1.12.První adventní koncert v kostele sv. Václava. Účinkovali lanškrounští pištci a jejich sólisté pod vedením Marty Obrové.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "1.12.První adventní koncert v kostele sv. Václava. Účinkovali lanškrounští pištci a jejich sólisté pod vedením Marty Obrové."

Transkript

1 Prosinec 1.12.První adventní koncert v kostele sv. Václava. Účinkovali lanškrounští pištci a jejich sólisté pod vedením Marty Obrové. Infocentrum Lanškroun se stalo jedním z pěti autorizovaných prodejních míst sítě TICKER ART v Pardubickém kraji. Náplní agentury TICKER ART je předprodej vstupenek na nejrůznější akce a divadelní představení. Spolupracuje s nejvýznamnějšími produkcemi současných muzikálových představení, pražských divadel a koncertů.. To znamená, že obyvatel Lanškrouna si pohodlně zakoupí vstupenku třeba do Národního divadla v Praze V sále lanškrounského zámku předvedl studentský divadelní soubor Škeble z gymnázia francouzskou komedii Didier Kaminka V sobotu byla slavnostně zahájena vernisáží výstava Ruské realistické malířství 19. století ze sbírek náchodské a ostravské galerie výtvarného umění. Bylo vybráno přes třicet atraktivních obrazů od dvaceti šesti malířů. Originály Repina, Šiškina a dalších dají zapomenout na předvánoční shon. Pro návštěvníky byla připravena i ochutnávka moldavských vín. Ve vestibulu Městského muzea je již tradičně vystaven betlém lanškrounského řezbáře Bedřicha Šilara. I letos je doplněn o nové figury Druhý adventní koncert Lanškrounského smíšeného sboru a komorního sboru ZUŠ Lanškroun Recitál Evy Henychové v lanškrounském zámku. Zpěvačka, kytaristka a šansoniérka Eva Henychová je také skladatelkou, textařkou i interpretkou svých písní. Písně, které zpívám, jsou upřímné výpovědi z mého života, říká Eva Henychová Již od pondělí jsou neobykle velké mrazy 15 stupňů. Je stále zataženo, bez sněhu Lanškrounský kostel sv. Václava si pro natáčení koncertu, který bude vysílat Nova na Štědrý den v hodin, vybrala Lucie Bílá. Atmosféru vánoc pocítili posluchači při dnešním natáčení pořadu televize Nova Bílé Vánoce Lucie Bílé. První dáma české popmusic pozvala do kostela sv. Václava, kde se letos vdávala, hvězdné osobnosti populární i klasické muziky. Nechyběl ani královehradecký chlapecký soubor Boni pueri. Dalšími hosty byla harfenistka Kateřina Englichová, Spiritual kvintet, František Nedvěd, Michal Pavlíček, Michael Kocáb, kytarista Lubomír Brabec a další. Hudební doprovod speciálně pro tento pořad sestavil manžel Lucie Bílé Stanislav Penk. Moc jsem se na vás těšila, řekla zpěvačka. Chrám zaplnilo na 500 diváků a množství televizní techniky. Padesátiminutový program se natáčel zhruba hodinu a půl, protože některé vstupy se musely opakovat.

2 Byl dohotoven lanškrounský kruhový objezd a navazující úprava silnice I/43. Značně přispěl ke zlepšení dopravy ve městě.úprava povrchu silnice byla, proti původnímu plánu, prodloužena až ke křižovatce s ulicí Třešňoveckou. DOTA BUS s.r.o. autobusy této firmy zná ve městě každý. Mnozí se s nimi setkávají při cestě do zaměstnání do firmy AVX. DOTA BUS intenzívně v Lanškrouně investuje a rozšiřuje svoji nabídku služeb. Asi nejvýznamnějším letošním počinem je výstavba nové městské čerpací stanice pohonných hmot s názvem DOTA. Stojí po pravé straně na konci Králické ulice směrem na Nepomuky. Součástí je i myčka vozů, servis, pneuservis. Z malé dopravní firmy majitel Jindřich Kysilka vytvořil významný lanškrounský dopravní podnik Dnes úředníci stavebního úřadu zkolaudovali poslední dům z obytného souboru Nerudova- Zborovská, přestože v mnohých bytech ještě pracovali řemeslníci. Investor vyšel vstříc budoucím nájemníkům, kteří chtějí strávit Vánoce v novém bytě.představitelé města byli velice nakloněni této výstavbě a budoucí nájemníci dostávali půjčky od města na složení potřebné akontace. Všech 64 bytových jednotek je obsazeno. Celková hodnota tohoto díla je korun. S posledním dnem roku zanikne Okresní úřad v Ústí nad Orlicí a jeho pravomoce převezme šest pověřených úřadů třetího stupně. Budou v Ústí nad Orlicí, České Třebové, Vysokém Mýtě, Žamberku, Králíkách a v Lanškrouně. Od prvního ledna 2003 se stane Lanškroun sídlem pověřeného úřadu s rozšířenou působností. Městský úřad bude mít napříště celkem 64 pracovníků v úřední profesi a jeho odbory budou umístěny v čp. 5 budova radnice, v čp. 12 a čp. 8 bývalá pošta, která se nyní stavebně upravuje. Část nových pracovníků městského úřadu město převezme z rušeného okresního úřadu, další pak bude postupně doplňovat podle potřeb. Infocentrum Lanškroun rozšířilo svoji činnost o cestovní agenturu autorizovaný prodejce CK Fischer Vánoce v kostele sv. Václava na třetím adventním koncertě se představil Chrámový sbor kostela sv. Václava Ženský pěvecký sbor, který vede Mgr. Jarmila Uhlířová. Představili se také členové lanškrounských folkových skupin. Konec kalendářního roku je vždy pro badmintonisty poločasem jejich závodní sezóny. Je to čas bilancování, počítání přínosů a ztrát, přípravy plánů do druhé poloviny sezóny. V kategorii do 13ti let vyhrál Martin Beneš všechny disciplíny na dvou ze tří oblastních turnajů a v průběžném celostátním žebříčku je celkově 7. ve dvouhře. Třetího oblastního turnaje se pro zranění nemohl zúčastnit, výborně ho však zastoupil David Hanzlíček, který se umístil na 2. místě a vybojoval si tak postup do celostátního turnaje. Spolu

3 s Jiřím Janků obsadil ještě 3. místo ve čtyřhře. V této disciplíně však překvapil talentovaný Tomáš Kotouček, který s Tomanem z Hradce Králové čtyřhru vyhrál. Velmi pěkného umístění dále dosáhla Jana Vágnerová vybojováním 3. místa v kategorii děvčat. Po podzimní části fotbalové soutěže byli nejúspěšnější starší žáci I. A třída skupina B, která obsadila první místo z deseti družstev. Okresní přebor II. třídy dospělých ze čtrnácti družstev byl Lanškroun na prvním místě pod vedením trenéra Pavla Smejkala, asistentů Ladislava Faita, Oldřicha Netka a vedoucího Jiřího Myšáka. Obě družstva se v jarní soutěži pokusí o postup do vyšších soutěží. Úspěšný je i lanškrounský volejbal. Družstvo mladších žákyň vedené panem Jiřím Roubalem vyhrálo dlouhodobou soutěž mladších žákyň Severomoravský pohár za účasti 56 družstev. Dále toto družstvo bylo druhé na mezinárodním turnaji mladších žákyň ve Vídni, kde bylo 30 družstev z Rakouska, Polska, Maďarska, Dánska, Itálie, Německa a ČR. Družstvo starších žákyň vedené panem Liborem Tomiškou a paní Olgou Hradilovou postoupilo mezi 8 nejlepších družstev ČR v Českém poháru starších žákyň. Dále děvčata tohoto družstva vyhrála turnaj starších žákyň ve Vídni za účasti 20 družstev. Družstvo juniorek vedené paní Evou Mrázovou si i nadále vede úspěšně v 1. lize juniorek A zachová ligovou příslušnost našich hráček i pro příští sezónu. I v tomto zimním období, ve sněhu lze potkat na lanškrounských ulicích dámu v minisukni a lodičkách. Je to místní občan jménem Křikava, který se převléká za ženu Krásné bílé vánoce. Štědrý den odpoledne v 15 hodin Koledování dětí u jesliček. V 0,00 hodin Půlnoční mše. Zpíval Chrámový sbor vánoční Mši od Jakuba Jana Ryby. Návštěvnost byla oproti minulým letům menší. Jak řekl lanškrounský farář Zbigniew Czendlig před Štědrým dnem. Lidé asi nepřijdou na půlnoční, ti, kteří se nedostali do kostela na Bílé Vánoce Lucie Bílé, budou zvědaví, jak natáčení vypadalo. Ostatní se budou na obrazovce hledat. Na sále lanškrounského zámku se konal odpoledne Vánoční koncert Big Bandu. Byl to velmi pěkný koncert, umocněný vánoční atmosférou Vánoční koncert belgického smíšeného pěveckého sboru A LIENTA VITA a smíšeného pěveckého sboru z Letohradu FAMILIA CANTORUM v kostele sv. Václava. V první části zazněly vlámské koledy v provedení hostujícího sboru z Belgie, ve druhé části Česká mše vánoční Hej Mistře J.J.Ryby s orchestrem a sólisty. Posluchači ocenili výkon domácích i zahraničních umělců zvlášť pak Belgičanů, kteří dokázali zvládnout pro ně ne zrovna jednoduchou češtinu.

4 Ze závěrečné zprávy starosty Doc.Ing.Ladislava Maixnera, Csc. za volební období 1998 až Městský úřad s rozšířenou působností bude pracovat od prvního ledna Úsilí, které vyvinulo vedení města, aby se také Lanškroun stal sídlem pověřeného úřadu s rozšířenou působností bylo úspěšné. Tak počínaje prvním lednem 2003 se do Lanškrouna vrací postavení, které mu byla v roce 1960 odejmuto. Bylo nutno stavebně upravit budovu čp.8 bývalou poštu na kanceláře. Dobrovolný svazek obcí Lanškrounsko. Svazek ve kterém je dvacet okolních obcí a město Lanškroun pro své akce čerpá DSO prostředky z členských příspěvků a především z Programu obnovy venkova. Podařilo se zpracovat Strategický program rozvoje regionu jako základní dokument i pro žádosti o dotace. Město Lanškroun je dále členem euroregionu Glacensis, Svazu měst a obcí ČR a Svazu historických sídel Čech, Moravy a Slezska, SVOL, KHK. Peněžní fondy ve prospěch občanů- Fond rozvoje bydlení a Fond na pořízení nového bytu. I v letošním roce mohli občané čerpat bezúročné půjčky na postavení nebo koupi nového bytu či na úhradu vstupního členského příspěvku do bytového družstva,které je vytvořeno spoluúčastí města. V dubnu 2002 zastupitelstvo města svým usnesením a schválením zakončilo dva roky trvající proces zpracování změny č. 2 územního plánu města. V tomto plánu města je dostatek prostor jak pro bytovou výstavbu, tak i pro rozvoj průmyslu na další období. Kanalizace ve městě. Souborem staveb se stala akce s názvem Dostavba kanalizace v Lanškrouně v celkových nákladech 45 mil.kč, která byla spojena s dotací 13,2 mil. Kč a půjčkou od Státního fondu životního prostředí ve výši 13,2 mil. Kč mil. Kč. Tuto půjčku bude splácet VAK Jablonné nad Orlicí, jehož je Lanškroun akcionářem. Bytová výstavba. V ulici Kežmarské byly postaveny 4 bytové domy se státním příspěvkem se 44 byty. Poslední nájemníci se nastěhovali během letošního roku. Dále město iniciovalo vytvoření Stavebního bytového družstva Zborovská a Nerudova se svojí spoluúčastí pro výstavbu 4 bytových domů se 64 bj. Tímtéž postupem připravuje výstavbu dalších 59 bytů v ulici Kežmarská. V současnosti probíhají přípravné fáze na výstavbu domova důchodců se 75 lůžky se státní dotací. Komunikace města. Jednáním na Ředitelství silnic a dálnic a na Ministerstvu dopravy a spojů ČR se zástupcům města podařilo prosadit zařazení do plánu a v letošním roce realizaci rekonstrukce silnice I/43 v úseku křižovatky ulic Nádražní-Dvořákova až po Krčmu, která představovala vybudování kruhového objezdu na uvedené křižovatce a vybudování odbočovacích pruhů před prodejnou King Konzum na Malém náměstí. Nejrozsáhlejší stavební akcí na městských komunikacích v letošním roce je dokončená rekonstrukce náměstí Al.Jiráska podle projektů P.Kokeše a M.Medlíka. I v letošním roce pokračovala rekonstrukce ulic ve městě.často spojená s vybudováním nového nebo rekonstrukcí kanalizačního řádu, veřejného osvětlení a s obnovou všech dalších sítí, pokud to bylo potřebné. Restaurování a oprava historických památek ve městě.s finanční podporou z Fondu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón byly opraveny památkové objekty nebo jejich části, ať už v majetku města nebo církevních. Podařilo se

5 restaurovat vitráže v kostele sv. Václava, restaurování sloupu Immaculáty na Kralické ulici, restaurování portálů radnice a mariánského sloupu na nám. A.Jiráska. K nejrozsáhlejším akcím z minulých let patřila celková oprava kostela sv. Anny, tj. oprava interiéru, střechy, fasády, zdi kolem areálu vč. restaurování oltáře a kamenných prvků, která se v letošním roce podařila dokončit. Z vlastních prostředků město hradilo restaurování sloupu Immaculáty na Kralické ulici. Sloup restauroval Petr Dufek a René Tikal. Sport a mládež. Po složitých jednáních a po odkoupení pozemků, na kterých jsou umístěny volejbalové kurty, bylo dosaženo toho, že mohla být v letošním roce zahájena výstavba šaten pro potřeby provozu volejbalových kurtů. V letošním roce bylo dokončeno a dáno do provozu dětské hřiště na Střelnici, zahrnující 3 sportovní hřiště a oplocený pozemek s atrakcemi pro malé děti. Po složitých jednáních v zastupitelstvu bylo přistoupeno ke zpracování projektu příštího zimního stadionu-víceúčelové haly s umělou ledovou plochou. V současnosti je zpracován projekt na vybudování venkovních otevřených bazénů v prostoru koupaliště. V každém roce město ze svého rozpočtu věnovalo značnou částku do Rozvojového fondu mládeže na podporu aktivit ve sportu a kultuře. V roce 2002 dosáhl příspěvek částky 1,5 mil. Kč. Ostatní aktivity města.v letošním roce byla zahájena půdní vestavba učeben v budově gymnázia, byla provedena půdní vestavba v ZŠ v Dobrovského ulici a doplnění technologie plaveckého bazénu při ZŠ v ul. Dobrovského v souvislosti s novými podmínkami, které stanovil zákon. Rekonstruován objekt ZŠ Smetanova ulice, v ulici Palackého a oprava ZŠ na náměstí J.M.Marků. Město rovněž odkoupilo od a.s. Tesla Lanškroun všechny školské objekty (MŠ, Pomocné školy a ZŠ v Palackého ulici) v celkové částce cca.9 mil.kč. V prostorách koníren zámku byla vybudována síň J.Pravečka se stálou expozicí o jeho životě. V souvislosti s ukončením nákladné a zdařilé investice - rekonstrukce nám. Al.Jiráska a s jeho předáním do užívání, jsme uspořádali odbornou konferenci o nám.al.jiráska. Kultura ve městě. Kulturní život města je každý rok vyplňován akcemi Kulturního centra, Kina, Městského muzea i Městské knihovny. K významným akcím letošního roku, tak jako v minulých letech patřily městské slavnosti při Lanškrounské kopě, Polské dny, Pravečkův Lanškroun Rockový festival, program Klubu přátel vážné hudby, výstavy a kulturní akce Městského muzea. K uspořádání přitažlivých koncertů Lucie Bílé, Marty Kubišové, Hany Hegerové, Petra Maláska, Jaroslava Svěceného přispěl Zbigniew Czendlik. Jeho letní hudební večery na farní zahradě také přilákaly mnoho diváků. Významným počinem Městského muzea bylo mimo jiné vydání publikace Lanškroun ve fotografiích a rozsáhlého díla Vlastivěda Lanškrounska. Město Lanškroun má navázanou partnerskou spolupráci s polským městem Dzierzoniów. Spolupráce s timto městem je velmi intenzivní a zúčastňují se ji kulturní skupiny, sportovci, střední školy, základní školy, hasiči i rybáři. Rozsah styků je dán především přiměřenou vzdáleností tohoto polského města (120 km). Město spolupracuje dále s polským Serockem, slovenským Kežmarokem a je v kontaktu se zástupci Hřebečského krajanského spolku z německého Göppingenu.

6

KRONIKA MĚSTA STUDÉNKY 2012

KRONIKA MĚSTA STUDÉNKY 2012 KRONIKA MĚSTA STUDÉNKY 2012 Kronikářka: Bohumíra Šrámková Starosta: Ladislav Honusek Razítko: Tato kronika obsahuje 111 stran, tj. slovy jednostojedenáct stran. 1 OBSAH 1. POLITICKÝ A VEŘEJNÝ ŽIVOT MĚSTA

Více

Květen měsíc lásky, měsíc mariánský.

Květen měsíc lásky, měsíc mariánský. KVĚTEN 2008 ZDARMA Číslo 5 Rada města Brušperk zve občany k UCTĚNÍ PAMÁTKY padlých a umučených občanů města za II. světové války. U pomníku obětí na ul. Dr. Martínka a u základní školy položíme věnce v

Více

KRONIKA KOPŘIVNICE ROK 2005

KRONIKA KOPŘIVNICE ROK 2005 KRONIKA KOPŘIVNICE ROK 2005 Zpracoval: Mgr.Zdeněk Babinec KRONIKA...1 Úvod...3 Kopřivnický kalendář...4 Leden... 4 Únor... 5 Březen... 5 Duben... 6 Květen... 7 Červen... 7 Červenec... 8 Srpen... 9 Září...

Více

zpravodaj Vamberecký Vybíráme z obsahu... 1 2015 52. ročník www.vamberk-city.cz Parkování na parkovišti nově bezplatně... str. 4

zpravodaj Vamberecký Vybíráme z obsahu... 1 2015 52. ročník www.vamberk-city.cz Parkování na parkovišti nově bezplatně... str. 4 Vážení a milí spoluobčané, vážím si toho, že mohu Vám všem, jako starosta města, popřát v právě začínajícím roce 2015 pevné zdraví, rodinnou i pracovní pohodu a celkovou spokojenost. Přeji Vám, ať se Vám

Více

www.tabor.cz informační zpravodaj pro občany města Tábora zdarma

www.tabor.cz informační zpravodaj pro občany města Tábora zdarma www.tabor.cz informační zpravodaj pro občany města Tábora zdarma ážení spoluobčané, Vtento výtisk našeho měsíčníku dostáváte do rukou v adventním období, které spojujeme s bilancováním uplynulého roku

Více

KRONIKA města Dvůr Králové nad Labem za rok 1994

KRONIKA města Dvůr Králové nad Labem za rok 1994 KRONIKA města Dvůr Králové nad Labem za rok 1994 Autorka kroniky: Hana Orálková 17. února: Co se musí umět. Hudebně výchovný pořad Pavla Nováka pro žáky II. Stupně základních škol 18. února: Ples firmy

Více

Radniční list. Starostův sloupek. Výběr účinkujících pro slavnosti záleží na financích. Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 6 (červen 2015)

Radniční list. Starostův sloupek. Výběr účinkujících pro slavnosti záleží na financích. Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 6 (červen 2015) Radniční list Měsíčník Města Prachatice, XVII. ročník, číslo 6 (červen 2015) Starostův sloupek V květnu letošního roku byly dokončeny rekonstrukce dvou základních škol v našem městě ZŠ Národní a ZŠ Zlatá

Více

Krkonošské muzeum v roce 2012

Krkonošské muzeum v roce 2012 XXXVI. ROČNÍK DUBEN 2013 11 Kč Krkonošské muzeum v roce 2012 Minulý rok byl opět nabit událostmi a muzeum prošlo řadou dalších významných proměn. Navštívilo ho celkem 21 846 osob, což proti předchozímu

Více

BRODSKÝ ZPRAVODAJ. Cenu města získal Jiří Rosenfeld V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Podrobné výsledky komunálních a senátních voleb v Uherském Brodě

BRODSKÝ ZPRAVODAJ. Cenu města získal Jiří Rosenfeld V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Podrobné výsledky komunálních a senátních voleb v Uherském Brodě V y d á v á m ě s t o U h e r s k ý B r o d ř í j e n 2 0 0 6 č í s l o 2 1 5 K č w w w. u b. c z BRODSKÝ ZPRAVODAJ V TOMTO ČÍSLE NAJDETE: Cenu města získal Jiří Rosenfeld Podrobné výsledky komunálních

Více

ZPRAVODAJ KVĚTEN - číslo 5/2011 - ročník XXI.

ZPRAVODAJ KVĚTEN - číslo 5/2011 - ročník XXI. ZPRÁVY Z RADNICE SLOVO STAROSTY Také vám nepřijde, že je tomu již rok? Že ten pouťový mumraj je již opět za dveřmi? A město po roce zase ožije tisícovkami návštěvníků, přijedou za námi návštěvy, potkáme

Více

LANŠKROUN PO MNICHOVU O historii města v pohnutých okamžicích 20. století více čtěte na straně 11.

LANŠKROUN PO MNICHOVU O historii města v pohnutých okamžicích 20. století více čtěte na straně 11. LL 19 / 2008 STRANA 1 19 LISTY LANŠKROUNSKA ČTRNÁCTIDENÍK REGIONU Ročník VIII. 10. října 2008 Cena 12 Kč LANŠKROUN PO MNICHOVU O historii města v pohnutých okamžicích 20. století více čtěte na straně 11.

Více

Rok 2009 v Kopřivnici

Rok 2009 v Kopřivnici KRONIKA KOPŘIVNICE ROK 2009 1 Obsah Rok 2009 v Kopřivnici... 3 Městský úřad Kopřivnice... 12 Zastupitelstvo města... 12 Rada města... 14 Městská policie... 17 Činnost jednotky Sboru dobrovolných hasičů...

Více

KRONIKA MĚSTA ÚVALY. Od 1. ledna do 31. prosince 2006 STŘEDOČESKÝ KRAJ. Razítko města a podpis starosty. Podpis kronikáře

KRONIKA MĚSTA ÚVALY. Od 1. ledna do 31. prosince 2006 STŘEDOČESKÝ KRAJ. Razítko města a podpis starosty. Podpis kronikáře KRONIKA MĚSTA ÚVALY STŘEDOČESKÝ KRAJ Od 1. ledna do 31. prosince 2006 Razítko města a podpis starosty Podpis kronikáře Kronikářský záznam za rok 2006 obsahuje 66 stran, slovy: šedesátšest stran, od č.

Více

K R O N I K A M Ě S T A Š T Í T Y

K R O N I K A M Ě S T A Š T Í T Y K R O N I K A M Ě S T A Š T Í T Y 2 0 1 3 1 I. Ú V O D Mezinárodní situace Po půlroční vládě Kypru se 1.ledna 2013 ujalo předsednictví EU Irsko. Francouzští vojáci zahájili intervenci v Mali, aby vládě

Více

KARVINSKÝ ZPRAVODAJ. Dny evropského dědictví v Karviné SLOVO PRIMÁTORA. Hornické slavnosti letos ve znamení zábavy i charity ROČNÍK 2010 ČÍSLO 8

KARVINSKÝ ZPRAVODAJ. Dny evropského dědictví v Karviné SLOVO PRIMÁTORA. Hornické slavnosti letos ve znamení zábavy i charity ROČNÍK 2010 ČÍSLO 8 Most přes Olši čeká generální oprava Řada komunikací má nový povrch 2 3 3 Kvalita sociálních služeb ve městě je na vysoké úrovni S kolem kolem Karviné 6 KARVINSKÝ ZPRAVODAJ ROČNÍK 2010 ČÍSLO 8 SLOVO PRIMÁTORA

Více

3 březen 2009. Město má rozpočet. Bezpečně do škol. Příloha: Výstavní zpravodaj Dolnorakouské zemské výstavy č. 1

3 březen 2009. Město má rozpočet. Bezpečně do škol. Příloha: Výstavní zpravodaj Dolnorakouské zemské výstavy č. 1 3 březen 2009 ROÈNÍK XX cena: 5 Kè Město má rozpočet Dát dohromady rozpočet města na rok 2009 je v současné ekonomické situaci tak trochu věštěním z křišťálové koule. Návrhy ve výdajové části rozpočtu

Více

3: O.K. KLUB SE STĚHUJE DO VĚTŠÍCH PROSTOR 4-5: CO SE DĚLO NA PŘELOMU ROKU VE MĚSTĚ? 10: POČTY ŽÁKŮ STŘEDNÍCH ŠKOL KLESAJÍ 12-13: JAKÝ BYL ROK 2012

3: O.K. KLUB SE STĚHUJE DO VĚTŠÍCH PROSTOR 4-5: CO SE DĚLO NA PŘELOMU ROKU VE MĚSTĚ? 10: POČTY ŽÁKŮ STŘEDNÍCH ŠKOL KLESAJÍ 12-13: JAKÝ BYL ROK 2012 LISTY LANŠKROUNSKA 1/XIII LEDEN 2013 CENA 12 Kč Herci Divadla Ve středu se zhostili Tříkrálové hry, s. 5 Foto: K.Kokešová 3: O.K. KLUB SE STĚHUJE DO VĚTŠÍCH PROSTOR 4-5: CO SE DĚLO NA PŘELOMU ROKU VE MĚSTĚ?

Více

Roèník XVII. ÚNOR 2011 Cena 8 Kč (předplatné 7 Kč)

Roèník XVII. ÚNOR 2011 Cena 8 Kč (předplatné 7 Kč) Roèník XVII. ÚNOR 2011 Cena 8 Kč (předplatné 7 Kč) PŘEŠTICKÉ NOVINY Měsíčník pro Přeštice a okolí l Vydává Město Přeštice Vychází již od roku 1995 Slovo starosty Vážení spoluobčané, v tomto vydání PN bych

Více

Náchodský. zpravodaj. únor. informační měsíčník pro občany města Náchoda www.mestonachod.cz

Náchodský. zpravodaj. únor. informační měsíčník pro občany města Náchoda www.mestonachod.cz 2011 únor Náchodský zpravodaj informační měsíčník pro občany města Náchoda www.mestonachod.cz Plesová sezona v plném proudu Zprávy Kronika Poděkování Náchodské školy Vzpomínka na Oldřicha Šafáře Únoroová

Více

Město Borohrádek srdečně zve na BOROHRÁTKY 2014 v sobotu 30. srpna 2014 na fotbalovém hřišti TJ Lokomotiva Borohrádek

Město Borohrádek srdečně zve na BOROHRÁTKY 2014 v sobotu 30. srpna 2014 na fotbalovém hřišti TJ Lokomotiva Borohrádek číslo 4 2010201 01245du ben 2010 červenec srpen 2014 2013201020101245dube n 2010 Město Borohrádek srdečně zve na BOROHRÁTKY 2014 v sobotu 30. srpna 2014 na fotbalovém hřišti TJ Lokomotiva Borohrádek Uvnitř

Více

Dvě velké rekonstrukce

Dvě velké rekonstrukce Hláska zpravodaj statutárního města Opavy 11/2010 ČÍSLO 10 Dvě velké rekonstrukce Opravy Rybníčku a Tyršova stadionu Noc otevřených dveří Hláska nabídla lidem neobvyklou prohlídku Slezská magistrála Výstavba

Více

VOLBY DO ZASTUPITELSTEV OBCÍ

VOLBY DO ZASTUPITELSTEV OBCÍ Ročník 7 / 2014 Číslo 1 VOLBY DO ZASTUPITELSTEV OBCÍ se budou konat: v pátek 10.10.2010 od 14.00 do 22.00 hodin v sobotu 11.10.2010 od 8.00 do 14.00 hodin v zasedací místnosti OÚ. DEBATA S KANDIDÁTY v

Více

Jevíčský zpravodaj. Výroba čepelek v Jevíčku včera a dnes. Fotoaktuality ČERVENEC 2015. www.jevicko.cz. Měsíčník města Jevíčka

Jevíčský zpravodaj. Výroba čepelek v Jevíčku včera a dnes. Fotoaktuality ČERVENEC 2015. www.jevicko.cz. Měsíčník města Jevíčka se zprávami z Biskupic, Chornic a Jaroměřic Měsíčník města Jevíčka ČERVENEC 2015 Výroba čepelek v Jevíčku včera a dnes Co vlastně dnes víme o bývalém n. p. DIU Jevíčko, informace se dají vyhledat různými

Více

Kronika městské části Brno-Slatina

Kronika městské části Brno-Slatina Kronika městské části Brno-Slatina rok 2006 Obsah I. Hlavní události jubilejního roku 2006...4 1. Ve znamení 700. výročí od první autentické písemné zmínky o Slatině...4 2. Výstava Slatina kdysi a dnes...4

Více

Mistr Olbram Zoubek vyprávěl o sochách

Mistr Olbram Zoubek vyprávěl o sochách Zpravodaj Města Litomyšle 1 4. ledna 2008 Ročník XVIII. Mistr Olbram Zoubek vyprávěl o sochách Bezmála dvaaosmdesátiletý sochař Olbram Zoubek žije střídavě v Litomyšli a v Praze, kde pracuje ve svém ateliéru.

Více

www.tabor.cz informační zpravodaj pro občany města Tábora zdarma Volby do Zastupitelstva města Tábora se konají 20. a 21. října

www.tabor.cz informační zpravodaj pro občany města Tábora zdarma Volby do Zastupitelstva města Tábora se konají 20. a 21. října www.tabor.cz informační zpravodaj pro občany města Tábora zdarma Pro tento krátký úvodník jsem nevybral ani žádné hodnocení úspěšných zářijových Táborek, ani zamyšlení nad v říjnu očekávanými komunálními

Více

ZÁPIS DO KRONIKY MĚSTA KOPŘIVNICE

ZÁPIS DO KRONIKY MĚSTA KOPŘIVNICE ZÁPIS DO KRONIKY MĚSTA KOPŘIVNICE ZA ROK 1999 1. OBSAH I. ÚVOD 1. Obsah 2-3 2. Úvod 4 II. PRUBĚH ROKU 1. Kopřivnický kalendář 5-10 2. Počasí 10-13 III. OBYVATELSTVO 1. Všeobecné údaje 14 2. Demografické

Více

Novojicínský. Nejlepsí barmanka zije v Novém Jicíne ˇ ˇ ˇ ˇ. Unor 2009 Mesícník ˇ ˇ mesta ˇ

Novojicínský. Nejlepsí barmanka zije v Novém Jicíne ˇ ˇ ˇ ˇ. Unor 2009 Mesícník ˇ ˇ mesta ˇ Novojicínský ˇ Unor 2009 Mesícník ˇ ˇ mesta ˇ Nejlepsí barmanka zije v Novém Jicíne ˇ ˇ ˇ ˇ g Nový Jičín se pyšní nejlepší barmankou v zemi. Osmadvacetiletá Šárka Janová zvítězila v jihočeském Frymburku

Více

Číslo: 3 ročník: 36 8. března 2012 cena: 10 Kč

Číslo: 3 ročník: 36 8. března 2012 cena: 10 Kč Číslo: 3 ročník: 36 8. března 2012 cena: 10 Kč Město Benátky nad Jizerou se významně podílelo na uspořádání druhého ročníku Masopustu, v sobotu 11. února. V průvodu se sešlo velké množství masek, a to

Více

hlas loš tic JARO 2013 Hlas Loštic Foto: R. Opluštil

hlas loš tic JARO 2013 Hlas Loštic Foto: R. Opluštil hlas loš tic JARO 2013 Hlas Loštic JARO 2013 1 Foto: R. Opluštil JARO 2013 hlas loš tic Zprávy z radnice Vážení občané, v minulém vydání Hlasu Loštic jste byli informováni o snaze získat dotační prostředky

Více