SMART NOTEBOOK JAK VYUŽÍT PRVEK EXTREME COLLABORATION V PROSTŘEDÍ AUTORSKÉHO PROGRAMU

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "SMART NOTEBOOK JAK VYUŽÍT PRVEK EXTREME COLLABORATION V PROSTŘEDÍ AUTORSKÉHO PROGRAMU"

Transkript

1 JAK VYUŽÍT PRVEK EXTREME COLLABORATION V PROSTŘEDÍ AUTORSKÉHO PROGRAMU SMART NOTEBOOK Zapojeni jsou všichni studenti, ve všech předmětech, s jakýmkoliv zařízením. Všichni společně a v jednom okamžiku.

2 O EXTREME COLLABORATION - XC Prvek Extreme Collaboration pro SMART Notebook nabízí větší zapojení žáků s pomocí žákovských zařízení a interaktivní tabule SMART Board. Umožňuje žákům zapojit se do diskuze posíláním textových odpovědí, anebo obrázků z jejich mobilních zařízení notebooků, netbooků, tabletů nebo chytrých telefonů, které se zobrazí celé třídě na stránce v prostředí autorského programu SMART Notebook. JAK SI NAINSTALOVAT XC Beta verzi pro SMART Notebook je možné stáhnout z portálu SMART Exchange přímo do prostředí autorského programu SMART Notebook. Vpravo nahoře je nutné zvolit zdroje USA. Pozor, při stahování jakéhokoli obsahu z portálu SMART Exchange je nutná registrace a následné přihlášení. Instalace pro Windows 1. Otevřete v programu SMART Notebook záložku Přílohy (ikona kancelářské sponky). 2. Přesuňte soubor s názvem "XC exe" na plochu Vašeho počítače. 3. Dvojitým klikem spusťte pro instalaci prvku Add-ons instalaci tohoto exe souboru. 4. Restartujte SMART Notebook a otevřete záložku Add-ons (ikona puzzle). 5. Dvojitým klikem na ikonu Extreme Collaboration prvek spustíte. Pozn. Instalace je také dostupná pro operační systémy Mac a Linux.

3 JAK AKTIVOVAT XC Prvek XC je nyní k dispozici pouze v beta verzi. 1. Otevřete soubor SMART Notebook, vyberte záložku Add-ons a spusťte aktivitu Extreme Collaboration. 2. Vložte Vaši ovou adresu pro aktivaci prvku Extreme Collaboration. Poté zkontrolujte Vaši ovou schránku a pro aktivaci prvku XC klikněte na odkaz, který najdete v zaslaném u. Ve chvíli, kdy bude proces aktivace dokončen, můžete se vrátit do záložky Add-ons. Zde klikněte na tlačítko Načíst aktivaci (Check). Nyní již můžete začít používat prvek Extreme Collaboration (beta). Celý proces nastavení probíhá pouze jednou na začátku. JAK VYUŽÍVAT XC 1. Spusťte prvek XC a připojte se k serveru stisknutím tlačítka Připojit se (Connect). 2. Kliknutím na tlačítko Start zahájíte aktivitu. 3. Zobrazí se identické číslo aktivity - ID. V rozbalovacím menu ID najdete QR kód. Kliknutím na Vložit QR kód (Insert QR code) se tento kód zobrazí na nové stránce programu SMART Notebook s následujícími informacemi: - URL adresa: - ID spuštěné aktivity Pozn.: Obě tyto informace jsou schované v QR kódu. Pro přečtení těchto kódů je potřeba nejdříve instalovat čtečku, aplikaci QR Reader, která je určena pro tablety a chytré telefony. Nová strana bude vložena za tu aktuální a děje se tak zpravidla pouze jednou pro snadné připojení žáků do spuštěné aktivity. Poté se žáci připojí s pomocí svého zařízení notebooku, netbooku, tabletu nebo chytrého telefonu. 4. Po naskenování QR kódu nebo zadání ID na internetové stránce add2n.com žáci zadají své jméno a připojí se ke spuštěné aktivitě. 5. Nyní mohou posílat text nebo obrázky, které se zobrazí přímo na interaktivní tabuli SMART Board v aktuálně otevřené stránce programu SMART Notebook. Vloží se jako objekt, se kterým lze dále manipulovat a měnit jeho vlastnosti.

4 PŘIPOJENÍ ŽÁKŮ K XC Před zahájením aktivity můžete změnit způsob, jak se žáci připojí. Jsou k dispozici tato nastavení: Anonymně (Anonymously) Žáci pouze pro připojení zadají ID. Všechny příspěvky budou anonymní a nebude technicky možné rozpoznat odesílatele. Zadání jména (Enter name) Žáci zadají své jméno, což je výchozí nastavení prvku XC.Všechna jména musí být unikátní, a proto nemůže dojít k přihlášení dvou stejných jmen / odesílatelů. Třídní seznam (Class list) Tato možnost je dostupná pouze těm uživatelům, kteří si založili účet a s aktivitou pracují s pomocí přihlašovacích údajů. Žákům to umožňuje přihlásit se ke jménu ze seznamu. Učitel může před aktivitou online vytvořit libovolný počet třídních seznamů. VYTVOŘENÍ ÚČTU XC Vytvoření účtu je nepovinné, ale umožňuje například použití dopředu nadefinovaných třídních seznamů. Pokud máte vytvořený účet, použijte své přihlašovací jméno a heslo před zahájením aktivity s prvkem XC. Tím se žákům zobrazí třídní seznam, ke kterému se poté přihlásí. Chcete-li vytvořit účet: 1. Klikněte v programu SMART Notebook a prvku XC na tlačítko Vytvořit účet (Create an account) a dostanete se na internetovou stránku. 2. Pro registraci zadejte svoji e- mailovou adresu. 3. Obdržíte s potvrzením, prosím následujte odkaz pro dokončení registrace.

5 4. Váš účet bude vytvořen po registraci a budete připraveni k vytvoření třídního seznamu. 5. Do každého třídního seznamu lze přidávat žáky ručně, nebo je importovat z dokumentu ve formátu CSV. 6. Po vytvoření seznamu stačí vybrat, jakým způsobem se žáci k aktivitě připojí. TYPY AKTIVIT PRO XC Náhodná pozice (Random position) Odeslané odpovědi žáků se zobrazí na pracovní ploše v náhodném pořadí. Každá odpověď se stane samostatným objektem, kterému lze měnit dále vlastnosti a přesouvat do jiných částí. Tato aktivita je ideální pro diskuzi nebo brainstorming. Seznam (List) Odeslané odpovědi žáků se zobrazí na pracovní ploše v pořadí, jak byly zaslány.

6 Hromada (Stack) Odeslané odpovědi žáků se zobrazí na pracovní ploše společně v jedné hromadě. Je ideální pro využití ve chvíli, kdy nechcete, aby žáci viděli odpovědi svých spolužáků. Seznam podle kategorií (List by category) Odeslané odpovědi žáků se zobrazí na pracovní ploše jako seznam u vybrané kategorie v pořadí, jak byly zaslány. Prvek XC automaticky rozpozná jako kategorii jakýkoliv text, který je připraven na pracovní ploše, včetně ručně psaného. Kategorii, kam lze zasílat odpovědi nebo nápady, vybírá buď učitel, nebo žák. Hromada podle kategorie (Stack by category) Odeslané odpovědi žáků se zobrazí na pracovní ploše společně v jedné hromadě podle vybrané kategorie. ROZŠÍŘENÁ NASTAVENÍ PRVKU XC 1. Povolit obrázky (Allow images) Pokud je zaškrtnuto toto políčko, žáci mohou posílat příspěvky s obrázky např. fotografie, snímek obrazovky nebo různá schémata a diagramy. Pokud aktivujete tyto možnosti, bude k dispozici také žákům v jejich zařízeních. Prosím vezměte na vědomí, že v zařízeních Apple s operačním systémem ios, bude tato možnost k dispozici od verze 6 a novější. Toto nastavení Vám umožňuje na interaktivní tabuli SMART Board zobrazit odpovědi, nápady a myšlenky jako snímek obrazovky pracovní plochy z aplikace Notebook v ipadech žáků, kde zpracovávají zadání úkolu. 2. Automatické vložení nové stránky (Auto-insert new page) Pokud je zaškrtnuto toto políčko, bude automaticky vložena nová strana po obdržení 25 příspěvků od žáků. Využít lze této možnosti, pokud očekáváte vyšší počet příspěvků, například s větší skupinou žáků nebo dlouhodobější aktivitou. 3. Přidat jméno odesílatele (Add sender name) Pokud je zaškrtnuto toto políčko, bude ke každému příspěvku žáka přidáno jeho / její jméno, označené závorkou. Učiteli to umožňuje rychle identifikovat, který ze žáků příspěvek poslal.

7 4. Povolit barvu textu (Allow text colors) Pokud je zaškrtnuto toto políčko, Vaši žáci mají možnost vybrat si pro své příspěvky barvu textu (černou, modrou, červenou nebo zelenou). Můžete barevnou škálu využít pro rozlišení příspěvků např. zeleně = správné / červeně = špatně aj., nebo například pro identifikaci příspěvků různých pracovních skupin žáků, pracujících na odlišných projektech. 5. Převzít vlastnosti písma (Inherit font attributes) Pokud je zaškrtnuto toto políčko, z nadpisu nebo titulního textu na aktuální stránce se zadáním se převezmou vlastnosti písma, k nimž patří font (název) a velikost. Pokud není na aktuální stránce žádný text, bude použit výchozí font a velikost (Arial / 22). 6. Počet příspěvků (Max. contributions) Z rozbalovacího menu lze výběrem omezit maximální počet příspěvků na jednoho žáka v rámci jedné aktivity. Přeji Vám mnoho zážitků s aktivitami s Extreme Collaboration. Sdílejte své zkušenosti s ostatními pošlete nám zpětnou vazbu na nebo přidejte komentář k článku na portále Veškole.cz: Iva Loužecká konzultant pro vzdělávání mobil: (+420)

Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí

Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí Využití aplikace NetSupport School pro školní prostředí Vytvořeno v rámci projektu Dotkněte se inspirace Registrační číslo: CZ.1.0.7./1.3.00/51.0046 Autoři: Ludmila Klatovská Petr Kofroň Lenka Mandryszová

Více

BlackBerry Z10 Smartphone. Uživatelská příručka

BlackBerry Z10 Smartphone. Uživatelská příručka BlackBerry Z10 Smartphone Uživatelská příručka Vydáno: 2014-05-07 SWD-20140507094804675 Obsah Nastavení a základní funkce...6 Novinky v tomto vydání... 6 Rychlé seznámení se zařízením... 7 Čím se zařízení

Více

Základní informace o Benefit7

Základní informace o Benefit7 Základní informace o Benefit7...2 Způsob práce s aplikací...2 Přepnutí jazyků...2 Časovač odhlášení...3 Registrace uživatelského účtu...4 Přihlášení k uživatelskému účtu...5 Zjištění zapomenutého hesla...5

Více

Aplikace Benefit7 je dostupná prostřednictvím internetu pomocí standardního internetového prohlížeče v minimálních verzích dle následující tabulky:

Aplikace Benefit7 je dostupná prostřednictvím internetu pomocí standardního internetového prohlížeče v minimálních verzích dle následující tabulky: Základní informace o Benefit7...2 Způsob práce s aplikací...2 Přepnutí jazyků...3 Časovač odhlášení...3 Registrace uživatelského účtu...4 Přihlášení k uživatelskému účtu...5 Zjištění zapomenutého hesla...5

Více

Využití Exchange Serveru pro skupinovou spolupráci

Využití Exchange Serveru pro skupinovou spolupráci Využití Exchange Serveru pro skupinovou spolupráci KAPITOLA 6 V této kapitole se dozvíte: Plánování událostí pomocí kalendářů Delegování přístupu do kalendáře pro jiného uživatele Firemní kontakty Využití

Více

SP 1200SF/SP 1200S Příručka uživatele programů

SP 1200SF/SP 1200S Příručka uživatele programů SP 1200SF/SP 1200S Příručka uživatele programů Před používáním přístroje si důkladně pročtěte tento manuál a uchovejte jej pro případné pozdější dotazy. Pro zajištění bezpečného a správného používání si

Více

NÁVOD ENGLISH NEDERLANDS DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO PORTUGUÊS ČESKY

NÁVOD ENGLISH NEDERLANDS DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO PORTUGUÊS ČESKY NÁVOD ENGLISH NEDERLANDS DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO PORTUGUÊS ČESKY SAFESCAN TA-Software / TA -Software PROGRAM PRO ZÁZNAM DOCHÁZKY OBSAH ÚVOD A NÁVOD K POUŽITÍ 1. ZÁKLADY 1.1 Minimální požadavky

Více

Návod ke službě Era smartbanking

Návod ke službě Era smartbanking Návod ke službě Era smartbanking Obsah 1 Všeobecné informace 2 Zřízení a aktivace služby 3 Přihlášení a odhlášení 4 Přehled funkcí a služeb 5 Widgety na úvodní obrazovce 6 Bezpečnost 7 Doporučené minimální

Více

AMAZON KINDLE 4 český návod. Special Offers & Sponzorované spořiče... 4 Spořič... 4 Hlavní obrazovka... 4

AMAZON KINDLE 4 český návod. Special Offers & Sponzorované spořiče... 4 Spořič... 4 Hlavní obrazovka... 4 AMAZON KINDLE 4 český návod Manuál pro Kindle 4 1 Obsah Obsah Kapitola 1 - začínáme... 2 Ovládací prvky... 2 Nabíjení baterie... 3 Indikátory stavu... 3 Stav WiFi... 3 Stav baterie... 3 Indikátor aktivity...

Více

platnost od 10. 9. 2012

platnost od 10. 9. 2012 P latnost od 3. 9. 2012 platnost od 10. 9. 2012 Obsah Úvod...... 4 Průvodce nastavením e-shopu... 5 Výkladový slovník... 9 Přihlášení... 11 Odhlášení... 13 ThemeCentrik - objednávka grafické šablony...

Více

O několik kliknutí později je objednávka připravena k tisku. V závislosti na místě svého bydliště a typu navrženého produktu můžete:

O několik kliknutí později je objednávka připravena k tisku. V závislosti na místě svého bydliště a typu navrženého produktu můžete: Vítejte! HP Photo Creations společnosti RocketLife přináší rychlý a snadný způsob, jak vytvářet profesionálně vyhlížející dárky z vašich fotografií. Během několika vteřin vytvoříte elegantní fotoalba,

Více

Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS

Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS Uživatelská příručka pro produkt Synology NAS ID dokumentu Syno_UsersGuide_NAS_20130906 Obsah Kapitola 1: Úvod Kapitola 2: Začněte s programem Synology DiskStation Manager Instalace zařízení Synology NAS

Více

ipad Uživatelská příručka pro software ios 8.1 (únor 2015)

ipad Uživatelská příručka pro software ios 8.1 (únor 2015) ipad Uživatelská příručka pro software ios 8.1 (únor 2015) Obsah 8 Kapitola 1: ipad v kostce 8 Celkový pohled na ipad 10 Příslušenství 10 Obrazovka Multi-Touch 11 Tlačítko Spánek/Probuzení 11 Tlačítko

Více

Gymnázium a Střední odborná škola, Nový Jičín, příspěvková organizace. Google dokumenty. Tutoriál projektu MOSS studentská verze

Gymnázium a Střední odborná škola, Nový Jičín, příspěvková organizace. Google dokumenty. Tutoriál projektu MOSS studentská verze Gymnázium a Střední odborná škola, Nový Jičín, příspěvková organizace Google dokumenty Tutoriál projektu MOSS studentská verze Nový Jičín 2010 Mgr. Gustav Žídek Osnova 1 Úvodní informace... 3 2 Cloud Computing...

Více

Certifikační autorita PostSignum. Instalace a použití aplikací Klíčník

Certifikační autorita PostSignum. Instalace a použití aplikací Klíčník Uživatelská dokumentace - verze 2.0.0 Certifikační autorita PostSignum Instalace a použití aplikací Klíčník Uživatelská dokumentace - verze 2.0.0 Česká pošta, s.p., se sídlem Politických vězňů 909/4, 225

Více

ipod Návod k použití

ipod Návod k použití ipod Návod k použití Obsah ipod základy... 4 Základní popis ipodu... 5 Ovládání ipodu... 5 Vypnutí zvuku kruhového ovladače... 7 Blokování tlačítek ipodu... 7 Menu ipodu... 8 Přidání a odebrání položek

Více

Jak spustit program P-touch Editor

Jak spustit program P-touch Editor Jak spustit program P-touch Editor Verze 0 CZE Úvod Důležité upozornění Obsah tohoto dokumentu a technické parametry tohoto produktu se mohou bez upozornění změnit. Společnost Brother si vyhrazuje právo

Více

Pokyny pro itunes U. Vytvoření vlastního kurzu. Přehled

Pokyny pro itunes U. Vytvoření vlastního kurzu. Přehled Obsah Přehled 1 Začínáme 2 Nastavení kurzu 3 Úpravy a organizace obsahu 5 Přidávání příspěvků, úloh a materiálů 6 Správa a spolupráce 8 Správa zapsaných studentů 9 Doporučené postupy 10 Přehled Díky itunes

Více

Při používání tohoto zařízení je třeba vždy dodržovat následující bezpečnostní opatření.

Při používání tohoto zařízení je třeba vždy dodržovat následující bezpečnostní opatření. Návod k použití Bezpečností opatření Při používání tohoto zařízení je třeba vždy dodržovat následující bezpečnostní opatření. Bezpečnost při provozu V tomto návodu jsou používány tyto důležité symboly:

Více

ČESKY. Návod k použití. Taking internet telephony a step further 3088. www.dualphone.cz

ČESKY. Návod k použití. Taking internet telephony a step further 3088. www.dualphone.cz Návod k použití Taking internet telephony a step further 3088 VOLÁNÍ ZDARMA ZAPOJ & VOLEJ Obsah Dear customer manuálu Jak duální telefon funguje... 3 Jak je tento manuál USPOŘÁDÁN... 5 Instalace a základní

Více

The BlueJ Tutorial verze 1.4 pro BlueJ verze 1.2.x

The BlueJ Tutorial verze 1.4 pro BlueJ verze 1.2.x The BlueJ Tutorial verze 1.4 pro BlueJ verze 1.2.x Michael Kölling Mærsk Institute University of Southern Denmark přeložil Petr Škoda, 1. verze 1 Obsah 1 Předmluva... 4 1.1 O BlueJ... 4 1.2 Rozsah a cílová

Více

Referenční příručka pro zařízení TomTom Start řady 20

Referenční příručka pro zařízení TomTom Start řady 20 Referenční příručka pro zařízení TomTom Start řady 20 Obsah Obsah balení 6 Obsah balení... 6 Přečtěte si jako první 7 Instalace do automobilu... 7 Zapnutí a vypnutí... 7 Nastavení... 7 Příjem signálu GPS...

Více

První spuštění programu BuildingDesign Úvodní okno při prvním spuštění programu je na následujícím obrázku.

První spuštění programu BuildingDesign Úvodní okno při prvním spuštění programu je na následujícím obrázku. Stažení a instalace První instalaci programu je třeba provést instalátorem. Instalátor programu je možno stáhnout na stránce installations.astrasw.cz/buildingdesign/buildingdesign.exe. Stáhne se instalační

Více

Tvorba prezentace v SMART Notebooku

Tvorba prezentace v SMART Notebooku Tvorba prezentace v SMART Notebooku Učební text pro autory materiálů a učitele dálkového studia OSŠPo Kolín Projekt: Zavádění nových forem výuky do dálkového studia, využití e-learningového prostředí pro

Více

Příručka. elektronická projektová žádost v aplikaci Benefit7

Příručka. elektronická projektová žádost v aplikaci Benefit7 elektronická projektová žádost v aplikaci Benefit7 Obsah 1 Jak vyplnit webovou žádost obecná část 3 1.1 Přístup a spuštění aplikace BENEFIT7 3 1.2 Okna aplikace Benefit7 6 1.3 Registrace a přihlášení uţivatele

Více

Podpora bezhotovostních výkupů v programu SKLAD Odpadů 8. Podporované způsoby úhrady za výkup

Podpora bezhotovostních výkupů v programu SKLAD Odpadů 8. Podporované způsoby úhrady za výkup Podpora bezhotovostních výkupů v programu SKLAD Odpadů 8 Téma: Podpora bezhotovostních výkupů v programu SKLAD Odpadů 8 Program: SKLAD Odpadů 8 Vypracovali: Radim Kopal, Tomáš Vrba Tento dokument popisuje

Více

LEITZ ICON SPLNÍ VŠECHNY VAŠE ŠTÍTKOVACÍ SNY

LEITZ ICON SPLNÍ VŠECHNY VAŠE ŠTÍTKOVACÍ SNY LEITZ ICON SPLNÍ VŠECHNY VAŠE ŠTÍTKOVACÍ SNY JEDNODUCHÁ 3-V-1 UNIVERZ ÁLNÍ PŘENOSNÁ INTELIGENTNÍ RYCHL Á www.leitz.com/icon Představení tiskárny Leitz Icon Splní všechny vaše štítkovací sny Společnost

Více

VYTVOŘENÍ ÚČTU LG SMART WORLD

VYTVOŘENÍ ÚČTU LG SMART WORLD VYTVOŘENÍ ÚČTU LG SMART WORLD Přihlášení a Registrace Copyright 2012 LG Electronics. All Rights Reserved. 01. Stlačením tlačítka Home na dálkovém ovladači spustíte úvodní obrazovku LG Smart TV. 01A. V

Více

Systém řízení přístupu

Systém řízení přístupu Systém řízení přístupu (Fingerprint Access Control systém) Ver: 3.5.0.17 Strana 1 Obsah 1. Úvod... 4 1.1 Požadavky na hardware... 4 1.2 Upřesnění pojmů... 4 2. Instalace a odinstalace programu... 5 2.1

Více

MRP Základ vizuálního systému

MRP Základ vizuálního systému MRP - Soubor účetních agend MRP Základ vizuálního systému P. O. BOX 35 76315 Slušovice telefon: +420 577 001 258 telefax: +420 577 059 250 internet: http://www.mrp.cz průvodce uživatele programem MRP

Více