Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download ""

Transkript

1 IZRAELSKÁ KULTURA V ČESKÉ REPUBLICE 2008 Vážení přátelé, dostáváte do ruky přehled akcí, na nichž se v uplynulém roce představila izraelská kultura. V roce, kdy Stát Izrael oslavil 60. výročí svého vzniku, se jednalo o úctyhodné množství kvalitních a různorodých projektů. Rádi bychom tímto poděkovali všem umělcům, institucím i jednotlivým organizátorům, kteří se na těchto akcích podíleli. Děkujeme i všem příznivcům a divákům a těšíme se na další setkávání s Vámi v roce Za Velvyslanectví Státu Izrael Pavla Palánová Cultural Officer

2 DIVADLO HADAR GALRON: MIKVE Národní divadlo v Praze - Činohra Premiéra: 4. prosince, Stavovské divadlo Překlad: Ester Žantovská, Režie: Michal Dočekal, Scéna: Jan Dušek, Kostýmy: Zuzana Krejzková, Hudba: Miloš Orson Štědroň, Dramaturgie: Daria Ullrichová Účinkují: Iva Janžurová, Petra Špalková, Jana Boušková, Eva Salzmannová, Magdaléna Borová, Antonie Talacková, Taťjana Medvecká, Pavla Beretová Mikve prostor rituální lázně, v níž se věřící židovské ženy pravidelně očišťují se ve hře současné izraelské dramatičky Hadar Galronové stává místem střetu různých přístupů k víře i k životu. Do ortodoxní komunity přichází Šira, nová lázeňská, před níž se pozvolna rozkrývají osudy místních žen dramata, o nichž všichni vědí, ale nikdo o nich nemluví. Hra otevírá téma postavení žen ve společnosti, vztahu ortodoxní komunity k běžnému životu, především ale nabízí vynikající herecké příležitosti prostřednictvím psychologicky bohatých postav a jejich dramatických osudů. TANEC KIBBUTZ CONTEMPORARY DANCE COMPANY 6. června, Mahenovo divadlo, Brno 9., 10. června, Hudební divadlo Karlín, Praha Proslulý izraelský soubor Kibbutz Contemporary Dance Company byl hlavní hvězdou 20. ročníku festivalu Tanec Praha. Soubor přijel na festival s představením Ekodoom, které se stalo pro mnoho diváků událostí sezóny. Ekodoom spojuje odvážný, energický a smyslný choreografický rukopis uměleckého ředitele Rami Be era, neuvěřitelné možnosti pohybu lidského těla vynikajících tanečníků s působivými světelnými a zvukovými obrazy PEOPLE PROJECT 08 - OHAD NAHARIN 7., 8., 9. prosince, Divadlo Archa, Praha, V rámci premiérového večera Projekt 08 produkční jednotky současného tance 420PEOPLE jsme viděli čtyři choreografie včetně zcela nového duetu světově uznávaného izraelského choreografa Ohada Naharina. V choreografii Bolero se představily Nataša Novotná a Rei Watanabe. V návaznosti na představení uspořádal 420PEOPLE také workshopy pro profesionální tanečníky a studenty tance. PRAŽSKÝ JARMARK srpna, Ovocný trh, Praha Mezinárodního folklorního festivalu Pražský jarmark se zúčastnil soubor Uri Tejman z Izraele.

3 HUDBA 3x DIRIGENT ELLI JAFFE KONCERT HL. M. PRAHY A PRAŽSKÉ KOMORNÍ FILHARMONIE 6. října, Smetanova síň, Obecní dům, Praha Na koncertě k 60. výročí vzniku Státu Izrael se pod taktovkou E. Jaffeho představili sólisté David Kalhous (ČR), Olga Vinokur (Rusko) oba klavír a kantor Izrael Rand (Izrael) tenor. Zazněla díla G. Rossiniho, F. Mendelssohna-Bartholdyho, J. Sibelia a židovské liturgické zpěvy. HRADEC KRÁLOVÉ A DEVĚT BRAN 23. ledna dirigoval Elli Jaffe Filharmonii Hradec Králové. 17. června řídil Český národní symfonický orchestr na zahajovacím koncertě festivalu Devět bran ve Valdštejnské zahradě v Praze, kde následující den vystoupila také izraelská skupina Livnat Brothers. ACCADEMIA DANIEL 1. dubna, kostel sv. Šimona a Judy, Praha V rámci cyklu komorních koncertů FOK vystoupil izraelský soubor barokní hudby Accademia Daniel s díly J. S. Bacha. PREZENTACE IZRAELSKÉ KONCERTNÍ HUDBY 9. dubna, Akademie múzických umění v Praze, Hudební fakulta Při příležitosti předání hudebního daru knihovně Hudební fakulty AMU navštívil Prahu izraelský muzikolog a ředitel Israel Music Institute Paul Landau. Na téma Izraelská hudba jako kulturní a společenský fenomén přednášel na HAMU v rámci programu pro soudobou hudbu Studio N. Slavnostní předání daru v podobě notových materiálů a nahrávek s hudbou izraelských skladatelů proběhlo na koncertě violoncellistky Dominiky Hoškové v Sále Martinů Lichtenštejnského paláce. Na koncertě zaznělo mj. dílo předního izraelského skladatele Tzvi Avniho Kaddish pro violoncello a smyčce. BAROKNÍ OPERA 3. května, Pražský hrad Soubor barokní hudby Hofmusici představil v novodobé premiéře operu Antonia Vivaldiho Argippo. Hostem ansámblu byl izraelský hobojista Aviad Gershoni. 2x ORCHESTR ATLANTIS 12. června, Synagoga Děčín, 14. září, Synagoga Kolín Orchestr Atlantis pod taktovkou Vítězslava Podrazila uspořádal dva koncerty k 60. výročí založení Státu Izrael. V Děčíně zazněla mj. v premiéře skladba izraelského skladatele Marka Kopytmana, v Kolíně např. Requiem Hebraicum Maxe Broda. SHIRLEY BRILL V TŘEBONI 12. července, Třeboň Na letním festivalu klasické hudby Třeboňská nocturna vystoupila izraelská klarinetistka Shirley Brill. Na koncertě přednesla spolu se sopranistkou Dagmar Peckovou za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice s dirigentem Vojtěchem Spurným skladby W.A. Mozarta, G. Bizeta a B.H. Crusella.

4 SHARON KAM V ČESKÉM KRUMLOVĚ 1. srpna, Zámecká jízdárna, Český Krumlov Klarinetistka Sharon Kam vystoupila v rámci Mezinárodního hudebního festivalu se Severočeskou filharmonií Teplice. MEZINÁRODNÍ VARHANNÍ FESTIVAL 4. září, Bazilika sv. Jakuba, Praha Na festivalu vystoupila izraelská varhanice Elisabeth Roloff. JERUSALEM CANTORS CHOIR 7. září, Jeruzalémská synagoga, Praha Sbor kantorů z Jeruzaléma vystoupil pod vedením sbormistra kantora Binyamina Glickmanna na koncertě konaném u příležitosti Evropského dne židovské kultury. AMBASSADORS CONCERT SERIES AMBER TRIO 24. září, Jeruzalémská synagoga, Praha V rámci koncertního cyklu komorní hudby pod záštitou zahraničních ambasád se představil soubor Amber Trio Jerusalem se zpěvačkou Tehilou Goldstein-Nini. V programu zazněly skladby Dmitrije Šostakoviče a izraelských autorů Jonathana Kerena a Jehezkela Brauna. KONCERT PRAHY 5 K VÝROČÍ IZRAELE 25. září, Národní dům na Smíchově, Praha Na koncertě v rámci koncertního cyklu Městské části Praha 5 věnovaném 60. výročí založení Státu Izrael se představila mladá izraelská klavíristka Dorel Golan. Pražskou komorní filharmonii řídil izraelský dirigent Amos Talmon. Zazněly skladby D. Šostakoviče, R. Schumanna a izraelského skladatele M. Lavryho. MORAVSKÝ PODZIM AVIV QUARTET 3. října, Konvent milosrdných bratří, Brno Na Mezinárodním hudebním festivalu Brno - Moravský podzim vystoupilo izraelské smyčcové kvarteto Aviv Quartet s díly L. Janáčka, F. Mendelssohna a L. van Beethovena. ORCHESTR BERG BENJAMIN JUSUPOV 10. listopadu, Kostel U Salvátora, Praha Na koncertě Komorního orchestru Berg s podtitulem Východní vítr zaznělo mj. dílo izraelského skladatele původem z Tádžikistánu Benjamina Jusupova.

5 AVISHAI COHEN ENSEMBLE VOCAL PROJECT 13. dubna, Palác Akropolis, Praha Světoznámý izraelský kontrabasista Avishai Cohen uvedl v Praze svůj nový ansámbl a skladby, v nichž poprvé užívá také vokály. Soubor je složen z mladých umělců z Izraele i z USA, jádro tvoří jeho dlouhodobě úspěšné Jazz Trio, dále se objevuje zpěvačka, flétna, trombón, kytara a perkuse. AVŠALOM FARJUN TOY VIVO Toy Vivo Trio 28. června, ostrov Štvanice, Praha Toy Vivo Duo 30. června, Španělská synagoga, Praha Izraelský soubor Toy Vivo vystoupil na konci června dvakrát v Praze v rámci festivalu world music Respect. Ústřední úlohu v souboru hraje citera qanun, typický hudební nástroj Blízkého Východu, v rukou průkopníka a vizionáře izraelské hudby Avšaloma Farjuna. NOA NA COLOURS OF OSTRAVA 11. července, Ostrava Světoznámá izraelská zpěvačka jemenského původu Noa, vlastním jménem Achinoam Nini, vystoupila na festivalu Colours of Ostrava. Izraelská Joni Mitchell, představitelka kultivovaného popu, která zpívala mj. pro Jana Pavla II. či Billa Clintona a spolupracovala s řadou světových umělců jako jsou Pat Metheny, Sting, Carlos Santana aj., se představila českému publiku poprvé. 12. července byla Noa hostem TV pořadu Noc s Andělem. ISRAELI ETHNIC ENSEMBLE 31. července 2. srpna Izraelský hudební soubor v čele se zpěvačkou Talyou G.A. Solan vystoupil na festivalech Prázdniny v Telči, Letní filmová škola Uherské Hradiště, Sázava Fest a Šamajim Třebíč. DUBLFO července Izraelská kapela Dub Lfo se představila se směsí rocku, reggae a ethno music na festivalech v Uherském Hradišti, Mighty Sounds, Orlická brána a v klubu Cross v Praze. FREE JAZZ FESTIVAL 26. září, Divadlo U Hasičů, Praha Na festivalu vystoupil izraelsko-litevský klavírista Vjačeslav Ganielin.

6 CHAVA ALBERSTEIN & HOSTÉ 11. října, Dvořákova síň, Rudolfinum, Praha Legendární izraelská skladatelka a písničkářka vystoupila na Mezinárodním hudebním festivalu Struny podzimu s českými hosty, kteří s ní spolupracovali na jejím posledním albu Lemele, mj. s Karlem Holasem a Radkem Pobořilem ze skupiny Čechomor. FLORIAN ZENKER PROJECT A ELI KHENTOV 31. října, 1. listopadu, Jet Set, Praha Mezinárodní ansámbl špičkových instrumentalistů pod vedením německého kytaristy Floriana Zenkera představil jazz s prvky world music, jejich hostem byl izraelský houslista Eli Khentov. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL JAZZOVÉHO PIANA 29. listopadu, Kostel sv. Vavřince, Praha Jedna z nejvýznamnějších osobností současného jazzu, izraelský klavírista Yaron Herman vystoupil na festivalu sólových recitálů v Praze. JAZZOVÉ TRIO 17. prosince, Velvyslanectví Polské republiky, Praha Koncert z cyklu Salon Polski se uskutečnil pod heslem tři hudebníci tři kultury jeden čas. Polský klavírista Leszek Możdżer se švédským basistou a violoncellistou Larsem Danielssonem a izraelským perkusistou Zoharem Frescem vytvořili trio Dream Team.

7 LITERATURA AVRAHAM B. JEHOŠUA: MILENEC překlad Magdalena Křížová Nakladatelství Pistorius & Olšanská listopad 2008 Román Milenec vyšel jako vůbec první dílo A. B. Jehošuy v češtině. Autor patří ve světě k nejznámějším izraelským prozaikům současnosti v počtu knih přeložených do světových jazyků soupeří o prvenství se svým generačním vrstevníkem Amosem Ozem, s nímž bývá často měřen a srovnáván. Jehošua začal publikovat v 60. letech stejně jako Oz a další autoři, jejichž prózy vyznačily nové směřování v izraelské literatuře: odklon od realistické budovatelské a sionisticky laděné prózy první generace státu Izrael a obrat k subjektivnější, někdy existenciálně laděné tvorbě, která se snažila vyrovnat se soudobými trendy v západní literatuře. Jehošuu s Ozem spojuje také levicové smýšlení ve vztahu k izraelsko-palestinskému konfliktu, angažovanost v mírovém řešení této otázky a snaha nahlédnout problematiku také z druhé strany konfliktu. Román Milenec / Ha-meahev, který vydal Jehošua v roce 1977, byl přijat s nadšením a autor si jím záhy vydobyl i světový věhlas. Kniha byla v roce 1999 v britsko-italské koprodukci také zfilmována pod názvem The Lost Lover / L amante perduto (režie Roberto Faenza). IZRAEL NA VELETRHU SVĚT KNIHY dubna, Průmyslový palác, Výstaviště Praha Na Mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy se izraelská literatura již tradičně představila na samostatném stánku. Návštěvníci zde měli také možnost zapojit se do mezinárodního projektu Národy světa píší Bibli.

8 VÝSTAVY IZRAEL OBJEKTIVY TŘÍ GENERACÍ FOTOGRAFŮ Beno Rothenberg, Magdaléna Robinsonová, Karel Cudlín 28. dubna 26. října, Velká synagoga v Plzni 5. listopadu ledna 2009, Nostický palác (Ministerstvo kultury), Praha Na výstavě k 60. výročí založení Státu Izrael se představily tři kolekce fotografií z Izraele vytvořené třemi autory ve třech periodách novodobé historie země. Nejstarší soubor tvořily snímky pořízené v době vzniku státu fotografem a později významným archeologem Prof. Beno Rothenbergem (nar. 1914). Autorkou druhého souboru byla přední slovenská umělecká fotografka Magdaléna Robinsonová ( ); výstava představila 50 jejích fotografií zachycujících všední život v Izraeli v roce Současný život a reálie Izraele ukázaly fotografie pořízené v letech současným českým fotoreportérem a dokumentaristou Karlem Cudlínem (nar. 1960). Autorem doprovodných literárních textů k výstavě byl Arnošt Lustig. MEZINÁRODNÍ TRIENÁLE SOUČASNÉHO UMĚNÍ 3. června 14. září, Veletržní palác, Národní galerie Praha Izraelská kurátorka Danna Taggar představila v sekci Dokonalá budoucnost mimo jiných díla těchto izraelských umělců: Ofri Cnaani, Avraham Eilat, Dana Gilerman, Adi Nes, Michal Rovner a Farid Abu Shakra. MEZINÁRODNÍ BIENÁLE GRAFICKÉHO DESIGNU BRNO 17. června 19. října, Moravská galerie Brno 23. ročník přehlídky byl věnován grafickému designu, ilustracím a písmu v knihách, časopisech, novinách a digitálních médiích. Představili se zde izraelští umělci Adi Stern a tým časopisu A5 mazinue Golan Gafni, Keren Gafni a Tali Green. BENJAMIN SHIFF PŘÍBĚHY VÍRY A LÁSKY 12. listopadu 17. prosince, Hotel Hilton Praha Benjamin Shiff se narodil v roce 1931 v Německu, odkud ve dvou letech odešel s rodinou do Izraele. S minimálním formálním vzděláním si získal mezinárodní věhlas pro svůj unikátní malířský styl, v němž se s charakteristickou jemností prolíná realistické a mystické ztvárnění postav s dotyky kubismu. Inspirován svým studiem chasidismu, kabaly a židovské filozofie Shiff rovněž vytvořil dlouhou řadu obrazů na téma judaismu. Benjamin Shiff je členem Izraelského svazu spisovatelů a kromě svého rozsáhlého výtvarného díla vydal tři básnické sbírky a dvě knihy povídek.

9 HANA ALISA OMER února, Muzeum dětské kresby v domě U Zelené žáby, Praha Izraelská malířka Hana Alisa Omer se narodila v Československu v roce 1947 židovským rodičům, kteří přežili holocaust. Od roku 1967 žije v Izraeli, kde je členkou umělecké vesnice Ejn Hod. MARGO PARAN 17. ledna 22. února, Vzdělávací a kulturní centrum Židovského muzea v Praze Výstava obrazů, grafik a kreseb izraelské výtvarnice a básnířky českého původu Margo Paran nesla název Putování za drobnými náznaky. Zahájila ji osobně autorka, rodačka z Kadaně, která v předvečer druhé světové války uprchla před Hitlerem do tehdejší mandátní Palestiny. PUTOVNÍ FOTOGRAFICKÁ VÝSTAVA SHAI GINNOT Únor říjen Brno, Náchod, Kutná Hora, Holešov, Liberec, Luhačovice Výstava fotografií izraelské přírody a krajiny fotografky Šaj Ginottové s názvem Na počátku... pokračovala v roce 2008 v cestě po českých a moravských městech. Výstava byla v mnohém inspirována Biblí, především příběhem stvoření, ale i židovskými dějinami a biblickými proroctvími o konci dnů. Fotografie byly doprovázeny biblickými verši. NAPLNĚNÍ SNU - 60 LET VÝZEV A ÚSPĚCHŮ IZRAELE Září, říjen Teplice, Chomutov, Hradec Králové Originální výstava představila sbírku fotografií dokumentujících šest desetiletí izraelské státnosti. Na čtrnácti tematických panelech měli návštěvníci výstavy možnost díky holografickým zobrazením porovnat minulost a přítomnost Státu Izrael proces budování státu, rozvoj vědy, kultury ad. Výstavu doprovázely texty poskytující kontext k jednotlivým tématům. MEZINÁRODNÍ DĚTSKÁ VÝTVARNÁ VÝSTAVA LIDICE 28. května 29. října, Lidická galerie Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice byla založena k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných Němci, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. Výstavy se každoročně účastní tisíce dětí ze všech kontinentů včetně dětí z Izraele.

10 FILM JEDEN SVĚT března, Praha Na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2008 byly promítány čtyři izraelské snímky. Hostem festivalu byla režisérka Tamar Jaromová. V kotli / Bitchonim / Hot House, Izrael, 2006, režie Šimon Dotan Jestli se usmívám / Lir ot im ani mechajechet / To See If I m Smiling, Izrael, 2007, režie Tamar Jaromová Svaté město uvádí / Jerušalajim gea lehacig / Jerusalem Is Proud To Present, Izrael, 2007, režie Nitzan Gilady Pracující máma / A Working Mum, Izrael/Bolívie/USA, 2006, režie Limor Pinchasovová FEBIOFEST ZAOSTŘENO NA IZRAEL 27. března 4. dubna, Praha Mezinárodní filmový festival Febiofest uvedl zvláštní programovou sekci Zaostřeno na Izrael. Hostem festivalu byl režisér Ron Havilio. Beaufort / Bufor, Izrael, 2007, režie Josef Cedar Medúzy / Meduzot / Jellyfish, Francie/Izrael, 2007, režie Etgar Keret, Šira Geffenová Fragmenty Jeruzaléma / Šivrej tmunot Jerušalajim / Fragments Jerusalem, Izrael, 1997, režie Ron Havilio Cesta do Potosí / Potosí, le temps du voyage/ Potosí, the Journey, Francie/Izrael, 2007, režie Ron Havilio Ona na to má / Ejn la Elohim / She s Got It, Izrael, 2007, režie Jakov Goldwasser ANIFEST RONY OREN května, Třeboň Izraelský ilustrátor a animátor Rony Oren zasedl v hlavní porotě Mezinárodního festivalu animovaných filmů AniFest Na festivalu představil ve speciálním pásmu své filmy a také filmy izraelských studentů, převážně z jeruzalémské Akademie výtvarných umění Bezalel, kde vede katedru animace. Na festivalu uspořádal také workshop pro děti Animace plastelíny.

11 PŘEHLÍDKA IZRAELSKÝCH FILMŮ PRO DĚTI června, Zlín Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež Zlín 2008 připravil u příležitosti 60. výročí Izraele ve spolupráci s izraelskými producenty a distributory přehlídku těch nejzajímavějších izraelských dětských filmů. Malý zrádce / The Little Traitor, Izr./USA, 2007, režie Lynn Roth Avijino léto / The Summer of Aviya, 1988, režie Eli Cohen Pod naším stromem / Under the Domim Tree, 1994, režie Eli Cohen Vyhrát s Miki / Winning With Mikki, 2004, režie Ori Inbar Dřevěná puška / The Wooden Gun, 1979, režie Ilan Mošenson Letní příběh / Summer Story, 2004, režie Šmuel Hajmovič Slečna Entebbe / Miss Entebbe, 2003, režie Omri Levy 2 minuty od ráje / 2 Minutes from Paradise, 2002, režie Daniel Syrkin Naf, dítě ulice / Naf, A Street Kid, 2006, režie Moše Alafi Medúzy / Jellyfish, Izr./Francie, 2007, režie Etgar Keret, Šira Geffenová MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL KARLOVY VARY července, Karlovy Vary Na festivalu se promítaly dva izraelské filmy v nesoutěžních sekcích. Režisér celosvětově velmi úspěšného animovaného dokumentu Valčík s Bašírem Ari Folman byl členem hlavní poroty festivalu, na festival přijel také Marek Rozenbaum, producent filmu Vasermil. Valčík s Bašírem / Waltz with Bashir, Izrael/Německo/Francie, 2008, režie Ari Folman Sekce: Otevřené oči Vasermil, Izrael, 2007, režie Mushon Salmona Sekce: Jiný pohled LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA 25. července 3. srpna, Uherské Hradiště Letní filmová škola představila retrospektivou tvorbu izraelského režiséra Amose Gitaie, pod názvem Izrael/Palestina možnosti dialogu uvedla řadu celovečerních a dokumentárních snímků a v sekci věnované Pavlu Kohoutovi promítla izraelský snímek na motivy jeho knihy Svatá Klára režiséra Ariho Folmana. FILMOVÝ FESTIVAL LITOMĚŘICE POOSMÉ srpna, Litoměřice Na festivalu s podtitulem Střet realit se představily dva izraelské snímky. Zlomená křídla / Knafajim Švurot, Izrael, 2002, režie Nir Bergman Svatá Klára / Clara Hakedoša, Izrael, 1996, režie Ari Folman, Ori Sivan

12 FRESH FILM FEST srpna, Karlovy Vary Mezinárodní festival studentských filmů a debutů Fresh Film Fest uvedl pětici izraelských snímků v sekci Izraelské panorama. Alejandra Levy a Tomer Reiss byli hosty festivalu. Domov / Home, 2007, Minshar School of Arts, režie Alejandra Levy Slepý / Ha'iver, 2007, Tel Aviv University, režie Tomer Reiss Hymna / Himnon / Amnon, 2008, Sam Spiegel Film and Television School, režie Elad Keidan Nahlédnutí / Kavanot, 2007, Sam Spiegel Film and Television School, režie Dana Keidar Pralinky / Perlinim, 2007, Sam Spiegel Film and Television School, režie Jaelle Kajam EKOFILM října, České Budějovice, Český Krumlov Na Mezinárodním filmovém festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví získal Zvláštní cenu mezinárodní poroty izraelský snímek Stěna smrti. Chtěla jste točit film? / You wanted to make a film?, Izrael, 2007, režie Gali Weintraub Stěna smrti / Wall of Death, Izrael, 2006, režie Yossi Weissler, Moshe Alpert Voda / Water, Izrael, 2008, Ronit Zerony STUDENTSKÉ FILMY V PÍSKU října, Písek Na Mezinárodním festivalu studentských filmů získal hlavní cenu festivalu izraelský snímek Zohar. Snímek Understrike dostal cenu za nejlepší střih. Zohar, Izrael, 2007, režie Yasmine Nowak, Tel Aviv University Understrike, Izrael, 2008, režie Ronen Eytan, Tel Aviv University Ticho / Silence, Izrael, 2008, režie Hadar Morag, Tel Aviv University FESTIVAL MEZIPATRA 31. října - 6. listopadu, Brno, listopadu, Praha V rámci gay a lesbického filmového festivalu Mezipatra 2008 byly uvedeny dva izraelské filmy. Bublina režiséra Ejtana Foxe získala na loňských Mezipatrech Cenu diváků, Hledání chybějícího kousku představil osobně jeho režisér Oded Lotan. Bublina / HaBuah / The Bubble, Izrael, 2006, režie Eytan Fox Hledání chybějícího kousku / BeIkvot HaChaticha HaChasera / The Quest for the Missing Piece, Izrael, 2007, režie Oded Lotan

13 MgA. Pavla Palánová Cultural Officer Embassy of Israel / Velvyslanectví Státu Izrael Badeniho Praha 7 Česká republika Tel Fax

Zámecké saxofonové kvarteto / kostel sv. Anny (Anenské náměstí) jablonecké kostely otevřeny doprovodný program VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

Zámecké saxofonové kvarteto / kostel sv. Anny (Anenské náměstí) jablonecké kostely otevřeny doprovodný program VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ Zámecké saxofonové kvarteto 3. 7. 2012 / 17.00 kostel sv. Anny (Anenské náměstí) Zámecké saxofonové kvarteto vzniklo spojením zkušených hudebníků pohybujících se již mnoho let po známých českých orchestrech.

Více

Kühnův smíšený sbor nám. Bořislavka 2075/11 160 00 Praha 6 IČO: 45250367 web: www.kuhnchoir.cz e-mail: info@kuhnchoir.cz

Kühnův smíšený sbor nám. Bořislavka 2075/11 160 00 Praha 6 IČO: 45250367 web: www.kuhnchoir.cz e-mail: info@kuhnchoir.cz Kühnův smíšený sbor nám. Bořislavka 2075/11 160 00 Praha 6 IČO: 45250367 web: www.kuhnchoir.cz e-mail: info@kuhnchoir.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2015 Kühnův smíšený sbor Kühnův smíšený sbor je dobrovolným sdružením

Více

LEDNICKO/VALTICKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL ROČNÍK 30. ZÁŘÍ 14. ŘÍJNA 2017

LEDNICKO/VALTICKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL ROČNÍK 30. ZÁŘÍ 14. ŘÍJNA 2017 LEDNICKO/VALTICKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL 2017 2. ROČNÍK 30. ZÁŘÍ 14. ŘÍJNA 2017 bude stejně jako předchozí ročník začínat a končit v krásných prostorách zámků Lednice a Valtice. Klasická hudba oživí historické

Více

Česká hudba 2004 nedílná součást evropské kultury

Česká hudba 2004 nedílná součást evropské kultury Tisková zpráva Česká hudba 2004 nedílná součást evropské kultury OFICIÁLNÍ ZAHÁJENÍ 7. ledna 2004, 20:00, Rudolfinum, Dvořákova síň Česká filharmonie, dir. Vladimír Válek Antonín Dvořák: 8. symfonie G

Více

Janáčkovo trio 2009. Jiří Pospíchal housle Marek Novák violoncello Markéta Janáčková klavír. www.janacektrio.cz

Janáčkovo trio 2009. Jiří Pospíchal housle Marek Novák violoncello Markéta Janáčková klavír. www.janacektrio.cz Janáčkovo trio 2009 Jiří Pospíchal housle Marek Novák violoncello Markéta Janáčková klavír www.janacektrio.cz Děkujeme Allianz pojišťovně, a.s., že nás v roce 2009 opět podpořila LEDEN - ÚNOR Na začátku

Více

České divadlo po 2. světové válce

České divadlo po 2. světové válce České divadlo po 2. světové válce Tematická oblast Městské divadlo Zlín Datum vytvoření 10.12.2012 Ročník Čtvrtý Stručný obsah Stručná historie Městského divadla ve Zlíně Způsob využití Výklad nové látky,

Více

Veřejný program 2009

Veřejný program 2009 Veřejný program 2009 Centrum Bavaria Bohemia Freyung 1 92539 Schönsee Tel.: +49(0)9674-92 48 77 Fax: +49(0)9674 91 30 67 email: info@cebb.de Internet: www.bbkult.net Leden 2009 11.01.09 Cyklus Objevy :

Více

Kruh přátel hudby KONCERTNÍ SEZÓNA 2015

Kruh přátel hudby KONCERTNÍ SEZÓNA 2015 Kruh přátel hudby KONCERTNÍ SEZÓNA 2015 SEZNAM KONCERTŮ 22. ledna 2015, Slavnostní aula Gymnázia Dr. Pekaře od 19.15 hodin abonentní LOBKOWICZ TRIO Lukáš Klánský klavír Jan Mráček housle Ivan Vokáč violoncello

Více

Veřejný program 2012

Veřejný program 2012 Veřejný program 2012 Centrum Bavaria Bohemia Freyung 1 92539 Schönsee Tel.: +49 (0) 9674-92 48 77 Fax: +49 (0) 9674 91 30 67 email: info@cebb.de Internet: www.bbkult.net Leden 2012 4. 1. 2012 I 19.00 h

Více

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2008/09 zpracováno 24. 8. 2009 PODZIM 2008 6. 9. 2008 Vystoupení na zámku v Rudolticích 11. 9. 2008 Koncert

Více

České divadlo po 2. světové válce

České divadlo po 2. světové válce České divadlo po 2. světové válce Tematická oblast Divadelní festivaly Datum vytvoření 15.12.2012 Ročník Čtvrtý Stručný obsah Přehlídka hlavních českých divadelních festivalů Způsob využití Výklad nové

Více

ZPRAVODAJ Č. 11/2014. Vážení přátelé slánského muzea,

ZPRAVODAJ Č. 11/2014. Vážení přátelé slánského muzea, ZPRAVODAJ Č. 11/2014 Vážení přátelé slánského muzea, letní radovánky jsou již dávno minulostí, podzim nastoupil v plné síle. To je ideální čas zavítat do muzea! V měsíci listopadu je pro Vás připraven

Více

Newsletter Repetice Závěrečný víkend MHF Český Krumlov 2015

Newsletter Repetice Závěrečný víkend MHF Český Krumlov 2015 Newsletter Repetice Závěrečný víkend MHF Český Krumlov 2015 V Zahradě Kooperativy se tančilo argentinské tango Závěrečný festivalový týden byl ve znamení vskutku letního počasí. První ze tří doslova žhavých

Více

IZRAELSKÁ KULTURA V ČESKÉ REPUBLICE 2007

IZRAELSKÁ KULTURA V ČESKÉ REPUBLICE 2007 IZRAELSKÁ KULTURA V ČESKÉ REPUBLICE 2007 Vážení přátelé, připravili jsme pro Vás přehled akcí, na nichž se v uplynulém roce představila kultura z Izraele. Rádi bychom tímto poděkovali všem umělcům, institucím

Více

Fresh Film Fest Praha 2014

Fresh Film Fest Praha 2014 11. Mezinárodní filmový festival debutů a studentských filmů Fresh Film Fest Praha 2014 Statut festivalu Článek 1 Fresh Film Fest je mezinárodní filmový festival zaměřující se na celovečerní debutové snímky

Více

MUSICA FLOREA czech early music ensemble

MUSICA FLOREA czech early music ensemble Út 1. dub 2014 St 2. dub 2014 St 23. dub 2014 Čt 8. kvě 2014 Čt 15. kvě 2014 Ne 8. čvn 2014 Po 9. čvn 2014 Pá 20. čvn 2014 So 21. čvn 2014 19:00 Lysá n. Labem G.F.Handel: Brockes passion (Bohemia 2014)

Více

Antonín Dvořák 1841-1904. světoznámý hudební skladatel

Antonín Dvořák 1841-1904. světoznámý hudební skladatel Antonín Dvořák 1841-1904 světoznámý hudební skladatel Kořeny slavného hudebníka Dvořákova rodina žila od roku 1818 v Nelahozevsi (střední Čechy). Všichni Antonínovi předci z otcovy strany byly řezníci

Více

Langweilův model Prahy v muzejní edukaci

Langweilův model Prahy v muzejní edukaci Langweilův model Prahy v muzejní edukaci Mgr. Iva Vachková, Ph.D. za podpory Mgr. Barbory Zdrálkové a Mgr. Lubomíra Kubíčka Muzeum hlavního města Prahy Seminář Muzeum pro návštěvníky II., NM Praha, 11.4.2017

Více

Přehled činnosti oddělení HV

Přehled činnosti oddělení HV Přehled činnosti oddělení HV Školní rok 2014/2015 13. 10. 2014 SOČR Generální zkouška Smetanova síň Obecního domu studenti vyššího 14. 11. 2014 Projektový den Pěvecký sbor 19. 11. 2014 Odpoledne otevřených

Více

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2007/08 zpracováno 19. 6. 2008 PODZIM 2007 20. 9. 2007 Koncert pro Městský úřad Litomyšl, Zámecké divadélko,

Více

Novodobá světová premiéra znovuobjevené opery A r g i p p o od Antonia Vivaldiho

Novodobá světová premiéra znovuobjevené opery A r g i p p o od Antonia Vivaldiho Novodobá světová premiéra znovuobjevené opery A r g i p p o od Antonia Vivaldiho Společný projekt barokního souboru Hof-Musici a občanského sdružení Teatro alla Moda, pod záštitou paní Livie Klausové a

Více

BEDŘICH SMETANA. Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková. Datum (období) tvorby: únor 2013. Ročník: šestý. Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2.

BEDŘICH SMETANA. Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková. Datum (období) tvorby: únor 2013. Ročník: šestý. Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2. BEDŘICH SMETANA Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková Datum (období) tvorby: únor 2013 Ročník: šestý Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2.stupni ZŠ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem

Více

KONTAKTNÍ ÚDAJE O SBORU. Kühnův smíšený sbor, z. s. nám. Bořislavka 2075/ Praha 6

KONTAKTNÍ ÚDAJE O SBORU. Kühnův smíšený sbor, z. s. nám. Bořislavka 2075/ Praha 6 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2016 KONTAKTNÍ ÚDAJE Kühnův smíšený sbor, z. s. nám. Bořislavka 2075/11 160 00 Praha 6 IČO: 45250367 DIČ: CZ45250367 zapsaný ve spolkovém rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, sp. zn.

Více

Občanské sdružení Ekofilm

Občanské sdružení Ekofilm Občanské sdružení Ekofilm OS EKOFILM PROJEKTY ROKU 2013 Občanské sdružení EKOFILM se i v roce 2013 snažilo naplňovat své stanovy. Pracovalo na projektech, které podporují vzdělávání za pomocí filmů. Uspořádalo

Více

Maximální variabilitu a přizpůsobivost ohledně hracího prostoru. Možnost domluvy ohledně finančních podmínek.

Maximální variabilitu a přizpůsobivost ohledně hracího prostoru. Možnost domluvy ohledně finančních podmínek. Kdo jsme a co nabízíme: Občanské sdružení Do Houslí je divadelní zájezdová společnost, která vznikla 2. října 2007. Našimi členy jsou výhradně profesionální herci, čemuž také odpovídá kvalita uváděných

Více

Tisková zpráva k 25. ročníku MHF Český Krumlov z 3. prosince 2015. Vážení přátelé,

Tisková zpráva k 25. ročníku MHF Český Krumlov z 3. prosince 2015. Vážení přátelé, Tisková zpráva k 25. ročníku MHF Český Krumlov z 3. prosince 2015 Vážení přátelé, s potěšením Vám oznamujeme, že jsme na našem webu www.festivalkrumlov.cz již zveřejnili stěžejní body programu příštího

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ŠKOLNÍ ROK 2005 / 2006

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ŠKOLNÍ ROK 2005 / 2006 Základní škola,mateřská škola a Základní umělecká škola Jablonec nad Jizerou Odloučené pracoviště : Základní umělecká škola Jablonec n.jiz. 512 43 Jablonec nad Jizerou, Letná 439 481 591 338, e-mail zus-jablonecnj@netair.cz

Více

AMERICKÉ JARO 2015 KONCERTY

AMERICKÉ JARO 2015 KONCERTY AMERICKÉ JARO 2015 Čestná patronka festivalu: Madeleine Albrightová, emeritní ministryně zahraničí USA PROGRAM 13. dubna 15. července 2015 Praha, Liberec, České Budějovice, Kamenice nad Lipou, Pňov-Předhradí,

Více

6. ROČNÍK SOUTĚŽE O VÝTVARNÉM UMĚNÍ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A GYMNÁZIÍ

6. ROČNÍK SOUTĚŽE O VÝTVARNÉM UMĚNÍ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A GYMNÁZIÍ 6. ROČNÍK SOUTĚŽE O VÝTVARNÉM UMĚNÍ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A GYMNÁZIÍ úvodní dopis téma harmonogram workshopy kontakt Vážené pedagožky a pedagogové, nabízíme Vám a Vašim studentům účast v 6. ročníku

Více

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007 Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007 Jméno školy: Střední odborná škola Luhačovice Adresa: Masarykova 101, 763 26 Luhačovice Tel.: 00420577131067 Fax: 00420577131067 Email: vedeni@sosluhac.cz

Více

PROGRAM. pátek, 15. prosince čtvrtek, 31. května středa, 20. prosince pondělí, 8. ledna 2018

PROGRAM. pátek, 15. prosince čtvrtek, 31. května středa, 20. prosince pondělí, 8. ledna 2018 PROGRAM Překladatelská soutěž Susanny Roth 2018 České centrum Moskva vyhlašuje 5. ročník Mezinárodní překladatelské soutěže Susanny Roth, určené pro mladé překladatele z českého jazyka. Jejím cílem je

Více

NOTY A POMLKY - OPAKOVÁNÍ

NOTY A POMLKY - OPAKOVÁNÍ NOTY A POMLKY - OPAKOVÁNÍ Doplň názvy not. Napiš půlové noty. e 1 c 1 g 1 h 1 d 1 a 1 c 2 f 1 Zařaď hudební nástroje (smyčcové, dechové plechové-žesťové, dechové dřevěné, bicí). TYMPÁNY POZOUN KONTRABAS

Více

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: HUDBA V MUZEU

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: HUDBA V MUZEU HUDBA V MUZEU Hudba tvoří v muzeích tradiční přirozenou součást vzdělávacích programů. Dokáže mnohdy lépe než slovní komentář podnítit vnímání výtvarného umění, má také mnoho společného s abstraktní vizuální

Více

VY_32_INOVACE_01 Formy populární hudby_39

VY_32_INOVACE_01 Formy populární hudby_39 VY_32_INOVACE_01 Formy populární hudby_39 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo projektu

Více

CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY

CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY uvádí pod záštitou Oldřicha Bubeníčka, hejtmana Ústeckého kraje, statutárního města Chomutova, za přispění Ústeckého kraje a ve spolupráci se společností KULTURA A SPORT CHOMUTOV s. r. o. CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ

Více

České divadlo po 2. světové válce

České divadlo po 2. světové válce České divadlo po 2. světové válce Tematická oblast BRNO - divadla Datum vytvoření 27. 6. 2013 Ročník Čtvrtý Stručný obsah Přehled brněnských divadelních scén Způsob využití Rozšíření základního učiva v

Více

CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY

CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY KONCERTNÍ AGENTURA uvádí pod záštitou Oldřicha Bubeníčka, hejtmana Ústeckého kraje, statutárního města Chomutova, za přispění Ústeckého kraje a ve spolupráci se společností KULTURA A SPORT CHOMUTOV s.

Více

Studovala na státní konzervatoři v Žilině hru na housle a operní zpěv pokračovala na Státní konzervatoři v Praze, kde absolvovala hudebně-dramatický

Studovala na státní konzervatoři v Žilině hru na housle a operní zpěv pokračovala na Státní konzervatoři v Praze, kde absolvovala hudebně-dramatický Studovala na státní konzervatoři v Žilině hru na housle a operní zpěv pokračovala na Státní konzervatoři v Praze, kde absolvovala hudebně-dramatický obor. Získala prestižní divadelní cenu Thálie, 2x ocenění

Více

od 20. července do 16. srpna 2009

od 20. července do 16. srpna 2009 Třetí ročník Ballet & Dance Workshop Ostrava PROJEKT SE KONÁ POD ZÁŠTITOU NÁMĚSTKA PRIMÁTORA STATUTÁRNÍHO MĚSTA OSTRAVY L U B O M Í R A P O S P Í Š I L A od 20. července do 16. srpna 2009 Class Pointe

Více

Inovace výuky Člověk a svět práce. Pracovní list

Inovace výuky Člověk a svět práce. Pracovní list Inovace výuky Člověk a svět práce Pracovní list Čp 09/09 Pražský filmový orchestr Vzdělávací oblast: Vzdělávací obor: Tematický okruh: Cílová skupina: Klíčová slova: Očekávaný výstup: Člověk a svět práce

Více

MKD KURZ PLETENÍ Z PEDIGU

MKD KURZ PLETENÍ Z PEDIGU Mekuc 11/2015 Úterý 3. listopadu v 15.30 hodin hudební sál MKD PŘÍVORANKA Středa 4. listopadu v 17.00 hodin hudební sál MKD JAZZ WORLD PHOTO 2015 Zahájení výstavy fotografií a Jazzového listopadu v MEKUC.

Více

Třeboň 10. 14. 7. 2007. 4. ročník festivalu Třeboňská nocturna pořádá Adria Neptun s. r. o., Praha ve spolupráci s Městem Třeboň

Třeboň 10. 14. 7. 2007. 4. ročník festivalu Třeboňská nocturna pořádá Adria Neptun s. r. o., Praha ve spolupráci s Městem Třeboň Třeboňská nocturna Třeboň 10. 14. 7. 2007 4. ročník festivalu Třeboňská nocturna pořádá Adria Neptun s. r. o., Praha ve spolupráci s Městem Třeboň pod záštitou ministra kultury České republiky Mgr. Václava

Více

Máš umělecké střevo? Soutěž pro studenty středních škol a gymnázií

Máš umělecké střevo? Soutěž pro studenty středních škol a gymnázií Máš umělecké střevo? Soutěž pro studenty středních škol a gymnázií Máš umělecké střevo? Máš umělecké střevo? ( MUS? ) je soutěž určená žákům středních škol a gymnázií se zájmem o výtvarné umění. Cílem

Více

ZPRÁVY Z ICM PRACHATICE 48/2011

ZPRÁVY Z ICM PRACHATICE 48/2011 ZPRÁVY Z ICM PRACHATICE 48/2011 Co se událo minulý týden? AICM ČR na veletrhu Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích! Od středy 23. do pátku 25. listopadu 2011 byl v Českých Budějovicích zahájen již

Více

2.1. Zájmová kulturní činnost dětí a mládeže

2.1. Zájmová kulturní činnost dětí a mládeže 2.1. Zájmová kulturní činnost dětí a mládeže 1.1.2014-31.12.2014 235.000,00 Kč 1. 006/2.1/2014 Klub přátel OSS Luscinia Podpora činnosti opavského středoškolského sboru Luscinia při MG 66144302 50 000,00

Více

PROGRAM MEKUC LISTOPAD 2016

PROGRAM MEKUC LISTOPAD 2016 PROGRAM MEKUC LISTOPAD 2016 Středy 2. a 16. listopadu 9.30 11.30 hudební sál MKD TERAPIE BARVAMI Otevřený relaxační kurz s A. Rohde Kabele. Vstupné 50 Kč Středa 2. listopadu v 19.30 hodin hudební sál MKD

Více

Pracovní list pro opakování znalostí z hudební výchovy a prohloubení dovedností práce s internetem. Listy jsou rozděleny na 4 kategorie (A, B, C, D).

Pracovní list pro opakování znalostí z hudební výchovy a prohloubení dovedností práce s internetem. Listy jsou rozděleny na 4 kategorie (A, B, C, D). Autor: Vzdělávací oblast: Téma: Zuzana Štichová Umění a kultura hudební výchova hudební pojmy Ročník: 8. Datum vytvoření: prosinec 2012 Materiál: Anotace: Metodické pokyny: Pomůcky: VY_32_INOVACE_S2.2_HV.8.15

Více

Stavební úpravy ( otevírání arkád ) v atriovém dvoře muzea - býv. piaristické koleje.

Stavební úpravy ( otevírání arkád ) v atriovém dvoře muzea - býv. piaristické koleje. ZPRAVODAJ Č. 6/2014 Vážení přátelé slánského muzea, věříme, že si vyberete z naší červnové programové nabídky. Zahájíme další uměleckou výstavu, představíme novou expozici v Národopisném muzeu ve Třebízi

Více

Spohr Violin Duo. Oba umělci jsou výhradně zastupováni agenturou Tanja Classical Music Agency. www.koncertniagentura.cz

Spohr Violin Duo. Oba umělci jsou výhradně zastupováni agenturou Tanja Classical Music Agency. www.koncertniagentura.cz Jana Ludvíčková je absolventkou Pražské konzervatoře ( prof. F. Pospíšil) a Guildhall School of Music and Drama v Londýně ( prof. D. Takeno), kde získala mnohá ocenění v rámci studií, jako např: Pyramid

Více

Vladimír Páral přijel pozdravit Literární Františkovy Lázně.

Vladimír Páral přijel pozdravit Literární Františkovy Lázně. Zdroj: http://www.poznejsokolovsko.cz/clanky/z-mest-a-obci/obnoveny-festival-navstiviliformanek--dedecek-i-paral.html Vladimír Páral přijel pozdravit Literární Františkovy Lázně. FRANTIŠKOVY LÁZNĚ - Za

Více

Maximální variabilitu a přizpůsobivost ohledně hracího prostoru. Možnost domluvy ohledně finančních podmínek.

Maximální variabilitu a přizpůsobivost ohledně hracího prostoru. Možnost domluvy ohledně finančních podmínek. Kdo jsme a co nabízíme: Občanské sdružení Do Houslí je divadelní zájezdová společnost, která vznikla 2. října 2007. Našimi členy jsou výhradně profesionální herci, čemuž také odpovídá kvalita uváděných

Více

1893-2013. poslední aktualizace: 15. 3.

1893-2013. poslední aktualizace: 15. 3. 1893-2013 poslední aktualizace: 15. 3. Úvod Lidové noviny jsou nejstarším českým deníkem. Poprvé vyšly v prosinci 1893. Vybudovaly si pověst nejserióznějších novin a staly se médiem kulturních a společenských

Více

Městské kulturní středisko, Tišnov, Mlýnská 152

Městské kulturní středisko, Tišnov, Mlýnská 152 Městské kulturní středisko, Tišnov, Mlýnská 152 Sídlo: Mlýnská 152, 666 01 Tišnov IČO: 49457543 Telefon: 549 410 082 E-mail: sekretariat@kulturatisnov.cz Internetové stránky: http://www.mekstisnov.cz/

Více

MEZINÁRODNÍ PROJEKT SOUČASNÉHO TANEČNÍHO DIVADLA

MEZINÁRODNÍ PROJEKT SOUČASNÉHO TANEČNÍHO DIVADLA Czech Dance Benefit Society o.s. uvádí MEZINÁRODNÍ PROJEKT SOUČASNÉHO TANEČNÍHO DIVADLA NABÍDKA PARTNERSTVÍ PRO ČESKOU PREMIÉRU O PROJEKTU GHETTO 1577 Výlučnost projektu Projekt současného tanečního divadla

Více

MATERIÁL PRO JEDNÁNÍ RADY MĚSTA PÍSKU DNE 12.12.2013

MATERIÁL PRO JEDNÁNÍ RADY MĚSTA PÍSKU DNE 12.12.2013 Odbor školství a kultury V Písku dne: 04.12.2013 MATERIÁL PRO JEDNÁNÍ RADY MĚSTA PÍSKU DNE 12.12.2013 MATERIÁL K PROJEDNÁNÍ Informace o specifikaci kulturních činností objednaných dle Přílohy č. 1 Smlouvy

Více

Výroční zpráva 2007 Zpráva o činnosti občanského sdružení SPAFi

Výroční zpráva 2007 Zpráva o činnosti občanského sdružení SPAFi Výroční zpráva 2007 Zpráva o činnosti občanského sdružení SPAFi 1. Základní informace o sdružení Název: SPAFi Právní forma: Občanské sdružení Sídlo: Kouřimská 2337 / 11, 130 00 Praha 3 Datum registrace:

Více

voál s olůvkem (záclona Stylex) R 0194 01 v. 180 cm voál s olůvkem (závěs Stylex) R 0293 01 barva 1179, v. 260 cm

voál s olůvkem (záclona Stylex) R 0194 01 v. 180 cm voál s olůvkem (závěs Stylex) R 0293 01 barva 1179, v. 260 cm voál s olůvkem (záclona Stylex) R 0194 01 v. 180 cm voál s olůvkem (závěs Stylex) R 0293 01 barva 1179, v. 260 cm K O L E K C E J A R O - L É T O 2 0 0 8 Vážení přátelé, končí doba chladných měsíců a s

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o.

VÝROČNÍ ZPRÁVA. NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o. VÝROČNÍ ZPRÁVA společnosti NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o. Čerchovská 1981/6, 120 00 Praha 2, Vinohrady IČO 264 31 017 2 0 1 1 Název účetní jednotky: Sídlo účetní jednotky: NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT

Více

1893-2013. poslední aktualizace: 6. 3.

1893-2013. poslední aktualizace: 6. 3. 1893-2013 poslední aktualizace: 6. 3. Úvod Lidové noviny jsou nejstarším českým deníkem. Poprvé vyšly v prosinci 1893. Vybudovaly si pověst nejserióznějších novin a staly se médiem kulturních a společenských

Více

Z činnosti ZUŠ od prosince do března 2016

Z činnosti ZUŠ od prosince do března 2016 Z činnosti ZUŠ od prosince do března 2016 Od začátku zimního měsíce prosince se všechny obory naší ZUŠ intenzivně připravovaly na Vánoční výstavu, která proběhla ve dnech 5. a 6. prosince 2015 a dále na

Více

MIKULOV. město s vůní jihu. TOP akce 2010 duben září. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. PRAHA BRNO WIEN EVROPSKÁ UNIE

MIKULOV. město s vůní jihu. TOP akce 2010 duben září. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. PRAHA BRNO WIEN EVROPSKÁ UNIE MIKULOV město s vůní jihu TOP akce 2010 duben září D PRAHA Pl BRNO D Sk A WIEN EVROPSKÁ UNIE Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. Zahájení sezony Regionálního muzea v Mikulově 1. dubna 2010

Více

Firemní zpravodaj. první kvartál letošního roku je za námi a já bych se s vámi ráda podělila o novinky a události, které se během té doby udály.

Firemní zpravodaj. první kvartál letošního roku je za námi a já bych se s vámi ráda podělila o novinky a události, které se během té doby udály. duben 2016 Pro zaměstnance PETROF, spol. s r. o. Firemní zpravodaj Vážení a milí kolegové, první kvartál letošního roku je za námi a já bych se s vámi ráda podělila o novinky a události, které se během

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZUŠ VELKÉ POPOVICE Škol.rok 2009/2010

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZUŠ VELKÉ POPOVICE Škol.rok 2009/2010 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZUŠ VELKÉ POPOVICE Škol.rok 2009/2010 Základní umělecká škola Velké Popovice Komenského 198 251 69 Velké Popovice Středočeský kraj Tel./fax :323665847 Mobil :724304692 e-mail:zusvp@cmail.cz

Více

Soutěž. eská Kamenice B Jindřichův. radec B Kadaň F Klášterec ad Ohří G Kroměříž D Kutná ora G Litomyšl C Nový Jičín olná C Prachatice G Spálené

Soutěž. eská Kamenice B Jindřichův. radec B Kadaň F Klášterec ad Ohří G Kroměříž D Kutná ora G Litomyšl C Nový Jičín olná C Prachatice G Spálené eská Kamenice B Jindřichův www.historickeputovani.cz radec B Kadaň F Klášterec ad Ohří G Kroměříž D Kutná Třeboň Nový Jičín Kutná Hora ora G Litomyšl C Nový Jičín olná C Prachatice G Spálené Jindřichův

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2007 Praha, 12.6.2008 Kühnův dětský sbor o.p.s. I. Ze zakládací smlouvy obecně prospěšné společnosti Nadace Kühnova dětského sboru. IČO 66000696,

Více

Základní umělecká škola Na Popelce. Výroční zpráva za školní rok 2014/2015. Příležitost obohatit život o další rozměr!

Základní umělecká škola Na Popelce. Výroční zpráva za školní rok 2014/2015. Příležitost obohatit život o další rozměr! Základní umělecká škola Na Popelce Výroční zpráva za školní rok 2014/2015 Příležitost obohatit život o další rozměr! I. Úvod Základní umělecká škola Na Popelce ZUŠ Na Popelce je čtyřoborovou školou s dlouholetou

Více

Program Kultura v České republice 2001 2013

Program Kultura v České republice 2001 2013 Program Kultura v České republice 2001 2013 Česká republika má přístup do programu Kultura již od roku 2001. Program je od svého vzniku zaměřen především na podporu neziskových mezinárodních projektů spolupráce

Více

HUDEBNÍ OBOR. Mezinárodní festival dětských pěveckých sborů - Belgie (Neerpelt) 29. 4. - 4. 5. 2010

HUDEBNÍ OBOR. Mezinárodní festival dětských pěveckých sborů - Belgie (Neerpelt) 29. 4. - 4. 5. 2010 úspěchy žáků ZUŠ HUDEBNÍ OBOR Stříbrné pásmo získala Lucie Vaníčková z klavírní třídy p. uč. Lenky Šoborové Mozart opět v Olomouci 2009 - soutěžní přehlídka (12. 11. 2009) Chrám i tvrz 2010 - krajská soutěž

Více

poslední aktualizace: Hlavní partner 120. výročí Lidových novin. Friday, May 24, 13

poslední aktualizace: Hlavní partner 120. výročí Lidových novin. Friday, May 24, 13 1893-2013 Hlavní partner 120. výročí Lidových novin poslední aktualizace:23. 5. Úvod Lidové noviny jsou nejstarším českým deníkem. Poprvé vyšly v prosinci 1893. Vybudovaly si pověst nejserióznějších novin

Více

Hlavní myšlenkou tohoto festivalu bude spoluvytvářet kvalitní prostředí veřejného prostoru pro obyvatele a návštěvníky Jižní Moravy.

Hlavní myšlenkou tohoto festivalu bude spoluvytvářet kvalitní prostředí veřejného prostoru pro obyvatele a návštěvníky Jižní Moravy. LEDNICKO / VALTICKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL / (LVHF) Hlavní myšlenkou tohoto festivalu bude spoluvytvářet kvalitní prostředí veřejného prostoru pro obyvatele a návštěvníky Jižní Moravy. Tento zcela nový projekt

Více

Kulturní instituce. Divadla, kina, kulturní střediska, kulturní instituty, spolky, kluby. IS1 SŠJS Tábor 2014/2015

Kulturní instituce. Divadla, kina, kulturní střediska, kulturní instituty, spolky, kluby. IS1 SŠJS Tábor 2014/2015 Kulturní instituce Divadla, kina, kulturní střediska, kulturní instituty, spolky, kluby IS1 SŠJS Tábor 2014/2015 Divadla O Divadlo je výkonné čili múzické umění, při němž herci (případně zpěváci a tanečníci)

Více

VY_32_INOVACE_03 Historie písně Kde domov můj _37

VY_32_INOVACE_03 Historie písně Kde domov můj _37 VY_32_INOVACE_03 Historie písně Kde domov můj _37 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo

Více

MUSICA FLOREA czech early music ensemble

MUSICA FLOREA czech early music ensemble St 28. bře 2012 Čt 29. bře 2012 So 31. bře 2012 Čt 5. dub 2012 Pá 6. dub 2012 Pá 13. dub 2012 Ne 22. dub 2012 Po 23. dub 2012 19:30 K Karlovy Vary A.Vivaldi: Zkouška harmonie a nápadu Kde: Galerie umení

Více

portrét autoportrét vs. Mas umelecke strevo? 2015/16 Soutěž o výtvarném umění pro studenty středních škol a gymnázií.

portrét autoportrét vs. Mas umelecke strevo? 2015/16 Soutěž o výtvarném umění pro studenty středních škol a gymnázií. áš š á Mas umelecke strevo? 2015/16 š Soutěž o výtvarném umění pro studenty středních škol a gymnázií. Vážené pedagožky a pedagogové, nabízíme Vám a Vašim studentům účast v 7. ročníku již tradiční studentské

Více

FJC. Folk, jazz a country

FJC. Folk, jazz a country FJC Folk, jazz a country 2016-2017 Předplatné folk, jazz a country: Základní informace Všechny potřebné informace pro zakoupení předplatného obdržíte v předprodeji vstupenek MěKS v přízemí městského domu

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 DĚTSKÉ DIVADELNÍ STUDIO PRAHY 5

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 DĚTSKÉ DIVADELNÍ STUDIO PRAHY 5 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 DĚTSKÉ DIVADELNÍ STUDIO PRAHY 5 OBSAH Co je DDS?...3 Co je soubor KLAP?...4 Kdo si hraje s DDS?...5 Skupiny DDS 6 Repertoár DDS.7-9 Odehraná představení ve Švandově divadle...10-11

Více

Fotoročenka 2013 Strana 1 (celkem 10) Příloha výroční zprávy 2013

Fotoročenka 2013 Strana 1 (celkem 10) Příloha výroční zprávy 2013 Fotoročenka 2013 Strana 1 (celkem 10) Příloha výroční zprávy 2013 1. Hudební a estetické vzdělávání mládeže 2013 Na plese Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice vystoupil VUS s krátkým

Více

SBÍRKA GRAFICKÉHO DESIGNU POHLEDNICE

SBÍRKA GRAFICKÉHO DESIGNU POHLEDNICE SBÍRKA GRAFICKÉHO DESIGNU POHLEDNICE Muzejní sbírka pohlednic patří k nejbohatším, čítá několik tisíc kusů, přičemž její velká část je zatím uložena jako netříděný fond. Vedle místopisných tématik jsou

Více

KVĚTEN 2013. MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO Mlýnská 152, tel.: 549 410 082, sekretariat@kulturatisnov.cz, www.mekstisnov.cz

KVĚTEN 2013. MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO Mlýnská 152, tel.: 549 410 082, sekretariat@kulturatisnov.cz, www.mekstisnov.cz KVĚTEN 2013 MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO Mlýnská 152, tel.: 549 410 082, sekretariat@kulturatisnov.cz, www.mekstisnov.cz Recorder4mation - Všechny barvy zobcové flétny "Od Byrda k Mautemu" 9. května v 18:30,

Více

vernisáž uvede Mgr. Čeněk Hlavatý a hudebně doprovodí skupina Milánosz

vernisáž uvede Mgr. Čeněk Hlavatý a hudebně doprovodí skupina Milánosz Mělnické kulturní Tisková zpráva 2. 3. 2016 SILVIA GAJDOŠÍKOVÁ-BELIS: OBRAZY ZPOD KŮRY Dřevěné plastiky, objekty, intarzie a komiks galerie Ve Věži Mělník otevřeno denně mimo pondělí 14 23 h vstup volný

Více

KONCERT LAUREÁTŮ. Mladý klavír Pražské konzervatoře 2012

KONCERT LAUREÁTŮ. Mladý klavír Pražské konzervatoře 2012 Pražská konzervatoř pořádá KONCERT LAUREÁTŮ mezinárodní soutěžní přehlídky Mladý klavír Pražské konzervatoře 2012 sobota 20. dubna 2013 v 18:30 hod. Koncertní sál Pražské konzervatoře Dvořákovo nábřeží

Více

w w w. u m i m e h ra t. c z

w w w. u m i m e h ra t. c z JIŘÍ POSPÍCHAL 39 let, pochází ze Znojma, žije v Uherském Hradišti. Je ženatý, má dvě děti. Na housle začal hrát ve třídě svého otce Ladislava Pospíchala na znojemské hudební škole. Ten přivedl k tomuto

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy

VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy Základní umělecká škola nám.míru 23, 768 24 tel. 573 35 65 e - mail: reditelka@zushulin.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti školy za školní rok 24-25 Základní údaje o škole Název školy: Sídlo: Další místa poskytovaného

Více

Kalendář společných akcí certifikovaných ICM a NICM v roce 2011* 2. pololetí

Kalendář společných akcí certifikovaných ICM a NICM v roce 2011* 2. pololetí Kalendář společných akcí certifikovaných a N v roce 2011* 2. pololetí Měsíc Datum Název akce Organizačně zabezpečí N Zabezpečí regionální Červen? Workshop v rámci projektu N - Krok za Krokem - Program

Více

VY_32_INOVACE_17 B. Smetana : Vltava_37

VY_32_INOVACE_17 B. Smetana : Vltava_37 VY_32_INOVACE_17 B. Smetana : Vltava_37 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo projektu :

Více

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet. (školní rok 2015/2016)

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet. (školní rok 2015/2016) Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet (školní rok 2015/2016) Jméno školy: Základní umělecká škola Pardubice-Polabiny, Lonkova 510 Adresa: Lonkova 510, PSČ 530 09 Pardubice Tel.: 466 415 701, fax:

Více

Příjemné letní dny Vám za festivalový tým přeje a na shledanou na koncertech v příštím ročníku se těší Radek Hrabě, vedoucí projektu

Příjemné letní dny Vám za festivalový tým přeje a na shledanou na koncertech v příštím ročníku se těší Radek Hrabě, vedoucí projektu informační zpravodaj Vážení a milí příznivci cyklu Svátky hudby v Praze, rok se s rokem sešel a pražský cyklus komorní hudby Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté, uzavřel úspěšně svůj jednadvacátý

Více

Návštěvnost Kraje Vysočina s využitím zbytkových dat mobilních operátorů

Návštěvnost Kraje Vysočina s využitím zbytkových dat mobilních operátorů Návštěvnost Kraje Vysočina s využitím zbytkových dat mobilních operátorů Hynek Mašata CE-Traffic, a.s. Sokolovská 192/79 186 Praha 8, Česká republika Výsledky za 3. čtvrtletí Kraj Vysočina 1.1.213 3.1.213

Více

18.03.1924 Dorůžka Lubomír, muzikolog, publicista, překladatel, 85. výročí

18.03.1924 Dorůžka Lubomír, muzikolog, publicista, překladatel, 85. výročí VÝROČÍ 2009 Z OBLASTI ČESKÉ POPULÁRNÍ HUDBY LEDEN 03.01.1949 Žantovský Michael, textař, 60. výročí 07.01.1944 Kahovcová Vlasta, zpěvačka, 65. výročí 22.01.1929 Moravus Ivo, klavírista, skladatel, 80. výročí

Více

ČESKÁ PREMIÉRA 4. A 5. PROSINCE 2008 VE STAVOVSKÉM DIVADLE

ČESKÁ PREMIÉRA 4. A 5. PROSINCE 2008 VE STAVOVSKÉM DIVADLE Ředitel ND: PhDr. Ondřej Černý Šéf činohry ND: Michal Dočekal TISKOVÁ ZPRÁVA Hadar Galron MIKVE ČESKÁ PREMIÉRA 4. A 5. PROSINCE 2008 VE STAVOVSKÉM DIVADLE Hadar Galron MIKVE Přeložila: Ester Žantovská

Více

MĚSTO ČESKÁ LÍPA ZASTUPITELSTVO MĚSTA ČESKÁ LÍPA. Obecně závazná vyhláška č. 1/2017, o stanovení kratší doby nočního klidu

MĚSTO ČESKÁ LÍPA ZASTUPITELSTVO MĚSTA ČESKÁ LÍPA. Obecně závazná vyhláška č. 1/2017, o stanovení kratší doby nočního klidu MĚSTO ČESKÁ LÍPA ZASTUPITELSTVO MĚSTA ČESKÁ LÍPA Obecně závazná vyhláška č. 1/2017, o stanovení kratší doby nočního klidu Zastupitelstvo města Česká Lípa se na svém zasedání dne 15.února 2017 usnesením

Více

Petra Vlčková je mladá začínající

Petra Vlčková je mladá začínající Dialog s akordeonem Petra Vlčková & Petr Přibyl Petra Vlčková je mladá začínající akordeonistka. Úspěšně absolvovala Západočeskou univerzitu v Plzni, kde vystudovala hru na akordeon společně s učitelstvím

Více

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní umělecká škola Charlotty Masarykové, Praha 6, Veleslavínská 32. Veleslavínská 32, 162 00 Praha 6 - Veleslavín

INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Základní umělecká škola Charlotty Masarykové, Praha 6, Veleslavínská 32. Veleslavínská 32, 162 00 Praha 6 - Veleslavín Česká školní inspekce Pražský inspektorát INSPEKČNÍ ZPRÁVA Základní umělecká škola Charlotty Masarykové, Praha 6, Veleslavínská 32 Veleslavínská 32, 162 00 Praha 6 - Veleslavín Identifikátor školy: 600

Více

Program hlavních sletových dnů

Program hlavních sletových dnů 1. července 2012 neděle Program hlavních sletových dnů 1. 6. července 2012 10:00 13:00 Sletový průvod Prahou Václavské nám, 28. října, Národní tř. Smetanovo nábř. Křižovnická, nám. J. Palacha, Široká,

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti Klubu UNESCO v roce 2008

VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti Klubu UNESCO v roce 2008 VÝROČNÍ ZPRÁVA o činnosti Klubu UNESCO v roce 2008 Informace o činnosti přináší v průběhu roku naše stránky www.unesco-kromeriz.cz, o které se stará David Zapletal z Knihovny Kroměřížska. Zde pokračuje

Více

Název školy: ZŠ Vyškov, Na Vyhlídce 12, příspěvková organizace

Název školy: ZŠ Vyškov, Na Vyhlídce 12, příspěvková organizace Název školy: ZŠ Vyškov, Na Vyhlídce 12, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3425 Název materiálu: VY_12_INOVACE_02_Vl_20_Leoš Janáček Tematický okruh: I/2 Čtenářská a informační gramotnost

Více

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA (LVHF 2017)

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA (LVHF 2017) ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA (LVHF 2017) 2. ročník LVHF 2017 obohatil kulturní a společenské dění na jižní Moravě a okolních regionech. Festival se stává tradiční akcí podzimu, kdy i Liechtensteinové v době lovecké

Více

54. MEZINÁRODNÍ TELEVIZNÍ FESTIVAL ZLATÁ PRAHA

54. MEZINÁRODNÍ TELEVIZNÍ FESTIVAL ZLATÁ PRAHA 54. MEZINÁRODNÍ TELEVIZNÍ FESTIVAL ZLATÁ PRAHA Středa 27. září 2017 10:00 19:00 Videotéka 10:00 12:00 Zasedání výboru EBU 14:00-18:00 Plenární zasedání hudebních a tanečních expertů EBU 18:00 Welcome drink

Více

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2009/10 zpracováno 29. 8. 2010 PODZIM 2009 7. 9. 2009 Vystoupení Komorního sboru KOKOS pro MÚ Litomyšl,

Více

www.mekuc.cz MEKUC 1/16

www.mekuc.cz MEKUC 1/16 Mělnické kulturní MEKUC 1/16 Úterý 5. 1. 17.00 19.00 hodin hudební sál MKD MALOVÁNÍ MANDAL Symbolické duchovní zahájení roku 2016 pro dospělé i děti školního věku. Workshop s Bc. Janou Heidenreichovou.

Více