Kronika městské části Opava Suché Lazce z roku 2004

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Kronika městské části Opava Suché Lazce z roku 2004"

Transkript

1 Kronika městské části Opava Suché Lazce z roku 2004

2

3 1 Úvod Tato kronika byla sepsána na objednávku zastupitelstva městské části Opava Suché Lazce retrospektivně v letech 2013 a Vzhledem k této skutečnosti se vždy nepodařilo dohledat veškeré informace, zvláště ty z oblasti kulturního dění v obci a činnosti některých obecních spolků. 1.1 Události roku ledna se zřítilo letadlo egyptských aerolinií Flash Airlines do Rudého moře u pobřeží Egypta. Při katastrofě zahynulo všech 148 lidí na palubě. 3. ledna sonda NASA MER-A (Spirit) přistála na Marsu. 4. ledna Michail Saakašvili zvítězil v prezidentských volbách v Gruzii 13. ledna při havárii letadla uzbeckých aerolinií v Taškentu zahynulo 37 lidí. 24. ledna sonda NASA MER-B (Opportunity) přistála na Marsu. 1. února byla založena sociální síť Facebook. 6. února sebevražedný útočník zabil 41 cestujících v moskevském metru. Odpovědnost za útok byla připisována čečenským separatistům. 10. února při sebevražedném útoku v automobilu naloženém výbušninami na policejní náborové středisko jižně od Bagdádu zahynulo přinejmenším 50 osob. 16. února na následky leukémie zemřel v Praze ve věku 64 let český herec, bavič a spisovatel Miloslav Šimek. 18. února zabil výbuch vlaku přepravujícího benzín, hnojiva a síru v Íránu 320 lidí. 11. března při deseti výbuších ve čtyřech předměstských vlacích v Madridu zahynulo 191 lidí. Vláda z útoku, ke kterému došlo tři dny před volbami, obvinila baskickou extrémistickou organizaci ETA, skutečnými pachateli však byli muslimští teroristé. 14. března v parlamentních volbách ve Španělsku zvítězila Socialistická strana vedená José Luisem Rodríguezem 29. března bylo rozšířeno NATO o Bulharsko, Estonsko, Litvu, Lotyšsko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko. 3. dubna při výbuchu bomby v madridském bytě zahynul španělský policista a 5 osob podezřelých z účasti na atentátech v Madridu 11. března tohoto roku. 17. dubna při raketovém útoku z izraelské helikoptéry byl zabit vůdce Hamásu v Pásmu Gazy Abdel Azíz al-rantísí.

4 1. května byla rozšířena Evropská unie o Česko, Estonsko, Kypr, Litvu, Lotyšsko, Maďarsko, Maltu, Polsko, Slovensko a Slovinsko. 7. června se stal Ivan Gašparovič prezident Slovenska 8. června nastal v 5:13 11:26 UTC přechod Venuše přes sluneční kotouč 21. června SpaceShipOne jako první soukromá kosmická loď dosáhla hranic vesmíru. 28. června Američany vedená okupační správa formálně předala suverenitu nad Irákem prozatímní irácké vládě. 30. června začala v Iráku předběžná slyšení v rámci procesu s bývalým prezidentem Saddámem Husajnem. 1. července byla sonda Cassini-Huygens navedena na oběžnou dráhu kolem Saturnu. 4. července se mistry Evropy ve fotbale se stali Řekové, kteří porazili v Lisabonu domácí Portugalsko 1: července na odpůrců plánu Ariela Šarona na odchod Izraele z okupovaného Pásma Gazy vytvořilo lidský řetěz 90 kilometrů dlouhý, táhnoucí se z Pásma Gazy až do Jeruzaléma. 4. srpna český prezident Václav Klaus jmenoval novou vládu Stanislava Grosse. 6. srpna cena ropy vystoupala na jednadvacetileté maximum cen, téměř 45 dolarů za barel. 10. srpna při dvou bombových útocích v Istanbulu zahynuli 2 lidé a 7 jich bylo zraněno. V Německu pokračovala kontroverse o novém pravopisu. 13. srpna začaly v Aténách letní olympijské hry. 16. srpna zemřel na následky autonehody trenér české hokejové reprezentace Ivan Hlinka. 1. září Rusko čelilo vlně teroristických útoků. Výbuch na autobusové zastávce, exploze dvou letadel, útok u stanice metra a stovky zajatých dětí ve škole v Beslanu to vše za jediný týden. 3. září ruské jednotky obsadily školu v Beslanu, ve které teroristé drželi děti, jejich rodiče a učitele, podle oficiálního oznámení většina rukojmích přežila. 4. září po upřesněných informací přesáhl počet obětí při obsazení školy 350, z toho bylo 156 dětí. 7. září 12. září uspořádala Česká republika Mistrovství světa v rádiovém orientačním běhu (Brno). 17. září se radikální vůdce čečenských separatistů Šamil Basajev na internetu přiznal k odpovědnosti za poslední teroristické útoky v Rusku ve škole v Beslanu, pumové útoky na dvě dopravní letadla v srpnu a na moskevské metro.

5 26. září dorazil hurikán Jeanne k pobřeží Floridy, když předtím způsobil tragické ztráty na životech (možná až obětí) na Haiti. 4. října byla Nobelova cena za fyziologii a medicínu udělena americkým vědcům Richardu Axelovi a Lindě B. Buckové za výzkum čichových receptorů. 6. října byla Nobelova cena za chemii udělena Aaronu Ciechanoverovi, Avramu Hershkovi (oba Izrael) a Irwinu Roseovi (USA) za objev degradace proteinů za přítomnosti ubikvitinu. 7. října byla Nobelova cena za literaturu udělena rakouské spisovatelce Elfriede Jelinekové. Při třech teroristických útocích v letoviscích na egyptském pobřeží Rudého moře v oblasti Sinaje přišlo o život minimálně 31 lidí a 122 bylo zraněno. K útokům se přihlásily tři teroristické organizace. Většina obětí pocházela z Izraele. 8. října byla Nobelova cena míru udělena Keňance Wangari Maathaiové. 15. října zahájili Sunnitští muslimové ramadán. 17. října proběhlo Bělorusku referendum, které mělo umožnit autoritářskému prezidentu Lukašenkovi kandidovat v dalších prezidentských volbách i na třetí funkční období. Podle opozice a nezávislých pozorovatelů bylo referendum zfalšováno. V Iráku byla neznámou ozbrojenou skupinou unesena britská vedoucí irácké pobočky humanitární organizace Care Margaret Hassanová. Hassanová je vdaná za Iráčana a v Iráku žije přes 30 let. 22. října ruská Duma schválila ratifikaci Kjótského protokolu o omezení emisí skleníkových plynů. 27. října Státní rada (horní komora ruského parlamentu) schválila Kjótský protokol o omezení emisí skleníkových plynů. Ratifikace Ruskem byla klíčová pro vstup Kjótského protokolu v platnost. 27. října stáhl designovaný šéf Evropské komise José Manuel Barroso svůj návrh nového složení Evropské komise. 28. října prezident České republiky Václav Klaus vyznamenal při příležitosti státního svátku výročí vzniku Československa 21 osobností. Dva bývalí vojáci obdrželi Řád Bílého lva, dále byly uděleny 4 řády T. G. Masaryka a 15 medailí za zásluhy. 29. října vrcholní představitelé 25 členských zemí Evropské unie v Římě slavnostně podepsali návrh ústavní smlouvy EU. První ústava EU vstoupí v platnost poté, co ji ratifikuje všechny členské země EU. Televize al-džazíra odvysílala videozáznam projevu Usámy bin Ládina k Američanům. Vážně nemocný Jásir Arafat byl převezen do vojenské nemocnice v Paříži. Z palestinského Ramalláhu odletěl na palubě jordánské vojenské helikoptéry do Ammánu, kam pro něj francouzská vláda vypravila zvláštní letadlo.

6 1. listopadu šestnáctiletý palestinský útočník se odpálil na rušném tržišti v izraelském Tel Avivu a kromě sebe tak zabil tři Izraelce. Izraelské okupační síly následně srovnaly se zemí dům jeho rodiny v Nábulusu. 2. listopadu při výbuchu bomby před ministerstvem školství v Bagdádu zahynulo 8 lidí. 3. listopadu v prezidentských volbách v USA zvítězil George W. Bush. 4. listopadu oznámila mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranic, že se stahuje z Iráku kvůli sílícím násilnostem. Bojující strany podle ní opakovaně prokázaly, že nerespektují nezávislou humanitární pomoc. 5. a 6. listopadu proběhly krajské a senátní volby v České republice. Za vítěze krajských voleb lze označit ODS (36,35 %), za nimi následují KSČM (19,68 %), ČSSD (14,03 %) a KDU-ČSL (10,67 %). Účast v krajských volbách činila 29,62 %. 9. listopadu zveřejnila nadace Mozilla Foundation první oficiální verzi prohlížeče Firefox. 11. listopadu v pařížské vojenské nemocnici Percy časně ráno zemřel Jásir Arafat, předseda Organizace pro osvobození Palestiny a palestinský prezident. Litva jako první členská země EU ratifikovala ústavní smlouvu Evropské unie. 16. listopadu dosáhla první evropská měsíční sonda SMART-1 oběžné dráhy kolem Měsíce. Česká vláda rozhodla o tom, že političtí vězni komunistického režimu z let dostanou příspěvek k důchodu jako odškodné. Příspěvek činil 50 Kč za každý započatý měsíc věznění. Americký prezident Bush jmenoval novou ministryní zahraničí svoji poradkyni Condoleezzu 19. listopadu napáchala vichřice na Slovensku ve Vysokých Tatrách stamiliónové škody. Od Podbanského až po Tatranskou Kotlinu vznikl tři kilometry široký pás zdevastované přírody. Za oběť vichřici padly asi 3 milióny kubíků dřeva, tj. 90 % slovenské roční těžby. Úřady zakázaly vstup do lesů v SR. 29. listopadu Čína a deset států jihovýchodní Asie sdružených v organizaci ASEAN podepsaly dohodu o postupném vytvoření společného obchodního prostoru. Výsledkem mohla být zóna volného obchodu zahrnující čtvrtinu světové populace. 2. prosince převzala Evropská unie od NATO dohled nad dodržováním míru v Bosně a Hercegovině. V rámci operace Althea bylo rozmístěno vojáků z 22 členských zemí EU a 11 nečlenských zemí. 8. prosince IBM, firma, která vyrobila první osobní počítač v dnešním slova smyslu, prodala svou divizi vyrábějící PC čínské firmě Lenovo za 1,75 miliardy amerických dolarů.

7 9. prosince při střetu vojenského nákladního auta s rychlíkem na železničním přejezdu u Prostějova zahynulo 5 vojáků ze speciální jednotky a dalších 6 vojáků, strojvůdce a jedna cestující byli zraněni. Nehodu zavinil řidič, České dráhy utrpěly škodu asi 10 milionů korun. 10. prosince byly na ceremoniích ve Stockholmu a Oslu předány Nobelovy ceny za rok prosince summit Evropské unie rozhodl, že jednání o přistoupení Turecka do EU začnou 3. listopadu Rozhovory o přistoupení Chorvatska začnou v dubnu prosince se v České republice domů vrátil poslední voják základní vojenské služby. Armáda se nadále měla skládat pouze z vojáků z povolání. 25. prosince se sonda Evropské kosmické agentury (ESA) Huygens se na oběžné dráze kolem Saturnu oddělila od mateřské sondy Cassini. Sonda dne 14. ledna 2005 přistála na povrchu Saturnova měsíce Titanu. 26. prosince postihlo ničivé zemětřesení v neděli ráno ostrov Sumatru. Zemětřesení a zvláště jím vyvolaná vlna tsunami o výšce až 10 metrů mají na svědomí zřejmě kolem lidských životů. Miliony lidí přišly o přístřeší. Tsunami zasáhla většinu zemí obklopujících Bengálský záliv a Andamanské moře. 1.2 Události v obci V roce 2004 začala rekonstrukce budovy obecního úřadu. Byla realizovaná oprava oplocení hřbitova s novými vraty, byly vykáceny túje v rámci projektu nového osázení hřbitova, vyčištěn příkop ke Strážnici a byl vypracován projekt vodovodu na Strážnici. V létě byla provedena oprava chodníků v centru obce. U kulturního zařízení byla provedena oprava havárie septiku, včetně vydláždění dvora a postavení nového plotu. Obec provedla opravu vjezdu k hasičské zbrojnici a přispěla na nátěry oken a dveří. Byla provedena generální oprava stříkačky pro požární zásahy a pořízena stříkačka pro požární sport. Byly provedeny úpravy hřiště a výměna elektroinstalace v kabinách. Obec iniciovala veřejnou sbírku na opravu kaple Andělů strážných.

8 2 Obecní záležitosti 2.1 Volby, složení zastupitelstva a komisí Volby V roce 2004 neproběhly volby Složení zastupitelstva Na základě komunálních voleb z roku 2002 v obecním zastupitelstvu zasedali Miloslav Kostřiba, Ing. Lubomír Rabinský, Ing. Václav Žůrek, Josef Kubín, Květoslava Halšková, Ladislav Valík, Ing. Eva Brhelová, Jaromír Sedláček, Mgr. Martina Škrobánková, Bronislav Vícha a Pavla Satková. Starostou byl Miloslav Kostřiba a místostarostou Lubomír Rabinský. 2.2 Umístění budovy úřadu, úřední hodiny, zaměstnanci obecního úřadu Budova obecního úřadu se nachází na ulici Přerovecká 9/21, Opava Suché Lazce, PSČ , Česká republika. GPS souřadnice jsou N ' a E '. Úřední hodiny byly každé úterý od do hodin. V roce 2004 na obecním úřadě pracovali: Jako účetní Kateřina Ištvánková od 1. ledna 2001 do 31. srpna Jako účetní Lucie Sedláčková od 1. září 2004 do 31. prosince Úklid obecního úřadu Marcela Friedlová. Webové stránky obce spravoval David Závěšický. Na ošetřování obecní zeleně Josef Konečný v letech Činnost obecního zastupitelstva, komisí a zastupitelů Činnost zastupitelstva Zápis ze 14. zasedání ze dne 6. ledna 2004 Přítomno bylo deset zastupitelů. Starosta zahájil schůzi a konstatoval, že zastupitelstvo je schopno usnášení. Volba ověřovatelů a zapisovatelky Ověřovateli byli zvoleni pan Kubín a paní Satková. Zápisem byla pověřena slečna Kateřina Ištvánková. Kontrola plnění usnesení

9 Starosta informoval zastupitele o následujících provedených pracích: Zpracování Požárního řádu městské části Opava - Suché Lazce, Podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpeční vzniku požáru a Podmínky k zabezpečení zdrojů vody k hašení požáru zpracovával pan Sedláček a pan Valík za pomocí Ing. Petra Paláčka. Starosta písemně požádal paní Jiřinu Vintnerovou, Malé Paseky 1371, Dobříš o doložení podnikatelského plánu pro podnikatelské účely na parcelách č. 846/2, 846/14 a 846/28. Sucholazecký zpravodaj - leden 2004 Pan Valík prezentoval navrhované znění Sucholazceckého zpravodaje - leden 2004, který připravili paní Brhelová, pan Valík a paní Škrobánková. Zastupitelstvo souhlasilo. Jiřina Vintnerová změna územního plánu Paní Jiřina Vintnerová písemně upřesnila podnikatelský záměr na výše uvedených parcelách vybudování zpevněného parkoviště, autosalonu a velkoskladu náhradních dílů. To vše dle zákonné normy pro zamýšlené stavby. Zastupitelstvo souhlasilo. Stavební řízení oprava úřadu MČ Suché Lazce Starosta informoval zastupitele o přidělení investic od Magistrátu města Opavy pro městskou část Opava Suché Lazce. Městská část Suché Lazce použila tuto investici na opravu budovy úřadu MČ Suché Lazce a středu městské části. Zastupitelstvo pověřilo starostu podat žádost na MMO, odbor výstavby o zahájení stavebního řízení ohledně opravy budovy úřadu MČ Suché Lazce a středu městské části. Hřiště informace Zastupitelé byli starostou obeznámeni se současnou situací odkupu pozemků, na nichž stojí místní fotbalové hřiště. Magistrát města Opavy, odbor majetkoprávní zaslal současným majitelům návrhy smluv na odkup pozemků. Úprava rozpočtu pro rok 2003 Starosta upozornil zastupitele na nutnost doladění úprav v rozpočtu za rok 2003 dle skutečného čerpání. Zastupitelé pověřili starostu požádat Magistrát města Opavy, odbor finanční a rozpočtový, o úpravu rozpočtu za rok 2003 dle skutečného čerpání. Starosta zároveň upozornil na nutnost schválení navýšeného rozpočtu z původní částky Kč na částku Kč přidělenou MMO pro MČ Suché Lazce na rok Zastupitelstvo souhlasilo. Došlá pošta Zastupitelé byli informováni o následující došlé poště:

10 Magistrát města Opavy, odbor výstavby zaslal sdělení k žádosti o přezkoumání stavebních prací v souladu s vydaným povolením ke stavebním úpravám na Domě Agapé zaslaného starostou. Dle sdělení Č.j.: Výst./5490/2003/Dv ze dne 19. prosince 2003 byly stavební práce v podstatné míře provedeny v souladu s projektovou dokumentací. Odchylky od této dokumentace stavební úřad řešil v řízení o odstranění nepovolených změn stavby podle 88, odst. 1, písm. b) stavebního zákona. Žádost pana Přemysla Hanáka, Přerovecká 52, Suché Lazce o změnu územního plánu na parcelách č. 820/27, 820/26, 798/20 a 798/28 v k. ú. Suché Lazce. Zastupitelstvo rozhodnutí odložilo. Zastupitelé byli seznámeni se Soupisem požadavků na úpravu jízdního řádu stávající linky MHD č. 220 Přerovec Praskova, který sepsala na základě připomínek občanů paní Brhelová a který byl vyvěšen na Úřední tabuli od 16. prosince 2003 do 6. ledna Zastupitelé byli také seznámeni s požadavky pana Ladislava Štalmacha o prodloužení autobusové linky č. 220 tak, aby spoj jezdil přes střed města (varianta A až k Slezské nemocnici a Hypernově). Požadavky pana Štalmacha byly sepsány formou petice s podpisy občanů Suchých Lazců. Petice byla předána na MMO, odbor dopravy dne 8. září 2003, a ten postoupil věc Městskému dopravnímu podniku Opava, a.s. MDPO, a. s. se k petici vyjádřil dne 24. září 2003 záporně také proto, že k této petici nebylo známo stanovisko Zastupitelstva městské části Opava Suché Lazce. Jelikož stále docházely další podněty ke změnám autobusové linky a z důvodu schváleného zrušení ZŠ Praskova a ZŠ Komenského bylo navrženo vytvoření pracovní komise ve složení pan Kostřiba, paní Brhelová, zastupitelé a zástupci občanů, kteří usilují o změny. Tato komise měla připravit komplexní soubor požadavků občanů Suchých Lazců k projednání změn autobusové linky č. 220 na MDPO, a. s. v lednu Zastupitelstvo pověřilo starosty a paní Brhelovou projednat řešení k prosazení navrhovaných změn linky č. 220 MHD dle připomínek občanů. Interpelace členů ZMČ Paní Brhelová z časových důvodů odstoupila od zpracování prováděcího projektu na ozelenění okolí místního hřbitova. Pro zpracování projektu navrhla Ing. Petra Ondrušku. Zastupitelstvo souhlasilo. Paní Halšková prezentovala návrh na prioritní investiční akci na rok 2005 vybudování chodníků podél ul. Přerovecké na Přerovci. Jako důvod uvedla především bezpečnost občanů a stálé stížnosti občanů Přerovce na chybějící chodníky.

11 Zápis z 15. zasedání ze dne 3. února 2004 Přítomno bylo devět zastupitelů, omluveni byli paní Brhelová a pan Sedláček. Starosta zahájil schůzi a konstatoval, že zastupitelstvo je schopno usnášení. Volba ověřovatelů a zapisovatelky Ověřovateli byli zvoleni paní Škrobánková a pan Rabinský. Zápisem byla pověřena slečna Kateřina Ištvánková. Kontrola plnění usnesení Starosta informoval zastupitele o provedených pracích: Starosta podal žádost na MMO, odbor výstavby o zahájení stavebního řízení ohledně opravy budovy úřadu MČ Suché Lazce a středu městské části. Starosta informoval o podání žádosti na MMO, odbor finanční a rozpočtový o úpravu rozpočtu za rok 2003 a to dle skutečného čerpání. Navržené změny MHD. Zpráva o výstavbě čističky a kanalizace Starosta informoval zastupitele o projektu na odkanalizování městských částí Opavy Komárova a Suchých Lazců. Tuto akci v hodnotě cca 62 mil. Kč mělo financovat Statutární město Opava. Dne 22. ledna 2004 proběhlo jednání MMO, odboru investičního. Do konce měsíce března 2004 měl být projekt ukončen a následovat výkup pozemků, kde měla kanalizace vést. Kanalizace měla být položena pod ulicí Přerovecká nebo pod chodníky, proto byla odložena výstavba chodníků na Přerovci. Zpráva o vypouštění odpadních vod Zastupitelé byli starostou seznámeni se vzniklou skutečností, kde MMO od roku 2004 nepovolí MČ Suché Lazce napojení žádné stavby na místní kanalizace pro vypouštění odpadních vod. Tato situace vznikla z důvodu, že městská část Suché Lazce nepožádala do konce roku 2001 o povolení k vypouštění odpadních vod z místní kanalizace, tak, jak to stanoví zákon. Dne 19. ledna 2004 proběhlo jednání na MMO, odboru životního prostředí. Starosta vystavil objednávku pro paní Ing. Kocurkovou, na zpracování žádosti k povolení vypouštění odpadních vod. Starosta dále zastupitele seznámil s dalšími postupy pro povolení k vypouštění odpadních vod. Zastupitelé souhlasili se zpracováním žádosti. Stanovisko k bezpečnostní situaci křižovatka ul. Přerovecká ul. Ostravská Krajský úřad Moravskoslezského kraje, odbor dopravy a silničního hospodářství, na žádost pana Lubomíra Leiferta, Přerovecká 1, Suché Lazce, zaslal stanovisko k řešení bezpečnostní situaci na silnici I/11 na odbočce do Suchých Lazců (křižovatka ul. Přerovecké a ul.

12 Ostravské). Situace byla projednána na místě společně s Ing. Pavlem Petrem z Krajského úřadu a starostou Miloslavem Kostřibou. Zastupitelstvo pověřilo starostu podáním žádosti na Krajský úřad Moravskoslezského kraje na umístění svodidel kolem křižovatky na ul. Přerovecká a ul. Ostravská. Příručka pro obyvatele pro případ ohrožení Zastupitelstvo odložilo bod jednání č. 6 Příručka pro obyvatele pro případ ohrožení na příští zasedání. Zpráva o inventuře závazků a pohledávek a inventuře účtu sbírky Paní Satková informovala o inventuře závazků a pohledávek, při které byla předsedkyní komise, a o jejím konečném stavu, který byl správný. Dále informovala o inventuře účtu sbírky na opravu kaple Andělů strážných, jejíž předsedou byl pan Rabinský. Na účtu bylo ,64 Kč. Doprava MHD Starosta předložil zpracované požadavky na změnu trasy a časů odjezdů linky MHD č. 220, které navrhli společně s paní Brhelovou na základě podnětů občanů Suchých Lazců. Žádost se týkala 4 bodů: prodloužení linky č. 220 přes střed města Opavy tak, aby spoj jezdil až k Slezské nemocnici zajíždění linky č. 220 ke Globusu v soboty, neděle a o státních svátcích nezajíždění spoje, který má odjezd ze zastávky Přerovec v 7:15 přes střed Komárova změnit odjezd spoje, který má odjezd ze zastávky Praskova 13:00 na 13:20 Zastupitelé souhlasili se změnami. Smlouvy p. Jelonek, p. Slanina a p. Závěšický Došlá pošta Žádost o vyjádření k výstavbě RD na ul. Sedlické, parcely č. 485, 486, 891/1 k. ú. Suché Lazce, včetně napojení novostavby na vedení IS a napojení na místní kanalizaci pro odvod dešťové vody pro stavebníka, kterého zastupuje Atelier 38, s. r. o., Ing. Luděk Valík. Zastupitelé souhlasili. Žádost pana Milana Jelonka, Přerovecká 6, Suché Lazce o schválení výstavby přístřešku. Zastupitelé souhlasili. Žádost pana Ladislava Štalmacha o umístění dopravní značky na křižovatce ulice Na Pískovně a ul. Májové z důvodu upřesnění práva přednosti v jízdě a bezpečnosti silničního provozu. K této žádosti se připojilo dalších šest občanů. Zastupitelé měli do dalšího zasedání zjistit situaci stran chybějícího značení a podat návrhy na úpravu. Interpelace členů ZMČ

13 Starosta informoval zastupitele o stížnosti Technických služeb s.r.o. na neprůjezdnost ul. Střední z důvodu stání vozidla FIAT Uno nesplňujícího podmínky silničního provozu a bránícího odklízení sněhu, průjezdu popelářských vozů a ostatních uživatelů komunikace před domem paní Markéty Hruškové, Střední 17. Zastupitelstvo rozhodlo o zaslání písemné žádosti paní Markétě Hruškové, Střední 17 na odklizení vozidla FIAT Uno, stojícího před jejím domem do 15-ti dnů od doručení žádosti. Zastupitelstvo rozhodlo o provedení průzkumu mezi občany ohledně znaku Suchých Lazců (čáp x pelikán). Pan Rabinský informoval zastupitele o dalších jednání s Jednotou Opava o možnosti odkoupení objektu prodejny Jednota v Suchých Lazcích a přístavbě prvního patra, kde by měla být kulturní místnost a tělocvična. Pan Rabinský navrhl oslovit naposledy pana Kamila Kavana o možnosti dlouhodobého pronájmu sálu hostince U bílého anděla. Zastupitelé souhlasili. Starosta informoval o situaci s ořezem čtyř topolů v zadní části hřiště. Ořez těchto topolů byl nedostačující a všechny 4 topoly v zadní části hřiště musely být pokáceny s pomocí zdvižné plošiny. Zastupitelé souhlasili a uvolnili Kč na pokácení topolů. Pan Vícha informoval zastupitele o zaneseném příkopu podél ul. Ke Strážnici od hřbitova na Strážnici. Zastupitelstvo pověřilo starostu zajištěním vyčistění příkopu Zemědělskou a s Zápis z 16. zasedání ze dne 2. března 2004 Přítomno bylo devět zastupitelů, omluveni byli pan Sedláček a pan Vícha. Starosta zahájil schůzi a konstatoval, že zastupitelstvo je schopno usnášení. Volba ověřovatelů a zapisovatelky Ověřovateli byli zvoleni pan Valík a pan Žůrek. Zápisem byla pověřena slečna Kateřina Ištvánková. Kontrola plnění usnesení Starosta informoval zastupitele o provedených pracích: Paní Brhelová informovala zastupitele o schůzce s Ing. Pečonkou z MDPO, a. s. a předání požadavků na úpravu tras a času MHD směr Suché Lazce Opava a zpět. O prodloužení linky č. 220 přes střed města až k Slezské nemocnici mělo nadále jednat. Zajíždění linky č. 220 ke Globusu v soboty, neděle a svátky v jeho otevírací době mělo být zajištěno minimálně 2x denně. Nezajíždění spoje 7:15 z Přerovce přes Komárov střed MDPO, a. s. schválil. Změna odjezdu spoje z 13:00 z Praskove na 13:15 z Praskove rovněž dopravní podnik schválil.

14 Jednání se zúčastnila paní Markéta Hrušková, která chtěla reagovat na zaslanou žádost na odklizení vozidla FIAT Uno, stojícího před jejím domem na ul. Střední 17. Po dohodě paní Hrušková přislíbila, že do 31. března 2004 bude vozidlo zprovozněno a tudíž nebude bránit provozu. Starosta informoval o provádění kroků k zjištění možnosti umístění svodidel kolem křižovatky na ul. Přerovecké a ul. Ostravské. Pan Rabinský informoval zastupitele o konání schůzky s panem Kamilem Kavanem dne 8. března 2004 ohledně dlouhodobého pronájmu sálu v hostinci U bílého anděla. Starosta informoval o zajištění vyčištění příkopu podél ul. Ke Strážnici Zemědělskou a.s., Opava Kylešovice po roztátí sněhu. Příručka pro obyvatele pro případ ohrožení Zastupitelstvo odhlasovalo vyvěšení Příručky pro obyvatele pro případ ohrožení vydanou Ministerstvem vnitra, odborem ochrany obyvatelstva na úřední tabuli s odkazem na webovou stránku, kde byla příručka umístěna a případnému okopírování příručky občanům na vlastní žádost a upozornění v Sucholazeckém zpravodaji. Schválení požárního řádu Zastupitelstvo schválilo Požární řád MČ Opava Suché Lazce, Podmínky k zabezpečení požární ochrany při akcích, kterých se zúčastňuje větší počet osob v MČ Opava Suché Lazce, Podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpeční vzniku požárů v MČ Opava Suché Lazce a Podmínky k zabezpečení zdrojů vody k hašení požárů v MČ Opava Suché Lazce. Zastupitelstvo pověřilo starostu projednat odměnu za zpracování Požárního řádu, Podmínek k zabezpečení požární ochrany při akcích, kterých se zúčastňuje větší počet osob, Podmínek k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpeční vzniku požárů a Podmínek k zabezpečení zdrojů vody k hašení požárů pro Ing. Petra Paláčka do výše Kč. Doplnění dopravního značení v MČ Suché Lazce Na základě žádosti pana Ladislava Štalmacha o umístění dopravní značky na křižovatce ul. Na Pískovně a ul. Májové, kterou podepsalo 6 občanů, zastupitelstvo rozhodovalo umístit dopravní značení na křižovatce ul. Na Pískovně a ul. Májové. A odhlasovalo přechod pro chodce u zastávky MHD Suché Lazce ZD. Úprava hasičského vozidla cca 540 Kč Starosta informoval zastupitele o proplacení faktury na opravu automobilu zásahové jednotky SDH Suché Lazce v hodnotě 540 Kč.

15 Schůzka předsedů a starostů stran a spolků Starosta upozornil zastupitele na nutnost naplánování společenských akcí v Suchých Lazcích, organizovaných spolky a stranami a vzájemné výpomoci při jejich organizování. Dále bylo nutné zajistit ze strany členů stran a spolků výpomoc při stěhování úřadovny MČ Suché Lazce, pobočky České pošty, s. p. a místní knihovny při rekonstrukci budovy, která byla naplánována na 15. května 2004 v rámci rekonstrukce středu Suchých Lazců. Zastupitelstvo schválilo svolání schůzky. Jubilea 2004 Zastupitelstvo navrhlo a hlasovalo o zasílání blahopřání občanům Suchých Lazců k 70 a 75 narozeninám a zakoupení dárkového balíku občanům Suchých Lazců k 80, 85, 90, 95 a 100 narozeninám v hodnotě cca 300 Kč, což zajistila zajišťovat paní Satková. Došlá pošta Vyjádření k žádosti na posouzení změny územního plánu pro pana Přemysla Hanáka a paní Jiřinu Vintnerovou. Magistrát města Opavy tuto žádost předal k posouzení Krajskému úřadu MSK, odboru životního prostředí a zemědělství. Ředitelka Charity Opava paní Anna Ekslerová zaslala informace o možnosti získání grantu na opravu kaple Andělů strážných, který poskytovala Nadace Občanského fora. Grant mohla získat městská část z programu Opomíjené památky 2004 ve výši Kč s tím, že MČ Suché Lazce by musela v tomto roce přispět minimálně 50 % výši grantu poskytnutého Nadací OF. Zastupitelstvo pověřilo starostu vyřízením grantu a odhlasovalo dotaci z rozpočtu MČ ve výši Kč na opravu kaple Andělů strážných k získání grantu z Nadace OF. Přišlo rozhodnutí Magistrátu města Opavy, odboru životního prostředí o povolení kácení 23 tújí na ul. Ke Strážnici v parčíku před místním hřbitovem do 31. března Kácení měla provést Zemědělská, a. s., Opava Kylešovice do 31. března Interpelace členů ZMČ Starosta informoval zastupitele o nabídce pana Ferdinanda Konečného na sečení a údržbu zeleně v Suchých Lazcích. Zastupitelstvo souhlasilo v ceně Kč za jedno sečení, včetně odvozu trávy. Starosta navrhl používat na Sucholazecké zpravodaje kulatý znak s čápem a mláďaty. Zastupitelstvo souhlasilo. Pan Rabinský navrhl přidat sloup s veřejným osvětlením a místním rozhlasem podél hřiště na ul. Na Pískovně. Zastupitelstvo pověřilo starostu vyřídit stavební řízení.

16 Pan Kubín vznesl dotaz, zda se neuvažuje o umístění informačních tabulí o umístění úřadu městské části, hřiště, školy, aj. Zastupitelstvo pověřilo starostu zjistit podmínky o umístění informačních tabulí. Paní Brhelová upozornila na nutnost naplánování Dětského dne na hřišti TJ Suché Lazce. Zastupitelstvo pověřilo pana Kubína upřesněním termínu konání Dětského dne do příštího zasedání. Pan Rabinský navrhl konání mistrovského utkání fotbalového zápasu TJ Suché Lazce na sobotu při posvícení na hřišti v Suchých Lazcích. Zastupitelstvo pověřilo pana Kubína zajištěním konání mistrovského utkání fotbalového zápasu Zápis ze 17. zasedání ze dne 6. dubna 2004 Přítomno bylo osm zastupitelů, omluveni byli paní Brhelová, paní Halšková a pan Rabinský. Starosta zahájil schůzi a konstatoval, že zastupitelstvo je schopno usnášení. Volba ověřovatelů a zapisovatelky Ověřovateli byli zvoleni pan Sedláček a pan Vícha. Zápisem byla pověřena slečna Kateřina Ištvánková. Kontrola plnění usnesení Starosta informoval zastupitele o provedených pracích: Projednání odměny pro Ing. Petra Paláčka za zpracování Požárního řádu MČ Opava Suché Lazce, Podmínek k zabezpečení požární ochrany při akcích, kterých se zúčastňuje větší počet osob v MČ Opava Suché Lazce, Podmínek k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpeční vzniku požárů v MČ Opava Suché Lazce a Podmínek k zabezpečení zdrojů vody k hašení požárů v MČ Opava-Suché Lazce se odročuje na příští zasedání. Kroky k zajištění dotace na opravu kaple Andělů strážných z Nadace OF probíhaly Vyřízení stavebního řízení na přidání sloupu s veřejným osvětlením a místním rozhlasem podél hřiště na ul. Na Pískovně nebylo z technických důvodů proveditelné a starosta zajišťoval jinou alternativu pro přidání osvětlení na tomto místě. O zjištění podmínek pro umístění informačních tabulí o umístění úřadu městské části, hřiště, školy, apod. starosta jednal s panem Kleinem z Magistrátu města Opavy a přesné podmínky předloží na příštím zasedání. Konání Dětského dne na hřišti TJ Suché Lazce bude 29. května Zajištění konání mistrovského utkání fotbalového zápasu TJ Suché Lazce na sobotu při posvícení na hřišti v Suchých Lazcích bude teprve rozhodnuto. Žádost p. Antonína Chalupy o vydláždění vjezdu

17 Pan Antonín Chalupa, Ke Strážnici 14, požádal zastupitelstvo MČ Suché Lazce o dodání materiálu na vydláždění vjezdu před jeho domem s tím, že veškerou práci spojenou s vydlážděním provede sám. Zastupitelé souhlasili. Žádost p. Radima Lichého o stavební povolení a napojení dešťových vod na kanalizaci Pan Radim Lichý, Na Štěpnici 73/7, požádal zastupitelstvo MČ Suché Lazce o schválení stavby garáže na parc. č. 418 a 419 a napojením dešťové kanalizace garáže na stávající domovní přípojce dešťové kanalizace na jeho pozemku. Zastupitelé souhlasili. Jarní úklid - kontejnery Magistrát města Opavy poskytl zdarma pro MČ Suché Lazce v rámci Jarního úklidu 2004 dva kusy kontejnerů pro organický odpad (tráva, suché listí, větve, shrabky) v měsíci dubnu. Při objednání vyššího počtu kontejnerů měly hradit náklady na přistavení a odvoz městská část. Zastupitelstvo odhlasovalo o objednání tří kusů kontejnerů na 14. dubna Rekonstrukce úřadu MČ Suché Lazce Starosta informoval zastupitele o nutnosti vybudování bezbariérového vstupu do plánované ordinace praktického lékaře v přízemí budovy úřadu MČ Suché Lazce. Zastupitelstvo pověřilo starostu zajištěním odložení vybudování bezbariérového vstupu do plánované ordinace praktického lékaře v budově úřadu MČ Suché Lazce po jeho rekonstrukci na 1 rok po otevření ordinace a zhodnocení její další existence. Investice do rekonstrukce budovy úřadu stoupla z Kč na Kč. Zastupitelstvo odhlasovalo poskytnutí maximální částky Kč z rozpočtu městské části na rekonstrukci budovy úřadu MČ Suché Lazce, pokud Statutární město Opava poskytne zbývajících Kč k dofinancování rekonstrukce budovy úřadu. Kladení věnců u příležitosti osvobození Suchých Lazců Starosta upozornil zastupitele na blížící se výročí osvobození Suchých Lazců dne 22. dubna Zastupitelstvo odhlasovalo konání oslav osvobození Suchých Lazců na pátek dne 23. dubna 2004 s lampiónovým průvodem, který půjde v 19:00 hod od místní školy. Zastupitelstvo odhlasovalo zakoupení věnce k příležitosti výročí osvobození Suchých Lazců a zakoupení 30 kusů lampiónů pro děti. Zpráva ohledně kácení lesa Březí Starosta informoval o schůzce s majiteli lesů v Břízí, která se konala dne 3. dubna 2004 v místním kulturním zařízení. Vyčištění a vykácení stromů napadených kůrovcem bylo odloženo z konce března do 31. června 2004, do dvou let od tohoto data musely být nasazeny na těchto místech nové stromy.

18 Zakoupení motorové pily hasiči Starosta informoval o návrhu starosty SDH Suché Lazce o zakoupení motorové pily pro potřeby zásahové jednotky a městské části Suché Lazce. Pan Sedláček seznámil zastupitele s povinnostmi a proškolováním určené osoby pro práci s motorovou pilou a vysokými finančními náklady na provoz a kontroly pily. Zastupitelstvo nákup neschválilo. Zakoupení fotografického přístroje Klub důchodců Starosta informoval o návrhu Klubu důchodců na zakoupení fotografického přístroje pro Klub důchodců. Zastupitelstvo odhlasovalo zakoupení fotografického přístroje do hodnoty Kč pro Klub důchodců. Zakoupení vysílacího zařízení úřad MČ Starosta informoval o nutnosti zakoupení nového vysílacího zařízení pro místní rozhlas z důvodu plánovaného stěhování úřadovny do 1. patra, kde je stávající rozhlas umístěn. Zastupitelstvo odhlasovalo zakoupení vysílacího zařízení pro místní rozhlas v hodnotě cca Kč. Došlá pošta Žádosti o dlouhodobý pronájem nebo odkup nevyužitého prostoru o velikosti 3,10 m 2 mezi parc. č. 21 a 32 Věrou a Josefem Prajslerovými, U Kašny 7 z důvodu adaptace hospodářské budovy na provozovnu trafiku. Zastupitelstvo pověřilo jednáním starostu. Oznámení o zahájení stavebního řízení pro stavební úpravy resocializačního zařízení, související se zřízením terapeutické místnosti v Domě Agapé zřízené Charitou Opava. Zastupitelstvo pověřilo jednáním starostu. Magistrát města Opavy žádal vzhledem ke konání voleb do Parlamentu EU o zapůjčení místnosti v místním kulturním zařízení na dobu od 11. června 2004 do 13. června 2004 včetně zajištění telefonního spojení. Zastupitelstvo souhlasilo. Starosta informoval zastupitele o nutnosti schválení navýšení pokladního limitu pokladny MČ Suché Lazce z původních Kč na Kč z důvodu zvýšení poplatků ze psů. Zastupitelstvo souhlasilo. Interpelace členů ZMČ Starosta informoval zastupitele o zajištění vyčištění příkopu podél ul. Ke Strážnici od hřbitova směrem na Strážnici Zemědělskou, a. s., Opava - Kylešovice. Práce měly začít po ukončení prvních jarních prací na pozemcích Zemědělské, a. s., Opava Kylešovice. Starosta informoval zastupitele o zjištění na koho se obrátit s žádostí o instalaci svodidel na křižovatce ul. Ostravské a ul. Přerovecké kolem domu pana Lubomíra Leiferta a žádost byla zaslána.

19 Starosta informoval o předání prováděcího projektu na ozelenění okolí místního hřbitova Ing. Petrem Ondruškou. Pan Vícha vznesl dotaz ohledně opravy ul. Přerovecké, kde se přes zimu vytvořily díry v asfaltu. Starosta informoval, že pokud do 14 dnů Technické služby, s. r. o. opravu neprovedou, telefonicky je na nutnost opravy upozorní Zápis z 18. zasedání ze dne 4. května 2004 Přítomno bylo deset zastupitelů, omluvena byla paní Halšková. Starosta zahájil schůzi a konstatoval, že zastupitelstvo je schopno usnášení. Volba ověřovatelů a zapisovatelky Ověřovateli byli zvoleni paní Brhelová a pan Kubín. Zápisem byla pověřena slečna Kateřina Ištvánková. Kontrola plnění usnesení Starosta informoval zastupitele o provedených pracích: O probíhajícím výběrovém řízení na rekonstrukci budovy úřadu městské části Opava Suché Lazce a vybudování bezbariérového vstupu do plánované ordinace a úřadovny městské části, které bude provedeno ihned při rekonstrukci budovy s předpokládanými náklady Kč. Starosta projednal možnost pronájmu nebo odkupu prostoru o velikosti 3,10 m 2 mezi parc. č. 21 a 32 manžely Věrou a Josefem Prajslerovými, U Kašny 7 z důvodu adaptace hospodářské budovy na provozovnu trafiku. Sloup elektrického vedení, který se na zmiňovaném pozemku nachází, měl být při pronájmu nebo odkupu prostoru zaveden kupujícím jako věcné břemeno. Změna data konání Dětského dne Starosta informoval zastupitele o požadavku pana Zdeňka Diehla na změnu data konání Dětského dne na místním hřišti, pořádaného TJ Suché Lazce. Konání Dětského dne navrhl na 22. května Zastupitelstvo souhlasilo. Došlá pošta Oznámení Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, odboru dopravy a silničního hospodářství o postoupení žádosti na instalaci svodidel kolem pozemku pana Lubomíra Leiferta u silnice I/11 na odbočce do Suchých Lazců na Správu silnic Moravskoslezského kraje, středisku Opava. Informace volby do Evropského parlamentu Starosta informoval zastupitele o chystaných volbách do EP, které se uskuteční dne 11. června 2004 od 14:00 do 22:00 hod a dne 12. června 2004 od 8:00 do 14:00 hod

20 v kulturním zařízení na ul. Přerovecká 65. Zapisovatelkou byla zvolena paní Pavlína Paláčková. Zastupitelstvo pověřilo starostu zjištěním finanční odměny členům volební komise do příštího zasedání. Interpelace členů ZMČ Starosta informoval zastupitele o stížnosti pana Vlastimila Janouška na paní Markétu Hruškovou, ohledně ovocných stromů na pozemku paní Hruškové, jejichž větve přečnívají na pozemek pana Janouška a znečišťují jej. Zastupitelstvo pověřilo starostu zjištěním kompetentní instituce pro vyřízení stížnosti pana Vlastimila Janouška na paní Markétu Hruškovou. Starosta informoval zastupitele o chystané opravě poškozené ulice Přerovecké, které mělo proběhnout během měsíce června. Starosta informoval o konání schůzky dne 5. května 2004 s Ing. Kleinem z MMO, odboru dopravy, ohledně projednání plánovaného vybudování parkoviště ve středu Suchých Lazců a návrhů na umístění dopravního značení. Starosta informoval o započetí oprav zdi u místního hřbitova dne 5. května Starosta informoval o uzavření Dohody o pracovní činnosti s panem Ferdinandem Konečným na úpravu zeleně a stromů v Suchých Lazcích na 7 měsíců v roce s měsíční odměnou Kč. Zastupitelstvo odhlasovalo zakoupení vypalovačky k zálohování dat uložených v počítači úřadu městské části Paní Škrobánková požádala jménem ZŠ v Suchých Lazcích o příspěvek na dopravu pro děti místní školy do školy v přírodě. Zastupitelstvo odhlasovalo proplacení dopravy dětí ze ZŠ v Suchých Lazcích na školu v přírodě do výše Kč Zápis z 19. zasedání ze dne 1. června 2004 Přítomno bylo devět zastupitelů, omluveni byli pan Rabinský a pan Valík. Starosta zahájil schůzi a konstatoval, že zastupitelstvo je schopno usnášení. Volba ověřovatelů a zapisovatelky Ověřovateli byly zvoleny paní Halšková a paní Satková. Zápisem byla pověřena slečna Kateřina Ištvánková. Kontrola plnění usnesení Starosta informoval zastupitele o provedených pracích:

Program 9. zasedání zastupitelstva MČ Opava Suché Lazce konaného dne 6. 10. 2015 v 18.15 hod.

Program 9. zasedání zastupitelstva MČ Opava Suché Lazce konaného dne 6. 10. 2015 v 18.15 hod. Program 9. zasedání zastupitelstva MČ Opava Suché Lazce konaného dne 6. 10. 2015 v 18.15 hod. 1 / 9 Zahájení zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce. 2 / 9 Schválení programu 9. zasedání zastupitelstva

Více

Program 2. zasedání zastupitelstva MČ Opava Suché Lazce, konaného dne 22. 12. 2014 v 18.00 hod.

Program 2. zasedání zastupitelstva MČ Opava Suché Lazce, konaného dne 22. 12. 2014 v 18.00 hod. Program 2. zasedání zastupitelstva MČ Opava Suché Lazce, konaného dne 22. 12. 2014 v 18.00 hod. 1 / 2 Zahájení zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce. 2 / 2 Volba ověřovatelů a zapisovatelky. 3 / 2 Kontrola

Více

Program 3. zasedání zastupitelstva MČ Opava Suché Lazce, konaného dne 13. 01. 2015 v 18.15 hod.

Program 3. zasedání zastupitelstva MČ Opava Suché Lazce, konaného dne 13. 01. 2015 v 18.15 hod. Program 3. zasedání zastupitelstva MČ Opava Suché Lazce, konaného dne 13. 01. 2015 v 18.15 hod. 1 / 3 Zahájení zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce. 2 / 3 Volba ověřovatelů a zapisovatelky. 3 / 3 Kontrola

Více

Program 1. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 2.12.2014, v 18.15 hod.

Program 1. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 2.12.2014, v 18.15 hod. Program 1. zasedání zastupitelstva MČ Opava - Suché Lazce, konaného dne 2.12.2014, v 18.15 hod. 1 / 1 Zahájení zasedání zastupitelstva MČ Suché Lazce. 2 / 1 Oficiální poděkování minulému vedení MČ Suché

Více

Zápis z 5. zasedání Zastupitelstva obce Švábov konaného dne 22. 5. 2015.

Zápis z 5. zasedání Zastupitelstva obce Švábov konaného dne 22. 5. 2015. Zápis z 5. zasedání Zastupitelstva obce Švábov konaného dne 22. 5. 2015. Jednání se konalo v zasedací místnosti Obecního úřadu ve Švábově 37. Zasedání bylo zahájeno v 18:00 hodin a skončeno ve 20:45 hodin.

Více

Zápis z 24. zasedání Zastupitelstva obce Švábov konaného dne 5. 9. 2014.

Zápis z 24. zasedání Zastupitelstva obce Švábov konaného dne 5. 9. 2014. Zápis z 24. zasedání Zastupitelstva obce Švábov konaného dne 5. 9. 2014. Jednání se konalo v zasedací místnosti Obecního úřadu ve Švábově 37. Zasedání bylo zahájeno v 18:00 hodin a skončeno ve 20:00 hodin.

Více

Obecní úřad Křeč 95 394 95 Křeč. Přítomní. Program

Obecní úřad Křeč 95 394 95 Křeč. Přítomní. Program Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Křeč konaného dne 4. března 2015 od 20 00 hodin Přítomní Čamra Josef Dvořáček Milan Petrů Václav Plášil Michal Příplata Petr Radosta Jan Somerauer Milan Sváček Josef

Více

Zápis z 3. zasedání Zastupitelstva obce Švábov ze dne 12. 2. 2011

Zápis z 3. zasedání Zastupitelstva obce Švábov ze dne 12. 2. 2011 Zápis z 3. zasedání Zastupitelstva obce Švábov ze dne 12. 2. 2011 Jednání se konalo v zasedací místnosti Obecního úřadu ve Švábově. Zasedání bylo zahájeno v 18:00 hodin a skončeno ve 20:15 hodin. Jednání

Více

Obec Sadov - Zastupitelstvo obce Sadov Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Sadov konaného dne 29.6.2011, od 17:00 hodin na OÚ Sadov

Obec Sadov - Zastupitelstvo obce Sadov Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Sadov konaného dne 29.6.2011, od 17:00 hodin na OÚ Sadov Obec Sadov - Zastupitelstvo obce Sadov Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Sadov konaného dne 29.6.2011, od 17:00 hodin na OÚ Sadov 1. Zahájení zasedání zastupitelstva Zasedání Zastupitelstva obce Sadov

Více

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Loučka č.1 / 2014, které se konalo dne 3. 12. 2014

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Loučka č.1 / 2014, které se konalo dne 3. 12. 2014 Obec Loučka, Loučka č.76, 783 22 Cholina IČO: 00576247 e-mail: obec.loucka@volny.cz Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Loučka č.1 / 2014, které se konalo dne 3. 12. 2014 Přítomni : Leo Kordas, Marcela

Více

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Oudoleň, konaného dne 24. 3. 2011

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Oudoleň, konaného dne 24. 3. 2011 Obec Oudoleň Zastupitelstvo obce Oudoleň Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Oudoleň, konaného dne 24. 3. 2011 Zasedání Zastupitelstva obce Oudoleň (dále též jako zastupitelstvo ) bylo zahájeno v 18:04

Více

Zápis ze zasedání ZO č. 10 ze dne 10.8.2012 v Novém Kramolíně v 18:00 hodin

Zápis ze zasedání ZO č. 10 ze dne 10.8.2012 v Novém Kramolíně v 18:00 hodin Čj 00595/12/OÚ Zápis ze zasedání ZO č. 10 ze dne 10.8.2012 v Novém Kramolíně v 18:00 hodin Přítomni: Vlastimil F, Jaroslav B, Jan B, Pavel S, Petr B, Nepřítomni omluveni: Nepřítomni neomluveni: Pavel Ch,

Více

Obec Bělá u Jevíčka, Bělá u Jevíčka 7 569 43 Jevíčko

Obec Bělá u Jevíčka, Bělá u Jevíčka 7 569 43 Jevíčko Obec Bělá u Jevíčka, Bělá u Jevíčka 7 569 43 Jevíčko Zápis ze zasedání obecního zastupitelstva obce Bělá u Jevíčka, konaného dne 25.2.2015 od 17:00 hodin v zasedací místnosti OÚ Bělá u Jevíčka. Zahájení

Více

Zápis. ze zasedání Zastupitelstva obce Sviny, které se konalo dne 19. 11. 2006

Zápis. ze zasedání Zastupitelstva obce Sviny, které se konalo dne 19. 11. 2006 Obec Sviny Čj.9 Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Sviny, které se konalo dne 19. 11. 2006 Přítomni: Hrušková Věra, Kašparová Anna, Radosta Jan, David František, ing. Havelda Martin, ing. David František,

Více

Zápis z 12. zasedání zastupitelstva obce Rušinov

Zápis z 12. zasedání zastupitelstva obce Rušinov Obecní úřad Rušinov, Rušinov 47, 583 01 Chotěboř telefon: 569692281, mobil: 724288418 www.obecrusinov.cz e mail: rusinov@seznam.cz Zápis z 12. zasedání zastupitelstva obce Rušinov Datum a čas konání: 2.9.2015

Více

Šaroun M., Žilka L., Klepl M., Ing. Končický Milan, Ing. Štefanová Zdena, Havlíčková Hana. ostatní :

Šaroun M., Žilka L., Klepl M., Ing. Končický Milan, Ing. Štefanová Zdena, Havlíčková Hana. ostatní : Zápis z veřejného mimořádného zasedání obecního zastupitelstva obce Petrovice, konaného dne 27.2.2004 v zasedací místnosti obecního úřadu, od 18.00 hod. ----------------------------------------------------------------------------------------------------

Více

HLASOVÁNÍ : PRO 6, PROTI 0, ZDRŽEL SE HLASOVÁNÍ - 0

HLASOVÁNÍ : PRO 6, PROTI 0, ZDRŽEL SE HLASOVÁNÍ - 0 Zápis z veřejného mimořádného zasedání obecního zastupitelstva obce Petrovice, konaného dne 30.3.2004 v zasedací místnosti obecního úřadu, od 18.00 hod. ----------------------------------------------------------------------------------------------------

Více

Zápis z 11. zasedání Zastupitelstva Obce Kámen

Zápis z 11. zasedání Zastupitelstva Obce Kámen Čj. 110909/182 Datum: 9. 9. 2011 Zápis z 11. zasedání Zastupitelstva Obce Kámen ze dne 6. 9. 2011 Přítomno 7 členů zastupitelstva obce: podle prezenční listiny Omluveni: 0 Hosté: Josef Roubík Místo: kancelář

Více

Šaroun M., Žilka L., Ing. Štefanová Z., Ing. Končický Milan, Šafka P., Janáček S, Havlíčková H.

Šaroun M., Žilka L., Ing. Štefanová Z., Ing. Končický Milan, Šafka P., Janáček S, Havlíčková H. Zápis z veřejného zasedání Obecního zastupitelstva obce Petrovice, konaného dne 14.3.2007 v zasedací místnosti Obecního úřadu, od 18.30 hod. ----------------------------------------------------------------------------------------------------

Více

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Lukavec u Hořic, konaného dne 30.8.2012, od 19:00 hodin

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Lukavec u Hořic, konaného dne 30.8.2012, od 19:00 hodin Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Lukavec u Hořic, konaného dne 30.8.2012, od 19:00 hodin Zahájení zasedání zastupitelstva Zasedání zastupitelstva obce Lukavec u Hořic (dále jen "zastupitelstvo") bylo

Více

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Trubín, konaného dne 21.5.2015.

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Trubín, konaného dne 21.5.2015. 1. Zahájení zasedání ZO Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Trubín, konaného dne 21.5.2015. Zasedání Zastupitelstva obce Trubín (dále jen ZO ) bylo zahájeno v 18:00 hodin starostkou obce paní Alenou

Více

Z Á P I S č. 27. z 27. zasedání Zastupitelstva obce Řícmanice konaného dne 14. 04. 2014 v 18.00 hod. v zasedací místnosti Komenského 68

Z Á P I S č. 27. z 27. zasedání Zastupitelstva obce Řícmanice konaného dne 14. 04. 2014 v 18.00 hod. v zasedací místnosti Komenského 68 Z Á P I S č. 27 z 27. zasedání Zastupitelstva obce Řícmanice konaného dne 14. 04. 2014 v 18.00 hod. v zasedací místnosti Komenského 68 Program: 1. Technický bod (schválení ověřovatelů zápisu, programu

Více

2. Starosta navrhl určit ověřovatele zápisu paní Zdeňku Dusovou a pana Václava Modrého starosta dal hlasovat o návrhu

2. Starosta navrhl určit ověřovatele zápisu paní Zdeňku Dusovou a pana Václava Modrého starosta dal hlasovat o návrhu Zápis z jednání zastupitelstva obce Sendražice konaného dne 16.12.2010 na obecním úřadě. Začátek jednání v 19 hodin. Přítomno: ZO - V.Horák, M.Holeček, V.Modrý, F.Matěna, ing.hrubý, Z.Dusová, Z.Pejcha

Více

O B E C N Í Ú Ř A D S V Ě T Í

O B E C N Í Ú Ř A D S V Ě T Í III. Veřejné zasedání zastupitelstva obce Světí přítomní členové zastupitelstva obce : Josef Honc, Luděk Čihal, Jiří Kulhánek, Jiří Krejčí, Žaneta Vestfálová Omluveni: Lenka Bednářová Dále přítomno: 10

Více

Zápis ze 17. zasedání Zastupitelstva obce Švábov ze dne 23. 8. 2013.

Zápis ze 17. zasedání Zastupitelstva obce Švábov ze dne 23. 8. 2013. Zápis ze 17. zasedání Zastupitelstva obce Švábov ze dne 23. 8. 2013. Jednání se konalo v zasedací místnosti Obecního úřadu ve Švábově. Zasedání bylo zahájeno v 19:00 hodin a skončeno ve 21:00 hodin. Na

Více

Zápis ze 4. veřejného zasedání Zastupitelstva obce Ostrá, které se konalo dne 22.1. 2015 od 19:00 hodin v zasedací místnosti OÚ Ostrá

Zápis ze 4. veřejného zasedání Zastupitelstva obce Ostrá, které se konalo dne 22.1. 2015 od 19:00 hodin v zasedací místnosti OÚ Ostrá Zápis ze 4. veřejného zasedání Zastupitelstva obce Ostrá, které se konalo dne 22.1. 2015 od 19:00 hodin v zasedací místnosti OÚ Ostrá Přítomni: Mgr. Jana Šenfelderová, Ing. Jiří Čenský, Jana Effenbergerová,

Více

Z Á P I S č. 3. z 3. zasedání Zastupitelstva obce Řícmanice konaného dne 17. 1. 2011 v 19,00 hod. v zasedací místnosti Komenského 68

Z Á P I S č. 3. z 3. zasedání Zastupitelstva obce Řícmanice konaného dne 17. 1. 2011 v 19,00 hod. v zasedací místnosti Komenského 68 Z Á P I S č. 3 z 3. zasedání Zastupitelstva obce Řícmanice konaného dne 17. 1. 2011 v 19,00 hod. v zasedací místnosti Komenského 68 Program: 1. Technický bod (schválení ověřovatelů zápisu, programu zasedání

Více

Obecní úřad Křeč 95 394 95 Křeč. 20. června 2014. Přítomní. Program

Obecní úřad Křeč 95 394 95 Křeč. 20. června 2014. Přítomní. Program Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Křeč konaného dne 20. června 2014 Přítomní Čamra Josef Dvořáček Milan Petrů Václav Příplata Petr Radosta Jan Somerauer Milan Sváček Josef Truhlář František Program

Více

OBEC KŘEPICE, PSČ 691 65

OBEC KŘEPICE, PSČ 691 65 OBEC KŘEPICE, PSČ 691 65 Zápis z 9. zasedání zastupitelstva obce konaného dne 15. 11. 2007 Přítomni: p. Maťa, RNDr. Fiala, Mgr. Fialová, p. Hanák, Ing. Kovařík, Ing. Koždoň, p. Partyka, p. Příkazský, pí

Více

Obec Bělá u Jevíčka, Bělá u Jevíčka 7 569 43 Jevíčko

Obec Bělá u Jevíčka, Bělá u Jevíčka 7 569 43 Jevíčko Obec Bělá u Jevíčka, Bělá u Jevíčka 7 569 43 Jevíčko Zápis ze zasedání obecního zastupitelstva obce Bělá u Jevíčka, konaného dne 27.5. 2015, od 17:00 hodin v zasedací místnosti. Zahájení zasedání zastupitelstva

Více

OBEC KŘESETICE. Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Křesetice č. 3, které se konalo dne 6.12.2006.

OBEC KŘESETICE. Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Křesetice č. 3, které se konalo dne 6.12.2006. OBEC KŘESETICE Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Křesetice č. 3, které se konalo dne 6.12.2006. Přítomni: p. Ledvina, p. Kratochvíl, p. Hladíková, p. Linhartová, p.pokorný, p.černý, p. Buňata, p. Havránková,

Více

Obec Tchořovice Zastupitelstvo Obce Tchořovice. Zápis z 40. zasedání Zastupitelstva Obce Tchořovice, konaného dne 27. 12. 2013 od 16 hodin.

Obec Tchořovice Zastupitelstvo Obce Tchořovice. Zápis z 40. zasedání Zastupitelstva Obce Tchořovice, konaného dne 27. 12. 2013 od 16 hodin. Obec Tchořovice Zastupitelstvo Obce Tchořovice Zápis z 40. zasedání Zastupitelstva Obce Tchořovice, konaného dne 27. 12. 2013 od 16 hodin. Přítomní členové zastupitelstva: M. Bolina, M. Cihla, J. Křivanec,

Více

Veřejné zasedání č. 13 / 05

Veřejné zasedání č. 13 / 05 Veřejné zasedání č. 13 / 05 Dne 15.3.2005 se v 19.00 hod konalo v budově obecního úřadu veřejné zasedání obecního zastupitelstva na Hlíně. Přítomni : p.sliacky, p.dostalý,, p. Havlík, p.hošek,p.ing.pacholík,

Více

Zápis veřejného zasedání zastupitelstva obce Hroubovice

Zápis veřejného zasedání zastupitelstva obce Hroubovice Zápis veřejného zasedání zastupitelstva obce Hroubovice Místo konání: Obec Hroubovice místnost obecního úřadu, Hroubovice č.p. 51 Doba konání: Přítomní zastupitelé: 23.1.2015 od 18:00 hodin Miroslava Štveráková,

Více

Zápis z 4. zasedání Zastupitelstva obce Doudleby, konaného dne 29.1.2015

Zápis z 4. zasedání Zastupitelstva obce Doudleby, konaného dne 29.1.2015 Zápis z 4. zasedání Zastupitelstva obce Doudleby, konaného dne 29.1.2015 Místo konání: zasedací místnost obecního úřadu Doudleby Začátek: 18:00 hodin Zasedání řídil: starosta obce Zdeněk Šmíd Přítomno:

Více

Obecní úřad Jezdovice Jezdovice 90, 589 01 Třešť

Obecní úřad Jezdovice Jezdovice 90, 589 01 Třešť Obecní úřad Jezdovice Jezdovice 90, 589 01 Třešť Strana č. 1/6 Z á p i s č. 1 / 2014 z jednání zastupitelstva obce Jezdovice konaného 17. 12. 2014 v 19.00 hodin na Obecním úřadu v Jezdovicích Přítomni

Více

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Loučka č.2 / 2015, které se konalo dne 28. 1. 2015

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Loučka č.2 / 2015, které se konalo dne 28. 1. 2015 Obec Loučka, Loučka č.76, 783 22 Cholina IČO: 00576247 e-mail: obec.loucka@volny.cz Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Loučka č.2 / 2015, které se konalo dne 28. 1. 2015 Přítomni : Leo Kordas, Marcela

Více

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Běrunice č. 23 ze dne 20. 12.2012 od 19.00 hodin v zasedací místnosti OÚ Běrunice

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Běrunice č. 23 ze dne 20. 12.2012 od 19.00 hodin v zasedací místnosti OÚ Běrunice Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Běrunice č. 23 ze dne 20. 12.2012 od 19.00 hodin v zasedací místnosti OÚ Běrunice Přítomno: Omluveno: 9 členů zastupitelstva obce 2 členové zastupitelstva obce 4 občané

Více

Zápis z 11. veřejného zasedání členů zastupitelstva obce Nítkovice konaného dne 14. července 2015 v zasedací místnosti OÚ

Zápis z 11. veřejného zasedání členů zastupitelstva obce Nítkovice konaného dne 14. července 2015 v zasedací místnosti OÚ O b e c N í t k o v i c e Nítkovice 89, 768 13 Litenčice, tel/fax 573 374 057, email obec@nitkovice.cz, IČO 00544591 Zápis z 11. veřejného zasedání členů zastupitelstva obce Nítkovice konaného dne 14.

Více

Z á p i s z jednání zastupitelstva obce Chlumany, které se konalo dne 24. února 2014

Z á p i s z jednání zastupitelstva obce Chlumany, které se konalo dne 24. února 2014 Z á p i s z jednání zastupitelstva obce Chlumany, které se konalo dne 24. února 2014 Přítomni: Ivana Vlková, Josef Lácha, Vlasta Tišlerová, Josef Novák, Stanislav Kahuda, Josef Brouček Omluven: Michaela

Více

Zápis z jednání ZO Úherce ze dne 25.11.2009 konaného od 18.00 hodin na Obecním úřadě v Úhercích

Zápis z jednání ZO Úherce ze dne 25.11.2009 konaného od 18.00 hodin na Obecním úřadě v Úhercích Zápis z jednání ZO Úherce ze dne 25.11.2009 konaného od 18.00 hodin na Obecním úřadě v Úhercích Přítomni: Píšek, Mrázková, Ing.Urbášková, Blažek, Karlová, Matoušek Omluveni: Stehlík Zapisovatel : Ing.

Více

Zápis. ze zasedání Zastupitelstva obce Sviny, které se konalo dne 28.3.2010

Zápis. ze zasedání Zastupitelstva obce Sviny, které se konalo dne 28.3.2010 Obec Sviny Čj. 3 Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Sviny, které se konalo dne 28.3.2010 Přítomni: František David, Ing.František David, Milan Brož, Věra Hrušková, Anna Kašparová Omluveni: Ing. Martin

Více

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Těchobuz č. 2/2010 konaného dne v 19.00

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Těchobuz č. 2/2010 konaného dne v 19.00 Druhé zasedání zastupitelstva obce se konalo 25.3.2010 a hlavním bodem jednání bylo projední žádostí Ústavu sociální péče pro mentálně postižené Těchobuz a kraje Vysočina o pořízení změny územního plánu

Více

Zápis ze 7. zasedání zastupitelstva obce Holín v zasedací místnosti Obecního úřadu v Holíně dne 8. prosince 2011

Zápis ze 7. zasedání zastupitelstva obce Holín v zasedací místnosti Obecního úřadu v Holíně dne 8. prosince 2011 Zápis ze 7. zasedání zastupitelstva obce Holín v zasedací místnosti Obecního úřadu v Holíně dne 8. prosince 2011 Jednání zastupitelstva obce zahájil a řídil starosta. V úvodu uvedl, že jednání zastupitelstva

Více

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Trubín, konaného dne 12.2.2015. 1. Zahájení zasedání ZO

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Trubín, konaného dne 12.2.2015. 1. Zahájení zasedání ZO 1. Zahájení zasedání ZO Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Trubín, konaného dne 12.2.2015. Zasedání Zastupitelstva obce Trubín (dále jen ZO ) bylo zahájeno v 18:00 hodin starostkou obce paní Alenou

Více

ZÁPIS ze zasedání zastupitelstva obce Jabloňany konaného dne 23. 1. 2014

ZÁPIS ze zasedání zastupitelstva obce Jabloňany konaného dne 23. 1. 2014 ZÁPIS ze zasedání zastupitelstva obce Jabloňany konaného dne 23. 1. 2014 Starosta obce Hlaváček Pavel zahájil zasedání v 19:03 hod a všechny přivítal. Starosta obce konstatoval, že informace o konání zasedání

Více

Zápis. ze zasedání zastupitelstva městyse Svitávka konaného dne 21. 3. 2011 v 18.00 hodin v malém sálu úřadu městyse

Zápis. ze zasedání zastupitelstva městyse Svitávka konaného dne 21. 3. 2011 v 18.00 hodin v malém sálu úřadu městyse Zápis ze zasedání zastupitelstva městyse Svitávka konaného dne 21. 3. 2011 v 18.00 hodin v malém sálu úřadu městyse Přítomni: Ing. M. Cetkovský, J. Zoubek, M. Holasová, Ing. Josef Vašíček, Ing. Jan Vašíček,

Více

14. zasedání zastupitelstva obce Dubno ze dne 24. 6. 2013 v zasedací místnosti Obecního úřadu Dubno

14. zasedání zastupitelstva obce Dubno ze dne 24. 6. 2013 v zasedací místnosti Obecního úřadu Dubno 14. zasedání zastupitelstva obce Dubno ze dne 24. 6. 2013 v zasedací místnosti Obecního úřadu Dubno Přítomni: Milan Pilous, Václav Chmelař, Bc. Jiří Špindler, Martin Roušal, Ing. Miroslav Horák, Jaroslav

Více

Zápis č. 13 ze zasedání ZASTUPITELSTVA OBCE KOMOROVICE konaného dne 13. 12. 2014 od 19,00 hodin v zasedací místnosti OÚ Komorovice

Zápis č. 13 ze zasedání ZASTUPITELSTVA OBCE KOMOROVICE konaného dne 13. 12. 2014 od 19,00 hodin v zasedací místnosti OÚ Komorovice Zápis č. 13 ze zasedání ZASTUPITELSTVA OBCE KOMOROVICE konaného dne 13. 12. 2014 od 19,00 hodin v zasedací místnosti OÚ Komorovice Přítomni: Bc. Přemysl Jež, Ing. František Vašák, Věra Brambůrková, Vlastimil

Více

Obec Třanovice. Zápis. z 9. zasedání ZASTUPITELSTVA OBCE TŘANOVICE. konaného dne 21.12.2015 v 17. 00 hod.

Obec Třanovice. Zápis. z 9. zasedání ZASTUPITELSTVA OBCE TŘANOVICE. konaného dne 21.12.2015 v 17. 00 hod. Obec Třanovice Zápis z 9. zasedání ZASTUPITELSTVA OBCE TŘANOVICE konaného dne 21.12.2015 v 17. 00 hod. Přítomno dle presenční listiny 13 členů ZO Třanovice, 2 omluveni 1 občan Zahájení Zasedání Zastupitelstva

Více

Zápis z veřejného zasedání Zastupitelstva obce Drahlín konaného dne 24.6.2015, od 17:00 hodin.

Zápis z veřejného zasedání Zastupitelstva obce Drahlín konaného dne 24.6.2015, od 17:00 hodin. Zápis z veřejného zasedání Zastupitelstva obce Drahlín konaného dne 24.6.2015, od 17:00 hodin. Přítomní členové zastupitelstva Bc. Zdeněk Černohorský DiS., Václav Petráň, Věra Schneiderová, Ing. Jakub

Více

30. srpna 2013. Přítomní. Program. Čamra Josef Dvořáček Milan Příplata Petr Radosta Jan Somerauer Milan Sváček Josef Truhlář František

30. srpna 2013. Přítomní. Program. Čamra Josef Dvořáček Milan Příplata Petr Radosta Jan Somerauer Milan Sváček Josef Truhlář František Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Křeč konaného dne 30. srpna 2013 Přítomní Čamra Josef Dvořáček Milan Příplata Petr Radosta Jan Somerauer Milan Sváček Josef Truhlář František Program Zahájení Navržení

Více

Zápis z 16. zasedání Zastupitelstva obce Malešovice, konaného dne 28. 12. 2012, od 17: 00 hodin na OÚ v Malešovicích

Zápis z 16. zasedání Zastupitelstva obce Malešovice, konaného dne 28. 12. 2012, od 17: 00 hodin na OÚ v Malešovicích Obec Malešovice Zastupitelstvo obce Malešovice Zápis z 16. zasedání Zastupitelstva obce Malešovice, konaného dne 28. 12. 2012, od 17: 00 hodin na OÚ v Malešovicích Bod č. 1: Zahájení, schválení jednání

Více

Zápis z řádného zasedání ZO dne 18. 5. 2015, zahájeno v 18:00, ukončeno v 19:00.

Zápis z řádného zasedání ZO dne 18. 5. 2015, zahájeno v 18:00, ukončeno v 19:00. Zápis z řádného zasedání ZO dne 18. 5. 2015, zahájeno v 18:00, ukončeno v 19:00. Přítomni: 9 Hosté: Mgr. Josef Kozlovský, Kateřina Šabatová Ověřovatelé: Ing. Jaromír Poledňák, Markéta Počekajlová Program:

Více

Zápis. z veřejného zasedání zastupitelstva obce Černčice, konaného dne 12.12.2014 od 19:00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

Zápis. z veřejného zasedání zastupitelstva obce Černčice, konaného dne 12.12.2014 od 19:00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu. Zápis z veřejného zasedání zastupitelstva obce Černčice, konaného dne 12.12.2014 od 19:00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu. Přítomni: Ladislav Tylš, Milena Skalická, Markéta Poláčková, Ondřej

Více

Program zasedání : HLASOVÁNÍ : PRO 6, PROTI 0, ZDRŽEL SE HLASOVÁNÍ 0

Program zasedání : HLASOVÁNÍ : PRO 6, PROTI 0, ZDRŽEL SE HLASOVÁNÍ 0 ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Účast dle prezenční listiny : Mgr. Luboš Žilka, RNDr. Lucie Jirsáková, Roman Klouzek, Petr Hrdý, Pavlína

Více

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Sadov konaného dne 11.6.2014, od 15:00 hodin na OÚ Sadov

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Sadov konaného dne 11.6.2014, od 15:00 hodin na OÚ Sadov Obec Sadov - Zastupitelstvo obce Sadov Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Sadov konaného dne 11.6.2014, od 15:00 hodin na OÚ Sadov 1. Zahájení zasedání zastupitelstva: Zasedání Zastupitelstva obce Sadov

Více

Zahájení zasedání zastupitelstva

Zahájení zasedání zastupitelstva Zápis z 4. zasedání Zastupitelstva obce Těškov, konaného dne 29.8. 2012 od 18:00 hodin. V zasedací místnosti obecního úřadu Zahájení zasedání zastupitelstva Zasedání Zastupitelstva obce Těškov (dále též

Více

Z á p i s z jednání zastupitelstva obce Chlumany, které se konalo dne 29. dubna 2013

Z á p i s z jednání zastupitelstva obce Chlumany, které se konalo dne 29. dubna 2013 Z á p i s z jednání zastupitelstva obce Chlumany, které se konalo dne 29. dubna 2013 Přítomni: Ivana Vlková, Michaela Jůzková, Josef Lácha, Vlasta Tišlerová, Josef Novák, Stanislav Kahuda Přítomni veřejnost:

Více

Z Á P I S č. 22. z 22. zasedání Zastupitelstva obce Řícmanice konaného dne 16. 9. 2013 v 19.00 hod. v zasedací místnosti Komenského 68

Z Á P I S č. 22. z 22. zasedání Zastupitelstva obce Řícmanice konaného dne 16. 9. 2013 v 19.00 hod. v zasedací místnosti Komenského 68 Z Á P I S č. 22 z 22. zasedání Zastupitelstva obce Řícmanice konaného dne 16. 9. 2013 v 19.00 hod. v zasedací místnosti Komenského 68 Program: 1. Technický bod (schválení ověřovatelů zápisu, programu zasedání

Více

ZÁPIS č. 4 z veřejného zasedání zastupitelstva obce Hvozdce konaného na obecním úřadě od 17:00 hodin dne 17. února 2015

ZÁPIS č. 4 z veřejného zasedání zastupitelstva obce Hvozdce konaného na obecním úřadě od 17:00 hodin dne 17. února 2015 ZÁPIS č. 4 z veřejného zasedání zastupitelstva obce Hvozdce konaného na obecním úřadě od 17:00 hodin dne 17. února 2015 Přítomni: František Svátek, Marcela Vaňatová, Milan Dušek, Václav Hořejší, Martin

Více

WWW.TECHOBUZ.CZ, Email: obec@techobuz.cz, 565 443 900, 724 192 514, IČO:00584061

WWW.TECHOBUZ.CZ, Email: obec@techobuz.cz, 565 443 900, 724 192 514, IČO:00584061 Obec Těchobuz Těchobuz 60, 395 01 Pacov WWW.TECHOBUZ.CZ, Email: obec@techobuz.cz, 565 443 900, 724 192 514, IČO:00584061 Č.j.: OBTECH/01134/11 Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Těchobuz č. 4/2011 konaného

Více

Zápis z veřejné schůze ZO Zdětín, konané dne 13. 12. 2006 od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ.

Zápis z veřejné schůze ZO Zdětín, konané dne 13. 12. 2006 od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ. Zápis z veřejné schůze ZO Zdětín, konané dne 13. 12. 2006 od 19.00 hod v zasedací místnosti OÚ. Přítomni : Němeček, Davídková, Macháčková, Hoření, Matuna, Pařízek, ing. Vesecký, Procházka Omluveni : Švarcová

Více

z jednání zastupitelstva obce Chlumany, které se konalo dne 15. října 2007

z jednání zastupitelstva obce Chlumany, které se konalo dne 15. října 2007 Z á p i s z jednání zastupitelstva obce Chlumany, které se konalo dne 15. října 2007 Přítomni: Ivana Vlková, Michaela Juzková, Josef Brouček, Vlasta Tišlerová, Josef Novák, Josef Lácha Omluven: Stanislav

Více

OBEC ROZDROJOVICE. Zápis

OBEC ROZDROJOVICE. Zápis OBEC ROZDROJOVICE Zápis z 18. zasedání zastupitelstva obce Rozdrojovice konané dne 25.4.2013 v 19,30 hod. v zasedací místnosti Obecního úřadu Přítomni: Stráský Daniel, Slouka Stanislav, Machát Jan, Kružík

Více

Zápis z 46. zasedání zastupitelstva obce Nevřeň, konaného dne 26.8.2014 v 17. 00 hod. na obecním úřadě.

Zápis z 46. zasedání zastupitelstva obce Nevřeň, konaného dne 26.8.2014 v 17. 00 hod. na obecním úřadě. Zápis z 46. zasedání zastupitelstva obce Nevřeň, konaného dne 26.8.2014 v 17. 00 hod. na obecním úřadě. Přítomni z řad zastupitelů: Bejčková Š., Pittr V., Hanzlíková D., Melicharová J., Kukeňová E. Omluveni:

Více

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Běrunice č.19 ze dne 16.7.2012 od 19.00 hodin v v zasedací místnosti OÚ Běrunice

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Běrunice č.19 ze dne 16.7.2012 od 19.00 hodin v v zasedací místnosti OÚ Běrunice Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Běrunice č.19 ze dne 16.7.2012 od 19.00 hodin v v zasedací místnosti OÚ Běrunice Přítomno: 9 členů zastupitelstva obce 2 členové omluveni 3 občané P r o g r a m :

Více

Obecní úřad Křeč 95 394 95 Křeč. Přítomní. Program

Obecní úřad Křeč 95 394 95 Křeč. Přítomní. Program Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Křeč konaného dne 27. února 2014 Přítomní Čamra Josef Dvořáček Milan Petrů Václav Příplata Petr Radosta Jan Somerauer Milan Sváček Josef Truhlář František Program

Více

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Loučka č.17 / 2013, které se konalo dne 9. 12. 2013

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Loučka č.17 / 2013, které se konalo dne 9. 12. 2013 Obec Loučka, Loučka č.76, 783 22 Cholina IČO: 00576247 e-mail: obec.loucka@volny.cz Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Loučka č.17 / 2013, které se konalo dne 9. 12. 2013 Přítomni : Leo Kordas, Martin

Více

Zápis. ze zasedání Zastupitelstva obce Sviny, které se konalo dne 19.10.2008

Zápis. ze zasedání Zastupitelstva obce Sviny, které se konalo dne 19.10.2008 Obec Sviny Čj.8 Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Sviny, které se konalo dne 19.10.2008 Přítomni: Hrušková Věra, David František, Kašparová Anna, Ing. Havelda Martin, Ing. David František, Brož Milan,

Více

Zápis z veřejného zasedání zastupitelstva obce Mutěnín konaného dne 25. 6. 2015

Zápis z veřejného zasedání zastupitelstva obce Mutěnín konaného dne 25. 6. 2015 Zápis z veřejného zasedání zastupitelstva obce Mutěnín konaného dne 25. 6. 2015 Přítomni: 6 členů zastupitelstva ze 7: Čestmír Šlajs- starosta, Ing. Jaroslav Vitoň - místostarosta, Ing. Josef Pešava, Ing.

Více

ZÁPIS č. 7/2012 ZE ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE PIČÍN konaného dne 6. 9. 2012 od 18.30 na Obecním úřadě v Pičíně

ZÁPIS č. 7/2012 ZE ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE PIČÍN konaného dne 6. 9. 2012 od 18.30 na Obecním úřadě v Pičíně ZÁPIS č. 7/2012 ZE ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE PIČÍN konaného dne 6. 9. 2012 od 18.30 na Obecním úřadě v Pičíně Přítomni: Josef Mezera, Stanislav Vokurka, Lenka Kupková, Ing. Josef Bedřich, Monika Peniaková,

Více

Zápis č. 1 z jednání zastupitelstva obce Mezno ze dne 14. ledna 2015

Zápis č. 1 z jednání zastupitelstva obce Mezno ze dne 14. ledna 2015 Zápis č. 1 z jednání zastupitelstva obce Mezno ze dne 14. ledna 2015 Přítomni: Vobruba, Němečková, Pavlík, Šimek, Mikula, Mikulová, Kaňková, Doskočil Omluveni: Hosté: paní Kroupová, pan Pejša st., paní

Více

Zápis č. 7. Přítomni:Jiří Štamberk, Eva Švadlenová, Miroslav Hořejší, Miluše Némethová, Jiří Hladík Omluveni: Josef Šindelář, Pavel Ševčík

Zápis č. 7. Přítomni:Jiří Štamberk, Eva Švadlenová, Miroslav Hořejší, Miluše Némethová, Jiří Hladík Omluveni: Josef Šindelář, Pavel Ševčík Zápis č. 7 z veřejného zasedání Zastupitelstva obce Stádlec / dále jen ZO/ konaného 06.03.2008 v 19,00 hod. v zasedací místnosti OÚ ve Stádlci, Stádlec čp. 150. Přítomni:Jiří Štamberk, Eva Švadlenová,

Více

Zápis z veřejného zasedání č. 11 / 04

Zápis z veřejného zasedání č. 11 / 04 Zápis z veřejného zasedání č. 11 / 04 Dne 16.8.2004 se v 19.30 hod konalo v budově obecního úřadu veřejné zasedání obecního zastupitelstva na Hlíně. Přítomni : p.sliacky, p.dostalý,p.vašulín, p. Koudelný,

Více

Zápis ze zasedání zastupitelstva města Rychnova u Jablonce nad Nisou ze dne 14. 5. 2015

Zápis ze zasedání zastupitelstva města Rychnova u Jablonce nad Nisou ze dne 14. 5. 2015 Zápis ze zasedání zastupitelstva města Rychnova u Jablonce nad Nisou ze dne 14. 5. 2015 Čas zahájení: 18:05 Ověřitelé: Oldřich Preisler, Hana Topinková Přítomni: dle prezenční listiny, od začátku jednání

Více

Z Á P I S Ze zasedání Zastupitelstva konaného 7. září 2011

Z Á P I S Ze zasedání Zastupitelstva konaného 7. září 2011 Z Á P I S Ze zasedání Zastupitelstva konaného 7. září 2011 Místo konání : Vráto, budova obecního úřadu Začátek : 17:15 hod. Zasedání řídil : Martin Muchka starosta obce Přítomno : 6 členů zastupitelstva

Více

Z á p i s z jednání zastupitelstva obce Chlumany, které se konalo dne 22. září 2008

Z á p i s z jednání zastupitelstva obce Chlumany, které se konalo dne 22. září 2008 Z á p i s z jednání zastupitelstva obce Chlumany, které se konalo dne 22. září 2008 Přítomni: Ivana Vlková, Michaela Jůzková, Josef Novák, Josef Lácha Omluven: Stanislav Kahuda, Josef Brouček, Vlasta Tišlerová

Více

Zápis ze zasedání Obecního zastupitelstva Sadov konaného dne 22. listopadu 2007

Zápis ze zasedání Obecního zastupitelstva Sadov konaného dne 22. listopadu 2007 Zápis ze zasedání Obecního zastupitelstva Sadov konaného dne 22. listopadu 2007 Starosta přivítal všechny přítomné. Přítomni : p.e. Frisch, p.j.cikhardtová, p.p.drda, p.l.ludvík, p.b.wolf, p.m.topinková,

Více

Z Á P I S Z J E D N Á N Í

Z Á P I S Z J E D N Á N Í O B E C B Ř E Z I N A Jednání Zastupitelstva obce Březina č. 4 / 2015 ze dne 30.3.2015 09.04.2003 Z Á P I S Z J E D N Á N Í Přítomni: Metoděj Pánek, Eva Opltová, Martin Burda, Vít Šnévajs Omluven: Lucie

Více

Účast: přítomni všichni zastupitelé plus hosté z řad občanů viz prezenční listiny.

Účast: přítomni všichni zastupitelé plus hosté z řad občanů viz prezenční listiny. Účast: přítomni všichni zastupitelé plus hosté z řad občanů viz prezenční listiny. Zahájení: 18,40 starostka. Program: 1. Zahájení 2. Schválení programu jednání 3. Volba pracovních orgánů 4. Kontrola plnění

Více

----------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------- Zápis z mimořádného veřejného zasedání Obecního zastupitelstva obce Petrovice, konaného dne 6.12.2002 a 12.12.2002 v zasedací místnosti Obecního úřadu, od 18.00 hod. ----------------------------------------------------------------------------------------------------

Více

ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE HEŘMANOV DNE 31. 1. 2011

ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE HEŘMANOV DNE 31. 1. 2011 ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE HEŘMANOV DNE 31. 1. 2011 Zasedání zahájeno: v 18:00 hodin Místo konání: kancelář obecního úřadu Počet zastupitelů: 9 Přítomni: 8- Chadimová Pavla, Holánek Josef, Bajerová

Více

Zápis a usnesení 30. zasedání ZASTUPITELSTVA OBCE SMILOVICE dne 29.4. 2013 v 16 30 hod.

Zápis a usnesení 30. zasedání ZASTUPITELSTVA OBCE SMILOVICE dne 29.4. 2013 v 16 30 hod. Zápis a usnesení 30. zasedání ZASTUPITELSTVA OBCE SMILOVICE dne 29.4. 2013 v 16 30 hod. PŘÍTOMNI: Miroslav Nogol, Petra Szczuková, Roman Pientok, Jan Ondraczka, Petr Riedel, Jindřich Mackowski, Tomáš Kubala

Více

Zápis č. 5-2015. z veřejného zasedání Zastupitelstva obce Svojetice konaného dne 30.6.2015. v zasedací místnosti OÚ Svojetice

Zápis č. 5-2015. z veřejného zasedání Zastupitelstva obce Svojetice konaného dne 30.6.2015. v zasedací místnosti OÚ Svojetice Strana 1 Zápis č. 5-2015 z veřejného zasedání Zastupitelstva obce Svojetice konaného dne 30.6.2015. v zasedací místnosti OÚ Svojetice Přítomni: Omluveni: Neomluveni: Dubská Ivana Mádlíková Helena, Ing.

Více

ZÁPIS č. 8 z veřejného zasedání zastupitelstva obce Hvozdce konaného na obecním úřadě od 19:30 hodin dne 16. června 2015

ZÁPIS č. 8 z veřejného zasedání zastupitelstva obce Hvozdce konaného na obecním úřadě od 19:30 hodin dne 16. června 2015 ZÁPIS č. 8 z veřejného zasedání zastupitelstva obce Hvozdce konaného na obecním úřadě od 19:30 hodin dne 16. června 2015 Přítomni: František Svátek, Marcela Vaňatová, Milan Dušek, Václav Hořejší, Martin

Více

Z Á P I S ze zasedání Zastupitelstva konaného 6. května 2015. Zasedání řídil: Bc. Martin Muchka, MBA starosta obce

Z Á P I S ze zasedání Zastupitelstva konaného 6. května 2015. Zasedání řídil: Bc. Martin Muchka, MBA starosta obce Z Á P I S ze zasedání Zastupitelstva konaného 6. května 2015 Místo konání: Vráto, budova obecního úřadu Začátek: 17,15 hod. Zasedání řídil: Bc. Martin Muchka, MBA starosta obce Přítomno: 5 členů zastupitelstva

Více

Těchobuz 60, 395 01 Pacov. Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Těchobuz č. 5/2009. konaného dne 17.září 2009 v 19.00

Těchobuz 60, 395 01 Pacov. Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Těchobuz č. 5/2009. konaného dne 17.září 2009 v 19.00 O B E C T Ě C H O B U Z Těchobuz 60, 395 01 Pacov WWW.TECHOBUZ.CZ Email: obec@techobuz.cz 565 443 900 724 192 514 IČO:00584061 Č.j.: OBTECH/00772/09 Zápis ze zasedání zastupitelstva obce Těchobuz č. 5/2009

Více

Z á p i s z jednání zastupitelstva obce Chlumany, které se konalo dne 22. června 2009

Z á p i s z jednání zastupitelstva obce Chlumany, které se konalo dne 22. června 2009 Z á p i s z jednání zastupitelstva obce Chlumany, které se konalo dne 22. června 2009 Přítomni: Ivana Vlková, Josef Brouček, Michaela Jůzková, Josef Lácha Omluven: Josef Novák, Vlasta Tišlerová, Stanislav

Více

Zápis. ze zasedání Zastupitelstva obce Sviny, které se konalo dne 18.11. 2007

Zápis. ze zasedání Zastupitelstva obce Sviny, které se konalo dne 18.11. 2007 Obec Sviny Čj.9 Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Sviny, které se konalo dne 18.11. 2007 Přítomni: Hrušková Věra, David František, Kašparová Anna, Ing. Havelda Martin, Ing. David František, Brož Milan,

Více

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Březina, konaného dne 15. 12. 2014, od 18:00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Březina, konaného dne 15. 12. 2014, od 18:00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Březina, konaného dne 15. 12. 2014, od 18:00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu Přítomní zastupitelé (dle prezenční listiny): Martin Habáň, Martina Burjanová,

Více

Zápis ze 7. zasedání obecního zastupitelstva ze dne 27. 6. 2012

Zápis ze 7. zasedání obecního zastupitelstva ze dne 27. 6. 2012 Zápis ze 7. zasedání obecního zastupitelstva ze dne 27. 6. 2012 Zasedání se zúčastnili dle prezenční listiny 4 zastupitelé, paní Jana Mališová, Jaroslava Zaoralová a Eva Karpíšková byly omluveny. Zasedání

Více

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Svinařov. konaného dne 22. 4. 2015 v 18:00 hod., na OÚ Svinařov v zasedací místnosti

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Svinařov. konaného dne 22. 4. 2015 v 18:00 hod., na OÚ Svinařov v zasedací místnosti konaného dne 22. 4. 2015 v 18:00 hod., na OÚ Svinařov v zasedací místnosti (Pozn.: v zápise jsou přítomní uváděni bez akadem. titulů. V případě, že hlasování není jednomyslné, je hlasování zastupitelů

Více

Zápis. ze zasedání Zastupitelstva obce (dálen jen ZO) Sobčice, konaného dne 22.12.2010 v 18.00 hodin

Zápis. ze zasedání Zastupitelstva obce (dálen jen ZO) Sobčice, konaného dne 22.12.2010 v 18.00 hodin Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce (dálen jen ZO) Sobčice, konaného dne 22.12.2010 v 18.00 hodin Přítomni: Josef Horník, Mgr. Miroslava Krejčová, Marek Bareš, Danuše Bílková, Jaroslava Bucková, Eva

Více

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Malá Štáhle, IČ 00575968 za rok 2012

Zpráva o výsledku přezkoumání hospodaření obce Malá Štáhle, IČ 00575968 za rok 2012 KRAJSKÝ ÚŘAD MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ Odbor kontroly a interního auditu 28. října 117, 702 18 Ostrava KUMSX01 6E41B Čj.: MSK 36526/2013 Stejnopis č. 1 Sp. zn.: KON/4402/2012/Sam 113.1 V10 Vyřizuje: Ing. Eliška

Více

Zápis - 8. zasedání Zastupitelstva obce Hořiněves dne 7. 12. 2015. Přítomni: Omluveni: Hosté: Průběh jednání:

Zápis - 8. zasedání Zastupitelstva obce Hořiněves dne 7. 12. 2015. Přítomni: Omluveni: Hosté: Průběh jednání: 1 Zápis - 8. zasedání Zastupitelstva obce Hořiněves dne 7. 12. 2015. Přítomni: Jana Kuthanová, Helena Pavlíková, Petr Černý, Renata Festová, Vítězslav Hátle, Josef Hušek, Milan Novák, Otakar Rejfek Omluveni:

Více

Z Á P I S. ze zasedání Zastupitelstva konaného 5. června 2013

Z Á P I S. ze zasedání Zastupitelstva konaného 5. června 2013 Z Á P I S ze zasedání Zastupitelstva konaného 5. června 2013 Místo konání : Vráto, budova obecního úřadu Začátek : 17,15 hod. Zasedání řídil : Bc. Martin Muchka starosta obce Přítomno : 5 členů zastupitelstva

Více

Zápis z jednání zastupitelstva obce Chlumany, které se konalo dne 12. října 2009

Zápis z jednání zastupitelstva obce Chlumany, které se konalo dne 12. října 2009 Zápis z jednání zastupitelstva obce Chlumany, které se konalo dne 12. října 2009 Přítomni: Ivana Vlková, Michaela Jůzková, Josef Novák, Vlasta Tišlerová, Stanislav Kahuda, Josef Lácha Omluven: Josef Brouček

Více

Obec Nová Telib. Zápis č. 10. z jednání zastupitelstva obce Nová Telib konaného dne 20.10.2015

Obec Nová Telib. Zápis č. 10. z jednání zastupitelstva obce Nová Telib konaného dne 20.10.2015 Zápis č. 10 z jednání zastupitelstva obce Nová Telib konaného dne 20.10.2015 Přítomen: Ing. Hájek Jan Nepřítomen: Křovina Jiří (omluven) Lic. Truneček Jan Rybář Václav Dlouhý Jaroslav Vacek Jiří Poupová

Více

OBEC ŽIHOBCE - návrh závěrečného účtu vyúčtování hospodaření za rok 2010

OBEC ŽIHOBCE - návrh závěrečného účtu vyúčtování hospodaření za rok 2010 OBEC ŽIHOBCE - návrh závěrečného účtu vyúčtování hospodaření za rok 2010 TEXT 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

Více