PR články na webech Mladé fronty

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PR články na webech Mladé fronty"

Transkript

1 PR články na webech Mladé fronty Verze září 2014 Podklady musí být doručeny provozovateli min. 5 pracovních dní před uveřejněním PR Podklady musí být jednoznačné ve smyslu: Toto bude titulek, toto perex a toto článek a použijte tuto fotografii. Chceme se vyhnout tomu, že editor sám vymýšlí, co by tam asi tak mohlo být, a následně to opravujeme, protože se to klientovi nelíbí. V případě obsahových nedostatků editor v co nejkratším termínu (okamžitě) podklady vrátí s komentářem, co je třeba upravit. Zasláním doplněných podkladů začíná opět běžet dvoudenní lhůta. PR články pro klienty nikdy nepíšou redakce webů Mladé fronty. Redakce má právo provést drobné úpravy titulku a perexu v zájmu zachování stylu (větší úpravy se posílají na schválení klientovi). Články budou viditelně označeny jako Inzerce, PR článek, Komerční sdělení apod. záleží na zvycích u jednotlivých webů. U fotografií, které se mají použít v těle článků, doporučujeme dodat velikost min Shora podklady neomezujeme, redakce ale velké obrázky zmenší na obvykle používané velikosti (záleží na webu, na typu obrázku). Pokud si klient přeje mít obrázky v článku v přesném rozměru, je vhodnější, když je dodá přímo v této velikosti. Dodání obrázků v jiných formátech než JPG, PNG (neprůhledný) a GIF (neprůhledný), může zkomplikovat přípravu PR článku a prodloužit schvalování. V článku může být nanejvýš pět objektů vložených do textu: tabulky, video, obrázky apod. U menších webů, které v tomto dokumentu nejsou podrobně rozebrány a kde se ani často PR články neprodávají, řešme podmínky individuálně. Pravidla pro weby E15 Pravidla pro FinExpert, DIGIarenu a AVmanii jsou uvedena níže. E15.cz Zprávy Max. 2 PR články týdně do podrubrik rubrik Byznys, Burzy a trhy. PR články nesmí být v jiných rubrikách Zpráv. PR články se zobrazují na HP Zpráv na 4. pozici, kde aktuální PR články rotují. V rubrice je PR článek na 2. pozici, kde rotují články z podrubrik; v podrubrice je na 2. místě po dobu 1 týdne. V každé podrubrice může být maximálně jeden aktivní PR článek, po skončení platnosti zůstává dostupný na původní Pro PR články nejsou povoleny komentáře. Je nutné dodat obrázek o minimální velikosti px. Pokud klient nechce, abychom hlavní obrázek v článku ořízli, potřebujeme ho dodat rovnou ve velikosti Omezení počtu znaků: o Titulek: max. 70 znaků. Podpora měřicích kódů: ano. Online rozhovor: technické parametry Rozhovor je ve Zprávách umístěn v rubrice Názory, Rozhovory. Je nutné dodat obrázek o minimální velikosti px. Je nutné dodat text do 250 znaků a titulek do 50 znaků. Online rozhovor je třeba hlásit 5 pracovních dní předem.

2 E15.cz Zen Max. 1 PR článek týdně. PR článek se zobrazuje na HP Zenu na 5. pozici (počítáme i Editorial v pravém sloupci). V rubrice je PR článek na 2. pozici po dobu 1 týdne. Označení PR článku: Na SuperHP je článek v boxu PR články. Ve výpisu v rubrice a podrubrikách je odlišený a má štítek Komerční sdělení. V detailu je zvýrazněný lištou Komerční sdělení. Je nutné dodat obrázek o minimální velikosti px. Pokud klient nechce, abychom hlavní obrázek v článku ořízli, potřebujeme ho dodat rovnou ve velikosti Omezení počtu znaků: o Titulek: max. 60 znaků (na titulní straně se zobrazí jen prvních 50 znaků). o Perex: min. 150 znaků, max. 400 znaků (na titulní straně se zobrazí jen prvních 160 znaků). Podpora měřicích kódů: ano. E15.cz E-svět Max. 1 PR článek týdně. PR článek se zobrazuje na HP E-světa na 4. pozici. V rubrice je PR článek na 2. místě po dobu 1 týdne. Je nutné dodat obrázek o minimální velikosti px. Pokud klient nechce, abychom hlavní obrázek v článku ořízli, potřebujeme ho dodat rovnou ve velikosti Omezení počtu znaků: Podpora měřicích kódů: ano. E15.cz Euro Max. 2 PR články týdně. PR články se zobrazují na HP Eura na 4. pozici, kde aktuální PR články rotují. V rubrice je PR článek na 2. místě po dobu 1 týdne. V případě umístění do podrubriky: o V podrubrice je PR článek na 2. místě po dobu 1 týdne. o V rubrice je PR článek na 2. pozici, kde rotují aktuální články z podrubrik. Je nutné dodat obrázek o minimální velikosti px. Pokud klient nechce, abychom hlavní obrázek v článku ořízli, potřebujeme ho dodat rovnou ve velikosti

3 Omezení počtu znaků: Podpora měřicích kódů: ano. E15.cz Strategie Max. 2 PR články týdně. PR články se zobrazují na HP Strategie na 4. pozici, kde aktuální PR články rotují. V rubrice je PR článek na 2. místě po dobu 1 týdne. V případě umístění do podrubriky: o V podrubrice je PR článek na 2. místě po dobu 1 týdne. o V rubrice je PR článek na 2. pozici, kde rotují aktuální články z podrubrik. Je nutné dodat obrázek o minimální velikosti px. Pokud klient nechce, abychom hlavní obrázek v článku ořízli, potřebujeme ho dodat rovnou ve velikosti Omezení počtu znaků: Podpora měřicích kódů: ano. E15.cz Ženy Max. 3 články týdně. PR článek se zobrazuje na HP Žen na 3. pozici, kde rotují aktuální PR články z rubrik. PR článek se zobrazuje také v rubrikách, kde ale nemá pevnou pozici, padá dolů s ostatními články. Po skončení kampaně článek zůstane dostupný na původní URL (nebude ale vidět ve výpisech). Diskuze u článku jsou zakázány. Označení PR článku: Na HP i v článku je u něj štítek Komerční sdělení. Je nutné dodat obrázek o minimální velikosti px. Omezení počtu znaků: Podpora měřicích kódů: ano. E15.cz Zdraví Max. 1 článek týdně. PR článek umisťujeme do rubriky Denní zprávy na 2. pozici. Na jeden týden. Na HP je článek mezi denními zprávami. Můžeme mít maximálně jeden aktivní PR článek, po skončení platnosti přestane být dostupný. Nejsou povoleny komentáře. Označení PR článku: V rubrice Denní zprávy se vyznačuje štítkem Komerční sdělení. Stejný štítek je i v těle článku a navíc je modře podbarvený. Je nutné dodat obrázek o minimální velikosti px. Omezení počtu znaků: o Titulek: max. 65 znaků. Podpora měřicích kódů: ano.

4 E15.cz VTM.cz Max. 1 článek týdně. Článek umisťujeme na pozici 3. aktuality na tři dny, poté klesá s dalšími články dolů. Článek bude také natrvalo umístěn v rubrice Komerční prezentace. Odkaz na ni nebude viditelný na titulní straně. Pro PR jsou povoleny komentáře (nelze je zakázat). Označení PR článku: Jako autor je uvedeno Inzerce. Na úvod perexu pak ještě jednou píšeme (Inzerce). Nutno dodat obrázek o minimální velikosti px. Omezení počtu znaků: o Titulek: max. 50 znaků. o Perex: min. 80 znaků, max. 150 znaků (na HP se ukáže 100 znaků). Minimální délka těla PR článku je znaků, maximální délka znaků. Podpora měřicích kódů: ne. Pravidla pro další weby (Praha) Dáma.cz Max. 2 PR články týdně. Článek je fixován na HP Dámy jako druhý malý článek v pořadí a ukáže se také ve zvolené rubrice. V ní nemá pevnou pozici. Po skončení platnosti zůstává zobrazen v rubrice, na původní adrese. Pokud je aktuálně nasazeno více PR článků, na HP se rotují. Stránka se ale nepřihlášeným uživatelům cachuje, změna článku se proto projeví přibližně po pěti minutách. Nejsou povoleny komentáře. Označení PR článku: Na HP je článek orámovaný se štítkem Komerční sdělení, v detailu má štítek Komerční sdělení Je nutné dodat obrázek o minimální velikosti px. Omezení počtu znaků: o Titulek: max. 70 znaků. o Perex: min. 80 znaků, max. 400 znaků (100 znaků se ukáže na HP). Podpora měřicích kódů: ano. Fitweb.cz Max. 1 PR článek týdně. PR článek se po dobu 3 dní bude zobrazovat na HP článků jako Top story. PR článek se bude po dobu 3 dní zobrazovat na HP webu mezi třemi nejnovějšími články. Po dobu publikace (1 týden) bude článek zůstávat na prvním místě rubriky, do které patří. Po skončení kampaně článek zůstane na webu. Označení PR článku: Na HP i v článku je text Komerční sdělení. Nutno dodat obrázky o minimální velikosti px (hlavní obrázek) a (obrázek do článku). Omezení počtu znaků: o Perex: min. 100 znaků, max. 400 znaků (100 znaků se ukáže na HP). Minimální délka těla PR článku je znaků, maximální délka znaků. Podpora měřicích kódů: ano. Zobrazení PR článku na zdech PR článek nesmí odtéct, a proto bude viset na společné zdi 3 dny na 3. místě (to stejné platí pro ostatní zdi jako např. moje zeď nebo zeď fitparťáků). Odkaz, který povede do detailu článku v rubrice Články. Obrázek standardní tak jako máme cokoliv jiného na zdi. Nutno dodat text minimálně 100 a maximálně 300 znaků.

5 Lidé a Země Max. 1 PR článek týdně. PR články se zobrazují na HP webu (2. článek na HP pod mapou). Po skončení platnosti PR článek zůstává dostupný na původní Pro PR jsou povoleny komentáře (nelze je zakázat). Označení PR článku: Na HP i v těle je u PR článku štítek Komerční sdělení Je nutné dodat obrázek o minimální velikosti px. Omezení počtu znaků: o Titulek: max. 40 znaků. o Perex: min. 150 znaků, max. 500 znaků. Podpora měřicích kódů: ne. Orbion Max. 1 PR článek týdně ke státu. PR články se zobrazují na HP hned v úvodu a odtékají s nově přidaným obsahem. PR články se mohou cílit na státy, tak na destinace: o Při cílení na stát se článek zobrazuje v kategorii Cestopisy jako nejnovější + na všech poddestinacích. o Při cílení na destinaci se článek zobrazuje pouze v dané destinaci, v kategorii Cestopisy. V každém státě může být maximálně jeden aktivní PR článek (tzn. nelze prodat např. Španělsko a zároveň jeho destinaci Kanárské ostrovy). Po skončení platnosti PR článek zůstane dostupný na své URL. Pro PR jsou povoleny komentáře. Označení PR článků: Ve výpisu článků je na obrázku štítek Komerční sdělení. Článek musí mít průvodní fotografii: px na HP, px ve výpisu cestopisů, px v detailu článku. Omezení počtu znaků: o Perex: min. 100 znaků, max. 200 znaků. Podpora měřicích kódů: ano. Recepty.cz Max. 1 PR článek týdně. Článek umisťujeme do rubriky Vizitka v rubrice Články (případně Soutěže). Zde je na 1. místě minimálně 3 dny, pak může klesnout. Na HP je článek jeden týden, během kterého se tam neukazují žádné další články. Po skončení kampaně článek zůstane na webu. Nejsou možné komentáře k článku. U PR článků nebudou související články. Označení PR článku: Jako autor je uvedena Redakce, ve stejném řádku je pak ještě text Komerční sdělení. Je nutné dodat obrázek o minimální velikosti px. Omezení počtu znaků: o Titulek: max. 50 znaků. o Perex: min. 150 znaků, max. 250 znaků. Podpora měřicích kódů: ano. Pravidla pro další weby (Brno) PR článek v denním vydání umisťujeme do horních pozic, nikdy ne ale na první pozici. PR článek se s vydáváním redakčních článků posouvá níže, neslibujeme pevné umístění na pozici. PR články nezveřejňujeme v RSS kanálu webu. Na každém z webů může v jednom dni vyjít nanejvýš jeden PR článek. Komentáře pod PR článkem jsou standardně vypnuté, na přání klienta je zapneme.

6 Označení PR článku: o Maminka.cz, AutoRevue.cz, SportRevue.cz, F1sport.cz a MotoGPsport.cz, Abeceda zahrady.cz, Doupě.cz: PR článek je v seznamu vyznačen popiskem Komerční článek, u Maminky má navíc zvýrazněné pozadí. V detailu má článku popisek Komerční článek. o Ostatní weby: Jako autor je uvedeno Inzerce. Na úvod perexu pak ještě jednou píšeme (Inzerce). Maximální počet PR článků v jednom týdnu: o Abeceda zahrady.cz: 2 o AutoRevue.cz: 2 o AVmania.cz: 1 o DIGIarena.cz: 1 o Doupě.cz: 2 o F1sport.cz a MotoGPsport.cz: 2 o FinExpert.cz: 2 o JNP.cz: 2 o Maminka: 3 o MobilMania.cz: 2 o SportRevue: 2 o Živě.cz: 3 * * Pokud se prodá PR článek pouze na titulní stranu podwebu Connect.cz (nebude se zobrazovat na HP Živě), nemusí se započítávat do limitu Živě.cz. Takových článků ale nenabízejme víc než 1 týdně. Je nutné dodat perexový obrázek minimálně v těchto rozměrech: o AutoRevue, Abeceda zahrady, F1sport a MotoGPsport, SportRevue a Doupě: px (v takovém případě se nezobrazí v článku), nebo px (ukáže se v úvodu článku pod perexem to doporučujeme) o Maminka: px (v takovém případě se nezobrazí v článku), nebo px (ukáže se v úvodu článku pod perexem to doporučujeme) o Ostatní weby: px Maximální délka titulku a perexu (počet znaků): o Abeceda zahrady.cz: 50 a 110 (perex se nezobrazuje na titulní straně) o AutoRevue.cz: 50 a 110 (perex se nezobrazuje na titulní straně) o AVmania.cz: 40 a 140 o DIGIarena.cz: 50 a 110 o Doupě.cz: 50 a 110 (perex se nezobrazuje na titulní straně) o F1sport.cz a MotoGPsport.cz: 50 a 110 (perex se nezobrazuje na titulní straně) o FinExpert.cz: 60 a 150 o JNP.cz: 50 a 170 o Maminka: 60 a 200 (perex se nezobrazuje na titulní straně) o MobilMania.cz: 40 a 140 o SportRevue.cz: 50 a 110 (perex se nezobrazuje na titulní straně) o Živě.cz: 50 a 170 Minimální délka těla PR článku je znaků, maximální délka znaků. Podpora měřicích kódů: ano. Jejich implementace je ale náročná, vyžaduje programátora, nejde to tedy někdy udělat obratem. Živě: externí PR článek Jedná se o vizuálně odlišený PR článek v bloku redakčních článků, z něhož vede přímý odkaz na stránky klienta. Automaticky se k němu vkládá nápis Reklama, symbol na konec titulku a redakce navíc k perexu dopíše adresu externího odkazu (vždy jen její úvodní část), Je možné nasadit ho místo jednoho normálního PR článku týdně. Chování na HP je shodné s normálním PR článkem. Je nutné dodat perexový obrázek standardní velikosti px, Titulek: nanejvýš 50 znaků, stejně jako u běžných PR článků. Kdyby se titulek zlomil kvůli novému symbolu na konci, redakce dá vědět. Perex: nanejvýš 170 znaků, stejně jako u běžných PR článků. Je třeba dodat adresu, na kterou má odkaz z titulku a z ikony vést. Odkaz se na rozdíl od redakčních článků otvírá do nového okna, stejně jako u grafických reklam. Externí PR články nemají tělo, není proto třeba dodávat žádný text. Podpora měřicích kódů: ano.