Soutěžní přehlídka SCIAP Popularizace vědy PŘEDSTAVENÍ SOUTĚŽÍCÍCH A JEJICH PROJEKTŮ

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Soutěžní přehlídka SCIAP Popularizace vědy PŘEDSTAVENÍ SOUTĚŽÍCÍCH A JEJICH PROJEKTŮ"

Transkript

1 Soutěžní přehlídka SCIAP Popularizace vědy PŘEDSTAVENÍ SOUTĚŽÍCÍCH A JEJICH PROJEKTŮ

2 AUDIO/AUDIOVIZUÁLNÍ POŘAD Dušan Majer Videopořad VESMÍRNÉ VÝZVY Pravidelný desetiminutový pořad, který na začátku každého měsíce rekapituluje nejvýznamnější události v kosmonautice.

3 AUDIO/AUDIOVIZUÁLNÍ POŘAD Dušan Majer Videopořad DOBÝVÁNÍ VESMÍRU Pravidelný tříminutový pořad, který na začátku každého týdne rekapituluje nejvýznamnější události v kosmonautice a astronomii.

4 AUDIO/AUDIOVIZUÁLNÍ POŘAD Česká televize Pořad PORT Týdeník popularizující vědu

5 AUDIO/AUDIOVIZUÁLNÍ POŘAD Česká televize Pořad Diagnóza Série příběhů moderní medicíny

6 AUDIO/AUDIOVIZUÁLNÍ POŘAD Český rozhlas Sever Planetárium, magazín ze světa vědy a fantazie Populárněvědecký týdeník s dvacetiletou tradicí, který vysílá pět stanic Českého rozhlasu. Tvůrci pořadu spolupracují s řadou odborníků a badatelů nejrůznějších vědeckých oborů z Akademie věd ČR, výzkumných ústavů, muzeí a dalších odborných pracovišť celé České republiky.

7 AUDIO/AUDIOVIZUÁLNÍ POŘAD Hvězdárna a planetárium J. Palisy VŠB-TU Ostrava Uffovy cesty vesmírem Jedná se o tři původní audiovizuální pořady, z nichž každý trvá 45 minut, promítané v sále planetária pod umělou hvězdnou oblohou.

8 AUDIO/AUDIOVIZUÁLNÍ POŘAD Hvězdárna a planetárium J. Palisy VŠB-TU Ostrava Virtuální vesmír: Live Prostřednictvím planetária se zájemci mohou přenést do libovolného místa našeho Virtuálního vesmíru a podívat se na vesmírné objekty ve stereoskopickém podání. Pořad je živě moderovaný.

9 AUDIO/AUDIOVIZUÁLNÍ POŘAD Zdeněk Pojman Pořad O vědě a vědcích Publicisticko-dokumentární cyklus s názvem: O vědě a vědcích vyrobený pro Českou televizi byl mým nápadem, pro který jsem získal jak ČT, tak různá vědecká pracoviště. Výrobně (kamera, střižna) cyklus vznikal mimo ČT, ale zároveň také ve spolupráci ČT (dramaturgie, dokončení ve zvukovém studiu) a především ve spolupráci s jednotlivými ústavy Akademie věd ČR a dalšími vědeckými pracovišti. Cílem cyklu byla popularizace vědy a představení zúčastněných vědeckých pracovišť.

10 AUDIO/AUDIOVIZUÁLNÍ POŘAD Filosofický ústav AV ČR, v. v. i. Století rozumu. Německá klasická filosofie, literatura a drama Osmidílný rozhlasový pořad Českého rozhlasu 3-Vltava

11 AUDIO/AUDIOVIZUÁLNÍ POŘAD Telepace s. r. o. Hlubinami vesmíru Publicistický měsíčník TV Noe je pořad o vesmíru, který se zabývá nejrůznějšími astronomickými tématy formou rozhovorů. Tzv. klíčováním je doplněn o fotografie a videa z vesmíru na pozadí. Pravidelně se vysílá od února 2007.

12 INTERNET Středisko společných činností AV ČR, v. v. i. Webové stránky Web tydenvedy.cz se věnuje vědeckému festivalu Týden vědy a techniky. Informuje o jednotlivých akcích a aktivitách festivalu i o celém jeho programu. Součástí webu jsou též aktuality přinášející nejnovější zprávy. Přehledný vyhledávač umožňuje rychlou orientaci na stránkách a vyhledání jednotlivých aktivit. Web obsahuje též audiovizuální záznamy z přednášek festivalu. Návštěvníkům webu jsou nabízeny i soutěže a hry.

13 INTERNET Web Exoplanety Webové stránky Exoplanety.cz jsou astronomickým webem, který se zaměřuje převážně na popularizaci výzkumu planet mimo Sluneční soustavu (exoplanet) a života ve vesmíru. Jedná se o jediný web tohoto druhu na světě. Součástí webu je také elektronický časopis o exoplanetách Gliese a astronomické aplikace (Slunce on-line, Přelety družic apod.).

14 INTERNET Hvězdárna a planetárium Brno Internetový kurz základů astronomie Projekt reaguje na aktuální trendy v přírodovědném vzdělávání s cílem poskytnout ucelený přehled základů astronomie, který vychází z moderního způsobu poznávání světa. Obohacuje výuku přírodovědných předmětů; je určen žákům a studentům starším 13 let, kteří si osvojili základy matematiky a fyziky. Není tedy nezbytné být matematicko-fyzikální génius. Účastníci si vystačí se základními přírodovědnými znalostmi a především s trpělivostí při řešení docela jednoduchých úloh. Klíčovou aktivitou je dvoustupňový, na sebe navazující a logicky provázaný kurz pro internet (a jeho off-line ), jehož součástí je pozorování kosmických objektů, řešení praktických i teoretických úloh. Inovativní je možnost konzultace nastalých problémů se školenými astronomy a možnost ukončit kurz zkouškou před atestační komisí. Součástí projektu jsou workshopy pro pedagogy, kteří mohou vytvořené materiály implementovat do výuky..

15 INTERNET Dušan Majer Diskusní fórum Diskusní fórum zaměřené na aktuální informování o dění v kosmonautice. Kromě aktuálního zpravodajství se věnuje také přípravám budoucích misí, ale připomíná i kosmonautická výročí.

16 INTERNET Český rozhlas Leonardo Web rozhlasové stanice Český rozhlas Leonardo Web Českého rozhlasu Leonardo je integrální součástí internetové prezentace celého Českého rozhlasu, s níž sdílí grafickou podobu. Adresa stránky je leonardo.rozhlas.cz. Stránka obsahuje denně aktualizované články z vědy a výzkumu, informace o vysílaných popularizačních pořadech stanice, znalostní soutěž a další prvky. Primárním smyslem a cílem webu je popularizace vědy a výzkumu jak z českého prostředí, tak ze světa. Jednotlivé pořady prezentované na webových stránkách věnují značný prostor také osobnostem české vědy. Kromě textových a zvukových informací mohou návštěvníci využívat videa a unikátní prvek audioslideshow, ve kterém je rozhlasový zvuk synchronizován s doprovodnými fotografiemi. V současnosti se audioslideshow využívá například pro prezentaci architektonických přednášek Davida Vávry.

17 INTERNET Bílý Medvěd Public Relations Facebooková stránka Obrázky z elektronových mikroskopů Obrázky z elektronových mikroskopů jsou vizuálně velmi atraktivní a mají potenciál přitáhnout pozornost široké veřejnosti k tomuto vysoce specializovanému oboru. S nápadem shromažďovat a vystavovat tyto obrázky na stránce v rámci sociální sítě Facebook přišla PR agentura Bílý Medvěd, která s FEI Company spolupracuje dlouhodobě již od roku 2007.

18 INTERNET Ústav experimentální botaniky AV ČR, v. v. i. Integrovaná internetová propagace ústavu K propagaci ústavu je intenzivně využíván internet i sociální sítě.

19 INTERNET Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i. Karel Jaromír Erben Výstava ke stažení Panelová výstava Ústavu pro českou literaturu AV ČR, v. v. i., k 200. výročí narození K. J. Erbena na 10 plakátech ke stažení ve formátu PDF, vlastnímu tisku (A2/A3) a instalaci, resp. doplnění vlastními předměty (vydání Erbenova díla apod.) je určena jako podpůrný materiál školám, knihovnám, muzeím, Českým centrům ad., ale i jednotlivým zájemcům o českou literaturu a autora Kytice z pověstí národních. Pro aktivizaci pozornosti návštěvníků/diváků výstavy a také pro podporu její použitelnosti v pedagogické praxi jsou připraveny pracovní listy k vybraným panelům. Výstava vychází ze současného vědeckého poznání Erbenova díla a primárně je popularizuje; odkazy k on-line zdrojům Ústavu pro českou literaturu AV ČR, v. v. i., upozorňuje na činnost instituce, její výzkumné úkoly i zdroje pro veřejnost.

20 INTERNET Západočeská univerzita v Plzni Multimediální učební text Astronomia Jedná se o soustavu webových stránek věnovaných astronomii a astrofyzice v celkovém rozsahu více než článků a několika desítek tisíc dalších stránek generovaných z devíti katalogů astronomických objektů. www. astronomia.zcu.cz

21 EXPOZICE Středisko společných činností AV ČR, v. v. i. Putovní výstava Věda na vaší straně Exteriérová výstava velkoformátových fotografií z nejrůznějších vědních oblastí představujících činnost AV ČR 15 panelů uspořádaných po třech

22 EXPOZICE Národní muzeum Dočasná výstava Příběh planety Země Motto: Dotkněte se tajemství příběhu planety Země a poznejte základní etapy jejího vývoje od pradávna až po blízkou budoucnost.

23 EXPOZICE Ústav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i. Mezinárodní veletrh AMPER ÚFP na 19. mezinárodním veletrhu AMPER 2011 instaloval stánek zaměřený na popularizaci energie uvolněné řízenou termojadernou fúzí. Účast ÚFP byla spojená s přednáškou Fúze dnes a zítra v doprovodném programu veletrhu na konferenci Energie budoucnosti.

24 EXPOZICE Ústav přístrojové techniky AV ČR, v. v. i. Veletržní expozice MSV Mezinárodní strojírenský veletrh je největší a nejprestižnější událost roku na brněnském výstavišti. Ústav přístrojové techniky AV ČR se na ní představil prostřednictvím vnitřní expozice (stánek) s ukázkami výsledků vědeckého výzkumu. Expozice byla součásti sekce Transfer technologií.

25 EXPOZICE Bílý Medvěd Public Relations Série výstav TAJUPLNÝ MIKROSVĚT Primární cíl projektu: přiblížit elektronovou mikroskopii široké veřejnosti

26 EXPOZICE Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, v. v. i. Putovní výstava Příběh kapky Vědci z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR připomínají prostřednictvím putovní výstavy široké laické veřejnosti život a vědeckou práci Jaroslava Heyrovského, dosud našeho jediného držitele Nobelovy ceny za chemii.

27 EXPOZICE Národní muzeum Výstava Vynálezci a vynálezy Výstava přibližuje výrazné osobnosti české vědy od 17. do konce 20. století a jejich největší vynálezy a objevy, které mnohdy dobyly svět. Prvotním záměrem výstavy je zpopularizovat povolání vědce.

28 EXPOZICE Muzeum Komenského v Přerově, p. o. Egyptologie. Úspěchy české vědy objektivem Martina Frouze Soubor fotografií prezentuje vědecké aktivity Českého egyptologického ústavu FF UK, který působí v Praze a Káhiře. Výsledky jeho přes padesát let trvajících archeologických výzkumů představuje na výstavě několik desítek fotografií, jejichž autorem je fotodokumentátor a fotograf Martin Frouz.

29 EXPOZICE Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i. Expozice: Poklady mikulčického trezoru Výstava představuje soubor nálezů mimořádné historické a umělecké hodnoty získaný archeologickým výzkumem v Mikulčicích. Jedná se o předměty, které jsou unikátním dokladem vyspělé hmotné kultury Velkomoravské říše.

30 EXPOZICE Techmania Science Center Interaktivní expozice TOP SECRET TOP SECRET je putovní expozice, ve které se návštěvník jakéhokoliv věku může dozvědět něco o vědě a bavit se při zkoumání takových oblastí, jako je například špionáž, zabezpečení, forenzika, kryptologie. Téma výstavy Top Secret Přísně tajné je využito jako jednotící médium, které spojuje exponáty zahrnující mnoho různých témat od jednoduchých kódovacích technik až po high-tech zařízení.

31 EXPOZICE Archeologický ústav AV ČR, Praha, v. v. i. Archeologický výzkum ve Vliněvsi u Mělníka Expozice v prostorách NM (červen 2009 až červen 2011) byla věnována popularizaci záchranného archeologického výzkumu bohaté polykulturní lokality v prostoru pískovny v katastru obce Vliněves, okr. Mělník.

32 EXPOZICE Hvězdárna Domu kultury v Uherském Brodě Popularizace (nejen) projektu MAGION hvězdárnou Uherský Brod Výstava družic Magion, prezentace projektu Macek

33 EXPOZICE Geofyzikální ústav AV ČR, v. v. i. Den Země 2011 s AV ČR Výstava Barevný svět hornin, přednášky a pokusy v Geoparku Geofyzikálního ústavu AV ČR v rámci akce DEN ZEMĚ 2011 s AV ČR

34 PERIODIKUM Petr Kubala Časopis Gliese Elektronický časopis Gliese byl založen v roce 2008 jako čtvrtletník. Časopis se věnuje rekapitulaci nejvýznamnějších objevů a událostí v oblasti výzkumu planet mimo Sluneční soustavu (exoplanet) za poslední období. Jedná se o jediný časopis o exoplanetách na světě. Šířen je bezplatně prostřednictvím internetu. Každé číslo má v průměru mezi 50 až 90 stránkami formátu A5.

35 PERIODIKUM RF Hobby, s. r. o. 21. století, revue objevů, vědy, techniky a lidí 21. STOLETÍ populární formou přibližuje nejnovější poznatky ze světa vědy a techniky. Vědu představuje jako jedinečné dobrodružství. Nechává nahlédnout do výzkumných ústavů, přírodních laboratoří, operačních sálů, do míst velkých objevů. Přináší také zcela nové, překvapivé pohledy na známé kauzy. Je určeno převážně mužům ve věku mezi 20 až 40 lety se středním a vyšším vzděláním, ale také všem zvídavým lidem každého věku a stupně vzdělanosti.

36 PERIODIKUM Techmania Science Center Časopis TECHMANIAK Od roku 2009 vydává Techmania časopis Techmaniak. Cílem nepravidelně vydávaného periodika, koncipovaného jako obsáhlý tištěný newsletter se silným populárně-vzdělávacím akcentem, je nejen informovat o činnosti Techmania Science Center, ale pomocí zajímavých článků také pozvednout zájem čtenářů zájem o vědu a techniku. Poselství časopisu Představit nabídku neformálního vzdělávání zejména v Plzeňském, Karlovarském a Jihočeském kraji s důrazem na aktivity regionálního science centra Techmania. Snaha popularizovat vědu pro široký okruh čtenářů, kterými jsou jak žáci základních a středních škol, tak široká veřejnost.

37 OSTATNÍ Středisko společných činností AV ČR, v. v. i. Týden vědy a techniky AV ČR Týden vědy a techniky je největší vědecký festival v ČR. Největší vědecký festival v České republice nabízí přednášky, výstavy, semináře, vědecké kavárny, promítání dokumentárních filmů, soutěže, dny otevřených dveří a další zajímavé akce.

38 OSTATNÍ Techmania Science Center Vědecko-technické show Série 10 vědecko-technických show, které interaktivním způsobem popularizují jednotlivé jevy z oblasti fyziky, chemie, biologie apod. Science center je nabízí zejména žákům a studentům základních a středních škol, ale i široké veřejnosti.

39 OSTATNÍ Střední škola aplikované kybernetiky s. r. o. Fyzický model marsovské sopky Olympus Mons Cílem projektu bylo vytvořit reálný model Olympus Mons, což je největší sopka ve sluneční soustavě nacházející se na Marsu. Fakta o sopce: Tyčí se cca 21 km nad gravitačním povrchem Marsu. Průměr základny sopky je 624 km (přibližně plocha Francie). Násobný kráter na vrcholu má napříč 80 km. Tento zajímavý sopečný útvar se rozhodla představit brněnská Hvězdárna a planetárium veřejnosti ve zmenšeném sádrovém modelu. Fakta o modelu sopky: Model je v měřítku 1 : se čtyřnásobným umělým převýšením výšky pro lepší názornost. Čtvercová základna je široká 150 x 150 cm. Výška v nejvyšším bodě je 30 cm. Model byl vymodelován do hlíny dle vygenerovaných šablon převzatých z radarových dat kosmických sond a odlit do sádry.

40 OSTATNÍ Ústav fotoniky a elektroniky AV ČR, v. v. i. Optická vlákna a lasery Série popularizačních aktivit (články, tiskové zprávy, exponáty, přednášky) souvisejících s udělením Nobelovy ceny za optická vlákna a s 50. výročím vynálezu laseru

41 OSTATNÍ Ústav experimentální botaniky AV ČR, v. v. i. Dny otevřených dveří Dny otevřených dveří v ústavu od roku 2007 v rámci aktivit Týdne vědy a techniky

42 OSTATNÍ Sociologický ústav AV ČR, v. v. i. Akademické páry: rozhovory o profesním a soukromém životě ve vědě Těžiště projektu Akademické páry spočívalo v představení dvoukariérních partnerství ve vědě s cílem zviditelnit úspěšné vědce a vědkyně a představit vědeckou profesi přístupnou formou širší veřejnosti.

43 OSTATNÍ Sociologický ústav AV ČR, v. v. i. Propagace Ceny Milady Paulové Národní kontaktní centrum ženy a věda propaguje Cenu Milady Paulové, kterou udílí MŠMT významným českým badatelkám, s cílem poskytnout rolové modely a inspirovat začínající vědkyně nebo studující, které vědeckou dráhu zvažují.

44 OSTATNÍ Sociologický ústav AV ČR, v. v. i. Mentoringový program pro středoškolačky se zájmem o studium technické VŠ Cílem mentoringového programu je podpořit dívky ve studiu technických, pro ženy netradičních oborů, motivovat je v rozvoji jejich budoucí kariéry a narušovat stereotypní představy o studijní a kariérní dráze žen.

45 OSTATNÍ Středisko společných činností AV ČR, v. v. i. Otevřená věda II hledáme mladé vědce Vzdělávací projekt s názvem Otevřená věda II se snaží vzbudit zájem středoškolských studentů o přírodovědné a technické obory. Prostřednictvím studentských stáží otevírá studentům přístup na vědecká a výzkumná pracoviště. Projekt Otevřená věda II systematické zapojení talentovaných středoškolských studentů do vědecko-výzkumné činnosti byl schválen v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, oblasti podpory 2.3. Projekt je spolufinancován ze státního rozpočtu ČR a Evropského sociálního fondu.

46 OSTATNÍ Hvězdárna a planetárium J. Palisy VŠB-TU Ostrava Systém popularizace astronomie a přírodních věd Základním prvkem jsou původní audiovizuální pořady v planetáriu, které jsou nabízeny školním exkurzím podle jejich požadavků a široké veřejnosti systémem pevné nabídky (středy v a h, soboty 14.00, a h, celoročně kromě srpna). Ve stejných dnech jsou po setmění za jasného počasí možná tematická pozorování dalekohledem na hvězdárně.

47 OSTATNÍ Ústav přístrojové techniky AV ČR, v. v. i. Performance Laser show Performance Laser show je společným vystoupením pracovníků Ústavu přístrojové techniky AV ČR, v. v. i., a členů skupiny ÚDiF (Úžasného divadla fyziky). Je výsledkem již déle trvající vzájemné neformální spolupráce. V podobě zde prezentované byla předvedena v rámci Festivalu vědy v Brně během Dne vědců 17. září 2011 v pěti představeních v Ernově sále Staré radnice v Brně a Noci vědců 23. září 2011 v jednom představení v aule Přírodovědecké fakulty MU v Brně. Performance trvala asi 30 minut, poté následovala desetiminutová až dvacetiminutová diskuse. Představení se konalo v částečně zatemněném sále vyplněném nepříliš hustou divadelní mlhou pro umocnění efektu zviditelnění laserových svazků v prostoru.

48 OSTATNÍ Ústav fotoniky a elektroniky AV ČR, v. v. i. Noční tah v rámci Týdne vědy a techniky Živý experiment tažení optických vláken nové generace pomocí unikátní technologie za účasti veřejnosti

49 Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, v. v. i. Tři nástroje - popularizační a vzdělávací projekt vědců z ÚFCH J. Heyrovského OSTATNÍ Vzdělávací a popularizační projekt aktivně pracuje se širokým spektrem zájemců o přírodní vědy od žáků ZŠ, přes SŠ až po studenty VŠ. Nabízí jim rozmanité aktivity, které jsou rovněž určeny laické veřejnosti.

50 OSTATNÍ Česká astronomická společnost Astrofotografická soutěž Česká astrofotografie měsíce Cílem soutěže je zejména prezentace a popularizace odborných a vědeckých snímků pořízených českými a slovenskými amatérskými i profesionálními astronomy. Soutěž má ukázat, že česká astrofotografie plně obstojí ve světové konkurenci a že je možno nejen estetické, ale i odborné a vědecké snímky prezentovat přívětivou a populární formou. K tomu slouží doprovodný popis jak obsahu snímku, tak jeho vědeckého smyslu a případně i historické souvislosti s objektem spojené.

51 OSTATNÍ Americké centrum, Česká kosmická kancelář, Astronomický ústav AV ČR, v. v. i. POPULARIZAČNÍ PROJEKT DO KOSMU S KRTKEM Popularizační a vzdělávací projekt o kosmonautice a s ní spojených vědních oborech

52 OSTATNÍ Dr. Michael Londesborough Popularizace vědy: obecné strategie Široké spektrum vzájemně propojených činností včetně týdenního televizního pořadu, veřejných přednášek a vědeckých show zaměřených na vytváření silnější, přitažlivější a zajímavější vědecké základny v České republice

53 OSTATNÍ Michal Smolka Univerzita dětského věku Přírodovědecká fakulta UP v Olomouci již od roku 2007 pravidelně pořádá Univerzitu dětského věku, jejímž cílem je popularizovat a medializovat rozličné aspekty přírodních věd a vědeckého výzkumu mezi žáky základních škol. Základní myšlenkou této aktivity je uvést děti do světa poznání a představit jim vzdělávací proces jako získávání informací z různých oborů a poukázat, jak se tyto formy poznání vzájemně doplňují. Cílem aktivity není suplovat úlohu školy a děti vzdělávat, ale zábavnou formou jim přiblížit různé podoby přírodních a humanitních věd jako běžnou, důležitou součást každodenního života. Jako výchozí metodologický postup byl zvolen rámec skládající se ze dvou částí. První je vytváření prostředí, ve kterém jsou prezentovány aktivity související s přírodními vědami, které jsou pro účastníky atraktivní a přitahují pozornost různých typů médií. Druhou část tvoří vlastní pozitivní medializace aktivit, jejich účastníků a organizátorů spolupracujícími médií.

54 OSTATNÍ Pavel Vysloužil V Olomouci roste uprostřed města ovocný sad starých odrůd stromů Do námětem a místem ojedinělé vědecko-popularizační akce se zapojili studenti středních škol a fakult vysoké školy. Akci organizovali studenti Přírodovědecké fakulty UP Olomouc. Téma výsadby starých a dnes již nevysazovaných odrůd stromů z vědeckého světa biologie přesahuje do výchovy a vzdělávání, ekologie, historie, urbanismu či sociologie. Výsadba ovocného sadu uprostřed stotisícového města vyvolala velký zájem veřejnosti i médií. Kromě samotného sázení stromů měl velký ohlas také doprovodný popularizační program s přednáškou, ochutnávkou ovoce, které se nenajde na pultech supermarketů, a koncertem folklorní hudby.

55 OSTATNÍ Ústav přístrojové techniky AV ČR, v. v. i. Mediální kampaň systému BAARA Série zveřejnění v médiích, jejímž cílem bylo prostřednictvím konkrétního projektu propagovat Ústav přístrojové techniky, Akademii věd a vědu jako takovou.

56 OSTATNÍ Univerzita Palackého Olomouc Academia film Olomouc Academia film Olomouc je mezinárodní festival populárněvědeckých a dokumentárních filmů. V dubnu 2011 se uskutečnil jeho již 46. ročník a v současnosti je jedním z nejvýznamnějších evropských festivalů svého druhu. Každým rokem si klade za cíl bořit mýty o neatraktivnosti vědy, kterou představuje jako dynamickou, vzrušující a rozmanitou sféru. Ve svém programu kombinuje projekce soutěžních snímků, jež se ucházejí o ceny za nejlepší světový či český populárně-vědecký film, společně s přednáškami, besedami, diskusemi a atraktivním doprovodným programem.

57 OSTATNÍ Otevíráme, o. s. Science Café Science Café organizuje přednášky a diskuse vědců a odborníků na daná témata s veřejností, které se konají v příjemném prostředí kaváren nebo coworkingových center. První Science Café pod hlavičkou Otevíráme, o. s., se uskutečnilo v Praze a tématem byl výzkum Marsu. Od té doby se Science Café pořádají v Praze a dalších městech ČR pravidelně každý měsíc (s výjimkou letních prázdnin).

58 OSTATNÍ British Coucil Czech Republic FameLab 2011 bavme se vědou Soutěž pro mladé vědce a vědkyně, kteří před odbornou porotou a obecenstvem představí v časovém limitu tří minut vědeckou práci svou nebo svého pracoviště. Jsou hodnoceni za odbornou správnost, srozumitelnost a zábavnost podání. Finalisté oblastních kol postupují do kola národního, jehož vítěz se účastní mezinárodního finále, které se koná každoročně v červnu v anglickém Cheltenhamu.

Otevřená věda III popularizace přírodovědných oborů a komunikace výzkumu a vývoje ve společnosti

Otevřená věda III popularizace přírodovědných oborů a komunikace výzkumu a vývoje ve společnosti Otevřená věda III popularizace přírodovědných oborů a komunikace výzkumu a vývoje ve společnosti OVIII - cíle Zajistit kvalifikované lidské zdroje pro vědu a výzkum (VaV pracovníky, pedagogy, studenty)

Více

Váš partner pro mezioborovou spolupráci. Mgr. Ivana Češková

Váš partner pro mezioborovou spolupráci. Mgr. Ivana Češková Váš partner pro mezioborovou spolupráci Mgr. Ivana Češková v rámci podzimního cyklu přednášek České meteorologické společnosti pobočky Ostrava a Českého hydrometeorologického ústavu pobočky Ostrava pondělí

Více

ZPRAVODAJ JIHLAVSKÉ ASTRONOMICKÉ SPOLEČNOSTI. 23. září 2013 01 / 2013. OBSAH ČÍSLA o Zpravodaj o Noc vědců 2013 o Astronomický kroužek

ZPRAVODAJ JIHLAVSKÉ ASTRONOMICKÉ SPOLEČNOSTI. 23. září 2013 01 / 2013. OBSAH ČÍSLA o Zpravodaj o Noc vědců 2013 o Astronomický kroužek ZPRAVODAJ JIHLAVSKÉ ASTRONOMICKÉ SPOLEČNOSTI 23. září 2013 01 / 2013 Nepravidelný zpravodaj o činnosti Jihlavské astronomické společnosti. K odběru zpravodaje se lze přihlásit na www.jiast.cz nebo na mailu

Více

Propagace projektu Archeologie na dosah v Národním muzeu

Propagace projektu Archeologie na dosah v Národním muzeu Propagace projektu Archeologie na dosah v Národním muzeu Mgr. Veronika Mikešová Národní muzeum Projekt Archeologie na dosah Probíhá od ledna 2012 do prosince 2014 na Oddělení pravěku a antického starověku

Více

Popularizace vědy na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Popularizace vědy Přírodovědecká fakulta UP v Olomouci

Popularizace vědy na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Popularizace vědy Přírodovědecká fakulta UP v Olomouci Popularizace vědy na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci Popularizace vědy Přírodovědecká fakulta UP v Olomouci Přírodovědecká fakulta slaví 60. let v současnosti je akreditováno 114

Více

ROZMANITOST SVĚTA A ŽIVOTA V NĚM

ROZMANITOST SVĚTA A ŽIVOTA V NĚM ROZMANITOST SVĚTA A ŽIVOTA V NĚM Jedenáctý ročník vědeckého festivalu Akademie věd ČR Týden vědy a techniky (TVT) nabídl přes 300 akcí po celé České republice. Podílely se na něm všechny ústavy Akademie

Více

Informace pro partnery. České vysoké učení technické v Praze

Informace pro partnery. České vysoké učení technické v Praze České vysoké učení technické v Praze Informace pro partnery Hledáme inovativní a vizionářské partnery, kteří podpoří tým ČVUT v mezinárodní soutěži Solar Decathlon 2013 a spojí s námi své síly při hledání

Více

Vážení příznivci astronomie,

Vážení příznivci astronomie, Vážení příznivci astronomie, dostáváte do rukou poslední číslo zpravodaje, který vycházel v rámci realizace projektu Astronomie a přírodní vědy interaktivní formou na školách Karlovarského kraje v operačním

Více

Nabídka vybraných pořadů

Nabídka vybraných pořadů Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. Vsetínská 78 757 01 Valašské Meziříčí Nabídka vybraných pořadů Pro střední školy a učiliště Seznamte se s naší nabídkou poutavých naučných programů zaměřených nejen na

Více

OSLAVY 125. VÝROČÍ AKADEMIE VĚD HISTORIE AKADEMIE VĚD NÁZEV AVČR V SOUVISLOSTI S OSLAVAMI

OSLAVY 125. VÝROČÍ AKADEMIE VĚD HISTORIE AKADEMIE VĚD NÁZEV AVČR V SOUVISLOSTI S OSLAVAMI OSLAVY 125. VÝROČÍ AKADEMIE VĚD V roce 2015 Akademie věd slaví 125. výročí svého založení. Při této příležitosti připravuje pro odbornou i laickou veřejnost mnoho kulturních a vzdělávacích doprovodných

Více

Astronomie jako motivační prvek ve výuce fyziky

Astronomie jako motivační prvek ve výuce fyziky Astronomie jako motivační prvek ve výuce fyziky Ivana Marková Hvězdárna a planetárium J. Palisy VŠB-Technická univerzita Ostrava ivana.markova@vsb.cz 2. Česko-slovenská konference o vzdělávání v astronomii

Více

zve na 14. ročník Týdne vědy a techniky AV ČR

zve na 14. ročník Týdne vědy a techniky AV ČR zve na 14. ročník Týdne vědy a techniky AV ČR Týden vědy a techniky je vědecký festival Akademie věd ČR, který se koná od 1. do 15. listopadu 2014 v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích a na mnoha

Více

Prostředky z projektu SPRINGER. Vklad členů časopisy a knihy (Computer Science Library)

Prostředky z projektu SPRINGER. Vklad členů časopisy a knihy (Computer Science Library) SPRINGER Prostředky z projektu Vklad členů časopisy a knihy (Computer Science Library) Projekt + členové bez DPH v měně měna v Kč s DPH Projekt měna v Kč s DPH členové mena v Kč s DPH 2009 864 887 EUR

Více

Komunikace vědy v rámci mezioborové spolupráce

Komunikace vědy v rámci mezioborové spolupráce Komunikace vědy v rámci mezioborové spolupráce Blanka Krejčí ČHMÚ, pobočka Ostrava Vize a výzvy V době, kdy si každý může několika kliknutími vytvořit svou vlastní předpověď počasí, nabývá na významu dovednost

Více

Centrum pro podporu konkurenceschopnosti v biomedicínských technologiích

Centrum pro podporu konkurenceschopnosti v biomedicínských technologiích Centrum pro podporu konkurenceschopnosti v biomedicínských technologiích TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY x Jan Čermák, MEBIS s.r.o. Praha,

Více

Základní informace o projektu

Základní informace o projektu Základní informace o projektu Název projektu: Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Olomouckém kraji Příjemce projektu: Olomoucký kraj Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.00/44.0009 Financování

Více

Vzdeláváním k pestrejšímu životu

Vzdeláváním k pestrejšímu životu Asociace institucí Největší profesní asociace ve vzdělávání dospělých s tradicí od roku 1990 ˇ ˇ Vzdeláváním k pestrejšímu životu 33 Kdo jsme? Asociace institucí je největší profesní asociací ve vzdělávání

Více

Jednota českých matematiků a fyziků ve 150. roce aktivního života

Jednota českých matematiků a fyziků ve 150. roce aktivního života Jednota českých matematiků a fyziků ve 150. roce aktivního života Organizace JČMF In: Jiří Dolejší (editor); Jiří Rákosník (editor): Jednota českých matematiků a fyziků ve 150. roce aktivního života. (Czech).

Více

Trochu astronomie. v hodinách fyziky. Jan Dirlbeck Gymnázium Cheb

Trochu astronomie. v hodinách fyziky. Jan Dirlbeck Gymnázium Cheb Trochu astronomie v hodinách fyziky Jan Dirlbeck Gymnázium Cheb Podívejte se dnes večer na oblohu, uvidíte Mars v přiblížení k Zemi. Bude stejně velký jako Měsíc v úplňku. Konec světa. Planety se srovnají

Více

Výroční zpráva Astronomického klubu Pelhřimov, o. s. za rok 2013

Výroční zpráva Astronomického klubu Pelhřimov, o. s. za rok 2013 Výroční zpráva Astronomického klubu Pelhřimov, o. s. za rok 2013 Astronomický klub Pelhřimov, o. s. (občanské sdružení, dále jen AKP ) je samostatnou právnickou osobou podle zákona č. 83/1990 Sb., o sdružování

Více

Nabídka vybraných pořadů

Nabídka vybraných pořadů Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. Vsetínská 78 757 01 Valašské Meziříčí Nabídka vybraných pořadů Pro 1. stupeň základních škol Pro zvídavé školáčky jsme připravili řadu naučných programů a besed zaměřených

Více

Průběžná zpráva o realizaci projektu pro projektové partnery Etapa 3-4

Průběžná zpráva o realizaci projektu pro projektové partnery Etapa 3-4 Květen 2011 Průběžná zpráva o realizaci projektu pro projektové partnery Etapa 3-4 HelpTour - Agentura pro rozvoj cestovního ruchu Projekt Prezentace a propagace církevních památek a kulturně-historického

Více

Projekt. Sdružení na podporu talentované mládeže České republiky,o.s.

Projekt. Sdružení na podporu talentované mládeže České republiky,o.s. Projekt 2012 Sdružení na podporu talentované mládeže České republiky,o.s. 1 Sdružení na podporu talentované mládeže České republiky,o.s. Souhrnný projekt A) Mezinárodní soutěže, příprava, prezentace a

Více

ZPRÁVA O ČINNOSTI ZA ROK 2010

ZPRÁVA O ČINNOSTI ZA ROK 2010 ASTRONAUTICKÁ SEKCE ČAS ZPRÁVA O ČINNOSTI ZA ROK 2010 Členská základna AS ČAS K 31.12.2010 měla Astronautická sekce ČAS celkem 23 členů, z toho 12 kmenových členů, 7 hostujících, 3 externí a 1 čestného

Více

Máš umělecké střevo? Soutěž pro studenty středních škol a gymnázií

Máš umělecké střevo? Soutěž pro studenty středních škol a gymnázií Máš umělecké střevo? Soutěž pro studenty středních škol a gymnázií Máš umělecké střevo? Máš umělecké střevo? ( MUS? ) je soutěž určená žákům středních škol a gymnázií se zájmem o výtvarné umění. Cílem

Více

NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: 600 150 585 NÁZEV: VY_32_INOVACE_200_Planetárium AUTOR: Ing. Gavlas Miroslav ROČNÍK,

NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: 600 150 585 NÁZEV: VY_32_INOVACE_200_Planetárium AUTOR: Ing. Gavlas Miroslav ROČNÍK, NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: 600 150 585 NÁZEV: VY_32_INOVACE_200_Planetárium AUTOR: Ing. Gavlas Miroslav ROČNÍK, DATUM: 9., 25.11. 2011 VZDĚL. OBOR, TÉMA: Fyzika, Planetárium

Více

www.projektsako.cz Matematika Pracovní list č. 2 žákovská verze Téma: Objem a povrch anuloidu Mgr. Libor Lepík Student a konkurenceschopnost

www.projektsako.cz Matematika Pracovní list č. 2 žákovská verze Téma: Objem a povrch anuloidu Mgr. Libor Lepík Student a konkurenceschopnost www.projektsako.cz Matematika Pracovní list č. 2 žákovská verze Téma: Objem a povrch anuloidu Lektor: Projekt: Reg. číslo: Mgr. Libor Lepík Student a konkurenceschopnost CZ.1.07/1.1.07/03.0075 Teorie Anuloid

Více

Téma: Propagace edukačních projektů a akcí pro různé cílové skupiny

Téma: Propagace edukačních projektů a akcí pro různé cílové skupiny SEMINÁŘ 2013 KOMISE PRO PRÁCI S VEŘEJNOSTÍ A MUZEJNÍ PEDAGOGIKU PŘI AMG ČR a NÁRODNÍ MUZEUM, CENTRUM PRO PREZENTACI KULTURNÍHO DĚDICTVÍ 18. 19. 11. 2013 Téma: Propagace edukačních projektů a akcí pro různé

Více

Nejlepší fotografie ze soutěže Rostlina s příběhem se představí na Týdnu vědy a techniky

Nejlepší fotografie ze soutěže Rostlina s příběhem se představí na Týdnu vědy a techniky Nejlepší fotografie ze soutěže Rostlina s příběhem se představí na Týdnu vědy a techniky 3. listopadu 2008 Ústav experimentální botaniky AV ČR, v. v. i., vyhlásil na jaře spolu s dalšími akademickými institucemi

Více

Rozvojový projekt na rok 2008

Rozvojový projekt na rok 2008 Rozvojový projekt na rok 2008 Název projektu: Posílení kapacit Projektového servisu UP v oblasti podpory přípravy projektů předkládaných do operačních programů Závěrečná zpráva VYSOKÁ ŠKOLA: UNIVERZITA

Více

Česká kosmická kancelář (CSO)

Česká kosmická kancelář (CSO) Česká kosmická kancelář (CSO) Cíl činnosti 1. Přispívat k dosažení a udržení co nejširšího a nejúčinnějšího zapojení ČR do kosmických programů a projektů, 2. Podporovat uplatňování přínosů kosmonautiky

Více

Výsledek výběrového řízení

Výsledek výběrového řízení Výsledek výběrového řízení Číslo veřejné zakázky: C/14/550 Název programu: Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Název Praktický networking audiovizuální popularizace vědy - Academia film

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014. Kruh rodiny, o. p. s.

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014. Kruh rodiny, o. p. s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 Kruh rodiny, o. p. s. Kruh rodiny, o. p. s. 2 Sídlo společnosti: Prosecká 64, 190 00 Praha 9 IČ: 2083094 www.kruh-rodiny.cz Kontakt Mgr. Marie Oktábcová, ředitelka společnosti E-mail:

Více

TISKOVÁ ZPRÁVA. Cena předsedy Akademie věd ČR za propagaci vědy

TISKOVÁ ZPRÁVA. Cena předsedy Akademie věd ČR za propagaci vědy TISKOVÁ ZPRÁVA Cena předsedy Akademie věd ČR za propagaci vědy Laureáty Ceny předsedy Akademie věd ČR za propagaci či popularizaci výzkumu, experimentálního vývoje a inovací se letos stali prof. Erazim

Více

Nadační fond Karla Janečka na podporu vědy a výzkumu. Výroční zpráva 2013

Nadační fond Karla Janečka na podporu vědy a výzkumu. Výroční zpráva 2013 Nadační fond Karla Janečka na podporu vědy a výzkumu Výroční zpráva 2013 Úvodní slovo zakladatele Fond vznikl s vizí, že věda by měla být podporována také ze soukromých prostředků mecenášů, kteří mohou

Více

STATUTÁRNÍ MĚSTO BRNO. ZŘIZOVACÍ LISTINA organizace HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM BRNO, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE

STATUTÁRNÍ MĚSTO BRNO. ZŘIZOVACÍ LISTINA organizace HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM BRNO, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE STATUTÁRNÍ MĚSTO BRNO ZŘIZOVACÍ LISTINA organizace HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM BRNO, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE Zastupitelstvo města Brna na svém zasedání č Z6/035 konaném dne 17. 6. 2014 v souladu s ust. 84,

Více

bakalářském a magisterském stupni VŠ vzdělání

bakalářském a magisterském stupni VŠ vzdělání Inovace formy a obsahu výuky studia historie v bakalářském a magisterském stupni VŠ vzdělání CZ.04.1.03/3.2.15.2/0280 Tento projekt je Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním

Více

Prezentace ČESKÁ CHEMIE.CZ

Prezentace ČESKÁ CHEMIE.CZ Prezentace ČESKÁ CHEMIE.CZ Doc. Ing. Libor Čapek, Ph.D. Mgr. Luboš Kopecký Přerov 24. října 2012 Strana 1 26. červenec 2012 Co je Českáchemie.cz? českáchemie.cz = součást projektu Partnerství pro chemii

Více

Gymnázium Pelhřimov se představuje

Gymnázium Pelhřimov se představuje Gymnázium Pelhřimov se představuje Směr jazykový (jazyky na filosofických fakultách, učitelství ) - až 14 hodin výuky ve dvou (nebo třech) cizích jazycích týdně a matematiky ve 4. ročníku pouze 2 hodiny,

Více

provozovatel regionálního vysílání na sdílených frekvencích s TV Prima: zasahuje téměř 50 % území a tedy i obyvatel ČR,

provozovatel regionálního vysílání na sdílených frekvencích s TV Prima: zasahuje téměř 50 % území a tedy i obyvatel ČR, VAŠE REGIONÁLNÍ INFORMACE RTA Holding největší síť regionálních televizí v ČR, provozovatel regionálního vysílání na sdílených frekvencích s TV Prima: RTA JIŽNÍ ČECHY RTA JIŽNÍ MORAVA RTA OSTRAVA RTA VÝCHODNÍ

Více

příběh jako zdroj inspirace Partnerská nabídka Fotofestival

příběh jako zdroj inspirace Partnerská nabídka Fotofestival příběh jako zdroj inspirace Partnerská nabídka Fotofestival Moravská Třebová 30. 6. 31. 8. 2012 Fotofestival FOTOFESTIVAL Moravská Třebová 2012 je přehlídkou umělecké fotografie, na které se představují

Více

NEJVĚTŠÍ VĚDECKÝ V ČESKÉ REPUBLICE

NEJVĚTŠÍ VĚDECKÝ V ČESKÉ REPUBLICE NEJVĚTŠÍ VĚDECKÝ FESTIVAL V ČESKÉ REPUBLICE 01 Čtrnáctý ročník festivalu Týden vědy a techniky AV ČR se nesl v duchu motta Dotkni se vědy. Největší vědecký festival v České republice, který tradičně pořádá

Více

Projekt TECH-NET. Nové materiály a technologie - spojení výzkumu, vývoje a technické praxe

Projekt TECH-NET. Nové materiály a technologie - spojení výzkumu, vývoje a technické praxe Projekt TECH-NET Nové materiály a technologie - spojení výzkumu, vývoje a technické praxe ing. Blanka Tomková Ph.D. Fakulta textilní TUL Hlavní manažer projektu Hlavní cíl projektu: OP VK - oblast podpory

Více

Kulatý stůl Centrum školského managementu. PaedDr. Nataša Mazáčová, Ph.D. Pedagogická fakulta UK Praha

Kulatý stůl Centrum školského managementu. PaedDr. Nataša Mazáčová, Ph.D. Pedagogická fakulta UK Praha Kulatý stůl Centrum školského managementu PaedDr. Nataša Mazáčová, Ph.D. Pedagogická fakulta UK Praha Struktura sdělení Informace o práci střediska ped.praxí na PedfUK Systém fakultních škol a fakultních

Více

Komunikační plán Eurocentra Hradec Králové na rok 2008. vycházející z Koncepce informování o evropských záležitostech v ČR na rok 2008

Komunikační plán Eurocentra Hradec Králové na rok 2008. vycházející z Koncepce informování o evropských záležitostech v ČR na rok 2008 Komunikační plán Eurocentra Hradec Králové na rok 2008 vycházející z Koncepce informování o evropských záležitostech v ČR na rok 2008 Obsah 1 Úvod... 3 2 Komunikační priority a cílové skupiny... 4 2.1

Více

Zkušenosti s rozvojem talentů holdingu CONTIPRO ZUZANA VONDROVÁ

Zkušenosti s rozvojem talentů holdingu CONTIPRO ZUZANA VONDROVÁ Zkušenosti s rozvojem talentů holdingu CONTIPRO ZUZANA VONDROVÁ Vzdělávací programy Vzdělávání pro studenty středních i vysokých škol, včetně doktorských programů FYBICH INSTITUT Contipro Cíle Představit

Více

O nakladatelství. Nakladatelství SOKRATES se specializuje také na odbornou právnickou a ekonomickou literaturu.

O nakladatelství. Nakladatelství SOKRATES se specializuje také na odbornou právnickou a ekonomickou literaturu. Obsah Obsah... 1 O nakladatelství... 2 Nejžádanější publikace z nakladatelství SOKRATES... 3 Kompletní nabídka z edice Přijímací zkoušky na vysoké školy z nakladatelství SOKRATES dle typu VŠ... 4 Právnická

Více

Koncept Run-Up : www.run-up.cz

Koncept Run-Up : www.run-up.cz Run-Up 2013 Koncept Run-Up : Již od roku 2007 reklamní agentura ChrisFromParis pořádá úžasný závod v běhu Run-Up hned v několika městech po celé České Republice. Účastnící závodu zdolávají nejvyšší věže

Více

MULTIŽÁNROVÝ KULTURNÍ FESTIVAL FESTIVAL, který kulturně a společensky spojí celou Vysočinu. Je to multižánrové setkání měst a obyvatel Kraje Vysočina. S přesahem do celé České republiky. 2 FESTIVAL, který

Více

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE?

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE? LINKED AKADEMIE Informace pro partnery PROČ LINKED AKADEMIE? LinkedIn je nejrychleji rostoucí profesní sociální síť Je efektivním nástrojem k k budování expertní značky hledání práce získávání nových klientů

Více

ANOTACE vytvořených/inovovaných materiálů

ANOTACE vytvořených/inovovaných materiálů ANOTACE vytvořených/inovovaných materiálů Číslo projektu Číslo a název šablony klíčové aktivity Tematická oblast Formát Druh učebního materiálu Druh interaktivity CZ.1.07/1.5.00/34.0722 III/2 Inovace a

Více

Obsah. Představení JAIP. RIS3 strategie (Smart specialization strategy) Vědecko-technický park v Č. Budějovicích I. a II. etapa.

Obsah. Představení JAIP. RIS3 strategie (Smart specialization strategy) Vědecko-technický park v Č. Budějovicích I. a II. etapa. Obsah Představení JAIP RIS3 strategie (Smart specialization strategy) Vědecko-technický park v Č. Budějovicích I. a II. etapa Inovační vouchery Portál Gate2Biotech OP Výzkum, vývoj a vzdělávání Inovační

Více

Fresh Film Fest Praha 2014

Fresh Film Fest Praha 2014 11. Mezinárodní filmový festival debutů a studentských filmů Fresh Film Fest Praha 2014 Statut festivalu Článek 1 Fresh Film Fest je mezinárodní filmový festival zaměřující se na celovečerní debutové snímky

Více

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3075

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3075 Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3075 Šablona: III/2 Sada: VY_32_INOVACE_5IS Ověření ve výuce Třída 9. B Datum: 21. 1. 2013 Pořadové číslo 11 1 Merkur, Venuše Předmět: Ročník: Jméno autora:

Více

STUDIJNÍHO PROGRAMU ŽURNALISTIKA

STUDIJNÍHO PROGRAMU ŽURNALISTIKA Univerzita Palackého volomouci INOVACE STUDIJNÍHO PROGRAMU ŽURNALISTIKA s ohledem na aktuální stav informační společnosti, digitalizaci mediální sféry a rozvoj mediální gramotnosti Katedra žurnalistiky

Více

ČÍSLO VÝZVY: 09 PRIORITNÍ OSA: 2 TERCIÁRNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, VÝZKUM A VÝVOJ OBLAST PODPORY: 2.3 LIDSKÉ ZDROJE VE VÝZKUMU A VÝVOJI

ČÍSLO VÝZVY: 09 PRIORITNÍ OSA: 2 TERCIÁRNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, VÝZKUM A VÝVOJ OBLAST PODPORY: 2.3 LIDSKÉ ZDROJE VE VÝZKUMU A VÝVOJI I N V E S T I C E D O R O Z V O J E V Z D Ě L Á V Á N Í INDIKATIVNÍ TABULKA SE SEZNAMEM PŘÍJEMCŮ V RÁMCI OPERAČNÍHO PROGRAMU VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST (OP VK IPo) ČÍSLO VÝZVY: 09 PRIORITNÍ OSA:

Více

VELETRH: ÚČINNÝ MARKETINGOVÝ a OBCHODNÍ NÁSTROJ

VELETRH: ÚČINNÝ MARKETINGOVÝ a OBCHODNÍ NÁSTROJ VELETRH: ÚČINNÝ MARKETINGOVÝ a OBCHODNÍ NÁSTROJ Jaroslav Bílek, strategický marketing Veletrhy Brno, a.s., 2010 Cíle marketingové kampaně 2 Jaký bývá cíl marketingových kampaní v době krize? Zákazníci

Více

Regionální inovační strategie RIS3

Regionální inovační strategie RIS3 Jihočeský kraj Rozloha: 10 056 m2 (12 % rozlohy ČR) Počet obyvatel: 637 tisíc (nejnižší hustota zasídlení) Důležitá centra: Č. Budějovice, Tábor, Písek, Strakonice, Jindřichův Hradec Výhodná geografická

Více

IMAGINE 2015 mezinárodní soutěž. Odbor obchodu

IMAGINE 2015 mezinárodní soutěž. Odbor obchodu IMAGINE 2015 mezinárodní soutěž Odbor obchodu 29.9.2014 IMAGINE IMAGINE je mezinárodní hudební soutěž pro mládež ve věku 13-20 let Hudební skupiny (až osm členů) nebo jednotlivci předvádí svou vlastní

Více

Fakultní školy. Přírodovědecká fakulta. Univerzity Palackého v Olomouci 2. prosince 2013

Fakultní školy. Přírodovědecká fakulta. Univerzity Palackého v Olomouci 2. prosince 2013 Fakultní školy Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci 2. prosince 2013 Fakulta Filozofická Pedagogická Přírodovědecká Tělesné kultury Lékařská Právnická Cyrilometodějská teologická Zdravotnických

Více

Řešení IPN KREDO na Vysoké škole logistiky v Přerově Libor Kavka

Řešení IPN KREDO na Vysoké škole logistiky v Přerově Libor Kavka Řešení IPN KREDO na Vysoké škole logistiky v Přerově Libor Kavka Prorektor pro aplikovaný výzkum a řízení projektů na Vysoké škole logistiky v Přerově Strategický plán rozvoje VŠLG Vychází z IPN KREDO

Více

Česká centra. Setkání ekonomických radů a tajemníků 22. června 2015

Česká centra. Setkání ekonomických radů a tajemníků 22. června 2015 Česká centra Setkání ekonomických radů a tajemníků 22. června 2015 Agentura MZV pro prezentaci ČR v zahraničí Poslání: Efektivní zahraniční propagací posilovat a šířit dobré jméno ČR ve světě. Česká centra

Více

XII. ročník prestižní soutěže LOOK BELLA 2015

XII. ročník prestižní soutěže LOOK BELLA 2015 XII. ročník prestižní soutěže LOOK BELLA 2015 LOOK BELLA 2015 Luxury event & Big fashion show Soutěž plná krásných mladých dívek a mužů Na akcích vystupují populární osobnosti Semifinále soutěže proběhne

Více

Czech Design Week 2015 info@czechdesignweek.cz www.czechdesignweek.cz facebook.com/czechdesignweek

Czech Design Week 2015 info@czechdesignweek.cz www.czechdesignweek.cz facebook.com/czechdesignweek Czech Design Week O projektu: Festival chce založit tradici mezinárodně pojaté přehlídky designu, tedy propojení Prahy, českých regionů a zahraničí. Nepůjde jen o klasickou výstavu, ale zároveň o vytvoření

Více

Průběžná zpráva za rok 2012 projektu LE 12003 Národní kontaktní centrum ženy a věda IV.

Průběžná zpráva za rok 2012 projektu LE 12003 Národní kontaktní centrum ženy a věda IV. Průběžná zpráva za rok 2012 projektu LE 12003 Národní kontaktní centrum ženy a věda IV. 4.1.1. POPIS ŘEŠENÍ PROJEKTU Program: EUPRO Identifikační kód projektu: LE 12003 Název projektu: Národní kontaktní

Více

Marketingová komunikace organizace

Marketingová komunikace organizace Zadání projektu pro finále soutěže pro téma Marketingová komunikace organizace Stručná charakteristika řešeného problému Helvetia College je vysoká škola, která má své kořeny ve Švýcarsku. V ČR začíná

Více

Memoriál Rosti Čtvrtlíka. II. ročník soutěžní přehlídky mladých recitátorů. Čtvrtlístek IČ : 7274620

Memoriál Rosti Čtvrtlíka. II. ročník soutěžní přehlídky mladých recitátorů. Čtvrtlístek IČ : 7274620 II. ročník soutěžní přehlídky mladých recitátorů Čtvrtlístek IČ : 7274620 IČO : 22757490 Akce je spolufinancována z projektu CZ.1.07/1.1.00/14.0143 1 Propozice soutěžní přehlídky mladých recitátorů Čtvrtlístek

Více

TISKOVÉ ZPRÁVY (vydané organizátorem veletrhu, společností MP-Soft, a.s.)

TISKOVÉ ZPRÁVY (vydané organizátorem veletrhu, společností MP-Soft, a.s.) TISKOVÉ ZPRÁVY (vydané organizátorem veletrhu, společností MP-Soft, a.s.) EVROPSKÝ VELETRH POMATURITNÍHO A CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ GAUDEAMUS 2014 Tiskové zprávy vydané 26. října 2014 (zaměření veletrhu)

Více

Společnost vědeckotechnických parků ČR. Projekt SPINNET CZ.1.07/2.4.00/17.0094. Jaroslav Lakomý. České Budějovice, 2.4.2014

Společnost vědeckotechnických parků ČR. Projekt SPINNET CZ.1.07/2.4.00/17.0094. Jaroslav Lakomý. České Budějovice, 2.4.2014 Společnost vědeckotechnických parků ČR Projekt SPINNET CZ.1.07/2.4.00/17.0094 Jaroslav Lakomý České Budějovice, 2.4.2014 Seminář s účastí zahraničního experta věnovaný mechatronice 1 Doba řešení projektu:

Více

Občanské sdružení Ekofilm

Občanské sdružení Ekofilm Občanské sdružení Ekofilm OS EKOFILM PROJEKTY ROKU 2013 Občanské sdružení EKOFILM se i v roce 2013 snažilo naplňovat své stanovy. Pracovalo na projektech, které podporují vzdělávání za pomocí filmů. Uspořádalo

Více

Vyhledávání partnerů pro mezinárodní spolupráci v rámci Enterprise Europe Network. Jiří JANOŠEC Technologické centrum AV ČR

Vyhledávání partnerů pro mezinárodní spolupráci v rámci Enterprise Europe Network. Jiří JANOŠEC Technologické centrum AV ČR Vyhledávání partnerů pro mezinárodní spolupráci v rámci Enterprise Europe Network Jiří JANOŠEC Technologické centrum AV ČR Enterprise Europe Network Mezinárodní síť financovaná z Rámcového programu pro

Více

Regionální koordinátoři IPN Podpora technických a přírodovědných oborů

Regionální koordinátoři IPN Podpora technických a přírodovědných oborů 1 2 3 4 6 Praha Vinohradská 100, 130 00 Praha 3, 2. patro, č. dv. 4 Iva Sladká sladka@ceskahlava.cz tel.: 724 569 169, 267 311 032 st 9:00 17:00 Středočeský kraj Vinohradská 100, 130 00 Praha 3, 2. patro,

Více

LOOK BELLA 2010 Luxury event & Big fashion show

LOOK BELLA 2010 Luxury event & Big fashion show LOOK BELLA 2010 Luxury event & Big fashion show Soutěž plná krásných mladých dívek a mužů Na akcích vystupují populární osobnosti Finále soutěže se koná v luxusních prostorách hotelu v Praze Jedinečná

Více

Popularizace, marketing a medializace vědy. Příručka pro koordinátory popularizačních aktivit a PR pracovníky ústavů Akademie věd ČR

Popularizace, marketing a medializace vědy. Příručka pro koordinátory popularizačních aktivit a PR pracovníky ústavů Akademie věd ČR Příručka pro koordinátory popularizačních aktivit a PR pracovníky ústavů Akademie věd ČR Popularizace, marketing a medializace vědy Středisko společných činností AV ČR, v. v. i., ve spolupráci s Odborem

Více

ZRCADLENÍ 2014 IV. ROČNÍK CELOSTÁTNÍHO FOTOGRAFICKÉHO FESTIVALU PŘEDSTAVENÍ A POPIS PROJEKTU FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ WEBOVÁ FOTOGALERIE VÝSTAVY FOTOGRAFŮ

ZRCADLENÍ 2014 IV. ROČNÍK CELOSTÁTNÍHO FOTOGRAFICKÉHO FESTIVALU PŘEDSTAVENÍ A POPIS PROJEKTU FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ WEBOVÁ FOTOGALERIE VÝSTAVY FOTOGRAFŮ Organizátor: KUMŠT o. s., e-mail: info@kumst-os.cz IV. ROČNÍK CELOSTÁTNÍHO FOTOGRAFICKÉHO FESTIVALU ZRCADLENÍ 2014 PŘEDSTAVENÍ A POPIS PROJEKTU FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ WEBOVÁ FOTOGALERIE VÝSTAVY FOTOGRAFŮ

Více

Ostravské výstaviště 1. OSTRAVSKÉ DESKOHRANÍ. www.hracky-ostrava.cz. za podpory Moravskoslezského kraje. facebook.com/ostravskyveletrhhracek

Ostravské výstaviště 1. OSTRAVSKÉ DESKOHRANÍ. www.hracky-ostrava.cz. za podpory Moravskoslezského kraje. facebook.com/ostravskyveletrhhracek Ostravské výstaviště 1. OSTRAVSKÉ DESKOHRANÍ za podpory Moravskoslezského kraje DÁDA PATRASOVÁ HOST VELETRHU 2012 Hlavní partneři veletrhu 2012: Partneři veletrhu 2012: AUTOCENTRÁLA PF Mediální partneři

Více

3. ročník soutěže Objevujte jinak!

3. ročník soutěže Objevujte jinak! 3. ročník soutěže Objevujte jinak! (září 2014 květen 2015) TECHMANIA SCIENCE CENTER, PLZEŇSKÝ KRAJ, MĚSTO PLZEŇ 3. ročník soutěže Objevujte jinak! (září 2014 květen 2015) O SOUTĚŽI Soutěž vznikla jako

Více

Městské kulturní středisko, Tišnov, Mlýnská 152

Městské kulturní středisko, Tišnov, Mlýnská 152 Městské kulturní středisko, Tišnov, Mlýnská 152 Sídlo: Mlýnská 152, 666 01 Tišnov IČO: 49457543 Telefon: 549 410 082 E-mail: sekretariat@kulturatisnov.cz Internetové stránky: http://www.mekstisnov.cz/

Více

Předkládá prof. Ing. Karel Melzoch, CSc., rektor. Projednáno VR VŠCHT Praha (říjen 2014) Schváleno AS VŠCHT Praha (21. 10.

Předkládá prof. Ing. Karel Melzoch, CSc., rektor. Projednáno VR VŠCHT Praha (říjen 2014) Schváleno AS VŠCHT Praha (21. 10. Aktualizace dlouhodobého záměru vzdělávací a vědecké, výzkumné, vývojové a inovační a další tvůrčí činnosti Vysoké školy chemicko-technologické v Praze na rok 2015 Předkládá prof. Ing. Karel Melzoch, CSc.,

Více

Základní informace o AKP

Základní informace o AKP Výroční zpráva Astronomického klubu Pelhřimov, o. s. za rok 2014 Astronomický klub Pelhřimov, o. s. (občanské sdružení, dále jen AKP ) je samostatnou právnickou osobou podle zákona č. 83/1990 Sb., o sdružování

Více

FULBRIGHTOVA STIPENDIA. Univerzita Palackého, Olomouc 8. listopadu 2011

FULBRIGHTOVA STIPENDIA. Univerzita Palackého, Olomouc 8. listopadu 2011 FULBRIGHTOVA STIPENDIA Univerzita Palackého, Olomouc 8. listopadu 2011 FULBRIGHTŮV PROGRAM Poslání: Podporovat vzájemné porozumění mezi národy prostřednictvím výměn v oblasti vzdělávání. 1946 americký

Více

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007 Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007 Jméno školy: Střední odborná škola Luhačovice Adresa: Masarykova 101, 763 26 Luhačovice Tel.: 00420577131067 Fax: 00420577131067 Email: vedeni@sosluhac.cz

Více

CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ VŠEM V ROCE 2014

CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ VŠEM V ROCE 2014 CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ VŠEM V ROCE 2014 v roce 2014 je informačně-poradenské centrum Jihomoravského kraje. Jeho cílem je zvyšovat zájem obyvatel regionu o další vzdělávání a rozvíjet jejich konkurenceschopnost

Více

soutěž o nejlepší grafický návrh studentského trička Otevřená věda II

soutěž o nejlepší grafický návrh studentského trička Otevřená věda II Realizační tým projektu Otevřená věda II vyhlašuje soutěž o nejlepší grafický návrh studentského trička Otevřená věda II Identifikační údaje zadavatele: Středisko společných činností AV ČR, v. v. i. Národní

Více

portrét autoportrét vs. Mas umelecke strevo? 2015/16 Soutěž o výtvarném umění pro studenty středních škol a gymnázií.

portrét autoportrét vs. Mas umelecke strevo? 2015/16 Soutěž o výtvarném umění pro studenty středních škol a gymnázií. áš š á Mas umelecke strevo? 2015/16 š Soutěž o výtvarném umění pro studenty středních škol a gymnázií. Vážené pedagožky a pedagogové, nabízíme Vám a Vašim studentům účast v 7. ročníku již tradiční studentské

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 1999. Centrum AMAVET Junior Brno. Dornych 2, 656 20 Brno Česká republika

VÝROČNÍ ZPRÁVA 1999. Centrum AMAVET Junior Brno. Dornych 2, 656 20 Brno Česká republika VÝROČNÍ ZPRÁVA 1999 Centrum AMAVET Junior Brno Dornych 2, 656 20 Brno Česká republika VÝROČNÍ ZPRÁVA 1999 Centrum AMAVET Junior Brno Dornych 2, 656 20 Brno Česká republika Copyright PC Soft Úvod Vážení

Více

Komunikační plán projektu ReStEP pro cílové skupiny (mimo veřejnou správu)

Komunikační plán projektu ReStEP pro cílové skupiny (mimo veřejnou správu) Komunikační plán projektu ReStEP pro cílové skupiny (mimo veřejnou správu) Regional Sustainable Energy Policy based on the Interactive Map of Sources (ReStEP) (LIFE10 ENV/CZ/000649) Praha, červen 2013

Více

VY_32_INOVACE_FY.19 VESMÍR

VY_32_INOVACE_FY.19 VESMÍR VY_32_INOVACE_FY.19 VESMÍR Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jiří Kalous Základní a mateřská škola Bělá nad Radbuzou, 2011 Vesmír je souhrnné označení veškeré hmoty, energie

Více

Mgr. Yvona Vyhnánková. Kancelář zahraničních styků Křížkovského 8 77147 Olomouc www.iro.upol.cz ilo@upol.cz

Mgr. Yvona Vyhnánková. Kancelář zahraničních styků Křížkovského 8 77147 Olomouc www.iro.upol.cz ilo@upol.cz Mgr. Yvona Vyhnánková Kancelář zahraničních styků Křížkovského 8 77147 Olomouc www.iro.upol.cz ilo@upol.cz Agenda Smlouvy o spolupráci Propagace a reprezentace UP v zahraničí Organizace zahraničních návštěv

Více

Regionální potravina 2012-2013

Regionální potravina 2012-2013 Regionální potravina 2012-2013 Kampaň v roce 2012 Cíle marketingové, mediální a PR kampaně: zvýšit povědomí o značce Regionální potravina mezi spotřebiteli zvýšit povědomí o oceněných produktech a producentech

Více

2. O Z N Á M E N Í PLANETÁRNÍ SOUSTAVY VE VESMÍRU

2. O Z N Á M E N Í PLANETÁRNÍ SOUSTAVY VE VESMÍRU 2. O Z N Á M E N Í Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. pořádá ve spolupráci s Astronomickým ústavem AV ČR, v. v. i., Českou astronomickou společností, Českým organizačním výborem IYA 2009 a Sekcí proměnných

Více

Univerzita Palackého v Olomouci se do 1. výzvy zapojila podáním 93 projektů o celkové výši požadované dotace 888 475 713,19 Kč.

Univerzita Palackého v Olomouci se do 1. výzvy zapojila podáním 93 projektů o celkové výši požadované dotace 888 475 713,19 Kč. Výsledky 1. výzvy Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Prioritní osy 2 Terciární vzdělávání, výzkum a vývoj, oblast podpory 2.2 - Vysokoškolské vzdělávání Ministerstvo školství, mládeže

Více

VRCHOLOVÍ ŘÍDÍCÍ PRACOVNÍCI ELI BEAMLINES Reg. č. projektu: CZ.1.07/2.3.00/42.0002

VRCHOLOVÍ ŘÍDÍCÍ PRACOVNÍCI ELI BEAMLINES Reg. č. projektu: CZ.1.07/2.3.00/42.0002 VRCHOLOVÍ ŘÍDÍCÍ PRACOVNÍCI ELI BEAMLINES Reg. č. projektu: CZ.1.07/2.3.00/42.0002 Termín realizace: 6.8.2012-30.6.2015 Stručný obsah projektu: Hlavním cílem projektu je prostřednictvím přenosu know-how

Více

18. JUNIORSKÝ MARATON 2014 Závod samých vítězů

18. JUNIORSKÝ MARATON 2014 Závod samých vítězů 18. JUNIORSKÝ MARATON 2014 Závod samých vítězů Co to je Juniorský maraton» Štafetový běžecký závod» 10 studentů běží maratonskou trať (42,195km každý běží 4,2km)» V každém týmu musí být minimálně 3 dívky»

Více

www.admd.cz ASOCIACE DODAVATELŮ MONTOVANÝCH DOMŮ Vážená paní, vážený pane,

www.admd.cz ASOCIACE DODAVATELŮ MONTOVANÝCH DOMŮ Vážená paní, vážený pane, Kde nás najdete: INFOTHERMA OSTRAVA 16. 19. 1. 2012 FOR WOOD PRAHA 8. 11. 2. 2012 DŘEVOSTAVBY PRAHA 23. 26. 2. 2012 KONFERENCE DŘEVOSTAVBY VOLYNĚ, 5. 6. 4. 2012 STAVEBNÍ VELETRH BRNO 24. 28. 4. 2012 FOR

Více

Systémová podpora spolupráce zaměstnavatelů a vysokých škol v oblasti výzkumu a vývoje

Systémová podpora spolupráce zaměstnavatelů a vysokých škol v oblasti výzkumu a vývoje Systémová podpora spolupráce zaměstnavatelů a vysokých škol v oblasti výzkumu a vývoje Martin Štorkán, ředitel martin.storkan@institut sp.cz 2009 Institut Svazu průmyslu ČR 1 Fórum průmyslu a vysokých

Více

Astronomie a vesmír. Bc. Irena Staňková. Čeština. Žák se seznámí s pojmy astronomie a vesmír. Vytvo eno v programu Smart. Prezentace / Aktivita

Astronomie a vesmír. Bc. Irena Staňková. Čeština. Žák se seznámí s pojmy astronomie a vesmír. Vytvo eno v programu Smart. Prezentace / Aktivita Identifikátor materiálu: EU 2 41 ČLOV K A P ÍRODA Anotace Astronomie a vesmír Autor Bc. Irena Staňková Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žák se seznámí s pojmy astronomie a vesmír. Speciální vzdělávací potřeby

Více