V naší školce Víte kde se máme rádi a kde jsme dobří kamarádi? V naší školce, školičce máme se jak v písničce.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "V naší školce Víte kde se máme rádi a kde jsme dobří kamarádi? V naší školce, školičce máme se jak v písničce."

Transkript

1 Básničky, říkadla a písničky Putování po MŠ Podtéma : Naše školka a okolí Školka Moc se těším do školky na kluky a na holky, budeme si spolu hrát, zpívat, cvičit, malovat. V naší školce Víte kde se máme rádi a kde jsme dobří kamarádi? V naší školce, školičce máme se jak v písničce. Pojďte všichni k nám Děti, děti pojďte sem, dokola si sesednem 2x Vzájemně se uchopíme, společně se pozdravíme, popřejem si hezký den. Dobrý den Dobrý den, dobrý den, dneska máme krásný den. Máme ruce na tleskání a nožičky na dupání (běhání). Dobrý den, dobrý den, dneska máme krásný den a vůbec zlobit nebudem. Prstíková říkanka všechny moje prsty, schovaly se v hrsti. Spočítám je hned, jedna, dva, tři, čtyři, pět.

2 Had leze z díry Had leze z díry, vystrkuje kníry. Bába se ho lekla, na kolena klekla. Nic se bábo nelekej, na kolena neklekej. Já jsem přece hodný had, já mám všechny děti rád. Kamarád Kamarád, kamarád, je to ten, koho mám rád. Pomůže mi poradí, po vláskách mě pohladí. Pan učitel Šel pan učitel, za ním pan ředitel. Zaklepal, zazvonil, utřel boty, už tam byl. Domov Za lesem je kopeček, na něm stojí domeček. U domečku zahrádka, na ní žijí zvířátka. V domečku já domov mám. Nežiju tam ale sám. Lidí je tam jako smetí: Máma s tátou, plno dětí, bráškové a sestřičky, taky obě babičky.

3 Dědové tam taky jsou, občas na nás hudrujou. Je nám tam všem hodně prima ať je léto, nebo zima. Občas přijdou kamarádi, máme se tam všichni rádi. Vařila myška kašičku. Kolo, kolo, mlýnský. Hry: Poznej svého kamaráda (podle oblečení, značky, povahy, podoby). Na molekuly Zlatá brána Písnička: Medvěd tančí Medvěd tančí, přitom bručí, medvíďata tančit učí. Brum, brum, brum brum, brum, brum skáče celý dům. Zpívejme si zpívejme Zpívejme si zpívejme a mějme se rádi. S písničkou je veseleji věřte kamarádi. Kdo si zpívá, krásu vidí, nikomu nic nezávidí. Proto všichni s písničkou zaplavme zem celičkou. Tů, tů, tů auto už je tu Tů, tů, tů auto už je tu. Pojeď mámo, pojeď s námi za chvíli jsme za horami. Tů, tů, tů auto už je tu.

4 Abys měla radost v líčku svezu tě až ke sluníčku. Tů, tů, tů auto už je tu. Píseň kamarádů Kdo jsi kamarád tak tleskej rukama (tlesk, tlesk)2x Kdo si kamarád a budeš rád, že si s námi můžeš hrát, tak tleskej rukama. (tleskej, dupej, luskej, mrkej)

5 Básničky, říkadla a písničky Putování po MŠ Podtéma:Pravidla slušného chování Srdíčkové pravidlo: máme se rádi Pusinkové pravidlo: umíme pozdravit, poděkovat, nekřičíme a co ještě? Vymyslí děti. Ručičkové pravidlo: hladíme se, lechtáme se, tleskáme, ale neplácáme! Paci, paci, pacičky. Kolo, kolo mlýnské. Ruka Každá ručka má prstíčky, zavřeme je do pěstičky. Bum, bum, na vrátka, to je krátká pohádka. Ručičky si spolu hrají, mnoho práce udělají. Bum, bum, na vrátka, to je krátká pohádka. Ruce a mýdlo To jsou prsty, to jsou dlaně, mýdlo s vodou patří na ně. A po mýdle dobré jídlo a po jídle zase mýdlo.

6 Básničky, říkadla a písničky Podimní putování Podtéma: Les stromy jehličnaté a listnaté, sběr listů, lesní zvířata Zdravíme tě podzime Žloutne listí, den se krátí, nikdo ani nevěří, že už krásné léto končí, podzim vchází do dveří. Ze stromů se hrušky smějí, jablíčka jsou červená. Podzim ten z nás pro každého na zahradě něco má. Hejna ptáků odlétají, naposled jim máváme, letí, letí pod oblaky do té dálky neznámé. Pole už jsou bez obilí, vítr na nich skotačí, každé ráno více studí, každý den je jinačí. A kdo zlatem zbarvil stráně, víme to, či nevíme? Je to podzim, krásný podzim, zdravíme tě podzime! Kouzelník podzim Padá listí, zlaté rudé. Je ho plná zahrada. A co potom padat bude, až to listí opadá? Potom bude padat sníh, co ho bude ve větvích. Co ho bude všude, všude. Jen to slunce bude rudé. Pavučina Ptal se pavouk pavouka, kdo že mu síť usoukal. Kdo tam dal ten drahokam co tak září do všech stran? To je moje pavučina.

7 Stejná jako každá jiná. Kapky rosy se v ní třpytí na páté a osmé niti. Ježci U dvou buků parta ježků pere se o koloběžku. Je to hrůza, milé děti, dnes se perou už potřetí. Nechte toho, uličníci, kárá máma Bodlina. Jen si vezmou koloběžku, rvačkou to vždy začíná. Botičky Ježčí máma s ježčím tátou pěšinkou si hezky šlapou, botičky si na to vzali, aby tolik nedupali. Myslivec Jdu si dlouhou cestou domů, krajem plným krásných stromů, mně i zvěř se klaní z dáli, jako svému panu králi, mé jméno je Palivec a jsem zdejší myslivec. Houba Nožička a klobouk k tomu, stojí si tu vedle stromu, stojí tu a neuhne, než ji někdo utrhne.

8 Medvěd Míša Lízal Míša, lízal med, na včelu si přitom sed, včelka se moc zlobila, žihadlo si zlomila. Míša křičí, oj, oj, oj, teď ho honí celý roj. Slůně Roste, roste strom, pod ním malý slon. Vítr fouká, listím třese, slůně říká: Nebojte se. V dálce zvoní zvon, usnul malý slon. Houbař Hádaly se houby, hádaly se v lese. Kterou z nich si houbař v košíku odnese. A už kráčí lesem houbař kudrnatý. Nevzal ani jednu, byly jedovatý. Smaženice Rostly houby, rostly v lese, dědeček je domů nese. Nese, nese v košíčku, ať potěší babičku. Nakrájí je na kousky, hříbky, lišky i klouzky. Potom přidá vajíčka, co nám snesla slepička. Ještě sůl a kmín.

9 Smaženici sním! Mňam! Písničky Běžel tudy zajíček Běží liška k Táboru Kapičky Dešťové kapičky dostaly nožičky, běhaly po plechu, dělaly neplechu. Kocour spal v okapu, plácly ho přes tlapu. Pásla ovečky Pásla ovečky v zeleném háječku, pásla ovečky v černém lese. Já na ni: dupy, dupy, dup, ona zas: cupy,cupy, cup. Houfem ovečky, seberte se všecky, houfem ovečky seberte se. Děvče pohání ovečky bělavé, sem tam pobíhá ovčácký pes. Já na ni: pomaloučku jen! Ona že z háje musí ven, že prý ovečkám neslouží lesíček, že prý ovečkám neslouží les.

10 Básničky, říkadla a písničky Podimní putování Podtéma:Ovoce, zelenina Jablíčlo Jablíčko, jablíčko, kulaté jak sluníčko. Sladké jako med, puso sněz ho hned. Foukej, foukej, větříčku Foukej, foukej, větříčku, shoď mi jednu hruštičku. Shoď mi jednu nebo dvě, budou sladké obě dvě. Malíř Vezmi žlutou tužku, namaluj mi hrušku. A pod hrušku talíř, sláva, ty jsi malíř! Pod jabloní Na stomě jsou jablíčka, co má ráda Anička. Čeká, čeká pod jabloní, jablíčka tak sladce voní. Větře, větře, větříčku, rozhoupej víc větvičku. Na ní visí jablíčka, co má ráda Anička. Hruška Spadla hruška zelená, rozbila si kolena. A teď pláče naříká, že jí šťáva utíká. Mrkvička

11 Kdo má chytrou hlavičku, denně chroupá mrkvičku. Je to zdravé na oči. S rýmou také zatočí. Do polévky salátu, zůstane i pro tátu. Medvídek, pejsek a kočička Běží medvěd po poli, přes ty naše brambory. Pejsek na něj kouká, kočka na něj mňouká. Písničky Měla babka čtyři jabka Koulelo se koulelo Šel zahradník do zahrady Cib, cib, cibulenka Pod naším okýnkem Lečo

12 Básničky, říkadla a písničky Podimní putování Podtéma:Výroba a pouštění draka Drak Ten náš dráček darebáček bublinkový ocas měl. Bublinky však popraskaly, či je někde zapomněl? Bude dráček darebáček zdravý zase jako buk, když mu ocas opravíte. Pomůže vám bublifuk.

13 Básničky, říkadla a písničky Zimní putování Podtéma:Zdraví a nemoc Moje tělo Levá ruka, pravá ruka, do dlaně ti prstík ťuká. Pěsti, lokty, ramena, hlava, břicho, kolena. Čelo, brada, nos. Honza chodí bos. Polámal se mraveneček Polámal se mraveneček, ví to celá obora... Mravenec sportovec Běží, běží mraveneček, běží vzhůru na kopeček, a z kopečka zase dolů, příště budem běhat spolu. Sirky Pozor, děti, na sirky, zapalují papírky, jak vyskočí plamínek, máme tu hned ohýnek. Boj s rýmou Vlezla na mě rýma, je mi pořád zima. Když je zimní plískanice, bacilů je mnohem více.

14 Zalezu si do postýlky, dám si čajík od maminky. Přikryju se peřinou, tak zvítězím nad rýmou. Písničky Medvědí trápení

15 Básničky, říkadla a písničky Zimní putování Podtéma:Masopust Zábava Jeden krůček doleva, jeden krůček doprava, otáčej se do kolečka, je to pěkná zábava.

16 Básničky, říkadla a písničky Zimní putování Podtéma:Advent Předvánoční básnička I když to tak nevypadá, na zimu teď přijde řada. Na blátě či na sněhu odříkáme koledu. Budem zdobit stromeček, budem čekat dáreček. Protože zas po roce přicházejí Vánoce! Na svatého Martina Na svatého Martina prý už zima začíná. Bílý mokrý sníh leží na polích. Prý přijede na koni podkovami zazvoní. A ten kůň je sníh, leží na polích! Koleda Běžela liška po ledu, ztratila klíček od medu, kdo ho má, ať ho dá, ať se liška nehněvá. Běžela liška k háji, hoňte si ji, páni!

17 Já ji honit nebudu, zmeškal bych koledu. Koleda, koleda Koleda, koleda, Štěpáne, co to neseš ve džbáně? Nesu, nesu koledu, upad sem s ní na ledu. Psi se na mě sběhli, koledu mi snědli. Co mám, smutný, dělati, musím jinou žebrati. Koledu mi dejte, jen se mi nesmějte. Koledu mi dali, přece se mi smáli. Štědrý den Stromečku, vstávej, ovoce dávej, umyj se, ustroj se, je Štědrý den! Sáně Anděl Páně zlámal sáně, svatý David dal je spravit, svatá Eva dala dřeva, svatá Tereza dala železa, svatý Jakub dal je okút, svatý Job na ně hop, svatý Jan vozil se na nich sám. V půlnoční hodinu V půlnoční hodinu anděl se zjevuje,

18 radostnou novinu pastýřům zvěstuje. Nebes Pán naplnil sliby své zajisté, Kristus se narodil z Matičky přečisté. Pastýři, vstávejte, pospěšte k Betlému, zprávu tu povězte na cestě každému. Vánoční stromeček Vánoční stromeček zavoněl v pokoji, maminka u stolu jablíčko rozkrojí. A když ho rozkrojí, uvidím hvězdičku, co byla schovaná v červeném jablíčku.

19 Básničky, říkadla a písničky Zimní putování Podtéma:Počasí, oblečení Sněhulákovy starosti Sněhulák stál na políčku, očkem šilhal po nebíčku. Zda nesvítí sluníčko, nerozhřeje mu bříško. Ty máš štěstí, sněhuláčku, na nebi je plno mráčků. Sluníčko se neusměje, tvoje bříško nerozhřeje.

20 Básničky, říkadla a písničky Letní putování Podtéma:Svátek matek Maminkovská škola Hele, mami, mezi náma: Budu jednou dobrá máma? Budu si vždy vědět rady, neděsit se ze záhady? Budu umět péct a vařit, bude se mi všechno dařit? Naučím se bolest sfouknout, hladit, těšit, vše prokouknout? Budu umět číst pohádky, řešit běžný dětský hádky? Budu velká, budu máma. Ale stačím na to sama? Hele, já mám dobrej nápad, začínám to asi chápat! Až já budu jednou velká, budeš moje učitelka! Založíme totiž spolu první maminkovskou školu! Pozveme tam všechny holky, co známe teď z naší školky. A tam nás, mami, mezi náma, naučíš, co zná jen máma! Tak co, mami? Upřímně! Zapracujem na firmě?!

21 Básničky, říkadla a písničky Podimní putování Podtéma:Rodina Máma pere Máma pere, drum, drum, drum, až se třese celý dům. Cachty, cachty, máchá prádlo, prádlo, které na zem spadlo s naší Káťou do bláta, když honila kůzlata. Cachty, cachty, ždímy, ždímy, nechoď nahá do té zimy. Máma pere, drum, drum, drum, až se třese celý dům. Moje mamko Tady moje mamko, tady stojím. Mrkla na mě žába, já se bojím. Mravenec tu leze na mou nožku, zž dává nožičky na punčošku. Šnek se tu teď schoval pod jeden list, pojď pro mě maminko, chtějí mě sníst. Prstová rodina To je máma, to je táta, to je bába,

22 to je děda, to je klouček malý vnouček.

KLUB SLŮNĚ. básničky, říkadla a písničky. Dobrý den Dobrý den, dobrý den, přejeme vám krásný den, dobrý den, dobrý den, my dnes zlobit nebudem.

KLUB SLŮNĚ. básničky, říkadla a písničky. Dobrý den Dobrý den, dobrý den, přejeme vám krásný den, dobrý den, dobrý den, my dnes zlobit nebudem. Dobrý den Dobrý den, dobrý den, přejeme vám krásný den, dobrý den, dobrý den, my dnes zlobit nebudem. Dobrý den,dobrý den, to byl dneska krásný den, dobrý den, dobrý den, nashledanou za týden. Zoubky Čistím

Více

Společně, ale každý podle svého II ( Metodika práci s dětmi se SVP vedoucí k jejich integraci- č. 3 )

Společně, ale každý podle svého II ( Metodika práci s dětmi se SVP vedoucí k jejich integraci- č. 3 ) Společně, ale každý podle svého II ( Metodika práci s dětmi se SVP vedoucí k jejich integraci- č. 3 ) Mgr. Jindřiška Gaďourková, Bc.Jana Nováková, Jana Lošťáková Střední škola a Základní škola Lipník nad

Více

Šimonovy pracovní listy 16

Šimonovy pracovní listy 16 www.predskolaci.cz Předškoláci.cz 2 / 60 www.predskolaci.cz Slovo úvodem Proč vznikla e-kniha Pohádky? Aby byla volně a zdarma šířena pro nekomerční účely. Komu je e- kniha určena? Všem, kteří věnují čas

Více

Metodická příručka logopedického nácviku

Metodická příručka logopedického nácviku Metodická příručka logopedického nácviku autor: Mgr. Dana Stoulilová OBSAH ÚVOD... 4 METODICKÝ MATERIÁL PRO NÁPRAVU ROTACISMU... 4 SKUPINA Č. 1 - R SE VYSKYTUJE VE SKUPINĚ PO SOUHLÁSCE NA ZAČÁTKU SLOV...

Více

VELKÉ A MALÉ V ŽIVOTĚ A VE SVĚTĚ

VELKÉ A MALÉ V ŽIVOTĚ A VE SVĚTĚ VELKÉ A MALÉ V ŽIVOTĚ A VE SVĚTĚ SBORNÍK VÍTĚZNÝCH PRACÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽE DĚTSKÝCH AUTORŮ ZLÍNSKÉHO KRAJE 2005/2006 VELKÉ A MALÉ V ŽIVOTĚ A VE SVĚTĚ SBORNÍK VÍTĚZNÝCH PRACÍ LITERÁRNÍ SOUTĚŽE DĚTSKÝCH

Více

PUNTÍKY KRÁLÍK HRÁBĚ BLUDIŠTĚ HOUSENKA LÍSTKY BALÓN PASTELKA STŘECHA CIHLY HOLČIČKA MĚSÍC HVĚZDY

PUNTÍKY KRÁLÍK HRÁBĚ BLUDIŠTĚ HOUSENKA LÍSTKY BALÓN PASTELKA STŘECHA CIHLY HOLČIČKA MĚSÍC HVĚZDY PUNTÍKY KRÁLÍK HRÁBĚ BLUDIŠTĚ HOUSENKA LÍSTKY BALÓN PASTELKA STŘECHA CIHLY HOLČIČKA MĚSÍC HVĚZDY Předškoláci.cz 2 / 60 www.predskolaci.cz Slovo úvodem Proč vznikla e-kniha Předškoláci.cz? Aby byla volně

Více

Já, myška Hryzalka. Kdo jsi ty? Žába Kuňkalka. Pojď, zůstaň se mnou. I přistěhovala se žába k myšce a žily v budce spolu. Přihopkal zajíc.

Já, myška Hryzalka. Kdo jsi ty? Žába Kuňkalka. Pojď, zůstaň se mnou. I přistěhovala se žába k myšce a žily v budce spolu. Přihopkal zajíc. Přílohy Vstupní test 1. ročník Budka... 2 Vstupní test 2. ročník Jak pekli kaštany... 6 Vstupní test 3. ročník O zvířátkách a loupežnících... 9 Vstupní test 4. a 5. ročník Léčení ještěchvilkíny... 12 Výstupní

Více

Zdravá záda. Cvičení na nestabilních pomůckách pro mateřské školy. Mgr. Petra Lustigová

Zdravá záda. Cvičení na nestabilních pomůckách pro mateřské školy. Mgr. Petra Lustigová Zdravá záda Cvičení na nestabilních pomůckách pro mateřské školy Mgr. Petra Lustigová Cvičení na nestabilních pomůckách pro mateřské školy (Vhodné pro děti ve věku 4 6 let) Obsah I. GYMNASTICKÝ MÍČ 4 1.

Více

Hlasová cvičení. Studijní materiál k přednáškám a cvičením Komunikativní dovednosti Zpracoval Ing. Mgr. Jiří Svoboda

Hlasová cvičení. Studijní materiál k přednáškám a cvičením Komunikativní dovednosti Zpracoval Ing. Mgr. Jiří Svoboda 2010 Hlasová cvičení Studijní materiál k přednáškám a cvičením Komunikativní dovednosti Zpracoval Ing. Mgr. Jiří Svoboda HLASOVÁ CVIČENÍ Zvládnutí hlasové techniky je nezbytným předpokladem každého člověka,

Více

Sborníček z posledních literárních a slohových prací žáků ZŠ J. Š Baara sestavila Mgr. Z. Ditrichová

Sborníček z posledních literárních a slohových prací žáků ZŠ J. Š Baara sestavila Mgr. Z. Ditrichová Sborníček z posledních literárních a slohových prací žáků ZŠ J. Š Baara sestavila Mgr. Z. Ditrichová Co s tím úkolem...? Ţe jsem báseň napsat měla, docela jsem zapomněla. Teď tu čumím na papír. Co mám

Více

MÁM SVŮJ SVĚT, ALE MÁM VÁS RÁD

MÁM SVŮJ SVĚT, ALE MÁM VÁS RÁD Jmenuji se Adam, v červnu mi budou čtyři roky a jsem autista. Jsem blonďatý chlapeček s modrýma očima. Nikdo by na první pohled neřekl, že jsem autista. Žiju si svůj život za sklem, nechápu váš svět, nevím

Více

Z DRAVA. Cvičení na nestabilních pomůckách pro mateřské školy. Mgr. Petra Lustigová

Z DRAVA. Cvičení na nestabilních pomůckách pro mateřské školy. Mgr. Petra Lustigová Z DRAVA Cvičení na nestabilních pomůckách pro mateřské školy Mgr. Petra Lustigová Z d r a v á CVIČENÍ NA NESTABILNÍCH POMŮCKÁCH PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY (Vhodné pro děti ve věku 4-6 let) 2. vydání PODĚKOVÁNÍ

Více

ŠKOLÁK. Co? To uţ jsou Vánoce? Michaela Horváthová. Vánoce jsou tady Katka Adamová. Číslo 2 Ročník pátý 2011

ŠKOLÁK. Co? To uţ jsou Vánoce? Michaela Horváthová. Vánoce jsou tady Katka Adamová. Číslo 2 Ročník pátý 2011 ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník pátý 2011 ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Co? To uţ jsou Vánoce? Michaela Horváthová Co? To uţ jsou Vánoce? Zase na nás po roce přijdou kladné emoce? Leze na mě vánoční nálada

Více

Adventní očekávání. Lenka Štveráčková a kolektiv

Adventní očekávání. Lenka Štveráčková a kolektiv Adventní očekávání Lenka Štveráčková a kolektiv Adventní očekávání - Lenka Štveráčková 2 www.mojebrisko.cz www.nasebatole.cz Slovo úvodem Těšíte se na vánoční svátky? Tvoříte s dětmi rádi? Nevíte, čím

Více

PROJEKT MALÝ PRINC 7. A

PROJEKT MALÝ PRINC 7. A PROJEKT MALÝ PRINC 7. A 2009/2010 Zdroj obrázku: http://2.bp.blogspot.com/_pjqdevlpajq/ryoldl2t8zi/aaaaaaaaaho/8xmyn B9MsxM/S226/Mal%C3%BD%2Bprinc.jpg 2 Tuto knihu tvoří výběr textů, které napsali žáci

Více

Mein erstes Tschechisch Lernspielbuch

Mein erstes Tschechisch Lernspielbuch Mein erstes Tschechisch Lernspielbuch Impressum Herausgeber NÖ Sprach-Kompetenzzentrum Autorin Lenka Večerka Gestaltung, Illustrationen GoMedia Werbeagentur Martin Seidenschwann, Philipp Uschan, Maria

Více

Dělání. Červená řeka. Amazonka. Ho ho Watanay - 1 - Interpret/autor: Princové jsou na draka/svěrák,uhlíř D G D G

Dělání. Červená řeka. Amazonka. Ho ho Watanay - 1 - Interpret/autor: Princové jsou na draka/svěrák,uhlíř D G D G mazonka Interpret/autor: Hop trop/ladislav "Huberťák" Kučera, Jaroslav "Samson" Lenk 1. Byly krásný naše plány, #mi mi byla jsi můj celej svět, Hmi čas je vzal a nechal rány, Hmi E starší jsme jen o pár

Více

3. Brouk (Wabi Daněk)

3. Brouk (Wabi Daněk) 1. riel (Wabi aněk / Ladislav Kučera) 3. Brouk (Wabi aněk) 1. mi mi mi mi mi mi mi mi Moje trenýrky pere riel, řek Pepa a k pasu sáh, mi mi mi 1. Ležím v trávě, p mi íseň v hlavě, po nose mi leze brouk,

Více

Eva Wagenknechtová 3.A O jahodové chaloupce

Eva Wagenknechtová 3.A O jahodové chaloupce Eva Wagenknechtová 3.A O jahodové chaloupce V jednom malém domečku žil otec a matka. Neměli žádné děti. Až jednou se probudili a u nohou matky bylo malé nemluvně. Dali mu jméno Lili. Dorůstala a byla hezčí

Více

ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ ŠKOLNÍ BRAVÍČKO

ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ ŠKOLNÍ BRAVÍČKO ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ Prosinec 2013 leden 2014 ŠKOLNÍ BRAVÍČKO Milí čtenáři, kamarádi, přátelé, tak zase po roce máme tu Vánoce. Pokusíme se vás naladit vánočně laděným

Více

Básním ásníš ásníme. o přírodě a lásce

Básním ásníš ásníme. o přírodě a lásce Básním ásníš ásníme o přírodě a lásce Sborník nejlepších prací žáků Libereckého kraje z let 2006-2008 Všem, kteří pokoušejí krásu i ošklivost, tíhu i lehkost slova, všem, kteří vkládají své myšlenky na

Více

Jsem své mamince velmi vděčná, že si vedla deník a já nyní mohu psát už od mého narození.

Jsem své mamince velmi vděčná, že si vedla deník a já nyní mohu psát už od mého narození. Životní příběh. Jsem své mamince velmi vděčná, že si vedla deník a já nyní mohu psát už od mého narození. Moje maminka dlouho toužila po dítěti. Ve čtyřiceti osmi letech se její sen splnil. V Pražské nemocnici

Více

Pohádky, říkanky, úkoly Audioknihy

Pohádky, říkanky, úkoly Audioknihy Jaro 2015 Pohádky, říkanky, úkoly Audioknihy Illustrations Vendula Hegerová Soutěž slepte konce podle velikosti vajíčka Editorial Vážení rodiče, katalog Pohádková školka, který právě držíte v ruce, je

Více

48 4. 8. s k s a k u a t u s t k s ý k ý o d o d d í d l í l Ostrava

48 4. 8. s k s a k u a t u s t k s ý k ý o d o d d í d l í l Ostrava 48. skautský oddíl 48. skautský oddíl Ostrava Tři kříže... 26 Už to nenapravím... 30 V bufetu... 14 Velrybářská výprava... 54 Vlčácký (hudsonský) šífy... 65 Vojanda... 24 Vzhůru bratři... 56 Zachraňte

Více

1 Zdroj: www.vasedeti.cz

1 Zdroj: www.vasedeti.cz Vánoční fakta... 3 Co jsou to vlastně Vánoce?... 3 Vánoce po staročesku... 3 Štědrý večer... 5 Vánoční vzpomínání... 8 Přišel k nám zas, ten sváteční čas... 8 Vánoční rozjímání... 14 Smutný vánoční stromeček...

Více

Malý školní kalendář. (Marek Binder, Kristýna Novotná, Tomáš Sonnberger, Eliška Zikešová, 9. A)

Malý školní kalendář. (Marek Binder, Kristýna Novotná, Tomáš Sonnberger, Eliška Zikešová, 9. A) Malý školní kalendář (Marek Binder, Kristýna Novotná, Tomáš Sonnberger, Eliška Zikešová, 9. A) ZŠ a MŠ J. Š. Baara 2012/2013 Podzimní den Podzim je období, kdy se krátí dny a noci se prodlužují. Stromy

Více

Úvodní slovo OBSAH. Vítáme všechny čtenáře! Na obálce 2.čísla dělá parádu obrázek zimy, který malovala Klárka Urbanová ze 4.B.

Úvodní slovo OBSAH. Vítáme všechny čtenáře! Na obálce 2.čísla dělá parádu obrázek zimy, který malovala Klárka Urbanová ze 4.B. Úvodní slovo Vítáme všechny čtenáře! Vánoce u nás doma jsou nejkrásnější věc na světě. Na Štědrý večer se všichni těší, protože dostanou něco pod stromeček. A naše kočka Nellyna se taky těší, i když neví,

Více

ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ ŠKOLNÍ BRAVÍČKO

ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY WWW.ZSPKRALIKY.CZ ŠKOLNÍ BRAVÍČKO ZŠ PRAKTICKÁ A ZŠ SPECIÁLNÍ KRÁLÍKY duben 2013 květen 2013 WWW.ZSPKRALIKY.CZ ŠKOLNÍ BRAVÍČKO Milí čtenáři, kamarádi, přátelé, Máme tu květen máj, lásky čas, ale i předzvěst blížícího se školního roku.

Více

Karel Poláček Bylo nás pět

Karel Poláček Bylo nás pět Karel Poláček Bylo nás pět Do školy chodím každý den kolem jednopatrového domu, na kterém je štít s nápisem Martin Bejval. A pod tím jest tiskacím písmem napsáno: Povoznictví a obchod uhlím. Ten nápis

Více

Almanach 6.ročníku recitační soutěže Veselá básnička

Almanach 6.ročníku recitační soutěže Veselá básnička Obsah Strana 1. Školní kolo komise a celkové výsledky. 3 2. Školní kolo kategorie 1.třídy.. 4-5 3. Školní kolo kategorie 2.třídy.. 6-7 4. Školní kolo kategorie 3.třídy.. 8-10 5. Školní kolo kategorie 4.třídy..

Více