A/ ZÁKLADNÍ PRAVIDLA 1/ LOGOTYP A JEHO DEFINICE LOGOTYP I.E.S. A JEHO DEFINICE 2/ BARVY 3/ FOTOGRAFIE

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "A/ ZÁKLADNÍ PRAVIDLA 1/ LOGOTYP A JEHO DEFINICE LOGOTYP I.E.S. A JEHO DEFINICE 2/ BARVY 3/ FOTOGRAFIE"

Transkript

1 GUIDELINE

2 ÚVOD PÁR SLOV ÚVODEM GUIDELINE je návod jak nakládat s grafickými komunikačními prostředky (logotyp, písmo atd.). Je to závazný, ucelený soubor grafických a corporátních prvků pro nakládání s logotypem ve smyslu jak komunikace interní, tak externí. V tomto případě se CORPORATE IDENTITY specializuje na používání grafiky jako na celek, nikoliv pouze na detaily logotypu. Tento návod vám ukáže jak zacházet s logotypem Podané ruce, jaké používat barvy, písmo, fotografie a grafické prvky, a kde všude se s ním potkáte.

3 OBSAH A/ ZÁKLADNÍ PRAVIDLA 1/ LOGOTYP A JEHO DEFINICE LOGOTYP I.E.S. A JEHO DEFINICE 2/ BARVY 3/ FOTOGRAFIE 4/ PRVKY CI úvodní slovo 5/ GRAFICKÉ PRVKY 6/ POZADÍ B/ SPECIFIKACE FIREMNÍCH MATERIÁLŮ 1/ OFFICE DOKUMENTY 2/ OFICIÁLNÍ TISKOVINY 3/ UŽITÉ PŘEDMĚTY 4/ WEBOVÉ STRÁNKY

4 A PRAVIDLA ZÁKLADNÍ PRAVIDLA 1/ LOGOTYP A JEHO DEFINICE LOGOTYP I.E.S. A JEHO DEFINICE 2/ BARVY 3/ FOTOGRAFIE 4/ PRVKY CI 5/ GRAFICKÉ PRVKY 6/ POZADÍ

5 1 LOGOTYP LOGOTYP A JEHO DEFINICE

6 1/LOGOTYP pozitivní varianta logotypu provedení ve stupních šedi pozitivní černobílá varianta logotypu pozitivní varianta logotypu negativní varianta logotypu aplikovaná na navrženou barevnou škálu

7 1/LOGOTYP Podané ruce na cestě ke svobodě varianta logotypu s firemním sloganem

8 1/LOGOTYP negativní varianta logotypu aplikovaná na navrženou barevnou škálu minimální povolená velikost logotypu v tisku je 15 mm minimální povolená velikost logotypu na monitoru je 70 px 15 mm 70 px Dejte pozor na velikost logotypu, aby byl za každých okolností čitelný.

9 1/LOGOTYP Ochranná zóna logotypu je definována jako dvojnásobek výšky písmene O v názvu společnosti. Tato zóna nesmí být narušena textem ani grafikou. Pozor na zásahy do loga. Ponechte mu prostor.

10 1/LOGOTYP Umístění logotypu na stránce vychází do velké míry z formátu, na který se umísťuje. Nejlepší varianta je zarovnávat logotyp na horizontální (vertikální) osu daného formátu. V případě horizontálních formátů je povolena varianta zarovnání na vodorovnou osu formátu. Na ukázce jsou obě varianty umístění, tzn. nahoře, dole, napravo, nebo nalevo.

11 1/LOGOTYP NEPOVOLENÉ VARIANTY LOGOTYPU Logotyp je základem firemní identity, proto je třeba dbát na jeho správné použití. Je zakázáno: posouvat části logotypu deformovat logotyp měnit font měnit barevnost doplňovat logotyp o další prvky používat neúplné logotypy Používejte vždy logotyp v originální podobě a ve vektoru! PODANÉ RUCE Nehrajte si s logem! Nedeformujte tvar, formu ani písmo.

12 LOGOTYP I.E.S LOGOTYP I.E.S. A JEHO DEFINICE

13 LOGOTYP I.E.S pozitivní varianta logotypu provedení ve stupních šedi pozitivní černobílá varianta logotypu pozitivní varianta logotypu negativní varianta logotypu aplikovaná na navrženou barevnou škálu

14 LOGOTYP I.E.S negativní varianta logotypu aplikovaná na navrženou barevnou škálu minimální povolená velikost logotypu v tisku je 15 mm minimální povolená velikost logotypu na monitoru je 70 px 15 mm 70 px Dejte pozor na velikost logotypu, aby byl za každých okolností čitelný.

15 LOGOTYP I.E.S Ochranná zóna logotypu je definována jako dvojnásobek výšky písmene O v názvu společnosti. Tato zóna nesmí být narušena textem ani grafikou. Pozor na zásahy do loga. Ponechte mu prostor.

16 LOGOTYP I.E.S Umístění logotypu na stránce vychází do velké míry z formátu, na který se umísťuje. Nejlepší varianta je zarovnávat logotyp na horizontální (vertikální) osu daného formátu. V případě horizontálních formátů je povolena varianta zarovnání na vodorovnou osu formátu. Na ukázce jsou obě varianty umístění, tzn. nahoře, dole, napravo, nebo nalevo.

17 LOGOTYP I.E.S NEPOVOLENÉ VARIANTY LOGOTYPU Logotyp je základem firemní identity, proto je třeba dbát na jeho správné použití. Je zakázáno: posouvat části logotypu deformovat logotyp měnit font měnit barevnost doplňovat logotyp o další prvky používat neúplné logotypy Používejte vždy logotyp v originální podobě a ve vektoru! Nehrajte si s logem! Nedeformujte tvar, formu ani písmo.

18 2 BARVY BARVY

19 2/BARVY BAREVNÉ ROZLIŠENÍ Barvy jsou seriozní, příjemné a v neutrálních přírodních odstínech. Barvy jsou určeny pro zvýrazňování textů nebo určitých částí komunikace, jako jsou odrážky, grafy a tabulky. Dále slouží k rozlišení jednotlivých činností nadace Podané ruce (viz další strana). Dusty Teel Light Slate Gray Peru Saddle Brown CMYK: 20/0/20/54 RGB: 112/130/120 HTML: CMYK: 40/35/30/0 RGB: 160/156/162 HTML: a09ca2 CMYK: 20/50/100/10 RGB: 188/126/39 HTML: bc7e27 CMYK: 40/65/90/35 RGB: 117/76/41 HTML: 754c29 Burly Wood CMYK: 25/40/65/0 RGB: 169/159/108 HTML: c49a6c Slate Gray CMYK: 50/50/60/25 RGB: 114/102/88 HTML: Dark Orange CMYK: 0/50/100/0 RGB: 247/148/30 HTML: f7941e Toto jsou barvy pro Podané ruce. Ilustrují vše, co potřebujete vyjádřit.

20 2/BARVY STRUKTURA ČINNOSTÍ DLE BAREV Barevná rozlišení odpovídají jednotlivým způsobům léčby (aktivit) a veškeré materiály musí být přizpůsobeny dané barvě. informujeme radíme nabízíme vzděláváme léčíme pomáháme zájmové aktivity Používejte vždy správnou barvu na správnou činnost.

21 2/BARVY STRUKTURA ČINNOSTÍ DLE BAREV Černobílé rozlišení odpovídá jednotlivým způsobům léčby (aktivit) a veškeré materiály musí být přizpůsobeny dané barvě. Dusty Teel Light Slate Gray CMYK: 0/0/0/65 RGB: 119/123/120 HTML: 7b7c7e CMYK: 0/0/0/15 RGB: 220/221/222 HTML: e3e4e5 Peru Saddle Brown Burly Wood Slate Gray Dark Orange CMYK: 0/0/0/50 RGB: 147/149/152 HTML: 9c9d9f CMYK: 0/0/0/100 RGB: 0/0/0 HTML: 1a171b CMYK: 0/0/0/30 RGB: 188/190/192 HTML: c5c6c8 CMYK: 0/0/0/85 RGB: 77/77/79 HTML: 4b4b4d CMYK: 0/0/0/40 RGB: 167/169/172 HTML: b1b3b4 Toto jsou barvy pro Podané ruce v černobílé variantě. Ilustrují vše, co potřebujete vyjádřit. Například pro černobílý tisk.

22 2/BARVY STRUKTURA ČINNOSTÍ DLE BAREV Černobílé rozlišení odpovídá jednotlivým způsobům léčby (aktivit) a veškeré materiály musí být přizpůsobeny dané barvě. informujeme radíme nabízíme vzděláváme léčíme pomáháme zájmové aktivity Používejte vždy správnou barvu na správnou činnost. Tyto barvy jsou doplněné pro černobílý tisk.

23 3 FOTOGRAFIE FOTOGRAFIE

24 3/FOTOGRAFIE Na této stránce jsou ukázky fotografií, které by měly být vodítkem pro volbu fotografie z fotobanky nebo vlastního focení. obsah fotografie koresponduje s textem, se kterým je propojena je pravdivá je čitelná navozuje klid obsahuje příběh barevnost je potlačena dualtón je povolen pouze v tonalitě sépie Vybírejte fotky s citem tak, aby říkaly co chcete říci, a nerušily křiklavou barevností.

25 3/FOTOGRAFIE Na této stránce jsou ukázky, které nejsou vhodné pro nadaci. plnobarevná fotografie nekorespondující s tématem je agresivní je nečitelná má křiklavé barvy je nevkusně komická Nechcete přece nikoho děsit a rozrušovat.

26 4 PÍSMO PÍSMO

27 4/PÍSMO Pro nadpisy, headliny a další důležité texty používáme font Cambria, který je vhodný pro jeho dobrou čitelnost a dostupnost. Je součástí balíku fontů, dodávaného společně se systémem Windows od verze Vista. Na hlavní nadpisy používejte toto písmo (Cambria). CAMBRIA Aa Bb Cc Dd Ee Ff Gg Hh Ii Jj Kk Ll Mm Nn Oo Pp Qq Rr Ss Tt Uu Vv Ww Xx Yy Zz CAMBRIA ITALIC Aa Bb Cc Dd Ee Ff Gg Hh Ii Jj Kk Ll Mm Nn Oo Pp Qq Rr Ss Tt Uu Vv Ww Xx Yy Zz CAMBRIA BOLD Aa Bb Cc Dd Ee Ff Gg Hh Ii Jj Kk Ll Mm Nn Oo Pp Qq Rr Ss Tt Uu Vv Ww Xx Yy Zz Dodatkovým písmem je systémový font Trebuchet MS. Je používán jako bodycopy a také pro elektronickou komunikaci. Trebuchet MS Aa Bb Cc Dd Ee Ff Gg Hh Ii Jj Kk Ll Mm Nn Oo Pp Qq Rr Ss Tt Uu Vv Ww Xx Yy Zz Trebuchet MS BOLD Aa Bb Cc Dd Ee Ff Gg Hh Ii Jj Kk Ll Mm Nn Oo Pp Qq Rr Ss Tt Uu Vv Ww Xx Yy Zz Na ostatní texty, které potřebujete napsat, používejte Trebuchet písmo. Trebuchet MS ITALIC Aa Bb Cc Dd Ee Ff Gg Hh Ii Jj Kk Ll Mm Nn Oo Pp Qq Rr Ss Tt Uu Vv Ww Xx Yy Zz

28 5 PRVKY CI GRAFICKÉ PRVKY

29 5/PRVKY CI Základní prvky vizuálního stylu jsou: 1/ LOGOTYP 2/ FOTOGRAFIE 3/ TYPOGRAFIE 4/ BARVY 5/ PRUH BAREV 6/ POZADÍ Zde jsou jednotlivé prvky, které tvoří celkovou podobu vzhledu (vizuálu).

30 6 POZADÍ POZADÍ

31 6/POZADÍ ROZLIŠOVACÍ GRAFICKÉ PRVKY Pro rozlišení jednotlivých center. Každé centrum má k dispozici, v případě zájmu, možnost využít rozlišovací grafický prvek na své materiály, tak aby bylo patrno, že se jedná o materiál daného centra. Pokud chcete odlišit své centrum, použijte své pozadí.

32 B MATERIÁLY SPECIFIKACE FIREMNÍCH MATERIÁLŮ 1/ OFFICE DOKUMENTY 2/ OFICIÁLNÍ TISKOVINY 3/ UŽITÉ PŘEDMĚTY 4/ WEBOVÉ STRÁNKY

33 1 DOKUMENTY OFFICE DOKUMENTY VIZITKY HLAVIČKOVÝ PAPÍR ELEKTRONICKÝ PODPIS OBÁLKA PPT LAYOUT

34 1/VIZITKY 4 mm 12 mm Vizitky jsou navrženy na vertikální formát 50x90 mm. Různé činnosti nadace mají různě barevné varianty. Barva se stanovuje dle zaměření pobočky. Náhledy na tyto varianty jsou zobrazeny v 50% velikosti originálu. Bc. Lucie Řeřichová vedoucí a zdravotní sestra T: M: E: 16 mm 8 mm jméno: Cambria Bold 9 b pozice: Cambria Regular 7 b název kontaktu (T:, M:, E:): Trebuchet Bold 7 b kontakt: Trebuchet Regular 7 b Sdružení Podané ruce, o.s. Kontaktní centrum v Olomouci Sokolská 551/48, Olomouc 9 Česká republika název organizace: Trebuchet Bold 7 b adresa: Trebuchet Regular 7 b webová adresa: Cambria Regular 9 b Bc. Lucie Řeřichová vedoucí a zdravotní sestra Bc. Lucie Řeřichová vedoucí a zdravotní sestra Bc. Lucie Řeřichová vedoucí a zdravotní sestra Bc. Lucie Řeřichová vedoucí a zdravotní sestra Bc. Lucie Řeřichová vedoucí a zdravotní sestra Bc. Lucie Řeřichová vedoucí a zdravotní sestra T: T: T: T: T: T: M: M: M: M: M: M: E: E: E: E: E: E: Sdružení Podané ruce, o.s. Sdružení Podané ruce, o.s. Sdružení Podané ruce, o.s. Sdružení Podané ruce, o.s. Sdružení Podané ruce, o.s. Sdružení Podané ruce, o.s. Kontaktní centrum v Olomouci Kontaktní centrum v Olomouci Kontaktní centrum v Olomouci Kontaktní centrum v Olomouci Kontaktní centrum v Olomouci Kontaktní centrum v Olomouci Sokolská 551/48, Olomouc 9 Sokolská 551/48, Olomouc 9 Sokolská 551/48, Olomouc 9 Sokolská 551/48, Olomouc 9 Sokolská 551/48, Olomouc 9 Sokolská 551/48, Olomouc 9 Česká republika Česká republika Česká republika Česká republika Česká republika Česká republika Takto vypadají vaše vizitky. I vaše zaměření činnosti má svou barvu.

35 1/HLAVIČKOVÝ PAPÍR 7 mm 33 mm Hlavičkové papíry formátu A4 jsou jednotné pro všechny pobočky nadace. Lišit se mohou pouze kontakty v zápatí. 30 mm 150 mm 30 mm Text sdělení: Písmo: Trebuchet REGULAR Velikost: 9 b Barva: černá Textové pole 150x200 mm je vyznačeno růžově netisknout! 200 mm Náhled je zobrazen v 50% velikosti originálu. 10 mm Podané ruce na cestě ke svobodě 25 mm Sdružení Podané ruce, o.s., Francouzská 36, Brno, T: , M: , E: 22 mm Při použití hlavičkového papíru nepřekračujte textem vyznačenou plochu.

36 1/ E.PODPIS Logotyp je umístěn pod jménem odesílatele, oddělen vzdáleností 3x (odpovídá třem volným řádkům). Pro tuto aplikaci je použita velikost logotypu 70x61 px (72 dpi). Oslovení Písmo: Trebuchet Regular Velikost: 11 b Levá zarážka Barva: černá Text sdělení Písmo: Trebuchet Regular Velikost: 11 b Levá zarážka Barva: černá Kontakt Písmo: Trebuchet Bold, Regular Velikost: 8 b Levá zarážka Barva: černá Oslovení, Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus facilisis magna et lorem euismod non egestas sapien mattis. Vivamus mollis lectus ut justo convallis lobortis faucibus lacus porttitor. Suspendisse at porttitor tellus. Vestibulum adipiscing commodo tortor, ut faucibus risus pretium in. Pellentesque nec facilisis nunc. Donec vehicula elit sit amet ante ultrices malesuada. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Jméno a příjmení Sdružení Podané ruce, o.s. Francouzská 36, Brno, Česká republika T: M: Když budete posílat , takto bude vypadat váš podpis.

37 1/OBÁLKA DL Formát 220 x 110 mm Odesílatel Písmo: Trebuchet REGULAR, 8 b Barva: 50/50/60/25 Adresát Písmo: Trebuchet Regular, 10 b Barva: černá 7 mm 17,5 mm 7 mm 7 mm 15 mm Podané ruce na cestě ke svobodě 7 mm Sdružení Podané ruce, o.s. Francouzská 36, Brno Česká republika Oslovení Jméno Společnost Ulice a číslo domu Poštovní směrovací číslo Město

38 1/PPT PREZENTACE Barva přední strany prezentace naznačuje okruh, kterému se prezentace věnuje (barevné rozlišení). Stylizace stran prezentace z CI. NÁZEV PREZENTACE NÁZEV KAPITOLY Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque viverra ante vitae metus dapibus vitae ultrices metus pellentesque. Sed dictum mi ac augue eleifend congue. Morbi orci libero, sodales a adipiscing quis, mattis id elit. Donec eget est sed lacus commodo cursus vel quis purus. Nunc vestibulum massa non velit adipiscing vulputate. In hac habitasse platea. Úvodní slide vaší prezentace bude mít stejnou barvu jako celé zaměření prezentace.

39 2 TISKOVINY OFICIÁLNÍ TISKOVINY LETÁK DL LETÁK PLAKÁTY A4 INZERCE FLYERY

40 2/LETÁK DL Příklad originálního letáku (Doléčovací centrum JAMTANA) skládačka A4 na DL s prvky CI v barvě léčíme. Pondělí komunita - hodnocení uplynulého týdne dynamická skupina - zaměřená na aktuální témata individuální pohovory s garanty (podle domluvy) Úterý volitelné kurzy a programy (dle aktuální nabídky - např. kurz práce s PC) individuální pohovory s garanty (podle domluvy) Středa Tým Dolečovacího centra JAMTANA Odborný garant: PhDr. Jiří Libra Vedoucí centra: Mgr. Tomáš Přikryl Pracovníci: Mgr. Pavel Klein Pavel Svoboda Mgr. Lenka Matonohová Sdružení Podané ruce klub individuální pohovory s garanty (podle domluvy) Čtvrtek skupina bydlení na půl cesty tematická skupina prevence relapsu- zaměřena na rizikové situace a podporu nového životního stylu individuální pohovory s garanty (podle domluvy) Kontakty Adresa: Francouzská 36, Brno Telefon: Tel./fax: Doléčovací centrum JAMTANA Pátek individuální pohovory s garanty (podle domluvy) web: Kontaktní hodiny: pondělí-pátek 9-16h Informace pro klienty Sdružení Podané ruce Pro koho je služba určena Doléčovací centrum je určeno klientům, kteří absolvovali některý z těchto typů léčby závislosti na nealkoholových drogách: Doléčovací centrum JAMTANA Informace pro klienty střednědobou (např. v psychiatrické léčebně) dlouhodobou (v terapeutické komunitě) je možné přijmout i klienta, který neabsolvoval žádný z výše uvedených typů léčby, podmínkou je však nejméně 4 měsíční potvrzená abstinence věková hranice pro přijetí je minimálně 18 let Cíle služby Cílem programů Doléčovacího centra je dokončení léčebných procesů a podpora klienta při integraci do běžného života. Co nabízíme individuální poradenství a psychoterapii skupinovou terapii tématické skupiny - prevence relapsu kluby, aktivity pro volný čas, společné akce pracovní, sociální a právní poradenství (pomoc při hledání zaměstnání, bydlení, jednání s úřady, pomoc při rekvalifikaci atd.) bydlení na půl cesty Součástí nabídky Dolečovacího centra je i možnost zapůjčit si vybavení pro volný čas - kola, kolečkové brusle, snowboardy, bežky atp. Chcete se stát naším klientem? Pošlete nám písemnou žádost, životopis a doporučení týmu vašeho léčebného zařízení - pokud možno alespoň 1 měsíc před předpokládaným nástupem (formuláře najdete na Poté vás pozveme na vstupní rozhovor, který probíhá v DC JAMTANA. Zároveň máte možnost si prohlédnout prostory centra i bydlení na půl cesty. Na poradě týmu bude rozhodnuto o vašem přijetí. Klienti, kteří dokončí dlouhodobou léčbu v terapeutické komunitě a mají doporučení týmu TK, mohou být přijati bez vstupního rozhovoru. Naše služby můžete využít ještě v rámci léčby Jako přijatý klient si můžete ještě v období před nástupem domluvit jedno až třídenní pobyt v bydlení na půl cesty a využít zázemí a poradenství v našem centru při hledání budoucího zaměstnání. Základní pravidla účasti v doléčovacím programu abstinence od nealkoholových drog pravidelná účast v programu respektování bezpečnosti a abstinence ostatních klientů aktivní přístup k řešení svých témat Provoz Doléčovacího centra Během dne zajišťuje provoz centra služba (v kontaktních hodinách pondělí-pátek 9-16h). Hlavní program centra probíhá v podvečerních hodinách s ohledem na zaměstnání klientů. Začátky jednotlivých skupinových programů se pohybují okolo 18 hodiny. Vedle pravidelných podvečerních programů si každý klient domlouvá čas pro individuální konzultaci se svým garantem. Reálný příklad letáku za použití barvy dle činnosti, ke které patří.

41 2/LETÁK BEREŠ DROGY A: Příklad letáku pro KC Charáč v barvách vzděláváme a zájmové aktivity. POTŘEBUJEŠ S NĚČÍM PORADIT? POTŘEBUJEŠ VÝMĚNU JEHEL NEBO KAPSLE? CHCEŠ SE OTESTOVAT NA ŽLOUTENKU NEBO HIV? NEBO SI JENOM ODPOČINOUT NA KÁČKU? JESTLI ANO, STAV SE DÁLE TI NABÍZÍME TŘEBA: POMOC PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY ZÁKLADNÍ ZDRAVOTNÍ OŠETŘENÍ, SPRCHU, PRAČKU INFORMACE O DETOXU A LÉČBĚ VŠE ANONYMNĚ A ZDARMA OTEVŘENO MÁME PO-PÁ 9:00-17:00 KONTAKTNÍ CENTRUM CHARÁČ KC POSLÁNÍ KONTAKTNÍ CENTRUM CHARÁČ POSKYTUJE NA UHERSKOHRADIŠŤSKU AMBULANTNÍ A TERÉNNÍ SLUŽBY, KTERÉ VEDOU KE SNIŽOVÁNÍ SOCIÁLNÍCH A ZDRAVOTNÍCH RIZIK A MOTIVUJÍ, AKTIVIZUJÍ A PODPORUJÍ VE ZMĚNĚ ŽIVOTNÍHO STYLU OSOBY OHROŽENÉ NÁVYKOVÝM CHOVÁNÍM. PŘÍBUZNÝM A BLÍZKÝM TĚCHTO OSOB NABÍZÍME INFORMACE, PODPORU A POMOC V JEJICH SLOŽITÉ SITUACI. MŮŽEŠ NÁS POTKAT I V TERÉNU MASARYKOVO NÁM. PROSTŘEDNÍ UHERSKÉ HRADIŠTĚ (ST.MĚSTO A KUNOVICE) UHERSKÝ BROD JOSEFA STANCLA ŠROMOVA KC VCHOD MLÝNSKÁ POKUD NĚCO POTŘEBUJEŠ, ZAVOLEJ, PROZVOŇ, POŠLI SMS NEBO SOS A DOMLUVÍME SE FRANTIŠKÁNSKÁ SDRUŽENÍ PODANÉ RUCE KC CHARÁČ UHERSKÉ HRADIŠTĚ TEL: , ŠROMOVA 136 Další reálný příklad letáku za použití barvy dle činnosti, ke které patří. TERÉN UH.BROD TERÉN UH.HRADIŠTĚ TERÉN UH.BROD TERÉN UH.HRADIŠTĚ

42 2/PLAKÁT Náhledu plakátu Lorem ipsum Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque sagittis, metus in pharetra vehicula, augue ligula viverra nibh, quis congue urna erat adipiscing orci. Nullam id mi massa, a aliquam tortor. Praesent auctor suscipit quam quis blandit. Proin dignissim, leo vel volutpat condimentum, mi orci dictum mauris, ac facilisis ligula purus ac magna. Nam sodales nibh magna, nec convallis enim. Phasellus commodo sem nec enim convallis nec tincidunt nisi interdum. Ut aliquam massa lobortis neque laoreet ornare. Quisque fermentum malesuada sem ac consectetur. Nam nec tellus tellus, eget porttitor magna. Integer ac magna vel dui dapibus viverra eget et velit. Nullam non posuere nulla. Nunc et enim a nisl sollicitudin pulvinar ac eu mauris. Aliquam erat volutpat. Praesent accumsan enim sed augue accumsan bibendum. Proin a porttitor nisl. Aenean condimentum tristique quam. Na všechny materiály používáme barvy a fotografie dané manuálem.

43 2/FLYER Příklad letáku Kudykam A5 v barvě zájmové aktivity. Posláním je motivovat a podporovat děti a mládež k aktivnímu přístupu k životu, k řešení osobních problémů zejména v období dospívání, prostřednictvím poskytovaných sociálních služeb ve městě Olomouci. Klub je otevřen pro děti a mládež let. V klubu můžeš využívat: stolní fotbálek C internet n ett PC kulečník kuleč ping g pong, p, šipky šipk š ky ky hudební udební b a DJ s DJ s koutek k ek filmové odpoledne odpole ed e edn dn výtvarný ýtvarný workshop ksssh ho besedy, diskuze diss di Nebo můžeš Nebo ešš jen e j tak posedět po p ose a popovídat pop op v at si s kamarády. ka am marád ády Pracovníky Pra a ovníkyy klubu kl k můžeš že že eš kdykoli k ko i požádat p ádat o radu, rad ra a u, pomoc p pom moc oc a informace. e Jsou tady pro Tebe!!! Vše dobrovolně, anonymně a zdarma!!! NZDM KudyKam Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Sdružení Podané ruce, o.s. NZDM KudyKam Sdružení Podané ruce, o.s. Dolní náměstí Olomouc Reálný příklad letáku za použití definovaného pozadí. Mimo klub: sportovní aktivity výlety T: M: E: Otevírací doba: Po: 13:00 18:00 Út: 13:00 18:00 St: 13:00 18:00 Čt: 12:00 17:00 (možnost individuálních konzultací) Pá: 12:00 17:00 NZDM KudyKam Sdružení Podané ruce, o.s. Dolní náměstí Olomouc tel:

44 3 3/UŽITÉ PŘEDMĚTY UŽITÉ PŘEDMĚTY VÝVĚSNÍ POUTAČ

45 3/VÝVĚSNÍ POUTAČ Příklady poutačů dřevořez gravírování do kovu vizualizace světelných poutačů v pozitivní a negativní barevnosti Při práci s logotypem se vždy držte pravidel podoby loga.

46 4 4/WEB WEBOVÉ STRÁNKY PODANÉ RUCE I.E.S. EIKON NÍZKOPRAHOVÝ KLUB DROGOVÉ SLUŽBY VE VĚZENÍ

47 4/WEB Návrh webových stránek Podané ruce Homepage Logotyp Podané ruce je vždy umístěn v levém horním rohu a zůstává na každé další straně, stejně jako header a footer (hlavička a patička). Hlavní ilustrační fotografie v hlavičce se tématicky mění v každé podstránce podle tématu podstránky a je vždy v černobílém provedení. Hlavní nadpisy jsou barevně odlišeny. Na levé straně je sloupec v tématické barvě, který zůstává na každé další straně. Všechny strany mají textová pole zalomena do dvou sloupců. Takto vypadá hlavní stránka webu Podané ruce.

48 Návrh webových stránek Podané ruce Podstránka Logotyp Podané ruce je vždy umístěn v levém horním rohu a zůstává na každé další straně, stejně jako header a footer (hlavička a patička). Hlavní ilustrační fotografie v hlavičce se tématicky mění v každé podstránce podle tématu podstránky a je vždy v černobílém provedení. Hlavní nadpisy jsou barevně odlišeny. V menu je znázorněna akce, kdy po najetí kurzoru na položku v menu se text mění na barvu pole a pole z barvy na bílou. Takto vypadá každá další stránka webu Podané ruce.

49 4/WEB Návrh webových stránek I.E.S. Homepage Logotyp Podané ruce je vždy umístěn v levém horním rohu a zůstává na každé další straně, stejně jako header a footer (hlavička a patička). Logotyp I.E.S. je umístěn na pravé straně a zůstává na každé další straně. Hlavní ilustrační fotografie v hlavičce se tématicky mění v každé podstránce podle tématu podstránky a je vždy v černobílém provedení. Hlavní nadpisy jsou barevně odlišeny. Na levé straně je sloupec v tématické barvě, který zůstává na každé další straně. Všechny strany mají textová pole zalomena do dvou sloupců. Takto vypadá hlavní stránka webu I.E.S.

50 4/WEB Návrh webových stránek Eikon Homepage Logotyp Podané ruce je vždy umístěn v levém horním rohu a zůstává na každé další straně, stejně jako header a footer (hlavička a patička). Název Eikon je umístěn na pravé straně a zůstává na každé další straně. Hlavní ilustrační fotografie v hlavičce se tématicky mění v každé podstránce podle tématu podstránky a je vždy v černobílém provedení. Hlavní nadpisy jsou barevně odlišeny. Na levé straně je sloupec v tématické barvě, který zůstává na každé další straně. Všechny stany mají textová (obrázková) pole zalomena do dvou sloupců. Takto vypadá hlavní stránka webu EIKÓN.

51 4/WEB Návrh webových stránek Nízkoprahový klub pro děti a mládež PVC, Blansko Homepage Logotyp Podané ruce je vždy umístěn v levém horním rohu a zůstává na každé další straně, stejně jako header a footer (hlavička a patička). Název Nízkoprahový klub pro děti a mládež PVC, Blansko je umístěn na pravé straně a zůstává na každé další straně. Hlavní ilustrační fotografie v hlavičce se tématicky mění v každé podstránce podle tématu podstránky a je vždy v černobílém provedení. Hlavní nadpisy jsou barevně odlišeny. Takto vypadá hlavní stránka webu Nízkoprahový klub PVC.

52 4/WEB Návrh webových stránek Drogové služby ve vězení Homepage Logotyp Podané ruce je vždy umístěn v levém horním rohu a zůstává na každé další straně, stejně jako header a footer (hlavička a patička). Název Drogové služby ve vězení a nasledná péče Brno, je umístěn na pravé straně a zůstává na každé další straně. Hlavní ilustrační fotografie v hlavičce se tématicky mění v každé podstránce podle tématu podstránky a je vždy v černobílém provedení. Hlavní nadpisy jsou barevně odlišeny. Takto vypadá hlavní stránka webu Drogové služby ve vězení.

53 Zpracováno pro: Občanské sdružení Podané ruce / Vypracoval: Amden s.r.o. CREDITS

RGB 88, 88, 90 HEX #435E88 RGB 168, 192, 067 HEX #F7DD29

RGB 88, 88, 90 HEX #435E88 RGB 168, 192, 067 HEX #F7DD29 Emblém Filozofií emblému je vyjádření spojení tří elementů, které jsou symbolizovány jednotlivými barvami. Modrá reprezentuje osobnost Jaroslava Ježka, zelená zastupuje lidi ve škole a žlutá barva vyjadřuje

Více

Manuál jednotného vizuálního stylu

Manuál jednotného vizuálního stylu Manuál jednotného vizuálního stylu 1 2 Obsah Základní logo v barvě... 4 Základní logo v barvě v negativním provedení... 5 Černobílé pozitivní provedení loga... 6 Černobílé negativní provedení loga... 7

Více

MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU

MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU 1 UVOD Jednotný vizuální styl je velmi důležitou součástí prezentace organizace na veřejnosti. Kvalitní zpracování podporuje její jednotu a stabilitu, zvyšuje povědomí

Více

DESIGN MANUÁL. Správa sportovních zařízení Olomouc

DESIGN MANUÁL. Správa sportovních zařízení Olomouc DESIGN MANUÁL Správa sportovních zařízení Olomouc 1 2 OBSAH Konstrukce & proporce základní varianty logotypu 2 Základní varianta logotypu 4 Inverzní základní varianta logotypu 5 Horizontální varianta logotypu

Více

BAKALÁŘSKÁ PRÁCE 2012 Jméno Příjmení

BAKALÁŘSKÁ PRÁCE 2012 Jméno Příjmení ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA ZDRAVOTNICKÝCH STUDIÍ BAKALÁŘSKÁ PRÁCE 2012 Jméno Příjmení FAKULTA ZDRAVOTNICKÝCH STUDIÍ Studijní program: Ošetřovatelství B5341 Jméno Příjmení Studijní obor: Všeobecná

Více

Grafický manuál značky Národního zemědělského muzea

Grafický manuál značky Národního zemědělského muzea Grafický manuál značky Národního zemědělského muzea Tento manuál slouží jako základní informační zdroj o značce Národního zemědělského muzea a jejím použití. Je nezbytné jej důsledně dodržovat, a tím zabránit

Více

GRAFICKÝ MANUÁL UŽITÍ LOGOTYPU

GRAFICKÝ MANUÁL UŽITÍ LOGOTYPU GRAFICKÝ MANUÁL UŽITÍ LOGOTYPU OBSAH 2 logotyp 16 písma 19 signmarketing 1 LOGOTYP 2 LOGOTYP logotyp x logo O LOGOTYPU Logo Datové schránky znázorňuje propojení poštovních služeb se službami internetovými.

Více

Zadání pro kategorii Tvorba webu

Zadání pro kategorii Tvorba webu Zadání pro kategorii Tvorba webu Úloha 1 - Školní noviny Vaše škola se rozhodla vydávat školní noviny v elektronické podobě. Jako způsob distribuce novin vybrala formát HTML. Každé číslo novin se skládá

Více

manuál vizuálního stylu

manuál vizuálního stylu manuál vizuálního stylu 3 4 5 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 OBSAH Základní varianta loga Doplňková varianta loga LOGOTYP Základní barevné provedení Černobílé provedení Ikonky Proporcionální

Více

Komplexní řešení projektu PROFIDJ. www.shockworks.eu info@shockworks.eu (+420) 511 145 718

Komplexní řešení projektu PROFIDJ. www.shockworks.eu info@shockworks.eu (+420) 511 145 718 Komplexní řešení projektu PROFIDJ www.shockworks.eu info@shockworks.eu (+420) 511 145 718 DJové mají konečně svou Mekku. Je jím e-shop ProfiDJ, který se stal během dvou let od zahájení spolupráce se Shockworks

Více

Diplomová práce. Téma závěrečného projektu...

Diplomová práce. Téma závěrečného projektu... Diplomová práce Téma závěrečného projektu... vypracoval: Jméno Příjmení vedoucí práce: prof. Ing. RNDr. DrSc. CSc. Ph.D. obor: Inženýrská mechanika specializace: Mechatronika 2006 Strana 3 ZADÁNÍ ZÁVĚREČNÉ

Více

Grafický manuál značky OPERAČNÍ PROGRAM PODNIKÁNÍ A INOVACE. prosinec 2008

Grafický manuál značky OPERAČNÍ PROGRAM PODNIKÁNÍ A INOVACE. prosinec 2008 Grafický manuál značky OPERAČNÍ PROGRAM PODNIKÁNÍ A INOVACE prosinec 2008 Úvod Tento grafický manuál pro použití loga a vizuální identity je důležitým dokumentem pro Řídicí orgán Operačního programu Podnikání

Více

základní tiskoviny 28 základní logotyp Altus Software 4 odvozený logotyp Altus Vario 10 ostatní materiály 38 odvozený logotyp Altus Portal 16 index 44

základní tiskoviny 28 základní logotyp Altus Software 4 odvozený logotyp Altus Vario 10 ostatní materiály 38 odvozený logotyp Altus Portal 16 index 44 designmanual základní logotyp Altus Software 4 základní logotyp Altus Software 6 monochromní, černobílá a inverzní varianta 8 odvozený logotyp Altus Vario 10 odvozený logotyp Altus Vario 12 monochromní,

Více

GRAFICKÝ MANUÁL ONDŘEJ KAUCKÝ

GRAFICKÝ MANUÁL ONDŘEJ KAUCKÝ GRAFICKÝ MANUÁL ONDŘEJ KAUCKÝ Obsah 1. ÚVOD 2. LOGO 2.1 Základní verze 2.2 Barevné varianty 2.3 Verze ve stupních šedi 2.4 Verze bez podkladu 2.5 Ochranná zóna loga 2.6 Zakázané varianty loga 2.7 Aplikace

Více

MANUÁL VIZUÁLNÍ IDENTITY

MANUÁL VIZUÁLNÍ IDENTITY MANUÁL VIZUÁLNÍ IDENTITY OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST kační číslo: MAD 110 Příloha OM OP LZZ: N Typ: řízená kopie elektronická Datum: 15. 10. 2009 Vydal: ŘO OP LZZ Číslo revize: 3 Číslo

Více

2011 design by Pavel Lukšan / Attractive, s.r.o.

2011 design by Pavel Lukšan / Attractive, s.r.o. grafický manuál 211 design by Pavel Lukšan / Attractive, s.r.o. Základní principy Naše logo 1.1 Základní verze 1.2 Barevné výjimky 1.3 Barevné verze 1.4 Verze se symbolem P 1.5 3D verze 1.6 Ochranná známka

Více

Obsah 1. LOGO... 1 1.1 Základní varianta...1 1.2 Barevné varianty...2 1.3 Ochranná zóna a minimální velikost...3 1.4 Zakázaná použití...

Obsah 1. LOGO... 1 1.1 Základní varianta...1 1.2 Barevné varianty...2 1.3 Ochranná zóna a minimální velikost...3 1.4 Zakázaná použití... Logomanuál Obsah 1. LOGO... 1 1.1 Základní varianta...1 1.2 Barevné varianty...2 1.3 Ochranná zóna a minimální velikost...3 1.4 Zakázaná použití...4 2. BARVY... 5 2.1 Hlavní a doplňkové barvy...5 3. PÍSMO...

Více

Hlavní stránka O Nadaci Granty Nadace Pomozte Nadaci Pro média Pro pacienty Kontakt

Hlavní stránka O Nadaci Granty Nadace Pomozte Nadaci Pro média Pro pacienty Kontakt Poslání Nadace Pomozte Nadaci darovat dřeň finance klub přátel jiná pomoc Kalendář akcí nejbližší akce akce akce akce Aktuálně z Nadace (2 aktuality) Pro média základní fakta aktuální čísla Nadace aktuální

Více

Odstavec. Zarovnání a odsazení odstavce. Meziodstavcové mezery. Pancharti, vdovy a sirotci, atd. Word. Odstavec

Odstavec. Zarovnání a odsazení odstavce. Meziodstavcové mezery. Pancharti, vdovy a sirotci, atd. Word. Odstavec Odstavec Odstavec je sled znaků oddělen na konci znakem konce odstavce. V operačním systému Unix se používá na konci odstavce jeden znak, v operačním systému Windows dva znaky. Tento rozdíl se projevuje

Více

Grafický manuál k firemnímu stylu. CobraDesign. Firemní styl CobraDesign

Grafický manuál k firemnímu stylu. CobraDesign. Firemní styl CobraDesign Grafický manuál k firemnímu stylu CobraDesign 1 LOGOTYP 2 PÍSMO 4 ADMINISTRATIVA 1.1 BARVY LOGOTYPU 1.1.1 Základní barvy logotypu 1.1.2 Šedoškálové a černobílé provedení logotypu 1.1.3 Negativní varianta

Více

MANUÁL VIZUÁLNÍ IDENTITY

MANUÁL VIZUÁLNÍ IDENTITY MANUÁL VIZUÁLNÍ IDENTITY OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST kační číslo: MAD 110 Příloha OM OP LZZ: N Typ: řízená kopie elektronická Datum: 15.10.2008 Vydal: ŘO OP LZZ Číslo revize: 1 Číslo

Více

Číslo a název šablony III / 2 = Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

Číslo a název šablony III / 2 = Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0556 Číslo a název šablony III / 2 = Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT klíčové aktivity Označení materiálu VY_32_INOVACE_ST_IKT_10 Název školy Střední průmyslová

Více

World Plastic Group MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU

World Plastic Group MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU World Plastic Group MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU Součástí každé organizace je vizuální identita, která navenek vyzařuje z každého komunikačního materiálu. Ať se již jedná o tiskové materiály, televizní

Více

Tišnov. Popis loga. Siluetu krajiny doplňuje jednoduchý font oblých tvarů.

Tišnov. Popis loga. Siluetu krajiny doplňuje jednoduchý font oblých tvarů. Popis loga Znak města představuje tři kopce obklopující město (Květnici, Kozí bradu a Klucaninu). Ztmavující se odstíny zelené barvy vytváří perspektivní dojem krajiny. Zvlněná krajina s krásnou přírodou

Více

MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU EDUPONT. (výňatek LOGOMANUÁL)

MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU EDUPONT. (výňatek LOGOMANUÁL) (výňatek LOGOMANUÁL) obsah JEDNOTNÝ VIZUÁLNÍ STYL LOGOTYP 1 základní varianta logotypu barevné provedení 1.1 základní varianta logotypu černobílé provedení 1.2 ochranná zóna LOGOTYPU 1.3 jazyková mutace

Více

O BSAH LOGOMANUÁL FOND DALŠÍHO VZDĚLÁVÁNÍ I PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE MINISTERSTVA PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ I DUBEN 2012

O BSAH LOGOMANUÁL FOND DALŠÍHO VZDĚLÁVÁNÍ I PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE MINISTERSTVA PRÁCE A SOCIÁLNÍCH VĚCÍ I DUBEN 2012 L OGOMANUÁL 2 O BSAH Základní prvky 3 Logo 4 Explikace 5 2 Ochranná zóna 6 3 Základní barevné provedení loga 7 4 Černobílé provedení loga 8 5 Ukázky použití loga 9 6 Velikosti 0 7 Nesprávné použití 8 Logo

Více

Šablona ročníkové práce Ročníková práce

Šablona ročníkové práce Ročníková práce Křejpského 1501/12a, Praha 4 Opatov Ročníková práce JMÉNO AUTORA: Jiří Procházka VEDOUCÍ PRÁCE: Doc. PhDr. Jan Učitel, CSc. PRAHA 2013 PROHLÁŠENÍ Prohlašuji, že jsem tuto práci vypracoval/-a samostatně

Více

logotyp kolín manuál

logotyp kolín manuál logotyp kolín manuál O B S A H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 PŘEDSTAVENÍ A GENEZE LOGOTYPU ZÁKLADNÍ VARIANTA, HORIZONTÁLNÍ VARIANTA INVERZNÍ A JEDNOBAREVNÁ MUTACE DEFINICE BAREVNÝCH SYSTÉMŮ ROZMĚROVÁ ŘADA

Více

Mìstský úøad Vsetín grafický manuál

Mìstský úøad Vsetín grafický manuál znak, barevné a èernobílé provedení dopisní papír, dopisní obálka, vizitka šablona pro dokumenty Word pravidla pro užití znaku, použité barvy a písma barevná verze znaku mìsta (èervená, zelená, èerná)

Více

Příloha č. 05. Jednotný vizuální styl ČSÚ

Příloha č. 05. Jednotný vizuální styl ČSÚ Název projektu: Redesign Statistického informačního systému v návaznosti na zavádění egovernmentu v ČR Příjemce: Česká republika Český statistický úřad Registrační číslo projektu: CZ.1.06/1.1.00/07.06396

Více

návrh loga pro Fakultu informačních technologií českého vysokého učení technického v Praze

návrh loga pro Fakultu informačních technologií českého vysokého učení technického v Praze návrh loga pro Fakultu informačních technologií českého vysokého učení technického v Praze Slovo na úvod Logo je vnější tvář, krou si lidé představí, když slyší název fakulty. Je to snaha zachytit do jednoduché

Více

D e s i g n m a n u á l

D e s i g n m a n u á l Design manuál Jednou z nejdůležitějších součástí prezentace společnosti Delfex a její firemní identity je její vizuální styl. Vyjadřuje hodnoty společnosti, zvyšuje povědomí o její existenci, demonstruje

Více

Manuál vizuálního stylu

Manuál vizuálního stylu Manuál vizuálního stylu Obsah Úvod O skupině 4 5 Účel manuálu 4 5 1.0. Obchodní název Obchodní název CPI Group 6 7 2.0. Logotyp Varianty 8 9 Konstrukce 10 11 Ochranná zóna 12 13 Minimální velikost 14 15

Více

grafický manuál poslední aktualizace: 14/09/17

grafický manuál poslední aktualizace: 14/09/17 grafický manuál poslední aktualizace: 14/09/17 obsah grafického manuálu značky Cyber Security Competetion 1. Logotyp 1.01 základní verze 1.02 doplňky k logotypu (základní verze) 1.03 horizontální verze

Více

Felbook. Vyhledat skupinu. Vyhledat uživatele. Uživatelské jméno. Heslo. Sociální síť pro podporu výuky. Jméno skupiny: Zakladatel: Vyhledat

Felbook. Vyhledat skupinu. Vyhledat uživatele. Uživatelské jméno. Heslo. Sociální síť pro podporu výuky. Jméno skupiny: Zakladatel: Vyhledat Uživatelské jméno Heslo Přihlášení Registrace Vyhledat skupinu Jméno skupiny: Zakladatel: Vyhledat Vyhledat uživatele Jméno uživatele: Přezdívka: Vyhledat Vyhledat skupinu Jméno skupiny: Zakladatel: Vyhledat

Více

Manuál vizuálního stylu města Dobříš

Manuál vizuálního stylu města Dobříš Manuál vizuálního stylu města Dobříš OBSAH 1. ÚVOD 1.01 Jednotný vizuální styl... 5 2. LOGOTYP 2.01 Význam...7 2.02 Základní barevné provedení... 8 2.03 Jednobarevné provedení a negativ... 9 2.04 Rozkres...10

Více

Jednotný vizuální styl 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy

Jednotný vizuální styl 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Jednotný vizuální styl 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Obsah 5 Znak a logo 17 Písmo 27 Šablona prezentace 36 Kombinace loga 6 Definice znaku 18 Základní písmo 29 Doporučená šablona 37 Další varianty

Více

Grafický manuál jednotného vizuálního stylu

Grafický manuál jednotného vizuálního stylu Grafický manuál jednotného vizuálního stylu Obsah Firemní identita obraz firmy a jednotný grafický styl...3 Logo dvouřádková varianta...5 jednořádková varianta...6 varianta ve stupních šedé...7 černobílá

Více

Grafický manuál jednotného vizuálního stylu projektu Porta culturae

Grafický manuál jednotného vizuálního stylu projektu Porta culturae Grafický manuál jednotného vizuálního stylu projektu Porta culturae 2011 STUDIO TRINITY 1.1 Návrh loga Porta culturae... 3 1.2 Podrobný popis loga.... 4 1.3 Ochranná zóna... 5 1.4 Barevnost... 6 1.5 Vzorník

Více

Michaela Ulrychová---SAZBA---analýza území

Michaela Ulrychová---SAZBA---analýza území Michaela Ulrychová---SAZBA---analýza území dva břehy - dva světy analýza území holešovice vs. libeň Fotografie: Michaela Ulrychová Mapové podklady: historické mapy online Grafická úprava: Michaela Ulrychová

Více

Grafický manuál značky a vizuálního stylu Akademie věd České republiky

Grafický manuál značky a vizuálního stylu Akademie věd České republiky Grafický manuál značky a vizuálního stylu Akademie věd České republiky 2 Úvodní slovo 1 Značka 1.1 Název instituce 1.2 Základní barevné provedení 1.3 Základní negativní provedení 1.4 Černobílé pozitivní

Více

Grafický manuál aktualizováno 11. 11. 2013

Grafický manuál aktualizováno 11. 11. 2013 Grafický manuál aktualizováno 11. 11. 2013 01 01/1 Galerie Teplice ÚVOD 02 ZNAČKA 03 PÍSMO 02/1 Logotyp Galerie Teplice 02/2a Povolené varianty 02/2b Povolené varianty I. a II. - vertikálně 02/2c Povolené

Více

EP ENERGY TRADING CORPORATE DESIGN MANUAL V. 01.2

EP ENERGY TRADING CORPORATE DESIGN MANUAL V. 01.2 EP ENERGY TRADING CORPORATE DESIGN MANUAL V. 01.2 18 / 9 / 2012 Používání identifikačních znaků společnosti (přesný zápis identifikačních znaků společnosti, odchylka od zápisu nepřípustná) Zápis obchodního

Více

Nux s.r.o. GRAFICKÝ MANUÁL SPOLEÈNOSTI

Nux s.r.o. GRAFICKÝ MANUÁL SPOLEÈNOSTI GRAFICKÝ MANUÁL SPOLEÈNOSTI Nu s.r.o. OBSAH A LOGOTYP C PÍSMA, BAREVNOST, GRAFICKÉ PRVKY Barevná a èernobílá podoba Písma Konstrukce logotypu Barevnost Minimální doporuèená velikost Grafické motivy Pøíklady

Více

Informatika. Elektronická pošta. Mgr. Martin Kolář

Informatika. Elektronická pošta. Mgr. Martin Kolář Informatika Elektronická pošta Mgr. Martin Kolář 13. 10. 2016 Obsah 1 Elektronická pošta Základní informace Elektronická schránka Struktura e-mailu E-mailová adresa Jak psát e-mail SPAM & HAM Mgr. Martin

Více

Její hudba v sobě mísí prvky vážné hudby, severského folku a progressive metalu s reminiscencemi v taneční hudbě, psychedelii 60. let a minimalismu.

Její hudba v sobě mísí prvky vážné hudby, severského folku a progressive metalu s reminiscencemi v taneční hudbě, psychedelii 60. let a minimalismu. Grafický manuál Česká hudební formace Clawed Forehead vznikla v roce 2006 původně jako revivalový projekt čtveřice brněnských muzikantů, hráčů na smyčcové nástroje, hrající skladby známých kapel Metallica

Více

Maecenas fermentum, sem in pharetra pellentesque

Maecenas fermentum, sem in pharetra pellentesque Maecenas fermentum, sem in pharetra pellentesque Jan Skopeček 1, František Dobrovský 2, Karel Nový 3 1 2 3 Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství, Energetický ústav, Technická 2896/2,

Více

Grafický manuál logotypu

Grafický manuál logotypu Grafický manuál logotypu Obsah 0 0 0 0 0 Jednotný vizuální styl Logotyp společnosti Logotyp, barva značky a dodatkové barvy Konstrukce logotypu společnosti Ochranný prostor a minimální velikost logotypu

Více

Logomanuál značky Slavnosti ptačích budek Vypracovala Hana Fialová

Logomanuál značky Slavnosti ptačích budek Vypracovala Hana Fialová Logomanuál značky Slavnosti ptačích budek Vypracovala Hana Fialová Obsah 1. Logo 1.1 Základní verze loga 5 1.2 Inverzní varianta loga 6 1.3 Užití základního loga vůči pozadí 7 1.4 Užití inverzního loga

Více

MANUÁL. jednotného vizuálního stylu. Zapálí vás pro dobrovolnictví.

MANUÁL. jednotného vizuálního stylu. Zapálí vás pro dobrovolnictví. MANUÁL jednotného vizuálního stylu Zapálí vás pro dobrovolnictví. OBSAH GRAFICKÉHO MANUÁLU 1. ÚVOD 1.01 HESTIA / ZÁKLADNÍ INFORMACE 02 1.02 HESTIA / NÁZEV ORGANIZACE A JEHO KOREKTNÍ UŽÍVÁNÍ 03 V GRAFICKÉM

Více

GRAFICKÝ MANUÁL ZNAČKY A VIZUÁLNÍHO STYLU SKUPINY A ČLENŮ SKUPINY ŠKODA TRANSPORTATION

GRAFICKÝ MANUÁL ZNAČKY A VIZUÁLNÍHO STYLU SKUPINY A ČLENŮ SKUPINY ŠKODA TRANSPORTATION GRAFICKÝ MANUÁL ZNAČKY A VIZUÁLNÍHO STYLU SKUPINY A ČLENŮ SKUPINY ŠKODA TRANSPORTATION OBSAH (03) (04) (05) (06) (07) (08) (09) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24)

Více

Průvodce použitím loga

Průvodce použitím loga Průvodce použitím loga 1 Obsah 3 5 6 7 8 9 Vážení partneři, vážení spolupracovníci, Průvodce použitím loga objasňuje nejdůležitější pravidla pro zacházení se symbolem, který tovří základní pilíř vizuální

Více

Novinky Název novinky

Novinky Název novinky Motor není to co vás drží na silnici https://hamletovygumy.cz/ Přihlášení / Registrace CZK EUR motor není to, co vás drží na silnici (PoPá: 8:3018h; So: 9:3014h) Novinky Název novinky consectetur adipiscing

Více

o nás Působíme v oblasti marketingu, reklamy, tisku a propagace.

o nás Působíme v oblasti marketingu, reklamy, tisku a propagace. o nás Jsme mladé a stále se dynamicky rozvíjející studio, vyčnívající především přístupem ke klientovi, kreativním a zásadně individuálním řešením jednotlivých zakázek či služeb. Působíme v oblasti marketingu,

Více

Manuál vizuálního stylu Flower Lover

Manuál vizuálního stylu Flower Lover Manuál vizuálního stylu Flower Lover Manuál vizuálního stylu Flower Lover flower lover manuál vizuálního stylu 4 Obsah Základní podoba logotypu...5 Logotyp...6 Symbol značky...7 Symbol a logotyp vzájemné

Více

značka proporční schéma na čtvercové síti značka ochranná zóna značky značka základní barevné provedení značka vzorník základních barev

značka proporční schéma na čtvercové síti značka ochranná zóna značky značka základní barevné provedení značka vzorník základních barev Jednotný vizuální styl Národního památkového ústavu slouží k jeho vnitřní i vnější prezentaci. Koncepce vizuální komunikace se opírá o základní prvky, kterými jsou logo, písmo a barevnost. Jejich podoba,

Více

jednotný vizuální styl městyse Drásov

jednotný vizuální styl městyse Drásov jednotný vizuální styl městyse Drásov osah 1. představení logotypu 2. geneze logotypu 3. doplňková grafika - tapeta 4. znak městyse Drásov 5. znak městyse Drásov - příklady použití 6. ochranná zóna 7.

Více

MANUÁL. jednotného vizuálního stylu. Zapálí vás pro dobrovolnictví.

MANUÁL. jednotného vizuálního stylu. Zapálí vás pro dobrovolnictví. MANUÁL jednotného vizuálního stylu Zapálí vás pro dobrovolnictví. OBSAH GRAFICKÉHO MANUÁLU 1. ÚVOD 1.01 HESTIA / ZÁKLADNÍ INFORMACE 02 1.02 HESTIA / NÁZEV ORGANIZACE A JEHO KOREKTNÍ UŽÍVÁNÍ 03 V GRAFICKÉM

Více

Rychlost psaní na klávesnici a na mobilním telefonu

Rychlost psaní na klávesnici a na mobilním telefonu Rychlost psaní na klávesnici a na mobilním telefonu Kvantitativní test Štěpán Dvořák dvorast6@fel.cvut.cz $1 1. Úvod 3 2. Předpoklad 3 3. Cílová skupina 3 4. Metodika 3 5. Nasbíraná data 4 6. Testování

Více

CO JE TO OPERAČNÍ PROGRAM DOPRAVA?

CO JE TO OPERAČNÍ PROGRAM DOPRAVA? CO JE TO OPERAČNÍ PROGRAM DOPRAVA? Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus quis turpis consequat odio ultrices lobortis. Aenean in sapien vitae ligula euismod consectetur ut

Více

česky Oddělení pro komunikaci a tisk poslaneckého klubu ELS Grafický manuál

česky Oddělení pro komunikaci a tisk poslaneckého klubu ELS Grafický manuál česky Oddělení pro komunikaci a tisk poslaneckého klubu ELS Grafický manuál verze : 01/10/2012 Proč grafický manuál? V květnu 2011 padlo rozhodnutí svěřit vydávání veškerých publikací nově vytvořenému

Více

Grafický manuál Státního fondu životního prostředí ČR

Grafický manuál Státního fondu životního prostředí ČR Grafický manuál Státního fondu životního prostředí ČR STÁTNÍ FOND ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ ČR www.sfzp.cz, dotazy@sfzp.cz Zelená linka pro zájemce o dotace: 800 260 500 březen 2016 OBSAH Jednotný vizuální styl...2

Více

vygenerované v IS VUT Použijte své desky VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií SEMESTRÁLNÍ PRÁCE

vygenerované v IS VUT Použijte své desky VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií SEMESTRÁLNÍ PRÁCE VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií SEMESTRÁLNÍ PRÁCE Použijte své desky vygenerované v IS VUT Brno, 2016 Jméno autora VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY

Více

MANUÁL ZNAČKY LOGOTYP A JEHO KONSTRUKCE 1 / 17

MANUÁL ZNAČKY LOGOTYP A JEHO KONSTRUKCE 1 / 17 LOGOTYP A JEHO KONSTRUKCE Logotyp je možné používat samostatně nebo s dodatkovým textem (strana 5). Je zákázána jakákoli deformace značky. MANUÁL ZNAČKY 1 / 17 ÚVODNÍ SLOVO Manuál pro užívání jednotného

Více

non pvc GRAFICKÝ MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU PRODUKTOVÁ LOGA NON PVC SEGMENTY

non pvc GRAFICKÝ MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU PRODUKTOVÁ LOGA NON PVC SEGMENTY non pvc GRAFICKÝ MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU PRODUKTOVÁ LOGA OBSAH 1. ÚVOD 1.01 Jednotný vizuální styl a užití manuálu 2. ZNAČKA 2.01 Základní použití produktové značky + claim 2.02 Rozšířené použití

Více

LoGoMaNUÁL PLASTKON VER.01

LoGoMaNUÁL PLASTKON VER.01 LoGoMaNUÁL PLASTKON VER.01 obsah content LOGOMANUÁL PLASTKON ver. 01 01 Plnobarevný pozitivní 03 02 Jednobarevný pozitivní 04 03 Jednobarevný negativní 05 04 černobílý pozitivní 06 05 černobílý negativní

Více

Grafika a grafický design. Internetové publikování

Grafika a grafický design. Internetové publikování Grafika a grafický design Internetové publikování Design stránky Grafický design první dojem, rychlost stahování Struktura stránek navigace, rozvržení plochy Volba informací okruh čtenářů Syntaktická správnost,

Více

Grafický manuál použití značky verze 1.0

Grafický manuál použití značky verze 1.0 Grafický manuál použití značky verze 1.0 Úvod Jak pracovat s manuálem Grafický manuál pro práci se značkou společnosti je nezaměnitelný návod pro používání logotypu v reklamních protředcích a firemních

Více

Manuál jednotného vizuálního stylu

Manuál jednotného vizuálního stylu Manuál jednotného vizuálního stylu Obsah 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Logomanuál Základní verze loga Logo ve stupních šedé Logo v jedné barvě Definice barev Ochranná zóna Velikost loga Zarovnání loga

Více

/ názvosloví. src:typomil.com

/ názvosloví. src:typomil.com DESIGN PÍSMA / názvosloví src:typomil.com / názvosloví src:typomil.com nástroje / typy nástrojů 1 ploché pero broad nib 2 ostré pero pointed nib / 1 / ploché pero 30 45 stupňů pouze translace tah tah /

Více

Příprava na vystoupení

Příprava na vystoupení Příprava na vystoupení Oddíl 1 Lorem Ipsum Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Integer id dui sed odio imperdiet feugiat et nec ipsum. Ut rutrum massa non ligula facilisis in ulla

Více

Grafický manuál značky ELI Beamlines

Grafický manuál značky ELI Beamlines Grafický manuál značky ELI Beamlines Obsah Úvod....4 Základní barevná verze loga....6 Černobílá verze loga...8 Zakázané tvarové a barevné varianty loga.... 10 Konstrukce a ochranná zóna loga... 12 Minimální

Více

ZDOKONALENÍ SYSTÉMOVÉ PODPORY PRO PLÁNOVÁNÍ PRODEJE A VÝROBY

ZDOKONALENÍ SYSTÉMOVÉ PODPORY PRO PLÁNOVÁNÍ PRODEJE A VÝROBY VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA PODNIKATELSKÁ ÚSTAV INFORMATIKY FACULTY OF BUSINESS AND MANAGEMENT INSTITUTE OF INFORMATICS ZDOKONALENÍ SYSTÉMOVÉ PODPORY PRO PLÁNOVÁNÍ

Více

Západočeská univerzita v Plzni. Ústav umění a designu. Diplomová práce VIZUÁLNÍ IDENTITA EXISTUJÍCÍHO SUBJEKTU. Michal Ocilka

Západočeská univerzita v Plzni. Ústav umění a designu. Diplomová práce VIZUÁLNÍ IDENTITA EXISTUJÍCÍHO SUBJEKTU. Michal Ocilka Západočeská univerzita v Plzni Ústav umění a designu Diplomová práce VIZUÁLNÍ IDENTITA EXISTUJÍCÍHO SUBJEKTU Michal Ocilka Plzeň 2013 4 Západočeská univerzita v Plzni Ústav umění a designu Oddělení designu

Více

ARE YOU READY? Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Mauris tincidunt sem sed arcu. Podpoř svůj růst» VÝPRODEJ.

ARE YOU READY? Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Mauris tincidunt sem sed arcu. Podpoř svůj růst» VÝPRODEJ. Můj účet ARE YOU READY? Při scrolování hlavní banner zajíždí pod horní menu, čímž se uživatel dostane rychleji k nabídce produktů. Na dalších podstránkách již banner není. consectetuer adipiscing elit.

Více

GRAFICKÝ MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU PRODUKTOVÁ LOGA PODLAHOVINY

GRAFICKÝ MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU PRODUKTOVÁ LOGA PODLAHOVINY GRAFICKÝ MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU PRODUKTOVÁ LOGA OBSAH 1. ÚVOD 1.01 Jednotný vizuální styl a užití manuálu 2. ZNAČKA 2.01 Základní použití produktové značky + claim 2.02 Základní barevné provedení

Více

VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMIE A MANAGEMENTU BAKALÁŘSKÁ PRÁCE 2012 VLADIMÍR ŠUSTR

VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMIE A MANAGEMENTU BAKALÁŘSKÁ PRÁCE 2012 VLADIMÍR ŠUSTR VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMIE A MANAGEMENTU BAKALÁŘSKÁ PRÁCE 2012 VLADIMÍR ŠUSTR VYSOKÁ ŠKOLA EKONOMIE A MANAGEMENTU Nárožní 2600/9a, 158 00 Praha 5 BAKALÁŘSKÁ PRÁCE PODNIKOVÁ EKONOMIKA Vysoká škola ekonomie a

Více

DC Concept a.s. Páteřní 7 635 00 Brno Česká republika

DC Concept a.s. Páteřní 7 635 00 Brno Česká republika DC Concept a.s. Páteřní 7 635 00 Brno Česká republika JEDNOTNÝ VIZUÁLNÍ STYL Cílem jednotného vizuálního stylu je podpořit image systému QI, podílet se na dalším rozvoji a současně zvýšit obecné povědomí

Více

Institut pro veřejnou správu. Manuál vizuální identity

Institut pro veřejnou správu. Manuál vizuální identity Institut pro veřejnou správu Manuál vizuální identity Logotyp 3 Popis logotypu 4 Barevná varianta 4 Barevná negativní varianta 5 Černobílá varianta 5 Černobílá negativní varianta 6 Barevnost 7 Ochranná

Více

GRAFICKÝ LOGO MANUÁL

GRAFICKÝ LOGO MANUÁL GRAFICKÝ LOGO MANUÁL OBSAH Základní varianta loga logo 01 4 Základní varianta loga doplněná o slogan logo 02 5 Inverzní barevná varianta loga logo 01 6 Monochromatická varianta loga doplněná o slogan logo

Více

Corporate identity 1

Corporate identity 1 Corporate identity 1 obsah Logomanuál Designmanuál Logomanuál Definice logotypu 4 Základní barevnost logotypu 5 Barevné varianty logotypu 6 Brevné varianty logotypu doplňkové 7 Použití logotypu na pozadí

Více

LOGOMANUÁL. Husův rok 2015

LOGOMANUÁL. Husův rok 2015 LOGOMANUÁL Husův rok 2015 LOGOMANUÁL Husův rok 2015 OBSAH 01 LOGOTYP BAREVNÝ POZITIV NA SVĚTLÉM POZADÍ 4 02 LOGOTYP JEDNOBAREVNÝ POZITIV NA SVĚTLÉM POZADÍ 5 03 LOGOTYP BAREVNÝ POZITIV NA ZLATÉM POZADÍ

Více

01 xxxxx. Grafický manuál značky a jednotného vizuálního stylu I Občanská demokratická strana

01 xxxxx. Grafický manuál značky a jednotného vizuálního stylu I Občanská demokratická strana 01 xxxxx Grafický manuál značky a jednotného vizuálního stylu I Občanská demokratická strana 2 Úvod Obsah a tiráž 1 Obsah a tiráž 3 1.1 Obsah 1 Úvod 1.1 Obsah... 3 1.2 Tiráž... 3 1.3 Autoři... 3 2 Logotyp

Více

Grafický manuál značky. DY-THA rail

Grafický manuál značky. DY-THA rail Grafický manuál značky DY-THA rail Obsah Úvod 1 Značka 2 Základní barevná varianta 2.1 Inverzní barevná varianta 2.2 Černobílá pozitivní varianta 2.3 Černobílá inverzní varianta 2.4 Grafická definice a

Více

Dny víry Manuál loga a vizuálního stylu. Anežka Churaňová, Arcibiskupství pražské 2014

Dny víry Manuál loga a vizuálního stylu. Anežka Churaňová, Arcibiskupství pražské 2014 Dny Manuál loga a vizuálního stylu Anežka Churaňová, Arcibiskupství pražské 2014 ROZBOR A KONSTRUKCE LOGOTYPU Základním prvkem jednotného vizuálního stylu akce Dny je značka (logotyp). Její aplikace je

Více

VYPRACOVÁNÍ BAKALÁŘSKÉ PRÁCE VYPRACOVÁNÍ BAKALÁŘSKÉ PRÁCE

VYPRACOVÁNÍ BAKALÁŘSKÉ PRÁCE VYPRACOVÁNÍ BAKALÁŘSKÉ PRÁCE Označení dokumentu: Metodický pokyn Zkratka označení dokumentu: PEDAG_PM_BP_2011_001 Název dokumentu: BAKALÁŘSKÉ PRÁCE Platnost od: 17.5.2012 Vlastník procesu: Prorektor Působnost dokumentu: Zpracoval:

Více

manuál jednotného vizuálního stylu leden 2012

manuál jednotného vizuálního stylu leden 2012 manuál jednotného vizuálního stylu leden 2012 2 Obsah 01 Základní prvky Konstrukce loga Ochranné pole Barevné varianty Velikost a použití Alternativní loga 02 4 5 5 6 7 8 10 11 12 Písma jednotného vizuálního

Více

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH kategorie A, B, C a P 64. ROČNÍK, 2014/2015 http://math.muni.cz/mo Studenti středních škol, zveme vás k účasti v matematické olympiádě, jejíž soutěžní kategorie

Více

manuál vizuální komunikace

manuál vizuální komunikace manuál vizuální komunikace Jednotný vizuální styl občanského sdružení byl navržen a zrealizován v rámci projektu Něco se stane! pilotní projekt návrh postupů pro rozvoj neziskového sektoru a podporu sociální

Více

Zapojení zaměstnancŧ ČP do vzniku nové ČP a okolnosti vzniku. Veronika Hášová Česká pojišťovna

Zapojení zaměstnancŧ ČP do vzniku nové ČP a okolnosti vzniku. Veronika Hášová Česká pojišťovna 1 Zapojení zaměstnancŧ ČP do vzniku nové ČP a okolnosti vzniku Veronika Hášová Česká pojišťovna 2 Content July 2011: where we have started High level plan Team Execution Marketing HR Internal communication

Více

design manuál e21 energy21

design manuál e21 energy21 design manuál e21 energy21 obsah 1. Úvod 7. doplňkové firemní písmo 2. vizitka energy21 8. vizitka e21 3. dopisní papír energy21 9. dopisní papír e21 4. obálka energy21 10. obálka e21 5. kartička s pozdravem

Více

g r a f i c k ý m a n u á l z n a č k y

g r a f i c k ý m a n u á l z n a č k y g r a f i c k ý m a n u á l z n a č k y 1 ÚVOD 2 Funkce a užití manuálu 3 1.01 2 ZNAČKA / LOGOTYP 4 Jméno organizace 5 2.01 Grafická definice značky 6 2.02 Základní podoba značky 7 2.03 Jednobarevné provedení

Více

GRAFICKÝ MANUÁL SMP CZ

GRAFICKÝ MANUÁL SMP CZ GRAFICKÝ MANUÁL SMP CZ 2017 OBSAH 01 / Úvod...3 02 / Logotyp...4 > 01 Primární varianty logotypu > 02 Sekundární varianty logotypu > 03 Ochranná zóna logo > 04 Dodatkové logo > 05 Logo Společně 03 / Písmo...9

Více

(mini) MANUÁL LOGOTYPU 2017

(mini) MANUÁL LOGOTYPU 2017 (mini) MANUÁL LOGOTYPU 2017 HOSPIC sv. Alžběty MANUÁL LOGOTYPU 2 Obsah Základní verze loga 3 Barvy primární 4 Barvy sekundární 5 Bezpečná zóna loga 6 Barevné varianty loga 7 Logo na podkladu 9 Písma 10

Více

Corporate Design Manual

Corporate Design Manual je souborem předpisů k práci s vizuálním stylem institutu veřejného ochránce práv (dále jen institutu ). Obsahuje závazná pravidla a doporučené varianty používání jednotlivých prvků vizuálního stylu. Prvky

Více

Internetové publikování

Internetové publikování Internetové publikování Doc. Ing. Petr Zámostný, Z Ph.D. místnost: A-72aA tel.: 4222, 4167 (sekretari( sekretariát ústavu 111) e-mail: petr.zamostny@vscht vscht.czcz Internetové publikování Webdesign Design

Více

Grafický manuál AFO MANUÁL COPYRIGHT REDESIGN 2010

Grafický manuál AFO MANUÁL COPYRIGHT REDESIGN 2010 00 Grafický manuál 1 graf manual-afo.indd 1 10/14/10 3:12:22 PM 00 Obsah Intro 3 01 Logo základní 4 Logo základní velikostní varianty 5 Logo s názvem 6 Logo s názvem velikostní varianty 7 Logo v negativním

Více

BAKALÁŘSKÁ PRÁCE. Styl pro text závěrečné práce Martin Rotter. Ukázkový text a dokumentace stylu v L A TEXu

BAKALÁŘSKÁ PRÁCE. Styl pro text závěrečné práce Martin Rotter. Ukázkový text a dokumentace stylu v L A TEXu BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Styl pro text závěrečné práce Ukázkový text a dokumentace stylu v L A TEXu 2016 Martin Rotter Vedoucí práce: Mgr. Jan Outrata, Ph.D. Studijní obor: Aplikovaná informatika, prezenční forma

Více

LOGO MANUÁL STŘEDNÍ MORAVA TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ

LOGO MANUÁL STŘEDNÍ MORAVA TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ LOGO MANUÁL STŘEDNÍ MORAVA TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ Úvod Destination identity turistického regionu Střední Morava Logo turistického regionu Střední Morava vychází z dlouhodobých

Více