Trocha historie. Kontakt čajovna: Kontakt divadlo: Provozovatel: Čajový klub Paleta, o. s. IČ: , tel:

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Trocha historie. Kontakt čajovna: Kontakt divadlo: Provozovatel: Čajový klub Paleta, o. s. IČ: 22865128, tel: 775 174 345"

Transkript

1 Trocha historie Domeček, ve kterém se nacházíte, patří Ekocentru Paleta a byl postaven v roce K ekologickému vzdělávání dětí však slouží pouze ve všední dny v dopoledních hodinách a tak byla v roce 1998 založena první čajovna, tehdy pod názvem Čajovna na Paletě. Od té doby proteklo hodně čaje, událo se mnoho změn Současný Čajový klub Paleta vznikl v únoru 2007 díky snaze několika lidí zachovat toto krásné místo jako prostory, kde se mohou scházet lidé v příjemném nekuřáckém prostředí, ve srubu s krbem a velkou zahradou. Od června 2010 fungujeme jako Čajový klub Paleta, o. s. a mimo provozování klubu zaštiťujeme též dramaticko-improvizační skupinu Pa.Le.Ťác.I. Doufáme, že se Vám zde bude líbit. Pokud ne, tak prosím neváhejte sdělit své připomínky. Můžete nás také pochválit či se podělit o jakékoli nápady. Informace o pravidelných i nepravidelných akcích získáte zde v nabídníku, v předsíni na nástěnce, na webu či na Facebooku. Provozovatel: Čajový klub Paleta, o. s. IČ: , tel: Kontakt čajovna: Facebook stránka Čajový klub Paleta Kontakt divadlo: Facebook skupina Pa.Le.Ťác.I.

2 Způsob podávání, objem Konvička (0,6 litru) slouží k běžnému podávání většiny jedno- i dvou- nálevových čajů. Gaiwan je speciální šálek s pokličkou, slouží k přípravě i podávání kvalitních čajů. Servíruje se společně s termoskou horké vody a host si prolévá čajové lístky sám a dle své chuti. Gong Fu je tradiční čínská příprava těch nejkvalitnějších čajů. K malé konvičce je termoska s horkou vodou, šálek a čicháček. Jednotlivé nálevy si host připraví sám. V hrnečku (0,25 litru) servírujeme kávu, kapučíno, meltu, salep Hrnek (0,4 litru) se u nás používá především na horkou čokoládu. Kalabassa (0,3 litru) je tradiční jihoamerická nádoba, vyrobená z vydlabané tykve, sloužící k popíjení maté. Je doplněna bombillou, což je kovové brčko se sítkem na spodním konci. Skleničky máme o objemu 0,2 a 0,3 litru, pro žíznivce máme i půllitr. Slouží k podávání kombuchy, ledových čajů, šťávy Bylinky podáváme ve skleněné konvičce o objemu 0,6 l se sítkem a šálkem.

3 Zelené čaje Zelený čaj je nefermentovaný. Sklizené lístky se mohou nechat hodinu ve stínu zavadnout, poté se teplem zničí fermentační enzymy. A to buď po čínském způsobu opražením na kovových pánvích nebo propařením, což je běžné především v Japonsku. Poté se lístky tvarují, suší a třídí. Genmaicha Podáváme do konvičky na dva nálevy 60 Kč Zelený čaj s praženou rýží Japonsko Lístky typu bancha se smíchají s neleštěnou praženou rýží. Nálev je svěže zelený, příjemné nasládle chlebově ořechové chuti. V krajinách původu se pije především k jídlu. Gunpowder Střelný prach Podáváme v konvičce na dva nálevy 40 Kč Zelený čaj Čína Gunpowder (Střelný prach) na západě, Zhu-Cha (Perlový čaj) v Číně. V obou případech dostal název podle lístků, které jsou pevně svinuty do malých kuliček. Při vsypání do konvice zacinkají a po zalití vodou se plně rozvinou. Čaj vyniká lehce kouřovou, mírně natrpklou chutí. Obsahuje velké množství aktivních látek podporujících detoxikaci organismu, bývá často popíjen k jídlu. Je též velmi bohatý na fluorid, který jak známo omezuje vznik zubního kazu.

4 Lung Ching Xi Hu Dračí studna Podáváme v konvičce na dva nálevy 55 Kč Zelený čaj Čína, oblast Hangou Dračí studna od Západního Jezera (Xi Hu). Tento čaj popsal již Lu Jü (8. stol.) ve své Klasické knize o čaji jako soubor čtyř pokladů jasné zelené barvy, vyvážené vůně, nasycené chuti a nádherného tvaru. Jedna z legend říká, že nejlépe chutná, pokud je na přípravu použita voda přímo z pramene Dračí studna, podle kterého je pojmenován. Ověřit tuto legendu se ale poštěstí jen malé hrstce těch opravdu nejnadšenějších čajařů. Listy se nesvinují, upravují se tepelně na pánvi a dostávají tak typický zploštělý tvar a specifické pražené aroma evokující vůni kaštanů a ořechů. Jemně nasládlá, svěží chuť dlouho doznívá v ústech. Vietnam Podáváme v konvičce na dva nálevy 40 Kč Zelený čaj Vietnam Severní Vietnam sousedí s věhlasnou čínskou čajovou provincií Yunnan. Domýšlivci rádi uvádějí, že právě zde je prapůvodní oblast výskytu čajovníku, odkud se rozšířil do Číny a jiných zemí. Díky vhodnému podnebí zde vznikají vysoce kvalitní zelené čaje, které jsou známé svou silou a výraznou chutí "moře a džungle. Nálev je jasně žlutozelené barvy, nasládle travnaté, lehce trpké chuti. Obsahuje poměrně velké procento vitamínu C. Pozor silně povzbudivé účinky.

5 Lu Xue Ya Zelený sníh Podáváme v gaiwanu nebo v konvičce na dva nálevy 55 Kč nebo studený ve skleněné konvičce 0,6l 55 Kč Zelený čaj Čína, oblast Fu-ting Do světa se tento druh vyváží teprve od roku Pěstuje se ve výšce 800m nad mořem organicky, tj. s vyloučením chemických látek a hnojiv. Drobné, podélně svinuté lístky mají temně smaragdovou barvu a svěží aroma. Nálev vyvážené, plné chuti je světle zelený. Čaj se deenzymuje napařováním, proto připomíná jemnou chuť japonských čajů. Čaj lze louhovat též ve studené vodě. Připravíte tak rychle velmi lahodný a osvěžující ice-tea nejen pro letní měsíce.

6 Jasmínový čaj Zelené ovoněné Podáváme v konvičce na dva nálevy 50 Kč Zelený čaj ovoněný jasmínem V Číně získal tento čaj oblibu již v 10. století. Při tradičním postupu výroby tohoto čaje se květy jasmínu rozprostřou na vrstvu zeleného čaje, následně se společně usuší v sušičce a květy se vytřídí. Proces se několikrát opakuje a na závěr se mnohdy do čaje přidává malé množství květů, které už v něm zůstanou. Jedná se o voňavý čaj lehce natrpklé chuti. Le Touarég Pouštní duna Podáváme v konvičce na jeden nálev 50 Kč Zelený čaj gunpowder s marockou mátou Pije se silně slazený přesně podle marockého rčení, které říká, že čaj by měl být trpký jako smrt, sladký jako život a něžný jako láska. Nápoj je to silně osvěžující a zejména v létě může sloužit ke zchlazení rozpáleného organismu. Pro svou netradiční, sladkou, ale výraznou chuť je vhodný i pro čajové začátečníky.

7 Černé a červené čaje Tradice výroby černého čaje začala až v polovině 17. století. Při jeho výrobě procházejí lístky procesem fermentace, což je biochemická reakce, při které se oxidují přítomné polyfenoly. Lístky výrazně ztmavnou; změní se i vůně a chuť výsledného nápoje. Zde jsou dva způsoby výroby černého čaje (existují samozřejmě ještě další, používají se však především k výrobě čaje v nálevových sáčcích). Tradiční postup (orthodox): sklizeň, zavadnutí, svinování, fermentace, sušení, třídění; CTC postup (crushing tearing curling): sklizeň, rozmačkání, roztrhání (na kaši), intenzivní fermentace, lisování do granulek, sušení. Jáva OP Podáváme v konvičce na jeden nálev 40 Kč Černý čaj Indonésie Pokusy s pěstováním čaje na indonéských ostrovech zahájili Holanďané již v první polovině 19. stol. V tropickém podnebí se výborně daří čajovníku assamskému a Jáva a Sumatra se díky tomu staly nejvýznamnějšími světovými producenty. Druhá světová válka však čajový průmysl téměř zdevastovala a k jeho obnově došlo teprve v osmdesátých letech. Indonéské čaje dávají nálev výrazné, příjemně nasládlé chuti. Vhodné k běžnému popíjení či přípravě s mlékem.

8 Assam Orthodox blend Podáváme v konvičce na jeden nálev 50 Kč Černý čaj východní Indie V údolí řeky Brahmaputry se pěstuje výhradně čajovník assamský. Tato oblast produkuje obrovské množství čaje, většina se ale zpracovává do nálevových sáčků. Ortodox v názvu značí, že tento čaj byl vyroben tradičními postupy. Aby se však dosáhlo vyrovnané chuti, jedná se o směs čajů z různých plantáží (označení blend). Assamský čaj obsahuje velké množství kofeinu, což z něj činí oblíbený ranní čaj. Nálev hnědočervené barvy má plnou, kulatou chuť s příjemným medovým aroma. Výborně se hodí k popíjení s mlékem. Modrá hora Černé ovoněné Podáváme v konvičce na jeden nálev 40 Kč Černý čaj ochucený borůvkami a okvětními lístky chrpy Nálev velmi příjemné chuti i vůně s jemnou ovocnou složkou je vhodný do chladných dnů jako vzpomínka na rozkvetlé léto.

9 Darjeeling Černý čaj severovýchodní Indie Vzhledem ke značným rozdílům v jednotlivých sklizních naleznete podrobnosti k nyní nabízenému Darjeelingu mezi specialitami. Darjeeling se pokládá za šampaňské mezi čaji. V podhůří Himaláje na severovýchodě Indie zavedli pěstování čajovníku koloniální Britové v polovině 19. století. Prostřednictvím jedinečné kombinace chladného, mlhavého podnebí, nadmořské výšky, srážek, terénu a kvality půdy dosahuje Darjeeling specifické nevtíravé, lehce muškátové chuti. Podle období sklizně se mění charakter čaje. Rozlišují se takto typy First Flush, Second Flush a Autumnal. První sklizeň (FF) lístky se sklízí v únoru až dubnu. Tento čaj bývá světlejší barvy, velmi svěží, s bylinným aroma a jen lehce svíravý. Druhá sklizeň (SF) sklízí se v květnu až červnu. Lehká vůně první sklizně vyzrála do harmonické směsice vůní květů, medu a ušlechtilých dřev. Při delším louhování můžete objevit muskatelové aroma. Podzimní, třetí sklizeň (TF) nebo též Autumnal je sklízena po skončení monzunu od počátku října do konce listopadu. Vyniká silnou, rozmanitou chutí, jemně kořeněnou vůní a nálevem typicky zlatoměděné barvy.

10 Polozelené čaje Oolongy Patří mezi chuťově nejrozmanitější skupinu čajů. Nejen že se liší místem, kde se pěstuje a vyrábí, ale liší se též stupněm fermentace. Některé druhy se nechávají fermentovat jen lehce (10%), jiné až z 80%. Sklizeň se nechává zavadnout na přímém slunci a poté se naruší buněčná struktura na okrajích lístků, kde proběhne částečná fermentace. Střed lístku si často ponechává vlastnosti zeleného čaje a obsahuje přírodní polyfenoly, okraj ztmavne a polyfenoly zoxidují. Suší se obvykle při vyšších teplotách, což dává čaji mírně praženou chuť. Wu Lung Černý drak Podáváme v konvičce na dva nálevy 55 Kč Oolong Čína, provincie Fujian Zajímavostí (a důkazem obliby tohoto čaje) je, že jeho jméno oolong se začalo používat pro všechny částečně fermentované čaje celého světa. Lístky jsou poměrně pevně svinuté, stejnoměrně tmavé, nálev vůní připomíná žitný chléb nebo kávu. Typicky oříškovochlebová chuť potěší každého čajaře.

11 Tmavé čaje Původně se čaj typu Pu Erh vyráběl pouze ve stejnojmenném městě v čínské provincii Yunnan. Pro jeho léčivé účinky se ale spotřeba neustále zvyšovala a musela se tomu podřídit i výroba, která se tak rozšířila i do jiných oblastí. Přesto je speciální výrobní postup stále částečně opředen rouškou tajemství. Je známo, že je čaj vícenásobně fermentován. Poprvé proběhne běžná oxidace polyfenolů a poté se čaj ještě nechává fermentovat mikrobiálně. Pu Erh Superior Podáváme v konvičce na jeden nálev nebo v gaiwanu 55 Kč Tmavý čaj Čína, provincie Yunnan Tento čaj je známý svými účinky na lidské zdraví. Především upravuje metabolismus, reguluje hladinu cholesterolu v krvi a úspěšně pomáhá regenerovat játra. Jeho zvláštní zatuchle zemitá chuť může člověka zpočátku odradit, mnozí však prvotní překvapení překonají a v Pu Eru najdou zalíbení. Nabízíme Vám tři roky odleželý čaj, který vyniká jemnější, hladší, krémově zemitou chutí. Pro silně povzbuzující účinky nedoporučujeme pít večer.

12 Bílé čaje Obsahují značné množství ochmýřených nerozvitých tipsů. Po nasbírání se čajové lístky nechají zavadnout a mírně se pomačkají. Tím se lehce naruší buněčné membrány a enzymy způsobí slabou oxidaci, která je velmi brzy přerušena usušením. Lístky bílého čaje se nezavinují ani netvarují. Pai Mu Tan Bílá Pivoňka Podáváme v gaiwanu nebo v konvičce na dva nálevy 60 Kč Bílý čaj Čína, provincie Fujian Bílé čaje patří mezi čaje císařské. Už od doby dynastie Sung ( ) se nejlepší část sklizně odevzdávala jako daň. Pro sběr lístků platí přísná pravidla, trhají se pouze dva dny v roce a ty nejkvalitnější sorty, pouze brzy ráno. Medově zbarvený nálev Bílé Pivoňky má jemnou, mírně nasládlou chuť, která potěší jak začínajícího, tak zkušeného čajaře. Za lehkou chutí se však skrývají silně povzbuzující a euforizující účinky.

13 Pu-Show Ostatní čaje Podáváme v konvičce na jeden nálev 60 Kč Směs tmavého Pu Eru a bílého čaje Pai Mu Tan Podle Kantonského receptu se smícháním výše zmíněných čajů získá velmi nezvyklá chuť. Chuť Pu Eru se příjemně zjemní, avšak jeho zemitost zůstane zachována. Lapsang Souchong Podáváme v konvičce na jeden nálev 45 Kč Černý čaj uzený kouřem z borového dřeva Aby se urychlilo sušení čajových lístků, zapálili jednou dělníci v blízkosti čaje borové dřevo. Intenzivní uzená chuť je velmi zaujala a brzy se čaj začal vyrábět i jinde. Postupně si ve světě získal oblibu. Sám Sherlock Holmes si ho rád dopřával s mlékem. Yogi Podáváme v konvičce na jeden nálev 70 Kč Složení: černý čaj, mléko, med a směs koření (zázvor, skořice, hřebíček, bílý pepř a kardamon) Nápoj má velmi osobitou říznou chuť, pikantní po koření, jemnou po mléku a zároveň příjemně sladkou. Yogi má delší dobu přípravy!

14 Roiboos CapeTown Nečaje Podáváme v konvičce na jeden nálev 40 Kč Keř Aspalathus linearis ovoněný broskvovým aroma Afrika Jihoafrický keř obsahující velké množství minerálů a stopových prvků. Rudý nálev osvěžující chuti neobsahuje žádný kofein, je vhodný i pro malé děti a velmi dobře se též hodí k vychlazení. Honeybush Podáváme v konvičce na jeden nálev 40 Kč Keř Cyplopia intermedia Afrika Tradiční nápoj z jihoafrického keře, nálev rudé barvy, výrazně medové chuti. Neobsahuje žádný kofein a je proslulý vysokým obsahem minerálů, vitamínů a stopových prvků, je tedy velmi vhodný pro děti a dobře se též hodí k vychlazení. Babiččina zahrádka Podáváme v konvičce na jeden nálev 40 Kč Ovocný čaj, neobsahující kofein Klasika s příjemnou chutí, pocházející z českých zahrádek. Složení: květy ibišku, černý a červený rybíz, kousky jablka, jahod a červené řepy, ostružiny, maliny, bezinky, listy černého rybízu.

15 Maté Cesmína paraguayská Maté Rancho Podáváme ve vydlabané dýni kalabasse s kovovým brčkem zakončeným sítkem bombillou 35 Kč Cesmína paraguayská Tradiční indiánský nápoj je určen pro toho, kdo chce povzbudit mysl i tělo. Maté obsahuje velké množství kofeinu, není proto vhodné pro děti, nepijte ho též, pokud chcete v následujících třech hodinách usnout. Maté Salida del Sol Podáváme v konvičce na jeden nálev 35 Kč Cesmína paraguayská s příměsí citronové trávy Nálev příjemně natrpklé citrusové chuti, velmi povzbudivého účinku. Maté Carnival Podáváme v konvičce na jeden nálev 40 Kč Pražená Cesmína paraguayská, kakaový bob, rooibos, kousky mandlí, květy kaktusu, okvětní lístky slunečnice a chrpy Svou velmi příjemnou chutí si tento nápoj získal mnohé příznivce, kteří se k němu rádi vracejí. Medový nálev vyniká jemnou chutí, přesto jsou zachovány jeho povzbudivé účinky.

16 Maté Li-Da Podáváme v konvičce na jeden nálev 50 Kč Maté Rancho s mlékem a medem Díky přípravě s mlékem má největší obsah kofeinu ze všech maté v naší nabídce. Rozhodně nelze doporučit pít večer před spaním. Maté Paleta Podáváme v konvičce na jeden nálev 50 Kč Maté Carnival s mlékem a cukrem Specialita Čajového klubu Paleta. Díky přípravě s mlékem má nejen vyšší obsah kofeinu, ale také velice příjemnou chuť.

17 Bylinky konvička 0,6 l 35 Kč Účinky bylin jsou všeobecně známé od dávných dob, avšak nebyly analyticky prokázány. Citrónová tráva Lemon Grass list Rostlina původem z Cejlonu a jižní Indie. Díky své silné citrónové chuti a vůni se listy používají k přípravě velmi osvěžujícího, mysl povzbuzujícího nápoje. Ve své domovině je čaj doporučován k léčbě žaludečních a nervových chorob, horečky, malárie a chřipky. Užití v těhotenství, při kojení a pro malé děti je zcela bez nežádoucích vedlejších účinků. Černý bez květ Bylina se v lidovém léčitelství využívá při nachlazení, obzvlášť při problémech s vykašláváním. Je preventivním i léčivým prostředkem v období respiračních chorob. O jeho významu a oblíbenosti svědčí i staré úsloví: "Před heřmánkem smekni, před bezem klekni." Bez je vhodný i pro těhotné a kojící matky (pozor pouze na močopudné účinky). Dobromysl obecná Oregano nať Dobromysl uvolňuje křeče při kašli, působí desinfekčně, usnadňuje odkašlávání, působí protizánětlivě na sliznice, upravuje trávení, zvyšuje vylučování žluče. Dobromysl lze také použít jako mírné antidepresivum a při poruchách spánku. U dětí užívat střídmě a v prvních 6 měsících těhotenství vůbec.

18 Bylinky konvička 0,6 l 35 Kč Účinky bylin jsou všeobecně známé od dávných dob, avšak nebyly analyticky prokázány. Heřmánek pravý květ Užití heřmánku je mimořádně široké a všestranné. Při potížích s trávením se používá heřmánek nejméně dva tisíce let. Má protizánětlivé, desinfekční a uklidňující účinky, uvolňuje křeče a zvyšuje pocení. Teplé heřmánkové obklady se osvědčují při otocích a akné urychlují hojení. Heřmánek může být alergenem. Je vhodný pro děti i těhotné a kojící matky, nikdy však dlouhodobě. Kopřiva dvoudomá list Droga se používá při jarních čistících kůrách pro zlepšení látkové výměny. Užívá se jako podpůrný prostředek při jaterních a žlučových potížích, při střevních a žaludečních katarech, působí také antivirově (zejména proti virům chřipky), při zahlenění a při revmatismu. Kopřiva může vadit alergikům. Bez potíží ji mohou užívat těhotné a kojící ženy, pozor pouze na močopudné účinky. Meduňka lékařská list Léčivka působí jako uklidňující prostředek, zpomaluje tep, snižuje krevní tlak, posiluje centrální nervový systém, uvolňuje křeče svalů, je možné ji použít při lehčích depresích, migrénách, při revmatismu. Vhodná i pro nejmenší děti, těhotné a kojící matky. Neužívat dlouhodobě.

19 Bylinky konvička 0,6 l 35 Kč Účinky bylin jsou všeobecně známé od dávných dob, avšak nebyly analyticky prokázány. Marocká máta NANA list Přidává se do čaje Le Touareg nebo se z něj připravuje samostatný, neobyčejně osvěžující nápoj. Máta peprná list Máta tlumí a odstraňuje křeče zažívacího ústrojí, podporuje chuť k jídlu, působí proti nadýmání, upravuje činnost žlučníku a celkově upravuje trávení. Je nevhodná pro dlouhodobé užívání. Nepoužívat u dětí do tří let ani u těhotných a kojících žen. Mateřídouška obecná nať Mateřídouška je účinný prostředek proti kašli, dobře rozpouští hleny. Příznivě též ovlivňuje zažívání a zlepšuje kvalitu spánku. Je vhodná i pro malé děti a těhotné a kojící matky, avšak pouze krátkodobě. Lípa malolistá květ Používá se při nachlazení, zápalech dýchacích cest a horečce. Rozpouští hleny a snižuje dráždivost ke kašli. Zvyšuje vylučování moči, žaludečních šťáv a zlepšuje trávení. Nemá vedlejší účinky, proto ji mohou užívat děti i těhotné a kojící matky, neužívat dlouhodobě.

20 Bylinky konvička 0,6 l 35 Kč Účinky bylin jsou všeobecně známé od dávných dob, avšak nebyly analyticky prokázány. Pelyněk pravý nať POZOR SILNĚ HOŘKÉ Příznivě ovlivňuje činnost žlučníku a jater, dezinfikuje a tlumí křeče. Dobře působí na vylučování trávicích šťáv. POZOR: Látka thujon ve větším množství působí jako jed. Neužívat v těhotenství a při žaludečních a střevních vředech! Šalvěj lékařská list Droga má silný antiseptický účinek při léčbě bolestí v krku, angín i zažívacího ústrojí. Bylina má i rozsáhlé zevní použití na nehojící se rány, jako kloktadlo a ke koupelím. Neužívat dlouhodobě. Je naprosto nevhodná pro děti a těhotné a kojící matky (a to ani jako koření). Třezalka tečkovaná nať Droga se užívá při neurózách, depresích, melancholiích a při migréně. Zevně ke kloktání a k omývání infikovaných ran. POZOR: Oslabuje účinky jiných léků včetně hormonální antikoncepce. Nevhodná v těhotenství. Neužívat dlouhodobě! Šípek plod Šípkový čaj představuje celoroční zdroj vitamínu C, který zvyšuje obranyschopnost organismu proti infekčním chorobám. Příznivě působí při jarní únavě a proti zácpě. Další z řady bylin, které není dobré užívat dlouhodobě.

21 Legenda v Čajovém klubu Paleta Legendami opředený Čaj pravý černý Ze směsi severoindických a ceylonských čajů vyrobený Pigi čaj V českých zemích snad nejznámější čaj. Vybraná čajová směs severoindických a ceylonských černých čajů připravená podle tradiční receptury. Vyznačuje se slámově hnědou barvou nálevu a jemnou čajovou vůní a chutí. Doporučeno podávat slazené. 10 Kč

22 Ostatní nápoje Káva turek Fair Trade Podáváme v hrnečku 0,25l 20 Kč Tato arabika pochází z Kolumbie. Koupí každého hrnečku této kávy přispějete ke spravedlivému obchodu. Káva rozpustná Podáváme v hrnečku 0,25l 20 Kč Běžná instantní káva. Doporučujeme dochutit mlékem a cukrem. Melta Podáváme v hrnečku 0,25l 20 Kč Je to směs kořene čekanky, cukrové řepy, žita a ječmene. Používala se v časech ekonomické krize, jako náhražka kávy. V současné době se těší velké oblibě pro blahodárné účinky na lidské tělo, v kořenu čekanky je totiž obsažena látka inulin, která v tlustém střevě vytváří ideální životní podmínky pro hodné bakterie. Upravuje a zlepšuje trávení a posiluje imunitní systém. Další výhodou je, že neobsahuje kofein, je vhodná i pro těhotné a kojící matky. Naopak není vhodná pro lidi trpící celiakií, protože obsahuje lepek!

23 Horká čokoláda Podáváme s mlékem ve velkém hrnku 0,4l 20 Kč Šťáva Při velké žízni nabízíme šťávu do půllitru 5 Kč Medovina Podáváme studenou nebo ohřátou v misce 0,1l 30 Kč Velmi starý a stále oblíbený kvašený alkoholický nápoj z medu a vody. K dochucení Cukr, mléko, med 5 Kč

24 Kombucha Podáváme ve sklenici 0,2 0,3 a 0,5 litru 6 Kč / 1 dcl Kombucha je prastarý léčivý nápoj s prokázanými léčivými vlastnostmi. Chuťově může připomínat například burčák nebo mošt. Původně pochází z asijské části Ruska a její účinky jsou na vědeckém poli zkoumány již od roku Kombuchová kultura vypadá jako šedo-hnědá rosolovitá placka a jedná se o symbiózu kvasinek a mléčných a octových bakterií. Když se přidá čaj a cukr, začne probíhat kvašení a další chemické procesy, jejichž výsledkem je mnoho zdraví prospěšných látek. Asi tou nejzázračnější je kyselina glukurónová, jejíž hlavní účinek spočívá ve schopnosti vázat škodliviny a odvádět je močí pryč z těla. Tím pročišťuje organismus (a odbourává alkohol) a povzbuzuje imunitní systém. Zdravá játra ji vyrábí v relativně dostatečném množství; relativita je v tom, že naše tělo (obzvláště pokud žijeme v industriálních zónách) je atakováno takovou dávkou škodlivin, že je samo vlastními silami nedokáže odbourat. Škodliviny se pak ukládají v tukových tkáních a mohou dělat potíže. Kyselinu glukurónovou se doposud nepodařilo vyrobit synteticky - právě proto je kombuchový nápoj, který ji obsahuje, tak cenný. Dále má kombucha antibiotický efekt, podporuje krvetvorbu, zlepšuje vazivovou tkáň a chrupavku, pomáhá léčit žaludeční sliznici a oční sklivec

25 Pochutiny Čínská nudlová polévka obyčejná 12 Kč Nudlová polévka YumYum 20 Kč Kus-Kus 25 Kč Je speciální krupice z tvrdé pšenice. Připravujeme na dva způsoby: Kus-Kus slaný se semínky a kořením Kus-Kus sladký se sušeným ovocem, medem a skořicí Chalva 20 Kč / 50 gr Tato zdravá orientální pochoutka je připravována z vysoce kvalitních přírodních komponentů, kde základní surovinou jsou sezamová nebo slunečnicová semínka, která se namelou a smíchají s medem nebo cukrovým sirupem. Japonská směs 25 Kč / 50 gr Delikátní japonské rýžové pečivo, připravované dle několik století starých receptur jako pochoutka k čaji. Směs pikantních i ve sladké skořápce balených oříšků, sezamových semínek a mořských řas.

26 Směs exotického ovoce 25 Kč / 50 gr Sušené plody (banán, papája, kokos, ananas, rozinky ) Oříšky 30 Kč / 50 gr Klasická oříšková směs (vlašské, lískové, kešu, mandle, paraořechy, rozinky ) Pistácie 30 Kč / 50 gr Pražené a solené pistáciové oříšky Slunečnicová semínka 15 Kč / 50 gr Semínka podáváme vyloupaná Gumoví medvídci 20 Kč / 90 gr a jiné žele bonbony, zeptejte se na aktuální nabídku Sušenka 10 Kč / kus Tatranka, Horalka nebo něco podobného, zeptejte se na aktuální výběr Piškoty 5 Kč / miska Dětské piškoty suché

27 Vodní dýmka Vodní dýmka, neboli šíša pochází z arabského slova shisha. Můžeme ji také znát pod názvem hookah či nargilé. Historie tohoto vynálezu má kořeny již ve starém Turecku a Indii, ovšem dnes ji znají lidé po celém světě. Kouření vodní dýmky s tabákem k tomu určeným, nemá žádné omamné účinky, jak si mnozí lidé myslí, jedná se vyloženě o jakousi pohodovou záležitost, kterou si můžete vychutnat v naší zahradě jak v kruhu přátel, tak i o samotě při přemýšlení o životě, vesmíru a vůbec K dýmce doporučujeme silné, výrazné čaje, neboť Vaše chuťové pohárky budou částečně zaplněné dýmem a chuť jemného čaje by jimi neprostoupila. K pokuřování pro plnoleté kuřáky pouze v zahradě čajovny. Děkujeme, že do tabákových směsí nepřidáváte vlastní příměsi. Na požádání podáme hygienický náustek pro každého kuřáka. Aktuální nabídku tabáků Vám rádi sdělí naši čajovníci. Tabák Al Fakher 135 Kč Tabák Medité 135 Kč

NABÍDKA ČAJŮ od české firmy Apotheke tea porcované čaje

NABÍDKA ČAJŮ od české firmy Apotheke tea porcované čaje NABÍDKA ČAJŮ od české firmy Apotheke tea porcované čaje OVOCNÉ ČAJE určené pro běžné pití LIMETKA A GREP Ovocný čaj pro běžné pití. MALINA A JAHODA Ovocná směs obohacená echinaceou. RANNÍ SVĚŽEST Zelený

Více

Čekanka nať řezaná. www.steza.cz. www.steza.cz. www.steza.cz

Čekanka nať řezaná. www.steza.cz. www.steza.cz. www.steza.cz Čekanka nať řezaná Čekanka obsahuje glykosidickou hořčinu intybin (reguluje činnost trávící soustavy a ovlivňuje činnost jater, slinivky a krevní soustavy), dále inulin (15 až 20%, podle některých zdrojů

Více

Andělika lékařská kořen

Andělika lékařská kořen Andělika lékařská kořen Andělika bývá v Číně používána za bylinu gynekologického významu, používanou při bolestivé menstruci a při problémech v přechodu ženy. Dále bývá používána Uklidnění a posílení nervové

Více

Čajovna Futra. Čajový lístek

Čajovna Futra. Čajový lístek Čajovna Futra Čajový lístek Čaj je velmi oblíbený nápoj, připravován louhováním čajových lístků v horké vodě. Už mnoho let si lidé po celém světě připravují s velkou oblibou tento lahodný nápoj. Historie

Více

Káva, čaj, thein, kofein, kávoviny Prezentace pro výklad látky a opakování učiva téma maso a vnitřnosti.

Káva, čaj, thein, kofein, kávoviny Prezentace pro výklad látky a opakování učiva téma maso a vnitřnosti. Název školy Odborné učiliště a Praktická škola, Plzeň, Vejprnická 56 Název projektu Číslo projektu Číslo šablony Digitalizace výuky CZ.1.07/1.5.00/34.0977 VY_32_inovace_ZB59 Číslo materiálu 59 Autor Mgr.

Více

Lékořice kořen řezaný

Lékořice kořen řezaný Lékořice kořen řezaný Lekořice lysá je typická svojí sladkou chutí, kterou vetšina z nás zná z dob dětství jako pendrek. Nicméně pendrek obsahoval i spoustu anýzu, takže toto přirovnání není úplně přesné.

Více

BIO Kopřiva. Šípkový čaj. BIO Heřmánek. Rakytníkový čaj. Borůvkový čaj. BIO Máta

BIO Kopřiva. Šípkový čaj. BIO Heřmánek. Rakytníkový čaj. Borůvkový čaj. BIO Máta zdravie z Pienin a Zamaguria BIO Kopřiva čaj příznivě působí při celkové látkové výměne. Ovlyvňuje některé funkce pohybového ústrojí. Šípkový čaj kvalitní směs čaje působí příznivě na lidský organismus.

Více

Čajový lístek ČERNÉ ČAJE

Čajový lístek ČERNÉ ČAJE Čajový lístek ČERNÉ ČAJE 1. China Sichuan Special GOLDEN TIP - Prvotřídní černý čaj svébytné a ušlechtilé chuti z jarní sklizně. List špičkové kvality s vysokým podílem zlatých tipsů, medově nasládlé vůně.

Více

SINTOCHA STŘÍBRNÁ JAHŮDKA (velmi jemný čaj nejvyšší kvality, je ručně smotán hedvábnou přízí do tvaru jahody) Podává se i na dva nálevy

SINTOCHA STŘÍBRNÁ JAHŮDKA (velmi jemný čaj nejvyšší kvality, je ručně smotán hedvábnou přízí do tvaru jahody) Podává se i na dva nálevy ČAJE ZELENÉ 4dcl ROYAL SILVERY LEAF (velmi kvalitní třída čínského zeleného čaje, bohaté, květově nasládlé chuti) ZELENÝ NEPÁL ILAM (vysokohorský čaj pěstovaný na úpatí Mt. Everestu) ZELENÁ MLHA Green

Více

Exkluzivní dovozce čajů značky HEWA

Exkluzivní dovozce čajů značky HEWA Exkluzivní dovozce čajů značky HEWA Čaje značky HEWA jsou rodinnou tradicí na Srí Lance již od roku 1838. Čtvrtá generace rodiny Hewakandamby pěstuje tyto čaje v monsunovém klimatu vysokých hor, kde jsou

Více

S matkou přírodou. bude zase dobře! Johannes Gutmann znalec bylin

S matkou přírodou. bude zase dobře! Johannes Gutmann znalec bylin S matkou přírodou bude zase dobře! Johannes Gutmann znalec bylin Gaius Plinius Secundus Ríká se: Proti všemu vyrostla v přírodě nějaká bylinka! Paracelsus Hildegard von Bingen Hermann-Josef Weidinger M

Více

Ostružina list. www.steza.cz. www.steza.cz. www.steza.cz

Ostružina list. www.steza.cz. www.steza.cz. www.steza.cz Droga obsahuje třísloviny (gallatoniny), organické kyseliny, vitamin C, flavonoidy, inosit, barviva, pektin, ale množství všech těchto látek je v droze poměrně nízké. Působí mírně svíravě, močopudně, staví

Více

Lněné semínko celé. www.steza.cz

Lněné semínko celé. www.steza.cz Lněné semínko celé LNĚNÉ semeno příznivě ovlivňuje zdravou funkci střev. Semena pomáhají při problémech se zažíváním a při zácpě. Zevně lze použít ve formě obkladů. Příprava a dávkování: 1 čajová lžička

Více

Užívejte vánoční cukroví jako lék: Překvapující přednosti koření

Užívejte vánoční cukroví jako lék: Překvapující přednosti koření Publikováno na Prima Nápady (http://napady.iprima.cz) Domů > Užívejte vánoční cukroví jako lék: Překvapující přednosti koření Užívejte vánoční cukroví jako lék: Překvapující přednosti koření Kvůli mlsání

Více

1. bříza bělokorá LÉČIVÉ ROSTLINY

1. bříza bělokorá LÉČIVÉ ROSTLINY 1. bříza bělokorá LÉČIVÉ ROSTLINY 1. bříza bělokorá Co sbíráme: list i s řapíky Kdy: duben až červenec Jak: mladé listy ručně otrháváme z větviček, listy sušíme ve stínu na dobře větraném místě. Březové

Více

Hluchavka květ celá. www.steza.cz. www.steza.cz

Hluchavka květ celá. www.steza.cz. www.steza.cz Hluchavka květ celá při zánětech horních cest dýchacích, chronické bronchitidě apod. upravuje střevní činnost a reguluje stolici protizánětlivé a mírně diuretické účinky zevně: koupele a obklady při mokvavých

Více

ROSTLINY A ČLOVĚK - KOŘENÍ

ROSTLINY A ČLOVĚK - KOŘENÍ Koření = části rostlin, které používáme k ochucování jídel Svou charakteristickou chutí a vůní působí na smysly a povzbuzují k činnosti trávicí ústrojí Pestrá paleta koření využívaného v přiměřených dávkách

Více

www.zlinskedumy.cz Střední odborná škola Luhačovice

www.zlinskedumy.cz Střední odborná škola Luhačovice Název školy Střední odborná škola Luhačovice Číslo projektu Autor Název šablony Název DUMu Stupeň a typ vzdělání Vzdělávací obor Tematický okruh Druh učebního materiálu Cílová skupina Anotace Klíčová slova

Více

www.steza.cz www.steza.cz

www.steza.cz www.steza.cz Jmelí nať řezaná Podpůrný prostředek při léčbě lehčích forem zvýšeného krevního tlaku a při presklerotických stavech starších osob. Upozornění: Přípravek nenahrazuje medikamentózní léčbu. Užívání čaje

Více

Čajovna Banyan Nabídka

Čajovna Banyan Nabídka Čajovna Banyan Nabídka Zelené čaje Gyokuro 129,- nejvyšší sorta japonského zeleného čaje. Prvotřídní, lesklý, tmavě zelený list, smaragdově zelený nálev. Chuť jemná, květinové a trávové tóny se sladkým

Více

Popis produktu Používá se při léčbě poruch látkové výměny, podporuje trávení při poruchách funkce

Popis produktu Používá se při léčbě poruch látkové výměny, podporuje trávení při poruchách funkce Popis produktu Používá se při léčbě poruch látkové výměny, podporuje trávení při poruchách funkce žlučníku a jater k detoxikaci jater a k obnově jaterního parenchymu (je vhodný k léčbě potravinových otrav)

Více

K nákupu nad 500,-Kč. v hodnotě 147,-Kč. Zdarma poštovné a balíček cestovní kosmetiky

K nákupu nad 500,-Kč. v hodnotě 147,-Kč. Zdarma poštovné a balíček cestovní kosmetiky K nákupu nad 500,-Kč Zdarma poštovné a balíček cestovní kosmetiky v hodnotě 147,-Kč - Oliva med šampón 35ml - Oliva med kondicionér 35ml - Oliva pomeranč sprchový gel 35ml - Oliva pomeranč tělové mléko

Více

šálcích -ti Cesta kolem světav

šálcích -ti Cesta kolem světav Poznejte ten rozdíl: Sonnentor, to je čerstvost, dobrá kvalita, šetrné ruční zpracování a zdravé produkty z kontrolovaného ekologického zemědělství. Sonnentor nabízí rozsáhlý sortiment čajů, bylin a koření

Více

PROPOZICE - Junior Teatender Competition

PROPOZICE - Junior Teatender Competition PROPOZICE - Junior Teatender Competition Název soutěže: DILMAH CZECH TEATENDERS CUP 2015 pořádaná při příležitosti výstavy Top Gastro&Hotel 2015 Pořadatel soutěže: ČESKÁ BARMANSKÁ ASOCIACE, o.s. Datum:

Více

Projekt: 65-51-E/02 Práce ve stravování. Škola: SŠ Oselce, Oselce 1, 335 01 Nepomuk, www.stredniskolaoselce.cz

Projekt: 65-51-E/02 Práce ve stravování. Škola: SŠ Oselce, Oselce 1, 335 01 Nepomuk, www.stredniskolaoselce.cz Škola: SŠ Oselce, Oselce 1, 335 01 Nepomuk, www.stredniskolaoselce.cz Projekt: Registrační číslo: CZ.1.07/1.5.00/34.0801 Název: Modernizace výuky všeobecných a odborných předmětů Název sady: Technologické

Více

Nově pěstované rostliny a jejich využití

Nově pěstované rostliny a jejich využití 1. Schisandra Plody věčného mládí Posiluje srdce, podporuje trávení Uvolňuje kašel, posiluje zrak Odstraňuje únavu a stimuluje výkonnost Schisandra Léčivá rostlina čínské přírodní medicíny Z usušených

Více

Objednávky na telefonu: 725 857 682 SORTIMENT NÁPOJŮ. Hot drink Ice drink Milk shake Ice & Hot Tea Caffe Frappé a další

Objednávky na telefonu: 725 857 682 SORTIMENT NÁPOJŮ. Hot drink Ice drink Milk shake Ice & Hot Tea Caffe Frappé a další Objednávky na telefonu: 725 857 682 SORTIMENT NÁPOJŮ Hot drink Ice drink Milk shake Ice & Hot Tea Caffe Frappé a další Gastro 21 Objednávky na telefonu: 725 857 682 Hot Drink HOT DRINK / ICE DRINK / MILK

Více

Čínské zelené čaje. White Monkey - Bílá opice 2x 5dcl 85 Kč. Green Monkey - Zelená opice 2x 5dcl 80 Kč

Čínské zelené čaje. White Monkey - Bílá opice 2x 5dcl 85 Kč. Green Monkey - Zelená opice 2x 5dcl 80 Kč Čínské zelené čaje Gunpowder - Střelný prach 2x 5dcl 70 Kč Čaj střední třídy. Barva nálevu je žlutozelená. Vůně je lehce drsná až kořeněná. Chuť je mírně nahořklá, hladká až jemná, trochu kořeněná. White

Více

Borůvka nať- řezaná. www.steza.cz. www.steza.cz

Borůvka nať- řezaná. www.steza.cz. www.steza.cz Borůvka nať- řezaná Nať borůvky je velmi ceněnou drogou, chránící proti volným radikálům a mající silné protizánětlivé účinky. Listy obsahují glukokininy (myrtilin) a proto se nálev z nich používá při

Více

HOSOVA OBCHODNÍ SPOLEČNOST spol. s.r.o. Katalog produktů. HOSOVA OBCHODNÍ SPOLEČNOST spol. s.r.o.

HOSOVA OBCHODNÍ SPOLEČNOST spol. s.r.o. Katalog produktů. HOSOVA OBCHODNÍ SPOLEČNOST spol. s.r.o. Katalog produktů HOSOVA OBCHODNÍ SPOLEČNOST spol. s.r.o. O firmě HOSOVA OBCHODNÍ SPOLEČNOST spol. s r.o. se sídlem Pavlov 1, okres Jihlava Společnost vznikla v roce 1994 Hlavním záměrem je balení a pražení

Více

mi historia Doporučujeme podávat k lehkým jídlům ze zvěřiny, výraznější zelenině, luštěninám, uzeninám, paštikám i vyzrálým sýrům.

mi historia Doporučujeme podávat k lehkým jídlům ze zvěřiny, výraznější zelenině, luštěninám, uzeninám, paštikám i vyzrálým sýrům. Merlot Odrůda původně z francouzské oblasti Bordeaux, které se dobře daří i ve španělském regionu Kastilie. Kvašení probíhá při nízkých teplotách po dobu 10 dní v nerezových tancích. Díky pečlivosti, tradici

Více

Mochna husí nať řezaná

Mochna husí nať řezaná Mochna husí nať řezaná Droga působí zejména na hladké svalstvo, uvolňuje křeče, působí protizánětlivě a svíravě. Dle J.A.Zentricha ji zle použít proti křečím, při kolikových bolestech či krvavých průjmech,

Více

Název materiálu: Káva, kávoviny Tematická oblast: Potraviny a výživa 1. ročník Anotace: Prezentace slouží k výkladu nového učiva na téma Káva,

Název materiálu: Káva, kávoviny Tematická oblast: Potraviny a výživa 1. ročník Anotace: Prezentace slouží k výkladu nového učiva na téma Káva, Označení materiálu: VY_32_INOVACE_VEJPA_POTRAVINY1_18 Název materiálu: Káva, kávoviny Tematická oblast: Potraviny a výživa 1. ročník Anotace: Prezentace slouží k výkladu nového učiva na téma Káva, kávoviny.

Více

http://www.zlinskedumy.cz

http://www.zlinskedumy.cz Číslo projektu Číslo a název šablony klíčové aktivity Tematická oblast Autor Ročník 4., 3. Obor CZ.1.07/1.5.00/34.0514 Datum 25. 11. 2012 Anotace Použité zdroje a odkazy III/2 Inovace a zkvalitnění výuky

Více

Dia výrobky - Dia cukrovinky

Dia výrobky - Dia cukrovinky Dia výrobky - Dia cukrovinky ST015 40ks CL159 2 Dia cukrovinky Sojový suk diabetický 40g 8,50 Kč DIANELLA banánová tyčinka v dia hořké čokoládě 40g 9,90 Kč CL156 1 CL158 CL157 DIANELLA křehké cereální

Více

Produkty Original Ice Tea

Produkty Original Ice Tea Produkty Original Ice Tea Green Limetto Spojení zeleného čaje s čerstvě vymačkanou šťávou z limet přináší přírodní zdroj energie. Dvě třetiny čajové směsi tvoří Darjeeling ze zahrady Puttabong, která je

Více

Nabídka sirupů. v lahvích o objemu 0,5 l. tel: +420 604 783 246 e-mail: info@sedmikraska-bylinky.cz www.sedmikraska-bylinky.cz

Nabídka sirupů. v lahvích o objemu 0,5 l. tel: +420 604 783 246 e-mail: info@sedmikraska-bylinky.cz www.sedmikraska-bylinky.cz Nabídka sirupů v lahvích o objemu 0,5 l tel: +420 604 783 246 e-mail: info@sedmikraska-bylinky.cz www.sedmikraska-bylinky.cz ARONIE Bylinný sirup Aronie je vyroben tradičním způsobem z plodů černého jeřábu.

Více

Vinařství Dufek / Svatobořice Mistřín

Vinařství Dufek / Svatobořice Mistřín Vinařství Dufek / Svatobořice Mistřín Datem založení firmy Dufek je rok 2003, avšak v rodině se vinaří již více než 100 let. Filozofií rodinného vinařství je motto: Všechno se podřizuje kvalitě. Od jarních

Více

Léčivé Bylinky a Čaje potioherbis.cz

Léčivé Bylinky a Čaje potioherbis.cz Potio Herbis Léčivé Bylinky a Čaje info@potioherbis.cz - 00420 777 148 782 - potioherbis.cz Léčivé Bylinky SYPANÉ 14 nálevových sáčků Dali jsme sypanou léčivou bylinu do nálevového sáčku. Zaručuje tím

Více

97-6501 JONES Variace ovocná - papír 4x10x2g AL Ceylonský čaj s aroma citronu, višně, jahody,meruňky Cena: 111,- Kč/ks

97-6501 JONES Variace ovocná - papír 4x10x2g AL Ceylonský čaj s aroma citronu, višně, jahody,meruňky Cena: 111,- Kč/ks 97-6501 JONES Variace ovocná - papír 4x10x2g AL Ceylonský čaj s aroma citronu, višně, jahody,meruňky Cena: 111,- Kč/ks 97-7660 Sypaný cejlonský čaj 100g černý, s kousky brusinek, chrpy, modré malvy, jahody,

Více

Inovace výuky Člověk a jeho svět. Mgr. Petra Zemanová. Byliny

Inovace výuky Člověk a jeho svět. Mgr. Petra Zemanová. Byliny Inovace výuky Člověk a jeho svět Mgr. Petra Zemanová Čs 5/04 Bylinky Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Tematický okruh: Cílová skupina: Klíčová slova: Očekávaný výstup: Člověk a jeho svět Živá příroda

Více

MANDLOVÝ SKOŘICOVÉ DORTÍKY ČERNÉ ČAJE. černý čaj, mandle,aroma ibišek, skořice, maliny,jahody,rybíz,růže,hrozny ANGLICKÝ KARAMEL BABIČČINA ZAHRÁDKA

MANDLOVÝ SKOŘICOVÉ DORTÍKY ČERNÉ ČAJE. černý čaj, mandle,aroma ibišek, skořice, maliny,jahody,rybíz,růže,hrozny ANGLICKÝ KARAMEL BABIČČINA ZAHRÁDKA OVOCNÉ ČAJE MANDLOVÝ SKOŘICOVÉ DORTÍKY ČERNÉ ČAJE černý čaj, mandle,aroma ibišek, skořice, maliny,jahody,rybíz,růže,hrozny ASSAM Hunwal TGFOP 1 ANGLICKÝ KARAMEL BABIČČINA ZAHRÁDKA ASSAM Golden Tippy Mokalbari

Více

Černé čaje. Zelené čaje. Bílé čaje. Žluté čaje

Černé čaje. Zelené čaje. Bílé čaje. Žluté čaje Černé čaje Černý čaj patří k nejčastěji konzumovaným čajům v Evropě a vůbec v celém západním světě. Jen málokdo si dokáže představit snídani bez vydatného šálku silného černého čaje. Nabízíme Vám výběr

Více

Muller Thurgau Moravské zemské víno, suché. Zbytkový cukr 3 g/l, kyseliny 6 g/l. Cuvée Klárka

Muller Thurgau Moravské zemské víno, suché. Zbytkový cukr 3 g/l, kyseliny 6 g/l. Cuvée Klárka Moravské zemské víno Muller Thurgau - Moravské zemské víno, suché. Zbytkový cukr 3 g/l, kyseliny 6 g/l. Víno se světlou barvou a zelenožlutým odstínem, muškátovou vůni s ovocnými odstíny kopřivy a broskve,

Více

PRODUKTOVÉ LISTY Sestaveno

PRODUKTOVÉ LISTY Sestaveno PRODUKTOVÉ LISTY Sestaveno 5. 1. 2017 BEZLEPKOVÝ CHLÉB LIŠKA KMÍNOVÝ SE LNĚNÝM A SLUNEČNICOVÝM SEMÍNKEM Svou lehce kmínovou chutí připomíná klasický chléb tzv. Šumavu, navíc se slunečnicovými a lněnými

Více

Černé čaje. Čína. Ochucené černé čaje. Indie. Keemun YI HONG 56,- - proslavený černý čaj - nálev chuti vyvážené s čokoládově zemitou, medovou vůní

Černé čaje. Čína. Ochucené černé čaje. Indie. Keemun YI HONG 56,- - proslavený černý čaj - nálev chuti vyvážené s čokoládově zemitou, medovou vůní Černé čaje Indie ( čaje jsou jednonálevové v 0,5l konvičce) Darjeeling FTGFOP 1 TEESTA VALLEY 72,- - vysokohorský čaj z první jarní sklizně - zlatavý nálev květově nasládlé chuti se zelinkavými tóny Darjeeling

Více

Nabídka čajových dárků Vánoce AF Production s.r.o., Prokopka 176/2, Praha 9, Tel.:

Nabídka čajových dárků Vánoce AF Production s.r.o., Prokopka 176/2, Praha 9, Tel.: Nabídka čajových dárků Vánoce 2017 AF Production s.r.o., Prokopka 176/2, 190 00 Praha 9, Tel.: 257 323 403 L 001 Čajový dort dárkové balení porcovaných čajů: zelený čaj s listy máty peprné, okvětní lístky

Více

Čerstvý sýr. Balení: Vakuově baleno. Váha jednoho sýru se pohybuje cca od 85 do 150 gramů. Výsledná cena je vypočítána dle gramáže.

Čerstvý sýr. Balení: Vakuově baleno. Váha jednoho sýru se pohybuje cca od 85 do 150 gramů. Výsledná cena je vypočítána dle gramáže. Čerstvý sýr 160,-Kč za 1 kilogram Balení: Vakuově baleno. Váha jednoho sýru se pohybuje cca od 85 do 150 gramů. Výsledná cena je vypočítána dle gramáže. Složení: MLÉKO, mlékárenská kultura, syřidlo, chlorid

Více

Terapie Wellness centra Konstantin

Terapie Wellness centra Konstantin Terapie Wellness centra Konstantin Masáže Aromatické masáže klasické masáže s přísadou éterických olejů dle výběru hosta. Masáže jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, které vám

Více

Ceylon O.P. Základní černý indický čaj, výrazné chuti i vůně. Cena za konvičku 0,4 l 50 Kč

Ceylon O.P. Základní černý indický čaj, výrazné chuti i vůně. Cena za konvičku 0,4 l 50 Kč Arabské čaje Ceylon O.P. Základní černý indický čaj, výrazné chuti i vůně. Cena za konvičku 0,4 l 50 Kč Rize Turecká specialita, směs 7 čajů Pražený červený čaj, jemně natrpklé chuti, podává se silně slazený.

Více

Orientální pokrmy k čaji

Orientální pokrmy k čaji Orientální pokrmy k čaji Ku laskavému povšimnutí, nabídka rozšířena o netradiční indickou kuchyni jest. Pokrmy též veganům ku potěše. Popis jídel lehkou stravitelnost a zdravost dokazujíc. Ku čaji velejemnému

Více

S radostí pečeme pro všechny.

S radostí pečeme pro všechny. AKTUÁLNÍ DOBROTY S radostí pečeme pro všechny. QUICHE S radostí pečeme pro všechny. SLANÝ KOLÁČ QUICHE SLANÝ KOLÁČ QUICHE minimální trvanlivost: 3 dny SLOŽENÍ pšeničná mouka, smetana ke šlehání, vejce,

Více

PROJEKT ŘEMESLO - TRADICE A BUDOUCNOST Číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/ PŘEDMĚT POTRAVINY A VÝŽIVA

PROJEKT ŘEMESLO - TRADICE A BUDOUCNOST Číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/ PŘEDMĚT POTRAVINY A VÝŽIVA PROJEKT ŘEMESLO - TRADICE A BUDOUCNOST Číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0010 PŘEDMĚT POTRAVINY A VÝŽIVA Obor: Ročník: Zpracovala: Gastronomie Čtvrtý Mgr. Vladimíra Poláchová TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN

Více

Čaj z druhé sklizně second flush : jemnější,aromatický,středně povzbuzující,vhodný pro celodenní popíjení

Čaj z druhé sklizně second flush : jemnější,aromatický,středně povzbuzující,vhodný pro celodenní popíjení ČAJOVÁ NABÍDKA 1.1. Indie 1.1.1. Čaje z území Darjeelingu ( severní Indie) Plantáže založeny v minulém století a osázeny převážně čínskými čajovníky s různým podílem assámských čajovníků. Čaj z prvé sklizně

Více

Příznivci klasické přípravy sypaného čaje si mohou v restauračním a hotelovém provozu vybrat z 24 druhů čajů, které reprezentují nabídku společnos.

Příznivci klasické přípravy sypaného čaje si mohou v restauračním a hotelovém provozu vybrat z 24 druhů čajů, které reprezentují nabídku společnos. Gastro Oxalis patří bezesporu mezi špičku na trhu v oblas sypaných čajů a výběrové kávy. Jeho pozice je podpořena počtem prodejen, které provozuje samostatně nebo ve spolupráci s franchisanty. Počet takto

Více

Bakterie mohou být dobré nebo špatné. Jejich hlavním úložištěm je tlusté střevo.

Bakterie mohou být dobré nebo špatné. Jejich hlavním úložištěm je tlusté střevo. TIENS DIGEST DOBRÉ ZINC and A ŠPATNÉ its influence BAKTERIE on V TRÁVICÍM human body SYSTÉMU Bakterie mohou být dobré nebo špatné. Jejich hlavním úložištěm je tlusté střevo. Špatné bakterie podporují chorobné

Více

INFUSION TIENS Čaje prémiové kvality

INFUSION TIENS Čaje prémiové kvality INFUSION TIENS Čaje prémiové kvality Nejstarší a nejvíce uznávaný nápoj na světě Čaj je hned po vodě druhým nejpopulárnějším nápojem v dnešním světě. Pití čaje je důležitou součástí čínské kultury. Jeho

Více

Templářské sklepy ČEJKOVICE

Templářské sklepy ČEJKOVICE Templářské sklepy ČEJKOVICE Ryzlink rýnský 2005 Cena: CZK 105 cena / karton: CZK 628 Harmonické víno světlé žlutozelené barvy s příjemnou plnou chutí, výraznější kyselinou a květinovým aroma, které přechází

Více

CHINA TEA 50216 159,-

CHINA TEA 50216 159,- DÁRKOVÁ BALENÍ Vyhrazujeme si právo na změnu dekoru dárkových balení v průběhu platnos katalogu. BYLINKOVÉ SNĚNÍ 50362 84,- Složení: kartónový obal, bylinný čaj Balzám na nervy 50 g, bylinný čaj Večerní

Více

2012 Katalog produktů

2012 Katalog produktů 2012 Katalog produktů 1 Obsah Maxi Nuta Fly Dezertní Maxi Nuta Pražené mandle...3 Pistácie & Brusinky...3 Maxi Fruta...4 Borůvka...4 Jahoda...5 Kešu...5 Konopné semínko...6 Meruňky & Mandle...6 Slunečnice

Více

Lipový čaj Má příznivý účinek při nachlazení provázeném kašlem, podporuje pocení.

Lipový čaj Má příznivý účinek při nachlazení provázeném kašlem, podporuje pocení. Dětský bylinný čaj Používá se při poruchách trávení, křečových bolestech a plynatosti u dětí. Sypaný 50 g Dubová kůra Používá se vnitřně při průjmech, zvlhčuje sliznice ústní dutiny a hrdla. Zevně jako

Více

Ručně balená přírodní kosmetika Bohemia Natur. Sprchové gely Bohemia Natur

Ručně balená přírodní kosmetika Bohemia Natur. Sprchové gely Bohemia Natur Ručně balená přírodní kosmetika Bohemia Natur Nová řada ručně balených kosmetických produktů vyráběných dle tradičních receptur, které jsou obohaceny o extrakty bylin, citrusů či o minerály. Atraktivním

Více

Koření. Ing. Miroslava Teichmanová

Koření. Ing. Miroslava Teichmanová Koření Ing. Miroslava Teichmanová Tento materiál vznikl v projektu Inovace ve vzdělávání na naší škole v rámci projektu EU peníze středním školám OP 1.5. Vzdělání pro konkurenceschopnost.. Koření Předmět:

Více

KATALOG JAKOSTNÍCH VÍN. Víno s chutí tradice

KATALOG JAKOSTNÍCH VÍN. Víno s chutí tradice KATALOG JAKOSTNÍCH VÍN Jakostní vína Gold Premium Jedná se o jakostní vína, pocházející z hroznů vypěstovaných na místních vinicích. Vína pocházející z této krajiny jsou charakteristicky plné, osobité,

Více

Šípkový čaj podle odtajněného rodinného receptu

Šípkový čaj podle odtajněného rodinného receptu Petra Neudeková 18. 03. 2015 Příroda už se sice probouzí do jara, vitamínu C nám ale zatím moc nenabízí. Ideální přitom je, když jej můžeme čerpat z tuzemských plodin. Proto je nejvyšší čas vytáhnout ze

Více

BÍLÁ VÍNA SUCHÁ ČERVENÁ VÍNA SUCHÁ

BÍLÁ VÍNA SUCHÁ ČERVENÁ VÍNA SUCHÁ VINNÝ N LÍSTEK BÍLÁ VÍNA SUCHÁ VELTLÍNSKÉ ZELENÉ 180 Kč Má výraznější typickou kořenitou vůni a chuť s grapefruitovým a mandlovým nádechem v závěru. PINOT GRIS 280 Kč Příjemně aromatické víno s jemnými

Více

Bezlepkové výrobky. POEX Velké Meziříčí, a.s. Třebíčská 384 594 01 Velké Meziříčí tel.: 566502706 www.poex.cz

Bezlepkové výrobky. POEX Velké Meziříčí, a.s. Třebíčská 384 594 01 Velké Meziříčí tel.: 566502706 www.poex.cz Bezlepkové výrobky POEX Velké Meziříčí, a.s. Třebíčská 384 594 01 Velké Meziříčí tel.: 566502706 www.poex.cz Snídaňové cereálie vhodné také jako rychlá svačina, do školy, snack na cesty, jako alternativa

Více

Bílá a růžová vína. Tormaresca Chardonnay, Puglia IGT Tormaresca, Puglia, Itálie. Villa Antinori Bianco Toscana IGT Antinori, Toscana, Itálie

Bílá a růžová vína. Tormaresca Chardonnay, Puglia IGT Tormaresca, Puglia, Itálie. Villa Antinori Bianco Toscana IGT Antinori, Toscana, Itálie Bílá a růžová vína. Tormaresca, Puglia IGT Tormaresca, Puglia, Itálie Výrazná vůně s tóny sladkého vyzrálého ovoce, suché trávy a bylinek. V závěru se otevírají ovocné tóny připomínající nektarinky a broskve.

Více

SPECIFIKACE KATEGORIÍ PIV

SPECIFIKACE KATEGORIÍ PIV SPECIFIKACE KATEGORIÍ PIV 1. Světlé pivo výčepní Světlé pivo výčepní má nižší až střední plnost, světlou až mírně jantarovou barvu. je nižší až střední, vůně může být mírně esterová, chmelová a sladová.

Více

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 Speciální základní škola a Praktická škola Trmice Fűgnerova 22 400 04 1 Identifikátor materiálu:

Více

1. Yunnan Ya Bao 2015 ("bílý Pu-Erh"/ "sněžné pupeny")

1. Yunnan Ya Bao 2015 (bílý Pu-Erh/ sněžné pupeny) 1. Yunnan Ya Bao 2015 ("bílý Pu-Erh"/ "sněžné pupeny") Čína, provincie Jün-nan, pupeny rašící z větví vzrostlých čajovníků (stromů), otrhávané brzy na jaře. Pupeny jsou sušeny na slunci, voní silně balzamicky,

Více

Naše nabídka. Cheesecake. Mrkvový dort. Tradiční americká receptura - sušenkový. z krémového. Philadelphia a vrstva zakysané smetany na povrchu.

Naše nabídka. Cheesecake. Mrkvový dort. Tradiční americká receptura - sušenkový. z krémového. Philadelphia a vrstva zakysané smetany na povrchu. Naše nabídka Cheesecake Tradiční americká receptura - sušenkový základ, náplň z krémového smetanového sýra Philadelphia a vrstva zakysané smetany na povrchu. 1 dort / 12-14 ks, 26cm průměr, váha - 1900g,

Více

Čínské zelené čaje. Japonské zelené čaje. Kukicha 2x 5dcl 80 Kč

Čínské zelené čaje. Japonské zelené čaje. Kukicha 2x 5dcl 80 Kč Čínské zelené čaje Gunpowder - Střelný prach 2x 5dcl 70 Kč Čaj střední třídy. Barva nálevu je ţlutozelená. Vůně je lehce drsná aţ kořeněná. Chuť je mírně nahořklá, hladká aţ jemná, trochu kořeněná. White

Více

Káva. Káva a čaj. E-shop: www.peal.cz 177

Káva. Káva a čaj. E-shop: www.peal.cz 177 Káva Káva je charakteristická svou silnou vůní a černou barvou. Obsahuje mimo jiné alkaloid kofein, který povzbuzuje srdeční činnost a pro jeho povzbuzující účinky se káva pije především. Nejčastěji se

Více

8 jídel proti chřipce. Funguje to!

8 jídel proti chřipce. Funguje to! 8 jídel proti chřipce. Funguje to! 14. 10. 2012 / 18:27h z webu centrum.cz Mezi chřipkou a nemocemi z nachlazení je trochu rozdíl, ale bránit se jim dá stejně. Chřipka je daleko závažnější onemocnění než

Více

Srdečník nať. www.steza.cz

Srdečník nať. www.steza.cz Srdečník nať Srdečník obecný je známý především pro své silné sedativní účinky. Podle ruské badatelky Turovové má srdečník silnější sedativní účinky než kozlík, takže jej použíjeme všude tam, kde kozlík

Více

Čajový lístek. 34 Kč. Nepal Maharajan Hill SFTGTOP1 CL. 33 Kč

Čajový lístek. 34 Kč. Nepal Maharajan Hill SFTGTOP1 CL. 33 Kč Čajový lístek První šálek svlažil mé rty a hrdlo, druhý rozptýlil mou samotu, třetí vyhnal beznaděj z mé hlavy, vyvolal příběhy deseti tisíce svitků. Čtvrtý lehce zvlhčil celou mou bytost a s potem odplynuly

Více

W 105. Hlava: magnólie, okurka, grapefruit Srdce: tuberóza, fialka, jablko, konvalinka, růže Základ: lesní tóny, pižmo, bílá ambra W 106

W 105. Hlava: magnólie, okurka, grapefruit Srdce: tuberóza, fialka, jablko, konvalinka, růže Základ: lesní tóny, pižmo, bílá ambra W 106 Katalog parfémů Dámské parfémy PODÍL VONNÝCH ESENCÍ 20 % W 101 Hlava: mimóza, kosatec, fialka, frézie, jasmín, konvalinka, bergamot, růže Srdce: koriandr, tuberóza, kosatec, heřmánek, galbánum, jasmín,

Více

recepty s Přírodním nápojem Natural Balance

recepty s Přírodním nápojem Natural Balance KOKTEJLY recepty s Přírodním nápojem Natural Balance KOKTEJLY Koktejly jsou lahodné nápoje vhodné pro spoustu příležitostí, které se snadno přizpůsobí každému mlsnému jazýčku. Milují je jak dospělí, tak

Více

Ukázka produktů DOLEŽALŮV MED. Autor : Vladimír Doležal & Zuzana Samleková

Ukázka produktů DOLEŽALŮV MED. Autor : Vladimír Doležal & Zuzana Samleková Ukázka produktů DOLEŽALŮV MED Autor : Vladimír Doležal & Zuzana Samleková DOLEŽALŮV MED Jsme rozvíjejíce se rodinné včelařství z oblasti Hradce Králové. Zabýváme se získáváním a prodejem včelí produktů

Více

Černé čaje. Čína. Ochucené černé čaje. OSTFRIESEN BLEND OP 82,- - tradiční směs kvalitních tříd čaje Assam - podává se s mlékem a cukrem kandys.

Černé čaje. Čína. Ochucené černé čaje. OSTFRIESEN BLEND OP 82,- - tradiční směs kvalitních tříd čaje Assam - podává se s mlékem a cukrem kandys. Černé čaje Indie ( čaje jsou jednonálevové v 0,5l konvičce) OSTFRIESEN BLEND OP 82,- - tradiční směs kvalitních tříd čaje Assam - podává se s mlékem a cukrem kandys Darjeeling ff FTGFOP 1 NAMRING 84,-

Více

1. Earl Grey. 2. Tuareg marocký čaj

1. Earl Grey. 2. Tuareg marocký čaj 1. Earl Grey Anglie, smës různých čajů, list obvykle drobnëjší různorodý, tmavë hnëdý až černý, rolovaný s typickou vůní bergamotové silice, červenohnëdý nálev (chuť nahořklá, bergamotová) 98-99 C, 4-6

Více

Tužebník nať řezaný. www.steza.cz. www.steza.cz

Tužebník nať řezaný. www.steza.cz. www.steza.cz Tužebník nať řezaný Tato léčivá bylina je výborným protirevmatickým prostředkem, napomáhá látkové výměně, zvyšuje vylučování solí a kyseliny močové z organizmu. Je vhodným antipyretikem,tj. snižuje teplotu

Více

Müller Thurgau - Modrý sklep. 0,2l.38 Kč

Müller Thurgau - Modrý sklep. 0,2l.38 Kč Rozlévaná vína Müller Thurgau - Modrý sklep 0,2 l. 38 Kč je to kříženec odrůd Ryzlink rýnský x Sylvánské zelené. Víno je zelenkavě žluté barvy s typickým muškátovým až broskvovým buketem, nižší kyselinkou,

Více

Výukový materiál zpracován v rámci projektu

Výukový materiál zpracován v rámci projektu Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0233 Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Šablona: III/2 č. materiálu: VY_32_INOVACE_121 Název školy: Hotelová škola Bohemia s.r.o.

Více

Chardonnay. D.O.C. Friuli Colli Orientali. Odrůdy: 100% Chardonnay. Sklizeň období: Druhý týden v září. Alkohol: 13,00 % objemových.

Chardonnay. D.O.C. Friuli Colli Orientali. Odrůdy: 100% Chardonnay. Sklizeň období: Druhý týden v září. Alkohol: 13,00 % objemových. Chardonnay 100% Chardonnay Druhý týden v září Barva slámově žlutá se zelenkavými odlesky, s přibývající intenzitou v průbehu stárnutí. Na konci můžeme cítit tóny hlohu, jablka a křupavého chleba. Chuť

Více

jak si vybírat čaj v malé konvičce o objemu 0,3 litru - Malá konvička je vhodná k popíjení jak černých tak zelených čajů.

jak si vybírat čaj v malé konvičce o objemu 0,3 litru - Malá konvička je vhodná k popíjení jak černých tak zelených čajů. jak si vybírat čaj Vážení zákazníci, vítáme Vás v čajovně ARCHA. Čaje jsou tříděny nejprve podle druhu (černé, zelené, bílé, oolongy atd.) a poté podle země původu. V závislosti na konkrétním druhu nápoje

Více

Thai Nguyen zelený, velice hutný nápoj výrazné chuti s hořkými tóny a kukuřičnou dochutí. Pro milovníky silných a intenzivních chutí.

Thai Nguyen zelený, velice hutný nápoj výrazné chuti s hořkými tóny a kukuřičnou dochutí. Pro milovníky silných a intenzivních chutí. Čajový lístek Zelené čaje ČÍNA Zhu cha [Ču-čcha] Perlový čaj drsnější, základní typ, pojmenovaný podle tvaru usušených lístků, které jsou smotané do malých kuliček. Bývá nazýván Gunpowder střelný prach.

Více

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL. Název školy SOUpotravinářské, Jílové u Prahy, Šenflukova 220

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL. Název školy SOUpotravinářské, Jílové u Prahy, Šenflukova 220 DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0763 Název školy SOUpotravinářské, Jílové u Prahy, Šenflukova 220 Název materiálu Autor INOVACE_32_Sur.2,3/ xx/08 Ing. Eva Hrušková Obor; předmět,

Více

Pitný režim a jeho úskalí MUDr.Věra Faierajzlová,CSc. Odbor podpory zdraví Krajská hygienická stanice Pardubického kraje Něco málo úvodem: Člověk denně v průměru vyloučí asi 2,5 l vody močí, stolicí, dýcháním

Více

Nápoje. Ing. M. Teichmanová

Nápoje. Ing. M. Teichmanová Nápoje Ing. M. Teichmanová Tento materiál vznikl v projektu Inovace ve vzdělávání na naší škole v rámci projektu EU peníze středním školám OP 1.5. Vzdělání pro konkurenceschopnost.. Nápoje Předmět: Potraviny,

Více

Extra panenský olivový olej Benoit 500 ml, 750 ml, 5 l

Extra panenský olivový olej Benoit 500 ml, 750 ml, 5 l Product Catalogue Extra panenský olivový olej Benoit 500 ml, 750 ml, 5 l Extra panenský olivový olej Benoit s lehkou ovocnou chutí a jemným dotykem vůně květin je lisovaný za studena výlučně mechanickým

Více

SLANÉ ŽITNÝ CHLEBÍČEK SE SEMÍNKOVOU RAW POMAZÁNKOU CHLEBÍČEK POHANKOVÝ S CIZRNOVOU POMAZÁNKOU A MRKVOVÝM SALÁTEM

SLANÉ ŽITNÝ CHLEBÍČEK SE SEMÍNKOVOU RAW POMAZÁNKOU CHLEBÍČEK POHANKOVÝ S CIZRNOVOU POMAZÁNKOU A MRKVOVÝM SALÁTEM SLANÉ ŽITNÝ CHLEBÍČEK SE SEMÍNKOVOU RAW POMAZÁNKOU Složení: žitný chléb (bio žitná celozrnná mouka, bio žitný celozrnný kvásek, voda, kmín, sůl), semínková pomazánka se sušenými rajčaty (slunečnicová semínka,

Více

3 v 1. 14denní koncentrát pro extra rychlé hubnutí. Spalování tuků Odvodnění a detoxikace Uvolnění přetížené tkáně

3 v 1. 14denní koncentrát pro extra rychlé hubnutí. Spalování tuků Odvodnění a detoxikace Uvolnění přetížené tkáně 3 v 1 14denní koncentrát Spalování tuků Odvodnění a detoxikace Uvolnění přetížené tkáně å Štíhlá postava å Vyhlazení pomerančové kůže å Obnova energie å Speciální složení účinných látek: CARNIFÉINE BURNER

Více

Zdravotní účinky čaje Pu Er

Zdravotní účinky čaje Pu Er Zdravotní účinky čaje Pu Er Zdravotní účinky čaje Pu Er Chceme-li diskutovat zdravotní účinky čajů Pu Er, máme obvykle na mysli tmavé čaje Pu Er (Shu Cha 熟 茶 ). U těchto čajů, oproti jiným, můžeme skutečně

Více

ČLOVĚK MÁ TISÍCE PŘÁNÍ, NEMOCNÝ JEN JEDNO...

ČLOVĚK MÁ TISÍCE PŘÁNÍ, NEMOCNÝ JEN JEDNO... pro komplexní regeneraci ZDRAVÝ ČLOVĚK MÁ TISÍCE PŘÁNÍ, NEMOCNÝ JEN JEDNO... 25. 4. 2004 Praha, hotel Pyramida Ing. Helena Kacerovská Směs bylin ALOE VERA = ALOE BARBADENSIS - 92 % PANAX GINSENG (všehoj

Více

Materiály 1. ročník učebních oborů, maturitních oborů ON, BE. Metodický list. Identifikační údaje školy

Materiály 1. ročník učebních oborů, maturitních oborů ON, BE. Metodický list. Identifikační údaje školy Identifikační údaje školy Vyšší odborná škola a Střední škola, Varnsdorf, příspěvková organizace Bratislavská 2166, 407 47 Varnsdorf, IČO: 18383874 www.vosassvdf.cz, tel. +420412372632 Číslo projektu Název

Více

Babí léto s rawfood raw food seminář

Babí léto s rawfood raw food seminář Babí léto rawfood raw food seminář 20. A 21. ZÁŘÍ 2014 V IC ZAHRADA NA ŽIŽKOVĚ Živé jídlo je takové jídlo, které nám dává příroda syrové ovoce, zelenina, semínka, ořechy, byliny, atd. Nevaříme ho nepečeme

Více

TRÁVICÍ TRAKT Šśávy, èaje, koktejly

TRÁVICÍ TRAKT Šśávy, èaje, koktejly TRÁVICÍ TRAKT Šśávy, èaje, koktejly 15 1. Šťávy a směsi šťáv P ro ozdravování orgánů trávicí soustavy je výhodné používat různé šťávy. Kromě blahodárného vlivu na trávicí trakt působí léčivě i na další

Více

tel Fb: čajovna Rashmi

tel Fb: čajovna Rashmi Provozovatel: Vaše čajovny s.r.o. Čajovna Rashmi Havlíčkovo nám. 6189/27 708 00 Ostrava 8 IČ 293 85 261 Odpovědný zástupce: Dalibor Lafek REZERVACE: tel. 731 265 927 Fb: čajovna Rashmi www.vasecajovny.cz

Více