Zemědělský svaz ČR a jeho územní organizace v roce 2014 opět pokračoval s osvětovým projektem Zemědělství žije! Tento projekt s cílem poukázat na

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Zemědělský svaz ČR a jeho územní organizace v roce 2014 opět pokračoval s osvětovým projektem Zemědělství žije! Tento projekt s cílem poukázat na"

Transkript

1 Zemědělský svaz ČR a jeho územní organizace v roce 2014 opět pokračoval s osvětovým projektem Zemědělství žije! Tento projekt s cílem poukázat na důležitost zemědělství a dostat základní informace o tomto odvětví do podvědomí dětí a celé veřejnosti získal v roce 2014 záštitu ministra zemědělství ing. Mariana Jurečky. Naučné aktivity projektu Zemědělství žije! v roce 2014 shlédlo na 41 akcích uskutečněných v 31 okresech České republiky lidí včetně dětí, žáků základních škol a studentů středních škol.

2 Akce uskutečněné v rámci projektu Zemědělství žije! Okresy, v nichž proběhly DOD, výstavy, chovatelské dny či dožínky s použitím naučné osvěty Zemědělství žije!

3 Do podniků se vydalo celkem návštěvníků, z nichž bylo téměř dětí, především ze základních, ale i mateřských a středních škol. Dny otevřených dveří pod hlavičkou Zemědělství žije! se konaly v patnácti okresech. Celkem se zapojilo sedmnáct zemědělských společností.

4 Na návštěvníky čekala prohlídka stáje, dojírny, ale i mnoha zemědělských strojů. Děti ze škol se svezly dvouspřežím, či shlédly ukázku výcviku psů. O provedení farmou se postarala Střední zemědělská škola v Kostelci nad Orlicí. S poznávačkou technických předmětů přijela Střední zemědělská a veterinární škola v Lanškrouně. Čichací stezku a poznávání krmiv přivezla i společnost VVS Verměřovice.

5 Den otevřených dveří se uskutečnil i na Třebíčsku. Návštěvníci mohli nahlédnout do stájí, dojírny a celého areálu družstva. Připravena byla i ukázka zemědělské techniky. S doprovodem a výkladem se také podívali do bioplynové stanice.

6 Na prezentaci se podílela také společnost Bednar FMT s.r.o. se stroji v barvách John Deere, která sídlí vedle střediska v Dlouhé Vsi. Ke dni otevřených dveří patřila i praktická ukázka práce na poli. Otevřenými branami se do podniku přišlo podívat přes 2000 návštěvníků včetně téměř 600 dětí. K vidění byly robotizované stáje, ale i bioplynová stanice.

7 Ve spojení s chovatelským dnem pojalo den otevřených dveří ZD Roprachtice ve spolupráci se společností Agrocentrum Jizeran. V těsné blízkosti farmy se uskutečnila chovatelská soutěž českého strakatého skotu se zábavným doprovodným programem. Naučný program obstaral stánek Zemědělství žije! A přišel i Krakonoš.

8 Děti ocenily také výstavu drobného zvířectva. Areál s 1100 dojnicemi v chovu navštívilo 1500 lidí. Samozřejmostí byla i soutěž se Zemědělstvím žije! Netradiční prohlídka areálů čekala děti na farmářském dni v Jesenicích u Prahy. Projely se zde totiž vláčkem. Pro starší byla připravena prezentace historie podniku, ale i prohlídka stájí, současné i historické techniky či bioplynové stanice.

9 Polní den s pokusy, výstava zemědělské techniky, ale i možnost nahlédnutí do stájí s prasaty, to čekalo na návštěvníky na farmě v Ledcích. Pro děti byl nachystán soutěžní program i bohatá tombola. Nahlédnout mohli všichni návštěvníci i do nezemědělského sektoru, vystaven byl i popelářský vůz či hasiči.

10 Tradiční chovatelský a zemědělský den se již několik let koná ve spolupráci se společností Chovservis a.s. na středisku v Sověticích na Královéhradecku. V letošním roce se do areálu dostavilo také 350 žáků okolních základních škol, pro něž byla připravena komentovaná prohlídka stájí, ale i zajímavé soutěže. Každý žák si také mohl odvézt vlastnoručně zasazené semínko hrášku v kelímku, či podojit umělé vemeno.

11 Brány se otevřely i do výkrmny drůbeže ZOD Kolinec na Klatovsku. Děti ocenily možnost pohladit si vystavená zvířata, ale i prohlídku zemědělské techniky. Dospělí měli možnost nahlédnout do výrobny krmných směsí. Připraveny byly i tradiční soutěže se Zemědělstvím žije!

12 Také další tradiční výstavu skotu doplnila prohlídka stájí pořadatelského podniku, tentokrát v Košeticích na Pelhřimovsku. Na žáky základních škol čekala opět naučná stezka se Zemědělstvím žije! Ze správných odpovědí z naučné stezky jsme vylosovali deset výherců, kteří od Agropodniku Košetice obdrželi hodnotné dárky.

13 Ani nepřízeň počasí neodradila návštěvníky farmy s normandským skotem na Příbramsku. Nejen pro žáky okolních škol byla připravena poutavá prohlídka stájí, ale hlavně oblíbených telátek v boudách. Nechyběla vystavená zemědělská technika ani naučný program s povídáním u plakátu o cestách zemědělských produktů, naučnou stezkou a mnoha poznávacími soutěžemi.

14 Dvoudenní den otevřených dveří se konal také na Přerovsku. Zemědělské družstvo pojalo akci ve velkém slova smyslu, neboť ji zahájil ministr zemědělství Marian Jurečka zajímavou besedou. Kromě tradiční prohlídky farmy byl přichystán i bohatý naučný program nejen pro děti, ale také prodej a ochutnávky regionálních produktů či výrobků z vlastních jatek.

15 Již 38. ročník výstavy polních pokusů, mechanizace i chovatelské přehlídky se uskutečnil na Plzeňsku.Také zde byl Zemědělský svaz u toho. Děti ze škol i další návštěvníci se vydali do přilehlých stájí, prohlédli si vystavenou zemědělskou techniku, pokusná políčka s mnoha odrůdami polních plodin a zajímavé představení několika druhů hospodářských zvířat včetně soutěžní přehlídky skotu.

16 Součástí rodáckého sjezdu v Polici na Třebíčsku byl i den otevřených dveří v ZD. Připravena byla prohlídka zemědělské techniky, zvířat, ale i ukázka práce se psy či zásahu nejmenších hasičů. Nechyběl ani naučný program, ale i ochutnávky vín a regionální potraviny či dalších farmářských specialit nejen z vlastní produkce.

17 Velkolepá akce se uskutečnila i na Chrudimsku, kde se brány již rok po premiéře otevřely na jatka a výrobnu, pekárnu a do celého areálu družstva včetně nových skladů a stájí s dojným skotem a prasaty. Velmi naditý program hned s několika poznávacími stezkami i živými drobnými zvířaty nalákal na 750 dětí nejen ze škol. K poznávání se připojily i společnosti VVS Verměřovice, která nachystala poznávání krmiv a produktů z farmy po čichu a plemenářská společnost Plemko, jenž se ujala vyprávění o reprodukci a připařování krav.

18 Celou akci doplnila jízda v kočáře, možnost vlézt do kombajnu, či vystoupení hasičů, šermířů a dětské vystoupení. Odměnou pro všechny byla bohatá tombola a pestré občerstvení složené z vlastních výrobků ZD.

19 Zemědělství žije! a naučné soutěže pro děti obohatily program také na Dni zemědělců, potravinářů a venkova, který se uskutečnil na podzim vtáboře. Prodejní výstavu doplnila i možnost prohlédnout si stáje místního školního statku, či soutěž králičí hop a možnost svézt se na koni či v povoze. Nechyběla zde ani výstava drobného zvířectva a ochutnávky Regionální potraviny.

20 Dopolední program pro školy nachystala zemědělská společnost Montamilk Kamenné zboží na Nymbursku. Žáci středních a základních škol se podívali nejen do stájí a do dojírny, ale také si prohlédli vystavenou zemědělskou techniku a to s odborným komentářem. Kromě toho pro ně byl připraven naučný program s mnoha soutěžemi a poznávačkami.

21 Farma v Nové Vsi na Příbramsku byla svědkem, že i přes chladné a větrné počasí se zajímavým programem lze přilákat několik stovek návštěvníků. Dopoledne bylo určeno pro školy, odpoledne pro veřejnost. Počet návštěvníků se v sychravém podzimu vyšplhal ke 400. Návštěvníci se podívali do stájí, dojírny, k telatům či do bioplynové stanice. Všude provedl školený průvodce. Nechyběl ani naučný stánek Zemědělství žije! K poznávací soutěži se připojila opět společnost VVS Verměřovice.

22 Zemědělství žije! se s naučným stánkem a zemědělskou osvětou účastnilo také několika zajímavých výstav. První akcí v roce 2014 byla krajská soutěž Hledáme mladé technické talenty 2014 v oboru opravář zemědělských strojů, která se uskutečnila v Uherském Brodě. Mistrovství republiky v orbě na Znojemsku se účastnilo 4000 návštěvníků. Zemědělství žije! bylo při tom

23 Mezi další výstavy, na nichž se zemědělská osvěta uskutečnila pod hlavičkou Zemědělství žije!, patřily Slavnosti Brambor v areálu nově budované farmy Eden v Bystřici nad Pernštejnem, která otevře své brány prvním jarním dnem příštího roku. Slavnost Lišanská šlapka přilákala návštěvníky na divadélko, ale i na osvětový program. Bramborářské slavnosti v Havlíčkově brodě v rámci semináře představily odrůdy brambor, ale i zemědělskou osvětu.

24 Pětidenní účast stánku Zemědělství žije! na veletrhu Techagro v Brně završilo poslední den výstavy pozvání základních škol s komentovanou prohlídkou některých expozic a naučným programem.

25 K veletrhu byla směřována také obrázková a literární soutěž Moderní zemědělství očima dětí a studentů. Právě poslední den výstavy se uskutečnilo také slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen. 1. místo Simona Myšáková, Krchleby 2.místo Patricie Benčeková, ZŠ Mrákov Vítěz literární soutěže Ivan Ptáčník ze ZA Humpolec a Milan Janda ze ZŠ Holzova Brno s obrázkem, který vyhrál druhé místo.

26 Výstava o životním prostředí v Kolíně dokazuje, že je možné propojit mnoho organizací, svazů a firem a uspořádat jednu velkou tematicky zaměřenou akci ryze s osvětovým programem zaměřeným především na děti a upevnit v nich vztah k přírodě a mnoha odvětvím, která se k ní vztahují. Zemědělský svaz ČR se Zemědělstvím žije! tak měl jedinečnou příležitost stát se součástí jednoho z třiadvaceti stanovišť naučné stezky napříč celou přírodou. Přitom návštěvnost byla obrovská přišlo více než 5000 dětí!

27 Významným partnerem projektu Zemědělství žije! je společnost Farmet Česká Skalice. Zemědělský svaz ČR se připojil ke spolupořádání firemního dne ve výrobním závodu společnosti a prezentaci techniky s doprovodným programem určeným především pro 450 dětí ze základních a středních škol.

28 Na malé návštěvníky čekala soutěž v malování, ale i zajímavá ukázka techniky. Samozřejmostí byla i naučná stezka a mnoho drobných dárečků. U příležitosti oslav 20-tého výročí prodeje značky John Deere společností Daňhel Agro a.s. v Týně nad Vltavou se uskutečnila prezentace zemědělské techniky v areálu firmy.

29 Program pro studenty SOU Sušice, ale i pro druhý stupeň základních škol se odehrál v budově učiliště v Sušici. Studenti středních škol se formou prezentace a besedy seznámili s několika prodejci zemědělské techniky. Připravena byla také přednáška předních představitelů velkých zemědělských podniků v okolí. Na žáky základních škol pak čekala soutěž v podobě poznávání a naučné stezky.

30 Zemědělství žije! se účastnilo i několika chovatelských přehlídek koní, ovcí, koz a skotu, ale i významných šampionátů jako je Národní výstava českého strakatého skotu v Radešínské Svratce či Národní holštýnský šampionát v Lysé nad Labem. Prezentace zemědělství okořenila i soutěž chladnokrevných koní u Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Chovatelská soutěž českého strakatého skotu se uskutečnila na Semilsku v Syřenově. Ani zde nechyběly naučné materiály. Další prezentaci Zemědělství žije! mohli návštěvníci nalézt i na výstavě holštýnského skotu Prim Chomutice, kde byly připraveny i další soutěže.

31 Národní výstavu českého strakatého skotu v Radešínské Svratce doplnila osvěta se Zemědělstvím žije! Připravili jsme zde totiž rozšířenou naučnou stezku s teoretickými otázkami doplněnými mnoha naučnými soutěžemi jako je nakládání slámy a brambor na kolečko, přiřazování potravin ke komoditám, dojení vemene, míchání mléčného nápoje či přiřazování potravin ke komoditě. Během dne se k soutěži dostavilo tisíc žáků z místních i přespolních škol. S osmi stanovišti pomohla SOŠ V Bystřici nad Pernštějnem.

32 Výstaviště v Lysé nad Labem v rámci Našeho chovu a výstavy Zemědělec hostilo Národní holštýnský šampionát. V rámci výstavy dostal prostor pro zemědělskou osvětu i naučný stánek Zemědělství žije!, který nalákal nejen návštěvníky výstavy s dětmi a školy, ale i samotné chovatele, kteří si vyzkoušeli, jaké věci si ještě pamatují ze studií.

33 Napříč Českou republikou se uskutečnilo hned několik dožínkových slavností. Ani u nich nechyběl Zemědělský svaz ČR a jeho územní organizace, které využily příležitosti k zemědělské osvětě s projektem Zemědělství žije! Vesměs se jednalo o akce uskutečněné ve městech pod záštitou kraje. Náměstí či jiné prostory lemovaly stánky s řemeslnými výrobky, či potravinami spojené s ochutnávkami regionálních potravin. Nechyběly i jiné soutěže a bohatý kulturní program spojený s vystoupením známých zpěváků či kapel.

34 Již desátá dožínková slavnost se konala v agroturistickém centru Ohrada ve Vískách u Letovic na Blanensku. Dožínkovou slavnost doplnila např. prohlídka pivovaru, či výstava historických motocyklů či vystoupení v bike trialu. Dožínky v Pelhřimově okořenilo několik soutěží, např. o nejlepší zavařené okurky. Velmi zajímavým programem bylo povídání o bramborách, pivu či máku. Náměstí ožilo také zemědělskou technikou současnou i historickou, ale i koněspřežím.

35 Jihlava ožila výstavou zemědělských strojů, řemeslnými trhy či soutěží králičí hop. Vše završil bohatý doprovodný program. Dožínky na zámku Kačina na Kutnohorsku se spojily s vinobraním. Na zámek tak dorazily tisíce lidí, pro něž byl nachystán bohatý program s výstavou techniky i hospodářských zvířat, stánky s řemeslnými výrobky a mnoho ochutnávek vín s možností nákupu. Vše doplnily přednášky, či beseda s předsedou ZS ČR Martinem Pýchou.

36 Známá chovatelská soutěž holštýnského skotu v Mrákově na Domažlicku jako součást krajských dožínek slavila úspěch. Došlo na folklór i zábavný doprovodný program nejen pro dospělé. Dožínky v Hradci Králové jsou dvoudenní záležitostí. Pátek totiž patřil školám a naučně zábavnému programu, jehož součástí je i Zemědělství žije! či ukázka střiže ovcí a příprava krav na přehlídku. Sobotu obohatil např. Den Slovenské kultury a další bohatý program, v němž nechyběla ani výstava hospodářských zvířat a drobného zvířectva.

37 Pardubické dožínky na zámku připravily bohatý program zejména pro děti po oba dny výstavy. Neděle byla ve znamení veřejnosti a slavnosti na náměstí s výstavou zemědělské techniky. Pondělí pak patřilo školám a prezentaci řemesel. V prostorách před zámkem bylo k vidění např. umění kovářské, pekárenské či aranžérské. Nechyběly soutěže pro děti ani možnost pojmenovat telátko. Součástí prezentace byla i výstava hospodářských zvířat.

38 Třetí ročník jízdy zručnosti traktorem s vlekem se uskutečnil u příležitosti veletrhu Vzdělání a řemeslo na Výstavišti v Českých Budějovicích. Letošního ročníku se zúčastnilo 22 studentů zemědělských škol, kteří se pokusili vytvořit rekord na vytyčené trati a přitom správně zacouvat či zastavit na daném místě a přitom zajet nejlepší čas s nejlepší přesností. O trasu se postaralo SOU Blatná, traktor Deutz-Fahr zapůjčila společnost Garnea, a. s. z Neplachova, valník Mechanizační fakulta JCU.

39 Druhým rokem se uskutečnila na Českobudějovickém výstavišti zemědělská olympiáda, které se zúčastnilo 18 studentů středních zemědělských škol. Připraven byl nejen vědomostní test s dvaceti otázkami, ale také poznávací soutěž plodin, semen, krmiv detailu strojů a plemen zvířat. Aby nebylo jen u vědomostí, obohatili jsme olympiádu i o dovednosti. Ujalo se dojení vemene na čas, jízda a nakládání kolečka senem, odhad hmotnosti selete a řepy a skládání anglické uzdečky. Se zajištěním soutěže pomohla Katedra zootechnických věd Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity.

40 1.místo: Václav Aulík, SOŠ a SOUTábor 2.místo: Lukáš Loucký, SOŠ a SOU Vlašim 3.místo: František Čermák, SOU zemědělské a služeb Dačice 1.místo: Jakub Procinger, Městská SOŠ v Kloboukách u Brna 2.místo: Václav Petrželka, SŠ zemědělská a potravinářská Klatovy 3.místo: Petr Knytl, SZŠ a SOŠ Poděbrady

41 Tento projekt je podpořen dotací pro nestátní neziskové organizace poskytnutou Ministerstvem zemědělství ČR a realizován pod záštitou ministra Mariana Jurečky

42 Vyjmenovat všechny, kteří se na akcích podíleli je nemožné, přesto si dovolujeme poděkovat alespoň skupinově. Děkujeme zejména územním organizacím Zemědělského svazu za pomoc se zajištěním i realizací dnů otevřených dveří a za pomoc při výstavách a chovatelských dnech. Děkujeme zemědělským podnikům, které si přes všechnu práci našly čas a chuť pozvat do svého areálu děti a laickou veřejnost a věnovaly nemalou částku na realizaci této osvětové akce. Děkujeme zaměstnancům zemědělských podniků, kantorům a studentům zemědělských a jiných středních škol za pomoc při exkurzích a na naučném stánku Zemědělství žije!

43 Děkujeme chovatelským svazům a organizacím za podporu a umožnění připojit se k akcím s doprovodným programem. Děkujeme organizátorům výstav a dožínek a výstavištím za prostor pro realizaci naučných soutěží. Děkujeme všem 48 tisícům návštěvníků, kteří na akce přišli, neboť bez nich by nemělo smysl jakoukoliv akci pořádat. Speciální poděkování však patří pedagogům, kteří obětovali svůj volný čas a své žáky na zemědělskou osvětu přivezli. A v neposlední řadě děkujeme všem sponzorům a partnerům za poskytnutí finančních, ale i materiálních darů, především drobných dárečků pro děti.

44

45

46

47

48

49

50 Zemědělský svaz ČR Hybernská Praha 1 Ing. Jana Sixtová Tel: Ing. Soňa Jelínková Tel: Ing. Vladimír Pícha Tel:

Dny otevřených dveří v zemědělských podnicích jaro 2013

Dny otevřených dveří v zemědělských podnicích jaro 2013 Dny otevřených dveří v zemědělských podnicích jaro 2013 V průběhu května a června 2013 proběhlo čtrnáct propagačních akcí pro školy a veřejnost v prostorách členských podniků Zemědělského svazu. V šesti

Více

ODBORNÝ DOPROVODNÝ PROGRAM ZEMĚ ŽIVITELKA 2015

ODBORNÝ DOPROVODNÝ PROGRAM ZEMĚ ŽIVITELKA 2015 ODBORNÝ DOPROVODNÝ PROGRAM ZEMĚ ŽIVITELKA 2015 konané ve dnech od 27.8. do 1.9.2015 Soutěže pro návštěvníky o hodnotné ceny Čtvrtek 27.8. Den Země živitelky Den českých pekařů a cukrářů Pivovarská zahrada

Více

Přehled doprovodného programu

Přehled doprovodného programu Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky 23. 26. 6. 2011, Brno Výstaviště Přehled doprovodného programu Hlavní program pavilony F a G1 Čtvrtek, 23. 6. 2011 - Den chovatelů MASNÉHO SKOTU

Více

ODBORNÝ DOPROVODNÝ PROGRAM ZEMĚ ŽIVITELKA 2015

ODBORNÝ DOPROVODNÝ PROGRAM ZEMĚ ŽIVITELKA 2015 ODBORNÝ DOPROVODNÝ PROGRAM ZEMĚ ŽIVITELKA 2015 konané ve dnech od 27.8. do 1.9.2015 Soutěže pro návštěvníky o hodnotné ceny Čtvrtek 27.8. Den Země živitelky Den českých pekařů a cukrářů Pivovarská zahrada

Více

Tak a máme po první letošní ochutnávce Regionální potraviny Olomouckého kraje 2014 na Přerovsku a v Olomouckém kraji vůbec!

Tak a máme po první letošní ochutnávce Regionální potraviny Olomouckého kraje 2014 na Přerovsku a v Olomouckém kraji vůbec! Tak a máme po první letošní ochutnávce Regionální potraviny Olomouckého kraje 2014 na Přerovsku a v Olomouckém kraji vůbec! V pátek 6.6.2014 uspořádala firma Salix Morava a.s. Horní Moštěnice Den otevřených

Více

ODBORNÝ DOPROVODNÝ PROGRAM ZEMĚ ŽIVITELKA 2016

ODBORNÝ DOPROVODNÝ PROGRAM ZEMĚ ŽIVITELKA 2016 ODBORNÝ DOPROVODNÝ PROGRAM ZEMĚ ŽIVITELKA 2016 konané ve dnech od 25.8. do 30.8.2016 Soutěže pro návštěvníky o hodnotné ceny Čtvrtek 25.8. Den Země živitelky Den českých pekařů a cukrářů 10:00 - Slavnostní

Více

Závěrečná konference projektu - Vytváření podmínek pro realizaci. vzdělávání pro udržitelný rozvoj ve školách Pardubického kraje

Závěrečná konference projektu - Vytváření podmínek pro realizaci. vzdělávání pro udržitelný rozvoj ve školách Pardubického kraje Závěrečná konference projektu - Vytváření podmínek pro realizaci vzdělávání pro udržitelný rozvoj ve školách Pardubického kraje Střední škola zemědělská a veterinární Lanškroun Aktivity na škole spojené

Více

EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY A EVROPSKÝ DEN BEZ AUT

EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY A EVROPSKÝ DEN BEZ AUT EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY A EVROPSKÝ DEN BEZ AUT 2012 Statutární město Karlovy Vary Statutární město Karlovy Vary se v letošním roce již tradičně zapojilo do kampaní Evropský týden mobility a Evropský den

Více

Klíčová aktivita 02 Vybudování společné platformy pro dlouhodobou odbornou spolupráci

Klíčová aktivita 02 Vybudování společné platformy pro dlouhodobou odbornou spolupráci Klíčová aktivita 02 Vybudování společné platformy pro dlouhodobou odbornou spolupráci Na realizaci se podílí: Výzkumný ústav pro chov skotu, s.r.o. Mendelova univerzita v Brně Vyšší odborná škola potravinářská

Více

Účast na veletrzích a dalších akcích v září

Účast na veletrzích a dalších akcích v září Účast na veletrzích a dalších akcích v září CIAF, 2. -3. 9. Hradec Králové CIAF je největší leteckou přehlídkou a soutěží špičkových vojenských bojových letounů v České republice. Královéhradecké letiště

Více

Přehlídka krajových specialit a kuchyně

Přehlídka krajových specialit a kuchyně Přehlídka krajových specialit a kuchyně Základní informace Termín konání: 16. 19. září 2010 Místo: Praha, Kampa Místo na trhu: Tento nový projekt pokrývá a propojuje oblasti, kterým specializovaná akce

Více

Zemědělství žije! Tento materiál je nedílnou součástí žádosti o dotaci pro NNO poskytovanou MZe.

Zemědělství žije! Tento materiál je nedílnou součástí žádosti o dotaci pro NNO poskytovanou MZe. Zemědělství žije! Tento materiál je nedílnou součástí žádosti o dotaci pro NNO poskytovanou MZe. Klára Handrejchová Zemědělský svaz ČR Praha, 2012 Podpora pozitivního vnímání českého zemědělství Hlavní

Více

Závěrečná zpráva k realizaci projektu Tržnice Hradeckého venkova

Závěrečná zpráva k realizaci projektu Tržnice Hradeckého venkova Závěrečná zpráva k realizaci projektu Tržnice Hradeckého venkova V rámci projektu byl vypracován nový propagační roll up, kterým spolu s výstavou a ochutnávkou regionálních potravin účinně propagujeme

Více

Závěrečná zpráva o realizaci mikroprojektu PARTNERSTVÍ PRO VENKOV

Závěrečná zpráva o realizaci mikroprojektu PARTNERSTVÍ PRO VENKOV Závěrečná zpráva o realizaci mikroprojektu PARTNERSTVÍ PRO VENKOV Údaje o mikroprojektu: Číslo mikroprojektu CZ.3.22/3.3.02/12.03017 Název mikroprojektu Partnerství pro venkov Konečný uživatel Hradecký

Více

Země živitelka 2011 České Budějovice

Země živitelka 2011 České Budějovice Země živitelka 2011 České Budějovice S koncem prázdnin se již po čtvrté NS MAS ČR účastnila 38. ročníku výstavy Země živitelka. V letošním roce se NS MAS ČR společně s Celostátní síti pro venkov (CSV),

Více

Motto: Pohyb správným směrem Projekt Jihlava Zdravé město a MA21

Motto: Pohyb správným směrem Projekt Jihlava Zdravé město a MA21 Motto: Pohyb správným směrem 16. 22. 9. 2012 Projekt Jihlava Zdravé město a MA21 Kampaň Evropský týden mobility připomíná problémy s narůstající automobilovou dopravou a je určena všem obyvatelům měst

Více

VENKOV A KRAJ VYSOČINA

VENKOV A KRAJ VYSOČINA Soutěž Regionální potravina Soutěž Regionální potravina 2 Nejlepší produkty z Vysočiny 2010 Nejlepší produkty z Vysočiny 2010 Maso a masné výrobky Vysočina 1967, Krahulík MASOZÁVOD Krahulčí Mléko a mléčné

Více

Techagro Brno 30. 3. 3. 4. 2014

Techagro Brno 30. 3. 3. 4. 2014 Techagro Brno 30. 3. 3. 4. 2014 modulární diskový secí stroj Falcon 6 oceněn mezinárodní odbornou komisí GRAND PRIX TECHAGRO Modulární diskový secí stroj Falcon 6 umožňuje uživatelům volbu různých pracovních

Více

30.3. - 3. 4. 2014. Brno - Výstaviště. www.techagro.cz. Mezinárodní lesnicky a myslivecky veletrh

30.3. - 3. 4. 2014. Brno - Výstaviště. www.techagro.cz. Mezinárodní lesnicky a myslivecky veletrh Mezinárodní veletrh zemědělské techniky Mezinárodní veterinární veletrh Mezinárodní lesnicky a myslivecky veletrh Veletrh obnovitelnych zdrojů energie v zemědělství a lesnictví 30.3. - 3. 4. 2014 Brno

Více

Obchodná akadémia, Tajovského 25, Banska Bystrica. Mezinárodní projektové setkání na Slovensku

Obchodná akadémia, Tajovského 25, Banska Bystrica. Mezinárodní projektové setkání na Slovensku Projekt: ERASMUS+: Fiktivní obchodování mezi českou a slovenskou školou, číslo smlouvy 2015-1-CZ01-KA219-013831_1 Datum: 20. 11. 2016 26. 11. 2016 Místo: Název akce: Obchodná akadémia, Tajovského 25, Banska

Více

TECHNOhrátky. Projekt na podporu technického vzdělávání v Pardubickém kraji

TECHNOhrátky. Projekt na podporu technického vzdělávání v Pardubickém kraji Projekt na podporu technického vzdělávání v Pardubickém kraji 2014 - charakteristika projektu Projekt Odboru školství a kultury KÚ Pardubického kraje, garantem Centrum celoživotního vzdělávání Pardubického

Více

Přehled doprovodného programu

Přehled doprovodného programu Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky 23. 26. 6. 2011, Brno Výstaviště Hlavní program pavilony F a G1 Přehled doprovodného programu Čtvrtek, 23. 6. 2011 - Den chovatelů MASNÉHO SKOTU

Více

Rybářské slavnosti 2006

Rybářské slavnosti 2006 Rybářské slavnosti 2006 Druhý ročník Rybářských slavností Třeboň se uskutečnil ve dnech 25.-27.8.2006. Pořadatelem těchto slavností byla MAS Třeboňsko o.p.s., partnerem Rybářství Třeboň a.s. a spoluorganizátorem

Více

Z p r á v a. z akce Inspirace pro zemědělské podnikatele. konané v rámci CSV ve dnech 14. a 15. listopadu 2013

Z p r á v a. z akce Inspirace pro zemědělské podnikatele. konané v rámci CSV ve dnech 14. a 15. listopadu 2013 Kutná Hora 19.11.2013 Čj: 756/2013-131305 Z p r á v a z akce Inspirace pro zemědělské podnikatele konané v rámci CSV ve dnech 14. a 15. listopadu 2013 Organizátor : CSV Kutná Hora Partneři : Účastníci

Více

Zpráva z pracovní cesty

Zpráva z pracovní cesty Zpráva z pracovní cesty Projekt: Erasmus +, 2015-1-CZ01-KA219-013831_1 Datum: 6. 2. 10. 2. 2017 Místo: Obchodní akademie, SOŠ a JŠ Hradec Králové Název akce: mezinárodní vzdělávací aktivita v Česku V týdnu

Více

Projekt Jihlava Zdravé město a MA21

Projekt Jihlava Zdravé město a MA21 Projekt Jihlava Zdravé město a MA21 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA DEN ZEMĚ 2015 Mezinárodní kampaň Den Země, která vznikla před více než čtyřiceti lety, se pravidelně slaví také v České republice. Poprvé se Den Země

Více

BULLETIN. 179. Žofínské fórum. konané pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky. Čeští zemědělci, ostrůvek uprostřed Evropské unie

BULLETIN. 179. Žofínské fórum. konané pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky. Čeští zemědělci, ostrůvek uprostřed Evropské unie BULLETIN 179. Žofínské fórum konané pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky Čeští zemědělci, ostrůvek uprostřed Evropské unie Praha, Velký sál paláce Žofín 26. 5. 2015 179. Žofínské fórum konané

Více

Tour osmi koncertů napříč Českou republikou, která zabaví celou rodinu.

Tour osmi koncertů napříč Českou republikou, která zabaví celou rodinu. 2017 Tour osmi koncertů napříč Českou republikou, která zabaví celou rodinu. Pardubice České Budějovice Olomouc Brno Ostrava Liberec Plzeň Karlovy Vary Ročník 2017 předpokládaná návštěvnost 3 5 000 lidí

Více

I. Přehled činností vykonávaných v roce 2013

I. Přehled činností vykonávaných v roce 2013 Obecně prospěšná společnost Úhlava, o. p. s. vznikla zápisem do rejstříku obecně prospěšných společností vedeného u Krajského soudu v Plzni, oddíl O, vložka 51, dne 6. dubna 2002. Členy správní rady společnosti

Více

MEZINÁRODNÍ DEN ZVÍŘAT

MEZINÁRODNÍ DEN ZVÍŘAT Vyhodnocení programu MEZINÁRODNÍ DEN ZVÍŘAT s podtitulem Chov zvířat v péči člověka konaného dne 4. 10. 2012 ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě Ekoporadna ORSEJ ve spolupráci s Vlastivědným muzeem

Více

Klubová výstava MSKCHJGT

Klubová výstava MSKCHJGT Klubová výstava MSKCHJGT Rok utekl jako voda a v sobotu 13. 6. 2015 proběhla již 21. klubová výstava MSKCHJGT, která byla součástí akce nazvané Les, myslivost a kůň na Libavé na území Vojenského újezdu

Více

KONFERENCE... 1 AKCE PRO ZAMĚSTNANCE... 5 AKCE PRO ZAMĚSTNANCE SLOVENSKO OBECNÍ DŮM TRAMVAJ S LOGEM ŠKODA JS... 21

KONFERENCE... 1 AKCE PRO ZAMĚSTNANCE... 5 AKCE PRO ZAMĚSTNANCE SLOVENSKO OBECNÍ DŮM TRAMVAJ S LOGEM ŠKODA JS... 21 OSLAVY 60. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SPOLEČNOSTI Obsah KONFERENCE... 1 AKCE PRO ZAMĚSTNANCE... 5 AKCE PRO ZAMĚSTNANCE SLOVENSKO... 16 OBECNÍ DŮM... 18 TRAMVAJ S LOGEM ŠKODA JS... 21 KONFERENCE Šedesáti letům jaderného

Více

Den otevřených dveří HZ Topol 24. května 2013 od 8:00 do 17:00 hodin

Den otevřených dveří HZ Topol 24. května 2013 od 8:00 do 17:00 hodin 2013 Národní dny bez úrazů Kampaň Národní dny bez úrazů je jednou z největších komunitních kampaní, která je zacílena na prevenci úrazů zejména u dětí a mládeže. Kampaň Národní dny bez úrazů, probíhající

Více

STŘEDNÍ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA, NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ SOUTOK INFORMAČNÍ BROŽURA

STŘEDNÍ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA, NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ SOUTOK INFORMAČNÍ BROŽURA STŘEDNÍ ŠKOLA A ZÁKLADNÍ ŠKOLA, NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ SOUTOK INFORMAČNÍ BROŽURA LISTOPAD 2016 ŽÁCI ZŠ V měsíci říjnu jsme často chodili do přírody a užívali si podzimního počasí. Zúčastnili jsme se slavnostního

Více

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě Příspěvková organizace Libereckého kraje Vyhodnocení programu DEN ZEMĚ/ LESEM NELESEM 25. 4. 2013 Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě

Více

II. OTICKÉ ZELNÉ SLAVNOSTI

II. OTICKÉ ZELNÉ SLAVNOSTI II. OTICKÉ ZELNÉ SLAVNOSTI VÁŽENÍ SPOLUOBČANÉ, Otické zelné slavnosti v roce 2011 se setkali s velkým ohlasem. Pozitivně jste přijali konání akce nejen Vy, ale též hosté, které jste si pozvali nebo přijeli

Více

Legislativní opatření při chovu zvířat

Legislativní opatření při chovu zvířat Etologie hospodářských zvířat Legislativní opatření při chovu zvířat Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Zemědělská fakulta, Katedra speciální zootechniky http://eagri.cz/public/web/mze/ http://eagri.cz/public/web/mze/ministerstvo-zemedelstvi/

Více

VÝTVARNÉ HRÁTKY S ODPADEM - MÁME RÁDI ZVÍŘATA

VÝTVARNÉ HRÁTKY S ODPADEM - MÁME RÁDI ZVÍŘATA VÝTVARNÉ HRÁTKY S ODPADEM - MÁME RÁDI ZVÍŘATA Vážení pedagogové, vedoucí, studenti a děti, Rádi bychom Vás pozvali k zapojení se do projektu pořádaného Jihočeským krajem a společností Hlavním tématem tohoto

Více

Zápis z jednání Komise pro zemědělství a životní prostředí Rady Kraje Vysočina č. 4/2013 konaného dne

Zápis z jednání Komise pro zemědělství a životní prostředí Rady Kraje Vysočina č. 4/2013 konaného dne Zápis z jednání č. 4/2013 konaného dne 10. 9. 2013 Přítomni: 1. Jiří Uchytil (místopředseda) 8. Vladimír Mareček 2. František Kučera 9. Jiří Pykal 3. Jiří Svoboda 10. Jaroslav Poborský 4. Josef Matějek

Více

Oslavy 120. výročí založení firmy Josefem Sodomkou Život města Vysoké Mýto Úterý, 26 Květen :48

Oslavy 120. výročí založení firmy Josefem Sodomkou Život města Vysoké Mýto Úterý, 26 Květen :48 Město Vysoké Mýto, společnost Iveco Czech Republic, a. s., Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě, Společnost přátel Carrosserie Sodomka, Vysokomýtská kulturní, o. p. s. a Muzeum českého karosářství pořádají

Více

Archiv novinek WWW stránek za školní rok 2008-2009

Archiv novinek WWW stránek za školní rok 2008-2009 Archiv novinek WWW stránek za školní rok 2008-2009 SŠP a VOŠ, s. r. o. pracoviště Kroměříž 03.07.09 - Krásné prázdniny! Přejeme všem krásné prázdniny! Úřední hodiny v době prázdnin: - v pracovní dny 8.00

Více

Letošní ročník proběhl s lehce pozměněným složením komise...

Letošní ročník proběhl s lehce pozměněným složením komise... Vyhlášení výsledků Pár slov úvodem... Velké poděkování Ing. Syrůčkovi (VÚŽV) za zpracování dat KU-MPD! Ing. Ježkové za zpracování dokumentace! Členům komise soutěže za zodpovědný přístup! Chovatelům za

Více

Veletrh cestovního ruchu REGIONTOUR Veletrh ve všeobecné informační zkratce

Veletrh cestovního ruchu REGIONTOUR Veletrh ve všeobecné informační zkratce Veletrh cestovního ruchu REGIONTOUR 2014 16-19.1.2014 Veletrh ve všeobecné informační zkratce Tandem veletrhů cestovního ruchu GO a REGIONTOUR byl oficiálně zahájen v pavilonu P přestřižením pásky, kterého

Více

Míra spokojenosti účastníků s akcí

Míra spokojenosti účastníků s akcí Evaluace veletrhu sociálních služeb a volnočasových aktivit Lidé lidem Ve dnech 20.-21.9.2007 se konal veletrh sociálních služeb a volnočasových aktivit s názvem Lidé lidem. Tato akce se uskutečnila v

Více

Dne 22. 4. 2015 se otevřely dveře již III. ročníku happeningu v rámci oslavy Dnu země ve Velkých Pavlovicích.

Dne 22. 4. 2015 se otevřely dveře již III. ročníku happeningu v rámci oslavy Dnu země ve Velkých Pavlovicích. Tisková zpráva DEN ZEMĚ 22. 4. 2015 Město Velké Pavlovice je účastníkem projektu, jehož cílem je popularizovat vědu a vzdělávání v oblasti bioenergetiky, podpořeného v rámci OPVK, s názvem Propagace a

Více

Rozdíly mezi KZ a EZ

Rozdíly mezi KZ a EZ Chov zvířat v ekologickém zemědělství Rozdíly mezi KZ a EZ Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Zemědělská fakulta, Katedra zootechnických věd KONVENČNÍ ZEMĚDĚLSTVÍ 1.Upřednostňování kvantity 2.Ekonomická

Více

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová Již 7. ročníkem 10 dní florbalu v České Třebové se mohli pyšnit organizátoři z florbalového klubu FbK Orlicko Třebovsko. Během celého týdne

Více

His i to t ri r e i S CHPMT 2000

His i to t ri r e i S CHPMT 2000 Historie S CHPMT 2000 9.1.2000 1. chovatelské besedy v Uhřičicích se zúčastnilo 29 členů. Byla zhodnocena činnost svazu za loňský rok a přednesena náplň činnosti pro rok letošní. 15.1. 2000 Výroční schůze

Více

VZDĚLÁVACÍ NABÍDKA PRO

VZDĚLÁVACÍ NABÍDKA PRO VZDĚLÁVACÍ NABÍDKA PRO ABSOLVENTY ZÁKLADNÍCH ŠKOL 41-41-M/01 Agropodnikání Čtyřletý studijní obor zakončený maturitní zkouškou se zaměřením na: Zemědělská technika a chov hospodářských zvířat Zahradní

Více

KALENDÁŘ VZDĚLÁVACÍCH AKCÍ

KALENDÁŘ VZDĚLÁVACÍCH AKCÍ KALENDÁŘ VZDĚLÁVACÍCH AKCÍ RESORT ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ LIBERECKÉHO KRAJE LIBERECKÝ KRAJ A REGIONÁLNÍ AGRÁRNÍ RADA LIBERECKÉHO KRAJE Milí přátelé, Liberecký kraj resort zemědělství a životního

Více

Úspěšné projekty Prahy 10

Úspěšné projekty Prahy 10 Úspěšné projekty Prahy 10 Praha 10 Město stromů 2012/2013 Městská část Praha 10 se v roce 2012 stala vítězem celorepublikové soutěže, kterou každoročně pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s městem

Více

ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014

ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014 ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014 V letošním školním roce se naše ZŠW Pardubice s podporou Magistrátu města Pardubic stala organizátorem tradičních olympijských her pro žáky pátých

Více

Celostátní síť pro venkov

Celostátní síť pro venkov Seminář k 5. kolu příjmu žádostí Programu rozvoje venkova Ing. Miroslava Stárková Krajský koordinátor Celostátní sítě pro venkov RO SZIF Hradec Králové je otevřenou komunikační platformou Programu rozvoje

Více

FINALISTA SOUTĚŽE MLÉČNÁ FARMA ROKU 2015 HOLŠTÝN. Farma: Podnik: DV Batelov. Bližší informace naleznete na www.mlecnafarma.cz

FINALISTA SOUTĚŽE MLÉČNÁ FARMA ROKU 2015 HOLŠTÝN. Farma: Podnik: DV Batelov. Bližší informace naleznete na www.mlecnafarma.cz Batelov Podnik: DV Batelov Družstvo vlastníků v Batelově hospodaří na 300 ha zemědělské půdy v jihlavském okresu, kraji Vysočina. Na farmě v současnosti chovají 350 holštýnských krav, dojí se jich asi

Více

Regionální potravina 2012-2013

Regionální potravina 2012-2013 Regionální potravina 2012-2013 Kampaň v roce 2012 Cíle marketingové, mediální a PR kampaně: zvýšit povědomí o značce Regionální potravina mezi spotřebiteli zvýšit povědomí o oceněných produktech a producentech

Více

akce pro školy a veřejnost

akce pro školy a veřejnost akce pro školy a veřejnost Hradec Králové a okolí tolice dětelová ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Září 2012 Den zemědělství Královéhradeckého kraje se Střediskem ekologické výchovy SEVER 14. 9. 2012, pátek, 9:00

Více

150 let Turnovsko kralupské dráhy 5. a 6. září 2015

150 let Turnovsko kralupské dráhy 5. a 6. září 2015 150 let Turnovsko kralupské dráhy 5. a 6. září 2015 Průvodce oslavami V letošním roce uplyne již 150 let od zahájení provozu na významné železniční spojnici Turnova a Kralupy nad Vltavou, turnovsko kralupské

Více

Stručné zhodnocení akce MIKROKLIMA 2011

Stručné zhodnocení akce MIKROKLIMA 2011 Stručné zhodnocení akce MIKROKLIMA 2011 Dne 31. 5. 2011 proběhla na Náměstí OSN tradiční akce s názvem Mikroklima 2011. Protože OSN vyhlásilo rok 2011 "Mezinárodním rokem lesů", zvolili jsme za hlavní

Více

Zpráva o činnosti. Informačního střediska CHKO Český ráj Bukovina

Zpráva o činnosti. Informačního střediska CHKO Český ráj Bukovina Zpráva o činnosti Informačního střediska CHKO Český ráj Bukovina Informace o provozu: v roce 2014 Středisko ekologické výchovy Český ráj zahájilo provoz informačního střediska (dále jen IS) ke dni 1. 8.

Více

Den policie v Českých Budějovicích

Den policie v Českých Budějovicích Den policie v Českých Budějovicích společně se svými partnery uspořádalo dne 24. června 2011 v areálu Sportovního klubu Policie ČR v Českých Budějovicích DEN POLICIE. Tato akce se konala jako součást projektu

Více

III. OTICKÉ ZELNÉ SLAVNOSTI

III. OTICKÉ ZELNÉ SLAVNOSTI III. OTICKÉ ZELNÉ SLAVNOSTI VÁŽENÍ SPOLUOBČANÉ, tradice Otických zelných slavností, založená v roce 2011, se u Vás i návštěvníků setkala s velkým ohlasem a byla přijata. Rok 2013 je pro naši obec úspěšným

Více

Kulturní a jiné akce KSŘ v roce 2014 prezentuje Ing. Mária Szitányiová a Ing. Alois Řezník, garant pro kulturu.

Kulturní a jiné akce KSŘ v roce 2014 prezentuje Ing. Mária Szitányiová a Ing. Alois Řezník, garant pro kulturu. Kulturní a jiné akce KSŘ v roce 2014 prezentuje Ing. Mária Szitányiová a Ing. Alois Řezník, garant pro kulturu. V měsíci lednu jsme slavnostně zahájili rok 2014 za účastí zástupce CSZS ŘEPY a chutnaly

Více

BILLA A ČEŠTÍ DODAVATELÉ. Jaroslaw Szczypka, CEO BILLA spol. s r. o.

BILLA A ČEŠTÍ DODAVATELÉ. Jaroslaw Szczypka, CEO BILLA spol. s r. o. BILLA A ČEŠTÍ DODAVATELÉ Jaroslaw Szczypka, CEO BILLA spol. s r. o. BILLA v číslech 1991 otevření první prodejny BILLA v Brně 204 prodejen 6000 zaměstnanců 120 000 000 zákazníků ročně 2014 otevření moderního

Více

ZŠ Brněnec. 3. číslo časopisu. Školák. školní rok: 2015 / 2016 www.zsbrnenec.cz. Vážení čtenáři,

ZŠ Brněnec. 3. číslo časopisu. Školák. školní rok: 2015 / 2016 www.zsbrnenec.cz. Vážení čtenáři, ZŠ Brněnec 3. číslo časopisu Školák školní rok: 2015 / 2016 www.zsbrnenec.cz Vážení čtenáři, právě držíte v ruce třetí číslo školního časopisu ve školním roce 2015 / 2016. Redakce školního časopisu si

Více

Projektový management - MÍ

Projektový management - MÍ Projektový management - MÍ Pořádání šluknovských slavností Jana Koukolová Rok 2009/10 Fakulta textilní Technická univerzita v Liberci Stránka 1 Obsah Úvod...3 Cíl projektu...3 Časová náročnost...3 Časový

Více

Výroční zpráva 2011 NÁVRH

Výroční zpráva 2011 NÁVRH Výroční zpráva 2011 NÁVRH Nadační fond Ledňáček 21. dubna 657 691 44 Lednice www.lednacek.cz Aktivity nadačního fondu Ledňáček v roce 2011 Rok 2011 byl pro náš Nadační fond jednak rokem změn, ale i rokem

Více

Pražské cyklozvonění, 12. září 2015. Popis akce

Pražské cyklozvonění, 12. září 2015. Popis akce KDY: 12. září 2015, 10-17 hodin Pražské cyklozvonění, 12. září 2015 Popis akce KDE: Smíchovská náplavka (Janáčkovo nábřeží) více na www.cyklozvoneni.cz Základní popis: Cyklozvonění je nezisková akce, kterou

Více

Projekt Lidé v akci.

Projekt Lidé v akci. Projekt 2014 - Lidé v akci. Městské evropské informační středisko Hustopeče nad Bečvou uspořádalo v roce 2014 několik akcí, které byly zaměřeny na děti i na dospělé. Cílem všech akcí bylo v široké veřejnosti

Více

Motto: Alternativní doprava Projekt Jihlava Zdravé město a MA21

Motto: Alternativní doprava Projekt Jihlava Zdravé město a MA21 Motto: Alternativní doprava 16. 22. 9. 2011 Projekt Jihlava Zdravé město a MA21 Kampaň Evropský týden mobility nabízí obyvatelům měst příležitost seznámit se s konkrétními trvalými opatřeními na podporu

Více

Nabídka ekologických výukových programů Ekocentra Orlice

Nabídka ekologických výukových programů Ekocentra Orlice Nabídka ekologických výukových programů Ekocentra Orlice Představení střediska Název střediska: Ekocentrum Orlice Sídlo: Krňovice 33, 503 46 Třebechovice pod Orebem Kontakt: e-mail: csop@krnovice.cz, tel.

Více

Březnové programy ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Březnové programy ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm tisková zpráva ze dne 8. března 2016 Březnové programy ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm VALAŠSKÝ ROK 2016 20. 3. 2016, od 10.00 - KVĚTNÁ NEDĚLE v kostele sv. Anny v Dřevěném městečku

Více

Ocenění žáků Městem Třebíč

Ocenění žáků Městem Třebíč Ocenění žáků Městem Třebíč V termínu 22. června 2015 byli níže uvedení žáci přijati představiteli třebíčské radnice a odměněni za příkladnou reprezentaci školy a města Třebíče. Jan Vavřínek (5. A) za reprezentaci

Více

Velbloudice dostanou na Vánoce nového samce

Velbloudice dostanou na Vánoce nového samce Strana 1 / 1 Velbloudice dostanou na Vánoce nového samce Dva roky a osm měsíců starý samec Dred dorazil včera do Zoo Brno z polské Lodže. Nahradí tak šestnáctiletého samce Rómea, který byl v Brně v deponaci

Více

Inspirations for your business

Inspirations for your business Czech Celosvětově nejdůležitější výstava pro chovatele hospodářských zvířat Inspirations for your business 11. 14. listopadu 2014 Hannover / Německo včetně Decentral EuroTier 2014 Nejdůležitější výstava

Více

Propozice pro vystavovatele Výstava Naše pole a Den Zemědělce konané ve dnech 9. 10. 6. 2015

Propozice pro vystavovatele Výstava Naše pole a Den Zemědělce konané ve dnech 9. 10. 6. 2015 Propozice pro vystavovatele Výstava Naše pole a Den Zemědělce konané ve dnech 9. 10. 6. 2015 Pondělí 8. 6. 2015 10. 00 18. 00 hod. příprava expozic Hlavní den přípravy expozic je v pondělí 8. 6. V úterý

Více

Chrudimský týden pro fair trade

Chrudimský týden pro fair trade Chrudimský týden pro fair trade Chrudimský týden pro fair trade probíhal v termínu od 13. 20. května 2016. Do osvěty se zapojily naše partnerské organizace - Mama klub, Mlsný pecivál, Ekocentrum Paleta,

Více

O Běhu pro život Charitativní projekt Běh pro život každoročně pořádá Nadační fond Tesco.

O Běhu pro život Charitativní projekt Běh pro život každoročně pořádá Nadační fond Tesco. Monitoring z akcí 2012 O Běhu pro život Charitativní projekt Běh pro život každoročně pořádá Nadační fond Tesco. Letošní, již pátý ročník, si dal za úkol pomoci dětem bez rodiny. V současnosti žije v České

Více

Ekologické aktivity, exkurze, praxe

Ekologické aktivity, exkurze, praxe Ekologické aktivity, exkurze, praxe 10. 9. Kvinta, sexta, 3. ročník návštěva výstavy Ligy proti rakovině Každý svého zdraví strůjcem Mgr. M. Šverma 10. 10. Porada k projektu ENERSOL 2014 - RNDr. H. Pokorná,

Více

MOBIL SALON VELETRH CESTOVNÍHO RUCHU

MOBIL SALON VELETRH CESTOVNÍHO RUCHU PÁTEK 11.4. ODBORNÝ A KULTURNÍ DOPROVODNÝ PROGRAM MOBIL SALON VELETRH CESTOVNÍHO RUCHU konané ve dnech od 11. 4. do 13. 4. 2014 10.00 hod. Slavnostní zahájení 22. ročníku výstavy 11.30, 13.30 a 16.30 hod.

Více

vám chceme upřímně poděkovat za podporu čtvrtého ročníku APETIT FESTIVALU, který se konal ve dnech 17. - 18. 5. 2014 v Plzni v areálu OC Plzeň Plaza.

vám chceme upřímně poděkovat za podporu čtvrtého ročníku APETIT FESTIVALU, který se konal ve dnech 17. - 18. 5. 2014 v Plzni v areálu OC Plzeň Plaza. Jménem pořadatelských agentur Pigs Production s r.o. a Motor AG s.r.o. vám chceme upřímně poděkovat za podporu čtvrtého ročníku APETIT FESTIVALU, který se konal ve dnech 17. - 18. 5. 2014 v Plzni v areálu

Více

Co nás čeká v měsíci LEDNU?

Co nás čeká v měsíci LEDNU? Co nás čeká v měsíci LEDNU? 4.1. se vrátíme zpět do lavic každé pondělí budeme jezdit na plavání 12.1. vystoupí divadelní kroužek pro rodiče od 15:45 v I. třídě 12.1. po představení od 16:00 třídní schůzky

Více

Hodnocení akcí za měsíc červen 2016 Oslavy Mezinárodního dne dětí natřikrát

Hodnocení akcí za měsíc červen 2016 Oslavy Mezinárodního dne dětí natřikrát Hodnocení akcí za měsíc červen 2016 Oslavy Mezinárodního dne dětí natřikrát V měsíci červnu jsme měli možnost hned 3x oslavit Den dětí. Poprvé se tomu tak stalo 1. 6. ve venkovních prostorách ZŠ Daneta.

Více

VETERAN RALLYE & SRPNOVÉ HODOVÁNÍ

VETERAN RALLYE & SRPNOVÉ HODOVÁNÍ SRPNOVÉ HODOVÁNÍ 21. 23. 8. 2015, KUTNÁ HORA JEDINEČNÝ MEZINÁRODNÍ ZÁVOD HISTORICKÝCH VOZIDEL DO ROKU VÝROBY 1936 POD ZÁŠTITOU NÁRODNÍHO TECHNICKÉHO MUZEA, SPOJENÝ S KULTURNÍM PROGRAMEM A BOHATOU NABÍDKOU

Více

Závěrečná zpráva RADAMBUK Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s května 2016 Bamboška 2016

Závěrečná zpráva RADAMBUK Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s května 2016 Bamboška 2016 Závěrečná zpráva RADAMBUK Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s. připravila tradičně na termín 20. - 21. května 2016 akci pro děti a mládež, s názvem Bamboška 2016. V krajském městě České Budějovice

Více

Historie. první písemná zmínka o Žižicích je z roku 1318 v r. 1848 administrativně sloučeny obce Žižice, Vítov, Luníkov, Osluchov a Drnov

Historie. první písemná zmínka o Žižicích je z roku 1318 v r. 1848 administrativně sloučeny obce Žižice, Vítov, Luníkov, Osluchov a Drnov Obec Žižice Historie první písemná zmínka o Žižicích je z roku 1318 v r. 1848 administrativně sloučeny obce Žižice, Vítov, Luníkov, Osluchov a Drnov Historie Zemědělství na Žižicko historicky patří Původní

Více

2. TISKOVÁ ZPRÁVA. Nová výstavní hala. K výstavě Kůň 2013 a otevření nové výstavní haly C

2. TISKOVÁ ZPRÁVA. Nová výstavní hala. K výstavě Kůň 2013 a otevření nové výstavní haly C 2. TISKOVÁ ZPRÁVA K výstavě Kůň 2013 a otevření nové výstavní haly C Nová výstavní hala Projekt byl pojmenován Dostavba kryté výstavní plochy výstaviště v Lysé nad Labem. Jedná se o navýšení ploch areálu

Více

Valérie Zawadská vás provede Městským plesem v Kostelci n. O.

Valérie Zawadská vás provede Městským plesem v Kostelci n. O. 1 z 5 27.1.2013 13:42 Neděle Pondělí Úterý REGIONÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z RYCHNOVSKA, DOBRUŠSKA A KOSTELECKA -3 C 1 C In-počasí 4 C Hlavní strana Dobrušsko Rychnovsko Kostelecko Region Kultura a volný čas

Více

NA ÚHOŘÍ STEZCE World Fish Migration Day NA ÚHOŘÍ STEZCE

NA ÚHOŘÍ STEZCE World Fish Migration Day NA ÚHOŘÍ STEZCE NA ÚHOŘÍ STEZCE Dne 21. května 2016 pořádal Výzkumný ústav vodohospodářský T.G. Masaryka, veřejná výzkumná instituce (VÚV T.G.M., v.v.i.) společně s Agenturou ochrany přírody a krajiny České republiky

Více

ENERGY CENTRE Č. BUDĚJOVICE

ENERGY CENTRE Č. BUDĚJOVICE ENERGY CENTRE Č. BUDĚJOVICE Zpráva o činnostech leden až březen 2015 OBSAH: 1. Aktuální projekty (chronologicky): Číslo strany: 1.1 Bezplatné měření termovizní kamerou s elektromobilem od E.ONu, 1.1. 18.2.2015...

Více

Pozdrav z rybářského tábora Zlatá Rybka 2016 v Nymburce

Pozdrav z rybářského tábora Zlatá Rybka 2016 v Nymburce Pozdrav z rybářského tábora Zlatá Rybka 2016 v Nymburce Každoročně probíhá v Nymburce rybářský tábor, ani letos tomu nebylo jinak. Ve dnech 3.- 10.července 2016 se uskutečnil pod záštitou DDM Symfonie

Více

PTAČÍ CHŘIPKA od 20. června do 14. srpna 2007

PTAČÍ CHŘIPKA od 20. června do 14. srpna 2007 PTAČÍ CHŘIPKA od 20. června do 14. srpna 2007 PARDUBICKÝ KRAJ 4 ohniska viru ptačí chřipky v uzavřených chovech v Pardubickém kraji: - Tisová, - Nořín, - Kosořín, - Netřeby. Likvidace: - 1.917 kusů drůbeže

Více

První školní den. Od všech dostaly děti v 1. třídách i přípravné třídě k zahájení školního roku drobné dárečky.

První školní den. Od všech dostaly děti v 1. třídách i přípravné třídě k zahájení školního roku drobné dárečky. První školní den V pondělí 2. září 2013 nastal pro 58 prvňáčků slavnostní den. Před školou je kromě vedení školy a třídních učitelek přivítala Jana Trková, zástupkyně starosty MČ Prahy 15 a Jiří Pařízek,

Více

Regionální pravidla pro udělování značky Regionální potravina Jihočeského kraje 2016

Regionální pravidla pro udělování značky Regionální potravina Jihočeského kraje 2016 Regionální pravidla pro udělování značky Regionální potravina Jihočeského kraje 2016 Regionální pravidla pro udělení značky Regionální potravina Jihočeského kraje a) Vyhlášení soutěže a vyhodnocení soutěže

Více

Environmentální výukové programy pro základní školy v Plzeňském kraji - ENVYK

Environmentální výukové programy pro základní školy v Plzeňském kraji - ENVYK Environmentální výukové programy pro základní školy v Plzeňském kraji - ENVYK Od dubna až do ledna roku 2015 se na vybraných základních školách v Plzeňském kraji začne realizovat vzdělávací projekt s environmentální

Více

V Mladé Boleslavi proběhlo mistrovství ve vyprošťování, zvítězili hasiči z Třince

V Mladé Boleslavi proběhlo mistrovství ve vyprošťování, zvítězili hasiči z Třince V Mladé Boleslavi proběhlo mistrovství ve vyprošťování, zvítězili hasiči z Třince 15.09.2016 18:00 Ve čtvrtek 15. září se v Mladé Boleslavi uskutečnilo VIII. Mistrovství Hasičského záchranného sboru České

Více

VETERAN RALLYE & SRPNOVÉ HODOVÁNÍ

VETERAN RALLYE & SRPNOVÉ HODOVÁNÍ SRPNOVÉ HODOVÁNÍ 19. 21. 8. 2016, KUTNÁ HORA JEDINEČNÝ MEZINÁRODNÍ ZÁVOD HISTORICKÝCH VOZIDEL DO ROKU VÝROBY 1940 POD ZÁŠTITOU NÁRODNÍHO TECHNICKÉHO MUZEA, SPOJENÝ S KULTURNÍM PROGRAMEM A BOHATOU NABÍDKOU

Více

Bulletin KLADSKÉHO POMEZÍ

Bulletin KLADSKÉHO POMEZÍ Vychází 2. dubna 2012 Číslo 1/2012 Bulletin KLADSKÉHO POMEZÍ Branka, o. p. s. Němcové 2020 547 01 Náchod tel./fax: +420 491 405 185 mob.: +420 602 190 198 email: info@kladskepomezi.cz www.kladskepomezi.cz

Více

podle sdělení provozovatele nejsou návštěvníci statisticky sledováni

podle sdělení provozovatele nejsou návštěvníci statisticky sledováni HAVLÍČKOBRODSKO Havlíčkův Brod - Galerie výtvarného umění 19 597 20 461 23 528 18 193 18 231 Havlíčkův Brod - Muzeum Vysočiny 11 022 12 101 16 613 11 996 13 143 Havlíčkův Brod - Vyhlídková věž kostela

Více

Vývoj reformy SZP 2014-2020

Vývoj reformy SZP 2014-2020 Vývoj reformy SZP 2014-2020 10. května 2012, Větrný Jeníkov Ing. Bohumil BELADA, viceprezident AK ČR Osnova prezentace Reforma SZP Současný stav dotací do skotu Odhad vývoje dotací v období 2014-2020 Aktuální

Více

brno výstaviště. Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení

brno výstaviště.  Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení 6. 9. 3. 2014 brno výstaviště Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení www.bvv.cz/motosalon Svátek všech motorkářů MOTOSALON 2014 ozdobila evropská premiéra dvou modelů Harley-Davidson

Více