MVK Vsetín Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2008/2009 1/9

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "MVK Vsetín Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2008/2009 1/9"

Transkript

1 MVK Vsetín Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2008/2009 1/9 Vážení přátelé, nabízíme Vám přehled akcí, které připravila Masarykova veřejná knihovna pro žáky mateřských škol, základních škol a studenty středních škol na školní rok 2007/2008. Vybrat si můžete z: besed na nejrůznější literární a kulturně-společenská témata knihovnických lekcí, tedy seznámení s knihovnou, jejím uspořádáním a činnostmi společných čtení, divadelních představení dalších zajímavých pořadů pro děti všech věkových kategorií Cílem těchto akcí je seznámit mládež s knihovnou jako kulturní institucí, která vytváří široké zázemí pro vlastní sebevzdělání, nabízí možnost kvalitního využití volného času a poskytuje rozsáhlé spektrum informací. Může se stát, že si z naší nabídky nevyberete. Bude-li to v našich možnostech, stávající akci přizpůsobíme vašim požadavkům nebo pro vás zcela nový program vytvoříme. Neváhejte nás kontaktovat. Délka trvání lekcí, seminářů nepřekročí 45 minut (není-li domluveno jinak). Všechny vzdělávací se konají zdarma, avšak nezbytnou podmínkou je předchozí domluva termínu osobně nebo telefonicky a to minimálně 14 dní předem (kontakty viz níže). Masarykova veřejná knihovna Vsetín Komunitní klub Ludmila Holbíková, tel.: klapka 42 Dětská knihovna Luh Alena Geržová, tel.: Dětská knihovna Rokytnice Radka Mikšovská, tel.: Dětská knihovna Hana Malá, tel.: Další podrobnosti o akcích, pořádaných knihovnou se dozvíte na Srdečně Vás zveme k účasti na vzdělávacích akcích Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně. PhDr.Helena Gajdušková, ředitelka Masarykovy veřejné knihovny Vsetín

2 MVK Vsetín Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2008/2009 2/9 Knihovna je domeček plný knížeček Přišli jsme k vám na návštěvu Otevřete knížku, čtěte! V knihovně si poradím Vědomosti v hrsti Samostatný čtenář Multimediální knihy Učení nemusí být mučení Knihovna jako průvodce informacemi Hravé seznámení s prostředím knihovna k čemu slouží, knížka kdo ji vytváří (spisovatel, ilustrátor), praktická část četba pohádek, dokreslování ilustrací. Seznámení s pojmy knihovna, kniha, spisovatel, ilustrátor (doplněno o soutěže a kvizy), informace o tom, jak se stát čtenářem knihovny. Jak vzniká kniha, cesta knihy od spisovatele do co se dělá v tiskárně, kniha a její části, co je to edice. Kniha a zábavná, řazení a vyhledávání knih, co je katalog. On-line katalog a jak v něm hledat beletrii podle názvu knihy nebo jména spisovatele a následné vyhledávání v regále. Knihy naučné mezinárodní desetinné třídění, vyhledávání a řazení knih, praktické úkoly, elektronický katalog rezervace knihy. Nabídka CD- ROMů, zábavné a naučné programy na počítači a srovnání knih s multimediální mi tituly. Příruční knihovna, k čemu slouží, co je rejstřík typy a používání, úkoly pro jednotlivce. Typy knihoven, knihovna základní, školní vědecké a technické vyhledávání v elektronickém katalogu knihovny podle ostatních polí. knihovnické lekce a lekce informatiky Knihovnou křížem krážem Od informačního centra, přes půjčovnu knih, po komunitní centrum a společenský sál. Společně si prohlédneme a seznámíme se s knihovnou. Co se u nás děje s knížkou uvidíte v knihovnické kuchyni. Dozvíte se, co všechno musí taková knížka podstoupit proto, aby se dostala až ke čtenáři. Letem světem virtuálním světem Neváhejte a poznejte internet po všech stránkách. Má klady, ale i zápory, úskalí a nebezpečí. Ukážeme vám, jak se jim vyhnout a jak s internetem efektivně pracovat. Katalogy a databáze Informace leží na internetu, stačí je umět sebrat. Knihovna poskytuje přístup k placeným databázím Anopress, ČTK, Manuscriptorium a EBSCO zdarma. Lekce jsou zaměřeny na práci s těmito i jinými volně dostupnými informačními zdroji.

3 MVK Vsetín Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2008/2009 3/9 Dětem pro radost V knihovně oslavíme Den dětí hraním a soutěžemi. Za pohádkou do knihovny Svět pohádek v knížkách, pohádka klasická a moderní, pohádkové hádanky a malování. Hrnečku, vař! Nejmilejší večerníčky Známé pohádkové postavičky objevují děti také v knihách. Povídání je doplněno o velkou soutěž a výrobu Večerníčkovy čepice Ruce to jsou dvojčata Neznáme se? Příběhy, které jsou dětem velice blízké, příběhy jejich vrstevníků se vším, co k nim patří. Kamarádka knížka Výběr knih s letní a prázdninovou tématikou v próze i poesii. Nabídka na konec školního roku spojená s povídáním o létu a o tom, co všechno k němu patří. Neotesánek Zábavný program na téma stejnojmenné knihy Ivony Březinové, ve kterém se děti z Neotesánků stávají Otesánky. Skládám básně, je mně krásně Smějeme se každý den Návod, jak si spravit náladu pomocí knih plných humoru a veselí. To si přečti besedy (1. část) Dramatizace klasické české pohádky, zapojení dětí do děje, kouzelné předměty, malování. Děti si zábavnou a hravou formou uvědomují, k čemu mohou ruce sloužit a zároveň si vyzkoušejí, co všechno ruce dovedou. Po seznámení s tím, co je verš a rým, se i děti mohou stát malými básníky, kteří po vzoru těch velkých umí vyjádřit obyčejné věci neobyčejně. Které jsou ty nejžádanější knihy v knihovně, prozradí dětem knihovnice, děti pak nabídku obohatí o své vlastní tipy a doporučí kamarádům. Voda, voděnka studená Nesedejte na ježka Může to být i tvůj příběh Úplná prázdnota Všude samá I zvířátka si mohou hrát, mluvit, voda, oblékat se, plavat nebo sáňkovat v pohádkách, To vše jen v běžném životě, v pohádkách. hádanky, soutěže, knížky o vodě a jejích obyvatelích. Dny radosti i smutku, chvíle ve škole mezi kamarády i doma to jsou příběhy, které prožívají literární hrdinové i jejich čtenáři. Příběhy těch, kteří si sáhli až na dno, doplněné o vlastní zážitky dětí. Vsetín v proměnách času let Pro všechny školy, přizpůsobeno pro příslušný věk.

4 MVK Vsetín Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2008/2009 4/9 Duhový most Hrajeme si s barvami, poznáváme barvy, barvy duhy, barvy teplé a studené, praktická část - třídění obrázků podle barev, hledání barev duhy na svém oblečení, ukázky z knih, soutěže. Z pohádky do pohádky Třída dětí se v knihovně promění v Karkulky, Otesánky, Popelky, Bystrozraké a vyzkoušejí si, kdo z nich bude stejně dobrý, jako tyto známé pohádkové postavičky. Už nám nastal zas, ten vánoční čas Vánoční naladění začíná v knihovně. Povídáme, čteme, vyrábíme, zdobíme, strojíme a třeba také kouzlíme. Je nám dobře na světě Povídání o tom, co je a co není pro život důležité je doplněno názory a postoji dětí. besedy (2. část) Máme pod čepicí Večerníčkovy pohádky výběr pohádek z knížek, soutěže a hádanky, spojeno s výrobou Večerníčkovy čepice. Domov pro marťany Výběr knih s tématikou tolerance, ohleduplnosti, pochopení je doplněn čtenými ukázkami a následující diskuzí. Když už člověk jednou je Kdo byli Ježek a V+W? Osvobozené divadlo slovem, hudbou, obrazem. Už nám nastal zas, ten vánoční čas Vánoční naladění může začít v knihovně. Povídáme, čteme, zdobíme, strojíme a třeba i kouzlíme. Valašsko moje - zdrávo buď Cesta za krásami našeho rodného kraje historie, kultura, příroda Velikonoce jako malované S čím jsou spojeny, původ, zvyky, hry, pohádky, návody a náměty. Jak Vsetín neznáte Vlastivědné procházky městem.

5 MVK Vsetín Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2008/2009 5/9 soutěže a programy zaměřené na efektivní trávení volného času Dolní náměstí O poklad strýca Juráša Literární soutěž pro děti a mládež 1.-9.tříd základních škol. Pravidelně připravujeme Různorodou nabídku vědomostních soutěží a kvizů, které jednotlivé knihovny pořádají v rámci akcí Březen měsíc internetu, Týden knihoven a podobně. O Aniččin poklad Pozor, velké pátrání začíná! Knihy a internet skrývají různá tajemství rozluštěte je a poklad bude váš. Malá knihovnická soutěž, která prověří vaše vědomosti, ale také schopnosti efektivního hledání. Noc s Andersenem Magická březnová noc v knihovně spojená s hrami, soutěžemi a společným nocováním. komunitní aktivity Dolní náměstí Pasování prvňáčků na čtenáře knihovny Slavnostní setkání prvňáčků vsetínských škol. Součástí programu je pasování dětí na čtenáře divadelní představení a setkání s představiteli vsetínské radnice. Prázdninová knihovna Zábavné a hravé aktivity v knihovně o prázdninách, orientované na efektivní využití volného času dětí v období letních prázdnin v knihovně i mimo ni (výlety, turnaje v deskových hrách, sportovní odpoledne a jiné). Pravidelně připravujeme Řadu soutěží, zábavných a tématických programů v knihovně (Vánoce, Velikonoce, Březen měsíc internetu a jiné).

6 MVK Vsetín Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2008/2009 6/9 literární semináře (1. část) Cestopisná literatura Karel Čapek: Cestopisy, Cesta na sever, Ludvík Aškenazy: Cestopis s jezevčíkem, M.Holub: Cestopisné prózy, Milena Holcová: Lidi, Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund Humor v literatuře Egon Ervin Kisch (E.E.K. se směje), Jaroslav Hašek, Vladislav Vančura, Karel Poláček, V+W, Jiří Žáček (poezie), Josef Škvorecký; J.K.Toole (Spolčení hlupců), Woody Allen (Vyřídit si účty), Ivan Kraus, Zdeněk Jirotka, Petr Šabach Pokleslé žánry a braková literatura Dívčí romány, detektivky, horory, dobrodružná literatura, science fiction Hrdinové s problémem Ladislav Pecháček: Dobří holubi se vracejí, Jan Pelc: a bude hůř, Yvonne Keuls: Zpackaný život, Christiane Felscherinow: My děti ze stanice ZOO, Radek John: Memento Druhá světová válka Erich Maria Remarque, William Clark Styron, Thomas Keneally, Joseph Heller, James Clavell, Adolf Branald, Ladislav Fuks, Arnošt Lustig, Jan Otčenášek, Ota Pavel, Roman Cílek, Marie Pujmanová Židovská problematika v literatuře Arnošt Lustig, Egon Erwin Kisch, Ota Pavel, Jiří Orten, Ludvík Aškenazy, Lenka Reinerová, Erich Schön Kulka, Jiří Weil, Norbert Fríd, Josef Škvorecký Žena v současné české literatuře Eva Kantůrková, Milena Holcová, Irena Dousková, Tereza Brdečková, Alexandra Berková, Petra Hůlová, Barbara Nesvadbová, Tereza Boučková, Hana Androniková, Olga Sommerová, Anna Zonová, Eva Hauserová, Květa Legátová Muž v současné české literatuře Michal Viewegh, Jáchym Topol, Emil Jakl, Jan Balabán, Jiří Hájíček, Petr Šabach, Ivan Klíma, Ivan Kraus

7 MVK Vsetín Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2008/2009 7/9 literární semináře (2. část) Regionální literatura Antonín Bajaja, Roman Cílek, Jan Drozd, Jarmila Glazarová, Metoděj Jahn, Jan Karafiát, Čeněk Kramoliš, Erich Kulka, Amálie Kutinová, Helena Mičkalová, Marie Podešvová, J.M. Slavičínský (vl. jm. Jan Misárek), Richard Sobotka, Oldřich Šuleř, Ludvík Vaculík Z čtenářského deníku Karel Václav Rais: Pantáta Bezoušek, Ladislav Fuks: Spalovač mrtvol, Jan Neruda: Povídky malostranské, Karel Čapek: R.U.R., Válka s mloky, Albert Camus: Cizinec, Pád, Umberto Eco: Jméno růže, Jules Verne: Pět neděl v balóně (nebo cokoli jiného), Dante Alighieri: Božská komedie, Moliére: Lakomec, Tartuffe (Svatoušek), Misantrop, Romain Rolland: Petr a Lucie, William Shakespeare: Romeo a Julie, Hamlet, Marná lásky snaha, Jaroslav Seifert: Samá láska, Jablko z klína, Zhasněte světla Franz Kafka Život a dílo Jaroslav Seifert Život a dílo Významná literární ocenění

8 MVK Vsetín Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2008/2009 8/9 programy zaměřené na osvětu a prevenci sociálně patologických jevů ve společnosti Ničím, ničíš O vandalismu. Tvořivé setkání, společné plnění úkolů, hledání východisek. Odkud pochází slovo Vandal? Jsou grafitti umění? Zkusme si odpovědět. O drogách ale natvrdo Zkusit, nezkusit? Malá sonda do života narkomana udělí lekci i těm nejotrlejším. Jak vzniká závislost, jak se projevuje, důsledky zneužívání návykových látek pro jednotlivce i společnost. Šikana Co je šikana, jak se projevuje, kdo ji páchá? Jak účinně zastavit násilí a kde najít odvahu postavit se na stranu oběti? Hledejte ji spolu s námi. Žijeme tady s Vámi aneb Moje milá Li Co je rasová nesnášenlivost? Odkud se bere? Kde a kdy vzniká? Léčení z předsudků může začít také v knihovně. Víš, co smíš? Každý má svá práva. Kde začínají a kde končí? Malé zastavení nad Všeobecnou deklarací lidských práv a Úmluvou o právech dítěte. Domácí násilí je fenomén dnešní doby. Kde se bere, kdo ho páchá? Je dnešní společnost schopna na něj adekvátně reagovat? Otázka pro jednotlivce (souseda), policie (zasahující hlídky), politiky (zákonodárce). Valašsko moje zdrávo buď Cesta za krásami našeho rodného kraje historie, kultura, příroda

9 MVK Vsetín Nabídka akcí školám a školním družinám pro školní rok 2008/2009 9/9 Seznámení s knihovnou knihovnická lekce rozšířená nabídka K klubu pro ZŠ a MŠ Turkmenská Zvířata kolem nás Ekologie kamarádím s přírodou Pohádky a pověsti Velikonoce, Vánoce Šikana Vandalismus Drogy Internet a počítače Volba povolání Historie romství aneb povídejme si Valašsko kraj, ve kterém žiji

NABÍDKA PROGRAMŮ PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY ROK 2014/2015

NABÍDKA PROGRAMŮ PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY ROK 2014/2015 NABÍDKA PROGRAMŮ PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY ROK 2014/2015 Vsetín září 2014 Kontakty Dětská knihovna Bc. Ludmila Holbíková lholbikova@mvk.cz 575 755 139, 575 755 146 Dětská knihovna Pavlína Panovcová e- mail: ppanovcova@mvk.cz,

Více

Katalog lekcí a projektů pro mateřské, základní a střední školy 2013 / 2014

Katalog lekcí a projektů pro mateřské, základní a střední školy 2013 / 2014 Katalog lekcí a projektů pro mateřské, základní a střední školy 2013 / 2014 1 Vážené paní ředitelky, vážení páni ředitelé, Vážené paní učitelky, vážení páni učitelé, Městská knihovna Louny si dovoluje

Více

Výroční zpráva. Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně. za rok 2008

Výroční zpráva. Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně. za rok 2008 Výroční zpráva Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně za rok 2008 Vsetín 25.2.2009 Název organizace: Masarykova veřejná knihovna Vsetín, Dolní náměstí 1356 755 01 Vsetín IČO: 00851817 ĆÚ: ředitelka: 35234-851/0100

Více

Další rok na dlouhé šňůře událostí Knihovny Jiřího Mahena v Brně je navlečen a uzavřen. Uplynulo dalších 345 dnů, kdy knihovna byla otevřena nejširší veřejnosti. Celoroční rytmus dní, zdánlivě velmi podobných,

Více

NABÍDKA TEMATICKÝCH BESED PRO MATEŘSKÉ A ZÁKLADNÍ ŠKOLY VE ŠKOLNÍM ROCE 2014/2015

NABÍDKA TEMATICKÝCH BESED PRO MATEŘSKÉ A ZÁKLADNÍ ŠKOLY VE ŠKOLNÍM ROCE 2014/2015 Městská knihovna Kyjov, příspěvková organizace města Kyjova NABÍDKA TEMATICKÝCH BESED PRO MATEŘSKÉ A ZÁKLADNÍ ŠKOLY VE ŠKOLNÍM ROCE 2014/2015 1. POPRVÉ V KNIHOVNĚ: Individuální informační lekce, která

Více

NABÍDKA TEMATICKÝCH BESED PRO MATEŘSKÉ A ZÁKLADNÍ ŠKOLY VE ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014

NABÍDKA TEMATICKÝCH BESED PRO MATEŘSKÉ A ZÁKLADNÍ ŠKOLY VE ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014 Městská knihovna Kyjov, příspěvková organizace města Kyjova NABÍDKA TEMATICKÝCH BESED PRO MATEŘSKÉ A ZÁKLADNÍ ŠKOLY VE ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014 POPRVÉ V KNIHOVNĚ: Individuální informační lekce, která podává

Více

příspěvková organizace Zámečnická 288/9, 669 26 ZNOJMO tel.: 515 224 346 http://www.knihovnazn.cz/ e-mail: knihovna@knihovnazn.

příspěvková organizace Zámečnická 288/9, 669 26 ZNOJMO tel.: 515 224 346 http://www.knihovnazn.cz/ e-mail: knihovna@knihovnazn. příspěvková organizace Zámečnická 288/9, 669 26 ZNOJMO tel.: 515 224 346 http://www.knihovnazn.cz/ e-mail: knihovna@knihovnazn.cz IČ: 00092711 Výroční zpráva 2013 Vypracovaly: Věra Mašková Alena Radochová

Více

MĚSTSKÁ KNIHOVNA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ Oddělení pro děti a mládež ul. Zašovská 170 (u Rajky)

MĚSTSKÁ KNIHOVNA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ Oddělení pro děti a mládež ul. Zašovská 170 (u Rajky) MĚSTSKÁ KNIHOVNA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ Oddělení pro děti a mládež ul. Zašovská 170 (u Rajky) Nabídka knihovnických akcí a besed na školní rok 2014/2015 NABÍDKA BESED A KNIHOVNICKÝCH LEKCÍ Besedy trvají většinou

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ DRUŽINA PŘI ZŠ NÍŽKOV NÁZEV PROGRAMU: BAREVNÝ SVĚT PŘÁTELSTVÍ Přátelství podporování pozitivních vztahů, poznávání se, uvědomování si svých práv

Více

Knihovna města Hradce Králové VÝROČNÍ ZPRÁVA

Knihovna města Hradce Králové VÝROČNÍ ZPRÁVA Knihovna města Hradce Králové VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Knihovna města Hradce Králové je příspěvkovou organizací zřizovanou Statutárním městem Hradec Králové. Knihovna města Hradce Králové je tvořena kromě ústřední

Více

NABÍDKA LEKCÍ PRO II. STUPEŇ ZÁKLADNÍ ŠKOLY ŠKOLNÍ ROK

NABÍDKA LEKCÍ PRO II. STUPEŇ ZÁKLADNÍ ŠKOLY ŠKOLNÍ ROK NABÍDKA LEKCÍ PRO II. STUPEŇ ZÁKLADNÍ ŠKOLY ŠKOLNÍ ROK 2014 2015 Vážení pedagogové, dostává se vám do rukou nabídka vzdělávacích programů v knihovně. Nabídka je rozdělena do dvou částí, na lekce informačního

Více

Výroční zpráva. o činnosti školy. ve školním roce 2013 2014

Výroční zpráva. o činnosti školy. ve školním roce 2013 2014 Základní škola Havlíčkův Brod, Nuselská 3240 PSČ 580 01 Havlíčkův Brod, telefon + fax 569 429 070, IČO 709 10 961 KB Havlíčkův Brod 128 38 521/0100, e-mail adresa zs.nuselska@worldonline.cz Č.j. 294/2014/ZSNU

Více

Školní vzdělávací program pro zájmové vzdělávání. Školní družina

Školní vzdělávací program pro zájmové vzdělávání. Školní družina Základní škola a Mateřská škola Bratčice, okr.brno venkov, Bratčice 69,p.Syrovice, 66467 Školní vzdělávací program pro zájmové vzdělávání Školní družina Motto: V družině se dobře máme,celý svět tu poznáváme.

Více

Rodinná mateřská škola

Rodinná mateřská škola Rodinná mateřská škola ČJ: ŘMŠ 91/2014 Obsah a uspořádání Školního vzdělávacího programu (ŠVP) Identifikační údaje 3 Charakteristika mateřské školy (MŠ). 4 Podmínky předškolního vzdělávání: materiální

Více

Výroční zpráva 2011. Vypracovali: Věra Mašková Alena Radochová Zdeňka Paseková, Bc. Iveta Benáčková. příspěvková organizace

Výroční zpráva 2011. Vypracovali: Věra Mašková Alena Radochová Zdeňka Paseková, Bc. Iveta Benáčková. příspěvková organizace příspěvková organizace Zámečnická 288/9, 669 26 ZNOJMO tel.: 515 224 346 e-mail: knihovna@knihovnazn.cz Výroční zpráva 2011 Vypracovali: Věra Mašková Alena Radochová Zdeňka Paseková, Bc. Iveta Benáčková

Více

Základní škola Koryčanské Paseky, Rožnov p. R.

Základní škola Koryčanské Paseky, Rožnov p. R. Základní škola Koryčanské Paseky, Rožnov p. R. Zpracovala: Výroční zpráva o činnosti školy ve školním roce 2013/2014 Mgr. Radmila Máchová ředitelka školy 9. 9. 2014 Obsah Obsah... 1 Charakteristika školy...

Více

Školní vzdělávací program pro gymnaziální vzdělávání Čtyřletý vzdělávací program Humanitní gymnázium Pojďme listovat v sobě tak jako v knize

Školní vzdělávací program pro gymnaziální vzdělávání Čtyřletý vzdělávací program Humanitní gymnázium Pojďme listovat v sobě tak jako v knize SOUKROMÉ GYMNASIUM JOSEFA ŠKVORECKÉHO, S.R.O. Školní vzdělávací program pro gymnaziální vzdělávání Čtyřletý vzdělávací program Humanitní gymnázium Pojďme listovat v sobě tak jako v knize Ale byl jsem mladý,

Více

Základní škola a Mateřská škola Byšice, okres Mělník Komenského 200, Byšice 277 32. Výroční zpráva

Základní škola a Mateřská škola Byšice, okres Mělník Komenského 200, Byšice 277 32. Výroční zpráva Základní škola a Mateřská škola Byšice, okres Mělník Komenského 200, Byšice 277 32 Výroční zpráva školní rok 2013/2014 1. Základní údaje o škole Výroční zpráva vychází z 10 odst. 3 zákona 561/2004 Sb.

Více

Rozbor činnosti vybraných knihoven poskytujících VKIS v Moravskoslezském kraji v roce 2012

Rozbor činnosti vybraných knihoven poskytujících VKIS v Moravskoslezském kraji v roce 2012 Rozbor činnosti vybraných knihoven poskytujících VKIS v Moravskoslezském kraji v roce 2012 Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, příspěvková organizace OBSAH Moravskoslezský kraj... 1 Knihovny v

Více

Český jazyk a literatura

Český jazyk a literatura Český jazyk a literatura Předmět Český jazyk a literatura má komplexní charakter a jeho výuka je tradičně organizována do tří složek: literární výchovy, jazykové výchovy a komunikační a slohové výchovy.

Více

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Prostějov, Komenského 10. Školní vzdělávací program pro vzdělávání žáků Praktické školy dvouleté

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Prostějov, Komenského 10. Školní vzdělávací program pro vzdělávání žáků Praktické školy dvouleté Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Prostějov, Komenského 10 Školní vzdělávací program pro vzdělávání žáků Praktické školy dvouleté Platnost ŠVP: od 1.9.2012 Identifikační údaje Název ŠVP: Školní

Více

ŠKOLA VŠESTRANNÉHO ROZVOJE

ŠKOLA VŠESTRANNÉHO ROZVOJE Základní škola a Mateřská škola Aloise Štěpánka, Dolany, příspěvková organizace 783 16 Dolany č.p. 174 IČ 70983259 ŠKOLA VŠESTRANNÉHO ROZVOJE Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání Č.j.: ZŠ

Více

Základní škola Velké Karlovice, okres Vsetín Adresa školy 756 06 Velké Karlovice 19 Ředitel. PaedDr. Karel Vašut Koordinátor ŠVP

Základní škola Velké Karlovice, okres Vsetín Adresa školy 756 06 Velké Karlovice 19 Ředitel. PaedDr. Karel Vašut Koordinátor ŠVP ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PRO ZÁKLADNÍ VZDĚLÁVÁNÍ ZPRACOVANÝ PODLE RVP ZV, Č.J.: ZŠ 70/2013 N A Š E Š K O L A ZÁKLADNÍ ŠKOLA VELKÉ KARLOVICE, OKRES VSETÍN Identifikační údaje Název dokumentu Školní vzdělávací

Více

Neučíme se pro školu, ale pro život. latinské přísloví

Neučíme se pro školu, ale pro život. latinské přísloví Učíme prožitkem. Úvodní slovo Základní škola a mateřská škola Hovorčovice je novou školou, kde bychom chtěli rozvíjet charakter a tvořivost dětí. Základní cíl práce pedagogických pracovníků naší školy

Více

MEZI NÁMI. březen 2015 ročník 6, číslo 3 Středočeská vědecká knihovna v Kladně, p. o. květen 2014 ročník 5, číslo 5

MEZI NÁMI. březen 2015 ročník 6, číslo 3 Středočeská vědecká knihovna v Kladně, p. o. květen 2014 ročník 5, číslo 5 MEZI NÁMI INFORMAČNĚ VZDĚLÁVACÍ BULLETIN KNIHOVEN STŘEDOČESKÉHO KRAJE březen 2015 ročník 6, číslo 3 Středočeská vědecká knihovna v Kladně, p. o. Gen. Klapálka 1641, Kladno 272 01 www.svkkl.cz Rozhovor

Více

1. JAZYK A JAZYKOVÁ KOMUNIKACE UČEBNÍ OSNOVY

1. JAZYK A JAZYKOVÁ KOMUNIKACE UČEBNÍ OSNOVY 1. JAZYK A JAZYKOVÁ KOMUNIKACE UČEBNÍ OSNOVY 1. 1. Český jazyk a literatura Časová dotace: 1. ročník 8 hodin 2. ročník 8 hodin 3. ročník 9 hodin 4. ročník 8 hodin 5. ročník 7 hodin Celková dotace na 1.

Více

Informační bulletin Školského komplexu

Informační bulletin Školského komplexu Informační bulletin Školského komplexu Gymnázium J. G. Mendela a jeho zařízení a Základní umělecká škola, školská právnická osoba I. Německé zemské gymnasium, základní škola a mateřská škola, o. p. s.

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM pro 1. stupeň ZŠ Slapy

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM pro 1. stupeň ZŠ Slapy ŠVP platný od 1. 9. 2013 podle platných úprav podle RVP vydaných MŠMT V souladu se školským zákonem č. 561/2004 Sb., je pro realizaci základního vzdělávání vydán Rámcový vzdělávací program pro základní

Více

PROGRAM INFORMAČNÍ A ČTENÁŘSKÁ VÝCHOVA

PROGRAM INFORMAČNÍ A ČTENÁŘSKÁ VÝCHOVA PROGRAM INFORMAČNÍ A ČTENÁŘSKÁ VÝCHOVA Základní škola Kovářov, okres Písek Obsah: 1. Výchova ke čtenářství 1.1 Společná četba 1.1.1 Soubory knih ke společné četbě a rozboru na 1. stupni 1.1.2 Samostatné

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA PŘEROV, ZA MLÝNEM 1 ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ŠKOLNÍ DRUŽINY

ZÁKLADNÍ ŠKOLA PŘEROV, ZA MLÝNEM 1 ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ŠKOLNÍ DRUŽINY ZÁKLADNÍ ŠKOLA PŘEROV, ZA MLÝNEM 1 ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ŠKOLNÍ DRUŽINY BAREVNÉ CESTIČKY K DUZE Duhová cesta pro malého školáka, prosvícená barvami hledání a poznání. Vyjádření sama sebe a pochopení

Více