1.místo obsadilo družstvo třídy ČK3B: Jan Krček, Veronika Jabůrková, Denisa Fussiová. Marek Anděl Katka Jurasová Jan Chaloupek

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "1.místo obsadilo družstvo třídy ČK3B: Jan Krček, Veronika Jabůrková, Denisa Fussiová. Marek Anděl Katka Jurasová Jan Chaloupek"

Transkript

1

2 I N V E S T I C E D O R O Z V O J E V Z D Ě L Á V Á N Í Ve čtvrtek se v budově v ulici Fr. Šrámka konala vědomostní soutěž EVVO PO ZELENÉ. Soutěže se zúčastnilo 16 třídních družstev. Otázky se týkaly oblasti ekologie a ochrany přírodyokruhy: Jak znáš svůj kraj, BIO, Recyklace odpadu. Některá družstva prokázala velice dobré vědomosti! Celou soutěží, které se zúčastnilo přes osmdesát žáků a studentů, nás provázeli - Lenka Tupá /H4A/ a Tomáš Popelka /K4M/. A jak to nakonec všechno dopadlo? 1.místo obsadilo družstvo třídy ČK3B: Jan Krček, Veronika Jabůrková, Denisa Fussiová Družstvo třídy ČK3B 2. místo: družstvo třídy H3A Marek Anděl Katka Jurasová Jan Chaloupek 3. místo: družstvo třídy H2B Noemi Fenclová Irena Kudrličková Daniela Šandová Gratulujeme!

3 Družstva obdržela ceny, které do soutěže věnovalo o. s. Gastroclub při SŠ a VOŠ CR České Budějovice. Nad správností odpovědí dohlížela porota ve složení: Mgr. Zdeňka Erhartová, ředitelka SŠ a VOŠ CR, Ludmila Pechová, zástupkyně ředitelky pro výchovu mimo vyučování na SŠ a VOŠ CR a paní Hana Černochová, zástupce SOŠ veterinární, mechanizační, zahradnické a jazykové školy v Č. Budějovicích Projekt: Modernizace výuky v rámci odborných a všeobecných předmětů střední školy. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

4 projekt 1. místo - třída H3B Výsledky budova v ulici Fr. Šrámka 2. místo třída H3A 3. místo třída H1A Vítězná třída z budovy v ulici Fr. Šrámka obdržela poukaz na 5 000,- Kč na výlet či exkurzi dle vlastního výběru. Tuto cenu do soutěže věnuje o. s. Gastroclub při SŠ a VOŠ CR.

5 Maškarní ples V duchu masopustního reje se i na našem domově mládeže poprvé konal maškarní ples. Kreativitě se meze nekladly, a tak každý mohl přijít s vlastní vyrobenou maskou. Počáteční ostych nakonec vystřídala zvědavost, diváků bylo v prvním ročníku maškarního plesu více než účastníků s maškarními maskami. A jak vlastně vznikl ples? Tato událost umožňovala vzájemné setkávání lidí, kteří by se jinak pravděpodobně nikdy nesetkali. Plesy bývaly v minulosti především výsadou vyššího stavu, tedy šlechty. V průběhu 19. století se plesy postupně staly běžnou součástí tehdejší měšťanské společnosti, v té době byly takovéto lidové plesy označovány slovem bál. Pořádaly je obvykle různé občanské spolky nebo profesní a stavovská společenstva (cechy) apod. Program 1. bálu domova mládeže byl pestrý - soutěží a her bylo připraveno nespočet. Každý tak měl možnost vybrat si soutěž, ve které se cítil nejlépe a vyhrát i nějakou drobnost. Příjemná zábava a někdy až groteskní situace dotvářely pozitivní naladění celého večera. Na konci plesu byly vyhlášeny nejlepší masky. První místo zaslouženě získaly bohémské masky Dia a Poseidona v podání Davida Kočího a Tomáše Jirsy, druhé místo obhájila Kristýna Ritková s maskou včelky, třetí místo patřilo Jakubovi Kašpárkovi za originální ztvárnění motorkáře. Paní vychovatelka Šťastná ukrytá za maskou piráta dohlížela na dodržování pravidel, a současně se k velké radosti publika zapojila do některých her. Myslím, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že první ročník maškarního plesu se nám moc líbil a už se těšíme na další. Napsala Vicanová I. a Ritková K.

6 SOUTĚŽ RISKUJ Kateřina Kytýrová, Markéta Slodičáková /SOŠ / V,MaZaJŠ/ Martina Burghardová /SŠZ// Další ročník vědomostní a zábavné soutěže RISKUJ se konal na domově mládeže ve čtvrtek Pět soutěžních družstev odpovídalo na otázky z různých okruhů: sport, historie, zeměpis, pravidla společenského chování, hrady a zámky v ČR a mnoho a mnoho dalších. Někteří soutěžící příjemně překvapili svými vědomostmi! Celým večerem, kterého se zúčastnilo téměř padesát žáků a studentů, nás provázeli žáci Tomáš Popelka K4M/ a Sofia Kmentová /H2A/. Jak zabodovala jednotlivá družstva? 1. místo obsadila trojice Gratulujeme! Družstva obdržela ceny, které do soutěže věnovalo o. s. Gastroclub při SŠ a VOŠ CR České Budějovice.

7 Jarní Workshop Žáci všech ročníků a oborů SŠ a VOŠ CR České Budějovice se podruhé v roce setkali v ArtIGY centru, aby předvedli své dovednosti, znalosti a talent. Kreativita opravdu nechyběla: o úvod Workshopu a Barevného dne se postarali zástupci tříd v barevném oblečení (podle vylosovaných barev) a hudební videoklip zpěváka Kindla X, který všem připomněl, že skutečný život nemá nic společného s chemickou náhražkou, realitou jen jako. Celý jarní Workshop se nesl v duchu barevného dne, dne proti závislostem, respektu a tolerance k odlišnostem. Jednotlivá vystoupení žáků se prolínala s vystoupením pěveckého sboru doprovázeného školní kapelou: Kdo měl čas. Snad největším překvapením bylo pro diváky excelentní vystoupení Jiřího Štangla (KČ3A) na bicí. Tradičně byly na Workshopu vyhlášeny výsledky ankety Osobnost roku v kategoriích sportovec/sportovkyně roku, zájmová činnost s estetickým zaměřením, odbornost, etický čin. Každý ročník Workshopu přinese nejen nové zážitky z vystoupení, ale i společně prožité chvíle téměř tří stovek žáků školy, kteří se jinak nemají možnost potkat. Poděkování přitom patří všem účastníkům za snahu, odvahu, energii, kterou dokáží předat divákům, povzbudit je, a tím i ukázat cestu ostatním, jak lze trávit volný čas.

8 Skupina DC České Budějovice Tanec je jako dávka energie, je to koníček, ale taky pořádná práce, aby ses dostal tam, kam chceš. Já osobně jsem se k tanci dostala přirozenou cestou - měla jsem touhu po tanci, líbilo se mi, jak se tanečníci smáli a měli radost z toho, co dokázali. Už jen pohled na jejich drive dával tušit, že jsou rádi, že někam patří. Z nadšení lidí během pěti let vznikla největší taneční skupina v ČR, která se stále rozvíjí- skupina DC Naše taneční skupina se věnuje tanečním stylům street dance, které jsou oblíbené u dnešní mládeže. Posláním DC je dávat radost z pohybu, náš tým (vedení DC) je složen výhradně z nekuřáků a chce propagovat zdravý životní styl. Členem skupiny se může stát každý a každý si může užívat radosti z tance. Skupina DC se brzy zapíše do knihy českých rekordů. Dne 16. května vystoupí například v rámci výstavy HOBBY v Českých Budějovicích na výstavišti v pavilonu Z. Kristýna Ritková, Zuzka Kouřilová.

9 Barbecue party Letošní první jarní grilování se na zahradě DM uskutečnilo I přes to, že se grilování konalo v první polovině dubna, se počasí velmi vydařilo. Svítilo slunce a bylo příjemných 20 C. Studenti měli možnost si připravit vlastní steaky, uzeniny i nejrůznější zeleninu, a tak strávit hezké odpoledne a večer. Během celého odpoledne dne hrál DJ Martin příjemnou hudbu k poslechu a v pozdějších hodinách proběhlo oblíbené karaoke. Všichni si tak mohli zazpívat. Repertoár byl široký- od klasických táborákových písní přes českou klasiku po soudobou muziku. Na všech zúčastněných bylo možné sledovat spokojený a radostný výraz. Na zahradě se letos bude určitě grilovat ještě několikrát už se těšíme.

10 Gurmán club Novinkou, která se chystá na domově mládeže od školního roku 2013/2014 bude Gurmán club. Za vznikem tohoto projektu stojí ubytovaní žáci, kteří studují gastronomii na SŠ a VOŠ CR a vaření je pro ně záliba. Své znalosti a dovednosti budou moci od nového školního roku předvést formou zábavné kulinářské soutěže v kuchyni DM pod dohledem porotců-vychovatelů. Témata si soutěžící budou losovat, čas bude limitován. Soutěžící i diváci se tedy mohou těšit na spoustu zajímavých zážitků, informací a ochutnávek z nepřeberného množství pokrmů. Ti nejlepší budou oceněni diplomy a drobnými odměnami, fotografie nejzdařilejších pokrmů budou zveřejněny na FC domova mládeže www. facebook.com/dmrudolfov. Každopádně se máte v novém školním roce na domově mládeže na co těšit!

11 Exkurze do Tyfloservisu Tyfloservis je středisko, které nabízí sociální rehabilitace nevidomých a slabozrakých. Představuje místo, kde se schází nevidomí a slabozrací lidé / starší patnácti let /, a kde nacházejí pomoc při svém nelehkém údělu. Dne jsme se s paní vychovatelkou vypravili do Tyfloservisu. Zde poskytují služby slabozrakým a nevidomým lidem. Pomáhají jim naučit se s tímto postižením žít. Když jsme přišli, uvítaly nás dvě milé paní. Usadili jsme se a mohli jsme začít. Nejprve jsme si vyzkoušeli speciální brýle, které simulovaly různé oční vady např. šedý zákal, a které všechny zaujaly. Poté jsme se pokusili o orientaci v prostoru se zakrytýma očima. V tomto momentě jsme byli zcela odkázáni na vidící osobu vodiče. Také jsme měli možnost podívat se na různé pomůcky a vyzkoušet si hry, které těmto lidem aspoň trochu usnadňují a zpříjemňují život, např. mluvící hodinky, čtečku barev, člověče nezlob se, domino, atd. Mimo jiné víme, jak usadit takového hosta v restauraci a také, jak mu servírovat objednané jídlo a pití. Když jsme po asi devadesátiminutovém povídání odcházeli, cítili jsme velký respekt a úctu k lidem, kteří se se svým handicapem vyrovnávají, i k pracovníkům Tyfloservisu, kteří jim v tom pomáhají. Pešková Hana H1A

12 Když víčka z PET lahví pomáhají Možná jste si v některých školách, obchodech či restauracích všimli sběrných míst plastových víček. Proč tyto sbírky vznikly? Jaký mají vliv na životní prostředí? V čem je tento sběr lepší než klasické třídění víček do kontejnerů na plasty? Víčka jsou vyrobena z kvalitního plastu, tudíž pokud je vytřídíme samostatně, lze je prodat firmám, které je zpracovávají. Výkupní cena se pohybuje kolem 5,50 korun za kg víček. Rok od roku se však mění podle poptávky a ceny ropy na světových trzích. Nyní je ropa dražší, a tak se recyklaci více daří. Víčko samostatně hozené do žlutých kontejnerů dále zpracováno nebude, takto malé kousky se na dotřiďovací lince k recyklaci nevybírají. Víčko našroubované na PET lahvi může ztěžovat její lisování, ve výsledku však je spolu s lahví prodáno na další zpracování. Lahve se nadrtí a podle různé hustoty se oddělí materiál lahve, víčka a etikety. Nakonec se prodá zpracovatelské firmě. Domov mládeže Rudolfov se také v září roku 2012 přidal k projektu : Sbírejte víčka z PET lahví, pomůžete handicapovaným.vybrána byla rodina Petráků z Hlušovic.Matka, která v třicátém sedmém týdnu těhotenství podstoupila císařský řez, netušila, že jedno z jejích dvojčat se narodí s vážnými zdravotními komplikacemi. Zatímco Adélka přišla na svět naprosto zdravá, u její sestry Lucinky se ihned po narození projevily komplikace. Musela absolvovat operaci mozku, má potíže s plícemi a ledvinami, které má nenávratně poškozené. Šestnáctiměsíční Lucinka je podle pediatra ve stadiu psychického vývoje odpovídajícímu tříměsíčnímu kojenci, po tělesné stránce odpovídá osmiměsíčnímu.zlepšení stavu slibovala lázeňská léčba se speciálním oblečkem, který zvyšuje terapeutický účinek neurofyziologických cvičení na poškozený nervový systém, ulehčuje nácvik motoriky - sezení, stoje, chůze.čtyřtýdenní pobyt v lázních v Klimkovicích s uvedenou terapií přijde na 87 tisíc korun.díky medializaci, solidaritě všech lidí se nakonec podařilo nasbírat celkem 52 tun plastových víček, i když na pokrytí nákladů měsíce v lázních byla potřeba nasbírat 28 tun.jsem velmi ráda, že DM Rudolfov se mohl do této charitativní akce zapojit a tím i pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Maminka Jana Petráková nám přes webové stránky facebooku vzkazuje: Naši báječní sběrači, sběračky, chceme Vám hrozně poděkovat při sbírání víček pro naší dceru Lucinku.My jsme již dosbírali, ale i tak Vás prosím, sbírejte víčka dál.pro Vás je to odpad, pro nás jsou to malé barevné poklady, které nám dávají naději v lepší budoucnost našich dětí. My víme, že máte srdce na správném místě a umíte pomáhat, proto, prosím, pokračujte dál!! Co více dodat fotka z

13

14 Chcete poradit jak pravidelně pečovat o pleť a ukázat nejnovější trendy v líčení? Pokud ano, máte možnost: ve středu 29.května 2013 v 19,00 hodin na klubovně domova mládeže. Těší se na vás kosmetička Simona Trefná

15 Pro milovníky hudby: Votvírák 2013 (No Name, Vypsaná Fixa a Harlej rozšiřujeme např. o kapelu Kryštof, UDG, Wohnout, Katapult, Visací Zámek, Škwor, legendární slovenskou kapelu Metalinda nebo populárního Ivana Mládka.) Okoř se šťávou 2013 Mandrage,Charlie Straight, UDG, David Koller, Radůza, Sto zvířat, Wohnout, Zrní Aerodrome festival 2013 Systém of a Down. NOFX, Killswitch Engage Hrady CZ Kryštof, Tomáš Klus, Nightwork, Aneta Langerová, Mandrage, Chinaski, Monkey Business, David Koller, Pipes and Pints, Mig 21, Rytmus, Zrní. Pro milovníky sportu: Letní tábory: Ostrovec Orlická přehrada, Růžena Jižní Čechy, Varvažov Dostihy: Sezóna 2013 v Praze - Velké Chuchli Parníkem do Zoo Praha Pro milovníky dobrodružství a poznání: Výlety do zahraničí: Chorvatsko Biograd na Moru, Itálie Cesenanico, Španělsko Oropesa del Mar Giganti doby ledové zpátky v Západočeském muzeu Věže z Merkuru v suterénu Petřínské rozhledny Výstava kostýmů z filmu Noc na Karlštejně aneb 40 let legendárního filmu Informace (www.tabory.cz a ) Pro milovníky dobrého jídla: Český pivní festival Praha 2013 Speciální kurzy v Krušovickém pivovaru Restaurace SaSaZu - alchymie chutí a barev asijské kuchyně Cocina Rivero - škola vaření nejen středomořské kuchyně v centru Prahy.

16 SDH Šipoun Co bys řekl o historii SDH? SDH v Šipouně bylo podle pamětníků založeno v roce 1957, ale žádné bližší informace nejsou známy. Mohl bys nám říct, jak ses k této činnosti dostal? K této činnosti mě přivedl otec, který dělá v SDH starostu, bylo mi tehdy devět let. Domluvil se s lidmi z SDH, kteří měli děti v mém věku a založili dětské družstvo, do kterého nás přivedli. Jsem rád v kolektivu lidí se stejným zájmem, kterým nevadí ve svém volném čase trénovat od rána do večera a snaží se společně zlepšovat své výkony. Kdo a od kolika let se může stát členem SDH? Členem se může stát každý i v každém věku. Co tato činnost obnáší? Tato činnost obnáší prevenci a ochranu obyvatelstva a jejich majetku, vzdělávání se v oblastech jako např. zdravověda, topografie, apod. a sportovní vyžití, pokud má sbor zájem. Jaké jsou dosavadní úspěchy vašeho SDH? Požárnímu sportu jako takovému se věnujeme šest let. Za tu dobu jsme vyhráli pětkrát Prachatickou hasičskou ligu a pětkrát Šumavskou hasičskou ligu v dětské kategorii a třikrát Prachatickou hasičskou ligu v kategorii mužské. Dvakrát jsme byli na Mistrovství Jihočeského kraje, jednou jsme skončili na druhém místě a jednou na prvním. Abych to shrnul, máme okolo 130 pohárů. Co se v tomto sportu hodnotí? V tomto sportu se hodnotí rychlost. Tým, který nejrychleji dokončí danou disciplínu, vyhrává. Náš osobní nejlepší čas v požárním útoku, kterému se věnujeme převážně, je v dětské kategorii 12:95 s, je zároveň od roku 2010 rekordem Jihočeského kraje a dosud není překonán. V mužské kategorii je to čas 19:54 s. Oba tyto časy byly zaběhnuty s požární stříkačkou o obsahu 1500 ccm. Jaké jsou disciplíny v požárním sportu? V dětské kategorii jsou to požární útok, štafeta 4x60 m, závod požárnické všestrannosti (běh na 3 km s vědomostními úkoly), štafeta CTIF a štafeta dvojic. V mužské kategorii jsou to pak pro týmy požární útok a štafeta 4x100 m a pro jednotlivce např. 100 m s překážkami a výstup na věž, pro dorostence ještě dvojboj. Co bys vzkázal ostatním na závěr? Požární sport je o kolektivu, přátelství a těžké práci. Je to náročné na čas i finance, ale kdo chce, čas si najde. Zleva Jakub Vozandych ( béčka), Michal Jílek ( levý proud), Jaroslav Petrlík (pravý proud), Jiří Bauer (rozdělovač), Marek Bartoš (stroj), Zdeněk Brabec (náběr), Petr Vozandych (koš) Autor: Marek Bartoš

17 Číslo připravila redakční rada: Tomáš Popelka Ivana Vicanová Kristýna Ritková Marek Bartoš Meggie Brůhová Martin Říha Hana Pešková Barbora Hejdová S metodickým vedením vychovatelek SŠ a VOŠ cestovního ruchu, Rudolfov.

18 Vyškrtejte daná slova. Písmenka, která zůstanou nevyškrtaná, tvoří tajenku.

19

za aktivní práci ve školním parlamentu a příkladný přístup k plnění školních povinností Tomáši Musilovi

za aktivní práci ve školním parlamentu a příkladný přístup k plnění školních povinností Tomáši Musilovi ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 UDĚLILI JSME CENY ŘEDITELKY ŠKOLY za úspěchy ve sportovních soutěžích a reprezentaci školy Ajdinu Naprelacovi za úspěchy ve sportovních soutěžích a reprezentaci školy Jiřímu Kosmákovi

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Zpravodaj DNY POROZUMĚNÍ AUTISMU

Zpravodaj DNY POROZUMĚNÍ AUTISMU Zpravodaj 1/2013 Navlečení v modrých pláštěnkách a kšiltovkách jsme putovali s básníkem. Rozdávali jsme sošky ceny APLAUS. Vybírali vaše nejlepší fotografie, kde společným jmenovatelem byla modrá barva.

Více

Estéčko. zpravodaj společnosti ST Consult

Estéčko. zpravodaj společnosti ST Consult Estéčko zpravodaj společnosti ST Consult 1/2014 ÚVODNÍK Vážené kolegyně a kolegové, vážení obchodní partneři, dovolte, abych vám na úvod poděkoval za výbornou spolupráci v roce 2013 a do nového roku vám

Více

JAN KUBÍK SPORTOVCEM ROKU!

JAN KUBÍK SPORTOVCEM ROKU! Čtvrtletník Čtyřlístku centra pro osoby se zdravotním postižením Ostrava, příspěvkové organizace, ročník V., číslo 2., červen 2012 JAN KUBÍK SPORTOVCEM ROKU! Mezi množstvím událostí, jichž jsme byli od

Více

Vlaštovka. ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY V HORNÍM BENEŠOVĚ šk.rok 2007/2008

Vlaštovka. ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY V HORNÍM BENEŠOVĚ šk.rok 2007/2008 Vlaštovka ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY V HORNÍM BENEŠOVĚ šk.rok 2007/2008 F. M ag alh aes vy plu l na ces tu kolem světa a 5 loděmi a 250 muži. Po dvou letech dokončila cestu jen jediná z nich s 18 muži. Kdy

Více

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo kolem 2 Číslo Občasník školy Ročník XXIV. Červen 2015 zš t. g. masaryka Vimperk 1. máje 268 www.zstgmvimperk.cz Milí deváťáci, začátek, tedy povinnou školní docházku máte za sebou, všechno jste zvládli.

Více

Studenti točí dokumentární film o opavském Špiónovi na str. 15

Studenti točí dokumentární film o opavském Špiónovi na str. 15 ZPRAVODAJ STATUTÁRNÍHO MĚSTA OPAVY 06/2013 06 ČÍSLO Studenti točí dokumentární film o opavském Špiónovi na str. 15 Uvnitř najdete Vandalové zničili alej na Slezské magistrále na str. 4 Na nepořádek ve

Více

Radniční list. Starostův sloupek. Evropský rok dobrovolnictví není prázdnou frází. Měsíčník Města Prachatice. XIII. ročník, číslo 5 (květen 2011)

Radniční list. Starostův sloupek. Evropský rok dobrovolnictví není prázdnou frází. Měsíčník Města Prachatice. XIII. ročník, číslo 5 (květen 2011) Radniční list Měsíčník Města Prachatice XIII. ročník, číslo 5 (květen 2011) Starostův sloupek Květen pokládám za jeden z nejkrásnějších měsíců v roce a jak jsem psal v minulém sloupku, toto období vybízí

Více

Informační měsíčník města Jeseník NAŠE MĚSTO. 19. ročník

Informační měsíčník města Jeseník NAŠE MĚSTO. 19. ročník Zahájení 2 168. Lázeňské sezóny 15.5. 17. 5. 2015 Informační měsíčník města Jeseník NAŠE MĚSTO www.jesenik.org Návštěva prezidenta v Jeseníku dopadla úspěšně, i vrtkavé počasí se nakonec umoudřilo! Prezident

Více

Novoměstský zpravodaj

Novoměstský zpravodaj Novoměstský zpravodaj 5 květen 2013 Foto: František Prouza zpravodaj@novemestonm.cz www.novemestonm.cz Otázky pro starostu Ve středu 17. dubna 2013 byly ve foyeru sálu Zastupitelstva Královéhradeckého

Více

č.4/2014 Slovo starosty Kněžpolské noviny

č.4/2014 Slovo starosty Kněžpolské noviny www.knezpole.cz Kněžpolské noviny Kněžpolské noviny č.4/2014 Vánoce plné štědrosti, pohody, lásky a klidu, úspěšný vstup do roku 2015, hodně štěstí, zdraví, osobních a pracovních úspěchů přeje Rada obce

Více

Radniční list. Starostův sloupek. Jubilejní XV. ročník Slavností Zlaté stezky: Na náměstí budeme mít dokonce moře! Měsíčník Města Prachatice

Radniční list. Starostův sloupek. Jubilejní XV. ročník Slavností Zlaté stezky: Na náměstí budeme mít dokonce moře! Měsíčník Města Prachatice Radniční list Měsíčník Města Prachatice VII. ročník, číslo 6 (červen 2005) Starostův sloupek Zanedlouho proběhne již 15. ročník Slavností Zlaté stezky a my si opět během bohatého programu připomeneme legendární

Více

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY Vážení čtenáři, již podruhé Vás oslovujeme ročenkou naší školy, abyste s námi mohli sdílet radosti i strasti uplynulého školního roku. Je toho opravdu hodně, co u nás, mimo

Více

školní rok 2011/ 2012

školní rok 2011/ 2012 školní rok 2011/ 2012 ZA ODMĚNU DO KRASU 30. 8. jsme společně s kamarády z Ústavu sociální péče pro děti a mládež Kociánka vyrazili směrem na Křtiny, Jedovnice a Moravský Kras. Tento výlet měl být pro

Více

ročník XXIII. červenec 2013 číslo 7

ročník XXIII. červenec 2013 číslo 7 ročník XXIII. červenec 2013 číslo 7 vyšlo 2. 7. 2013 www.tisnov.cz Z obsahu Opravy ve městě Atletice se v Tišnově daří Tančí v kroji na zábavě i v Dublinu na soutěži Slavnosti Tišnova koncert Václava Neckáře

Více

zpravodaj Radnice městské části Brno-střed připravila druhý ročník Festivalu v centru dění městská část osobnost měsíce Herny v centru nechceme,

zpravodaj Radnice městské části Brno-střed připravila druhý ročník Festivalu v centru dění městská část osobnost měsíce Herny v centru nechceme, Zpravodaj městské části Brno-střed Číslo 10 Říjen 2011 Ročník XX městská část zpravodaj osobnost měsíce Naší říjnovou osobností je bubeník jubilující brněnské skupiny Synkopy 61, která v tomto měsíci připomene

Více

ZUBERŠTÍ NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ.

ZUBERŠTÍ NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ. ČTRNÁCTIDENÍK MIKROREGIONU ROŽNOVSKO I ČÍSLO 13 I ROČNÍK XXIV I 26. ČERVNA 2014 Řidiči, kteří jezdí městem, narážejí v posledních týdnech na uzavírky a objížďky. Ty souvisí se stavbou kanalizace a rekonstrukcí

Více

Slovo starosty. Den dětí na venkově v Buchově. Vážení spoluobčané,

Slovo starosty. Den dětí na venkově v Buchově. Vážení spoluobčané, červen 2007 16 Slovo starosty Vážení spoluobčané, v květnu uplynul právě rok, od vydání prvního rozšířeného Postupického zpravodaje, jehož podobu máte i dnes před sebou. Jde o páté vydání v této grafické

Více

Investiční akce 2013/2014

Investiční akce 2013/2014 4 Kontaktní informace Obec Bílá Třemešná 544 72 Bílá Třemešná 315 okres Trutnov Internetová adresa: http://www.bilatremesna.cz/ Výběr z obsahu OBEC BÍLÁ TŘEMEŠNÁ... 1 SOKOL BÍLÁ TŘEMEŠNÁ... 6 HASIČI A

Více

Zpravodaj města Břeclavi RADNICE. Opravy zrychlily průjezdy vlaků. Dvojnásobně. Otevřeli lávku na Janohrad. A pokřtili noviny

Zpravodaj města Břeclavi RADNICE. Opravy zrychlily průjezdy vlaků. Dvojnásobně. Otevřeli lávku na Janohrad. A pokřtili noviny Zpravodaj města Břeclavi RADNICE www.breclav.eu červen 2015 Opravy zrychlily průjezdy vlaků. Dvojnásobně Břeclav se může pyšnit jedním z nejmodernějších železničních uzlů v České republice. Druhou etapu

Více

Dvanáct hodin hudby bez přestávky Jasná zpráva! Kapela Olympic letos poprvé zahraje na festivalu Okoř se šťávou

Dvanáct hodin hudby bez přestávky Jasná zpráva! Kapela Olympic letos poprvé zahraje na festivalu Okoř se šťávou Černý Vůl, Holubice, Horoměřice, Kozinec, Kralupy nad Vltavou (Mikovice, Minice, Zeměchy), Libčice nad Vltavou, Lichoceves, Lysolaje, Nebušice, Noutonice, Přední Kopanina, Roztoky, Sedlec, Statenice, Suchdol,

Více

Mìstský zpravodaj 12/2014 ZASTUPITELSTVO MĚSTA KUNOVICE. Ing. Jiří Deml 74 let, kandidát NKK 1 108 hlasů. Radek Lůčný 36 let, kandidát NKK 884 hlasů

Mìstský zpravodaj 12/2014 ZASTUPITELSTVO MĚSTA KUNOVICE. Ing. Jiří Deml 74 let, kandidát NKK 1 108 hlasů. Radek Lůčný 36 let, kandidát NKK 884 hlasů Mìstský zpravodaj ROÈNÍK 25 12/2014 CENA 10 Kè ZASTUPITELSTVO MĚSTA KUNOVICE Ing. Pavel Vardan 44 let, kandidát NKK 1 256 hlasů Mgr. Ivana Majíčková, MBA 53 let, kandidátka NKK 1 142 hlasů Ing. Jiří Deml

Více

Výroční zpráva základní školy

Výroční zpráva základní školy 1. Základní údaje o škole 1.1 Škola Název školy Základní škola Český Těšín Slezská 1740 okres Karviná Adresa školy Slezská 1740, Český Těšín Právní forma příspěvková organizace IČO 48004685 IZO 048004685

Více

SOKOL. Ještě nepatřím do starého železa. Časopis České obce sokolské

SOKOL. Ještě nepatřím do starého železa. Časopis České obce sokolské Časopis České obce sokolské SOKOL březen 2013 Sokolové vzdali poctu T. G. Masarykovi Sokolské prapory vlály v Lánech i na Hradčanském náměstí Tajemství úspěchu vršovických judistů Dva členové oddílu reprezentovali

Více

Středa 13. ledna 2010 v Benátkách nad Jizerou se pokračuje v odklizení sněhu. Na Burse, Benátky nad Jizerou II

Středa 13. ledna 2010 v Benátkách nad Jizerou se pokračuje v odklizení sněhu. Na Burse, Benátky nad Jizerou II ZPRAVODAJ BENÁTECKA číslo 2 ročník: 34 cena: 10 Kč 8. února 2010 V tomto čísle najdete: Mistryně Evropy str. 4 Základní školy str. 5 7 Mateřská škola str. 8 9 Benátky a archeologie str. 15 Policie ČR informuje

Více

červen 2011 STODŮLECKÝ POSEL Zpravodaj Městské části Praha 13 Užijte si prázdniny

červen 2011 STODŮLECKÝ POSEL Zpravodaj Městské části Praha 13 Užijte si prázdniny červen 2011 STODŮLECKÝ POSEL Užijte si prázdniny FOTO: DAN NOVOTNÝ Zpravodaj Městské části Praha 13 Sdělení městské části Pozor na změny přednosti v jízdě, nyní i na Velké Ohradě! Znovu upozorňuji na změny

Více

Exkurze PRAŽSKÉ PIVOVARY str.2 Exkurze POSLANECKÁ SNĚMOVNA str.2 Sbírka JARNÍ SRDÍČKOVÉ DNY str.3. Přednášky PREVENTIVNÍ PROGRAM str.

Exkurze PRAŽSKÉ PIVOVARY str.2 Exkurze POSLANECKÁ SNĚMOVNA str.2 Sbírka JARNÍ SRDÍČKOVÉ DNY str.3. Přednášky PREVENTIVNÍ PROGRAM str. k 1S O číslo 5 červen 2015 SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY na závěr školního roku Vážení a milí, deset měsíců uplynulo jako voda a přichází kýžený čas prázdnin. Ještě před ním však nastane čas zúčtování za počáteční,

Více

Číslo 6 červen 2001. Kojetínská poliklinika má novou rehabilitaci. Z obsahu:

Číslo 6 červen 2001. Kojetínská poliklinika má novou rehabilitaci. Z obsahu: Číslo 6 červen 2001 Kojetínská poliklinika má novou rehabilitaci Z obsahu: * Informace pro občany * Rozhovor s Ing. Droběnou * Významné osobnosti města * Zprávy z mikroregionu - Záříčí a Uhřičice * Anketa

Více

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32 Strana 1 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj

Více