Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download ""

Transkript

1 IZRAELSKÁ KULTURA V ČESKÉ REPUBLICE 2008 Vážení přátelé, dostáváte do ruky přehled akcí, na nichž se v uplynulém roce představila izraelská kultura. V roce, kdy Stát Izrael oslavil 60. výročí svého vzniku, se jednalo o úctyhodné množství kvalitních a různorodých projektů. Rádi bychom tímto poděkovali všem umělcům, institucím i jednotlivým organizátorům, kteří se na těchto akcích podíleli. Děkujeme i všem příznivcům a divákům a těšíme se na další setkávání s Vámi v roce Za Velvyslanectví Státu Izrael Pavla Palánová Cultural Officer

2 DIVADLO HADAR GALRON: MIKVE Národní divadlo v Praze - Činohra Premiéra: 4. prosince, Stavovské divadlo Překlad: Ester Žantovská, Režie: Michal Dočekal, Scéna: Jan Dušek, Kostýmy: Zuzana Krejzková, Hudba: Miloš Orson Štědroň, Dramaturgie: Daria Ullrichová Účinkují: Iva Janžurová, Petra Špalková, Jana Boušková, Eva Salzmannová, Magdaléna Borová, Antonie Talacková, Taťjana Medvecká, Pavla Beretová Mikve prostor rituální lázně, v níž se věřící židovské ženy pravidelně očišťují se ve hře současné izraelské dramatičky Hadar Galronové stává místem střetu různých přístupů k víře i k životu. Do ortodoxní komunity přichází Šira, nová lázeňská, před níž se pozvolna rozkrývají osudy místních žen dramata, o nichž všichni vědí, ale nikdo o nich nemluví. Hra otevírá téma postavení žen ve společnosti, vztahu ortodoxní komunity k běžnému životu, především ale nabízí vynikající herecké příležitosti prostřednictvím psychologicky bohatých postav a jejich dramatických osudů. TANEC KIBBUTZ CONTEMPORARY DANCE COMPANY 6. června, Mahenovo divadlo, Brno 9., 10. června, Hudební divadlo Karlín, Praha Proslulý izraelský soubor Kibbutz Contemporary Dance Company byl hlavní hvězdou 20. ročníku festivalu Tanec Praha. Soubor přijel na festival s představením Ekodoom, které se stalo pro mnoho diváků událostí sezóny. Ekodoom spojuje odvážný, energický a smyslný choreografický rukopis uměleckého ředitele Rami Be era, neuvěřitelné možnosti pohybu lidského těla vynikajících tanečníků s působivými světelnými a zvukovými obrazy PEOPLE PROJECT 08 - OHAD NAHARIN 7., 8., 9. prosince, Divadlo Archa, Praha, V rámci premiérového večera Projekt 08 produkční jednotky současného tance 420PEOPLE jsme viděli čtyři choreografie včetně zcela nového duetu světově uznávaného izraelského choreografa Ohada Naharina. V choreografii Bolero se představily Nataša Novotná a Rei Watanabe. V návaznosti na představení uspořádal 420PEOPLE také workshopy pro profesionální tanečníky a studenty tance. PRAŽSKÝ JARMARK srpna, Ovocný trh, Praha Mezinárodního folklorního festivalu Pražský jarmark se zúčastnil soubor Uri Tejman z Izraele.

3 HUDBA 3x DIRIGENT ELLI JAFFE KONCERT HL. M. PRAHY A PRAŽSKÉ KOMORNÍ FILHARMONIE 6. října, Smetanova síň, Obecní dům, Praha Na koncertě k 60. výročí vzniku Státu Izrael se pod taktovkou E. Jaffeho představili sólisté David Kalhous (ČR), Olga Vinokur (Rusko) oba klavír a kantor Izrael Rand (Izrael) tenor. Zazněla díla G. Rossiniho, F. Mendelssohna-Bartholdyho, J. Sibelia a židovské liturgické zpěvy. HRADEC KRÁLOVÉ A DEVĚT BRAN 23. ledna dirigoval Elli Jaffe Filharmonii Hradec Králové. 17. června řídil Český národní symfonický orchestr na zahajovacím koncertě festivalu Devět bran ve Valdštejnské zahradě v Praze, kde následující den vystoupila také izraelská skupina Livnat Brothers. ACCADEMIA DANIEL 1. dubna, kostel sv. Šimona a Judy, Praha V rámci cyklu komorních koncertů FOK vystoupil izraelský soubor barokní hudby Accademia Daniel s díly J. S. Bacha. PREZENTACE IZRAELSKÉ KONCERTNÍ HUDBY 9. dubna, Akademie múzických umění v Praze, Hudební fakulta Při příležitosti předání hudebního daru knihovně Hudební fakulty AMU navštívil Prahu izraelský muzikolog a ředitel Israel Music Institute Paul Landau. Na téma Izraelská hudba jako kulturní a společenský fenomén přednášel na HAMU v rámci programu pro soudobou hudbu Studio N. Slavnostní předání daru v podobě notových materiálů a nahrávek s hudbou izraelských skladatelů proběhlo na koncertě violoncellistky Dominiky Hoškové v Sále Martinů Lichtenštejnského paláce. Na koncertě zaznělo mj. dílo předního izraelského skladatele Tzvi Avniho Kaddish pro violoncello a smyčce. BAROKNÍ OPERA 3. května, Pražský hrad Soubor barokní hudby Hofmusici představil v novodobé premiéře operu Antonia Vivaldiho Argippo. Hostem ansámblu byl izraelský hobojista Aviad Gershoni. 2x ORCHESTR ATLANTIS 12. června, Synagoga Děčín, 14. září, Synagoga Kolín Orchestr Atlantis pod taktovkou Vítězslava Podrazila uspořádal dva koncerty k 60. výročí založení Státu Izrael. V Děčíně zazněla mj. v premiéře skladba izraelského skladatele Marka Kopytmana, v Kolíně např. Requiem Hebraicum Maxe Broda. SHIRLEY BRILL V TŘEBONI 12. července, Třeboň Na letním festivalu klasické hudby Třeboňská nocturna vystoupila izraelská klarinetistka Shirley Brill. Na koncertě přednesla spolu se sopranistkou Dagmar Peckovou za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice s dirigentem Vojtěchem Spurným skladby W.A. Mozarta, G. Bizeta a B.H. Crusella.

4 SHARON KAM V ČESKÉM KRUMLOVĚ 1. srpna, Zámecká jízdárna, Český Krumlov Klarinetistka Sharon Kam vystoupila v rámci Mezinárodního hudebního festivalu se Severočeskou filharmonií Teplice. MEZINÁRODNÍ VARHANNÍ FESTIVAL 4. září, Bazilika sv. Jakuba, Praha Na festivalu vystoupila izraelská varhanice Elisabeth Roloff. JERUSALEM CANTORS CHOIR 7. září, Jeruzalémská synagoga, Praha Sbor kantorů z Jeruzaléma vystoupil pod vedením sbormistra kantora Binyamina Glickmanna na koncertě konaném u příležitosti Evropského dne židovské kultury. AMBASSADORS CONCERT SERIES AMBER TRIO 24. září, Jeruzalémská synagoga, Praha V rámci koncertního cyklu komorní hudby pod záštitou zahraničních ambasád se představil soubor Amber Trio Jerusalem se zpěvačkou Tehilou Goldstein-Nini. V programu zazněly skladby Dmitrije Šostakoviče a izraelských autorů Jonathana Kerena a Jehezkela Brauna. KONCERT PRAHY 5 K VÝROČÍ IZRAELE 25. září, Národní dům na Smíchově, Praha Na koncertě v rámci koncertního cyklu Městské části Praha 5 věnovaném 60. výročí založení Státu Izrael se představila mladá izraelská klavíristka Dorel Golan. Pražskou komorní filharmonii řídil izraelský dirigent Amos Talmon. Zazněly skladby D. Šostakoviče, R. Schumanna a izraelského skladatele M. Lavryho. MORAVSKÝ PODZIM AVIV QUARTET 3. října, Konvent milosrdných bratří, Brno Na Mezinárodním hudebním festivalu Brno - Moravský podzim vystoupilo izraelské smyčcové kvarteto Aviv Quartet s díly L. Janáčka, F. Mendelssohna a L. van Beethovena. ORCHESTR BERG BENJAMIN JUSUPOV 10. listopadu, Kostel U Salvátora, Praha Na koncertě Komorního orchestru Berg s podtitulem Východní vítr zaznělo mj. dílo izraelského skladatele původem z Tádžikistánu Benjamina Jusupova.

5 AVISHAI COHEN ENSEMBLE VOCAL PROJECT 13. dubna, Palác Akropolis, Praha Světoznámý izraelský kontrabasista Avishai Cohen uvedl v Praze svůj nový ansámbl a skladby, v nichž poprvé užívá také vokály. Soubor je složen z mladých umělců z Izraele i z USA, jádro tvoří jeho dlouhodobě úspěšné Jazz Trio, dále se objevuje zpěvačka, flétna, trombón, kytara a perkuse. AVŠALOM FARJUN TOY VIVO Toy Vivo Trio 28. června, ostrov Štvanice, Praha Toy Vivo Duo 30. června, Španělská synagoga, Praha Izraelský soubor Toy Vivo vystoupil na konci června dvakrát v Praze v rámci festivalu world music Respect. Ústřední úlohu v souboru hraje citera qanun, typický hudební nástroj Blízkého Východu, v rukou průkopníka a vizionáře izraelské hudby Avšaloma Farjuna. NOA NA COLOURS OF OSTRAVA 11. července, Ostrava Světoznámá izraelská zpěvačka jemenského původu Noa, vlastním jménem Achinoam Nini, vystoupila na festivalu Colours of Ostrava. Izraelská Joni Mitchell, představitelka kultivovaného popu, která zpívala mj. pro Jana Pavla II. či Billa Clintona a spolupracovala s řadou světových umělců jako jsou Pat Metheny, Sting, Carlos Santana aj., se představila českému publiku poprvé. 12. července byla Noa hostem TV pořadu Noc s Andělem. ISRAELI ETHNIC ENSEMBLE 31. července 2. srpna Izraelský hudební soubor v čele se zpěvačkou Talyou G.A. Solan vystoupil na festivalech Prázdniny v Telči, Letní filmová škola Uherské Hradiště, Sázava Fest a Šamajim Třebíč. DUBLFO července Izraelská kapela Dub Lfo se představila se směsí rocku, reggae a ethno music na festivalech v Uherském Hradišti, Mighty Sounds, Orlická brána a v klubu Cross v Praze. FREE JAZZ FESTIVAL 26. září, Divadlo U Hasičů, Praha Na festivalu vystoupil izraelsko-litevský klavírista Vjačeslav Ganielin.

6 CHAVA ALBERSTEIN & HOSTÉ 11. října, Dvořákova síň, Rudolfinum, Praha Legendární izraelská skladatelka a písničkářka vystoupila na Mezinárodním hudebním festivalu Struny podzimu s českými hosty, kteří s ní spolupracovali na jejím posledním albu Lemele, mj. s Karlem Holasem a Radkem Pobořilem ze skupiny Čechomor. FLORIAN ZENKER PROJECT A ELI KHENTOV 31. října, 1. listopadu, Jet Set, Praha Mezinárodní ansámbl špičkových instrumentalistů pod vedením německého kytaristy Floriana Zenkera představil jazz s prvky world music, jejich hostem byl izraelský houslista Eli Khentov. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL JAZZOVÉHO PIANA 29. listopadu, Kostel sv. Vavřince, Praha Jedna z nejvýznamnějších osobností současného jazzu, izraelský klavírista Yaron Herman vystoupil na festivalu sólových recitálů v Praze. JAZZOVÉ TRIO 17. prosince, Velvyslanectví Polské republiky, Praha Koncert z cyklu Salon Polski se uskutečnil pod heslem tři hudebníci tři kultury jeden čas. Polský klavírista Leszek Możdżer se švédským basistou a violoncellistou Larsem Danielssonem a izraelským perkusistou Zoharem Frescem vytvořili trio Dream Team.

7 LITERATURA AVRAHAM B. JEHOŠUA: MILENEC překlad Magdalena Křížová Nakladatelství Pistorius & Olšanská listopad 2008 Román Milenec vyšel jako vůbec první dílo A. B. Jehošuy v češtině. Autor patří ve světě k nejznámějším izraelským prozaikům současnosti v počtu knih přeložených do světových jazyků soupeří o prvenství se svým generačním vrstevníkem Amosem Ozem, s nímž bývá často měřen a srovnáván. Jehošua začal publikovat v 60. letech stejně jako Oz a další autoři, jejichž prózy vyznačily nové směřování v izraelské literatuře: odklon od realistické budovatelské a sionisticky laděné prózy první generace státu Izrael a obrat k subjektivnější, někdy existenciálně laděné tvorbě, která se snažila vyrovnat se soudobými trendy v západní literatuře. Jehošuu s Ozem spojuje také levicové smýšlení ve vztahu k izraelsko-palestinskému konfliktu, angažovanost v mírovém řešení této otázky a snaha nahlédnout problematiku také z druhé strany konfliktu. Román Milenec / Ha-meahev, který vydal Jehošua v roce 1977, byl přijat s nadšením a autor si jím záhy vydobyl i světový věhlas. Kniha byla v roce 1999 v britsko-italské koprodukci také zfilmována pod názvem The Lost Lover / L amante perduto (režie Roberto Faenza). IZRAEL NA VELETRHU SVĚT KNIHY dubna, Průmyslový palác, Výstaviště Praha Na Mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy se izraelská literatura již tradičně představila na samostatném stánku. Návštěvníci zde měli také možnost zapojit se do mezinárodního projektu Národy světa píší Bibli.

8 VÝSTAVY IZRAEL OBJEKTIVY TŘÍ GENERACÍ FOTOGRAFŮ Beno Rothenberg, Magdaléna Robinsonová, Karel Cudlín 28. dubna 26. října, Velká synagoga v Plzni 5. listopadu ledna 2009, Nostický palác (Ministerstvo kultury), Praha Na výstavě k 60. výročí založení Státu Izrael se představily tři kolekce fotografií z Izraele vytvořené třemi autory ve třech periodách novodobé historie země. Nejstarší soubor tvořily snímky pořízené v době vzniku státu fotografem a později významným archeologem Prof. Beno Rothenbergem (nar. 1914). Autorkou druhého souboru byla přední slovenská umělecká fotografka Magdaléna Robinsonová ( ); výstava představila 50 jejích fotografií zachycujících všední život v Izraeli v roce Současný život a reálie Izraele ukázaly fotografie pořízené v letech současným českým fotoreportérem a dokumentaristou Karlem Cudlínem (nar. 1960). Autorem doprovodných literárních textů k výstavě byl Arnošt Lustig. MEZINÁRODNÍ TRIENÁLE SOUČASNÉHO UMĚNÍ 3. června 14. září, Veletržní palác, Národní galerie Praha Izraelská kurátorka Danna Taggar představila v sekci Dokonalá budoucnost mimo jiných díla těchto izraelských umělců: Ofri Cnaani, Avraham Eilat, Dana Gilerman, Adi Nes, Michal Rovner a Farid Abu Shakra. MEZINÁRODNÍ BIENÁLE GRAFICKÉHO DESIGNU BRNO 17. června 19. října, Moravská galerie Brno 23. ročník přehlídky byl věnován grafickému designu, ilustracím a písmu v knihách, časopisech, novinách a digitálních médiích. Představili se zde izraelští umělci Adi Stern a tým časopisu A5 mazinue Golan Gafni, Keren Gafni a Tali Green. BENJAMIN SHIFF PŘÍBĚHY VÍRY A LÁSKY 12. listopadu 17. prosince, Hotel Hilton Praha Benjamin Shiff se narodil v roce 1931 v Německu, odkud ve dvou letech odešel s rodinou do Izraele. S minimálním formálním vzděláním si získal mezinárodní věhlas pro svůj unikátní malířský styl, v němž se s charakteristickou jemností prolíná realistické a mystické ztvárnění postav s dotyky kubismu. Inspirován svým studiem chasidismu, kabaly a židovské filozofie Shiff rovněž vytvořil dlouhou řadu obrazů na téma judaismu. Benjamin Shiff je členem Izraelského svazu spisovatelů a kromě svého rozsáhlého výtvarného díla vydal tři básnické sbírky a dvě knihy povídek.

9 HANA ALISA OMER února, Muzeum dětské kresby v domě U Zelené žáby, Praha Izraelská malířka Hana Alisa Omer se narodila v Československu v roce 1947 židovským rodičům, kteří přežili holocaust. Od roku 1967 žije v Izraeli, kde je členkou umělecké vesnice Ejn Hod. MARGO PARAN 17. ledna 22. února, Vzdělávací a kulturní centrum Židovského muzea v Praze Výstava obrazů, grafik a kreseb izraelské výtvarnice a básnířky českého původu Margo Paran nesla název Putování za drobnými náznaky. Zahájila ji osobně autorka, rodačka z Kadaně, která v předvečer druhé světové války uprchla před Hitlerem do tehdejší mandátní Palestiny. PUTOVNÍ FOTOGRAFICKÁ VÝSTAVA SHAI GINNOT Únor říjen Brno, Náchod, Kutná Hora, Holešov, Liberec, Luhačovice Výstava fotografií izraelské přírody a krajiny fotografky Šaj Ginottové s názvem Na počátku... pokračovala v roce 2008 v cestě po českých a moravských městech. Výstava byla v mnohém inspirována Biblí, především příběhem stvoření, ale i židovskými dějinami a biblickými proroctvími o konci dnů. Fotografie byly doprovázeny biblickými verši. NAPLNĚNÍ SNU - 60 LET VÝZEV A ÚSPĚCHŮ IZRAELE Září, říjen Teplice, Chomutov, Hradec Králové Originální výstava představila sbírku fotografií dokumentujících šest desetiletí izraelské státnosti. Na čtrnácti tematických panelech měli návštěvníci výstavy možnost díky holografickým zobrazením porovnat minulost a přítomnost Státu Izrael proces budování státu, rozvoj vědy, kultury ad. Výstavu doprovázely texty poskytující kontext k jednotlivým tématům. MEZINÁRODNÍ DĚTSKÁ VÝTVARNÁ VÝSTAVA LIDICE 28. května 29. října, Lidická galerie Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice byla založena k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných Němci, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. Výstavy se každoročně účastní tisíce dětí ze všech kontinentů včetně dětí z Izraele.

10 FILM JEDEN SVĚT března, Praha Na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2008 byly promítány čtyři izraelské snímky. Hostem festivalu byla režisérka Tamar Jaromová. V kotli / Bitchonim / Hot House, Izrael, 2006, režie Šimon Dotan Jestli se usmívám / Lir ot im ani mechajechet / To See If I m Smiling, Izrael, 2007, režie Tamar Jaromová Svaté město uvádí / Jerušalajim gea lehacig / Jerusalem Is Proud To Present, Izrael, 2007, režie Nitzan Gilady Pracující máma / A Working Mum, Izrael/Bolívie/USA, 2006, režie Limor Pinchasovová FEBIOFEST ZAOSTŘENO NA IZRAEL 27. března 4. dubna, Praha Mezinárodní filmový festival Febiofest uvedl zvláštní programovou sekci Zaostřeno na Izrael. Hostem festivalu byl režisér Ron Havilio. Beaufort / Bufor, Izrael, 2007, režie Josef Cedar Medúzy / Meduzot / Jellyfish, Francie/Izrael, 2007, režie Etgar Keret, Šira Geffenová Fragmenty Jeruzaléma / Šivrej tmunot Jerušalajim / Fragments Jerusalem, Izrael, 1997, režie Ron Havilio Cesta do Potosí / Potosí, le temps du voyage/ Potosí, the Journey, Francie/Izrael, 2007, režie Ron Havilio Ona na to má / Ejn la Elohim / She s Got It, Izrael, 2007, režie Jakov Goldwasser ANIFEST RONY OREN května, Třeboň Izraelský ilustrátor a animátor Rony Oren zasedl v hlavní porotě Mezinárodního festivalu animovaných filmů AniFest Na festivalu představil ve speciálním pásmu své filmy a také filmy izraelských studentů, převážně z jeruzalémské Akademie výtvarných umění Bezalel, kde vede katedru animace. Na festivalu uspořádal také workshop pro děti Animace plastelíny.

11 PŘEHLÍDKA IZRAELSKÝCH FILMŮ PRO DĚTI června, Zlín Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež Zlín 2008 připravil u příležitosti 60. výročí Izraele ve spolupráci s izraelskými producenty a distributory přehlídku těch nejzajímavějších izraelských dětských filmů. Malý zrádce / The Little Traitor, Izr./USA, 2007, režie Lynn Roth Avijino léto / The Summer of Aviya, 1988, režie Eli Cohen Pod naším stromem / Under the Domim Tree, 1994, režie Eli Cohen Vyhrát s Miki / Winning With Mikki, 2004, režie Ori Inbar Dřevěná puška / The Wooden Gun, 1979, režie Ilan Mošenson Letní příběh / Summer Story, 2004, režie Šmuel Hajmovič Slečna Entebbe / Miss Entebbe, 2003, režie Omri Levy 2 minuty od ráje / 2 Minutes from Paradise, 2002, režie Daniel Syrkin Naf, dítě ulice / Naf, A Street Kid, 2006, režie Moše Alafi Medúzy / Jellyfish, Izr./Francie, 2007, režie Etgar Keret, Šira Geffenová MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL KARLOVY VARY července, Karlovy Vary Na festivalu se promítaly dva izraelské filmy v nesoutěžních sekcích. Režisér celosvětově velmi úspěšného animovaného dokumentu Valčík s Bašírem Ari Folman byl členem hlavní poroty festivalu, na festival přijel také Marek Rozenbaum, producent filmu Vasermil. Valčík s Bašírem / Waltz with Bashir, Izrael/Německo/Francie, 2008, režie Ari Folman Sekce: Otevřené oči Vasermil, Izrael, 2007, režie Mushon Salmona Sekce: Jiný pohled LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA 25. července 3. srpna, Uherské Hradiště Letní filmová škola představila retrospektivou tvorbu izraelského režiséra Amose Gitaie, pod názvem Izrael/Palestina možnosti dialogu uvedla řadu celovečerních a dokumentárních snímků a v sekci věnované Pavlu Kohoutovi promítla izraelský snímek na motivy jeho knihy Svatá Klára režiséra Ariho Folmana. FILMOVÝ FESTIVAL LITOMĚŘICE POOSMÉ srpna, Litoměřice Na festivalu s podtitulem Střet realit se představily dva izraelské snímky. Zlomená křídla / Knafajim Švurot, Izrael, 2002, režie Nir Bergman Svatá Klára / Clara Hakedoša, Izrael, 1996, režie Ari Folman, Ori Sivan

12 FRESH FILM FEST srpna, Karlovy Vary Mezinárodní festival studentských filmů a debutů Fresh Film Fest uvedl pětici izraelských snímků v sekci Izraelské panorama. Alejandra Levy a Tomer Reiss byli hosty festivalu. Domov / Home, 2007, Minshar School of Arts, režie Alejandra Levy Slepý / Ha'iver, 2007, Tel Aviv University, režie Tomer Reiss Hymna / Himnon / Amnon, 2008, Sam Spiegel Film and Television School, režie Elad Keidan Nahlédnutí / Kavanot, 2007, Sam Spiegel Film and Television School, režie Dana Keidar Pralinky / Perlinim, 2007, Sam Spiegel Film and Television School, režie Jaelle Kajam EKOFILM října, České Budějovice, Český Krumlov Na Mezinárodním filmovém festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví získal Zvláštní cenu mezinárodní poroty izraelský snímek Stěna smrti. Chtěla jste točit film? / You wanted to make a film?, Izrael, 2007, režie Gali Weintraub Stěna smrti / Wall of Death, Izrael, 2006, režie Yossi Weissler, Moshe Alpert Voda / Water, Izrael, 2008, Ronit Zerony STUDENTSKÉ FILMY V PÍSKU října, Písek Na Mezinárodním festivalu studentských filmů získal hlavní cenu festivalu izraelský snímek Zohar. Snímek Understrike dostal cenu za nejlepší střih. Zohar, Izrael, 2007, režie Yasmine Nowak, Tel Aviv University Understrike, Izrael, 2008, režie Ronen Eytan, Tel Aviv University Ticho / Silence, Izrael, 2008, režie Hadar Morag, Tel Aviv University FESTIVAL MEZIPATRA 31. října - 6. listopadu, Brno, listopadu, Praha V rámci gay a lesbického filmového festivalu Mezipatra 2008 byly uvedeny dva izraelské filmy. Bublina režiséra Ejtana Foxe získala na loňských Mezipatrech Cenu diváků, Hledání chybějícího kousku představil osobně jeho režisér Oded Lotan. Bublina / HaBuah / The Bubble, Izrael, 2006, režie Eytan Fox Hledání chybějícího kousku / BeIkvot HaChaticha HaChasera / The Quest for the Missing Piece, Izrael, 2007, režie Oded Lotan

13 MgA. Pavla Palánová Cultural Officer Embassy of Israel / Velvyslanectví Státu Izrael Badeniho Praha 7 Česká republika Tel Fax

IZRAELSKÁ KULTURA V ČESKÉ REPUBLICE 2007

IZRAELSKÁ KULTURA V ČESKÉ REPUBLICE 2007 IZRAELSKÁ KULTURA V ČESKÉ REPUBLICE 2007 Vážení přátelé, připravili jsme pro Vás přehled akcí, na nichž se v uplynulém roce představila kultura z Izraele. Rádi bychom tímto poděkovali všem umělcům, institucím

Více

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2007/08 zpracováno 19. 6. 2008 PODZIM 2007 20. 9. 2007 Koncert pro Městský úřad Litomyšl, Zámecké divadélko,

Více

Fresh Film Fest Praha 2014

Fresh Film Fest Praha 2014 11. Mezinárodní filmový festival debutů a studentských filmů Fresh Film Fest Praha 2014 Statut festivalu Článek 1 Fresh Film Fest je mezinárodní filmový festival zaměřující se na celovečerní debutové snímky

Více

Studovala na státní konzervatoři v Žilině hru na housle a operní zpěv pokračovala na Státní konzervatoři v Praze, kde absolvovala hudebně-dramatický

Studovala na státní konzervatoři v Žilině hru na housle a operní zpěv pokračovala na Státní konzervatoři v Praze, kde absolvovala hudebně-dramatický Studovala na státní konzervatoři v Žilině hru na housle a operní zpěv pokračovala na Státní konzervatoři v Praze, kde absolvovala hudebně-dramatický obor. Získala prestižní divadelní cenu Thálie, 2x ocenění

Více

Občanské sdružení Ekofilm

Občanské sdružení Ekofilm Občanské sdružení Ekofilm OS EKOFILM PROJEKTY ROKU 2013 Občanské sdružení EKOFILM se i v roce 2013 snažilo naplňovat své stanovy. Pracovalo na projektech, které podporují vzdělávání za pomocí filmů. Uspořádalo

Více

Antonín Dvořák 1841-1904. světoznámý hudební skladatel

Antonín Dvořák 1841-1904. světoznámý hudební skladatel Antonín Dvořák 1841-1904 světoznámý hudební skladatel Kořeny slavného hudebníka Dvořákova rodina žila od roku 1818 v Nelahozevsi (střední Čechy). Všichni Antonínovi předci z otcovy strany byly řezníci

Více

Veřejný program 2009

Veřejný program 2009 Veřejný program 2009 Centrum Bavaria Bohemia Freyung 1 92539 Schönsee Tel.: +49(0)9674-92 48 77 Fax: +49(0)9674 91 30 67 email: info@cebb.de Internet: www.bbkult.net Leden 2009 11.01.09 Cyklus Objevy :

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o.

VÝROČNÍ ZPRÁVA. NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o. VÝROČNÍ ZPRÁVA společnosti NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o. Čerchovská 1981/6, 120 00 Praha 2, Vinohrady IČO 264 31 017 2 0 1 1 Název účetní jednotky: Sídlo účetní jednotky: NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT

Více

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2008/09 zpracováno 24. 8. 2009 PODZIM 2008 6. 9. 2008 Vystoupení na zámku v Rudolticích 11. 9. 2008 Koncert

Více

Program Kultura v České republice 2001 2013

Program Kultura v České republice 2001 2013 Program Kultura v České republice 2001 2013 Česká republika má přístup do programu Kultura již od roku 2001. Program je od svého vzniku zaměřen především na podporu neziskových mezinárodních projektů spolupráce

Více

MUSICA FLOREA czech early music ensemble

MUSICA FLOREA czech early music ensemble Út 1. dub 2014 St 2. dub 2014 St 23. dub 2014 Čt 8. kvě 2014 Čt 15. kvě 2014 Ne 8. čvn 2014 Po 9. čvn 2014 Pá 20. čvn 2014 So 21. čvn 2014 19:00 Lysá n. Labem G.F.Handel: Brockes passion (Bohemia 2014)

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2007 Praha, 12.6.2008 Kühnův dětský sbor o.p.s. I. Ze zakládací smlouvy obecně prospěšné společnosti Nadace Kühnova dětského sboru. IČO 66000696,

Více

BEDŘICH SMETANA. Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková. Datum (období) tvorby: únor 2013. Ročník: šestý. Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2.

BEDŘICH SMETANA. Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková. Datum (období) tvorby: únor 2013. Ročník: šestý. Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2. BEDŘICH SMETANA Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková Datum (období) tvorby: únor 2013 Ročník: šestý Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2.stupni ZŠ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem

Více

TALICHŮV KOMORNÍ ORCHESTR obecně prospěšná společnost

TALICHŮV KOMORNÍ ORCHESTR obecně prospěšná společnost TALICHŮV KOMORNÍ ORCHESTR obecně prospěšná společnost VÝROČNÍ ZPRÁVA 2006 Talichův komorní orchestr, o.p.s., Bezová 1658, 147 14 Praha 4 Braník Tel.: +420 2 44 06 26 01-2, Fax: +420 2 44 06 26 02 IČO:

Více

obor typ soutěže soutěžící pedagog umístění Smyčcové nástroje Eva Bartáková L.Martinenko 2. místo Krajské kolo Smyčcové Marta Schäferová

obor typ soutěže soutěžící pedagog umístění Smyčcové nástroje Eva Bartáková L.Martinenko 2. místo Krajské kolo Smyčcové Marta Schäferová 1 Rok 2011 obor typ soutěže soutěžící pedagog umístění Smyčcové nástroje Eva Bartáková L.Martinenko 2. místo Krajské kolo Smyčcové nástroje Marta Schäferová S. Sůva 1. místo Krajské kolo Smyčcové Národní

Více

ROBERT FUCHS. Místo / datum narození: Praha /15.03.1972 Mobil: +420 723 755 555 Rodný jazyk: čeština Pevná linka (FAX): +420 272 047 301

ROBERT FUCHS. Místo / datum narození: Praha /15.03.1972 Mobil: +420 723 755 555 Rodný jazyk: čeština Pevná linka (FAX): +420 272 047 301 ROBERT FUCHS Místo / datum narození: Praha /15.03.1972 Mobil: +420 723 755 555 Rodný jazyk: čeština Pevná linka (FAX): +420 272 047 301 Cizí jazyk: angličtina E-mail: robertfuchs.composer@gmail.com Web:

Více

IZRAELSKÁ KULTURA V ČESKÉ REPUBLICE 2009

IZRAELSKÁ KULTURA V ČESKÉ REPUBLICE 2009 IZRAELSKÁ KULTURA V ČESKÉ REPUBLICE 2009 Vážení přátelé, v roce 2009 se současná kultura z Izraele představila v České republice v celé řadě kvalitních a zajímavých projektů. Kromě oslav 100. výročí založení

Více

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007

Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007 Zpráva o činnosti školy v rámci sítě ASPnet 2006/2007 Jméno školy: Střední odborná škola Luhačovice Adresa: Masarykova 101, 763 26 Luhačovice Tel.: 00420577131067 Fax: 00420577131067 Email: vedeni@sosluhac.cz

Více

6. ROČNÍK SOUTĚŽE O VÝTVARNÉM UMĚNÍ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A GYMNÁZIÍ

6. ROČNÍK SOUTĚŽE O VÝTVARNÉM UMĚNÍ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A GYMNÁZIÍ 6. ROČNÍK SOUTĚŽE O VÝTVARNÉM UMĚNÍ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A GYMNÁZIÍ úvodní dopis téma harmonogram workshopy kontakt Vážené pedagožky a pedagogové, nabízíme Vám a Vašim studentům účast v 6. ročníku

Více

Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce)

Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce) Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce) Rok Měsíc České Budějovice Český Krumlov Jindřichův Hradec Písek Prachatice Strakonice Tábor Blansko Brno - město Brno - venkov Břeclav Hodonín Vyškov

Více

MUSICA FLOREA czech early music ensemble

MUSICA FLOREA czech early music ensemble St 28. bře 2012 Čt 29. bře 2012 So 31. bře 2012 Čt 5. dub 2012 Pá 6. dub 2012 Pá 13. dub 2012 Ne 22. dub 2012 Po 23. dub 2012 19:30 K Karlovy Vary A.Vivaldi: Zkouška harmonie a nápadu Kde: Galerie umení

Více

Máš umělecké střevo? Soutěž pro studenty středních škol a gymnázií

Máš umělecké střevo? Soutěž pro studenty středních škol a gymnázií Máš umělecké střevo? Soutěž pro studenty středních škol a gymnázií Máš umělecké střevo? Máš umělecké střevo? ( MUS? ) je soutěž určená žákům středních škol a gymnázií se zájmem o výtvarné umění. Cílem

Více

ŘÍJEN 2009 SEZÓNA KONCERTŮ Z A H A J U J E TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ S VÁMI! Čtvrtek 1.10. 15:30 Refektář TANČÍRNA Oslava Mezinárodního dne seniorů K tanci a poslechu hraje Sparaťanka evergreeny z různých dob

Více

Testy pro obor Prezentace a ochrana kulturního dědictví Historický ústav Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové

Testy pro obor Prezentace a ochrana kulturního dědictví Historický ústav Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Testy pro obor Prezentace a ochrana kulturního dědictví Historický ústav Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Varianta A Jméno uchazeče datum narození..... Bydliště (vč.psč)...... Absolvoval střední

Více

Soutěž. eská Kamenice B Jindřichův. radec B Kadaň F Klášterec ad Ohří G Kroměříž D Kutná ora G Litomyšl C Nový Jičín olná C Prachatice G Spálené

Soutěž. eská Kamenice B Jindřichův. radec B Kadaň F Klášterec ad Ohří G Kroměříž D Kutná ora G Litomyšl C Nový Jičín olná C Prachatice G Spálené eská Kamenice B Jindřichův www.historickeputovani.cz radec B Kadaň F Klášterec ad Ohří G Kroměříž D Kutná Třeboň Nový Jičín Kutná Hora ora G Litomyšl C Nový Jičín olná C Prachatice G Spálené Jindřichův

Více

PARTNERSTVÍ HL. M. PRAHY V OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU - na rok 2015

PARTNERSTVÍ HL. M. PRAHY V OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU - na rok 2015 PARTNERSTVÍ HL. M. PRAHY V OBLASTI CESTOVNÍHO RUCHU - na rok 2015 Poř.č. 8/2015/258 295902/2015 Mgr. PhDr. Zdeňka Čechová :62884123 BETLÉMSKÁ ODYSEA - VIDEO MAPPING Audiovizuální projekce na budovu Betlémské

Více

HUDEBNÍ OBOR. Mezinárodní festival dětských pěveckých sborů - Belgie (Neerpelt) 29. 4. - 4. 5. 2010

HUDEBNÍ OBOR. Mezinárodní festival dětských pěveckých sborů - Belgie (Neerpelt) 29. 4. - 4. 5. 2010 úspěchy žáků ZUŠ HUDEBNÍ OBOR Stříbrné pásmo získala Lucie Vaníčková z klavírní třídy p. uč. Lenky Šoborové Mozart opět v Olomouci 2009 - soutěžní přehlídka (12. 11. 2009) Chrám i tvrz 2010 - krajská soutěž

Více

Tisková zpráva. 3. ročník festivalu OUT OF HOME. www.mimodomov.cz

Tisková zpráva. 3. ročník festivalu OUT OF HOME. www.mimodomov.cz Tisková zpráva 3. ročník festivalu OUT OF HOME www.mimodomov.cz 17 dětských domovů z celé ČR, Iva Bittová a Lisa Moore, Tomáš Klus, 4signs, nezávislé umělecké filmy, dokumenty, klipy a další Praha 26.

Více

Výnosy z kmenových včelstev v kg Sektor Počet Počet včelstev. k 1.5. k 31.10. a 1 2 3 4 5 6 7. 12 13 14,62 0,538 190,0 7,00 Ostatní 11,67

Výnosy z kmenových včelstev v kg Sektor Počet Počet včelstev. k 1.5. k 31.10. a 1 2 3 4 5 6 7. 12 13 14,62 0,538 190,0 7,00 Ostatní 11,67 okres: Městský výbor Praha.. Sektor včelstev k.. k.. a,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, včelstev včelstev včelstev Vykoupeno medu v kg v r. kočujících kočovných vozů kočovných přívěsů, včelstev včelstev včelstev nad

Více

Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací období 2. Předmět. Osobnosti České republiky Označení. VY_32_INOVACE_19_Osobnosti České republiky Autor

Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací období 2. Předmět. Osobnosti České republiky Označení. VY_32_INOVACE_19_Osobnosti České republiky Autor Název školy Základní škola a Mateřská škola Tatenice Číslo projektu CZ. 1.07 Název šablony klíčové aktivity Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Vzdělávací oblast Jazyk a jazyková komunikace

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2008. Praha, 12.4.2009

VÝROČNÍ ZPRÁVA. KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2008. Praha, 12.4.2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2008 Praha, 12.4.2009 Kühnův dětský sbor o.p.s. I. Ze zakládací smlouvy obecně prospěšné společnosti Nadace Kühnova dětského sboru. IČO 66000696,

Více

poslední aktualizace: 14. 10. 1893-2013 Hlavní partner 120. výročí Lidových novin

poslední aktualizace: 14. 10. 1893-2013 Hlavní partner 120. výročí Lidových novin poslední aktualizace: 14. 10. 1893-2013 Hlavní partner 120. výročí Lidových novin Úvod Lidové noviny jsou nejstarším českým deníkem. Poprvé vyšly v prosinci 1893. Vybudovaly si pověst nejserióznějších

Více

Obraz 2. světové války v české literatuře I.

Obraz 2. světové války v české literatuře I. Obraz 2. světové války v české literatuře I. AUTOR Mgr. Jana Tichá DATUM VYTVOŘENÍ 3. 11. 2012 ROČNÍK TEMATICKÁ OBLAST PŘEDMĚT KLÍČOVÁ SLOVA ANOTACE METODICKÉ POKYNY 4. ročník Jazyk a jazyková komunikace

Více

13 kuponů 1+1 vstupenka zdarma červen prosinec 2013

13 kuponů 1+1 vstupenka zdarma červen prosinec 2013 Divadlo Ponec Divadlo v Dlouhé Galerie hl. m. Prahy MeetFactory Městská divadla pražská Museum Kampa Orchestr Berg Studio Béla Švandovo divadlo na Smíchově Uměleckoprůmyslové museum v Praze vydání pro

Více

Obsah. BOHEMIAN HERITAGE FUND Výroční zpráva 2012 2

Obsah. BOHEMIAN HERITAGE FUND Výroční zpráva 2012 2 Obsah O nadačním fondu...5 Činnost v roce 2012...7 Klíčová partnerství...7 Partnerství s festivalem Smetanova Litomyšl...7 Projekty a události v roce 2012...7 Cena Arnošta Lustiga za rok 2011...7 Mecenášský

Více

Práce s textem a získávání informací

Práce s textem a získávání informací Autor: Předmět/vzdělávací oblast: Tematická oblast: Téma: Mgr. Lenka Dvořáková Vzdělávání a komunikace v českém jazyce Práce s textem a získávání informací Porozumění publicistickému textu Ročník: 1. 4.

Více

portrét autoportrét vs. Mas umelecke strevo? 2015/16 Soutěž o výtvarném umění pro studenty středních škol a gymnázií.

portrét autoportrét vs. Mas umelecke strevo? 2015/16 Soutěž o výtvarném umění pro studenty středních škol a gymnázií. áš š á Mas umelecke strevo? 2015/16 š Soutěž o výtvarném umění pro studenty středních škol a gymnázií. Vážené pedagožky a pedagogové, nabízíme Vám a Vašim studentům účast v 7. ročníku již tradiční studentské

Více

o činnosti a hospodaření v roce 2014

o činnosti a hospodaření v roce 2014 o činnosti a hospodaření v roce 2014 spolek SÍDLO: Chomutov 3, Pod lesem 4939, 430 03 IDENTIFIKAČNÍ ČÍSLO: 22832734 E-MAIL: sancezit@seznam.cz WEBOVÉ STRÁNKY: www.hennlichova.cz/sance_zit ČÍSLO ÚČTU: KB

Více

www.cemach.cz Cíl: Edukace české a slovenské mládeže v tematické oblasti novodobého Izraele,

www.cemach.cz Cíl: Edukace české a slovenské mládeže v tematické oblasti novodobého Izraele, www.cemach.cz Soutěž CEMACH je kreativní soutěž určená především studentům českých a slovenských středních škol s maturitou a žákům vybraných základních škol 1 v poznávání moderního Izraele. Cíl: Edukace

Více

MEZINÁRODNÍ PROJEKT SOUČASNÉHO TANEČNÍHO DIVADLA

MEZINÁRODNÍ PROJEKT SOUČASNÉHO TANEČNÍHO DIVADLA Czech Dance Benefit Society o.s. uvádí MEZINÁRODNÍ PROJEKT SOUČASNÉHO TANEČNÍHO DIVADLA NABÍDKA PARTNERSTVÍ PRO ČESKOU PREMIÉRU O PROJEKTU GHETTO 1577 Výlučnost projektu Projekt současného tanečního divadla

Více

www.kocourkova.net MICHAELA KOCOURKOVÁ

www.kocourkova.net MICHAELA KOCOURKOVÁ MICHAELA KOCOURKOVÁ umělecká agentura koncerty umělecká zastoupení eventy EXKLUZIVNÍ ZASTOUPENÍ Daniel Hůlka První typ koncertu Daniel Hůlka a Martin Rada (klavír, varhany) - výběr klasické, moderní a

Více

Roku 2008 si připomínáme 150. výročí narození Braunerové a o to více nás iniciativa sdružení těší.

Roku 2008 si připomínáme 150. výročí narození Braunerové a o to více nás iniciativa sdružení těší. Dne 17. 5. 2008 ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy zahájilo svoji činnost oficiální schůzkou zakládajících členů občanské sdružení Salon Zdenky Braunerové. Sdružení bylo zaregistrováno dne 28. 11.

Více

VY_32_INOVACE_03 Historie písně Kde domov můj _37

VY_32_INOVACE_03 Historie písně Kde domov můj _37 VY_32_INOVACE_03 Historie písně Kde domov můj _37 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo

Více

MIKULOV. město s vůní jihu. TOP akce 2010 duben září. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. PRAHA BRNO WIEN EVROPSKÁ UNIE

MIKULOV. město s vůní jihu. TOP akce 2010 duben září. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. PRAHA BRNO WIEN EVROPSKÁ UNIE MIKULOV město s vůní jihu TOP akce 2010 duben září D PRAHA Pl BRNO D Sk A WIEN EVROPSKÁ UNIE Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. Zahájení sezony Regionálního muzea v Mikulově 1. dubna 2010

Více

Italia Arte Fest 2013. Dvousté výročí dvou evropských géniů

Italia Arte Fest 2013. Dvousté výročí dvou evropských géniů Italia Arte Fest 2013 Wagner Verdi Dvousté výročí dvou evropských géniů 1813-2013 Třetí ročník Italia Arte Fest si tentokrát dává za cíl vzdát hold dvěma evropským hudebním géniům, Richardu Wagnerovi a

Více

Hudební festival Antonína Dvořáka ve znamení souznění Východu a Západu

Hudební festival Antonína Dvořáka ve znamení souznění Východu a Západu Hudební festival Antonína Dvořáka ve znamení souznění Východu a Západu PRAHA, 29. dubna 2015 Ve dnech od 29. dubna do 4. června se koná v pořadí již 47. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka. Příbram

Více

TÉMA: Dějiny hudby. (romantismus) Vytvořil: Mgr. Aleš Sucharda Dne: 19. 2. 2012 VY_32_inovace/4_234

TÉMA: Dějiny hudby. (romantismus) Vytvořil: Mgr. Aleš Sucharda Dne: 19. 2. 2012 VY_32_inovace/4_234 TÉMA: Dějiny hudby (romantismus) Vytvořil: Mgr. Aleš Sucharda Dne: 19. 2. 2012 VY_32_inovace/4_234 1 Anotace: Výukový materiál interaktivní prezentace seznamuje žáky s dějinami hudby v období romantismu

Více

Bc. Barbora Kocianová Katedra produkce DAMU 22. 5. 2014. Dotazníkové šetření k Noci divadel 2013

Bc. Barbora Kocianová Katedra produkce DAMU 22. 5. 2014. Dotazníkové šetření k Noci divadel 2013 Bc. Barbora Kocianová Katedra produkce DAMU 22. 5. 2014 Dotazníkové šetření k Noci divadel 2013 Dotazníky k Noci divadel 2013 byly vytvořeny Annou Černou, absolventkou Katedry sociologie FF UK. Jejich

Více

GLOBALIZATION AND SOCIOECONOMIC INEQUALITIES IN SELF-REPORTED HEALTH IN THE CZECH REPUBLIC

GLOBALIZATION AND SOCIOECONOMIC INEQUALITIES IN SELF-REPORTED HEALTH IN THE CZECH REPUBLIC GLOBALIZATION AND SOCIOECONOMIC INEQUALITIES IN SELF-REPORTED HEALTH IN THE CZECH REPUBLIC Vladimír Kebza, National Institute of Public Health, Prague Iva Šolcová, Institute of Psychology, CAS, Prague

Více

GLOBALIZATION AND SOCIOECONOMIC INEQUALITIES IN SELF-REPORTED HEALTH IN THE CZECH REPUBLIC

GLOBALIZATION AND SOCIOECONOMIC INEQUALITIES IN SELF-REPORTED HEALTH IN THE CZECH REPUBLIC GLOBALIZATION AND SOCIOECONOMIC INEQUALITIES IN SELF-REPORTED HEALTH IN THE CZECH REPUBLIC Vladimír Kebza, National Institute of Public Health, Prague Iva Šolcová, Institute of Psychology, CAS, Prague

Více

VY_32_INOVACE_17 B. Smetana : Vltava_37

VY_32_INOVACE_17 B. Smetana : Vltava_37 VY_32_INOVACE_17 B. Smetana : Vltava_37 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo projektu :

Více

VY_32_INOVACE_13 Umělecké slohy_37

VY_32_INOVACE_13 Umělecké slohy_37 VY_32_INOVACE_13 Umělecké slohy_37 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo projektu : CZ.1.07/1.4.00/21.2400

Více

III. Současný AUTOR HUDBY ZUŠ DIPLOM - OCENĚNÍ KAT. DISCIPL. NÁZEV SKLADBY CHOREOGRAF

III. Současný AUTOR HUDBY ZUŠ DIPLOM - OCENĚNÍ KAT. DISCIPL. NÁZEV SKLADBY CHOREOGRAF KAT. Dětské KOMÁŘI I. taneční hry Zora Breczková nefolklór. II. Dětské CO DOBRÉHO DO BŘICHA lidové tan.hry Marcela Látalová a tance lidová-komáři se ženili Zdeněk Král-Pšt úprava lidových písní Květa Hurťáková

Více

Veřejný program 2010

Veřejný program 2010 Veřejný program 2010 Centrum Bavaria Bohemia Freyung 1 92539 Schönsee Tel.: +49(0)9674-92 48 77 Fax: +49(0)9674 91 30 67 e-mail: info@cebb.de Internet: www.bbkult.net Veřejný program v Centru Bavaria Bohemia

Více

Strašlivá Podívaná - hudební skupina z Plzně

Strašlivá Podívaná - hudební skupina z Plzně Strašlivá Podívaná - hudební skupina z Plzně Hudební skupina Strašlivá Podívaná vznikla na jaře 1988 a v roce 2013 tedy dosáhla věku 25 let. Písničky Strašlivky vycházejí z inspirací historickými a fantazijními

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZUŠ VELKÉ POPOVICE Škol.rok 2010/2011

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZUŠ VELKÉ POPOVICE Škol.rok 2010/2011 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZUŠ VELKÉ POPOVICE Škol.rok 2010/2011 Základní umělecká škola Velké Popovice Komenského 198 251 69 Velké Popovice Středočeský kraj Tel./fax :323665847 Mobil :724304692 777602352 e-mail:zusvp@cmail.cz

Více

Večery u kapucínů. www.veceryukapucinu.cz

Večery u kapucínů. www.veceryukapucinu.cz Večery u kapucínů Cyklus benefičních akcí, které se konají první středu v měsíci (mimo letní prázdniny) od 19 hodin v prostorách kláštera bratří kapucínů v Praze na Hradčanech. Svým dobrovolným darem v

Více

Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA KVALITY Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3688 EU PENÍZE ŠKOLÁM

Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA KVALITY Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3688 EU PENÍZE ŠKOLÁM ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC příspěvková organizace MOZARTOVA 48, 779 00 OLOMOUC tel.: 585 427 142, 775 116 442; fax: 585 422 713 email: kundrum@centrum.cz; www.zs-mozartova.cz Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA

Více

příběh jako zdroj inspirace Partnerská nabídka Fotofestival

příběh jako zdroj inspirace Partnerská nabídka Fotofestival příběh jako zdroj inspirace Partnerská nabídka Fotofestival Moravská Třebová 30. 6. 31. 8. 2012 Fotofestival FOTOFESTIVAL Moravská Třebová 2012 je přehlídkou umělecké fotografie, na které se představují

Více

VZDĚLÁVACÍ SEMINÁŘ PRO ČESKÉ PEDAGOGY 12/10/2010 22/10/2010 Yad Vashem Mezinárodní škola pro studium holokaustu (ISHS)

VZDĚLÁVACÍ SEMINÁŘ PRO ČESKÉ PEDAGOGY 12/10/2010 22/10/2010 Yad Vashem Mezinárodní škola pro studium holokaustu (ISHS) ICHEIC Humanitarian Fund VZDĚLÁVACÍ SEMINÁŘ PRO ČESKÉ PEDAGOGY 12/10/2010 22/10/2010 Yad Vashem Mezinárodní škola pro studium holokaustu (ISHS) Úterý 12.10.2010: Vítejte v Izraeli Zahájení semináře ***

Více

CZ.1.07/1.5.00/34.0301

CZ.1.07/1.5.00/34.0301 Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Písek Pracovní list DUMu v rámci projektu Evropské peníze pro Obchodní akademii Písek", reg. č. CZ.1.07/1.5.00/34.0301 Kultura raného

Více

Smlouva byla schválena 1972, v platnost vstoupila 1975 1975 ČSSR, 1990 ČSFR, 1993 přešla úmluva na ČR Hlavním posláním Úmluvy je povinnost smluvního

Smlouva byla schválena 1972, v platnost vstoupila 1975 1975 ČSSR, 1990 ČSFR, 1993 přešla úmluva na ČR Hlavním posláním Úmluvy je povinnost smluvního Úmluva o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví The Convention concerning the Protection of World Cultural and Natural Heritage. Smlouva byla schválena 1972, v platnost vstoupila 1975 1975

Více

Výroční zpráva 2014 Containall O. P. S.

Výroční zpráva 2014 Containall O. P. S. Výroční zpráva 2014 Containall O. P. S. Základní informace o organizaci: Containall o.p.s. Nad Dolíky 12, Praha 6, 106 00 IČ: 01343939 containall@senam.cz www.containall.cz www.facebook.com/containall

Více

LOKALIZAČNÍ FAKTORY (ČÁST PRVNÍ) Ing. Kateřina Šugárová

LOKALIZAČNÍ FAKTORY (ČÁST PRVNÍ) Ing. Kateřina Šugárová LOKALIZAČNÍ FAKTORY (ČÁST PRVNÍ) Ing. Kateřina Šugárová Lokalizační faktory rozhodují o konkrétní lokalizaci, o funkčním vyuţití konkrétní oblasti cestovním ruchem z hlediska přírodních moţností nebo z

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZUŠ VELKÉ POPOVICE Škol.rok 2009/2010

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZUŠ VELKÉ POPOVICE Škol.rok 2009/2010 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZUŠ VELKÉ POPOVICE Škol.rok 2009/2010 Základní umělecká škola Velké Popovice Komenského 198 251 69 Velké Popovice Středočeský kraj Tel./fax :323665847 Mobil :724304692 e-mail:zusvp@cmail.cz

Více

6. MARIÁNSKOLÁZEŇSKÁ NOKTURNA 2015 A MISTROVSKÉ KURZY TÉMA FESTIVALU: Od klasiky po současnost.

6. MARIÁNSKOLÁZEŇSKÁ NOKTURNA 2015 A MISTROVSKÉ KURZY TÉMA FESTIVALU: Od klasiky po současnost. 6. MARIÁNSKOLÁZEŇSKÁ NOKTURNA 2015 A MISTROVSKÉ KURZY TÉMA FESTIVALU: Od klasiky po současnost. Mistrovské kurzy začínají 12.7.2015. Festival se koná od 16. července do 25. července 2015 ve městě Mariánské

Více

Očekávaný výstup: Žáci si uvědomí, že člověk během staletí vybudoval množství krásných architektonických objektů. Zopakují si a doplní hlavní znaky

Očekávaný výstup: Žáci si uvědomí, že člověk během staletí vybudoval množství krásných architektonických objektů. Zopakují si a doplní hlavní znaky České památky v UNESCU Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice Projekt č. CZ. 1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život Č. Dumu: VY_32_INOVACE_15_18 Tematický celek: Umění a kultura Autor: PaedDr.

Více

Seznam stanic systému ČD Kurýr a InterKurýr

Seznam stanic systému ČD Kurýr a InterKurýr Seznam stanic systému a InterKurýr Název ŽST Brno hl. n. *IK 725015267 04.00 06.00 04.00 06.00 04.00 06.00 04.00 06.00 06.10 12.00 06.10 12.00 06.10 12.00 06.10 12.00 12.30 18.00 12.30 18.00 12.30 18.00

Více

Vyhodnocení Grantů v oblasti kultury pro rok 2007 I. kolo (rozpočet = 1.500.000,- Kč)

Vyhodnocení Grantů v oblasti kultury pro rok 2007 I. kolo (rozpočet = 1.500.000,- Kč) Příloha č. 1 k usnesení Rady MČ Praha 1 č.ur08_1168 ze dne 8.12.2008: Vyhodnocení Grantů v oblasti kultury pro rok I. kolo (rozpočet = 1.500.000,- Kč) č. Předkladatel, sídlo Název a popis projektu Celkový

Více

Výroční zpráva za rok 2013 Místní veřejná knihovna

Výroční zpráva za rok 2013 Místní veřejná knihovna Výroční zpráva za rok 2013 Místní veřejná knihovna 1. Místní veřejná knihovna, příspěvková organizace, Náchodská 754, 193 00 Praha 9 Horní Počernice, IČO: 75142937 2. kontakt: 281 921 587, e-mail: knihovna@knihovna-hp.cz,

Více

VARHANNÍ KONCERT. Farnost Sezemice a město Sezemice. První koncert na nově zrekonstruované varhany v kostele Nejsvětější Trojice v Sezemicích

VARHANNÍ KONCERT. Farnost Sezemice a město Sezemice. První koncert na nově zrekonstruované varhany v kostele Nejsvětější Trojice v Sezemicích Farnost Sezemice a město Sezemice VARHANNÍ KONCERT První koncert na nově zrekonstruované varhany v kostele Nejsvětější Trojice v Sezemicích Sobota 1. listopadu 2014 v 18.00 hodin Program koncertu: Johann

Více

Základní umělecká škola, Hradec nad Moravicí, Zámecká 313, příspěvková organizace V Ý R O Č N Í Z P R Á V A O Č I N N O S T I Š K O L Y

Základní umělecká škola, Hradec nad Moravicí, Zámecká 313, příspěvková organizace V Ý R O Č N Í Z P R Á V A O Č I N N O S T I Š K O L Y Základní umělecká škola, Hradec nad Moravicí, Zámecká 313, příspěvková organizace V Ý R O Č N Í Z P R Á V A O Č I N N O S T I Š K O L Y za školní rok 2011/2012 Obsah: a) základní údaje o škole b) přehled

Více

Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole

Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo projektu : CZ.1.07/1.4.00/21.2400 ANOTACE Materiál

Více

POPIS ČÍSELNÍKU. Česká republika CZ0100. Praha. Benešov CZ0201. Beroun CZ0202 CZ0203. Kladno. Kolín CZ0204 CZ0205. Kutná Hora.

POPIS ČÍSELNÍKU. Česká republika CZ0100. Praha. Benešov CZ0201. Beroun CZ0202 CZ0203. Kladno. Kolín CZ0204 CZ0205. Kutná Hora. POPIS ČÍSELNÍKU : OKRES_LAU Název: Okresy v České republice Charakteristika: Číselník okresů v České republice založený na číselníku okresů OKRES_LAU, který vydal Český statistický úřad s platností od

Více

Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora

Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora Předmět: Náplň: Třída: Počet hodin: Pomůcky: Estetická výchova hudební (EHV) Když zní krásný hlas, dobře se to poslouchá, Od klasiky k romantické zasněnosti, Hra a její pravidla, Globální pan Nonart, Pan

Více

CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY

CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY uvádí pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje a primátorky Statutárního města Chomutova a ve spolupráci s společností KULTURA A SPORT CHOMUTOV, s. r. o. CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY 15. koncertní sezona 2010/11

Více

Případová studie: Vymáhání dlužných televizních poplatků hromadnáelektronická podání v podmínkách české justice

Případová studie: Vymáhání dlužných televizních poplatků hromadnáelektronická podání v podmínkách české justice Případová studie: Vymáhání dlužných televizních poplatků hromadnáelektronická podání v podmínkách české justice Ing. Jiří Lípa, Česká televize Ing. Jan Kracík, MBA, Legal Solutions, a.s. Agenda Historie

Více

DUM č. 17 v sadě. 21. Ze-3 Kraje ČR

DUM č. 17 v sadě. 21. Ze-3 Kraje ČR projekt GML Brno Docens DUM č. 17 v sadě 21. Ze-3 Kraje ČR Autor: Drahomír Hlaváč Datum: 05.03.2014 Ročník: 3. ročníky Anotace DUMu: Kraje České republiky, památky UNESCO v krajích ČR Materiály jsou určeny

Více

VRCHLABSKÉ JAZZOVÁNÍ VEČER S VŮNÍ ŠANSONU

VRCHLABSKÉ JAZZOVÁNÍ VEČER S VŮNÍ ŠANSONU Vstupné: abonentka: 390,- předprodej: festival@ceskedotekyhudby.cz, www.ticket-art.cz, prodejní místa označena modře, tel.:739 42 40 45 jednotlivé vstupné v místě konání koncertu Program 6.6. 18:00 Zámek

Více

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ)

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) Ústředí ČSSZ Adresa: Křížová 25, 225 08 Praha 5 Telefonní ústředna: +420 257 061 111 Adresa e-podatelny: posta@cssz.cz Regionální pracoviště ČSSZ (včetně Okresních

Více

NABÍDKA VÝSTAV O ČESKOSLOVENSKÝCH DĚJINÁCH

NABÍDKA VÝSTAV O ČESKOSLOVENSKÝCH DĚJINÁCH NABÍDKA VÝSTAV O ČESKOSLOVENSKÝCH DĚJINÁCH PŘÍBĚHY BEZPRÁVÍ Z MÍSTA, KDE ŽIJEME Každoročně vyzýváme studenty, aby ve svém okolí našli pamětníky, jejichž životy poznamenalo komunistické bezpráví, a aby

Více

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34. Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.0774 ANOTACE Číslo a název šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění

Více

SEZNAM VYŘAZENÝCH/STAŽENÝCH ŽÁDOSTÍ O GRANT KUL 2013

SEZNAM VYŘAZENÝCH/STAŽENÝCH ŽÁDOSTÍ O GRANT KUL 2013 Příloha č. 3 zápisu SEZNAM VYŘAZENÝCH/STAŽENÝCH ŽÁDOSTÍ O GRANT KUL 2013 BA/702 69057613 - Divadelní sdružení BSP Vyšší kvalitu za stejné peníze 6216985 1793400 Žadatel dodal neplatné potvrzení MV o platnosti

Více

12. 4. 6. 5. 2012 Zadní synagoga Třebíč

12. 4. 6. 5. 2012 Zadní synagoga Třebíč 12. 4. 6. 5. 2012 Zadní synagoga Třebíč ELIŠKA BLAŽKOVÁ přináší židovství z Izraele zpět do Třebíče Zadní synagoga Židovská čtvrť Třebíč 12. 4. 6. 5. 2012 Záštitu nad výstavou převzal senátor Parlamentu

Více

VY_32_INOVACE_04 B. Smetana : Opera Libuše_37

VY_32_INOVACE_04 B. Smetana : Opera Libuše_37 VY_32_INOVACE_04 B. Smetana : Opera Libuše_37 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo projektu

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2009 2010

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2009 2010 ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA Biskupská 2, 0 00 Praha, tel., fax: 22239507, e-mail: info@zus-biskupska.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ŠKOLNÍ ROK 2009 200 ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA, PRAHA, BISKUPSKÁ 2, IČO: 6046004 IZO:

Více

NABÍDKA VYSTOUPENÍ TANEČNÍHO STUDIA NO FEET

NABÍDKA VYSTOUPENÍ TANEČNÍHO STUDIA NO FEET NABÍDKA VYSTOUPENÍ TANEČNÍHO STUDIA NO FEET Pořádáte ples, firemní večírek, raut, party nebo jakoukoli jinou akci, na které chcete návštěvníky pobavit a poskytnout jim umělecký zážitek v podobě tanečního

Více

1893-2013. poslední aktualizace: 6. 3.

1893-2013. poslední aktualizace: 6. 3. 1893-2013 poslední aktualizace: 6. 3. Úvod Lidové noviny jsou nejstarším českým deníkem. Poprvé vyšly v prosinci 1893. Vybudovaly si pověst nejserióznějších novin a staly se médiem kulturních a společenských

Více

XVI. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU JANÁČKOVY HUKVALDY 2009

XVI. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU JANÁČKOVY HUKVALDY 2009 XVI. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU JANÁČKOVY HUKVALDY 2009 Konaný pod záštitou manželky prezidenta České republiky paní Lívie Klausové Červen Pátek, 19. červen Základní škola a Mateřská škola

Více

VY_32_INOVACE_ZE_ŠT_03 Digitální učební materiál Sada: Evropa Téma: Okresní města ČR Autor: Mgr. Benešová Šustrová Helena Předmět: Zeměpis Ročník: 3.

VY_32_INOVACE_ZE_ŠT_03 Digitální učební materiál Sada: Evropa Téma: Okresní města ČR Autor: Mgr. Benešová Šustrová Helena Předmět: Zeměpis Ročník: 3. Okresní města ČR VY_32_INOVACE_ZE_ŠT_03 Digitální učební materiál Sada: Evropa Téma: Okresní města ČR Autor: Mgr. Benešová Šustrová Helena Předmět: Zeměpis Ročník: 3. roč. NG Využití: Učební materiál pro

Více

Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm Výroční zpráva 2008-2009 1 Charakteristika školy Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61

Více

HUDEBNÍ VÝCHOVA. 1. ročník

HUDEBNÍ VÝCHOVA. 1. ročník 1. ročník Rytmická deklamace, hra na ozvěnu. Řeč šeptem, slabě, pomalu, rychle. Rozlišování zvuků. Pozorné a soustředěné naslouchání. Pokusy o zpívaný dialog: Jak se jmenuješ? Rozlišování vysokého a nízkého

Více

Zápis z Valné schůze Jindřichohradecký symfonický orchestr 1. 2. 2015

Zápis z Valné schůze Jindřichohradecký symfonický orchestr 1. 2. 2015 Zápis z Valné schůze Jindřichohradecký symfonický orchestr 1. 2. 2015 obsah Valné schůze: 1. Úvod, prezence 2. Zpráva o vedení účetnictví za rok 2014 3. Zpráva revizní komise za rok 2014 4. Prezentace

Více

koncert Jan Rokyta & Solamente Naturali (CZ/ SK): Musical Globus

koncert Jan Rokyta & Solamente Naturali (CZ/ SK): Musical Globus PROGRAM FESTIVALU: Oblast NEPOMUK / SPÁLENÉ POŘÍČÍ 3.7.- 6.7. 2014 3.7. ČTVRTEK: zámek NEBÍLOVY Komponovaný večer barokních zábav: Západočeský symfonický orchestr, barokní vůně s originálními parfémy,

Více

Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm. Výroční. zpráva

Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm. Výroční. zpráva Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm Výroční zpráva 2011-2012 1 Charakteristika školy Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61

Více

Statut 43. Mezin rodnìho televiznìho festivalu Zlat Praha

Statut 43. Mezin rodnìho televiznìho festivalu Zlat Praha Statut 43. Mezin rodnìho televiznìho festivalu Zlat Praha 29. dubna ñ 4. kvïtna 2006 Po adatel:»esk televize Preambule Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha (dále jen MTF ZP) přispívá prostřednictvím

Více

Edukativní programy v Roce české hudby 2014

Edukativní programy v Roce české hudby 2014 JIHOČESKÝ KRAJ JIHOČESKÁ KOMORNÍ FILHARMONIE Školní koncerty Název pořadu: Hudba na šlechtických zámcích Hudební výlet mezi panovníky 17. a 18. století. Na koncertě zazní hudba, která byla zkomponována

Více

MULTIŽÁNROVÝ KULTURNÍ FESTIVAL FESTIVAL, který kulturně a společensky spojí celou Vysočinu. Je to multižánrové setkání měst a obyvatel Kraje Vysočina. S přesahem do celé České republiky. 2 FESTIVAL, který

Více

Organizační zabezpečení školního roku 2014/2015

Organizační zabezpečení školního roku 2014/2015 BONI PUERI základní umělecká škola, Hradec Králové Českosloveské armády 332/39, 500 03 Hradec Králové tel.: +420 608 200 472 e-mail: bonipueri@bonipueri.cz Organizační zabezpečení školního roku 2014/2015

Více