Sbírka básniček o škole. vznikla v rámci oslav stého výročí otevření ZŠ v Merklíně

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Sbírka básniček o škole. vznikla v rámci oslav stého výročí otevření ZŠ v Merklíně"

Transkript

1 Sbírka básniček o škole vznikla v rámci oslav stého výročí otevření ZŠ v Merklíně

2 Cesta do školy Andrea Harmáčková, 1.ročník Z Bukové do školy je to kus, proto nás vozí autobus. V šatně se pak převlékáme a do svých tříd pospícháme. Učíme se číst a psát, zpívat, cvičit, počítat. I když jsem jen prvňáček, už mám spoustu jedniček. Merklínská škola Jakub Vaňáč, 1.ročník V první třídě je to prima, umíme už trochu číst a psát, když je potřeba, tak i něco spočítat. Do školy se moc těšíme, občas s klukama skotačíme. Naučili jsme se spoustu věcí, i ty, které nám byli cizí. Hola,hola, paní učitelka už nás volá, musím chvátat do školy a nesmím zapomenout úkoly.

3 Škola Matouš Prach, 1.ročník Ve škole je spousta tříd, v každé třídě jistě klid. Svědomitý chlapec, děvče, špatné známky nese těžce. Učíme se nové věci, je to všechno třeba, přeci. Škola nás snad naučí nebo alespoň poučí. Škola Martin Fryželka, 1.ročník Na kopečku škola stojí, chodíme tam rádi do ní. Učíme se číst a psát, každý do ní chodí rád. Někdy taky kreslíme, do školy se těšíme.

4 Škola Dominik Hrdonka, 1.ročník Do školy já chodím rád, se školou jsem kamarád. Písmenka a číslice, už umím přečíst mamince. Nejlepší je tělocvik, potom jsem jako fík.

5 Školička Adéla Kudjáková, 1.ročník Do naší školičky, chodí rády dětičky. Učí se tam kreslit, psát, ale také počítat. Velcí,malí, dospělí, nemaj rádi pondělí. Pátek, to je bezva den, pojďte všichni honem ven. Po neděli je tu zas, školička, co vítá nás. Už je tomu mnoho let, co přišla na tento svět. Všichni, co ji dobře znají, rádi na ni vzpomínají. To, že už je stoletá, oznamujem do světa. Ať to vědí všechny děti, že k nim tato zpráva letí. Přijďte všichni, budem rádi, že k nám přijdou kamarádi.

6 Naše škola Jaroslav Sušanka, 1.ročník Škola, škola, školička, to je přeci hračička. Učíme se tam matiku, někdy děláme rotiku. Pak tam vstoupí učitel, utne tipec a hned všem zadá příklad z matiky, hned jsme všichni malinký. Poté přijdou jazyky, už jsme trochu veliký. Každý z nás má školu rád, je to velký kamarád. Zvládl to táta, máma, babička, přece škola, to je hračička. A ta naše merklínská, v celé obci, žlutá, jediná.

7 Škola Lucie Šteflová, 2. ročník Škola je jak velká kniha otevřená pro děti. A ta naše ta tu byla, už v minulém století. Ráno, když se nasnídáme, utíkáme do školy, vědomosti v hlavě máme, v sešitech zas úkoly. Je nás tu jak v lese stromů, sedneme si do lavic. Když nás pustí zvonek domů, umíme zas trochu víc. Až my jednou vyrosteme a budeme dospělí, svoje děti rádi dáme do Merklína do školy.

8 Naše škola Jan Kriegelstein, 2. ročník Jak je stará naše škola? To by nikdo neuhádl. Chodil do ní děda, táta, chodím do ní i já rád. Dozvím se tu spoustu věcí, je to hodně učení, zatím jsem jen malým klukem, jednou to však ocením. Učíme se číst a psát, běhat, skákat, počítat. Je to nejen hodně práce, umíme se také smát. Mám tu hodně kamarádů, proto jsem tu celkem rád. Nikde není přece psáno, že se máme školy bát.

9 Merklínská škola Vojtěch Naar, 2. ročník Už je tomu stovka let, co jeden den spatřil svět. Tenkrát začali stavět zdola, když skončili, byla z toho škola. Kdosi zvolal Tu zde ještě nemáme! Aspoň našim dětem něco předáme. Ať ta zpráva celým světem letí, v Merklíně je barák plný dětí. Od těch dob, co bydlí krávy v kravíně, existuje škola u nás v Merklíně. Kdo ji nezná, velmi prohlubuje, škola jenom chytré mozky produkuje. Kdo ve světě slavným chce dnes být, měl by jako základ naší školu mít.

10 Naše škola Barbora Hrdonková, 3. ročník Naše škola v Merklíně, je babička stoletá. My co do ní chodíme, pošleme přání do světa. Školní týden má pět dní, každý den se učíme, od pondělí do pátku, na víkend se těšíme. Učíme se matiku, při hudebce zpíváme, češtinu a tělocvik, my se rádi učíme. Rozbalíme svačiny, hurá ať jsou prázdniny!

11 Naše škola Dominik Lucák, 3.ročník Naše škola letos slaví, přejeme jí štěstí, zdraví. Aby nám ji opravili, a my tam dál chodili. Učíme se číst a psát, taky trochu počítat. Baví nás to velice, chodíme tam učit se.

12 Škola Hana Hajšmanová, 3. ročník Do základní školy chodím, na Přešticku v Merklíně. Od první třídy se tu učím, teď ve třetí třídě jsem. Škola hodně pamatuje, stojí už tu dlouho, letos sto let oslavuje a to je přece kouzlo. Kolik asi učitelů, tady dříve učilo? Kolik lavic obsazených dětmi tady sedělo? My jí za to zazpíváme, a na závěr zamáváme!

13 Naše škola Taťána Suchá, 4. ročník Všechny děti píšou rýmy, na tu naší školu, aby mohly oslaviti jejích 100 let spolu. Chodili tam máma, táta, kdysi taky děda, získávali informace, neb znalostí je třeba! U taťky si nejsem jistá, proč tam vlastně chodil, snad jen, aby tam zlobil! Naší školu stařičkou, oslavíme básničkou.

14 Škola Václav Hettler, 5. ročník Naše škola stoletá, chodila tam i prateta. Je to velký domeček, chodil tam i dědeček. Také máma, strejda, tety, chodily sem před pár lety. Nyní se tu já vzdělávám, vědomosti zde nabírám. Do školy se vždycky těším, protože se moc rád učím.

15 Škola Kateřina Szewczyková, 5. ročník Do školy už chodíme, všichni se tu učíme. Kluci, holky počítají o přestávce sváču mají. Zase zvoní další hoďka, budeme číst Karla Čapka. Čtení, psaní, počítání, ve škole je všechno k mání. Jedničky mám nejraději, doma se pak všichni smějí. Sem tam pětka vloudí se, pak jen doma učit se. Jsme ve škole všichni rádi, protože jsme kamarádi.

16 Merklínská škola Radka Mičková, 5. ročník Navštívíme dneska spolu, tu Merklínskou školu. Kde žáci s učiteli směle, vyzkouší, co kdo svede. Nauč se i násobilku, vždyť to trvá jenom chvilku. Nezapomeň na básničky, ty se hodí taky vždycky. Je lepší být dobrým žákem, než na hanbě poškolákem. Všechno dobré snažení. se ti brzy odmění.

17 Naše škola Petr Červený, 5. ročník Když se škola postavila, to vám bylo slávy. Za sto let tu vychovala mnohé české hlavy. Sto let školy oslavíme, vystoupení připravíme. Přednesení básničky, zazpíváme písničky. My do školy v Merklíně všichni rádi chodíme. Ve třídě se učíme, v tělocvičně cvičíme. O přestávce na chodbě také trochu zlobíme.

18 Naše škola David Mečl, 6. ročník Do školy já chodím rád, je tam i můj kamarád. Ve škole se učíme, proto my tam chodíme. Naučit se počítat a psát, všechny země poznávat, i ten cizí jazyk znát, prostě vědomosti nasbírat. Všechno se nám bude hodit, až sem nebudeme chodit, budeme už pracovat a na školu vzpomínat.

19 Naše škola Michal Hájek, 6. ročník My chodíme do školy a píšeme úkoly. Ve škole se učíme, počítáme, cvičíme. Naše škola má 100 let, stále krásná na pohled. Je to stará babička a přece je tak mladičká.

20 Oslavenkyně Vladěna Kroupová, 6. ročník Naše škola v Merklíně ta nás láká, jémine! Sjíždíme se zblízka, zdáli, abychom se učili češtinu a matiku, dějepis i fyziku. Ale také cvičíme a kantory zlobíme A když skončí školní rok, těšíme se napřesrok. Letos všichni slavíme 100 let školy v Merklíně.

21 Škola stoletá Ivana Stulíková, 7. ročník Když na školu se dívám, různé myšlenky mívám. Už tu stojí tak sto let, je zajímavá jak celý svět. Je tu dobrá nálada, za školou je zahrada, kde vysázené kedlubny, zaléváme ze studny. Škola žlutou barvu má, je to holka nádherná. Dva velké duby před školou, přestávku zapíjíme kolou. Všichni se hodně učíme, i na výlety jezdíme: na zámky a na hrady, k rybníku, na přehrady. Škola má tři východy, jedno patro a schody. Ve škole je tříd pět, stačí na to jen pár vět.

22 Naše stoletá dáma Libor Černý, 7. ročník Naše škola je už dáma stoletá, nikoho z nás zatím neleká. Naučí nás číst, psát a počítat, musíme však chodit včas. Má ráda děti hodné i ty nezbedné, občas se však těší na tiché poledne. Měli bychom si jí vážit, můžeme zde mnohé zažít.

23 Popletená básnička o škole Jan Bláha, 7. ročník Je to škola stoletá, všechno se mi zatím motá, mám já se dát na jazyky, nebo radši do fyziky??? Hrábě, vidle, motyka, mám jasno, jdu na zedníka!! Dveře, okna, obklady, to je hračka za chvíli. Do jídelny na svačinku a teď hurá pod peřinku. Je to báseň popletená, budiž ale ráda čtená.

24 Báseň o škole Michal Klička, 7. ročník Co je škola? To já ptám se. Škola jsou lavice plné dětí, které když zazvoní, ven ze třídy letí. O přestávce dovádějí, paní učitelky se zlostí chvějí. Začne - li hodina chemie, výbuch se třídou rozlije. Žáci spěchají k tabuli, aby zahnali neduhy. Škola se v základech třese, když běh se tělocvičnou nese.

25 100 let Daniel Tesárek, 7. ročník Seniorka stoletá pouští děti do světa. Naučí nás matiku, češtinu i fyziku Já ve škole sedím, jen nevěřícně hledím. Pokouším se vstřebat informace, ale jde to ztěžka Mám asi inteligenci ježka. Běhy, skoky, lehy! Pěkně bolí nohy. Laťka byla nejvýše, pan učitel to zapíše.

26 Škola a naši žáci poškoláci Michaela Mičková, 8. ročník Merklínské školičce bude 100 let, tak si básničku poslechněte hned!!! Marně o tom, marně sníš, školy se hned nezbavíš. Tak jaképak cavyky a zapomeň na triky. Je lepší znát abecedu a být vždycky trochu vpředu. Správná věc je zdvořilost, není jí však nikdy dost. Nauč se i násobilku, vždyť to trvá jenom chvilku. Je lepší být hodným žákem, než na hanbě poškolákem. Všechno dobré snažení, se ti brzy odmění.

27 Školo, školo Kristina Szewczyková, 8. ročník Školo, školo, školičko, k svačině mám jablíčko. Pojďte děti do školy, budete psát úkoly. Psaní, čtení, počítání, ve škole je všechno k mání. Až se trochu rozkoukáte, potom zapravdu všem dáte, že je tady učení, ale žádné mučení. Zeměpis mně nesedí, snad mi někdo poradí. Školo, školo, školičko, ty jsi naše zlatíčko. Naše škola 100 let stojí a všichni jí gratulují.

28 Naše škola David Marek, 8. ročník Před sto lety tahle škola nebyla tak starobylá. Byla nová, celá v záři, teď se jenom nově tváří. Chodil do ní jak můj děda, tak i máma, teta, ba i strejda. Neumím si představit, jak tu děda dostal kuli, když neuměl na tabuli vypočítat násobilku. Měl prostě slabou chvilku No, jak děda, tak i já do lavice usedám. Možná jednou i můj kluk bude tady potit chlup.

29 Merklínská škola Miroslav Bezděk, 9. ročník Kantoři ve škole nás učí, nám se zdá, že nás mučí. Na testy se chystáme, jedničky z nich nosíme. O přestávkách nezlobíme, radši pěkně posvačíme. Dřep, vztyk a pak klik, to je náš známý tělocvik. Figuru si velmi hlídáme, a tak na oběd spěcháme. Tahle škola už vše zná, protože celých sto let má.

30 Já a škola Štěpánka Valečková, 9. ročník Každé ráno vstávám hbitě, obléknu se okamžitě. Umyji se, posnídám, pak do školy pospíchám. Už při cestě autobusem, rozklepu se lehce strachem: určitě zas něco píšem. Ano, je to tak! Dneska testík z němčiny, zítra zkouška z češtiny. S fyzikou je těžká práce, z chemie se začnu kácet. Budova tu sto let stojí, každý rok se něco změní. Vymalujme každou třídu, na bílo jako školní křídu.

31 Naše škola slaví Michaela Tykalová, 9. ročník Naše škola sto let stojí, lidé se už o ni bojí. Že když přijde vichřice, uletí jí čepice. Nový kabát by jí slušel, avšak dotacím čas ušel. Nezbývá jí než se modlit, nebo na něj začít skrblit. Děti to moc nezajímá, poněvadž v ní švanda bývá. Více nežli finance, zajímaj je lívance. Z počítačů máme radost, ale jinde samá starost. Tělocvičnu malou máme, tak si radši zazpíváme. A tak přejme škole naší, ať sem přijdou žáci další. Učitelům kytičku, nebo hezkou písničku.

32 Škola Jana Hájková, 9. ročník Naše škola školička, žlutá je jak růžička. Už je tu sto let, krásná stále na pohled. Denně spolkne mnoho žáků, chytráků i poškoláků. Před vchodem dva strážci stojí, staré časy v sobě tají. Ve dne zpívá, raduje se, v noci spí a strachuje se. Aby ráno přišly znovu, děti, co milují svoji školu.

www.ric.cz www.ric.cz WWW.RIC.CZ www.ric.cz www.drclentilka.cz WWW.DRCLENTILKA.CZ www.drclentilka.cz www.drclentilka.cz www.rclanskroun.

www.ric.cz www.ric.cz WWW.RIC.CZ www.ric.cz www.drclentilka.cz WWW.DRCLENTILKA.CZ www.drclentilka.cz www.drclentilka.cz www.rclanskroun. JSEM SPECIÁLNÍ PEDAGOG A PRACUJI S FILÍPKEM, KTERÉMU JE ŠEST LET Je to jemný a citlivý chlapec, ale v malém okamžiku se dokáže proměnit ve velkého rošťáka. Jeho kukadlům se nedá odolat. Když se mi zrovna

Více

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm

Kdybych se stal starostou Frenštátu pod Radhoštěm Prázdniny den nultý Vyjdu ze školy a konečně se nadechnu prázdninového vzduchu. Večer si zajdem na večeři a pohár, ať je vysvědčení jakékoliv. Po vysvědčení půjdu na oběd. Jako vždycky asi bude segedínský

Více

9/2014. Rubriky: Aktuality Památkový inspektor Okénko do devítky Zvíře Zábava Výročí 30 let založení Ležákovky a spoustu dalších.

9/2014. Rubriky: Aktuality Památkový inspektor Okénko do devítky Zvíře Zábava Výročí 30 let založení Ležákovky a spoustu dalších. Rubriky: 9/2014 Aktuality Památkový inspektor Okénko do devítky Zvíře Zábava Výročí 30 let založení Ležákovky a spoustu dalších. ŠÉFREDATOR Zdeňka Nováková REDATOŘI Tereza Vránová Radek Bříza Nicola Mrkvičková

Více

Dvouměsíčník pro žáky, učitele, rodiče a přátele ZŠ Mikoláše Alše

Dvouměsíčník pro žáky, učitele, rodiče a přátele ZŠ Mikoláše Alše Alšík Dvouměsíčník pro žáky, učitele, rodiče a přátele ZŠ Mikoláše Alše 42013 2014 Alšík se nám zamiloval! Ano, je to tak. Zanedlouho tu bude květen, tedy máj lásky čas. Proto v našem zamilovaném speciálu

Více

MÁM SVŮJ SVĚT, ALE MÁM VÁS RÁD

MÁM SVŮJ SVĚT, ALE MÁM VÁS RÁD Jmenuji se Adam, v červnu mi budou čtyři roky a jsem autista. Jsem blonďatý chlapeček s modrýma očima. Nikdo by na první pohled neřekl, že jsem autista. Žiju si svůj život za sklem, nechápu váš svět, nevím

Více

Sborníček z posledních literárních a slohových prací žáků ZŠ J. Š Baara sestavila Mgr. Z. Ditrichová

Sborníček z posledních literárních a slohových prací žáků ZŠ J. Š Baara sestavila Mgr. Z. Ditrichová Sborníček z posledních literárních a slohových prací žáků ZŠ J. Š Baara sestavila Mgr. Z. Ditrichová Co s tím úkolem...? Ţe jsem báseň napsat měla, docela jsem zapomněla. Teď tu čumím na papír. Co mám

Více

Názory našich skvělých učitelů na 9.A

Názory našich skvělých učitelů na 9.A Úvodník: Všechno jednou končí a něco nového začíná. 9 let jsme strávili chozením každý všední den do školy. Ze začátku jsme byli ještě malí, roztomilí, pozorní a hlavně hodní! Pak to s námi začalo jít

Více

listopad 2014 listopad 2014 Speciální vydání třída oktáva

listopad 2014 listopad 2014 Speciální vydání třída oktáva Speciální vydání třída oktáva 1 ; Obsah Úvodník...str. 3 Praha ve střípcích i ve střepinách...str. 4 Strasti studentů......str. 5 Každodenní počty fejeton....str. 6 Životní styl maturanta......str. 7-8

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem ŠKOLÁK ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Číslo 3 Ročník sedmý 2014 Školní rok 2013/14 Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem Lidé spolu komunikují už odpradávna. Jako jediní ze zvířat jsme si ale vytvořili

Více

PROJEKT MALÝ PRINC 7. A

PROJEKT MALÝ PRINC 7. A PROJEKT MALÝ PRINC 7. A 2009/2010 Zdroj obrázku: http://2.bp.blogspot.com/_pjqdevlpajq/ryoldl2t8zi/aaaaaaaaaho/8xmyn B9MsxM/S226/Mal%C3%BD%2Bprinc.jpg 2 Tuto knihu tvoří výběr textů, které napsali žáci

Více

1/2007-2008. školní časopis 7. ZŠ Kolín. 6 medailí z Evropských atletických her dě. 5 korun. www.7zskolin.cz

1/2007-2008. školní časopis 7. ZŠ Kolín. 6 medailí z Evropských atletických her dě. 5 korun. www.7zskolin.cz Sporták www.7zskolin.cz školní časopis 7. ZŠ Kolín 1/2007-2008 5 korun 6 medailí z Evropských atletických her dě V úterý 18.září 2007 ve večerních hodinách byly na brněnském stadionu Pod Palackým vrchem

Více

Účinek slunečních paprsků na naše zdraví

Účinek slunečních paprsků na naše zdraví Účinek slunečních paprsků na naše zdraví Silné zuby a kosti Fotochemické účinky slunce na kůži mají za následek tvorbu vitaminu D. Prostřednictvím stravy dodáme svému organismu pouze čtvrtinu požadované

Více

Blahopřejeme Nikole ke skvělému úspěchu v této mimořádně prestižní soutěži.

Blahopřejeme Nikole ke skvělému úspěchu v této mimořádně prestižní soutěži. Institut dětí a mládeže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pořádal letos již 35. ročník národní soutěže dětského literárního projevu Náš svět. K naší velké radosti jsme se dozvěděli, že ve třetí

Více

ČAJDA v novém kabátě. Jaký by měl být učitel? Cestička do školy. začíná zápisem. www.zsheyrovskeho.cz

ČAJDA v novém kabátě. Jaký by měl být učitel? Cestička do školy. začíná zápisem. www.zsheyrovskeho.cz Občasník základní školy Olomouc, Heyrovského 33 školní rok 2014/15 Jaký by měl být učitel? Slohová práce úvaha Učitelská profese je sama o sobě dosti komplikovaná. Vždy jsem obdivovala, jak někteří učitelé

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS. se stali velmi populárními mezi našimi spolužáky. rok byl bohatý na zážitky, což zjistíte při pročítání našeho veleslavného časopisu.

ŠKOLNÍ ČASOPIS. se stali velmi populárními mezi našimi spolužáky. rok byl bohatý na zážitky, což zjistíte při pročítání našeho veleslavného časopisu. Úvodník Kolektiv jsme nebyli nejhorší. Dokázali jsme spojit všechny své síly a společně vytvořit náš časopis. V těchto pár listech se nám podařilo shrnout všechny naše zážitky a akce posledního roku na

Více

Sborník nejlepších literárních prací

Sborník nejlepších literárních prací Tajuplná Litovel Sborník nejlepších literárních prací O CENU JOSEFA JUNGMANNA 1. ročník 2012 Eva Nováková, 9.A Tajuplná Litovel svou minulost skrývá, odvál ji čas, v jejím nitru však stále přebývá.. Ivana

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 Z Mateřské školy Vlčnov Můj den se čtvrťáky Je pondělí 6. ledna. Po čtrnáctidenním volnu se již těším na moje děti ze čtvrté třídy mateřské

Více

Úvodní slovo OBSAH. Vítáme všechny čtenáře! Na obálce 2.čísla dělá parádu obrázek zimy, který malovala Klárka Urbanová ze 4.B.

Úvodní slovo OBSAH. Vítáme všechny čtenáře! Na obálce 2.čísla dělá parádu obrázek zimy, který malovala Klárka Urbanová ze 4.B. Úvodní slovo Vítáme všechny čtenáře! Vánoce u nás doma jsou nejkrásnější věc na světě. Na Štědrý večer se všichni těší, protože dostanou něco pod stromeček. A naše kočka Nellyna se taky těší, i když neví,

Více

Jaro už je v plném proudu.

Jaro už je v plném proudu. Jaro už je v plném proudu. Prázdniny Řada jsou z nás za už dveřmi vyhlíží a každý dokonce je už netrpělivě léto a vyhlíží. s ním Někdo oblíbené se podívá prázdniny. do daleké Ještě ciziny, než někdo se

Více

Úvod Loučení Loučení - básnička Prověřovací otázky pro deváťáky Charakteristika 9. třídy Poznáte, kdo je kdo? Z per našich žáků Výtvory žáků

Úvod Loučení Loučení - básnička Prověřovací otázky pro deváťáky Charakteristika 9. třídy Poznáte, kdo je kdo? Z per našich žáků Výtvory žáků 1 OBSAH Úvod..3 Loučení.4 Loučení - básnička 5 Prověřovací otázky pro deváťáky 6 11 Charakteristika 9. třídy 12-14 Poznáte, kdo je kdo?...15-17 Z per našich žáků..18-33 Výtvory žáků.34-42 2 Úvod Je tu

Více

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice ROSÍK Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO rosického občasníku žáků ZŠ Rosice * 22. 10. 2007 * ročník V * školní rok 2007/2008 * cena 15 Kč * Obsah: Akce, které se uskutečnily

Více

Obsah. Úvod 3. Akrostich.. 4. Letní básnění. 5. Léto.. 8. Úvahy 8.A. 9. Můj ideální svět. 12. Rozloučení 9. tříd. 13. Příběh přeplněný písmenkem P.

Obsah. Úvod 3. Akrostich.. 4. Letní básnění. 5. Léto.. 8. Úvahy 8.A. 9. Můj ideální svět. 12. Rozloučení 9. tříd. 13. Příběh přeplněný písmenkem P. Obsah Úvod 3 Akrostich.. 4 Letní básnění. 5 Léto.. 8 Úvahy 8.A. 9 Můj ideální svět. 12 Rozloučení 9. tříd. 13 Příběh přeplněný písmenkem P. 15 Test. 16 Křížovky 19 Osmisměrky.. 21 2 Úvod Milí žáci a učitelé,

Více

Mikuláš ve škole. listopad prosinec 2013. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem

Mikuláš ve škole. listopad prosinec 2013. Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem Mikuláš ve škole listopad prosinec 2013 Základní škola Bratrství Čechů a Slováků Bystřice pod Hostýnem Obsah Jen tak na okraj... 3 Na slovíčko... 4 Anketa... 5 Pod lupou... 6 Ekostránky... 8 Ekotým 2014...

Více

2. číslo prosinec 2011

2. číslo prosinec 2011 2. číslo prosinec 2011 ZŠ Pulická DOBRUŠKA Milí čtenáři! ÚVOD Zdravíčko přátelé! Určitě jste si všimli, že v 1. čísle našeho časopisu byl jiný nadpis, než je teď. A proč? Protože tento nadpis je víc IN!

Více

ŠKOLÁK. Co? To uţ jsou Vánoce? Michaela Horváthová. Vánoce jsou tady Katka Adamová. Číslo 2 Ročník pátý 2011

ŠKOLÁK. Co? To uţ jsou Vánoce? Michaela Horváthová. Vánoce jsou tady Katka Adamová. Číslo 2 Ročník pátý 2011 ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník pátý 2011 ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Co? To uţ jsou Vánoce? Michaela Horváthová Co? To uţ jsou Vánoce? Zase na nás po roce přijdou kladné emoce? Leze na mě vánoční nálada

Více

Cesta k hezké škole pokračuje

Cesta k hezké škole pokračuje Velikonoce 174 Den Země 177 O cestování 181 V tomto čísle nepřehlédněte: Rozhovor s Klárou 185 Praotec Čech 190 Víčka pomáhají 191 Cesta k hezké škole pokračuje Proč byla v některých třídách zalepená okna?

Více

Gymploviny. Rozdíly DEN DĚTÍ. 2. číslo časopis Školního parlamentu červen 2011. cena: 10 Kč

Gymploviny. Rozdíly DEN DĚTÍ. 2. číslo časopis Školního parlamentu červen 2011. cena: 10 Kč Gymploviny 2. číslo časopis Školního parlamentu červen 2011 cena: 10 Kč DEN DĚTÍ Rozdíly ANKETA MATURITA 2011 1 Rozhovor s Mgr. Petrem Štěpánkem Jak se cítíte jako nový učitel na gymnáziu? Já nejsem tak

Více

Básním ásníš ásníme. o přírodě a lásce

Básním ásníš ásníme. o přírodě a lásce Básním ásníš ásníme o přírodě a lásce Sborník nejlepších prací žáků Libereckého kraje z let 2006-2008 Všem, kteří pokoušejí krásu i ošklivost, tíhu i lehkost slova, všem, kteří vkládají své myšlenky na

Více

NÁRODNÍ SOUTĚŽ DĚTSKÉHO LITERÁRNÍHO PROJEVU - NÁŠ SVĚT

NÁRODNÍ SOUTĚŽ DĚTSKÉHO LITERÁRNÍHO PROJEVU - NÁŠ SVĚT NÁRODNÍ SOUTĚŽ DĚTSKÉHO LITERÁRNÍHO PROJEVU - NÁŠ SVĚT 36. ROČNÍK 2008/2009 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo ve školním roce 2008/09 v pořadí již 36. ročník Národní soutěže dětského

Více

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE ŠKOLNÍ ČASOPIS ROKU 2010 Úspěchy časopisu 3x VÍDEŇ Vánoční Vídeň pohledem redaktorek

Více