Zemědělský svaz ČR a jeho územní organizace v roce 2014 opět pokračoval s osvětovým projektem Zemědělství žije! Tento projekt s cílem poukázat na

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Zemědělský svaz ČR a jeho územní organizace v roce 2014 opět pokračoval s osvětovým projektem Zemědělství žije! Tento projekt s cílem poukázat na"

Transkript

1 Zemědělský svaz ČR a jeho územní organizace v roce 2014 opět pokračoval s osvětovým projektem Zemědělství žije! Tento projekt s cílem poukázat na důležitost zemědělství a dostat základní informace o tomto odvětví do podvědomí dětí a celé veřejnosti získal v roce 2014 záštitu ministra zemědělství ing. Mariana Jurečky. Naučné aktivity projektu Zemědělství žije! v roce 2014 shlédlo na 41 akcích uskutečněných v 31 okresech České republiky lidí včetně dětí, žáků základních škol a studentů středních škol.

2 Akce uskutečněné v rámci projektu Zemědělství žije! Okresy, v nichž proběhly DOD, výstavy, chovatelské dny či dožínky s použitím naučné osvěty Zemědělství žije!

3 Do podniků se vydalo celkem návštěvníků, z nichž bylo téměř dětí, především ze základních, ale i mateřských a středních škol. Dny otevřených dveří pod hlavičkou Zemědělství žije! se konaly v patnácti okresech. Celkem se zapojilo sedmnáct zemědělských společností.

4 Na návštěvníky čekala prohlídka stáje, dojírny, ale i mnoha zemědělských strojů. Děti ze škol se svezly dvouspřežím, či shlédly ukázku výcviku psů. O provedení farmou se postarala Střední zemědělská škola v Kostelci nad Orlicí. S poznávačkou technických předmětů přijela Střední zemědělská a veterinární škola v Lanškrouně. Čichací stezku a poznávání krmiv přivezla i společnost VVS Verměřovice.

5 Den otevřených dveří se uskutečnil i na Třebíčsku. Návštěvníci mohli nahlédnout do stájí, dojírny a celého areálu družstva. Připravena byla i ukázka zemědělské techniky. S doprovodem a výkladem se také podívali do bioplynové stanice.

6 Na prezentaci se podílela také společnost Bednar FMT s.r.o. se stroji v barvách John Deere, která sídlí vedle střediska v Dlouhé Vsi. Ke dni otevřených dveří patřila i praktická ukázka práce na poli. Otevřenými branami se do podniku přišlo podívat přes 2000 návštěvníků včetně téměř 600 dětí. K vidění byly robotizované stáje, ale i bioplynová stanice.

7 Ve spojení s chovatelským dnem pojalo den otevřených dveří ZD Roprachtice ve spolupráci se společností Agrocentrum Jizeran. V těsné blízkosti farmy se uskutečnila chovatelská soutěž českého strakatého skotu se zábavným doprovodným programem. Naučný program obstaral stánek Zemědělství žije! A přišel i Krakonoš.

8 Děti ocenily také výstavu drobného zvířectva. Areál s 1100 dojnicemi v chovu navštívilo 1500 lidí. Samozřejmostí byla i soutěž se Zemědělstvím žije! Netradiční prohlídka areálů čekala děti na farmářském dni v Jesenicích u Prahy. Projely se zde totiž vláčkem. Pro starší byla připravena prezentace historie podniku, ale i prohlídka stájí, současné i historické techniky či bioplynové stanice.

9 Polní den s pokusy, výstava zemědělské techniky, ale i možnost nahlédnutí do stájí s prasaty, to čekalo na návštěvníky na farmě v Ledcích. Pro děti byl nachystán soutěžní program i bohatá tombola. Nahlédnout mohli všichni návštěvníci i do nezemědělského sektoru, vystaven byl i popelářský vůz či hasiči.

10 Tradiční chovatelský a zemědělský den se již několik let koná ve spolupráci se společností Chovservis a.s. na středisku v Sověticích na Královéhradecku. V letošním roce se do areálu dostavilo také 350 žáků okolních základních škol, pro něž byla připravena komentovaná prohlídka stájí, ale i zajímavé soutěže. Každý žák si také mohl odvézt vlastnoručně zasazené semínko hrášku v kelímku, či podojit umělé vemeno.

11 Brány se otevřely i do výkrmny drůbeže ZOD Kolinec na Klatovsku. Děti ocenily možnost pohladit si vystavená zvířata, ale i prohlídku zemědělské techniky. Dospělí měli možnost nahlédnout do výrobny krmných směsí. Připraveny byly i tradiční soutěže se Zemědělstvím žije!

12 Také další tradiční výstavu skotu doplnila prohlídka stájí pořadatelského podniku, tentokrát v Košeticích na Pelhřimovsku. Na žáky základních škol čekala opět naučná stezka se Zemědělstvím žije! Ze správných odpovědí z naučné stezky jsme vylosovali deset výherců, kteří od Agropodniku Košetice obdrželi hodnotné dárky.

13 Ani nepřízeň počasí neodradila návštěvníky farmy s normandským skotem na Příbramsku. Nejen pro žáky okolních škol byla připravena poutavá prohlídka stájí, ale hlavně oblíbených telátek v boudách. Nechyběla vystavená zemědělská technika ani naučný program s povídáním u plakátu o cestách zemědělských produktů, naučnou stezkou a mnoha poznávacími soutěžemi.

14 Dvoudenní den otevřených dveří se konal také na Přerovsku. Zemědělské družstvo pojalo akci ve velkém slova smyslu, neboť ji zahájil ministr zemědělství Marian Jurečka zajímavou besedou. Kromě tradiční prohlídky farmy byl přichystán i bohatý naučný program nejen pro děti, ale také prodej a ochutnávky regionálních produktů či výrobků z vlastních jatek.

15 Již 38. ročník výstavy polních pokusů, mechanizace i chovatelské přehlídky se uskutečnil na Plzeňsku.Také zde byl Zemědělský svaz u toho. Děti ze škol i další návštěvníci se vydali do přilehlých stájí, prohlédli si vystavenou zemědělskou techniku, pokusná políčka s mnoha odrůdami polních plodin a zajímavé představení několika druhů hospodářských zvířat včetně soutěžní přehlídky skotu.

16 Součástí rodáckého sjezdu v Polici na Třebíčsku byl i den otevřených dveří v ZD. Připravena byla prohlídka zemědělské techniky, zvířat, ale i ukázka práce se psy či zásahu nejmenších hasičů. Nechyběl ani naučný program, ale i ochutnávky vín a regionální potraviny či dalších farmářských specialit nejen z vlastní produkce.

17 Velkolepá akce se uskutečnila i na Chrudimsku, kde se brány již rok po premiéře otevřely na jatka a výrobnu, pekárnu a do celého areálu družstva včetně nových skladů a stájí s dojným skotem a prasaty. Velmi naditý program hned s několika poznávacími stezkami i živými drobnými zvířaty nalákal na 750 dětí nejen ze škol. K poznávání se připojily i společnosti VVS Verměřovice, která nachystala poznávání krmiv a produktů z farmy po čichu a plemenářská společnost Plemko, jenž se ujala vyprávění o reprodukci a připařování krav.

18 Celou akci doplnila jízda v kočáře, možnost vlézt do kombajnu, či vystoupení hasičů, šermířů a dětské vystoupení. Odměnou pro všechny byla bohatá tombola a pestré občerstvení složené z vlastních výrobků ZD.

19 Zemědělství žije! a naučné soutěže pro děti obohatily program také na Dni zemědělců, potravinářů a venkova, který se uskutečnil na podzim vtáboře. Prodejní výstavu doplnila i možnost prohlédnout si stáje místního školního statku, či soutěž králičí hop a možnost svézt se na koni či v povoze. Nechyběla zde ani výstava drobného zvířectva a ochutnávky Regionální potraviny.

20 Dopolední program pro školy nachystala zemědělská společnost Montamilk Kamenné zboží na Nymbursku. Žáci středních a základních škol se podívali nejen do stájí a do dojírny, ale také si prohlédli vystavenou zemědělskou techniku a to s odborným komentářem. Kromě toho pro ně byl připraven naučný program s mnoha soutěžemi a poznávačkami.

21 Farma v Nové Vsi na Příbramsku byla svědkem, že i přes chladné a větrné počasí se zajímavým programem lze přilákat několik stovek návštěvníků. Dopoledne bylo určeno pro školy, odpoledne pro veřejnost. Počet návštěvníků se v sychravém podzimu vyšplhal ke 400. Návštěvníci se podívali do stájí, dojírny, k telatům či do bioplynové stanice. Všude provedl školený průvodce. Nechyběl ani naučný stánek Zemědělství žije! K poznávací soutěži se připojila opět společnost VVS Verměřovice.

22 Zemědělství žije! se s naučným stánkem a zemědělskou osvětou účastnilo také několika zajímavých výstav. První akcí v roce 2014 byla krajská soutěž Hledáme mladé technické talenty 2014 v oboru opravář zemědělských strojů, která se uskutečnila v Uherském Brodě. Mistrovství republiky v orbě na Znojemsku se účastnilo 4000 návštěvníků. Zemědělství žije! bylo při tom

23 Mezi další výstavy, na nichž se zemědělská osvěta uskutečnila pod hlavičkou Zemědělství žije!, patřily Slavnosti Brambor v areálu nově budované farmy Eden v Bystřici nad Pernštejnem, která otevře své brány prvním jarním dnem příštího roku. Slavnost Lišanská šlapka přilákala návštěvníky na divadélko, ale i na osvětový program. Bramborářské slavnosti v Havlíčkově brodě v rámci semináře představily odrůdy brambor, ale i zemědělskou osvětu.

24 Pětidenní účast stánku Zemědělství žije! na veletrhu Techagro v Brně završilo poslední den výstavy pozvání základních škol s komentovanou prohlídkou některých expozic a naučným programem.

25 K veletrhu byla směřována také obrázková a literární soutěž Moderní zemědělství očima dětí a studentů. Právě poslední den výstavy se uskutečnilo také slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen. 1. místo Simona Myšáková, Krchleby 2.místo Patricie Benčeková, ZŠ Mrákov Vítěz literární soutěže Ivan Ptáčník ze ZA Humpolec a Milan Janda ze ZŠ Holzova Brno s obrázkem, který vyhrál druhé místo.

26 Výstava o životním prostředí v Kolíně dokazuje, že je možné propojit mnoho organizací, svazů a firem a uspořádat jednu velkou tematicky zaměřenou akci ryze s osvětovým programem zaměřeným především na děti a upevnit v nich vztah k přírodě a mnoha odvětvím, která se k ní vztahují. Zemědělský svaz ČR se Zemědělstvím žije! tak měl jedinečnou příležitost stát se součástí jednoho z třiadvaceti stanovišť naučné stezky napříč celou přírodou. Přitom návštěvnost byla obrovská přišlo více než 5000 dětí!

27 Významným partnerem projektu Zemědělství žije! je společnost Farmet Česká Skalice. Zemědělský svaz ČR se připojil ke spolupořádání firemního dne ve výrobním závodu společnosti a prezentaci techniky s doprovodným programem určeným především pro 450 dětí ze základních a středních škol.

28 Na malé návštěvníky čekala soutěž v malování, ale i zajímavá ukázka techniky. Samozřejmostí byla i naučná stezka a mnoho drobných dárečků. U příležitosti oslav 20-tého výročí prodeje značky John Deere společností Daňhel Agro a.s. v Týně nad Vltavou se uskutečnila prezentace zemědělské techniky v areálu firmy.

29 Program pro studenty SOU Sušice, ale i pro druhý stupeň základních škol se odehrál v budově učiliště v Sušici. Studenti středních škol se formou prezentace a besedy seznámili s několika prodejci zemědělské techniky. Připravena byla také přednáška předních představitelů velkých zemědělských podniků v okolí. Na žáky základních škol pak čekala soutěž v podobě poznávání a naučné stezky.

30 Zemědělství žije! se účastnilo i několika chovatelských přehlídek koní, ovcí, koz a skotu, ale i významných šampionátů jako je Národní výstava českého strakatého skotu v Radešínské Svratce či Národní holštýnský šampionát v Lysé nad Labem. Prezentace zemědělství okořenila i soutěž chladnokrevných koní u Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Chovatelská soutěž českého strakatého skotu se uskutečnila na Semilsku v Syřenově. Ani zde nechyběly naučné materiály. Další prezentaci Zemědělství žije! mohli návštěvníci nalézt i na výstavě holštýnského skotu Prim Chomutice, kde byly připraveny i další soutěže.

31 Národní výstavu českého strakatého skotu v Radešínské Svratce doplnila osvěta se Zemědělstvím žije! Připravili jsme zde totiž rozšířenou naučnou stezku s teoretickými otázkami doplněnými mnoha naučnými soutěžemi jako je nakládání slámy a brambor na kolečko, přiřazování potravin ke komoditám, dojení vemene, míchání mléčného nápoje či přiřazování potravin ke komoditě. Během dne se k soutěži dostavilo tisíc žáků z místních i přespolních škol. S osmi stanovišti pomohla SOŠ V Bystřici nad Pernštějnem.

32 Výstaviště v Lysé nad Labem v rámci Našeho chovu a výstavy Zemědělec hostilo Národní holštýnský šampionát. V rámci výstavy dostal prostor pro zemědělskou osvětu i naučný stánek Zemědělství žije!, který nalákal nejen návštěvníky výstavy s dětmi a školy, ale i samotné chovatele, kteří si vyzkoušeli, jaké věci si ještě pamatují ze studií.

33 Napříč Českou republikou se uskutečnilo hned několik dožínkových slavností. Ani u nich nechyběl Zemědělský svaz ČR a jeho územní organizace, které využily příležitosti k zemědělské osvětě s projektem Zemědělství žije! Vesměs se jednalo o akce uskutečněné ve městech pod záštitou kraje. Náměstí či jiné prostory lemovaly stánky s řemeslnými výrobky, či potravinami spojené s ochutnávkami regionálních potravin. Nechyběly i jiné soutěže a bohatý kulturní program spojený s vystoupením známých zpěváků či kapel.

34 Již desátá dožínková slavnost se konala v agroturistickém centru Ohrada ve Vískách u Letovic na Blanensku. Dožínkovou slavnost doplnila např. prohlídka pivovaru, či výstava historických motocyklů či vystoupení v bike trialu. Dožínky v Pelhřimově okořenilo několik soutěží, např. o nejlepší zavařené okurky. Velmi zajímavým programem bylo povídání o bramborách, pivu či máku. Náměstí ožilo také zemědělskou technikou současnou i historickou, ale i koněspřežím.

35 Jihlava ožila výstavou zemědělských strojů, řemeslnými trhy či soutěží králičí hop. Vše završil bohatý doprovodný program. Dožínky na zámku Kačina na Kutnohorsku se spojily s vinobraním. Na zámek tak dorazily tisíce lidí, pro něž byl nachystán bohatý program s výstavou techniky i hospodářských zvířat, stánky s řemeslnými výrobky a mnoho ochutnávek vín s možností nákupu. Vše doplnily přednášky, či beseda s předsedou ZS ČR Martinem Pýchou.

36 Známá chovatelská soutěž holštýnského skotu v Mrákově na Domažlicku jako součást krajských dožínek slavila úspěch. Došlo na folklór i zábavný doprovodný program nejen pro dospělé. Dožínky v Hradci Králové jsou dvoudenní záležitostí. Pátek totiž patřil školám a naučně zábavnému programu, jehož součástí je i Zemědělství žije! či ukázka střiže ovcí a příprava krav na přehlídku. Sobotu obohatil např. Den Slovenské kultury a další bohatý program, v němž nechyběla ani výstava hospodářských zvířat a drobného zvířectva.

37 Pardubické dožínky na zámku připravily bohatý program zejména pro děti po oba dny výstavy. Neděle byla ve znamení veřejnosti a slavnosti na náměstí s výstavou zemědělské techniky. Pondělí pak patřilo školám a prezentaci řemesel. V prostorách před zámkem bylo k vidění např. umění kovářské, pekárenské či aranžérské. Nechyběly soutěže pro děti ani možnost pojmenovat telátko. Součástí prezentace byla i výstava hospodářských zvířat.

38 Třetí ročník jízdy zručnosti traktorem s vlekem se uskutečnil u příležitosti veletrhu Vzdělání a řemeslo na Výstavišti v Českých Budějovicích. Letošního ročníku se zúčastnilo 22 studentů zemědělských škol, kteří se pokusili vytvořit rekord na vytyčené trati a přitom správně zacouvat či zastavit na daném místě a přitom zajet nejlepší čas s nejlepší přesností. O trasu se postaralo SOU Blatná, traktor Deutz-Fahr zapůjčila společnost Garnea, a. s. z Neplachova, valník Mechanizační fakulta JCU.

39 Druhým rokem se uskutečnila na Českobudějovickém výstavišti zemědělská olympiáda, které se zúčastnilo 18 studentů středních zemědělských škol. Připraven byl nejen vědomostní test s dvaceti otázkami, ale také poznávací soutěž plodin, semen, krmiv detailu strojů a plemen zvířat. Aby nebylo jen u vědomostí, obohatili jsme olympiádu i o dovednosti. Ujalo se dojení vemene na čas, jízda a nakládání kolečka senem, odhad hmotnosti selete a řepy a skládání anglické uzdečky. Se zajištěním soutěže pomohla Katedra zootechnických věd Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity.

40 1.místo: Václav Aulík, SOŠ a SOUTábor 2.místo: Lukáš Loucký, SOŠ a SOU Vlašim 3.místo: František Čermák, SOU zemědělské a služeb Dačice 1.místo: Jakub Procinger, Městská SOŠ v Kloboukách u Brna 2.místo: Václav Petrželka, SŠ zemědělská a potravinářská Klatovy 3.místo: Petr Knytl, SZŠ a SOŠ Poděbrady

41 Tento projekt je podpořen dotací pro nestátní neziskové organizace poskytnutou Ministerstvem zemědělství ČR a realizován pod záštitou ministra Mariana Jurečky

42 Vyjmenovat všechny, kteří se na akcích podíleli je nemožné, přesto si dovolujeme poděkovat alespoň skupinově. Děkujeme zejména územním organizacím Zemědělského svazu za pomoc se zajištěním i realizací dnů otevřených dveří a za pomoc při výstavách a chovatelských dnech. Děkujeme zemědělským podnikům, které si přes všechnu práci našly čas a chuť pozvat do svého areálu děti a laickou veřejnost a věnovaly nemalou částku na realizaci této osvětové akce. Děkujeme zaměstnancům zemědělských podniků, kantorům a studentům zemědělských a jiných středních škol za pomoc při exkurzích a na naučném stánku Zemědělství žije!

43 Děkujeme chovatelským svazům a organizacím za podporu a umožnění připojit se k akcím s doprovodným programem. Děkujeme organizátorům výstav a dožínek a výstavištím za prostor pro realizaci naučných soutěží. Děkujeme všem 48 tisícům návštěvníků, kteří na akce přišli, neboť bez nich by nemělo smysl jakoukoliv akci pořádat. Speciální poděkování však patří pedagogům, kteří obětovali svůj volný čas a své žáky na zemědělskou osvětu přivezli. A v neposlední řadě děkujeme všem sponzorům a partnerům za poskytnutí finančních, ale i materiálních darů, především drobných dárečků pro děti.

44

45

46

47

48

49

50 Zemědělský svaz ČR Hybernská Praha 1 Ing. Jana Sixtová Tel: Ing. Soňa Jelínková Tel: Ing. Vladimír Pícha Tel:

Dny otevřených dveří v zemědělských podnicích jaro 2013

Dny otevřených dveří v zemědělských podnicích jaro 2013 Dny otevřených dveří v zemědělských podnicích jaro 2013 V průběhu května a června 2013 proběhlo čtrnáct propagačních akcí pro školy a veřejnost v prostorách členských podniků Zemědělského svazu. V šesti

Více

ODBORNÝ DOPROVODNÝ PROGRAM ZEMĚ ŽIVITELKA 2015

ODBORNÝ DOPROVODNÝ PROGRAM ZEMĚ ŽIVITELKA 2015 ODBORNÝ DOPROVODNÝ PROGRAM ZEMĚ ŽIVITELKA 2015 konané ve dnech od 27.8. do 1.9.2015 Soutěže pro návštěvníky o hodnotné ceny Čtvrtek 27.8. Den Země živitelky Den českých pekařů a cukrářů Pivovarská zahrada

Více

ODBORNÝ DOPROVODNÝ PROGRAM ZEMĚ ŽIVITELKA 2015

ODBORNÝ DOPROVODNÝ PROGRAM ZEMĚ ŽIVITELKA 2015 ODBORNÝ DOPROVODNÝ PROGRAM ZEMĚ ŽIVITELKA 2015 konané ve dnech od 27.8. do 1.9.2015 Soutěže pro návštěvníky o hodnotné ceny Čtvrtek 27.8. Den Země živitelky Den českých pekařů a cukrářů Pivovarská zahrada

Více

Zemědělství žije! Tento materiál je nedílnou součástí žádosti o dotaci pro NNO poskytovanou MZe.

Zemědělství žije! Tento materiál je nedílnou součástí žádosti o dotaci pro NNO poskytovanou MZe. Zemědělství žije! Tento materiál je nedílnou součástí žádosti o dotaci pro NNO poskytovanou MZe. Klára Handrejchová Zemědělský svaz ČR Praha, 2012 Podpora pozitivního vnímání českého zemědělství Hlavní

Více

Přehled doprovodného programu

Přehled doprovodného programu Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky 23. 26. 6. 2011, Brno Výstaviště Hlavní program pavilony F a G1 Přehled doprovodného programu Čtvrtek, 23. 6. 2011 - Den chovatelů MASNÉHO SKOTU

Více

Závěrečná konference projektu - Vytváření podmínek pro realizaci. vzdělávání pro udržitelný rozvoj ve školách Pardubického kraje

Závěrečná konference projektu - Vytváření podmínek pro realizaci. vzdělávání pro udržitelný rozvoj ve školách Pardubického kraje Závěrečná konference projektu - Vytváření podmínek pro realizaci vzdělávání pro udržitelný rozvoj ve školách Pardubického kraje Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun Aktivity na škole spojené

Více

Klíčová aktivita 02 Vybudování společné platformy pro dlouhodobou odbornou spolupráci

Klíčová aktivita 02 Vybudování společné platformy pro dlouhodobou odbornou spolupráci Klíčová aktivita 02 Vybudování společné platformy pro dlouhodobou odbornou spolupráci Na realizaci se podílí: Výzkumný ústav pro chov skotu, s.r.o. Mendelova univerzita v Brně Vyšší odborná škola potravinářská

Více

Dne 22. 4. 2015 se otevřely dveře již III. ročníku happeningu v rámci oslavy Dnu země ve Velkých Pavlovicích.

Dne 22. 4. 2015 se otevřely dveře již III. ročníku happeningu v rámci oslavy Dnu země ve Velkých Pavlovicích. Tisková zpráva DEN ZEMĚ 22. 4. 2015 Město Velké Pavlovice je účastníkem projektu, jehož cílem je popularizovat vědu a vzdělávání v oblasti bioenergetiky, podpořeného v rámci OPVK, s názvem Propagace a

Více

Projekt Jihlava Zdravé město a MA21

Projekt Jihlava Zdravé město a MA21 Projekt Jihlava Zdravé město a MA21 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA DEN ZEMĚ 2015 Mezinárodní kampaň Den Země, která vznikla před více než čtyřiceti lety, se pravidelně slaví také v České republice. Poprvé se Den Země

Více

Přehlídka krajových specialit a kuchyně

Přehlídka krajových specialit a kuchyně Přehlídka krajových specialit a kuchyně Základní informace Termín konání: 16. 19. září 2010 Místo: Praha, Kampa Místo na trhu: Tento nový projekt pokrývá a propojuje oblasti, kterým specializovaná akce

Více

30.3. - 3. 4. 2014. Brno - Výstaviště. www.techagro.cz. Mezinárodní lesnicky a myslivecky veletrh

30.3. - 3. 4. 2014. Brno - Výstaviště. www.techagro.cz. Mezinárodní lesnicky a myslivecky veletrh Mezinárodní veletrh zemědělské techniky Mezinárodní veterinární veletrh Mezinárodní lesnicky a myslivecky veletrh Veletrh obnovitelnych zdrojů energie v zemědělství a lesnictví 30.3. - 3. 4. 2014 Brno

Více

BULLETIN. 179. Žofínské fórum. konané pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky. Čeští zemědělci, ostrůvek uprostřed Evropské unie

BULLETIN. 179. Žofínské fórum. konané pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky. Čeští zemědělci, ostrůvek uprostřed Evropské unie BULLETIN 179. Žofínské fórum konané pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky Čeští zemědělci, ostrůvek uprostřed Evropské unie Praha, Velký sál paláce Žofín 26. 5. 2015 179. Žofínské fórum konané

Více

Země živitelka 2011 České Budějovice

Země živitelka 2011 České Budějovice Země živitelka 2011 České Budějovice S koncem prázdnin se již po čtvrté NS MAS ČR účastnila 38. ročníku výstavy Země živitelka. V letošním roce se NS MAS ČR společně s Celostátní síti pro venkov (CSV),

Více

Regionální potravina 2012-2013

Regionální potravina 2012-2013 Regionální potravina 2012-2013 Kampaň v roce 2012 Cíle marketingové, mediální a PR kampaně: zvýšit povědomí o značce Regionální potravina mezi spotřebiteli zvýšit povědomí o oceněných produktech a producentech

Více

FINALISTA SOUTĚŽE MLÉČNÁ FARMA ROKU 2015 ČESTR. Farma: Podnik: Příkosická. zemědělská a. s. Bližší informace naleznete na www.mlecnafarma.

FINALISTA SOUTĚŽE MLÉČNÁ FARMA ROKU 2015 ČESTR. Farma: Podnik: Příkosická. zemědělská a. s. Bližší informace naleznete na www.mlecnafarma. Mirošov Podnik: Příkosická zemědělská a. s. Mléčná farma hospodaří na ploše zhruba 2000 ha v rokycanském okresu. Pěstuje se obilí, řepka a pícniny. Krávy stojící na sucho jsou ustájeny v podestýlané stáji

Více

Kulturní akce. Nabízíme zapůjčení stolních a zahradních her (kroket, petanque, karty, míče) K potěše ducha vybízí dřevěná kaple sv. Anežky.

Kulturní akce. Nabízíme zapůjčení stolních a zahradních her (kroket, petanque, karty, míče) K potěše ducha vybízí dřevěná kaple sv. Anežky. Kulturní akce Stylově vybavený klub Špejchar je vhodným místem pro konání soukromých akcí, jako jsou oslavy narozenin, výročí, rodinná či jiná setkání. Prostor je vhodný k uspořádání koncertu, či jako

Více

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

Zpráva o činnosti. Informačního střediska CHKO Český ráj Bukovina

Zpráva o činnosti. Informačního střediska CHKO Český ráj Bukovina Zpráva o činnosti Informačního střediska CHKO Český ráj Bukovina Informace o provozu: v roce 2014 Středisko ekologické výchovy Český ráj zahájilo provoz informačního střediska (dále jen IS) ke dni 1. 8.

Více

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová Již 7. ročníkem 10 dní florbalu v České Třebové se mohli pyšnit organizátoři z florbalového klubu FbK Orlicko Třebovsko. Během celého týdne

Více

Propozice pro vystavovatele Výstava Naše pole a Den Zemědělce konané ve dnech 9. 10. 6. 2015

Propozice pro vystavovatele Výstava Naše pole a Den Zemědělce konané ve dnech 9. 10. 6. 2015 Propozice pro vystavovatele Výstava Naše pole a Den Zemědělce konané ve dnech 9. 10. 6. 2015 Pondělí 8. 6. 2015 10. 00 18. 00 hod. příprava expozic Hlavní den přípravy expozic je v pondělí 8. 6. V úterý

Více

Inspirations for your business

Inspirations for your business Czech Celosvětově nejdůležitější výstava pro chovatele hospodářských zvířat Inspirations for your business 11. 14. listopadu 2014 Hannover / Německo včetně Decentral EuroTier 2014 Nejdůležitější výstava

Více

Tematické okruhy závěrečné zkoušky

Tematické okruhy závěrečné zkoušky Tematické okruhy závěrečné zkoušky Obor : Zemědělec farmář Předmět : Pěstování rostlin 1) Půda - její složení, vlastnosti - půdní typy - půdní druhy - rozbor půdy, bonitace půdy 2) Živiny živin - charakteristika

Více

Úplný název pracoviště ÚFO

Úplný název pracoviště ÚFO Číslo pracoviště Číslo ÚFO Úplný název pracoviště ÚFO číslo územního pracoviště číslo krajského FU Finanční úřad pro hlavní město Prahu 451 2001 Územní pracoviště pro Prahu 1 451 2002 Územní pracoviště

Více

Zpráva o činnosti Husovy knihovny v Polné za rok 2013

Zpráva o činnosti Husovy knihovny v Polné za rok 2013 Zpráva o činnosti Husovy knihovny v Polné za rok 213 213 Zpráva o činnosti Husovy knihovny v Polné za rok 213 1) Knihovní fond - k 31. 12. 213 vlastnila knihovna 2.989 svazků knih. Z toho 5.152 svazků

Více

2. TISKOVÁ ZPRÁVA. Nová výstavní hala. K výstavě Kůň 2013 a otevření nové výstavní haly C

2. TISKOVÁ ZPRÁVA. Nová výstavní hala. K výstavě Kůň 2013 a otevření nové výstavní haly C 2. TISKOVÁ ZPRÁVA K výstavě Kůň 2013 a otevření nové výstavní haly C Nová výstavní hala Projekt byl pojmenován Dostavba kryté výstavní plochy výstaviště v Lysé nad Labem. Jedná se o navýšení ploch areálu

Více

Biojarmark. Souhrnná zpráva

Biojarmark. Souhrnná zpráva Biojarmark Souhrnná zpráva Září 2012 1 12. chrudimský biojarmark Pořadatel: Ekocentrum PALETA, pobočka Chrudim, Strojařů 846, 537 01 Chrudim Datum, čas a místo konání: Úterý 18. 9. 2012, 9:30-17 hodin,

Více

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Letošní rok je ve znamení lesa, tak se totiž jmenuje naše nové celoroční téma. Protože kousek lesa máme i na naší krásné školní zahradě, mohli jsme toto téma prožívat naplno hned od

Více

STŘEDISKO EKOLOGICKÉ VÝCHOVY A ETIKY RÝCHORY PROJEKT DOTEK KALENDÁŘ AKCÍ PRO VEŘEJNOST

STŘEDISKO EKOLOGICKÉ VÝCHOVY A ETIKY RÝCHORY PROJEKT DOTEK KALENDÁŘ AKCÍ PRO VEŘEJNOST STŘEDISKO EKOLOGICKÉ VÝCHOVY A ETIKY RÝCHORY PROJEKT DOTEK KALENDÁŘ AKCÍ PRO VEŘEJNOST ŠKOLNÍ ROK 2009/2010 O projektu DOTEK Dům obnovy tradice, ekologie a kultury je projekt Střediska ekologické výchovy

Více

Hodnocení celoškolní akce

Hodnocení celoškolní akce Projekt Zvýšení technologické úrovně řemeslných oborů reg. č. CZ.1.07/1.1.32/01.0028 Spolufinancováno z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky Hodnocení celoškolní akce Projektový

Více

správný cíl Vaší cesty

správný cíl Vaší cesty správný cíl Vaší cesty KULTURNÍ AKCE HRADECKO ČERVEN 2014 31. května - 1. června, sobota - neděle 9:00 ZA PRVNÍMI ZEMĚDĚLCI DO MLADŠÍ DOBY KAMENNÉ Archeopark pravěku Všestary Pokud si chcete pravěk zažít

Více

O Běhu pro život Charitativní projekt Běh pro život každoročně pořádá Nadační fond Tesco.

O Běhu pro život Charitativní projekt Běh pro život každoročně pořádá Nadační fond Tesco. Monitoring z akcí 2012 O Běhu pro život Charitativní projekt Běh pro život každoročně pořádá Nadační fond Tesco. Letošní, již pátý ročník, si dal za úkol pomoci dětem bez rodiny. V současnosti žije v České

Více

Závěrečná zpráva Senior Praha 8. 10. 9. 2011 Výstaviště Holešovice

Závěrečná zpráva Senior Praha 8. 10. 9. 2011 Výstaviště Holešovice Závěrečná zpráva Senior Praha 8. 10. 9. 2011 Výstaviště Holešovice www.seniorpraha.cz 2 Ve dnech 8. až 10. září 2011 proběhl na Výstavišti v Praze Holešovicích první ročník odborného veletrhu zaměřeného

Více

VETERAN RALLYE & SRPNOVÉ HODOVÁNÍ

VETERAN RALLYE & SRPNOVÉ HODOVÁNÍ SRPNOVÉ HODOVÁNÍ 21. 23. 8. 2015, KUTNÁ HORA JEDINEČNÝ MEZINÁRODNÍ ZÁVOD HISTORICKÝCH VOZIDEL DO ROKU VÝROBY 1936 POD ZÁŠTITOU NÁRODNÍHO TECHNICKÉHO MUZEA, SPOJENÝ S KULTURNÍM PROGRAMEM A BOHATOU NABÍDKOU

Více

00000 00000000/0710. Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce

00000 00000000/0710. Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce Od 1. 1. 2013 budou vytvořeny nové finanční úřady, které vykonávají působnost na území kraje, tzn. 14 krajských

Více

ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013

ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013 ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013 Číslo pracoviště Název pracoviště ÚFO Úplný název pracoviště ÚFO Číslo ÚFO Kód ÚFO VEMA c_pracufo c_ufo k_ufo_vema FÚ pro hlavní město Prahu Finanční úřad pro

Více

MOBIL SALON VELETRH CESTOVNÍHO RUCHU

MOBIL SALON VELETRH CESTOVNÍHO RUCHU PÁTEK 11.4. ODBORNÝ A KULTURNÍ DOPROVODNÝ PROGRAM MOBIL SALON VELETRH CESTOVNÍHO RUCHU konané ve dnech od 11. 4. do 13. 4. 2014 10.00 hod. Slavnostní zahájení 22. ročníku výstavy 11.30, 13.30 a 16.30 hod.

Více

Původní Název FÚ Nové Číslo. číslo územního. FÚ FÚ pracoviště. 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007

Původní Název FÚ Nové Číslo. číslo územního. FÚ FÚ pracoviště. 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007 Původní Název FÚ Nové Číslo číslo číslo územního FÚ FÚ pracoviště 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007 358 ÚP BRUNTÁL Územní pracoviště v Bruntále 463 3205 35 ÚP ČESKÝ BROD Územní

Více

Kermi hostilo krajské kolo Vědomostní olympiády CTI ČR

Kermi hostilo krajské kolo Vědomostní olympiády CTI ČR Kermi hostilo krajské kolo Vědomostní olympiády CTI ČR Do soutěže Vědomostní olympiáda 2014-2015 se přihlásilo 40 škol z 13 krajů ČR. Koná se pod záštitou Asociace krajů České republiky a Hospodářské komory

Více

ČESKÉ ZEMĚDĚLSTVÍ A POTRAVINÁŘSTVÍ NA PRAHU ROKU 2013

ČESKÉ ZEMĚDĚLSTVÍ A POTRAVINÁŘSTVÍ NA PRAHU ROKU 2013 ČESKÉ ZEMĚDĚLSTVÍ A POTRAVINÁŘSTVÍ NA PRAHU ROKU 2013 Novoroční balíček Ing. Jana Veleby, nezávislého senátora a prezidenta AK ČR V Praze, dne 24. ledna 2013 Ing. Jan Ve l e b a Prezident Vážená paní senátorko,

Více

Během jednoho školního roku prošli žáci všemi odděleními dané fiktivní firmy.

Během jednoho školního roku prošli žáci všemi odděleními dané fiktivní firmy. Studentské fiktivní firmy: Stavební činnost. Opravárenství. Výroba a prodej pečiva a květinových vazeb. Výroba a prodej cukrářských výrobků. Zahradnictví. Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.00/54.0006 Naše

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2011. PRO-BIO LIGA ochrany spotřebitelů potravin a přátel ekologického zemědělství

VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2011. PRO-BIO LIGA ochrany spotřebitelů potravin a přátel ekologického zemědělství VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2011 PRO-BIO LIGA ochrany spotřebitelů potravin a přátel ekologického zemědělství Základní údaje Název organizace: PRO-BIO LIGA ochrany spotřebitelů potravin a přátel ekologického

Více

www.survio.com Ekologick e zemˇ edˇ elstv ı

www.survio.com Ekologick e zemˇ edˇ elstv ı www.survio.com Ekologické zemědělství Obsah Základní údaje 3 2 Náhled dotazníku 4 3 Statistika respondentů 9 4 Přehled odpovědí 0. Název podniku................................................... 0 2.

Více

150 let Turnovsko kralupské dráhy 5. a 6. září 2015

150 let Turnovsko kralupské dráhy 5. a 6. září 2015 150 let Turnovsko kralupské dráhy 5. a 6. září 2015 Průvodce oslavami V letošním roce uplyne již 150 let od zahájení provozu na významné železniční spojnici Turnova a Kralupy nad Vltavou, turnovsko kralupské

Více

Týden knihoven. 30. 9. 2011 až 10. 10. 2011. Mediální analýza. IČ: 26694484, DIČ: CZ26694484, Spisová značka B. 7642, Městský soud v Praze

Týden knihoven. 30. 9. 2011 až 10. 10. 2011. Mediální analýza. IČ: 26694484, DIČ: CZ26694484, Spisová značka B. 7642, Městský soud v Praze Týden knihoven Mediální analýza 30. 9. 0 až 0. 0. 0 Anopress IT, a. s., Prvního pluku a, 86 00 Praha 8 Tel.: +0 0 80, www.anopress.cz, obchod@anopress.cz IČ: 6698, DIČ: CZ6698, Spisová značka B. 6, Městský

Více

Pozvánka do Zlínského kraje

Pozvánka do Zlínského kraje Pozvánka na tiskovou konferenci při příležitosti konání veletrhu Regiontour 2015 15. 1. 2015 Pozvánka do Zlínského kraje Zlínský kraj turistický region Východní Morava Východní Morava je regionem s nezaměnitelným

Více

Velbloudice dostanou na Vánoce nového samce

Velbloudice dostanou na Vánoce nového samce Strana 1 / 1 Velbloudice dostanou na Vánoce nového samce Dva roky a osm měsíců starý samec Dred dorazil včera do Zoo Brno z polské Lodže. Nahradí tak šestnáctiletého samce Rómea, který byl v Brně v deponaci

Více

Projekt Škole krávy, dětem mléko! se stal realitou!

Projekt Škole krávy, dětem mléko! se stal realitou! Projekt Škole krávy, dětem mléko! se stal realitou! Jsme rádi, že díky dárcům, mezi něž patříte i Vy, jsme mohli v minulém půlroce pomoci na svět projektu Škole krávy, dětem mléko!, který měl zprostředkovat

Více

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013 1 Úvodník Tak je tady červen a do konce školního roku zbývá už jenom měsíc. To znamená, že zanedlouho přijdou letní prázdniny, na které se těší každý z nás. Nejen děti, ale i učitelé si určitě rádi odpočinou.

Více

Exkurze do Želešic - 20.4.2010

Exkurze do Želešic - 20.4.2010 Exkurze do Želešic - 20.4.2010 Byli jsme pozváni na exkurzi do naší kmenové školy MŠ a ZŠ Želešice. Pan ředitel nás provedl celou velkou školu a ukázal nám všechny místnosti. Od tříd, učeben, kabinetů,

Více

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PRO RODIČE A DĚTI V AZYLOVÉM DOMĚ, NA LIŠČINĚ 2, OSTRAVA HRUŠOV 15. 1. 2014 SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE VE SPOLEČENSKÝCH HRÁCH Děti s rodiči a se zaměstnanci Azylového domu strávili příjemné

Více

Týden 7. 12. - 13. 12. 2013

Týden 7. 12. - 13. 12. 2013 správný cíl Vaší cesty Týden 7. 12. - 13. 12. 2013 Hradecké lyžaře odveze do Deštného v Orlických horách přímou linkou skibus. Provoz skibusu, který vznikl v roce 2011 jako společný projekt dopravního

Více

vám chceme upřímně poděkovat za podporu čtvrtého ročníku APETIT FESTIVALU, který se konal ve dnech 17. - 18. 5. 2014 v Plzni v areálu OC Plzeň Plaza.

vám chceme upřímně poděkovat za podporu čtvrtého ročníku APETIT FESTIVALU, který se konal ve dnech 17. - 18. 5. 2014 v Plzni v areálu OC Plzeň Plaza. Jménem pořadatelských agentur Pigs Production s r.o. a Motor AG s.r.o. vám chceme upřímně poděkovat za podporu čtvrtého ročníku APETIT FESTIVALU, který se konal ve dnech 17. - 18. 5. 2014 v Plzni v areálu

Více

Sponzoři soutěže učňů 2015

Sponzoři soutěže učňů 2015 Soutěž učňů 2015 Lubomír Čeleda, ředitel soutěže učňů Brno 2015 23. a 24. dubna proběhl v Brně další ročník soutěže budoucích chlaďařů. V následujícím článku najdete kompletní zprávu o průběhu soutěže

Více

KVĚTEN Jarní měsíc byl ve znamení výjezdů a výletů tříd a také sportovních úspěchů. Naši žáci úspěšně završili projekt Comenius v Polsku. COMENIUS V POLSKU Na začátku května proběhl poslední výměnný pobyt

Více

Nové legislativní požadavky a možnosti dotací v zemědělství

Nové legislativní požadavky a možnosti dotací v zemědělství Nové legislativní požadavky a možnosti dotací v zemědělství Boršov 06. 02. 2014 Ing. Václav Včelák Agroteam CZ s.r.o. Agroteam CZ s.r.o. Zásadní podíl v hlavních investičních dotacích v zemědělství Tým

Více

Zápis z valné hromady Asociace středních škol oborů kadeřník a kosmetička ČR, konané 28.11.2012

Zápis z valné hromady Asociace středních škol oborů kadeřník a kosmetička ČR, konané 28.11.2012 Zápis z valné hromady Asociace středních škol oborů kadeřník a kosmetička ČR, konané 28.11.2012 Jednání bylo přítomno 23 škol ze 43 viz prezenční listina Program : 1. Zahájení seznámení s programem valné

Více

Cross compliance. Principy, cíle, vazba na společnou zemědělskou politiku, možnosti poradenství

Cross compliance. Principy, cíle, vazba na společnou zemědělskou politiku, možnosti poradenství Cross compliance Principy, cíle, vazba na společnou zemědělskou politiku, možnosti poradenství Nové trendy v zemědělství stoupající spotřeba potravin se specifickými kvalitativními parametry např. ze systému

Více

Program na leden 2014

Program na leden 2014 Program na leden 2014 Čt 2.1. Mše svatá ( od 9.30 hod. ) Čt 16.1. Mše svatá ( od 9.30 hod. ) Čt 30.1. Mše svatá ( od 9.30 hod. ) Pá 17.1. Pedikúra ( od 13.00 hod.) Čt 23.1. Kadeřnice ( od 10.00 hod.) Program

Více

Činnost KORM za rok 2014

Činnost KORM za rok 2014 Činnost KORM za rok 2014 Vážené hasičky, hasiči, vážení hosté, dovolte mi, abych Vás v krátkosti seznámil s činností KORM PK za rok 2014. Zasedání KORM se doposud uskutečnilo celkem třikrát, čtvrtá rada

Více

OBSAH ZÁKLADNÍ ÚDAJE HLAVNÍ VÝHODY PROJEKTU PROPOZICE ZÁVODŮ DARY A CENY PROGRAM SPANILÁ JÍZDA MEDIALIZACE MEDIÁLNÍ PARTNEŘI NABÍDKA PARTNERSTVÍ

OBSAH ZÁKLADNÍ ÚDAJE HLAVNÍ VÝHODY PROJEKTU PROPOZICE ZÁVODŮ DARY A CENY PROGRAM SPANILÁ JÍZDA MEDIALIZACE MEDIÁLNÍ PARTNEŘI NABÍDKA PARTNERSTVÍ OBSAH ZÁKLADNÍ ÚDAJE HLAVNÍ VÝHODY PROJEKTU PROPOZICE ZÁVODŮ DARY A CENY PROGRAM SPANILÁ JÍZDA MEDIALIZACE MEDIÁLNÍ PARTNEŘI NABÍDKA PARTNERSTVÍ PLNĚNÍ PRO ZÁKLADNÍ ÚDAJE VEŘEJNÁ AKCE Mezinárodní závody

Více

Informace pro partnery. České vysoké učení technické v Praze

Informace pro partnery. České vysoké učení technické v Praze České vysoké učení technické v Praze Informace pro partnery Hledáme inovativní a vizionářské partnery, kteří podpoří tým ČVUT v mezinárodní soutěži Solar Decathlon 2013 a spojí s námi své síly při hledání

Více

HLEDÁME PARTNERY MISTROVSTVÍ ČR JÍZDY V DÁMSKÉM SEDLE. 2-3. července 2011 AREÁL PÍSECKÉHO HŘEBČINCE

HLEDÁME PARTNERY MISTROVSTVÍ ČR JÍZDY V DÁMSKÉM SEDLE. 2-3. července 2011 AREÁL PÍSECKÉHO HŘEBČINCE Sportovní klání může být i pastvou pro oči. Vracíme do jezdeckého sportu to nejkrásnější z dob, kdy byly kalhoty fenoménem pánské módy. Jsme Dámy v sedle. HLEDÁME PARTNERY MISTROVSTVÍ ČR JÍZDY V DÁMSKÉM

Více

Společná zemědělská politika a její dopad na konkurenceschopnost. Mojmír Severin GEMB

Společná zemědělská politika a její dopad na konkurenceschopnost. Mojmír Severin GEMB Společná zemědělská politika a její dopad na konkurenceschopnost Mojmír Severin GEMB Klasifikace: Veřejné Distribuce: Široké veřejnosti Přístup: Volný přístup Skartační znak a lhůta pro uchování do roku:

Více

Plán činnosti školy na školní rok 2015 / 2016

Plán činnosti školy na školní rok 2015 / 2016 Plán činnosti školy na školní rok 2015 / 2016 1. Výchovně vzdělávací oblast : 1. 1. Exkurze a školní výlety Zpracování plánů exkurzí a školních výletů v souladu s výchovnými a vzdělávacími cíli jednotlivých

Více

Březen 2014. Příloha ZŠ a MŠ Stehelčeves, www.skolastehelceves.cz. Školní ples

Březen 2014. Příloha ZŠ a MŠ Stehelčeves, www.skolastehelceves.cz. Školní ples Březen 2014 Příloha ZŠ a MŠ Stehelčeves, www.skolastehelceves.cz Školní ples Tak trochu jinak jsme letos pojali školní ples, který se konal ve stylu hudby 80. a 90. let. O zahájení se postaraly děti z

Více

Obory Vzdělání a řemeslo 2012

Obory Vzdělání a řemeslo 2012 Obory Vzdělání a řemeslo 2012 01.00 Vzdělávací zařízení Střední škola rybářská a vodohospodářská J. Krčína 01.01 Základní školy Střední škola řemeslná a Základní škola, Soběslav, Wilsonova 405 Soběslav

Více

Cross compliance ekonomické dopady z pohledu chovu ovcí a koz

Cross compliance ekonomické dopady z pohledu chovu ovcí a koz Zpět Cross compliance ekonomické dopady z pohledu chovu ovcí a koz Ing. Jaroslav Humpál VÚZE Praha Osnova presentace Úvod kdy a proč Závaznost pro ČR Jednotlivé požadavky a ekonomické dopady jejich dodržování

Více

Současné trendy a výhledy produkce, prodeje, zpeněžování jatečného skotu na domácím a zahraničním trhu

Současné trendy a výhledy produkce, prodeje, zpeněžování jatečného skotu na domácím a zahraničním trhu Současné trendy a výhledy produkce, prodeje, zpeněžování jatečného skotu na domácím a zahraničním trhu Dr. Ing. Josef Langr CHOVSERVIS a.s., Hradec Králové Současné trendy a výhledy produkce se opírají

Více

Životický portál. Od 23. března do 29. března 2015

Životický portál. Od 23. března do 29. března 2015 Životický portál Od 23. března do 29. března 2015 BLAHOPŘÁNÍ v měsíci březnu oslaví narozeniny Jméno KARKOŠKA Lubomír MARŠÁLKOVÁ Vlasta GORČÍKOVÁ Marie MACÍČEK Jiří Číslo popisné 180 213 170 165 Věk 87

Více

pořádají v rámci aktivit Celostátní sítě pro venkov setkání partnerů Sítě a všech osob se vztahem k zemědělství a venkovu: XXIII.

pořádají v rámci aktivit Celostátní sítě pro venkov setkání partnerů Sítě a všech osob se vztahem k zemědělství a venkovu: XXIII. Pořadatelé: Vyšší odborná škola a Střední škola veterinární, zemědělská a zdravotnická Třebíč Svaz chovatelů Českomoravského belgického koně oblast Morava I, Třebíč Okresní agrární komora Třebíč TTS energo

Více

Dislokace Vzdělání a řemeslo 2014

Dislokace Vzdělání a řemeslo 2014 Dislokace Vzdělání a řemeslo 2014 301 Hašek Josef Vocásek Alois Praha 1 411 Hanzlík Josef Železná Ruda Vítek Petr Sušice 501 Chaloupka František 506 Flachs Emil 2 SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická

Více

PD 02/01. Volba povolání/ Terénní geografická výuka, praxe a aplikace

PD 02/01. Volba povolání/ Terénní geografická výuka, praxe a aplikace Pracovní list k projektovému dni - Střední zemědělská škola v Brandýse nad Labem + příloha (fotodokumentace) PD 02/01 Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Tematický okruh: Cílová skupina: Klíčová slova:

Více

REGIONÁLNÍ TURISTICKÉ A INFORMAČNÍ CENTRUM. Výroční zpráva. Michala Kiezlerová, DiS.

REGIONÁLNÍ TURISTICKÉ A INFORMAČNÍ CENTRUM. Výroční zpráva. Michala Kiezlerová, DiS. REGIONÁLNÍ TURISTICKÉ A INFORMAČNÍ CENTRUM Výroční zpráva 2013 Michala Kiezlerová, DiS. Obsah Základní údaje... 3 Informace... 3 Zakladatelé... 3 Otevírací doba... 4 Popis činností... 4 Projekt Vodácká

Více

Minimální požadavky na ochranu telat, prasat O ochraně zvířat chovaných pro hospodářské účely Směrnice 16-18

Minimální požadavky na ochranu telat, prasat O ochraně zvířat chovaných pro hospodářské účely Směrnice 16-18 Minimální požadavky na ochranu telat, prasat O ochraně zvířat chovaných pro hospodářské účely Směrnice 16-18 Ing. Pavel Stonawský akreditovaný poradce MZe ČR EKOTOXA OPAVA s.r.o. pracoviště Olomouc, Blanická

Více

Oživení tradic a folkloru na jihu Moravy (2013 2015)

Oživení tradic a folkloru na jihu Moravy (2013 2015) Oživení tradic a folkloru na jihu Moravy (2013 2015) Projekt spolupráce Oživení tradic a folkloru na jihu Moravy je společným projektem místních akčních skupin Dolní Morava a Živé pomezí Krumlovsko-Jevišovicko.

Více

Pracovní stáž Garantem stáže

Pracovní stáž Garantem stáže Pracovní stáž Garantem stáže Společnost pro celistvou na smysl zaměřenou pedagogiku Franze Ketta, o. s., Kostelní nám. 1, Ostrava 1 (akreditace MŠMT) Místo pobytu: Jižní Tyrolsko leží na jižní straně Alp

Více

REGIONÁLNÍ TURISTICKÉ A INFORMAČNÍ CENTRUM. Výroční zpráva. Michala Kiezlerová, DiS.

REGIONÁLNÍ TURISTICKÉ A INFORMAČNÍ CENTRUM. Výroční zpráva. Michala Kiezlerová, DiS. REGIONÁLNÍ TURISTICKÉ A INFORMAČNÍ CENTRUM Výroční zpráva 2012 Michala Kiezlerová, DiS. Obsah Základní údaje... 3 Informace... 3 Zakladatelé... 3 Otevírací doba... 4 Popis činností... 4 Projekt Vodácká

Více

Výroční zpráva 2012. ZENIT Sdružení pro rozvoj SOŠ a SOU Odolena Voda o.p.s. (Jiří Stoklásek)

Výroční zpráva 2012. ZENIT Sdružení pro rozvoj SOŠ a SOU Odolena Voda o.p.s. (Jiří Stoklásek) Výroční zpráva 2012 ZENIT Sdružení pro rozvoj SOŠ a SOU Odolena Voda o.p.s. (Jiří Stoklásek) 1 OBSAH: 1. ZENIT-sdružení pro rozvoj SOŠ a SOU Odolena Voda o.p.s.... 3 2. Organizační struktura společnosti

Více

Odb.texty Poznávačky Prezentace Návrhy pro pr.č. Prac.listy Testy Panely Výuk.programy 54 21 44 61 25 21 41 109

Odb.texty Poznávačky Prezentace Návrhy pro pr.č. Prac.listy Testy Panely Výuk.programy 54 21 44 61 25 21 41 109 Vytvo ené výukové materiály Odb.texty Poznávačky Prezentace Návrhy pro pr.č. Prac.listy Testy Panely Výuk.programy 54 21 44 61 25 21 41 109 Panely u ebny v p írod íslo panelu Název panelu íslo panelu Název

Více

Dislokace Vzdělání a řemeslo 2013

Dislokace Vzdělání a řemeslo 2013 Dislokace Vzdělání a řemeslo 2013 206 Dubský Karel Jindřichův Hradec 301 Holá Hedvika - Rožnov 506 MATHEO s.r.o. SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky

Více

Základní informace o chystaných výzvách Program rozvoje venkova 2014-2020

Základní informace o chystaných výzvách Program rozvoje venkova 2014-2020 Základní informace o chystaných výzvách Program rozvoje venkova 2014-2020 ZEMĚDĚLSKÁ PRVOVÝROBA Dotace na stavby a technologie pro rostlinnou a živočišnou výrobu (sila, výrobní linky, skladovací prostory,

Více

FarmProfit nový ekonomický software pro zemědělce

FarmProfit nový ekonomický software pro zemědělce FarmProfit nový ekonomický software pro zemědělce Ing. Jan Syrůček Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i. tel.: +420 267 009 529 e-mail: syrucek.jan@vuzv.cz FarmProfit Ekonomický software na kalkulaci

Více

Projekt PLODY PODZIMU. III. třída Veverky

Projekt PLODY PODZIMU. III. třída Veverky Projekt PLODY PODZIMU III. třída Veverky III. třída Veverky školní rok 2012/ 2013 Projekt: Plody podzimu Školní vzdělávací program: Rok v přírodě Integrovaný blok: My a všechno živé kolem nás Část integrovaného

Více

Dva dny ve Frenštátě p. R. s gastronomickými soutěžemi

Dva dny ve Frenštátě p. R. s gastronomickými soutěžemi Tisková zpráva Dva dny ve Frenštátě p. R. s gastronomickými soutěžemi Ve dnech 14. a 15. listopadu 2013 soutěžila v Hotelové škole ve Frenštátě pod Radhoštěm více než stovka žáků z 26 gastronomických středních

Více

Inovace studijních programů AF MENDELU směrem k internacionalizaci studia

Inovace studijních programů AF MENDELU směrem k internacionalizaci studia Inovace studijních programů AF MENDELU směrem k internacionalizaci studia (CZ.1.07/2.2.00/28.0020) Brožura stáží Mendelova univerzita v Brně 2013 1 Účelem této brožury je představit studentům nabídku možností

Více

Potravinová banka Vysočina, o. s.

Potravinová banka Vysočina, o. s. Potravinová banka Vysočina, o. s. Sídlo: Pivovarská 1223, 584 01 Ledeč nad Sázavou Sklad: Barborka 1191, Ledeč nad Sázavou www.potravinovabanka.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 Podpořili nás STAVONA Jihlava, spol.

Více

Lyžařský zájezd žáků ZŠ Olešská, Praha 10

Lyžařský zájezd žáků ZŠ Olešská, Praha 10 Lyžařský zájezd žáků ZŠ Olešská, Praha 10 Místo:chata HORSKÝ HOTEL, ČERNÁ HORA, JANSKÉ LÁZNĚ Termín: 22. 29. 1. 2011 Odjezd: sobota 22. 1. v 13.00 h, od ZŠ (sraz v 12.20 h) Příjezd: sobota 29. 1. v 11.30

Více

SEZNAM uznatelných předmětů podpory v rámci INVESTIČNÍCH PROGRAMŮ PGRLF, a.s.

SEZNAM uznatelných předmětů podpory v rámci INVESTIČNÍCH PROGRAMŮ PGRLF, a.s. Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a.s. SEZNAM uznatelných předmětů podpory v rámci INVESTIČNÍCH PROGRAMŮ PGRLF, a.s. Podpora v rámci INVESTIČNÍCH PROGRAMŮ se poskytuje pouze na a) investice,

Více

KALENDÁŘ VZDĚLÁVACÍCH AKCÍ

KALENDÁŘ VZDĚLÁVACÍCH AKCÍ KALENDÁŘ VZDĚLÁVACÍCH AKCÍ RESORT životního PROSTŘEDÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ LIBERECKÉHO KRAJE LIBERECKÝ KRAJ A REGIONÁLNÍ AGRÁRNÍ RADA LIBERECKÉHO KRAJE Liberecký kraj U Jezu 642/2a 460 01 Liberec telefon: +420

Více

Přehled rozdělení dotací

Přehled rozdělení dotací MAS Partnerství venkova Přehled rozdělení dotací v rámci realizace SPL v letech 2009 až 2014 Základní údaje Na projekty SPL rozděleno celkem: 33 636 680 Kč Z toho podle typu žadatele: Podrobněji: Celkové

Více

TISKOVÁ ZPRÁVA 2. Projekt Zahrady u Splavu zahajují další část projektu: Zakládáme komunitní zahradu na pozemku zámku v Doudlebách nad Orlicí.

TISKOVÁ ZPRÁVA 2. Projekt Zahrady u Splavu zahajují další část projektu: Zakládáme komunitní zahradu na pozemku zámku v Doudlebách nad Orlicí. TISKOVÁ ZPRÁVA 2 Sídlo sdružení: 517 03 Skuhrov nad Bělou 84 kancelář: 517 41 Kostelec nad Orlicí, Palackého n. 23 Ing. arch. Kateřina Holmová kontaktní osoba Tel. +420 494 323 650, katerina@sdruzenisplav.cz

Více

ENVIRONMENTÁLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY v rámci projektu Učebna na farmě

ENVIRONMENTÁLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY v rámci projektu Učebna na farmě ENVIRONMENTÁLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY v rámci projektu Učebna na farmě ZÁKLADNÍ INFORMACE O NABÍZENÝCH ENVIRONMENTÁLNÍCH PROGRAMECH Místo konání: Všechny environmentální programy se konají

Více

AGENDA: 1) charakteristika projektu. 2) cílová skupina, předpokládaná návštěvnost. 3) místa konání

AGENDA: 1) charakteristika projektu. 2) cílová skupina, předpokládaná návštěvnost. 3) místa konání NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC ROKU AGENDA: 1) charakteristika projektu 2) cílová skupina, předpokládaná návštěvnost 3) místa konání 4) mediální podpora (ukázky mediální kampaně v deníku) 5) nabídka partnerství

Více

Dolnobrannský zpravodaj

Dolnobrannský zpravodaj Číslo 9 Dolnobrannský zpravodaj Strana 5 Zpravodaj se mračí Co s ním? O čem chci psát? O potřebě, kterou vykonávají naši nejlepší přátelé - pejsci. Minulý týden přišel pan. Radoň ml. s ústní stížností

Více

Katana Matsuri 2014 - vyhodnocení

Katana Matsuri 2014 - vyhodnocení Katana Matsuri 2014 - vyhodnocení V sobotu 27. září 2014 proběhl v Muzeu Policie v Praze na Karlově již 3. ročník Slavnosti mečů - setkání milovníků chladných zbraní, šermu a japonské kultury. Pro návštěvníky

Více

Odchov telat a jalovic ve stádě bez tržní produkce mléka (BTPM) Katedra speciální zootechniky, FAPPZ, ČZU v Praze

Odchov telat a jalovic ve stádě bez tržní produkce mléka (BTPM) Katedra speciální zootechniky, FAPPZ, ČZU v Praze Odchov telat a jalovic ve stádě bez tržní produkce mléka (BTPM) Katedra speciální zootechniky, FAPPZ, ČZU v Praze Porod Příznaky blížícího se porodu uvolněné pánevní vazy pokleslé břicho zduření a zvětšení

Více

Zpráva o realizaci komunitního plánování sociálních služeb v regionu Znojmo

Zpráva o realizaci komunitního plánování sociálních služeb v regionu Znojmo Zpráva o realizaci komunitního plánování sociálních služeb v regionu Znojmo Posláním komunitního plánování je zajistit, aby sociální služby fungovaly a rozvíjely se podle potřeb těch, kdo je využívají

Více

Hledáme mladé technické talenty

Hledáme mladé technické talenty Hledáme mladé technické talenty OPVK: Hledáme mladé technické talenty Rozhodnutím Zastupitelstva Zlínského kraje ze dne 10.9.2008 byla pro tento projekt schválena dotace zopvk ve výši 8 777 030,60 Kč.

Více