Produktový list - Sklik. PPC reklama Internetová reklama placená za proklik

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Produktový list - Sklik. PPC reklama Internetová reklama placená za proklik"

Transkript

1 Produktový list - Sklik PPC reklama Internetová reklama placená za proklik

2 O službě Sklik je český PPC systém provozovaný společností Seznam.cz, který umožňuje zobrazování textové reklamy ve vyhledávání na Seznam.cz a dále umožňuje zobrazování grafické a textové reklamy na nejnavštěvovanějších stránkách českého internetu. Reklamou Sklik tak máte možnost oslovit velkou část Vašich potenciálních zákazníků.

3 Kde se Sklik zobrazuje Reklama Sklik se ve vyhledávací síti zobrazuje na následujících stránkách: Vyhledávání na Seznamu Encyklopedie encyklopedie.seznam.cz Obrázky V obsahové síti: Novinky.cz Super.cz Sport.cz ProŽeny.cz Další příklady nejzajímavějších a partnerských webů naleznete v Nápovědě Skliku.

4 Zobrazení reklamy Sklik ve vyhledávání Zobrazení až 3 inzerátů na TOP pozici Inzeráty na pravé straně

5 Pokročilé funkce Skliku Propojení s firemním zápisem na Firmy.cz Klient může svoje inzeráty propojit s firemním zápisem na Firmy.cz. V případě propojení se tak inzerát navíc rozšíří o adresu dané firmy a pokud se inzerát zobrazí na TOP pozici, zobrazí se navíc také logo firmy, mapa sídla, adresa a odkaz do samotného firemního zápisu.

6 Pokročilé funkce Skliku Regionální cílení Klient může svou kampaň cílit na zvolený region či vybranou oblast. Časové plánování Reklamní systém Sklik umožňuje určit časový interval, ve kterém se mají inzeráty v kampani zobrazovat.

7 Pokročilé funkce Skliku Cílení na umístění Reklamní systém Sklik vám umožňuje v obsahové síti vybrat web, subdoménu, nebo i konkrétní stránku, kde se má vaše inzerce zobrazovat. Grafické znázornění statistik Reklamní systém Sklik nově zobrazuje všechny statistiky v grafu, což pomáhá lepší představě o tom, jaký trend kampaň má.

8 Pokročilé funkce Skliku Sklik Odkazy Rozšiřující odkazy na další stránky webu, zpravidla další stránky webu či kategorie e-shopu nebo firemní profily na sociálních sítích apod. Sklik Odkazy jsou součástí inzerátů, zobrazujících se na TOP pozicích v hledání na Seznam.cz. Odkazy se zobrazují pod inzerátem, tedy textem inzerátu, viditelnou URL adresou a nad informacemi z Firmy.cz: Varianta pro zobrazení 2-3 Odkazy na jednom řádku Varianta zobrazení 4 Odkazů

9 Reklama v obsahové síti Skliku Reklama Sklik se zobrazuje nejen ve vyhledávací síti, ale i ve formě grafické a textové reklamy v obsahové síti na partnerských webech Seznam.cz. Systém umožňuje zobrazovat kontextově související reklamu nebo zacílit na konkrétní webové stránky. Jedná se o velmi efektivní způsob inzerce na tematicky zaměřených webech. Partnerských webů je v současné době přes Ukázka reklamy:

10 Retargeting Retargeting je funkce systému Sklik určená k oslovení uživatelů, kteří již jednou navštívili vaše stránky. Díky tomuto nástroji můžete svou reklamu zacílit na uživatele, kteří: Prohlíželi vaše stránky s nabídkou produktů či služeb, ale neuskutečnili žádný nákup nebo nákup nedokončili Zakoupili nějaký produkt či službu a vy jim následně chcete nabízet k těmto produktům příslušenství nebo jiné poprodejní/doplňkové služby - například hry k zakoupené herní konzoli Pravděpodobně budou nákup opakovat - například majitelé domácích mazlíčků, kteří jim pravidelně kupují krmivo nebo uživatelé kontaktních čoček Navštívili váš informační web a nyní jim chcete nabídnout produkt či službu Použili časově omezenou bezplatnou verzi vašeho produktu/služby a vy jim chcete nabídnout plnou, placenou verzi

11 Grafická inzerce v Skliku V obsahové síti lze inzerovat vedle textových inzerátů také prostřednictvím grafické reklamy. Jedná se tedy o vizuální formu reklamy s orientací na výkon a posílení značky. Kde se zobrazuje grafická reklama? Grafická inzerce se zobrazuje na vybraných webech v obsahové síti. Mezi ně patří např. superhry.cz, csfd.cz, prvnizpravy.cz, sledujufilmy.cz, denik.cz a spousta dalších. Ukázka reklamy:

12 Vlastní reklama na Skliku? Jednoduše! Registrace do Skliku Nabití Peněženky Vytvoření kampaně Spuštění kampaně a sledování statistik

13 Služby Skliku Kampaně v Skliku si můžete zakládat a spravovat sami, proto jsme pro vás připravili návod Jak začít inzerovat v Skliku a podrobné příklady reklamních sestav, klíčových slov a inzerátů. Pokud si budete Sklik spravovat sami je pro Vás Sklik zcela zdarma a platíte pouze kredit, který do Skliku investujete. Pokud ale nemáte znalosti Skliku nebo čas se Skliku věnovat, můžete také využívat profesionálních služeb optimalizátorů Seznamu, kteří budou s vašimi kampaněmi pracovat tak, aby byly co nejefektivnější. Cenové hladiny založení a správy kampaně Služba Založení + Správa Start* Cena za správu kampaně / 1 měsíc Standard Kč Kč *Založení + Správa Start - Založení kampaně a správa kampaně na 2 měsíce Služba Cena za založení kampaně Cena za správu kampaně / 1 měsíc Profi Kč Kč Ceny jsou uvedeny bez DPH Platnost od

14 Sklik Standard Pro koho je vhodná služba Sklik Standard? Pro klienty malých a středních firem s prezentací na internetu s investicí do Kč bez DPH za měsíc Co může klient očekávat od služby Sklik Standard? Založení kampaně na základě webu a požadavků klienta Flexibilní reakce optimalizátora na potřebu úprav a změn v kampani Pravidelný dohled optimalizátora nad kampaní Správu kampaní práce s klíčovými slovy a reklamními texty; sledování úspěšnosti kampaně a její vyhodnocování Individuální a profesionální přístup ke klientovi Klient má stálý přístup do svého účtu

15 Sklik Standard Práce s klienty ve Standard správě Každý klient bude 14 dní po založení kampaně zařazen dle investic do příslušné kategorie viz. Tabulka níže Přechod mezi kategorií 1,2 nebo 3 plně závisí na aktuálních investicích a při navýšení či snížení investic bude klient automaticky přesunut Založení kampaně proběhne standardně Po 14 dnech od založení a prvotních úpravách kampaně dojde k zařazení do kategorie 1-3 MĚSÍČNĚ PROKLIKÁNO V SKLIKU (bez DPH) CENA SPRÁVY (za měsíc bez DPH) 0 Kč Kč Kč Kč Kč Kč Kč Kč Kč Frekvence správy 1x za 3 týdny 1x za 2 týdny 1x za týden Reporting v rozhraní Sklik v rozhraní Sklik v rozhraní Sklik / 1 x měsíc zaslat* Řešení požadavku do 5 prac. dnů do 3 prac. dnů do 2 prac. dnů Produktová kampaň** - - ANO Založení = 14 dní po založení bude standardem sledování čerpání kreditu, ladění účtů Sklik a následné zařazení do škály 1-3. V případě zájmu klienta, je možné zaslat 1x za měsíc statistiku em. ** Kampaň založená na datech např. z XML feedu (stovky až tisíce produktů).

16 Sklik Profi Pro koho je vhodná služba Sklik Profi? Pro weby klientů se širokou nabídkou zboží nebo služeb (tisíce klíčových slov) Pro klienty, kteří mají na webu měřitelné akce (konverze - nákup, poptávka atd.) Co může klient očekávat od služby Sklik Profi? Individuální a profesionální přístup ke klientovi Možnost osobního jednání Detailní založení kampaně na základě webu a priorit klienta Rychlé reakce na potřebu urgentních změn v kampani (akční slevy, nové zboží atd.) Každodenní dohled optimalizátora nad kampaní v pracovní dny Pravidelnou optimalizaci na základě analýzy průběhu kampaně a testování úspěšnosti reklamních textů, s ohledem na cíle kampaně Konzultace ohledně pokročilých funkcí systému Konzultace ohledně analytických nástrojů třetích stran Reporting - týdenní statistiky + podrobné měsíční statistiky Klient má stálý přístup do svého účtu Za jakých podmínek lze využít službu Sklik Profi? Potenciál pro minimální měsíční investici Kč

17 Důležité informace Kontakty V případě zájmu o některý z optimalizačních produktů nás můžete kontaktovat telefonicky: , nebo na těchto kontaktech: Technická specifikace a nápověda Aktuální technickou specifikaci a nápovědu naleznete zde: Pravidla inzerce Aktuální pravidla pro inzerci v systému Sklik naleznete zde: Přístup do rozhraní Rozhraní a statistiky Vašeho účtu naleznete na:

18