IVE. Vnitřní nosné zdivo LIVETHERM. Tvárnice nosná betonová TNB 400/Lep198 P 6. Tvárnice nosná liaporová TNL 400/Lep198 P 6.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "IVE. Vnitřní nosné zdivo LIVETHERM. www.betonstavby.cz. Tvárnice nosná betonová TNB 400/Lep198 P 6. Tvárnice nosná liaporová TNL 400/Lep198 P 6."

Transkript

1 9 Vnitřní nosné zdivo LTHERM celá Tvárnice nosná betonová TNB 400/Lep198 P (půdorysný modul M = 0 mm) do dnů Tvárnice nosné betonové TNB 400/Lep198 P jsou vhodné pro masivní vnější a vnitřní nosné nezateplené konstrukce budov o tl. 400 mm, s požadavkem na vysokou akumulaci zdiva. Jsou určeny zejména pro kombinaci s obvodovým nosným zdivem LTHERM (typ TOB), jelikož mají stejnou výšku i stejné zámkové spoje ve svislých sparách, což umožňuje jejich vzájemnou bezproblémovou provazbu. Tvárnice TNB 400/Lep198 P jsou určené pro zdění na maltu pro tenké spáry (MTS ), která je součástí dodávky. Tvárnice TNB 400/Lep198 P jsou dodávány na paletách v poměru 4:1:1: (celá; celá 1/; celá, 1/ celá /; celá / rohová). Celkový počet tvárnic na paletě je 40ks (viz ceník a technické údaje výrobků str.49) Tvárnice nosná liaporová TNL 400/Lep198 P (půdorysný modul M = 0 mm) do dnů Tvárnice nosné liaporové TNL 400/Lep198 P jsou vhodné pro masivní vnější a vnitřní nosné nezateplené konstrukce budov o tl. 400 mm, s požadavkem na vysokou akumulaci zdiva a vyšší tepelně izolační vlastnosti zdiva. Jsou určeny zejména pro kombinaci s obvodovým nosným zdivem LTHERM (typ TOL), jelikož mají stejnou výšku i stejné zámkové spoje ve svislých spárách, což umožňuje jejich vzájemnou celá, / bezproblémovou provazbu. Tvárnice TNL 400/Lep198 P jsou určené pro zdění na maltu pro tenké spáry (MTS ), která je součástí dodávky. Tvárnice TNL 400/Lep198 P je též používaná jako obvodové zdivo k kombinaci s kontaktním zateplovacím systémem firmy Franken Maxit s.r.o. viz systém ULTRA THERM (šířka sendvičové konstrukce 00 0 mm) podrobnosti str Tvárnice TNL 400/Lep198 P jsou dodávány na paletách v poměru 4:1:1: (celá; celá 1/; celá /; celá / rohová). Celkový počet tvárnic na paletě je 40ks (viz ceník a technické údaje výrobků str. 49) celá, / (rohová)

2 Vnitřní nosné zdivo LTHERM celá Tvárnice nosná betonová TNB /Lep198 P (půdorysný modul M = 0 mm) Tvárnice nosné betonové TNB /Lep198 P jsou vhodné pro vnější a vnitřní nosné nezateplené konstrukce budov o tl. mm. Jsou určeny zejména pro kombinaci s obvodovým nosným zdivem LTHERM (typ TOB), jelikož mají stejnou výšku, univerzální zámkové spoje ve svislých spárách umožňují jejich vzájemnou bezproblémovou provazbu. Tvárnice TNB /Lep198 P jsou určené pro zdění na maltu pro tenké spáry (MTS ), která je součástí dodávky. Tvárnice TNB /Lep198 P jsou dodávány na paletách v poměru :1:1:1 (celá; celá k půlenírohová; celá k půlení (rohová) celá třetinová; celá třetinovárohová). Celkový počet tvárnic na paletě je 4 ks (viz ceník a technické údaje výrobků str. 49) Tvárnice nosná liaporová TNL /Lep198 P (půdorysný modul M = 0 mm) Tvárnice nosné liaporové TNL /Lep198 P jsou vhodné pro vnější a vnitřní nosné nezateplené konstrukce budov o tl. mm. Jsou určeny zejména pro kombinaci s obvodovým nosným zdivem LTHERM (typ TOL), jelikož mají stejnou výšku, univerzální zámkové spoje ve svislých spárách umožňují jejich vzájemnou bezproblémovou provazbu. Tvárnice TNL /Lep198 P jsou určené pro zdění na celá, třetinová maltu pro tenké spáry (MTS ), která je součástí dodávky. Tvárnice TNL /Lep198 P je též používaná jako obvodové zdivo k kombinaci s kontaktním zateplovacím systémem firmy Franken Maxit s.r.o. viz systém ULTRA THERM (šířka sendvičové konstrukce mm) podrobnosti str Tvárnice TNL /Lep198 P jsou dodávány na paletách v poměru :1:1:1 (celá; celá k půlenírohová; celá třetinová; celá třetinovárohová). Celkový počet tvárnic na paletě je 4 ks (viz technické údaje výrobků str.49) celá, třetinová (rohová)

3 31 Vnitřní nosné zdivo LTHERM celá Tvárnice nosná betonová TNB 40/Lep198 P (půdorysný modul M = 0 mm) Tvárnice nosné betonové TNB 40/Lep198 P jsou vhodné pro vnější a vnitřní nosné nezateplené konstrukce především menších staveb (rodinných domů, garáží, dílen, přístaveb, ) o tl. zdí 40 mm. Jsou určeny zejména pro kombinaci s obvodovým nosným zdivem LTHERM (typ TOB), jelikož mají stejnou výšku, univerzální zámkové spoje ve svislých spárách umožňují jejich vzájemnou bezproblémovou provazbu. Tvárnice TNB 40/Lep198 P jsou určené pro zdění na maltu pro tenké spáry (MTS ), která je součástí dodávky. Tvárnice TNB 40/Lep198 P jsou dodávány na paletách v poměru 9:1:1:1 (celá; celá k celá k půlení (rohová) půlení rohová; celá třetinová; celá třetinovárohová). Celkový počet tvárnic na paletě je 48ks (viz ceník a technické údaje výrobků str. 49) Tvárnice nosná liaporová TNL 40/Lep198 P (půdorysný modul M = 0 mm) Tvárnice nosné liaporové TNL 40/Lep198 P jsou vhodné pro vnější a vnitřní nosné nezateplené konstrukce především menších staveb (rodinných domů, garáží, dílen, přístaveb, ) o tl. zdí 40 mm. Jsou určeny zejména pro kombinaci s obvodovým nosným zdivem LTHERM (typ TOL), jelikož mají stejnou výšku, univerzální zámkové spoje ve svislých spárách umožňují jejich vzájemnou bezproblémovou provazbu. Tvárnice TNL 40/Lep198 P jsou určené pro zdění na maltu pro tenké spáry (MTS ), která je součástí dodávky. Tvárnice TNL 40/Lep198 P je též používaná jako obvodové zdivo k kombinaci s kontaktním celá, třetinová zateplovacím systémem firmy Franken Maxit s.r.o. viz systém ULTRA THERM (šířka sendvičové konstrukce mm) podrobnosti str Tvárnice TNL 40/Lep198 P jsou dodávány na paletách v poměru 9:1:1:1 (celá; celá k půlení rohová; celá třetinová; celá třetinovárohová). Celkový počet tvárnic na paletě je 0 ks (viz ceník a technické údaje výrobků str. 49) Zdění tvárnic typu TNB/Lep198 alt. TNL/Lep198 celá, třetinová (rohová) tvárnice. Svislé spáry se zdí na sucho na zámkové spoje (vše viz Zdění obvodového zdiva LTHERM). Při ukládání jednotlivých tvárnic do řady Tvárnice typu TNB/Lep198 alt. TNL/Lep198 se při vlastním zdění ukládají vedle sebe, ukládáme tvárnice shora dolů zasunutím do zámků není dutinami dolů, maltu pro tenké spáry MTS nanášíme v tl. cca 3, mm přípustný vodorovný posuv po maltovém loži. Základní půdorysný modul pomocí maltovacího vozíku (alt.maltovacích sáněk) na skořepinové dno nosných tvárnic je 0 mm, pro výškový modul mimo základní výškový

4 3 Vnitřní nosné zdivo LTHERM celá Tvárnice nosná betonová TNB 17/Lep198 P (půdorysný modul M = 0 mm) do dnů Tvárnice nosné betonové TNB 17/Lep198 P jsou vhodné pro vnější a vnitřní nosné nezateplené konstrukce především menších staveb (rodinných domů typu bungalov, garáží, dílen, přístaveb, ) o tl. zdí 17 mm. Jsou určeny zejména pro kombinaci s obvodovým nosným zdivem LTHERM (typ TOB), jelikož mají stejnou výšku, univerzální zámkové spoje ve svislých spárách umožňují jejich vzájemnou bezproblémovou provazbu. Tvárnice TNB 17/Lep198 P jsou určené pro zdění na maltu pro tenké spáry (MTS ), která je součástí dodávky. Tvárnice TNB 17/Lep198 P jsou dodávány na paletách v poměru :1:1:1:1:1 (celá, celá / rohová; celá k půlení, celá rohová, celá třetinová rohová; celá 1/). Celkový počet tvárnic na paletě je 0 ks (viz ceník a technické údaje výrobků str. 49) celá / (rohová) celá k půlení Tvárnice nosná liaporová TNL 17/Lep198 P (půdorysný modul M = 0 mm) do dnů Tvárnice nosné liaporové TNL 17/Lep198 P jsou vhodné pro vnější a vnitřní nosné nezateplené konstrukce především menších staveb (rodinných domů typu bungalov, garáží, dílen, přístaveb, ) o tl. zdí celá (rohová) 17 mm.. Jsou určeny zejména pro kombinaci s obvodovým nosným zdivem LTHERM (typ TOL), jelikož mají stejnou výšku, univerzální zámkové spoje ve svislých spárách umožňují jejich vzájemnou bezproblémovou provazbu. Tvárnice TNL 17/Lep198 P jsou určené pro zdění na maltu pro tenké spáry (MTS ), která je součástí dodávky. Tvárnice TNL 17/Lep198 P je též používaná jako obvodové zdivo k kombinaci s kontaktním zateplovacím systémem firmy Franken Maxit s.r.o. viz systém ULTRA THERM (šířka sendvičové konstrukce 9 39 mm) podrobnosti str Tvárnice TNL 17/Lep198 P jsou dodávány na paletách v poměru :1:1:1:1:1 (celá, celá / celá, třetinová (rohová) rohová; celá k půlení, celá rohová, celá třetinová rohová; celá 1/). Celkový počet tvárnic na paletě je 7 ks (viz ceník a technické údaje výrobků str.49) celá 1/ modul tvárnic á 00 mm použijeme tvárnice nosné (1/) viz doplňkový šířky zdiva a 400 mm je nutné dělení provádět pomocí strojních modul 0 mm, pro jiný výškový modul zdiva kombinujeme tvárnice typu stolových pil. Tyto tvárnice je též v případě použití jako obvodového zdiva TNB, TNL Lep198 s betonovými cihlami CVB, L popř. s cihlami CMB,L. systémově zateplit. Firma Betonové stavby Group s.r.o. disponuje Dělení tvárnic TNB, TNL doporučujeme provádět v místech zeslabení (podle obrázků) běžným odklepnutím nebo odkrojením vidiovými kotouči. U systémových řešením ULTRA THERM, která bylo vyvinuto ve spolupráci s firmou FRANKEN MAXIT s.r.o.

5 33 ULTRA THERM systém pro nízkoenergetické či pasivní domy Tepelně izolační zdící systém ULTRA THERM vychází z osvědčených liaporbetonových tvárnic LTHERM (typ TNL), které kombinujeme s kontaktním zateplovacím systémém firmy Franken Maxit s.r.o. Použitím zdiva LTHERM (výrobce Betonové stavby Group s.r.o.) a zateplovacího systému firmy Franken Maxit s.r.o. dosáhneme výborné tepelně izolační vlastnosti konstrukce a zároveň nadstandardní akumulaci tepla. Tloušťku tepelné izolace volíme dle požadavku investora v odvislosti od jeho představy na zařazení domu (nízkoenergetický či pasivní dům). Systém ULTRA THERM splňuje požadavky novelizované ČSN 740 /011pro "Doporučené hodnoty" U=0, W/mK1 a překračuje požadavek pro "Požadované hodnoty" U=0, W/mK1. Při použití kontaktního zateplení v min. tl. 00 mm splňuje též požadavky na "Pasivní domy v současnosti" a to min. do roku Na stavbu je zateplovaní systém dodán v uzamykatelném kontejneru (obsah cca 0 00 m tepelně izolačního systému) s vestavěnými regály pro přehledné uložení doplňků. O náplň mobilního skladu se postarají pracovníci dodavatele podle zpracovaného výkazu materiálu. Uskladněný materiál je ochráněn proti povětrnostním vlivům a zabezpečen proti krádeži. Po vlastní realizaci je kontejner odvezen a případné použitelné zbytky jsou zákazníkovi dobropisovány. Skladba systému : 1. Liaporbetonová nosná tvárnice LTHERM (typ TNL) š. 17, 40, nebo 400 mm zděná na maltu pro tenké spáry MTS.. Maxit multi lepící a armovací malta 3. Maxit izolační desky PS + talířové hmoždinky 4. Maxit multi lepící a armovací malta + armovací tkanina PS. Penetrace + šlechtěná omítka maxit K celému systému kontaktního zateplení ULTRA THERM je firmou Betonové stavby Group s.r.o. nabízen maximální poradenský servis. Firma bezplatně provede ocenění dodávky zdících prvků LTHERM a následně ocení též kompletní nabídku zateplovacího systému včetně veškerých potřebných doplňků (sokly, okenní a parapetní lišty atd.). Na výběr je možná pouze dodávka zdících prvků a zateplovacího systému bez montáže a nebo lze domluvit dodávku formou realizace na klíč vlastními proškolenými zaměstnanci. Ocenění dodávky či stavebních prací zpracujeme výhradně písemnou formou na základě předané projektové dokumentace stavby (stavební část projektu). Ve spolupráci s firmou Franken Maxit s.r.o. je možné provést odborné zaškolení našich odběratelů pro správnou aplikaci systému v rámci pravidelných praktických školení v rámci této spolupráce. Praktické výhody systému ULTRA THERM : nejvyšší kvalita, díky certifikovanému systému výborné tepelně izolační vlastnosti a nadstandardní akumulace nosného zdiva trvalá odolnost proti povětrnosti rozmanitý vzhled fasády Zákazník má na výběr desítky barevných odstínů a několik druhů povrchů. voduodpudivost, paropropustnost požární odolnost B1, nesnadno hořlavé zvýšená vážená stavební neprůzvučnost systému malá tloušťka obvodového zdiva (min. 17 mm), což umožňuje oproti klasickým zdícím materiálům možnost výrazného využití vnitřní zastavěné plochy řešení skladování materiálu na stavbách bez možnosti skladování ve stávajících prostorách stavby

6 34 SUTEREN zateplený TN17 + MAXIT uskočený sokl SUTEREN nezateplený TN17 + MAXIT SUTEREN zateplený TN40 + MAXIT uskočený sokl TN17 + MAXIT uskočený sokl TN40 + MAXIT Pasivní domy A Název výrobků Tvárnice TNL 17/Lep198 P + zateplení EPS tl.0 mm Tvárnice TNL 40/Lep198 P + zateplení EPS tl.00 mm Tvárnice TNL /Lep198 P + zateplení EPS tl.00 mm Tloušťka zdi Tepelný odpor R Součinitel prostupu tepla U (W/mK) Celková tl. konstrukce Cena zdiva + zateplení včetně jednostranné omítky PUTZU (Kč/m) (m K/W) ,18 0, , ,88 0, , + 00,00 0, , Tloušťka zdi Tepelný odpor R Součinitel prostupu tepla U Celková tl. konstrukce Nízkoenergetické domy B Název výrobků Tvárnice TNL 17/Lep198 P + zateplení EPS tl.140 mm Tvárnice TNL 40/Lep198 P + zateplení EPS tl.140 mm Tvárnice TNL /Lep198 P + zateplení EPS tl. mm (W/mK) (m K/W) ,13 0, , ,31 0, , + 4,00 0, , Hodnoty U jsou součinitele prostupu tepla bez omítek (vnitřních i vnějších). Pozn.: Ceny zdiva včetně zateplení jsou uvedeny jako orientační (CÚ.pol.011) a nezahrnují vlastní montážní práce. V ceně je zahrnuta dodávka tvárnic, malty pro tenké spáry a kompletní zateplovací systém včetně příslušenství. Veškeré uvedené ceny jsou bez DPH. Přesnou cenovou kalkulaci Vám rádi zpracujeme (výpočet spotřeby materiálu) na základě dodání Vaší projektové dokumentace. Cena zdiva + zateplení včetně jednostranné omítky PUTZU (Kč/m)

7 3 Technické údaje a statické parametry vnitřního nosného zdiva LTHERM Prvky vnitřního nosného zdiva LTHERM mm mm mm MPa MPa TNB 400/Lep198 P ,0, TNL 400/Lep198 P ,0, TNB /Lep198 P 198,0, TNL /Lep198 P 198,0 TNB 40/Lep198 P ,0 TNL 40/Lep198 P TNB 17/Lep198 P TNL 17/Lep198 P kg,40 8 mm/m mm/m mm/m MPa db m.k/w m.k/w W/K.m W/K.m 3 1m W/m.K W/m.K ks/m ks/m 3 0,439 0, ± 0, 0,08 0,34 0, /1 3 ± 0, 0,08 0,34 0, /1 3, ,99 ± 0, 0,08 0,34 0, /1 3 0,734 0,84 1,3 1,171, 1, ,1 ± 0, 0,08 0,34 0, /1 3 0,880 1,000 1,13 1,000 0,341 0, 1,,,7 19, ,8 ± 0, 0,08 0,34 0, /1 3 0,8 0,70 1,7 1,418 0,4 0,340 1, 9,44,0,7 13, 941,1 ± 0, 0,08 0,34 0, /1 3 0,74 0,844 1,381 1,18 0,331 0,84 1, 9,44,0 7, 18, 173,81 ± 0, 0,08 0,34 0, /1 3 0,400 0,0,00 1,90 0,438 0,337 1, 9,4,0 7, 1, ,9 ± 0, 0,08 0,34 0, /1 3 0,41 0,1 1,848 1,1 0,971 1m 1 0,911 1,0 1,097 s omítkou bez omítek 7711 min bez omítek 11 Ekvivalentní návrhová tepelná vodivost u Součinitel prostupu U Tepelný odpor R s omítkou Laboratorní vzduchová neprůzvučnost Rw Mrazuvzdorost při cyklech Faktor difůzního odporu 111 Přídržnost ve smyku Celková % Reakce na oheň bez omítek kg/m kg/m3 Spotřeba tvárnic Tepelně technické vlastnosti s omítkou Prostup vody konstrukcí Nasákavost ČSN / ČSN EN PRVKY VNITŘNÍHO NOSNÉHO ZDIVA LTHERM Smrštění vysycháním Vlhkostní roztažnost Přetvoření Požárně technické Požární odolnost Mechanické vlastnosti Tolerance objemové hmotnosti Objemová Plošná Hmotnost 1 ks info. Hmotnostní údaje Skupina (% otvorů) Pevnostní značka Délka Šířka = Výška tl. zdi (h) (l) (w) Pevnost charakteristická (fc) Název / Značka Pevnost normalizovaná (fb) Pevnost Rozměry 0,409 0,31 1,, 1, 9,4 Poznámka: Pevnost charakteristická fc = fm = Ř pevnost. Hmotnost 1 ks je uváděna ve vysušeném stavu jako info. + tolerance. Laboratorní vzduchová neprůzvučnost Rw bude dále ověřováno zkouškami. Výrobcem zaručená hodnota. Charakteristické pevnosti zdiva fk (dle ČSN 19911) ZDÍCÍ PRVKY OBYČEJNÁ MALTA, TEPELNĚ IZOLAČNÍ MALTA MALTA TENKOVRSTVÁ Skupina Název výrobků fb K (MPa) fm fk fb (MPa) (MPa) (MPa) K fm fk (MPa) (MPa) Tvárnice nosné TNB, TNL 400 P, 0, 3,3,4 0,4,7 Tvárnice nosné TNB, TNL P, 0, 3,3,4 0,4,7 Tvárnice nosné TNB, TNL 40 P,7 0, 3,7, 0,4,7 Tvárnice nosné TNB, TNL 17 P 7, 0, 3,48 7 0,4,8 Pozn.: 1.Skupina dle ČSN EN 19911, odst tabulka. Kategorie dle EN 7713 I. (= statistické řízení výroby v systému +) Vysvětlivky : fb normalizovaná průměrná pevnost tvárnice v tlaku, stanovovaná podle ČSN EN 771 fm pevnost malty v tlaku, zdící malty dle ČSN EN 998 K součinitel pro zdivo, vyjadřuje vliv tl.spáry (tzn. i použité malty), skupiny tvarovek stanoveny dle tab. 3.3 ČSN EN fk charakteristická pevnost zdiva dle ČSN EN a je stanovená pro : zdivo pro obyč. malty fk = K x fb0,7 x fm0,3 zdivo na malty pro tenké spáry (MTS ) fk = K x fb0,8 Výhody vnitřního nosného zdiva z tvárnic LTHERM (typu TNB a TNL) vysoká pevnost a mrazuvzdornost (možnost výstavby vynikající akumulační vlastnosti nosné části tvárnice nezateplených objektů až do podlaží obvodové i vnitřní nosné výborné zvukově izolační vlastnosti zdivo) vhodně doplňuje systém obvodového zdiva LTHERM minimální nasákavost zdiva ekologická nezávadnost (přírodní materiál) nehořlavost, požární odolnost kompletní stavební systém včetně překladů přesné tvárnice (s výškovou tolerancí tvárnic ± 1,0 mm) pro tenkostěnné maltování v tl.,00 mm, svislé spáry na sucho řešeny tvárnice opatřena maltovací kapsou pro zvýšení smykové únosnosti (pro seizmické oblasti dle ČSN EN 19981) kompletní poradenský a stavební servis (výpočet potřeby prvků, založení staveb, zaškolení pracovníků atd.) možnost systémového zateplení ULTRA THERM pro kategorii B univerzálním vícenásobným zámkovým spojem Energeticky úsporný až Mimořádně úsporný dům (podle vyhlášky nízká pracnost, nízká hmotnost jednotlivých prvků 148/007 Sb.).

8 3 VYSOKOPEVNOSTNÍ NOSNÉ A AKUSTICKÉ ZDIVO LTHERM Tvárnice nosná betonová TNB 400/Lep198 AKU P (půdorysný modul M = 0 mm) celá Tvárnice nosné betonové TNB 400/Lep198 AKU P jsou vhodné pro masivní vnější a vnitřní nosné nezateplené konstrukce budov o tl. 400 mm, s požadavkem na vysokou únosnost (spodní podlaží vícepodlažních budov, zdivo pod uložením průvlaků, nosné pilíře, ) a zejména na výborné akustické vlastnosti (vyzdívky nosných mezibytových stěn tl.400 mm). Jsou určeny zejména pro kombinaci s obvodovým nosným zdivem LTHERM (typ TOB/Lep198), jelikož mají stejnou výšku i stejné zámkové spoje ve svislých spárách, což umožňuje jejich vzájemnou bezproblémovou provazbu. Tvárnice TNB 400/Lep198 AKU P jsou určené pro zdění na maltu pro tenké spáry (MTS ), která je součástí dodávky. Tvárnice TNB 400/Lep198 AKU P jsou dodávány na paletách v poměru 4:1:1: (celá; celá 1/; celá /; celá / rohová). Celkový počet tvárnic na paletě je 40 ks (viz ceník a technické údaje výrobků str. 0) celá, 1/ Tvárnice nosná betonová TNB 400/M190 AKU P (půdorysný modul M = 0 mm) do dnů Tvárnice nosné betonové TNB 400/M190 AKU P jsou vhodné pro masivní vnější a vnitřní nosné nezateplené konstrukce budov o tl. 400 mm, s požadavkem na vysokou únosnost (spodní podlaží vícepodlažních budov, zdivo pod uložením průvlaků, nosné pilíře, ) a zejména na výborné akustické vlastnosti (vyzdívky nosných mezibytových stěn tl.400 mm). Jsou určeny zejména pro kombinaci s obvodovým nosným zdivem LTHERM (typ TOB/M190), jelikož mají stejnou výšku i stejné zámkové spoje ve svislých spárách, což umožňuje jejich vzájemnou bezproblémovou provazbu. Tvárnice TNB 400/M190 AKU P jsou určené pro standardní zdění, maltování se provádí pouze ve vodorovném směru v tl. mm na skořepinové dno tvárnice. Svislé spáry se zdí na sucho na zámkové spoje (vše viz Zdění obvodového zdiva LTHERM). Tyto tvárnice je možné použít též pro realizace pohledového (režného zdiva). Základní půdorysný modul tvárnic TNB 400/M190 AKU P je 0 mm, pro výškový modul mimo základní výškový modul á 00 mm kombinujeme tyto tvárnice s betonovými cihlami CMB a CVB, pro výškový modul á 0 mm s tvárnicemi 1/. Tvárnice TNB 400/M190 AKU P jsou dodávány na paletách v poměru 4:1:1: (celá; celá 1/; celá /; celá / rohová). Celkový počet tvárnic na paletě je 40 ks (viz ceník a technické údaje výrobků str. 1) celá, / celá, / (rohová) celá Tvárnice TNB 400/Lep198 AKU P a TNB 400/M190 AKU P splňují požadavky ČSN na akustický útlum mezibytového zdiva. Dělení tvárnic TNB 400/Lep198 AKU P a TNB 400/M190 AKU P (dtto š.zdiva, 40 a 17 mm) doporučujeme provádět v místech zeslabení (podle obrázků) běžným odklepnutím nebo okrojením vidiovými kotouči. U š.zdiva 400 a mm doporučujeme dělení provádět pomocí strojních stolových pil. Při užití tvárnic TNB 400/Lep198 AKU P a TNB 400/M190 AKU P na nosnou mezibytovou akustickou zeď není možné tímto zdivem vést vodorovné ani svislé drážky pro instalace (rozvody vnitřního vodovodu, kanalizační připojení,...) z důvodu, že by došlo k narušení celistvosti akustické stěny a tím i ke snížení hodnoty stavební vzduchové neprůzvučnosti pod požadovanou mez. Tyto instalace je nutné vést např. instalační šachtou popř. běžnými příčkami. celá, 1/ Tvárnice nosná betonová TNB 400/Lep9 (1/) AKU P (půdorysný modul M = 0 mm) Tvárnice nosné betonové TNB 400/Lep9 (1/) AKU P jsou doplňkové tvarovky k tvárnicím TNB 400/Lep198 AKU P a TNB 400/M190 AKU P, určené pro výškové modulové zdění á 0 mm (základní výškový modul 00 mm). S pomocí těchto doplňkových tvarovek můžeme řešit konstrukční výšku podlaží v modulu 0 mm, nadpraží otvorů a výšky parapetů. Tvárnice TNB 400/Lep9 (1/) AKU P jsou určené pro zdění na maltu pro tenké spáry (MTS ), která je součástí dodávky. Tvárnice TNB 400/Lep9 (1/) AKU P jsou vyráběny a dodávány na paletách v poměru 4:1:1: (celá; celá 1/; celá /; celá / rohová). Celkový počet tvárnic na paletě je 80 ks (viz ceník a technické údaje výrobků str. 0) celá, / celá, / (rohová)

9 37 VYSOKOPEVNOSTNÍ NOSNÉ A AKUSTICKÉ ZDIVO LTHERM Tvárnice nosná betonová TNB /Lep198 AKU P (půdorysný modul M = 0 mm) Tvárnice nosné betonové TNB /Lep198 AKU P jsou vhodné pro masivní vnější a vnitřní nosné nezateplené konstrukce budov o tl. mm, s požadavkem na vysokou únosnost (spodní podlaží vícepodlažních budov, zdivo pod uložením průvlaků, nosné pilíře, ) a zejména na výborné akustické vlastnosti (vyzdívky nosných mezibytových stěn tl. mm). Jsou určeny zejména pro kombinaci s obvodovým nosným zdivem LTHERM (typ TOB/Lep198), jelikož mají stejnou výšku i stejné zámkové spoje ve svislých spárách, což umožňuje jejich vzájemnou bezproblémovou provazbu. Tvárnice TNB /Lep198 AKU P jsou určené pro zdění na maltu pro tenké spáry (MTS ), která je součástí dodávky. Tvárnice TNB /Lep198 AKU P jsou dodávány na paletách v poměru :1:1:1 (celá; celá k půlenírohová; celá třetinová; celá třetinovárohová). Celkový počet tvárnic na paletě je 40 ks (viz ceník a technické údaje výrobků str.0) Tvárnice nosná betonová TNB /M190 AKU P (půdorysný modul M = 0 mm) celá do dnů Tvárnice nosné betonové TNB /M190 AKU P jsou vhodné pro masivní vnější a vnitřní nosné nezateplené konstrukce budov o tl. mm, s požadavkem na vysokou únosnost (spodní podlaží vícepodlažních budov, zdivo pod uložením průvlaků, nosné pilíře, ) a zejména na výborné akustické vlastnosti (vyzdívky nosných mezibytových stěn tl. mm). Jsou určeny zejména pro kombinaci s obvodovým nosným zdivem LTHERM (typ TOB/M190), jelikož mají stejnou výšku i stejné zámkové spoje ve svislých spárách, což umožňuje jejich vzájemnou bezproblémovou provazbu. Tvárnice TNB /M190 AKU P jsou určené pro standardní zdění, maltování se provádí pouze ve vodorovném směru v tl. mm na skořepinové dno tvárnice. Svislé spáry se zdí na sucho na zámkové spoje (vše viz Zdění obvodového zdiva LTHERM). Tyto tvárnice je možné použít též pro realizace pohledového (režného zdiva). Základní půdorysný modul tvárnic TNB /M190 AKU P je 0 mm, pro výškový modul mimo základní výškový modul á 00 mm kombinujeme tyto tvárnice s betonovými cihlami CVB, pro výškový modul á 0 mm s tvárnicemi 1/. Tvárnice TNB /M190 AKU P jsou dodávány na paletách v poměru :1:1:1 (celá; celá k půlenírohová; celá třetinová; celá třetinovárohová). Celkový počet tvárnic na paletě je 4 ks (viz ceník a technické údaje výrobků str. 1) celá k půlení (rohová) celá, třetinová celá, třetinová (rohová) celá Tvárnice TNB /Lep198 AKU P a TNB /M190 AKU P splňují požadavky ČSN na akustický útlum mezibytového zdiva. Dělení tvárnic TNB /Lep198 AKU P a TNB /M190 AKU P doporučujeme provádět v místech zeslabení (podle obrázků) okrojením vidiovými kotouči. Při užití tvárnic TNB /Lep198 AKU P a TNB /M190 AKU P na nosnou mezibytovou akustickou zeď není možné tímto zdivem vést vodorovné ani svislé drážky pro instalace (rozvody vnitřního vodovodu, kanalizační připojení,...) z důvodu, že by došlo k narušení celistvosti akustické stěny a tím i ke snížení hodnoty stavební vzduchové neprůzvučnosti pod požadovanou mez.. Tyto instalace je nutné vést např. instalační šachtou popř. běžnými příčkami. celá k půlení (rohová) Tvárnice nosná betonová TNB /Lep9 (1/) AKU P (půdorysný modul M = 0 mm) Tvárnice nosné betonové TNB /Lep9 (1/) AKU P jsou doplňkové tvarovky k tvárnicím TNB /Lep198 P a TNB /M190 AKU P, určené pro výškové modulové zdění á 0 mm (základní výškový modul 00 mm). S pomocí těchto doplňkových tvarovek můžeme řešit konstrukční výšku podlaží v modulu 0 mm, nadpraží otvorů a výšky parapetů. Tvárnice TNB /Lep9 (1/) AKU P jsou určené pro zdění na maltu pro tenké spáry (MTS ), která je součástí dodávky. Tvárnice TNB /Lep9 (1/) P jsou vyráběny a dodávány na paletách v poměru :1:1:1 (celá; celá k půlenírohová; celá třetinová; celá třetinovárohová). Celkový počet tvárnic na paletě je 90 ks (viz ceník a technické údaje výrobků str. 0 ) celá, třetinová celá, třetinová (rohová)

10 38 VYSOKOPEVNOSTNÍ NOSNÉ A AKUSTICKÉ ZDIVO LTHERM Tvárnice nosná betonová TNB 40/Lep198 AKU P (půdorysný modul M = 0 mm) celá Tvárnice nosné betonové TNB 40/Lep198 AKU P jsou vhodné pro vnější a vnitřní nosné nezateplené konstrukce budov o tl. 40 mm, s požadavkem na vysokou únosnost (spodní podlaží vícepodlažních budov, zdivo pod uložením průvlaků, nosné pilíře, ) a zejména na výborné akustické vlastnosti (vyzdívky nosných mezibytových stěn tl.40 mm). Jsou určeny zejména pro kombinaci s obvodovým nosným zdivem LTHERM (typ TOB/Lep198), jelikož mají stejnou výšku i stejné zámkové spoje ve svislých spárách, což umožňuje jejich vzájemnou bezproblémovou provazbu. Tvárnice TNB 40/Lep198 AKU P jsou určené pro zdění na maltu pro tenké spáry (MTS ), která je součástí dodávky. Tvárnice TNB 40/Lep198 AKU P jsou dodávány na paletách v poměru 9:1:1:1 (celá; celá k půlenírohová; celá třetinová; celá třetinovárohová). Celkový počet tvárnic na paletě je 48 ks (viz ceník a technické údaje výrobků str. 0 ) celá k půlení (rohová) Tvárnice nosná betonová TNB 40/M190 AKU P (půdorysný modul M = 0 mm) do dnů Tvárnice nosné betonové TNB 40/M190 AKU P jsou vhodné pro vnější a vnitřní nosné nezateplené konstrukce budov o tl. 40 mm, s požadavkem na vysokou únosnost (spodní podlaží vícepodlažních budov, zdivo pod uložením průvlaků, nosné pilíře, ) a zejména na výborné akustické vlastnosti (vyzdívky nosných mezibytových stěn tl.40 mm). Jsou určeny zejména pro kombinaci s obvodovým nosným zdivem LTHERM (typ TOB/M190), jelikož mají stejnou výšku i stejné zámkové spoje ve svislých spárách, což umožňuje jejich vzájemnou bezproblémovou provazbu. Tvárnice TNB 40/M190 AKU P jsou určené pro standardní zdění, maltování se provádí pouze ve vodorovném směru v tl. mm na skořepinové dno tvárnice. Svislé spáry se zdí na sucho na zámkové spoje (vše viz Zdění obvodového zdiva LTHERM). Tyto tvárnice je možné použít též pro realizace pohledového (režného zdiva). Základní půdorysný modul tvárnic TNB 40/M190 AKU P je 0 mm, pro výškový modul mimo základní výškový modul á 00 mm kombinujeme tyto tvárnice s betonovými cihlami CMB, pro výškový modul á 0 mm s tvárnicemi 1/. Tvárnice TNB 40/M190 AKU P jsou dodávány na paletách v poměru 9:1:1:1 (celá; celá k půlenírohová; celá třetinová; celá třetinovárohová). Celkový počet tvárnic na paletě je 48 ks (viz ceník a technické údaje výrobků str. 1) celá, třetinová celá, třetinová (rohová) celá Tvárnice TNB 40/Lep198 AKU P a TNB 40/M190 AKU P splňují požadavky ČSN na akustický útlum mezibytového zdiva. Dělení tvárnic TNB 40/Lep198 AKU P a TNB 40/M190 AKU P doporučujeme provádět v místech zeslabení (podle obrázků) běžným odklepnutím nebo okrojením vidiovými kotouči. Při užití tvárnic TNB 40/Lep198 AKU P a TNB 40/M190 AKU P na nosnou mezibytovou akustickou zeď není možné tímto zdivem vést vodorovné ani svislé drážky pro instalace (rozvody vnitřního vodovodu, kanalizační připojení,...) z důvodu, že by došlo k narušení celistvosti akustické stěny a tím i ke snížení hodnoty stavební vzduchové neprůzvučnosti pod požadovanou mez.. Tyto instalace je nutné vést např. instalační šachtou popř. běžnými příčkami. celá k půlení (rohová) Tvárnice nosná betonová TNB 40/Lep9 (1/) AKU P (půdorysný modul M = 0 mm) Tvárnice nosné betonové TNB 40/Lep9 (1/) AKU P jsou doplňkové tvarovky k tvárnicím TNB 40/Lep198 P a TNB 40/M190 AKU P určené pro výškové modulové zdění á 0 mm (základní výškový modul 00 mm). S pomocí těchto doplňkových tvarovek můžeme řešit konstrukční výšku podlaží v modulu 0 mm, nadpraží otvorů a výšky parapetů. Tvárnice TNB 40/Lep9 (1/) AKU P jsou určené pro zdění na maltu pro tenké spáry (MTS ), která je součástí dodávky. Tvárnice TNB 40/Lep9 (1/) AKU P jsou vyráběny a dodávány na paletách v poměru 9:1:1:1 (celá; celá k půlenírohová; celá třetinová; celá třetinovárohová). Celkový počet tvárnic na paletě je 9 ks (viz ceník a technické údaje výrobků str. 0 ) celá, třetinová celá, třetinová (rohová)

11 39 VYSOKOPEVNOSTNÍ NOSNÉ A AKUSTICKÉ ZDIVO LTHERM Tvárnice nosná betonová TNB 17/Lep198 AKU P (půdorysný modul M = 0 mm) celá Tvárnice nosné betonové TNB 17/Lep198 AKU P jsou vhodné pro vnější a vnitřní nosné nezateplené konstrukce především menších staveb (rodinných domů typu bungalov, garáží, dílen, přístaveb, ) o tl. zdí 17 mm, s požadavkem na jejich vyšší únosnost a zejména na výborné akustické vlastnosti (vyzdívky nosných mezibytových stěn tl.17 mm). Jsou určeny zejména pro kombinaci s obvodovým nosným zdivem LTHERM (typ TOB/Lep198), jelikož mají stejnou výšku, univerzální zámkové spoje ve svislých spárách umožňují jejich vzájemnou bezproblémovou provazbu. Tvárnice TNB 17/Lep198 AKU P jsou určené pro zdění na maltu pro tenké spáry (MTS ), která je součástí dodávky. Tvárnice TNB 17/Lep198 AKU P jsou dodávány na paletách v poměru :1:1:1:1:1 (celá, celá / rohová; celá k půlení, celá rohová, celá třetinová rohová; celá 1/). Celkový počet tvárnic na paletě je 0 ks (viz ceník a technické údaje výrobků str. 0 ) celá / (rohová) celá k půlení Tvárnice nosná betonová TNB 17/M190 AKU P (půdorysný modul M = 0 mm) do dnů Tvárnice nosné betonové TNB 17/M190 AKU P jsou vhodné pro vnější a vnitřní nosné nezateplené konstrukce budov o tl. 17 mm, s požadavkem na vysokou únosnost a zejména na výborné akustické vlastnosti (vyzdívky nosných mezibytových stěn tl.17 mm) při minimální tloušťce nosného zdiva. Jsou určeny zejména pro kombinaci s obvodovým nosným zdivem LTHERM (typ TOB/M190), jelikož mají stejnou výšku i stejné zámkové spoje ve svislých spárách, což umožňuje jejich vzájemnou bezproblémovou provazbu. Tvárnice TNB 17/M190 AKU P jsou určené pro standardní zdění, maltování se provádí pouze ve vodorovném směru v tl. mm na skořepinové dno tvárnice. Svislé spáry se zdí na sucho na zámkové spoje (vše viz Zdění obvodového zdiva LTHERM). Tyto tvárnice je možné použít též pro realizace pohledového (režného zdiva). Základní půdorysný modul tvárnic TNB 17/M190 AKU P je 0 mm, výškový modul je á 00 mm. Tvárnice TNB 17/M190 AKU P jsou dodávány na paletách v poměru :1:1:1:1:1 (celá, celá / rohová; celá k půlení, celá rohová, celá třetinová rohová; celá 1/). Celkový počet tvárnic na paletě je 0 ks (viz ceník a technické údaje výrobků str. 1) celá (rohová) celá, třetinová (rohová) celá 1/ celá Tvárnice TNB 17/Lep198 AKU P a TNB 17/M190 AKU P splňují požadavky ČSN na akustický útlum mezibytového zdiva. Dělení tvárnic TNB 17/Lep198 AKU P a TNB 17/M190 AKU P doporučujeme provádět v místech zeslabení (podle obrázků) běžným odklepnutím nebo okrojením vidiovými kotouči. Při užití tvárnic TNB 17/Lep198 AKU P a TNB 17/M190 AKU P na nosnou mezibytovou akustickou zeď není možné tímto zdivem vést vodorovné ani svislé drážky pro instalace (rozvody vnitřního vodovodu, kanalizační připojení,...) z důvodu, že by došlo k narušení celistvosti akustické stěny a tím i ke snížení hodnoty stavební vzduchové neprůzvučnosti pod požadovanou mez.. Tyto instalace je nutné vést např. instalační šachtou popř. běžnými příčkami. celá / (rohová) celá k půlení Tvárnice nosná betonová TNB 17/Lep9 (1/) AKU P (půdorysný modul M = 0 mm) Tvárnice nosné betonové TNB 17/Lep9 (1/) AKU P jsou doplňkové tvarovky k tvárnicím TNB 17/Lep198 AKU P a TNB 17/M190 AKU P určené pro výškové modulové zdění á 0 mm (základní výškový modul 00 mm). S pomocí těchto doplňkových tvarovek můžeme řešit konstrukční výšku podlaží v modulu 0 mm, nadpraží otvorů a výšky parapetů. Tvárnice TNB 17/Lep9 (1/) AKU P jsou určené pro zdění na maltu pro tenké spáry (MTS ), která je součástí dodávky. Tvárnice TNB 17/Lep9 (1/) AKU P jsou vyráběny a dodávány na paletách v poměru :1:1:1:1:1 (celá, celá / rohová; celá k půlení, celá rohová, celá třetinová rohová; celá 1/). Celkový počet tvárnic na paletě je ks (viz ceník a technické údaje výrobků str.0) celá (rohová) celá, třetinová (rohová) celá 1/

12 40 Cihly betonové CM B P CV B P, P1, P0 Cihly betonové CM B P (malý formát) a CV B P, P1, P0 (velký formát) jsou vhodné pro plné zdivo š.0, popř. 40 mm. Cihly pevnostní třídy P1 a P0 používáme pro extremně namáhané vnitřní i obvodové zdivo stejných šířek. Cihly jsou vhodné též na dozdívky štítů, vyrovnání parapetů, zdění nosných pilířů, obezdívky soklů a pod. Díky jejich min.nasákavosti a odolnosti proti mrazu jsou vhodné i pro stavby ve vlhkém prostředí. Zdí se klasicky na vápenocementovou (cementovou) maltu s možností dodatečného vyspárování. Cihly CM B a CV B kombinuje zejména z tvárnicemi (typu TOB/M190) určenými pro standardní zdění. Celkový počet cihel CM B P je 4 ks. Celkový počet cihel CV B P je 40 ks. Celkový počet cihel CV B P 1 je 40 ks. Celkový počet cihel CV B P 0 je 40 ks. vazba zdiva CM B vazba zdiva CV B

13 41 Vysokopevnostní nosné a akustické zdivo LTHERM mm mm mm MPa kg/m3 % mm/m mm/m mm/m MPa g/mg db s omítkou 7711 min bez omítek 11 s omítkou Mrazuvzdorost při cyklech Laboratorní vzduchová neprůzvučnost Rw Faktor difůzního odporu 111 Přídržnost ve smyku Celková Ekvivalentní návrhová tepelná vodivost u Součinitel prostupu U Tepelný odpor R bez omítek Reakce na oheň / jen nosná část bez omítek kg Spotřeba tvárnic Tepelně technické vlastnosti s omítkou Prostup vody konstrukcí Nasákavost ČSN / ČSN EN VYSOKOPEVNOSTNÍ NOSNÉ A AKUSTICKÉ ZDIVO LTHERM TNB 400/Lep198 AKU P TNB 400/M190 AKU P TNB 400/Lep9 (1/) AKU P TNB /Lep198 AKU P TNB /M190 AKU P TNB /Lep9 (1/) AKU P TNB 40/Lep198 AKU P TNB 40/M190 AKU P TNB 40/Lep9 (1/) AKU P TNB 17/Lep198 AKU P TNB 17/M190 AKU P TNB 17/Lep9 AKU (1/) P Smrštění vysycháním Vlhkostní roztažnost Přetvoření Požárně technické Požární odolnost Mechanické vlastnosti Tolerance objemové hmotnosti Objemová Plošná Hmotnost 1 ks info. Hmotnostní údaje Skupina (% otvorů) Pevnost normalizovaná (fb) Délka Šířka = Výška tl. zdi (h) (l) (w) Pevnostní značka Název / Značka Pevnost Pevnost charakteristická (fc) Rozměry 174 m.k/w m.k/w W/K.m W/K.m 3 1m ks/m ks/m 3 Mpa 198,0 11,0,40 8,00 1,00 ± 0, 0,08 0,34 0, /1 7 0,911 1,0 1,097 0,971 0,439 0,388 0,00 0,00 190,0 11,0,40 08,00 170,00 ± 0, 0,08 0,34 0, /1 7 0,81 0,980 1,11 1,00 0,4 0,408 0,00 0, ,0 11,0 13,0 8,00 1,00 ± 0, 0,08 0,34 0, /1 7 0,911 1,0 1,097 0,971 0,439 0,388 40,00 0,00 198,0 11,0, 371, 138,99 ± 0, 0,08 0,34 0, /1 0,734 0,84 1,3 1, ,0 11,0, 371, 138,99 ± 0, 0,08 0,34 0, /1 0,84 4 1,41 1,44 0,439 0,373 1,, 9,0 11,0 11,1 371,3 138,88 ± 0, 0,08 0,34 0, /1 0,734 0,84 1,3 1,171 0,409 0,31 33,33 111, ,0 11,1 19,90 331,3 1381,8 ± 0, 0,08 0,34 0, /1 0,8 0,70 1,7 1,418 0,4 0,340 1, 9, ,0 11,1 19,90 331,3 1381,8 ± 0, 0,08 0,34 0, /1 0,3 0, 1,89 1,7 0,449 0,3 1, 9, ,0 11,1 9,9 331,3 14,14 ± 0, 0,08 0,34 0, /1 0,8 0,70 1,7 1, ,0 1,0 18, 1, 173,81 ± 0, 0,08 0,34 0, /1 3 0,400 0,0,00 1,90 0,438 0,337 1, 9, ,0 1,0 17,40 89,88 17,14 ± 0, 0,08 0,34 0, / ,0 1,0 9,00 99, ,7 ± 0, 0,08 0,34 0, /1 3 CM B P 40,0 8,1 13* 4,00 3,* 141,0 ± 0, 0,08 0,34 47,0* 0, /1 3,70 8,14 4, 114, CV B P ,0 7,7 1 18,70**,0,31**19,3 ± 0, 0,08 0,34 41,8** 0, /1 3,40 48,4 9, 98, CV B P ,0 11, 1 18,70**,0,31**19,3 ± 0, 0,08 0,34 41,8** 0, /1 3,40 48,4 9, 98, CV B P ,0 1,4 1 18,70**,0,31** 19,3 ± 0, 0,08 0,34 41,8** 0, /1 3,40 48,4 9, 98, W/m.K W/m.K 1m 0,409 0,31 1,, 0,4 0,340 33,33 141,7 0,400 0,0,00 1, 9,4 1,90 0,438 0,337 33,33 194,3 Poznámka: Pevnost charakteristická fc = fm = Ř pevnost. Hmotnost 1 ks je uváděna ve vysušeném stavu jako info. + tolerance. Laboratorní vzduchová neprůzvučnost Rw bude dále ověřováno zkouškami. Výrobcem zaručená hodnota. * při tl. zdiva mm, mm a 40 mm ** při tl. zdiva mm, 140 mm a 90 mm Pozn.: 1. Skupina dle ČSN EN 19911, odst tabulka. Kategorie dle EN 7713 I. (= statistické řízení výroby v systému +) Charakteristické pevnosti zdiva fk (dle ČSN EN 19911) ZDÍCÍ PRVKY Název výrobků OBYČEJNÁ MALTA, TEPELNĚ IZOLAČNÍ MALTA MALTA TENKOVRSTVÁ Skupina fb K (MPa) fm fk fb (MPa) (Mpa) (MPa) K fm fk (MPa) (MPa) Tvárnice nosné TNB 400 AKU P 11 0, 4,99,7 0,4 3,83 Tvárnice nosné TNB AKU P 11 0, 4,99,7 0,4 3,83 Tvárnice nosné TNB 40 AKU P 11,1 0,,03,8 0,4 3,8 Tvárnice nosné TNB 17 AKU P 1 0,,37 11,7 0,4 4,08 Cihly betonové CM B 8,1 0, 3,8 8,1 0,4 3,1 Cihly betonové CV B 7,7 0, 3,8 7,7 0,4 3,04 Cihly betonové CV B , 0, 4,9 Cihly betonové CV B ,, Vysvětlivky : fb normalizovaná průměrná pevnost tvárnice v tlaku, stanovovaná podle ČSN EN 771 fm pevnost malty v tlaku, zdící malty dle ČSN EN 998 K součinitel pro zdivo, vyjadřuje vliv tl.spáry (tzn. i použité malty), skupiny tvarovek stanoveny dle tab. 3.3 ČSN EN fk charakteristická pevnost zdiva dle ČSN EN a je stanovená pro : zdivo pro obyč. malty fk = K x fb0,7 x fm0,3 zdivo na malty pro tenké spáry (MTS ) fk = K x fb0,8 VÝHODY VYSOKOPEVNOSTNÍHO A AKUSTICKÉHO ZDIVA Z TVÁRNIC LTHERM (TYPU TNB AKU) vysoká pevnost a mrazuvzdornost (možnost výstavby nezateplených objektů až do podlaží obvodové i vnitřní nosné zdivo) minimální nasákavost zdiva výborné zvukově izolační vlastnosti ekologická nezávadnost (přírodní materiál) nehořlavost, požární odolnost kompletní stavební systém včetně překladů velký (tvárnicový) formát zdících bloků pro modulové zdění á 0 mm nízká pracnost maltování pouze ložných spár, svislé spáry na sucho, řešeny vícenásobným zámkovým spojem (péro + drážka) vynikající akumulační vlastnosti nosné části tvárnice vhodně doplňuje systém obvodového zdiva LTHERM tvárnice opatřena maltovací kapsou pro zvýšení smykové únosnosti (pro seizmické oblasti dle ČSN EN 19981) kompletní poradenský a stavební servis (výpočet potřeby prvků, založení staveb, zaškolení pracovníků atd.)

14 4 ŽELEZOBETONOVÉ PREFABRIKOVANÉ PŘEKLADY LTHERM Prefabrikované překlady PŘ 0/190/dl., PŘ 11/190/ dl. a PŘ170/190/dl. se používají jako plně nosné prvky nad dveřními popř. okenními otvory v systému nosných betonových či liaporových tvárnic systému TNB, TNL, vysokopevnostních a akustických tvárnic TNB AKU a v příčkovém zdivu z tvárnic TPB či TPL. Překlady se usazují jednotlivě i násobně vždy jen svojí užší stranou (tj. na výšku viz obr.) do lože z cementové malty a u podpor se po osazení všech překladů k sobě spojí měkkým drátem proti překlopení.minimální délka uložení překladu na zdivu je 00 mm, u lichých rozměrů oken popř. dveří a vrat je uložení 00 mm na jedné straně a mm na straně druhé. Na stavbách s možností využití zdvíhací techniky je pro jednoduchost vlastní montáže možné požadovaný překlad sestavit na podlaze, následně svázat a celý poté osadit na zdivo do předem připraveného maltového lože. Prefabrikované překlady PŘ 0/190/dl., PŘ 11/190/ dl. a PŘ170/190/dl. jsou dodávány na paletách do max. 0 ks sepnutých paletovací pásce. Pozn.: Výroba překladů PŘ 11/190/ dl. a PŘ170/190/dl. bude zahájena Výhody : vysoká únosnost prvků ihned úplně staticky účinné díky způsobu vyztužení je možné tyto překlady ukládat na libovolnou užší stranu překlady není nutné montážně podepírat jednoduchá a rychlá montáž malá hmotnost prvků vhodně doplňuje systém zdících prvků LTHERM TABULKA POUŽITELNOSTI A STATICKÉ ÚDAJE PREFABRIKOVANÝCH PŘEKLADŮ PŘ 0/190/DL. překladu Délka překladu PŘ0/190/00 00 PŘ0/190/0 0 Výztuž překladu qd q o Qu Mu Mr B ra B rb Hmotnost (kn/m) (kn) (knm) (knm) (MNm) (MNm) (1 ks/kg) 00 8//8 4, 9,,39 1,13 1,11 0,7 7,0 I //8 19, 9,,39 1,13 1,11 0,7 3,0 I 0 Max. světlost otvoru Srovnání na ocel. profily PŘ0/190/ //8 14,4 9,,39 1,13 1,11 0,7 37,0 I 0 PŘ0/190/ //8,4 9,,39 1,13 1,11 0,7 43,0 I PŘ0/190/ // 11,8 8,94 3,8 1,19 1,14 0,38 48,0 I PŘ0/190/ // 9, 8,94 3,8 1,19 1,14 0,38 4,0 I 140 PŘ0/190/ //1 9,4 9,70 4,91 1,7 1,89 0,499 9,0 I 140 PŘ0/190/ //1 8, 9,70 4,91 1,7 1,89 0,499 4,0 I 140 PŘ0/190/ //1 7,0 9,70 4,91 1,7 1,89 0,499 70,0 I PŘ0/190/ //1,8 9,70 4,91 1,7 1,89 0,499 7,0 I PŘ0/190/ /7/14,0,0, 1,3 1,373 0,1 80,0 I PŘ0/190/ /7/14,4,0, 1,3 1,373 0,1 8,0 I PŘ0/190/ /7/14 4,8,0, 1,3 1,373 0,1 91,0 I 180 PŘ0/190/ 14/7/14 4,,0, 1,3 1,373 0,1 9,0 I 180 Vysvětlivky: Veškeré statické hodnoty platí pro jeden překlad. qd qo výpočtové extrémní rovnoměrné zatížení bez vlastní tíhy překladu (kn/m) q o= 0,7 kn/m vlastní tíha Mu moment únosnosti (knm) Mr ohybový moment na mezi trhlin (knm) Bra ohybová tuhost ŽB průřezu na mezi trhlin (MNm) Brb ohybová tuhost ŽB průřezu s trhlinami (MNm) Stupeň hořlavosti: D1 nehořlavé ČSN EN 133 (784) Požární odolnost: REI DP1 Qu smyková únostnost (kn) Výztuž: 0 (R) Hmotnost: 7 kg/m1 Délka uložení překladu je min. 00 mm Použitý beton: C 0/ XCI (B )

15 43 ŽELEZOBETONOVÉ PREFABRIKOVANÉ PRVKY Jsou prvky, které výhodně doplňují systém obvodových a vnitřních a průvlaky. Tyto prvky jsou vyráběné výhradně na zakázku na základě překladů. Do této skupiny řadíme zejména železobetonové předané výkresové dokumentace. prefabrikované klenby a drobné atypické tyčové prvky (rovné, popř. Cena je individuální a je kalkulována pro každou zakázku jednotlivě lomené). Klenby jsou vyráběny přímo na zakázku dle přání zákazníka s ohledem na rozměr, tvar, stupeň vyztužení a počet ks. (tj. šířka 0,, max. 400 mm, výška klenby, poloměr zakřivení, Termíny dodání (cca 4 týdnů) a veškeré údaje (statické posouzení, výška nadpraží...). Tyto prvky lze rozdělit na klenby polokruhové, ploché dodržení požadovaných rozměrů, cen, vhodnost použití...) budou (s kruhovým poloměrem zakřivení) a nestandartní (dvojklenby, trojklenby konzultovány a upřesněny technickým oddělením firmy BETONOVÉ atd.) vše viz obr. Provedení je buď betonové nebo sendvičové (s loženou STAVBY GROUP s.r.o., KLATOVY. Návrh těchto prvků musí polystyrénovou izolací tl mm) navazující na tvárnice systému provádět autorizovaný statik nebo je možno toto objednat LTHERM. u firmy BETONOVÉ STAVBY GROUP s.r.o., KLATOVY. Toto zboží Do atypických tyčových prvků řadíme ŽB sloupy, překlady, trámy není paletováno a je dodáváno kusově s ostatním paletovým zbožím.

16 44

17 ceník 4 1) TEPELNĚ IZOLAČNÍ OBVODOVÉ ZDIVO SYSTÉMU LTHERM LTHERM typ TOB/beton+styropor/lepidlo ZDARMA Typ výrobku Rozměry dl./š./v. Pevnost v tlaku (Mpa) Potřeba na m (ks/m) Cena ks Cena za m Cena za m3 Počet ks na paletě (ks) Hmotnost ks Hmotnost palety na kamion (ks) na kamion (pal) Tepelný odpor (mkw1) Součin.prostupu tepla (WmK1) Tvárnice obvodová základní TOB Z400/Lep198 P Tvárnice obvodová základní TOB Z400/Lep198 P Tvárnice obvodová rohová TOB R400/Lep198 P Tvárnice obvodová překladová TOB PŘ400/M190 P Tvárnice obvodová věncová TOB V400/Lep198 /400/198 /400/198 00/400/198 00/400/190 /00/198 1, 1, 8,33 ks/m1 1, 7, 74, 80,, 8, 8, 133,,, 9,, 8, 48, , 3, 13,9 13,8 8, ,9 / 4,41 4,9 / 4,41 3,9 / 3,99 4, / 4, 3,9 / 3,99 0,33 / 0, 0,33 / 0, 0, / 0,0 0,44 / 0,3 0, / 0,0 LTHERM typ TOB/beton+styropor/lepidlo ZDARMA Typ výrobku Rozměry dl./š./v. Pevnost v tlaku (Mpa) Potřeba na m (ks/m) Cena ks Cena za m Cena za m3 Počet ks na paletě (ks) Hmotnost ks Hmotnost palety na kamion (ks) na kamion (pal) Tepelný odpor (mkw1) Součin.prostupu tepla (WmK1) Tvárnice obvodová věncová 1/4 TOB V400/Lep4 (1/4) Tvárnice obvodová věncová 1/ TOB V400/Lep9 (1/) Tvárnice obvodová věncová 3/4 TOB V400/Lep14 (3/4) Tvárnice obvodová základní 1/ TOB Z400/Lep9 (1/) P Tvárnice obvodová rohová 1/ TOB R400/Lep9 (1/) P /00/4 /00/9 /00/14 /400/9 00/400/9, 33,33, 33,33 1,, 37, 1, 8, 4, 1933,, , 4,4, 11,, ,9 / 3,99 3,9 / 3,99 3,9 / 3,99 4,9 / 4,41 3,9 / 3,99 0, / 0,0 0, / 0,0 0, / 0,0 0,33 / 0, 0, / 0,0 Pozn.: Splňuje požadavky novelizované ČSN 740/011 pro Doporučené hodnoty " U=0, WmK1 a překračuje požadavek pro "Požadované hodnoty" U=0, WmK1 Spolehlivě splňuje požadavky na Nízkoenergetické stavby. Všechny uvedené ceny jsou fco výrobní závod pro zboží I.jakosti bez DPH.

18 ceník 4 1) TEPELNĚ IZOLAČNÍ OBVODOVÉ ZDIVO SYSTÉMU LTHERM LTHERM typ TOL/liapor+styropor/lepidlo ZDARMA Typ výrobku Rozměry dl./š./v. Pevnost v tlaku (Mpa) Potřeba na m (ks/m) Cena ks Cena za m Cena za m3 Počet ks na paletě (ks) Hmotnost ks Hmotnost palety na kamion (ks) na kamion (pal) Tepelný odpor (mkw1) Součin.prostupu tepla (WmK1) Tvárnice obvodová základní TOL Z400/Lep198 P Tvárnice obvodová základní TOL Z400/Lep198 P Tvárnice obvodová rohová TOL R400/Lep198 P Tvárnice obvodová překladová TOL PŘ400/M190 P Tvárnice obvodová věncová TOL V400/Lep198 /400/198 /400/198 00/400/198 00/400/190 /00/198 1, 1, 8,33 ks/m1 1, 78, 80, 87, 71, 0, 18, 1333, 79, 1788, 08, 370, 333, 040, ,8 18 7,8 7,8, ,73 / 4,8 4, / 4,78 4,3 / 4,43 4,4 / 4, 4,3 / 4,43 0,11 / 0,0 0,14 / 0,09 0,9 / 0, 0,0 / 0,14 0,9 / 0, LTHERM typ TOL/liapor+styropor/lepidlo ZDARMA Typ výrobku Rozměry dl./š./v. Pevnost v tlaku (Mpa) Potřeba na m (ks/m) Cena ks Cena za m Cena za m3 Počet ks na paletě (ks) Hmotnost ks Hmotnost palety na kamion (ks) na kamion (pal) Tepelný odpor (mkw1) Součin.prostupu tepla (WmK1) Tvárnice obvodová věncová 1/4 TOLV400/Lep4 (1/4) Tvárnice obvodová věncová 1/ TOL V400/Lep9 (1/) Tvárnice obvodová věncová 3/4 TOL V400/Lep14 (3/4) Tvárnice obvodová základní 1/ TOL Z400/Lep9 (1/) P Tvárnice obvodová rohová 1/ TOL R400/Lep9 (1/) P /00/4 /00/9 /00/14 /400/9 00/400/9, 33,33, 33,33 1, 3, 39, 3,, 9, 083, 118, ,, 3,7 9 3, ,3 / 4,43 4,3 / 4,43 4,3 / 4,43 4,73 / 4,8 4,3 / 4,43 0,9 / 0, 0,9 / 0, 0,9 / 0, 0,11 / 0,0 0,9 / 0, Všechny uvedené ceny jsou fco výrobní závod pro zboží I.jakosti bez DPH. Pozn.: Splňuje požadavky novelizované ČSN 740/011 pro Doporučené hodnoty " U=0, WmK1 a překračuje požadavek pro "Požadované hodnoty" U=0, WmK1 Spolehlivě splňuje požadavky na Nízkoenergetické stavby.

19 ceník 47 1) TEPELNĚ IZOLAČNÍ OBVODOVÉ ZDIVO SYSTÉMU LTHERM LTHERM typ TOL+N/liapor+neopor/lepidlo do dnů ZDARMA Typ výrobku Rozměry dl./š./v. Pevnost v tlaku (Mpa) Potřeba na m (ks/m) Cena ks Cena za m Cena za m3 Počet ks na paletě (ks) Hmotnost ks Hmotnost palety na kamion (ks) na kamion (pal) Tepelný odpor (mkw1) Součin.prostupu tepla (WmK1) Tvárnice obvodová základní TOL+N Z400/Lep198 P Tvárnice obvodová základní TOL+N Z400/Lep198 P Tvárnice obvodová rohová TOL+N R400/Lep198 P Tvárnice obvodová překladová TOL+N PŘ400/M190 P Tvárnice obvodová věncová TOL+N V400/Lep198 /400/198 /400/198 00/400/198 00/400/190 /00/198 1, 1, 8,33 ks/m1 1, 81, 8, 90, 74, 3, 1, 137, 70, 180, 0, 337, 3437, 0, ,8 18,0 7,8 7, ,00 /,1 4,93 /,0 4, / 4,3 4,73 / 4,8 4,4 / 4,8 0,00 / 0,19 0,03 / 0,198 0,19 / 0,1 0,11 / 0,0 0,4 / 0,18 LTHERM typ TOL+N/liapor+neopor/lepidlo do dnů ZDARMA Typ výrobku Rozměry dl./š./v. Pevnost v tlaku (Mpa) Potřeba na m (ks/m) Cena ks Cena za m Cena za m3 Počet ks na paletě (ks) Hmotnost ks Hmotnost palety na kamion (ks) na kamion (pal) Tepelný odpor (mkw1) Součin.prostupu tepla (WmK1) Tvárnice obvodová věncová 1/4 TOL+N V400/Lep4 (1/4) Tvárnice obvodová věncová 1/ TOL+N V400/Lep9 (1/) Tvárnice obvodová věncová 3/4 TOL+N V400/Lep14 (3/4) Tvárnice obvodová základní 1/ TOL+N Z400/Lep9 (1/) P Tvárnice obvodová rohová 1/ TOL+N R400/Lep9 (1/) P /00/4 /00/9 /00/14 /400/9 00/400/9, 33,33, 33,33 1, 3, 4,,, 7, 1, 1199, ,, 3,7 9,0 3, ,4 / 4,8 4,4 / 4,8 4,4 / 4,8 4,93 /,0 4, / 4,3 0,4 / 0,18 0,4 / 0,18 0,4 / 0,18 0,03 / 0,198 0,19 / 0,1 Pozn.: Splňuje požadavky novelizované ČSN 740/011 na Pasivní domy v součastnosti a na min. do roku Všechny uvedené ceny jsou fco výrobní závod pro zboží I.jakosti bez DPH.

20 ceník 48 1) TEPELNĚ IZOLAČNÍ OBVODOVÉ ZDIVO SYSTÉMU LTHERM LTHERM typ TOB/beton+styropor/malta Typ výrobku Rozměry dl./š./v. Pevnost v tlaku (Mpa) Potřeba na m (ks/m) Cena ks Cena za m Cena za m3 Počet ks na paletě (ks) Hmotnost ks Hmotnost palety na kamion (ks) na kamion (pal) Tepelný odpor (mkw1) Součin.prostupu tepla (WmK1) Tvárnice obvodová základní TOB Z400/M190 P Tvárnice obvodová základní TOB Z400/M190 P dnů Tvárnice obvodová rohová TOB R400/M190 P /400/190 /400/190 00/400/190 1, 1, 8,33, 7, 7, 18, 11,, 770, 81, ,3,3 13, ,4 / 4,3 4,4 / 4,3 3,90 / 3,97 0,3 / 0,9 0,3 / 0,9 0, / 0,1 ZDA RMA do Poznámka: V ceně dodávky tvárnic TOB (ozn. 400 / M190) není zahrnuta dodávka zdící malty. Cena dále nezahrnuje službu "Dotovaná pomoc při založení stavby ze zdících materiálů LTHERM". Malta pro tenké spáry MTS k zdícím prvkům LTHERM ZDARMA!!! DOTOVANÁ POMOC při založení stavby ze zdících prvků LRHERM!!! Dotovaná pomoc při založení stavby ze zdících prvků LTHERM specifikuje dodávku stavebních prací v daném rozsahu a dodávku zakládací malty pro založení zdiva v délce 4 bm v rámci jedné služby. Zakládací malta na průměrnou spáru v tl.0 mm. Běžná tloušťka spáry na stavbě je 40 mm. Plná cena služby založení stavby má hodnotu 800, Kč (v pásmu do 90 km) na základové desce a dalších 800, Kč v případě realizace podkroví či dalšího podlaží. Zakládací malta na založení běžné stavby rodinného domu má cenu cca 000, Kč při založení 1.NP a cca 4000, Kč na stropní konstrukci. Součtová cena této služby je poté.000, Kč bez DPH u stavby rodinného domu s podkrovím. V rámci služby Dotovaná pomoc při založení stavby je účtován poplatek 00, Kč za založení stavby nad základovou konstrukcí (1.NP) platí pro pásmo do 90 km a 00, Kč za založení zdiva nad úrovní stropní konstrukce nad 1.NP. Cena služby zahrnuje dodávku zakládací malty na průměrnou tl.spáry 0 mm při výše uvedeném rozsahu. Úspora pro Vás je.000, Kč 700, Kč = 18.00,Kč za běžný rodinný dům s podkrovím v pásmu do 90 km (u ostatních pásem je úspora obdobná).

CENÍK OD 1. 3. 2013. Dejte Vaší stavbě zelenou

CENÍK OD 1. 3. 2013. Dejte Vaší stavbě zelenou CENÍK OD 1. 3. 2013 Dejte Vaší stavbě zelenou Tvárnice Tvárnice s kapsou, perem a drážkou (P3 550) objem [m 3 /ks] za m 3 za ks za m 3 za ks za m 2 za m 2 [ks/m 2 ] [ks/paleta] paleta [m 3 ] tvárnic [kg/ks]

Více

Ceníkový katalog. od 1. 4. 2015. Dejte Vaší stavbě zelenou NYNÍ V ŠEDÉ I BÍLÉ

Ceníkový katalog. od 1. 4. 2015. Dejte Vaší stavbě zelenou NYNÍ V ŠEDÉ I BÍLÉ Ceníkový katalog od 1. 4. 2015 Dejte Vaší stavbě zelenou NYNÍ V ŠEDÉ I BÍLÉ Proč Pórobeton Ostrava? Jsme ryze česká společnost s více jak 50 letou tradicí. Díky zásadní modernizaci výrobní technologie

Více

pasivní domy HELUZ FAMILY nízkoenergetické domy energeticky úsporné domy NOVINKA PRO PASIVNÍ A NÍZKOENERGETICKÉ STAVBY

pasivní domy HELUZ FAMILY nízkoenergetické domy energeticky úsporné domy NOVINKA PRO PASIVNÍ A NÍZKOENERGETICKÉ STAVBY NG nová generace stavebního systému pasivní domy nízkoenergetické domy A B HELUZ FAMILY energeticky úsporné domy C D HELUZ FAMILY NOVINKA PRO PASIVNÍ A NÍZKOENERGETICKÉ STAVBY HELUZ FAMILY 50 nadstandardní

Více

Stropní nosníky základní technické údaje PNG 72 3762-4. část

Stropní nosníky základní technické údaje PNG 72 3762-4. část KERAMICKÉ STROPY HELUZ MIAKO Stropní nosníky základní technické údaje PNG 72 3762-4. část základní technické údaje a použití Keramické stropy HELUZ MIAKO jsou tvořené cihelnými vložkami HELUZ MIAKO a keramobetonovými

Více

IVE... PRO LIDI TECHNICKÝ KATALOG A CENÍK S VLASTNÍM NÁZOREM PLATNOST OD 1. 10. 2011. www.betonstavby.cz

IVE... PRO LIDI TECHNICKÝ KATALOG A CENÍK S VLASTNÍM NÁZOREM PLATNOST OD 1. 10. 2011. www.betonstavby.cz TECHNICKÝ KATALOG A CENÍK PLATNOST OD 1. 10. 011 1 OBSAH Strana : Profil společnosti Betonové stavby Group s.r.o. 34 Základní charakteristika a možnosti použití zdících prvků LTHERM 4 Stavebně technické

Více

cihelné bloky pro pasivní a nízkoenergetické stavby U až 0,15 W/m 2 K

cihelné bloky pro pasivní a nízkoenergetické stavby U až 0,15 W/m 2 K cihelné bloky HELUZ FAMILY pro pasivní a nízkoenergetické stavby U až 0,15 W/m 2 K nadstandardní jednovrstvé zdivo heluz family 50 Společnost HELUZ uvedla na trh v roce 2009 unikátní broušený cihelný blok,

Více

KONSTRUKCE STROPŮ A STŘECH SYSTÉMU YTONG

KONSTRUKCE STROPŮ A STŘECH SYSTÉMU YTONG KONSTRUKCE STROPŮ A STŘECH SYSTÉMU YTONG Ytong Ekonom Ytong Komfort Ytong Klasik Ytong Komfort Ytong Ekonom Ytong Klasik Doporučená použití stropních a střešních konstrukcí Ytong ve stavbách typ konstrukce

Více

PŘEHLED MATERIÁLOVÝCH VLASTNOSTÍ A PRODUKTŮ

PŘEHLED MATERIÁLOVÝCH VLASTNOSTÍ A PRODUKTŮ PŘEHLED MATERIÁLOVÝCH VLASTNOSTÍ A PRODUKTŮ PROFESIONÁLNÍ ŘEŠENÍ PRO PROFESIONÁLY Koncern Xella patří mezi nejvýznamnější výrobce na trhu se stavebními řešeními a naše značky Ytong, Silka a Multipor jsou

Více

Správné návrhy tepelné izolace plochých střech a chyby při realizaci Pavel Přech projektový specialista

Správné návrhy tepelné izolace plochých střech a chyby při realizaci Pavel Přech projektový specialista Správné návrhy tepelné izolace plochých střech a chyby při realizaci Pavel Přech projektový specialista Návrhy skladeb plochých střech Úvod Návrhy skladeb,řešení Nepochůzná střecha Občasně pochůzná střecha

Více

CENÍK 2014 LIDÉ ZDĚTE! www.porfix.cz. Platný od 1. března 2014 Bezplatná infolinka: 0800 900 366

CENÍK 2014 LIDÉ ZDĚTE! www.porfix.cz. Platný od 1. března 2014 Bezplatná infolinka: 0800 900 366 CENÍK 2014 www.porfix.cz Platný od 1. března 2014 Bezplatná infolinka: 0800 900 366 LIDÉ ZDĚTE! RYCHLE SNADNO ÚSPORNĚ ENERGETICKÁ ÚSPORA BEZ ZATEPLENÍ λ 10 DRY = 0,090 W/mK Tvárnice PORFIX Plus P2-420

Více

Obr. 3: Pohled na rodinný dům

Obr. 3: Pohled na rodinný dům Samostatně stojící dvoupodlažní rodinný dům. Obvodové stěny jsou vystavěny z keramických zdících prvků tl. 365 mm, stropy provedeny z keramických tvarovek typu Hurdis. Střecha je pultová bez. Je provedeno

Více

2014/2015 STAVEBNÍ KONSTRUKCE SBORNÍK PŘÍKLADŮ PŘÍKLADY ZADÁVANÉ A ŘEŠENÉ V HODINÁCH STAVEBNÍCH KONSTRUKCÍ. SŠS Jihlava ING.

2014/2015 STAVEBNÍ KONSTRUKCE SBORNÍK PŘÍKLADŮ PŘÍKLADY ZADÁVANÉ A ŘEŠENÉ V HODINÁCH STAVEBNÍCH KONSTRUKCÍ. SŠS Jihlava ING. 2014/2015 STAVEBNÍ KONSTRUKCE SBORNÍK PŘÍKLADŮ PŘÍKLADY ZADÁVANÉ A ŘEŠENÉ V HODINÁCH STAVEBNÍCH KONSTRUKCÍ SŠS Jihlava ING. SVOBODOVÁ JANA OBSAH 1. ZATÍŽENÍ 3 ŽELEZOBETON PRŮHYBEM / OHYBEM / NAMÁHANÉ PRVKY

Více

Zdicí materiály KERATHERM

Zdicí materiály KERATHERM Zdicí materiály KERATHERM O C Cihly KERATHERM broušené KERATHERM 44 B THERMO KERATHERM 44 B KERATHERM 44 B 1/2 KERATHERM 44 B R KERATHERM 44 B K 1/2 KERATHERM 44 B K KERATHERM 38 B KERATHERM 38 B 1/2 KERATHERM

Více

Autorizovaná osoba 204 podle rozhodnutí ÚNMZ č. 29/2006 Pobočka 0200 České Budějovice

Autorizovaná osoba 204 podle rozhodnutí ÚNMZ č. 29/2006 Pobočka 0200 České Budějovice Autorizovaná osoba 204 rozhodnutí ÚNMZ č. 29/2006 Pobočka 0200 České Budějovice vydává ustanovení zákona č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky a o změně a doplnění některých zákonů, v platném

Více

Příjemné teplo ve vašem domě

Příjemné teplo ve vašem domě KATALOG Příjemné teplo ve vašem domě Naše vizitka PÓROBETON Ostrava a. s. je tradičním a ryze českým výrobcem stavebního materiálu z šedého pórobetonu. Výrobní závod v Ostravě Třebovicích zahájil provoz

Více

Přehled sortimentu a ceník 2013

Přehled sortimentu a ceník 2013 Přehled sortimentu a ceník 2013 Vitální cihly Evoton broušené cihly plněné minerální vatou Celoplošné lepidlo MAXIT MUR 900 D vitální cihla Označení Pevnost v tlaku Spotřeba cihel DPH 1) Balení Hmotnost

Více

NG nová generace stavebního systému

NG nová generace stavebního systému NG nová generace stavebního systému pasivní domy A HELUZ nízkoenergetické domy B energeticky úsporné domy C D E F G cihelné pasivní domy heluz Víte, že společnost HELUZ nabízí Řešení pro stavbu pasivních

Více

NAVRHOVÁNÍ PLOCHÝCH STŘECH SYSTÉMOVÁ PLOCHÁ STŘECHA. IZOLACE puren PIR. Prezentující : Luděk Kovář

NAVRHOVÁNÍ PLOCHÝCH STŘECH SYSTÉMOVÁ PLOCHÁ STŘECHA. IZOLACE puren PIR. Prezentující : Luděk Kovář NAVRHOVÁNÍ PLOCHÝCH STŘECH SYSTÉMOVÁ PLOCHÁ STŘECHA IZOLACE puren PIR Prezentující : Luděk Kovář SP-T zateplená střecha na trapézovém plechu s tepelnou izolací z PIR desek, mechanicky kotvená, [U=0,22

Více

Ceník 2012. www.porfix.cz. Platnost ceníku je od 1. března 2012 Bezplatná infolinka 800 900 366

Ceník 2012. www.porfix.cz. Platnost ceníku je od 1. března 2012 Bezplatná infolinka 800 900 366 Ceník 0 www.porfix.cz Platnost ceníku je od. března 0 Bezplatná infolinka 800 900 66 KRITÉRIA ROZUMNÉ STAVBY Komplexnost PORFIX je komplexní stavební systém, který zahrnuje tvárnice ve třech pevnostních

Více

D.1.2. STAVEBNĚ KONSTRUKČNÍ ČÁST

D.1.2. STAVEBNĚ KONSTRUKČNÍ ČÁST D.1.2. STAVEBNĚ KONSTRUKČNÍ ČÁST ZODPOVĚDNÝ PROJEKTANT STAVEBNÍ DÍL Ak.arch.Karel Rulík STATIKA Ing.Václav Kikinčuk VYPRACOVAL STATIKA Ing.Václav Kikinčuk ING. Václav KIKINČUK projekční kancelář Jižní

Více

Izolační materiály Konstrukční trendy Energetická efektivita - úspory. Ing. Libor Urbášek

Izolační materiály Konstrukční trendy Energetická efektivita - úspory. Ing. Libor Urbášek Izolační materiály Konstrukční trendy Energetická efektivita - úspory Ing. Libor Urbášek Obsah prezentace: 1. Sortiment izolací (MW, EPS, XPS, PUR, PIR, FP, VIP) 2. Vlastnosti izolací tepelné / akustické

Více

BYTOVÝ DŮM U MILOSRDNÝCH 849/6 PRAHA 1 STARÉ MĚSTO

BYTOVÝ DŮM U MILOSRDNÝCH 849/6 PRAHA 1 STARÉ MĚSTO BYTOVÝ DŮM U MILOSRDNÝCH 849/6 PRAHA 1 STARÉ MĚSTO PROJEKTANT: PALLADIO PROGETTI, spol. s r.o. STÁVAJÍCÍ TRÁMOVÉ STROPY Stávající stropní trámy byly posíleny oboustrannými příložkami (tloušťka 50 mm).

Více

NOBASIL PTN PTN. www.knaufinsulation.cz. Deska z minerální vlny

NOBASIL PTN PTN. www.knaufinsulation.cz. Deska z minerální vlny Deska z minerální vlny NOBASIL PTN MW-EN 13162-T6-DS(TH)-CP5-SD20-WS-WL(P) MW-EN 13162-T6-DS(TH)-CP5-SD15-WS-WL(P) MW-EN 13162-T6-DS(TH)-CP5-SD10-WS-WL(P) EC certifikáty shody Reg.-Nr.: K1-0751-CPD-146.0-01-01/07

Více

S KERAMICKÝM OBVODOVÝM PLÁŠ

S KERAMICKÝM OBVODOVÝM PLÁŠ KOMÍNOV NOVÉ SYSTÉMY S KERAMICKÝM OBVODOVÝM PLÁŠ ÁŠTĚM 1 ROZDĚLEN LENÍ CIKO KOMÍNŮ CIKO CIKO TEC CIKO GAS 2 URČEN ENÍ SYSTÉMU SYSTÉM JE CERTIFIKOVÁN PRO ODVOD SPALIN OD SPOTŘEBIČŮ NA VŠECHNY DRUHY PALIV

Více

KAMENINOVÉ TROUBY CENÍK 2014-03-01

KAMENINOVÉ TROUBY CENÍK 2014-03-01 KAMENINOVÉ TROUBY CENÍK 2014-03-01 You can t beat quality STEINZEUG KERAMO, s.r.o. Tel.: 387 981 303 Fax: 387 981 487 E-mail: keramo@keramo-kamenina.cz www.keramo-kamenina.cz 2 KOMENTÁŘ Ceník 2014-03-01

Více

Lité izolační pěnobetony. Izolují, vyplňují, vyrovnávají

Lité izolační pěnobetony. Izolují, vyplňují, vyrovnávají Lité izolační pěnobetony Izolují, vyplňují, vyrovnávají POROFLOW POROFLOW je ideální materiál k přípravě spolehlivých podkladních vrstev podlah a plochých střech, ke stabilizaci bazénů a jímek, vyplnění

Více

PREFABRIKOVANÉ STROPNÍ A STŘEŠNÍ SYSTÉMY Inteligentní řešení

PREFABRIKOVANÉ STROPNÍ A STŘEŠNÍ SYSTÉMY Inteligentní řešení PREFABRIKOVANÉ STROPNÍ A STŘEŠNÍ SYSTÉMY Inteligentní řešení STROPNÍ KERAMICKÉ PANELY POD - Stropní panely určené pro stropní a střešní ploché konstrukce, uložené na zdivo, průvlaky nebo do přírub ocelových

Více

Maloformátové cihly HELUZ 114. Cihelný obkladový pásek HELUZ 116. Cihelná dlažba HELUZ 118. Speciální tvarovky HELUZ 119

Maloformátové cihly HELUZ 114. Cihelný obkladový pásek HELUZ 116. Cihelná dlažba HELUZ 118. Speciální tvarovky HELUZ 119 Maloformátové cihly HELUZ 114 Cihelný obkladový pásek HELUZ 116 Cihelná dlažba HELUZ 118 Speciální tvarovky HELUZ 119 2015-03-01 / Strana 113 Použití Maloformátové cihly HELUZ pro vnitřní nosné a výplňové

Více

NOVING s.r.o. Úlehlova 108/1 700 30 Ostrava - Hrabůvka TEL., Tel/fax: +420 595 782 426-7, 595 783 891 E-mail: noving@noving.cz http://www.noving.

NOVING s.r.o. Úlehlova 108/1 700 30 Ostrava - Hrabůvka TEL., Tel/fax: +420 595 782 426-7, 595 783 891 E-mail: noving@noving.cz http://www.noving. ČSN EN ISO 9001 NOVING s.r.o. Úlehlova 108/1 700 30 Ostrava - Hrabůvka TEL., Tel/fax: +420 595 782 426-7, 595 783 891 E-mail: noving@noving.cz http://www.noving.cz PROLAMOVANÉ NOSNÍKY SMĚRNICE 11 č. S

Více

Pristavba hasicske zbrojnice Dobruska PP.doc SEZNAM PŘÍLOH: STANICE DOBRUŠKA - PŘÍSTAVBA GARÁŽE

Pristavba hasicske zbrojnice Dobruska PP.doc SEZNAM PŘÍLOH: STANICE DOBRUŠKA - PŘÍSTAVBA GARÁŽE Pristavba hasicske zbrojnice Dobruska PP.doc SEZNAM PŘÍLOH: ST.1 - SEZNAM PŘÍLOH, TECHNICKÁ ZPRÁVA STATIKY ST.2 - STATICKÝ VÝPOČET ST.3 - VÝKRES TVARU A SKLADBY STROPNÍCH DÍLCŮ ST.4 - PRŮVLAK P1 VÝZTUŽ

Více

Dodatečné informace č. 4

Dodatečné informace č. 4 Dodatečné informace č. 4 k veřejné zakázce Snížení energ. náročnosti MŠ Horní Bečva Zakázka malého rozsahu V Horní Bečvě dne 16. 12. 2014 Zadavatel sděluje následující dodatečné informace k zadávací dokumentaci

Více

Montované technologie. Technologie staveb Jan Kotšmíd,3.S

Montované technologie. Technologie staveb Jan Kotšmíd,3.S Montované technologie Technologie staveb Jan Kotšmíd,3.S Montované železobetonové stavby U montovaného skeletu je rozdělena nosná část sloupy, průvlaky a stropní panely) a výplňová část (stěny): Podle

Více

Tepelně izolační styčník s čelní deskou. Zdeněk Sokol České vysoké učení technické v Praze

Tepelně izolační styčník s čelní deskou. Zdeněk Sokol České vysoké učení technické v Praze Tepelně styčník s čelní deskou Zdeněk Sokol České vysoké učení technické v Praze Praktické využití tepelně ho spoje Vnější části objektu (přístřešky, nevytápěné části objektu) Střešní nástavby Balkony,

Více

Řez : SLOVTHERM s.r.o., 93001 Veľké Blahovo 1097, IČO : 46362495 mail: info@slovtherm.sk Roman Ilavský tel +421 903 837 490

Řez : SLOVTHERM s.r.o., 93001 Veľké Blahovo 1097, IČO : 46362495 mail: info@slovtherm.sk Roman Ilavský tel +421 903 837 490 Vážení klienti, touto cestou Vám nabízíme: V posledních 15 letech se cena plynu a elektrické energie pro domácnosti zvyšovala v průměru téměř o 10 % ročně. Náklady na vytápění bytů a rodinných domů tedy

Více

Schöck Isokorb typ D. Schöck Isokorb typ D. Schöck Isokorb typ D

Schöck Isokorb typ D. Schöck Isokorb typ D. Schöck Isokorb typ D Schöck Isokorb typ Schöck Isokorb typ Schöck Isokorb typ Používá se u ových desek pronikajících do stropních polí. Prvek přenáší kladné i záporné ohybové momenty a posouvající síly. 105 Schöck Isokorb

Více

10. Malty pro zdění. 10.1 Malty pro zdění z maloformátových cihel

10. Malty pro zdění. 10.1 Malty pro zdění z maloformátových cihel 10. Malty pro zdění Všeobecně se pro zdění zdiva používá obyčejná vápenocementová malta složená z cementu, vápenného hydrátu a písku, popř. s příměsí přísad. Pro zdění lze rovněž použít maltu vyrobenou

Více

D.1.3.1 POŽÁRNĚ BEZPEČNOSTNÍ ŘEŠENÍ

D.1.3.1 POŽÁRNĚ BEZPEČNOSTNÍ ŘEŠENÍ D.1.3.1 POŽÁRNĚ BEZPEČNOSTNÍ ŘEŠENÍ Objekt: Novostavba rodinného domu FRANTIŠKA 2.01 Vypracoval: Ing. Radek Dědina, autorizovaný inženýr Františka 2.01 D.1.3.01 POŽÁRNĚ BEZPEČNOSTNÍ ŘEŠENÍ - 1 z 5 OBSAH:

Více

PŘÍPRAVA STAVBY INVESTIČNÍ ZÁMĚR

PŘÍPRAVA STAVBY INVESTIČNÍ ZÁMĚR PŘÍPRAVA STAVBY INVESTIČNÍ ZÁMĚR PROFIPLAST, spol. s r.o. Vranovská 38, 614 00 Brno Držitel certifikátů: ČSN EN ISO 9001:2009 ČSN EN ISO 14001:2005 ČSN OHSAS 18001:2008 Identifikační údaje společnosti:

Více

PROJEKT PRO PROVEDENÍ STAVBY

PROJEKT PRO PROVEDENÍ STAVBY NÁZEV STAVBY: KANCELÁŘSKÉ PROSTORY V PODKROVÍ MÍSTO STAVBY: SEDLÁČKOVA 13, PLZEŇ Podklad pro výkaz výměr: PROJEKT PRO PROVEDENÍ STAVBY VÝKAZ VÝMĚR datum: 20.7.2014 Stavba: 0,00 Část: Poznámky Poznámky

Více

ing. Roman Šubrt Tepelné mosty ve stavebních konstrukcích e-mail: roman@e-c.cz web: www.e-c.cz tel.: 777 196 154 roman@e-c.cz roman@e-c.

ing. Roman Šubrt Tepelné mosty ve stavebních konstrukcích e-mail: roman@e-c.cz web: www.e-c.cz tel.: 777 196 154 roman@e-c.cz roman@e-c. ing. Roman Šubrt Energy Consulting o.s. Tepelné mosty ve stavebních konstrukcích e-mail: web: www.e-c.cz tel.: Vykonzolovaný železobetonový balkón o délce m může mít z hlediska energetiky stejné tepelné

Více

Tepelně technické vlastnosti zdiva

Tepelně technické vlastnosti zdiva Obsah 1. Úvod 2 2. Tepelná ochrana budov 3-4 2.1 Závaznost požadavků 3 2.2 Budovy které musí splňovat normové požadavky 4 ČSN 73 0540-2(2007) 5 2.3 Ověřování požadavků 4 5 3. Vlastnosti použitých materiálů

Více

Tepelná technika II. Ing. Pavel Heinrich. heinrich@heluz.cz. Produkt manažer. 5.4.2012 Ing. Pavel Heinrich

Tepelná technika II. Ing. Pavel Heinrich. heinrich@heluz.cz. Produkt manažer. 5.4.2012 Ing. Pavel Heinrich Tepelná technika II Ing. Pavel Heinrich Produkt manažer heinrich@heluz.cz 5.4.2012 Ing. Pavel Heinrich 1 Tepelná technika II Zdivo a ČSN 73 0540-2:2011 Konstrukční detaily Vzduchotechnika Technologie zdění

Více

DODATEČNÉ INFORMACE Č. 4 K ZADÁVACÍM PODMÍNKÁM. Snížení energetických ztrát budovy Šumavská

DODATEČNÉ INFORMACE Č. 4 K ZADÁVACÍM PODMÍNKÁM. Snížení energetických ztrát budovy Šumavská DODATEČNÉ INFORMACE Č. 4 K ZADÁVACÍM PODMÍNKÁM k zakázce na stavební práce s názvem: Snížení energetických ztrát budovy Šumavská zadávané mimo režim zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění

Více

ENERGETICKÁ OPTIMALIZACE PAVILONU ŠKOLNÍ JÍDELNY - ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU

ENERGETICKÁ OPTIMALIZACE PAVILONU ŠKOLNÍ JÍDELNY - ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU ENERGETICKÁ OPTIMALIZACE PAVILONU ŠKOLNÍ JÍDELNY - ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU Technická zpráva 1.Identifikační údaje Název stavby: Energetická optimalizace školní jídelny Ždírec nad Doubravou Místo stavby: Kraj:

Více

BETONOVÉ STROPNÍ KONSTRUKCE BSK ZVUKOVĚ ABSORPČNÍ STĚNY A STROPY BS AKUSTIK

BETONOVÉ STROPNÍ KONSTRUKCE BSK ZVUKOVĚ ABSORPČNÍ STĚNY A STROPY BS AKUSTIK BETONOVÉ STROPNÍ KONSTRUKCE BSK ZVUKOVĚ ABSORPČNÍ STĚNY A STROPY BS AKUSTIK www.betonstavby.cz STROPNÍ KONSTRUKCE TYPU BSK A) BSK PLUS tl. 00 0 mm B) BSK STANDARD tl. 50 70 mm C) BSK MAX tl. 30 (350) mm

Více

Akce: Bytový dům Krále Jiřího 1341/4, Karlovy Vary

Akce: Bytový dům Krále Jiřího 1341/4, Karlovy Vary Dokumentace pro provedení stavby Zařízení vytápění 1. Technická zpráva Obsah: 1. Identifikační údaje stavby 2. Podklady 3. Úvod a základní informace 4. Technický popis 5. Požadavky na jednotlivé profese

Více

GlobalFloor. Cofraplus 60 Statické tabulky

GlobalFloor. Cofraplus 60 Statické tabulky GlobalFloor. Cofraplus 6 Statické tabulky Cofraplus 6. Statické tabulky Cofraplus 6 žebrovaný profil pro kompozitní stropy Polakovaná strana Použití Profilovaný plech Cofraplus 6 je určen pro výstavbu

Více

Energetická efektivita

Energetická efektivita Energetická efektivita / jak ji vnímáme, co nám přináší, jak ji dosáhnout / Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize ISOVER Počernická 272/96 108 03 Praha 10 Ing. Libor Urbášek Energetická efektivita

Více

NG nová generace stavebního systému

NG nová generace stavebního systému NG nová generace stavebního systému pasivní dům heluz hit MATERIÁL HELUZ ZA 210 000,- Kč Víte, že můžete získat dotaci na projekt 40 000,- Kč a na stavbu cihelného pasivního domu až 490 000,- Kč v dotačním

Více

POZEMNÍ STAVITELSTVÍ

POZEMNÍ STAVITELSTVÍ Střední průmyslová škola stavební Střední odborná škola stavební a technická Ústí nad Labem, příspěvková organizace tel.: 477 753 822 e-mail: sts@stsul.cz www.stsul.cz POZEMNÍ STAVITELSTVÍ Témata k profilové

Více

Stavební materiály ze dřeva šetrné k životnímu prostředí. Přehled výrobků. staráme se. o vaše zdraví a pohodlí. Samozřejmě lépe izolovat

Stavební materiály ze dřeva šetrné k životnímu prostředí. Přehled výrobků. staráme se. o vaše zdraví a pohodlí. Samozřejmě lépe izolovat Stavební materiály ze dřeva šetrné k životnímu prostředí Přehled výrobků staráme se o vaše zdraví a pohodlí Samozřejmě lépe izolovat DŘEVO A KONOPÍ - DARY PŘÍRODY Dřevo jako přírodní obnovitelný stavební

Více

PROJEKT PRO STAVEBNÍ POVOLENÍ AREÁL BYDLENÍ CHMELNICE, BRNO - LÍŠEŇ zpracovaný podle vyhlášky 148/2007 Sb.

PROJEKT PRO STAVEBNÍ POVOLENÍ AREÁL BYDLENÍ CHMELNICE, BRNO - LÍŠEŇ zpracovaný podle vyhlášky 148/2007 Sb. PRŮKAZ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOVY ZPRACOVATEL : TERMÍN : 11.9.2014 PROJEKT PRO STAVEBNÍ POVOLENÍ AREÁL BYDLENÍ CHMELNICE, BRNO - LÍŠEŇ zpracovaný podle vyhlášky 148/2007 Sb. PROJEKTOVANÝ STAV KRAJSKÁ

Více

Kvalita z hlíny. cihly, broušené cihly, doplňkové cihly, překlady cihly pro nízkoenergetické a pasívní domy

Kvalita z hlíny. cihly, broušené cihly, doplňkové cihly, překlady cihly pro nízkoenergetické a pasívní domy Kvalita z hlíny cihly, broušené cihly, doplňkové cihly, překlady cihly pro nízkoenergetické a pasívní domy CÍTIT SE DOBŘE OD SKLEPA PO STŘECHU přírodní stavební materiál pro zdravé bydlení Zdi jsou multifunkční

Více

PROFIL společnosti heluz cihlářský průmysl v. o. s. nová generace STAVEBNÍHO SYSTÉMU vývoj FIRMY

PROFIL společnosti heluz cihlářský průmysl v. o. s. nová generace STAVEBNÍHO SYSTÉMU vývoj FIRMY PROFIL společnosti heluz cihlářský průmysl v. o. s. nová generace STAVEBNÍHO SYSTÉMU vývoj FIRMY oceněná KVALITA heluz KOMPLEXNÍ SYSTÉM Nová generace stavebního systému Společnost HELUZ cihlářský průmysl

Více

15 2227 D.1.1. 2. K papírně 26, 312 00 Plzeň (Czech Republic) PŘEDÁVACÍ STANICE ÚSTÍ NAD LABEM ÚSTECKÝ KRAJ TOMÁŠ SLAVÍK DPS 5/2015 REVIZE/REVISIONS

15 2227 D.1.1. 2. K papírně 26, 312 00 Plzeň (Czech Republic) PŘEDÁVACÍ STANICE ÚSTÍ NAD LABEM ÚSTECKÝ KRAJ TOMÁŠ SLAVÍK DPS 5/2015 REVIZE/REVISIONS K papírně 26, 312 00 Plzeň (Czech Republic) AKCE/PROJECT OIP ÚSTÍ NAD LABEM - REKONSTRUKCE VÝMĚNÍKOVÉ STANICE INVESTOR/DEVELOPER ČR STÁTNÍ ÚŘAD INSPEKCE PRÁCE KOLÁŘSKÁ 451/13, 746 01 OPAVA MÍSTO STAVBY/LOCATION

Více

K 21 Podhledy Knauf Fireboard

K 21 Podhledy Knauf Fireboard K 21 08/2007 K 21 Podhledy Knauf K 215 - Knauf (Rp a 120) - traverzový strop K 225 - Knauf (Rp a 120) - traverzový strop K 214 - Knauf (EI 60 a ) - zdola i shora K 224 - Knauf (EI 60 a ) - zdola i shora

Více

GlobalFloor. Cofrastra 40 Statické tabulky

GlobalFloor. Cofrastra 40 Statické tabulky GlobalFloor. Cofrastra 4 Statické tabulky Cofrastra 4. Statické tabulky Cofrastra 4 žebrovaný profil pro kompozitní stropy Tloušťka stropní desky až cm Použití Profilovaný plech Cofrastra 4 je určen pro

Více

Minerální izolace a ECOSE Technology. Ing. Milan Pokrivčák, MBA Mobil: 602 627 219 milan.pokrivcak@knaufinsulation.com

Minerální izolace a ECOSE Technology. Ing. Milan Pokrivčák, MBA Mobil: 602 627 219 milan.pokrivcak@knaufinsulation.com Minerální izolace a ECOSE Technology Ing. Milan Pokrivčák, MBA Mobil: 602 627 219 milan.pokrivcak@knaufinsulation.com Druhy materiálů používaných pro tepelnou izolaci stavebních konstrukcí Anorganické

Více

Foto poskytla firma. Materiály Promat pro stavbu krbů a kachlových kamen

Foto poskytla firma. Materiály Promat pro stavbu krbů a kachlových kamen Foto poskytla firma Materiály Promat pro stavbu krbů a kachlových kamen Hlavní přínosy desek PROMASIL -950 KS S touto izolační deskou můžete vytvořit zcela nové zdokonalené konstrukce, materiál umožňuje

Více

Ceník. platnost od 12. 12. 2011. U až 0,11 W/m 2 K. Cihly, které nemusíte zateplovat. Cihla - Vaše jistota teplo pevnost trvanlivost ekologie.

Ceník. platnost od 12. 12. 2011. U až 0,11 W/m 2 K. Cihly, které nemusíte zateplovat. Cihla - Vaše jistota teplo pevnost trvanlivost ekologie. Cihla - Vaše jistota && teplo && && trvanlivost && ekologie český výrobce s tradicí od roku 1876 Ceník platnost od 12. 12. 2011 Cihly, které nemusíte zateplovat U až 0,11 W/m 2 K -5 o C -10 o C Mrazuvzdorná

Více

STAVEBNÍ SYSTÉM PRO VÝSTAVBU MONTOVANÝCH RODINNÝCH DOMŮ, STAVEB A NÁSTAVEB. LindabConstruline

STAVEBNÍ SYSTÉM PRO VÝSTAVBU MONTOVANÝCH RODINNÝCH DOMŮ, STAVEB A NÁSTAVEB. LindabConstruline STAVEBNÍ SYSTÉM PRO VÝSTAVBU MONTOVANÝCH RODINNÝCH DOMŮ, STAVEB A NÁSTAVEB LindabConstruline obvodové stěny, vnitřní nosné stěny, příčky, stropy a střechy s využitím technologie LindabConstruline, sádrovláknitých

Více

A. 1 Skladba a použití nosníků

A. 1 Skladba a použití nosníků GESTO Products s.r.o. Navrhování nosníků I Stabil na účinky zatížení výchozí normy ČSN EN 1990 Zásady navrhování konstrukcí ČSN EN 1995-1-1 ČSN 731702 modifikace DIN 1052:2004 navrhování dřevěných stavebních

Více

TVAROVKY PlayBlok tvar ovky PlayBlok tvar ovky WallFishBlok. www.kb-blok.cz

TVAROVKY PlayBlok tvar ovky PlayBlok tvar ovky WallFishBlok. www.kb-blok.cz TVAROVKY PlayBlok tvar ovky PlayBlok tvar ovky WallFishBlok PlayBlok a WallFishBlok NOVINKA! KB PlayBlok zkosení hrany po celém obvodu pohledové plochy výška zkosení 7 mm označení povrchové úpravy v kódu

Více

Statický výpočet střešního nosníku (oprava špatného návrhu)

Statický výpočet střešního nosníku (oprava špatného návrhu) Statický výpočet střešního nosníku (oprava špatného návrhu) Obsah 1 Obsah statického výpočtu... 3 2 Popis výpočtu... 3 3 Materiály... 3 4 Podklady... 4 5 Výpočet střešního nosníku... 4 5.1 Schéma nosníku

Více

ČÁSTEČNÉ ZATEPLENÍ BYTOVÉHO DOMU čp. 72, ul. Revoluční, Dvůr Králové n. L.

ČÁSTEČNÉ ZATEPLENÍ BYTOVÉHO DOMU čp. 72, ul. Revoluční, Dvůr Králové n. L. spol. s r.o. Dvůr Králové nad Labem DOKUMENTACE PRO PROVEDENÍ STAVBY ČÁSTEČNÉ ZATEPLENÍ BYTOVÉHO DOMU čp. 72, ul. Revoluční, Dvůr Králové n. L. STAVEBNÍ ŘEŠENÍ TECHNOLOGICKÝ POSTUP PROVÁDĚNÍ ZATEPLENÍ

Více

TEPELNÁ OCHRANA BUDOV VE STAVEBNÍM SYSTÉMU KB-BLOK

TEPELNÁ OCHRANA BUDOV VE STAVEBNÍM SYSTÉMU KB-BLOK systém vibrolisovaných betonových prvků TECHNICKÁ ČÁST TEPELNÁ OCHRANA BUDOV VE STAVEBNÍM SYSTÉMU KB-BLOK TECHNICKÁ ČÁST TECHNICKÁ ČÁST TEPELNÁ OCHRANA BUDOV VE STAVEBNÍM SYSTÉMU KB-BLOK Zpracoval: Ing.

Více

KONSTRUKCE POZEMNÍCH STAVEB komplexní přehled

KONSTRUKCE POZEMNÍCH STAVEB komplexní přehled ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V PRAZE Fakulta stavební KONSTRUKCE POZEMNÍCH STAVEB komplexní přehled Petr Hájek, Ctislav Fiala Praha 2011 Evropský sociální fond Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti

Více

Co j s o u l i t é s a m o n i v e l a č n í p o t ě r y Anhyment? Jak é m a j í v ý h o d y?

Co j s o u l i t é s a m o n i v e l a č n í p o t ě r y Anhyment? Jak é m a j í v ý h o d y? Co j s o u l i t é s a m o n i v e l a č n í p o t ě r y Anhyment? Anhyment je litá podlahová směs na bázi síranu vápenatého se samonivelačním účinkem, umožňující srovnání podlahových konstrukcí s tolerancí

Více

1. Identifikační údaje

1. Identifikační údaje 1. Identifikační údaje 1.1 Název akce: Novostavba objektu Mateřské školy ve Vinoři Ulice Mikulovická a Ronovská, 190 17 Vinoř č.parc. 1093/1, 1093/2, 870, 871/1 1.2 Investor Městská část Praha - Vinoř

Více

Úvodem. Vážení stavebníci!

Úvodem. Vážení stavebníci! Úvodem Vážení stavebníci! Dostává se Vám do rukou dřevocementová tvárnice velkého formátu pro suché zdění výrobek, který splňuje všechny požadavky na moderní a ekologické stavění, je šetrný k přírodním

Více

ZATEPLENÍ ZŠ ZACHAR, KROMĚŘÍŽ

ZATEPLENÍ ZŠ ZACHAR, KROMĚŘÍŽ ZATEPLENÍ ZŠ ZACHAR, KROMĚŘÍŽ - ČÁSTEČNÁ VÝMĚNA VÝPLNÍ OTVORŮ OBJEKTU SO O1 UČEBNOVÝ BLOK ---------------------------------------- PD pro provedení stavby - DPS ---------------------------------------------

Více

MONTÁŽNÍ NÁVOD ZATEPLENÍ NA ZATEPLENÍ EXCEL MIX CHYTRÁ STAVEBNÍ CHEMIE

MONTÁŽNÍ NÁVOD ZATEPLENÍ NA ZATEPLENÍ EXCEL MIX CHYTRÁ STAVEBNÍ CHEMIE Thin - Set MONTÁŽNÍ NÁVOD ZATEPLENÍ NA ZATEPLENÍ EXCEL MIX CHYTRÁ STAVEBNÍ CHEMIE Zdvojování zateplovacích systémů Parametry zateplovacích systémů z devadesátých let minulého století jsou již podle současné

Více

platný od 1. 4. 2014 Ceník YTONG

platný od 1. 4. 2014 Ceník YTONG platný od 1. 4. 2014 Ceník YTONG YTONG ZÁKLAD zdravého bydlení Proč stavět dům z Ytongu? zdravé bydlení optimální klima interiéru Tvárnice Ytong vyrábíme jen z kvalitních přírodních surovin. Materiál přirozeně

Více

Building the future TM ANHYFLOW ANHYFLOW. Anhydritový litý potěr. ... efektivní řešení podlah

Building the future TM ANHYFLOW ANHYFLOW. Anhydritový litý potěr. ... efektivní řešení podlah Building the future TM Anhydritový litý potěr... efektivní řešení podlah Tekutá směs na bázi síranu vápenatého se samonivelačním účinkem. Vyráběna a dodávána v pevnostních třídách AE20, AE25 a AE30 (pevnost

Více

DODATEČNÉ INFORMACE K ZADÁVACÍM PODMÍNKÁM Č. 2 ZE DNE 26.8.2013

DODATEČNÉ INFORMACE K ZADÁVACÍM PODMÍNKÁM Č. 2 ZE DNE 26.8.2013 DODATEČNÉ INFORMACE K ZADÁVACÍM PODMÍNKÁM Č. 2 ZE DNE 26.8.2013 ZADAVATEL: Město Vyškov Sídlem: Masarykovo náměstí 108/1, 682 01 Vyškov Jednající: Ing. Karel Goldemund, starosta města IČ: 00292427 VEŘEJNÁ

Více

EFEKTIVNÍ ENERGETICKÝ REGION ECHY DOLNÍ BAVORSKO

EFEKTIVNÍ ENERGETICKÝ REGION ECHY DOLNÍ BAVORSKO EFEKTIVNÍ ENERGETICKÝ REGION JIŽNÍČECHY ECHY DOLNÍ BAVORSKO Vytápěnía využitíobnovitelných zdrojůenergie se zaměřením na nízkoenergetickou a pasivní výstavbu Parametry pasivní výstavby Investice do Vaší

Více

SADA DODATEČNÝCH INFORMACÍ K ZADÁVACÍM PODMÍNKÁM Č. 1

SADA DODATEČNÝCH INFORMACÍ K ZADÁVACÍM PODMÍNKÁM Č. 1 SADA DODATEČNÝCH INFORMACÍ K ZADÁVACÍM PODMÍNKÁM Č. 1 dle 49 zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, v platném znění (dále jen zákon ) Název veřejné zakázky Druh veřejné zakázky Druh zadávacího

Více

ČSN EN ISO 9001:2009 PROMASPRAY T. tepelně izolační nástřik na stavební konstrukce. www.promatpraha.cz

ČSN EN ISO 9001:2009 PROMASPRAY T. tepelně izolační nástřik na stavební konstrukce. www.promatpraha.cz ČSN EN ISO 9001:2009 PROMASPRAY T tepelně izolační nástřik na stavební konstrukce PROMASPRAY T PROMASPRAY T Jednosložková suchá omítková směs pro použití ve stavebnictví Úvod PROMASPRAY T je průmyslově

Více

NOVÁ ÉRA V OPLÁŠTĚNÍ BUDOV

NOVÁ ÉRA V OPLÁŠTĚNÍ BUDOV NOVÁ ÉRA V OPLÁŠTĚNÍ BUDOV THERMAL ENVIRONMENT FIRE GUARANTEE 40-LET SPOLEHLIVÁ IZOLACE 20% ZLEPŠENÍ TEPELNĚ-IZOLAČNÍCH VLASTNOSTÍ Vydejte se na cestu s IPN-QuadCore: ipn-quadcore.cz NOVÁ ÚROVEŇ POŽÁRNÍCH

Více

NOVOSTAVBA RODINNÉHO DOMU NA PARCELE Č. 4544/123 V KATASTRÁLNÍM ÚZEMÍ HUSTOPEČE U BRNA

NOVOSTAVBA RODINNÉHO DOMU NA PARCELE Č. 4544/123 V KATASTRÁLNÍM ÚZEMÍ HUSTOPEČE U BRNA INVESTOR: Vladimíra Tučková, Nová Ves 109, 691 23, Pohořelice NOVOSTAVBA RODINNÉHO DOMU NA PARCELE Č. 4544/123 V KATASTRÁLNÍM ÚZEMÍ HUSTOPEČE U BRNA VYTAPĚNÍ Obsah projektu : Technická zpráva Výkresová

Více

PŮDORYS 1.NP 1 : 100 LEGENDA MATERIÁLŮ

PŮDORYS 1.NP 1 : 100 LEGENDA MATERIÁLŮ SOUSEDNÍ DŮM p.č.2647 300 6780 300 3050 400 420 700 660 SPÍŽ ZBOURÁNÍ SPÍŽE, POROBETONOVÉ ZDIVO, PLECHOVÁ KRYTINA KUCHYNĚ 4060 300 VYBOURÁNÍ OTVORU DO NOSNÉ STĚNY, VTAŽENÍ OCELOVÝCH I PROFILŮ DO NADPRAŽÍ,

Více

ŽELEZOBETONOVÉ DÍLCE pro montované objekty

ŽELEZOBETONOVÉ DÍLCE pro montované objekty ŽELEZOBETONOVÉ DÍLCE pro montované objekty ATYPICKÁ PRODUKCE Czech Republic Olomouc Praha Přerov Prostějov Olomouc Brno Tovačov Tovačov Kroměříž TOPOS PREFA Tovačov a.s. Tovačov II - Annín 53 751 01 Tovačov

Více

pavilon CH2 Soupis prací a dodávek

pavilon CH2 Soupis prací a dodávek Ústřední vojenská nemocnice v Praze 6 - Střešovicích pavilon CH2 Posílení klimatizace angiografických vyšetřoven F1.4.b zařízení pro ochlazování staveb Soupis prací a dodávek INVESTOR : ÚVN Praha DATUM

Více

10 důvodů proč zateplit

10 důvodů proč zateplit 10 důvodů proč zateplit dům Sdružení EPS ČR Ing. Pavel Zemene, Ph.D. předseda Sdružení 10 důvodů proč zateplit dům 1. Snížení nákladů na vytápění 2. Bezpečná a návratná investice 3. Snížení nákladů na

Více

BETONOVÁ CIHLA KB KLASIK

BETONOVÁ CIHLA KB KLASIK BETONOVÁ CIHLA KB KLASIK BETONOVÁ CIHLA KB KLASIK DOPLŇKY KB KLASIK BETONOVÁ CIHLA KB KLASIK XC KB STROP XC KB NOSNÝ PŘEKLAD XC KB STROPNÍ NOSNÍK XC ZATEPLOVACÍ SYSTÉM KB KLASIK XC KB-BLOK systém uvádí

Více

věznice, Goethova 1, České Budějovice. P O Ž Á R N Ě B E Z P E Č N O S T N Í Ř E Š E N Í -1- Akce: Nástavba administrativní budovy vazební

věznice, Goethova 1, České Budějovice. P O Ž Á R N Ě B E Z P E Č N O S T N Í Ř E Š E N Í -1- Akce: Nástavba administrativní budovy vazební -1- Akce: Nástavba administrativní budovy vazební věznice, Goethova 1, České Budějovice. P O Ž Á R N Ě B E Z P E Č N O S T N Í Ř E Š E N Í Stupeň projektové dokumentace : stavební povolení Vypracoval :

Více

Příloha 8: Projektové listy k opatření 3 (OP ŽP, mimo vlastní IPRM)

Příloha 8: Projektové listy k opatření 3 (OP ŽP, mimo vlastní IPRM) Příloha 8: Projektové listy k opatření 3 (OP ŽP, mimo vlastní IPRM) - 1 - Projektový list 1. Název projektu A - Zateplení ZŠ Šrámkova 2. Předkladatel projektu Statutární město Opava 3. Název OP oblasti

Více

SNÍŽENÍ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOVY RESTAURACE S UBYTOVÁNÍM PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE PRO PROVÁDĚNÍ STAVBY

SNÍŽENÍ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOVY RESTAURACE S UBYTOVÁNÍM PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE PRO PROVÁDĚNÍ STAVBY INVESTOR: BŘETISLAV JIRMÁSEK, Luční 1370, 539 01 Hlinsko Počet stran: 10 STAVBA: SNÍŽENÍ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOVY RESTAURACE S UBYTOVÁNÍM, 271, 269, 270 PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE PRO PROVÁDĚNÍ STAVBY

Více

101 Průvodní a technická zpráva

101 Průvodní a technická zpráva PROJEKT PRO PROVÁDĚNÍ STAVBY ČÁST PROJEKTU 101 Průvodní a technická zpráva AKCE STAVBA Domažlice, Msgre B. Staška 232 Zateplení a výměna oken ZŠ MÍSTO STAVBY Domažlice, Msgre B. Staška 232 KRAJ Plzeňský

Více

Montované stěny fermacell 1 S 32

Montované stěny fermacell 1 S 32 Montované stěny fermacell 1 S 32 požární odolnost : EI 90 DP1 )* Popis Nenosné dvojité konstrukce stěn s protipožární odolností, splňující vysoké požadavky útlumu zvuku. Oblast uplatnění těchto nenosných

Více

Jak správně navrhovat ETICS. Ing. Vladimír Vymětalík, VISCO s.r.o.

Jak správně navrhovat ETICS. Ing. Vladimír Vymětalík, VISCO s.r.o. Jak správně navrhovat ETICS Ing. Vladimír Vymětalík, VISCO s.r.o. Obsah přednášky! Výrobek vnější tepelně izolační kompozitní systém (ETICS)! Tepelně technický návrh ETICS! Požárně bezpečnostní řešení

Více

Způsoby ochran stavebních konstrukcí před účinky požáru

Způsoby ochran stavebních konstrukcí před účinky požáru Změny v projekčních předpisech požární bezpečnosti staveb Způsoby ochran stavebních konstrukcí před účinky požáru Praha, 13.4.2005 Ing. Vilém Stanke 1 Ocelové nosné konstrukce Ocel je nehořlavá stavební

Více

Systém pro předsazenou montáž oken a dveří

Systém pro předsazenou montáž oken a dveří Systém pro předsazenou montáž oken a dveří Spolehlivé upevnění oken na vnějším líci zdiva v zateplení bez tepelných mostů EJOT Kvalita spojuje Impressum Vydavatel: EJOT CZ, s.r.o. Zděbradská 65 251 01

Více

Akce: Stavební úpravy rodinného domu Adresa: Fügnerova 1764, Dobřichovice Zpracovatel: A.D.U. atelier s. r. o. Ing. arch. Květuše Berková, ČKA 3817

Akce: Stavební úpravy rodinného domu Adresa: Fügnerova 1764, Dobřichovice Zpracovatel: A.D.U. atelier s. r. o. Ing. arch. Květuše Berková, ČKA 3817 - 1 - TECHNICKÁ ZPRÁVA POŽÁRNÍ OCHRANY POŽÁRNĚ BEZPEČNOSTNÍ ŘEŠENÍ Akce: Stavební úpravy rodinného domu Adresa: Fügnerova 1764, Dobřichovice Zpracovatel: A.D.U. atelier s. r. o. Ing. arch. Květuše Berková,

Více

PREZENTACE CETRIS. Přednášející: Glos Martin. Obchodní manažer ČR, SR

PREZENTACE CETRIS. Přednášející: Glos Martin. Obchodní manažer ČR, SR PREZENTACE CETRIS Přednášející: Glos Martin Obchodní manažer ČR, SR Složení cementotřískové desky CETRIS Hlavní přednosti desek CETRIS Fyzikálně mechanické vlastnosti Lineární roztažnost při změně vlhkosti.

Více

1.5.1 Popis profilového systému COMFORT duben 2012 1/7

1.5.1 Popis profilového systému COMFORT duben 2012 1/7 1.5.1 Popis profilového systému COMFORT duben 2012 1/7 1.5.1 Popis profilového systému COMFORT duben 2012 2/7 Plastová COMFORT jsou vyráběna z německého profilového systému VEKA Softline 70 MD. 1.5.1.1

Více

MONTOVANÉ TECHNOLOGIE. Petr Braniš 3.S

MONTOVANÉ TECHNOLOGIE. Petr Braniš 3.S MONTOVANÉ TECHNOLOGIE Petr Braniš 3.S MONTOVANÉ SKELETOVÉ STAVBY U MONTOVANÉHO SKELETU JE ROZDĚLENA: nosná část sloupy, průvlaky a stropní panely) výplňová část - stěny PODLE UŽITNÉHO ZATÍŽENÍ SE SKELETY

Více

VÝPOČET TEPELNÝCH ZTRÁT

VÝPOČET TEPELNÝCH ZTRÁT VÝPOČET TEPELNÝCH ZTRÁT A. Potřebné údaje pro výpočet tepelných ztrát A.1 Výpočtová vnitřní teplota θ int,i [ C] normová hodnota z tab.3 určená podle typu a účelu místnosti A.2 Výpočtová venkovní teplota

Více

průkaz energetické náročnosti budovy

průkaz energetické náročnosti budovy EN 01-02-13b Brno, 10. 3. 2013 průkaz energetické náročnosti budovy Objekt školy, tělocvičny a dílen Tyršova 224/16, Československé armády 18, Rousínov 683 01 Investor Městský úřad Rousínov odbor výstavby

Více