ART LOVERS TRIPS 2015

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ART LOVERS TRIPS 2015"

Transkript

1 ART LOVERS TRIPS 2015 V rámci ročního programu Art Lovers Academy Vám přinášíme několik zajímavých možností, jak poznávat a vnímat umění nejen v galerijním prostředí, ale například přímo v ateliérech umělců nebo na nejprestižnějších světových událostech. Sestavili jsme pro vás řadu doprovodných akcí a výletů, na které vás srdečně zveme. Rádi vás zavedeme do ateliérů vybraných umělců, kam se jen tak každý nedostane. Poznáte pracovní prostředí jednotlivých výtvarníků a uvidíte, jak vznikají jejich přelomová díla. Naplánovali jsme prohlídky vysokých uměleckých škol, kde studují budoucí hvězdy výtvarného světa. Zveme vás na světové veletrhy umění, kterými vás provedeme s odborným výkladem a navštívíme také další výstavy a doprovodné akce konané současně s veletrhy. Navíc se letos koná prestižní přehlídka světového současného umění Venice Biennale, na kterém nesmíte chybět. Připravili jsme také lehce sportovní den běh po sochách. Zvolili jsme zábavnou a nenáročnou trasu, při které vám ukážeme ty nejdůležitější sochy a sochařské instalace, které zkrášlují pražské historické centrum a okolí. Vyberte si z následujících akcí a zažijte s námi nečekané zážitky s uměním. V následujícím dokumentu najdete podrobné informace k jednotlivým výletům a podmínky účasti. Prosíme, abyste potvrdili Vaši účast na vybrané akce do pátku 20. března Aktuální informace o jednotlivých akcích Vám budeme postupně včas zasílat em.

2 ATELIÉRY UMĚLCŮ JIŘÍ DAVID Kdy: 26. března 2015 Jiří David od 2. poloviny 80. let výrazně spoluvytváří podobu i atmosféru českého umění. Svými malbami s volným využíváním znaků a politických symbolů významně formoval postmoderní program na přelomu 80. a 90. let, kdy se také začal věnovat instalacím objektů a psaní textů reflektujících pozici umělce a umění ve společnosti. Jiří David se také věnuje mediální angažovanosti. Proměnlivost uměleckého vyjádření neumožňuje jednoznačné zařazení tohoto umělce. Je autorem např. neonové trnové koruny nad Rudolfinem, Srdce na Hradě nebo Klíčové sochy vzniklé k 20. výročí Sametové revoluce. Na letošní prestižní přehlídce světového současného umění Venice Biennale byl vybrán jako reprezentant Československého pavilonu. Současně je vedoucím ateliéru Intermediální konfrontace na pražské UMPRUM. VLADIMÍR SKREPL + Art Depo DSC Kdy: 23. dubna 2015 Vladimír Skrepl patří mezi nejvýznamnější výtvarné umělce generace 80. let 20. století. Jeho tvorba je velice široká, především se ale soustřeďuje na malbu, kresbu a plastiku. V duchu expresionismu, který je do značné míry alfou a omegou jeho výtvarného projevu, vytváří divoká plátna", stejně jako energií nabité plastiky nebo kresby. Lze obecně říci, že právě expresionisticky brilantní přístup k tvorbě činí z Vladimíra Skrepla zcela mimořádnou osobnost v kontextu českého výtvarného umění. Vladimír Skrepl je jedním z nejvlivnějších pedagogů na pražské AVU. Art Depo DSC o Zavedeme Vás do depositu galerie DSC, kde Vám ukážeme na 500 uměleckých děl. Součástí prohlídku bude i krátká přednáška o tom, jak správně deponovat umělecká díla a jak se o ně starat.

3 KRIŠTOF KINTERA Kdy: 20. května 2015 Krištof Kintera už od počátku studií patřil mezi nejvýraznější osobnosti nejmladší generace. Prvním výrazným projektem je TO z roku Tento domácí mazlíček z lakovaného laminátu se stal Kinterovým nerozlučným přítelem, provázel ho na nákupech, v metru, prostě všude, kam jeho pán zavítal. Předznamenal většinu principů, které se v Kinterově tvorbě objevují dodnes: nápaditý objekt vtahujícího autora i diváka do jiného, trochu posunutého, světa. Propojení výtvarného umění, performance a divadelní scénografie je typickým momentem pro samostatnou Kinterovu tvorbu i pro akce a divadelní představení umělecké skupiny Jednotky, jejíž je vůdčí osobností. DAVID ČERNÝ Kdy: 4. června 2015 Sochař David Černý je na rozdíl od většiny současných výtvarných umělců mediálně viditelnou osobností české kultury. Nejčastěji vytváří figurativní sochy určené pro veřejný prostor. Daleko více než řešení autonomních estetických problémů ho však lákají intervence do společenských vztahů a animace prostoru sdělovacích prostředků. David Černý studoval design a později sochařství na UMPRUM. Rozhodující se pro něj stalo prostředí nezávislé kulturní scény konce osmdesátých a počátku devadesátých let. V letech žil David Černý v New Yorku, nejdříve jako rezident programu P.S.1 a posléze Whitney Studio Programu. Je laureátem prestižní Ceny Jindřicha Chalupeckého (2000) Sochařské realizace Davida Černého jsou známé po celém světě, jež se pravidelně objevují v mezinárodních médiích (The New York Times, The Guardian, Time, etc.)

4 PODMÍNKY ÚČASTI DSC pro Vás zajišťuje: program přístup do vybraných ateliérů umělců setkání s umělci Včas před konáním akce Vám termín návštěv jednotlivých ateliérů připomeneme a sdělíme podrobnosti včetně času a místa setkání. Návštěvy ateliérů se budou konat v podvečerních hodinách.

5 BĚH PO SOCHÁCH KDY: 27. dubna 2015 od 17:00 hodin KDE: 5 km trasa v historickém centru Prahy Přidejte se k nám a poběžte s námi historickým centrem Prahy po těch nejzajímavějších sochách ve veřejném prostoru, o kterých možná ani nevíte nebo neznáte jejich příběh. Během zábavného a nenáročného běhu Vás seznámíme s desítkami soch a sochařskými instalacemi a jejich příběhy, které oživují centrum Prahy. Během krásné pětikilometrové trasy Vám představíme sochy Davida Černého, Jaroslava Róny, Michala Gabriela, Václava Ciglera, Olbrama Zoubka, Jiřího Černického nebo Romana Týce a mnoha dalších. Běh odstartujeme od galerie DSC (dlouhá 5, praha 1) s první zastávkou u sochařské instalace Davida Černého In Utero. Trasu zakončíme sklenkou výtečného vína ve wine baru RedPif.

6 PODMÍNKY ÚČASTI DSC pro Vás zajišťuje: program komentovaná trasa po jednotlivých vybraných sochách v centru Prahy Povinnosti účastníka: - vhodná sportovní obuv a oblečení - dochvilnost

7 BRNO & RAKOUSKO KDY: května 2015 KDE: Brno, vinařství Sonberk/Gotberg, rakouská vinařství PROGRAM: individuální příjezd do Brna 11:00 FaVU VUT Brno Komentovaná prohlídka ateliérů Fakulty výtvarných umění 3D studio přednáška Michala Gabriela 12:30 oběd v Koishi fish & sushi restaurant (TOP 10 Maurerův výběr) 14:00 ateliér Milana Housera 15:00 ateliér Petra Kvíčaly 16:00 18:00 vybrané výstavy v galeriích s komentovanou prohlídkou 18:00 prohlídka domu sběratele 19:00 odjezd oldtimery na vinařství Sonberk/Gotberg přespání - večeře a degustace vína :00 odjezd na rakouská vinařství degustace vína Individuální odjezd

8 PODMÍNKY ÚČASTI DSC pro Vás zařizuje program přístup do ateliérů FaVu VUT s průvodcem přístup do ateliérů a setkání s umělci prohlídku domu sběratele rezervaci ubytování ve vinařství Účastníci si hradí: ubytování degustace vín vlastní dopravu

9 podrobný popis Návštěva ateliérů na FaVU VUT s děkanem Milanem Houserem Fakulta výtvarných umění VUT v Brně vychovává budoucí umělecké talenty v několika ateliérech. Děkanem a vlivným pedagogem fakulty je známý výtvarník Milan Houser. Na FaVU působí také další známá jména české umělecké scény jako je sochař Michal Gabriel, Tomáš Medek, Pavel Korbička, malíři Petr Kvíčala, Vasil Artamanov, Luděk Rathouský, Jiří Franta nebo intermediální umělkyně Lenka Klodová. Ateliéry vás provedou vybraní pedagogové a budete mít možnost spatřit tvorbu studentů před závěrečnými zkouškami. Návštěva ateliéru Michala Gabriela a přednáška 3D socha jako originál Sochař Michal Gabriel je bývalým děkanem FaVU VUT a v současnosti je vedoucím ateliéru sochařství. Sochy Michala Gabriela jsou velmi originální a působivé. Výtvarník pracuje s přírodními motivy. Důležité téma, které se v jeho díle opakuje v různých podobách, je zvíře a figura. Tyto motivy vytváří v několika variacích a v různých materiálech. Jeho sochy můžete vidět i v pavilonu Indonéské džungle v ZOO Praha, na které spolupracoval. Michal Gabriel také používá nejnovější technologie při tvorbě svých děl a to 3D tiskárnu, kterou Fakulta výtvarných umění VUT v Brně používá od roku 2007 a provozuje 3D studio. O metodách použití 3D tiskárny v umělecké tvorbě, která usnadňuje technologické postupy a zrychluje realizaci náročnějších projektů, vám sám autor uvede přednášku na téma 3D socha jako originál.

10 Návštěvy ateliérů umělců MILAN HOUSER Výtvarník Milan Houser vytváří jedinečné obrazy a objekty, které jsou na české scéně jedinečné. Používá speciální techniku nanášení desítek i stovek litrů změkčeného laku na plátno, přičemž výsledné obrazy schnou měsíce i léta a váží desítky kilogramů. Ve spolupráci s chemiky firmy se podařilo upravit vlastnosti laku, který tak dostal speciální výrobní název - houserlak. Do vrstev laku přidává Houser zrnka různých pigmentů, a dociluje tak zajímavých barevných odstínů. Milan Houser je současně děkanem Fakulty výtvarných umění na VUT v Brně. PETR KVÍČALA Petr Kvíčala je český malíř a pedagog, jenž patří k významným osobnostem české abstraktní malby. Na přelomu 80. a 90. let byl průkopníkem v objevování a prosazování ornamentu jako svébytného výrazového prvku. Ve své generaci se také výrazně podílel na akceptování estetické kvality jako neodmítnutelné složky výtvarného poselství. Od 2. poloviny 90. let se zabývá tématem vlastních malířských intervencí do architektury, které realizuje v rámci spolupráce s českými i zahraničními architekty.

11 Komentované prohlídky výstav galerií a města Brna Dům umění města Brna, Moravská galerie, Richard Adam Gallery Richard Adam Gallery, původně známá jako Wannieck gallery, spravuje rozsáhlou sbírku české malby od 80. let 20. století až do současnosti. Do konce května je v galerii k vidění výstava Česká malba generace 90. let 20. století, která prezentuje nejucelenější soubor obrazů, který namalovali malíři v průběhu desetiletí Zde uvidíte výběr toho nejlepšího od 24 českých umělců. Dům umění města Brna je oblíbeným místem studentů i návštěvníků města, kam zajít na zajímavé výstavy současného umění. Dům umění města Brna spravuje hned několik budov Dům umění, Dům pánů z Kunštátu a Galerie G99. Moravská galerie je hned po Národní galerii a druhou největší státní uměleckou institucí v Česku. Moravská galerie se nachází v několika budovách, které současně prezentují jednotlivé oblasti výtvarného umění. MG dala vzniknout konceptu univerzální instituce muzea umění, jež se nesoustředí jen na určitý výsek výtvarné tvorby, nýbrž ji pojímá v co možná nejširším záběru. Prohlídka domu sběratele umění Jaromír Beneš, developer Projížďka starými auty na vinařství Sonberk/Gotberg

12 ART BASEL KDY: června 2015 KDE: BASEL, ŠVÝCARSKO PROGRAM: individuální příjezd do Baselu ubytování v Parkresort Rheinfelden MEETING POINT - KAFE VE VÍRU DĚNÍ BASELU - rychlé setkání účastníků s Olgou a Petrem a organizace pobytu - prohlídka veletrhu Art Basel a města - průvodce: Radek Wohlmuth ART LOVERS GLASS OF WINE - setkání všech po náročném dni plném umění u sklenice výtečného vína FONDATION BEYELER PAUL GAUGUIN ( ) ART BASEL - prohlídka hlavního veletrhu Art Basel - průvodce: Radek Wohlmuth Coctail Cruise plavba po Rýnu spojená s koktejlem BASEL ART FAIRS - individuální prohlídky satelitních veletrhů umění VOLTA, SCOPE, LISTE, THE SOLO PROJECT, atd. - BASEL MUSEUMS - individuální prohlídky výstav a expozic uměleckých muzeí v Bazileji MUSEUM TINGUELY, KUNSTHALLE, KUNSTMUSEUM, VITRA DESIGN MUSEUM, VON BARTHA GARAGE atd. individuální odjezd z Baselu

13 PODMÍNKY ÚČASTI DSC pro Vás zařizuje program Cocktail Cruise by UBS rezervaci ubytování (Parkresort Rheinfelden) účast průvodce (Radek Wohlmuth) Účastníci si hradí: vlastní dopravu ubytování vstupy na Art Basel, doprovodné veletrhy a do muzeí příspěvek na odborného průvodce po celou dobu trvání výletu (komentované prohlídky navštívených veletrhů a výstav) 100

14 podrobný popis ČTVRTEK MEETING POINT - KAFE VE VÍRU DĚNÍ BASELU - rychlé setkání účastníků s Olgou a Petrem a organizace pobytu - prohlídka veletrhu Art Basel a města ART BASEL Art Basel pořádá art shows moderního a současného umění té nejvyšší kvality. Každoročně se do švýcarského Baselu sjedou sběratelé, galeristé, kurátoři a milovníci umění z celého světa, aby spatřili nejnovější tvorbu světových umělců. Veletrhu se účastní více než 200 vybraných předních galerií z celého světa. Paralelně s veletrhem se konají speciální programy ve spolupráci s městem a místními institucemi. Art Basel poskytuje platformu světovým galeriím, kdy jim poskytuje přístup mezinárodnímu publiku. Událost přilákává lidi, kteří oceňují moderní a současné umění a zažívají Art Basel jako kulturní událost ART LOVERS GLASS OF WINE - setkání všech po náročném dni plném umění u sklenice výtečného vína

15 PÁTEK FONDATION BEYELER PAUL GAUGUIN ( ) Fondation Beyeler prezentuje jednoho z nejznámějších a nejfascinovanějších umělců historie. Výstava Paula Gauguina se stává evropským highlightem roku 2015, která přináší na padesát mistrovských kousků Gauguina z předních světových muzeí a privátních sbírek. Gauguinovy průlomové obrazy se staly ikonami moderního umění a jsou jedny z nejvýznamnějších a nejcennějších kulturních pokladů na světě. Se svými svítícími barvami a základními tvary způsobily převrat v umění a stále dokáží nadchnout i dnešní diváky. Spolu s Gauguinovými rozmanitými autoportréty a jeho vizionářskými spirituálními obrazy z doby strávené v Bretani se výstava také zaměřuje na jeho světově známé obrazy, které vytvořil na Tahiti. V těchto obrazech umělec vyjadřuje smyslné ženské postavy umístěné uprostřed idylické krajiny a často doprovázené emblematickými zvířaty, čímž oslavuje svůj ideál nedotčeného exotického světa. Gauguinova díla sdělují jedinečnou harmonii mezi přírodou a kulturou, mystikou a erotismem, snem a realitou. Kromě obrazů výstava také zahrnuje výběr Gauguinových mimořádných soch, které evokují zaniklé umění jižních moří. Gauguinovy pozoruhodné výtvory vypráví příběh o jeho cestě do ztraceného ráje na zemi, jeho pohnutou historii coby osoby umělce, který se pohyboval mezi různými kulturami během svého života, poznamenaný vášní a dobrodružstvím.

16 13.00 ART BASEL prohlídka hlavního veletrhu Art Basel (Messeplatz 10) - průvodce: Radek Wohlmuth Historik umění, výtvarný kritik a publicista, nezávislý kurátor. Kurátorsky připravil úspěšnou mezinárodní výstavu street artu a graffiti Městem posedlí (GHMP, 2012), autorské prezentace Krištofa Kintery, Lenky Klodové nebo Jakuba Matušky aka Maskera a největší obrazovou výstavu Petra Nikla Hra o čas (GHMP, 2013). Je členem redakce časopisu art+antiques, recenze výstav píše pro kulturní rubriky Lidových a Hospodářských novin. UBS je hlavním partnerem Art Baslu v Basileji od roku V roce 1999, partnerství byla rozšířena na Unlimited a v roce 2001 na Art Basel Miami Beach. V poslední době, UBS se také stala partnerem Art Basel v Hong Kongu. V loňském roce Art Basel představila 285 galerií z 34 zemí napříč šest sektoru veletrhu, a vystavila prací více než 4000 umělců. Celkem 24 galerií se ukázala v Basileji poprvé, pocházející z Brazílie, Chile, Čína, Francie, Německo, Itálie, Mexiko, Španělsko, Velká Británie a Spojené státy. Art Basel přilákala rekordní účast více než 92,000 během šesti výstavních dnů 6,000 více než v předchozím roce. Vedle velkých soukromých sběratelů z Evropy, Severní a Jižní Americe a Asii, představitelé a skupiny z více než 70 muzeí z celého světa se zúčastnilo veletrhu COCTAIL CRUISE - plavba po Rýnu spojená s koktejlem - invitation by UBS - středoevropský vyšegrádský večer

17 SOBOTA BASEL ART FAIRS - individuální prohlídky satelitních veletrhů umění VOLTA, SCOPE, LISTE, THE SOLO PROJECT, DESIGN BASEL atd. Po čas konání hlavního veletrhu umění a světové špičky Art Basel se konají i další doprovodné veletrhy umění v různých lokalitách města. Každý z nich je zaměřen na jiné úrovně prezentace soukromých galerií a umělců. V jednom městě se tak můžete setkat nejen s těmi nejdražšími díly na světě, ale i s díly začínajících světových umělců BASEL MUSEUMS - individuální prohlídky výstav a expozic uměleckých muzeí v Bazileji MUSEUM TINGUELY, KUNSTHALLE, KUNSTMUSEUM, VITRA DESIGN MUSEUM, VON BARTHA GARAGE atd. Město Basilej je městem s mimořádně vysokou hustotou muzeí ve srovnání s ostatními metropolitními oblastmi. Nabízí nejméně tři desítky institucí, které prezentují jen výtvarné umění. Představují široké spektrum uměleckých sbírek důležitého mezinárodního významu a prezentují dočasné výstavy významných světových umělců. - individuální odjezd z Baselu

18 KDY: září 2015 KDE: Londýn, Velká Británie PROGRAM: LONDÝN PÁTEK individuální příjezd do Londýna ubytování v hotelu MEETING POINT - setkání účastníků s Olgou a Petrem a organizace pobytu prohlídka veletrhu START ART FAIR at Saatchi gallery 20:00 ART LOVERS GLASS OF WINE SOBOTA START ART FAIR at Saatchi gallery - prohlídka veletrhu umění - booth - galerie DSC návštěva ateliérů umělců - Markus Harvey - Jason Martin GALLERY & MUSEUM VISIT - individuální prohlídky výstav a expozic uměleckých muzeí a galerií Tate Modern, Tate Britain, Gagosian, Sonnabend gallery, Pace, White Cube, Whitechapel, Vigo VEČEŘE - restaurace Cow & Chicken Damien Hirst NEDĚLE - individuální program - individuální odjezd z Londýna

19 PODMÍNKY ÚČASTI DSC pro Vás zařizuje program komentovaná prohlídka veletrhu START ART Fair přístup do ateliérů a setkání s umělci rezervace v restauraci v Cow & Chicken Účastníci si hradí: vlastní dopravu ubytování vstupy na START ART Fair a do muzeí

20 podrobný popis PÁTEK MEETING POINT - rychlé setkání účastníků s Olgou a Petrem a organizace pobytu - prohlídka veletrhu START Art Fair START ART FAIR START Art Fair je nově založený veletrh umění ve spolupráci se Saatchi Gallery v Londýně, soustřeďující se na podporu mezinárodních galerií a uměleckých center pro rozvoj uměleckého talentu a trhu. Letos se koná jeho teprve druhý ročník. Na veletrhu jsou zastoupeny mladé galerie z celého světa, kterým tento veletrh pomáhá dosáhnout prestiž a mezinárodní uznání. Saatchi gallery je proslulá svojí jedinečnou vizí v rozpoznání uměleckého talentu a nastartování kariéry začínajících umělců. Start Art Fair je platformou pro budoucí umělecké talenty. Galerie dvorak sec contemporary se bude letos aktivně účastnit veletrhu START Art Fair. Přijede sem prezentovat tvorbu Davida Černého, Michala Gabriela, Ašota Haase, Viktora Freša a dalších. Zavedeme Vás do našeho stánku a pozveme na sklenku šampaňského ART LOVERS GLASS OF WINE - setkání všech po náročném dni plném umění u sklenice výtečného vína

21 SOBOTA START ART FAIR - prohlídka veletrhu umění - booth - galerie DSC návštěva ateliérů umělců MARCUS HARVEY Marcus Harvey je britský umělec patřící do známé skupiny Young British Artists (YBA). Vystudoval prestižní uměleckou Goldsmith College, kde se stal blízkým přítelem Damiena Hista. Harveyho tvorba přitáhla pozornost Charlese Saatchiho, který ho zařadil do své sbírky a pravidelných výstav v Saatchi gallery. Marcus Harvey na sebe strhnul pozornost svým skoro čtyřmetrovým plátnem portrétu vražedkyně dětí Myry Hindley, který se stal cílem ničících a nenávistných útoků a byl stažen z kultovní výstavy Sensation. JASON MARTIN Jason Martin je britským umělcem oscilujícím na pomezí malířství a sochařství se sílou akční malby a kontrolovaným tahem ruky. Martin vystudoval prestižní Goldsmith College v Londýně a jeho práce jsou prezentovány ve světových institucích a galeriích. Je známý především svými monochromatickými obrazy z několika vrstev oleje a akrylu tažených po površích jako je hliník, ocel nebo plexisklo, vytvářející rytmické textury.

22 GALLERY & MUSEUM VISIT - individuální prohlídky výstav a expozic uměleckých muzeí a galerií Tate Modern, Tate Britain, Gagosian, Sonnabend gallery, Pace, White Cube, Whitechapel, Vigo Tate Modern je britské národní muzeum se stálou expozicí moderního umění sídlící v bývalé elektrárně na břehu Temže. Mimo stálou expozici, která obsahuje přelomová díla světových výtvarníků, muzeum prezentuje i dočasné výstavy. Turbínová hala je každoročně využívaná pro speciální výstavy, často site-specific, současných umělců jako je Anish Kapoor, Ai Weiwei, Louise Bourgeois nebo Olafur Eliasson. Gagosian gallery je nejznámější soukromou galerií současného umění s jedenácti pobočkami po celém světě. Založil ji sběratel a art dealer Larry Gagosian v New Yorku. Gagosian zastupuje umělce světového formátu jako je Damien Hirst, Jeff Koons, Ai Weiwei, Richard Serra, Richard Avedon, Takashi Murakami nebo Cindy Sherman. V Londýně má své dvě pobočky VEČEŘE - restaurace Cow & Chicken Damien Hirst - silent disco phenomenom tichý noční život s vlastními sluchátky a výběrem hudby

23 VENICE BIENNALE KDY: listopadu 2015 KDE: Benátky, Itálie PROGRAM: individuální příjezd do Benátek ubytování v hotelu VENICE MUSEUMS - Palazzo Grassi, Punta della Dogana, Peggy Guggenheim Collection WELCOME DINNER VENICE BIENNALE - prohlídka národních pavilonů - Československý pavilon: JIŘÍ DAVID - průvodce: Jiří Černický Individuální odjezd z Benátek

24 PODMÍNKY ÚČASTI DSC pro Vás zařizuje program účast odborného průvodce Jiří Černický Účastníci si hradí: vlastní dopravu ubytování vstupy na Venice Biennale a do muzeí příspěvek na odborného průvodce po celou dobu trvání výletu 100

25 SOBOTA individuální příjezd do Benátek ubytování v hotelu VENICE MUSEUMS Palazzo Grassi, Punta della Dogana, Peggy Guggenheim Collection Palazzo Grassi, sídlící v historickém paláci s výhledem na Grand Canal, prezentuje hlavní krátkodobé výstavy současného umění založené zcela nebo částečně na obsáhlé sbírce Fracoise Pinaulta. Palác z konce 18. století poukazuje na historickou důležitost dialogu klasicistní budovy s moderně řešenou architekturou a harmonii s přehlídkami současného umění. Punta della Dognana, budova bývalé celnice trojúhelníkového tvaru oddělující Canal Grande a Giudecca Canal. je centrem současného umění. Stejně jako Palazzo Grassi pořádá výstavy děl ze sbírky Pinault Collection. Peggy Guggenheim Collection je umístěna v paláci z 18. století přímo na Grand Canalu. Peggy Guggenheim zasvětila svůj život rozvoji umění 20. století. Z Palazzo Venier dei Leoni, kde Peggy žila, je nyní její muzeum prezentující stálou sbírku a krátkodobé výstavy současného a moderního umění WELCOME DINNER

26 VENICE BIENNALE Biennale di Venezia (Benátské bienále) je prestižní mezioborová přehlídka současného výtvarného umění pořádaná v každém lichém roce v italských Benátkách. Od svých počátků sahajících do konce 19. století představovalo světu výhradně výtvarné umění, nejznámějších malířů, grafiků, sochařů a přirozeně jejich tvorbu. Výstava výtvarného umění se konala a dodnes koná každé dva roky. Později vznikaly přidružené expozice filmu, architektury, divadla a hudby, které se konají každoročně. Benátské Bienále je prestižní událostí a ctí vybraného autora, který reprezentuje danou zemi. Odborný průvodce po Benátském bienále: JIŘÍ ČERNICKÝ Československý pavilon: JIŘÍ DAVID Projekt Jiřího Davida s názvem Apoteóza a podtitulem Kde domov můj vybrala mezinárodní porota z 38 přihlášených návrhů. Projekt se odvolává k Muchově Slovanské epopeji, jako návratu ke kořenům a sebereflexe současného člověka. Těžištěm bude místně specifická instalace přímo komponovaná do prostoru funkcionalistické architektury pavilonu. Reflektuje problém paměti - kulturní, historický, kolektivní, a vychází z reinterpretace důležitého obrazu Alfonse Muchy, Apoteózy, posledního díla Slovanské epopeje. Individuální odjezd

27 KDY: prosince 2015 KDE: Miami, USA ART BASEL MIAMI BEACH Americký Art Basel, který se koná každoročně od roku 2002, je zimním setkáním mezinárodní umělecké scény přitahující až padesát tisíc sběratelů, umělců, obchodníků, kurátorů, kritiků a milovníků umění. Kromě prezentací jednotlivých galerií jsou pořádány také panelové diskuze, rozhovory, semináře na témata týkající se současné výtvarné scény. Současně s konáním veletrhu Art Basel Miami Beach se otevírají muzea jako Miami Art Museum, Bass Museum of Art, Norton Museum nebo MOCA North Miami, se speciálními programy. Mimo to se také konají koncerty slavných zpěváků v rámci slavností Art Baselu. DSC pro Vás zařizuje PODMÍNKY ÚČASTI program komentovaná prohlídka veletrhu Art Basel Miami Beach Účastníci si hradí: vlastní dopravu ubytování vstupy na veletrhy a do muzeí

28 KDY: březen 2016 KDE: New York City, USA THE ARMORY SHOW NEW YORK The Armory Show je přední mezinárodní veletrh současného a moderního umění a jeden z nejvýznamnějších každoročních uměleckých událostí v New Yorku. Veletrh se koná každý rok v březnu na Piers 92 a 94 v centru Manhattonu. The Armory show je zaměřena na osvětu nejdůležitějších uměleckých děl z 20. a 21. století. Veletrh se stal mezinárodní institucí, kombinující výběr z předních světových galeriích s mimořádným programem akcí a výstav v oblasti výtvarného umění po celém New Yorku, tzv. Armory Arts Week. PODMÍNKY ÚČASTI DSC pro Vás zařizuje program komentovaná prohlídka veletrhu The Armory Show Účastníci si hradí: vlastní dopravu ubytování vstupy na veletrhy a do muzeí

Máš umělecké střevo? Soutěž pro studenty středních škol a gymnázií

Máš umělecké střevo? Soutěž pro studenty středních škol a gymnázií Máš umělecké střevo? Soutěž pro studenty středních škol a gymnázií Máš umělecké střevo? Máš umělecké střevo? ( MUS? ) je soutěž určená žákům středních škol a gymnázií se zájmem o výtvarné umění. Cílem

Více

Czech Design Week 2015 info@czechdesignweek.cz www.czechdesignweek.cz facebook.com/czechdesignweek

Czech Design Week 2015 info@czechdesignweek.cz www.czechdesignweek.cz facebook.com/czechdesignweek Czech Design Week O projektu: Festival chce založit tradici mezinárodně pojaté přehlídky designu, tedy propojení Prahy, českých regionů a zahraničí. Nepůjde jen o klasickou výstavu, ale zároveň o vytvoření

Více

Galerie a muzea... tipy pro váš Londýnský program

Galerie a muzea... tipy pro váš Londýnský program Galerie a muzea... tipy pro váš Londýnský program Galerie Tate Modern Tate Modern je galerií moderního umění, nachází se v budově původní elektrárny Bankside. Turbínová hala, kde se nacházel elektrický

Více

6. ROČNÍK SOUTĚŽE O VÝTVARNÉM UMĚNÍ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A GYMNÁZIÍ

6. ROČNÍK SOUTĚŽE O VÝTVARNÉM UMĚNÍ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A GYMNÁZIÍ 6. ROČNÍK SOUTĚŽE O VÝTVARNÉM UMĚNÍ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A GYMNÁZIÍ úvodní dopis téma harmonogram workshopy kontakt Vážené pedagožky a pedagogové, nabízíme Vám a Vašim studentům účast v 6. ročníku

Více

Práce s textem a získávání informací

Práce s textem a získávání informací Autor: Předmět/vzdělávací oblast: Tematická oblast: Téma: Mgr. Lenka Dvořáková Vzdělávání a komunikace v českém jazyce Práce s textem a získávání informací Porozumění publicistickému textu Ročník: 1. 4.

Více

Sculpture sympozium 2011. Sculpture sympozium 2011. 5. 11.12., Gallery Art Factory, Václavské náměstí 15, Praha 1

Sculpture sympozium 2011. Sculpture sympozium 2011. 5. 11.12., Gallery Art Factory, Václavské náměstí 15, Praha 1 TISKOVÁ ZPRÁVA Dlouhá 5 110 00 Praha1 info@dvoraksec.com www.dvoraksec.com Sculpture sympozium 2011 5. 11.12., Gallery Art Factory, Václavské náměstí 15, Praha 1 Galerie dvorak sec contemporary představuje

Více

ZPRAVODAJ Č. 6/2015. Vážení přátelé slánského muzea,

ZPRAVODAJ Č. 6/2015. Vážení přátelé slánského muzea, ZPRAVODAJ Č. 6/2015 Vážení přátelé slánského muzea, v květnu jsme zahájili hned čtyři výstavy, z nichž tři jsou stále k vidění. Máme za sebou muzejní noc, oslavy osvobození Československa, vyhlášení prestižní

Více

10 děl současného umění nečekaně v 10 pražských kostelech

10 děl současného umění nečekaně v 10 pražských kostelech 10 děl současného umění nečekaně v 10 pražských kostelech 29. 5. 30. 6. Hostivice 7. Praha 9. 2. 3. 5. 4,8. 10. 1. 6. V rámci festivalu Dny víry 2015 Svět umění a svět víry mají mnoho společného. To, čemu

Více

Admission 20 crowns, children and students 10 crowns volný vstup pro pracovníky muzeí a galerií

Admission 20 crowns, children and students 10 crowns volný vstup pro pracovníky muzeí a galerií GALERIE BENEDIKTA REJTA V LOUNECH příspěvková organizace MUZEUM MODERNÍHO UMĚNÍ MUSEUM OF MODERN ART Pivovarská 29-34 440 01 Louny telefon: + 42 415 652 634 fax: + 42 415 653 247 Stálá expozice Výstavy

Více

Solomon Sol LeWitt (9. 9. 1928 8. 8. 2007)

Solomon Sol LeWitt (9. 9. 1928 8. 8. 2007) Solomon Sol LeWitt (9. 9. 1928 8. 8. 2007) Solomon Sol LeWitt byl americký umělec, který je spojený s mnoha um. hnutími, hlavně konceptuálním uměním a minimalismem. Bývá považován za jednoho z nejvlivnějších

Více

Test kulturně historických znalostí. pro učební umělecké obory

Test kulturně historických znalostí. pro učební umělecké obory Celé jméno uchazeče: Test kulturně historických znalostí pro učební umělecké obory 1. Do kterého uměleckého oboru patří stavba chrám sv. Barbory v Kutné Hoře? a) užité umění b) architektura c) malířství

Více

Interaktivní programy STŘEDNÍ ŠKOLY. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro. říjen prosinec 2013

Interaktivní programy STŘEDNÍ ŠKOLY. Muzea východních Čech v Hradci Králové. pro. říjen prosinec 2013 Interaktivní programy Muzea východních Čech v Hradci Králové pro STŘEDNÍ ŠKOLY říjen prosinec 2013 Muzeum východních Čech v Hradci Králové Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové 1 tel.: +420 495 512

Více

FRANTIŠEK KUPKA (23. 9. 1871 Opočno 24. 6. 1957 Puteaux, Francie)

FRANTIŠEK KUPKA (23. 9. 1871 Opočno 24. 6. 1957 Puteaux, Francie) FRANTIŠEK KUPKA (23. 9. 1871 Opočno 24. 6. 1957 Puteaux, Francie) František Kupka se narodil 23. září 1871 v Opočně ve východních Čechách, jako nejstarší z pěti dětí notářského úředníka Václava Kupky a

Více

Příloha č. 1: Zpracování analýzy video-upoutávek pro vybrané městské destinace - hodnocení základních parametrů

Příloha č. 1: Zpracování analýzy video-upoutávek pro vybrané městské destinace - hodnocení základních parametrů Příloha č. 1: Zpracování analýzy video-upoutávek pro vybrané městské destinace - hodnocení základních parametrů délka videa (min.) text (ano/ne) mluvené slovo (ano/ne) hudba Hong Kong 1:34 ano ne proměnlivá

Více

Termín: Čtvrtek 18. prosince 2014

Termín: Čtvrtek 18. prosince 2014 Termín: Čtvrtek 18. prosince 2014 Cena: 600,- za dopravu + vstupné (dle zájmu): Schönbrunn ZOO (panda, koala) Hofburg Dům motýlů Albertina galerie - podrobné informace a ceny vstupenek viz příloha letáku

Více

Za účelem shromáždění podkladů pro vznik výstavy si Vás dovolujeme oslovit s dotazníkem. Zaslaný dotazník obsahuje tyto části:

Za účelem shromáždění podkladů pro vznik výstavy si Vás dovolujeme oslovit s dotazníkem. Zaslaný dotazník obsahuje tyto části: Fenomén B! Výstavní projekt k 130. výročí založení keramické školy v Bechyni Střední uměleckoprůmyslová škola Bechyně Písecká 203 391 65 Bechyně tel.: +420 381 213 121 fax: +420 381 213 079 e-mail: reditel@supsbechyne.cz

Více

Soutěž studentů sklářských výtvarných oborů středních odborných škol, vyšších odborných a vysokých uměleckých škol 2009

Soutěž studentů sklářských výtvarných oborů středních odborných škol, vyšších odborných a vysokých uměleckých škol 2009 Soutěž studentů sklářských výtvarných oborů středních odborných škol, vyšších odborných a vysokých uměleckých škol 2009 Pořadatel: Imperial Karlovy Vary a.s. Robert Jahn, ředitel, Spa Resort Sanssouci

Více

Jana AMIES. Malá setkání s umem a šikovností ve Strání

Jana AMIES. Malá setkání s umem a šikovností ve Strání Jana AMIES Malá setkání s umem a šikovností ve Strání Jana AMIES /Popelková / akad.malířka Pocházím ze Strání, kde jsem chodila na základní školu, po té jsem studovala na Umělecko průmyslové škole v Uherském

Více

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: UMĚLECKÁ ŠKOLA

MUZEUM UMĚNÍ A DESIGNU 1990 2010: UMĚLECKÁ ŠKOLA UMĚLECKÁ ŠKOLA Výtvarné studio v podkroví muzea je součástí Základní umělecké školy Benešov. Přesto, že jeho zřízení v polovině 90. let zabralo muzeu prostory potřebné pro plánované expozice, je jeho činnost

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o.

VÝROČNÍ ZPRÁVA. NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o. VÝROČNÍ ZPRÁVA společnosti NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o. Čerchovská 1981/6, 120 00 Praha 2, Vinohrady IČO 264 31 017 2 0 1 1 Název účetní jednotky: Sídlo účetní jednotky: NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT

Více

Muzeologie Výstavní design a architektura

Muzeologie Výstavní design a architektura Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti Evropský sociální fond Muzeologie Výstavní design a architektura přednášející: Mgr. Václav Rutar Výstavní design / architektura Nejdůležitější prací designéra

Více

MIKULOV. město s vůní jihu. TOP akce 2010 duben září. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. PRAHA BRNO WIEN EVROPSKÁ UNIE

MIKULOV. město s vůní jihu. TOP akce 2010 duben září. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. PRAHA BRNO WIEN EVROPSKÁ UNIE MIKULOV město s vůní jihu TOP akce 2010 duben září D PRAHA Pl BRNO D Sk A WIEN EVROPSKÁ UNIE Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. Zahájení sezony Regionálního muzea v Mikulově 1. dubna 2010

Více

Výuka češtiny ve světě v předškolním a školním věku, situace k 30. 6. 2014. Role organizace ČŠBH.

Výuka češtiny ve světě v předškolním a školním věku, situace k 30. 6. 2014. Role organizace ČŠBH. Výuka češtiny ve světě v předškolním a školním věku, situace k 30. 6. 2014. Role organizace ČŠBH. 3. setkání českých škol v Severní Americe 27. 28. 6. 2014, Dallas Lucie S. Boucher, předsedkyně spolku

Více

Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA Wichterlovo gymnázium, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA 1. Pravěké umění rozdělení na Paleolit, Mezolit a Neolit; malířství, sochařství, keramika, megalitické

Více

portrét autoportrét vs. Mas umelecke strevo? 2015/16 Soutěž o výtvarném umění pro studenty středních škol a gymnázií.

portrét autoportrét vs. Mas umelecke strevo? 2015/16 Soutěž o výtvarném umění pro studenty středních škol a gymnázií. áš š á Mas umelecke strevo? 2015/16 š Soutěž o výtvarném umění pro studenty středních škol a gymnázií. Vážené pedagožky a pedagogové, nabízíme Vám a Vašim studentům účast v 7. ročníku již tradiční studentské

Více

ArtFiltr PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU. Your guide through

ArtFiltr PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU. Your guide through ArtFiltr PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU Your guide through the art scene www.artfiltr.com ArtFiltr je platforma pro prezentaci a prodej současného českého umění. Nabízí možnost fundované a stále aktualizované selekce

Více

marek trizuljak sklokrajina

marek trizuljak sklokrajina marek trizuljak sklokrajina 21. 9. 22. 11. 2013 moře II., tavená skleněná plastika marek trizuljak sklokrajina s markem trizuljakem jsem se seznámil (dnes se tomu nechce věřit) před více než dvaceti lety.

Více

MAPA POLABÍ. nejzajímavějších míst. Infocentra. Zajímavá místa Polabí. Hrady a zámky. Ubytování / Restaurace. Lázně / Sport.

MAPA POLABÍ. nejzajímavějších míst. Infocentra. Zajímavá místa Polabí. Hrady a zámky. Ubytování / Restaurace. Lázně / Sport. i 3 MAPA nejzajímavějších míst 12 13 POLABÍ 10 3 16 i 2 8 6 14 i 5 i 17 3 12 i Infocentra 4 Zajímavá místa Polabí Hrady a zámky 4 14 11 Muzea / Galerie / Expozice 15 16 1 1 i 2 Ubytování / Restaurace 5

Více

CK BUS TOUR-FOLTÝNOVÁ

CK BUS TOUR-FOLTÝNOVÁ PROVENCE 2011 Vážení rodiče, milí studenti! V letošním školním roce máte poprvé možnost volby komplexní zahraniční exkurze. Po několika rocích, kdy se nabízelo pouze Chorvatsko, tedy destinace relativně

Více

Pozvánka do Zlínského kraje

Pozvánka do Zlínského kraje Pozvánka na tiskovou konferenci při příležitosti konání veletrhu Regiontour 2015 15. 1. 2015 Pozvánka do Zlínského kraje Zlínský kraj turistický region Východní Morava Východní Morava je regionem s nezaměnitelným

Více

Akademie výtvarných umění v Praze

Akademie výtvarných umění v Praze Akademie výtvarných umění v Praze studijní obor: Výtvarné umění se zaměřením: malířství, sochařství, kresba a grafika, intermediální tvorba, nová média, restaurování výtvarných děl malířských a polychromované

Více

Zážitkové a edukační programy KGVUZ pro Základní školy. www.galeriezlin.cz

Zážitkové a edukační programy KGVUZ pro Základní školy. www.galeriezlin.cz Zážitkové a edukační programy KGVUZ pro Základní školy www.galeriezlin.cz Návštěvnost edukačních programů KGVUZ: V roce 2011-1706 z toho základní školy 76 V roce 2012 - zatím 1247 z toho základní školy

Více

1. 2. listopadu 2012 Národní muzeum fotografie, Jindřichův Hradec

1. 2. listopadu 2012 Národní muzeum fotografie, Jindřichův Hradec FOTOGRAFICKÉ SYMPOSIUM Komora fotografických živností ve spolupráci s Národním muzeem fotografie Vás srdečně zve na podzimní setkání živnostníků, studentů a pedagogů s výrobci, dovozci a distributory techniky

Více

Umělecký pobyt v srdci Brna

Umělecký pobyt v srdci Brna Umělecký pobyt v srdci Brna Historie Hotel Europa se nalézá v secesní budově pocházející z konce devatenáctého století. Stojí v malebné uličce lemované stromy jen kousek od centra města. Díky své výborné

Více

Zlomené srdce ----------------- 2009 Realizace z cyklu O lásce

Zlomené srdce ----------------- 2009 Realizace z cyklu O lásce MARKÉTA KOREČKOVÁ Chrudim Narodila se v roce 1975 v Chrudimi. V letech 1989-1992 studovala na SPŠKS v Hořicích, poté v letech 1992-1999 na AVU v Praze, a to intermediální tvorbu u Milana Knížáka a sochařství

Více

O autorovi básní a autorech obrazů: Mgr. Jaroslav Pivoda

O autorovi básní a autorech obrazů: Mgr. Jaroslav Pivoda Jaroslav Pivoda Procházky životem počet stran 178, plnobarevný tisk vazba pevná běžná cena 499 Kč včetně DPH naše cena 449 Kč včetně DPH cena K M K 399 Kč včetně DPH ISBN 978-80-86930-64-0 Vydal Jaroslav

Více

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Potvrzení o účasti na dnech otevřených dveří získají návštěvníci u přednášejících

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Potvrzení o účasti na dnech otevřených dveří získají návštěvníci u přednášejících DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ Katedra dějin umění Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci nabízí ve dnech 18. - 21. 11. 2014 všem zájemcům o studium dějin umění volný vstup do přednášek, seminářů a

Více

obrázky dětských autorů

obrázky dětských autorů obrázky dětských autorů 1.Barevné ladění 2. Drak 3.Duha 4. Jablko 5. Den s beruškou 6. Koník 7. Magický strom 8. Pejsek 9. Podzim 10. Podzimní skřítek 11. Rukavice 12.Slunce v duze 13. Duhové srdce 14.

Více

Vinařské špičky zahájí Festival vína Český Krumlov

Vinařské špičky zahájí Festival vína Český Krumlov Vinařské špičky zahájí Festival vína Český Krumlov Český Krumlov 15. října 2014 Téměř celý listopad (7. - 29. 11. 2014) bude v Českém Krumlově patřit již tradičně vínu. A ne jen tak ledajakému. Festival

Více

Volitelné dějiny umění

Volitelné dějiny umění školní vzdělávací program ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM DR. J. PEKAŘE V MLADÉ BOLESLAVI PLACE HERE ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM DR. J. PEKAŘE V MLADÉ BOLESLAVI Název školy Adresa Palackého 211, Mladá Boleslav

Více

SWEETSEN FEST 011 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA FRÝDEK-MÍSTEK SOBĚ 30/6 2/7/2011 WWW.SWEETSEN.CZ

SWEETSEN FEST 011 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA FRÝDEK-MÍSTEK SOBĚ 30/6 2/7/2011 WWW.SWEETSEN.CZ SWEETSEN FEST 011 FRÝDEK-MÍSTEK SOBĚ 30/6 2/7/2011 WWW.SWEETSEN.CZ ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Festival Sweetsen fest letos trhal rekordy. Jak v počtu návštěvníků, tak ve vybrané částce pro charitativní organizace.

Více

Sculpture forum winter liberec 2008/2009

Sculpture forum winter liberec 2008/2009 Sculpture forum winter liberec 2008/2009 Lubomír Typlt náměstek hejtmana Ivona Raimanová Michal Klega Kryštof Rybák Jaroslav Róna Jan Morávek Václav Fiala Alena Kupčíková Laco Sorokáč Róze Sofii z toho

Více

Konkretizovaný výstup Konkretizované učivo Očekávané výstupy RVP

Konkretizovaný výstup Konkretizované učivo Očekávané výstupy RVP Ročník: I. III. - rozeznává různé přírodní materiály - seznamuje se s rozličnými technikami přechází od hry k experimentu Experimenty s nástroji - kresba: rukou, tužkou, rudkou, uhlem, dřívkem, fixy, malba

Více

Údaje o firmě. Realizační tým Profil Media. Profil Media, s.r.o. Sídlo Komunardů 32, 170 00 Praha 7 IČ 25726501 DIČ CZ25726501.

Údaje o firmě. Realizační tým Profil Media. Profil Media, s.r.o. Sídlo Komunardů 32, 170 00 Praha 7 IČ 25726501 DIČ CZ25726501. Údaje o firmě Firma Profil Media, s.r.o. Sídlo Komunardů 32, 170 00 Praha 7 IČ 25726501 DIČ CZ25726501 Právní forma společnost s ručením omezeným zapsaná Krajským obchodním soudem v Praze, oddíl C, vložka

Více

Návesní průčelí Šubrtova statku čp.2 ve Třebízi.

Návesní průčelí Šubrtova statku čp.2 ve Třebízi. Zpravodaj č. 7/ 2012 Vážení přátelé slánského muzea, v letních měsících láká k návštěvě především malebný areál Národopisného muzea ve Třebízi. Jak sami návštěvníci říkají, takový klid a prostředí přímo

Více

Zbyněk Havlín ZÁVISLOST NA KRÁSE

Zbyněk Havlín ZÁVISLOST NA KRÁSE Zbyněk Havlín ZÁVISLOST NA KRÁSE ZBYNĚK HAVLÍN (*1976) patří k nemnoha autorům mladší generace, kteří se kromě úspěchu na české výtvarné scéně dokázali etablovat i v zahraničí, především v Rakousku a Německu.

Více

Veřejný program 2009

Veřejný program 2009 Veřejný program 2009 Centrum Bavaria Bohemia Freyung 1 92539 Schönsee Tel.: +49(0)9674-92 48 77 Fax: +49(0)9674 91 30 67 email: info@cebb.de Internet: www.bbkult.net Leden 2009 11.01.09 Cyklus Objevy :

Více

VETERAN RALLYE & SRPNOVÉ HODOVÁNÍ

VETERAN RALLYE & SRPNOVÉ HODOVÁNÍ SRPNOVÉ HODOVÁNÍ 21. 23. 8. 2015, KUTNÁ HORA JEDINEČNÝ MEZINÁRODNÍ ZÁVOD HISTORICKÝCH VOZIDEL DO ROKU VÝROBY 1936 POD ZÁŠTITOU NÁRODNÍHO TECHNICKÉHO MUZEA, SPOJENÝ S KULTURNÍM PROGRAMEM A BOHATOU NABÍDKOU

Více

Městské kulturní středisko, Tišnov, Mlýnská 152

Městské kulturní středisko, Tišnov, Mlýnská 152 Městské kulturní středisko, Tišnov, Mlýnská 152 Sídlo: Mlýnská 152, 666 01 Tišnov IČO: 49457543 Telefon: 549 410 082 E-mail: sekretariat@kulturatisnov.cz Internetové stránky: http://www.mekstisnov.cz/

Více

6-denní letecký zájezd do New Yorku s návštěvou fashion outletu

6-denní letecký zájezd do New Yorku s návštěvou fashion outletu 6-denní letecký zájezd do New Yorku s návštěvou fashion outletu Termín cesty: září 2015 Počet osob: nabídka od 2 osob Highlights: Ubytování v prověřeném gay-friendly hotelu Nákupy ve fashion outletech

Více

Nabídka dárcům projektu

Nabídka dárcům projektu Popis projektu Nabídka dárcům projektu Kulturní projekt e-moc-e je neziskovým občanským sdružením, jehož cílem je propagace nekomerčního umění v České republice a podpora umělců samotných. Na internetové

Více

Jeho díla jsou zastoupena v muzeích a soukromích sbírkách v Evropě, zámoří a v Austrálii.

Jeho díla jsou zastoupena v muzeích a soukromích sbírkách v Evropě, zámoří a v Austrálii. Milan Ďuriš Milan Ďuriš se narodil v Toužimi. Od roku 1982 se věnuje malbě. V druhé polovině 80. let absolvoval soukromé studium. Je členem Unie výtvarných umělců, v tvůrčí skupině P89 a v Asociaci Momentary

Více

1.Kapské město Nachází se v JAR Jedno ze tří hlavních měst JAR Nachází se na kapském polooostrově Zajímavosti: Stolová hora Nádherná okolní příroda Pláže zvoucí k surfování Památky kombinující francouzkou,

Více

PROGRAM PRO DĚTI. Výběr těch nejpopulárnějších večerníčků, které byly odvysílány od roku 1965 až do současnosti.

PROGRAM PRO DĚTI. Výběr těch nejpopulárnějších večerníčků, které byly odvysílány od roku 1965 až do současnosti. PROGRAM PRO DĚTI ČTVRTEK, 3. května Divadlo J. K. Tyla 9:00 10:00 Animo TV Oblíbené večerníčky 1 (české znění) Výběr těch nejpopulárnějších večerníčků, které byly odvysílány od roku 1965 až do současnosti.

Více

NĚMECKO - Údolí Mosely

NĚMECKO - Údolí Mosely NĚMECKO - Údolí Mosely Nabídka incentivní cesty spojené s degustací vín Termín: 26. 30.8. 2015 Počet: 10-15 osob rodí se zde ta nejušlechtilejší vína z odrůdy Ryzlink rýnský Program cesty Během tohoto

Více

Veletrh DSB - Dřevo a stavby Brno. Souběžně probíhají: 23. 26. 4. 2014 Brno - Výstaviště

Veletrh DSB - Dřevo a stavby Brno. Souběžně probíhají: 23. 26. 4. 2014 Brno - Výstaviště Veletrh DSB - Dřevo a stavby Brno Souběžně probíhají: 23. 26. 4. 2014 Brno - Výstaviště Veletrh DSB - Dřevo a stavby Brno Veletrh DSB Dřevo a stavby Brno je samostatným veletrhem v rámci Stavebních veletrhů

Více

ASSIS WEBDESIGN, ve fázi rozpracovávání redesignu... ASSIS - italsko slovenská asociace http://www.assis.sk 2010

ASSIS WEBDESIGN, ve fázi rozpracovávání redesignu... ASSIS - italsko slovenská asociace http://www.assis.sk 2010 IRA SVOBODOVÁ komerční portfolio 2005/2010 LOGOTYP - 2. VARIANTA LOGOTYPU - VIZITKA - HLAVIČKOVÝ PAPÍR - ELEKTRONICKÝ PODPIS Alexandr Pech - Advokát 2010 ASSIS WEBDESIGN, ve fázi rozpracovávání redesignu...

Více

PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012

PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012 PROGRAM MUZEJNÍ NOCI VE SVITAVÁCH V SOBOTU 2. ČERVNA 2012 PO CELÉ ODPOLEDNE A VEČER VSTUP ZDARMA!!! OD 12:15 FAKULTATIVNĚ SPOLEČNÝ OBĚD ESPERANTSKÝCH NÁVŠTĚVNÍKŮ V RESTAURACI ASTRA - v návaznosti na příjezd

Více

Generální partner konference:

Generální partner konference: Generální partner konference: 1 Generální partner: Hlavní partneři: Exkluzivní partneři: Partneři: 2 Ostatní partneři: Mediální partneři: 3 Sobota 24. března 2012 Příjezd členů CBA 9:00 10:30 (pro ty kteří

Více

Propagace památek UNESCO 2013 18.4. 2013

Propagace památek UNESCO 2013 18.4. 2013 Propagace památek UNESCO 2013 _ 18.4. 2013 Produkty 2013 Cesty poznání Kulturní produkt Cesty krajinou Aktivní produkt Cesty pro zdraví Lázeňský produkt MICE Praha Letní cesty České lázně Kongresy Města

Více

7. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU SOUČASNÉHO DESIGNU V PRAZE

7. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU SOUČASNÉHO DESIGNU V PRAZE PODMÍNKY ÚČASTI 7. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU SOUČASNÉHO DESIGNU V PRAZE 4. 8. 12. 2013 KAFKŮV DŮM NÁM. FRANZE KAFKY 3, PRAHA 1 O DESIGNSUPERMARKETU designsupermarket je mezinárodní festival současného

Více

ART PRIZE CBM - Cena bienále Carlo Bonatto Minella TURÍN PRAHA LONDÝN UMĚLECKÁ SOUTĚŽ

ART PRIZE CBM - Cena bienále Carlo Bonatto Minella TURÍN PRAHA LONDÝN UMĚLECKÁ SOUTĚŽ ART PRIZE CBM - Cena bienále Carlo Bonatto Minella TURÍN PRAHA LONDÝN III.ročník rok 2015/2016 UMĚLECKÁ SOUTĚŽ 12. ledna 8. června 2015 Téma: Prostory. Uvnitř a vně limitů 1. Záměr: Jedním z cílů Kulturní

Více

stories březen stories architektura, design, koncepty od Ateliéru Kunc architects Interiéry kanceláří Luxury Brand Management,

stories březen stories architektura, design, koncepty od Ateliéru Kunc architects Interiéry kanceláří Luxury Brand Management, Interiéry kanceláří Luxury Brand Management, detail grafiky / Michal Kunc březen 2015 07 architektura, design, koncepty od Ateliéru Kunc architects 1 Interiéry kanceláří Luxury Brand Management, detail

Více

To nejlepší z Anglie. 1.den: odjezd z Vimperka v podvečerních hodinách a přesun přes SRN do Belgie.

To nejlepší z Anglie. 1.den: odjezd z Vimperka v podvečerních hodinách a přesun přes SRN do Belgie. To nejlepší z Anglie Termín: 23. 4. - 29. 4. 2016 Program: 1.den: odjezd z Vimperka v podvečerních hodinách a přesun přes SRN do Belgie. 2 den:. Celodenní návštěva hlavního města EU Bruselu. Dopoledne

Více

příběh jako zdroj inspirace Partnerská nabídka Fotofestival

příběh jako zdroj inspirace Partnerská nabídka Fotofestival příběh jako zdroj inspirace Partnerská nabídka Fotofestival Moravská Třebová 30. 6. 31. 8. 2012 Fotofestival FOTOFESTIVAL Moravská Třebová 2012 je přehlídkou umělecké fotografie, na které se představují

Více

výukový program pro ŽÁKY 8. a 9. třídy ZŠ a STUDENTY SŠ.

výukový program pro ŽÁKY 8. a 9. třídy ZŠ a STUDENTY SŠ. výukový program pro ŽÁKY 8. a 9. třídy ZŠ a STUDENTY SŠ. Vážení pedagogové, edukační program seznámí Vaše žáky s plakátem jako významnou kategorií užitého umění. Aktivizujícími metodami představí významného

Více

HLADÍK Karel. sochař, rodák z Královy Lhoty

HLADÍK Karel. sochař, rodák z Královy Lhoty HLADÍK Karel sochař, rodák z Královy Lhoty OBEC KRÁLOVA LHOTA Vydáno obcí u příležitosti 100. výročí narození Karla Hladíka Vydavatelství Mgr. Petr Prášil; Zimní 1580, 253 01 Hostivice; tel: +420 603 551

Více

Obsah. BOHEMIAN HERITAGE FUND Výroční zpráva 2012 2

Obsah. BOHEMIAN HERITAGE FUND Výroční zpráva 2012 2 Obsah O nadačním fondu...5 Činnost v roce 2012...7 Klíčová partnerství...7 Partnerství s festivalem Smetanova Litomyšl...7 Projekty a události v roce 2012...7 Cena Arnošta Lustiga za rok 2011...7 Mecenášský

Více

Roku 2008 si připomínáme 150. výročí narození Braunerové a o to více nás iniciativa sdružení těší.

Roku 2008 si připomínáme 150. výročí narození Braunerové a o to více nás iniciativa sdružení těší. Dne 17. 5. 2008 ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy zahájilo svoji činnost oficiální schůzkou zakládajících členů občanské sdružení Salon Zdenky Braunerové. Sdružení bylo zaregistrováno dne 28. 11.

Více

OBSAH ZÁKLADNÍ ÚDAJE HLAVNÍ VÝHODY PROJEKTU PROPOZICE ZÁVODŮ DARY A CENY PROGRAM SPANILÁ JÍZDA MEDIALIZACE MEDIÁLNÍ PARTNEŘI NABÍDKA PARTNERSTVÍ

OBSAH ZÁKLADNÍ ÚDAJE HLAVNÍ VÝHODY PROJEKTU PROPOZICE ZÁVODŮ DARY A CENY PROGRAM SPANILÁ JÍZDA MEDIALIZACE MEDIÁLNÍ PARTNEŘI NABÍDKA PARTNERSTVÍ OBSAH ZÁKLADNÍ ÚDAJE HLAVNÍ VÝHODY PROJEKTU PROPOZICE ZÁVODŮ DARY A CENY PROGRAM SPANILÁ JÍZDA MEDIALIZACE MEDIÁLNÍ PARTNEŘI NABÍDKA PARTNERSTVÍ PLNĚNÍ PRO ZÁKLADNÍ ÚDAJE VEŘEJNÁ AKCE Mezinárodní závody

Více

O FESTIVALU Krása v nás a kolem nás

O FESTIVALU Krása v nás a kolem nás fdfestival.cz O FESTIVALU Krása v nás a kolem nás. Přesně tak zní motto horké novinky ve světě módy a designu. Doposud byly tyto věci výsadou těch, kteří se chtěli aktivně a osobně zúčastňovat módních

Více

Výstava kamélií v Kroměříži Kamélie v novém

Výstava kamélií v Kroměříži Kamélie v novém Výstava kamélií v Kroměříži Kamélie v novém Velmi cennou součástí sbírky rostlin pěstovaných v Květné zahradě v Kroměříži je také kolekce kamélií čítající 40 vzrostlých stromů a stejný počet menších rostlin

Více

GENERACE PROKLETÝCH FRANCOUZSKÝCH BÁSNÍKŮ

GENERACE PROKLETÝCH FRANCOUZSKÝCH BÁSNÍKŮ GENERACE PROKLETÝCH FRANCOUZSKÝCH BÁSNÍKŮ MODERNÍ UMĚLECKÉ SMĚRY NA PŘELOMU 19. A 20. STOLETÍ AUTOR Mgr. Jana Tichá DATUM VYTVOŘENÍ 10. 9. 2012 ROČNÍK TEMATICKÁ OBLAST PŘEDMĚT KLÍČOVÁ SLOVA ANOTACE METODICKÉ

Více

Jméno autora: Mgr. Věra Kocmanová Datum vytvoření: 8. 10. 2013 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE _17_CJL_3

Jméno autora: Mgr. Věra Kocmanová Datum vytvoření: 8. 10. 2013 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE _17_CJL_3 Jméno autora: Mgr. Věra Kocmanová Datum vytvoření: 8. 10. 2013 Číslo DUMu: VY_32_INOVACE _17_CJL_3 Ročník: II. Český jazyk a literatura Vzdělávací oblast: Jazykové vzdělávání a komunikace, Estetické vzdělávání

Více

informace pro zadavatele reklamy

informace pro zadavatele reklamy earchitekt mediainfo ver. 2004/08/30 informace pro zadavatele reklamy první internetový deník o architektuře, umění a designu m e d i a i n f o 2 0 0 4 2 0 0 5 e-architekt.cz m e d i a i n f o 2 0 0 4

Více

Dočasné centrum umění/ středobod festivalu

Dočasné centrum umění/ středobod festivalu Street For Art 2010 3. ročník festivalu umění ve veřejném prostoru 13. 22. května 2010 Jižní Město, Praha Sídliště Umění Lidé Sousedé Procházka Piknik Večeře Prostor Cesty Koncerty Dočasné centrum umění/

Více

Základní škola a Mateřská škola Třemešná 793 82 Třemešná 341 tel: 554 652 218 IČ: 00852538

Základní škola a Mateřská škola Třemešná 793 82 Třemešná 341 tel: 554 652 218 IČ: 00852538 Základní škola a Mateřská škola Třemešná 793 82 Třemešná 341 tel: 554 652 218 IČ: 00852538 Charakteristika vyučovacího předmětu Obsahové, časové a organizační vymezení Vyučovací předmět výtvarná výchova

Více

VÝTVARNÁ VÝCHOVA. A/ Charakteristika předmětu

VÝTVARNÁ VÝCHOVA. A/ Charakteristika předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA A/ Charakteristika předmětu Obsahové vymezení Vyučovací předmět Výtvarná výchova rozvíjí tvořivé schopnosti, které žáci získali na prvním stupni ve vyučovacím předmětu Tvořivost a prostřednictvím

Více

Týdenní zábavná dovolená v Riccione

Týdenní zábavná dovolená v Riccione Týdenní zábavná dovolená v Riccione Termín cesty: 28.8 4.9 2015 Počet osob: nabídka od 8 osob Doprava: letecky Highlights: 7-denní pobyt ve vyhlášeném letovisku - Riccione Gay pláž Osobní gay průvodce

Více

IN/visible FOTOfestival Olomouc 08

IN/visible FOTOfestival Olomouc 08 IN/visible Je neviditelný. Chceme ukázat divákovi neviděné i neviditelné. Neviditelná místa, která ve svém městě ještě nikdy nespatřil. Neviditelné soukromí cizích lidí. Neviditelné autory, kteří jsou

Více

Téma: Propagace edukačních projektů a akcí pro různé cílové skupiny

Téma: Propagace edukačních projektů a akcí pro různé cílové skupiny SEMINÁŘ 2013 KOMISE PRO PRÁCI S VEŘEJNOSTÍ A MUZEJNÍ PEDAGOGIKU PŘI AMG ČR a NÁRODNÍ MUZEUM, CENTRUM PRO PREZENTACI KULTURNÍHO DĚDICTVÍ 18. 19. 11. 2013 Téma: Propagace edukačních projektů a akcí pro různé

Více

J&T Banka. Top 100 umělců. J&T Banka Art je jedinečná platforma na podporu umění, která vznikla citlivou kombinací umu a jmění.

J&T Banka. Top 100 umělců. J&T Banka Art je jedinečná platforma na podporu umění, která vznikla citlivou kombinací umu a jmění. J&T Banka Art je jedinečná platforma na podporu umění, která vznikla citlivou kombinací umu a jmění. J&T Banka Podporujeme projekty, které kultivují jedince i společnosti, propojujeme úspěšné, odvážné,

Více

Informace pro partnery. České vysoké učení technické v Praze

Informace pro partnery. České vysoké učení technické v Praze České vysoké učení technické v Praze Informace pro partnery Hledáme inovativní a vizionářské partnery, kteří podpoří tým ČVUT v mezinárodní soutěži Solar Decathlon 2013 a spojí s námi své síly při hledání

Více

Katana Matsuri 2014 - vyhodnocení

Katana Matsuri 2014 - vyhodnocení Katana Matsuri 2014 - vyhodnocení V sobotu 27. září 2014 proběhl v Muzeu Policie v Praze na Karlově již 3. ročník Slavnosti mečů - setkání milovníků chladných zbraní, šermu a japonské kultury. Pro návštěvníky

Více

Senioři jako cílová skupina muzeí umění a galerií Zprostředkování umění formou outreach

Senioři jako cílová skupina muzeí umění a galerií Zprostředkování umění formou outreach Senioři jako cílová skupina muzeí umění a galerií Zprostředkování umění formou outreach Mgr. Alice Stuchlíková, Ph.D. katedra výtvarné výchovy, Pedagogická fakulta, Masarykova univerzita, Brno seminář

Více

OSLAVY 125. VÝROČÍ AKADEMIE VĚD HISTORIE AKADEMIE VĚD NÁZEV AVČR V SOUVISLOSTI S OSLAVAMI

OSLAVY 125. VÝROČÍ AKADEMIE VĚD HISTORIE AKADEMIE VĚD NÁZEV AVČR V SOUVISLOSTI S OSLAVAMI OSLAVY 125. VÝROČÍ AKADEMIE VĚD V roce 2015 Akademie věd slaví 125. výročí svého založení. Při této příležitosti připravuje pro odbornou i laickou veřejnost mnoho kulturních a vzdělávacích doprovodných

Více

Magni Cesty s příběhem

Magni Cesty s příběhem Cesty s příběhem Magni Cesty s příběhem ROZVOJ POZNÁVACÍHO A KULTURNÍHO CESTOVNÍHO RUCHU MĚST A REGIONŮ PRO DOMÁCÍ A ZAHRANIČNÍ TURISTY HelpTour - Agentura pro rozvoj cestovního ruchu Ing. Marek Toušek

Více

Dny za školou. Cyklovýlety

Dny za školou. Cyklovýlety Dny za školou Cyklovýlety Kam? Okoř Nelahozeves - Veltrusy Levý Hradec Sraz: v 8 hod. před školou Rozchod: ve 14 hod. před školou S sebou: helma, kolo v dobrém stavu, pití, svačina Přihlášky: Jana Vomáčková,

Více

Pozvánka středa 28. srpna neděle 1. září 2013

Pozvánka středa 28. srpna neděle 1. září 2013 oravi 8 ročník a M Mezinárodní soutěž historických autoomobilů years R allye Pozvánka středa 28. srpna neděle 1. září 2013 Vážení přátelé historických automobilů, pořadatelé z Veteran Car Clubu Ostrava

Více

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.

Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34. Vzdělávací materiál vznikl v rámci projektu Vzdělávání pro život, Zlepšení podmínek pro vzdělávání na středních školách, CZ.1.07/1.5.00/34.0774 ANOTACE Číslo a název šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění

Více

DVĚ TVÁŘE PRAHY 8. ROČNÍK FOTO SOUTĚŽE

DVĚ TVÁŘE PRAHY 8. ROČNÍK FOTO SOUTĚŽE DVĚ TVÁŘE PRAHY 8. ROČNÍK FOTO SOUTĚŽE CÍLE FOTOSOUTĚŽE propagace Václavského náměstí v Praze jako největšího nákupního, společenského a zábavního centra České republiky konstruktivním způsobem poukázat

Více

Představení galerie aneb. Jak galerie fungují

Představení galerie aneb. Jak galerie fungují Představení galerie aneb Jak galerie fungují Leica Gallery Prague, o.p.s., 5.máje 33, 155 00 Praha 5 Jana Bömerová Tel. 00420 608 963 523, e-mail: jb@lgp.cz Stručné představení galerie Titul Leica Gallery

Více

Základní škola, Ostrava Poruba, Bulharská 1532, příspěvková organizace

Základní škola, Ostrava Poruba, Bulharská 1532, příspěvková organizace Výtvarná výchova - 6. ročník prvky kresebného vyjádření světlo, stín, polostín textura, měkká modelace a šrafura jejich uspořádání v ploše a prostoru základní kresebné techniky např. kresebné studie, figurální

Více

TÝDEN NA KOLE 2013 Otevírání evropské dálkové cyklotrasy EuroVelo 9

TÝDEN NA KOLE 2013 Otevírání evropské dálkové cyklotrasy EuroVelo 9 TÝDEN NA KOLE 2013 Otevírání evropské dálkové cyklotrasy EuroVelo 9 Jubilejní 10. mezinárodní cyklojízda, otevírání evropské dálkové trasy EuroVelo 9 v Jihomoravském kraji a Dolním Rakousku s tématem bio

Více

Kolekce japonského umění v Praze

Kolekce japonského umění v Praze Japan Art Collection in Prague Kolekce japonského umění v Praze ~Japonské umění v jarní Praze ~ Biken International Co.,Ltd Všeobecné informace Název výstavy: Kolekce japonského umění

Více

DIVADLO NA ŠANTOVCE. Benefity Divadla na Šantovce:

DIVADLO NA ŠANTOVCE. Benefity Divadla na Šantovce: NABÍDKA PRO FIRMY DIVADLO NA ŠANTOVCE Divadlo na Šantovce vám nabízí jedinečný multifunkční prostor, který je ideální k pořádání firemních akcí, prezentací, školení, koncertů a dalších tematických eventů

Více

Nejlepší fotografie ze soutěže Rostlina s příběhem se představí na Týdnu vědy a techniky

Nejlepší fotografie ze soutěže Rostlina s příběhem se představí na Týdnu vědy a techniky Nejlepší fotografie ze soutěže Rostlina s příběhem se představí na Týdnu vědy a techniky 3. listopadu 2008 Ústav experimentální botaniky AV ČR, v. v. i., vyhlásil na jaře spolu s dalšími akademickými institucemi

Více

Umělecký rezidenční pobyt v areálu Světovar. Termín rezidence: 23. července 21. září 2013. Počet účastníků rezidence: 2

Umělecký rezidenční pobyt v areálu Světovar. Termín rezidence: 23. července 21. září 2013. Počet účastníků rezidence: 2 Plzeň 2015 ve spolupráci s Košice 2013 vyhlašuje otevřenou výzvu pro umělce: Umělecký rezidenční pobyt v areálu Světovar Termín rezidence: 23. července 21. září 2013 Počet účastníků rezidence: 2 Profil

Více