FOTOSOUTĚŽ DRAČÍ ŽENA FIREMNÍ ZPRAVODAJ SPOLEČNOSTI STAEG KVĚTEN 2013 NEPRODEJNÉ

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "FOTOSOUTĚŽ DRAČÍ ŽENA FIREMNÍ ZPRAVODAJ SPOLEČNOSTI STAEG KVĚTEN 2013 NEPRODEJNÉ"

Transkript

1 FIREMNÍ ZPRAVODAJ SPOLEČNOSTI STAEG KVĚTEN 2013 NEPRODEJNÉ FOTOSOUTĚŽ Fotíte rádi? Tak právě pro Vás jsme připravili první ročník STAEG fotosoutěže s Jiřím Kolbabou. Soutěží se ve třech kategoriích a vítěz získá zajímavou cenu. GREPLŮV DŮM Den otevřených dveří v objektu Greplova domu na náměstí Čsl. armády 1 ve Vyškově, kde probíhá komplexní rekonstrukce a dostavba budovy. DRAČÍ ŽENA Kolegové, jak je neznáte. Jen málokdo by tušil, že veškerý svůj volný čas tráví Jitka Šenkyříková, asistentka výkonného ředitele společnosti, jako kormidelnice dračí lodě. STAVEBNÍ VELETRHY Jako již tradičně i letos se otevřely brány Výstaviště pro Mezinárodní stavební veletrh. Nabídka nebyla tak široká, jak jsme byli zvyklí z let dávno minulých, přesto si tam každý mohl najít to své.

2 2 ÚVODNÍ SLOVO OBSAH 2 Úvodní slovo 3 VÝSTAVBA GREPLOVA DOMU Den otevřených dveří 4 STAEG HLAVNÍM PARTNEREM VYŠKOVSKÉHO BABYBOXU 5 NÁROČNÉ ZIMNÍ MĚSÍCE 6 JITKA ŠENKYŘÍKOVÁ Dračí žena 7 OHLÉDNUTÍ ZA STAVEBNÍMI VELETRHY V BRNĚ 7 Kontakt-Kontrakt 7 Rekonstrukce od A do Z 8 Trendy v zahradě 9 Traktor Mitsubishi MT36 10 ROZŠIŘUJEME NABÍDKU CATERINGU Vážení kolegové, přátelé, jsme téměř v polovině tohoto roku, zvládli jsme náročné zimní měsíce a před námi je tolik očekávané léto. Blíží se aktivní výstavba na různých místech republiky a velmi slibně se odvíjí i údržba nemovitostí a jejich správa. Letos bude dokončena rekonstrukce a dostavba Greplova domu ve Vyškově, kde práce pokračují podle plánu, a je velmi pravděpodobné, že k předání stavby dojde s měsíčním předstihem. I v dalších projektech pokračujeme s úspěchem, v dohledné době zahájíme výstavbu bioplynové stanice ve Vyškově a naše stavební aktivita bude vidět i v dalších krajích. Není tajemstvím, že je naše společnost na trhu už patnáctým rokem, právě proto jsme se rozhodli toto výročí spojit s podporou různých akcí v našem regionu. Mezi první se řadí otevření babyboxu ve vyškovské nemocnici, stali jsme se hlavním dárcem. V květnu podpoříme středoškolské vzdělávání Jiří Kolbaba bude přednášet o svém cestování místním studentům a na konec léta je plánována sbírka na pomoc dětem v dětských domovech. Je pro nás ale podstatné, že si uvědomujeme, že bez Vás našich zaměstnanců, bychom si tyto kroky nemohli dovolit. Patří Vám náš velký dík a věříme, že značka STAEG nás všechny bude reprezentovat i v následujících letech. Příjemné letní měsíce všem! 11 FOTOSOUTĚŽ ROKU 2013

3 AKTUÁLNĚ 3 VÝSTAVBA GREPLOVA DOMU Den otevřených dveří Komplexní rekonstrukce a dostavba budovy na náměstí Čsl. armády 1 ve Vyškově pokračuje podle plánu. Objekt se dělí na původní starou část (tzv. Greplovo) a novou přístavbu, která propojí dům se zbývajícími částmi městského úřadu. Budova tak bude po dokončení tvořit jednotný funkční celek s radnicí. Ve staré části původně z 16. stol. jsou již hotové všechny statické úpravy i zpevnění stropů. Ve třech patrech, kromě podkroví, jsou vyzděné příčky. V současné době v této části probíhá úprava okenních otvorů, nad okny se například musí osadit překlady místo starých dřevěných trámů nebo cihelných kleneb. Samotná nová okna ještě nasazena nejsou, provizorní rámy jsou zatím zakryté fólií. Nová přístavba do dvora je hotová jako zastřešená hrubá stavba, také zde jsou hotové příčky a schodiště. V současné době už probíhají v celém objektu také hrubé instalace silnoproudých a slaboproudých rozvodů elektřiny, vzduchotechniky a provádí se také rozvody pro vodovod a kanalizaci. Mrazivé počasí stavbařům příliš nevadilo, v objektu se topilo, neboť naše společnost má k dispozici agregáty na vytápění, aby se mohlo uvnitř pracovat. Harmonogram stavby je dodržovaný bez problémů, předání se plánuje na 1. října Předpokládá se, že stavební práce budou hotovy do konce srpna, poté přijdou na řadu kompletační a dokončovací práce. Více než deset let se objekt nevyužíval a byla velmi výrazně poškozená statika. Teď je objekt stabilizovaný. V interiéru budou dochovány nejen některé unikátní klenby a malby, ale staronový kabát dostane i fasáda. Ta ponese všechny dobové prvky jako jsou ornamenty a mozaiky, uvedl hlavní stavbyvedoucí Pavel Láníček. Do konce roku by se pak měly do objektu přestěhovat odbory místního hospodářství, sociálních věcí a zdravotnictví, živnostenský úřad a odbor dopravy.

4 4 AKTUÁLNĚ STAEG HLAVNÍM PARTNEREM VYŠKOVSKÉHO BABYBOXU Už od loňského roku se naše společnost intenzivně podílela na umístění 55. babyboxu ve vyškovské nemocnici. Příprava začala již v prosinci 2012 a s myšlenkou se ztotožnilo nejen ředitelství nemocnice, ale i vedení Jihomoravského kraje. Na konci února tak naši zaměstnanci začali s přípravou pro instalaci skříňky. V polovině března bylo vše úspěšně dokončeno a mohl začít zkušební provoz. V první jarní den byl babybox slavnostně otevřen a na akci se sešlo několik desítek lidí z celého regionu. V Jihomoravském kraji je tato schránka zřízena jako třetí v pořadí. Doposud byly k dispozici pouze v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně a v Nemocnici Hodonín. Za sedm let své existence pomohly vyhřívané bedýnky vykročit do světa 83 dětem. Za pomoc při instalaci a celkové realizaci této myšlenky patří všem zaměstnancům společnosti STAEG velké díky! Je to vůbec první investice, u které budeme rádi, pokud svůj účel nesplní. Tedy, že se v babyboxu neobjeví žádné odložené dítě. Pokud by už k této situaci došlo, jsme rádi, že bude schránka správně a hlavně účelně využita a dítě se tak díky schránce dostane do dobrých rukou, uvedl obchodní ředitel společnosti STAEG Michal Prachař.

5 AKTUÁLNĚ 5 NÁROČNÉ ZIMNÍ MĚSÍCE Letos poprvé se naše společnost ujala komplexní údržby města Vyškov. Zima byla náročná a dlouhá. Plnou pohotovost jsme drželi od podpisu smlouvy, tedy od 1. prosince 2012, a měla být ukončena posledního března, vzhledem k charakteru počasí jsme museli pokračovat v tomto režimu až do 7. dubna Z vlastních zdrojů jsme využili mechanizaci, která nebyla plánována k běžnému výjezdu, ale pro úspěšné zvládnutí situace bylo nutné posílit techniku. V pohotovosti bylo neustále 25 lidí, z toho 16 mužů na ruční odhrnování sněhu. Poměrně rychle jsme se v dané problematice zimní údržby komunikací zorientovali. Bylo potřeba řešit základní parametry jako obsluhu rajónů, pohotovost, výjezdy a reakční doby. Bohužel se nám nepodařilo plně obnovit převzatý vozový park, který byl ve velmi špatném technickém stavu. Tento fakt budeme řešit pro nadcházející zimní sezonu. Není to ale to jediné, co chceme do podzimu vylepšit, je potřeba se soustředit na efektivnější zastupitelnost lidí na rajónech a vyřešit i operační rychlost. Je potřeba poděkovat lidem, kteří v letošní extrémní zimě zasahovali téměř nonstop, ať už to jsou bývalí zaměstnanci Vyškovských služeb nebo naši zaměstnanci, uvedl jednatel společnosti STAEG Facility Petr Klobouček.

6 6 PŘEDSTAVUJEME VÁM KOLEGOVÉ, JAK JE NEZNÁTE JITKA ŠENKYŘÍKOVÁ DRAČÍ ŽENA Jen málokdo by tušil, že veškerý svůj volný čas věnuje Jitka Šenkyříková, asistentka výkonného ředitele společnosti STAEG, vodě. A co víc, její záliba není jen jaksi vodácká, ale už více než pět let se věnuje dračím lodím. Pokud se ptáte, co to vlastně znamená, více přinášíme v následujícím rozhovoru s kormidelnicí Jitkou Šenkyříkovou. Jak jste se k tomuto sportu dostala? Trénujete už odmalička nebo se dá v tomto oboru začít v jakémkoliv věku? Moje začátky s tímto sportem jsou spojeny vlastně s náhodou. Před několika lety jsem byla na návštěvě u kamarádky a jak už to tak při dívčím špitání bývá, bylo mi nabídnuto, jestli bych nechtěla vyzkoušet jezdit dračí lodě. A jak to tak osudově bývá - tou dobou v Kojetíně vznikala nová ženská posádka. A v jakém věku začít? Je to možné v podstatě kdykoliv, konkrétně v naší posádce máme holky, které ještě neodmaturovaly, ale také paní, která už je v důchodu. Na věku nezáleží, stačí zapálení pro sport :) Když se pohybujete po hladině, vypadá to velmi jednoduše, přece jen je vás na sladění pohybů poměrně hodně, jak vypadá takový trénink? Ano, vypadá to velmi jednoduše, ale je za tím náročná příprava. Trénink máme 3x týdně celý rok - hned jak počasí dovolí, trénujeme na vodě, a v zimě probíhá zimní příprava v posilovně, na pádlovacím bazénku a ve fitness. Trénujeme v Kojetíně na Moravě, kde je i základna dračích lodí. Před vlastním tréninkem se běhají 2 km, aby se tělo zahřálo, a pak se jde na vodu. Nestačí jen síla, ale také sladění posádky dvacet lidí musí pádlovat jako jeden člověk. Pracovní nasazení a sport, dá se to zvládnout a neodbývat ani jedno? Tak někdy je to náročné, ale dá se to. Člověk hlavně musí chtít! Jak vy sama vnímáte tento sport, váš tým jsou čistě ženy, nechybí vám muži jako silová podpora? Nechybí, každý musí uvézt sebe a kousek lodi :) Mezi vodáky se ale najdou i čistě mužské posádky, je mezi těmito týmy nějaký rozdíl? Kategorie, náročnost nebo délka trati? Mohlo by se zdát, že je tam rozdíl, ale zdání klame. Máme všichni stejné podmínky, voda je pro všechny stejně mokrá, jak se říká. Závodíme všichni ve stejných kategoriích, akorát je rozdíl ve výsledném čase :) Jaké jsou vaše největší úspěchy a jak vypadá vlastně taková dračí sezona? Největší úspěch je z minulého roku, kdy jsme vyhráli MČR na dlouhé tratě m, 500 m a m. Loňským druhým místem v celkovém pořadí dračích posádek v ženské kategorii jsme se nominovaly do Hamburgu na ME klubových posádek, které se bude konat v srpnu letošního roku. A sezona? Ta začíná na přelomu dubna. Vyvrcholením roku je mistrovství ČR v Račicích na konci září. Ale všeobecně v našem týmu platí, že sezona je tak dlouhá, jak si ji posádka udělá :)

7 OHLÉDNUTÍ 7 STAVEBNÍ VELETRHY V BRNĚ Jako již tradičně i letos se otevřely brány Výstaviště pro Mezinárodní stavební veletrh. Nabídka nebyla tak široká, jak jsme byli zvyklí z let dávno minulých, přesto si na místě každý mohl najít to své. KONTAKT-KONTRAKT V pavilonu F byl opět otevřen již 10. ročník salonu obchodních příležitostí malých a středních firem s názvem Kontakt-Kontrakt, ten pro návštěvníky pořádala Regionální hospodářská komora Brno. Na dvoudenní akci se zaregistrovalo 260 firem z tuzemska i zahraničí a organizátoři pro ně připravili celkem 690 jednání. Tato iniciativa podporuje především malé a střední podniky i výzkumné instituce při hledání obchodních partnerů, zákazníků a dodavatelů, a při transferu technologií. Kromě firem se akce účastní i devět fakult technických a ekonomických univerzit. I naší společnosti byl představen v rámci konference celý blok spolupráce s partnery z celého světa v rámci aktivit sítě Enterprise Europe Network, tvořené téměř 600 partnery ve více než 50 zemích světa. REKONSTRUKCE OD A DO Z Na modelu si návštěvníci mohli prohlédnout správnou konstrukci oken, správné osazení do zateplených stěn, ošetření osazovací spáry, vč. zajištění vzduchotěsnosti. Velmi diskutovaným tématem letošních veletrhů byla problematika rekonstrukcí, především panelových domů a bytů. Téma volně navazovalo na otázky úspor energií a možností jejich financování, v rámci nichž Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR na Stavebním veletrhu prezentovali program Nová zelená úsporám. Programu PANEL se bude věnovat poradenské centrum Státního fondu rozvoje bydlení. V rámci doprovodného programu veletrhu připravilo Centrum pasivního domu unikátní model panelové bytu v rozměru cca 5 m x 8 m, kde na jednotlivých stěnách ukázali tři rekonstrukční fáze domu - tj. před rekonstrukcí, po standardní rekonstrukci a po komplexní energetické sanaci budov. Na tomto modelu si tak návštěvníci mohli prohlédnout správnou konstrukci oken, správné osazení do zateplených stěn, ošetření osazovací spáry vč. zajištění vzduchotěsnosti. Nezbytnou součástí byla také rekuperační jednotka v jádru bytu. Celý model byl koncipován jako edukační nástroj - na stěnách a v okolí modelu byly informační roll-upy, postery a infoznačky pro zákazníka snadné a zábavné porozumění technickým parametrům dílčích komponentů (např. porovnání kvality vnitřního vzduchu při běžném zateplení a při komplexní rekonstrukci - běžné koncentrace CO 2, relativní vlhkosti v interiéru, povrchové teploty aj.).

8 8 OHLÉDNUTÍ: STAVEBNÍ VELETRHY V BRNĚ TRENDY V ZAHRADĚ Rozkvetlá zahrada, zajímavé kultivary, pestrá paleta barev, netradiční doplňky to je vzhled dnešních moderních zahrad. Návštěvníci na veletrhu mohli získat nejen inspiraci z praktických ukázek nebo z připravených případových studií, ale i si okrasné dřeviny, balkonovky, trvalky a další květiny koupit a odnést rovnou z brněnského Výstaviště domů. Na prezentaci zahrad volně navazovala přehlídka dětských hřišť. Projekt zahrada a hobby se konal s odbornou záštitou Asociace zahradnického výstavnictví, jehož generálním partnerem je společnost Agro Brno Tuřany a. s.

9 OHLÉDNUTÍ: STAVEBNÍ VELETRHY V BRNĚ 9 TRAKTOR MITSUBISHI MT 36 V rámci veletrhů se letos představil i Traktor Mitsubishi MT 36 - výkonný malý pomocník pro víceúčelovou údržbu. Výhodou je výkonný 3válec, vodou chlazený vznětový motor s vysokým točivým momentem při nízkém hluku a nesporným faktem je ekonomická spotřeba. Traktor je vybaven samostatným PTO, které lze zapnout a vypnout pomocí bezpečnostního vypínače při jízdě. Převodovku má tento drobek kyvadlovou, synchronizovanou s 8 V 8 a převody. Samozřejmostí je svorkovnice pro externí hydraulické zařízení, tažné zařízení pak zvládne max. hmotnost přívěsu 3000 kg. MT 36D MT 36HST Služby Max. 36 hp PTO výkon 34 hp 33,5 hp Válec 3 Výtlak 1662 cc Maximální rychlost 2600 ot / min Výbava Přenos Manuální 8 V / 8 R 3-stupňový hydrostatický Brzdy mokré kotoučové brzdy PTO Kruci 540 / 1000 U / min 540 ot / min Interaxle PTO ne volitelně / 2000 rpm Hydraulický systém Řízení polohy Standardní Hydraulické ovládání Volitelné Hydraulické čerpadlo 29 l Posilovač řízení 12,7 l / min Rozměry Rozvor 1750 mm Paprsek 1400 mm Délka celé 3190 mm Výška (s držákem) 2410 mm Světlá výška 330 mm

10 10 VÍTE, ŽE? ROZŠIŘUJEME NABÍDKU CATERINGU Do letní sezony vstupuje Gastrocentrum ve Vyškově s rozšířenou nabídkou. Již stabilně jsme spolehlivým partnerem pro pořádání společenských akcí, rautů, banketů, svatebních hostin, koktejlů, číší vína a narozeninových oslav. Vzhledem k narůstající poptávce se naše výrobky budou objevovat v rámci dalších akcí, jako jsou zahradní slavnosti, firemní i soukromé barbecue akce, Coffee Breaks, tiskové konference a novinářské bankety. V letošním roce nás navíc čeká obsluha různých firemních prezentací a předváděcích premiér. Poskytujeme plný servis pro našeho zákazníka - navrhneme prostorové uspořádání, doprovodný program, květinové aranžmá, dekorace, barmanskou show a běžnou součástí je i přítomnost sommeliéra. Právě proto, že požadavky ze strany zákazníků se zvyšují, snažíme se přizpůsobit novým trendům a používat takové materiály a suroviny, které akci povýší na skutečný gastronomický zážitek. Garantujeme kvalitu, používáme suroviny čerstvé, sezonní a výhradně od tuzemských dodavatelů. Respektujeme současné tendence naše výrobky jsou lehce stravitelné, bohaté na vitamíny a výživové látky. Při výrobě se zároveň zaměřujeme na složení nutričních hodnot a navíc, jak je známo jíme očima proto je u nás tak důležitý důraz kladen na pestrost a vizuál našeho zboží.

11 FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ 11 FOTOSOUTĚŽ ROKU 2013 Jste zapálení do fotografování a navíc Vás fascinuje svět staveb, architektury, facility provozu a jídla? Tak právě pro Vás jsme připravili první ročník STAEG fotosoutěže. Pravidla jsou velmi jednoduchá. Stačí nám zaslat maximálně 3 ks fotografií s tematikou STAEG tedy jakoukoliv fotografii, která je propojena s naší společností a je z ní jasně patrné, že je pořízena za účelem zviditelnění naší značky. Soutěžit se bude ve třech podkategoriích: STAVBY FACILITY GASTROCENTRUM Absolutního vítěze z těchto tří podkategorií vyhlásí fotograf a cestovatel Jiří Kolbaba na vánočním večírku společnosti v prosinci tohoto roku. Tomuto výherci bude náležet exkluzivní pobyt v soukromém pensionu v Úvalech u Valtic v hodnotě 5000 Kč. Fotografie zasílejte na ovou adresu Nezapomeňte připsat vaši adresu, případně kontaktní telefon a ovou adresu.

12 Vyšší kategorie STAEG podporuje mistra světa v boxu Lukáše Konečného