Úvodník. Ahoj holky a kluci,

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Úvodník. Ahoj holky a kluci,"

Transkript

1

2 Úvodník Ahoj holky a kluci, březnové číslo časopisu je na světě. Vyšlo sice trochu později, než jsme původně zamýšleli, ale nám prostě trochu déle trvalo, než jsme se po jarních prázdninách nastartovali a dali znovu do práce. Nyní už jsme ale v plné síle připraveni vás informovat o tom, co se na naší škole dělo, děje a bude dít. To nejaktuálnější shrnuje v úvodu Rosťa Procházka. Celebritou tohoto čísla z řad pedagogů je pan učitel Stanislav Palatka, s nímž udělali rozhovor Jan Stanislav a Pavel Šareš. Celebritou z řad žáků školy je v tomto čísle Simča Pevná z 5. A, která je nadějnou cvičenkou sportovního aerobiku, má za sebou spoustu významných úspěchů v České republice i zahraničí a my věříme, že to tato milá holčina dotáhne hodně daleko. Nejen aerobikem ovšem žije naše škola! Jako tradičně vám díky Hance Křivánkové představíme další hokejisty ZŠ Pražská. Hlavním tématem tohoto čísla jsou Zimní olympijské hry v Soči. Víme, že už je dávno po nich, nicméně nám přišlo důležité je v našem časopise zmínit, shrnout všechny úspěchy, kterých jsme na nich dosáhli (a že jich bylo!) a taky se zeptat vás, jestli jste ZOH vůbec sledovali a komu jste nejvíc fandili. Navíc toto téma není až tak neaktuální, jak by se mohlo na první pohled znát. Od 7. do 16. března totiž probíhá paralympiáda, která s olympiádou úzce souvisí. Že nevíte, co to paralympiáda je? Zalistuje v tomto čísle a brzy budete zase o trochu chytřejší! Rubriku připravily Míša Dočkalová, Kája Pirožková a Natálka Bartošíková. V učitelském šuplíku opětovně zalovila paní učitelka Jana Sovišová a vylovila zlatou rybku. Tedy ne ona, ale král Michala Řeznika v pohádce, kterou sám sepsal. Pokud se chcete inspirovat, co je dobré si přát, až takovou zlatou rybku ulovíte vy, přečtěte si ji! Již po druhé vám také přinášíme informace o těch nejmenších z našich řad žácích prvních tříd. Ondrovi Trochtovi a Danovi Křesťanovi z 9. B poskytli prvňáčci krátké rozhovory a ochotně zapózovali před objektivy fotoaparátu. Máte špatnou náladu a nevíte, jak si ji o přestávce zlepšit? Dan Sýkora má lék a vyhledal pro vás vtipy přímo ze školních lavic. No a pro toho, kdo by se o přestávce nudil, připravila Katka Dohnalová zábavnou obrázkovou tajenku a dokonce i sudoku. Na závěr potom již tradičně stránka věnovaná cizím jazykům. ALE POZOR, TÍM TO TENTOKRÁT NEKONČÍ! Máme tu speciální bonus deskovou hru v němčině, kterou si pro vás připravili Tereza Hortová, Nikola Kuchařová, Honza Vojtěch a Ondřej Benáček pod vedením paní učitelky Jany Sovišové v rámci kroužku němčiny. Hra je určena hráčům druhého stupně, tudíž všechny třídy druhého stupně obdrží k časopisu také balíček kartiček spolu s pravidly hry, kde se dočtete, jak se touto zábavnou cestou dovědět něco více o německy mluvících zemích. Pak už potřebujete jen figurky a kostky. Also viel Glück im Spiel a hezké počtení! Vaše redakce

3 Aktuálně z naší školy Aktuality na webu naší školy sledoval Rosťa Procházka ze 7. B. Trochu jinou prvouku zažily nedávno děti z 1. B. Prokopův dědeček, myslivec, přišel si s dětmi popovídat o jaru v přírodě. Vyprávěl s nadšením o tom, co se děje v lese v tomto období a dětem zodpověděl všechny zvídavé dotazy. Největší úspěch však mělo přinesené paroží, na které si děti mohly i sáhnout. O přestávce se o svůj zážitek podělily i s kamarády z 1. A. Pohlazení po duši připravili porotě i obecenstvu recitátoři svými výkony v okresním kole recitační soutěže Dětská scéna, které se konalo V I. kategorii uspěla v silné konkurenci Sofie Filáková z 2. B a za svůj přednes básně o koťátku získala čestné uznání poroty. Stejné ocenění v II. kategorii si odnesla také děvčata z odloučeného pracoviště na Slovenské Elena Gregorová ze 4. C za báseň Angličané a Marie Špačková z 5. B za procítěné podání básně Co když je zahrádka malá. Všem zúčastněným recitátorům z naší školy děkujeme za reprezentaci a oceněným děvčatům blahopřejeme k jejich úspěchu. Ač se u nás němčina učí jako druhý cizí jazyk, máme velmi dobré výsledky. Terezka Hortová z 9. A vyhrála okresní kolo a postoupila do kola krajského. I tam si vedla skvěle a obsadila velmi pěkné 4. místo. Terezko, blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy! Und viel Spaß beim Deutschlernen! V pátek se uskutečnilo okresní kolo Olympiády v anglickém jazyce. Naši školu zde reprezentovali Natálie Bartošíková ze 7. A v kategorii mladších a Štěpán Balík z 8. A v kategorii starších. Oběma patří velký dík za skvěle odvedenou práci. Natálie Bartošíková se umístila na 10. místě a Štěpánu Balíkovi uteklo o jeden bod místo třetí. Gratulujeme k dosaženým výsledkům a doufáme, že jak Natálka, tak Štěpán budou v reprezentaci naší školy i nadále pokračovat. V 5. ročníku celostátní soutěže ve Finanční gramotnosti naše družstvo druhého stupně ve složení Lukáš Mudrych, Václav Cvach a Petr Čech obsadilo v okresním kole třetí místo. Je vidět, že finanční gramotnost nám po dvou letech, kdy je součástí našeho vzdělávacího programu, začíná přinášet ovoce. Děkujeme, kluci.

4 Rozhovor s celebritou Je vždy samý vtípek (což dokazuje i toto interview) a zaručeně jej poznáte podle ležérního rozcuchu na hlavě. Uhodli jste. Tentokrát se naši redaktoři, Jan Stanislav a Pavel Šareš ze 7. A, vydali za panem učitelem Stanislavem Palatkou. Na ZŠ Pražská učí celou řadu předmětů a nedávno tomu byl rok, co na školu nastoupil. Kdyby nebyl učitelem, věnoval by se nejraději ale to už vám prozradí následující řádky. Proč jste si vybral zrovna fyziku a přírodopis? Co vás k tomu vedlo? Přírodopis jsem si vybral, protože jsem měl velmi dobrou učitelku na střední škole. Ta ve mně dokázala vzbudit pocit, že mě něco naučila, tudíž že něco umím. A fyzika, ta mi byla přidělena. Kolik máte volného času a jak ho trávíte? Volného času moc nemám. Lidé okolo mě se postarají o to, abych ho neměl vůbec, anebo mě nějak nasměrují k jeho náplni. Když ho ale mám, tak ho trávím různě. Třeba si čtu, podívám se na nějaký kratší film, věnuji se nějaké pohybové aktivitě, hudbě nebo jdu na procházku do přírody. Jsem rád, když mi vychází sledovat aktuální dění u nás i ve světě. Čím byste chtěl být, kdybyste nebyl učitelem? Hudebníkem. Hudebním skladatelem nebo muzikantem, který hraje a vystupuje před publikem, natáčí ve studiu. Změnila se vaše představa o učení od té doby, co jste začal učit? Když jsem úplně začínal, velmi rychle jsem poznal, že to není tak, jak jsem si to předtím představoval. A od té doby se to změnilo jen zlehka. Řekněte nejlepší a nejhorší vlastnost u vašich žáků, všeobecně. Nejhorší je, když dokážou dotáhnout míru spolupráce na hodnotu čistokrevné nuly. A nejlepší je to, že dokážou být velmi bohatým, dosud nevyčerpaným zdrojem pro zasmání. Kolik času trávíte přípravou na své hodiny? V průměru je to okolo 10 hodin týdně. Což je asi o 10 hodin víc, než bych nutně potřeboval.

5 Ve zdravém těle zdravý duch! V minulých číslech časopisu na ZŠ Pražská jsme se věnovali hokeji a tenisu, tedy sportům, v nichž na naší škole dominují především kluci. Abychom tento nepoměr vyrovnali, věnujeme tentokrát tuto rubriku sportu, v němž u nás vynikají především dívky. Řeč je o aerobiku. Díky Filipu Rejzkovi z 5. A, který naši redakci upozornil na velký úspěch své spolužačky Simči Pevné na nedávno konané soutěži v rakouském Stockerau, jsme se rozhodli vypátrat, kdo se tomuto sportu na ZŠ Pražská věnuje. Zároveň vám přinášíme i pár informací o tomto na oko velmi pěkném, nicméně náročném sportu. Aerobik je kondiční cvičení při hudbě, které zvyšuje výkonnost a vytrvalost lidského těla. Vznikl v USA v 60. letech 20. století a rychle se rozšířil do celého světa. U nás došlo k velkému rozmachu tohoto sportu hlavně po roce 1989 zásluhou Olgy Šípkové, která v roce 1997 v australském Sydney vyhrála Mistrovství světa v aerobiku. Aerobik má dnes řadu forem a podob. Existuje step aerobik, posilovací aerobik (P-class), taneční aerobik (dance aerobik), kick box aerobik nebo třeba aqua aerobik, který si můžete zacvičit ve vodě. Speciálně upravený aerobik pro soutěžní podmínky se jmenuje sportovní aerobik. Cvičí ho vrcholoví sportovci, jednotlivci, dvojice i větší skupiny. Vyznačuje se náročnými cviky, které vyžadují sílu, obratnost a velkou pohyblivost. No a právě jedna cvičenka té nejnáročnější formy aerobiku, je žákyní 5. A. Simča Pevná začala s aerobikem, když jí byly pouhé čtyři roky. Babička tehdy objevila kurz pro nadějné sportovkyně a rodiče Simču do kroužku začali vodit. Dnes trénuje třikrát až čtyřikrát týdně vždy dvě hodiny. Často také jezdí na soutěže. Cvičí buď ve skupině, nebo single (sama), což ji baví o trochu víc. Ačkoli ji aerobik stojí spoustu volného času, nelituje. Mezi aerobičkami má totiž spoustu kamarádek. Jejím největším úspěchem je 3. místo z mistrovství světa. Nedávno získala dvě zlaté medaile na soutěži v rakouském Stockerau a uvidíme, co za medaile si přiveze nyní o víkendu ze Zlína, kam se spolu s ostatními cvičenkami aerobiku pod vedením Nely Mandátové chystají. SIMI, DRŽÍME TI PĚSTI!!! Simča je sice jediná, která aerobik na naší škole cvičí na profesionální úrovni. Nicméně není jediná, která se tomuto sportu věnuje. Příznivce má tento sport i mezi žákyněmi pátých, čtvrtých a druhých tříd, které se schází pravidelně v pátek po vyučování, aby si společně pod vedením Marie Andresové v prostorách naší školy (v učebně HV na prvním stupni) zacvičily. Do aerobiku tak chodí třeba Hanka Minaříková, Katka Roubcová, Natálka Marečková, Karolína Sýkorová, Veronika Kvapilová, Lenka Píglová, Terezka Faktorová, Ema Kovářová a Aneta Kocárková. Holky se shodují, že je cvičení moc baví, pěkně si při něm protáhnou těla ztuhlá ze školních lavic a vždy odchází s úsměvem domů.

6 Fandíme našim sportovcům! Hanka Křivánková z 9. B vyrazila i nyní mezi hokejisty, aby vám představila další z nich. Tak tady jsou budoucí hráči české hokejové reprezentace! TOMÁŠ PIGL Jak dlouho hraješ hokej? Na jakou stranu máš hokejku? Jaké máš postavení v hokeji? Baví tě hokej? Kdo tě přivedl k hokeji? Jaké máš číslo dresu? Jak často máte tréninky? Od 4 let. Levá. Útočník. Jo. Táta. 7 Pětkrát týdně. VOJTĚCH KONEČNÝ Jak dlouho hraješ hokej? Na jakou stranu máš hokejku? Jaké máš postavení v hokeji? Baví tě hokej? Kdo tě přivedl k hokeji? Jaké máš číslo dresu? Jak často máte tréninky? Od 4 let. Pravá. Obránce. Jasný. Táta. 13 Pondělí až pátek.

7 Naše téma: ZOH V SOČI - NAŠI VÍTĚZOVÉ Vzpomenete si, co jste dělali o jarních prázdninách? Kromě toho, že spousta z vás určitě vyrazila na hory, jak jsme vám radili v minulém čísle časopisu, jste určitě také seděli před televizními obrazovkami, na tvářích měli namalovanou vlajku naší republiky a fandili jste českým sportovcům! Od 6. do 23. února se totiž konaly se Zimní olympijské hry v Soči, kterým se chceme věnovat na následujících dvou stranách. Kromě toho, že si shrneme úspěchy, kterých česká výprava dosáhla, řekneme vám i něco o historii olympijských her a prozradíme, co je to paralympiáda, kterou můžete sledovat v televizi ještě dnes! Rubriku připravily holky ze 7. A - Karolína Pirožková, Míša Dočkalová a Natálie Bartošíková. EVA SAMKOVÁ SPORT: SNOWBOARD Disciplína: Snowboardcross Narození: Výška: 171 cm Trenér: Jakub Flejšar a Marek Jelínek LETOS VYBOJOVALA ZLATOU MEDAILI MARTINA SÁBLÍKOVÁ SPORT: RYCHLOBRUSLENÍ Disciplína:1500m, 3000m, 5000m Narození: Výška: 171 cm Trenér: Petr Novák LETOS VYBOJOVALA ZLATOU A STŘÍBRNOU MEDAILI ONDŘEJ MORAVEC SPORT: BIATLON Disciplína: Sprint, stíhací závod, vytrvalostní závod, závod s hromadným startem, štafeta Narození: Výška: 181 cm Trenér: Ondřej Rybář LETOS VYBOJOVAL STŘÍBRNOU A BRONZOVOU MEDAILI

8 Naše téma: ZOH V SOČI - NAŠI VÍTĚZOVÉ GABRIELA SOUKALOVÁ SPORT: BIATLON Disciplína: Sprint, stíhací závod, vytrvalostní závod, závod s hromadným startem, štafeta Narození: Výška:169cm Trenér: Karel Soukal LETOS VYBOJOVALA STŘÍBRNOU MEDAILI JAROSLAV SOUKUP SPORT: BIATLON Disciplína: Sprint, stíhací závod, Vytrvalostní závod, závod s hromadným startem, štafeta Narození: Výška: 184 cm Trenér: Marek Lejsek a Marian Málek LETOS VYBOJOVAL BRONZOVOU MEDAILI VERONIKA VÍTKOVÁ GABRIELA SOUKALOVÁ JAROSLAV SOUKUP ONDŘEJ MORAVEC SPORT: BIATLON Disciplína: smíšená štafeta LETOS VYJOVALI STŘÍBRNOU MEDAILI

9 Naše téma: HISTORIE OLYMPIÁDY A PARALYMPIÁDA Olympijské hry jsou mezinárodní soutěž v mnoha různých disciplínách a sportech, za účasti sportovců z celého světa, které se pořádají jednou za čtyři roky. Tyto hry se konaly již ve starém Řecku v Olympii na poloostrově Peloponés. Podle pověsti je založil Héraklés. Mohli se jich účastnit jen muži a potom, co se olympijských her potají účastnila i žena, museli všichni muži soutěžit nahatí. Ke každým olympijským hrám patří slavnostní zahájení (tzv. zahajovací ceremoniál), kde musí vystoupit hlava státu a zazní hymna pořádající země, a slavnostní zakončení (tzv. závěrečný ceremoniál), kde zazní řecká hymna na počest založení OH. Letní olympijské hry byly znovuobnoveny v roce 1896 a zimní olympijské hry potom v roce Konají se jednou za čtyři roky a takto se střídají pořád do kola. Olympijská přísaha je slavnostní slib, který skládají sportovci a rozhodčí při slavnostním zahájení, sportovec při podpisu přihlášky a nový člen MOV. Olympijské kruhy jsou největším symbolem olympiády. Šest barev (počítá se i bílý podklad) má představovat barvy všech národů světa. Olympijská vlajka poprvé zavlála při 6. Olympijském kongresu v roce 1914 a na olympijském stadionu v roce Součástí historické vlajky je i olympijské heslo Citius, Altius, Fortius (Rychleji, výše, silněji), které vyjadřuje úsilí o neustálý pokrok. SLOVNÍČEK MOV - Mezinárodní Olympijský Výbor NOV - Národní Olympijský Výbor LOH - Letní Olympijské Hry ZOH - Zimní Olympijské Hry PARALYMPIJSKÉ HRY Paralympijské hry (paralympiáda) je olympiáda pro ty, kteří jsou trvale odkázaní na vozík nebo jsou jinak handicapovaní. Paralympiáda se koná vždy po olympijských hrách, letos v Soči od 7. do 16. března. Českou republiku tu reprezentovali sportovci v alpském lyžování a sledge hokeji.

10 ANKETA: Sledovali jste olympiádu? Komu jste nejvíc fandili? A díváte se na paralympiádu? Jste sami aktivní sportovci? Rosťa Procházka, 7. B Olympiádu jsem sledoval, hlavně hokej, biatlon a rychlobruslení. Nejvíc jsem fandil asi Gabriele Soukalové. Z paralympiády jsem viděl jen úvodní zahájení. Já hraju fotbal za Oblekovice. Trénujeme dvakrát týdně. Loni jsme byli první v okrese. Marcela Řezková, 9. A Olympiádu jsem sledovala, hlavně hokej, a českým hokejistům tedy ještě vedle Šárky Záhrobské (Strachové) jsem taky nejvíc fandila. Neměla jsem ale čas sledovat úplně všechny zápasy. Paralympiádu nesleduji. Já hraju basket. Scházíme se třikrát týdně v hale TJ Veverky. Nikola Kosíková, 9. A Z olympiády jsem sledovala hlavně hokej a potom taky jízdy na snowboardech. Nejvíc jsem fandila Šárce Záhrobské (Strachové) a Martině Sáblíkové. Paralympiádu nesleduji. Já si ráda občas zacvičím doma, ale nikde pravidelně žádný sport nedělám. Štěpán Balík, 8. A Na olympiádu jsem se díval skoro každý den, hlavně na biatlon a rychlobruslení. Mým favoritem byl Ondřej Moravec. Paralympiádu moc nesleduju. Já hraju basketbal ve škole. Hráváme dvakrát týdně. Naposledy jsme skončili na třetím místě na basketbalovém turnaji ve škole.

11 Z učitelských šuplíků Kdo by neměl rád pohádky! My vám jednu krásnou přinášíme. Jejím autorem je Michal Řeznik ze 7. B. Do časopisu nám ji doporučila paní učitelka Jana Sovišová. Michal pohádku napsal doma, když ho napadlo, že tři kouzelná přání, která se většinou v pohádkových příbězích objevují, by se dala využít mnohem chytřeji, než na záchranu jedné princezny nebo získání několika měšců dukátů. Inu, posuďte sami, jak dobře si král Michala Řezníka přál. Král a jeho přání Byl jednou jeden hodný a moudrý král, měl tři syny, kteří byli pravým opakem svého otce. Byli zlí a hloupí. Jednou se šel král podívat do kuchyně, jak jim tam jde práce od ruky. Hlavní kuchař říká: Vítejte, pane králi, dnes jsem se rozhodl připravit vám k obědu pečenou rybu. Kterou si vyberete? A nabídl mu tři druhy ryb. Král si je prohlížel a zalíbila se mu jedna velká. Tahle se mi líbí, připrav mi ji, prosím, k obědu, řekl král. Ne, prosím, ne! Splním ti tři přání, když mě pustíš do čisté vody. Jen mě, prosím, nezabij! vykřikla ryba. Král se podivil a povídá: Tři přání, říkáš? Jenže já mám více trápení než přání. Už vím, co si budu přát! Šel ke královskému rybníku, pustil rybu a říká své přání: Přeji si mít nekonečně mnoho přání, abych mohl vše zařídit. Ryba mu přání musela splnit, protože to slíbila. Tady máš kouzelnou šupinku, stačí si ji dát na ruku, něco si přát a políbit ji. Král to ihned vyzkoušel a přál si, aby se ryba měla dobře. Pak usedl na trůn a přál si, aby jeho tři synové byli moudří, krásní a hlavně hodní. Ihned, jak to král dořekl, se jeho zlí synové změnili tak, jak si přál, s radostí k němu přiběhli a volali: Tatínku, máme tě rádi. Král je přivítal a začal přemýšlet o dalším přání. Protože bylo v jeho království hodně chudých a hladových, přál si, aby měli hojnost jídla a úrody. Král si pořád přál různé věci, až ho ta velká moc zaslepila a stal se z něj ten nejhorší král na světě. Jeho nejstarší syn šel za rybou a zeptal se jí, jestli by mu nesplnila jedno jediné přání, které by zbavilo krále šupiny a očistilo ho od té zlosti. Ryba okamžitě přání splnila. Král pak poděkoval synovi i rybě a moudře pravil: Jsem už starý a tvůj čin odměním královským žezlem. Ryba na to odvětila: Když budeš něco potřebovat, řekni mi a já uvážím, jestli je to správné. Syn jen s radostí objal otce a ten mu řekl: Synu, jsem nějak unaven, prosím, odveď mě k mému loži. Jakmile král ulehl, pravil: Synu, asi umírám, prosím, starej se o království lépe než já. Syn uronil slzu a otec zemřel. Od té doby království jen vzkvétalo a každý rok uctívalo památku starého krále salvou z pušek.

12 Benjamínci ZŠ Pražská A máme tu opět naše nejmenší, benjamínky ZŠ Pražská! Ondřej Trochta a Dan Křesťan z 9. B se i tentokrát vypravili do prvních tříd zeptat se dalších pěti děti z 1. A a 1. B, jak se jim líbí ve škole. 1. A Jakub Soviš: Ve škole se mi líbí hodně. Moje nejlepší kamarádka je Anetka. Nejvíc mě baví angličtina. Líbí se mi družina. Na vysvědčení jsem měl samé jedničky. Natálie Urbanová: Ve škole se mi líbí dobře. Moje nejlepší kamarádka je Lucka. Nejvíc mě baví matika. Líbí se mi družina. Na vysvědčení jsem měl samé jedničky. Adam Mokrý: Ve škole se mi nelíbí. Můj nejlepší kamarád je Patrik. Nejvíc mě baví tělák. Líbí se mi družina. Na vysvědčení jsem měl samé jedničky. Aneta Pešlová: Ve škole se mi líbí dobře. Moje nejlepší kamarádka je Sabina. Nejvíc mě baví tělák. Líbí se mi družina. Na vysvědčení jsem měl samé jedničky. Lucie Staňková: Ve škole se mi líbí dobře. Moje nejlepší kamarádka je Leonka. Nejvíc mě baví tělák. Líbí se mi družina. Na vysvědčení jsem měl samé jedničky.

13 Benjamínci ZŠ Pražská 1. B Tomáš Jelínek: Ve škole je to dobrý. Můj nejlepší kamarád je Jirka. Nejvíc mě baví tělák. Líbí se mi škola. Na vysvědčení jsem měl jedničky a dvojky. Martin Konvička: Ve škole se mi líbí hodně. Kámoším se všemi, dalo by se říct. Nejvíc mě baví výtvarka. Líbí se mi škola. Na vysvědčení jsem měl samé jedničky. Martin Minařík: Ve škole je to dobrý. Můj nejlepší kamarád je Prokop. Nejvíc mě baví tělák. Líbí se mi škola. Na vysvědčení jsem měl samé jedničky. Alena Jurášková: Ve škole se mi líbí skvěle. Moje nejlepší kamarádka je Karolínka. Nejvíc mě baví tělocvik. Líbí se mi družina. Na vysvědčení jsem měl samé jedničky Kristýna Kadlecová: Ve škole je to pěkné. Moje nejlepší kamarádka je Janička. Nejvíc mě baví tělocvik. Líbí se mi družina. Na vysvědčení jsem měla samé jedničky

14 Kecy v kleci Rubriku Kecy v kleci připravil i pro toto číslo Daniel Sýkora ze 7. B. A všechny jsou tentokrát ze školního prostředí! Pětku si můj syn nezasloužil, stěžuje si otec učiteli. Máte pravdu, ale horší známku už nemám, odpovídá učitel.

15 Luštím, luštíš, luštíme Tajenky a skrývačky tohoto čísla připravila opět Katka Dohnalová z 8. A. OBRÁZKOVÁ HÁDANKA TAJENKA: XX Jeden je krteček, druhá je hromádka a to je maminko (tajenka) SUDOKU

16 Do you speak English?

17 Do you speak English?

18 Šéfredaktor: Veronika Blahynková Redakce: Hanka Křivánková, Ondra Trochta, Dan Křesťan, Katka Dohnalová, Rosťa Procházka, Dan Sýkora, Pavel Šareš, Honza Stanislav, Kája Pirožková, Míša Dočkalová, Natálka Bartošíková Korektura: Jana Sovišová Příprava rubriky Do you speak English?: Markéta Nevrklová

OBSAH Top ČT CELKEM Top ČT Ceremoniály, české medaile. České medaile - grafy podílu na publiku ...6

OBSAH Top ČT CELKEM Top ČT Ceremoniály, české medaile. České medaile - grafy podílu na publiku ...6 OBSAH Shrnutí...1 Top ČT CELKEM Top Ceremoniály, české medaile České medaile - grafy podílu na publiku České medaile - grafy podílu na publiku...2...4...5...6...7 Zdroj: ATO - MEDIARESEARCH ZOH v Sochi

Více

Program OH v Soči - pátek 7. února 2014. Program OH v Soči - sobota 8. února 2014

Program OH v Soči - pátek 7. února 2014. Program OH v Soči - sobota 8. února 2014 Object 1 Program OH v Soči - pátek 7. února 2014 17:00 Slavnostní zahajovací ceremoniál na olympijském stadionu Fisht čas je již přepočítaný na středoevropský (SEČ), tento den neprobíhají žádné sportovní

Více

ŠKOLNÍ NOVINY 2015/2016 číslo 1 ( 1. června 2016)

ŠKOLNÍ NOVINY 2015/2016 číslo 1 ( 1. června 2016) ŠKOLNÍ NOVINY 2015/2016 číslo 1 ( 1. června 2016) DRAZÍ SPOLUŽÁCI Vítejte ve ŠKOLNÍCH NOVINÁCH. Zde se budete dozvídat novinky, které se staly nebo se budou teprve dít. Věříme, že se Vám budou líbit. Redaktorem

Více

ZOH ve VANCOUVERU 2010 na obrazovkách ČT

ZOH ve VANCOUVERU 2010 na obrazovkách ČT ZOH ve VANCOUVERU 2010 na obrazovkách ČT Ve dnech 12.2. 28.2.2010 se v kanadském Vancouveru konaly XXI. Zimní olympijské hry. Česká televize nabídla svým divákům kompletní vysílací servis na programech

Více

Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády

Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády Koncem února proběhla školní kola biologické olympiády i na naší škole. Zejména o kategorii B byl mimořádný zájem. Studenti tradičně změřili své síly v testu

Více

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

Časopis žáků ZŠ Batelov Číslo 2, květen 2014

Časopis žáků ZŠ Batelov Číslo 2, květen 2014 Časopis žáků ZŠ Batelov Číslo 2, květen 2014 Milí čtenáři, vítáme vás u 2. vydání školního časopisu Soví rozhledy. Doufáme, že vás zaujme a že společně s námi budete sledovat, co se děje u nás ve škole,

Více

Zimní olympijské hry Soči 2014 na NOVA Sport a VOYO

Zimní olympijské hry Soči 2014 na NOVA Sport a VOYO Zimní olympijské hry Soči 2014 na NOVA a VOYO Vůbec poprvé v historii nabídne stanice NOVA a VOYO přímé přenosy z nejprestižnější sportovní akce, olympijských her. Televizní diváci se dočkají sedmnácti

Více

Ga Ma Ja!! ČTĚTE NÁS!! Obsah čísla:

Ga Ma Ja!! ČTĚTE NÁS!! Obsah čísla: !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA Je zde další číslo našeho oblíbeného časopisu GA-MA-JA a s ní další pořádná porce článků, které pro vás vytvořil tým mladých Ga-ma-jáků. Jak možná víte, nedávno

Více

ZOH SOČI ČT SPORT. XXII. zimní olympijské hry 2014 Soči programové schéma ČT SPORT

ZOH SOČI ČT SPORT. XXII. zimní olympijské hry 2014 Soči programové schéma ČT SPORT ČT SPORT XXII. zimní olympijské hry 2014 Soči programové schéma ČT SPORT ZOH SOČI DATUM ČAS DISCIPLÍNA AKCE ČT 6. 2. 2014 15:00 JÍZDA V BOULÍCH kvalifikace 15:45 SNOWBOARDING, KVALIFIKACE SLOPESTYLE 16:30

Více

Rozhovor s paní učitelkou Rybářovou. Otázky: 1.Jaký je váš oblíbený sport? Lyžování. 2.Provozujete tento sport? Ano. 3.Jak dlouho? Od dětství.

Rozhovor s paní učitelkou Rybářovou. Otázky: 1.Jaký je váš oblíbený sport? Lyžování. 2.Provozujete tento sport? Ano. 3.Jak dlouho? Od dětství. Rozhovor s paní učitelkou Rybářovou Otázky: 1.Jaký je váš oblíbený sport? Lyžování. 2.Provozujete tento sport? 3.Jak dlouho? Od dětství. 4.Kdo vás učil lyžovat? Tatínek. 5.Měla jste nějaké sportovní zranění?

Více

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Školní kolo soutěže PIŠQWORKY (8. a 9. třída) 1. místo Ladislav Drápal 2. místo Ondřej Burian 3. místo Michal Jirák 4. 8. místo: Pavla

Více

Projektové noviny. II.ročník 2.číslo 30.11.2005 Cena 5 Kč. Den otevřených dveří

Projektové noviny. II.ročník 2.číslo 30.11.2005 Cena 5 Kč. Den otevřených dveří Projektové noviny II.ročník 2.číslo 30.11.2005 Cena 5 Kč Den otevřených dveří 30.11.2005 Základní škola Masarykova 412, Kolín 3 ÚVOD 30.listopadu 2005 se konal Den otevřených dveří. Mohli se přijít podívat

Více

Co by chtěli změnit na Očku?

Co by chtěli změnit na Očku? Letos tvoří Očko 8. třída jsme velice kreativní a zábavní a doufáme, že se vám to bude líbit. A to jsme my: Kristýna Menšíková Hana Staniszová Lucie Válková Anna Šamajová Tereza Niemczyková Martina Berešová

Více

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka Výsluňský plátek LISTOPAD Připravily: Anička, Jarka a Katka Z obsahu: Fotbalový turnaj osmiček Zamířeno do: 7.C- rozhovor s Martinem Gebellem I učitelé jsou jen lidé - rozhovor s panem ředitelem Jiřím

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

Autorem materiálu je Mgr. Renáta Lukášová, Waldorfská škola Příbram, Hornická 327, Příbram, okres Příbram Inovace školy Příbram, EUpenizeskolam.

Autorem materiálu je Mgr. Renáta Lukášová, Waldorfská škola Příbram, Hornická 327, Příbram, okres Příbram Inovace školy Příbram, EUpenizeskolam. Šablona č. 7, sada č. 1 Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Téma Člověk a jeho svět Člověk a jeho svět Rodina Příbuzenské vztahy v rodině, orientace v čase, život ve městě x vesnici Ročník

Více

Cool school Bezva škola

Cool school Bezva škola NAŠI REDAKTOŘI Aktuální dění o pí uč. Polášková Studijní okénko Cool school Bezva škola Leden / 4 o Tereza Hrošová (9. A) Sport o Martin Zikl (6. C) o Roman Prax (6. C) Módní policie o Eva Vejmělková (7.

Více

KVĚTEN Vrchol sportovních her 4x4 za účasti našich žáků, výměnné pobyty s partnerskými školami z německého Mellendorfu a Wittenbergu nebo další z barevných dnů v 1.A... To je jen ochutnávka aktivit naší

Více

Nejvšestrannější byl Kuba a postoupil

Nejvšestrannější byl Kuba a postoupil Nejvšestrannější byl Kuba a postoupil Den před velikonočními prázdninami se, ve středu 16. dubna, z naší školy do Českých Budějovic vypravila skupinka osmi žáků, aby poměřila a prověřila své schopnosti

Více

*Třída 1.Pš /6.,7.,8.,9.,/

*Třída 1.Pš /6.,7.,8.,9.,/ *Třída 1.Pš /6.,7.,8.,9.,/ *Celkem žáků -8 *Dívky 6 *Chlapci -2 *Seznam : Jana, Radek, Reneta, Nikola, Květa, Emil, Petra, Kristina *Paní učitelka Anna * * * *Renata je dobrá kámoška. *Má ráda pracovní

Více

Cool school. Bezva škola NAŠI REDAKTOŘI. Aktuální dění a šéfredaktorka. o pí uč. Polášková. Studijní okénko. o Tereza Hrošová (9.

Cool school. Bezva škola NAŠI REDAKTOŘI. Aktuální dění a šéfredaktorka. o pí uč. Polášková. Studijní okénko. o Tereza Hrošová (9. NAŠI REDAKTOŘI Aktuální dění a šéfredaktorka o pí uč. Polášková Cool school Listopad / 2 Bezva škola Studijní okénko Sport o Tereza Hrošová (9.A) o Martin Zikl (6.C) o Roman Prax (6.C) Rok se s rokem sešel

Více

GuŤáK. Autoři časopisu: Denisa Granátová Adéla Hynková Markéta Vondráčková. Zdroje: Ocko.tv Školní server Fotogalerie Google.cz Č

GuŤáK. Autoři časopisu: Denisa Granátová Adéla Hynková Markéta Vondráčková. Zdroje: Ocko.tv Školní server Fotogalerie Google.cz Č Autoři časopisu: Denisa Granátová Adéla Hynková Markéta Vondráčková Č. 2 14. 1. 2014 Ocko.tv Školní server Fotogalerie Google.cz Zdroje: GuŤáK Přehazovaná Florbal Mikuláš Projektový den Obsah: Přehazovaná

Více

1. číslo čtvrtletníku

1. číslo čtvrtletníku 1. číslo čtvrtletníku ŠKOLNÍ ROK 2014 / 2015 SLOVO NA ÚVOD VZPOMÍNÁME NA PRÁZDNINY Nejoblíbenější věc z celého školního roku skončila. Myslíme tím prázdniny. A my jsme se opět vrátili do svých školních

Více

zůstatek pro šk.rok 2005/2006 268,- Matouš Ryška

zůstatek pro šk.rok 2005/2006 268,- Matouš Ryška Zůstatek ze šk.roku 2004/2005 0,- Příjmy: příspěvky žáků 4 440,- Sponzoři 2 800,- Zisky z akcí 1 388,- Obecní úřad + příspěvky na karneval 1 856,- 10 484,- výdaje: příspěvek na výlet (66 žáků) 1 650,-

Více

PROSLOV ŠÉFREDAKTORA

PROSLOV ŠÉFREDAKTORA PROSLOV ŠÉFREDAKTORA Jmenuji se Vitaliy Sas a byl jsem zvolen za šéfredaktora tohoto časopisu. V tomto časopise Vám přineseme spoustu zajímavých článků o událostech za posledních pět měsíců, od kulturních

Více

ŠKOLTÝN. Školní časopis Základní školy v Týnci nad Labem 15. ročník Číslo 3

ŠKOLTÝN. Školní časopis Základní školy v Týnci nad Labem 15. ročník Číslo 3 ŠKOLTÝN Školní časopis Základní školy v Týnci nad Labem 15. ročník Číslo 3 Obsah 1. Lyžařský výcvikový kurz 2. Tři králové, zápis do 1. třídy 3. Zimní škola v přírodě 4. Vánoční laťka, florbal starší dívky

Více

SPORTOVEC ROKU 2014 I. kolo ankety KSN

SPORTOVEC ROKU 2014 I. kolo ankety KSN TISKOVÁ ZPRÁVA 1. 12. 2014 SPORTOVEC ROKU 2014 I. kolo ankety KSN 56. ROČNÍK NOVINÁŘSKÉ ANKETY ZÁKLADNÍ INFORMACE 1.12.14 tisková zpráva výsledky 1. kola hlasování v anketě Sportovec roku 2014 08.12.14

Více

KLOKAN. Blahopřejeme. za PK matematiky : Zuzana Římanová

KLOKAN. Blahopřejeme. za PK matematiky : Zuzana Římanová KLOKAN Mezinárodní soutěž Klokan je mezi našimi studenty velmi oblíbená, o čemž svědčí už tradiční masová účast. Letos se jí zúčastnilo 149 studentů, 78 v kategorii Kadet, 38 v kategorii Junior a 33 v

Více

Speciální vydání novin ZŠ TGM Blansko Vzpomínka na projektový den pro žáky 2. stupně, který se konal 24.10.2014 OBSAH

Speciální vydání novin ZŠ TGM Blansko Vzpomínka na projektový den pro žáky 2. stupně, který se konal 24.10.2014 OBSAH Speciální vydání novin ZŠ TGM Blansko Vzpomínka na projektový den pro žáky 2. stupně, který se konal 24.10.2014 OBSAH Full English Breakfast... 1 Korálkování, Postoje a hodnoty žáků naší školy... 2 Pexeso,

Více

Časopis dětí z DD Opava. Dětský domováček

Časopis dětí z DD Opava. Dětský domováček Časopis dětí z DD Opava Dětský domováček Září 2015 0 Úvodník Stejně jako každý rok s pravidelnou nevyhnutelností přišel první měsíc školního roku září, tak se stejnou pravidelností vychází i váš dětský

Více

Pana školníka se ptali Martin Kubík a Jakub Gregor.

Pana školníka se ptali Martin Kubík a Jakub Gregor. Pana školníka se ptali Martin Kubík a Jakub Gregor. 1. Máte rád svoje povolání? Proč? - pro svoji pestrost a i určitou volnost volby pořadí této práce - možnosti tvůrčí práce - a pod. 2. Jak dlouho děláte

Více

Velikonoční závod v Hulíně, Děvčátka oddílu sportovní gymnastiky TJ Sokol Vsetín se zúčastnila svých prvních závodů a to "Velikonočního

Velikonoční závod v Hulíně, Děvčátka oddílu sportovní gymnastiky TJ Sokol Vsetín se zúčastnila svých prvních závodů a to Velikonočního Velikonoční závod v Hulíně, 20. 3. 2013 Děvčátka oddílu sportovní gymnastiky TJ Sokol Vsetín se zúčastnila svých prvních závodů a to "Velikonočního závodu" ve sportovní gymnastice v Hulíně. Nejlepší výkon

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY 1 ÚVODNÍK HALÓ, HALÓ, jsou tady noví deváťáci a s nimi i další ročník Deváťáckých novin. Prvním číslem vás provedou Bára, Péťa a Monča. Jak jste možná zaregistrovali, na školních stránkách se přes prázdniny

Více

Rozhovor s paní učitelkou Martinou Slámovou

Rozhovor s paní učitelkou Martinou Slámovou Ročník: 2 číslo: 2 podzim 2016 Ahoj, jak jste si všimli, je tu zase úplně nová etapa našeho školního časopisu Lodička. Musím jen říci, že se toho dost změnilo a budete se setkávat s úplně novými redaktory.

Více

Volný čas a sportování

Volný čas a sportování Volný čas a sportování Žáci 7. tříd ZŠ a 2. ročníků osmiletých gymnázií (2012) Tento dotazník je součástí výzkumu, který právě provádí studenti sociologie Fakulty sociálních věd UK v Praze. Zajímá nás,

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 76

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 76 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 číslo: 76 Obsah: Slovo ředitele školy. Škola v přírodě, cyklistická soutěž, Výlet do Březnice, dopravní hřiště, recitační soutěž

Více

ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD V polovině měsíce se rozběhly po celé republice zápisy do prvních tříd. Podívat se k nám do školy v rámci Dní otevřených dveří p

ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD V polovině měsíce se rozběhly po celé republice zápisy do prvních tříd. Podívat se k nám do školy v rámci Dní otevřených dveří p LEDEN Leden je ve znamení konce pololetí, ale také nového začátku... Naše škola začala hledat svoje nové prvňáčky, a že se jí v tom daří! Nové pro nás byly informace o mořských želvách, kterým chceme pomáhat

Více

Zimní olympijské hry Vancouver 2010 v České televizi

Zimní olympijské hry Vancouver 2010 v České televizi Zimní olympijské hry Vancouver 2010 v České televizi (časy vysílání přímých přenosů a záznamů jsou orientační a mohou být aktuálně měněny) PÁTEK 12.2. 2010 DEN 1 SO 13.2. 2010 2:00 STUDIO SO 13.2. 2010

Více

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I Z M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U Pro časopis ZÁMEČEK foto, text: František Miker, Lukáš Pěkný, Aleš Dvořák Mukačevo Ukrajina, dne 2. 7.

Více

XXII. ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY obchodní nabídka

XXII. ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY obchodní nabídka XXII. ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY 7. 2. 23. 2. 2014 obchodní nabídka 1 Sochi 2014 Základní informace XXII. zimní olympijské hry se budou konat v ruském Soči. Největší zimní sportovní svátek světa začíná v pátek

Více

MLADÝ FENOMÉN ZNAČKA ŠVEC

MLADÝ FENOMÉN ZNAČKA ŠVEC MLADÝ FENOMÉN ZNAČKA ŠVEC Když jsem zjistil, že se do naší školy hlásí loňský vítěz Silového čtyřboje ZŠ Pavel ŠVEC ze Základní školy v Židlochovicích, který před rokem v naší tělocvičně dokázal udělat

Více

Výsledek dotazníku - "Klima školy - žáci"

Výsledek dotazníku - Klima školy - žáci Výsledek dotazníku - "Klima školy - žáci" Tabulka 1 Přehled dle kategorií [%] ne ne Prostředí, materiální zázemí 54,2 31,8 2,5 8,6 2,8 81,5 % Lidé 35,7 43,2 11,1 7,9 2,0 75,7 % Komunikace, vztahy 37,2

Více

Vyhodnocení partnerství mezi ČOT a sponzory Vancouver 2010. Březen 2010

Vyhodnocení partnerství mezi ČOT a sponzory Vancouver 2010. Březen 2010 Vyhodnocení partnerství mezi ČOT a sponzory Vancouver 2010 Březen 2010 Cíl a design výzkumu Cíl a design výzkumu Parametry dotazování Sběr dat: 12.-18.03.2010 Vzorek 1 016 lidí ve věku 15-65 let se vztahem

Více

T.J. Sokol Klášterec nad Orlicí. V nové sezoně zveme všechny příznivce sportu a pohybu.

T.J. Sokol Klášterec nad Orlicí. V nové sezoně zveme všechny příznivce sportu a pohybu. T.J. Sokol Klášterec nad Orlicí V nové sezoně zveme všechny příznivce sportu a pohybu www.sokolklasterec.cz Seznam oddílů: lyžování, atletika florbal stolní tenis (žactvo) badminton volejbal aerobik +

Více

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012 Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012 Slavnostní zahájení 3.9. Jičín město pohádky Růžovo-oranžový den Krakonošův trojboj 13.9. Jičín - město pohádky Na tento

Více

VŠEZNÁLKOVY NOVINY č. 1 Třídy 5.B MILÉ DĚTI, po krásných prázdninách jsou tady zase vaše noviny. Vítáme všechny prvňáčky a doufáme, že se vám naše noviny budou líbit. Můžete se těšit na básničku, křížovku,

Více

Daniela Zábojníková a Patrik Bída

Daniela Zábojníková a Patrik Bída Staronový král a nová královna V loňském roce se ve spolupráci Šachového oddílu Kunovice a obou kunovických škol uskutečnil první ročník turnaje nazvaného O šachového krále a královnu Kunovických škol.

Více

Divadelní žabka. Za účastníky napsala paní učitelka Tománková

Divadelní žabka. Za účastníky napsala paní učitelka Tománková 4 Březen / duben 2009 Naši milí čtenáři! Po delší odmlce vás znovu všechny vítám na stránkách školního časopisu Školáček. Je vidět, že se vám časopis zalíbil, neboť si jej chodíte stále víc a víc půjčovat.

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 INTERVIEW PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN EXKURZE, NÁVŠTĚVA MUZEA FOTOREPORTÁŽ POBYT ŠESŤÁKŮ NA MALINÉ

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 INTERVIEW PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN EXKURZE, NÁVŠTĚVA MUZEA FOTOREPORTÁŽ POBYT ŠESŤÁKŮ NA MALINÉ ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 INTERVIEW PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN EXKURZE, NÁVŠTĚVA MUZEA FOTOREPORTÁŽ POBYT ŠESŤÁKŮ NA MALINÉ září-říjen 2015 Na Maliné. SEZNAMOVACÍ A EKOLOGICKÝ POBYT Také letos se vypravili

Více

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník

Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník Časopis ZŠ Kostelec u Holešova Listopad 2015/ 23. ročník Vychází s finanční podporou Sdružení rodičů a přátel žáků Základní školy Kostelec u Holešova Zahájení nového školního roku Akce ve škole Školní

Více

Občasník ZŠ Krčín speciální vydání březen 2016 neprodejné

Občasník ZŠ Krčín speciální vydání březen 2016 neprodejné Občasník ZŠ Krčín speciální vydání březen 2016 neprodejné Redakce se představuje Krčíňoviny poprvé vyšly v roce 2005. Od té doby se začala pravidelně scházet redakce Krčíňovin a prvním úkolem bylo najít

Více

Letos si žákovský parlament připravil pro své učitele neobvyklý dárek. Připravil projekt, při kterém si žáci a učitelé vyměnili role.

Letos si žákovský parlament připravil pro své učitele neobvyklý dárek. Připravil projekt, při kterém si žáci a učitelé vyměnili role. Letos si žákovský parlament připravil pro své učitele neobvyklý dárek. Připravil projekt, při kterém si žáci a učitelé vyměnili role. Žáci tak Umožnili svým učitelům vrátit se do dětství a usednout do

Více

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Za výborné výkony ji získali: ročník 2004 Tomáš Trunda 1. místo ročník 2003 Vojta Procházka 3. místo Tomáš Strachota 2. místo Honza Trunda

Více

ČASOPIS PRO ŽÁKY 1. STUPNĚ ZŠ V O. - PORUBĚ, I. SEKANINY ÚŽASNÝ PRVNÍ STUPEŇ SEKANINKY

ČASOPIS PRO ŽÁKY 1. STUPNĚ ZŠ V O. - PORUBĚ, I. SEKANINY ÚŽASNÝ PRVNÍ STUPEŇ SEKANINKY ČASOPIS PRO ŽÁKY 1. STUPNĚ ZŠ V O. - PORUBĚ, I. SEKANINY ÚŽASNÝ PRVNÍ STUPEŇ SEKANINKY AHOJ, KAMARÁDI! Vánoce, Vánoce přicházejí Jakpak se těšíte? Já opravdu moc!!!! A aby vám předvánoční čas lépe ubíhal,

Více

HRY VIII. ZIMNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE ČR PARDUBICKÝ KRAJ

HRY VIII. ZIMNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE ČR PARDUBICKÝ KRAJ HRY VIII. ZIMNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE ČR PARDUBICKÝ KRAJ 28. 1. 2. 2. 2018 OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE přímá patronace ČOV každý rok, kdy se střídá letní se zimní ODM cílem je pořádání sportovně - uměleckých

Více

ČASOPIS ŽÁKŮ A UČITELŮ ZŠ SLOVANKA

ČASOPIS ŽÁKŮ A UČITELŮ ZŠ SLOVANKA ČASOPIS ŽÁKŮ A UČITELŮ ZŠ SLOVANKA školní rok 2015/2016, číslo 1 ÚVODNÍK Již je tomu několik měsíců, co vyšlo poslední číslo školního časopisu Sovík. Tak jsme se rozhodli, že na tuto krásnou tradici navážeme.

Více

Ilustrovala: Michelová Kristýna 5.A Redakce: ZŠ U Nemocnice 8.A členové: Long Nguyen, Jakub Jánský, Zdeněk Bárta, Tomáš Vršek Nikola Neumannová,

Ilustrovala: Michelová Kristýna 5.A Redakce: ZŠ U Nemocnice 8.A členové: Long Nguyen, Jakub Jánský, Zdeněk Bárta, Tomáš Vršek Nikola Neumannová, Ilustrovala: Michelová Kristýna 5.A Redakce: ZŠ U Nemocnice 8.A členové: Long Nguyen, Jakub Jánský, Zdeněk Bárta, Tomáš Vršek Nikola Neumannová, Hanka Šinkorová co už to umí, mohou sami do časopisu přispívat.

Více

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15.

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. První zápas se ZŠ Nad Přehradou prohrála naše děvčata 0:2 po setech 12:15

Více

1. benefiční aukce. www.zszebetin.cz Křivánkovo náměstí 11, Brno, T: 546 217 127, E: info@zszebetin.cz Zřizovatelem školy je městská část Brno-Žebětín

1. benefiční aukce. www.zszebetin.cz Křivánkovo náměstí 11, Brno, T: 546 217 127, E: info@zszebetin.cz Zřizovatelem školy je městská část Brno-Žebětín Třída: 5.A Bartoň Martin, 5. A Čmelová Klára, 5. A Bílá Marcela, 5. A Kohl Štěpán, 5. A Fraňková Romana, 5. A Třída: 5.A Kuchaříková Klára, 5. A Svobodová Simona, 5. A Zaplatilová Eva, 5. A Mička Filip,

Více

XXX. OLYMPIJSKÉ HRY A XIV. PARALYMPIÁDA LONDON 2012 VE FILATELII BRITSKÉ POŠTY

XXX. OLYMPIJSKÉ HRY A XIV. PARALYMPIÁDA LONDON 2012 VE FILATELII BRITSKÉ POŠTY XXX. OLYMPIJSKÉ HRY A XIV. PARALYMPIÁDA LONDON 2012 VE FILATELII BRITSKÉ POŠTY UVÍTACÍ SERIE Uvítací série čtyř známek byla vydána v aršíkové úpravě v den zahájení her, tedy 27.7.2012. Pozornost byla věnována

Více

Křížovka. Hádánky. cena 5 Kč

Křížovka. Hádánky. cena 5 Kč Křížovka 1 2 3 4 5 6 7 1. ročník, 4. číslo 1 zvíře, které umí stát ve vodě jedné noze 2 budova, ve které učíme 3 je to na nebi, svítí to a hřeje 4 zvíře, které dělá iá, iá 5 jak řekne psaní jinak 6 ledový

Více

Červen 2013. Základní škola a Střední škola. ul.j.palacha 1534, 434 01 Most. tel. 476 700 000, www.specmo.cz

Červen 2013. Základní škola a Střední škola. ul.j.palacha 1534, 434 01 Most. tel. 476 700 000, www.specmo.cz Červen 2013 Základní škola a Střední škola ul.j.palacha 1534, 434 01 Most tel. 476 700 000, www.specmo.cz Redakce:Adéla, Alena, Michal, Martin a Mgr.Horňáková Tým kuchařů firmy BIDVEST Nowaco jezdí již

Více

Bojuji pro radost, ne o život Karel Musil

Bojuji pro radost, ne o život Karel Musil Publikováno z 2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze ( https://www.lf2.cuni.cz) Bojuji pro radost, ne o život Karel Musil seriál rozhovorů s našimi úspěšnými sportovci Vracíme se s dalším pokračováním

Více

Zahájení školního roku 2011-2012

Zahájení školního roku 2011-2012 ŠKOLNÍ ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY T. G. MASARYKA ŠTĚTÍ ROČNÍK II. ZÁŘÍ ROK 2011 NOVÁ REDAKCE 2011-2012 Tak a dnem 19. září 2011 začala pracovat nová redakce. Na rozkoukávání nebylo moc času. Hned jsme se pustili

Více

Vítězové 4. ročníku 2016/2017 medailonky

Vítězové 4. ročníku 2016/2017 medailonky 1. kategorie: PRIMA KVARTA Vítězové 4. ročníku 2016/2017 medailonky 1. místo: Robert Chytil (kvarta) - 151 bodů - maximální počet bodů získal za prospěch a za známky v anglickém a německém jazyce, dále:

Více

Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod.

Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod. Základní škola, Mládežnická 536, TRUTNOV 4 Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod. pavilon 1. stupně Základní škola, Mládežnická 536, Trutnov 4 Základní škola, Mládežnická

Více

Základní škola, Rýmařov, Školní náměstí 1. Školáček 2. číslo. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické.

Základní škola, Rýmařov, Školní náměstí 1. Školáček 2. číslo. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Základní škola, Rýmařov, Školní náměstí 1 Školáček 2. číslo Motto školy Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Je třeba si je zasloužit. Například slušným chováním. Školní rok 2015/2016

Více

1. C na škole v přírodě I přes velice chladné a deštivé počasí jsme si naši první

1. C na škole v přírodě I přes velice chladné a deštivé počasí jsme si naši první 1. C na škole v přírodě I přes velice chladné a deštivé počasí jsme si naši první společnou školu v přírodě v Jizbici pod Blaníkem velice užili. Velký dík patří naší vychovatelce Terezce a ostatním instruktorům,

Více

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

Noví laureáti Síně slávy Unie profesionálních trenérů UPT

Noví laureáti Síně slávy Unie profesionálních trenérů UPT Noví laureáti Síně slávy Unie profesionálních trenérů UPT Pavel Doležel Narozen: 30. listopadu 1940 Sport: cyklistika ZÁVODNÍK: vítěz dvou etap Závodu míru, kde skončil v roce 1965 celkově druhý, vítěz

Více

Úspěch mentálně postižených sportovců. aneb. III. Světové letní speciální olympijské hry Athény 2011

Úspěch mentálně postižených sportovců. aneb. III. Světové letní speciální olympijské hry Athény 2011 Úspěch mentálně postižených sportovců aneb III. Světové letní speciální olympijské hry Athény 2011 Myslím, že málokdo z nás zaznamenal, že se konaly Světové letní speciální olympijské hry. Ve stínu moha

Více

Obsah 3. čísla: Školní časopis pro vás letos připravují:

Obsah 3. čísla: Školní časopis pro vás letos připravují: Obsah 3. čísla: Rozhovor s panem učitelem Ťupou Redakční rada se představuje Sportovní den Dny otevřených dveří Vánoční a pololetní bruslení Zápis do 1. tříd Umělecké okénko Okresní kolo matematické olympiády

Více

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století)

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) září prosinec duben červen duben 1989/1990 Ředitelem školy byl jmenován Miroslav Horák. Po prázdninách byla otevřena nová učebna informatiky

Více

Projektové noviny. Vypravily jsme se s pracovníky Projektových Novin zjistit,co se děje dne 3.3.2005 na projektovém dni ZŠ Masarykova v Kolíně

Projektové noviny. Vypravily jsme se s pracovníky Projektových Novin zjistit,co se děje dne 3.3.2005 na projektovém dni ZŠ Masarykova v Kolíně Projektové noviny Vypravily jsme se s pracovníky Projektových Novin zjistit,co se děje dne 3.3.2005 na projektovém dni ZŠ Masarykova v Kolíně Projektové noviny vám připravily: Jak to všechno začalo? str.

Více

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ V úterý 10. června natáčela Česká televize v Dobříkově reportáž, která by měla být odvysílána v pořadu Toulavá kamera v průběhu července. Reportáž byla natáčena u sochy M. J.

Více

Š kolní kolo chemicke olympiá dy

Š kolní kolo chemicke olympiá dy Š kolní kolo chemicke olympiá dy Během měsíce ledna proběhlo školní kolo chemické olympiády kategorie D, které obsahovalo domácí část, kontrolní test a praktickou část v chemické laboratoři. Olympiády

Více

7. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA LIBERECKÉHO KRAJE DNE

7. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA LIBERECKÉHO KRAJE DNE 7. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA LIBERECKÉHO KRAJE DNE 28.08.2012 Bod pořadu jednání: 39. Název : Hry VI. letní olympiády dětí a mládeže 2013 účast reprezentace Libereckého kraje Důvod předložení: usnesení č.

Více

Obsah MILOST. Milost je projevem Boží lásky k nám. UCTÍVÁNÍ. Oslavujeme Boha za to, že se o nás laskavě stará. SPOLEČENSTVÍ

Obsah MILOST. Milost je projevem Boží lásky k nám. UCTÍVÁNÍ. Oslavujeme Boha za to, že se o nás laskavě stará. SPOLEČENSTVÍ Obsah MILOST Milost je projevem Boží lásky k nám. 1. Máš přednost 9 2. Veliká bouřka 13 3. Žena u studny 17 4. Snídaně s Ježíšem 21 UCTÍVÁNÍ Oslavujeme Boha za to, že se o nás laskavě stará. 5. Kdykoli

Více

Výchovný ústav a střední škola, Olešnice na Moravě, Trpínská 317

Výchovný ústav a střední škola, Olešnice na Moravě, Trpínská 317 Výchovný ústav a střední škola, Olešnice na Moravě, Trpínská 317 VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ o Pořadatel: Výchovný ústav a střední škola, Olešnice na Moravě, Trpínská 317 o Datum konání: 22.5.- 26.5. 2016 o Místo

Více

Malá knížka o Amálce

Malá knížka o Amálce Malá knížka o Amálce Ahoj, jmenuji se Amalthea, ale říkají mi Amálka. Jsem bájná koza, první pěstounka, která se starala o malého Dia, když se o něj nemohla postarat jeho vlastní maminka. Proto podle mne

Více

After School Club. Téma pro školní rok 2011/12 zní: Indiana Jones and the Time Machine Stručná náplň a popis: Termín:

After School Club. Téma pro školní rok 2011/12 zní: Indiana Jones and the Time Machine Stručná náplň a popis: Termín: Vážení rodiče, i v právě začínajícím školním roce pro Vaše děti otevíráme anglický odpolední klub After School Club. Téma pro školní rok 2011/12 zní: Indiana Jones and the Time Machine Stručná náplň a

Více

1 ano/výborné 2 většinou ano/dobré 3 občas/ucházející. 4 většinou ne /nezáživné 5 vůbec ne/nepříjemné

1 ano/výborné 2 většinou ano/dobré 3 občas/ucházející. 4 většinou ne /nezáživné 5 vůbec ne/nepříjemné JÁ MOJE ŠKOLA vyhodnocení TŘÍDA 1.(odpovídalo 13 žáků) ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 Zakroužkujte odpověď: 1 ano/výborné 2 většinou ano/dobré 3 občas/ucházející VZTAH KE ŠKOLE 4 většinou ne /nezáživné 5 vůbec ne/nepříjemné

Více

1.Když by jsi si měl vybrat z matematiky, češtiny a prvouky, který předmět máš nejradši a proč?

1.Když by jsi si měl vybrat z matematiky, češtiny a prvouky, který předmět máš nejradši a proč? My všichni z II.A Obsah: Když si paní učitelka přečetla, co napsala Áňa K. o naší třídě, tak se lekla. Měla strach, že podle toho povídání si čtenář může myslet, že kromě tělocviku,běhání, kol a bruslí,

Více

Příměšťák "Jaro v Majáku"

Příměšťák Jaro v Majáku Příměšťák "Jaro v Majáku" První tři dny jarních prázdnin proběhl v pobočce Maják příměstský tábor. Jaro v Majáku - tak se jmenoval letošní příměstský jarní tábor konaný na pobočce Maják. V průběhu tábora

Více

OBSAH: Top ČT4 ...2 ...3. Top ČT4 bez atletiky ...4. Top ČT2 ...5. Ceremoniály, české medaile ...6. České zlaté medaile - grafy podílu na publiku

OBSAH: Top ČT4 ...2 ...3. Top ČT4 bez atletiky ...4. Top ČT2 ...5. Ceremoniály, české medaile ...6. České zlaté medaile - grafy podílu na publiku OBSAH: Shrnutí...1 Top Top bez atletiky Top Ceremoniály, české medaile České zlaté medaile - grafy podílu na publiku České stříbrné medaile - grafy podílu na publiku České bronzové medaile - grafy podílu

Více

Motto: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE. Učíme se pro život

Motto: SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE. Učíme se pro život SPECIÁLNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA U Červeného kostela 110, TEPLICE Leden 2014 Motto: Učíme se pro život Obsah : Výstava v knihovně......1 Má nejoblíbenější květina...2 Beseda v knihovně........3

Více

Co je u nás ve škole nového. Rozhovor s prvňáčky. Září-říjen 2014. Nový školní rok 2014/2015. Lucka Kolafová

Co je u nás ve škole nového. Rozhovor s prvňáčky. Září-říjen 2014. Nový školní rok 2014/2015. Lucka Kolafová Září-říjen 2014 Ahoj všichni,tady je vrabčák Lojza.Je A taky další nový rok,kterým vás budu provádět. Nový školní rok 2014/2015 Školu už všichni dobře známe a známe se i mezi sebou navzájem. Zase nám začnou

Více

TISKOVÁ ZPRÁVA 22. 12. 2014 SPORTOVEC ROKU 2014. slavnostní vyhlášení výsledků ankety

TISKOVÁ ZPRÁVA 22. 12. 2014 SPORTOVEC ROKU 2014. slavnostní vyhlášení výsledků ankety TISKOVÁ ZPRÁVA 22. 12. 2014 SPORTOVEC ROKU 2014 slavnostní vyhlášení výsledků ankety SPORTOVEC ROKU 2014 PRAHA 22. prosince 2014 - Slavnostní vyhlášení výsledků noviná ské ankety Sportovec roku 2014 proběhlo

Více

Michal Malátný z Chinaski: Jsem chodící reklama na rodičovství a manželství Neděle, 17 Květen 2015 00:33

Michal Malátný z Chinaski: Jsem chodící reklama na rodičovství a manželství Neděle, 17 Květen 2015 00:33 V poslední době se vám velmi daří. Vydali jste novou desku, sbíráte jedno ocenění za druhým a jste uprostřed vyprodaného turné. Co plánujete po jeho zakončení? 1 / 6 Turné se sice blíží ke svému závěru,

Více

Cena Anny a Jaromíra Hlubíkových pro nejlepší žáky ZŠ a MŠ Jaromíra Hlubíka Lipov 2016

Cena Anny a Jaromíra Hlubíkových pro nejlepší žáky ZŠ a MŠ Jaromíra Hlubíka Lipov 2016 Cena Anny a Jaromíra Hlubíkových pro nejlepší žáky ZŠ a MŠ Jaromíra Hlubíka Lipov 2016 Ceny podle bodu 5a): Podle navržených kritérií pro 2. stupeň ZŠ vychází následující pořadí: 1. Strachotová Helena,

Více

VELKÝ ÚSPĚCH JIŽNÍ MORAVY NA REPUBLIKOVÉM PŘEBORU ŠKOL

VELKÝ ÚSPĚCH JIŽNÍ MORAVY NA REPUBLIKOVÉM PŘEBORU ŠKOL VELKÝ ÚSPĚCH JIŽNÍ MORAVY NA REPUBLIKOVÉM PŘEBORU ŠKOL Historického úspěchu dosáhli reprezentanti našich škol na republikovém přeboru škol, když ve dvou kategoriích jsme dosáhli na medaile: v kategorii

Více

Nadcházející události

Nadcházející události Červenec - Srpen 2016 Školní zpravodaj Úvodní slovo Vážení rodiče, učitelé a přátele Waldorfu, poslední víkend před zahájením školního roku se konal adaptační pobyt rodin budoucích prvňáčků. Jeho vyvrcholením

Více

9. Olomoucký Pardubický

9. Olomoucký Pardubický Hodnocení krajů Medailové pořadí Umístění kraj bodů Umístění kraje zlato 1. Středočeský 554 1. Středočeský 39 2. Jihomoravský 443 2. Jihomoravský 22 3. Praha 380 3. Praha 19 4. Zlínský 311 4. Zlínský 17

Více

STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ (postřehy žáků mediální výchovy) p. uč.. Křesťanová Disciplíny: kliky, lehsedy, trojskok, hod, švihadlo Čestný host: Eliška Krupnová bronzová mistryně

Více

Účast na první kole 1. Goalballové ligy dospělých v sezóně 2013 2014. Po prvním kole náš tým se dvěma výhrami a dvěma porážkami drží druhou příčku.

Účast na první kole 1. Goalballové ligy dospělých v sezóně 2013 2014. Po prvním kole náš tým se dvěma výhrami a dvěma porážkami drží druhou příčku. GOALBALL 1. Období leden až červen 2013 pravidelné tréninky každé úterý od 18 do 19 hodin na Základní škole genpor. Františka Peřiny v Praze na tento pronájem nám přispěla Nadace Českého rozhlasu účast

Více

STUDENTI SG VIMPERK - BĚH NA LYŽÍCH

STUDENTI SG VIMPERK - BĚH NA LYŽÍCH STUDENTI SG VIMPERK - BĚH NA LYŽÍCH (družstvo Pavláska) Jan Braun Kategorie: Junior Největší úspěchy v sezóně 2010/2011: 3. místo v Šumavském skimaratónu Nejoblíbenější předmět: Zeměpis Moje hobby: sport,

Více

Adéla Davidová: K filmu Robinson Crusoe

Adéla Davidová: K filmu Robinson Crusoe Kalendář 9. 13. 5. škola v přírodě, Černý Důl 20. 5. integrační aktivita MŠ a ZŠ 1. 6. dětský den 3. 6. projektový den: Den životního prostředí 10. 6. integrační aktivita MŠ a ZŠ 10. 6. florbalový turnaj

Více

V tomto číslo se například dočtete: CO PROŽILI ŠESŤÁCI V BALDOVCI CO SI MYSLÍ PRVŇÁČCI JAK PROBĚHLO BRANNÉ CVIČENÍ CO JE TUNING

V tomto číslo se například dočtete: CO PROŽILI ŠESŤÁCI V BALDOVCI CO SI MYSLÍ PRVŇÁČCI JAK PROBĚHLO BRANNÉ CVIČENÍ CO JE TUNING Školní časopis ZŠ Vyškov, Nádražní 5 Září říjen 2006 Tradiční exkurze našich žáků a učitelů do Prahy. V tomto číslo se například dočtete: CO PROŽILI ŠESŤÁCI V BALDOVCI CO SI MYSLÍ PRVŇÁČCI JAK PROBĚHLO

Více