Strategie zajistí firmě zisk

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Strategie zajistí firmě zisk"

Transkript

1

2 Navazujeme na časpis TYP z první republiky. STRATEGIE ANO ČI NE? C je strategie? Častkrát dstávám na jednáních tázku, c je vlastně ta strategie, kteru mají pdnikatelé mít. Pmůžeme si citací z Wikipedie. Strategie (z řeckéh strategs, generál < strats (vjsk, výprava) + agein, vést) je dluhdbý plán činnstí zaměřený na dsažení nějakéh cíle. Strategie se vyskytuje v mnha dvětvích. Při tvrbě pdnikvých strategií je důležité pamatvat některé zásady. JEN CÍL NESTAČÍ Představte si generála, který svému vjsku vydá rzkaz nějak je prazte a dejde. T nedává smysl. Armáda by nevěděla, c má dělat, a pravděpdbně by nastal chas. Jen snílci definují své cíle, aniž by určili způsb, jak jich dsáhnut. Vlastní cesta k cíli, t je strategie. Nejen ve vjenství, ale i ve všech dalších lidských aktivitách musí být strategie definvána jednznačně, knkrétně a srzumitelně. Obecné fráze kvalitě a snaze ckliv nemají smysl. JAK SESTAVIT STRATEGII Strategie zajistí firmě zisk KDO URČÍ CESTU Strategie (cesta) musí být vždy definvána majitelem (chcete-li, vrchním šéfem), tedy sbu, které nejvíce záleží na dsažení cíle. Všechny pkusy sestavení firemní strategie zespdu, kterých jsem se kdy účastnil, sknčily fiaskem. Nedžily se většinu ani dvu měsíců. dbrý hráč umí vyhrát i bez trumfů! středem Vašeh vesmíru je vždy reálný zákazník a trh vždycky je lepší být první, nežli druhý běžné pdmínky a paradigmata nemhu být bariéru myslete na uspkjení ptřeby či prblému zákazníka strach je velikým nepřítelem jakéhkliv rzvje, nevadí, že lidé, kterých se ptáte, si nedkážu Váš nápad představit v praxi Základem úspěchu každé strategie je realizace v reálném světě. Vítězvé dkážu vydržet kusek déle než statní. Někdy mžná stačí jen pár metrů. Důležité je se nevzdávat. Nikdy ttiž nevíte, zda v kamžiku vzdávání se nejste před branami cíle. (1)

3 Inspirujme se u pradědečka KURZ OBCHODNÍKŮ JAK MŮŽE OBCHODNÍK ZÍSKAT VÍCE OBJEDNÁVEK /TYP čísl 5/1936/ V sučasné dbě, stejně jak v rce 1936, je stále těžší získat bjednávku. Pkusíme se Vám předlžit něklik inspirací, které jsu platné v každé dbě. Platí ttiž, že nebyčejná dba žádá nebyčejný výkn. DEJTE NEJDŘÍVE DO POŘÁDKU SÁM SEBE C kd dkáže, závisí nejen na klnstech, nýbrž hlavně na něm. Obchdník pesimista, bez dvahy a naděje, nemůže prdávat. Obchdník se musí vyrvnat se situací, že není vítán a tím méně čekáván. Alespň v prvním kamžiku. Lidé prpadají depresi a strachu z nákupu. Zástupce, který chce získávat bjednávky, dkáže svu veselstí přivést zákazníky d duševníh stavu, kdy jsu chtni nakupvat. POKUSTE SE O VELKÉ OBJEDNÁVKY Na malých zakázkách velká část firem ztrácí. Přest se bchdníci ve špatných časech puští právě d nich. Málkterý bchdník najde dvahu k rzhdnutí nepřijímat malé bjednávky. V naší dbě nakupvání z ruky d úst staly se tyt malé bjednávky veliku příčinu nepříjemnstí a výdajů. Hlavním mtrem bchdu je zisk a dbrý bchdník je si th vědm. ZAČNĚTE VŽDY Z HLEDISKA ZÁKAZNÍKA Tat taktika platí v každé dbě. Obzvlášť v dbě deprese. Zákazníci nejsu v náladě nakupvat. Nemají zájem nabídky ani vzrky. Mají plnu hlavu svých starstí. Pkud přichází bchdník s větu mhu Vám předvést náš strj, jak rychle funguje, většinu uslyší kategrické ne. Pkud, ale začne s terií, že je schpen firmě snížit náklady na kancelářské režie 30 %, dstane pravděpdbně šanci t vysvětlit. PTEJTE SE ZÁKAZNÍKŮ NA JEJICH MÍNĚNÍ Dbří bchdníci jsu také dbří vyzvědači. Firma si nesmí dvlit ztratit zákazníka a k tmu ptřebuje znát změny v jeh pstjích, náladách a blibě. Úklem bchdníka je tyt změny zaregistrvat včas, dkud je firma ještě schpna na ně reagvat. Ptát se zákazníků na jejich mínění má ještě jeden význam. Zákazníci si váží th, že jsu tázání, a t upevňuje vztah. Připadají Vám tyt bdy platné i pr sučasnst? STUDUJTE ZÁKAZNÍKY Je t něc víc, než-li se puze ptát zákazníků na jejich mínění. Zástupce, který chce prdávat, musí studvat ptřeby zákazníků v celé suvislsti trhu. Je si vědm, že ani dva zákazníci nejsu stejní, prt nepužívá u bu stejné věty, aby se nestal nezajímavým. Které bdy dpručíte svým bchdníkům? (2)

4 Ze živta úspěšných českých pdnikatelů Ing. Petr Červinka a Ing. Tmáš Svbda, Majitelé realitní kanceláře RE/MAX Pr a něklika dalších splečných prjektů. Zajímal nás, v čem se skrývá tajemství jejich úspěšné splupráce. Prt jsme jim plžili pár tázek. C pvažujete za základní atributy úspěšné splupráce? PETR: Splečně shdné názry na pdstatné věci. Mrálka, pmc druhým, nrmální je nekrást, TOMÁŠ: Vzájemný respekt, ptenciál synergickéh efektu a přibližně shdný pstj k základním tázkám pdnikání. Jak prbíhá splečné rzhdvání? PETR: Až se někdy divím, jak jednduše. Mluvíme, vyjasňujeme, a celkem snadn jeden přeargumentuje druhéh, který se nechá, páč t ví, že ten druhý má víc infrmací k tématu, víc tmu rzumí, neb na t v daný kamžik prstě má víc času. Je-li Tmáš přesvědčený, že je něc správné, nemám jediný důvd tm pchybvat. TOMÁŠ: Jak kdy, jak v čem. Neustále kmunikujeme. Pkud jde pravdu důležitá rzhdnutí, tak pměrně čast ten, kd je angažvanější, předkládá návrh a druhý hraje advcata diabli pukazuje na mžná rizika a slabiny, nepříjemné mžnsti, atd. Při rzhdvání ve dvu t mžná zní zvláštně, ale funguje nám t. C pvažujete za klíčvé pr vzájemnu kmunikaci? PETR: Radst z úspěchu. Je t něc nedefinvatelnéh. Prstě víme sbě, že každý máme jiné vlastnsti, Tmáš je vnímavý k řadě věcí, které kl mě prplují, má schpnst analyzvat a vybrat t důležité. Já se svu pvahu t jen a jen bdivuji ale neumím. Ale víme ba, že jdeme stejným směrem. Máme stejné hdnty. I když bčas jsu názry zpčátku pticky úplně dlišné, vždy se sustředíme na bsah, na cíl a naše sny. Pak se shdneme. TOMÁŠ: Opět vzájemný respekt a přibližně shdný pstj k základním tázkám pdnikání.taky se ba pdnikáním chceme bavit a máme pdbný smysl pr určitý typ humru. (3)

5 Jak jste splečně řešili překážky, které Vám pdnikání přinesl? PETR: Něklikrát jsme byli hdně blízk dnu, mžná i na dně. Jenže v sbní rvině nikdy ne ve stejnu dbu. A Tmášva schpnst mě vždy vytáhnut byla a je úžasná. Jedna věc mě nakpla tak, že t budu mít v sbě navždy. Tmáš byl a přád trchu je intrvert. Není jeh vášní mluvit před publikem. Nrmálně je zvykem, že takvý člvěk se smíří s tím, c mu byl dán. Ne tak tent šílenec. Před pár lety mě pzval d divadla, kde sbně hrál. Já vytřeštil či a fakt dluh jsem si myslel, že si dělá srandu. Až na představení jsem uvěřil, kdy zvládl úžasně rli herce. Pak z něj vylezl, že před rkem začal navštěvvat dramatický kružek. Pr člvěka jeh pvahy t byl výkn, před kterým smekám vše, c mám. TOMÁŠ: Jak se dal. Věřím, že právě v téhle blasti nejvíce vynikne zmiňvaný synergický efekt naší splupráce. Zní t svatplukvsky, ale splečně jsme prakticky nezlmitelní. Pdnikání je plné překážek a prblémů pr mě sbně překážky a prblémy představují skutečně výzvy, nabíjejí mě energií. Petr je úžasně pzitivní, v překnávání překážek a řešení ptíží je fantastický. Málkd si, ale dkáže udržet sám dbru náladu a dbrý pstj neustále.splečně se udržujeme vždycky v phdě a bavíme se tím. V čem vnímáte prstr pr další rzvj splupráce? PETR: Pustili jsme se p letech zkumání trhu d realit. Už nám nestačil jen blast IT a systémy péče klienty, finanční a eknmické pradenství. Myslím, že na nějaku dbu nás t phltil a ještě pár let bude vyplňvat vlný čas. Ale přád mál, splupracujeme také na systému vzdělávání byčejných lidí, kde je učíme sbnímu růstu, zvyšvat své finanční IQ, bavíme se v našem CASH-FLOW.CZ klubu TOMÁŠ: Inspirace a vzájemná pdpra práce na sbě. Známe se s Petrem více než 18 let, zdál by se, že se nemáme čím překvapit. Musím se ale přiznat, že mě velmi příjemně překvapil, jak na sbě Petr zapracval za pslední přibližně půlrk, jak se zlepšil. Jsem tím nadšený a je t pr mě brvský impuls a inspirace. Zvláště když si uvědmím, že většina našich vrstevníků na sbě přestala pracvat před patnácti dvaceti lety, uvědmuji si intenzivně, jaké pžehnání pr mě byl setkání a mžnst splupráce s Petrem. Otázky připravil a kladl Bc. Milan Nerud majitel agentury Správná vlba. (4)

6 Ze živta úspěšných českých pdnikatelek Oldřiška Kališvá, pdnikatelka, majitelka alternativníh masérskéh studia pskytujícíh služby pr těl i duši. 1) Oldřišk, c stjí za úspěchem Vašeh pdnikání? Jednznačně víra. Na důkaz, že je běh méh pdnikání v žádaném prudu cítím pcit radsti a naplnění. Finance se přidají. Nejdříve jsu ptřeba investice. Dále dědictví mudrsti: ze záprnéh udělat kladné, prspěšné, a t prspěšné úrčit. Z th vyplývající pznání c znamená prces transfrmace. 2) C je základem Vašeh snu, na kterém jste pstavila svje pdnikání? Tuha žít svbdně beze strachu, žít kvalitně, s důvěru. Ptřeba tvřit s úctu a respektem k vesmíru, přírdě a lidem. Nerada mařím čas, který mám mžnst strávit na Zemi. Chápu živt jak dar a zázrak 3) C je mtrem, který Vás žene dpředu? Záměr vycházející z nitra, kvalitně zvlená energie k výknu a cíle dsažené již během cesty. 4) Jak se vyrvnáváte s překážkami? Nejdříve těžce, pté lehce. Jak každý Beran, narážím hlavu Má živtní cesta je cesta mysli. Překážky beru jak výzvu a chranu před zásahem sudu, který bych si nepřála. Překážky mi pmáhají rzpznat včas ptřebu něc změnit, přesměrvat se. 5) Jaké jsu Vaše plány pr nejbližších pár let? Pržívat živt jak jednu velku meditaci v suladu se vším. Pstavit děti jak rvné bytsti d živta, pečvat šťastné manželství. Rdinný živt přináší spustu lekcí a zkušenstí. Jsme si navzájem žáky a učiteli. Inspirace z rdinnéh živta zalženéh na splupráci přenáším d praxe. Klienti přichází řešit své neúspěchy zdravtní, ale já vím, že za nimi stjí histrie. Lidstv spěje d nvé etapy: tvřit myšlenku. Vize mne pnukají k tmu, abych učila druhé, jak pracvat s vlastní myslí a ukázat, že vše na c jen pmyslíme, máme v sbě. Stačí devzdat psychické myšlenkvé blkády, které stjí v cestě úspěšné tvřivsti. Prstřednictvím přednášek a individuálních i skupinvých meditací vidím příležitsti, jak pmci druhým pchpit prces transfrmace změny. Otázky připravil a kladl Bc. Milan Nerud majitel agentury Správná vlba. (5)

7 Jak mám chápat? PUBLIC RELATIONS Pjem public relatins či zkráceně PR [píár] už slyšel skr každý, kd se dal na pdnikání, ale jen málkd ví, c se za tímt pjmem skrývá, natž k čemu by mu t mhl být v práci dbré. Public relatins je jednu z blastí marketingu (pdpry prdeje) a jak nejčastější se značuje překlad vztahy s veřejnstí. V praxi bychm public relatins ppsali přesněji jak budvání vztahů s cílvými skupinami (veřejnstí) pstavené na vzájemné kmunikaci za účelem vlivnění jejich názru a vnímání firmy, sby, značky či prduktu. Přád vám t připadá slžité? JE TO JAKO VZTAHY V RODINĚ PíáR lze přirvnat také k diplmacii, kteru musíte vynalžit při kmunikaci ve své rdině. Také máte své způsby, jak přesvědčit manželku či manžela, jak strávit víkend, jak mtivvat své děti, aby vám pmáhaly samy a chtně s úklidem, jak si naklnit tchyni Prstě když víte, kd c chce slyšet, kd z vašich blízkých má c rád, dkážete je přesvědčit, aby byli dbře naladěni a dělali t, c chcete Vy. Pkud však nevnímáte, c statní chtějí a ptřebují, vztahy v rdině se zhršují. V krajním případě t může sknčit hádkami či rzchdem. N a ve firmě je t s klienty, ddavateli, nvináři, zaměstnanci atd. úplně stejné. Když budujete vztahy s těmit skupinami, firemní strj a business funguje lépe a lépe, lidé jsu spkjení, rádi pr vás pracují, rádi kupují vaše zbží, sami dpručí vaši firmu jiným ptenciálním klientům a v případě prblému vám i leccs prminu. Tut náklnnst ale nezískáte autmaticky. Musíte si ji získat, zaslužit a trvale udržvat. Zní t sice jak neustále mílané klišé, ale mnh firem si právě v dbě eknmické krize prakticky věřil, že právě dluhdbě budvané dbré vztahy mnhým zachránily existenci. PUBLIC RELATIONS VÍ JAK NA TO Specialisté, kteří se dluhdbě tmut bru věnují, vědí, nejen c bvykle cílvé skupiny chtějí, ale znají pstupy, jak tyt infrmace zjistit, a zejména c má firma či pdnikatel udělat, aby se vůbec nějaké vztahy vybudvaly, zlepšvaly a maximálně prspěly celkvému pdnikání. Jaké blasti public relatins zahrnuje? Budvání, řešení, řízení, vylepšvání vztahů primárně s: - dběrateli / zákazníky - zaměstnanci - médii (nvináři) - ddavateli - místní samsprávu / lbby / plitiky - zájmvými skupinami / dbrnu veřejnstí (6)

8 Mhu se bez PíáR v pdnikání bejít? An i ne. Vztahy budujete autmaticky, ať chcete neb ne. Vším, c děláte, jak se chváte, jak kmunikujete, vyvláváte v lidech nějaký djem a ni si utváří svůj názr na Vás, Vaši firmu, služby či prdukt. Někd má pravdu silný talent a sciální cítění a speciální pmc neptřebuje, ale t jsu pravdu velké výjimky. Většina manažerů a pdnikatelů má však zkreslený phled na sebe sama a netuší, c si nich či jejich prduktech klí pravdu myslí. Specialisté tut situaci dkážu zmapvat, zjistit kde jsu slabiny a navrhnut změny či metdy, jak situaci vylepšit. Mhu si t finančně dvlit? Dmnívám se, že převážná většina malých, středních firem i pdnikatelů si může PíáR dvlit. Cest je něklik. Jednak si můžete najmut specialistu (buď ze specializvané agentury, případně PR specialistu na vlné nze, který pskytuje služky levněji) ti vám pradí jednrázvě neb mhu pskytvat služby dluhdbě, prtže na prakticku realizaci nemáte ve firmě kapacitu. Pkud máte pcit, že t zvládnete sami, je velmi žáducí prjít alespň základními kurzy public relatins. Jsu finančně dstupné a čast se zaměřují buď na jedntlivé PR nástrje, neb se věnují určitému bru pdnikání. Pmhu Vám zrientvat se v základní prblematice a ujasnit si, c všechn a jak Vám může prspět. A nestačí jen reklama? Reklama je ve srvnání s public relatins výrazně dražší, ale má bvykle rychlý, avšak krátkdbý bchdní efekt. Public relatins půsbí dluhdbě a jeh účinky se prjeví až pstupem času, jsu však t trvalejší. Takže musíte mít trpělivst. Ddejme však, že záleží také na blasti Vašeh pdnikání. Pr některé se hdí více reklama, jiní udělají lépe, pkud se zaměří na dluhdbé budvání vztahů. Zlaté pravidl však říká pravdu účinný marketing ptřebuje mít vše vyvážené a pstavené na míru dané firmě či pdnikateli. Užitečné dkazy, kde se můžete dzvědět více public relatins, jeh službách či nabídce seminářů: PR Klub MMprtal.cz Badyan Jana Girgašvá (7)

9 Time management 2. LEKCE: Časžruti a dluhdbé plánvání V dnešní lekci se pdíváme na naše Časžruty. Nejdříve se ještě vraťme k pslední lekci: Uklidili jste si? Daří se vám přádek udržvat? Nezapmeňte ZVYK SE DĚLÁ 21 DNÍ Pchválili jste se za něc již dnes? Jestli ne, tak t hned napravte. Níže ještě prsím dplňte další, které Vás napadnu. A. Časžruti Většina z nás si ani neuvědmuje, že různí časžruti nás krádají spustu času. Naše zlzvyky (pmalý ranní pracvní start), neznalst technik a dvednstí (jak na sebe nechat přenést úkl d veducíh, na který prstě nemáme čas), psychické zábrany (neschpnst vystrnadit upvídanéh klegu ze své kanceláře) t jsu klnsti, které nás stjí mnh času. A ČAS JSOU PENÍZE. Vyberte si z uvedených časžrutů ty, které se Vás týkají. Nemám stanveny pririty Mám snahu udělat th příliš mnh najednu Nevyhradím si na jedntlivé práce správné mnžství času, dpvídající jejich významu (důležitsti a na léhavsti) Vyřizuji drbné práce a nedůležité záležitsti až příliš perfektně Vynakládám příliš mnh času na rutinní úkly Neplánuji večer práci na příští den Začínám pracvat na úklu spntánně, aniž si jej předem prmyslím Odkládám čast důležité záležitsti Průběh pracvníh dne nedpvídá mému rytmu Pr rutinní práce nemám připraveny neb nepužívám frmuláře a jedntné pstupy Čast jsem ve vleku neplánvaných neb impulzivních aktivit Nedělám si přestávky Menší a pdbné úkly nevyřizuji v blcích Mám nepřádek v písemnstech Odkládám úkly na pslední chvíli Mívám prblémy z titulu nedstatečné kmunikace Neumím dstatečně využít času na cestách mezi kancelářemi. B. Dluhdbé plánvání Na rzbru jednh z časžrutů si ukažme zásady řešení prblému a dluhdbéh plánvání. Vyberte si jednh (pr vás nepříjemnéh) časžruta. B1: Příčiny Klikrát se Vám stal, že jste sice prblém dstranili, ale n se k vám znvu vrátil jak bumerang? Prblém sám je ttiž čast jenm důsledkem něčeh hlubšíh má nějaku příčinu. Odstranění důsledku ale čast nevede k dstranění příčiny. PPŘ = Prblém Příčina Řešení Dřív, než se vrhnete d řešení nějakých prblémů, je důležité se zamyslet, c jej způsbuje. Snažte se dstraňvat příčiny. (8)

10 Napište všechny příčiny, prč je tent Časžrut Vaším prblémem (vnější i vnitřní). Kntrlní bdy Milestnes B3: Krky pstupu C knkrétně uděláte pr dsažení cíle? Buďte c nejknkrétnější zapište si, c uděláte, ne c se budete snažit. Vynechejte věty jak: Budu se snažit mít na stle přádek napište si zde činnsti, t znamená: Každý den jak pslední úkl si uklidím stůl. Uzavřu s klegyní dhdu, že pkud večer neb rán najde můj stůl neuklizený, pak jí kupím čkládu. Napište si, c uděláte pr dsažení cíle SMART Specifický dstatečně jasný; Měřitelný jak pznáte, že jste jej splnili; Akceptvaný musíte s ním být sami vnitřně zttžněni (někdy se u A uvádí Ambiciózní); Realistický není nic více demtivujícíh než cíl, kterém dpředu víte, že je nesplnitelný; Termínvaný knečné datum splnění, ale i kntrlní časvé bdy, kde kntrlujete, že jdete správným směrem a dstatečně rychle. Takže si prsím dpište k Vámi zvlenému Časžrutu cíl. Pdívejte se na cíl a úkly řeší pravdu příčiny Vašeh sbníh Časžruta? (9)

11 Zajímavé prjekty Zajímá Vás: Jak na (úspěšné) překlady marketingvých materiálů? Jak na (úspěšné) jazykvé mutace webvých stránek? Čeh se vyvarvat při psaní textu pr zahraniční trhy? Jak vybírat překladatele a zpětně vyhdntit jeh práci? Hdil by se Vám zkrátit dbu d bjednávky zákazníkem p ddání? Je pr Vás důležité mít archivvaný pdpis zákazníka? Pkud by existval způsb, jak zvýšit schpnst chápat význam všech svých finančních rzhdnutí, zajímal by Vás? Jednu z mžnstí, jak th dsáhnut je hra cash flw d Rberta Kiysakih. V Brně se také hraje. Více infrmací najdete na Firma Cmsen, s.r. tevřela ve šklícím centru OCI.cz V Brně na ulici Nvbranská nvu učebnu určenu pr manažerské, marketingvé, jazykvé i ftgrafické kurzy. S učebnu susedí i nvý ftateliér, určený pr výuku neb samstatný prnájem, který je vybaven značkvu techniku Linkstar a Falcn Eyes. Samzřejmstí je i zázemí s bčerstvením, širkúhlá prjekce a zvučení celé učebny i ateliéru. (10)

12 (11)

13 K zamyšlení... Australský sklenář, aneb legenda mém strýci D mých deseti let jsem netušil, že mám strýce v Austrálii. Emigrval v smačtyřicátém a dnes mu bude přes pětasmdesát. Dluh jsem si myslel, že strýc utekl před kmunisty, ale pak jsem se dzvěděl, že ten důvd byl rmantičtější nešťastná láska. O tm, jak v Austrálii zbhatl, se u nás v rdině pvídá tent příběh. Strýc se v Austrálii zpčátku prtlukal, jak se dal. P nějakém čase si tevřel sklenářství a pravděpdbně mu t dbře šl, prtže měl i pár zaměstnanců mim jiné i asistentku Marry. Jednu dstal d svéh ddavatele skla velmi výhdnu nabídku na tabulvé skl. Strýc nabídce přemýšlel a naknec ji přijal a přikázal Marry, aby míst bvyklé bjednávky v řádu desítek kusů, bjednala tabulí celých st, a djel na týden surfvat na pbřeží. Nicméně Marry byla asi zamilvaná, a tak jí s těmi nulami ujela trchu ruka. Objednala jich ttiž rvných tisíc. Když se strýc vrátil d mře, neměl kde zaparkvat. Všude stály bedny se skleněnými tabulemi a ddavatel mu přidal ještě něklik beden navíc. Marry našel v kancelář úplně zhrucenu. Mc se mu mluvala a plakala, že už vlala ddavateli a prsila h debrání skla zpět že t byla chyba. Ten tm nechtěl zpčátku ani slyšet, ale naknec se nechal umluvit a slíbil, že plvinu zbží debere zpět. Ale chtěl uhradit náklady a penále, cž splečně se zbytkem skla byla částka likvidační. Strýc pržil bezesnu nc. Přemítal své situaci a tm, jak ji řešit. Naknec dspěl k tmu, že firma půjde ke dnu a n bude muset začít znvu. Usnul až nad ránem. Když se prbudil, byl už skr pledne. Pustil si rádi a začal dělat snídani. Zprávy z rádia začal vnímat až v kamžiku, kdy mu dšl, že trvají mc dluh. Zapsluchal se a zjistil, že Sydney v nci zaplavila menší vlna tsunami, která způsbila veliké materiální škdy například rzbila většinu výlh v centru města. Ta nc nebyla na nějaku dbu pslední, kdy strýc nespal. V pdstatě se zaměstnanci zasklíval na tři směny něklik týdnů. Nejen, že se zbavil velkých zásb skla, ale díky velké pptávce se h zbavil velmi výhdně. Zaplatil fakturu, rzšířil firmu, a p něklika letech ji prdal a začal pdnikat v jiném bru. J, a Marry si nevzal Inu, některé chyby mhu být i přínsem. Člvěk se s nimi musí hlavně nějak vypřádat. Buďt je napravit, a pkud t nejde, tak je alespň přijmut. Jedině tak se může tevřít cesta pr řešení, které pak může přijít i sam a psunut nás dál. Zdrj: Autr: Tmáš Pazdera (12)

14 Z příštíh čísla PŘÍŠTĚ: Je plánvání nutnst, neb přežitek? Veliké téma na začátku rku Pkračvání kurzu bchdníků z první republiky. Další myšlenky, které pdprvali bchdníky v dbě eknmické krize a platí i dnes. Jak ptimálně přelžit marketingvé materiály? Snažíte se prsadit v zahraničí, pravděpdbně Vám nebude stačit prstý překlad materiálů. Představujeme inženýra Jsefa Maléh Obchdníh ředitele firmy 3E Praha Engineering, a.s. Další lekce time managementu. Dále mnh zajímavých myšlenek a prjektů. ŽÁDOST Vážení čtenáři tht časpisu, bracím se na Vás s žádstí pdpru. Pkud se Vám tent časpis libí a je pr Vás užitečný, žádám Vás zvážení mžnsti drbné finanční pdpry frmu spnzringu. Na jakékliv, byť sebemenší částky Vám samzřejmě vystavíme daňvý dklad s plněním ještě v letšním rce. Vámi pskytnutý dar bude pužit na zlepšení všech dalších čísel, které pr Vás připravuji. Čísl účtu pr tut pdpru je: /0300 Děkujeme za pdpru. Údaje pr vystavení daňvéh dkladu nám pište na Bc. Milan Nerud Měsíčník marketingvé inspirace vydává agentura Správná vlba. Šéfredaktr: Bc. Milan Nerud tel.: Facebk: Marketingvé inspirace Další vydání Marketingvých inspirací Vám rádi zašleme. V případě zájmu pište na předmět MI (13)

15 PARTNEŘI Hledáte bchdníky, manažery, markétéry? Jedinečný klubvá marketing v Brně. Prdukční, reklamní a mediální agentura. Knihy, které změní Váš živt. Tiskárna, která Vás nezklame. Vzdělávací firma, která má výsledky. Agentura plná dbrých nápadů. Rádi, které hladí. Systém péče zákazníky, který dává smysl. (14)

Nabídka služby DOZP 1. poskytnutí ubytování 2. poskytnutí stravy 3. pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu

Nabídka služby DOZP 1. poskytnutí ubytování 2. poskytnutí stravy 3. pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu Nabídka služby DOZP 1. pskytnutí ubytvání - ubytvání - úklid, praní a drbné pravy lžníh a sbníh prádla a šacení, žehlení Služba je pskytvána ve dvu střediscích. Středisk Rumburk 2 dmácnsti p 5 klientech,

Více

9 METODICKÉ POKYNY AD HOC MODUL 2011: Zaměstnávání zdravotně postižených osob

9 METODICKÉ POKYNY AD HOC MODUL 2011: Zaměstnávání zdravotně postižených osob LFS ad hc mdule 2011 n empyment f disabled peple 9 METODICKÉ POKYNY AD HOC MODUL 2011: Zaměstnávání zdravtně pstižených sb Ad hc mdul 2011 bude šetřen na 1. vlně (resp. pdle čtvrtletí zařazení sčítacíh

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ROKU 2012 Nadání a dovednosti o.p.s.

VÝROČNÍ ZPRÁVA ROKU 2012 Nadání a dovednosti o.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA ROKU 2012 Nadání a dvednsti.p.s. Výrční zpráva Nadání a dvednsti.p.s. za rk 2012 je zpracvána v suladu s ustanvením 21 zákna čísl 248/1995 Sb., becně prspěšných splečnstech. V Praze dne

Více

DOTAZNÍK ZKUŠENOSTI ČESKÝCH PŘÍJEMCŮ S METODAMI PRO URČOVÁNÍ A VYKAZOVÁNÍ NEPŘÍMÝCH NÁKLADŮ V PROJEKTECH

DOTAZNÍK ZKUŠENOSTI ČESKÝCH PŘÍJEMCŮ S METODAMI PRO URČOVÁNÍ A VYKAZOVÁNÍ NEPŘÍMÝCH NÁKLADŮ V PROJEKTECH ZKUŠENOSTI ČESKÝCH PŘÍJEMCŮ S METODAMI PRO URČOVÁNÍ A VYKAZOVÁNÍ NEPŘÍMÝCH NÁKLADŮ V PROJEKTECH ÚČEL A CÍLE DOTAZNÍKU Cílem tht dtazníkvéh šetření realizvanéh dbrnu skupinu MŠMT (více k cílům a aktivitám

Více

Nároky DGS na rodiče a rodinu, psychické problémy při DGS:

Nároky DGS na rodiče a rodinu, psychické problémy při DGS: Nárky DGS na rdiče a rdinu, psychické prblémy při DGS: zkušensti p 11 letech Ing. Lenka Palatvá předsedkyně bčanskéh sdružení Di Gerge.s. Praha, 12.12. 2013 Hlavní bdy Obsah Úvd 1-3 Psychické prblémy rdičů

Více

HREA EXCELLENCE AWARD 2013

HREA EXCELLENCE AWARD 2013 HREA EXCELLENCE AWARD 2013 I. Základní infrmace prjektu Název prjektu Firma: Kategrie: Autr prjektu Zapjme se všechny, není t nárčné! Česká pšta, s.p. 2. kategrie (kmerční subjekty nad 500 zaměstnanců)

Více

Silniční infrastruktura a legislativa

Silniční infrastruktura a legislativa Silniční infrastruktura a legislativa Mtt: Hdnta spjení dvu měst je čast vyšší, než sučet hdnt těcht měst Hannibal (247-183 př. n. l.) V rce 2013 jsem měl tu čest vést pracvní skupinu dbrníků pr silniční

Více

Obchodní podmínky. 2. Objednávka a uzavření smlouvy

Obchodní podmínky. 2. Objednávka a uzavření smlouvy Obchdní pdmínky 1. Prvzvatel Karel Pavelek E-mail: airwheel@freewheel.cz Telefn: 776628664 IČ: 65484185 DIČ: CZ7504024737 Adresa: Dlní Věstnice 172, 692 29 Č.Ú.: 35-6974480257/0100 2. Objednávka a uzavření

Více

Základní škola Valašské Meziříčí, Vyhlídka 380, okres Vsetín, příspěvková organizace

Základní škola Valašské Meziříčí, Vyhlídka 380, okres Vsetín, příspěvková organizace Základní škla Valašské Meziříčí, Vyhlídka 380, kres Vsetín, příspěvkvá rganizace Zpráva z testvání 7.rčníků ZŠ v rámci prjektu Rzvj a pdpra kvality ve vzdělávání Termín testvání : 18.2.-20.2.2015 Pčet

Více

Dotazník pro neziskové organizace

Dotazník pro neziskové organizace Dtazník pr neziskvé rganizace Vážení zástupci neziskvých rganizací z Nvéh Hrádku, dvlujeme Vás tímt pžádat vyplnění dtazníku, který služí pr zjištění názrů a ptřeb neziskvých rganizací v Nvém Hrádku. V

Více

ETICKÝ A OBCHODNÍ ŘÁD POLITIKA PRO DARY & POHOŠTĚNÍ

ETICKÝ A OBCHODNÍ ŘÁD POLITIKA PRO DARY & POHOŠTĚNÍ ETICKÝ A OBCHODNÍ ŘÁD POLITIKA PRO DARY & POHOŠTĚNÍ POLITIKA PRO DARŮ & POHOŠTĚNÍ Nabízení či přijímání bchdních darů a phštění je čast náležitým způsbem, jak si bchdní partneři prkazují vzájemnu úctu

Více

Zpráva o činnosti HV Svazu účetních

Zpráva o činnosti HV Svazu účetních Zpráva činnsti HV Svazu účetních 1. HV SÚ Snaha řešit situaci vůči KCÚ direktivně se ukázala jak špatná a kntraprduktivní. Byl nutné situaci uklidnit a zárveň narvnat některé krky ze strany bývalé paní

Více

Smlouva o obchodním zastoupení

Smlouva o obchodním zastoupení Smluva bchdním zastupení Zastupený CZ.NIC, z. s. p.. sídl Americká 23, 12000 Praha 2 IČ 67985726 DIČ CZ67985726 zastupený Mgr. Ondřejem Filipem, výknným ředitelem sdružení a Obchdní zástupce Se sídlem

Více

Využití grafů, myšlenkových map, strukturování textu Rozvíjí schopnost číst s porozuměním

Využití grafů, myšlenkových map, strukturování textu Rozvíjí schopnost číst s porozuměním Člvěk a svět práce Charakteristika vyučvacíh předmětu Vzdělávací blast Člvěk a svět práce klade velký důraz na praktické pužití získaných znalstí a dvednstí, které žák získá řešením mdelvých situací a

Více

Pravidla programu SmartUp

Pravidla programu SmartUp Pravidla prgramu SmartUp Pr kh je prgram SmartUp? Pr všechny ve věku 15 26 let včetně. Rzhdující je datum uknčení přijímání přihlášek dané výzvy. K tmut datu musí být všem členům týmu minimálně 15 a maximálně

Více

Produktivní činnost vokální činnosti jednohlasý i vícehlasý zpěv, intonace, práce s rytmem, intonace v notovém zápise

Produktivní činnost vokální činnosti jednohlasý i vícehlasý zpěv, intonace, práce s rytmem, intonace v notovém zápise Hudební výchva Charakteristika vyučvacíh předmětu Předmět Hudební výchva vychází ze vzdělávacíh bsahu bru Hudební výchva a integrujícíh tématu Umělecká tvrba a kmunikace vzdělávací blasti Umění a kultura

Více

Charakteristika vzdělávacího programu

Charakteristika vzdělávacího programu Charakteristika vzdělávacíh prgramu Základní filsfie mateřské škly:,,důležitější pr dítě předšklníh věku je, jak se v mateřské škle cítí, než t c umí a zná. Vzdělávací cíle vyplývající z filsfie škly:

Více

Želešice - vodovodní řád pro zónu k podnikání

Želešice - vodovodní řád pro zónu k podnikání VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDKY A OZNÁMENÍ O ZAHÁJENÍ ZADÁVACÍHO ŘÍZENÍ V suladu s ustanvením 38 zákna č.137/2006 Sb., veřejných zakázkách, v platném znění, Vás tímt vyzýváme k pdání nabídky pr zjedndušené pdlimitní

Více

! STANOVY SPOLKU I. Název MĚSÍČNÍ HOUPAČKA, spolek (dále jen MH) Sídlo: Hřbitovní 29, Ivančice, 664 91

! STANOVY SPOLKU I. Název MĚSÍČNÍ HOUPAČKA, spolek (dále jen MH) Sídlo: Hřbitovní 29, Ivančice, 664 91 STANOVY SPOLKU I. Název MĚSÍČNÍ HOUPAČKA, splek (dále jen MH) Sídl: Hřbitvní 29, Ivančice, 664 91 II. Charakteristika MH a) Sdružení je dbrvlným nevládním neziskvým sdružením vzniklým pdle zákna č. 83/1990

Více

STAVEBNÍ BYTOVÉ DRUŽSTVO PORUBA

STAVEBNÍ BYTOVÉ DRUŽSTVO PORUBA STAVEBNÍ BYTOVÉ DRUŽSTVO PORUBA zapsané ve veřejném rejstříku, vedeném Krajským bchdním sudem v Ostravě, ddíl Dr. XXII, vlžka 392. IČ: 00 40 84 41 schválený shrmážděním delegátů SBD Pruba 28. 5. 2015 Ing.

Více

Mezinárodní prostředí a rozdílné přístupy v rozličných státech

Mezinárodní prostředí a rozdílné přístupy v rozličných státech Minimum pr pracvníky ICM Káraný, 4. - 7. 4. 2008 Infrmační služby pr mládež: Mezinárdní prstředí a rzdílné přístupy v rzličných státech Tent dkument pdává nástin prstředí, ve kterém půsbí infrmační služby

Více

Případy užití RSSystems

Případy užití RSSystems Případy užití RSSystems Účelem tht dkumentu je definvat rzsah funkcí infrmačníh systému,, Infrmační systém evidence bjednávek (značvaný dále jen RSSystem), určený k pužívání restauračními zařízeními (značvanými

Více

Sylabus modulu: D Útvarové a procesní řízení, plánování, IT podpora projektového řízení

Sylabus modulu: D Útvarové a procesní řízení, plánování, IT podpora projektového řízení Sylabus mdulu: D Útvarvé a prcesní řízení, plánvání, IT pdpra prjektvéh řízení Klíčvá aktivita 2 Kmplexní vzdělávání Jan Dležal 25. 10. 2010 Cílem dkumentu je seznámit účastníky vzdělávacíh mdulu (ppř.

Více

základní rozsah seminářů: 3-8 vyučovacích hodin (1 vyučovací den) cena seminářů: 7.000 Kč za 1 vyučovací den (8 hodin), 13.000 Kč za 2 vyučovací dny

základní rozsah seminářů: 3-8 vyučovacích hodin (1 vyučovací den) cena seminářů: 7.000 Kč za 1 vyučovací den (8 hodin), 13.000 Kč za 2 vyučovací dny Měkké dvednsti (semináře, výcviky, wrkshpy, knzultace, kučvání, mentring ) MĚKKÉ DOVEDNOSTI SOFT SKILLS ING. MGR. MARIE NOVÁKOVÁ základní rzsah seminářů: 3-8 vyučvacích hdin (1 vyučvací den) cena seminářů:

Více

Regenerace brownfieldů v ČR

Regenerace brownfieldů v ČR Regenerace brwnfieldů v ČR Pštrná, prsinec 2009 Reginální rzvjvá agentura jižní Mravy www.rrajm.cz 1 vymezení pjmu brwnfield CABERNET (Cncerted Actin n Brwnfield and Ecnmic Regeneratin Netwrk) www.cabernet.rg.uk

Více

1. Seminář k obsahu zákoníku práce, dalším souvisejícím právním úpravám a k sociálnímu dialogu (seminář je určen pro vedoucí zaměstnance)

1. Seminář k obsahu zákoníku práce, dalším souvisejícím právním úpravám a k sociálnímu dialogu (seminář je určen pro vedoucí zaměstnance) Základní zaměření dvu typů seminářů a jejich bsahvá náplň má za cíl pskytnut veducím zaměstnancům v becné rvině infrmace zákníku práce a dalších suvisejících právních úpravách, včetně infrmací prblematice

Více

ZÁKLADNÍ INFORMACE O SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY

ZÁKLADNÍ INFORMACE O SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY ZÁKLADNÍ INFORMACE O SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY Kmplexní zkuška Zkušky ze všech zkušebních předmětů mají frmu didaktickéh testu. Výjimku jsu puze zkušky z jazyků z českéh jazyka a literatury a cizíh

Více

Přednášející: Mgr. WWW.GRAFIA.CZ WWW.GRAFIA.CZ 5 WWW.GRAFIA.CZ WWW.GRAFIA.CZ 6

Přednášející: Mgr. WWW.GRAFIA.CZ WWW.GRAFIA.CZ 5 WWW.GRAFIA.CZ WWW.GRAFIA.CZ 6 Přednášející: Mgr. WWW.GRAFIA.CZ Pučíme Mgr. se z příkladů Grafia, Jana s.r.. Brabcvá špatné praxe? T/F: T: E: Budilva 37 brabcva@grafia.cz 37 722 722 4, 55 77 Plzeň 22 01 WWW.GRAFIA.CZ Mtt: Bže, dej mi

Více

Možnosti připojení WMS služby do Klienta v Marushka Designu

Možnosti připojení WMS služby do Klienta v Marushka Designu 0 Mžnsti připjení WMS služby d Klienta v Marushka Designu OBSAH 1 CÍL PŘÍKLADU...2 2 PRÁCE S PŘÍKLADEM...2 3 UKÁZKA DIALOGOVÉHO OKNA...3 4 STRUČNÝ POPIS PŘÍKLADU V MARUSHKADESIGNU...4-1 - 1 Cíl příkladu

Více

EUROPEAN ENTREPRENEURS CAMPUS

EUROPEAN ENTREPRENEURS CAMPUS Eurpean Entrepreneurs Campus - Přens, knfigurace a rzvj multidisciplinárníh mdelu pr pdpru pdnikání v blasti dbrnéh vzdělávání a vyskšklskéh vzdělávání EUROPEAN ENTREPRENEURS CAMPUS Výsledek 7: Implementace

Více

Informační audit teorie a praxe v České republice

Informační audit teorie a praxe v České republice Infrmační audit terie a praxe v České republice Očk Petr Ústav infrmačních studií a knihvnictví FF UK v Praze petr.ck@ff.cuni.cz Michaela Dmbrvská Ústav infrmačních studií a knihvnictví FF UK v Praze michaela.dmbrvska@ff.cuni.cz

Více

Sídlo: Praha 4, Hvězdova 1716/2b, PSČ 140 78. Sídlo: Praha 1, Jindřišská 873/27, PSČ 110 00 IČO: 256 09 688

Sídlo: Praha 4, Hvězdova 1716/2b, PSČ 140 78. Sídlo: Praha 1, Jindřišská 873/27, PSČ 110 00 IČO: 256 09 688 Pravidla marketingvé akce s názvem SOUTĚŽ S VODAFONE KREDITNÍ KARTOU Účelem tht dkumentu je úplná a jasná úprava pravidel marketingvé akce Sutěž s Vdafne Kreditní kartu (dále jen "marketingvá akce"). Tat

Více

Smlouva o poskytnutí péče o dítě předškolního věku

Smlouva o poskytnutí péče o dítě předškolního věku Smluva pskytnutí péče dítě předšklníh věku (uzavřené pdle zákna č. 40/1964 Sb., ve znění pzdějších předpisů) Šklka Ježeček, s.r.., se sídlem Na Králvě 668/5, Praha Slivenec 154 00 IČ 24659215, DIČ CZ24659215

Více

JE LIBERALIZACE VŠEMOCNÝM LÉKEM NEBO JEN NÁSTROJEM PRO PŘESKUPENÍ SIL?

JE LIBERALIZACE VŠEMOCNÝM LÉKEM NEBO JEN NÁSTROJEM PRO PŘESKUPENÍ SIL? JE LIBERALIZACE VŠEMOCNÝM LÉKEM NEBO JEN NÁSTROJEM PRO PŘESKUPENÍ SIL? ENKO 2004 Bratislava 19.10.2004 Tmáš Hüner Ředitel sekce zahraniční majetkvé účasti 1 Paralela energetiky a plitiky Je lepší demkracie

Více

Záměr první fáze redesignu webu Fakulty aplikovaných věd

Záměr první fáze redesignu webu Fakulty aplikovaných věd Záměr první fáze redesignu webu Fakulty aplikvaných věd Autři: M.Hrák, Ľ.Kváč, M.Václavíkvá (FAV-KIV-INI) Gesce: Ing. P.Brada, Ph.D. (KIV) květen 2005 P pdrbné analýze bsahu, funkčnsti a stavu sučasnéh

Více

VIS ČAK - Uživatelský manuál - OnLine semináře

VIS ČAK - Uživatelský manuál - OnLine semináře UŽIVATELSKÝ MANUÁL - ONLINE SEMINÁŘE Autr: Aquasft, spl. s r.., Vavrečka Lukáš Prjekt: VIS ČAK Pslední aktualizace: 11.12.2009 Jmén subru: UživatelskýManuál_OnLine_Semináře_0v2.dcx Pčet stran: 12 OBSAH

Více

NABÍDKA NA VEDENÍ ÚČETNICTVÍ ČI DAŇOVÉ EVIDENCE JE URČENA:

NABÍDKA NA VEDENÍ ÚČETNICTVÍ ČI DAŇOVÉ EVIDENCE JE URČENA: NABÍDKA NA VEDENÍ ÚČETNICTVÍ ČI DAŇOVÉ EVIDENCE JE URČENA: 1.Právnickým sbám - Splečnstem s ručením mezeným či a.s. - Splečenstvím vlastníků bytů - Bytvým družstvům - Družstvům jiným než bytvým - Jiným

Více

Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2011/83/EU o právech spotřebitelů

Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2011/83/EU o právech spotřebitelů Směrnice Evrpskéh parlamentu a Rady 2011/83/EU právech sptřebitelů Úvd Všebecně je úprava sptřebitelskéh práva rztříštěná d mnha kmunitárních předpisů, které tak způsbují prblémy zejm. v rámci přeshraničníh

Více

ONLINESKLAD.CZ. Vysvětlení pojmů: V tomto manuálu i v celém systému figurují 3 základní osoby: Popis administračního rozhraní

ONLINESKLAD.CZ. Vysvětlení pojmů: V tomto manuálu i v celém systému figurují 3 základní osoby: Popis administračního rozhraní ONLINESKLAD.CZ Ppis administračníh rzhraní Vysvětlení pjmů: V tmt manuálu i v celém systému figurují 3 základní sby: 1) PARTNER je t majitel partnerskéh eshpu. Prdává zbží a bjednávky psílá d nlineskladu

Více

OBSAH VZDĚLÁVACÍCH SEMINÁŘŮ (Hodinová dotace: 4 vyuč. hodiny na každý seminář)

OBSAH VZDĚLÁVACÍCH SEMINÁŘŮ (Hodinová dotace: 4 vyuč. hodiny na každý seminář) OBSAH VZDĚLÁVACÍCH SEMINÁŘŮ (Hdinvá dtace: 4 vyuč. hdiny na každý seminář) PŘEHLED SEMINÁŘŮ: Oblast: Právní vzdělávání Pracvní práv v kntextu nvely bčanskéh zákníku. Přehled důležitých změn vyplývajících

Více

Pracovní seminář Koncesní řízení na provozování Vak dobrá praxe

Pracovní seminář Koncesní řízení na provozování Vak dobrá praxe Pracvní seminář Kncesní řízení na prvzvání Vak dbrá praxe 12. března 2015 2014 Grant Thrntn Advisry s.r.. All rights reserved. Prgram prezentace 1. Právní rámec pr realizaci vdhspdářských prjektů 2. In

Více

STUDIE SEKTORU NESTÁTNÍCH NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ V PARDUBICKÉM KRAJI (SVAZEK II)

STUDIE SEKTORU NESTÁTNÍCH NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ V PARDUBICKÉM KRAJI (SVAZEK II) STUDIE SEKTORU NESTÁTNÍCH NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ V PARDUBICKÉM KRAJI (SVAZEK II) Zpracvaná v rámci prjektu SROP 3.3 Psílení kapacity místních a reginálních rgánů při plánvání a realizaci prgramů v pdmínkách

Více

Národní centrum podpory transformace sociálních služeb web: www.trass.cz

Národní centrum podpory transformace sociálních služeb web: www.trass.cz web: www.trass.cz Individuální a splečenské dpady využívání ústavních a kmunitních služeb Srvnání sciálních a eknmických dpadů rzhdnutí kruhu využíváných služeb ve vybraných mdelvých situacích Klient Ministerstv

Více

VY_32_INOVACE_2A03 INTERNETOVÁ BEZPEČNOST

VY_32_INOVACE_2A03 INTERNETOVÁ BEZPEČNOST VY_32_INOVACE_2A03 INTERNETOVÁ BEZPEČNOST Cvičení 2: Internetvá bezpečnst Každý tým vytvří pmcí prgramu MS Wrd seznam alespň 10 rizik, která nám hrzí z internetu. Na závěr zpracujte suhrnný seznam za celu

Více

Majetek a zdroje krytí, inventarizace, pracovní list

Majetek a zdroje krytí, inventarizace, pracovní list Název škly Čísl prjektu Název prjektu Klíčvá aktivita Dstupné z: Označení materiálu: Typ materiálu: Předmět, rčník, br: Tematická blast: Téma: STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA a STŘEDNÍ ODBORNÉ UČILIŠTĚ, Česká Lípa,

Více

Výživa a sport, základy fitness

Výživa a sport, základy fitness Průvdní list kurzu Vzdělávání ICT metdiků Výživa a sprt, základy fitness Autr kurzu: Vyučvací předmět: Rčník: Téma: Účel kurzu: Tělesná výchva, Bilgie (Chemie) Studenti středních škl d 16 let Výživa a

Více

Vítejte na 1. Výukovém setkání

Vítejte na 1. Výukovém setkání Vítejte na 1. Výukvém setkání Prgram 1. Část 1. Prjekt: Samstatný abslvent (Edita Janstvá, DiS.) 2. Klíčvá aktivita KA04 Průběh piltníh věřvání vzdělávacíh prgramu (Tmáš Varga) Vzdělávací Mduly v praxi

Více

Pravidla programu SmartUp

Pravidla programu SmartUp Pravidla prgramu SmartUp Pr kh je prgram SmartUp? Pr všechny ve věku 15 26 let (včetně). Rzhdující je datum uknčení přijímání přihlášek dané výzvy. K tmut datu musí být všem členům týmu minimálně 15 a

Více

Pravidla pro MethanCity: Bod obnovy

Pravidla pro MethanCity: Bod obnovy Pravidla pr MethanCity: Bd bnvy 1. Obecná pravidla pr všechny účastníky LARPu 2. Herní předměty 3. Idezlčiny 4. Zbraně a munice 5. Zásahvé bdy, zranění a bj 6. Agónie a léčení 7. Smrt a respawn 8. Ozáření

Více

Daňový. Zpravodaj vznikl ve spolupráci se členem AMSP ČR společností Akont mezinárodní daňové poradenství, (WWW.AKONT.CZ) Kontakt pro Vaše dotazy:

Daňový. Zpravodaj vznikl ve spolupráci se členem AMSP ČR společností Akont mezinárodní daňové poradenství, (WWW.AKONT.CZ) Kontakt pro Vaše dotazy: Čísl: 1/2015 Datum vydání: 9.2.2015 Daňvý gg zpravdaj Obsah I. NOVINKY V ZÁKONĚ Č. 586/1992 SB., O DANÍCH Z PŘÍJMŮ...2 II. NOVINKY V ZÁKONĚ Č. 235/2004 SB., O DANI Z PŘIDANÉ HODNOTY...3 III. NOVINKY V

Více

Návaznost vzdělávacích programů DOX na Rámcové vzdělávací programy

Návaznost vzdělávacích programů DOX na Rámcové vzdělávací programy Návaznst vzdělávacích prgramů DOX na Rámcvé vzdělávací prgramy Obsah Myšlenkvá základna [ 2 ] Klíčvé kmpetence [ 3 ] Návaznst vzdělávacích prgramů na RVP VV ZŠ a RVP VV G [ 3 ] Výtvarná výchva základní

Více

NABÍDKA V ODBYTOVÝCH STŘEDISCÍCH

NABÍDKA V ODBYTOVÝCH STŘEDISCÍCH NABÍDKA V ODBYTOVÝCH STŘEDISCÍCH - druhy jídelních lístků, náležitsti, gastrnmická pdpra, pdpra prdeje Způsby nabídky Aktivní hst prdukt vidí, nabízíme h v místnsti neb přím u stlu Nabídkvé vzíky Nabídkvé

Více

Vedení projektů, Odhadování, historie. Jiří Mach 26. 11. 2014

Vedení projektů, Odhadování, historie. Jiří Mach 26. 11. 2014 Vedení prjektů, Odhadvání, histrie Jiří Mach 26. 11. 2014 Agenda Dcházka Specifikace Vedení prjektů Pár slv SW prjektu na MFF Odhadvání Histrie prjektů Dtazy 2 Prject management C je t prjekt? Frmální

Více

Změny ve mzdách systému EKONOM od 1.1.2008

Změny ve mzdách systému EKONOM od 1.1.2008 Změny ve mzdách systému EKONOM d 1.1.2008 1. Změna parametrů pr mzdy: V parametrech se mění hdnty a přibyly další parametry s hledem na jejich mnžství jsu rzděleny d dvu brazvek mezi kterými se přepíná

Více

Prezentace projektů Dalekohled a Společně do školky!

Prezentace projektů Dalekohled a Společně do školky! Prezentace prjektů Dalekhled a Splečně d šklky! O prjektu Název: Dalekhled Reg. č. prjektu: CZ.1.07/1.2.31/02.0022 Příjemce: Člvěk v tísni,.p.s., reginální pbčka Plzeň Termín realizace: 03/2013-02/2015

Více

VOLEBNÍ PROGRAM KDU-ČSL POLNÁ PRO OBDOBÍ 2014 2018

VOLEBNÍ PROGRAM KDU-ČSL POLNÁ PRO OBDOBÍ 2014 2018 VLEBNÍ PRGRAM KDU-ČSL PLNÁ PR BDBÍ 2014 2018 Vážení splubčané, představujeme Vám vlební prgram KDU-ČSL pr vlby d Zastupitelstva města Plná. Při jeh tvrbě jsme se snažili pstihnut všechny důležité blasti

Více

DOPOLEDNÍ DOSTAVENÍČKO

DOPOLEDNÍ DOSTAVENÍČKO DUBEN DOPOLEDNÍ DOSTAVENÍČKO aneb představuje se Nárdní divadl Mravskslezské Operetní subr ptěšil svu návštěvu především ty z klientů, kteří nemhu navštěvvat divadelní představení.tentkrát jsme si prstřednictvím

Více

KANDIDÁTI do výboru ČKAIT oblast Zlín volební období 2015-2018 volby 28. 1. 2015 Návrh kandidátů do výboru (počet volených orgánů 7)

KANDIDÁTI do výboru ČKAIT oblast Zlín volební období 2015-2018 volby 28. 1. 2015 Návrh kandidátů do výboru (počet volených orgánů 7) KANDIDÁTI d výbru ČKAIT blast Zlín vlební bdbí 2015-2018 vlby 28. 1. 2015 Návrh kandidátů d výbru (pčet vlených rgánů 7) 1. Ing. Ladislav Alster 2. Ing. Igr Balák 3. Ing. Marta Bantvá 4. Ing. Petr Chytil

Více

Etržiště České pošty Centrum veřejných zakázek. www.centrumvz.cz

Etržiště České pošty Centrum veřejných zakázek. www.centrumvz.cz Etržiště České pšty Centrum veřejných zakázek www.centrumvz.cz Česká pšta a egvernment? Infrmační systém datvých schránek Czechpint Certifikační autrita (elektrnický pdpis a časvá razítka) Centrum veřejných

Více

Ceník poskytovaných služeb. Pobytová odlehčovací služba. Dle zákona č.108/1996 Sb., 44 a z vyhlášky č.505/2006 Sb. 10, ve znění pozdějších

Ceník poskytovaných služeb. Pobytová odlehčovací služba. Dle zákona č.108/1996 Sb., 44 a z vyhlášky č.505/2006 Sb. 10, ve znění pozdějších ODLEHČOVACÍ SLUŽBA Arnltice 100, 407 14 Arnltice u Děčína prvzvna: Škrupva 302/17, 405 02 Děčín II Tel.: 474 524 025 Mb.: 733 553 043 E-mail: valerie@valerie-hmecare.cz www.valerie-hmecare.cz Ceník pskytvaných

Více

1. Státní fond rozvoje bydlení (dále jen Fond ) je právnickou osobou.

1. Státní fond rozvoje bydlení (dále jen Fond ) je právnickou osobou. STATUT STÁTNÍHO FONDU ROZVOJE BYDLENÍ NOVÉ ZNĚNÍ Článek 1 - Úvdní ustanvení 1. Státní fnd rzvje bydlení (dále jen Fnd ) je právnicku sbu. 2. Fnd byl zřízen záknem č. 211/2000 Sb., Státním fndu rzvje bydlení

Více

Sběr níže uvedených dat, je určen k empirickému šetřemí, výzkumu doktorandské práce s názvem Ekonomizace personálního managementu ve stavebnictví.

Sběr níže uvedených dat, je určen k empirickému šetřemí, výzkumu doktorandské práce s názvem Ekonomizace personálního managementu ve stavebnictví. Vážený pane řediteli, Odvláváme se k našemu předešlému rzhvru, kdy jsme splu rzebírali mžnsti vaší splečnsti CEEC Research a partnerské splečnsti KPMG specializujících se na stavební sektr pr slvení jedntlivých

Více

OZNÁMENÍ O ZJIŠTĚNÍ SKUTEČNOSTÍ, KTERÉ NASVĚDČUJÍ O PŘÍPRAVĚ TRESTNÉHO ČINU

OZNÁMENÍ O ZJIŠTĚNÍ SKUTEČNOSTÍ, KTERÉ NASVĚDČUJÍ O PŘÍPRAVĚ TRESTNÉHO ČINU Adresát: Nejvyšší státní zastupitelství České Republiky Značka: SL11 OZNÁMENÍ O ZJIŠTĚNÍ SKUTEČNOSTÍ, KTERÉ NASVĚDČUJÍ O PŘÍPRAVĚ TRESTNÉHO ČINU dle 180 (neprávněné nakládání s sbními údaji) trestníh zákníku

Více

Obchodní a dodací podmínky

Obchodní a dodací podmínky Obchdní a ddací pdmínky ÚVODNÍ USTANOVENÍ 1. Tyt bchdní a ddací pdmínky (dále jen bchdní pdmínky") bchdní splečnsti Akční Ceny s.r.., se sídlem Ve Slatinách 3242/3, Praha 10- Záběhlice, 106 00 IČO: 030

Více

Bereme na sebe vaše rizika

Bereme na sebe vaše rizika Bereme na sebe vaše rizika Na c se můžete těšit Kd jsme a čím Jak 2 Přednášející Kd jsme a čím Jan Dubec Člen dzrčí rady EGAP Veducí ddělení pjištění teritriálních rizik 3 22 let pdprujeme český exprt

Více

Pravidla pro hodnocení žáků

Pravidla pro hodnocení žáků Přílha č. 1 - Pravidla pr hdncení výsledků vzdělávání žáků Klasifikační řád Pravidla pr hdncení žáků Pravidla hdncení a klasifikace žáka Gymnázia Valašské Klbuky se řídí záknem č. 561/2004 Sb., šklským

Více

Cycle Transport Improvements

Cycle Transport Improvements Cycle Transprt Imprvements 4. dubna 2011 MANUÁL K CYKLOWEBU Del. N.: D.1.1 Versin: 1 Date: Prepared: Checked: Apprved: R.T. JMS MSH 2 / 16 Cycle Transprt Imprvements Obsah 1 Úvd... 4 2 Ppis webvé aplikace

Více

Město Tábor. Pravidla projektového řízení

Město Tábor. Pravidla projektového řízení Řízení a krdinace akčních plánů v rámci Organizačníh, prcesníh a eknmickéh auditu splečnsti BYTES Tábr s.r.. KPMG Česká republika, s.r.. 30. 7. 2008 Tent reprt bsahuje 12 stran 2008 KPMG Česká republika,

Více

Konsolidovaný nástroj získatele Vytvoření dodatku ke smlouvě NAMÍRU Návod k obsluze

Konsolidovaný nástroj získatele Vytvoření dodatku ke smlouvě NAMÍRU Návod k obsluze Knslidvaný nástrj získatele Vytvření ddatku ke smluvě NAMÍRU Návd k bsluze Obsah 1 ÚVOD... 1 2 MENU VYTVOŘENÍ DODATKU... 1 3 VYTVOŘENÍ DODATKU... 1 3.1 Načtení pjistné smluvy... 1 3.2 Pdmínky pr vytvření

Více

Metodická zpráva č. 7

Metodická zpráva č. 7 Metdická zpráva č. 7 Témata: Odbrná metdika pr praxi šklníh psychlga neb šklníh speciálníh pedagga. Škla: ZŠ Kmenskéh 6, 591 01 Žďár nad Sázavu Specialista Jmén: Beranvá Alena, Mgr. Odbrné zaměření: šklní

Více

Uran = energie 21. století Štěpán Pírko, 12/2/2007 pirko@colosseum.cz, tel. +420-246088888

Uran = energie 21. století Štěpán Pírko, 12/2/2007 pirko@colosseum.cz, tel. +420-246088888 Uran = energie 21. stletí Štěpán Pírk, 12/2/2007 pirk@clsseum.cz, tel. +420-246088888 Suhrn Uhlí byl energií 19. stletí, rpa energií 20. stletí. Zdrjem energie v 21. stletí bude uran. Splečnsti, které

Více

Veřejné zakázky v oblasti obrany nebo bezpečnosti Pohled Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (?)

Veřejné zakázky v oblasti obrany nebo bezpečnosti Pohled Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (?) Veřejné zakázky v blasti brany neb bezpečnsti Phled Úřadu pr chranu hspdářské sutěže (?) Mjmír Flrian 1. Právní úprava zadávání veřejných zakázek v blasti brany neb bezpečnsti (evrpská / nárdní) 2. Pstavení

Více

Jak správně napsat životopis a připravit se na přijímací pohovor Evropský sociální fond Praha a EU Investujeme do vaší budoucnosti

Jak správně napsat životopis a připravit se na přijímací pohovor Evropský sociální fond Praha a EU Investujeme do vaší budoucnosti Metdický pkyn Jak správně napsat živtpis a připravit se na přijímací phvr Evrpský sciální fnd Praha a EU Investujeme d vaší buducnsti Jak správně napsat živtpis a připravit se na přijímací phvr Úvdní slv...

Více

Výsledky byly představeny na konferenci Směrem k Evropskému prostoru dovedností a kvalifikací 17. června 2014 v Bruselu.

Výsledky byly představeny na konferenci Směrem k Evropskému prostoru dovedností a kvalifikací 17. června 2014 v Bruselu. Evrpský prstr dvednstí a kvalifikací Pracvní text zpracvaný pr ptřeby řešitelů suvisejících úklů v NÚV a MŠMT, který vlně reflektuje pstřehy účastníka mezinárdní knference Twards a Eurpean Area f Skills

Více

P-centrum, středisko primární prevence CPPT, o. p. s. v Plzni

P-centrum, středisko primární prevence CPPT, o. p. s. v Plzni P-centrum, středisk primární prevence CPPT,. p. s. v Plzni NABÍDKA VZDĚLÁVACÍCH SLUŽEB NA ŠKOLNÍ ROK 2014/2015 OBSAH P-centrum, CPPT,. p. s. Vzdělávací služby P-centra Specializační kurz prevence rizikvéh

Více

Jihočeská společnost pro ochranu přírody a myslivost o.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA

Jihočeská společnost pro ochranu přírody a myslivost o.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA Jihčeská splečnst pr chranu přírdy a myslivst.p.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 ÚVOD Jihčeská splečnst pr chranu přírdy a myslivst.p.s. (zkráceně JISOPM.s.p.) je česká nevládní neziskvá splečnst, zalžená v rce

Více

Vkládání dat do databázové aplikace

Vkládání dat do databázové aplikace Vkládání dat d databázvé aplikace prjektu Vytváření místníh partnerství benchmarking sciálních služeb Králvéhradeckéh kraje 1 Obsah I. Úvd... 3 II. Jak se přihlásit d aplikace... 3 III. Ppis funkcí Hlavníh

Více

Datum zahájení projektu: 01.11.2010 Datum ukončení projektu: 30.06.2012 Obor: MS, SM Ročník: 3 Zpracoval: Bc. Jan Dula.

Datum zahájení projektu: 01.11.2010 Datum ukončení projektu: 30.06.2012 Obor: MS, SM Ročník: 3 Zpracoval: Bc. Jan Dula. Název prjektu: Sbližvání terie s praxí Datum zahájení prjektu: 01.11.2010 Datum uknčení prjektu: 30.06.2012 Obr: MS, SM Rčník: 3 Zpracval: Bc. Jan Dula Mdul: ISO 14 000 OBSAH 1. Úvd..2 2. Přehled nrem

Více

Možnosti transformace vyšších odborných škol do terciárního vzdělávání

Možnosti transformace vyšších odborných škol do terciárního vzdělávání Mžnsti transfrmace vyšších dbrných škl d terciárníh vzdělávání Michal Karpíšek MŠMT, 30. listpadu 2010 IPn Refrma terciárníh vzdělávání CZ.1.07/4.2.00/06.0003 Tat prezentace je splufinancvána Evrpským

Více

VÝCHOVNĚ - VZDĚLÁVACÍ OBSAH

VÝCHOVNĚ - VZDĚLÁVACÍ OBSAH VÝCHOVNĚ - VZDĚLÁVACÍ OBSAH 1. Míst kde žijeme Žák si utváří představy živtě v rdině, vytváří si pzitivní vztah ke škle a šklní družině na základě zkušenstí z každdenníh živta, pznává nejbližší klí, vytváří

Více

Obchodní podmínky pro prodej na internetovém obchodu www.mimibazarnataliri.cz

Obchodní podmínky pro prodej na internetovém obchodu www.mimibazarnataliri.cz Obchdní pdmínky pr prdej na internetvém bchdu www.mimibazarnataliri.cz I. Úvdní ustanvení Tyt bchdní pdmínky pr prdej zbží na internetu (dále jen bchdní pdmínky ) splečnsti 1.Fajne s.r.., sídlem Skla Tůmy

Více

Provozní řád služby zálohování CIT

Provozní řád služby zálohování CIT Prvzní řád služby zálhvání CIT V Ostravě 5. května 2011 1 Ppis služby Služba zálhvání pskytuje mžnst pravidelnéh autmatizvanéh vytváření kpií (zálh) dat na zálhvací média a mžnst bnvy dat z těcht zálh.

Více

ŽENSKÝ POHÁR 2015 PROPOZICE SOUTĚŽE

ŽENSKÝ POHÁR 2015 PROPOZICE SOUTĚŽE ŽENSKÝ POHÁR 2015 PROPOZICE SOUTĚŽE 1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ 1.A. HLASY NA ZASEDÁNÍ PARLAMENTU Řádným dehráním sutěže vznikne příslušnému klubu nárk na hlas na zasedání Parlamentu za pdmínek daných Stanvami.

Více

Konzultační materiál č. 1/2015 Přiměřený zisk PŘIMĚŘENÝ ZISK OHROŽUJE POSKYTOVATELE HRANICE PRO PŘIMĚŘENÝ ZISK?

Konzultační materiál č. 1/2015 Přiměřený zisk PŘIMĚŘENÝ ZISK OHROŽUJE POSKYTOVATELE HRANICE PRO PŘIMĚŘENÝ ZISK? Knzultační materiál č. 1/2015 Přiměřený zisk PŘIMĚŘENÝ ZISK OHROŽUJE POSKYTOVATELE HRANICE PRO PŘIMĚŘENÝ ZISK? I. Pjem aneb c se jedná (článek IX. Metdiky) Zisk = skutečné výnsy mínus skutečné náklady

Více

Změna Sazebníku KB pro podnikatele, podniky a municipality v obsluze poboček k 1.1.2014 nové znění měněných bodů

Změna Sazebníku KB pro podnikatele, podniky a municipality v obsluze poboček k 1.1.2014 nové znění měněných bodů Změna Sazebníku KB pr pdnikatele, pdniky a municipality v bsluze pbček k 1.1.2014 nvé znění měněných bdů Vysvětlení K 1.1.2014 dchází ke změnám v Sazebníku KB pr pdnikatele, pdniky a municipality v bsluze

Více

Informace o stavu čerpání a plnění usnesení vlády ČR č. 144/2014

Informace o stavu čerpání a plnění usnesení vlády ČR č. 144/2014 II. Ministerstv pr místní rzvj Odbr Nárdní rgán pr krdinaci Infrmace stavu čerpání a plnění usnesení vlády ČR č. 144/2014 Pravidelná zpráva pr členy vlády ČR SRPEN 2014 Obsah Obsah... 2 Úvd... 3 Shrnutí...

Více

OBNOVA NERATOVA. Projekt Sdružení Neratov, o.s. www.neratov.cz

OBNOVA NERATOVA. Projekt Sdružení Neratov, o.s. www.neratov.cz OBNOVA NERATOVA Prjekt Sdružení Neratv,.s. www.neratv.cz Kd jsme? Sdružení Neratv,.s. bčanské sdružení zalžené rku 1992 naše pslání bnva vysídlené vsi a putníh místa pmc lidem s pstižením a puštěným dětem

Více

VÝZVA A ZADÁVACÍ DOKUMENTACE K PODÁNÍ NABÍDKY

VÝZVA A ZADÁVACÍ DOKUMENTACE K PODÁNÍ NABÍDKY Junák svaz skautů a skautek ČR, Středisk Datel Kstelec nad Černými lesy Zelená 1038, 281 63 Kstelec n. Č. lesy, IČO: 72057955; ev. č. 214.15 inf@skaut-kstelec.cz www.skaut-kstelec.cz VÝZVA A ZADÁVACÍ DOKUMENTACE

Více

Vzorové osnovy doplňujícího vzdělávacího oboru EtV (projekt Etická výchova a učebnice reg. č. projektu: CZ.1.07/1.1.00/26.0114)

Vzorové osnovy doplňujícího vzdělávacího oboru EtV (projekt Etická výchova a učebnice reg. č. projektu: CZ.1.07/1.1.00/26.0114) Vzrvé snvy dplňujícíh vzdělávacíh bru EtV (prjekt Etická a učebnice reg. č. prjektu: CZ.1.07/1.1.00/26.0114) 1. rčník Etická Téma Základy mezilidských vztahů Žák: Výstup si svjí slvvání křestními jmény,

Více

E-učebnice Ekonomika snadno a rychle BURZY A BURZOVNÍ OBCHODY

E-učebnice Ekonomika snadno a rychle BURZY A BURZOVNÍ OBCHODY E-učebnice Eknmika snadn a rychle BURZY A BURZOVNÍ OBCHODY Histrie burz 1. bdbí první burzy se bjevily už ve středvěku v Benátkách, Miláně a Flrencii pzději ve městě Bruggy, zalžená Van der Bursem a dtud

Více

OBNOVU KULTURNÍCH PAMÁTEK POŠKOZENÝCH POVODNĚMI

OBNOVU KULTURNÍCH PAMÁTEK POŠKOZENÝCH POVODNĚMI Jihčeský kraj vyhlašuje na základě usnesení zastupitelstva kraje čísl 158/2003/ZK ze dne 24. června 2003 ve smyslu ustanvení 16, dst. (1), zákna čísl 20/1987 Sb., státní památkvé péči, v platném znění,

Více

Obsahové, časové a organizační vymezení vyučovacího předmětu

Obsahové, časové a organizační vymezení vyučovacího předmětu Výtvarná výchva Charakteristika vyučvacíh předmětu Předmět Výtvarná výchva vychází ze vzdělávacíh bsahu Výtvarný br RVP G. Hlavní význam je kladen na frmvání estetickéh a citvéh vnímání, utváření sbních

Více

SDRUŽENÍ NERATOV, o.s.

SDRUŽENÍ NERATOV, o.s. SDRUŽENÍ NERATOV,.s. partner prjektu Ergtep pr žáky i pedaggy, reg. čísl CZ.1.07/1.1.00/54.0051 www.neratv.cz Kd jsme? Sdružení Neratv,.s. bčanské sdružení zalžené rku 1992 naše pslání bnva vysídlené vsi

Více

Závěrečná práce. Manažerské minimum Název práce: Autor: Vedoucí práce: posluchače Kurzu

Závěrečná práce. Manažerské minimum Název práce: Autor: Vedoucí práce: posluchače Kurzu Závěrečná práce psluchače Kurzu Manažerské minimum Název práce: Řízení a práce s týmem při naplňvání standardů kvality sciálních služeb. Autr: Jarslava Janíčkvá Veducí práce: Martina Richtervá Těmínvá

Více

Sokolovská 5, 289 22 Lysá nad Labem, 777 220 625; www.zngrants.cz

Sokolovská 5, 289 22 Lysá nad Labem, 777 220 625; www.zngrants.cz Sklvská 5, 289 22 Lysá nad Labem, 777 220 625; www.zngrants.cz OBSAH krektrské služby. 2 pskytvané slevy. 3 expresní příplatky. 3 ddací lhůty pr krektrské služby. 4 prjektvý management. 5 granty jedntlivé

Více

Teplota a její měření

Teplota a její měření 1 Teplta 1.1 Celsiva teplta 1.2 Fahrenheitva teplta 1.3 Termdynamická teplta Kelvin 2 Tepltní stupnice 2.1 Mezinárdní tepltní stupnice z rku 1990 3 Tepltní rzdíl 4 Teplměr Blmetr Termgraf 5 Tepltní rztažnst

Více

Zákon o zdravotních pojišťovnách

Zákon o zdravotních pojišťovnách Zákn zdravtních pjišťvnách Důvdy ke změně Nestandardní právní frma zdravtních pjišťven Nedstatečné a nejasné vymezení pdmínek pr vznik a zánik zaměstnaneckých zdravtních pjišťven Nedstatečně vymezené pdmínky

Více

Zpracoval: Zrevidoval: Schválil: Jméno Podpis Jméno Podpis Jméno Podpis

Zpracoval: Zrevidoval: Schválil: Jméno Podpis Jméno Podpis Jméno Podpis Tabulka 1 - Evidence prcesu přípravy, schválení a revizí (kapitly) Metdickéh pkynu pr přípravu pdkladů pr psuzení finančníh zdraví žadatele Vydání č. Platné d 1 3. 1. 2008 Zpracval: Zrevidval: Schválil:

Více