškových úrovní. Podhled na chodbách, který se pyšní estetickým zalomením, doplňuje řada světelných ramp skrývajících nepřímé osvětlení interiéru. Podhled ve foyer je navíc ozdoben zajímavým kruhovým světelným tělesem skrytým pod úrovní podhledu. Oříškem bylo řešení napojení dělicích sádrokartonových příček na subtilní meziokenní sloupky fasádního pláště budovy. Díky spolupráci architekta s technickým servisem Rigips a zručnými montážníky se tato stavba stala prvním objektem, kde bylo použito certifikované, akusticky účinné redukované napojení příčky na fasádní sloupek.

12 Pavilon chirurgie nemocnice ve Strakonicích Dostavba lůžkové části pavilonu chirurgie 10 Gips Centrum CZ spol. s r.o., České Budějovice Ing. arch. Jan Topinka, DOMY společnost s.r.o. Jihospol a.s. Deset tisíc metrů čtverečních sádrokartonových konstrukcí Rigips posloužilo k výstavbě interiérů nové lůžkové části chirurgie. Vzhledem k vysokým požadavkům na akustickou pohodu pacientů i personálu dostaly hlavní slovo modré akustické konstrukce. Míru bezpečí dodávají stavbě i bezpečnostní konstrukce Rigips, které zároveň vykazují i vysoké hodnoty vzduchové neprůzvučnosti. Realizační firma se při výstavbě musela vypořádat s celou řadou požadavků kladených na tento specifický prostor, jako byla například speciální řešení rohů a koutů laboratoří pod atypickým zalomením apod.

13 Administrativní budova spol. AVG Technologies CZ Novostavba open-space kanceláří a výzkumného centra 11 GipsCon s.r.o., Modřice KYZLINK, s.r.o. CTP Invest, spol. s r.o. O nadčasový vzhled interiéru nového výzkumného centra a kanceláří se vedle ohebných desek Glasroc F Riflex zasloužily hlavně šikovné ruce sádrokartonářů. Koncept relaxačního pojetí interiéru podtrhují zaoblené dělicí příčky. Jejich rozměření, samotná montáž, ale také finální povrchová úprava si i díky sytým barvám vyžádaly soustředěnou a pečlivou práci. Největší výzvou pro mistry sádrokartonáře byla výstavba zvukově izolovaných telefonních budek o kruhovém i půlkruhovém půdorysu se dvěma křesly, které elegantně procházejí stěnou. Tyto částečně samonosné konstrukce zevnitř uzavírají zvukově pohltivé podhledy Rigiton, zvenčí je lemují zajímavé světelné rampy. Prověrkou zručnosti montážníků byly i originální stropní sádrokartonové prvky.

14 Smuteční kaple v Polance nad Odrou Celková rekonstrukce interiéru kaple 12 Hawlik & sons, s.r.o., Ludgeřovice RECIO Ing. Irena Kalinová Ostravské stavby, a.s. Původní řešení kaple přestalo vyhovovat estetickým i praktickým požadavkům, a proto se přistoupilo k celkové rekonstrukci. Nejpůsobivější částí interiéru je bezpochyby podhled, kde klasická klenba pozvolna přechází do montážnicky velmi náročné kopule. Kopule byla vytvarována z kovových CD profilů tak, aby přesně navazovala na klenbovou část podhledu. K opláštění byla použita řada segmentů ze sádrokartonových desek Rigips v kombinaci se speciálními ohebnými deskami Glasroc F Riflex. Že tato konstrukce vyžadovala vysokou preciznost práce a řádné rozmyšlení jednotlivých prvků, není třeba dodávat.

15 Rodinný dům paní Dobšové v Praze 5 Rekonstrukce rodinného domu 13 HSP a.s., Praha Ing. Tomáš Pospíšil HSP a.s.w Kompletní rekonstrukce vily měla splnit dva hlavní účely co nejlépe vyřešit funkčnost prostoru a zároveň pozvednout estetiku jednotlivých místností. Oba účely splnily sádrokartonové konstrukce Rigips. Pro vylepšení optimální dispozice a zároveň zlepšení vzduchové neprůzvučnosti mezi místnostmi byly zvoleny konstrukce s modrou akustikou deskou Rigips. Podhledy ve většině místností byly vytvořeny z děrovaných, zvukově pohltivých desek Rigiton, které zlepšují vnitřní akustiku místnosti a zároveň pomáhají esteticky ozvláštnit interiér. Precizně provedené sádrokartonové kastlíky pro ukrytí LED osvětlení ještě více podtrhují moderní interiér vily.

16 Kouzelné školy MŠ a ZŠ v Praze, ul. Kodaňská Rekonstrukce staré školy 14 Inter Gips s.r.o., Praha D-PLUS projektová a inženýrská a.s. Kouzelné školy MŠ a ZŠ v Praze Nevyhovující stará pětipodlažní školní budova prošla kompletní rekonstrukcí. Pro výstavbu příček a předstěn byly zvoleny systémy Duragips a Rigidur, a to nejen pro dobré zvukově izolační vlastnosti sádrovláknitých desek Rigidur, což je pro dané prostory žádoucí, ale také pro jejich vysokou mechanickou odolnost. Původní konstrukce krovu byla zakryta protipožárním podhledem ze sádrokartonových desek Rigips. Realizační firma precizně provedla opláštění řady střešních oken, ale také si pohrála s podhledem do tvaru oblouku v prostoru chodby.

17 Víceúčelové centrum Galerie Harfa v Praze 9 Podhled v novostavbě 15 Inter Gips s.r.o., Praha Ing. arch. Veronika Kubátová, HELIKA a.s. C+R Developments, s.r.o. Sádrokartonáři byli do víceúčelového centra Galerie Harfa pozváni na vybudování podhledu pod střechou z trapézového plechu. Zdánlivě jednoduché zadání se rázem proměnilo ve výzvu. Podhled ve značné výšce, na velké ploše, a navíc ve tvaru elipsy. Montáž podhledu v takové výšce byla proto svěřena těm nejzručnějším, co netrpí závratěmi. Organizačně i technicky náročnou montáž podhledu provedli z vysokozdvižných plošin na výbornou. Zdánlivě jednodušší byla realizace obkladu posledního patra galerie sádrokartonovým podhledem a čílkem ze sádrokartonových desek v půdorysném tvaru elipsy, nicméně i na této konstrukci je vidět pečlivá a profesionální práce realizační firmy.

18 Golden Fish Hotel Apartments v Plzni Novostavba 6podlažní budovy hotelu 16 Jiří Breburda, Chlumčany Ing. Zdeněk Jiřička DAK Hořovice, s.r.o. V reprezentativních prostorách recepce i restaurace hotelu musela realizační firma řešit řadu protichůdných požadavků skloubit představy investora, které ne vždy odpovídaly projektu, dodržet přísné požadavky na požární bezpečnost a vytvořit nevšední a funkční interiér. To vše se podařilo díky sádrokartonovým konstrukcím Rigips a šikovným rukám montážníků. Stovky metrů podhledů, příček a obkladů ocelových prvků zdobí římsy na nepřímé osvětlení, které dokázaly z běžných konstrukcí ve zdánlivě obyčejných prostorách vykouzlit příjemně působící a pohodu navozující interiér.

19 Wellness hotel Alfrédov v Kostelci Přestavba zemědělského objektu na hotel 17 Jiří Breburda, Chlumčany Josef ZÍKA stavební práce BIS a.s. Wellness hotel vznikl přestavbou zemědělské hospodářské budovy, jejíž stav lákal spíše k celkové demolici než k přestavbě. Za dva roky usilovné práce byla na světě krásná a útulná oáza klidu a zdraví. V přízemí a prvním nadzemním patře objektu byla realizována celá řada sádrokartonových příček, předsazených stěn, obkladů stávajících konstrukcí i nových sádrokartonových podhledů. Design prostor wellness centra, hotelových pokojů i společenských místností podtrhují vhodně zvolené barvy, které spolu se skrytým osvětlením ve snížených podhledech navozují atmosféru oddechu a pohodlí.

20 Restaurace Potrefená husa v Praze 6 Rekonstrukce interiéru restaurace 18 Martin Faltejsek, Praha Ing. arch. Tomáš Hrubý, DL Studio s.r.o. --- Těžištěm této rekonstrukce bylo odhlučnění restaurace od sousedních bytů. S ohledem na provoz po 22. hodině byl požadavek na výslednou váženou stavební neprůzvučnost stanoven na 62 db. Tento požadavek splnil zvukoizolační sádrokartonový podhled složený ze dvou dílčích podhledů, přičemž spodní podhled z modrých akustických desek je zavěšen pomocí speciálních pružných akustických závěsů Rigips. Celá restaurace je samozřejmě plně klimatizována, a tak bylo nutno pod zavěšený sádrokartonový podhled schovat i veškeré rozvody vzduchotechniky. Rekonstrukcí vzniklo příjemné prostředí restaurace se stylovým interiérem, které svým provozem neruší sousedy.

21 Rodinný dům pana Jandy v Hrachovcích Novostavba rodinného domu 19 Martin Šikola - Baumonte, Hrachovice David Schubert David Schubert Obvodové a nosné stěny této dřevostavby byly provedeny ze sádrovláknitých konstrukcí systému Rigidur. Nenosné příčky, podhledy a podkroví jsou realizované pomocí sádrokartonových konstrukcí Rigips, které optimálně řeší dané požadavky na akustiku, požární odolnost i funkčnost daného prostoru. Do sádrokartonových podhledů byla osazena bodová světla tak, aby citlivě doplňovala design interiéru. Podlahy byly taktéž provedeny suchou cestou ze systému Rigidur. Celý interiér působí útulným dojmem i díky precizně odvedené práci realizační firmy.

22 Restaurace Dolce Vita ve Zlíně Přestavba informačního centra na restauraci 20 Martin Zeman, Otrokovice Investor ve spolupráci s realizační firmou MPL Trading s.r.o. Investor stavby a realizační firma spojili své síly, aby navrhli interiér nově vznikající zlínské restaurace. K realizaci jejich nápadů byly vedle běžných sádrokartonových desek Rigips využity i speciální ohebné sádrové desky Glasroc F Riflex. Ty posloužily k vybudování zaoblených částí, jež navazují na sádrokartonové předstěny zakrývající původní nevzhledné konstrukce. Interiér restaurace opticky zvětšuje řada sádrokartonových nik, které spolu s vhodně zvoleným barevným provedením a nasvícením bodovými světly dodávají interiéru na patřičné atraktivitě.

23 Aparthotel Pod Zakletým v Říčkách Novostavba hotelu v Orlických horách 21 Milan Moc - Gips Ing. arch. Petr Šuda, Atelier Architektury Šuda + Horský a.s. Spilka a Říha s.r.o. Každého návštěvníka hotelové restaurace určitě zaujme sádrokartonový snížený podhled nad barem, který svým tvarem kopíruje odskakované zakřivení přiznaných nosných trámů dřevěného stropu. Tento podhled neplní pouze dekorativní funkci, je v něm uschován i rozvod vzduchotechniky a osvětlení. Pro dodržení maximálního soukromí hostů byly dělicí příčky hotelových pokojů postaveny z modrých akustických systémů Rigips. Řada vikýřů podkrovních pokojů, které bylo třeba obložit sádrokartonovým obkladem, prověřila zručnost montážníků. Při výstavbě hotelového bazénu a jeho zázemí dostaly slovo speciální desky Aquaroc.

24 Domov důchodců Stříbrné terasy v Jihlavě Přestavba výrobní haly na domov důchodců se školicím střediskem 22 Musil spol. s r.o., Jihlava Ing. arch. Ladislav Vlachynský, Atelier 90 s.r.o. Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod, a.s. Bývalé výrobní prostory areálu Tesly se proměnily v nový obytný komplex domova důchodců a školicího střediska. Pro realizaci podkrovních místností byly dle požárních požadavků použity protipožární sádrokartonové desky Rigips u předstěn, příček i náročných protipožárních obkladů stávající konstrukce. Za velice zdařilé provedení lze označit sádrokartonové konstrukce, kterými prostupují přiznané prvky dřevěného krovu. Část koupelen vybíhajících půdorysně do chodby je realizována do oblouku pomocí natvarovaných sádrokartonových příček Rigips, které dodávají chodbě potřebnou dynamiku.

25 Café restaurant Fontána v Olomouci Kompletní rekonstrukce historické budovy 23 Noe s.r.o., Sušice Ing. arch. Blanka Zlámalová --- Budova z roku 1879, Olomoučanům dříve známá jako U Včelek, zvláště v posledních letech značně chátrala. Až nynější majitel provedl celkovou rekonstrukci, při které se realizační firma potýkala nejen s dřevomorkou, ale také s vysokými požadavky památkářů. Na rekonstrukci interiéru se značnou měrou podílely sádrové omítky Rimano. Nové sádrokartonové podhledy, které pod sebou ukrývají rozvody nezbytných instalací, jsou zdobeny řadou zajímavých plastik a ornamentů. Architektka se spolu s realizační firmou snažila zachovat původní ráz budovy a je třeba uznat, že se jim to povedlo.

26 Showroom prodejny SCOTT SPORT v Praze 8 1. etapa přestavby prodejny budova A 24 Oldřich Dvořák sdružení GYPS, Teplice Ing. arch. Marek Deyl, M.A. arch. Jan Šesták, Studio PHA s.r.o. Bulb s.r.o. Při rekonstrukci prodejny dostala realizační firma nelehký úkol vytvořit sádrokartonové konstrukce, které architekti odvážně navrhli ve složitých, různě zalomených tvarech s polygonálními plochami. I obklady svislých sloupů měly dle návrhu vypadat netradičně zešikmeně s nejrůznějšími vzájemnými napojeními šikmých rovin. Není nutné zdůrazňovat, že podmínkou pro úspěch takto náročných konstrukcí byl precizní přístup k podkonstrukci z hlediska vyměření jednotlivých prvků a jejich vzájemného napojování. Speciální záležitostí ve jméně estetiky jsou vyfrézované drážky na povrchu sádrokartonových desek. Realizační firma se také skvěle poprala s atypickým řešením prodejních pultů kubistického vzhledu, které byly rovněž provedeny ze sádrokartonu do tvarů vzájemně se protínajících šikmých rovin.

27 Showroom prodejny SCOTT Sport v Praze 8 2. etapa přestavby prodejny budova B 25 Oldřich Dvořák sdružení GYPS, Teplice Ing. arch. Marek Deyl, M.A. arch. Jan Šesták, Studio PHA s.r.o. Bulb s.r.o. Sádrokartonové konstrukce Rigips dostaly hlavní slovo při rekonstrukci prodejny se značkovými sportovními potřebami. Klasické rovné a pravoúhlé příčky byste zde však hledali marně. Všechny dělicí svislé konstrukce jsou totiž obloukové. Doplňují je zajímavě řešené vchody a průhledy do jednotlivých oddělení prodejny. Tyto obloukové konstrukce s designovými otvory jsou vytvořeny pod různými úhly, což zvyšovalo nároky na přesnost montáže. Záměr vytvořit exkluzivní prodejní prostory se povedl na výbornou i díky kvalitně provedenému sádrokartonářskému řemeslu.

28 Stomatologické centrum ARTDENT v Jihlavě Vybudování střediska zubní péče v novostavbě 26 POZEMSTAV TŘEBÍČ, spol. s r.o., Třebíč Ing. Jan Remsa Pozemstav Třebíč, spol. s r.o. Čekárně stomatologického centra dominují falešné sádrokartonové trámy uspořádané tak, aby připomínaly tvar koruny stromu. Za nimi vykukuje sádrokartonový podhled z perforovaných akustických desek Rigiton, který společně s osvětlením a vhodně zvoleným odstínem výmalby kouzlo této nevšední konstrukce podtrhuje. Sádrokartonové předstěny a příčky v ordinacích oživil podhled z akusticky pohltivých desek Rigiton, který velkou měrou přispívá k vytvoření příjemné atmosféry pro pacienty i personál. Prostory nového stomatologického centra působí díky profesionálně provedeným sádrokartonovým konstrukcím a nadčasovému designu prvotřídně.

29 Centrum akutní medicíny ON v Kladně Novostavba moderního pavilonu oblastní nemocnice 27 Prima Kladno s.r.o., Kladno Ing. arch. Jan Topinka a Ing. arch. Michal Juha, DOMY s.r.o. METROSTAV, a.s., divize 1 Kromě běžných sádrokartonových příček, předsazených stěn a obkladů konstrukcí byla v celé řadě míst této novostavby volena atypická a montážnicky náročná řešení výklenků a podhledů, kterým dominuje podhled ve vstupní hale. Ten je tvořen kombinací akusticky pohltivých desek Rigiton a hladkých sádrokartonových desek, které jsou nejen v rozdílných výškových rovinách, ale také v různých tvarech a obrazcích rozmístěny tak, aby celý podhled působil zajímavě a účelně. Složitý podhled v tak velkém prostoru prověřil zručnost pracovníků realizační firmy, kteří řešili desítky detailů svěšení a atypických napojení této komplikované konstrukce.

30 Prodejna Terranova v Praze 5 Rekonstrukce prodejny s italskou módou 28 Prima Kladno s.r.o., Kladno Ing. arch. Miroslav Velehradský, Atelier Velehradský, s.r.o. Konstruktiva Konsit a.s. Hned u vchodu do prodejny vítá zákazníky atypický, několikrát nepravidelně zalomený sádrokartonový prvek, který vyžadoval notnou dávku řemeslné zručnosti. Sádrokartonový podhled s proměnlivou výškou svými sektory kopíruje jednotlivá oddělení prodejny a zároveň elegantně kryje veškerá instalační vedení. Vhodně zvolená černobílá kombinace výmalby prostoru společně s vkusnými solitérními sádrokartonovými prvky je příjemným protipólem textilem přeplněných regálů a věšáků. Zejména ostře kontrastující barevné plochy vyžadovaly dokonalé řemeslné provedení.

31 Společenský dům firmy Sigma 1868 v Lutíně Přestavba nevyužitých prostor na kanceláře 29 Radek Náhlý, Olomouc Ing. arch. Jiří Záhořák, Atelier ADDO, s.r.o. VALTR, generální dodavatel staveb, s.r.o. Při přestavbě původní nevyužívané společenské místnosti na moderní kancelářské prostory stylu open space byly do prostoru vestavěny sádrokartonové příčky, které až na výjimky nejsou kotveny do nosného stropu. Díky těmto montážně náročným konstrukcím působí interiér lehce a vzdušně. Zasedací místnosti byly shora uzavřeny podhledem z akusticky pohltivých desek Rigiton, které jemnou perforací nejen zútulňují prostor, ale také optimalizují srozumitelnost slova při jednáních. Lehké, funkční a precizně provedené sádrokartonové konstrukce přispěly k elegantnímu vyznění tohoto zajímavého architektonického návrhu.

32 Rodinný dům pana Geringa v Lukavici Novostavba rodinného domu 30 René Albert montáž suchých staveb, Klášterec nad Orlicí René Albert montáž suchých staveb --- Při vstupu do tohoto rodinného domu by nikoho nenapadlo, kolik sádrokartonářské práce zde bylo odvedeno. Stropy zdobí nevšední sádrokartonové prvky plnící někde funkci jen estetickou, jinde zcela praktickou. V obývacím pokoji daly sádrokartonové předstěny vzniknout nikám i římsám na nepřímé osvětlení. Do ložnice byl sádrokarton povolán i k výstavbě nábytkové úložné sestavy a nebes nad postelí, které v sobě ukrývají intimní osvětlení. Precizně provedené kontrastní plochy nového interiéru ukazují na zkušenost a vysokou profesionalitu pracovníků montážní firmy.

33 Výzkumné centrum pro energii a plasty v Havířově Nástavba budovy společnosti Gascontrol plast 31 RZ sádrokartony s.r.o., Ostrava-Poruba Ing. Josef John, CZ.JO-JOHN spol. s r.o. Belva s.r.o. Jednopatrová střešní nástavba administrativní budovy byla provedena do oblouku. Toto estetické pojetí střechy svým způsobem zkomplikovalo interiérové práce realizační firmě, která se musela potýkat s mnoha záludnostmi při realizaci sádrokartonových předstěn, které přímo navazují na sádrokartonové konstrukce opláštění střechy provedené v daném poloměru zakřivení. Oříškem bylo i opláštění celé řady střešních oken, kde přesně v oblasti okna docházelo ke zmíněnému zalomení. Díky preciznímu provedení je výsledek na vynikající úrovni.

34 Severní bytový dům v Chebu Novostavba multifunkčního domu 32 Řánek s.r.o., Cheb Ing. arch. Jarmila Očenášková Řánek s.r.o. Moderní novostavba multifunkčního domu skýtá dostatečný prostor pro 24 bytů i pro prodejní prostory v přízemí. V interiéru bytového domu byly vhodně použity suché sádrovláknité podlahy Rigidur, které zajišťují dostatečnou únosnost a splňují i požadovanou neprůzvučnost mezi jednotlivými patry domu. Otázku, jak co nejideálněji vyřešit napojení problémových míst stěn ze sádrokartonu na monolitickou betonovou konstrukci stropů, vyřešila realizační firma aplikací výztužné pásky Ultra Flex ze systému NoCoat, které bylo na této stavbě použito více než 5 km.

35 Bytový dům v Praze 5 Rekonstrukce bytů a domu 33 Stavreko Praha, s.r.o., Praha Jiří Stibůrek, Stavreko Stavreko Praha, s.r.o. Těžiště rekonstrukce tohoto bytového domu spočívalo v celkové úpravě nevyhovujících půdních prostor včetně výměny starého krovu. Parta šikovných montážníků a sádrokartonové konstrukce Rigips se zasloužily o to, že ve zrekonstruovaných půdních prostorách vznikl krásný a funkční třípokojový byt, kterým prochází přiznané prvky nového krovu. Aby mohly tyto trámy elegantně vplouvat do sádrokartonových šikmin a podhledů, museli sádrokartonáři odvést pečlivou práci. Tu si vyžádalo i napojování jednotlivých rovin vzájemně se protínajících ploch opláštění konstrukcí vikýřů.

36 Hala hotelu Alessandria v Hradci Králové Kompletní rekonstrukce vstupní haly hotelu 34 Top interiér Gips s.r.o., Hradec Králové Top interiér Gips s.r.o. --- Pro oživení fádní vstupní haly hotelu bylo navrženo neotřelé řešení sádrokartonového podhledu, doplněného o působivé, ale i účelně snížené rampy. Tyto prvky byly tvarovány do nestandardních, designově zajímavých a montážnicky velmi náročných tvarů. Oblé části ramp jsou vytvořeny ze speciálních ohebných desek Glasroc F Riflex, které byly připevněny k pečlivě vytvarované podkonstrukci tak, aby jednotlivé detaily přesně navazovaly. I díky šikovnosti montážníků dopadl výsledek na jedničku. Vstupní hala teď díky zajímavému podhledu působí skutečně impozantně.

37 Hotel DUO na Horní Bečvě Rekonstrukce bazénu a wellness centra hotelu 35 Václav Fojtík, Píšť Ing. arch. David Wittassek, Qatra Architektura s.r.o. OBRUSNÍK-STAV s.r.o. Pro snížení původních stropů a zakrytí instalací rekonstruovaného wellness centra byly zvoleny klasické sádrokartonové podhledy. V místnostech s požadavkem na optimální srozumitelnost slova byly na pomoc přizvány velkoformátové akustické desky Rigiton. Velmi estetické nepřímé osvětlení interiéru, ukryté za podhledem Rigiton, dodává danému prostoru potřebný nádech intimity. Původní betonové sloupy se dočkaly obložení sádrovláknitými deskami Rigidur. Výběr padl na desky Rigidur nejen z důvodu jejich hladkého povrchu, ale i pro jejich vynikající mechanickou odolnost.

38 Autosalon Auto Ševčík v Českých Budějovicích Novostavba autosalonu značky Škoda 36 Viktor Skořepa, Borek Ing. arch. Zdeněk Urbanec, Projekční ateliér Auto Ševčík Interiéru nového moderního autosalonu vévodí kazetový podhled Gyptone. Tyto perforované sádrokartonové kazety byly zvoleny pro optimalizaci srozumitelnosti ve velkém otevřeném výstavním prostoru. K podhledu Gyptone přiléhají šikmé sádrokartonové plochy podhledu, které perfektně pasují, což dokumentuje řemeslnou zručnost realizační firmy. Pečlivé a čisté provedení všech detailů a hladkých ploch je na první pohled patrné ve světlém a nemilosrdně nasvíceném interiéru.

39 Bytové apartmány Vítkovice v Krkonoších Novostavba bytových apartmánů 37 Vladimír Dobiáš - GIPS Komplet, Poniklá Stanislav Kohout, K&K Kvalite Stanislav Kohout, K&K Kvalite Nové bytové apartmány postavené daleko od ruchu velkoměsta přímo lákají k nastěhování svým precizně a čistě provedeným interiérem, k jehož vybudování posloužily sádrokartonové konstrukce Rigips. Realizační firma si dobře poradila se složitým opláštěním vnitřních lomených ploch vikýřů a náročným tvarem střešní konstrukce, který zjemňuje přechod mezi šikminou, podhledem a stěnou. S různými komplikacemi napojení šikmých ploch se sádrokartonáři vypořádali skvěle. Estetický obklad dřevěných prvků střechy podtrhuje čistý design těchto apartmánů.

Nejkrásnější interiéry soutěže Rigips Trophy 2012

Nejkrásnější interiéry soutěže Rigips Trophy 2012 Nejkrásnější interiéry soutěže Rigips Trophy 2012 Praha 23. 3. 2012 Vyhlášení nejkrásnějších interiérů ze systémů suché vnitřní výstavby Rigips proběhlo již po sedmé v rámci národního kola Rigips Trophy

Více

BPB TROPHY 2004. národní kolo

BPB TROPHY 2004. národní kolo BPB TROPHY 2004 národní kolo Vážení přátelé, do rukou se Vám dostává katalog, jehož cílem je představit objekty přihlášené do soutěže BPB Trophy 2004. Na úvod několik slov k samotné soutěži. BPB Trophy

Více

Stavba mateřské školy v Mariánských lázních (case study)

Stavba mateřské školy v Mariánských lázních (case study) Prezentace: Stavba mateřské školy v Mariánských lázních (case study) Vincent Guillot Rigips / Ecomodula Konference Building Efficiency 7. června 2012, Praha www.beffa.eu Mateřská škola Úšovice Mariánské

Více

Sádrokarton zvládneme sami

Sádrokarton zvládneme sami Sádrokarton zvládneme sami PRACOVNÍ POSTUPY KROK ZA KROKEM Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips, kolektiv autorů SÁDROKARTON ZVLÁDNEME SAMI Pracovní postupy krok za krokem Vydal: Saint-Gobain

Více

SEZNAM OBJEKTŮ FINALISTÉ TROPHY 2014 NÁRODNÍ KOLO

SEZNAM OBJEKTŮ FINALISTÉ TROPHY 2014 NÁRODNÍ KOLO Rigips Trophy 2014 SEZNAM OBJEKTŮ FINALISTÉ TROPHY 2014 NÁRODNÍ KOLO OC Černý Most, Praha Realizační firma: B&V GIPS EU s.r.o. OC Černý Most, Praha Realizační firma: EKOMONT, spol. s r.o. Nájemní jednotka

Více

ZÁKLADNÍ PĚTIDENNÍ ŠKOLENÍ

ZÁKLADNÍ PĚTIDENNÍ ŠKOLENÍ ZÁKLADNÍ PĚTIDENNÍ ŠKOLENÍ Učební plán: 1. Den: 6 hodin 1) Zahájení Představení firmy Rigips, dceřinné společnosti největšího světového výrobce sádrokartonu nadnárodního koncernu Saint-Gobain. Historie

Více

Přehled výrobků a cen tepelné a zvukové izolace Rotaflex

Přehled výrobků a cen tepelné a zvukové izolace Rotaflex Přehled výrobků a cen tepelné a zvukové izolace Rotaflex Tepelné pásy TP EKO Tepelné pásy EKO jsou určeny pro všechny druhy nezatížených tepelných a zvukových izolací, podlah na dřevěných polštářích, zavěšených

Více

05 / 2015. Futura Bold. Futura Book. Zvuková izolace v bytové výstavbě

05 / 2015. Futura Bold. Futura Book. Zvuková izolace v bytové výstavbě Futura Book Zvuková izolace v bytové výstavbě Futura Bold 05 / 2015 W623 Předsazené stěny * Tiché RED Piano vaše vstupenka do světa ticha Čím je náš život hektičtější a rychlejší, tím více toužíme najít

Více

identifikační údaje kapacitní údaje

identifikační údaje kapacitní údaje pozemky chrustenice rd1 identifikační údaje název pozemky chrustenice, lokalita dolejší alej, rodinný dům typ 1 místo chrustenice, okres beroun pozemky č.1-10 investor GEISON REAL, a.s. Na výsluní 201/13

Více

Akustická řešení ve vnitřní výstavbě. Akustika Parametry Skladby Testy Použití

Akustická řešení ve vnitřní výstavbě. Akustika Parametry Skladby Testy Použití Akustická řešení ve vnitřní výstavbě 4 Akustika Parametry Skladby Testy Použití 1 Proč se akustikou zabýváme? Akustika je druhý nejčastější problém, který lidé řeší po nastěhování do bytu! Máme sice poměrně

Více

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích. Institute of Technology And Business In České Budějovice

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích. Institute of Technology And Business In České Budějovice 13. ZATEPLENÍ OBVODOVÝCH STĚN Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích Institute of Technology And Business In České Budějovice Tento učební materiál vznikl v rámci projektu "Integrace

Více

Akustický design. - přináší nový pohled na akustiku - myslí především na psychický stav při užívání našeho bydlení

Akustický design. - přináší nový pohled na akustiku - myslí především na psychický stav při užívání našeho bydlení Akustický design Akustický design - přináší nový pohled na akustiku - myslí především na psychický stav při užívání našeho bydlení Snaží se řešit naši hlukovou situaci v jakékoliv fázi stavby: - nejsnazší

Více

DEKPANEL SPRÁVNÁ VOLBA PRO VAŠI DŘEVOSTAVBU MASIVNÍ DŘEVĚNÉ PANELY

DEKPANEL SPRÁVNÁ VOLBA PRO VAŠI DŘEVOSTAVBU MASIVNÍ DŘEVĚNÉ PANELY DEKPANEL SPRÁVNÁ VOLBA PRO VAŠI DŘEVOSTAVBU MASIVNÍ DŘEVĚNÉ PANELY 1 PRINCIP SYSTÉMU DEKPANEL D Vnější tepelněizolační vrstva brání prostupu tepla stěnou a zajišťuje příjemné vnitřní prostředí v interiéru.

Více

Certifikace montážních firem na montáž konstrukcí suché výstavby Rigips, včetně konstrukcí protipožárních

Certifikace montážních firem na montáž konstrukcí suché výstavby Rigips, včetně konstrukcí protipožárních Certifikace montážních firem na montáž konstrukcí suché výstavby Rigips, včetně konstrukcí protipožárních SOUHRN VŠECH TESTOVÝCH OTÁZEK Základní materiály Rigips Sádrokartonové stavební desky Rigips (základní

Více

Rigips Trophy 2010. Rigips Trophy 2010

Rigips Trophy 2010. Rigips Trophy 2010 Rigips Trophy 2010 Rigips Trophy 2010 Soutěž Rigips Trophy je určena realizačním firmám a jejím cílem je podpořit umění, dovednost a kvalitu práce realizačních firem, které zpracovávají produkty a systémy

Více

Montované technologie. Technologie staveb Jan Kotšmíd,3.S

Montované technologie. Technologie staveb Jan Kotšmíd,3.S Montované technologie Technologie staveb Jan Kotšmíd,3.S Montované železobetonové stavby U montovaného skeletu je rozdělena nosná část sloupy, průvlaky a stropní panely) a výplňová část (stěny): Podle

Více

NOVINKY 2012 EUROLINE 21 NOVÝCH DOMŮ NEJNOVĚJŠÍ TRENDY V BYDLENÍ VYSOKÁ ÚSPORNOST

NOVINKY 2012 EUROLINE 21 NOVÝCH DOMŮ NEJNOVĚJŠÍ TRENDY V BYDLENÍ VYSOKÁ ÚSPORNOST NOVINKY 2012 EUROLINE 21 NOVÝCH DOMŮ NEJNOVĚJŠÍ TRENDY V BYDLENÍ VYSOKÁ ÚSPORNOST EUROLINE SLOVAKIA 2012 6 250 000 Kč 3 750 000 Kč AKTIV BASE 3 500 000 Kč 2 250 000 Kč AKTIV BASE -128 000 Kč -78 000 Kč

Více

Výňatek z publikace Velká kniha sádrokartonu, 3. vydání, vydal Rigips, s.r.o., 2010, tel.: 296 411 800. Suchá omítka / Rigitherm Jednotka Spotřeba

Výňatek z publikace Velká kniha sádrokartonu, 3. vydání, vydal Rigips, s.r.o., 2010, tel.: 296 411 800. Suchá omítka / Rigitherm Jednotka Spotřeba Příčky, předstěny a stěny šachet Suchá omítka / Rigitherm Jednotka Spotřeba Sádrokartonová deska Rigips / desky Rigitherm m 2 1,0 Lepicí tmel kg 4,0 Spárovací tmel kg 0,3 Tmel pro konečnou povrchovou úpravu

Více

BYTOVÉ DOMY EUROLINE 23 PROJEKTŮ BYTOVÝCH DOMŮ RYCHLÉ DODÁNÍ PROJEKTŮ 4 32 BYTŮ V OBJEKTU

BYTOVÉ DOMY EUROLINE 23 PROJEKTŮ BYTOVÝCH DOMŮ RYCHLÉ DODÁNÍ PROJEKTŮ 4 32 BYTŮ V OBJEKTU BYTOVÉ DOMY EUROLINE 23 PROJEKTŮ BYTOVÝCH DOMŮ RYCHLÉ DODÁNÍ PROJEKTŮ 32 BYTŮ V OBJEKTU CENA PROJEKTU: 235 270 Kč 1 np np EUROLINE 200 CELKOVÉ ROZPOČTOVÉ NÁKLADY: 15 667 90 Kč ROZPOČTOVÉ NÁKLADY NA 1m

Více

PŘÍBĚHU POKRAČOVÁNÍ NÁVŠTĚVA

PŘÍBĚHU POKRAČOVÁNÍ NÁVŠTĚVA NÁVŠTĚVA POKRAČOVÁNÍ PŘÍBĚHU Přestože byl navštívený dům postaven v roce 2004, za svůj moderní vzhled a funkční architektonickou koncepci by se nemusel stydět ani v porovnání se současnými novostavbami.

Více

Stěnové systémy nenosné stěny PŘÍČKY

Stěnové systémy nenosné stěny PŘÍČKY Stěnové systémy nenosné stěny PŘÍČKY Stěnové systémy Svislé stěnové konstrukce se dělí dle: - statického působení: - nosné - nenosné - polohy v budově: - vnitřní - vnější (obvodové) - funkce v budově:

Více

Školy a jiná vzdělávací zařízení

Školy a jiná vzdělávací zařízení Školy a jiná vzdělávací zařízení NEVĚŘILA JSEM, JAK RYCHLE ZÍSKÁME NOVÉ TŘÍDY Realizujte své představy o nových prostorách rychle a levně Přáli byste si budovu vaší školy, která pamatuje možná ještě císaře

Více

Investor: Praha 6 169 02. Popis objektu:

Investor: Praha 6 169 02. Popis objektu: Zadávací dokumentace "Adaptace prostor na zaměstnaneckou mateřskou školu" pro zhotovení projektové dokumentace ÚVN Praha 2014 Investor: Ústřední vojenská nemocnice Vojenské nemocnice 1200 Praha 6 169 02

Více

Hladký odtok. Řešení pro sprchy v úrovni podlahy.

Hladký odtok. Řešení pro sprchy v úrovni podlahy. Hladký odtok. Řešení pro sprchy v úrovni podlahy. Sprchy v úrovni podlahy zažívají boom. Stále více zákazníků si přeje mít sprchový kout, který otevřeně a plynule navazuje na interiér koupelny. Menší překážky

Více

Dřevostavby komplexně. Dipl. Ing. (FH) Jaroslav Benák

Dřevostavby komplexně. Dipl. Ing. (FH) Jaroslav Benák Dřevostavby komplexně Dipl. Ing. (FH) Jaroslav Benák Obsah Navrhování konstrukcí na účinky požáru Všeobecné požadavky Navrhování konstrukcí z hlediska akustiky Základní pojmy a požadavky Ukázky z praxe

Více

PS III cvičení PODHLEDY PODHLEDY. Bedřiška Vaňková str.1/26

PS III cvičení PODHLEDY PODHLEDY. Bedřiška Vaňková str.1/26 PODHLEDY Bedřiška Vaňková 5.12.2015 str.1/26 PODHLEDY PŮVODNĚ POVRCHOVÁ ÚPRAVA SPODNÍHO LÍCE STROPU ( omítaný podhled ) V SOUČASNOSTI SAMOSTATNÁ KONSTRUKCE, KTERÁ JE PŘIPEVNĚNA (popř. zavěšena zespodu)

Více

KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ STAVBY

KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ STAVBY HALY STŘECHY OPLÁŠTĚNÍ KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ STAVBY REALIZACE O NÁS Firma ZEMAN PEM se věnuje realizaci halových staveb, ocelových konstrukcí a opláštění. Budujeme průmyslové objekty, sportovní haly, výstavní

Více

NOVOSTAVBA RODINNÉHO DOMU ČERNOŠICE

NOVOSTAVBA RODINNÉHO DOMU ČERNOŠICE NOVOSTAVBA RODINNÉHO DOMU ČERNOŠICE D. DOKUMENTACE OBJEKTŮ Datum: únor 2015 Počet stran: 6 Stránka 1 Identifikační údaje Údaje o stavbě Název stavby: Novostavba rodinného domu Místo stavby Černošice -

Více

Architektonická soutěž na ideový návrh architektonického řešení obnovy a nového využití zámku Veselí nad Moravou TEXTOVÁ ČÁST

Architektonická soutěž na ideový návrh architektonického řešení obnovy a nového využití zámku Veselí nad Moravou TEXTOVÁ ČÁST Architektonická soutěž na ideový návrh architektonického řešení obnovy a nového využití zámku Veselí nad Moravou TEXTOVÁ ČÁST Seznam příloh soutěžního návrhu: Obálka Zpáteční adresa Obálka Autor (+CD)

Více

Futura Bold Futura Book

Futura Bold Futura Book Futura Bold Futura Book 06 / 2015 Ochrana KNAUF RED Piano Vaše vstupenka na koncert ticha Čím je náš život hektičtější a rychlejší, tím více toužíme najít doma či na pracovišti alespoň malou oázu klidu

Více

PEKstrA BALKONY A LODŽIE OzDOBí KAŽDý Dům OCELOVÉ LODŽIE

PEKstrA BALKONY A LODŽIE OzDOBí KAŽDý Dům OCELOVÉ LODŽIE B A L K O N Y A L O D Ž I E Pekstra balkony a LODŽIE ozdobí každý dům Firma PEKSTRA je českou výrobní firmou, která se specializuje na poradenství, dodávky a servis spojený s výrobou a instalací balkonů

Více

Osvětlení atrií a poslucháren v nové budově FA ČVUT v Praze. Petr Žák, Ladislav Tikovský, Etna s.r.o.

Osvětlení atrií a poslucháren v nové budově FA ČVUT v Praze. Petr Žák, Ladislav Tikovský, Etna s.r.o. Osvětlení atrií a poslucháren v nové budově FA ČVUT v Praze Petr Žák, Ladislav Tikovský, Etna s.r.o. 1 Architektonický návrh: Ing. Arch. Alena Šrámková Ing.arch. Tomáš Koumar Ing. Arch. Lukáš Ehl Návrh

Více

STAVEBNÍ ÚPRAVY ZÁMKU RATMĚŘICE OBJEKT SO 01. ING.ARCH.MAXMILIÁN VLČEK autorizovaný architekt ČKA U KORUNY 685/18, 500 02 HRADEC KRÁLOVÉ IČ 13564706

STAVEBNÍ ÚPRAVY ZÁMKU RATMĚŘICE OBJEKT SO 01. ING.ARCH.MAXMILIÁN VLČEK autorizovaný architekt ČKA U KORUNY 685/18, 500 02 HRADEC KRÁLOVÉ IČ 13564706 VEDOUCÍ PROJEKTANT ZODP. POJEKTANT INVESTOR MÍSTO AKCE Ing. arch. Maxmilián Vlček Ing. arch. Maxmilián Vlček SPOLUPRÁCE ASTRON group s.r.o., Veselská 699, Praha 9 - Letňany, 199 00 OBJEKT Č.P.1 - ZÁMEK

Více

SVITAP J.H.J. spol. s r.o.

SVITAP J.H.J. spol. s r.o. NABÍDKA PRONÁJMU VOLNÝCH PROSTOR SVITAP J.H.J. spol. s r.o. Kijevská 8, 568 02 Svitavy tel.: 461 568 166 mob.: 605 700 601 e-mail: vinklerova@svitap.cz www.svitap.cz Budovy a provozy na ul. Dimitrovova

Více

Přírodovědné exploratorium rekonstrukce a dostavba Hvězdárny a planetária Mikuláše Koperníka v Brně

Přírodovědné exploratorium rekonstrukce a dostavba Hvězdárny a planetária Mikuláše Koperníka v Brně www.skanska.cz Základní informace Přírodovědné exploratorium rekonstrukce a dostavba Hvězdárny a planetária 23/8/2010 14/7/2011 Zastavěná plocha : 1725 m2 Obestavěný prostor celkem: 17322 m3 Kubatura -

Více

Podlahy a podhledy z pohledu realizace. Ing. Jan Juhás 733 100 510; juhas.jan@knauf.cz

Podlahy a podhledy z pohledu realizace. Ing. Jan Juhás 733 100 510; juhas.jan@knauf.cz z pohledu realizace Ing. Jan Juhás 733 100 510; juhas.jan@knauf.cz Základní funkce vodorovných konstrukcí: - Statická funkce nosná konstrukce - Estetická funkce podhledová část/užitné podlahové vrstvy

Více

Více pohodlí pro Váš domov

Více pohodlí pro Váš domov Více pohodlí pro Váš domov Profilový systém 5komorový systém se stavební hloubkou 70 mm elegantní, lehce zaoblené hrany provedení: s odsazeným nebo částečně odsazeným křídlem pohledová šířka 99 176 mm

Více

ARCHITECTURAL LIGHTING

ARCHITECTURAL LIGHTING ARCHITECTURAL 09 LIGHTING CORONA - záře, která fascinuje lidstvo od nepaměti... KATALOG MODERNÍ SVÍTIDLA M o d e r n í d e s i g n J e d n o d u c h o s t E l e g a n c e Ú s p o r n o s t CORONA, FRAME,

Více

ACTIV AIR ČISTÝ VZDUCH PO GENERACE

ACTIV AIR ČISTÝ VZDUCH PO GENERACE ACTIV AIR ČISTÝ VZDUCH PO GENERACE ČISTÝ VZDUCH PO GENERACE Stavební a konstrukční desky Rigips s technologií Activ Air zlepšují kvalitu vnitřního ovzduší. Obsahují totiž unikátní technologii Activ Air

Více

interiérové dveře a zárubně

interiérové dveře a zárubně interiérové dveře a zárubně Mezi největší přednosti dveří tohoto slavného italského výrobce patří specifický design, krásný povrch a vysoká kvalita zpracování i použitých materiálů. Dveře Ghizzi&Benatti

Více

VODOROVNÉ NOSNÉ KONSTRUKCE

VODOROVNÉ NOSNÉ KONSTRUKCE VODOROVNÉ NOSNÉ KONSTRUKCE STAVITELSTVÍ I. FAKULTA ARCHITEKTURY ČVUT PRAHA VODOROVNÉ NOSNÉ KONSTRUKCE Základní funkce a požadavky architektonická funkce a požadavky - variabilita vnitřního prostoru - estetická

Více

Rockfon Eclipse Design a akustika v jednom

Rockfon Eclipse Design a akustika v jednom Rockfon Eclipse Design a akustika v jednom Rockfon Eclipse Design a akustika v jednom Elegance volně zavěšeného podhledového prvku, Vysoká úroveň akustického komfortu, Různorodé použití; Rockfon Eclipse

Více

Ticho, prosím! Odborné semináře zaměřené na akustiku budov

Ticho, prosím! Odborné semináře zaměřené na akustiku budov Ticho, prosím! Odborné semináře zaměřené na akustiku budov Systémové řešení detailů z pohledu akustiky divize Rigips, Ing. Ludmila Mikolášová Obsah 1. Vzduchová neprůzvučnost 2. Zásady navrhování a montáže

Více

STYL. KVALITA. FUNKČNOST. SENDVIČOVÉ PANELY. Střešní. Stěnové.

STYL. KVALITA. FUNKČNOST. SENDVIČOVÉ PANELY. Střešní. Stěnové. SENDVIČOVÉ PANELY Střešní Stěnové Sendvičové panely Rozvoj průmyslu a konkurence, jakož i zvýšení ekologických požadavků na stavby, vyžaduje od investorů používání moderních materiálů při realizaci svých

Více

Jemný vzor tapet zjemňuje a rozechvívá okolní kov.

Jemný vzor tapet zjemňuje a rozechvívá okolní kov. bydlení ve vlnách Na první pohled zaujme nejen lagunovitou stěnou ložnice, propsanou do šatny, oblými zakončeními kuchyňské a předsíňové stěny, ale také celkovou barevnou kompozicí a členěním prostoru.

Více

Víceúčelové kulturní centrum Rožnov pod Radhoštěm

Víceúčelové kulturní centrum Rožnov pod Radhoštěm Víceúčelové kulturní centrum Rožnov pod Radhoštěm Seznam příloh 1. situace 1:1000, 1:500 2. půdorys 1. pp a 1. np 1:200 3. půdorys 2. a 3. np 1:200 4. půdorys 4. np a řezy 1:200 5. pohledy 1:200 6. perspektivy

Více

Konstrukční deska RigiStabil určená do nosných i nenosných konstrukcí nejen v dřevostavbách

Konstrukční deska RigiStabil určená do nosných i nenosných konstrukcí nejen v dřevostavbách Konstrukční deska RigiStabil určená do nosných i nenosných konstrukcí nejen v dřevostavbách konstrukční deska RigiStabil konstrukční sádrokartonová deska, která k tradičním výhodám klasického sádrokartonu

Více

Konstrukce K O N S T R U K C E V R S T E V 4/2012

Konstrukce K O N S T R U K C E V R S T E V 4/2012 K O N S T R U K C E V R S T E V 4/2012 Obsah 1 OBVODOVÁ STĚNA 1.1 Izolace minerální vlnou 1.2 Izolace měkkým dřevěným vláknem 1.3 Izolace celulózou 1.4 Izolace EPS 2 VNITŘNÍ STĚNA 2.1 CLT v pohledové jakosti

Více

O nás 3. Používané materiály a skladby 4. Difúzně otevřená konstrukce 5. Difúzně uzavřená konstrukce 6. Ukázky realizací v USA a ČR 7.

O nás 3. Používané materiály a skladby 4. Difúzně otevřená konstrukce 5. Difúzně uzavřená konstrukce 6. Ukázky realizací v USA a ČR 7. Obsah O nás 3 Používané materiály a skladby 4 Difúzně otevřená konstrukce 5 Difúzně uzavřená konstrukce 6 Ukázky realizací v USA a ČR 7 Typové domy 10 Kontaktní údaje 17 O nás VALA DŘEVOSTAVBY s.r.o. vyvíjí,

Více

MODULÁRNÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

MODULÁRNÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY 7822DV Základní principy Jedná se o třítřídní jednopodlažní mateřskou školu, která bude používána na více místech a objekt je tedy navržen s důrazem na aplikovatelnost pro různě členěný terén, jak pro

Více

NOVÉ DIVADLO: Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Českomoravský cement, a.s.

NOVÉ DIVADLO: Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Českomoravský cement, a.s. NOVÉ DIVADLO: Divadlo J. K. Tyla v Plzni Základní informace o stavbě První divadlo, které bylo v České republice postaveno od roku 1989, je celé zabaleno v našem betonu. Návštěvníky zve ke vstupu betonová

Více

Stavební systém EUROPANEL

Stavební systém EUROPANEL Stavební systém EUROPANEL snadné řešení stavebních zakázek Výrobce: EUROPANEL s.r.o. U Kolory 302 463 12 Liberec XXV Vesec Česká republika www.europanel.cz info@europanel.cz EUROPANEL s.r.o. 2017 Obsah

Více

str. 1/9 Rekonstrukce mezonetového bytu Autorská zpráva k projektu

str. 1/9 Rekonstrukce mezonetového bytu Autorská zpráva k projektu str. 1/9 Rekonstrukce mezonetového bytu Autorská zpráva k projektu Koncepce Mezonetový byt na pražských Vinohradech vznikl adaptací podkroví bytového domu a propojením jednotlivých podkrovních prostor.

Více

Akustické desky Gyptone BIG 4.07.30 4.07.38

Akustické desky Gyptone BIG 4.07.30 4.07.38 Akustické desky Gyptone BIG 4.07.30 4.07.38 Index zvukové pohltivosti 3 x = max. 900 mm 2.4 α w = 0,35 0,75 (dle vzoru a ) Koeficient potlačení hluku NRC 0,40 0,75 l = max. 600 mm 7 2.3 2.1 1 2.5 2.2 y

Více

Ecophon Solo. inspirace pro každého

Ecophon Solo. inspirace pro každého Ecophon Solo inspirace pro každého Když uvažujeme o zvukové absorpci, je systém Ecophon Solo tou nejlepší volbou. Je lehký, velmi snadno se instaluje a dodává stropu zcela jiné estetické hodnoty. V dnešní

Více

můj katalog nemovitostí

můj katalog nemovitostí můj katalog nemovitostí exkluzivní lokalita kvalita & design výjimečnost trvalá hodnota nadčasovost bezpečnost dětská hřiště služby pohodlí Do svého katalogu jste si vybrali tyto nemovitosti: nemovitost

Více

TECHNICKÁ ZPRÁVA A FOTODOKUMENTACE

TECHNICKÁ ZPRÁVA A FOTODOKUMENTACE TECHNICKÁ ZPRÁVA A OBSAH: 1. Účel objektu...2 2. Architektonické a dispoziční řešení...2 3. Kapacita, podlahová plocha...2 4. Stavebně technické a konstrukční řešení...2 5. Zhodnocení stávajícího stavu

Více

ČESKÁ VÝROBA NĚMECKÁ KONTROLA EVROPSKÁ KVALITA. Řešení skutečně pro každého. Program. conomy. Akce. www.deed.cz

ČESKÁ VÝROBA NĚMECKÁ KONTROLA EVROPSKÁ KVALITA. Řešení skutečně pro každého. Program. conomy. Akce. www.deed.cz ČESKÁ VÝROBA NĚMECKÁ KONTROLA EVROPSKÁ KVALITA Řešení skutečně pro každého Program Akce D.E.E.D. Dobře promyšlené varianty nízkoenergetických domů Ekonomicky výhodné vybavení v základní nabídce Ekologicky

Více

Nová výstavba i rekonstrukce objektů v městských památkových zónách musí být rychlá a šetrná k okolnímu historickému prostředí

Nová výstavba i rekonstrukce objektů v městských památkových zónách musí být rychlá a šetrná k okolnímu historickému prostředí Marcela Kukaňová, +420 731 613 618, marcela.kukanova, Kamila Čadková, +420 731 613 609, kamila.cadkova Nová výstavba i rekonstrukce objektů v městských památkových zónách musí být rychlá a šetrná k okolnímu

Více

ARCHITECTURAL LIGHTING

ARCHITECTURAL LIGHTING ARCHITECTURAL 09 LIGHTING CORONA - záře, která fascinuje lidstvo od nepaměti... KATALOG MODERNÍ SVÍTIDLA M o d e r n í d e s i g n J e d n o d u c h o s t E l e g a n c e Ú s p o r n o s t CORONA, FRAME,

Více

ul. Levá Jakub Hendrych / Jan Hendrych studie půdního bytu Praha 4 - Podolí 05.2010 1

ul. Levá Jakub Hendrych / Jan Hendrych studie půdního bytu Praha 4 - Podolí 05.2010 1 ul. Výchozí dv r ul. Levá 1 E F A B C D E F kuch. + jídelní prostor 20,7m obytný prostor 26,2m sport. kout 4,3m koupelna + wc 5,8m ložnice 11,8m ložnice 10,6m A' B' C' D' A B C D úložný prostor se zásobníkem

Více

Podlahy. podlahy. Akustické a tepelné izolace podlah kamennou vlnou

Podlahy. podlahy. Akustické a tepelné izolace podlah kamennou vlnou podlahy Podlahy Akustické a tepelné izolace podlah kamennou vlnou Jediný výrobce a prodejce izolace se specializací pouze na kamennou vlnu v České republice. PROVĚŘENO NA PROJEKTECH Izolace ROCKWOOL z

Více

Pozemní stavitelství. Nenosné stěny PŘÍČKY. Ing. Jana Pexová 01/2009

Pozemní stavitelství. Nenosné stěny PŘÍČKY. Ing. Jana Pexová 01/2009 Pozemní stavitelství Nenosné stěny PŘÍČKY Ing. Jana Pexová 01/2009 Doporučená a použitá literatura Normy ČSN: ČSN EN 1991-1 (73 00 35) Zatížení stavebních konstrukcí ČSN 73 05 40-2 Tepelná ochrana budov

Více

Lehké obvodové pláště. Miroslav Nyč

Lehké obvodové pláště. Miroslav Nyč Lehké obvodové pláště Miroslav Nyč 1 2 Co vlastně od obvodové obálky budovy očekáváme? Stavebně fyzikální vlastnosti (tepelná technika, akustika, požární bezpečnost, mechanická odolnost, stabilita) Ekonomicko

Více

1. Provozní areál s pozemky v obci Nové Dvory (k.ú. Chvalín)

1. Provozní areál s pozemky v obci Nové Dvory (k.ú. Chvalín) Ing. Aleš Klaudy, insolvenční správce dlužníka VLK cont s.r.o., identifikační číslo: 250 16 571, se sídlem Chvalín 25, 413 01 Nové Dvory nabízí k prodeji níže specifikované provozní areály: 1. Provozní

Více

17STRAN BUNGALOVY 11/14 MAREK OBTULOVIČ ČESKÝ ARCHITEKT, KTERÝ DOBYL VIETNAM NEJLEPŠÍ ENERGIE BYDLENÍ BEZ SCHODŮ SI ZAMILUJETE I VY

17STRAN BUNGALOVY 11/14 MAREK OBTULOVIČ ČESKÝ ARCHITEKT, KTERÝ DOBYL VIETNAM NEJLEPŠÍ ENERGIE BYDLENÍ BEZ SCHODŮ SI ZAMILUJETE I VY 19. ročník / listopad 2014 NEJČTENĚJŠÍ ČASOPIS O BYDLENÍ 11/14 www.dumazahrada.cz MAREK OBTULOVIČ ČESKÝ ARCHITEKT, KTERÝ DOBYL VIETNAM SPECIÁLNÍ TÉMA 17STRAN ENERGIE VELKOPLOŠNÉ VYTÁPĚNÍ ZMĚNA DODAVATELE

Více

OPTIMAL novinka. . plnohodnotné poschodí s plnou výškou. jednoduché m Kč Kč Kč EUROLINE 2016

OPTIMAL novinka. . plnohodnotné poschodí s plnou výškou. jednoduché m Kč Kč Kč EUROLINE 2016 OPTIMAL 1643 3 800 000 Kč 2 090 000 Kč 903 m 2 s garáží 1148 m 2 6798 m 3 1407 m 2 892 m 2 předpokl spotřeba energie za rok

Více

šíření hluku mezi jednotlivýmí prostory uvnitř budovy, např mezi sousedními byty, mezi jednotlivými hotelovými pokoji apod.

šíření hluku mezi jednotlivýmí prostory uvnitř budovy, např mezi sousedními byty, mezi jednotlivými hotelovými pokoji apod. 1 Akustika 1.1 Úvod VÝBORNÉ AKUSTICKÉ VLASTNOSTI Vnitřní pohoda při bydlení a při práci, bez vnějšího hluku, nebo bez hluku ze sousedních domů nebo místností se dnes již stává standardem. Proto je však

Více

LindabRoof systém pro přestřešení plochých střech

LindabRoof systém pro přestřešení plochých střech LindabRoof systém pro přestřešení plochých střech Problémy plochých střech... ...a naše řešení - chráněné užitným vzorem č.15151 ...představuje - komplexní systém šikmé střechy od jednoho dodavatele -

Více

DRYSTAR - KONSTRUKCE DO VLHKÝCH A MOKRÝCH MÍSTNOSTÍ

DRYSTAR - KONSTRUKCE DO VLHKÝCH A MOKRÝCH MÍSTNOSTÍ DRYSTAR - KONSTRUKCE DO VLHKÝCH A MOKRÝCH MÍSTNOSTÍ DRYSTAR - IDEÁLNÍ SYSTÉM DO VLHKÉHO PROSTŘEDÍ PROSTORY WELLNESS PROSTORY BAZÉNŮ KOUPELNY A WC Knauf DRYSTAR je spolehlivým řešením pro vlhké a mokré

Více

Technologické aspekty výstavby ze dřeva a materiálů na bázi dřeva v České republice

Technologické aspekty výstavby ze dřeva a materiálů na bázi dřeva v České republice Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně Lesnická a dřevařská fakulta Zdeňka Havířová Technologické aspekty výstavby ze dřeva a materiálů na bázi dřeva v České republice Zlín 14.10.2009 Téma semináře

Více

bytových jednotek a společných prostor

bytových jednotek a společných prostor Technická specifikace bytových jednotek a společných prostor Budovy E1 a E2 Konstrukce budovy Kostra základy a základová deska železobeton obvodové a vnitřní nosné zdi železobeton zdi mezi byty železobeton

Více

Konstrukční desky RigiStabil

Konstrukční desky RigiStabil Konstrukce z desek zpracování a montáž Zpracování i montáž desek RigiStabil vychází z pravidel pro montáž sádrovláknitých a sádrokartonových desek. Konstrukce příček, předstěn, podhledů i podkroví lze

Více

NABÍDKA PRONÁJMU VOLNÝCH PROSTOR

NABÍDKA PRONÁJMU VOLNÝCH PROSTOR NABÍDKA PRONÁJMU VOLNÝCH PROSTOR +420 461 568 148 Budovy a provozy na ul. Dimitrovova 6, NETEX 1) Kuchyně s jídelnou na st. p.č. 92/34 NABÍDKA PRONÁJMU VOLNÝCH PROSTOR Budova tvoří přední levou část objektu

Více

997 150, bez DPH. malý RD. 2+kk typ: 36. ALKA DOMKY s. r. o. bezplatná linka 800 801 802 www.alkadomky.cz STANDARDNÍ PROVEDENÍ DŘEVOSTAVBY NA KLÍČ

997 150, bez DPH. malý RD. 2+kk typ: 36. ALKA DOMKY s. r. o. bezplatná linka 800 801 802 www.alkadomky.cz STANDARDNÍ PROVEDENÍ DŘEVOSTAVBY NA KLÍČ 2013 STANDARDNÍ PROVEDENÍ DŘEVOSTAVBY NA KLÍČ Součástí katalogové ceny za vybudování rodinného domu neboli dřevostavby na klíč je tzv. standardní provedení, za které NEPLATÍTE NIC navíc. Kompletní hrubá

Více

OBSAH DOKUMENTACE: 1. Provoz. 2. Technické údaje. 3. Architektonické řešení. 4. Konstrukční řešení. 4.1 Svislé konstrukce nosné i nenosné

OBSAH DOKUMENTACE: 1. Provoz. 2. Technické údaje. 3. Architektonické řešení. 4. Konstrukční řešení. 4.1 Svislé konstrukce nosné i nenosné OBSAH DOKUMENTACE: 1. Provoz 2. Technické údaje 3. Architektonické řešení 4. Konstrukční řešení 4.1 Svislé konstrukce nosné i nenosné 4.2 Vodorovné konstrukce nosné 4.3 Vodorovné konstrukce nenosné 4.4

Více

VILA 1552. novinka. 186.3 m 2 / 283.8 m 2. 3 330 000 Kč. 26 870 Kč EUROLINE 2015. 2-podl. verz./3-podl. verz. obytné místnosti

VILA 1552. novinka. 186.3 m 2 / 283.8 m 2. 3 330 000 Kč. 26 870 Kč EUROLINE 2015. 2-podl. verz./3-podl. verz. obytné místnosti 1863 m 2 / 2838 m 2 PŘÍZEMÍ [celková plocha 913 m 2 ] POSCHODÍ 3np ALT [celková plocha 910 m 2 ] POSCHODÍ 2np [celková plocha 950/1015 m 2 ] 2-podl verz 3-podl verz 6 900 000 Kč 4 240 000 Kč 2-podl verz/3-podl

Více

KONSTRUKCE POZEMNÍCH STAVEB komplexní přehled

KONSTRUKCE POZEMNÍCH STAVEB komplexní přehled ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V PRAZE Fakulta stavební KONSTRUKCE POZEMNÍCH STAVEB komplexní přehled Petr Hájek, Ctislav Fiala Praha 2011 Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti

Více

TECHNOLOGICKÝ LIST. Přehled konstrukcí. Technologie montáže. 1. Kovová konstrukce: 600 (625) 400 (417) 300 (313)

TECHNOLOGICKÝ LIST. Přehled konstrukcí. Technologie montáže. 1. Kovová konstrukce: 600 (625) 400 (417) 300 (313) Konstrukce: Sádrokartonové stěny na CW 150 - Požární odolnost EI 60 - konstrukční výška v závislosti na roztečích CW profilů a druhu opláštění až 15,5 metru Přehled konstrukcí Kód Konstr. Opláštění Tloušťka

Více

REALIZACE VALMAX LED ECO S.R.O.

REALIZACE VALMAX LED ECO S.R.O. REALIZACE VALMAX LED ECO S.R.O. Nápady a typy pro Vaše osvětlení u Vás doma či v práci. Inspirujte se, realizaci už nechejte na nás. www.valmax.cz Osvětlení domácností Kuchyně Obývací pokoj Ložnice Koupelna

Více

RODINNÉ DOMY 47 MODERNÍCH RODINNÝCH DOMŮ

RODINNÉ DOMY 47 MODERNÍCH RODINNÝCH DOMŮ RODINNÉ DOMY 47 MODERNÍCH RODINNÝCH DOMŮ TYPOVÉ DOMY DEKHOME VÝBĚR DOMU Volba vhodného a plně vyhovujícího domu je s jistotou jednou ze starostí z kategorie těch příjemných. Na druhou stranu se však

Více

Modré akustické systémy

Modré akustické systémy Modré akustické systémy Příčky, předstěny a stropy Protihluková ochrana budov: Klid pro Vás i pro Vaše zákazníky Efektivní ochrana proti hluku ve stavbě je stále důležitějším tématem pro architekty a projektanty.

Více

Design interiéru a exteriéru

Design interiéru a exteriéru STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOST Design interiéru a exteriéru CAFFÉ BAR Intezimo. Zlatý dotyk. Aleš Grunza Kutná Hora 2012 1 Středoškolská odborná činnost Obor č. 11. Stavebnictví, architektura a design interiérů

Více

stavební úpravy MATEŘSKÉ ŠKOLY

stavební úpravy MATEŘSKÉ ŠKOLY technická zpráva - stavební část DOKUMENTACE PRO REALIZACI STAVBY stavební úpravy MŠ Ostašovská stavební úpravy MATEŘSKÉ ŠKOLY OSTAŠOVSKÁ Č.P. 100, LIBEREC XX - OSTAŠOV Vypracoval ing. Petr Trávníček počet

Více

Integrované operační středisko Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje CZ.1.06/3.4.00/

Integrované operační středisko Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje CZ.1.06/3.4.00/ Integrované operační středisko Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje CZ.1.06/3.4.00/11.07564 Název projektu: Integrované operační středisko Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje Projekt

Více

Vnitřní stěny Lehké montované stěny a předstěny

Vnitřní stěny Lehké montované stěny a předstěny Vnitřní stěny Lehké montované stěny a předstěny Vnitřní stěny CZ srpen 2010 Zvukově-izolační vlastnosti Mluvíme-li o zvuko-izolačních vlastnostech hovoříme vlastně o ochraně proti hluku. U vnitřních stěn

Více

TECHNICKÁ ZPRÁVA STATICKÁ ČÁST

TECHNICKÁ ZPRÁVA STATICKÁ ČÁST ČESKÉ VYSKOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V PRAZE FAKULTA STAVEBNÍ PROJEKT 4 - C KATEDRA OCELOVÝCH A DŘEVĚNÝCH KONSTRUKCÍ TECHNICKÁ ZPRÁVA STATICKÁ ČÁST VOJTĚCH MARTINEK 2011/2012 1. Základní informace o stavbě: Navrhovaná

Více

RODINNÝ DŮM V TŘEŠŇOVÉM HÁJI, INVESTOR DATUM

RODINNÝ DŮM V TŘEŠŇOVÉM HÁJI, INVESTOR DATUM RODINNÝ DŮM V TŘEŠŇOVÉM HÁJI, INVESTOR DATUM 8. 6. 016 OBSAH ZÁKLADNÍ ÚDAJE 01 0 03 04 05 06 07 08 09 10 11 1 PRŮVODNÍ ZPRÁVA SITUACE DISPOZICE - SCHÉMA PLOCH PŮDORYS 1.NP PŮDORYS.NP ŘEZY POHLEDY VIZUALIZACE

Více

EKOLINE Kč Kč Kč EKOLINE 1237 RODINNÉ DOMY EUROLINE m m 3

EKOLINE Kč Kč Kč EKOLINE 1237 RODINNÉ DOMY EUROLINE m m 3 EUROLINE SLOVAKIA 2012 EKOLINE 1237 4 20 000 Kč 2 20 000 Kč -10 000 Kč POSCHODÍ [plocha 1000 m 2 ] [plocha 1097 m 2 ] předpokl spotřeba energie za rok komfortní moderní dům navržený v souladu s moderními

Více

Akustické předsazené stěny Rigips. Akustické předsazené stěny spřažené Akustické perforované desky Gyptone BIG.

Akustické předsazené stěny Rigips. Akustické předsazené stěny spřažené Akustické perforované desky Gyptone BIG. Index zvukové pohltivosti α w = 0,35 0,75 (dle vzoru a dutiny) 2.1 3 600 mm 5 4.1 1 4.2 2.3 6 Maximální výška stěny (Při standardní rozteči profilu) H max = není omezena 7 6 2.3 Hmotnost konstrukce cca

Více

PRAKTIK 1515. novinka. 103.9 m 2. 2 990 000 Kč 1 820 000 Kč 26 870 Kč EUROLINE 2015

PRAKTIK 1515. novinka. 103.9 m 2. 2 990 000 Kč 1 820 000 Kč 26 870 Kč EUROLINE 2015 PRAKTIK 11 2 990 000 Kč 1 820 000 Kč 4 66 m 2 4834 m 3 1020 m 2 686 m 2 27 kwh/m 2 7840 m 40 jednoduchý, kompaktní a cenově dostupný dům vhodný zejména pro mladé rodiny navzdory malé zastavěné ploše má

Více

ENERGETICKY PASIVNÍ DOMY ATREA I NOVA... KLASIK... ALTERA... KOMPAKT... MODUS

ENERGETICKY PASIVNÍ DOMY ATREA I NOVA... KLASIK... ALTERA... KOMPAKT... MODUS ENERGETICKY PAIVNÍ DOMY ATREA I NOVA... KLAIK... ALTERA... KOMPAKT... MODU Inova... 10.7 m² Ložnice...... 16.7 m²... 13.6 m² Šatna... chodiště (schodištová hala)... 6.1 m²... 3.9 m²... 6.9 m² Podkroví

Více

Případová studie: Sociální byty v Rheims, Francie

Případová studie: Sociální byty v Rheims, Francie Případová studie: Sociální byty v Rheims, Francie Spřažená ocelová prutová konstrukce s betonovými stropními deskami, kombinovaná s lehkými ocelovými fasádními stěnami a příčkami, byla použita pro realizaci

Více

MOBILNÍ DOMY. Jan Řezáč

MOBILNÍ DOMY. Jan Řezáč MOBILNÍ DOMY Jan Řezáč MOBILNÍ DOMY jsou obydlí, umožňující transport z místa na místo Móda mobilního bydlení začala již ve 20. století ve Spojených státech amerických, a to především kvůli nutnosti často

Více

Rodinné domy Bungalov Line Pohodlí a nevšední zážitky

Rodinné domy Bungalov Line Pohodlí a nevšední zážitky Rodinné domy Bungalov Line Pohodlí a nevšední zážitky Bydlení v souladu s okolím Stále častěji se setkáváme s lidmi toužícími po intenzivnějším kontaktu se zahradou. Rodinné domy Bungalov Line společnosti

Více

Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební Kolín Pražská 112, Kolín 2

Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební Kolín Pražská 112, Kolín 2 Středoškolská technika 2012 Setkání a prezentace prací středoškolských studentů na ČVUT ARCHITEKTONICKÝ KONCEPT HOTELU V GOLFOVÉM AREÁLU ( DESIGN EXTERIÉRU, INTERIÉRU ) Martin Slánský Střední odborná škola

Více

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích. Institute of Technology And Business In České Budějovice

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích. Institute of Technology And Business In České Budějovice 6.ŠIKMÉ A STRMÉ STŘECHY PODHLEDOVÉ KONSTRUKCE Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích Institute of Technology And Business In České Budějovice Tento učební materiál vznikl v rámci projektu

Více

TECHNICKÁ SPECIFIKACE BYTOVÝCH JEDNOTEK A SPOLEČNÝCH PROSTOR

TECHNICKÁ SPECIFIKACE BYTOVÝCH JEDNOTEK A SPOLEČNÝCH PROSTOR TECHNICKÁ SPECIFIKACE BYTOVÝCH JEDNOTEK A SPOLEČNÝCH PROSTOR Budovy L, M, N, O Konstrukce budovy KONSTRUKCE základy a základová deska - železobeton nosné zdi železobeton nebo zdivo nenosné zdi a příčky

Více

Nabídka komerčního objektu v areálu DOB Centrum v Dobřichovicích. k prodeji. www.dob-invest.cz

Nabídka komerčního objektu v areálu DOB Centrum v Dobřichovicích. k prodeji. www.dob-invest.cz Aktuálně k prodeji Nabídka komerčního objektu v areálu DOB Centrum v Dobřichovicích připraveno pro wellness, fitcentrum, zdravotní služby (rehabilitace/ordinace) právě stavěno jako součást areálu s bydlením

Více

Realizační firma: Allegro, s.r.o. Objekt: Multikino Černý Most, Praha. BPB Trophy 1998 BPB Trophy 2000 BPB Trophy 2002 BPB Trophy 2004

Realizační firma: Allegro, s.r.o. Objekt: Multikino Černý Most, Praha. BPB Trophy 1998 BPB Trophy 2000 BPB Trophy 2002 BPB Trophy 2004 Soutěž BPB Trophy 2006 Soutěž BPB Trophy 2006 Soutěž BPB Trophy 2006 Soutěž BPB Trophy 2006 Soutěž BPB Trophy 2006 Soutěž BPB Trophy 2006 Vážení přátelé, právě držíte v rukou katalog, jehož posláním je

Více