ZAVRTEJTE SE DO NĚJ, ZAVRTÁ SE DO VÁS 9/2006. (kresba Kača Ludvíková) Škola. Téma čísla: ZÁKLAD ŠIVOTA Z

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ZAVRTEJTE SE DO NĚJ, ZAVRTÁ SE DO VÁS 9/2006. (kresba Kača Ludvíková) Škola. Téma čísla: ZÁKLAD ŠIVOTA Z"

Transkript

1 ZARTEJTE E DO NĚJ, ZARTÁ E DO Á 9/2006 Tém čsl: Škol ZÁKLAD ŠIOTA Z (kresb Kč Ludvková)

2 Nše škol Jk smi vte, škol je hodně důležitá. A proto se musme učit zjmvé věci tm budeme zskávt vce znlost. Budeme umět počtt, čst, psát ještě dlšch hodně věc. Když už jdete do třet třdy, tk už toho vte hodně moc. Já už umm dobře počtt, le třeb npřkld mi nejde psn, dělám hrubky někdy zpomenu i slovčko, le to se stne kždému. Jsem rád, že máme tkovou hodnou chytrou učitelku. Náš pn ředitel vel umec je hodný proto, že nám spln nše přán třeb jk slbil, že si budeme psát s dětmi s ciziny, tk to uděll. Hlvně učitel Dn je hodně srndovn, um skládt dobré psničky n vyjmenovná slov. Nše třd je oprvdu dobrá, někdy tm řvou (le i já), le jink je to tm dobré. Máme ve škole tky hodně jiných učitelů pomocnků. Mám jedno tjemstv jk jsem šel jednou do školy, tk jsem potkl jednoho kluk. Dvl jsem se n něho, le pořád jsem nemohl přijt n to, kdo to je. Z chvilku jsem věděl, že je to nějký žák ze edmikrásky. Z chvli jsem to zjistil, byl to Mtouš s žlutou kpuc. Hodně jsem spokojen, že máme tk dobrou školu edmikrásku, ředitele, učitelku třdu. Doufám, že v té nš škole bude kždý chtt se učit kmrádit se s dlšm živými orgnismy. (Adm Krup) e škole se učme, by jsme to měli v životě sndš. Učme se mtemtiku, český jzyk prvouku. Když neumte mtemtiku, tk nemůžete být prodvčem, protože by vás mohli obelht. A nebo češtin. No to by byl ostud! Ten dopis by nebyl dobře npsný. rvouk vám pomůže si vybrt, jkou práci chcete mt. A když se budu učit úřednkem nebo prodvčem, tk mám výhodu, protože prcovt mozkem je lehč než rukm. (Tond Hermn) Chodm do třet třdy. e škole se mi lb, protože tm jsou hodn učitelé protože tm mám hodně kmrádů. řestávky jsou velmi hlučné. Někdy jsou hlučné i hodiny. Z předmětů mám nejrdši výtvrnou výchovu. Kždý rok jezdme n školu v přrodě. ředminule jsme jeli n zimn školu v přrodě letos pojedeme n letn školu v přrodě. Školy v přrodě jsou dobré tm, že tm hrjeme různé hry chodme n výlety. Minule jsme jezdili n konch byli jsme n lnové dráze. Jsem zvědvá, co nás čeká letos. Jsem rád, že do této školy chodm. (Dork tiborová) Můj zážitek ze školy nen žádný. Jelikož Ondr K. řekl čslo13 já jsem hned zdrhl domů. Je to moje nešťstné čslo!!! (Filip Htlptk)

3 LAÁNÍ rvnho plveckého výcviku jsem se nezúčstnil kvůli ekzému. Dvl jsem se, jk děck plvou, šlo jim to. Byli rozděleni do skupin podle toho, jk plvou. prvn byli nejšikovnějš, druhá se nekonl, ve třet byli ti, co to trochu um ve čtvrté ti, co neum ni žábu. Jk se tk plve, vod střká do všech strn. Tk řkám: Tdy se nikdo neudrž n suchu! Tk jsem se nštvl sedl jsem si n zem pk n lvičku. otom měly děck volné plván. Holky šly dřv z bzénu, protože si dlouho suš vlsy. k se převlečeme jedeme společně utobusem zpátky n oběd do školy. I když jsem neplvl, tk to bylo super. Rdy: Moniko, vybublej pod vodou, bude se ti lp dýcht nebudeš tk zdýchná. Elišk plve s prsty od sebe, tm se brzd. (Aň obotková) ČEKÝ JAZYK Český jzyk mám kromě plván nejrdši, nejvc mě bv psn, někdy se mi podř docel hezky psát. Diktát nemám rád, protože je těžký. n učitele Dn mám si nejrdši, protože dělá při učen tké legrci celou třdu to rozesměje, uč nás v úterý čten. Dom hodně čtu, protože mě to bv, tké si do výkresů pšu, zrovn pšu knihu. n učitelk je moc hodná, hodně nás toho nučil, jmenuje se Rdk. lovn druhy mi pořád nejdou do hlvy, proto je moc nemám v oblibě. Jink mi ČJ docel dobře jde. (Mtouš Mynář) ANGLICKÝ JAZYK ngličtině si pouštme n přehrávči psničky řknky. Moje oblbená psničk je stopernjs (top Tht Noise - pozn. red.), vždycky si tu psničku pk překládáme do češtiny. Bv mě psát si slovčk, le učit se je, to mě nebv. A bv mě ještě psničk gut moning helou. Angličtin je pěkný těžký jzyk. (ojt šek) řestávk (kresb Elišk Bittnerová)

4 Rozvrh hodin YUČOÁNÍ ODLE NÁRHU ŽÁKŮ onděl zván n řprv ván Z d bě O zván Osplé robrán zván) (ze terý Ú snán U snut U d bě O robouzen Rozcvičk třed pn spn vrdš T d bě O spn vrdé T spn Nejtvrdš tvrtek Č pn spn vrdé T d bě O robouzen Zván átek snán U pn d bě O robouzen Zván (Bár etřčková) onděl jdel řen ovocem s pn n kákán trmpolnách co to, se j Oběd - nvřilo ráno se omlován učitelů Mlován Úterý jdel řen zeleninou se pn Bungee Jumping co to, se j Oběd - nvřilo ráno se omlován kluků Kreslen třed jdel řen msem s pn s kákán pdákem co to, se j Oběd - nvřilo ráno se omlován holek Angličtin Čtvrtek jdel řen ms bez pn Lukostřelb co to, se j Oběd - nvřilo ráno se n her Hrn počtči jzyk Ciz átek specilit řen různých zem) (z pn g rglidin co to, se j Oběd - nvřilo ráno se Házen okn odpdků z Informtik (áj rocházková) onděl k jzy Český Dokončen čten Mtemtik Drhocenné polben Tělesná výchov Odchov Ntálie mlékem olit Úterý Obrovské zděšen Bláznivé básněn roztok Šlený Hudebn výchov ýchov slušného dýchán Bláznivá smrdlvice Krvobskénjim třed lynulé mluven Anglický jzyk Bětuščin prsten Brmborový počtč oběd A n eruščin jzyk tvrtek Č k váne Rnn Bláznivé mluven brd Fildov Špnělsku po Informtik Nevhodné počtán Brmborový počtč Brmborový počtč átek Roztroušená zplihnin řitn Bláznivé názvy Neuvěřitelné mlskotán metel Metl Metlové porce s (Mrtin včin)

5 onděl třelb e trtegi e rojekc o ide terý Ú o ide k ýcvi třelb e trtegi třed k ýcvi třelb třelb řednášk tvrtek Č k ýcvi k ýcvi e rojekc átek orolezectv H letdl řzen imulce o ide (Honz Bittner) onděl ě ndn ecán K rncouzštin F ýtvrk Občnk terý Ú ě ndn Adrenlnové sporty Adrenlnové sporty ydýchán Kecán třed ě ndn ymýšlen blbost nec T f Zpě tvrtek Č ě ndn okusy učitelch n rncouzštin F Kecán k chozen ovinné mě) (mimo zubři átek ředáván ů iplom d e s ze to, z i vydrzel áci z y dn 4 T UČI ž ž ž (Dnč ilmjerová) onděl temtik M temtik M temtik M Mtemtik terý Ú k jzy Český Tělesná výchov Tělesná výchov Tělesná výchov (Filip Htlptk) onděl bčnk O bčnk O e sáz M D OBĚ terý Ú pn Lidové tnce tnce idové L hodin olná z peně isknut T D OBĚ třed pn odink R hodin olná e televiz ledován D OBĚ tvrtek Č ýtvrk kupován N D OBĚ átek pn řen ýtvrk ýtvrk D OBĚ (Aň velková) učitel Robert Konř (kresb Mtěj icek)

6 Rozhovory E ZAMĚTNANCI ŠKOLY ROZHOOR ALEM UMCEM, ŘEDITELEM ŠKOLY Jk dlouho jste n nš škole ředitelem? sekund. lus mnus nějký ten den. Ale jink jsem tdy byl 3 lét i coby učitel n I. stupni. Co v tělocviku nejrdši učte? Nejrději učm vždycky tu disciplnu, kterou zrovn spolu děláme. řiprvuji se n ni, dávám do toho svou energii zkušenosti snžm se, byste si z té rozmnitosti sportů nšli něco pro sebe. Tkže teď si zrovn s vámi užvám skok do výšky. Jink bych byl rád, kdyby jste si z těch hodin neodnesli jenom góly, body, sekundy velký svly, le tky smysl pro fér hru, umět vyhrávt i prohrávt použvt to, co se s námi učte, i z brnmi školy. Jké jste mvl známky? N zákldce spš jedničky. N gymplu už i dvojky, někdy i nějká t trojk se vloudil myslm, že děják, mtik fyzik. Ale před mturou jsem to odldil. N výšce to byly jedničky, dvojky zse sem tm trojk (le to je tm nejhorš známk!). Obecně n mně pltilo: mlý dvůr, velký bič. Já jsem se prostě neučil tk to pk nějk plynulo smo sebou nhoru dolů. Když jsem zbrl, tk to bylo dobrý. To plt dodnes. Jký sport vás nejvc bv? Mám rád pohodový běh v prku, výšlpy do vysokých hor, čerstvý pršn pod prknem, rozvlněnou řeku v kánoi, plván v moři vyrovnnou prtičku šchu. ROZHOOR ALEM EDLÁKEM, UČITELEM Jk dlouho učte? Jestli je dnes , tk to bude přibližně dnů, co jsem nstoupil n edmikrásku. Ale přesně si to nepmtuju. Zlob vás děck? A co dom? Mnželk nezlob? No jéje jk! Oboj řád jko blechy v kožichu :-). Jký jste bývl žák? Jké jste měl známky? Jestli se ptáš n to, zd jsem při vyučován vyrušovl, nepsl domác úkoly rozplkl třdnho učitele, tk přiznávám, že v tom jsem byl fkt tlentovný. A známky? Filtelie mě nikdy nebrl. Jste spokojený n nš škole? Do té doby, než mě Mtouš donutil vyplnit tento dotznk, no. Ztrcený kluk! Ztrcený dotznk! vel edlák (kresb erč Mrčková)

7 ROZHOOR JARDOU OLÁŠKEM, MANAŽEREM A UČITELEM Jké jste mvl známky? Docel průměrné, byl jsem fkt průměrný žák, žádný šprt. lstně nejhorš známky jsem měl n zákldn škole (si 2 trojky), pk už to bylo jenom lepš. Jk dlouho učte? Asi 3 nebo 4 roky. Když jsem přišel n edmikrásku, tk jsem neučil, to ž později. Co vás vc bv? Fotit nebo být n počtči? Určitě mě vc bv fotit, to je můj veliký konček. U počtče jsem třeb 10 hodin denně to už moc nemůže bvit. Ale je to normáln práce relit. Ale bv mě, když vás bv něco n počtči v informtice, když třeb Dnielk řekne: Dnes to bylo, pne učiteli, zábvné! Jste spokojený se zrovnánm tohoto textu (původnho dotznku - pozn. red.)? :-) Jsně, je to super. Chválm. Ld Doležlová (kresb Mrtin včin) Jroslv olášek (kresb Dnč ilmjerová) ROZHOOR LÍDOU DOLEŽALOOU, DRUŽINÁŘKOU,... Jk se máte? Jko v jedné psničce: Jednou jsi dole, jednou nhoře. Teď jsem někde uprostřed. Uč se vám v nš třdě dobře (4. třd - pozn. red.)? To zálež tké n vás. Některé hodiny jsou přjemné, jiné uzlobené. Co vás nejvc bv? Knžky, procházky, hry s dětmi, kreslen. Lb se vám v družině? Ano, dá se vyhrát si dosyt. A co nesnášte? Když někdo msto mluven křič hledá chyby jen n osttnch.

8 ROZHOOR JIRKOU KRAJČOU, UČITELEM Které děck vc zlob? Dom nebo ve třdě? Dom je jich méně. Lépe se to zvládá. Jk dlouho učte? Tento školn rok je můj třináctý. Jký předmět učte nejrdši? okud si můžu vybrt, tk to budou nejspš mtemtik vlstivěd. Jké jste mvl známky? Jedničky dvojky. Tk půl npůl. Máte dobré vzthy s všm brtrem? Řekl bych, že skvělé. Nevzpomnám si, že bychom se někdy poprli. Jko stršho jsem ho v lecčems koprovl, má velký podl n tom, že rád hrju n kytru, že rád kreslm td. ROZHOOR IOU ROCHÁZKOOU, UČITELKOU A ZÁT. ŘEDITELE Jste spokojená se svou třdou? Netoužm po 13 tichých, vzorně se učcch žáčcch. Je dobře, že je kždý jiný. N druhou strnu bych le u nich pár změn uvtl méně lenosti, nezájmu, lhn... Jk dlouho učte? Asi 9 let, sm se učm pořád... Zlob vás čsto děck? Ty dom nebo ty venku, ve škole? Oni se hlvně zlob mezi sebou. Mě zlob, když jsou lhostejn nebo nopk záměrně někomu ubližuj. Jké jste mvl známky? No, n ZDŠ smé 1, šlo to smo, ž n psn (drápl jsem drápu dodnes). Gymnázium i trojky (jzyky + jednou i fyzik) moc učen hlvně hodně zájmů mimo školu. N vysoké jsem studovl, co mě zjmá, tkže v pohodě. Co vás bv? Mtemtik nebo fyzik? Bv mě stršně moc věc, jsem totiž zvědvá. Z mtiky bstrktnějš věci teď třeb jej historie. N vyučován je lepš fyzik, jsou to věci kolem nás pořád se zjišťuj nové informce. Mými fvority jsou pk vesmr, zvuk, světlo. ROZHOOR LÍBOU JUŘICOOU, UKLÍZEČKOU Iv rocházková (kresb Elišk Bittnerová) Jk dlouho prcujete v tomto oboru? 10 let. Která třd dělá největš nepořádek?... Nemáte toho uklzen dost? Občs. Uklzte si i dom nebo to dělá někdo jiný? Uklzm i dom. Co z uklzen vás nejvc bv? Když jsou všichni kolem s mou prc spokojeni.

9 (kresb Filip Htlptk) TO JE ŽIOT! Litertur Dobrý den, chtěl bych se vám předstvit. Já jsem tbule. Tbule? che! Já nejsem jen tk obyčejná tbule! Já jsem školn sedmácká hlvn tbule. Nejdřv vám povm, kde se ncházm. Jk už jsem řekl, stojm v sedmé třdě nproti lvicm. Což o to, třd je to pěkná. Nde mnou je promtc plátno, přede mnou lvice vzdu lež knihovn. edle mě vis ještě jiné tbule, le n nich jsou nlepené nějké ppry. To je toho! Dět je v mé třdě dost. Jsou vcelku hodné, le když se rozežerou, řvou jko pviáni dělj bugr. Tky tu rozhážou pprky pk je to tu jko v chlvku. Ale učitel zvel děck je mus uklidit. Když už jsem nkousl ty učitele, něco vám o nich povm. Kždou hodinu má jiný učitel nebo učitelk. Jsou docel hodn, le většin jich má škrbopis jko kočk. Ještěže existuje služb! Ovšem zálež n tom, kdo má službu. Někdo si dá s mým umývánm záležet, to jsem pk krásná! Ale jin těch je většin moje umýván odbudou. Jsem potom špinvá jko prse! Možná si myslte, jký jsem chudák, le jsem nštěst tolerntn, už jsem si n ty hrůzy zvykl. ice děck dělj rchot, le když zčne vkend nebo ještě hůř prázdniny, je tu nud nezvyklé ticho. No, spoň mám čs n léčen mých bolvých, skoro už nhluchlých uš. (erč Mrčková)

10 øedpokldy k povolán CO MUÍM UMĚT, ABYCH BYL... Bnkéř by měl umět:» ngličtinu, němčinu prostě ciz jzyky» vydávt penze, by měl penze» potom při odchodu domů nťukt kód (Filip Htlptk) n učitelk mtemtiky by mohl umět češtinu (Andrejk orubová) opelář» tělocvik by měl umět kždý, kdo má fyzické povolán, tkže i popelář» potom by měl být i zručný jen málo, le jo, by uměl zcházet s popelnicemi Účetn by měl umět» jzyky zejmén AJ, F, špnělštinu» tké mtemtiku» češtinu (Honz Bittner) edouc stvby» měl by umět dobře mtemtiku, tké fyziku Myslivec» měl by umět vlstivědu přrodopis, zeměpis Lesn správ» měl by umět dobře mtemtiku, vlstivědu tělocvik, by dohonil pytlák (Mtouš Chuděj) Učitel(k) by měl umět dobře» český jzyk, mtemtiku, prvouku (přrodovědu), hudebn výchovu, vlstivědu, výtvrnou výchovu, prcovn činnost, geometrii Architekt» by měl umět strštně dobře geometrii» dobře mtemtiku, ngličtinu informtiku

11 Zednk» by měl mt silné ruce» umět celkem dobře tělocvik Obchodnk» by měl umět mtemtiku, ngličtinu» neuškodil by mu zeměpis. Letec» by měl umět zeměpis ngličtinu Mlř» by měl mt hezkou fntzii» měl by umět výtvrnou výchovu prcovn činnost Učetn nebo sekretářk by měl umět dobře» český jzyk, mtemtiku informtiku rávnk by měl dobře umět český jzyk, dějepis, zeměpis, občnskou výchovu (Honz Žnt) rezident: všechny předměty Učitel: všechny předměty Doktor nebo veterinář: přrodopis, chemie Dělnk: tělocvik Zpěvák: hudebk Frář: hudebk nebo i češtin řekldč: jzyky Misionář: ngličtin, zeměpis, tělocvik rogrmátor: informtik ědec: dějepis, chemie, fyzik, mtemtik olitik: češtin, občnk Zhrdnk: výtvrk, prcovk, tělocvik pisovtel: češtin Cirkusák: tělocvik Fyzik: fyzik Chemik: chemie Češtinář: češtin Mtemtik: mtemtik Jzykovědec: jzyky Atlet: tělocvik Hudebnk: hudebk ýtvrnk: výtvrk prcovk rcovnk: tělocvik prcovk oják: tělocvik, mtemtik, zeměpis, jzyky sychitr: rodink, občnk, přrodopis, chemie učitel Ldislv Krjč (kresb Elišk Bittnerová) (erč Mrčková)

12 øestávk HOLKY A KLUCI JOU TAKOÍ AKTINÍ... (Adm Krup) NAŠE ŘETÁKY Když zzvon pn učitelk ukonč hodinu, vyběhneme z lvic jdeme n koberec. No jednou jsme s Admem Krupou vyběhli z lvice hned, jk zzvonilo tk jsme dostli poznámku. U nás ve třdě je obvykle hlučno, hrjeme šlpák, jenže né tk ledjkého my totiž u něho stršně řveme pk se nemáme čemu divit, že z toho pn učitelce jde hlv kolem dá nám poznámku. BUM! Jenomže druhý den je to tu zs dlš poznámk BUM dlš. A když nejsme n koberci, tk jsme n chodbě hrjeme tm turbo kuličku. Málokdo je o přestávce v klidu, le třeb já, ojt K. Kryštof si někdy kreslme. ojt Krjč vymyslel nový vynález n klkulčce dá se mčká se pořád = jde to od 1 ž klidně do miliónu. Tk uspořádáme soutěž, kdo vyťuká nejvc čsel, než zzvon. (Mtouš Mynář) (kresb Kč Ludvková) ŘETÁKY NAŠÍ TŘÍDĚ Když skonč vyučován, jsme všichni rádi hned se hrneme n koberec. N koberci si hrjeme hry, třeb slepou bábu osttn nše vymyšlené hry. Málokdo přestávky tráv v klidu. Je tu o přestávce tkový hluk, že pn učitelk se nemůže v klidu s někým domluvit tk nás mus okřiknout. k si hrjeme dál vůbec nám nevd, že pn učitelk tdy někoho má nebo s někým telefonuje. Tky si musm nchystt věci n hodinu, protože když si je nenchystám, tk máme poznámku do žákovské. Když konč přestávk zčná zvonit, tk rychle běžme do lvic. k zs máme hodinu. Z hodin mám nejrdši hodinu mtiky, v té počtáme někdy máme geometrii tu mám rád, protože tm děláme s kružtkem prvtkem. Někdy tky počtáme složité slovn úlohy. Ty mám tky rád, protože jim většinou přicházm n kloub. (Aničk Křištofová) JAK JEM E ZRANIL E ŠKOLE e čtvrté třdě jsem si rozbil hlvu o puk hokejku Michl. Já si moc nepmtuji. e třet třdě jsem si rozbil zuby vm, že to hodně bolelo. (Mtouš Chuděj)

13 NAŠE ŘETÁKY e třet třdě je o přestávkách hlučno. Kluci se perou nebo dělj trktor n chodbě, le někteř jsou v klidu. Holky běhj po koberci pišt přitom, zse se le njde někdo, kdo prožvá přestávku v klidu. Dnes si děck hrály n klkulčce. Ale většinou je tu rámus, hlvně, když tu nen učitel či učitelk. Běháme po koberci honme se. Někdy se objev ndávky problémy. Ale vše se hned vyřeš. Jsme jedn prt to se mi lb. řestávky po výtvrce jsou klidnějš, protože něco dokončujeme. O přestávkách se mže tbule. ždy mže služb pokud nezsp. rostě o přestávkách dělám cokoli. (Aničk obotková) (kresb erč Mrčková) ŘETÁKY U nás ve 3. třdě je o přestávkách hodně hlučno. Holky hrj třeb různé hry, npřkld slepou bábu, ovečky pojďte domů dlš. Kluci hrjou spš turbo kuličku někdy se kluci přidj k slepé bábě holky zs k turbo kuličce. Kluci si spš rději kresl. Kluci se někdy perou. Někdy je tkový hluk, že jdu pryč někdy jsou tiché, ž to nedělá dobře. Někdy jsme jko urgán nebo jiné světové pohromy. Ale jink jsou dobré. (Kryštof Coufl)

14 Mrtin vèin Z TORBY ŽÁKA EDMIKRÁKY MŮŽE ZA TO MYŠKA komoře běhl šedivá myšk. šude strkl svůj nenechvý rypáček. Až uctil vůni mlék. To hledl mlsný jzýček. Myšičk běhl po vůni, běžel, ž nšl hliněný hrnec. yšplhl se n okrj hrnce tm j uklouzl nožičk cák! myšk spdl do mlék. Neuměl plvt utopil se. N poličce visel svzek cibule. Když cibule viděl, že myšk spdl do mlék utopil se, dl se do pláče. Okno vidělo cibuli plkt ptlo se: - Cibule, proč pláčeš? - Nše kmrádk, milá myšk, v mlčku se utopil já nd n pláču, řekl cibule. - Ty pláčeš já se vysypu, řeklo okno vysyplo se do dvor. Uviděl to větrnk ptá se: - Okno, proč ses vysyplo? - Nše kmrádk milá v mlčku se utopil. Cibule nd n pláče já jsem se vysyplo, řeklo okno. - Když ty ses vysyplo, já uletm n střechu, povdá větrnk. N komně seděl čáp ptl se: - ětrnku, větrnku, proč jsi uletěl? - Nše kmrádk milá v mlčku se nám utopil. Cibule nd n pláče, okno se vysyplo já uletěl, řekl větrnk. - Když ty jsi uletěl, já si zlomm zobák, řekl čáp ulomil si zobák! Ten spdl do zhrdy zhrd se ptá: - Čápe, proč sis ulomil zobák? - Nše kmrádk milá v mlčku se nám utopil. Cibule nd n pláče, okno se vysyplo, větrnk uletěl já jsem si zlomil zobák, povdá čáp. - Když ty sis zlomil zobák, já zvdnu, řekl zhrd zvdl. Uviděl to oblk ptj se: - Zhrdo, zhrdo. roč jsi zvdl? roč jsi zvdl? roč ses tk škredě poznmenl? roč jsi tk vyschlá? roč? roč? - Nše kmrádk milá v mlčku se nám utopil. Cibule nd n pláče, okno se vysyplo, větrnk uletěl. Čáp si zlomil zobák. A já jsem zvdl! prvil zhrd. - Když ty jsi zvdl, my se rozplyneme! řekl oblk rozplynul se v déšť, který se snesl n hory. Hory se ptj: - Oblk, proč jste se rozplynul? - Nše kmrádk milá v mlčku se nám utopil. Cibule nd n pláče, okno se vysyplo, větrnk uletěl, čáp si zlomil zobák, zhrd zvdl my jsme se rozplynul! prvil oblk. - Když vy jste se rozplynul, my spdneme! řekly hory spdly do údol! Uviděl to jelen ptá se: - Hory, proč jste spdly? - Nše kmrádk milá v mlčku se nám utopil. Cibule nd n pláče, okno se vysyplo, větrnk uletěl, čáp si zlomil zobák, zhrd zvdl, oblk se rozplynul my jsme spdly, řkly hory. - Když vy jste spdly, já si sedřu prohy, řekl jelen sedřel si prohy o rouben studánky.

15 - Jelene, proč sis sedřel prohy? ptl se studánk. - Nše kmrádk milá v mlčku se nám utopil. Cibule nd n pláče, okno se vysyplo, větrnk uletěl, čáp si zlomil zobák, zhrd zvdl, oblk se rozplynul, hory spdly já jsem si sedřel prohy! řekl jelen. - Když ty sis sedřel prohy, já se zklm, prv studánk. Ke studánce přišl vl pro vodu. - tudánko, studánko, proč ses mi zklil? ptl se vl. - Nše kmrádk milá v mlčku se nám utopil! Cibule nd n pláče, okno se vysyplo, větrnk uletěl, čáp si zlomil zobák, zhrd zvdl, oblk se rozplynul, hory spdly, jelen si sedřel prohy já jsem se zklil! odpověděl studánk. - Když ty ses zklil, já si obléknu smutečn šty, řekl dvk šl domů oblékl si smutečn šty. - roč máš n sobě smutečn šty? zeptl se dvky hospodář. - Nše kmrádk milá v mlčku se nám utopil. Cibule nd n pláče, okno se vysyplo, větrnk uletěl, čáp si zlomil zobák, zhrd zvdl, oblk se rozplynul, hory spdly, jelen si sedřel prohy, studánk se zklil já si oblékl smutečn šty! odpověděl dvk. - Když ty sis oblékl smutečn šty, já okovám smutečn koně! řekl hospodář šel okovt smutečnho koně. - roč kováš smutečnho koně? zeptl se oheň v peci. - Nše kmrádk milá v mlčku se nám utopil. Cibule nd n pláče, okno se vysyplo, větrnk uletěl, čáp si zlomil zobák, zhrd zvdl, oblk se rozplynul, hory spdly, jelen si sedřel prohy, studánk se zklil, dvk si oblékl smutečn šty já kovám smutečnho koně! prvil hospodář. - Když ty kováš smutečnho koně, já vyletm z pece! řekl oheň vyletěl z pece! Co bylo teď? To jistě uhodnete! Hospodář shořel, koně shořeli, dvk shořel, shořel zhrádk, shořel dům, shořel čáp, shořel větrnk. hořel cibule i utopená myšk! Docel všecko shořelo. A je to! HRA NA ŘEKÁČKU Ale to byl blý jeden pán ten si řkl básničku: T moje žen jednou chod tm pk sem jděte n to ven. ymčká si citrónovou šťávu pije ji po právu. Už se chystá vzt si džus, ále, řekne si hned, dám si třeb med. Lpe po medu, hndrkuje, zd proskkuje. Med vědm vlstn, skomrvý střec s n. Ale n stoličce je tky med. A on po něm lpe hned. Tu si náhle vzpomněl, že je dnesk neděl že se nic nedělá. Ale chuť ji přemáhá, zskt si med chce nprosto jistě stoprocentně. Nstl okmžik velké chutě, med n ni působ chutně. I chňpne po medu udělá si pohodu. Med ji stéká po brdě, le on je v pohodě." A to máte vše, co vm.

16 HERLOCK HOLME (Mrtinov práce z hodin literárn výchovy) opis: ysoká, útlá postv. ro svou šthlost se postv herlock Holmese jev jko ještě vyšš. Jeho oči jsou jko dvě pichlvá propdlá mst n obličeji, který si s žádným jiným prostě nemůžete změnit. A snd nikdo n světě nemá tk křiklvý rys n své osobité tváři vystouplý orl nos. Jeho výjimečnou postvu okršluje ještě dýmk. Bez té jsem ho si v životě nesptřil. Jeho prsty dlně jsou vždy potřsněny nějkými chemikáliemi. těmi se snd pokždé setkává ve své prcovně. Má to le jeden následek: kontkt s kůž n rukou způsobuje ovšem jej rozprskáván! Chrkteristik: Je to tichý zvědvý chlpk. zdělán má předevšm oboru chemického. roto tké má vyhrzenou prcovnu, ve které provád své experimenty. Mchá chemikálie pokouš se z nich vydolovt nové látky. Ty potřebuje pro zvláštn účely. Npřkld jednou objevil sloučeninu, která pomůže spolehlivě rozpoznt i z mlého množstv zschlé látky, jde-li o krev nebo o jinou věc, třeb o zschlou skvrnu jhodového nápoje (t je velice, velice podobná skvrně krve člověk ji bez pomocných nástrojů ke správné identifikci látek, ze kterých se skládá, prostě nemá šnci rozpoznt). Když má Holmes deprese či jiné neblhé stvy, občs dost tvrdě propdá opiu. otom s nm nen žádná řeč. Uzvrá se do své prcovny tm si konzumci opi okořen ještě tbákem. Ale když má dobrou náldu, zhrje vám n housle tk mistrně, že to široko dleko kolem něj nikdo jiný nesvede tk ldně dobře. Tké je třeb zmnit, že přtelem herlock Holmese je doktor Wtson. řestávk (kresb Mrtin včin)

17 AN JIŘÍ KOZDERKA, OERNÍ ĚEC (rozhovor z projektu řběhy dvou generc setkán žáků školy se seniory) Dobré dopoledne, pne Kozderko, rád bych ám položil několik otázek. Ano, hezky se posďte Mohl bych vědět, kdy jste se nrodil? mozřejmě. sl se rok 1915, když jsem se nrodil jko čtvrtý, nejmldš brtr. Jste opern pěvec. Kde kdy jste zčl studovt? Divdlu jsem se zčl věnovt v roce Nebyl to le moc vhodná dob. Jký názor měl n tuto věc vše rodin? Názor? Moji dv brtři tky studovli n konzervtoři, kždý z nás byl le n jiném oboru. I moje neteř, Lďk Kozderková, se věnovl zpván, dokonce zpvl v televizi. Jen můj třet brtr je inženýr. Když už se bvme o rodině, jste žentý? Ženu jsem měl, již le nemám. Odstěhovl jsem se kvůli n sem do Rožnov. Byl vyučená prodvčk, prcovl v rožnovské drogerii. Tm jsem se s n seznámil, když jsem tu byl n zájezdu se svými kolegy. Bohužel už mi umřel, proto jsem odešel n tento penzion. (n Kozderk vythuje z tšky fotogrfii.) Máme dvě dcery (ukzuje při vyprávěn n snmek). odvejte, tto vyšš - le mldš! žije ve Frncii, v yrenejch. A tto druhá, strš, je v řerově. Zjmlo by mě, pne Kozderko, co jste děll ve svém dětstv? ovězte mi něco o šich končcch (kromě zpěvu). No, měl jsem rád bruslen. Tkový běžný klukovský sport n zimu, bruslen po zmrzlé hldině rybnk. Co škol? Chodil jste třeb někdy tjně z školu? Ne, to oprvdu nikdy. Já jsem se nikdy moc neflákl. Byl jste tedy vzorný školák? Dlo by se to i tkto řci. Co tm myslte? No, nebyl jsem vždy moc upřmný. Ale teď to řeknu, jk to ctm: tdy v penzionu je bbinec. rcuj tu většinou jen ženy, chlpi nedělj nic. A y prcujete? Já prcuji. roszuji mněn, že když se něco dělá, mus se to dělt pořádně. Když se svými kolegy secvičujeme divdlo, neděláme nic než to. Tk by to podle mě mělo být se všemi činnostmi. Osttně, n pásku mám jedno své zpván nhrné, musm korát njt kzeťáček kzetu Ale nemohu to njt! Kde to si bude? Ačkoliv pn Kozderk prohrbl celou svou tšku, přehrávč ni kzetu, kterou si pro nás nchystl, bohužel nenlezl. rohledli jsme celý jeho pokoj, le jko by se po nich zem slehl. Nic se nedlo dělt, rozhovor musel být ukončen. n Kozderk nám tedy lespoň n závěr sám zzpvl už byl nejvyšš čs poděkovt z rozhovor rozloučit se. (připrvil Mrtin včin)

18 Škol snù Kresby: erč Mrčková (vlevo nhoře) Honz Bittner (vlevo dole) Aň velková (vprvo nhoře) Aleš Geppert (vprvo dole)

19

20 yjmenovná slov ŘÍBĚHY, NICHŽ JE OUŽITO CO NEJÍCE YJMENOANÝCH LO Byl jednou jeden pán, který se jmenovl Zbyněk Kopyto. Bydlel v řibyslvi chovl dobytek kobylu, býky, netopýry, slepýše, hlemýždě, myši hmyz. ěstovl byliny pelyněk, pýr dmýchvku obyčejnou. Zbyněk byl lysý, hlv se mu třpytil blýskl. Měl jenom jedno lýtko proto potřebovl jenom jednu lyži. Měl modrý pysk čsto kvůli tomu vzlykl. N spn nosil plyšový pytel, by neplýtvl penězi z drhé pyžmo. Jednou se nchomýtnul u bourčky. Auto dostlo smyk n pylu, porzilo obyvtele pn Bystrého spdlo do řeky. Řidič polykl vodu v duchu si řkl: Aspoň se večer nemusm mýt. Auto ztm plynulo do Litomyšli, kde nrzilo do mlýnského kol. Zbyněk šel zpátky do bytu cestou klopýtl. Myslel si, že nespdne, le mýlil se spdl. ice si nbil nos, le do přbytku došel. Zzvonil zvonec pn Kopyt i přběhu je konec. (ojt Krjč) Byl jsem u bbičky. Bbičk má v přbytku strý nábytek obyčejné nádob, které pomáhám umývt. Když uklidme, sedneme si n plyšovou pohovku. Mýlil jsem se, když jsem si myslel, že se blýská. Bál jsem se vzlykl. (Kmč Krupová) Myslm, že se nebudu mýlit, když řeknu, že lidé v přbytcch chovj dobytek, býky, kobyly, krm je bylinmi, le n mýtinách v lese bydl ve svých přbytcch netopýři, myši, hlemýždi, slepýši tké hmyz, který opyluje byliny, jin obyvtelé, kteř si hledj potrvu smi i když je bouře blýská se. (Monik Holá) yšný slepýš Zbyněk měl chuť n pelyněk. Šel n mýtinu vzl pýr msto pelyňku měl sýr. tl se hlemýždě: Kde je sysel? řed chvilkou prokousl tmten pytel. řibyl tm kobyl sysl z pytle dobyl. Čepýřil se sysel že nedožvýkl pytel. Zšli rovnou k netopýru že mj dom hodně pýru. ýskli n něj: ýr! Netopýr si vzl sýr. Rozžvýkl ho v pysku vzl si n to myšku. řilétlo tm chmýř myš se teďk pýř. (Tond Hermn)

21 Jdelnèek 5. tødy Až z několik let skonč nše školn docházk, rozhodli jsme se, že se se školnmi pomůckmi jednou provždy vypořádáme snme je. Ne njednou, le po troškách. Třeb tkto: ONDĚLÍ: ndně vejce v pouzdře, toust z vlstivědy, hořčice Oběd ndvný český jzyk s kroketmi ečeře pstelky s kečupem, strouhný sýr, strouhátko ÚTERÝ: ndně gum s nutelou Oběd vývr z kružtk, sekná z ngličtiny, brmbor ečeře čtnk s vejci, čj z flétny TŘEDA: ndně koktejl z vlstivědy, rohlk v pytlku n ppuče Oběd tužko-gumo-zelo ečeře ndvný slovnk ngličtiny, rýže ČTRTEK: ndně lvnce z ppuč s mrmeládou Oběd vlstivěd s ttrskou omáčkou, pečená krtičk n oběd ečeře tělocvičný úbor s tuňákem, nůžková kše Mozek zšák ÁTEK: ndně rozmixovná ngličtin, prvtko s medem Oběd smžená houb n tbuli, hrnolky ečeře ktovk s chlebem vječinou OBOTA: ndně strouhný rozvrh hodin, chléb, ppučová pomzánk Oběd přrodověd s koprovou omáčkou, prvtkový kompot ečeře inkoustový koláč + šťáv z denčku NEDĚLE: ndně rohlk s uchem školn tšky Oběd mtemtik v těstčku, vlstivědné buchty ečeře volské oko z pouzdr, náprv s hermelnem (kresby Andrejk orubová, Elišk Bittnerová)

22 ortréty ètvršákù t NAKRELIL ŠTĚÁN KYŠÁK

23 Litertur MARTIN AČINA / BÁL O zimě prostor venku hustý velmi je sněhem zářiv pro všechny mlolidské nděje. Tělo vločky mlé plchosti věc je smo sndno nen teď vod tdy je. Jimi venkov zimn v mse tvořen je. Bez nich zim nev, co sm on je. Záškolácká děck se sněhem si rci hrál, dováděl, skotčil sm ze sebe se bál sm sebe se obávl. I já z nich se obávl když vyjdu ze školy, tk sptřm ten bál. e sněhu bál tento se koná tnce z něj vycház. Jk bál tento někdo obejde hned mu vše docház! n sněhu sněhovce i tnč, ne jen oni. Oni je čruj, vesel se z nich. zpupnost jejich z nich obráb onen snh. Ty koule to smý jen jest snh. nh nic jiného než snh. něhová zábv bálu to je. Zl i vzpupn návnd to všechny je povzbuzuje! Krmbol se sněhem doprovázej celý tento bál. Bál den kždý se sněhem je to proto, že vtr bál s brvou sněhoble-sněhovou do krjiny záškoln nvál to celý je tento bál. učitel Ivn Grzin (kresb erč Mrčková) učitelk Joln obotková (kresb Dniel ilmjerová) učitel Dn tibor (kresb erč Mrčková)

24 ČEROTOČ / ČÍLO 9 čsopis žáků ZŠ edmikrásk v Rožnově pod Rdhoštěm Redkce (2006/2007) Mrtin včin (8. třd) erč Mrčková (8. třd) Mtouš Chuděj (8. třd) Kčk Ludvková (7. třd) Honz Bittner (6. třd) Filip Htlptk (6. třd) Terk idecká (6. třd) Štěpán Kyšák (4. třd) Elišk Bittnerová (4. třd) Honz Žnt (4. třd) Andrejk orubová (4. třd) trik odhrázský (4. třd) Ldislv Krjč (uč. muč.) Tisk MIGER - lšská fbrik n reklmu Fotogrfie redktorů Červotoče

GRAFY SOUVĚTÍ. AUTOR Mgr. Jana Pikalová. OČEKÁVANÝ VÝSTUP procvičování souvětí a jejich grafických znázornění

GRAFY SOUVĚTÍ. AUTOR Mgr. Jana Pikalová. OČEKÁVANÝ VÝSTUP procvičování souvětí a jejich grafických znázornění GRAFY SOUVĚTÍ AUTOR Mgr. Jn Piklová OČEKÁVANÝ VÝSTUP procvičování souvětí jejich grfických znázornění FORMA VZDĚLÁVACÍHO MATERIÁLU prcovní list pro žák POMŮCKY ppír kopírk OBSAH 1. Prcovní list s grfy

Více

Stavební firma. Díky nám si postavíte svůj svět. 1.D Klára Koldovská Šárka Baronová Lucie Pancová My Anh Bui

Stavební firma. Díky nám si postavíte svůj svět. 1.D Klára Koldovská Šárka Baronová Lucie Pancová My Anh Bui Stvební firm Díky nám si postvíte svůj svět. 1.D Klár Koldovská Šárk Bronová Lucie Pncová My Anh Bui Obsh 1) Úvod 2) Přesvědčení bnky 3) Obchodní jméno, chrkteristik zákzník, propgce 4) Seznm mjetku 5)

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS VŠÍMÁLEK ZNÁTE SE NAVZÁJEM? KOMIKS OŽIVLÉ POMŮCKY. ZŠ a MŠ Osvětimany. Co chválí a co kárá? Co nás baví? Jaké jsou naše koníčky?

ŠKOLNÍ ČASOPIS VŠÍMÁLEK ZNÁTE SE NAVZÁJEM? KOMIKS OŽIVLÉ POMŮCKY. ZŠ a MŠ Osvětimany. Co chválí a co kárá? Co nás baví? Jaké jsou naše koníčky? ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ MŠ Osvětimny Jro 2013 VŠÍMÁLEK Co chválí co kárá? ZNÁTE SE NAVZÁJEM? Co nás bví? Jké jsou nše koníčky? KOMIKS Co je to vlstně komiks? Ukázk tvorby žáků 8. třídy. OŽIVLÉ POMŮCKY Co stne,

Více

Duha. časopis žáků ZŠ Huštěnovice

Duha. časopis žáků ZŠ Huštěnovice Duha časopis žáků ZŠ Huštěnovice První číslo Podzim 2013 Obsah: 1. Slovo úvodem 2. Krátká historie školy 3. Jaké byly školy dříve? 4. Co děláme ve škole 5. Paní učitelka 6. Básničky o škole Milí čtenáři,

Více

Náš zpravodaj Květen 2015

Náš zpravodaj Květen 2015 Květen 2015 5. a poslední vydání Poslední úvodní slovo Nastal květen, ten básní proslulý máj a zároveň lásky čas... A my vám s malou lítostí na srdci oznamujeme, že vydání, které si právě pročítáte, je

Více

Janička Kaftanová a Kája Wagnerová přistoupily o prázdninách k prvnímu přijímání.

Janička Kaftanová a Kája Wagnerová přistoupily o prázdninách k prvnímu přijímání. Já ve prázdninách jsem byl v Gerniku n táboře, jsme tm hráli hodně hrách jsme se vozili n lnovce. N lnovce jsme se dávli jen dvkrát, to bylo moc hezký, jsme hledli pokld poslední den jsme zpívli večer

Více

2.9.11 Logaritmus. Předpoklady: 2909

2.9.11 Logaritmus. Předpoklady: 2909 .9. Logritmus Předpokld: 909 Pedgogická poznámk: Následující příkld vždují tk jeden půl vučovcí hodin. V přípdě potřeb všk stčí dojít k příkldu 6 zbtek jen ukázt, což se dá z jednu hodinu stihnout (nedoporučuji).

Více

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČTĚTE NÁS!! Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři a my vám odhalíme další literární a výtvarné

Více

Vonásek k tabuli Milan Kocmánek & Leopold Králík

Vonásek k tabuli Milan Kocmánek & Leopold Králík 16 TÝDENÍK ZVLÁŠTNÍ VYDÁNÍ PROSINEC 2007 S šipkovanou se jděte vycpat, pane učiteli, my dneska hrajeme radši šikanovanou! To už je tenhle měsíc třetí poznámka. Tady asi pomůže jedině pořádný výprask. Kde

Více

B: Úterý POLÉVKA: II.večeře D:9 A: B: Středa POLÉVKA: II.večeře D:9 A: B: Čtvrtek POLÉVKA: II.večeře D:9 A:

B: Úterý POLÉVKA: II.večeře D:9 A: B: Středa POLÉVKA: II.večeře D:9 A: B: Čtvrtek POLÉVKA: II.večeře D:9 A: DOMOV PRO SENIORY Srpen U Barborky 1 - Rožďalovice 1.8. - 3.8. 2014 JÍDELNÍ LÍSTEK Snídaně Přesnídávka Oběd Svačina Večeře II.večeře Pondělí POLÉVK II.večeře D:9 Úterý POLÉVK II.večeře D:9 Středa POLÉVK

Více

Mgr. Dana Walterová. Pracovní list. interaktivita. 9-11 let (3. - 5.ročník)

Mgr. Dana Walterová. Pracovní list. interaktivita. 9-11 let (3. - 5.ročník) VY_ 32_INOVACE_10 Anotace Materiál obsahuje pracovní list, na kterém žáci doplňují i, í, y, ý, postupně ve vyjmenovaných a příbuzných slovech po B, L, M a pak v souhrnném cviření Autor Mgr. Dana Walterová

Více

Základní poznatky z matematiky

Základní poznatky z matematiky Zákldní pozntky z mtemtiky Obsh. Zákldní pozntky z mtemtiky.... Číselné obory..... Celá čísl..... Reálná čísl.... Odmocniny.... Mocniny... 5.. Mocniny se zákldem 0... 5.. Mocniny s přirozeným mocnitelem...

Více

PŘEDSTAVENÍ APLIKACE SMARTSELLING

PŘEDSTAVENÍ APLIKACE SMARTSELLING PŘEDSTAVENÍ APLIKACE SMARTSELLING CO JE TO SMARTSELLING SmartSelling je první kompletní nástroj n[ českém [ slovenském trhu, který pod jednou střechou spojuje všechny nezbytné nástroje moderního online

Více

SEMINÁŘ I Teorie absolutních a komparativních výhod

SEMINÁŘ I Teorie absolutních a komparativních výhod PODKLDY K SEMINÁŘŮM ŘEŠENÉ PŘÍKLDY SEMINÁŘ I eorie bsolutních komprtivních výhod Zákldní principy teorie komprtivních výhod eorie komprtivních výhod ve své klsické podobě odvozuje motivci k obchodu z rozdílných

Více

DOTAZNÍK PRO KLIENTY SOCIÁLNÍCH SLUŽEB ČESKÁ ZPRÁVA

DOTAZNÍK PRO KLIENTY SOCIÁLNÍCH SLUŽEB ČESKÁ ZPRÁVA Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec Česká 1175, 377 01 Jindřichův Hradec II, IČO 750 111 91, ČSOB 220196017/0300 SOCIÁLNÍ SLUŽBY ČESKÁ Česká 1175, 377 01 Jindřichův Hradec II, Česká republika DOTAZNÍK

Více

Cesta za povoláním... rok 2015

Cesta za povoláním... rok 2015 Cest z povoláním... rok 0 Dobrá rozhodnutí znmenjí správný výsledek NEPA S.R.O., AUTORIZOVANÝ DISTRIBUTOR SHARP PURKYŇOVA, 00 BRNO, TEL.: +0-0,, FAX: +0-0 NEPA PRAHA, REVOLUČNÍ, HOVORČOVICE, 0 MĚŠICE U

Více

APLIKACE METODY RIPRAN V SOFTWAROVÉM INŽENÝRSTVÍ

APLIKACE METODY RIPRAN V SOFTWAROVÉM INŽENÝRSTVÍ APLIKACE METODY RIPRAN V SOFTWAROVÉM INŽENÝRSTVÍ Brnislv Lcko VUT v Brně, Fkult strojního inženýrství, Ústv utomtizce informtiky, Technická 2, 616 69 Brno, lcko@ui.fme.vutbr.cz Abstrkt Příspěvek podává

Více

10. Nebezpečné dotykové napětí a zásady volby ochran proti němu, ochrana živých částí.

10. Nebezpečné dotykové napětí a zásady volby ochran proti němu, ochrana živých částí. 10. Nebezpečné dotykové npětí zásdy volby ochrn proti němu, ochrn živých částí. Z hledisk ochrny před nebezpečným npětím rozeznáváme živé neživé části elektrického zřízení. Živá část je pod npětím i v

Více

DOTAZNÍK. (Stav k 31. březnu v 24 hodin) KRUH SČÍTANIA OBYVATELSTVÍ BYTŮ. Datum narozeni. ženatý/vdaná. vdovec/vdova. rozvedený/rozvedená

DOTAZNÍK. (Stav k 31. březnu v 24 hodin) KRUH SČÍTANIA OBYVATELSTVÍ BYTŮ. Datum narozeni. ženatý/vdaná. vdovec/vdova. rozvedený/rozvedená CHORVÁTSKA REPUBLIKA STÁTNÍ STATISTICKÝ ÚŘÁD DOTAZNÍK (Stv k 31. březnu v 4 hodin) Formulář P-1 Všechny údje v tomto formuláři jsou úředním tjemstvím budou použité jenom n sttistické účely. 1. Příjmení

Více

VY_32_INOVACE_D 10 04. V pádových koncovkách se při psaní i nebo y řídíme vzory /jestřábi páni, jestřáby pány/

VY_32_INOVACE_D 10 04. V pádových koncovkách se při psaní i nebo y řídíme vzory /jestřábi páni, jestřáby pány/ Název a adresa školy: Střední škola průmyslová a umělecká, Opava, příspěvková organizace, Praskova 399/8, Opava, 746 01 Název operačního programu: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, oblast podpory

Více

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK Školní zpravodaj ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK 1/2009-2010 Jsme zpět! Po dvouměsíční přestávce s vámi opět zasedáme do školních lavic. Prázdniny uplynuly jako voda a je to tu zase. ŠKOLA! A s ní opět náš časopis,

Více

duben 2015 týden 1.4. až 5.4.

duben 2015 týden 1.4. až 5.4. týden 1.4. až 5.4. středa 1.4.2015 Přesnídávka: Chléb, pomazánka se sardinek a sýru, zelenina ( 01, 04, 07 ) Polévka: Dršťková ( 01, 09 ) - / z hlívy ústřičné / Hlavní jídlo: Rýžová kaše sypaná čokoládou,

Více

Dotazníkové šetření žáci II. stupeň typ dotazníku č.3 ZŠ JAK Lysá n.l.

Dotazníkové šetření žáci II. stupeň typ dotazníku č.3 ZŠ JAK Lysá n.l. Dotazníkové šetření žáci II. stupeň typ dotazníku č.3 ZŠ JAK Lysá n.l. 1. Jsi rád(a), že můžeš chodit právě do této školy? Ano 69 Spíše ano 54 Spíše ne 4 Ne 2 Je mi to jedno 15 2. Je ve škole důvěryhodná

Více

Veganství máme v rodině Příběhy českých veganských rodin

Veganství máme v rodině Příběhy českých veganských rodin Vegnství máme v rodině Příběhy českých vegnských rodin Úvod Obsh V roce 2013 se v Brně zčly prvidelně setkávt vegnské rodiny. Smyslem těchto setkání byl výměn zkušeností informcí mezi rodiči (těmi, kteří

Více

zájemce, kterým službu nemůžeme nabídnout a vedeme je v seznamu čekatelů. Tento

zájemce, kterým službu nemůžeme nabídnout a vedeme je v seznamu čekatelů. Tento V Slovo úvodem Vážení spoluprcovníci, přátelé příznivci Textilní dílny Gwin, připrvili pro Vás výroční zprávu z rok 2009. Co všechno v tomto roce zžili? Zčl bych nšimi uživteli nší služby, protože pro

Více

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

{ } ( ) ( ) 2.5.8 Vztahy mezi kořeny a koeficienty kvadratické rovnice. Předpoklady: 2301, 2508, 2507

{ } ( ) ( ) 2.5.8 Vztahy mezi kořeny a koeficienty kvadratické rovnice. Předpoklady: 2301, 2508, 2507 58 Vzth mezi kořen koefiient kvdrtiké rovnie Předpokld:, 58, 57 Pedgogiká poznámk: Náplň zřejmě přeshuje možnost jedné vučoví hodin, příkld 8 9 zůstvjí n vičení neo polovinu hodin při píseme + + - zákldní

Více

Duhové listí. Speciál z Duhové brány. Slovo prezidenta věnované Duhové bráně

Duhové listí. Speciál z Duhové brány. Slovo prezidenta věnované Duhové bráně Duhové listí 11. - 13.4. 2008 Speciál z Duhové brány Slovo prezident věnovné Duhové bráně Milí duhoví přátelé, mám velkou rdost, že mohu psát tento příspěvek do speciálu Duhového listí. Znmená to, že se

Více

Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno.

Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno. Ahoj, jmenuji se Draculaura. V téhle knížce si o mně přečteš úplně všechno. Draculaura Dcera Drákuly Beznadějná romantička VĚK 1599 let. Nemůžu se dočkat, až mi bude sladkých 1600. ZABIJÁCKÝ STYL Ráda

Více

a 1 = 2; a n+1 = a n + 2.

a 1 = 2; a n+1 = a n + 2. Vyjářeí poloupoti Poloupot můžeme určit ěkolik růzými způoby. Prvím je protý výčet prvků. Npříkl jeouchá poloupot uých číel by e výčtem l zpt tkto:,, 6,,... Dlší možotí je vzorec pro tý čle. Stejá poloupot

Více

O jednom mučedníkovi nebo mučednici

O jednom mučedníkovi nebo mučednici 1. nešpory spočné texty O dnom mučedníkov nebo mučednc Jkub Pvlík 1. nt. - VI.F (Žlm 118-I.II) já Ke kž dé mu, př znám před svým kdo cem v neb. ke mně j. př zná před ld m, 2. nt. - VI.F (Žlm 118-III) ž

Více

Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její

Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její přestavba, kdy přibylo celé jedno patro. Také byla přistavěna

Více

Seznámíte se s další aplikací určitého integrálu výpočtem obsahu pláště rotačního tělesa.

Seznámíte se s další aplikací určitého integrálu výpočtem obsahu pláště rotačního tělesa. .4. Obsh pláště otčního těles.4. Obsh pláště otčního těles Cíle Seznámíte se s dlší plikcí učitého integálu výpočtem obshu pláště otčního těles. Předpokládné znlosti Předpokládáme, že jste si postudovli

Více

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě Hodiny čtení ve 4. třídě nejsou jen tréninkem a zdokonalováním se v technice čtení. Většina dětí už je výbornými čtenáři, jejich přednes je velmi kvalitní. A že si pamatujeme,

Více

5. Učební osnovy. 5. 1 Vzdělávací oblast Jazyk a jazyková komunikace

5. Učební osnovy. 5. 1 Vzdělávací oblast Jazyk a jazyková komunikace 5. Učební osnovy 5. 1 Vzdělávcí oblst Jzyk jzyková komunikce 5. 1. 1 Chrkteristik vzdělávcí oblsti Vzdělávcí oblst Jzyk jzyková komunikce je relizován v povinných vyučovcích předmětech český jzyk litertur,

Více

1. místo v krajském kole. Poezie k tématům: Hudba, Věda. Andrea Wagnerová

1. místo v krajském kole. Poezie k tématům: Hudba, Věda. Andrea Wagnerová Poezie k tématům: Hudba, Věda 1. místo v krajském kole Andrea Wagnerová Hudba dřina Hudba bývá také dřina, není lehká jak peřina. Písničky jsou noty pouhé? Někdy ale pěkně dlouhé. Láska, talent k hudbě

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I Z M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U Pro časopis ZÁMEČEK foto, text: František Miker, Lukáš Pěkný, Aleš Dvořák Mukačevo Ukrajina, dne 2. 7.

Více

Číslo 244/ročník XXI. duben 2014 Proti dobrovolnému daru

Číslo 244/ročník XXI. duben 2014 Proti dobrovolnému daru Číslo 244/ročník XXI. duben 2014 Proti dobrovolnému dru Stworzenie świt dzień trzeci A potem Bóg rzekł: Niechj zbiorą się wody spod nieb w jedno miejsce i niech się ukże powierzchni such! A gdy tk się

Více

Procvičení hlásky Z. Jmenujeme zvířata, dítě doplňuje: leze neleze. Živočichy, kteří lezou, dítě vybarví.

Procvičení hlásky Z. Jmenujeme zvířata, dítě doplňuje: leze neleze. Živočichy, kteří lezou, dítě vybarví. Lenka vzala Jáchymka za ruku a vrátila se s ním na louku. Hráli si spolu na včelky. Potom hledali, co leze a co neleze. Rozhlédli se a jmenovali, co je zelené. Procvičení hlásky Z. Jmenujeme zvířata, dítě

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

Označení materiálu: Název materiálu: Tematická oblast: Anotace: Očekávaný výstup: líčová slova: Metodika: Obor: Ročník: Autor: Zpracováno dne:

Označení materiálu: Název materiálu: Tematická oblast: Anotace: Očekávaný výstup: líčová slova: Metodika: Obor: Ročník: Autor: Zpracováno dne: Označení materiálu: VY_32_INOVACE_RUBMO_CESKYJAZYK_13 Název materiálu: Obtížné pravopisné jevy 1 Tematická oblast: Český jazyk, 2. ročník Anotace: Zpracovaná prezentace slouží k upevnění základních pravidel

Více

Škola Montessori. Eliška Popelková, Lenka Kadlecová, Jiří Kadlec

Škola Montessori. Eliška Popelková, Lenka Kadlecová, Jiří Kadlec Škola Montessori Eliška Popelková, Lenka Kadlecová, Jiří Kadlec MARIE MONTESSORI ( 1870 1952 ) Všestranně nadaná pedagožka, lékařka, filozofka a vědkyně Věnuje se výchově mentálně postižených dětí (od

Více

MĚSTO KOPŘIVNICE MĚSTSKÝ ÚŘAD KOPŘIVNICE

MĚSTO KOPŘIVNICE MĚSTSKÝ ÚŘAD KOPŘIVNICE MĚSTO KOPŘIVNICE MĚSTSKÝ ÚŘAD KOPŘIVNICE Rd měst Kopřivnice PŘÍLOHA č. 1 k č. j.: 57545/2012/KnD ČÍSLA USNESENÍ: 1883-1895 ZPRACOVATEL: Dniel Knpková Usnesení z 63. schůze Rdy měst Kopřivnice ze dne 27.11.2012

Více

Makroanalýza Základní školy Marie Curie-Sklodowské a mateřské školy Jáchymov, okres Karlovy Vary

Makroanalýza Základní školy Marie Curie-Sklodowské a mateřské školy Jáchymov, okres Karlovy Vary Makroanalýza Základní školy Marie Curie-Sklodowské a mateřské školy Jáchymov, okres Karlovy Vary Přehled dle kategorií [%] ne ne Prostředí, materiální zázemí 63,4 19,4 6,9 7,7 2,7 83,3 % Lidé 66,1 19,7

Více

III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT 1 III/2 Invce zkvitněn výuky prtřenictvm ICT Oznen mteriu Název vzěávch mteriáu Mteriá vytvři/ Jmén Přjmen Dtum Tř Přemět Tém hiny Ppi Ppi řeitee VY_32_INOVACE_01 Mtemtik pr 1. rnk Lubr Dur 23.11.2011

Více

Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová. Měsíčník jedné třídy březen 2015

Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová. Měsíčník jedné třídy březen 2015 Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová Měsíčník jedné třídy březen 2015 MINI REPORTÉR Mini úvod Pokud již čtete úvod, znamená to, že držíte

Více

Děti a tety z našeho Domova:

Děti a tety z našeho Domova: Všichni jsme prožívali vánoční svátky se svými blízkými, ať už doma nebo na našem Domově. Mnozí z vás o svých Vánocích napsali a namalovali hezké příspěvky: Děti a tety z našeho Domova: Na Štědrý den se

Více

Příručka k portálu. Katalog sociálních služeb v Ústeckém kraji. socialnisluzby.kr-ustecky.cz

Příručka k portálu. Katalog sociálních služeb v Ústeckém kraji. socialnisluzby.kr-ustecky.cz Příručk k portálu Ktlog sociálních služeb v Ústeckém krji socilnisluzby.kr-ustecky.cz Uživtelská příručk k portálu socilnisluzby.kr-ustecky.cz 0 BrusTech s.r.o. Všechn práv vyhrzen. Žádná část této publikce

Více

Gaussovská prvočísla

Gaussovská prvočísla Středoškolská odborná činnost 2005/2006 Obor 01 mtemtik mtemtická informtik Gussovská rvočísl Autor: Jkub Oršl Gymnázium Brno, tř. Kt. Jroše 14, 658 70 Brno, 4.A Konzultnt ráce: Mgr. Viktor Ježek (Gymnázium

Více

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více

PŘÍLOHA 17. PROSINCE 2008. Tohle je náš nejtěžší případ. Učitel Vonásek, který uvěřil, že dostane přidáno! KRESBA: Milan KOCMÁNEK.

PŘÍLOHA 17. PROSINCE 2008. Tohle je náš nejtěžší případ. Učitel Vonásek, který uvěřil, že dostane přidáno! KRESBA: Milan KOCMÁNEK. TÝDENÍK PŘÍLOHA 17. PROSINCE 2008 Tohle je náš nejtěžší případ. Učitel Vonásek, který uvěřil, že dostane přidáno! Vonásek k tabuli Milan Kocmánek & Leopold Králík 2 Já nevím, co pořád chtějí. Jestli je

Více

Jak se nespálit při výběru vyhlídkového letu.

Jak se nespálit při výběru vyhlídkového letu. Jak se nespálit při výběru vyhlídkového letu. Od: Jan Rudzinskyj O létání sním od malička co si pamatuji. Za komunistů jsem se dozvěděl, že nejsem vhodný kandidát pro létání (asi bych jim s tím Blaníkem

Více

HEJTMAN VYTOČIL 300 PIV BULVÁRNÍ OSLAVA ČTĚTE NA STRANÁCH 2 A 3 BULVÁR. styl

HEJTMAN VYTOČIL 300 PIV BULVÁRNÍ OSLAVA ČTĚTE NA STRANÁCH 2 A 3 BULVÁR. styl ČÍSLO: 3 www.ibulvr.cz ROČNÍK: 14 CENA: 10 Kč NÍ OSLAVA HEJTMAN VYTOČIL 300 PIV Hejtmn Prdubického krje Mrtin Netolický třináctých rozeninách Bulváru tk rozjel, že v rámci irského svátku sv. Ptrik vytočil

Více

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám. Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3707

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám. Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3707 Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3707 Šablona: III/2 Č. materiálu: VY_32_INOVACE_158 Jméno autora: Mgr. Pavla Nesvadbová Datum

Více

Každý další rok k prvnímu září pak skončí prodej čirých žárovek o výkonu 75 W, 60 W a 25 W. Evropská komise tak chce zavést úspornější zdroje světla.

Každý další rok k prvnímu září pak skončí prodej čirých žárovek o výkonu 75 W, 60 W a 25 W. Evropská komise tak chce zavést úspornější zdroje světla. Žárovky končí, čím je nahradit? PRAHA (Ekolist) V záříí začally z prodejjen miizett čiiré ii mattné a kllasiické 100 W žárovky!!!! Každý další rok k prvnímu září pak skončí prodej čirých žárovek o výkonu

Více

měsíčník pro obyvatele obvodu Slezská Ostrava ročník XIX leden 2011 zdarma ročník XX leden 2012 17. 2. 2011 Pour Féliciter

měsíčník pro obyvatele obvodu Slezská Ostrava ročník XIX leden 2011 zdarma ročník XX leden 2012 17. 2. 2011 Pour Féliciter Slezskoostrvské Slezskoostrvské měsíčník pro obyvtele obvodu Slezská Ostrv ANTOŠOVICE HEŘMANICE HRUŠOV KOBLOV KUNČICE KUNČIČKY MUGLINOV noviny noviny měsíčník pro obyvtele obvodu Slezská Ostrv ročník XIX

Více

ZŠ Lesní v Liberci: Den učitelů? Den rodičů! Tři čtvrtě na osm ráno. Jsme na odchodu do školy, poněkud netypicky celá rodina.

ZŠ Lesní v Liberci: Den učitelů? Den rodičů! Tři čtvrtě na osm ráno. Jsme na odchodu do školy, poněkud netypicky celá rodina. ZŠ Lesní v Liberci: Den učitelů? Den rodičů! Tři čtvrtě na osm ráno. Jsme na odchodu do školy, poněkud netypicky celá rodina. Manžel i já vyrážíme učit ve třídách našich dětí, spolu s dalšími skoro padesáti

Více

JÍDELNÍ LÍSTEK. Základní škola a Mateřská škola Dětenice. Přejeme dobrou chuť! týden od 1.6. 2015 do 5.6. 2015

JÍDELNÍ LÍSTEK. Základní škola a Mateřská škola Dětenice. Přejeme dobrou chuť! týden od 1.6. 2015 do 5.6. 2015 týden od 1.6. 2015 do 5.6. 2015 pátek čtvrtek CHLÉB 1,3,7 HRACHOVÁ KAŠE 1,7 TVAROHOVÝ KRÉM POM. SÝROVÁ RÝŽOVÁ 1,7,9 ŠUNKA JEMNÝ KRÉM 7 S PIŠKOTY 1,3,7 S NIVOU 7 KYS. OKURKA KAKAO, 7, MLÉKO ROHLÍK 1,3,7

Více

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3665 Šablona: III/2 č. materiálu: VY_32_INOVACE_278 Jméno autora: Mgr. Eva Svárovská Třída/ročník:

Více

Koncert F.R.K. Familion

Koncert F.R.K. Familion Sklecká pouť 18. července 2015 Koncert.R.K. mlon =64 E k k k k k Em k k sks Poďte ovečky k s k k s k k JP, text D Ref. Po-ďte o-več-ky po-ďte blíž, vo - lá nás Pán Je - žíš, po-ďte ť sly-ší - te m k k

Více

SYLABUS RODINNÉHO KURZU ČEŠTINY Centrum pro integraci cizinců, o.p.s. www.cicpraha.org

SYLABUS RODINNÉHO KURZU ČEŠTINY Centrum pro integraci cizinců, o.p.s. www.cicpraha.org SYLABUS RODINNÉHO KURZU ČEŠTINY Centrum pro integraci cizinců, o.p.s. www.cicpraha.org 1 - SEZNÁMENÍ, PŘEDSTAVOVÁNÍ - rodič se umí představit - rodič umí představit své dítě - rodič umí hláskovat své jméno

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ. Kindlovou připravila Bára Bílá. Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová

ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ. Kindlovou připravila Bára Bílá. Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ Články: O třídě a rozhovor s paní učitelkou Šárkou Kindlovou připravila Bára Bílá Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová Rozhovor s paní uč. Ivanou Běloubkovou

Více

Video č. 3 JAK ZAČÍT S ŽIVOU STRAVOU. Eva Peršinová 2015 www.vitarianstyle.com

Video č. 3 JAK ZAČÍT S ŽIVOU STRAVOU. Eva Peršinová 2015 www.vitarianstyle.com Video č. 3 JAK ZAČÍT S ŽIVOU STRAVOU 1 Krásný den Jmenuji se Eva Peršinová a vítám vás na webových stránkách www.vitarianstyle.com. Pojďme se nyní podívat na třetí video s názvem: Jak na to, v podstatě

Více

Líbila se mi stříkačka a mně se líbilo všechno. (Kristýna M.) Všechno i to auto. (Lucka B.) Líbily se mi ty helmy. (Milan W.) Líbila se mi hadice a v

Líbila se mi stříkačka a mně se líbilo všechno. (Kristýna M.) Všechno i to auto. (Lucka B.) Líbily se mi ty helmy. (Milan W.) Líbila se mi hadice a v HASIČI VE ŠKOLE Dne 28. 5. 2010 to vypadalo, jakoby v naší škole hořelo. Uslyšeli jsme sirénu, do tříd přišli hasiči v maskách a vyváděli nás ven. Před školou stojí hasičské auto. Co se děje? Snad nehoří?!

Více

Rozvoj čtenářské a informační gramotnosti

Rozvoj čtenářské a informační gramotnosti Rozvoj čtenářské a informační gramotnosti Název: Žijeme zdravě Pracovní list číslo: 23 Vypracovala: Mgr. Andrea Havlová Datum vytvoření : 2.6.2012 Určeno pro: 2. ročník Vzdělávací oblast: Člověk a jeho

Více

Ondra Fidrmuc bude reprezentovat Evropu na MS juniorů!!!

Ondra Fidrmuc bude reprezentovat Evropu na MS juniorů!!! ČÍSLO 9 LÉTO 00 Ondr Fidrmuc bude reprezentovt Evropu n MS juniorů!!! Slovo úvodem Vážené goistky, vážení goisti, Bílý: Hond Schiko -dn Černý (H): Endo Keiko insei Po době delší než krátké je zde dlší

Více

Tělo a stres. garant: Radovan Faktor. členové expertní skupiny:

Tělo a stres. garant: Radovan Faktor. členové expertní skupiny: Tělo a stres garant: Radovan Faktor členové expertní skupiny: Martina Miňhová Bára Stoláriková Nikola Žůrková Marek Hanuš Zdeněk Lerch Jan Čížek Michal Kdolský Daniel Punčochář Zdeněk Janoušek Filip Wágner

Více

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MATEŘSKÁ ŠKOLA NOVÁ VES Je zpracován v souladu s Rámcovým programem pro předškolní vzdělávání. Každé podtéma TVP rozvíjí všech pět oblastí předškolního vzdělávání: biologickou,

Více

SCIENTIFIC REFLECTION OF NEW TRENDS IN MANAGEMENT

SCIENTIFIC REFLECTION OF NEW TRENDS IN MANAGEMENT POLICEJNÍ AKADEMIE ČESKÉ REPUBLIKY V PRAZE AKADÉMIA POLICAJNÉHO ZBORU V BRATISLAVE pořádjí ČTVRTOU VIRTUÁLNÍ VĚDECKOU KONFERENCI s mezinárodní účstí SCIENTIFIC REFLECTION OF NEW TRENDS IN MANAGEMENT PRAHA

Více

Český jazyk a literatura

Český jazyk a literatura Český jzyk litertur Chrkteristik předmětu Předmět je rozdělen n tři disciplíny literární výchovu, jzykovou výchovu ční slohovou výchovu, které tvoří svébytné celky, le zároveň jsou ve výuce čsto propojovány.

Více

NAŘÍZENÍ KOMISE V PŘENESENÉ PRAVOMOCI (EU) č. /.. ze dne 30.4.2013,

NAŘÍZENÍ KOMISE V PŘENESENÉ PRAVOMOCI (EU) č. /.. ze dne 30.4.2013, EVROPSKÁ KOMISE V Bruselu dne 30.4.2013 C(2013) 2420 finl NAŘÍZENÍ KOMISE V PŘENESENÉ PRAVOMOCI (EU) č. /.. ze dne 30.4.2013, kterým se mění nřízení (ES) č. 809/2004, pokud jde o poždvky n zveřejňování

Více

O myšce a jitrničce. VY_ 12_INOVACE_Čg.Vo.25

O myšce a jitrničce. VY_ 12_INOVACE_Čg.Vo.25 Anotace: Pracovní list je určen pro čtení s porozuměním. Učí žáky tvořivě pracovat s textem, doplňovat a vyhledávat v něm. Druh učebního materiálu: pracovní list Očekávaný výstup:-pracuje tvořivě s literárním

Více

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce:

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Někteří se ptají, co by dělali s knihou. Já se spíš ptám, co bych dělal bez knihy. Ivo Ondráček SPgŠ Znojmo Jaro, léto, podzim, zima, číst si knížku

Více

SPS SPRÁVA NEMOVITOSTÍ

SPS SPRÁVA NEMOVITOSTÍ SMLOUVA O REZERVACI POZEMKU A SMLOUVA O BUDOUCÍ SMLOUVĚ O DÍLO Níže uvedeného dne, měsíce roku uzvřeli: 1. EURO DEVELOPMENT JESENICE, s.r.o., IČ 282 44 451, se sídlem Ječná 550/1, Prh 2, PSČ 120 00, zpsná

Více

EU PENÍZE ŠKOLÁM Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

EU PENÍZE ŠKOLÁM Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC příspěvková organizace MOZARTOVA 48, 779 00 OLOMOUC tel.: 585 427 142, 775 116 442; fax: 585 422 713 e-mail: kundrum@centrum.cz; www.zs-mozartova.cz Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA

Více

Soused konečně otevřel dveře a řekl, aby byl zticha a nebudil mu děti: Dám ti třeba i dva chleby, jen rychle zase jdi!

Soused konečně otevřel dveře a řekl, aby byl zticha a nebudil mu děti: Dám ti třeba i dva chleby, jen rychle zase jdi! JEŽÍŠ UČITEL Když začal Ježíš kázat, učil lidi, co mají dělat, aby byli dobří, a aby jim za to Pán Bůh žehnal. Říkal lidem: Máte v nebi dobrého Otce. Mějte ho rádi a takto se k němu modlete: Otče náš,

Více

Vyhodnocení dotazníků Spokojenosti se stravováním v ŠJ

Vyhodnocení dotazníků Spokojenosti se stravováním v ŠJ Vyhodnocení dotazníků Spokojenosti se stravováním v ŠJ V měsíci květnu 2010 byl mezi žáky, studenty a zaměstnanci škol, pro které je poskytováno stravování proveden průzkum spokojenosti. Metoda průzkumu

Více

SVĚT NAŠIMI SMYSLY CHUŤ

SVĚT NAŠIMI SMYSLY CHUŤ Základní škola edmikráska, o.p.s. Bezručova 293, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm L C utor: gr. Pavel edlák ytvořeno: leden 2013 Název: _32_NOCE_PR_15_L 3. 5. ročník Projekt edmikráska CZ.1.07/1.4.00/21.3812

Více

Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety

Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety Byli jsme v divadle ANEB Malá lekce z etikety Ve středu 20. listopadu 2013 navštívili žáci čtvrté až deváté třídy jesenické divadlo. Divadelní představení Trapas nepřežiju aneb Ten řízek nezvedej v podání

Více

Vydala Nadace na ochranu zvířat. Projekt Pes ve městě je realizován s finančním přispěním hlavního města prahy a mč praha 4.

Vydala Nadace na ochranu zvířat. Projekt Pes ve městě je realizován s finančním přispěním hlavního města prahy a mč praha 4. ydl Ndce n ochrnu zvířt. Projekt Pes ve městě je relizován s finnčním přispěním hlvního měst prhy mč prh 4. Obsh: Destero soužití lidí psů Než si pořídíte ps neb důležité úvhy předem....................

Více

Pomáhat lidem s postižením je normální.

Pomáhat lidem s postižením je normální. HELP KLUB, sdružení rodičů a přátel dětí s postižením Pomáhat lidem s postižením je normální. 2014 S úsměvem jde. Jestli jde, nebo jede, o to nejde. Tady jde o úsměv. Pokud budete mít náš kalendář ve své

Více

PORTÁL ZVE NA SVĚT KNIHY

PORTÁL ZVE NA SVĚT KNIHY knižn novinky 9 10/2012 37 DOPROVODNÉ PROGRAMY / DOPROVODNÉ PROGRAMY / DOPROVODNÉ PROGRAMY / DOPROVODNÉ PROGRAMY PORTÁL ZVE NA SVĚT KNIHY A DÁLE NA STÁNKU: pátek 18. 5. v 11 hod. KOMIKSOVÁ DÍLNA (PRAVÉ

Více

A Ne. A Ne. B Omezení pro práci provázející hluk v neděli odpoledne. Žádné omezení. A Ano

A Ne. A Ne. B Omezení pro práci provázející hluk v neděli odpoledne. Žádné omezení. A Ano Na dotazník odpovědělo celkem 74 osob, z toho 41 požaduje vyhlášku za zbytečnou. otázka : Myslíte si, že je potřebné, aby město Šluknov přijalo vyhlášku, která omezuje hluk o víkendech? otázka : Jaké omezení

Více

Kód: Vzdělávací materiál projektu Zlepšení podmínek výuky v ZŠ Sloup

Kód: Vzdělávací materiál projektu Zlepšení podmínek výuky v ZŠ Sloup Kód: Vzdělávací materiál projektu Zlepšení podmínek výuky v ZŠ Sloup Název vzdělávacího materiálu Zlověstný ostrov tabákoví bandité Anotace Na základě práce s textem se žáci seznamují s problematikou kouření,

Více

ZŠ a MŠ Panenské Břežany

ZŠ a MŠ Panenské Břežany Hlavní 63, 250 70 Panenské Břežany www.zsmsbrezany.cz, zsbrezany@seznam.cz Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu EU peníze do škol Číslo projektu: Šablona: Cz.1.07/1.4.00/21.1997 VY_32_INOVACE_41-60

Více

Dan Živna: CO S ODPADY Nikola Komínková CO S ODPADY Dan Živna KONEC SVĚTA Nikola Komínková SÁŇKOVÁNÍ

Dan Živna: CO S ODPADY Nikola Komínková CO S ODPADY Dan Živna KONEC SVĚTA Nikola Komínková SÁŇKOVÁNÍ Dan Živna: CO S ODPADY My doma také recyklujeme odpadky. Sbíráme sklo, papír a plasty. Až toho máme moc, tak to odneseme do sběrných nádob. Nádoby se jmenují: SKLO, PLASTY, PAPÍR. My doma ještě třídíme

Více

Z čeho máme největší strachy?

Z čeho máme největší strachy? Z čeho máme největší strachy? Lidská mysl je každý den naplněna neuvěřitelným množstvím informací. Svoji hlavní úlohu hraje také stres, který je u většiny lidí žijících nejen - ve velkoměstech na denním

Více

Studený předkrm: Polévka: Teplé předkrmy: Minutky z hovězího masa:

Studený předkrm: Polévka: Teplé předkrmy: Minutky z hovězího masa: Studený předkrm: 60g Šunková rolka s křenovou šlehačkou 35,- Kč 115g Tresčí játra (tresčí játra, citron, cibule) 80,-Kč Polévka: dle denní nabídky 30,- Kč Teplé předkrmy: 200g Skalská topinka (topinka,

Více

Základní škola Kadaň, Na Podlesí 1480, okres Chomutov tel. 0398-334711, tel./fax 0398-332831, E-mail: skola@5zskadan.cz, PSČ 432 01, IČO 46789995

Základní škola Kadaň, Na Podlesí 1480, okres Chomutov tel. 0398-334711, tel./fax 0398-332831, E-mail: skola@5zskadan.cz, PSČ 432 01, IČO 46789995 1 Základní škola Kadaň, Na Podlesí 1480, okres Chomutov tel. 0398-334711, tel./fax 0398-332831, E-mail: skola@5zskadan.cz, PSČ 432 01, IČO 46789995 PROVOZNÍ ŘÁD dle zákona č.258/2000 Sb., o ochraně veřejného

Více

Naučil jsem se počítač zapnout, spustit internet. Dařilo se mi všechno výborně. Naučil jsem se hledat obrázky a ukládat je do počítače.

Naučil jsem se počítač zapnout, spustit internet. Dařilo se mi všechno výborně. Naučil jsem se hledat obrázky a ukládat je do počítače. Celá dnešní hodina byla věnována evaluaci kurzu někteří klienti svá hodnocení nadiktovali, někteří je dokázali napsat sami většinou ve wordu, někteří zvládli i sami poslat emailem: Tito klienti svá hodnocení

Více

Malá knížka o Amálce

Malá knížka o Amálce Malá knížka o Amálce Ahoj, jmenuji se Amalthea, ale říkají mi Amálka. Jsem bájná koza, první pěstounka, která se starala o malého Dia, když se o něj nemohla postarat jeho vlastní maminka. Proto podle mne

Více

HOBBY PREZENTACE inels. www.elkoep.cz

HOBBY PREZENTACE inels. www.elkoep.cz HOBBY PREZENTACE inels www.elkoep.cz Chytré ŘÍZENÍ DOMU Chytrý dům s jeden DŮM jeden SYSTÉM jeden OVLADAČ n VŠE Technologie v domě si rozumí Technologie prcují z Vás Přináší mximální užitek Čsové finnční

Více

HOKEJOVÝ TÝDEN 2014. Pondělí 11.8.2014

HOKEJOVÝ TÝDEN 2014. Pondělí 11.8.2014 HOKEJOVÝ TÝDEN 2014 Pondělí 11.8.2014 SK I. 8:00 příchod na ZS registrace 13:15-14:15 Teambuilding /zimní stadion, ev. okolí/ 14:30 svačina 16:30 odchod na minigolf /Skalka/ 17:00-18:30 Minigolf /Skalka

Více

1.1.1 Úplnost a velikost školy Škola je plně organizovaná, tzn., že jsou otevřeny všechny ročníky základní školy a školní docházka trvá 10 roků.

1.1.1 Úplnost a velikost školy Škola je plně organizovaná, tzn., že jsou otevřeny všechny ročníky základní školy a školní docházka trvá 10 roků. Školní vzdělávací program Základní škola Ječná 2007 1.1.1 Úplnost a velikost školy Škola je plně organizovaná, tzn., že jsou otevřeny všechny ročníky základní školy a školní docházka trvá 10 roků. Součástí

Více

Podmínky externí spolupráce

Podmínky externí spolupráce Podmínky externí spolupráce mezi tlumočnicko překldtelskou genturou Grbmüller Jzykový servis předstvující sdružení dvou fyzických osob podniktelů: Mrek Grbmüller, IČO: 14901820, DIČ: CZ6512231154, místo

Více

OBĚD: VEČEŘE: Polévka: 1. Kuřecí vývar s drobením dietní 2. Zelná s klobásou. Hlavní chod: Hlavní chod:

OBĚD: VEČEŘE: Polévka: 1. Kuřecí vývar s drobením dietní 2. Zelná s klobásou. Hlavní chod: Hlavní chod: PONDĚLÍ I. 1. Kuřecí vývar s drobením dietní 2. Zelná s klobásou 1. Hovězí vařené maso, dušené zelené fazolky 7. Dušené telecí kostky se smetanovou omáčkou Doporučená příloha: dušená rýže Doporučená příloha:

Více

Pomocné nástroje pro vyhodnocování potřeb dítěte a komunikaci s dítětem

Pomocné nástroje pro vyhodnocování potřeb dítěte a komunikaci s dítětem Pomocné nástroje pro vyhodnocování potřeb dítěte a komunikaci s dítětem Pomocné nástroje pro vyhodnocování potřeb dítěte a komunikaci s dítětem Pracovní listy upravil a navrhl Jindřich Racek a kol. Obrázky

Více

Projekt Podzimníček jabloňový 4. třída Kytičky

Projekt Podzimníček jabloňový 4. třída Kytičky Projekt Podzimníček jabloňový 4. třída Kytičky Školní rok 2010 2011 Projekt Podzimníček jabloňový Školní vzdělávací program: Rok v přírodě Integrovaný blok: My a všechno živé kolem nás Část integrovaného

Více