VÁCLAV, hnědák, nar v Hřebčíně Napajedla, po Detvan-Vakcina(Masis)

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "VÁCLAV, hnědák, nar. 29.1.1968 v Hřebčíně Napajedla, po Detvan-Vakcina(Masis)"

Transkript

1 VÁCLAV, hnědák, nar v Hřebčíně Napajedla, po Detvan-Vakcina(Masis) Byl to líbivý, hezký hnědáček. Jako ročka jej zakoupil trenér Josef Kolátor pro Státní statek Tochovice. Jako dvouletý nebyl co do výsledků nijak zajímavý a ani jako tříletý. Běhal většinou dostihy pro nezvítězivší tříleté a ne a ne zvítězit. Přesto vybojoval v Derby čtvrté místo a nechal za sebou celou řadu lepších a úspěšnějších soupeřů, předtím v početně slabě obsazené Velké jarní ceně získal páté místo. Později byl velice úspěšný v menších jedničkových dostizích pro starší koně a patřil mezi širší špičku starších vytrvalců. Až jako osmiletý začal běhat překážkové dostihy a vedl si velice úspěšně. Hned druhou sezónu na překážkách dokázal zvítězit ve Velké pardubické, když donesl k tehdy rekordnímu čtvrtému vítězství žokeje Václava Chaloupku. Tento rekord později vyrovnal pouze německý žokej Peter Gehm a vrchovatě jej překonal až žokej Josef Váňa. Na rovině startoval 65x, z toho 10x zvítězil. Jeho největšími úspěchy byly čtvrté místo v Československém derby a vítězství v jedničkových Ceně Státního závodiště a v Ceně osvobození. Na překážkách startoval 14x ve steeplechase nebo cross country a přesně polovinu startů proměnil ve vítězství. Největším úspěchem bylo samozřejmě vítězství ve Velké pardubické, zvítězil také ve Velké olomoucké steeplechase, ve Velké jesenné steeplechase v Bratislavě a v Pardubicích v Ceně Vltavy St.st.Tochovice(trenér Josef Kolátor) Praha 1000m Cena Cityho Merta Oldřich Praha 1000m Cena Napoliho Havelka Karel Praha 1000m Cena Árkásze Merta Oldřich Karlovy Vary 1200m Cena Bosny Kieryk Josef Praha 1200m Cena Valuty Kieryk Josef Praha 1400m Cena Gastona Merta Oldřich Praha 1600m Cena Marsela Fejes Lajos Praha 1800m Cena Biskaje Huleš František 3 Debutoval koncem května čtvrtý místem za Zagadkou(Minařík), Hviezdarem(Šusta) a Blenou(Košťál). O dva týdny později se neumístil a cílem proběhl šestý. V dostihu zvítězil pozdější vítěz Derby Hviezdar(Šusta), před Bell Bird(Košťál), Nicoletta(Šach), Continental(Drlík) a Valdemar(Čeleďa). Koncem června byl čtvrtý za Carneval(Krejčí), Quatre Epices(Huleš) a Nigera(Pintér). V Karlových Varech byl poté pátý, když v dostihu zvítězila Funkcija(Košťál), před Valdemar(Hermansdorferová), Tacora(Havelka) a Hyspanie(Krejčí). V polovině září získal další čtvrté místo za Dan(Minařík), Hyspanie(Krejčí) a Jalona(Havelka), šestá byla pozdější matka Železníka Želatina(Winter) a osmý poslední příslušník rodiny slavné Lissy Lieň(Lühne). O měsíc později se neumístil, v dostihu zvítězila Quatre Epices(Šusta), před Continental(Huleš), Galogen(Minařík), Nigera(Pintér), Tacora(Havelka) a Limusina(Antonín Lukášek). Pod maďarským žokejem Fejesem se znovu neumístil, zvítězil Continental(Huleš), před Londýn(Šusta), Savana(Pechát), Nicoletta(Šach), Galogen(Minařík) a Osmunda(Košťál), o místo zpět byl Limit(Krejčí).

2 Sezónu zakončil zatím svým nejlepším výsledkem, když byl třetí za Annuska(Šusta) a Mackbeth(Hermansdorferová) St.st.Tochovice(trenér Josef Kolátor) 4.04.Praha 1600m Zahajovací cena Merta Oldřich Praha 1800m Cena paddocku Merta Oldřich Praha 1800m Cena podkovy Merta Oldřich Praha 1600m Velká jarní cena Košťál Jan Praha 2200m Cena vážnice Merta Oldřich Praha 1800m Cena bičíku Merta Oldřich Praha 2200m Cena dostihového programu Merta Oldřich Praha 1800m Cena Ostravy Merta Oldřich Praha 2400m Československé derby Merta Oldřich Praha 1800m Cena uzdečky Merta Oldřich Praha 2200m Handicap Zákup II. Šach Josef Praha 2800m St.Leger Gassmann Rolf Praha 2400m Handicap kolegia II. Pintér Mihály Praha 3200m Cena znárodnění(prezidenta) Lukášek Antonín 5 Jako tříletý debutoval hned v prvním dostihu nové sezóny. Zvítězil Londýn(Šusta), před Vlhík(Huleš) a Mackbeth(Hermansdorferová). Václav byl téměř jedenáct délek za vítězem. O týden později na velikonoční pondělí si o místo polepšil, velmi lehce zvítězil Vlhík(Huleš), před sestrou Lincolna Limusinou(Erhartová). Opět za sebou Václav nenechal žádného významného soupeře. Koncem dubna se nedokázal ani umístit. Zvítězil Zapad(Minařík), před Mantrit(Košťál), Flemira(Pechát), Limusina(Erhartová), Nigera(Havelka) a Orchidée(Krejčí). Aniž by jej k tomu výkonnost opravňovala, nastoupil na start Velké jarní ceny. V poli sedmi koní zvítězila skvělá Century(Šach), před Rossoš(Šusta), třetí byl z Maďarska cestující xaverovský Nemere(Farkas), čtvrtá Čalka(Huleš) a Václav získal cenné páté místo, ovšem téměř čtrnáct délek za vítězkou. Za sebou nechal pouze do té doby slabé Galogen(Minařík) a stájového druha Doncastera(Merta). O týden později opět startoval v dostihu pro nezvítězivší tříleté a po boji o krk podlehl vítězné xaverovské klisně Nigera(Pechát), sedm délek zpět třetí byla Jalona(Havelka). Druhý byl i koncem května, když zvítězil slabý Rubintův syn Mackbeth(Hermansdorferová), třetí byla opět Jalona(Havelka). Začátkem června získal své první vítězství a naznačil, že asi bude vytrvalcem. V poli pěti koní ovšem neporazil žádné kvalitní soupeře, druhá byla Jája(Minařík) a třetí Flemira(Koštál). Dva týdny poté se neumístil, i když v lepší společnosti nadějných Dan(Smolík), Swinga(Bednář), Megera(Šusta), Inota(Drlík) a Mackbeth(Hermansdorferová), kteří skončili před ním. V Československém derby startovalo devatenáct koní, někteří zde evidentně neměli co dělat a patřil k nim zdánlivě i Václav. Vybojoval však čtvrté místo, pouhé čtyři a půl délky za vítězným Hviezdar(Šusta), druhý byl Flying Star(Huleš), třetí Nemere(Kozma) a za Václavem se seřadili výborní Rossoš(Pintér), Continental(Huleš), Century(Šach), Londýn(Košťál) a další. Václav se tak zařadil se k nejlepším vytrvalcům tříletého ročníku.

3 Jako favorit se týden po Derby v menším dostihu překvapivě neumístil, když jej porazili stejně staří vrstevníci Quatre Epices(Winter), Nigera(Pechát), Táňa(Šach), Annuska(Košťál) a Zagadka(Minařík), což poskytlo určitý obrázek o kvalitě ročníku. Po dvouměsíční pauze se neprosadil ani ve dvojkovém handicapu a neprospěla mu ani změna jezdce. Pod 59 kg byl sedmý, když zvítězila Swinga(Bednář), před Limit(Drlík), Concord(Minařík), Galogen(Smolík), Terka(Hamon) a Ostroh(Václav Kučera). V poli dvanácti koní zde byl favorit Londýn(Košťál) poslední. V klasickém St.Leger byl v jeho sedle západoněmecký amatér a v těsném doběhu skončili spolu na šestém místě, za elitou ročníku, když zvítězil Continental(Huleš), před Rossoš(Šusta), Nigera(Košťál), Maringotte(Winter) a pátá byla Century(Šach). Václav byl považován spíše za vytrvalce a tak toto umístění za mílařkami bylo zklamáním. Koncem října pod maďarským žokejem vyhrál po boji o polovinu délky dvojkový handicap, před velmi dobrými Ligustr(Šusta), Concord(Minařík), Megera(Winter) a Limit(Drlík). Sezónu zakončil pátým místem v Ceně znárodnění, dnes Ceně prezidenta republiky, za skvělými Rossoš(Šusta), Maringotte(Šach), Continental(Huleš) a veteránem Vardar(Erhartová). V poli poražených skončili výborní Santa Maria(Minařík), Calypso(Smolík), Diplomat(Hermansdorferová) a Swinga(Pechát). Na GH byl hodnocen jako jedenáctý z domácích tříletých koní se 78,5 kg. Sovětští Boppard a Ajka měli 109 kg a 108 kg a to ještě další sovětský Zakaznik, který byl za Boppardem v Ceně Moskvy při MM v Praze druhý, nebyl hodnocen, když s výrokem daleko byl třetí maďarský Dárius St.st.Tochovice(trenér Josef Kolátor) 7.04.Praha 2200m Cena Netolic Kolátorová Hilda Praha 2200m Handicap Mělníka II. Kolátorová Hilda Praha 2200m Cena n.p. Supraphon Kolátorová Hilda Praha 2600m Cena Motešic Šusta Miroslav Praha 2200m Cena Veltrus Kolátorová Hilda Praha 2400m Cena n.p.xaverov, hdcp. II. Gassmann Rolf Praha 2400m Cena Tekova Huleš František Karlovy Vary 2200m Velká cena amatérů Štípek Oldřich Karlovy Vary 3200m Karlovarský hdcp. na dvojn.míli Šach Josef Praha 2200m Cena Státního závodiště Havelka Karel Praha 2400m Cena Nového města pod Smrkem Havelka Karel Praha 2400m Cena Benešova Minařík Ferdinand Praha 2400m Cena Prešova Kolátorová Hilda Praha 1800m Cena Dubé Kolátorová Hilda Praha 1800m Cena Opavy Kolátorová Hilda Praha 2600m Cena Šuran Kolátorová Hilda Praha 3200m Cena 55.výročí VŘSR Kolátorová Hilda 6 Na úvod byl pod manželkou trenéra třetí, za Bledax(Minařík) a Ikaros(Drlík), čtvrtá byla Nigera(Pechát) a pátý Ligustr(Šusta). O měsíc později si o místo pohoršil, když ale nesl o mnoho více, jak úspěšnější Mackbeth(Hermansdorferová), Vltava(Rais) a Monaco(Huleš). Na konci května byl v hlavním dostihu třetí, za tříletými Victor(Hermansdorferová) a Monaco(Drlík).

4 O týden později byl o krátkou hlavu druhý, za šťastnějším Sigham(Drlík), v poli pěti koní byli za Václavem Nigera(Košťál), Belendek(Hermansdorferová) a Vardar(Erhartová). Poté zvítězil, jistě o délku před Svahim(Košťál) a Nigera(Jiří Hurt). Koncem června se v amatérském dostihu opět sešel s Rolfem Gassmannem. Získali spolu druhé místo, deset délek za vítěznou Carila(Stouthamer), třetí byl Gazda(Dr.Polák). V červenci v poli pěti koní stačil pouze na čtvrté místo za Nigera(Pechát), Vardar(Erhartová) a Gazda(Winter), když poslední byla Florina(Košťál). V Karlových Varech potom zvítězil v tehdy tradiční Velké ceně amatérů-memoriálu Ing.Stanislava Solaříka, před Silex(dr.Polák), Pastel(Klíma), Metropol(Varvažovský) a Calcium(Héra). V Karlovarské dvojnásobné míli nosil 64 kg a byl třetí, za vítězným Metropol(Huleš), který nosil ještě o kilo více, druhý byl Vlhík(Minařík) s 58,5 kg. O měsíc později ve Velké Chuchli byl druhý, po tuhém boji o pouhý krk, za vítězným Metropol(Václav Kučera), když vítěz nosil o 1,5 kg méně. I další start znamenal těsné druhé místo, tentokráte o krátkou hlavu za klisnou Nigera(Pechát), místa dále získali Gazda(Košťál), Vardar(Erhartová) a Mackbeth(Kříž), poslední byl překvapivě druhý z Derby Flying Star(Řeřicha) s 50 kg v sedle. V polovině září v dostihu zvítězil Ikaros(Drlík), po tuhém boji o krátkou hlavu před Nigera(Pechát), Václav byl třetí necelé dvě délky zpět. Koncem září byl druhý, když o sedm délek zvítězil Silex(Minařík), další místa získali Symplex(Šach), Ikaros(Václav Kučera) a Island(Košťál). Druhá místa měl asi předplacená, první říjnový den po boji o hlavu podlehl vítěznému Ostroh(Minařík). Další dostih se mu nevydařil a v poli šesti koní byl předposlední. Zvítězil Diplomat(Hermansdorferová), před Ikaros(Drlík), Nigera(Pechát) a Vardar(Erhartová), poslední byl veterán Dar(Šach). Koncem října konečně zvítězil, lehce o pět délek před Silex(Minařík), Signál(Hermansdorferová) a Vircel(Štohanzl). Startovala pouhá čtveřice koní. Sezónu uzavřel šestým místem v silně obsazené Ceně znárodnění(prezidenta), když zvítězila tříletá Valeriana(Antonín Lukášek), před Nigera(Pechát), Svahim(Košťál), čtvrtý byl vítěz Derby Crapom(Hermansdorferová) a pátý Island(Šusta). V poli poražených skončili kromě jiných i výborní Metropol(Václav Kučera), vítěz St.Leger Victor(Drlík), Vardar(Erhartová) a další. Měl za sebou sedmnáct startů a na GH byl hodnocen s 82 kg jako pátý mezi čtyřletými, když Espadron vlastnil 90 kg. Ze starších měl nejvíce pětiletý Diplomat 91 kg, nejlepší dvouletí Quintal a Seal byli hodnoceni 94,5 kg, Toxin 93 kg, tříletí Crapom a Svahim měli 93,5 kg, Victor 92 kg a Island 91,5 kg St.st.Tochovice(trenér Josef Kolátor) 8.04.Praha 2200m Cena Netolic Kolátorová Hilda Praha 2400m Velká dubnová cena Kolátorová Hilda Praha 2600m Cena osvobození Havelka Karel Praha 2200m Cena Tekova Kolátorová Hilda Praha 2200m Cena Hřebčína Napajedla Kolátorová Hilda Praha 2200m Cena Státního závodiště Kolátorová Hilda Praha 3400m Velká cena Turf-clubu Kolátorová Hilda Praha 2400m Cena Beňova Kolátorová Hilda Praha 3200m Cena znárodnění(prezidenta) Kolátorová Hilda 5

5 Na úvod sezóny zvítězil lehce o pět délek, před Kirké(Šach), Silex(Miroslav Hanuš, st.), Ikaros(Drlík) a Marya(Pechát). Ve Velké dubnové ceně neuspěl, když v poli osmi koní byl předposlední. Zvítězil xaverovský Svahim(Košťál), před Metropol(Václav Kučera), Crapom(Hermansdorferová), Lijana(Šach), Valeriana(Antonín Lukášek) a Island(Šusta). V Ceně osvobození byl čtvrtý, zvítězil Island(Huleš), před Espadron(Kolátorová), Svahim(Košťál), za Václavem byli Metropol(Václav Kučera), Lijana(Šach) a jako poslední Valeriana(Antonín Lukášek). Koncem června vyhrál menší dostih, před Valdemar(Hermansdorferová), Symplex(Šach), Ikaros(Drlík), Lijana(Krejčí) a dalšími. V červenci byl v poli šesti koní pátý, když zvítězila skvělá napajedelská Lira(Huleš), která tímto vítězstvím zahájila sérii svých úspěchů, druhý byl Espadron(Havelka), třetí současně Crapom(Hermansdorferová) a Móro(Košťál), poslední byla Mangusta(Šach). Třetího prvenství v sezóně dosáhl koncem srpna, když velmi lehce o sedm délek porazil Valerianu(Havelka), další místa získali Lijana(Šach), Litograf(Hermansdorferová) a Valdemar(Kříž). Koncem října v silně obsazeném supervytrvaleckém dostihu byl poražen pěticí Caramel(Šusta), Metropol(Václav Kučera), Losonc(Košťál), Lijana(Šach) a Asjav(Minařík), nechal za sebou kromě jiných Crapoma(Drlík), Islanda(Polák Libor) a Silvery(Smolík). Začátkem listopadu jej v menším dostihu v poli pěti koní porazila o 8 kg méně zatížená Lijana(Šach), za sebou nechal trojici Crapom(Záveský), Island(Jiří Hurt) a Dakar(Václav Kučera). Na závěr sezóny byl pátý za Quintal(Šach), Caramel(Šusta), Esso(Minařík) a Seal(Fedorowicz), za sebou nechal Crapoma(Záveský), Metropola(Václav Kučera) a další. Na GH byl hodnocen s 87,5 kg jako třetí mezi pětiletými, za stájovými kolegy Espadron(92 kg) a Doncaster(90 kg), stejně měl i nejlepší čtyřletý Svahim, nejlepšími tříletými byli Lira(96 kg), Quintal(95 kg), Derby vítěz Seal(93,5 kg), Toxin(93 kg) a vyšší hodnocení měli ještě další St.st.Tochovice(trenér Josef Kolátor) Praha 2400m Velká dubnová cena Bednář Petr Praha 2400m Cena časopisu Beseda naší vesnice Bednář Petr Praha 2800m Cena osvobození Bednář Petr Praha 2800m Zlatý pohár Bednář Petr Praha 2800m Cena Calypsa Bednář Petr Praha 2200m Cena 30.výročí SNP Kolátorová Hilda Praha 2400m Cena deníku Lidová demokracie Bednář Petr Praha 3400m Velká cena Turf-clubu Kolátorová Hilda Praha 1800m Cena Čajky Bednář Petr 5 Na úvod se umístil pátý, více jak deset délek za vítězným stájovým druhem Espadronem(Kolátorová), místa dále získali Metropol(Václav Kučera), Crapom(Oškrkaný) a Vinettou v sedle s krásnou Boženkou Pejdlovou. V poli poražených byli další výborní starší, Jupiter II(Pechát), Caramel(Drlík) a Quintal(Šach). Pátý byl i o dva týdny později, za starými známými Crapom(Pejdlová), Quintal(Šach), Espadron(Kolátorová) a Metropol(Václav Kučera), za sebou nechal výborné Hugben(Minařík) a Caramel(Drlík).

6 Poté konečně zvítězil, když v poli sedmi koní za sebou nechal Vinettou(Košťál), Quintal(Šach), Caramel(Drlík), Vlhík(Smolík), Metropol(Václav Kučera) a poslední byl překvapivě nejvyšší hmotnost(61 kg) nosící Crapom(Huleš). Ve Zlatém poháru o měsíc později byl čtvrtý, za Crapom(Smolík), Espadron(Kolátorová) a Hugben(Minařík), za sebou nechal šamorínskou dvojici Caramel(Drlík) a Konvence(Dolejší). Ve výběrovém dostihu pro MM v Berlíně byl poslední, když jej porazili Hugben(Minařík), Caramel(Šusta), Espadron(Kolátorová), Quintal(Huleš), Crapom(Smolík) a Vinettou(Drlík). Koncem srpna v poli třinácti koní vybojoval pěkné druhé místo, i když jej dělilo deset délek od vítězné Quintal(Šach). Místa získal ještě Izsó(Jiří Hurt), Lotty(Ivana Havelková) a Čumika(Minařík) a v poli poražených skončili zajímaví Buda(Nikolai), Crapom(Hermansdorferová), Dýmka II(Dolejší) a další. O týden později se neumístil, když nosil nejvíce(62 kg), zvítězila tříletá Bledila(Minařík), před Izsó(Jiří Hurt), Vitamin(Košťál), Vinettou(Hermansdorferová) a Kirké(Krejčí). Favorizovaná Quintal(Šach) zůstala na startu. Koncem října byl v poli sedmi koní šestý, zvítězil Caramel(Šusta), před Novgorod(Huleš), Bledila(Kunčar), Locarno(Košťál) a Austria(Šach). Se sezónou se rozloučil pátým místem za Vitamin(Hermansdorferová), Espadron(Kolátorová), Vagram(Fedorowicz) a Valentina(Smolík), poslední zde byl Crapom(Šusta). Na GH byl hodnocen 78 kg a zdaleka nepatřil mezi nejlepší starší koně St.st.Tochovice(trenér Josef Kolátor) Praha 2200m Cena Zákup Kolátorová Hilda Praha 2600m Cena Šamorína Kolátorová Hilda Praha 2600m Cena Nemošic Kolátorová Hilda Praha 2600m Cena Pragoflory Kolátorová Hilda Praha 2800m Cena Calypsa Kolátorová Hilda Praha 2400m Cena n.p. Tosta Aš Kolátorová Hilda Praha 2400m Cena Dióspuszty Kolátorová Hilda Praha 3400m Velká cena Turf-clubu Kolátorová Hilda 7 Debut mu vynesl třetí místo za Locarno(Huleš) a Adria(Krejčí), za sebou nechal málo významné rovinové koně, nejlepším byl šestý Capitol(Šusta). Koncem května si o místo pohoršil, když úspěšnějšími v dostihu byli Locarno(Huleš), Dýmka II(Pechát) a Caramel(Drlík). O dva týdny později byl pátý, za Dýmka II(Pechát), Vagram(Záveský), Caramel(Drlík) a Capitol(Košťál). V polovině července zvítězil, před Mayor(Košťál), Vagram(Fedorowicz), Caramel(Drlík) a Sapporo(Smolík). Koncem téhož měsíce v poli čtyř koní získal třetí peníze za Locarno(Huleš) a Lakmus(Smolík), poslední byl Vinettou(Hermansdorferová). V září v poli pěti koní získal znovu třetí místo, za Vagram(Huleš) a Caramel(Šusta), za sebou nechal dvojici Capitol(Košťál) a Vinettou(Pejdlová). Týden poté se neumístil. Zvítězila Lombardie(Šach), před Crocus(Hermansdorferová), Mayor(Winter), Sapporo(Smolík) a Esta(Pechát). Sezónu zakončil v početně obsazeném dostihu sedmým místem. Zvítězila ze SSSR importovaná pravá sestra skvělých hřebců Elfast a Eten, Esta(Pechát), před Vind(Drlík),

7 Caramel(Šusta), Lincoln(Oškrkaný), Szitakötö(Minařík), Fantom(Antonín Lukášek), za sebou nechal výborné Mayor(Krejčí), Lakmus(Hermansdorferová), který nosil 66 kg, Vagram(Bednář), Locarno(Huleš) a Oxford(Pavlech) St.st.Židlochovice(trenér Václav Chaloupka) Šamorín 3200m Cena Hrušova Chaloupka Václav Šamorín 3800m Cena Dunajské Stredy Chaloupka Václav Bratislava 4200m Velká starohájská steeplechase Chaloupka Václav Olomouc 4000m Velká olomoucká steeplechase Chaloupka Václav Pardubice 5500m Steeplechase Koroka Chaloupka Václav ZN Bratislava 5000m Velká jesenná cena Bratislavy Chaloupka Václav Pardubice 4000m Cena Vltavy Chaloupka Václav 1 Před sezónou změnil majitele a začal se už jako osmiletý specializovat na překážkové dostihy. Svůj debut ve steeplechase hned proměnil ve vítězství, když po tuhém boji zvítězil o pouhou polovinu délky, před starým známým z Velké Chuchle, domácím šamorínským Capitolem(Vokalík), který taktéž na překážkách debutoval. Místa dále získali Dalamber(Hytych), Sabena(Bartoněk) a Galas(Peťko). I další start na téže dráze byl vítězný, tentokráte zvítězil jistě o čtyři délky před klisnou Vesita(Mlčúch) a místa získali Čarodějka(Buráň), Ircel(Březík) a před časem na rovině skvělý Maďar Iskariot(Fialka). V prvním těžším dostihu byl třetí, za výbornými Bledax(Jiří Kasal) a Golub(Vokalík), za sebou nechal velmi dobré Galop(Pindur) a Leopard(Pařízek). V Olomouci zvítězil v hlavním dostihu, současně s Continentalem(Borusík), místa pak za nimi získali Marianka(Vokalík), Solux(Fuksík) a Evglena(Hytych). Koncem srpna pak v Pardubicích ztratil v průběhu dostihu jezdce a nedokončil. Zvítězil Punč(Liebich), před Continental(Borusík), Kyb(Kuchovský), Solux(Fuksík) a Evglena(Vokalík). V Bratislavě pak po tuhém boji o krk zvítězil, před Capitol(Roland Petrlík), dále Bledax(Jiří Kasal), Galas(Peťko) a Szféra(Suchovský). Dostih kromě jiných nedokončil také v této sezóně na překážkách začínající Caramel(Vokalík). V Pardubicích se pak zapsal na listinu vítězů prestižní Ceny Vltavy, která byla v té době tradiční přehlídkou kandidátů na start ve Velké pardubické v dalších ročnících, Cena Labe se tehdy ještě vypisovala pouze pro polokrevníky. Místa získali Marianka(Roland Petrlík), bulharský Silvester(Nedělko Milev), Lippiza(Kafka) a Evglena(Hytych). Na GH byl hned prvním rokem se 78,5 kg hodnocen jako čtvrtý nejlepší steepler, za premianty Velké pardubické, když Limit měl 80 kg, Punč 79,5 kg a Mor 79 kg St.st.Židlochovice(trenér Václav Chaloupka) Bratislava 3400m Cena osvobození Bratislavy Chaloupka Václav Pardubice 4500m Steeplechase města Pardubice Chaloupka Václav Praha 4200m Velká pražská steeplechase Chaloupka Václav Pardubice 6900m Velká pardubická Chaloupka Václav 1 První start do nové sezóny proměnil ve vítězství, když po tuhém boji o pouhý nos porazil Anilina(Mlčúch), daleko třetí byl Caramel(Hytych), další proběhli cílem v pořadí Veverka(Bambuch), Mohamed(František Held) a Lancaster(Vokalík). Poslední jmenovaní v průběhu dostihu vybočili a zdrželi se.

8 V Pardubicích pak byl druhý, čtyři délky za vítězným Capitol(Vokalík), další pořadí bylo Punč(Liebich), Floret(Baráček), Nuget(Jan Novák), polokrevný netolický Úskok(Jiří Kasal) a Harcena(Palička). Druhý byl i o měsíc později ve Velké Chuchli, když lehce o tři délky zvítězil skvělý a nadějný pětiletý Azat(František Held), daleko třetí byl Maršál(Grassl) a čtvrtý Lian Nel(František Vocásek). Nedokončil Mohamed(Zlatník). Sezónu zakončil v říjnu vítězstvím ve Velké pardubické, když druhý byl pět délek zpět Flang(Miroslav Kantek) a další proběhli cílem v pořadí bulharský Silvester(Nedělko Milev), Floret(Baráček), Dafné(Jiří Chaloupka) a další. Na GH byl společně s Azatem hodnocen s 80 kg jako nejlepší steepler St.st.Židlochovice(trenér Václav Chaloupka) 1.07.Bratislava 5000m Velká starohájská steeplechase Chaloupka Václav Z V další sezóně se hned ve svém prvním vystoupení zranil a dostih nedokončil. Vítězství získal Continental(Borusík), před Habr(Matulík) a Mohyl(Vladimír Vinklárek). Cílem dostihu proběhl jako první Azat(František Held), ale pro nedodržení kurzu byl diskvalifikován St.st.Židlochovice(trenér Václav Chaloupka) 9.05.Pardubice 3200m Steeplechase Přelouče Chaloupka Václav Pardubice 3600m Steeplechase Mora Chaloupka Václav Z O rok později se představil hned začátkem května v Pardubicích. Byl druhý, když o jednu a půl délky zvítězila benešovská Lippiza(Gutvirt), další proběhli cílem v pořadí Kolon(Knápek), Batu Chan(Zobal), Vitamin(Samšiňák) a Le Havre(Liebich). V polovině srpna pak v Pardubicích dostih nedokončil, když byl zadržen. V poli pouhé čtveřice koní zvítězil třeboňský Nord(Kreuzer), před Lecitinem(Lindovský). Jeho zranění bylo zřejmě natolik závažné, že se již více na dráze neobjevil.

FESTIVAL, hnědák,val.,pol., nar.1974, po Blatec-Fantasie

FESTIVAL, hnědák,val.,pol., nar.1974, po Blatec-Fantasie FESTIVAL, hnědák,val.,pol., nar.1974, po Blatec-Fantasie Začal běhat jako čtyřletý, všechny starty byly ve steeplechase nebo steeplechase cross country. Celkem startoval 51x, z toho 13x zvítězil. Zpočátku

Více

NESTOR nar. 1959, hnědák, polokrevný valach, po Div-Nensi

NESTOR nar. 1959, hnědák, polokrevný valach, po Div-Nensi NESTOR nar. 1959, hnědák, polokrevný valach, po Div-Nensi Na dostihové dráze se poprvé objevil až jako pětiletý, což u polokrevníků, kteří nestartovali v rovinových dostizích, není nic neobvyklého a běhal

Více

MOR(Masis-Mora) hnědák, narozený 19.3.1964 v Hřebčíně Napajedla

MOR(Masis-Mora) hnědák, narozený 19.3.1964 v Hřebčíně Napajedla MOR(Masis-Mora) hnědák, narozený 19.3.1964 v Hřebčíně Napajedla Caissot City Twilight M A S I S Ut Majeur Mamuška Mák Ladro Gradivo Grafenkrone M O R A Apelle Spring Morning Sunrising Narodil se jako šestý

Více

VALENCIO, tm.hnědák,val., nar.13.4.1977, po Seal-Vasilka(Biskaj)

VALENCIO, tm.hnědák,val., nar.13.4.1977, po Seal-Vasilka(Biskaj) VALENCIO, tm.hnědák,val., nar.13.4.1977, po Seal-Vasilka(Biskaj) Narodil se na Valašsku v JZD Velké Karlovice. Jako roček odešel do Lysé nad Labem do péče trenéra Jaroslava Mládka. Zde byl ještě v dubnu

Více

MOCNÁ nar.1958, hnědka po Masis-Morava

MOCNÁ nar.1958, hnědka po Masis-Morava MOCNÁ nar.1958, hnědka po Masis-Morava Narodila se v roce 1958 v Napajedlích. Byla zakoupena pro Státní statek Benešov za 15.000,- Kčs jako nejlacinější hříbě ročníku. Jako dvouletá byla pro svůj abnormální

Více

KORAN hnědák, nar. 2. 2.1951 v Hřebčíně Napajedla, po Gradivo-Korouhev(Simson)

KORAN hnědák, nar. 2. 2.1951 v Hřebčíně Napajedla, po Gradivo-Korouhev(Simson) KORAN hnědák, nar. 2. 2.1951 v Hřebčíně Napajedla, po Gradivo-Korouhev(Simson) Za svoji dostihovou kariéru startoval celkem 86x, 40x zvítězil a 31x se umístil. Patřil ke špičce již na rovině. Řadil se

Více

SALVATOR. Dostihová kariéra

SALVATOR. Dostihová kariéra SALVATOR Hřebec se narodil v Německu, později byl prodán do Pardubic, kde prodělal skokanskou přípravu. Potom jej koupil pan Werner a kůň odešel na Moravu. V roce 1947 vyhrál Velkou olomouckou steeplechase.

Více

UNKAS (dříve Der Ueberwinder) dostihová kariéra

UNKAS (dříve Der Ueberwinder) dostihová kariéra UNKAS (dříve Der Ueberwinder) dostihová kariéra 1943 Stáj Anneta(trenér Richard Richter) 19.09. Praha 1800m Pardubická cena Dannegger Artur 1 03.10. Praha 1600m Cena Děvína Bollow H. 1 10.10. Praha 1400m

Více

REGISTANA(GER) dostihová kariéra

REGISTANA(GER) dostihová kariéra REGISTANA(GER) dostihová kariéra Na dostihové dráze debutovala jako tříletá, ještě v rodném Německu. Dvakrát zde startovala v rovinových dostizích a jednou v dostihu přes proutěné překážky. Všechno v menších

Více

Linie H se odvozuje od klisny HUMENNÉ, která je u dnešních plaváků ve IV. generaci.

Linie H se odvozuje od klisny HUMENNÉ, která je u dnešních plaváků ve IV. generaci. VÝLET DO MINULOSTI NAŠEHO PŘEKÁŽKOVÉHO TURFU Před padesáti lety se 14. června v roce 1959 běžela ve Velké Chuchli zajímavá steeplechase, Cena Koles na 320 Na startu se sešlo osm koní a jezdců z toho tři

Více

ROK odebráno vzorků negativní pozitivní moč krev 2004 59 59 0 41 18 2005 71 70 1 42 29 2006 66 65 1 47 19 2007 51 (dva vzorky neanalyzovány) 49 0 32 19 2008 64 63 1 22 42 2009 65 65 0 28 37 2010 57 (jeden

Více

Stejně jako v minulých letech i pro sezónu 2014 vyhlásil Český střelecký svaz pro střelce z předovek Českou střeleckou ligu ve sportovní střelbě z

Stejně jako v minulých letech i pro sezónu 2014 vyhlásil Český střelecký svaz pro střelce z předovek Českou střeleckou ligu ve sportovní střelbě z Stejně jako v minulých letech i pro sezónu 2014 vyhlásil Český střelecký svaz pro střelce z předovek Českou střeleckou ligu ve sportovní střelbě z perkusních revolverů, perkusních, křesadlových a doutnákových

Více

Profil jezdce. 1.Adam Lacko

Profil jezdce. 1.Adam Lacko Adam Lacko 1.Adam Lacko Profil jezdce Datum narození: 24. září 1984 Místo narození: Čeladná, Česká Republika Národnost: česká Váha: 85 kg Výška: 186 cm Povolání: závodní jezdec První start: 1994, motokáry

Více

Občanské sdružení MTB Team Rychnov nad KnEžnou Cyklistický team STALAK DeVOSS Rychnov nad KnEžnou. Hodnocení sezóny 2014. www.stalak-devoss.

Občanské sdružení MTB Team Rychnov nad KnEžnou Cyklistický team STALAK DeVOSS Rychnov nad KnEžnou. Hodnocení sezóny 2014. www.stalak-devoss. Občanské sdružení MTB Team Rychnov nad KnEžnou Cyklistický team STALAK DeVOSS Rychnov nad KnEžnou Hodnocení sezóny 2014 www.stalak-devoss.cz Občanské sdružení MTB Team Rychnov nad Kněžnou Tým STALAK DeVOSS

Více

ž. Martina Havelková 2

ž. Martina Havelková 2 Výsledky ze dne 06.01 - Brno stav dráhy:.9 (pevná) 1. dostih, start 14:0 1163 Cena firmy KUBÍK ZETOR a MATKOV s.r.o. Rovina IV.kat. - 1400 m, handicap, 3letí a starší 30.000 Kè (15000-6900 - 4500-100 -

Více

VÝSLEDKY SPORTOVNÍ ČINNOSTI TÝMU PALMIMOTORSPORT

VÝSLEDKY SPORTOVNÍ ČINNOSTI TÝMU PALMIMOTORSPORT VÝSLEDKY SPORTOVNÍ ČINNOSTI TÝMU PALMIMOTORSPORT 2009 Vážení partneři automobilového týmu Palmimotorsport, Dovolte, abychom Vás seznámil s výsledky jezdců týmu PALMIMOTORSPORT v jeho automobilové a sportovní

Více

Doplňující ustanovení v dostihovém provozu pro rok 2015

Doplňující ustanovení v dostihovém provozu pro rok 2015 Doplňující ustanovení v dostihovém provozu pro rok 2015 1. Obecné podmínky: a) Tato Doplňující ustanovení byla vydána k doplnění ustanovení Dostihového řádu o pořádání dostihů dne 30.01.2015 b) Cvalové

Více

Jan Charouz. Datum narození: 17. července 1987. Místo narození: Praha, Česká republika. Národnost: česká. Bydliště: Praha. Rodinný stav: svobodný

Jan Charouz. Datum narození: 17. července 1987. Místo narození: Praha, Česká republika. Národnost: česká. Bydliště: Praha. Rodinný stav: svobodný Jan Charouz Datum narození: 17. července 1987 Místo narození: Praha, Česká republika Národnost: česká Bydliště: Praha Rodinný stav: svobodný První závod: 1995 Tovární jezdec Aston Martin Racing v Le Mans

Více

VÍTĚZOVÉ ODBORNÉ ANKETY OSOBNOSTI PONY SPORTU 2011 I ONI JEDNOU ZAČÍNALI, I ONI BYLI JEDNOU NA STARTU, Bulletin 3-2012. Honza MATUŠKA WWW.PONYEUWEB.

VÍTĚZOVÉ ODBORNÉ ANKETY OSOBNOSTI PONY SPORTU 2011 I ONI JEDNOU ZAČÍNALI, I ONI BYLI JEDNOU NA STARTU, Bulletin 3-2012. Honza MATUŠKA WWW.PONYEUWEB. Bulletin 3-2012 VÍTĚZOVÉ ODBORNÉ ANKETY OSOBNOSTI PONY SPORTU 2011 I ONI JEDNOU ZAČÍNALI, I ONI BYLI JEDNOU NA STARTU, SNAŽ SE A NASLOUCHEJ A MŮŽEŠ ZDE BÝT I TY! Honza MATUŠKA WWW.PONYEUWEB.CZ 11.2.2012

Více

LOKET 3 3 5 ÚSTÍ NAD LABEM ČESKÉ BUDĚJOVICE PRAHA MĚLNÍK 4 5 TELČ 8 PARDUBICE HRADEC KRÁLOVÉ 6 BRNO SVITAVY 6 7 8 OLOMOUC 9 9 10 OSTRAVA LOKET 3 3 5 ÚSTÍ NAD LABEM ČESKÉ BUDĚJOVICE PRAHA MĚLNÍK 4 5 TELČ

Více

Čeští handicapovaní rybáři opět MISTŘI SVĚTA!

Čeští handicapovaní rybáři opět MISTŘI SVĚTA! Čeští handicapovaní rybáři opět MISTŘI SVĚTA! Budete-li tvrdit pardubickému rybáři, že na titul Mistra světa v plavané stačí nachytat pět kilo ryb, bude nejspíše nevěřícně kroutit hlavou. Na závodech,

Více

PROFIL MANAŽERA ( aktualizováno 31.12.2014 )

PROFIL MANAŽERA ( aktualizováno 31.12.2014 ) PROFIL MANAŽERA ( aktualizováno 31.12.2014 ) Manažerem sportovního klubu SC MARATHON PLZEŇ je zakladatel klubu Ing.Vlastimil ŠROUBEK ( nar. 21.8.1961 ), který po několikaleté přestávce začal po roce 2000

Více

Jezdec: J a n D o s t á l Narozen: 27.12.1981. Bydliště: Okružní 910, 517 21 Týniště nad Orlicí. jezdec seriálu ČP Škoda OCTAVIA Cup 05

Jezdec: J a n D o s t á l Narozen: 27.12.1981. Bydliště: Okružní 910, 517 21 Týniště nad Orlicí. jezdec seriálu ČP Škoda OCTAVIA Cup 05 Jezdec: J a n D o s t á l Narozen: 27.12.1981 Bydliště: Okružní 910, 517 21 Týniště nad Orlicí jezdec seriálu ČP Škoda OCTAVIA Cup 05 Tým: ACA Autocentrála Hlučín Nový pohárový speciál vychází ze sériové

Více

Daniela Zábojníková a Patrik Bída

Daniela Zábojníková a Patrik Bída Staronový král a nová královna V loňském roce se ve spolupráci Šachového oddílu Kunovice a obou kunovických škol uskutečnil první ročník turnaje nazvaného O šachového krále a královnu Kunovických škol.

Více

PRESS KIT Sezona2012/2013 30. kolo FC Vysočina Jihlava -SK Slavia Praha

PRESS KIT Sezona2012/2013 30. kolo FC Vysočina Jihlava -SK Slavia Praha PRESS KIT Sezona2012/2013 30. kolo FC Vysočina Jihlava -SK Slavia Praha 30. kolo Gambrinus ligy FC Vysočina Jihlava SK Slavia Praha 1.6. 2013, Stadion Jihlava 17:00 Rozhodčí: Jan Kalenda - Tomáš Kovařík,

Více

Anketa Golf Digest Hřiště roku 2009

Anketa Golf Digest Hřiště roku 2009 Anketa Golf Digest Hřiště roku 2009 Nejlepším hřištěm Česka minulého roku se stal Golf & Ski Resort Ostravice, který titul získal po první plné sezoně provozu. V internetové anketě Golf Digest Hřiště roku

Více

jarní Svezení 2014 15.-16.3.2014 Český Yacht Klub, Vltava - Praha

jarní Svezení 2014 15.-16.3.2014 Český Yacht Klub, Vltava - Praha jarní Svezení 2014 15.-16.3.2014 Český Yacht Klub, Vltava - Praha ZAČÁTEK SEZÓNY VE VELKÉM! Jarní svezení je již tradičním závodem a letos byl odstartován třetí ročník. Jako obvykle hostil 15 lodí třídy

Více

Bedřich Ščerban 27. 7. 2015

Bedřich Ščerban 27. 7. 2015 Bedřich Ščerban 27. 7. 2015 Prezentace HC Dukla Jihlava,s.r.o. Historie Od roku 1956, kdy vzniklo hokejové mužstvo HC DUKLA JIHLAVA, uběhlo mnoho let. Převážnou část z této doby patřilo naše mužstvo mezi

Více

Praha - bytové prostory

Praha - bytové prostory Praha - bytové prostory Praha 1 Praha 2 Garsonka 3 690 000 13 500 2 630 000 12 500 Byt 2+1 6 700 000 20 000 3 900 000 17 000 Byt 3+1 9 900 000 22 000 5 600 000 18 000 Byt 4+1 10 110 000 30 000 7 000 000

Více

Kategorie sportovní kolektiv Blansko roku 2014

Kategorie sportovní kolektiv Blansko roku 2014 Kategorie sportovní kolektiv Blansko roku 2014 VZPĚRAČI BOSKOVICE, TJ SOUz Boskovice Trenér: Čestmír Sekanina Složení kolektivu: Lukáš Liška (kapitán), Petr Mareček, Miroslav Parolek, Ondřej Hovjacký,

Více

TISKOVÁ ZPRÁVA 18.-20.3.2010 FINAL EIGHT ČESKÉHO POHÁRU 2009-2010. Účastníci finále ČP:

TISKOVÁ ZPRÁVA 18.-20.3.2010 FINAL EIGHT ČESKÉHO POHÁRU 2009-2010. Účastníci finále ČP: Klatovy a Strakonice budou mít o třetím březnovém víkendu jedinečnou šanci shlédnout to nejlepší z českého mužského basketbalu v rámci finálového turnaje TIPSPORT CUP FINAL EIGHT Českého poháru mužů v

Více

Bulletin číslo 09/2014

Bulletin číslo 09/2014 Bulletin číslo 09/2014 Nejen prací živ je člověk Chvalský zámek, zadní pohled sídlo - Náchodská čp. 2421/234, 193 00 Praha 9 - Horní Počernice Vážení občané, podnikatelé, Přejeme Vám všem krásné Vánoce,

Více

Praha - bytové prostory

Praha - bytové prostory Praha - bytové prostory Praha 1 Praha 2 Garsonka 3 750 000 13 000 2 770 000 12 000 Byt 2+1 6 900 000 19 000 4 100 000 15 000 Byt 3+1 10 100 000 21 000 5 200 000 16 000 Byt 4+1 11 500 000 35 000 7 000 000

Více

ZPRAVODAJ Východočeského přeboru sk. A

ZPRAVODAJ Východočeského přeboru sk. A ZPRAVODAJ Východočeského přeboru sk. A Ročník 2015/16 Číslo : 17 Dobruška 12.3.2016 Zpracoval: Petr Brandejs První 3 týmy doma vyhrávají a vypadá to, že mezi nimi se rozhodne o postupujícím. Venku vítězí

Více

Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Individualizace a inovace výuky v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Tento materiál byl vytvořen v rámci projektu Individualizace a inovace výuky v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost Název: Oblast: Autor: Číslo: Pardubický kraj Zeměpis Mgr. Věra Sklenářová VY_32_inovace_Z78_13 Stručná anotace: Materiál slouží k procvičení, doplnění a aktualizaci učiva geografie krajů ČR Tento materiál

Více

Přihlášky : ON-LINE na www.zlaty-tyden.cz a www.marathonplzen.cz E-mailem na sroubek@marathonplzen.cz

Přihlášky : ON-LINE na www.zlaty-tyden.cz a www.marathonplzen.cz E-mailem na sroubek@marathonplzen.cz ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN Pořadatel : SC MARATHON PLZEŇ ROZPIS závodu Datum a místo : pondělí 27.července 2015, Praha - Stromovka Činovníci závodu : Ředitel a manažer Hlavní rozhodčí Ing.Vlastimil Šroubek Karel

Více

Archiv sportu a tv. inventář č. 25 NAD č. 155. Jezdectví 1891 2007 + V Praze 2011 Hana Vrchotická

Archiv sportu a tv. inventář č. 25 NAD č. 155. Jezdectví 1891 2007 + V Praze 2011 Hana Vrchotická Archiv sportu a tv inventář č. 25 NAD č. 155 Jezdectví 1891 2007 + V Praze 2011 Hana Vrchotická Ú v o d Jezdectví Jezdectví jako organizovaný sport bylo u nás provozováno od ustavení Jízdního odboru Sokola

Více

PRESS KIT 2015. informace pro novináře a širokou veřejnost

PRESS KIT 2015. informace pro novináře a širokou veřejnost PRESS KIT 2015 České jezdecké federace informace pro novináře a širokou veřejnost Jezdecká sezona 2015 v disciplínách sdružených pod hlavičku České jezdecké federace zahrnuje celou řadu zajímavých akcí

Více

Naši partneři. Partneři extraligy florbalu

Naši partneři. Partneři extraligy florbalu Naši partneři Partneři extraligy florbalu tatran střešovice pomáhá Tatran Střešovice se zapojil do charitativní aukce hraných dresů, kterou organizuje Rookie Floorball, pořadatel oblíbených kempů pro mládež.

Více

Mistrovství ČR (ČSR, ČSSR) - veteráni - 1. - 3. místo ABS = váha nářadí neodpovídala dnešním pravidlům, nelze přepočítat současnými koeficienty,

Mistrovství ČR (ČSR, ČSSR) - veteráni - 1. - 3. místo ABS = váha nářadí neodpovídala dnešním pravidlům, nelze přepočítat současnými koeficienty, Mistrovství ČR (ČSR, ČSSR) - veteráni - 1. - 3. místo ABS = váha nářadí neodpovídala dnešním pravidlům, nelze přepočítat současnými koeficienty, případně se jedná o běhy mimo dráhu. Nejdříve byly udělovány

Více

DANONE CUP 2004/2005-18.10.2004 ODVETA SE OKRESNÍMU VÝBĚRU VYDAŘILA

DANONE CUP 2004/2005-18.10.2004 ODVETA SE OKRESNÍMU VÝBĚRU VYDAŘILA 8.května se odehrála finálová část národního finále DANONE CUP 2005. V Roudnici nad Labem bojovalo o nevyšší posty v tomto celostátním turnaji. OFS Klatovy v něm obstál a po třech zápasech ve kterých jednou

Více

Vysvětlivky k dostihům aneb jak číst startovní listiny

Vysvětlivky k dostihům aneb jak číst startovní listiny Vysvětlivky k dostihům aneb jak číst startovní listiny Záhlaví startovní listiny: 1. řádek: čas startu dostihu, název dostihu, pořadové číslo dostihu 2. řádek: barva startovních čísel (resp. barevné plochy

Více

TENISKA. Tenisová škola MICHALA JUDY

TENISKA. Tenisová škola MICHALA JUDY Číslo 3 Ročník 2013 TENISKA Tenisová škola MICHALA JUDY Letní sezóna 2013 klepe na dveře a bylo nutno udělat začátkem roku několik důležitých kroků. Leden je měsíc, kdy se hlásí družstva do soutěží řízených

Více

MISTROVSTVÍ SVĚTA 125. TRAVEMÜNDE WOCHE. 20.-24.07.2015 Lübeck, Baltské moře

MISTROVSTVÍ SVĚTA 125. TRAVEMÜNDE WOCHE. 20.-24.07.2015 Lübeck, Baltské moře MISTROVSTVÍ SVĚTA 125. TRAVEMÜNDE WOCHE 20.-24.07.2015 Lübeck, Baltské moře BALTSKÁ PREMIÉRA I přes propad obou českých posádek v pátečních rozjížďkách, bylo dosaženo úspěchu v podobě 32. místa posádky

Více

Cyklo Klub Kučera Znojmo Vídeňská 25, ZNOJMO 669 02 ZÁPIS

Cyklo Klub Kučera Znojmo Vídeňská 25, ZNOJMO 669 02 ZÁPIS ZÁPIS Valné hromady Cyklo Klubu Kučera Konané dne 6. března 2015 Sál Lidového domu, Znojmo Dělnická ul. 18:00 hod. Přítomni: 3 x výkonný výbor CKK + 15 přítomných členů + 20 přítomných příznivců Omluveni:

Více

Vzdělávací materiál. vytvořený v projektu OP VK CZ.1.07/1.5.00/34.0211. Anotace. Novodobé dějiny. Politické strany první republiky

Vzdělávací materiál. vytvořený v projektu OP VK CZ.1.07/1.5.00/34.0211. Anotace. Novodobé dějiny. Politické strany první republiky Vzdělávací materiál vytvořený v projektu OP VK Název školy: Gymnázium, Zábřeh, náměstí Osvobození 20 Číslo projektu: Název projektu: Číslo a název klíčové aktivity: CZ.1.07/1.5.00/34.0211 Zlepšení podmínek

Více

Hodnocení STM za 2. pololetí roku 2014

Hodnocení STM za 2. pololetí roku 2014 Hodnocení STM za 2. pololetí roku 2014 V souladu se schválenou koncepcí STM podporoval ČSMP ve 2. polovině letošního roku celkem dvanáct sportovních center a středisek. Po posledním pohárovém závodě ve

Více

KVĚTEN Jarní měsíc byl ve znamení výjezdů a výletů tříd a také sportovních úspěchů. Naši žáci úspěšně završili projekt Comenius v Polsku. COMENIUS V POLSKU Na začátku května proběhl poslední výměnný pobyt

Více

10. Přebor Brna mládeže hraný jako krajský přebor žactva

10. Přebor Brna mládeže hraný jako krajský přebor žactva 10. Přebor Brna mládeže hraný jako krajský přebor žactva Městský šachový svaz navázal na loňskou úspěšnou spolupráci s Orlem Bohunice, podpořený místní radnicí, a společně znovu uspořádali Přebor Brna

Více

HOSTIVICKÝ ULIČNÍK. Historický vývoj ulic a domů v Hostivici. Ulice 5. května

HOSTIVICKÝ ULIČNÍK. Historický vývoj ulic a domů v Hostivici. Ulice 5. května HOSTIVICKÝ ULIČNÍK Historický vývoj ulic a domů v Hostivici Ulice 5. května Hostivice, listopad 2010 Ulice 5. května 2 UPOZORNĚNÍ Tento dokument je součástí díla Hostivický uličník, které obsahuje úvodní

Více

Rekordní vítězství na závěr

Rekordní vítězství na závěr Rekordní vítězství na závěr Poslední letošní ligové kolo se uskutečnilo v sobotu 24. srpna v Hradci Králové za příjemného atletického počasí. Zřejmě vlivem prázdnin a hezkého počasí se na startu objevil

Více

Rok 2005. Vajrauch Zdeněk, Telecí

Rok 2005. Vajrauch Zdeněk, Telecí 85 Rok 2005 Rok 2005 jsme zahájili znovuobnovením tradice pořádání hasičských plesů. Z důvodu malé kapacity společenského sálu našeho obecního úřadu jsme plesy uspořádali hned dva, a to 29. ledna a 5.

Více

O Z N Á M E N Í. Č. j. 57966/ENV/15

O Z N Á M E N Í. Č. j. 57966/ENV/15 Č. j. 57966/ENV/15 O Z N Á M E N Í Podle 25 zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon), ve znění pozdějších předpisů, a podle ustanovení 19 odst. 4 vyhlášky č. 24/2011 Sb.,

Více

MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu

MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu V minulém týdnu se odehrálo Mistrovství České republiky v praktickém šachu mládeže a juniorů, které skončilo v sobotu 15.3.2014.

Více

Projekt RAAM 2011. Czech Ultracycling Team o.s. www.jirihledik.cz www.cut-raam.cz. Ing. Jiří H l e d í k. jednatel CUT

Projekt RAAM 2011. Czech Ultracycling Team o.s. www.jirihledik.cz www.cut-raam.cz. Ing. Jiří H l e d í k. jednatel CUT Projekt RAAM 2011 Czech Ultracycling Team o.s. www.jirihledik.cz www.cut-raam.cz Ing. Jiří H l e d í k jednatel CUT Představení projektu Občanské sdružení Czech Ultracycling Team (CUT) si Vám dovoluje

Více

Kdo stál v čele vysoké školy v Pardubicích?

Kdo stál v čele vysoké školy v Pardubicích? Kdo stál v čele vysoké školy v Pardubicích? Vysoká škola chemická v Pardubicích vznikla Vládním nařízením č. 81 z 27. června 1950. Výuka byla zahájena 15. října 1950 v adaptovaných prostorách pekařské

Více

Smolík Roman 66, Valoušek Matouš 71, Krejz Jan 36, Klusáček Jakub 41, Janíček Martin 70, Pytlík Michal 13

Smolík Roman 66, Valoušek Matouš 71, Krejz Jan 36, Klusáček Jakub 41, Janíček Martin 70, Pytlík Michal 13 Stupava 29-31.5.2009 Ve dnech 29-31.5.2009 odehráli miniţáci největší turnaj v sezóně 2008-2009 s názvem PLAYMINIHANBALL. Konal se na Slovensku ve Stupavě a byl to uţ druhý ročník tohoto turnaje. V minulém

Více

Tréninkový plán jarního kola soustředění v termínu 10-13.2 2011

Tréninkový plán jarního kola soustředění v termínu 10-13.2 2011 Tréninkový plán jarního kola soustředění v termínu 10-13.2 2011 10.2 2011 do 9:00 příjezd a ubytování 9:30 18:00 trénink 11.2 2011 9:00 18:00 trénink 12.2 2011 9:00-18:00 trénink 13.2 2011 9:00-15:00 trénink

Více

Hodnocení 2. kola BWLN Morava

Hodnocení 2. kola BWLN Morava Hodnocení 2. kola BWLN Morava V poslední říjnovou sobotu se konalo 2. kolo BWLN Morava v herně SKY v Ostravě. Ředitel akce Tomáš Janošec a rozhodčí Lenka Maroušová z Prahy zkontrolovali průkazy ČSNS a

Více

První republika.notebook. January 23, 2014

První republika.notebook. January 23, 2014 VY_32_INOVACE_VL_116 Téma hodiny: První republika Předmět: Vlastivěda Ročník: 5. třída Klíčová slova: demokracie, hospodářský rozmach, vzdělání, Skaut, Sokol, Tomáš Baťa Autor: Mgr. Renata Čuková Podzimková,

Více

CENOVÉ MAPY ČESKÉ REPUBLIKY

CENOVÉ MAPY ČESKÉ REPUBLIKY str. 60 CENOVÉ MAPY ČESKÉ REPUBLIKY Ústecký Liberecký Královéhradecký Karlovarský Praha Plzeňský Středočeský Jihočeský Pardubický Jihomoravský Zlínský BYTOVÉ PROSTORY Praha 1 Praha 2 PRODEJ PRONÁJEM PRODEJ

Více

TENISKA. Tenisová škola MICHALA JUDY

TENISKA. Tenisová škola MICHALA JUDY Číslo 11 Ročník 2013 TENISKA Tenisová škola MICHALA JUDY Vítám Vás při čtení dalšího čísla našeho časopisu TENISKA. Každé číslo našeho časopisu rozesílám do mnoha emailových schránek a vůbec jsem si neuvědomil,že

Více

XIII.ročník Vánoční ceny Mladé Boleslavi v karate mládeže 2006

XIII.ročník Vánoční ceny Mladé Boleslavi v karate mládeže 2006 XIII.ročník Vánoční ceny Mladé Boleslavi v karate mládeže 2006 Sportovní hala TJ Auto Škoda Mladá Boleslav, ul. U Stadionu sobota 25. listopadu 2006 2 Poslední listopadová sobota se stala opět termínem

Více

MEZINÁRODNÍ TURNAJ NESLYŠÍCÍCH VE STOLNÍM TENISE V BADENU V RAKOUSKU VE DNECH 15.- 17. KVĚTNA 2009

MEZINÁRODNÍ TURNAJ NESLYŠÍCÍCH VE STOLNÍM TENISE V BADENU V RAKOUSKU VE DNECH 15.- 17. KVĚTNA 2009 MEZINÁRODNÍ TURNAJ NESLYŠÍCÍCH VE STOLNÍM TENISE V BADENU V RAKOUSKU VE DNECH 15.- 17. KVĚTNA 2009 Účastníci : Roman Šlechta, Michal Kratochvíl, Roman Matouš a Jaroslav Helus Pátek 15. května 2009 Jarda

Více

Sportovní aktivity - 23-

Sportovní aktivity - 23- Sportovní aktivity Na škole pracuje Školní sportovní klub v čele s předsedou a absolventem školy Mgr. Šimonem Lánským. Počet členů je 42. Celoročně pracuje v rámci tohoto klubu volejbalový kroužek studentek.

Více

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA KCTMŠ Z MČR MLÁDEŽE 2009

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA KCTMŠ Z MČR MLÁDEŽE 2009 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA KCTMŠ Z MČR MLÁDEŽE 2009 Letošní Mistrovství České republiky mládeže v šachu do 16 let se uskutečnilo ve dnech 7. 14. března 2009 v Koutech nad Desnou, tedy v samém srdci Jeseníků. Organizační

Více

CCB Index nemocnic - obchodních společností

CCB Index nemocnic - obchodních společností počet nemocnic FINANČNÍ ZDRAVÍ NEMOCNIC Žebříček nemocnic (rok 2012) Zpracováno společností CCB Czech Credit Bureau, a. s., pro Health Care Institut Věra Kameníčková, analytička Nemocnice jsou pro stanovení

Více

NEJLEPŠÍ JIHOČESKÝ SPORTOVEC V ROCE 2013 DO 15 LET. Návrh na zařazení: Anežka Paloudová. MČR dorostu, Hynkov 2013

NEJLEPŠÍ JIHOČESKÝ SPORTOVEC V ROCE 2013 DO 15 LET. Návrh na zařazení: Anežka Paloudová. MČR dorostu, Hynkov 2013 NEJLEPŠÍ JIHOČESKÝ SPORTOVEC V ROCE 2013 DO 15 LET Návrh na zařazení: Anežka Paloudová MČR dorostu, Hynkov 2013 Narozena 19.1.1999 Bytem: Za Kapličkou 95; 382 21 Kájov Sportovní odvětví: kanoistika Klub:

Více

PŮLMARATON OKOLO NOVÉHO VESELÍ

PŮLMARATON OKOLO NOVÉHO VESELÍ Oddíl atletiky TJ Sokol Nové Veselí ve spolupráci s oddílem házené TJ Sokol Nové Veselí, s Odborem všestrannosti Župy Havlíčkovy a okresní asociací Sport pro všechny pořádá 29. ročník SILNIČNÍHO BĚHU NA

Více

Mistrovství Evropy juniorů 2011

Mistrovství Evropy juniorů 2011 Mistrovství Evropy juniorů 2011 Maďarsko Miskolc 11.-18.7.2011 6 medailí přivezl juniorský národní tým z Mistrovství Evropy juniorů v plavání s ploutvemi a distančním plavání s ploutvemi v Maďarsku. 2

Více

VELKOU CENU MĚSTA OLOMOUCE A XLV. ROČNÍK MEMORIÁLU MUDR. JANA OPLETALA V PLAVÁNÍ

VELKOU CENU MĚSTA OLOMOUCE A XLV. ROČNÍK MEMORIÁLU MUDR. JANA OPLETALA V PLAVÁNÍ SPORTOVNÍ KLUB UNIVERZITY PALACKÉHO OLOMOUC ODDÍL PLAVECKÝCH SPORTŮ POŘÁDÁ: VELKOU CENU MĚSTA OLOMOUCE A XLV. ROČNÍK MEMORIÁLU MUDR. JANA OPLETALA V PLAVÁNÍ Pod záštitou primátora města Olomouce doc. Mgr.

Více

Soustředění dorostenců a dorostenek pro rok 2011. V disciplínách požárního sportu pro Karlovarský Kraj

Soustředění dorostenců a dorostenek pro rok 2011. V disciplínách požárního sportu pro Karlovarský Kraj Soustředění dorostenců a dorostenek pro rok 2011 V disciplínách požárního sportu pro Karlovarský Kraj V loňském roce připravila Česká federace požárního sportu pro jednotlivce a kolektivy dorostenců a

Více

Hodnoticí standard. Jezdec a chovatel dostihových koní (kód: 41-015-H) Odborná způsobilost. Platnost standardu

Hodnoticí standard. Jezdec a chovatel dostihových koní (kód: 41-015-H) Odborná způsobilost. Platnost standardu Jezdec a chovatel dostihových koní (kód: 41-015-H) Autorizující orgán: Ministerstvo zemědělství Skupina oborů: Zemědělství a lesnictví (kód: 41) Týká se povolání: Chovatel a jezdec koní Kvalifikační úroveň

Více

BULLETIN HRANICKÉHO JUDA

BULLETIN HRANICKÉHO JUDA BULLETIN HRANICKÉHO JUDA Propracovali jsme se k druhému historickému bulletinu, takže první výstřel nebyl do prázdna. Vzhledem k tomu, že máme spoustu informaci, tak pojďme rovnou k věci a čtěte pozorně!

Více

Číslo 10 Ročník 2013 TENISKA Tenisová škola MICHALA JUDY

Číslo 10 Ročník 2013 TENISKA Tenisová škola MICHALA JUDY Číslo 10 Ročník 2013 TENISKA Tenisová škola MICHALA JUDY Jarní část tenisové sezóny je v plném proudu a ke slovu přišly soutěže družstev. Bývaly časy, kdy jsem se na tuto část tenisové sezóny velmi těšil.

Více

Web of Knowledge. Statistika za rok 2009

Web of Knowledge. Statistika za rok 2009 Web of Knowledge Statistika za rok 2009 Statistické údaje o využití Web of Science a Journal Citation Reports v roce 2009 (leden prosinec) Počet přihlášení do Web of Science.... 2 Počet zadaných dotazů

Více

PROPOZICE V. MORAVSKÁ VÝSTAVA HAFLINGŮ 9. A 10. SRPEN 2014

PROPOZICE V. MORAVSKÁ VÝSTAVA HAFLINGŮ 9. A 10. SRPEN 2014 POŘADATEL: PROPOZICE V. MORAVSKÁ VÝSTAVA HAFLINGŮ 9. A 10. SRPEN 2014 JK HRADEC NAD MORAVICÍ A MORAVSKÝ SPOLEK CHOVATELŮ HAFLINGŮ PŘEJÍMKA KONÍ : od 8:00 ZAČÁTEK: SOBOTA SVOD KLISEN A VÝKONNOSTNÍ ZKOUŠKY

Více

HC BULDOCI NERATOVICE

HC BULDOCI NERATOVICE HC BULDOCI NERATOVICE LEDNÍ HOKEJ Krajská soutěž mužů HC Buldoci Neratovice vs TJ Spartak Příbram 31.10.2015 18:30 Partneři hokejového týmu: KRAJSKÁ SOUTĚŽ MUŽŮ Vážení příznivci neratovického ledního hokeje,

Více

KDY DO NATO VSTOUPILA ČR =? TOTALITA =? NEUTRALITA =? PROPAGANDA =? ŽELEZNÁ OPONA =?

KDY DO NATO VSTOUPILA ČR =? TOTALITA =? NEUTRALITA =? PROPAGANDA =? ŽELEZNÁ OPONA =? STUDENÁ VÁLKA V EVROPĚ STUDENÁ VÁLKA Studená válka = období napětí mezi SSSR a USA, kdy hrozilo vypuknutí třetí světové války (od blokády Berlína do r. 1989). 1949 SSSR vyrobil první atomovou bombu, později

Více

Moravia High Jump Tour-Hustopečské skákání Jablonecká hala 2015 Jablonec nad Nisou

Moravia High Jump Tour-Hustopečské skákání Jablonecká hala 2015 Jablonec nad Nisou PŘEDBĚŽNÁ TERMÍNOVÁ LISTINA 2015 (stav k 20. říjnu 2014) HALA Leden 5. Akademické mistrovství ČR Praha-Strahov 7. 1. halová středa Jablonec nad Nisou 9. 1. veřejné závody PAS Praha-Strahov 10. Přebor Středočeského

Více

TENISKA. Tenisová škola MICHALA JUDY

TENISKA. Tenisová škola MICHALA JUDY Číslo 8 Ročník 2013 TENISKA Tenisová škola MICHALA JUDY Zas je tu jaro, je tu,lidí šílí zpívá Lucie Bílá v jedné ze svých písniček. Letos by se určitě dalo říct,že opravdu všichni šílí radostí,že konečně

Více

ANALÝZA VÝSLEDKŮ VOLEB DO ZASTUPITELSTEV MĚST A OBCÍ 2014 Z HLEDISKA ZASTOUPENÍ ŽEN

ANALÝZA VÝSLEDKŮ VOLEB DO ZASTUPITELSTEV MĚST A OBCÍ 2014 Z HLEDISKA ZASTOUPENÍ ŽEN ANALÝZA VÝSLEDKŮ VOLEB DO ZASTUPITELSTEV MĚST A OBCÍ 2014 Z HLEDISKA ZASTOUPENÍ ŽEN Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz Mgr. Veronika

Více

Využívání ICT ve všeobecně vzdělávacích a odborných předmětech

Využívání ICT ve všeobecně vzdělávacích a odborných předmětech Využívání ICT ve všeobecně vzdělávacích a odborných předmětech Regionální dějepisně zeměpisný katalog Třeboňska Zpracováno v rámci projektu " Vzdělávání pro konkurenceschopnost - konkurenceschopnost pro

Více

Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády

Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády Koncem února proběhla školní kola biologické olympiády i na naší škole. Zejména o kategorii B byl mimořádný zájem. Studenti tradičně změřili své síly v testu

Více

Co je u nás nového a co chystáme

Co je u nás nového a co chystáme Zpravodaj Co je u nás nového a co chystáme Naši milí přátelé, leden 2015 vítáme vás v novém roce a doufáme, že jste první měsíc prožili v poklidu a ve zdraví. My jsme po Novém roce navázali na naši práci

Více

Sportovní hala 31. ZŠ Plzeň - dívky Pondělí 15. 6. 2015 číslo čas utkání soupeři skupina výsledek

Sportovní hala 31. ZŠ Plzeň - dívky Pondělí 15. 6. 2015 číslo čas utkání soupeři skupina výsledek Sportovní hala 31. ZŠ Plzeň - dívky Pondělí 15. 6. 2015 DB01 09:00 DB1 Zlínsky kraj - DB2 Jihočeský kraj B DB02 09:40 DB3 Liberecký kraj - DB4 Středočeský kraj B DB03 10:20 DB5 Ústecký kraj - DB6 Plzeňský

Více

ZADÁNÍ POŽADAVKŮ K VYPRACOVÁNÍ MATURITNÍ ODBORNÉ PRÁCE PRO ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 Požadavky zadavatele:

ZADÁNÍ POŽADAVKŮ K VYPRACOVÁNÍ MATURITNÍ ODBORNÉ PRÁCE PRO ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 Požadavky zadavatele: Střední odborné učiliště společného stravování Poděbrady, Dr. Beneše 413/II, 290 01 Poděbrady Obor vzdělání: 65-41-L/51 Gastronomie ZADÁNÍ POŽADAVKŮ K VYPRACOVÁNÍ MATURITNÍ ODBORNÉ PRÁCE PRO ŠKOLNÍ ROK

Více

VY_32_INOVACE_ZE_ŠT_03 Digitální učební materiál Sada: Evropa Téma: Okresní města ČR Autor: Mgr. Benešová Šustrová Helena Předmět: Zeměpis Ročník: 3.

VY_32_INOVACE_ZE_ŠT_03 Digitální učební materiál Sada: Evropa Téma: Okresní města ČR Autor: Mgr. Benešová Šustrová Helena Předmět: Zeměpis Ročník: 3. Okresní města ČR VY_32_INOVACE_ZE_ŠT_03 Digitální učební materiál Sada: Evropa Téma: Okresní města ČR Autor: Mgr. Benešová Šustrová Helena Předmět: Zeměpis Ročník: 3. roč. NG Využití: Učební materiál pro

Více

SMOLA KONSTRUKCE s.r.o.

SMOLA KONSTRUKCE s.r.o. Atletický klub Olomouc a SMOLA CHŮZE o.s. Pořádají 47. ročník dne 30.3.2013 Mezinárodní chodecké závody INTERNATIONAL RACE WALKING TOUR (IRWT) EA Race Walking Races with National Permit OLOMOUCKÁ DVACÍTKA

Více

TipCars Pražský Rallysprint 2013

TipCars Pražský Rallysprint 2013 TipCars Pražský Rallysprint 2013 Další volný podnik v rámci Czech Rally Cupu se odehrál na území hlavního města. Na přelomu listopadu a prosince se tak do Prahy sjelo celkem 40 posádek, ale do cíle soutěže

Více

ZPRAVODAJ Kuželkářského svazu kraje Vysočina

ZPRAVODAJ Kuželkářského svazu kraje Vysočina Krajský přebor Vysočiny č.20/09-10 28. března 2010 Nejvíce chyb letošního ročníku bylo v tomto kole, hráčům přestávka asi moc neprospěla, i co se týká poražených kuželek bylo kolo páté nejslabší. Remízový

Více

I. Pražskou jarní výstavu welsh pony, welsh cob a welsh part-bred

I. Pražskou jarní výstavu welsh pony, welsh cob a welsh part-bred o. s. Země koní a Central Bohemia Welsh Breeders Club (CBWBC) pořádají I. Pražskou jarní výstavu welsh pony, welsh cob a welsh part-bred na statku Chaby K Chabům 1, Praha 5 Třebonice, 155 00 dne 25. května

Více

Galerie nejen pro pamětníky. Prvními československými platidly byly S T Á T O V K Y v h o d n o t ě 1, 5, 10, 20, 50, 100, 500, 1.000 a 5.000 korun.

Galerie nejen pro pamětníky. Prvními československými platidly byly S T Á T O V K Y v h o d n o t ě 1, 5, 10, 20, 50, 100, 500, 1.000 a 5.000 korun. ČÍM SE PLATILO OD VZNIKU ČESKOSLOVENSKA? Galerie nejen pro pamětníky Prvními československými platidly byly S T Á T O V K Y v h o d n o t ě 1, 5, 10, 20, 50, 100, 500, 1.000 a 5.000 korun. PRVNÍ BANKOVKY

Více

FK DRNOVICE F K D. XVIII. kolo. vs. SOKOL LYSOVICE B. 10 15 hod. 13. 4. 2008 D R N O V I C E. Rozhodčí: Ondřej Šišma

FK DRNOVICE F K D. XVIII. kolo. vs. SOKOL LYSOVICE B. 10 15 hod. 13. 4. 2008 D R N O V I C E. Rozhodčí: Ondřej Šišma Z P R AV O D A J F K D FOTBALOVÝ KLUB D R N O V I C E XVIII. kolo I V. T Ř Í DA O K R E S N Í S O U T Ě Ž E FK DRNOVICE vs. SOKOL LYSOVICE B 13. 4. 2008 Rozhodčí: Ondřej Šišma 10 15 hod. Sponzor tomboly:

Více

Průmyslová revoluce v 19. století

Průmyslová revoluce v 19. století Na českém trhu funguje mnoho polistopadových firem, které sázejí na dnešní či včerejší zkušenosti a žijí budoucností. Hrstka společností navázala na prvorepublikovou tradici a oprášila masarykovský ideál.

Více

JOCKEY CLUB ČESKÉ REPUBLIKY DOSTIHOVÝ ŘÁD. Předpisy pro konání rovinových a překážkových cvalových dostihů

JOCKEY CLUB ČESKÉ REPUBLIKY DOSTIHOVÝ ŘÁD. Předpisy pro konání rovinových a překážkových cvalových dostihů JOCKEY CLUB ČESKÉ REPUBLIKY DOSTIHOVÝ ŘÁD Předpisy pro konání rovinových a překážkových cvalových dostihů Praha 2014 2 DOSTIHOVÝ ŘÁD Obsah Str. Oddíl I... 9 Definice a vysvětlivky... 9 Oddíl II... 25 Rozsah

Více

Antonín Podzemský HELA Wartburg F3 1966

Antonín Podzemský HELA Wartburg F3 1966 Antonín Podzemský HELA Wartburg F3 1966 Hela Wartburg je jméno vozu, který se svým mechanikem postavil jezdec Antonín Pokuta z Terezína. Použil podvozek konstruktéra Otakara Hamala z Habartova. Hliníková

Více

Konec 2.sv. války Osvobození Československa obnova republiky. odsun

Konec 2.sv. války Osvobození Československa obnova republiky. odsun Sociální práce v historickém kontextu Konec 2.sv. války Osvobození Československa obnova republiky. odsun Jan Dočkal Konec války v Evropě Pokračující válka v Tichomoří Průběh kapitulace 4.května - Severní

Více

Zlatý maraton Emila Zátopka 27.7.2012

Zlatý maraton Emila Zátopka 27.7.2012 ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN ROZPIS závodu na maraton Pořadatel : SC MARATHON PLZEŇ ve spolupráci s Centrem sportu MV a Atletickým oddílem PSK OLYMP Praha Datum a místo : 27.července 2012, areál Centra sportu

Více

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3040 Šablona: III/2 Sada: VY_32_INOVACE_44 Třída / ročník 9.AB / IX. Datum vytvoření 14.9.2011

Více