PŘEDSTAVENÍ KONCEPTU - IDEA ČESKÁ TELEVIZE. MÍSTO, KDE JSOU FILMY DOMA. A nejen ony. I jejich tvůrci a diváci.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PŘEDSTAVENÍ KONCEPTU - IDEA ČESKÁ TELEVIZE. MÍSTO, KDE JSOU FILMY DOMA. A nejen ony. I jejich tvůrci a diváci."

Transkript

1 PŘEDSTAVENÍ KONCEPTU - IDEA ČESKÁ TELEVIZE MÍSTO, KDE JSOU FILMY DOMA. A nejen ony. I jejich tvůrci a diváci.

2 ZÁKLADNA NA DIVADELNÍM NÁMĚSTÍ Domov České televize

3 Myšlenku doslova zhmotníme. Karlovy Vary se stanou centrem filmů a filmařů z celého světa. A kde jsou filmy, je i Česká televize! Vytvoříme proto v Karlových Varech během festivalu domov České televize místo, kde jsou filmy doma. PŘEDSTAVENÍ KONCEPTU - EXEKUCE V parku na Divadelním náměstí vyroste dvoupolažní domov České televize s pomyslnou kuchyní, obývacím pokojem, pracovnou i zázemím a dalšími pokoji. Půjde o jakýsi hub, kde se filmaři a filmoví fanoušci budou střetávat, kde se všichni (včetně filmů samotných) budou cítit jako doma. Protože taková je jejich Česká televize. Je to prodloužení a echo jejich domova, kdekoliv jsou. Každý den fanoušky České televize pozveme na návštěvu do jednoho z pokojů, představíme jednu část domova filmů a České televize, formou nejrůznějších akcí a aktivit tematicky propojených s daným prostorem. Celý domov bude žít klasickým rytmem od snídaně po večerku a během týdne se bude představovat svým návštěvníkům z nejrůznějších úhlů pohledu.

4 V těchto blocích mohou návštěvníci každý den nahlédnout do zákulisí ČT. 1. Živé televizní vstupy a pořady, které znáte z České televize Každý den budeme vysílat z karlovarského studia živé vstupy a fanoušci ČT mohou být u toho. OKRUH 1: PODÍVEJ SE, JAK FUNGUJEME 2. Zajímavosti o chodu České televize a setkání s televizními profesionály Hosté se na návštěvě dozvědí formou rozhovorů a názorných ukázek, jak to v ČT vlastně funguje. Jakou roli mají jednotlivá oddělení v televizi? Kdo je kdo a co má na starosti? Jak vypadá vývoj programu a programových formátů? A co nová media? Dalším zajímavým okruhem budou připravované novinky a plány do budoucna. 3. Rozhovory s filmaři a herci + křty, autogramiády, tiskové konference, projekce Česká televize každoročně stojí u zrodu mnoha filmů a dokumentů či zajímavých projektů festivalů, hudebních pořadů, charitativních akcí apod. Na návštěvě v ČT se budou moci hosté potkat s tvůrci a protagonisty těchto děl. Ve stanu budou denně probíhat rozhovory s umělci, křty nových projektů, autogramiády, tiskové konference nebo krátké projekce děl. 4. Výstava techniky, dekorací, kostýmů, nákresů a vizualizací + QR kódy Jedna část domova České televize zůstane statická návštěvníci si mohou prohlédnout vystavené exponáty s popiskami. Pomocí QR kódů si navíc mohou stáhnout více podrobností a zajímavostí do svých iphonů.

5 Druhý okruh je zaměřený na interakci s hosty. Mohou se nejen setkat s profesionály z nejrůznějších oborů v oblasti televizního vysílání a filmové tvorby, ale mohou se od nich i učit, ptát se a na vlastní kůži si mnohé věci vyzkoušet. OKRUH 2: VYZKOUŠEJ SI! 1. Přijď a vyzkoušej si, jak to funguje Ve vybraných časech si mohou návštěvníci prohlédnout televizní techniku a vyzkoušet si nejrůznější televizní profese zde je pár příkladů: nová media moderování zpráv a počasí, komentování sportovních zápasů příprava příspěvků z živých reportáží casting a kamerové zkoušky vodění loutek v dětských pořadech dabing možnost nahlédnutí do přenosového vozu ČT aj. 2. Přijď a zapoj se do workshopů zjisti, kdo je zrovna doma? Každý den také ve vymezených časech otevřeme školu ČT Návštěvníci mají možnost, učit se od těch nejlepších profesionálové z oblasti televizní a filmové tvorby povedou workshopy pro začátečníky i pokročilé. Učiteli ve škole ČT se tak stávají Vaši osvětlovači, zvukaři, střihači, režiséři, scénáristé, maskéři, herci a moderátoři, specialisté z oddělení nových médií.

6 Třetí okruh dává nadšencům filmové tvorby jedinečnou příležitost, aby se vyjádřili, dali o svém talentu vědět a stali se součástí karlovarského vysílání ČT! OKRUH 3: VYTVÁŘEJ A SOUTĚŽ S ČT! 1. Soutěž STAŇ SE PROFI KARLOVARSKÝM REPORTÉREM ČT! Na internetu před zahájení festivalu vyhlásíme nominační soutěž pro nové karlovarské reportéry ČT. Přihlásit se může každý, kdo zašle krátkou ukázku zajímavé reportáže na téma ČT míří do Varů. Z dodaných příspěvku vybereme tým 10ti nejlepších, kteří od ČT dostanou lístky na karlovarský festival a budou se moci v průběhu festivalu podílet na přípravě vstupů. Se supervizorem z ČT budou moci připravovat rozhovory a ankety v ulicích, točit krátké reportáže o festivalu očima mladých lidí. Tyto příspěvky pak budou použity do vysílání, umístěny na web a také promítány na LED stěnu ve stanu ČT. Cenou pro vítěze je týden strávený s TV štáby České televize a elektronika od sponzorů. 2. Soutěž pro běžné návštěvníky - Karlovy Vary vašima očima Na webu ČT bude vytvořena speciální microsite, kam mohou běžní návštěvníci uveřejňovat své vlastní karlovarské ozvěny fotky, zprávy, videa. Na internetu proběhne hlasování o nejlepší příspěvky, které budou odměněny. Vybrané příspěvky promítáme také na LED stěnu stanu. Vše propojené také na Fb, Twitter a youtube. 3. Časosběrný dokument z domova ČT v Karlových Varech O proměnách domova ČT, vybraných PROFI karlovarských reportérech a s využitím příspěvků od běžných návštěvníků vznikne krátký dokument o Varech. Staňte se jeho součástí!

7 V horním patře stanu vytvoříme na zastřešené terase pokoj pro hosty - prostor pro setkávání zástupců České televize s VIP hosty VIP ZÓNA V PRVNÍM PATŘE 1. Obývací zóna Posezení pro hosty na bílých sedačkách a taburetech s konferenčními stolky Kombinujeme bílou a červenou, potahy na polštáře obrandujeme logem ČT 2. Bar Hliníkový bar s plastickým logem ČT a netradičním nápojovým lístkem: Kolaloka, Postřižinské pivo, AZ koktejl, Diagnóza, Bez komentáře Bašta pro tebe (drobné občerstvení k nápojům) ČT karlovarské oplatky (oplatky s logem ČT) 3. Obsluha, hudba a projekce V pokoji pro hosty hraje výhradně hudba z českých filmů Obsluha podává filmové delikatesy ve filmových kostýmech nebo v bílých zástěrách s logem ČT. V televizi běží smyčky ČT

8 PRO FANOUŠKY ČESKÉ TELEVIZE PŘIPRAVÍME PROSTORY I MIMO HLAVNÍ STAN 1. Okolí stanu OSTATNÍ PROSTORY Zóna pro batůžkáře: V parku v okolí stanu postavíme červená plážová lehátka, sadbagy a deky Zóna pro děti Pro děti zajistíme skákací stan a dětské dekorace z fundusu ČT 2. Meet point v hotelu Thermal V hotelu Thermal bude připravený meetpoit s kobercem, taburety a domácímii dekoracemi pro návštěvníky + malým obývákem pro hosty Prostory budou dále vybaveny pro účely informačního centra

9 DOMOV ČESKÉ TELEVIZE V KARLOVÝCH VARECH

10 VSTUPNÍ ČÁST S E-ZONOU, RECEPCÍ, OBCHODEM A VÝSTAVNÍ ČÁSTÍ