KULTURNÍ PŘEHLED LISTOPAD

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "KULTURNÍ PŘEHLED LISTOPAD 2014. www.kulturakoprivnice.cz"

Transkript

1 KULTURNÍ PŘEHLED LISTOPAD 2014

2 Sobota 1. listopadu hodin Velký sál KDK FRANTIŠKOVO ČAROVÁNÍ S MAJDOU Františkovo čarování s Majdou je dětské představení volně navazující na oblíbený televizní pořad České televize. Majda a její kamarád z Famfárie si v něm povídají a zpívají spoustu půvabných písniček o kamarádech, zvířátkách, moři, létání, zahrají si na piloty, školku, a taky se dozví kampak teče voda z vany. Součástí představení je skládačkový paraván, který se během představení proměňuje. Můžeme se těšit na hodinový pořad, kde se střídají vtipné dialogy Majdy a Františka, a jak název napovídá, půjde o legrace spojené s mírným napětím, tak jak už to při čarování bývá. Pořad provázejí známé písničky, které děti znají z Kouzelné školky, a František se v našem představení neobjevuje pouze tak, jak ho děti znají na paravánu, ale překvapí své malé obdivovatele i u piana, v akváriu a v dalších neobvyklých pozicích a situacích. Pořádá Agentura Pragokoncert Bohemia a. s. Vstupné: 1. sektor 150 Kč, 2. sektor 135 Kč. Předprodej vstupenek od v IC Kopřivnice. Sobota 1. listopadu hodin Kinosál KDK PŘÍMÝ PŘENOS METROPOLITNÍ OPERA Georges Bizet Carmen The New York Times popsaly inscenaci Carmen z dílny režiséra Richarda Eyera jako uhrančivou. Není divu, že se stala nejúspěšnější operou v historii přímých přenosů Met: Live in HD. Titulní roli svůdné cikánky ztvární Anita Rachvelishvili, která za ni sklidila nevídaný úspěch na předních světových jevištích. Aleksandrs Antonenko se představí jako zamilovaný voják don José, nadějná sopranistka Anita Hartig bude zpívat Micaëlu a Ildar Abdrazakov toreadora Escamilla. Orchestr Metropolitní opery bude řídit španělský dirigent Pablo Heras-Casado. Vstupné: 300 Kč. Při SOUČASNÉ koupi 6 a více vstupenek na jeden a více přenosů cena 250 Kč.

3 Úterý 4. listopadu hodin Velký sál KDK PAVEL ŠPORCL a jeho Gipsy Way Ensemble Program: GIPSY FIRE Houslista Pavel Šporcl pokračuje ve svém žádaném projektu s cikánskou muzikou: v rámci tradičního turné tentokrát představí a koncertně provede nové album Gipsy Fire. CD natočil se svou cikánskou cimbálovou kapelou Gipsy Way a hostem, vynikajícím akordeonistou, Vojtěchem Szabó pro vydavatelství Supraphon v červnu tohoto roku. Nahrávka je volným pokračováním Šporclova zatím nejúspěšnějšího programu Gipsy Way. S ním odehrál téměř 250 koncertů v nejrůznějších zemích světa včetně Číny. S cikánskými hudebníky virtuóz koncertoval na prestižních hudebních festivalech u nás i ve světě, záznam jejich koncertu z Mezinárodního hudebního festivalu Smetanova Litomyšl dvakrát vysílala Česká televize. U televizních obrazovek koncert sledovalo pokaždé téměř čtvrt milionu diváků. Vstupné: 300 Kč. Abonenti Divadelního předplatného mají slevu 25 %. Předprodej vstupenek od středy v IC Kopřivnice. Čtvrtek 6. listopadu hodin Malý sál KDK POHÁDKA O KOZE Představení loutkohereckého souboru Rolnička. VYPRODÁNO!

4 Čtvrtek 6. listopadu hodin Kinosál KDK NOVINKA SEZÓNY EXHIBITIONS ON SCREEN VÝSTAVY NA PLÁTNECH KIN VIKINGOVÉ Z BRITSKÉHO MUZEA Záznam natočený v Londýně nabízí divákům v kinosálech nerušenou prohlídku výstavy s výkladem expertů na vikinská plavidla, zbraně, pohřební a náboženské rituály, jazyk Vikingů a jejich odkaz budoucím generacím lidstva. Vrcholem výstavy je zakonzervovaný exponát vůbec nejdelší objevené lodi Roskilde 6 a o jedinečnosti vikinských plavidel diváky přesvědčí řemeslníci Britského muzea, kteří v průběhu natáčení postaví trup vikinské lodi. Nebudou chybět ohromující detailní záběry vystavených exponátů a vikinského pokladu ani pohřební rituál osvětlený výhradně hořícími loučemi, který se odehraje v prostorách muzea. Vikingové z Britského muzea návštěvníkům i divákům připomenou, jak severští mořeplavci Vikingové pomáhali utvářet současnou podobu naší společnosti na čtyřech světadílech. Výstava Vikingové: život a legenda i její filmová prohlídka se soustřeďují na historické období od konce 8. století do začátku 11. století, který bývá nazýváno věkem Vikingů. V této době Vikingové radikálně expandovali z domovské Skandinávie a vytvořili tak síť kulturních vazeb, které spojovaly Kaspické moře se Severoatlantickým oceánem a Severní polární kruh se Středozemím. Mezi zásadní aspekty vikinské identity patřila válka a bojovnost a první kontakt s cizími národy často provázelo násilí a agrese. Mezi exponáty výstavy se objeví například nedávno odkryté kostry popravených Vikingů z masového hrobu, který byl objeven v anglickém hrabství Dorset, dále brnění a zbraně. Ale nebudou chybět ani šperky, sochy a kovové předměty, s nimiž drancovali, ale i obchodovali téměř po celé zeměkouli.

5 Zlatým hřebem výstavy i její filmové prohlídky je Roskilde 6 nejdelší vikinská loď, která byla odkryta v jednom dánském přístavu. O samotném objevu, vykopávkách a zakonzervování pozůstatků žeber lodi pohovoří konzervátorka dánského Národního muzea Kristiane Straetkvern. Známý jachtař Robin Knox-Johnston zas bude vzpomínat na svou cestu přes Atlantický oceán, při níž používal vikinské navigační techniky. Tesaři a truhláři z Národního námořního muzea v průběhu natáčení postaví trup vikinské lodi, aby divákům ukázali, v čem byla tato plavidla tak jedinečná. Základními požadavky při jejich konstrukci byla rychlost, odolnost a nádherný tvar, který v ostatních budil hrůzu. Replika vikinské lodi bude umístěna před budovu muzea, a když se pomalu začne stmívat, zahájí se přípravy k vikinskému pohřbu. Ten vyvrcholí dramatickým spálením lodi na hranici, kterou obstoupí rituální procesí vikinských válečníků a zažehne ji hořícími loučemi. Vystavené zbraně a uloupené poklady dokládají, že vikinskou identitu tvořilo v první řadě válčení a boj. Nedávno objevené kostry popravených Vikingů v masovém hrobě poblíž Weymouthu v hrabství Dorset divákům zprostředkují přímý kontakt se skutečnými Vikingy. Jsou ovšem také dokladem toho, co se mohlo stát, když tito válečníci na britské půdě prohráli. Překrásné zlaté a stříbrné šperky, které jsou na výstavě k vidění, dokazují, jak okázale dávali vikingští muži a ženy najevo své společenské postavení. Patří mezi ně i předměty ze stříbrného pokladu nalezeného u ruské vesnice Gnězdovo, které v Británii dosud nebyly vystaveny a které dokládají, jak skandinávské, slovanské a blízkovýchodní kulturní vlivy již v době Vikingů přispěly k formování počátků ruského státu. Na výstavě bude vůbec poprvé k vidění i vůbec největší a nejvýznamnější poklad z Yorkské nížiny, který byl objeven v roce 2007 poblíž městečka Harrowgate amatérskými hledači kovů.

6 Poklad čítá mince, náramky a množství neraženého mincovního kovu a stříbrných úlomků. Je dost možné, že se jedná o poklad uloupený Vikingy při jednom z nájezdů. Obsahuje předměty pocházející z tak dalekých zemí, jako je Afghánistán na východě a Irsko na západě, dále z Ruska, Skandinávie a kontinentální Evropy. Přenos uvede ředitel Britského muzea Neil MacGregor a výstavou budou provázet známí historici Michael Wood a Bettany Hughes spolu s kurátorem výstavy Garethem Williamsem a mnoha experty na vikinská plavidla, zbraně, pohřební a náboženské rituály, jazyk Vikingů a jejich odkaz budoucím generacím lidstva. Vstupné: 250 Kč, při SOUČASNÉ koupi 6 a více vstupenek na jeden a více přenosů cena 200 Kč.

7 Pátek 7. listopadu 2014 DOPROVODNÝ PROGRAM KE SPORTOVNÍMU MOTÝLKU Sportovní odpoledne hodin Hala ZŠ E. Zátopka hodin - ukázky sportů (florbal, fotbal, gymnastika, házená, hokej, lehká atletika) hodin - hudební přestávka hodin - soutěže v družstvech hodin - volný program pro všechny účastníky (3-4 sportovní stanoviště) Kulturní večer hodin Velký sál, Kulturní dům Kopřivnice Autogramiáda známých sportovců Speciální host: Barbora Černošková, sportovní redaktorka a moderátorka České televize Komediantský příběh Sportovní doktor Vystoupení tanečnic ZUŠ Zdeňka Buriana a ukázka aerobiku PITIPITI PA Diskotéka DJ Stoupa Sobota 8. listopadu 2014 Velký sál KDK SPORTOVNÍ MOTÝLEK ročník přehlídky dramatické, taneční a hudební tvorby zdravotně handicapovaných dětí spojený s 20. výročím založení školy. Program: od hodin ukázky aplikovaných sportů; možnost vyzkoušet si sporty pro handicapované od hodin uvítací vystoupení sboru ZŠ dr. Milady Horákové od hodin hlavní program ve velkém sále v přestávce vernisáž fotografií z MOTÝLKA 2014 Moderátor: Roman Pastorek Pořádá Dětské centrum Motýlek a Kulturní dům Kopřivnice.

8 Neděle 9. listopadu hodin Kinosál KDK NEDĚLNÍ POHÁDKA V KINOSÁLE Divadlo Kufr Velký Fuk + žonglérská dílna V roce 2003 zabalily Adéla Kratochvílová a Dáša Trávníková KUFR do něj pár míčků, kuželek, diabol a slepici Jůlii, oblékly si pruhované oblečky a vyrazily do světa. Tak vzniklo Divadlo KUFR. Žonglování se stalo charakteristickým rysem uměleckého vyjadřování Divadla KUFR. Snaží se o žánrovou divadelní různorodost. Balancuje na pomezí pouličního-klaunského-kejklířského divadla, nového cirkusu a netradičního autorského experimentálního divadla. Velký Fuk je zlobivý komínový krtek, který se usadil na půdě za komínem. Pohádkové tetičce špiní prádlo, co se suší na šňůře a v noci se spouští komínem do kuchyně, kde sežere, na co přijde. To rozezlí dědečka, který se rozhodne s krtkem rázně skoncovat a vydá se za ním na půdu. Jenže Velký Fuk strašně rád fouká a jde mu to opravdu dobře Děti jsou interaktivně vtahovány do příběhu prolézají komínem, zpívají písničku, spolupracují na tvorbě příběhu. Po představení je připravena žonglérská dílna. Délka představení: 60 minut Zaměření: od 5 do 12 let a rodiče s dětmi Vstupné: 50 Kč. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice. Čtvrtek 13. listopadu hodin Velký sál KDK PODZIMNÍ SENIORSKÉ ODPOLEDNE Program: K tanci a poslechu hraje kapela Meteor. Vystoupení Mažoretek Petra Studénka. Taneční skupina Farridah Kopřivnice. Finalisté soutěže Koprstar Vstupné: 60 Kč. Vstupné je slosovatelné. Drobné občerstvení v ceně. Předprodej vstupenek od čtvrtka v IC Kopřivnice.

9 PROGRAM K 25. VÝROČÍ SAMETOVÉ REVOLUCE Pátek 14. listopadu hodin Kinosál KDK KONCERT JAROSLAVA HUTKY Vystoupení jedné z ikon listopadového převratu. Jaroslav Hutka představí známý repertoár rozšířený o nové písně a staré moravské lidové balady ze sbírky Františka Sušila. Délka koncertu: 2,5 hodiny i s přestávkou Vstupné: 150 Kč. Předprodej vstupenek od čtvrtka v IC Kopřivnice. Sobota 15. listopadu - pondělí 17. listopadu 2014 Kinosál KDK 5 FILMOVÝCH PRODUKCÍ Sobota 15. listopadu hodin HOŘÍCÍ KEŘ Vstupné: 54 Kč Třídílné drama, jehož scénář napsal Štěpán Hulík (1984), vypráví o následcích Palachovy oběti a počátcích normalizace v posrpnové ČSSR. Neděle 16. listopadu hodin FAIR PLAY Vstupné: 54 Kč Andrea Sedláčková rozehrává téma řízeného sportovního dopingu za normalizace. Neděle 16. listopadu hodin PŘÍBĚH KMOTRA Vstupné: 54 Kč Příběh vypráví o vzestupu a pádu člověka, který se od kšeftu s digitálními hodinkami vypracoval až na pozici šedé eminence české politiky.

10 Pondělí 17. listopadu hodin OLGA Vstupné: 54 Kč Film představující výjimečnou osobnost ženy, která stála od počátku při boku prezidenta Václava Havla. Ostrá glosátorka, zásadová disidentka, štědrá hostitelka, žena věcná, nesnášející jakoukoliv okázalost, naopak milující jemný humor a říkající vždy to, co si myslí. Pondělí 17. listopadu hodin MAGICKÝ HLAS REBELKY Vstupné: 80 Kč Zpěvačka, signatářka a mluvčí Charty 77 Marta Kubišová setrvala se ctí dvacet let v odporu proti komunistickému režimu.

11 Pondělí 17. listopadu hodin Komorní scéna Aréna Ostrava ZÁJEZD NA DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ Tomáš Vůjtek S nadějí, i bez ní Inscenace zpracovávající příběh Josefy Slánské, manželky člena ÚV KSČ Rudolfa Slánského popraveného v procesech v 50. letech. Kapacita zájezdu: 40 míst Cena vstupenky: 200 Kč Slevy: studenti a senioři 140 Kč Doprava: 120 Kč. Abonenti Divadelního předplatného dopravu neplatí. Uzávěrka přihlášek: pátek 31. října Více informací v IC Kopřivnice. Do 31. října probíhá přihlašování i na další dva divadelní zájezdy: Sobota 13. prosince 2014 ZÁJEZD NA DIVADELNÍ PREMIÉRU ZLÍN MĚSTSKÉ DIVADLO ZLÍN Dodo Gombár Baťa Tomáš, živý Kapacita zájezdu: 50 míst Cena vstupenky: 200 Kč Slevy: divadlo neposkytuje slevy Doprava: 120 Kč. Abonenti Divadelního předplatného dopravu neplatí. Úterý 3. února 2015 ZÁJEZD DO MALÉHO PROSTORU VELKÉHO DIVADLA OSTRAVA NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ Simon Stephens, Mark Haddon Podivný případ se psem Kapacita zájezdu: 50 míst Cena vstupenky: 220 Kč Slevy: studenti a senioři 110 Kč Doprava: 120 Kč. Abonenti Divadelního předplatného dopravu neplatí.

12 Sobota 15. listopadu hodin Kinosál KDK PIONÝRSKÝ SEDMIKVÍTEK Tradiční otevřená soutěž pro všechny od 5 do 26 let v těchto kategoriích: hudba, tanec, dětská porota. Soutěž je postupová do celorepublikových kol. Pořádá Pionýr Kopřivnice. Pondělí 17. listopadu hodin ZŠ dr. Milady Horákové, ZŠ Emila Zátopka OSLAVY DNE BOJE ZA SVOBODU A DEMOKRACII 2014 SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ ZREKONSTRUOVANÉ ZŠ EMILA ZÁTOPKA Město Kopřivnice Vás srdečně zve na oslavy Dne boje za svobodu a demokracii a slavnostní otevření zrekonstruované ZŠ Emila Zátopka v Kopřivnici hodin u ZŠ dr. Milady Horákové: ohlédnutí za událostmi let 1939 a 1989, položení kytic k desce obětem komunismu Start průvodu se svíčkami a lampiony hodin u ZŠ Emila Zátopka: slavnostní otevření zrekonstruované školy, punč a koncert ve sportovní hale školy; vystoupí kapela OGABA, pěvecký sbor ZŠ Emila Zátopka, Adéla Demlová. Středa 19. listopadu hodin Velký sál KDK RECITÁL STK Tradiční podzimní koncert vokální skupiny STK a hostů. Vstupné: 90 Kč v předprodeji, 100 Kč na místě, děti 20 Kč. Předprodej vstupenek od středy v IC Kopřivnice.

13 Čtvrtek 20. listopadu hodin Malý sál KDK POHÁDKA O KOZE Představení loutkohereckého souboru Rolnička. Vstupné: 40 Kč. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice. Kapacita sálu omezená! Čtvrtek 20. listopadu hodin Velký sál KDK John Buchan, Alfred Hitchcock, Patric Barlow 39 stupňů Hraje BURANTEATR (Brno) DIVADLO V RÁMCI DIVADLENÍHO PŘEDPLATNÉHO Komedie podle stejnojmenného Hitchcockova thrilleru z roku 1935 se s úspěchem hraje na londýsnkém West Endu už osm let. Divadelní adaptace Patricka Barlowa z roku 2005 udělala jemným posunem z běžného dobrodružného příběhu parodii na samotný žánr. Hlavním protagonistou děje je Richard Hannay, který se při své návštěvě Londýna nechtěně zaplete do špionážní aféry. Poté, co je křivě obviněn z vraždy tajné agentky, prchá před FBI a na útěku se snaží sám vypátrat skutečné vrahy. Tím roztáčí kolotoč neuvěřitelných dobrodružství. Vstupné: I. sektor 300 Kč, II. sektor 250 Kč. Předprodej vstupenek v IC Kopřivnice.

14 Sobota 22. listopadu hodin Kinosál KDK PŘÍMÝ PŘENOS METROPOLITNÍ OPERA Gioachino Rossini Lazebník sevillský Metropolitní opera uvádí bujarou inscenaci Rossiniho klasické komedie, jež dala světu několik nejznámějších operních melodií. V představení exceluje Isabel Leonard jako smělá Rosina, tenorista Lawrence Brownlee jako její intrikující milovník a Christopher Maltman jako nesmírně vynalézavý a okouzlující lazebník samotný. Barvitou a libozvučnou hudbu diriguje Michele Mariotti. Vstupné: 300 Kč. Při SOUČASNÉ koupi 6 a více vstupenek na jeden a více přenosů cena 250 Kč. Sobota 22. listopadu hodin Velký sál KDK MOJE TRDLOVÁNÍ 2. ročník taneční přehlídky předškolních dětí a dětí raného školního věku Vystoupení dětí z mateřských škol, doprovodný program. Pořádá Moje školka - Vstup volný. Středa 26. listopadu 2014 od hodin Velký sál KDK SLAVNOSTNÍ KONCERT ZUŠ ZDEŇKA BURIANA K 60. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY V programu vystoupí žáci školy, učitelé, školní orchestr se sólisty, Komorní orchestr Kopřivnice, cimbálová muzika a taneční soubor. Pořádá Základní umělecká škola Zdeňka Buriana, Kopřivnice.

15 Sobota 29. listopadu a hodin Velký sál KDK 48. ROČNÍK TANEČNÍ SOUTĚŽE TATRA 2014 Postupová soutěž tanečních párů třídy Dospělí-A v standardních a latinskoamerických tancích Odpolední část od hodin Vstupné 150 Kč dospělí, 50 Kč děti Semifinále a finále od hodin Vstupné 300 Kč dospělí, 150 Kč děti Více informací brzy na stránkách a na samostatných plakátech. Předprodej vstupenek od středy od hodin v IC Kopřivnice. Neděle 30. listopadu 2014 od hodin v parku, od hodin před KDK SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ ADVENTU V KOPŘIVNICI JARMARK V SADU DR. EDVARDA BENEŠE Slavnostní zahájení adventu spojené s rozsvícením vánoční výzdoby města, starodávný jarmark v parku, krátký program před kulturním domem. Pondělí 1. prosince hodin Velký sál KDK VÁNOČNÍ KONCERT ORCHESTRU VÁCLAVA HYBŠE HLAVNÍ HOST: VĚRA MARTINOVÁ Hlavním hostem letošního Vánočního koncertu 2014 je zpěvačka a kytaristka country hudby, v které získala věhlas a stala se její bezesporu nejlepší a nejznámější interpretkou Věra MARTINOVÁ. Její vystoupení doplní čtveřice mladých talentovaných zpěváků, kteří dostávají každoročně příležitost prožít s orchestrem V. Hybše toto jedinečné vánoční turné. Letos to jsou: Irena Kousalová, Martina Dolečková, Štěpán Růžička a Filip Hořejš.

16 Václav Hybš s orchestrem je jedním z nejznámějších hudebních těles u nás i v zahraničí. Jeho nahrávky jsou již víc jak čtyřicet let známý po celé Evropě, ale také v USA, Kanadě, Austrálii a Japonsku. Repertoár orchestru je mnohostranný. Interpretuje pop-music, swing, muzikál, operetu, ale i lidovou a dechovou hudbu. Mezi nejoblíbenější pořady patří již tradiční Vánoční koncerty, s nimiž vystupuje po celé naší vlasti již od roku Vstupné: 180 Kč, abonenti Divadelního předplatného 135 Kč, děti do 15 let 90 Kč. Předprodej vstupenek od čtvrtka v IC Kopřivnice. PŘIPRAVUJEME NA ZAČÁTEK PROSINCE 2014 Pátek 5. prosince 2014 od hodin před KDK MIKULÁŠSKÁ JÍZDA Pátek 5. prosince hodin Malý sál KDK LÉČIVÉ DIVADLO GABRIELY FILIPPI DAR Z NEBES Gabriela FILIPPI a Patrik KEE Vstupné: Dospělí 180 Kč, studenti a ZTP/P 90 Kč. Abonenti Divadelního předplatného mají slevu 25 %. Předprodej vstupenek od středy v IC Kopřivnice. Neděle 7. prosince hodin Kinosál KDK NEDĚLNÍ VÁNOČNÍ POHÁDKA V KINOSÁLE

17 PROGRAM KINA KOPŘIVNICE NA LISTOPAD Datum Kč Kč Kč 110 SO 1. Škatuláci MET: G. Bizet Carmen 300/250 / Mapy k NE 2. Škatuláci Intimity /90 hvězdám Datum Kč Kč PO 3. Intimity 110 Mapy k hvězdám 110 ÚT 4. TENTO DEN KINO NEHRAJE! ST 5. TENTO DEN KINO NEHRAJE! ČT 6. Výstava: Vikingové z Britského muzea 250/200 Zmizelá 110 PÁ 7. Zmizelá 110 Zmizelá 110 Datum Kč Kč Kč SO 8. x x Pohádkář 140 Interstellar 100 NE 9. Nedělní pohádka: Divadlo Kufr Velký Fuk + 50 Pohádkář 140 Interstellar 100 žonglérská dílna Datum Kč Kč PO 10. Pohádkář 140 Interstellar 100 ÚT FK: Frank 90/70 ST 12. TENTO DEN KINO NEHRAJE! ČT 13. Pohádkář 140 Interstellar 100 PÁ Koncert Jaroslava Hutky 150 Datum Kč Kč Kč SO 15. Včelka Mája Hořící keř 54 NE 16. Včelka Mája 110 Fair Play 54 Příběh kmotra 54 PO 17. Včelka Mája 110 Olga 54 Magický hlas rebelky 80 Datum Kč Kč ÚT FK: PFO: Nový americký nezávislý film a digitální revoluce + film Gauneři 90/70

18 Datum Kč Kč ST 19. TENTO DEN KINO NEHRAJE! T Get On Up Příběh ČT 20. Jamese Browna 110 Železná srdce 120 PÁ 21. Get On Up Příběh Jamese Browna 110 Železná srdce 120 Datum Kč Kč Kč SO 22. Včelka Mája MET: G. Rossini Lazebník 300/ sevillský 250 Get On Up NE 23. Včelka Mája 100 příběh Jamese 110 Železná srdce 120 Browna Datum Kč Kč PO 24. Get On Up Příběh 110 Železná srdce 120 Jamese Browna ÚT FK: Ida 90/70 ST 26. TENTO DEN KINO NEHRAJE! ČT 27. Šéfové na zabití Ouija 110 PÁ 28. Šéfové na zabití Ouija 110 Datum Kč Kč Kč SO 29. NE 30. Tučňáci z Madagaskaru Tučňáci z Madagaskaru 125 / / 100 Hunger Games: Vražedná pomsta Hunger Games: Vražedná pomsta Hunger Games: Síla vzdoru 1. část Hunger Games: Síla vzdoru 1. část

19 METROPOLITNÍ OPERA V ČR osmá a ve světě již devátá sezóna operních přenosů z Metropolitní opery cyklus Met: Live in HD bude zahájena v říjnu. Předprodej na sezónu 2014/2015 však v kině Kopřivnice byl zahájen již 1. srpna Vstupné 300 Kč, při SOUČASNÉ koupi 6 a více vstupenek na jeden a více přenosů cena 250 Kč. VSTUPENKY NENÍ MOŽNÉ VRACET! PROGRAM: Sobota 1. listopadu hodin GEORGES BIZET CARMEN Sobota 22. listopadu hodin GIOACCHINO ROSSINI LAZEBNÍK SEVILLSKÝ Sobota 13. prosince hodin RICHARD WAGNER MISTŘI PĚVCI NORIMBERŠTÍ Sobota 17. ledna hodin FRANZ LEHÁR VESELÁ VDOVA Sobota 31. ledna hodin JACQUES OFFENBACH HOFFMANNOVY POVÍDKY Sobota 14. února hodin P. I. ČAJKOVSKIJ / B. BARTÓK JOLANTA / MODROVOUSŮV HRAD Sobota 14. března hodin GIOACCHINO ROSSINI JEZERNÍ PANÍ Sobota 25. dubna hodin P. MASCAGNI / R. LEONCAVALLO SEDLÁK KAVALÍR / KOMEDIANTI Více informací naleznete na samostatném letáku.

20 BALET V KINĚ Balet v kině vstoupí do druhé sezóny ve velkolepém měřítku. Baletní perly z londýnského Královského baletu uvede Kino Kopřivnice. Tento špičkový baletní dům zařadil do nové sezóny celkem čtyři přímé přenosy a dva záznamy, které jistě nebudou cizí ani baletním laikům. Vstupné 300 Kč v den konání baletu, 250 Kč v předprodeji. Zvýhodněná cena abonmá všech šesti baletů 1200 Kč. VSTUPENKY NENÍ MOŽNÉ VRACET! PROGRAM: Úterý 16. prosince hodin ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ Pondělí 23. února hodin ROMEO A JULIE Úterý 17. března hodin LABUTÍ JEZERO Pondělí 13. dubna hodin ZIMNÍ POHÁDKA Úterý 5. května hodin MARNÁ OPATRNOST Více informací naleznete na samostatném letáku.

21 EXHIBITION SVĚTOVÉ MALÍŘSTVÍ NA PLÁTNECH KIN Série Exhibition Světové malířství na plátnech kin zahájil dubnový satelitní přenos Manet: Portraying Live z výstavy v londýnské Royal Academy of Arts. Série Exhibition navazuje na úspěšný loňský přenos výstavy Leonarda da Vinciho z londýnské Národní galerie. Za ambici si série Exhibition mimo jiné klade stát se alternativou k již zavedeným a populárním přímým přenosům do kin z performing arts např. z Metropolitní opery v New Yorku či Velké moskevského divadla ( Bolšoj ). V červnu série pokračovala výstavou Munch 150 z Osla, v říjnu pak naváže výstavou Vermeer a hudba z Londýna. Vstupné 250 Kč, při SOUČASNÉ koupi 6 a více vstupenek na jeden a více přenosů cena 200 Kč. VSTUPENKY NENÍ MOŽNÉ VRACET! PROGRAM: Čtvrtek 6. listopadu hodin VIKINGOVÉ Z BRITSKÉHO MUZEA Pátek 26. prosince hodin MATISSE Z TATE MODERN GALERIE V LONDÝNĚ Čtvrtek 22. ledna hodin DÍVKA S PERLOU A DALŠÍ DÍLA HOLANDSKÝCH MISTRŮ Z MUZEA MAURITSHUIS V HOLANDSKU Čtvrtek 5. března hodin REMBRANDT Z NÁRODNÍ GALERIE V LONDÝNĚ A RIJKSMUSEA V AMSTERDAMU Čtvrtek 30. dubna hodin VINCENT VAN GOGH Z MUZEA VINCENTA VAN GOGHA V AMSTERDAMU Čtvrtek 28. května hodin IMPRESIONISTÉ Z PAŘÍŽE, LONDÝNA A USA Čtvrtek 11. června hodin HERMITAGE REVEALED ODHALENÁ ERMITÁŽ Z PETROHRADU Více informací naleznete na samostatném letáku.

22 PROGRAM MĚSTSKÉ KNIHOVNY NA ŘÍJEN Čtvrtek 6. listopadu úterý 2. prosince Čítárna knihovny KDK LOUTKOVÉ PŘÍBĚHY Zveme všechny příznivce loutkového divadla, děti i dospělé na výstavu provázející světem loutek a jejich pohádkovými příběhy, které v minulosti hrály loutkové soubory Schůdky a Rolnička. Výstava je věnována paní Heleně Štáchové u příležitosti jejich sedmdesátých narozenin. Pořádá Městská knihovna Kopřivnice ve spolupráci s loutkohereckým souborem Rolnička. Otevírací doba: Po, Út, Čt, Pá a Vstup volný. Úterý 25. listopadu hodin Akademická posluchárna KDK STOP - START Setkání s Ing. Miroslavem Hadašem a Andreou Ďurinovou bude mít dvě části, první část bude seznámení s jednoduchou a unikátní metodou, věnovanou univerzální ozdravné svépomoci STOP START a stejnojmenné knihy, kterou Miroslav Hadaš nedávno vydal se svou kolegyní Marcelou Chadžijskou. Druhá část bude workshop nácvik praktického uplatnění této metody, nyní s tematickým zaměřením na nápravu mezilidských vztahů. Přednáška s workshopem potrvá přibližně 3 hodiny! Vstup volný.

23 Čtvrtek 27. listopadu hodin Akademická posluchárna KDK PŘES PYRENEJE OD MAJÁKU K MAJÁKU PŘES HORY I POUŠŤ Dva a půl tisíce kilometrů severním Španělskem vlastním vozem, od břehů Středozemního moře až k Atlantiku, přes nejbarevnější pohoří Evropy. Svěže zelená údolí i vyprahlé vysokohorské pouště, nekonečně sytá modř horských jezer či téměř tatranské horské štíty. To všechno jsou Pyreneje A právě o nich vám přijde povídat pan Jaroslav Meduna. Vstup volný.

24 13. ROČNÍK AKADEMIE TŘETÍHO VĚKU ZIMNÍ SEMESTR 2014/2015 SPISOVATELÉ PRO RADOST ANEB SPISOVATELÉ JAK JE ZNÁTE I NEZNÁTE II. Mgr. Ladislav Cvíček vždy ve středu od hodin, Akademická posluchárna 12. listopadu F. Hrubín, L. Stehlík 26. listopadu F. Kožík, V. Kovářík DĚJINY I SOUČASNOST LETECTVÍ Svaz letců ČR, odbočka č. 18 plk. ing. Vladimír Vaňka Příbor vždy ve středu od hodin, Akademická posluchárna 5. listopadu Regionální letiště na území severní Moravy (František Pavelčík) 19. listopadu Konstrukce letounu záchranné mechanismy, vybavení, křídla, trup, kabina (Čestmír Šedivý) SETKÁNÍ S VÝTVARNÝMI TECHNIKAMI A MATERIÁLY Mgr. art. Anna Georgiadu vždy ve středu od 9.00 hodin, Čítárna knihovny 12. listopadu, 26. listopadu VIRTUÁLNÍ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU: KOUZELNÁ GEOMETRIE Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze ve spolupráci s Matematickofyzikální fakultou Univerzity Karlovy v Praze PhDr. Alena Šarounová, CSc., RNDr. Petra Surynková, Mgr. Oldřich Hykš vždy v úterý od 9.00 hodin, Akademická posluchárna 4. listopadu Geometrie a architektura v dobách minulých 18. listopadu Geometrie a moderní architektura

KULTURNÍ PŘEHLED KVĚTEN 2014. www.kulturakoprivnice.cz

KULTURNÍ PŘEHLED KVĚTEN 2014. www.kulturakoprivnice.cz KULTURNÍ PŘEHLED KVĚTEN 2014 www.kulturakoprivnice.cz Čtvrtek 1. května 2014-14.00 až 18.30 hodin Prostranství před KDK PRVOMÁJOVÉ BALÁBILÉ Pohodové sváteční odpoledne pro celou rodinu Prvomájové odpoledne

Více

NOVINY. Dnes v listě: Zpěváci Iron Maiden v Pelhřimově! Z Besídek Divadla Sklep Světoznámá opera zazní v kině Filmy a adrenalin Běh města se vydařil

NOVINY. Dnes v listě: Zpěváci Iron Maiden v Pelhřimově! Z Besídek Divadla Sklep Světoznámá opera zazní v kině Filmy a adrenalin Běh města se vydařil Číslo 18 Ročník XIV Zdarma 19. října 2012 Pelhřimovské NOVINY Zpravodaj Městského úřadu Pelhřimov, kulturních zařízení a technických služeb e-mail: noviny@kzpe.cz, telefon: 565/322 123, 777/012 396, www.pelhrimovsko.cz

Více

ZPRAVODAJ PRO PRŮVODCE PRAHOU AKTUALITY Z PRAHY 3/2014

ZPRAVODAJ PRO PRŮVODCE PRAHOU AKTUALITY Z PRAHY 3/2014 ZPRAVODAJ PRO PRŮVODCE PRAHOU AKTUALITY Z PRAHY 3/2014 HORKÁ AKTUALITA Pražská informační služba vydává brožuru Informace pro průvodce na sezónu 2014 Tak jako v minulých letech jsme pro Vás připravili

Více

Rumunská velvyslankyně se zajímala o výročí osvobození Kroměříže i o krásy města SLOVO ÚVODEM

Rumunská velvyslankyně se zajímala o výročí osvobození Kroměříže i o krásy města SLOVO ÚVODEM Informační měsíčník města Kroměříže ZDARMA DO VŠECH DOMÁCNOSTÍ 2015 6 Dětské dopravní hřiště ožilo při soutěžích zdravotníků a cyklistů čtěte na str. 3 a 6 Smlouvy uzavírané městem budou k dispozici na

Více

Úvod. Hospodářský výsledek. Obsah:

Úvod. Hospodářský výsledek. Obsah: 1 Obsah: 1. Úvod 2. Hospodářský výsledek, tabulky, komentář 3. Hlavní činnost kina, divadla, koncerty, výstavy, ostatní akce, Klášterní areál, Stará radnice, Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana

Více

INFORMACE OBJEDNÁVKY:

INFORMACE OBJEDNÁVKY: 2. polovina roku 2015 INFORMACE OBJEDNÁVKY: Na všechny akce uvedené v naší nabídce přijímáme písemné objednávky na adrese: Městské kulturní středisko, Karlovo nám. 47, 674 01 Třebíč Písemné objednávky

Více

listopad 2014 www.zurnalmag.cz www.iborskapole.cz

listopad 2014 www.zurnalmag.cz www.iborskapole.cz listopad 2014 www.zurnalmag.cz www.iborskapole.cz OBSAH ŽURNÁL Slovo redaktora 4 5 Narozeniny Nákupního centra Borská pole Podzimní sklizeň AKCE MĚSÍCE Vánoční trhy na Krajském úřadě Plzeňského kraje

Více

Růžový palouček kolem roku 1903. Kresba Karla Liebschera.

Růžový palouček kolem roku 1903. Kresba Karla Liebschera. 6/2006 Růžový palouček kolem roku 1903. Kresba Karla Liebschera. Na titulní straně Růžový palouček Památné místo mezi Újezdcem a Makovem, 6 kilometrů jihovýchodně od Vysokého Mýta. Původně skutečný palouček

Více

Robin Jícha. www.velkyspalicek.cz. Marek Vašut. Mezipatra stále bobtnají. nemá zaječí úmysly. Aktuální program ve Velkém Špalíčku na

Robin Jícha. www.velkyspalicek.cz. Marek Vašut. Mezipatra stále bobtnají. nemá zaječí úmysly. Aktuální program ve Velkém Špalíčku na 11 ročník 5 / listopad 03 Robin Jícha nemá zaječí úmysly Marek Vašut a jeho fotobrazy" v Brně Mezipatra stále bobtnají Aktuální program ve Velkém Špalíčku na www.velkyspalicek.cz obsah 1 Kulturní aktuality

Více

Bližší informace se dozvíte na webových stránkách www.cekus. eu v záložce Kulturní akce pod heslem METROPOLITNÍ OPERA.

Bližší informace se dozvíte na webových stránkách www.cekus. eu v záložce Kulturní akce pod heslem METROPOLITNÍ OPERA. e-turistické NOVINY www.region-vysocina.cz zima 2014/2015 Z CHOTĚBOŘE PŘÍMO DO NEW YORKU! Přijměte pozvánku do Chotěboře na přímé přenosy z Metropolitní opery New York. V žádném jiném kulturním zařízení

Více

Přehled zpráv 3.12.2004-9.12.2004

Přehled zpráv 3.12.2004-9.12.2004 Přehled zpráv 3.12.2004-9.12.2004 Divadelní ústav TISKOVÁ ZPRÁVA: Sex a tabu ovládnou Hradec Králové!...4 3.12.2004 ceska-media.cz str. 0 Stalo se Divadelní ústav Tisková zpráva Reflexu - Ivana Dubášová,

Více

Novojicínský. Nový Jicín ocenil významné osobnosti. Cerven 2011. Mesícník ˇ ˇ mesta ˇ

Novojicínský. Nový Jicín ocenil významné osobnosti. Cerven 2011. Mesícník ˇ ˇ mesta ˇ Novojicínský Cerven 2011 Mesícník mesta Nový Jicín ocenil významné osobnosti g Vedení města Nový Jičín ocenilo čtrnáct významných osobností z oblasti školství, kultury a sociální oblasti. Součástí poděkování

Více

Pavilon Expo dnes a před 50 lety.

Pavilon Expo dnes a před 50 lety. Letošní osmičkový rok přináší nejen výročí historická, ale i kulturní. Takovým by se dalo nazvat připomenutí doby 50 let, která uplynula od světové výstavy v Bruselu. Tehdejší Československá republika

Více

BŘEZEN V DOMĚ KULTURY BUDE VE ZNAMENÍ FOLKU Z MORAVY 2. Programy: KINO 12 DIVADLO 15 VÝSTAVY 16 HUDBA 18 OSTATNÍ AKCE 20

BŘEZEN V DOMĚ KULTURY BUDE VE ZNAMENÍ FOLKU Z MORAVY 2. Programy: KINO 12 DIVADLO 15 VÝSTAVY 16 HUDBA 18 OSTATNÍ AKCE 20 Březen 2014 1 BŘEZEN V DOMĚ KULTURY BUDE VE ZNAMENÍ FOLKU Z MORAVY 2 Festival Jeden svět v Mladé Boleslavi Vás vtáhne DO DĚJE 3 Festival pana PipA 4 Herec MĚSTSKÉHO divadla Petr Mikeska je nominován na

Více

Den přeslavný jest přišel k nám...

Den přeslavný jest přišel k nám... Prosinec 2008 Kulturní přehled Rozhovor Reporty Kultura Anna-Marie Neduhová Den přeslavný jest přišel k nám... 02 Obsah: Rozhovor 04 s ředitelem festivalu Lípa Musica Martinem Prokešem Underground 06 Václav

Více

charlie straight Věci říkáme tak, jak je cítíme www.bvv.cz/msv www.bvv.cz/imt září 2010 ročník 12 zdarma 10 13. 17. 9. 2010 Brno Výstaviště

charlie straight Věci říkáme tak, jak je cítíme www.bvv.cz/msv www.bvv.cz/imt září 2010 ročník 12 zdarma 10 13. 17. 9. 2010 Brno Výstaviště MSV 2010 52. mezinárodní strojírenský veletrh www.bvv.cz/msv 7. mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů www.bvv.cz/imt 10 13. 17. 9. 2010 Brno Výstaviště září 2010 ročník 12 9 zdarma rozhovor

Více

TÝDENÍK MĚSTA KOPŘIVNICE A JEHO OKOLÍ 22. LISTOPADU 2012 ČÍSLO 42 ROČNÍK XXI WWW.KOPRIVNICE.CZ CENA 5 KČ

TÝDENÍK MĚSTA KOPŘIVNICE A JEHO OKOLÍ 22. LISTOPADU 2012 ČÍSLO 42 ROČNÍK XXI WWW.KOPRIVNICE.CZ CENA 5 KČ Dnes v čísle: Štefánikova bude otevřena 30. listopadu (str. 2) Pěvecké sdružení oslavilo devadesáté výročí (str. 4) Odstartovaly futsalové soutěže (str. 7) TÝDENÍK MĚSTA KOPŘIVNICE A JEHO OKOLÍ 22. LISTOPADU

Více

2 > obsah > MUZEA 145 > VZDĚLÁVÁNÍ A ZÁJMOVÁ ČINNOST PRO DĚTI A MLÁDEŽ 177. Vážení a milí čtenáři,

2 > obsah > MUZEA 145 > VZDĚLÁVÁNÍ A ZÁJMOVÁ ČINNOST PRO DĚTI A MLÁDEŽ 177. Vážení a milí čtenáři, editorial obsah Vážení a milí čtenáři, lidová pranostika říká, že únor bílý, pole sílí. Sice nám letošní zima sněhu nadělila zatím velmi málo, dalo by se říci téměř žádný, ale my přesto doufáme, že náš

Více

NOVINY. Pelhřimovské. Nenechte si ujít!

NOVINY. Pelhřimovské. Nenechte si ujít! Číslo 1 Ročník XVI Zdarma 17. ledna 2014 Pelhřimovské NOVINY Zpravodaj Městského úřadu Pelhřimov, kulturních zařízení a technických služeb e-mail: noviny@kzpe.cz, telefon: 564/103 303, 777/012 396, www.pelhrimovsko.cz

Více

Obsah. Milé čtenářky, milí čtenáři,

Obsah. Milé čtenářky, milí čtenáři, Obsah Matrika...2 Stomatologická pohotovost...2 Také Jeseník má své skvosty. Hlasujme pro ně!...3 5 x tradice v soutěži O Priessnitzův dortík...4 MKZ Jeseník mají nový design internetových stránek...7

Více

MANUÁL PRO ODBORNÍKY V CESTOVNÍM RUCHU

MANUÁL PRO ODBORNÍKY V CESTOVNÍM RUCHU MANUÁL PRO ODBORNÍKY V CESTOVNÍM RUCHU BŘEZEN 2013 REGION JIŽNÍ ČECHY Jihočeská centrála cestovního ruchu B. Němcové 12/2 370 76 České Budějovice Telefon: +420 387 201 283 e-mail: info@jccr.cz www.jiznicechy.cz

Více

Vážené dámy a pánové, Vážení hosté, Milé studentky a studenti,

Vážené dámy a pánové, Vážení hosté, Milé studentky a studenti, Vážené dámy a pánové, Vážení hosté, Milé studentky a studenti, je mi nesmírnou ctí, že Vás mohu přivítat na půdě Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy v Přerově, která se stala v letošním

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2012 MĚSTSKÉ KULTURNÍ ZAŘÍZENÍ UNIČOV - příspěvková organizace Moravské náměstí 1143 Obsah 1. Základní charakteristika zařízení... 5 2. Hlavní úkoly... 6 3. Personální zabezpečení...

Více

uteč z nudy! ZDARMA PO CELÉM HK 56 FENOMÉN: LED prosinec 2014 SVOBODA EVROPSKÝCH KRAŤASŮ ROZHOVOR S NOVOU POSILOU LVIC!

uteč z nudy! ZDARMA PO CELÉM HK 56 FENOMÉN: LED prosinec 2014 SVOBODA EVROPSKÝCH KRAŤASŮ ROZHOVOR S NOVOU POSILOU LVIC! 08 50 prosinec 2014 ročník 2 číslo 12 SVOBODA EVROPSKÝCH KRAŤASŮ ROZHOVOR S NOVOU POSILOU LVIC! uteč z nudy! DIVADLO SPORT @HK KLUBY RESTAURACE EVENTS KINO K 56 FENOMÉN: LED ZDARMA PO CELÉM HK KINO DIVADL0

Více

Radniční list. Starostův sloupek. Trasy pro běžkaře i sjezdovky čekají na sníh. Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 1 (leden 2015) www.prachatice.

Radniční list. Starostův sloupek. Trasy pro běžkaře i sjezdovky čekají na sníh. Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 1 (leden 2015) www.prachatice. Radniční list Měsíčník Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 1 (leden 2015) Starostův sloupek Jako většina měst naší země přicházejí Prachatice do nadcházejícího roku s novým návrhem rozpočtu. I když na

Více

Prosinec 2014 / www.svitavy.cz. nebe, peklo, s krůčkem ráj

Prosinec 2014 / www.svitavy.cz. nebe, peklo, s krůčkem ráj Prosinec 2014 / www.svitavy.cz letošní vánoční bohoslužby 2 novinky ve vodárenském lese 5 nebe, peklo, s krůčkem ráj 6 vánoce a advent v muzeu 11 David Šimek staronovým starostou Ve středu 5. listopadu

Více

Územní plán k diskusi

Územní plán k diskusi Územní plán k diskusi 11 2012 zprávy z magistrátu VAŠE MAKLÉŘKY Pospěšte, ať do vánoc bydlíte!! Petra Michlíková tel.: +420 602 145 144 www.loyd.cz K.Vary - Stará Role NOVINKA! byt K.Vary centrum NOVINKA!

Více

OSTROVSKÝ ARCHITEKTONICKÉ NÁLEZY MĚSÍČNÍK 3 V OSTROVSKÉM ZÁMKU. Strana č. 7. Strana č. 9. Strana č. 15 Rekonstrukce domu kultury. Strana č.

OSTROVSKÝ ARCHITEKTONICKÉ NÁLEZY MĚSÍČNÍK 3 V OSTROVSKÉM ZÁMKU. Strana č. 7. Strana č. 9. Strana č. 15 Rekonstrukce domu kultury. Strana č. OSTROVSKÝ MĚSÍČNÍK 3 2013 ZDAR MA ARCHITEKTONICKÉ NÁLEZY V OSTROVSKÉM ZÁMKU Strana č. 2 Strana č. 7 Strana č. 9 Strana č. 15 Rekonstrukce domu kultury Akce MDDM Kulturní novinky Rozhovor s organizátorkami

Více

Den dětí města Svitavy v parku Jana Palacha

Den dětí města Svitavy v parku Jana Palacha Červen 2013 / www.svitavy.cz VČELA - ZÁKLAD ŽIVOTA DĚTSKÉ 14 15 17 18 DIVADLO TŘETÍ TÝDEN ČTENÍ DISCGOLF PARK A RECITACE DĚTEM SVITAVY Hřebečský slunovrat festival na pomezí Čech a Moravy V prostorách

Více

TÝDENÍK MĚSTA KOPŘIVNICE A JEHO OKOLÍ 26. LISTOPADU 2009 ČÍSLO 42 ROČNÍK XVIII CENA 5 KČ

TÝDENÍK MĚSTA KOPŘIVNICE A JEHO OKOLÍ 26. LISTOPADU 2009 ČÍSLO 42 ROČNÍK XVIII CENA 5 KČ Dnes v čísle: Na školách by mohl začít působit psycholog (str. 2) Město slavilo sametovou revoluci (str. 3) Kino promítne Jacksonův This Is It! (str. 4) TÝDENÍK MĚSTA KOPŘIVNICE A JEHO OKOLÍ 26. LISTOPADU

Více