Hvozdnický zpravodaj. Zprávy obecního úřadu. Blahopřejeme k narození nových občánků Nikolky Poláčkové a Emy Abrahamové.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Hvozdnický zpravodaj. Zprávy obecního úřadu. Blahopřejeme k narození nových občánků Nikolky Poláčkové a Emy Abrahamové."

Transkript

1 Hvozdnický zpravodaj 3/2009 Zprávy obecního úřadu Obecní zastupitelstvo na svém řádném zasedání dne projednalo nabídky firem přihlášených do poptávkového řízení na zřízení kontaktního místa CZECH Point. Po prostudování nabídek byla vybrána firma AMComputers. Dále projednala a schválila strategický plán Leader Místní Akční Skupiny Hradecký venkov OZ projednalo záměr koupit komunikaci u Novákových ke Kuželovým. Tato komunikace je v soukromém vlastnictví. Důvodem nákupu pozemků je provedení opravy veřejného osvětlení, z titulu dotace mohou být provedeny práce pouze na pozemcích ve vlastnictví obce. Přezkoumání hospodaření obce za rok 2008 proběhlo pracovníky KÚ Královéhradeckého kraje. Při kontrole nebyly zjištěny žádné závady a nedostatky. Zpráva byla OZ schválena bez výhrad. Dále byl schválen nákup travního traktoru pro sečení trávy. Cena vč. DPH 99 tis. Kč. Schválena byla Smlouva o nájmu na vybudování dětského hřiště v rámci MAS Hradecký venkov. Nájemné na pronájem pozemku společnosti MAS bude 1 Kč/rok. Další řádné zasedání OZ se konalo Zde byly schváleny mimořádné příjmy obce (dotace) za rok Schválena byla Smlouva na hrazení neinvestičních nákladů na žáky docházející do ZŠ v Libčanech. Poplatek za žáka je 6300 Kč. Během měsíce října bude zahájena oprava veřejného osvětlení od p. Koš ála. Rekonstrukci bude provádět p. Miloslav Tlučhoř, na OZ byla schválena Smlouva o dílo. Celkové náklady činí 424 tis. Kč. Od byla ukončena nájemní smlouva s p. Josefem Čechem na pronájem pohostinství dohodou a uzavřena nová nájemní smlouva s p. Jaroslavou Málkovou. Upozorňujeme občany na svoz nebezpečných složek komunálního odpadu. Svoz bude u obecního úřadu od 8.45 hod do 8.55 hod. Každý občan si svůj odpad osobně odevzdá do svozových vozů A.S.A. Lodín. Je zakázané odpad předem odkládat před obecní úřad. Zároveň bude přistaven kontejner na velkoobjemový odpad a to od do K je povinná výměna řidičských průkazů vydaných od do Vzhledem k tomu,že mezi občany je velké množství nevyměněných ŘP, žádá Magistrát města Hradce Králové o zahájení výměn již nyní!! Dále žádáme občany, kteří mají vystavenou rybářskou povolenku, aby po ukončení lovné sezóny odevzdaly úlovkový lístek. Jana Štěpánková Blahopřejeme k narození nových občánků Nikolky Poláčkové a Emy Abrahamové.

2 UDÁLOSTI V OBCI 2 Výlet do Slatiňan Dne 27. června jsme vyjeli na obecní výlet do Slatiňan. Nebylo nás mnoho, tak jsme cestovali malým autobusem. Dopoledne jsme si prohlédli zámek a potom vyrazili na zmrzlinu do města. Odpoledne jsme si prošli hřebčín. Nejkrásnější pohled byl na čerstvě narozená hříbátka. Od 13. hod začínal hlavní program Jezdeckého dne. Po slavnostním zahájení jsme viděli různé typy zápřeží, čtverylku starokladrubských koní, ukázku barokního a drezurního ježdění, koně ve službách Policie ČR. Děti si na závěr koupily něco na památku. Jana Štěpánková Hospůdka U Kapličky Výlet s chovateli Vedoucí hospůdky Ilona Morávková srdečně zve všechny milovníky skopového masa na sobotu 17. října, kdy bude od 15 hodin připraveno mnoho skopových Pomájovka Naše a libčanská mládež se sešla o prvním říjnovém víkendu ve Hvozdnicích, aby zhodnotila letošní máje a dohodla vše potřebné pro konání této Loučení s pípou Za přítomnosti stálých hostů v hospodě U Čechů se v pátek 18. září loučil pan Josef Čech s funkcí vedoucího pohostinství. Po 31 letech předal pomyslné hospodské žezlo své dceři Jaroslavě Málkové. Vzpomínalo se, jedlo, pilo, specialit. Tak tedy neváhejte a přij te ochutnat. Další informace se týkají otevírací doby, každé pondělí a úterý je zavřeno, a to až do konce kalendářního roku. tradice v květnu roku Přejeme jim, aby všem vydržel zápal a nadšení, které projevili v uplynulých dvou letech a udrželi tak tento zvyk, který má v historii českého venkova nezastupitelné místo. tančilo a zpívalo za doprovodu kapely Jardy Perného, který k tomuto lokálu už tak nějak paří. Tak všichni nové hospodské přejeme, aby se jí dařilo v podnikání co možná nejlépe a a má pro nás štamgasty vždy dveře otevřené, pivo jako křen a úsměv na tváři. Z O Č S C H H v o z d n i c e pořádá podzimní výlet va výstavu d r o b n é h o z v í ř e c t v a (králíci, drůbež, holubi, terarijní zvířata, akvarijní zvířata, atd.) v Litoměřicích a prohlídku města Terezín (s historickým výkladem) Vinobraní V pátek 16. října od 20 hodin se v malém sále pohostinství U Čechů koná první hvozdnické VINOBRANÍ. Budete mít možnost ochutnat bílá, červená i růžová vína, uslyšíte výklad sommeliéra o původu, složení, chuti a vůni tohoto lahodného moku. Jsou pro v sobotu 24. října. Autobus odjíždí v 7 hodin od autobusových zastávek dle bydliště přihlášených osob. Při zpáteční cestě zastávka na společné večeři. Doprava: dospělí 100 Kč, děti zdarma. Přihlásit se můžete u p. Rajmana tel (večer), mob Všichni jste srdečně zváni! vás připraveny sýrové mísy (v ceně vstupenky), dále klobásy, bramboráky, topinky atd... K poslechu a tanci bude hrát Jaroslav Perný. Pozor, ani pivaři se nemusejí bát, bude se točit HRADEC KÝ VOTROK 11, STARO PRAMEN 10, GRANÁT 12. Vstupné je 100 Kč a místa si můžete rezervovat na čísle , mob Tak neváhejte a přij te, všichni jste srdečně zváni.

3 3 UDÁLOSTI V OBCI Letní zábava Sousedské posezení I když letošní léto nepatřilo k těm nejlepším, tak jsme se ve Hvozdn i c í c h rozhodně n e n u d i l i. V pátek 17. července uspořádala kulturní komise a její příznivci letní zábavu, a to tentokrát venku pod altánem. I když pořadatelé nedoufali, že bude pravý letní večer, opak byl pravdou. Krásná tropická noc, nádherná hudba v podání Lyry club Jaroslava Perného, výborné občerstvení z rukou mistra grilu Michala Svobody v sexy masce a míchané nápoje Járy Málkové vévodily celému večeru. Atmosféra byla nepopsatelná a nechyběla ani tombola s dobrotami místních hospodyněk, které tentokrát připravily i devět druhů zeleninových salátů ke grilovaným specialitám. Místa pod altánem a stany obsadilo 81 účastníků, na stolech hořely svíčky a kolem prostranství louče, aby si i romantici přišli na své. Ti, kteří se dostavili, rozhodně nelitovali. Premiérová zábava pod hvězdným nebem se vydařila na výbornou, a tak doufáme, že se nám ji příští léto podaří zopakovat. Děkujeme všem, kteří pomáhali s organizací a občerstvením, bylo to náročné, ale SUPER. Poslední srpnový víkend se konalo sousedské posezení opět v altánu u obecní hospody. Začátek byl věnován druhému ročníku soutěže O hvozdnický pohár v kuželkách. Sešlo se 12 závodníků a všichni se snažili o co nejlepší umístění. Favoritem celé soutěže byl pan Jiří Kužel a stal se s 88 body vítězem, druhé místo obsadil pan Jan Špaček a třetí Rudolf Špicar ml.. Poté již následovalo ochutnávání dobrot, které přinesli sousedé, grilovaných specialit, tentokrát z kuchyně Marka Abrahama a samozřejmě tanec a zpěv za doprovodu kapely JAMES BAND. Každý si určitě přišel na své a i když bylo poněkud chladněji, většina přítomných vydržela do časných ranních hodin, kdy kulturní program doplnili pan Jiří Ceral hrou na housle a pan Zdeněk Jedlička na kytaru. Děkujeme všem, kteří nám pomohli vytvořit báječnou atmosféru posezení, zase jsme si o trochu blíž, a o to nám hlavně šlo. Dětský den V neděli 27. září se uskutečnil Dětský den, který pro hvozdnické děti uspořádali manželé Michal a Adéla Svobodovi, Romana a Petr Huškovi. Zábavné odpoledne připravené pro ty nejmenší i velké školáky pomohla organizovat spolu s jejich rodiči i místní mládež. Prosluněné odpoledne plné soutěžních úkolů bylo zakončeno slavnostním vyhodnocením s mnoha dárky a večeří pro všechny účastníky. Zákuskem byly perníkové medaile a želvičky z kuchyně Martiny Špicarové. První podzimní neděle se tedy nesla ještě v letním duchu a překvapení jízda na oslíkovi - bylo určitě velkým zážitkem pro všechny odvážlivce. Poděkování patří i panu Huškovi za trpělivost, kterou měl s malými závodníky při projíž kách na oslíku Ferdovi. Největší zásluha patří p. Adéle Svobodové, které tímto za zorganizování celé akce děkujeme.

4 ŠKOLA A OBEC 4 Základní škola v Libčanech V úterý 1. září se opět otevřely dveře naší školy pro všechny žáky a začal nový školní rok. Slavnostní zahájení proběhlo v atriu a žáci se pak s třídními učiteli rozešli do svých tříd, kde byli seznámeni s rozvrhem, školním řádem a dalšími důležitými informacemi a pokyny. Z naší obce nastoupilo do 1. třídy pět prvňáčků: Jan Drašar, Martin Hušek, Natálie Málková, Valentýna Svobodová a Elena Špicarová, máme tedy po letech opět silné zastoupení v prvním ročníku. Jedna třída na zahájení chyběla, a to osmá. Žáci této třídy odjížděli v ranních hodinách do Řecka na desetidenní ozdravný pobyt, z Hvozdnic to byla Lucie Štěpánková. Vrátili se plni dojmů, zážitků a znalostí o této zemi. Pobyt byl spojen s přípravou třídního projektu o Řecku, který osmáci připravují především v rámci hodin zeměpisu a občanské výchovy. Zájezd se mohl uskutečnit díky ochotě třídní učitelky Aleny Zajícové a paní Ivety Hachové, která pracovala jako zdravotník celé výpravy. Za jejich práci a obětavost jim velice děkuji nejen já, ale i celá osmá třída. Ale školní rok se rozběhl rychlým tempem a nikdo nezůstává pozadu. Flétnistky Berušky nezahálely ani o prázdninách a na soustředění v penzionu Bartošova Pec u Turnova nacvičovaly zbrusu nový repertoár. Celý první stupeň se vydal 11. září do Jičína města pohádek, kde měly děti možnost vidět mnoho představení (např. Divadlo Spejbla a Hurvínka), programů pro nejmenší a také se potkat s pohádkovými postavami či osobnostmi z televizních pořadů pro děti. V tento den zde přebírala v Knihovně Václava Čtvrtka cenu za svoji literární práci Lucie Doleželová z naší 8. třídy, což je veliký úspěch naší žákyně v celorepublikové konkurenci a jistě i dobrá vizitka libčanské školy. Ve škole jsme také měli vzácnou návštěvu z daleké africké Keni, a to pana učitele Michaila Mainu, který pobýval v Libčanech u naší bývalé žákyně Veroniky Pohořské a projevil zájem prohlédnou si školu a výuku. Rádi jsme ho uvítali a žáci mohli uplatnit při rozhovoru s ním svoji angličtinu. Bylo vidět, že název našeho školního vzdělávacího programu Škola pro život není nadnesen, ale přesně odpovídá potřebám žáků. Rozjely se i další třídní projekty: Ovocné dny ve třetí třídě, Staročeské posvícení v osmé třídě. Sportovci nás reprezentovali na přespolním běhu a na atletické soutěži Pohár rozhlasu. Žáci páté třídy si ověřili svoje znalosti z předpisů na dopravním hřišti v Hradci Králové. Také školní exkurze už probíhají. Šestá a osmá třída podnikla výjezd do archeologického centra ve Všestarech, kde na 12 stanovištích teoreticky i prakticky poznávaly život v pravěku. Devátá třída navštívila OÚ v Libčanech, aby se seznámila s činností této instituce. Velkou událostí v Libčanech zároveň i ve škole byl Den otevřených dveří. Den otevřených dveří V rámci akce Sjezd rodáků a přátel Libčan, kterou pořádala obec Libčany, proběhl 26.září Den otevřených dveří v Základní škole a mateřské škole v Libčanech. Tuto sobotu v 10 hodin ráno se seřadil průvod zástupců libčanských spolků v čele s našimi mažoretkami a za doprovodu dechové hudby Májovanka u hasičské zbrojnice a vydal se obcí do školního atria. Zde proběhlo krátké vystoupení mažoretek, flétnistek, trubačů, přednes básně J. K. Hlineckého Založení Libčan v podání Jana Krause, žáka 6. třídy naší školy. Potom už přednesl svoji řeč starosta obce Libčany p. Jiří Polák, který všechny přivítal při této významné příležitosti, jakou je setkání rodáků a přátel, připomněl něco z minulosti i současnosti. Stejně tak přivítala

5 5 ŠKOLA A OBEC návštěvníky školního areálu i ředitelka školy. Po oficiálním zahájení měli návštěvníci možnost prohlédnout si budovy školy i školky, výstavu plakátů ochotnických divadelních představení v knihovně, výstavu fotografií Sdružení pro mezinárodní partnerství, shlédnout prezentaci historie školy, her pro radost, ozdravného pobytu žáků 8. třídy v Řecku, vidět vystoupení a v areálu školy předváděli svoji práci i sokolníci, kteří měli také mnoho obdivovatelů. Příště se školní dveře otevřou pro veřejnost v úterý 8. prosince od 15:30 hodin, kdy nás čekají adventní dílny a vánočně vyzdobené interiéry školy. Všichni jste srdečně zváni. A co bylo dál? V říjnu jsme uspořádali akci pro 1. třídu Čtení se starostou, kde pan Jiří Polák tá a pátá třída navštívila Dětský domov v Sezemicích, kde jsou nejmenší děti, aby se seznámili s prací v takovém zařízení a samozřejmě předali mnoho dárků, které vezli s sebou. Školní rok je tedy v plném proudu, rozjela se i práce v 17 zájmových útvarech, probíhá kurz angličtiny a francouzštiny pro dospělé, AEROBIC zovat a zefektivnit výuku našich žáků. Na tuto vyučovací pomůcku jsme získali dar od Zemědělského družstva Libčany ve výši Kč, za který velice děkujeme. Vzhledem k financím, které jsou nám poskytovány ze státního rozpočtu bychom na tuto pomůcku těžko dosáhli. To jsou tedy čerstvé zprávy z naší školy, budete-li nás chtít navštívit, mažoretek, poslechnout si flétnový soubor Berušky, zasmát se u vystoupení dramatického kroužku Tři prasátka, nebo jen tak posedět ve školní jídelně u kávy a tradičních libčanských koláčů, které napekly místní hospodyňky. Počasí bylo nádherné ve školní knihovně čte dětem podzimní pohádku, předá prvňáčkům knížku (dar Obce Libčany), povzbudí děti v jejich školní práci a požádá je, aby na oplátku četli jemu na konci školního roku a ukázali tak, co všechno za první rok ve škole zvládli. Čtvrpro ženy každé pondělí a čtvrtek od 18:30 do 19:30 ve školní tělocvičně a připravujeme na zimu i počítačový kurz pro dospělé a bude-li zájem i kurz keramiky. Zařizujeme učebnu interaktivní tabulí, která by měla zmodernirádi Vás uvítáme i mimo dny otevřených dveří, stačí nás předem kontaktovat na tel.: či ové adrese Lenka Šlechtová ředitelka školy

6 ŠKOLA A OBEC 6 Mateřská škola V letošním školním roce došlo ke dvěma změnám. Kapacita naší školky byla vzhledem k narůstajícímu počtu malých dětí navýšena na 50 míst. V současné době k nám chodí děti z Libčan, Hvozdnic, Radíkovic, Radostova, Těchlovic, Hřibska, Roudnice, Kunčic, Homyle, Kosic, Puchlovic a z Nechanic. Přijali jsme novou p. uč. Martinu Vondrovou, která pracuje ve třídě hvězdiček společně s p. uč. Lenkou Málkovou. Ve třídě sluníček je p. uč. Lada Klazarová a p. uč. Barbora Kusá. Z nadstandardních aktivit nabízíme dětem kroužek anpololetí začne pracovat ještě kroužek keramiky a nejstarší děti budou opět jezdit na Plavecký kurz do hradeckého bazénu proběhl ve školce konkurz do pěveckého sboru Jitro a vybrané děti už jezdí zpívat do Hradce Králové jsme měli ve školce v rámci akce Sjezd rodáků a přátel Libčan Den otevřených dveří. Zájemci si mohli prohlédnout prostory školky a práce našich dětí. Na středu jsme si naplánovali výlet do Chlumce nad Cidlinou na Chlumeckou zahradní železnici. Ráno nám glického jazyka a pohybově dramatický kroužek. Kroužek flétniček byl pro malý zájem rodičů zrušen. Ve druhém počasí moc nepřálo, a tak jsme vyrazili v pláštěnkách. Během prohlídky tratí a vláčků nám ale vykouklo sluníčko, takže jsme se nakonec na dráze i povozili. Na závěr výletu jsme ještě zastavili v Chlumci na zámku a prošli jsme si zámecký park. V týdnu od do , kdy jsme měli tématický celek Ovoce a zelenina, si děti ve třídě sluníček vyrobily keramický přívěsek na krk ve tvaru jablíčka nebo hrušky a upekly si pod vedením paní učitelky jablkový závin. Největší zájem byl o válení těsta a ochutnávání nastrouhaných jablíček. Ve třídě hvězdiček malé děti společně s paní učitelkou vyrobily strašidýlko do soutěže O nejhezčí strašidlo, která proběhne na zámku v Chlumci nad Cidlinou. 9.října jsme měli ve školce divadelní představení s názvem Krakonošova houbovka. Přijely k nám i děti

7 7 ŠKOLA A OBEC z mateřských škol z Roudnice a z Kratonoh. Celkem bylo u nás 84 dětských diváků. V nejbližší době plánujeme fotografování dětí na vánoční přání, ekologický program Ptáci v Nechanicích a pouštění draků na školní zahradě. Na závěr bych chtěla poděkovat všem rodičům za dárky, které pro naše děti přinesli. Zejména p.pišlové z Libčan za finanční dar a p.tomáškovi z Hvozdnic za finanční dar a za trampolínu na školní zahradu. Paní Martině Špicarové děkujeme za nádherný dort ve tvaru dýně, který nám zpestřil vyprávění o podzimu. Fotografie z akcí najdete na internetové stránce www. mslibcany.ic.cz Lada Klazarová vedoucí učitelka mateřské školy 20. výročí přátelských vztahů Čechů a Francouzů V roce 1989 se začíná psát historie přátelských vztahů mezi občany z Libčan, Hvozdnic a některých dalších okolních obcí v okrese Hradec Králové s obyvateli francouzského městečka Le Mele sur Sarthe v Normandii. Nezůstalo jenom u přátelství s Francouzi, ale Občanské sdružení pro mezinárodní partnerství v Libčanech již několik let také upevňuje dobré vztahy s německým Falkensteinem a anglickým Faringdonem. Je to vlastně takový malý model Evropské unie. Letošní rok byl pro nás obzvláště významný, protože uplynulo právě 20 let, co se poprvé občané z Libčan a okolí setkali s obyvateli francouzského městečka. Ve dnech přijalo Občanské sdružení pro mezinárodní partnerství 67 francouzských hostů. Letošního 20. výročí se zúčastnila i tříčlenná delegace německých přátel z partnerského městečka Falkenstein. Všichni hosté byli ubytováni v rodinách, aby mohli co nejvíce poznávat domácí atmosféru českých rodin a ochutnat pravou českou kuchyni. Pro naše francouzské přátele jsme již od začátku roku s velkou pečlivostí připravovali bohatý a rozmanitý program. Celý týden byl protkán různými výlety, exkurzemi, návštěvami zajímavých míst v regionu, zábavou, grilováním a příjemným posezením v hostitelských rodinách. Francouzští přátelé navštívili státní novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence francouzského rodu Rohanů, což u našich hostů vzbudilo velký zájem a tuto návštěvu zámku velmi ocenili. V Liberci si prošli nejstarší botanickou zahradu v České republice. Během týdenního pobytu francouzských hostů samozřejmě nechyběl celodenní výlet do Prahy. Některé francouzské rodiny zde byly poprvé a proto pro ně byla zorganizována prohlídka Prahy s francouzskou průvodkyní. Za zmínku stojí i krásný nostalgický večer, který jsme prožili s našimi prvními francouzskými průkopníky na lovecké chatě v Radostově, kde se soutěžilo, zpívalo a tančilo za doprovodu harmoniky. Zástupci Mikroregionu Urbanická brázda, kteří rovněž pomohli při přípravě programu pro naše hosty, připravili konferenci týkající se sociální péče o seniory v regionu Hradecký venkov. Francouzští přátelé pohovořili o současném stavu sociální péče v regionu Melsko a o cestovním ruchu v okolí jezera v Le Mele. Odpolední konference, která proběhla v pohostinství ve Hvozdnicích, byla zakončena společenským tanečním večerem a velkolepým rautem. Také se uskutečnila návštěva Mateřského centra v Nechanicích s kulturním vystoupením dětí Rojení včel, které předaly návštěvníkům drobné dárky v podobě medových svíček. Dále se pokračovalo na Dolní Přím, kde proběhla prohlídka podniku na výrobu sýra Niva s výkladem a ochutnávkou tradičních sýrových produktů a vína. Hostitelské rodiny se o své francouzské hosty staraly velmi pečlivě, zúčastňovaly se společně s nimi výletů a samy s nimi navštěvovaly zajímavá místa našeho regionu. Všem hostitelským rodinám patří upřímné poděkování za vstřícnost a péči, kterou jim věnovaly. Závěrečný večer proběhl v tanečním a soutěžním duchu na libčanském stadionu. Rodiny si vzájemně předaly dárky a francouzští přátelé nás pozvali do Francie na příští rok. Nedělní loučení nebralo konce a neobešlo se i bez slziček dojetí. Dojemné setkání s našimi přáteli mělo neopakovatelnou atmosféru. Za Občanské sdružení pro mezinárodní partnerství v Libčanech Zdena Nováková

8 UDÁLOSTI V OBCI 8 Další plánované akce Rozloučení s broučky SK Libčany a Základní škola a mateřská škola Libčany se vrací k již osvědčené akci Rozloučení s broučky, která se bude konat v pátek 23. října v hodin. Začátek je ve školní knihovně, kde připomeneme pohádky z knihy Broučci Jana Karafiáta a odtud poputujeme společně dál. Vezměte si tedy svého Broučka, lampion a pojďte s námi dát broučky na zimu spát. Zveme všechny děti v doprovodu rodičů, aby se k nám připojili a užili jsme si tak společně říjnový podvečer. Pletení z pedigu Jak jsme se dohodli při prvním kurzu, sejdeme se opět nad proutky a budeme tentokrát oplétat lahve, květináče, plést vánoční ozdoby a košíky. Sejdeme se ve středu 4. listopadu v 18 hodin v malém sále pohostinství U Čechů. S sebou si vezměte opět zahradnické nůžky, jehlici, ručník. Záloha na kurz ve výši 150 Kč se platí u p. Čechové, cena kurzovného bude stanovena dle výrobku a spotřeby materiálu ( Kč). Přij te si vyrobit něco pro radost. Pozvání do loutkového divadla v Libčanech Tradiční loutkářská přehlídka O cenu Matěje Kopeckého se letos opět uskuteční v sále libčanského pohostinství. Koná se každou neděli po dobu čtyř týdnů. První představení se uskuteční 1. listopadu od 14 hodin a budou to pohádky...ale když ona je zakletá v podání souboru POLI z Hradce Králové a Kdo zachrání princeznu zahraje loutkářský soubor Na židli z Turnova. Další představení: 8. listopadu Pohádka o slunci, loutkové divadlo Martínek z Libáně 15. listopadu Červená Karkulka, Perníková chaloupka, BODI z Jaroměře 22. listopadu Bubáci, pohádka o Honzovi a čer tech a uplakaném králi, Klub loutkářů z Úpice. Srpková Jana Zájezd do divadla Připravujeme na měsíc říjen popř. listopad zájezd do divadla, tentokrát na činoherní představení. Bližší informace obdržíte v nejbližších dnech jako malou pozvánku kulturní komise Hvozdnice. Pravá česká zabijačka V pohostinství U Čechů připravují na sobotu 28. listopadu pravou českou zabijačku. Od rána můžete být přítomni přípravám pochoutek z vepřového masa. Máte-li zájem o tuto akci, přihlaste se u vedoucí pohostinství Jaroslavy Málkové a zapla te poplatek 250 Kč za zabijačkové speciality. Akce se uskuteční v případě, že bude dostatečný počet zájemců. Setkání seniorů Dne 21. listopadu se již podruhé uskuteční setkání seniorů Mikroregionu Urbanická brázda ve velkém sále pohostinství U Čechů. Čeká Vás bohaté pohoštění a kulturní program. Přij te se pobavit se svými přáteli z Hvozdnic a okolí. Rozsvícení vánočního stromu V neděli 29. listopadu již potřetí společně rozsvítíme hvozdnický vánoční strom, nezapomeňte si tento den označit ve vašem kalendáři. Kulturní program a občerstvení zajištěno. Cukroví a domácí pečivo bude opět vítáno. Mikulášská nadílka V pátek 4. prosince se uskuteční tradiční Mikulášská nadílka pro naše nejmenší. Mikuláš se svojí družinou je bude čekat v malém sále pohostinství U Čechů. Další podrobnosti budou uvedeny na pozvánce. Čertovská zábava V sobotu 5. prosince pořádá Obec Hvozdnice tradiční Čertovskou zábavu od 20 hodin ve velkém sále KD Hvozdnicích. Čeká vás bohatá tombola a veselá čertovská společnost. Všichni jste srdečně zváni. Krojované Nechanice Ve dnech září proběhla v KD Nechanice výstava krojů a přehlídka lidových řemesel s názvem Krojované Nechanice. I naše obec se zde prezentovala, a to nejen svými kroji, ale také prezentační nástěnkou věnovanou obnovené tradici Kácení máje. Naše činnost i kroje zaujaly organizátorky kulturních akcí natolik, že jsme byli předběžně požádáni o spolupráci na projetu Od jara do zimy, který by měl být realizován v příštím roce a bude věnován staročeským tradicím. Uvidíme tedy, možná budeme mít možnost předvést naši kulturní činnost mládeže v sousedním mikroregionu. Na vydání spolupracovali: Klazar Jindřich, Štěpánková Jana, Šlechtová Lenka, Klazarová Lada, Rajman Martin, Klazarová Petra, Morávková Ilona, Nováková Dana, Hušková Romana. Zpravodaj vyšel v nákladu 100 výtisků. Příspěvky do Hvozdnického zpravodaje přijímáme na OÚ Hvozdnice, tel nebo na adrese

2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96

2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96 2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96 ZE ŽIVOTA OBCE Z RADY A ZASTUPITELSTVA OBCE ŠKOLY INFORMUJÍ Z TJ SIGMA LUTÍN ZAJÍMAVOSTI ZE ŽIVOTA OBCE SPOZ je 55 let Již od roku 1956 patří Sbor pro občanské

Více

ČÍSLO 11 / ROČNÍK XV LISTOPAD 2013 Cena 8 Kč

ČÍSLO 11 / ROČNÍK XV LISTOPAD 2013 Cena 8 Kč www.mesto-lipnik.cz ČÍSLO 11 / ROČNÍK XV LISTOPAD 2013 Cena 8 Kč V galerii Konírna byla ve čtvrtek 24. října zahájena poslední letošní výstava. Potrvá až do 5. ledna 2014, jmenuje se NOE 20, nejvíc se

Více

Novoměstský zpravodaj

Novoměstský zpravodaj Novoměstský zpravodaj 5 květen 2013 Foto: František Prouza zpravodaj@novemestonm.cz www.novemestonm.cz Otázky pro starostu Ve středu 17. dubna 2013 byly ve foyeru sálu Zastupitelstva Královéhradeckého

Více

a Benátky Nové dotace z Operačního programu Životní prostředí Sport

a Benátky Nové dotace z Operačního programu Životní prostředí Sport Číslo: 9 ročník: 38 8. září 2014 cena: 10 Kč MĚSTO B E N ÁT K Y NAD JIZEROU SRDEČNĚ ZVE 3 16. 9. 2014 od 20:00 hodin slavnostní otevření CITY parku 3 8. 10. 2014 od 17:00 hodin slavnostní otevření Přístavby

Více

Mikroregion obcí Památkové zóny 1866

Mikroregion obcí Památkové zóny 1866 Mikroregion obcí Památkové zóny 1866 Obecní úřad Všestary, Všestary 35, 503 12 Všestary tel.: 495 458 155 fax: 495 260 758 e-mail: urad@vsestary-obec.cz mobil (předseda): 724 184 485 Valná hromada svazku

Více

Přeji Vám všem klidné adventní období, krásné a pokojné vánoční svátky a úspěšný vstup do roku 2014. Ing. František Hajdůch, starosta obce

Přeji Vám všem klidné adventní období, krásné a pokojné vánoční svátky a úspěšný vstup do roku 2014. Ing. František Hajdůch, starosta obce Vážení spoluobčané, chladné počasí těchto dnů nám neklamně avizuje blížící se předvánoční období a konec dalšího roku. Zároveň je to doba, kdy se ohlížíme co nám právě končící rok přinesl a rekapitulujeme

Více

Hvězdlický zpravodaj Číslo 3 říjen 2011

Hvězdlický zpravodaj Číslo 3 říjen 2011 Hvězdlický zpravodaj Číslo 3 říjen 2011 Milý čtenáři zpravodaje. Podle data v kalendáři, na který se dívám, je podzim. Podle modré oblohy bez mráčků a čísla 25 na teploměru, vrcholící léto. Jakoby příroda

Více

Městský úřad STRÁŽNICE

Městský úřad STRÁŽNICE 1 2 2 4 Informace z městské rady Městský úřad STRÁŽNICE http://www.straznice-mesto.cz USNESENÍ ze 78. zasedání Rady města Strážnice konané dne 10. 3. Osobní údaje byly dle zákona č. 101/00 Sb. z textu

Více

na okraj Gymnázium a St ední odborná škola Moravské Bud jovice

na okraj Gymnázium a St ední odborná škola Moravské Bud jovice Gymnázium a St ední odborná škola Moravské Bud jovice na okraj Do všech obor p ijímáme absolventy 9. ro ník ZŠ. 79-41-K/41 GYMNÁZIUM Nov otevíráme DV T ÍDY (celkem 60 žák )! 68-43-M/01 VE EJNOSPRÁVNÍ INNOST

Více

SLIVENECKÝ. časopis městské části Praha Slivenec 6 2011. To je zlaté posvěcení. Jana Novotná

SLIVENECKÝ. časopis městské části Praha Slivenec 6 2011. To je zlaté posvěcení. Jana Novotná SLIVENECKÝ M R A M O R časopis městské části Praha Slivenec 6 2011 To je zlaté posvěcení jako poděkování za nové vysvěcení zvonů Tak se jmenoval program skladeb z českých barokních kancionálů, které u

Více

č.16 ČTRNÁCTIDENÍK MĚSTA ŽAMBERKA 1. října 2013 DNES V LISTECH:

č.16 ČTRNÁCTIDENÍK MĚSTA ŽAMBERKA 1. října 2013 DNES V LISTECH: ŽAMBERSKÉ 1 ČTRNÁCTIDENÍK MĚSTA ŽAMBERKA 1. října 2013 DNES V LISTECH: Zámecký park foto archiv: Pavel Morávek Zprávy z radnice a Městského úřadu Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Humanitární

Více

Číslo 6. 7., ročník XIV, Červen, Červenec 2009

Číslo 6. 7., ročník XIV, Červen, Červenec 2009 informační měsíčník obce velké losiny Číslo 6. 7., ročník XIV, Červen, Červenec 2009 OBEC SI ZAKOUPÍ KOMERČNÍ PROSTOR V LÁZEŇSKÉM DOMĚ Výstavba lázeňského domu na Lázeňské ulici značně pokročila a dnes

Více

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka Výroční zpráva školní rok 2009-2010 Obsah 1. Základní údaje o škole... 4 Charakteristika školy... 5 Vybavení školy... 5 2. Obory vzdělání

Více

Investiční akce 2013/2014

Investiční akce 2013/2014 4 Kontaktní informace Obec Bílá Třemešná 544 72 Bílá Třemešná 315 okres Trutnov Internetová adresa: http://www.bilatremesna.cz/ Výběr z obsahu OBEC BÍLÁ TŘEMEŠNÁ... 1 SOKOL BÍLÁ TŘEMEŠNÁ... 6 HASIČI A

Více

Vyšebrodský zpravodaj

Vyšebrodský zpravodaj ZPRAVODAJ MĚSTA VYŠŠÍ BROD ročník 25 prosinec 2014 (261) náklad 1620 ks zdarma Vyšebrodský zpravodaj www.mestovyssibrod.cz ROZŠÍŘENÉ VYDÁNÍ O PŘÍSPĚVKY MĚST A OBCÍ Rožmberk nad Vltavou, Loučovice, Přední

Více

ZPRAVODAJ 3 / 2005 OBECNÍ ÚŘAD KOVÁŘOV

ZPRAVODAJ 3 / 2005 OBECNÍ ÚŘAD KOVÁŘOV ZPRAVODAJ 3 / 2005 OBECNÍ ÚŘAD KOVÁŘOV UPOZORNĚNÍ HŘBITOVY Obec Kovářov je správcem pohřebiště v katastru obce - na hřbitově v Kovářově, Předbořicích a Lašovicích. Podle zákona o pohřebnictví uzavřela

Více

Valtičtí hasiči ukázali profesionální přístup a obětavé nasazení

Valtičtí hasiči ukázali profesionální přístup a obětavé nasazení Valtický zpravodaj 2. října 2014 Letošní dýňobraní utrpělo deštěm Valtické dýňobraní probíhá každoročně díky podpoře města. Pracovníci technických služeb každoročně naváží dýně do jednotlivých ulic, mateřské

Více

Milé město Strážnice,

Milé město Strážnice, 1/2014 1 2 1/2014 Milé město Strážnice, p rávě začal další rok a v pomyslné kronice Tvé historie se tak děje již nejméně po sedmisetčtrnácté. Copak Ti asi přinese? Jakých bude těch 365 dnů všedních i svátečních?

Více

středa 16. prosince v 19.30 hod. FAT FINGERS Vánočně koncert KD Soběslav - velký sál vstupné 50 Kč

středa 16. prosince v 19.30 hod. FAT FINGERS Vánočně koncert KD Soběslav - velký sál vstupné 50 Kč MĚSÍČNÍK MĚSTA SOBĚSLAVI ROČNÍK 18 prosinec 2009 cena 10,- Kč MŠ DUHA v novém V pondělí 2. listopadu se nově otevřela možnost pro dalších 40 dětí navštěvovat Mateřskou školu DUHA Soběslav. Investiční záměr

Více

Září 2012 / XXII. ročník / vydává Obec Trnava, Zlínský kraj

Září 2012 / XXII. ročník / vydává Obec Trnava, Zlínský kraj Září 2012 / XXII. ročník / vydává Obec Trnava, Zlínský kraj PODZIM Začíná v době podzimní rovnodennosti, kdy jsou opět světlo a tma v rovnováze. Tentokrát už ale přibývá stále více tmy. Už během babího

Více

VELKOPAVLOVICKÝ ZPRAVODAJ 5/2011

VELKOPAVLOVICKÝ ZPRAVODAJ 5/2011 Vážení spoluobčané! Od minulého vydání Velkopavlovického zpravodaje uplynuly dva měsíce, což je období v lidském životě velmi krátké. Při ohlédnutí, co nám tyto dva měsíce přinesly, měl jsem obavy, že

Více

BESEDNÍK. Vážení občané! Vstoupili jsme do roku 2014. Na otázku Jaký bude?, pokusíme se odpovědět: Významný!

BESEDNÍK. Vážení občané! Vstoupili jsme do roku 2014. Na otázku Jaký bude?, pokusíme se odpovědět: Významný! BESEDNÍK Zpravodaj města Kravaře www.kravare.cz LEDEN 2014 ČÍSLO 210 LISTUJEME: Žádosti o účelové dotace Novoroční slovo vedení města a jsme si vědomi, že přesahují časový horizont mandátu současného zastupitelstva.

Více

NASE NOVINY NAŠE ŠKOLA ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽDÍREC N. D. PROJEKT POKRAČUJE. Turistické informační centrum Ždírecký okruh VII. ÚPRAVNA PITNÉ VODY HAMRY

NASE NOVINY NAŠE ŠKOLA ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽDÍREC N. D. PROJEKT POKRAČUJE. Turistické informační centrum Ždírecký okruh VII. ÚPRAVNA PITNÉ VODY HAMRY NASE NOVINY 2014 Děti se konečně dočkaly vytoužených prázdnin a my všichni se již těšíme na letní prosluněné dny, kdy budeme moci svoji duši rozmazlovat sladkým nicneděláním. Je před námi čas her, cestování,

Více

Cena za svoz a likvidaci odpadů v roce 2015

Cena za svoz a likvidaci odpadů v roce 2015 PROSINEC/2014 periodický tisk územního samosprávného celku Ročník XXXVIII zpravodaj SLAVIČÍNS KÝ Redakce Slavičínského zpravodaje přeje všem čtenářům krásné prožití vánočních svátků a úspěšné vykročení

Více

Letní slavnosti navštívilo 10 tisíc lidí Tisíce lidí z Otrokovic i okolních

Letní slavnosti navštívilo 10 tisíc lidí Tisíce lidí z Otrokovic i okolních Měsíčník obyvatel města Otrokovice 24. srpna 2012 číslo 8 - ročník 22 zdarma - neprodejné Rekordní sumec strana 3 S námi ušetříte, tel. 800 201 203 Letní slavnosti navštívilo 10 tisíc lidí Tisíce lidí

Více

Leden 2011 PF 2011. ročník dvacátý OBSAH: ZDARMA. Ze dubských středních škol... Půlnoční mše VIVAjump byla úspěšná Pozvánka na veselici sportovců

Leden 2011 PF 2011. ročník dvacátý OBSAH: ZDARMA. Ze dubských středních škol... Půlnoční mše VIVAjump byla úspěšná Pozvánka na veselici sportovců Leden 2011 ročník dvacátý ZDARMA PF 2011 OBSAH: Slovo starosty Rozpočet města na rok 2011 Poplatková povinnost Zápisy do 1. tříd ZŠ MP informuje... SMM informuje... Ceník inzerce Prezentace města Dubí

Více

1 0. R O Č N Í K WWW.DRNOVICE.CZ

1 0. R O Č N Í K WWW.DRNOVICE.CZ 2011 1 4 1 0. R O Č N Í K WWW.DRNOVICE.CZ z radnice OBSAH ÚSPĚŠNÝ ROK 2011 2 PRAVIDLA A PŘEDPISY 6 INFORMACE KOMISE PRO ROZVOJ OBCE 7 100. VÝROČÍ ŠKOLY 8 ZAHRÁDKÁŘI SE ZÚČASTNILI OSLAV ZALOŽENÍ 10 VÍTÁNÍ

Více

Městský úřad STRÁŽNICE

Městský úřad STRÁŽNICE 9/2013 1 2 9/2013 Městský úřad STRÁŽNICE http://www.straznice-mesto.cz Vážení a milí Strážničané, všichni milí přátelé! Tak už jsme zase po roce znovu všichni zváni k účasti na jedinečné městské slavnosti,

Více

Vážení spoluobčané Ivan Ešpandr starosta obce

Vážení spoluobčané Ivan Ešpandr starosta obce 1 Vážení spoluobčané, do svých schránek jste obdrželi další číslo Kvasinského zpravodaje. Skončila zima, jaro je v plném proudu a nastal čas pro realizaci plánovaných akcí. Probíhá dokončení výměny autobusových

Více

Lovosice letos rozzáří nový vánoční strom

Lovosice letos rozzáří nový vánoční strom Informační měsíčník města Lovosice náklad 4 000 ks do všech domácností ZDARMA ročník 3 číslo 12 5. prosince 2013 Aktuality Rozhovor Město Školáci Ve městě nejsou žádné Starostka Lenka Lízlová Jak se osvědčily

Více