Zemědělský svaz ČR a jeho územní organizace v roce 2014 opět pokračoval s osvětovým projektem Zemědělství žije! Tento projekt s cílem poukázat na

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Zemědělský svaz ČR a jeho územní organizace v roce 2014 opět pokračoval s osvětovým projektem Zemědělství žije! Tento projekt s cílem poukázat na"

Transkript

1 Zemědělský svaz ČR a jeho územní organizace v roce 2014 opět pokračoval s osvětovým projektem Zemědělství žije! Tento projekt s cílem poukázat na důležitost zemědělství a dostat základní informace o tomto odvětví do podvědomí dětí a celé veřejnosti získal v roce 2014 záštitu ministra zemědělství ing. Mariana Jurečky. Naučné aktivity projektu Zemědělství žije! v roce 2014 shlédlo na 41 akcích uskutečněných v 31 okresech České republiky lidí včetně dětí, žáků základních škol a studentů středních škol.

2 Akce uskutečněné v rámci projektu Zemědělství žije! Okresy, v nichž proběhly DOD, výstavy, chovatelské dny či dožínky s použitím naučné osvěty Zemědělství žije!

3 Do podniků se vydalo celkem návštěvníků, z nichž bylo téměř dětí, především ze základních, ale i mateřských a středních škol. Dny otevřených dveří pod hlavičkou Zemědělství žije! se konaly v patnácti okresech. Celkem se zapojilo sedmnáct zemědělských společností.

4 Na návštěvníky čekala prohlídka stáje, dojírny, ale i mnoha zemědělských strojů. Děti ze škol se svezly dvouspřežím, či shlédly ukázku výcviku psů. O provedení farmou se postarala Střední zemědělská škola v Kostelci nad Orlicí. S poznávačkou technických předmětů přijela Střední zemědělská a veterinární škola v Lanškrouně. Čichací stezku a poznávání krmiv přivezla i společnost VVS Verměřovice.

5 Den otevřených dveří se uskutečnil i na Třebíčsku. Návštěvníci mohli nahlédnout do stájí, dojírny a celého areálu družstva. Připravena byla i ukázka zemědělské techniky. S doprovodem a výkladem se také podívali do bioplynové stanice.

6 Na prezentaci se podílela také společnost Bednar FMT s.r.o. se stroji v barvách John Deere, která sídlí vedle střediska v Dlouhé Vsi. Ke dni otevřených dveří patřila i praktická ukázka práce na poli. Otevřenými branami se do podniku přišlo podívat přes 2000 návštěvníků včetně téměř 600 dětí. K vidění byly robotizované stáje, ale i bioplynová stanice.

7 Ve spojení s chovatelským dnem pojalo den otevřených dveří ZD Roprachtice ve spolupráci se společností Agrocentrum Jizeran. V těsné blízkosti farmy se uskutečnila chovatelská soutěž českého strakatého skotu se zábavným doprovodným programem. Naučný program obstaral stánek Zemědělství žije! A přišel i Krakonoš.

8 Děti ocenily také výstavu drobného zvířectva. Areál s 1100 dojnicemi v chovu navštívilo 1500 lidí. Samozřejmostí byla i soutěž se Zemědělstvím žije! Netradiční prohlídka areálů čekala děti na farmářském dni v Jesenicích u Prahy. Projely se zde totiž vláčkem. Pro starší byla připravena prezentace historie podniku, ale i prohlídka stájí, současné i historické techniky či bioplynové stanice.

9 Polní den s pokusy, výstava zemědělské techniky, ale i možnost nahlédnutí do stájí s prasaty, to čekalo na návštěvníky na farmě v Ledcích. Pro děti byl nachystán soutěžní program i bohatá tombola. Nahlédnout mohli všichni návštěvníci i do nezemědělského sektoru, vystaven byl i popelářský vůz či hasiči.

10 Tradiční chovatelský a zemědělský den se již několik let koná ve spolupráci se společností Chovservis a.s. na středisku v Sověticích na Královéhradecku. V letošním roce se do areálu dostavilo také 350 žáků okolních základních škol, pro něž byla připravena komentovaná prohlídka stájí, ale i zajímavé soutěže. Každý žák si také mohl odvézt vlastnoručně zasazené semínko hrášku v kelímku, či podojit umělé vemeno.

11 Brány se otevřely i do výkrmny drůbeže ZOD Kolinec na Klatovsku. Děti ocenily možnost pohladit si vystavená zvířata, ale i prohlídku zemědělské techniky. Dospělí měli možnost nahlédnout do výrobny krmných směsí. Připraveny byly i tradiční soutěže se Zemědělstvím žije!

12 Také další tradiční výstavu skotu doplnila prohlídka stájí pořadatelského podniku, tentokrát v Košeticích na Pelhřimovsku. Na žáky základních škol čekala opět naučná stezka se Zemědělstvím žije! Ze správných odpovědí z naučné stezky jsme vylosovali deset výherců, kteří od Agropodniku Košetice obdrželi hodnotné dárky.

13 Ani nepřízeň počasí neodradila návštěvníky farmy s normandským skotem na Příbramsku. Nejen pro žáky okolních škol byla připravena poutavá prohlídka stájí, ale hlavně oblíbených telátek v boudách. Nechyběla vystavená zemědělská technika ani naučný program s povídáním u plakátu o cestách zemědělských produktů, naučnou stezkou a mnoha poznávacími soutěžemi.

14 Dvoudenní den otevřených dveří se konal také na Přerovsku. Zemědělské družstvo pojalo akci ve velkém slova smyslu, neboť ji zahájil ministr zemědělství Marian Jurečka zajímavou besedou. Kromě tradiční prohlídky farmy byl přichystán i bohatý naučný program nejen pro děti, ale také prodej a ochutnávky regionálních produktů či výrobků z vlastních jatek.

15 Již 38. ročník výstavy polních pokusů, mechanizace i chovatelské přehlídky se uskutečnil na Plzeňsku.Také zde byl Zemědělský svaz u toho. Děti ze škol i další návštěvníci se vydali do přilehlých stájí, prohlédli si vystavenou zemědělskou techniku, pokusná políčka s mnoha odrůdami polních plodin a zajímavé představení několika druhů hospodářských zvířat včetně soutěžní přehlídky skotu.

16 Součástí rodáckého sjezdu v Polici na Třebíčsku byl i den otevřených dveří v ZD. Připravena byla prohlídka zemědělské techniky, zvířat, ale i ukázka práce se psy či zásahu nejmenších hasičů. Nechyběl ani naučný program, ale i ochutnávky vín a regionální potraviny či dalších farmářských specialit nejen z vlastní produkce.

17 Velkolepá akce se uskutečnila i na Chrudimsku, kde se brány již rok po premiéře otevřely na jatka a výrobnu, pekárnu a do celého areálu družstva včetně nových skladů a stájí s dojným skotem a prasaty. Velmi naditý program hned s několika poznávacími stezkami i živými drobnými zvířaty nalákal na 750 dětí nejen ze škol. K poznávání se připojily i společnosti VVS Verměřovice, která nachystala poznávání krmiv a produktů z farmy po čichu a plemenářská společnost Plemko, jenž se ujala vyprávění o reprodukci a připařování krav.

18 Celou akci doplnila jízda v kočáře, možnost vlézt do kombajnu, či vystoupení hasičů, šermířů a dětské vystoupení. Odměnou pro všechny byla bohatá tombola a pestré občerstvení složené z vlastních výrobků ZD.

19 Zemědělství žije! a naučné soutěže pro děti obohatily program také na Dni zemědělců, potravinářů a venkova, který se uskutečnil na podzim vtáboře. Prodejní výstavu doplnila i možnost prohlédnout si stáje místního školního statku, či soutěž králičí hop a možnost svézt se na koni či v povoze. Nechyběla zde ani výstava drobného zvířectva a ochutnávky Regionální potraviny.

20 Dopolední program pro školy nachystala zemědělská společnost Montamilk Kamenné zboží na Nymbursku. Žáci středních a základních škol se podívali nejen do stájí a do dojírny, ale také si prohlédli vystavenou zemědělskou techniku a to s odborným komentářem. Kromě toho pro ně byl připraven naučný program s mnoha soutěžemi a poznávačkami.

21 Farma v Nové Vsi na Příbramsku byla svědkem, že i přes chladné a větrné počasí se zajímavým programem lze přilákat několik stovek návštěvníků. Dopoledne bylo určeno pro školy, odpoledne pro veřejnost. Počet návštěvníků se v sychravém podzimu vyšplhal ke 400. Návštěvníci se podívali do stájí, dojírny, k telatům či do bioplynové stanice. Všude provedl školený průvodce. Nechyběl ani naučný stánek Zemědělství žije! K poznávací soutěži se připojila opět společnost VVS Verměřovice.

22 Zemědělství žije! se s naučným stánkem a zemědělskou osvětou účastnilo také několika zajímavých výstav. První akcí v roce 2014 byla krajská soutěž Hledáme mladé technické talenty 2014 v oboru opravář zemědělských strojů, která se uskutečnila v Uherském Brodě. Mistrovství republiky v orbě na Znojemsku se účastnilo 4000 návštěvníků. Zemědělství žije! bylo při tom

23 Mezi další výstavy, na nichž se zemědělská osvěta uskutečnila pod hlavičkou Zemědělství žije!, patřily Slavnosti Brambor v areálu nově budované farmy Eden v Bystřici nad Pernštejnem, která otevře své brány prvním jarním dnem příštího roku. Slavnost Lišanská šlapka přilákala návštěvníky na divadélko, ale i na osvětový program. Bramborářské slavnosti v Havlíčkově brodě v rámci semináře představily odrůdy brambor, ale i zemědělskou osvětu.

24 Pětidenní účast stánku Zemědělství žije! na veletrhu Techagro v Brně završilo poslední den výstavy pozvání základních škol s komentovanou prohlídkou některých expozic a naučným programem.

25 K veletrhu byla směřována také obrázková a literární soutěž Moderní zemědělství očima dětí a studentů. Právě poslední den výstavy se uskutečnilo také slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen. 1. místo Simona Myšáková, Krchleby 2.místo Patricie Benčeková, ZŠ Mrákov Vítěz literární soutěže Ivan Ptáčník ze ZA Humpolec a Milan Janda ze ZŠ Holzova Brno s obrázkem, který vyhrál druhé místo.

26 Výstava o životním prostředí v Kolíně dokazuje, že je možné propojit mnoho organizací, svazů a firem a uspořádat jednu velkou tematicky zaměřenou akci ryze s osvětovým programem zaměřeným především na děti a upevnit v nich vztah k přírodě a mnoha odvětvím, která se k ní vztahují. Zemědělský svaz ČR se Zemědělstvím žije! tak měl jedinečnou příležitost stát se součástí jednoho z třiadvaceti stanovišť naučné stezky napříč celou přírodou. Přitom návštěvnost byla obrovská přišlo více než 5000 dětí!

27 Významným partnerem projektu Zemědělství žije! je společnost Farmet Česká Skalice. Zemědělský svaz ČR se připojil ke spolupořádání firemního dne ve výrobním závodu společnosti a prezentaci techniky s doprovodným programem určeným především pro 450 dětí ze základních a středních škol.

28 Na malé návštěvníky čekala soutěž v malování, ale i zajímavá ukázka techniky. Samozřejmostí byla i naučná stezka a mnoho drobných dárečků. U příležitosti oslav 20-tého výročí prodeje značky John Deere společností Daňhel Agro a.s. v Týně nad Vltavou se uskutečnila prezentace zemědělské techniky v areálu firmy.

29 Program pro studenty SOU Sušice, ale i pro druhý stupeň základních škol se odehrál v budově učiliště v Sušici. Studenti středních škol se formou prezentace a besedy seznámili s několika prodejci zemědělské techniky. Připravena byla také přednáška předních představitelů velkých zemědělských podniků v okolí. Na žáky základních škol pak čekala soutěž v podobě poznávání a naučné stezky.

30 Zemědělství žije! se účastnilo i několika chovatelských přehlídek koní, ovcí, koz a skotu, ale i významných šampionátů jako je Národní výstava českého strakatého skotu v Radešínské Svratce či Národní holštýnský šampionát v Lysé nad Labem. Prezentace zemědělství okořenila i soutěž chladnokrevných koní u Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Chovatelská soutěž českého strakatého skotu se uskutečnila na Semilsku v Syřenově. Ani zde nechyběly naučné materiály. Další prezentaci Zemědělství žije! mohli návštěvníci nalézt i na výstavě holštýnského skotu Prim Chomutice, kde byly připraveny i další soutěže.

31 Národní výstavu českého strakatého skotu v Radešínské Svratce doplnila osvěta se Zemědělstvím žije! Připravili jsme zde totiž rozšířenou naučnou stezku s teoretickými otázkami doplněnými mnoha naučnými soutěžemi jako je nakládání slámy a brambor na kolečko, přiřazování potravin ke komoditám, dojení vemene, míchání mléčného nápoje či přiřazování potravin ke komoditě. Během dne se k soutěži dostavilo tisíc žáků z místních i přespolních škol. S osmi stanovišti pomohla SOŠ V Bystřici nad Pernštějnem.

32 Výstaviště v Lysé nad Labem v rámci Našeho chovu a výstavy Zemědělec hostilo Národní holštýnský šampionát. V rámci výstavy dostal prostor pro zemědělskou osvětu i naučný stánek Zemědělství žije!, který nalákal nejen návštěvníky výstavy s dětmi a školy, ale i samotné chovatele, kteří si vyzkoušeli, jaké věci si ještě pamatují ze studií.

33 Napříč Českou republikou se uskutečnilo hned několik dožínkových slavností. Ani u nich nechyběl Zemědělský svaz ČR a jeho územní organizace, které využily příležitosti k zemědělské osvětě s projektem Zemědělství žije! Vesměs se jednalo o akce uskutečněné ve městech pod záštitou kraje. Náměstí či jiné prostory lemovaly stánky s řemeslnými výrobky, či potravinami spojené s ochutnávkami regionálních potravin. Nechyběly i jiné soutěže a bohatý kulturní program spojený s vystoupením známých zpěváků či kapel.

34 Již desátá dožínková slavnost se konala v agroturistickém centru Ohrada ve Vískách u Letovic na Blanensku. Dožínkovou slavnost doplnila např. prohlídka pivovaru, či výstava historických motocyklů či vystoupení v bike trialu. Dožínky v Pelhřimově okořenilo několik soutěží, např. o nejlepší zavařené okurky. Velmi zajímavým programem bylo povídání o bramborách, pivu či máku. Náměstí ožilo také zemědělskou technikou současnou i historickou, ale i koněspřežím.

35 Jihlava ožila výstavou zemědělských strojů, řemeslnými trhy či soutěží králičí hop. Vše završil bohatý doprovodný program. Dožínky na zámku Kačina na Kutnohorsku se spojily s vinobraním. Na zámek tak dorazily tisíce lidí, pro něž byl nachystán bohatý program s výstavou techniky i hospodářských zvířat, stánky s řemeslnými výrobky a mnoho ochutnávek vín s možností nákupu. Vše doplnily přednášky, či beseda s předsedou ZS ČR Martinem Pýchou.

36 Známá chovatelská soutěž holštýnského skotu v Mrákově na Domažlicku jako součást krajských dožínek slavila úspěch. Došlo na folklór i zábavný doprovodný program nejen pro dospělé. Dožínky v Hradci Králové jsou dvoudenní záležitostí. Pátek totiž patřil školám a naučně zábavnému programu, jehož součástí je i Zemědělství žije! či ukázka střiže ovcí a příprava krav na přehlídku. Sobotu obohatil např. Den Slovenské kultury a další bohatý program, v němž nechyběla ani výstava hospodářských zvířat a drobného zvířectva.

37 Pardubické dožínky na zámku připravily bohatý program zejména pro děti po oba dny výstavy. Neděle byla ve znamení veřejnosti a slavnosti na náměstí s výstavou zemědělské techniky. Pondělí pak patřilo školám a prezentaci řemesel. V prostorách před zámkem bylo k vidění např. umění kovářské, pekárenské či aranžérské. Nechyběly soutěže pro děti ani možnost pojmenovat telátko. Součástí prezentace byla i výstava hospodářských zvířat.

38 Třetí ročník jízdy zručnosti traktorem s vlekem se uskutečnil u příležitosti veletrhu Vzdělání a řemeslo na Výstavišti v Českých Budějovicích. Letošního ročníku se zúčastnilo 22 studentů zemědělských škol, kteří se pokusili vytvořit rekord na vytyčené trati a přitom správně zacouvat či zastavit na daném místě a přitom zajet nejlepší čas s nejlepší přesností. O trasu se postaralo SOU Blatná, traktor Deutz-Fahr zapůjčila společnost Garnea, a. s. z Neplachova, valník Mechanizační fakulta JCU.

39 Druhým rokem se uskutečnila na Českobudějovickém výstavišti zemědělská olympiáda, které se zúčastnilo 18 studentů středních zemědělských škol. Připraven byl nejen vědomostní test s dvaceti otázkami, ale také poznávací soutěž plodin, semen, krmiv detailu strojů a plemen zvířat. Aby nebylo jen u vědomostí, obohatili jsme olympiádu i o dovednosti. Ujalo se dojení vemene na čas, jízda a nakládání kolečka senem, odhad hmotnosti selete a řepy a skládání anglické uzdečky. Se zajištěním soutěže pomohla Katedra zootechnických věd Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity.

40 1.místo: Václav Aulík, SOŠ a SOUTábor 2.místo: Lukáš Loucký, SOŠ a SOU Vlašim 3.místo: František Čermák, SOU zemědělské a služeb Dačice 1.místo: Jakub Procinger, Městská SOŠ v Kloboukách u Brna 2.místo: Václav Petrželka, SŠ zemědělská a potravinářská Klatovy 3.místo: Petr Knytl, SZŠ a SOŠ Poděbrady

41 Tento projekt je podpořen dotací pro nestátní neziskové organizace poskytnutou Ministerstvem zemědělství ČR a realizován pod záštitou ministra Mariana Jurečky

42 Vyjmenovat všechny, kteří se na akcích podíleli je nemožné, přesto si dovolujeme poděkovat alespoň skupinově. Děkujeme zejména územním organizacím Zemědělského svazu za pomoc se zajištěním i realizací dnů otevřených dveří a za pomoc při výstavách a chovatelských dnech. Děkujeme zemědělským podnikům, které si přes všechnu práci našly čas a chuť pozvat do svého areálu děti a laickou veřejnost a věnovaly nemalou částku na realizaci této osvětové akce. Děkujeme zaměstnancům zemědělských podniků, kantorům a studentům zemědělských a jiných středních škol za pomoc při exkurzích a na naučném stánku Zemědělství žije!

43 Děkujeme chovatelským svazům a organizacím za podporu a umožnění připojit se k akcím s doprovodným programem. Děkujeme organizátorům výstav a dožínek a výstavištím za prostor pro realizaci naučných soutěží. Děkujeme všem 48 tisícům návštěvníků, kteří na akce přišli, neboť bez nich by nemělo smysl jakoukoliv akci pořádat. Speciální poděkování však patří pedagogům, kteří obětovali svůj volný čas a své žáky na zemědělskou osvětu přivezli. A v neposlední řadě děkujeme všem sponzorům a partnerům za poskytnutí finančních, ale i materiálních darů, především drobných dárečků pro děti.

44

45

46

47

48

49

50 Zemědělský svaz ČR Hybernská Praha 1 Ing. Jana Sixtová Tel: Ing. Soňa Jelínková Tel: Ing. Vladimír Pícha Tel:

Co se událo Reportáže Téma čísla Kalendář akcí

Co se událo Reportáže Téma čísla Kalendář akcí ČASOPIS SMA ČR 3 červen 2015 Co se událo Reportáže Téma čísla Kalendář akcí Reportáže: MendelGrass 2015 Exkurze na farmy na Pardubicku a Jihlavsku Téma čísla: Podpora Zahájení činnosti mladých zemědělců

Více

1. ZÁKLADNÍ ÚDAJE O ORGANIZACI

1. ZÁKLADNÍ ÚDAJE O ORGANIZACI VÝROČNÍ ZPRÁVA 2007 Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. 687 74 Starý Hrozenkov 314 tel./ fax: 572 696 323 e-mail : iskopanice@razdva.cz 1. ZÁKLADNÍ ÚDAJE O ORGANIZACI Oficiální název

Více

ROK 2011. S údery hodin oznamující příchod roku 2011 vstoupila do života lidí v Česku řada změn. A týkají se prakticky každého.

ROK 2011. S údery hodin oznamující příchod roku 2011 vstoupila do života lidí v Česku řada změn. A týkají se prakticky každého. ROK 2011 Jaké změny nás čekají v roce 2011? S údery hodin oznamující příchod roku 2011 vstoupila do života lidí v Česku řada změn. A týkají se prakticky každého. PLATY Od ledna se zásadně změnilo odměňování

Více

Kalendář akcí září 2010

Kalendář akcí září 2010 ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÉ EKONOMIKY A INFORMACÍ SLEZSKÁ 7, 120 56 PRAHA 2 222 000 111, 227 010 111 Kalendář akcí září 2010 Kalendář nabízí vybrané domácí akce pořádané v oboru zemědělství, lesnictví, potravinářství

Více

Venkov OD JEDNÉ KRAVKY K BARTÁKOVU HRNCI STR. 34 37. dvouměsíčník o životě mimo město ČESKÉMU ZEMĚDĚLSTVÍ CHYBĚJÍ MLADÍ ODBORNÍCI STR.

Venkov OD JEDNÉ KRAVKY K BARTÁKOVU HRNCI STR. 34 37. dvouměsíčník o životě mimo město ČESKÉMU ZEMĚDĚLSTVÍ CHYBĚJÍ MLADÍ ODBORNÍCI STR. Venkov dvouměsíčník o životě mimo město ČÍSLO 11 12 ČERVENEC KVĚTEN ČERVEN SRPEN 2013 VYDÁVÁ MZE ČR WWW.EAGRI.CZ ČESKÉMU ZEMĚDĚLSTVÍ CHYBĚJÍ MLADÍ ODBORNÍCI STR. 6 13 OD JEDNÉ KRAVKY K BARTÁKOVU HRNCI

Více

p Ô d o h o s p o d á r s k a š k o l a

p Ô d o h o s p o d á r s k a š k o l a Z e m ě d ě l s k á Kč 15, p Ô d o h o s p o d á r s k a š k o l a 9 květen 2006 7 69. ročník Obsah (English summary see page no. 19) Celostátní soutěž žáků zemědělských škol... 2 Život seniorů... 3 Europea

Více

č. j. 2013/1382 ze dne 19. 9. 2013 Výroční zpráva

č. j. 2013/1382 ze dne 19. 9. 2013 Výroční zpráva č. j. 2013/1382 ze dne 19. 9. 2013 Výroční zpráva školní rok 2012/2013 Obsah Základní údaje o škole... 6 Vedení školy... 6 Charakteristika školy... 7 Přehled oboru vzdělávání v rejstříku škol... 9 Kapacity

Více

Animátoři z řad katolické mládeže se setkali v Litomyšli

Animátoři z řad katolické mládeže se setkali v Litomyšli Zpravodaj Města Litomyšle 9 5. září 2006 Ročník XVI. Animátoři z řad katolické mládeže se setkali v Litomyšli Maraton přednášek doplnily slavnostní mše, sportovní akce či zábavný program v Orion Areně.

Více

Číslo 6 červen 2001. Kojetínská poliklinika má novou rehabilitaci. Z obsahu:

Číslo 6 červen 2001. Kojetínská poliklinika má novou rehabilitaci. Z obsahu: Číslo 6 červen 2001 Kojetínská poliklinika má novou rehabilitaci Z obsahu: * Informace pro občany * Rozhovor s Ing. Droběnou * Významné osobnosti města * Zprávy z mikroregionu - Záříčí a Uhřičice * Anketa

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2005. Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s.

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2005. Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2005 Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. 687 74 Starý Hrozenkov 1 tel./ fax: 572 696 323 e-mail : iskopanice@razdva.cz 1. ZÁKLADNÍ ÚDAJE O ORGANIZACI Informační středisko

Více

ČÍSLO 11 / ROČNÍK XV LISTOPAD 2013 Cena 8 Kč

ČÍSLO 11 / ROČNÍK XV LISTOPAD 2013 Cena 8 Kč www.mesto-lipnik.cz ČÍSLO 11 / ROČNÍK XV LISTOPAD 2013 Cena 8 Kč V galerii Konírna byla ve čtvrtek 24. října zahájena poslední letošní výstava. Potrvá až do 5. ledna 2014, jmenuje se NOE 20, nejvíc se

Více

Kalendář akcí září 2009

Kalendář akcí září 2009 ÚSTAV ZEMĚDĚLSKÉ EKONOMIKY A INFORMACÍ SLEZSKÁ 7, 120 56 PRAHA 2 222 000 111, 227 010 111 Kalendář akcí září 2009 Zemědělské výstavy 27. srpna - 1. září ZEMĚ ŽIVITELKA 36. ročník výstavy Výstaviště České

Více

Školní zpravodaj. www.sosasou-vlasim.cz/zpravodaj. Všechna vydaná čísla jsou ke stažení na adrese:

Školní zpravodaj. www.sosasou-vlasim.cz/zpravodaj. Všechna vydaná čísla jsou ke stažení na adrese: Školní zpravodaj Zpravodaj přinášející nejdůležitější novinky z dění v SOŠ a SOU Vlašim v uplynulém měsíci. ZDARMA 05-06/2015 30 06 2015 měsíčník vydavatel: SOŠ a SOU Vlašim, Zámek 1 Obsah tohoto čísla

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA VETERINÁRNÍ, HRADEC KRÁLOVÉ KUKLENY, PRAŽSKÁ 68 www.sosvet.cz reditel@sosvet.cz tel: 495 535 386 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY školní rok 2008/2009 Hradec Králové říjen 2009 1.

Více

Výroční zpráva. o činnosti školy ve školním roce 2009/2010

Výroční zpráva. o činnosti školy ve školním roce 2009/2010 Střední škola obchodu, služeb a řemesel a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Tábor, Bydlinského 2474 Výroční zpráva o činnosti školy ve školním roce 2009/2010 Zpracoval: Ing. Ivana Prošková,

Více

Venkovské noviny. na kolech krajem Želivky z obce Vítonice do obce Trhový Štěpánov. Také v této části putování se ke středočeskému

Venkovské noviny. na kolech krajem Želivky z obce Vítonice do obce Trhový Štěpánov. Také v této části putování se ke středočeskému Venkovské noviny Občasník pro venkov ČÍSLO 8/2006 SRPEN 2006 ZDARMA Vážení čtenáři, právě čtete osmé číslo Venkovských novin, které jsme mimořádně vydali dříve. Důvodem bylo velké množství aktuálních a

Více

Autobus do Děpoltovic a zpět zajištěn. Odjezd ve 12 30 od kulturního domu, odjezd z Děpoltovic 17 30.

Autobus do Děpoltovic a zpět zajištěn. Odjezd ve 12 30 od kulturního domu, odjezd z Děpoltovic 17 30. Vážení spoluobčané, máme období letních dovolených, a proto vybírám lehčí témata do dnešního úvodníku. V úvodu musím moc a moc poděkovat organizátorům dvou kulturně společenských akcí, a to Novorolská

Více

4 6/ 2015 (203) Měsíčník Spolku pro obnovu venkova ČR a Národní sítě Místních akčních skupin ČR

4 6/ 2015 (203) Měsíčník Spolku pro obnovu venkova ČR a Národní sítě Místních akčních skupin ČR 4 6/ 2015 (203) www.spov.org www.nsmascr.cz Měsíčník Spolku pro obnovu venkova ČR a Národní sítě Místních akčních skupin ČR Jarní sečení trávy v polích A Aktuálně: Předsedou NS MAS se stal Václav Pošmurný

Více

ZPRAVODAJ NEVEKLOVSKA

ZPRAVODAJ NEVEKLOVSKA ČERVENEC-SRPEN 2014 ZPRAVODAJ NEVEKLOVSKA Strana ZPRAVODAJ NEVEKLOVSKA červenec-srpen 2014 FOTO MĚSÍCE Vážení čtenáři! Taky Vám tak příšerně rychle utekl měsíc červen? Ten měsíc, který mám nejraději, protože

Více

Školní zpravodaj ČERVEN 2015

Školní zpravodaj ČERVEN 2015 blíkf Školní zpravodaj ČERVEN 2015 Motto: Každý, s kým se v životě potkám, mě v něčem předstihuje. Tak se od něho učím. Letošní absolventi Ralph Waldo Emerson 9.A Marek BĚŤÁK, Filip ČABLÍK, Markéta ČERNOTOVÁ,

Více

19 / X. 8. října 2010 Listy Lanškrounska - regionální noviny Cena 12 Kč OTÁZKY PRO VOLEBNÍ LÍDRY:

19 / X. 8. října 2010 Listy Lanškrounska - regionální noviny Cena 12 Kč OTÁZKY PRO VOLEBNÍ LÍDRY: 19 / X. 8. října 2010 Listy Lanškrounska - regionální noviny Cena 12 Kč REKORDNÍ Lanškroun má otevřeno! - str. 3 MARIONETY s.r.o. Nová premiéra studentského divadelního spolku Škeble - str. 13 SPOLEČENSKÁ

Více

Ve čtvrtek 1. září nastoupili žáci do těchto tříd:

Ve čtvrtek 1. září nastoupili žáci do těchto tříd: Ve čtvrtek 1. září nastoupili žáci do těchto tříd: 1. ročník přípravného stupně základní školy speciální 1 žákyně 1. ročník 2 žáci 2. ročník 1 žákyně 5. ročník speciální školy 1 žák 9. ročník rehabilitačního

Více

hlas loš tic JARO 2013 Hlas Loštic Foto: R. Opluštil

hlas loš tic JARO 2013 Hlas Loštic Foto: R. Opluštil hlas loš tic JARO 2013 Hlas Loštic JARO 2013 1 Foto: R. Opluštil JARO 2013 hlas loš tic Zprávy z radnice Vážení občané, v minulém vydání Hlasu Loštic jste byli informováni o snaze získat dotační prostředky

Více

Festival pro židovskou čtvrť je za dveřmi Radim Hruška

Festival pro židovskou čtvrť je za dveřmi Radim Hruška Příští číslo Zrcadla vyjde v úterý 23. července! Aktuální zpravodajství z regionu každý den na www.zrcadlo.net ročník 7 číslo 14 úterý 9. července 2013 cena 12 Kč / předplatné 10 Kč INZERCE PLASTOVÁ HLINÍKOVÁ

Více

Informační měsíčník města Jeseník NAŠE MĚSTO. 19. ročník

Informační měsíčník města Jeseník NAŠE MĚSTO. 19. ročník Zahájení 2 168. Lázeňské sezóny 15.5. 17. 5. 2015 Informační měsíčník města Jeseník NAŠE MĚSTO www.jesenik.org Návštěva prezidenta v Jeseníku dopadla úspěšně, i vrtkavé počasí se nakonec umoudřilo! Prezident

Více

SLOVO STAROSTKY. (pokračování na straně č. 3)

SLOVO STAROSTKY. (pokračování na straně č. 3) www.svinov.ostrava.cz SLOVO STAROSTKY Vážení spoluobčané, v říjnu 2014 proběhly volby do obecního zastupitelstva a vy už myslím po půl roce máte právo hodnotit, zda jste volili, či nevolili správně. Nová

Více

Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Kostelec nad Orlicí, Komenského 873. Výroční zpráva školy

Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Kostelec nad Orlicí, Komenského 873. Výroční zpráva školy Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Kostelec nad Orlicí, Komenského 873 Výroční zpráva školy 2008 / 2009 Výroční zpráva školy byla zpracována v souladu s 10 zákona č.

Více

Obsah výroční zprávy: Organizační struktura ČSŽ

Obsah výroční zprávy: Organizační struktura ČSŽ Český svaz žen (dále jen ČSŽ) Je nevládní ženskou organizací s členskou základnou více než 23 tisíc členek a s velkým počtem sympatizujících žen. Sdružuje ženy bez ohledu na jejich národnost, náboženskou

Více

Výroční zpráva ředitelky školy

Výroční zpráva ředitelky školy Výroční zpráva za školní rok 2013/2014 Základní škola, Litovel Jungmannova 655, okres Olomouc Výroční zpráva ředitelky školy školní rok 2013 2014 V Litovli 21. září 2014 Obsah 1 Základní údaje o škole...

Více