Problémy při pečení a jejich řešení

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Problémy při pečení a jejich řešení"

Transkript

1 Problémy při pečení a jejich řešení Popis problému Příčina problému Návod na odstranění problému Po upečení je chléb přilepený k nádobě Jak lze zabránit vzniku otvorů v chlebě, které vznikají v důsledku použití hnětačích háků? Po vyklopení chleba v něm uvízlo hnětací rameno. Těsto při kynutí přetéká Těsto je poněkud tuhé. Pod hnětacím ramenem se vytvořila kůrka. Stává se to zejména při použití pšeničné mouky, která kvůli většímu obsahu lepku lépe kyne a nabývá. Nechte chléb po upečení přibližně 10 minut vychladnout - obraťte nádobu dnem vzhůru. V případě potřeby posuňte hřídel hnětacího háku dozadu a dopředu. Před pečením potřete hnětací háky tukem. Před posledním kynutím těsta můžete hnětači háky odstranit rukou obalenou v mouce. V závislosti na zvoleném programu se na displeji musí zobrazovat celková doba přibližně 1:30 (hodin). Když budete opatrní, nemělo by v chlebu dojít k vytvoření větších děr. U mouky se může absorbce vody lišit. Vyzkoušejte zvýšení podílu vody o 10 až 20 ml. Před vyjmutím hnětacího ramene nechejte chléb zcela vychladnout. Před zahájením výroby každého chleba umyjte hnětací rameno a také očistěte trn. Použijte menší množství mouky a upravte příslušným způsobem i množství ostatních přísad. Po upečení bude mít chleba stále velký objem. Dejte do mouky jednu polévkovou lžíci rozehřátého tuku.

2 Těsto příliš kyne a přetéká z pečicí formy. Pokud je voda příliš jemná, droždí fermentuje více Příliš velké množství mléka ovlivňuje fermentaci droždí Použijte jinou tekutinu nebo ji nechtě vychladnou při pokojové teplotě. Zmenšete celkové množství přísad, nepoužívejte vyšší než uvedené množství mouky. Snižte množství všech přísad o 1/3. Omezte množství droždí nebo všech dávek přísad o 1/4. K) Chléb nakynul až příliš. Příliš mnoho kvasnic. Pro odměření použijte odměrné lžíce a zkontrolujte recept. Příliš mnoho vody. Pro odměření použijte odměrku a zkontrolujte recept. Příliš mnoho mouky. Mouku zvažte pečlivě na kuchyňské váze. Chléb kyne příliš rychle. Proč můj chleb správně nenakynul? Můj chléb po nakynutí poněkud opadl. Příliš velké množství droždí, Příliš velké množství mouky, Nedostatek soli Kombinace několika těchto příčin Kvalita lepku v mouce může být špatná. Kvalita mouky je ovlivněna skladováním, teplotou, vlhkostí atd. Kvalita úrody pšenice je ovlivněna podmínkami během růstu a může se v různých letech lišit. Špatná kvalita mouky, která neudrží těsto v nakynutém stavu Příliš mnoho kvasnic. Příliš mnoho tekutin. Odměřujte množství přísad přesně. Vyzkoušejte jinou značku nebo typ mouky. Vyzkoušejte jinou značku nebo typ mouky. Pro odměření použijte odměrné lžíce a zkontrolujte recept. Snižte podíl vody o 10 až 20 ml.

3 Když se uprostřed chleba vytvoří bublina do Přidejte do těsta na každých 500 g mouky tvaru V, nemá mouka dostatek lepku, za což jednu polévkovou lžíci pšeničných otrub může obilí, které obsahuje příliš málo bílkovin (pšeničného lepku). (stává se to, když v létě moc prší), anebo je mouka příliš vlhká. Těsto vzejde, ale při pečení zase klesne: Chléb má neobvyklý tvar a nadměrný objem Pokud se uprostřed chleba vytváří otvor tvaru trychtýře, může to mít několik příčin: Pokud se uprostřed chleba vytváří prohlubeň tvaru písmene V. znamená to, že mouka neobsahuje dostatečné množství lepku. Tato situace nastává při použití pšenice, která obsahuje příliš málo proteinů (stává se to tehdy, když je léto hodně deštivé) nebo mouky, která je příliš vlhká. Voda byla příliš teplá; Použili jste příliš mnoho vody; Mouka neobsahovala dostatečné množství lepku. Proudění vzduchu způsobené otevřením víka během pečení. Přidejte do 500 g pšenice jednu polévkovou lžíci pšeničného lepku.

4 Chléb má neobvyklý tvar a nadměrný objem Chléb nekyne vůbec nebo kyne málo. Žádné droždí nebo příliš málo droždí staré nebo zkažené droždí Tekutina je příliš teplá Droždí se dostaly do styku s tekutinou Nesprávný typ mouky nebo zkažená mouka Příliš mnoho nebo nedostatek tekutiny Nedostatek cukru Pokud chcete, aby měl chléb po upečení specifický vzhled, postupujte následujícím způsobem: před poslední fází kynutí (v závislosti na zvoleném programu se na displeji musí zobrazovat celková doba přibližně 1:30 (hodin)) otevřete na krátkou dobu opatrně víko a pomocí ostrého předehřátého nože vyřežte do budoucí kůrky požadovaný tvar, posypte chléb obilovinami nebo (pokud chcete, aby byl povrch chleba lesklý) potřete kůrku směsí bramborového škrobu a vody. Toto je poslední okamžik, kdy lze víko otevřít; pokud otevřete víko později, bude chléb uprostřed zborcený. Odměřujte množství přísad přesně. Použijte jinou tekutinu nebo ji nechtě vychladnou při pokojové teplotě. Přidávejte přísady, uváděné v receptu, ve správném pořadí. Udělejte uprostřed mouky malý důlek a vložte do něj rozdrobené nebo suché droždí. Dávejte pozor, aby se droždí nedostalo clo přímého kontaktu s tekutinou. Používejte pouze čerstvé a správně uskladněné přísady. Přizpůsobte množství tekutiny. Pokud používáte přísady obsahující vodu, musíte dávku přidávané vody náležitě zredukovat.

5 Kdy se smí během pečení chleba otevřít víko? Jak lze chléb upéct tak, aby byl snadněji stravitelný? Co mám dělat když chléb chutná po droždí? Pokud používáte cukr V podstatě je to možné kdykoliv během hnětení těsta, kdy můžete případně přidávat mouku nebo tekutiny. Má-li mít chleba po upečení určitý vzhled, postupujte takto: otevřete opatrně a krátce přístroj před posledním kynutím (na displeji musí být vzhledem k programu ještě alespoň 1:30 h času do konce pečení) a řízněte s předem nahřátým ostrým nožem do vznikající chlebové kůrky nebo na ni nasypte zrna, anebo potřete povrch směsí vody a kukuřičného škrobu, aby se hotový chleba lesknul. V tuto chvíli je v podstatě poslední možnost otevřít pekárnu, jinak chleba sklesne. Pokud do mouky přidáte rozmačkanou vařenou bramboru, kterou rozhnětete v těstě, bude čerstvý chléb snadněji stravitelný. Snižte jeho množství. Chleb bude nepatrně světlejší. Při přípravě malého bochníku chleba přidejte do vody 11/2 polévkové lžíce octu; při přípravě velkého bochníku přidejte do vody 2 polévkové lžíce octu. Namísto vody použijte podmáslí nebo kefír. Tato náhrada dodá chlebu čerstvou chuť; můžete ji provést u všech receptů.

6 Proč chléb upečený v troubě chutná jinak než chléb upečený v domácí pekárně? Z prostoru pro pečení nebo z ventilačních otvorů vystupuje kouř Chléb se ve svém středu propadá. Chléb je ve svém středu propadlý a jeho spodek je vlhký. Přísady přilepené v prostoru pro pečení nebo na vnější části pečicí formy. Došlo k rozlití přísad v zařízení. Objem těsta je větší než pečicí forma a chléb se propadá. Kvůli nadměrné teplotě vody nebo pečicí komory nebo nadměrně vlhkosti je fermentace příliš krátká nebo příliš rychlá. Teplé tekutiny způsobují příliš rychlé kynutí těsta a propadnutí bochníku před pečením. Chybí sůl nebo nedostatek cukru Příliš mnoho tekutiny Chléb zůstal po upečení a udržování v teplém stavu v pečicí formě příliš dlouho. Rozdílná chuť chleba je zapříčiněna různou mírou vlhkostí: díky velkému prostoru pro pečení je chléb při pravený v troubě sušší ve srovnání s chlebem upečeným v domácí pekárně. Vytáhněte zástrčku ze zásuvky a vyčistěte vnější část pečicí formy nebo prostor pro pečení. Příležitostně se může stát, že se během míchání může malé množství mouky nebo jiných přísad dostat mimo pečící nádobu. Po upečení a vychladnutí otřete zařízení uvnitř. Odměřujte množství přísad přesně. Použijte jinou tekutinu nebo ji nechtě vychladnou při pokojové teplotě. Zmenšete celkové množství přísad, nepoužívejte vyšší než uvedené množství mouky. Snižte množství všech přísad o 1/3. Pokud je počasí velmi vlhké, odeberte 1-2 polévkové lžíce vody. Za teplého počasí nepoužívejte časovač. Používejte chladné tekutiny. Vytáhněte chléb z pečicí formy před uplynutím doby, po kterou je chléb udržován v teplém stavu.

7 Boky chleba opadly a spodek je Chléb zůstal po upečení příliš dlouho v pečící Po upečení chléb ihned vyjměte. vlhký. nádobě. Při výrobě došlo k výpadku elektrické energie nebo bylo stisknuto tlačítko. Přerušení bylo delší než deset minut, a zařízení ukončilo pečení. Těsto můžete zachránit upečením ve Vaší troubě. Proč je můj chléb světlý a lepivý? Krajíce chleba jsou nerovnoměrné a jsou lepivé. Chléb lze z pečící formy vytáhnout jen s obtížemi. Bylo použito malé množství kvasnic nebo byly použity staré kvasnice. Při výrobě došlo k výpadku elektrické energie nebo bylo stisknuto tlačítko. Chléb jste nakrájeli příliš horký. Spodní strana bochníku je zaklesnutá do hnětacího háku. Nastavení nesprávného programu Během provozu přístroje bylo stisknuto tlačítko START/STOP. Během provozu přístroje bylo několikrát otevřeno víko. Pro odměřování používejte dodané měřící lžičky a datum zkontrolujte na obalu. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, spotřebujte z otevřeného sáčku kvasnice do 48 hodin. Přerušení bylo delší než deset minut, a zařízení ukončilo pečení. Budete muset vyjmout nedopečené těsto a začít znovu. Před nakrájením nechejte chléb vychladnout na drátěné poličce. Po pečení hnětači háky a hřídel očistěte. V případě potřeby naplňte pečicí formu teplou vodou a nechtě ji působit 30 minut. Potom můžete hnětači háky snadno vyjmout a vyčistit. Zkontrolujte vybraný program a další nastavení. Nepoužívejte přísady a začněte znovu od začátku. Víko je dovoleno otvírat pouze tehdy, když je čas zobrazený na displeji delší než 1 :30 hodin (pouze pro programy "1, 2, 3, 4"). Dbejte na to, abyste po otevření vito řádně uzavřeli.

8 Chléb lze z pečící formy vytáhnout jen s obtížemi. Během provozu přístroje došlo k dlouhému výpadku napájení. Nepoužívejte přísady a začněte znovu od začátku. Otáčení hnětacího háku je zablokováno. Zkontrolujte, zda-li není hnětači hák zablokován zrny, atd. Vytáhněte pečicí formu a zkontrolujte, zdali se otáčí pohonný mechanismus. Pokud tomu tak není, odešlete přistroj k opravě do servisního střediska. Objemná hrudkovitá struktura. Příliš mnoho mouky nebo nedostatek tekutiny Nedostatek droždí nebo cukru Příliš mnoho ovoce, celozrnné mouky nebo některé z dalších přísad Stará nebo zkažená mouka. Odměřujte množství přísad přesně. Používejte pouze čerstvé a správně uskladněné přísady. Přizpůsobte množství tekutiny. Pokud používáte přísady obsahující vodu, musíte Otevřená nebo hrubá struktura nebo příliš velké množství děr. Příliš mnoho vody Chybí sůl Vysoká vlhkost, voda je příliš teplá Příliš mnoho tekutiny dávku přidávané vody náležitě zredukovat. Použijte jinou tekutinu nebo ji nechtě vychladnou při pokojové teplotě. Přizpůsobte množství tekutiny. Pokud používáte přísady obsahující vodu, musíte dávku přidávané vody náležitě zredukovat. Pokud je počasí velmi vlhké, odeberte 1-2 polévkové lžíce vody. Za teplého počasí nepoužívejte časovač. Používejte chladné tekutiny.

9 Houbovitý neupečený povrch. Objem chleba je pro pečící formu příliš velký Příliš velké množství mouky, zejména u bílého chleba Příliš velké množství droždí nebo nedostatek soli Příliš mnoho cukru Další sladké přísady (kromě cukru) Odměřujte množství přísad přesně. Zmenšete celkové množství přísad, nepoužívejte vyšší než uvedené množství mouky. Snižte množství všech přísad o 1/3. Proč je vrchní část chleba nerovná a drsná? Krajíce nejsou stejné nebo se uprostřed Objevují hrudky. Chléb není uprostřed upečený. Nedostatečné množství tekutin. Těsto bylo možná příliš tuhé. Nesprávné kvasnice. Bylo použito malé množství kvasnic nebo byly použity staré kvasnice. Chléb dostatečně nevychladl (neunikla z něj pára) Příliš mnoho nebo nedostatek tekutiny Příliš velká vlhkost Recepty s přísadami, které jsou zdrojem vlhkostí (např. jogurt) Mouka se může lišit také množstvím absorbované vody. Přidejte dalších 10 až 20 ml vody. Používejte pouze instantní kvasnice dodávané v sáčku. Pro odměřování používejte dodané měřící lžičky a datum zkontrolujte na obalu. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, spotřebujte z otevřeného sáčku kvasnice do 48 hodin. Vyjměte chléb z formy ihned po upečení a nechtě jej před krájením alespoň 15 minut vychladnout na mřížce. Odměřujte množství přísad přesně. Přizpůsobte množství tekutiny. Pokud používáte přísady obsahující vodu, musíte dávku přidávané vody náležitě zredukovat. Pokud je počasí velmi vlhké, odeberte 1 2 polévkové lžíce vody.

10 Během hnětení nebyla mouka na stranách dobře zpracována. Na chlebové kůrce se objevuje mouka. Na spodní části a po stranách bochníku je větší množství mouky. Proč je v mém chlebu příliš mnoho vzduchových kapes ve struktuře? Před mísením byly namočeny kvasnice. Příliš mnoho soli. Nedostatečné množství cukru. Příliš mnoho mouky. Nedostatečné množství tekutin. Příliš mnoho kvasnic. Přizpůsobte množství tekutiny. Pokud používáte přísady obsahující vodu, musíte dávku přidávané vody náležitě zredukovat. Za teplého počasí nepoužívejte časovač. Používejte chladné tekutiny. Zajistěte, aby byly suroviny přidávány přesně podle receptu a voda byla nalita jako poslední. Pro odměření použijte odměrné lžíce a zkontrolujte recept. Pro odměření použijte odměrné lžíce a zkontrolujte recept. Zajistěte přesné navážení mouky na kuchyňské váze, pro odměření množství mouky nepoužívejte odměrku. Pro odměření použijte odměrku a zkontrolujte recept. Pro odměření použijte odměrné lžíce a zkontrolujte recept. Příliš mnoho tekutin. U mouky se může absorbce vody lišit. Vyzkoušejte snížení podílu vody o 10 až 20 ml. Proč je můj chléb nakloněný? Nedostatečné množství tekutin. V případě, že je těsto příliš tuhé, nenakyne rovnoměrně. Přidejte dalších 10 až 20 ml vody. Nedostatečné množství mouky Mouku zvažte pečlivě na kuchyňské váze. Pro výrobu chleba nepoužívejte méně než 400 g.

11 Proč můj chleb nebyl promísen? V pečící nádobě není vloženo hnětací rameno Zajistěte, aby bylo hnětací rameno vloženo do nádoby před nasypáním přísad. Při výrobě došlo k výpadku elektrické energie nebo bylo stisknuto tlačítko. Přerušení bylo delší než deset minut, a zařízení ukončilo pečení. V případě, že k tomu dojde po zahájení hnětení, můžete výrobu chleba můžete spustit Znovu. Nicméně kvalita výsledného produktu bude zřejmě horší. Můj chléb nebyl upečen. Byla vybrána položka DOUGH (těsto). V případě, že je vybrána položka DOUGH Kůrka je posetá jamkami a během chladnutí měkne. Jak můžu udržet kůrku křupavou? Při výrobě došlo k výpadku elektrické energie nebo bylo stisknuto tlačítko. W Zařízení pro ochranu motoru. Protože je chléb pečen v malé pícce, může docházet k tomu, že malé množství páry prochází kůrkou a může ji tedy změkčit. (těsto), neproběhne pečení. Přerušení bylo delší než deset minut, a zařízení ukončilo pečení. Těsto nakynulo a bylo odleženo, nyní jej můžete vyjmout a upéct ve Vaší troubě. Abyste zmenšili množství páry, snižte obsah vody v bochníku o 10 až 20 ml, případně snižte množství cukru na polovinu. Pokud budete chtít, můžete po upečení vložit bochník do Vaší trouby vyhřáté na 200 C na dobu 5 až 10 minut. Kůrka bude křupavější. Pro výrobu křupavější kůrky můžete v některých případech použít program French (Francouzský) nebo DARK (Tmavá).

12 Přístroj se nespustí. Ozve se zvukový signál a na displeji se zobrazí E 01. Přístroj je po předchozím pečení stále horký. Mačkejte tlačítko START/STOP tak dlouho, dokud se na displeji nezobrazí základní program. Vytáhněte zástrčku ze zásuvky. Vytáhněte pečicí formu a nechtě jí při pokojové teplotě vychladnout. Potom opět vložte zástrčku do zásuvky a spusťte přístroj. Na displeji se zobrazuje nápis "EEE" nebo podobný nápis. Chyba programu nebo elektroniky přístroje. Spusťte zkušební běh: vytáhněte zástrčku ze zásuvky, stiskněte a podržte tlačítko menu a znovu zapojte zástrčku do zásuvky. Po uvolnění tlačítka menu se spustí zkušební běh. Potom opět vytáhněte zástrčku ze zásuvky a pak ji znovu zapojte do zástrčky. Na displeji by se měl zobrazit základní program. Pokud tomu tak není, odešlete přístroj k opravě do servisního střediska.

NÁVOD K POUŽITÍ BBA 2864 / 2866 CZ. Domácí pekárna

NÁVOD K POUŽITÍ BBA 2864 / 2866 CZ. Domácí pekárna NÁVOD K POUŽITÍ BBA 2864 / 2866 CZ Domácí pekárna UPOZORNĚNÍ Než-li začnete přístroj používat, pozorně si přečtěte návod k použití. ZDROJ NAPĚTÍ Tento přístroj by měl být připojen ke zdroji napětí se střídavým

Více

LB 4 Zvlhčovač vzduchu

LB 4 Zvlhčovač vzduchu LB 4 Zvlhčovač vzduchu CZ Návod k použití Tento spotřebič je pouze pro použití v domácnosti a nikoliv pro komerční využití. Odložte si tento návod na bezpečném místě. Bezpečnostní informace Připojte spotřebič

Více

Leica IP C a IP S Tiskárna k potisku histologických kazet a podložních sklíček

Leica IP C a IP S Tiskárna k potisku histologických kazet a podložních sklíček Dodatkový list pro Návod k použití Leica IP C a IP S Tiskárna k potisku histologických kazet a podložních sklíček Dodatkový list pro Návod k použití Leica IP C a Leica IP S, V 1.9 RevD, česky 05/2013 2013-01

Více

DOMÁCÍ PEKÁRNA CZ -1- Aktuální verzi návodu v elektronické podobě najdete na www.tvproducts.cz

DOMÁCÍ PEKÁRNA CZ -1- Aktuální verzi návodu v elektronické podobě najdete na www.tvproducts.cz DOMÁCÍ PEKÁRNA CZ Návod k použití model BM - 02S Vážený zákazníku, děkujeme Vám za důvěru, kterou jste nám projevil nákupen tohoto výrobku. Věříme, že s ním budete plně spokojen. Tento návod slouží pro

Více

Automatická domácí pekárna

Automatická domácí pekárna Automatická domácí pekárna NÁVOD K OBSLUZE A RECEPTY Model č. SD-255/SD-254 Toto je ilustrace modelu č. SD-255. Děkujeme, že jste si zakoupili automatickou domácí pekárnu SD-255/SD-254. Před použitím tohoto

Více

Průvodce nastavením hardwaru

Průvodce nastavením hardwaru Rozbalení Odstraňte veškeré ochranné materiály. Ilustrace použité v tomto návodu se vztahují k podobnému modelu. Třebaže se od vašeho konkrétního modelu mohou lišit, způsob používání je stejný. Odstraňte

Více

Uživatelská příručka Blahopřejeme Vám k zakoupení modelu BBA 2564 / 2866 stroje na pečení chleba.

Uživatelská příručka Blahopřejeme Vám k zakoupení modelu BBA 2564 / 2866 stroje na pečení chleba. Uživatelská příručka Blahopřejeme Vám k zakoupení modelu BBA 2564 / 2866 stroje na pečení chleba. Některé programy umožňují dvě různé úrovně pečení velkého nebo malého množství chleba. Tento stroj na pečení

Více

http://domacipekarny.dama.cz

http://domacipekarny.dama.cz Uživatelská příručka Blahopřejeme Vám k zakoupení modelu BBA 2864 / 2866 stroje na pečení chleba. Některé programy umožňují dvě různé úrovně pečení velkého nebo malého množství chleba. Tento stroj na pečení

Více

ELEKTRICKÝ ZMRZLINOVÝ STROJ SE 2 NÁDOBAMI

ELEKTRICKÝ ZMRZLINOVÝ STROJ SE 2 NÁDOBAMI ELEKTRICKÝ ZMRZLINOVÝ STROJ SE 2 NÁDOBAMI ČESKY - ELEKTRICKÝ ZMRZLINOVÝ STROJ SE 2 NÁDOBAMI POPIS PRVNÍ POUŽITÍ Odstraňte obalový materiál z vnitřní části zmrzlinového stroje. Nádoby, lopatku a víko omyjte

Více

Automatická domácí pekárna. Professor DP-05 NÁVOD K POUŽITÍ

Automatická domácí pekárna. Professor DP-05 NÁVOD K POUŽITÍ Automatická domácí pekárna Professor DP-05 NÁVOD K POUŽITÍ Obsah 1. Úvod...3 2. Důležitá bezpečnostní upozornění...3 3. Co byste měli vědět, než začnete...3 3.1. O chlebu...3 3.2. O domácích pekárnách...3

Více

Ze všech surovin uhněťte těsto. Přikryjte a nechejte 3 hodiny odstát. Poté vyválejte a zpracujte.

Ze všech surovin uhněťte těsto. Přikryjte a nechejte 3 hodiny odstát. Poté vyválejte a zpracujte. ZÁKLADNÍ RECEPTY NA TĚSTO Křehké těsto na paštiky 1,5 kg mouky 15 g soli 250 g másla nebo sádla 3/8 l vody Ze všech surovin uhněťte těsto. Přikryjte a nechejte 3 hodiny odstát. Poté vyválejte a zpracujte.

Více

OBSAH NÁVOD NA POUŽITÍ VAFLOVAČE. Český

OBSAH NÁVOD NA POUŽITÍ VAFLOVAČE. Český NÁVOD NA POUŽITÍ VAFLOVAČE OBSAH BEZPEČNOST VAFLOVAČE Důležité bezpečnostní pokyny...6 Elektrotechnické požadavky...7 Likvidace elektrického odpadu...7 SOUČÁSTI A FUNKCE Součásti vaflovače...8 Ovládací

Více

Žitné mouky T 960 Žitná chlebová T 1700 Žitná celozrnná

Žitné mouky T 960 Žitná chlebová T 1700 Žitná celozrnná Pšeničné mouky 00 Pšeničná mouka hladká světlá T 400 Pšeničná výběrová polohrubá T 405 je umletá ze zrna, které má odstraněný klíček a obal (otrubu) a je vlastně nejsvětlejší a tedy nejmíň celozrnná. T

Více

Automatický šlehač na mléko. Návod k použití

Automatický šlehač na mléko. Návod k použití Automatický šlehač na mléko Návod k použití Obsah Váš šlehač na mléko DŮLEŽITÁ BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ 2 Správné používání...3 Ovládací prvky 4 1 Umístění a zapojení 6 2 Provoz 6 Mléčná pěna...6 Horké mléko...6

Více

http://domacipekarny.dama.cz

http://domacipekarny.dama.cz BEZPEČNOSTNÍ PŘEDPISY DOMÁCÍ PEKÁRNA DOMO B3965 NEŽ ZAČNETE PŘÍSTROJ POUŽÍVAT, PŘEČTĚTE SI DŮKLADNĚ TENTO NÁVOD K POUŽITÍ A PEČLIVĚ HO USCHOVEJTE PRO PŘÍPADNOU POZDĚJŠÍ KONZULTACI. Přístroj používejte

Více

http://domacipekarny.dama.cz

http://domacipekarny.dama.cz BM48268SMCZ-SSBreadmaker 28/11/06 12:05 Page 25 Jak nejlépe využít vaši novou pícku na chléb... Nejdůležitější je přesné odměřování Pečlivé odměřování ingrediencí má zásadní význam, i malé změny mohou

Více

47 55 BG 56 64 UA 65 73 GB 74 82

47 55 BG 56 64 UA 65 73 GB 74 82 PL 2 10 Instrukcja użytkowania Wypiekacz do chleba Typ 43Z011 ZELMER SA 35-016 Rzeszów, ul.hoffmanowej 19, Polska www.zelmer.pl CZ 11 19 SK 20 28 H 29 37 RO 38 46 RU Návod k obsluze Domácí pekárna Typ

Více

Hrnec na vaření rýže Návod k použití

Hrnec na vaření rýže Návod k použití Hrnec na vaření rýže Návod k použití MODELCFXB-180 230V 50Hz, 1950W ODOLNÝ PLÁŠŤ Z NEREZOVÉ OCELI TEFLONOVÝ VNITŘNÍ HRNEC SNADNÉ OVLÁDÁNÍ UDRŽUJE JÍDLO TEPLÉ A ČERSTVÉ 11.9.2005 Strana 1 (celkem 12) APEXA

Více

Děkuji moc za výběr tohoto produktu. Teploměr změří během několika vteřin tělesnou teplotu a to buď na čele a nebo v uchu.. To má následující výhody:

Děkuji moc za výběr tohoto produktu. Teploměr změří během několika vteřin tělesnou teplotu a to buď na čele a nebo v uchu.. To má následující výhody: Přehled Děkuji moc za výběr tohoto produktu. Teploměr změří během několika vteřin tělesnou teplotu a to buď na čele a nebo v uchu.. To má následující výhody: 1) provedení 4-v-1 Měří teplotu okolí a tělesnou

Více

VÝSTRAHA NEBEZPEČÍ ÚRAZU:

VÝSTRAHA NEBEZPEČÍ ÚRAZU: Stránka 1 z 19 Zakládání do zásobníku na 250 nebo 550 listů VÝSTRAHA NEBEZPEČÍ ÚRAZU: Chcete-li snížit riziko nestability zařízení, vkládejte papír do jednotlivých zásobníků samostatně. Všechny ostatní

Více

DIGITÁLNÍ KUCHYŇSKÁ VÁHA

DIGITÁLNÍ KUCHYŇSKÁ VÁHA DIGITÁLNÍ KUCHYŇSKÁ VÁHA OBSAH 2 Gratulujeme 3 Vaše bezpečnost na prvním místě 4 Popis kuchyňské váhy 5 Použití kuchyňské váhy 8 Péče a údržba OBSAH 1 Gratulujeme vám k zakoupení vaší nové kuchyňské váhy.

Více

NÁVOD K POUŽITÍ. Trouba

NÁVOD K POUŽITÍ. Trouba NÁVOD K POUŽITÍ Trouba CS 2 OBSAH CS 1 / POPIS SPOTŘEBIČE Popis trouby.................................................... 4 Ovládací lišta.................................................... 5 Displej.........................................................

Více

Ventilační systém neponořujte do vody či jiných kapalin ani jej nepoužívejte v blízkosti vody.

Ventilační systém neponořujte do vody či jiných kapalin ani jej nepoužívejte v blízkosti vody. Oster Bionaire toaleta odstraňující pachy Obsah balení: A. Základna B. Spodní kryt s poklopem C. Vrchní kryt D. Držák na lopatku E. Lopatka F. Předfiltr G. Pachový filtr H. Kryt ventilátoru I. Síťový kabel

Více

Receptář BM250/BM350

Receptář BM250/BM350 Receptář BM250/BM350 Obsah Oddíl Strana Oddíl Strana Bílý chléb 1-3 Úprava vlastních receptů 31 Chléb se semínky 4-5 Vyjímání, krájení a skladování chleba 31 Obilný, černý a celozrnný chléb 6-9 Obecné

Více

Návod k použití a instalaci. Multifunkční trouba

Návod k použití a instalaci. Multifunkční trouba Návod k použití a instalaci Multifunkční trouba 1 2 3 1 Pečící funkce 6 Tlačítko 2 Ukazatel teploty 7 Tlačítko / Dětský zámek 3 Elektronické hodiny 8 Zapnout / Vypnout 4 Tlačítko teplota 9 Vnitřní osvětlení

Více

Příručka - Aiptek W100

Příručka - Aiptek W100 Příručka - Aiptek W100 Bezpečnostní opatření: Přečtěte si prosím pozorně pokyny pro zpracovávat digitální fotoaparát. Před použitím fotoaparátu se ujistěte, že jste si přečetli a porozuměli Bezpečnostní

Více

HM-843 Mixér Návod k obsluze

HM-843 Mixér Návod k obsluze HM-843 Mixér Návod k obsluze Přečtěte jsi tento návod důkladně před použitím a uložte si jej pro použití v budoucnosti. 1 Důležité bezpečnostní pokyny Pro zamezení poruch si tento Návod k použití pečlivě

Více

R-522. Návod k použití SEKÁČEK POTRAVIN. česky. Sekáček potravin R-522

R-522. Návod k použití SEKÁČEK POTRAVIN. česky. Sekáček potravin R-522 Návod k použití SEKÁČEK POTRAVIN R-522 Před použitím tohoto spotřebiče se prosím seznamte s návodem k jeho obsluze. Spotřebič používejte pouze tak, jak je popsáno v tomto návodu k použití. Návod uschovejte

Více

1. AUTOMATICKÉ PROGRAMY

1. AUTOMATICKÉ PROGRAMY CS TROUBA RECEPTY 2 www.electrolux.com 1. AUTOMATICKÉ PROGRAMY 1.1 Hovězí pečeně Nastavení: Automatická pečicí sonda. Teplota sondy: 65 C. Maso podle chuti okořeňte, zasuňte pečicí sondu a vložte do zapékací

Více

RECEPTY K DOMÁCÍ PEKÁRNĚ PCB 538

RECEPTY K DOMÁCÍ PEKÁRNĚ PCB 538 RECEPTY K DOMÁCÍ PEKÁRNĚ PCB 538 OBSAH Bílý chléb...3 Chléb s ořechy a rozinkami...3 Chléb s mákem...3 Hrubý bílý chléb...4 Francouzský bílý chléb...4 Italský bílý chléb...4 Ovesný chléb...5 Chléb z podmáslí...5

Více

Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100. Návod k obsluze

Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100. Návod k obsluze Záznamník teploty a vlhkosti AX-DT100 Návod k obsluze Úvod Záznamník teploty a vlhkosti je opatřen velmi přesným teplotním a vlhkostním čidlem. Hlavními přednostmi záznamníku jsou vysoká přesnost, krátká

Více

Návod k obsluze GBC 3500

Návod k obsluze GBC 3500 Návod k obsluze GBC 3500 Strana 1 GBC 3500 Obsah Ovládací prvky a indikátory... 4 Spuštění přístroje... 5 Laminování za studena s laminovací fólií... 5-6 s laminovací kapsou... 6-7 Tepelné laminování...

Více

Vánoční besídka se zdravým cukrovím od maminek. Petra Kačerová ZŠ Jaroměř, Na Ostrově 4

Vánoční besídka se zdravým cukrovím od maminek. Petra Kačerová ZŠ Jaroměř, Na Ostrově 4 Vánoční besídka se zdravým cukrovím od maminek Petra Kačerová ZŠ Jaroměř, Na Ostrově 4 Příklad dobré praxe Ročník: 2. Tematický okruh: Správná výživa (vánoční zdravé cukroví). Spolupráce s rodiči. Popis

Více

DOMÁCÍ PEKÁRNA DOMO MODEL B3970

DOMÁCÍ PEKÁRNA DOMO MODEL B3970 DOMÁCÍ PEKÁRNA DOMO MODEL B3970 Upozornění: Pekárnu nikdy nespouštějte naprázdno- hrozí akumulace tepla a přepálení pojistky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PŘED PRVNÍM POUŽITÍM DOMO ELEKTRO S.R.O HLUBOKÁ 147

Více

Zdravé vánoční cukroví

Zdravé vánoční cukroví Zdravé vánoční cukroví Recepty na zdravé vánoční cukroví, které EYTO tým Nebuď pecka podával na Vánočním cinkání s 1. ZŠ Dobříš. MAKOVÉ A KOKOSOVÉ KULIČKY 100 g tekutého medu, 50 g sezamových semínek,

Více

Obsah. Charakteristika Typy chleba Kvašení Testy

Obsah. Charakteristika Typy chleba Kvašení Testy Obsah Charakteristika Typy chleba Kvašení Testy Charakteristika Chléb patří k základním potravinám připravovaným pečením, pařením, nebo smažením těsta sestávajícího minimálně z mouky a vody. Ve většině

Více

http://domacipekarny.dama.cz

http://domacipekarny.dama.cz 1BNa vrchní části chleba je ještě mouka Nedostatek vody. Příliš malý chléb. Málo mouky, droždí, cukru nebo vody Použití celozrnného chleba nebo mouky, které obsahují chemické droždí (prášek do pečiva).

Více

BEZDRÁTOVÉ DIGITÁLNÍ ÈIDLO VLHKOSTI

BEZDRÁTOVÉ DIGITÁLNÍ ÈIDLO VLHKOSTI WS350 BEZDRÁTOVÉ DIGITÁLNÍ ÈIDLO VLHKOSTI VYSÍLAÈ K PØIJÍMAÈÙM ØADY WS3xx Bezdrátové digitální čidlo vlhkosti je vhodné do míst, kde je nutné udržovat stálou vlhkost vzduchu (např. sklady). WS350 je vysílač,

Více

DOMÁCÍ PEKÁRNA DOMO MODEL Quigg BM2

DOMÁCÍ PEKÁRNA DOMO MODEL Quigg BM2 DOMÁCÍ PEKÁRNA DOMO MODEL Quigg BM2 Upozornění: Pekárnu nikdy nespouštějte a nenechávejte dohřívat naprázdno- -hrozí akumulace tepla a přepálení pojistky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DOMO ELEKTRO S.R.O HLUBOKÁ

Více

5210n / 5310n Stručná příručka

5210n / 5310n Stručná příručka 5210n / 5310n Stručná příručka 1 2 3 4 VÝSTRAHA: Před instalací a spuštěním tiskárny Dell je třeba se seznámit s bezpečnostními pokyny v Příručce majitele a řídit se jimi. 5 6 7 8 1 Volitelný výstupní

Více

Rady a doporučení pro správné a rychlé provedení OAE screeningu s přístrojem MADSEN AccuScreen

Rady a doporučení pro správné a rychlé provedení OAE screeningu s přístrojem MADSEN AccuScreen Rady a doporučení pro správné a rychlé provedení OAE screeningu s přístrojem MADSEN AccuScreen Výměna nástavce ušních koncovek 1) Uchopte sondu mezi palec a ukazováček jak znázorňuje obrázek. 2) Palcem

Více

NESTLÉ DOCELLO TM Bavorský krém. Náročnost: jednoduché. Počet porcí

NESTLÉ DOCELLO TM Bavorský krém. Náročnost: jednoduché. Počet porcí Bavorský krém Náročnost: jednoduché 10 Počet porcí Bavorský krém Čas na přípravu: 20 minut + čas potřebný na chlazení Počet porcí: 10 (110 150 ml) Ingredience: 110 g NESTLÉ DOCELLO TM Bavorský krém 225

Více

Uživatelská příručka. Čeština

Uživatelská příručka. Čeština Uživatelská příručka 1 Práce se skenerem Tato příručka popisuje používání plochého skeneru dokumentů HP Scanjet 8270 a jeho příslušenství, řešení problémů při instalaci a kontaktování oddělení podpory

Více

GSM ALARM - základní sada Návod k použití

GSM ALARM - základní sada Návod k použití GSM ALARM - základní sada Návod k použití První spuštění a základní nastavení: Před vložením SIM karty do GSM alarmu, je potřeba ji připravit v mobilním telefonu: 1. Odstraňte PIN 2. Vymažte všechny telefonní

Více

Dezerty bez výčitek. 10 receptů, které vás inspirují ke zdravému mlsání. autor: Tomáš Jehlička

Dezerty bez výčitek. 10 receptů, které vás inspirují ke zdravému mlsání. autor: Tomáš Jehlička Dezerty bez výčitek 10 receptů, které vás inspirují ke zdravému mlsání autor: Tomáš Jehlička Dobrou chuť a novou inspiraci! Ahoj! Tímto ebookem s mými recepty bych vám chtěl ukázat nové možnosti využití

Více

PARROT CK3100. Návod k použití. www.parrot.com

PARROT CK3100. Návod k použití. www.parrot.com PARROT CK3100 Návod k použití www.parrot.com Obsah balení LCD displej Napájecí kabel Elektronická řídící jednotka Mikrofon Kabel funkce Mute Návod k použití MONTÁŽ CK3100 Instalace elektronické jednotky

Více

KÁVOVAR. Návod k použití R-959. česky. Kávovar R-959

KÁVOVAR. Návod k použití R-959. česky. Kávovar R-959 Návod k použití KÁVOVAR R-959 Před použitím tohoto spotřebiče se prosím seznamte s návodem k jeho obsluze. Spotřebič používejte pouze tak, jak je popsáno v tomto návodu k použití. Návod uschovejte pro

Více

Tvorba šipek k vlastním písním do programu StepMania

Tvorba šipek k vlastním písním do programu StepMania Tvorba šipek k vlastním písním do programu StepMania V tomto návodu naleznete nejjednodušší způsob, jak vytvořit kroky (šipky) pro vaše oblíbené písně, abyste je mohli využít v programu StepMania. Cílem

Více

http://domacipekarny.dama.cz

http://domacipekarny.dama.cz Rychlopekárna KENWOOD Návod k obsluze s recepty Řada BM200 STRUČNÝ NÁVOD K OBSLUZE ZAČÍNÁME POUŽÍVAT DOMÁCÍ PEKÁRNU CHLEBA Před prvním použitím domácí pekárny si pozorně přečtěte přiloženou publikaci

Více

Stručná příručka. Stručná příručka 2013. 5 A63P-9561-01J - 1 -

Stručná příručka. Stručná příručka 2013. 5 A63P-9561-01J - 1 - Stručná příručka 2013. 5 A63P-9561-01J - 1 - Obsah 1 Informace o tiskárně... 3 Použití ovládacího panelu tiskárny... 3 Vysvětlení světelných sekvencí na ovládacím panelu tiskárny... 4 2 Založení papíru

Více

NÁVOD K OBSLUZE. Verze 09/02. Obj. č.: 85 42 37

NÁVOD K OBSLUZE. Verze 09/02. Obj. č.: 85 42 37 NÁVOD K OBSLUZE Verze 09/02 Obj. č.: 85 42 37 Kompaktní vnitřní (pokojový) a venkovní teploměr s funkcí ukládání maximálních a minimálních naměřených hodnoty teploty do paměti. Tento návod k obsluze je

Více

Návod pro aktualizaci software. telefonu ALIGATOR A311

Návod pro aktualizaci software. telefonu ALIGATOR A311 Návod pro aktualizaci software telefonu ALIGATOR A311 Obsah Návod pro aktualizaci SW telefonu ALIGATOR A311... 1 Než začnete... 2 Stažení a příprava programu pro aktualizaci... 2 Instalace USB ovladačů...

Více

MUFFINOVÁ KUCHAŘKA. Lucie Žaludová Šnečka www.snecka.cz. sbírka vyzkoušených receptů na sladké i slané muffiny

MUFFINOVÁ KUCHAŘKA. Lucie Žaludová Šnečka www.snecka.cz. sbírka vyzkoušených receptů na sladké i slané muffiny MUFFINOVÁ KUCHAŘKA Lucie Žaludová Šnečka www.snecka.cz sbírka vyzkoušených receptů na sladké i slané muffiny Obsah Sladké varianty:... 3 Muffiny stracciatellové... 3 Kefírové muffiny s nutellou a čokoládou

Více

Recepty pro exclusivní grilování PRONTO PER PASTA

Recepty pro exclusivní grilování PRONTO PER PASTA Recepty pro exclusivní grilování PRONTO PER PASTA Křehký kuřecí kebab na 4 porce PRONTO PER PASTA s česnekem kuřecí maso 500 g sýr Gouda 200 g bramborový škrob bylinky pažitka, petrželová nať sůl Rychlý,

Více

Návod k použití. Obsah balení:

Návod k použití. Obsah balení: Návod k použití Obsah Obsah balení..............................................1 Sestavení vaničky............................................1 Použití nástroje Point N Paint s mini základnou........................1

Více

THE SCRAPER MIXER PRO KM 8011 PROFESIONÁLNÍ MIXÉR PROFESIONÁLNY MIXÉR SZAKMAI MIXER

THE SCRAPER MIXER PRO KM 8011 PROFESIONÁLNÍ MIXÉR PROFESIONÁLNY MIXÉR SZAKMAI MIXER THE SCRAPER MIXER PRO PROFESIONÁLNÍ MIXÉR PROFESIONÁLNY MIXÉR SZAKMAI MIXER KM 8011 PROFESIONÁLNÍ MIXÉR OBSAH 5 Vaše bezpečnost na prvním místě 10 Seznamte se se svým novým Catler spotřebičem 12 Složení

Více

PROSTOROVÝ DIGITÁLNÍ TERMOSTAT

PROSTOROVÝ DIGITÁLNÍ TERMOSTAT PROSTOROVÝ DIGITÁLNÍ TERMOSTAT PRO VŠECHNY TYPY VYTÁPĚNÍ 4 TEPLOTNÍ ZMĚNY NA DEN NEZÁMRZOVÁ TELOTA 5 C PT11 NOVÝ DESIGN - JEDNODUCHÉ OVLÁDÁNÍ - SNADNÁ MONTÁ MONTÁŽ A UMÍSTĚNÍ Termostat instalujte na vhodné

Více

Síťová instalace a registrace pro progecad

Síťová instalace a registrace pro progecad Síťová instalace a registrace pro 1 Obsah 1 Obsah... 1 2 Úvod... 1 3 Jak začít... 2 3.1 Instalace NLM Serveru pro... 2 3.2 Registrace NLM Serveru pro... 2 3.3 Přidávání a aktivace licencí... 2 3.4 Instalace

Více

LASERJET PRO M1530 MFP SERIES. Stručná referenční příručka

LASERJET PRO M1530 MFP SERIES. Stručná referenční příručka LASERJET PRO M1530 MFP SERIES Stručná referenční příručka Tisk na zvláštní papír, štítky a průhledné fólie 1. V nabídce Soubor používaného programu klikněte na položku Tisk. 2. Vyberte produkt a pak klikněte

Více

Špionážní digitální hodiny

Špionážní digitální hodiny Špionážní digitální hodiny Návod k obsluze Hlavní výhody produktu: Naprosto profesionální zpracování, včetně nejmenších detailů Podpora mikro SD karet až po 32GB Doba kontinuálního nahrávání videa až 180

Více

Point of view HDMI Smart TV dongle Mini RF klávesnice

Point of view HDMI Smart TV dongle Mini RF klávesnice Obsah Obsah... 1 Obecné oznámení pro uživatele... 2 Varování... 2 Obsah balení... 2 1. HDMI TV dongle... 3 1.1. Zobrazení produktu... 3 1.2. Instrukce k užívání... 3 1.3. Základní plocha... 3 1.4. Nastavení

Více

Návod k obsluze. Kanálová (mezistropní) jednotka INVERTER třída A. ACF 12UiA ACF 14UiA ACF 18UiA ACF 24UiA ACF 30UiA ACF 36UiA ACF 45UiA

Návod k obsluze. Kanálová (mezistropní) jednotka INVERTER třída A. ACF 12UiA ACF 14UiA ACF 18UiA ACF 24UiA ACF 30UiA ACF 36UiA ACF 45UiA Návod k obsluze Kanálová (mezistropní) jednotka INVERTER třída A ACF 12UiA ACF 14UiA ACF 18UiA ACF 24UiA ACF 30UiA ACF 36UiA ACF 45UiA Uchovejte tento manuál i pro budoucí použití. BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ

Více

Vyšívací stroj Dodatek k uživatelské příručce

Vyšívací stroj Dodatek k uživatelské příručce Vyšívací stroj Dodatek k uživatelské příručce Product Code (Kód produktu): 884-T07 0 Doplňkové funkce modelu PR650e Následující funkce byly přidány do verze 2 a. Před použitím stroje si pečlivě přečtěte

Více

PEČEME PRAVÝ KVÁSKOVÝ CHLÉB TRADIČNÍM ZPŮSOBEM, BEZ CHEMIE A PŘIDAVNÝCH LÁTEK

PEČEME PRAVÝ KVÁSKOVÝ CHLÉB TRADIČNÍM ZPŮSOBEM, BEZ CHEMIE A PŘIDAVNÝCH LÁTEK PEČEME PRAVÝ KVÁSKOVÝ CHLÉB TRADIČNÍM ZPŮSOBEM, BEZ CHEMIE A PŘIDAVNÝCH LÁTEK Oveřený spůsob jak založit žitný kvásek DEN 1 Voda: 15g, Mouka: 15g, Celkem: 30g DEN 2 Kvásek: 10g, Voda: 10g, Mouka: 10g,

Více

Celkový pohled. Míchací mísa s příslušenstvím. Základní spotřebič. Mixér. Obrázek C. 1 Otočný ovladač. 2 Ukazatel provozu. 3 Ochranný kryt pohonu

Celkový pohled. Míchací mísa s příslušenstvím. Základní spotřebič. Mixér. Obrázek C. 1 Otočný ovladač. 2 Ukazatel provozu. 3 Ochranný kryt pohonu MUM 7 B-102-02 Tento spotřebič je určen pro práci v domácnosti. Spotřebič používejte pouze pro taková množství a v takových časových intervalech, které jsou pro použití v domácnosti obvyklé, viz kapitola

Více

NASTEVNÍ FOTOPASTÍ LTL. ACORN 5210, 5310, 6210 S GSM BRÁNOU. Pro nastavení fotopastí s GSM bránou je potřeba SIM karta a počítač

NASTEVNÍ FOTOPASTÍ LTL. ACORN 5210, 5310, 6210 S GSM BRÁNOU. Pro nastavení fotopastí s GSM bránou je potřeba SIM karta a počítač NASTEVNÍ FOTOPASTÍ LTL. ACORN 5210, 5310, 6210 S GSM BRÁNOU Pro nastavení fotopastí s GSM bránou je potřeba SIM karta a počítač SIM karta ověření: SIM kartu je třeba předem ověřit, zda je opravdu funkční

Více

Pokud se váš smartphone vypne nebo se nenabíjí jeho baterie, zkontrolujte baterii

Pokud se váš smartphone vypne nebo se nenabíjí jeho baterie, zkontrolujte baterii Pokud se váš smartphone vypne nebo se nenabíjí jeho baterie, zkontrolujte baterii a nabíje ku Pokud nelze nabít baterii vašeho mobilního telefonu, nebo máte pocit, že je výdrž baterie krátká, zkontrolujte

Více

Ukázky pokrmů z mezinárodních kuchyní. Prezentace k Evropskému dni jazyků

Ukázky pokrmů z mezinárodních kuchyní. Prezentace k Evropskému dni jazyků Prezentace k Evropskému dni jazyků Pirohy Pirohy patří mezi typické pokrmy ruské kuchyně. Připravují se v mnoha variantách, z různých těst, s různými náplněmi a různými technologickými úpravami. Můžeme

Více

Projekty. Úvodní příručka

Projekty. Úvodní příručka Projekty Úvodní příručka Sledování úkolů Sharepointový seznam úkolů je praktický nástroj, který vám pomůže udržet si přehled o všem, co je potřeba v projektu udělat. Můžete přidávat data zahájení a termíny

Více

BEZPEČNOSTNÍ POKYNY Předtím, než začnete výrobek používat, přečtěte si prosím všechny rady na jeho bezpečnou obsluhu. Respektujte je i při používání

BEZPEČNOSTNÍ POKYNY Předtím, než začnete výrobek používat, přečtěte si prosím všechny rady na jeho bezpečnou obsluhu. Respektujte je i při používání SLOW COOKER NÁVOD BEZPEČNOSTNÍ POKYNY Předtím, než začnete výrobek používat, přečtěte si prosím všechny rady na jeho bezpečnou obsluhu. Respektujte je i při používání v budoucnosti. Horkého povrchu vařiče

Více

Ebook sestavil Mgr. Milan Hlouch. pro klienty webu www.peceme-chleb.cz. Neprodejné!

Ebook sestavil Mgr. Milan Hlouch. pro klienty webu www.peceme-chleb.cz. Neprodejné! ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ PŘI PEČENÍ CHLEBA Ebook sestavil Mgr. Milan Hlouch pro klienty webu www.peceme-chleb.cz Neprodejné! 1 SPRÁVNÁ KONZISTENCE TĚSTA Podmínkou dobrého chleba je dobré těsto. Častou chybou při

Více

DF 120. Fritéza. Návod k použití

DF 120. Fritéza. Návod k použití DF 120 Fritéza CZ Návod k použití Víko Termostat Madlo Vnitřní nádoba s nepřilnavým povrchem Otvírání víka Bezpečnostní informace Připojte spotřebič k elektrické síti podle parametrů na výrobním štítku.

Více

Výrobce: Masokombinát Plzeň s.r.o. Podnikatelská 15, 304 12, Plzeň

Výrobce: Masokombinát Plzeň s.r.o. Podnikatelská 15, 304 12, Plzeň 6201400 Bůčková roláda syrová Složení: vepřový bok bez kosti 80%, náplň 10% [hovězí maso 45%, vepřové maso 45%, antioxidanty (E315, E326), pitná voda, jedlá sůl, regulátor kyselosti (E262), dextróza],

Více

RECEPTY JÍDLO MNOŽSTVÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ TIPY ŽÁRUVZDORNÁ 800 G - 1,5 KG 300 G - 1 KG TALÍŘ CRISP 500 G - 1,2 KG

RECEPTY JÍDLO MNOŽSTVÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ TIPY ŽÁRUVZDORNÁ 800 G - 1,5 KG 300 G - 1 KG TALÍŘ CRISP 500 G - 1,2 KG PEČENĚ 800 G - 1,5 KG ŽÁRUVZDORNÁ NÁDOBA VHODNÁ PRO MIKROVLNY NA NÍZKÉ MŘÍŽCE OCHUŤTE a vložte do chladné trouby. FILETY (V PÁŘE) 300 G - 800 G PAŘÁK OCHUŤTE a položte na síto pařáku. Přilijte 100 ml vody

Více

Krokoměr s tukoměrem 2 v 1

Krokoměr s tukoměrem 2 v 1 U Topolů 1778 258 01 Vlašim Česká republika NÁVOD K POUŽITÍ Krokoměr s tukoměrem 2 v 1 Před prvním použitím si prosím pečlivě přečtěte tento návod a řiďte se uvedenými pokyny. Děkujeme, že jste si zakoupili

Více

Úvodní příručka. Zobrazení nebo přepnutí mezi online účty Kliknutím na identifikátor účtu můžete změnit nastavení nebo přepnout účty.

Úvodní příručka. Zobrazení nebo přepnutí mezi online účty Kliknutím na identifikátor účtu můžete změnit nastavení nebo přepnout účty. Úvodní příručka Microsoft OneNote 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Přepnutí mezi ovládáním dotykem a myší Pokud

Více

Nápověda k ESSELTE EaSY print

Nápověda k ESSELTE EaSY print Nápověda k ESSELTE EASY PRINT Obsah 1. Požadavky na systém 3 1.1. Prohlížeč internetu 3 1.2. Acrobat Reader 3 2. Registrace, přihlášení a můj účet 4 2.1. Proč se registrovat? 4 2.2. Jak se registrovat?

Více

"Original" Odborné recepty s Balkánským sýrem značky

Original Odborné recepty s Balkánským sýrem značky Odborné recepty s Balkánským sýrem značky "Original" Neven 7 s.r.o. Zavřená 27, Brno, PSČ 634 00 Mobil: +420775263544 info@neven.cz www.balkansky-syr.cz, www.sirene.cz Obsah 1. Gratinované brambory se

Více

S chytrými zařízeními je svět jednoduchý

S chytrými zařízeními je svět jednoduchý S chytrými zařízeními je svět jednoduchý Děkujeme, že jste si vybrali produkt HUAWEI Mobile WiFi Podporované funkce a skutečný vzhled závisí na konkrétním zakoupeném modelu. Obrázky mají pouze informativní

Více

AV300 Elektrická skartovačka do papíru, CD a kreditových karet Návod k obsluze

AV300 Elektrická skartovačka do papíru, CD a kreditových karet Návod k obsluze AV300 Elektrická skartovačka do papíru, CD a kreditových karet Návod k obsluze - 1 - Nevyhazujte zařízení do odpadního koše, a v případě že zařízení přestane fungovat odevzdejte jej v určených sběrných

Více

NÁVOD K OBSLUZE SKARTOVACÍHO STROJE. Jaws S1

NÁVOD K OBSLUZE SKARTOVACÍHO STROJE. Jaws S1 NÁVOD K OBSLUZE SKARTOVACÍHO STROJE Jaws S1 1 1. BEZPEČNOSTNÍ POKYNY 1.1. Při skartování vždy dbejte na to, aby nedošlo ke vtažení kravat, řetízků, vlasů a jiných visících předmětů do vstupního otvoru

Více

Návod k obsluze a údržbě

Návod k obsluze a údržbě ZÁRUČNÍ LIST Záruční a pozáruční servis zajišťuje: ATV Moravia s. r. o. Kšírova 45, 619 00 Brno, Česká republika tel/fax.: 541 249 327 email: opravy@atv-servis.cz www.atv-servis.cz Záruku lze uplatnit

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY NÁKUPU A PRODEJE BTC V BITCOINOVÉM AUTOMATU A POSTUP NÁKUPU A PRODEJE BTC

OBCHODNÍ PODMÍNKY NÁKUPU A PRODEJE BTC V BITCOINOVÉM AUTOMATU A POSTUP NÁKUPU A PRODEJE BTC OBCHODNÍ PODMÍNKY NÁKUPU A PRODEJE BTC V BITCOINOVÉM AUTOMATU A POSTUP NÁKUPU A PRODEJE BTC Provozovatel wbtcb.cz, s.r.o., se sídlem Švédská 1036/19, Smíchov, 150 00 Praha 5, IČ 02918030, zapsaná u obchodního

Více

Modul 2. Druhá sada úkolů:

Modul 2. Druhá sada úkolů: Zadání Druhá sada úkolů: Modul 2 Všechny potřebné složky a soubory pro splnění následující sady úkolů se nachází ve složce sada2. 1. Ve složce Ulohy vytvořte šest nových složek (podle obrázku) a pojmenujte

Více

Od zrníčka ke chlebu. Bc.Eliška Filipová Mateřská škola Chvaletice, okres Pardubice

Od zrníčka ke chlebu. Bc.Eliška Filipová Mateřská škola Chvaletice, okres Pardubice JMÉNO, PŘÍJMENÍ MŠ TÉMA CÍL VÝUKY METODY ČASOVÝ HARMONOGRAM POMŮCKY Bc.Eliška Filipová Mateřská škola Chvaletice, okres Pardubice Od zrníčka ke chlebu - Dítě pochopí a pomocí obrázků popíše a sestaví postup

Více

VAROVÁNÍ: Vždy vypněte zařízení před vložením nebo vyjmutím paměťové. V opačném případě může dojít k poškození zařízení a paměťové

VAROVÁNÍ: Vždy vypněte zařízení před vložením nebo vyjmutím paměťové. V opačném případě může dojít k poškození zařízení a paměťové Upozornění Bezpečnostní opatření a údržba Výrobek je určen pouze pro vnitřní použití Nevystavuje výrobek vlhkosti nebo kondenzaci, hrozí úraz elektrickým proudem a poškození výrobku Nezakrývejte ventilační

Více

VANILKOVÉ rohlíčky. Jaké by to byly Vánoce bez. domácího cukroví, které. lahodí oku i chuti? Letošní. Vánoce s Tescoma magazínem

VANILKOVÉ rohlíčky. Jaké by to byly Vánoce bez. domácího cukroví, které. lahodí oku i chuti? Letošní. Vánoce s Tescoma magazínem VÁNOČNÍ pečení Jaké by to byly Vánoce bez domácího cukroví, které lahodí oku i chuti? Letošní Vánoce s Tescoma magazínem jsou sladké, hravé, voňavé a... rozplývají se na jazyku. Ať se nám to líbí nebo

Více

EUROSTER 506 návod k použití LOGITRON s.r.o. str 1

EUROSTER 506 návod k použití LOGITRON s.r.o. str 1 EUROSTER 506 návod k použití LOGITRON s.r.o. str 1 Euroster 506 1. ÚVOD Euroster regulátor 506 je navržen tak pro řízení systémů podlahového vytápění elektrického, vodního, plynového apod. Disponuje dvěmi

Více

ZPRAVODAJ ZHUBNĚTE DO PLAVEK SE SPRÁVNOU VÝŽIVOU

ZPRAVODAJ ZHUBNĚTE DO PLAVEK SE SPRÁVNOU VÝŽIVOU DUBEN 2014 NUTRIČNÍ ZPRAVODAJ ZHUBNĚTE DO PLAVEK SE SPRÁVNOU VÝŽIVOU Několik jednoduchých změn ve vašem stravování dnes vám pomůže vypadat a cítit se perfektně, až přijde léto. Je to takhle: bezpečná a

Více

Stručný přehled. AirCard 785. Mobilní hotspot

Stručný přehled. AirCard 785. Mobilní hotspot Stručný přehled AirCard 785 Mobilní hotspot Seznámení s hotspotem Před připojením hotspotu se seznamte s jeho displejem LCD, ikonami, tlačítky a konektory. Tlačítka a konektory Stavová kontrolka LED Port

Více

WHIRLPOOL VOLNĚ STOJÍCÍ MIkROVLNNÉ TROuby

WHIRLPOOL VOLNĚ STOJÍCÍ MIkROVLNNÉ TROuby WHIRLPOOL VOLNĚ STOJÍCÍ mikrovlnné trouby MULTIFUNKČNÍ A MIKROVLNNÉ TROUBY Chef: tradiční výkon při přípravě jídla s rychlostí mikrovlnné trouby Chef využívá předností inteligentní technologie 6. smysl

Více

recepty s Přírodním nápojem Natural Balance

recepty s Přírodním nápojem Natural Balance KOKTEJLY recepty s Přírodním nápojem Natural Balance KOKTEJLY Koktejly jsou lahodné nápoje vhodné pro spoustu příležitostí, které se snadno přizpůsobí každému mlsnému jazýčku. Milují je jak dospělí, tak

Více

Riccardo Lucque. kuchyně

Riccardo Lucque. kuchyně Riccardo Lucque kuchyně 2 3 Bramborové krokety s vařenou šunkou a sýrem fontina Crocchette di patate, prosciutto e fontina 300 g syrových brambor 70 g na kostičky nakrájené vařené šunky 70 g na kostičky

Více

Návod k použití Z 01379+02549_CZ_V3

Návod k použití Z 01379+02549_CZ_V3 Návod k použití CZ Z 01379+02549_CZ_V3 01379+02549_CZ.indd 1 15.10.2013 15:24:44 01379+02549_CZ.indd 2 15.10.2013 15:26:16 Obsah Bezpečnostní pokyny 4 Používání v souladu s určením 4 Nebezpečí zranění

Více

Uživatelský manuál CZ

Uživatelský manuál CZ Uživatelský manuál CZ Důležité upozornění:... 3 1. Tlačítka... 4 1.1 Dotykový panel... 4 1.2 POWER... 4 1.3 ESC... 4 1.4 Menu... 4 1.5 Hlasitost... 4 1.6 Sluchátka... 4 1.7 Video výstup... 4 1.8 TF karta...

Více

č.1 Montáž zavlažovacího systému Tropf Blumat (TB) Zpět na www.synsy.cz s napojením na vodovodní kohoutek přes regulátor tlaku

č.1 Montáž zavlažovacího systému Tropf Blumat (TB) Zpět na www.synsy.cz s napojením na vodovodní kohoutek přes regulátor tlaku č.1 Montáž zavlažovacího systému Tropf Blumat (TB) Zpět na www.synsy.cz s napojením na vodovodní kohoutek přes regulátor tlaku 1. Odšroubujte zelený uzávěr a keramický senzor naplňte po okraj vodou. Poté

Více

1. Instalace MySQL Serveru...2. 2. Konfigurace MySql Serveru...2. 3. Vytvoření struktury databáze...3

1. Instalace MySQL Serveru...2. 2. Konfigurace MySql Serveru...2. 3. Vytvoření struktury databáze...3 Obsah 1. Instalace MySQL Serveru...2 2. Konfigurace MySql Serveru...2 3. Vytvoření struktury databáze...3 4. Instalace Watchdog na klientských stanicích...4 5. Watchdog Viewer...6 Nastavení připojení k

Více

MIKROVLNNÁ TROUBA S FUNKCÍ PEČENÍ CHLEBA NÁVOD K OBSLUZE MIKROVLNNÁ RÚRA S FUNKCIOU PEČENIA CHLEBA NÁVOD NA OBSLUHU ИНСТРУКЦИЯ ПО ЭКСПЛУАТАЦИИ

MIKROVLNNÁ TROUBA S FUNKCÍ PEČENÍ CHLEBA NÁVOD K OBSLUZE MIKROVLNNÁ RÚRA S FUNKCIOU PEČENIA CHLEBA NÁVOD NA OBSLUHU ИНСТРУКЦИЯ ПО ЭКСПЛУАТАЦИИ MIKROVLNNÁ TROUBA S FUNKCÍ PEČENÍ CHLEBA NÁVOD K OBSLUZE CZ 4 35 MIKROVLNNÁ RÚRA S FUNKCIOU PEČENIA CHLEBA NÁVOD NA OBSLUHU МИКРОВОЛНОВАЯ ПЕЧЬ С ФУНКЦИЕЙ ПЕЧЕНИЯ ХЛЕБА ИНСТРУКЦИЯ ПО ЭКСПЛУАТАЦИИ SK RU

Více

Název výrobku ( případně vžitý název) : Výrobce - název a adresa: Složení výrobku

Název výrobku ( případně vžitý název) : Výrobce - název a adresa: Složení výrobku Šumavské párky skop. střevo EAN/obj.číslo 10101 vepřové maso 34%, hovězí maso 10%, vepřové sádlo, voda, vepřové kůže, sója, solící směs ( jedlá sůl, konzervant E250, dextróza), bramborový škrob, stabilizátor

Více