Cyklus dokumentárních cestopisných filmů z exotických destinací 50 ocenění z prestižních mezinárodních festivalů Česká autorské dvojice Libor Špaček

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Cyklus dokumentárních cestopisných filmů z exotických destinací 50 ocenění z prestižních mezinárodních festivalů Česká autorské dvojice Libor Špaček"

Transkript

1 Mauricius, Bora Bora, Morea, Tahiti, Raiatea, S Nova Guinea, Maledivy, Mauricius, Bora Bora, Morea, Tahiti, Raiatea, Svatá Lucie, Francouzs Polynesie, Vanuatu, Papua Nova Guinea, Maled Mauricius, Bora Bora, Morea, Tahiti, Raiatea, S Nova Guinea, Maledivy, Mauricius, Bora Bora, Morea, Tahiti, Raiatea, Svatá Lucie, Francouzs Polynesie, Vanuatu, Papua Nova Guinea, Maled Mauricius, Bora Bora, Morea, Tahiti, Raiatea, S Nova Guinea, Maledivy, Mauricius, Bora Bora, Morea, Tahiti, Raiatea, Svatá Lucie, Francouzs Polynesie, Vanuatu, Papua Nova Guinea, Maled Mauricius, Bora Bora, Morea, Tahiti, Raiatea, S Nova Guinea, Maledivy, Mauricius, Bora Bora, Morea, Tahiti, Raiatea, Svatá Lucie, Francouzs Polynesie, Vanuatu, Papua Nova Guinea, Maled Mauricius, Bora Bora, Morea, Tahiti, Raiatea, S

2 Cyklus dokumentárních cestopisných filmů z exotických destinací 50 ocenění z prestižních mezinárodních festivalů Česká autorské dvojice Libor Špaček a Petra Doležalová

3 První útěk do přírody, jak je možné přeložit Escape to Nature, autorské dvojice Libor Špaček a Petra Doležalová směřoval v roce 2008 na Mauricius. Ostrov nabízel nádhernou přírodu, přátelské domorodce a barvitý podmořský svět. Po návratu následovala výstava velkoformátových fotografií. Zároveň se Petra s Liborem rozhodli z pořízených záběrů vytvořit dokumentární cestopisný film Útěk na Mauricius. V době dokončení Útěku na Mauricius se konal v Karlových Varech Mezinárodní festival turistických filmů Tourfilm. Kamarádi nás přesvědčili, že náš snímek nevypadá vůbec špatně, takže jsme ho přihlásili do soutěže. Nevím, jestli to bylo díky obrazovému materiálu, hudbě Michala Pavlíčka nebo propojení světů nad vodou a v oceánu, ale získali jsme druhou cenu a skončili jako nejlepší český film na festivalu, vzpomíná Libor Špaček. Tím ovšem spanilá cesta autorského páru teprve začala. Na úspěch z Karlových Varů navázalo prestižní ocenění dalšího jejich díla, krátkého filmu Podmořská opera, na Mezinárodním festivalu krátkých filmů v Anglii. Od té doby Libor a Petra stále do přírody utíkají a sbírají ceny z dalších a dalších významných festivalů. Předposlední z natočené série Útěků měl premiéru v New Yorku a v létě se bude promítat v australském Cairns.

4 Cyklus dokumentárních cestopisných filmů Série Útěky do přírody ukazuje, že o tuzemské cestopisy je ve světě zájem. Jen v letošním roce si tvůrci odvezli ocenění z festivalů v portugalské Sesimbře, New Yorku, Bulharska a Berlína. V loňském roce pak, mimo jiné, získali ceny v Srbsku, Los Angeles, Azerbajdžánu a Polsku, říká říká kreativní producentka České televize Alena Müllerová. Cyklus dokumentárních cestopisných filmů Escape to Nature / Útěk do přírody započal v roce 2008 Útěkem na Mauricius. Tento první dokument autorské dvojice Libor Špaček a Petra Doležalová záhy po svém dokončení obsadil skvělé druhé místo na 42. Mezinárodním festivalu turistických filmů Tourfilmu v Karlových Varech. Vzhledem k mimořádně povedenému startu, bylo zřejmé, že nebude vůbec od věci v útěcích do přírody pokračovat. Po Mauriciu následoval Útěk na Tahiti a jeho ostrovy. Poté se prchalo na Svatou Lucii, Vanuatu, mezi domorodé kmeny vyznávající krokodýlí kult na Papuu-Novou Guineu a naposledy loni na podzim na Maledivy. Nyní tedy cyklus Escape to Nature tvoří šest samostatných cestopisných filmů. Filmy zachycují život pod vodou, na souši i z ptačí perspektivy a to tak, aby si divák udělal představu o daných místech, jako by tam sám byl. Utíkáme z hektického světa do oblastí, kde ještě turismus nezničil staré kultury a jejich tradice a kde se při troše štěstí můžeme potopit do doposud neobjevených podmořských rájů. Oba světy pak svýma očima zprostředkováváme divákům, kteří nemají příležitost je poznat osobně. Protože co člověk nepozná, o to se nezajímá, a tak si ani neuvědomí, o co lidstvo může brzy přijít, vysvětluje Petra Doležalová hlavní hnací motiv jejich tvorby. Hudby k filmům se ujali nejrenomovanější čeští autoři a role mistra zvuku držitel dvou Českých lvů Jiří Klenka. Pod jednotlivými díly jsou podepsáni například Michal Pavlíček, Jiří Škorpík, Michal Dvořák a Vladivojna La Chia. Hlas průvodcům dokumentem propůjčují v české verzi Martin Stránský, Jitka Moučková a Vladimír Beneš. Filmy se prostřednictvím české a newyorské distribuční společnosti dostávají do televizního vysílání po celém světě. V Čechách a na Slovensku je diváci mohou sledovat i na obrazovkách České televize první tři díly dokonce již poněkolikáté. Celý cyklus šesti filmů uvádí nyní od konce května každou středu v hlavním vysílacím čase program ČT2.

5 Ocenění 50 ocenění z prestižních mezinárodních festivalů Nominace na Grand Prix Winner 2013 a 2014 na Comité International des Festivals du Film Touristique Dokumentární cestopisné filmy Escape to Nature získávají od dokončení prvního z nich významná ocenění na festivalech po celém světě. Jejich autoři jich nashromáždili již přes pět desítek! Mezi významná ocenění lze jen za poslední dva roky bezpochyby zařadit ta z US International Film & Video Festival v Kalifornii, z mezinárodního filmového festivalu Finisterra Arrabida Film Art & Tourism Festival v Portugalsku, festivalu turistických filmů Art&TUR, který se koná v Portu, New York Festivals 2015 World's Best Television & Films, berlínského mezinárodního festivalu The Golden City Gate, FilmArt ve Varšavě či Deauville Green Awards ve Francii. Již dvakrát byla díla Libora Špačka a Petry Doležalové také nominována na Comité International des Festivals du Film Touristique, zkráceně CIFFT, ve Vídni na jednu z nejprestižnějších cen Grand Prix Winner 2013 a 2014 v oblasti cestopisných filmů jako celosvětově nejlepší dokumentární film.

6 Cesta k filmu Pečlivý výběr destinace a měsíce příprav Více než čtvrt tuny techniky 3 měsíce práce na souši, lodi, pod vodu, ve vzduchu Aby i nové filmy dosahovaly na ocenění jako jejich šest předchůdců, je zapotřebí stále tvrdě pracovat. Každému dokumentu předchází pečlivá práce spojená s výběrem destinace. Na začátku jsou publikace, systematický sběr informacím a vyhledávání vhodných místních kontaktů, díky nimž je možné získat dosud nepořízené záběry jako třeba domorodý rituál zasvěcení na Papui-Nové Guineji, nad kterým žasnou i velmi znalí cestovatelé. Další fází je samotná příprava na cestu v podobě zabalení a odbavení více než čtvrt tuny techniky. Aktuálně se pro další pokračování připravují nové kamery s rozlišením 4K, které ve vyspělých zemích získává stále více příznivců. Vedle filmové a fotografické techniky je zapotřebí také profesionální potápěčské vybavení, speciální podvodní pouzdra a osvětlení a své místo mají i drony pro pořizování atraktivních záběrů ze vzduchu. V dané lokalitě se pracuje dva až tři měsíce, na ostrovech, na lodi, pod vodou i ve vzduchu. Natočený materiál se následně přiveze zpět do Čech a začnou postprodukční práce, připravuje se hudba a komentář. Poté se dílo představí veřejnosti.

7 Autorská dvojice Autorská dvojice Libor Špaček a Petra Doležalová se dala dohromady při pracovním setkání, kdy Petra připravovala s Liborem rozhovor do časopisu, a od této doby pravidelně utíkají. Bavili jsme se o mých cestách a zážitcích. Petra měla zkušenosti s focením ze severu, o kterém vydala knihu, zatímco mě baví hlavně Indický oceán a Pacifik. Potápění a focení pod vodou ji ale lákalo, a vzhledem k tomu, že jsem i instruktor potápění, dohodli jsme se, že to zkusí, vzpomíná Libor Špaček. Před první větší akcí jsme se dohodli na společné cestě na ostrovy v Indickém oceánu, že kdyby to Petře pod vodou nešlo, udělá spoustu fotek na souši. Chytila se ale na první pokus, fotografuje a k tomu píše texty a komentáře. Libor Špaček Petra Doležalová Útěk na Mauricius (2009) Útěk na Tahiti a jeho ostrovy (2011) Útěk na Svatou Lucii (2013) Útěk na Vanuatu (2014) Útěk na Papuu-Novou Guineu (2015) Útěk na Maledivy (2015) vystudoval Střední průmyslovou školu v Rychnově nad Kněžnou, koncem 90. let studoval fotografii v New Yorku. Od roku 1998 se věnuje potápění a fotografování. Jako instruktor potápění a podvodní fotograf procestoval kus světa. Jeho nejznámější fotografickou kolekcí je Underwater Fine Art Nudes (Umělecký akt pod vodou), která je průběžně nadále doplňována. Fotografie jsou vystavovány a publikovány po celém světě, kde získaly mnoho ocenění. V roce 2008 se chopil kamery, střihu a režie dokumentárních filmů a videoklipů. Spolupracuje i na dalších filmových projektech. vystudovala obor finance podniku na VUT v Brně a Media Relations na MJC v Kalifornii. Čtrnáctým rokem se věnuje produkci firemních časopisů a externě zajišťuje Public Relations pro automobilku Volvo v ČR. Poprvé své snímky představila v lednu 2007 v pražské galerii Karolinum na multimediální výstavě Doteky Severu, stejně nazvala i následnou knihu, v níž fotografie doplnila vlastní poezií a příběhy z cest. Má za sebou několik úspěšných výstav, její fotografie a příběhy z různých koutů světa publikuje u nás i v zahraničí. V projektu Escape to Nature se věnuje produkci, fotografii, píše komentáře, příběhy.

8 Partnerství Jednotlivé filmy by nemohly vzniknout bez partnerů a koproducentů, kteří se na celém procesu podílejí materiálně či finančně. Sedmým filmem z cyklu Escape to Nature bude Útěk na Kostariku. Dále plánujeme natáčení v Pacifiku, především na Markézách, Fidži, Cookových ostrovech a Samoi. Za podporu jsou partnerům dle jejich zájmu a rozsahu spolupráce nabídnuty benefity, mezi ty nejobvyklejší patří níže uvedené. Partnerské benefity využití symboliky v podobě Partner Escape to Nature ; použití symboliky partnera v materiálech Escape to Nature; využití fotografií pro vlastní grafiku a kalendáře; využití natočených materiálů pro vlastní spoty; promítání, prezentační akce, výstavy a besedy s autory; možnost účasti na části natáčení; technický a umělecký workshop; poděkování v titulcích filmu; product placement; partnerské odkazy při vysílání Českou televizí. Na partnerství záleží! V uplynulých letech nás podpořili:

9

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI Ostrava 2015 Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI úvod Ostrava je město, kde se kultura nejen konzumuje, ale kde také vzniká. V Ostravě vyrůstají, studují, žijí a tvoří

Více

Česká republika To letí!

Česká republika To letí! Česká republika To letí! Přírodní památka Pravčická brána Památka Ještěd Relax a zábava Teplice v Čechách Sport Koloběžky Klínovec Sport Sport Významné místo Praha Cyklookruh Poděbrady Památka Trosky Relax

Více

www.ttg.cz TRAVEL TRADE GAZETTE vydání Česká republika 31. března 2010 BUSINESS JAKO KAŽDÝ JINÝ

www.ttg.cz TRAVEL TRADE GAZETTE vydání Česká republika 31. března 2010 BUSINESS JAKO KAŽDÝ JINÝ 05 Pozvánka na workshop Ski in France 15 Rozhovor s viceguvernérkou TAT 05/10 www.ttg.cz TRAVEL TRADE GAZETTE vydání Česká republika 31. března 2010 BUSINESS JAKO KAŽDÝ JINÝ Že je Česko vyhledávaným cílem

Více

III. Koncepce podpory a rozvoje české kinematografie a filmového průmyslu 2011-2016

III. Koncepce podpory a rozvoje české kinematografie a filmového průmyslu 2011-2016 III. Koncepce podpory a rozvoje české kinematografie a filmového průmyslu 2011-2016 listopad 2010 Ministerstvo kultury 1 OBSAH PREAMBULE... 3 ÚVOD... 4 1 ANALÝZA SOUČASNÉHO STAVU... 6 1.1 KINEMATOGRAFIE

Více

Výroční zpráva. o činnosti, realizaci a výsledcích projektů za rok

Výroční zpráva. o činnosti, realizaci a výsledcích projektů za rok Výroční zpráva G a l e r i e m ě s t a P l z n ě o činnosti, realizaci a výsledcích projektů za rok 2011 Galerie města Plzně, o.p.s., Dominikánská 289/2, 301 00 Plzeň; IČ: 25234994, č.ú.: ČSOB: 158 804

Více

Jednou tu nové bloky budou... Cyklobusy budou jezdit i do Znojma Již 67 % Čechů je pro jádro Oranžový rok 2008 se rozběhl

Jednou tu nové bloky budou... Cyklobusy budou jezdit i do Znojma Již 67 % Čechů je pro jádro Oranžový rok 2008 se rozběhl Časopis Jaderné elektrárny Temelín n ročník XVI. n 3 / 2008 Jednou tu nové bloky budou... Cyklobusy budou jezdit i do Znojma Již 67 % Čechů je pro jádro Oranžový rok 2008 se rozběhl 2 OBSAH 4 JEDNOU TU

Více

Tomáš Gráf, Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy VŠB-Technická univerzita Ostrava

Tomáš Gráf, Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy VŠB-Technická univerzita Ostrava SBORNÍK PŘÍSPĚVKŮ Slovo úvodem Téma komunikace vědy začalo být v naší republice v posledních dvou letech velmi módní. Možná je to dáno skutečností, že je to problematika, která je podporována řadou projektů

Více

Zpráva o činnosti. Česká filmová komora, o.p.s. Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika

Zpráva o činnosti. Česká filmová komora, o.p.s. Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika Zpráva o činnosti Česká filmová komora, o.p.s 2006 Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika T: +420 221 105 209 F: +420 221 105 303 E: info@filmovakomora.cz www.filmovakomora.cz

Více

Slovo úvodem. V tomto čísle našeho bulletinu se věnujeme etwinningu z pohledu ředitelů

Slovo úvodem. V tomto čísle našeho bulletinu se věnujeme etwinningu z pohledu ředitelů Bulletin pro učitele a odbornou veřejnost o využití informačních technologií v evropském vzdělávání říjen 2011 Cílem bulletinu je přinášet inspirace z Evropy a evropské spolupráce v oblasti využívání informačních

Více

Radegast tým. Připraven na sezonu i digi éru ve složení: zleva Michal Kučera, Paul Barnett, Lenka Adámková, Karel Kraus a Martin Troup.

Radegast tým. Připraven na sezonu i digi éru ve složení: zleva Michal Kučera, Paul Barnett, Lenka Adámková, Karel Kraus a Martin Troup. firemní časopis společnosti Plzeňský Prazdroj číslo 3 / ročník 2013 Radegast tým Připraven na sezonu i digi éru ve složení: zleva Michal Kučera, Paul Barnett, Lenka Adámková, Karel Kraus a Martin Troup.

Více

TISKOVÁ ZPRÁVA. Mezinárodní filmový festival VODA MOŘE OCEÁNY 2014

TISKOVÁ ZPRÁVA. Mezinárodní filmový festival VODA MOŘE OCEÁNY 2014 TISKOVÁ ZPRÁVA Mezinárodní filmový festival VODA MOŘE OCEÁNY 2014 11.9. - 14. 9. 2014 Pro 11. ročník MFF VMO bylo vyhlášeno jako hlavní téma vraky. V soutěžní části je 30 snímků ze 12 zemí. MFF VMO tradičně

Více

?> www.salto-youth.net/otlas. otlas. Hledání zahraničních partnerů už není nic složitého... co najdete uvnitr. bulletin evropských príležitostí

?> www.salto-youth.net/otlas. otlas. Hledání zahraničních partnerů už není nic složitého... co najdete uvnitr. bulletin evropských príležitostí duben 2011 Ilustrační foto Hledání zahraničních partnerů už není nic složitého... Plánujete mezinárodní výměnu nebo chcete zorganizovat seminář, školení či konferenci s partnery ze zahraničí? Ve všech

Více

Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011

Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011 Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011 Výsledky byly schváleny Radou města Český Krumlov usnesením č. 70/5/2011 ze dne 14.2.2011 a Zastupitelstvem města

Více

Časopis Jaderné elektrárny Temelín ročník XVIII. 8 / 2010

Časopis Jaderné elektrárny Temelín ročník XVIII. 8 / 2010 Časopis Jaderné elektrárny Temelín ročník XVIII. 8 / 2010 Pečlivá příprava projektu se v budoucnu vyplatí Hranice třiceti tisíc návštěvníků překonána Oranžové učebny Nadace ČEZ pro jižní Čechy ČEZ zastavil

Více

Den s... Karlem Havlíčkem. Rozhovor s Miss České republiky Gabrielou Kratochvílovou. Fotbalový turnaj o pohár VŠFS Pod záštitou Antonína Panenky

Den s... Karlem Havlíčkem. Rozhovor s Miss České republiky Gabrielou Kratochvílovou. Fotbalový turnaj o pohár VŠFS Pod záštitou Antonína Panenky XADONIA OBČASNÍK STUDENTŮ, PEDAGOGŮ A PŘÍZNIVCŮ VYSOKÉ ŠKOLY FINANČNÍ A SPRÁVNÍ 01 2013 Den s... Karlem Havlíčkem Pracovní den s děkanem FES Strana 04 Rozhovor s Miss České republiky Gabrielou Kratochvílovou

Více

Institut tvůrčí fotografie. fpf slezské univerzity v opavě v letech 2006-2010

Institut tvůrčí fotografie. fpf slezské univerzity v opavě v letech 2006-2010 institut tvůrčí fotografie fpf slezské univerzity v opavě v letech 2006-2010 Marek Malůšek Slezská univerzita v Opavě Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě Institut tvůrčí fotografie Opava, 2012 Institut

Více

Ing. Roman Buryjan. Přál bych si, aby bylo méně manažerů a více leadrů. Muž, který ví, co chce

Ing. Roman Buryjan. Přál bych si, aby bylo méně manažerů a více leadrů. Muž, který ví, co chce www.freshtime.cz Muž, který ví, co chce březen 2015 Osobnosti tohoto vydání: Roman Buryjan Martin Chalupský Aleš Aldo Koláček Jiří Vlček Juraj Dvořák Ing. Roman Buryjan Přál bych si, aby bylo méně manažerů

Více

Zpravodaj pro incoming 12/2013

Zpravodaj pro incoming 12/2013 Zpravodaj pro incoming 12/2013 Obsah tohoto čísla: Novinky z PIS: Vánoce, Silvestr a Nový rok - Nový komunikační vizuální styl pro Prahu v oblasti cestovního ruchu - Nová doména pro oficiální turistický

Více

listopad 2014 www.zurnalmag.cz www.iborskapole.cz

listopad 2014 www.zurnalmag.cz www.iborskapole.cz listopad 2014 www.zurnalmag.cz www.iborskapole.cz OBSAH ŽURNÁL Slovo redaktora 4 5 Narozeniny Nákupního centra Borská pole Podzimní sklizeň AKCE MĚSÍCE Vánoční trhy na Krajském úřadě Plzeňského kraje

Více

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009 Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009 0 Obsah 1 Poslání organizace 4 2 Základní informace 5 Řídící orgány společnosti Ředitel společnosti 7 Zaměstnanci

Více

Výroční zpráva. Česká filmová komora, o.p.s. Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika

Výroční zpráva. Česká filmová komora, o.p.s. Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika Výroční zpráva Česká filmová komora, o.p.s 2009 Česká filmová komora, o.p.s. Národní 28 110 00 Praha 1 Česká republika T: +420 221 105 209 F: +420 221 105 303 E: info@filmovakomora.cz www.filmovakomora.cz

Více

Měsíčník MČ Praha 7 zdarma, červen 2015. Plánuj Prahu 7

Měsíčník MČ Praha 7 zdarma, červen 2015. Plánuj Prahu 7 Měsíčník MČ Praha 7 zdarma, červen 2015 Plánuj Prahu 7 2 www.hobulet.cz Hobulet červen 2015 Potkáváme je 3 Hobulet 6/2015 Měsíčník MČ Praha 7 3 Potkáváme je 4 Aktivní 7 8 Téma 12 Rozhovor 15 Inspirace

Více

CONTROL PRESS KIT. DISTRIBUCE: Zuzana Pudilová, info@aerofilms.cz, tel. 608 300 797 Aerofilms, s.r.o., Biskupcova 31, Praha 3 130 00

CONTROL PRESS KIT. DISTRIBUCE: Zuzana Pudilová, info@aerofilms.cz, tel. 608 300 797 Aerofilms, s.r.o., Biskupcova 31, Praha 3 130 00 CONTROL PRESS KIT Vlaštovičko moje milá, řekl Princ, vyprávíš mi opravdu pozoruhodné vě ci, ale nejpozoruhodnější ze všeho je utrpení lidí. Není větší záhady, než je bída. Rozle ť se nad moje město, Vlaštovičko,

Více

LADY N. Tajemná Papua. Divotvorné štěstí Soni Červené. Světové ekonomiky zblízka. Časopis Dámského investičního klubu České spořitelny léto 2014

LADY N. Tajemná Papua. Divotvorné štěstí Soni Červené. Světové ekonomiky zblízka. Časopis Dámského investičního klubu České spořitelny léto 2014 LADY N Časopis Dámského investičního klubu České spořitelny léto 2014 Divotvorné štěstí Soni Červené Světové ekonomiky zblízka Tajemná Papua Nové Audi S3 Limuzína 3S: Smyslná. Sportovní. Suverénní. Co

Více

Otevři si Plzeň. Aktuální informace o projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015

Otevři si Plzeň. Aktuální informace o projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 Otevři si Plzeň Aktuální informace o projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 Vydání říjen 2013 www.plzen2015.cz / www.facebook.com/pilsen2015 KULTURA EVROPA PLZEŇ 2015 PRESTIŽNÍ TITUL EVROPSKÉ

Více

foto: m-ark Budou mít návštěvníci Olomouce možnost vidět toto úchvatné panoráma na vlastní oči? Jak na nápady v cestovním ruchu Ivan Marek

foto: m-ark Budou mít návštěvníci Olomouce možnost vidět toto úchvatné panoráma na vlastní oči? Jak na nápady v cestovním ruchu Ivan Marek Budou mít návštěvníci Olomouce možnost vidět toto úchvatné panoráma na vlastní oči? Jak na nápady v cestovním ruchu Ivan Marek Ročně se ubytuje v Olomouckém kraji okolo 400 tisíc hostů. V Olomouci je to

Více

Nezávislý čtrnáctideník Blanenska. úvodník

Nezávislý čtrnáctideník Blanenska. úvodník www.monitor-bk.cz 20. ročník, číslo 22/2014 Chelčického 56 678 01 tel./fax: 516/410914 mobil 602/531832 Nezávislý čtrnáctideník Blanenska DDM v novém kabátě - str. 6 Šebrov - Kateřina Rožmitálova 6, info@realitymacocha.cz

Více

Evropský festival filozofie skončil. Představily se významné osobnosti

Evropský festival filozofie skončil. Představily se významné osobnosti Založeno roku 1919 16. června 2010 Ročník XXI. číslo 24 Cena: 12 Kč Dálným východem čtvrtek 17. 6. od 17 hodin ve Středisku ekologické výchovy Ostrůvek Velké Meziříčí cestopisná přednáška Radovana Jirků.

Více

Rozhovor. Martin Písařík: Moudré spoření: Předčí spořicí účty. Chtěl bych bydlet blízko vesnice a mít blízko do hospody.

Rozhovor. Martin Písařík: Moudré spoření: Předčí spořicí účty. Chtěl bych bydlet blízko vesnice a mít blízko do hospody. 01 2014 Magazín klientů Modré pyramidy www.modrapyramida.cz Rozhovor Martin Písařík: Chtěl bych bydlet blízko vesnice a mít blízko do hospody. Aplikace Finanční rádce Modré pyramidy pro ipad najdete na

Více

1 / 2015. Duha online: http://duha.mzk.cz. Informace o knihách a knihovnách z Moravy

1 / 2015. Duha online: http://duha.mzk.cz. Informace o knihách a knihovnách z Moravy Informace o knihách a knihovnách z Moravy studie/články veřejné knihovny medailon konference/akce informace pro knihovny z činnosti MZK recenze rozhovor 1 / 2015 Duha online: http://duha.mzk.cz Obsah Studie/články

Více