A/ ZÁKLADNÍ PRAVIDLA 1/ LOGOTYP A JEHO DEFINICE LOGOTYP I.E.S. A JEHO DEFINICE 2/ BARVY 3/ FOTOGRAFIE

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "A/ ZÁKLADNÍ PRAVIDLA 1/ LOGOTYP A JEHO DEFINICE LOGOTYP I.E.S. A JEHO DEFINICE 2/ BARVY 3/ FOTOGRAFIE"

Transkript

1 GUIDELINE

2 ÚVOD PÁR SLOV ÚVODEM GUIDELINE je návod jak nakládat s grafickými komunikačními prostředky (logotyp, písmo atd.). Je to závazný, ucelený soubor grafických a corporátních prvků pro nakládání s logotypem ve smyslu jak komunikace interní, tak externí. V tomto případě se CORPORATE IDENTITY specializuje na používání grafiky jako na celek, nikoliv pouze na detaily logotypu. Tento návod vám ukáže jak zacházet s logotypem Podané ruce, jaké používat barvy, písmo, fotografie a grafické prvky, a kde všude se s ním potkáte.

3 OBSAH A/ ZÁKLADNÍ PRAVIDLA 1/ LOGOTYP A JEHO DEFINICE LOGOTYP I.E.S. A JEHO DEFINICE 2/ BARVY 3/ FOTOGRAFIE 4/ PRVKY CI úvodní slovo 5/ GRAFICKÉ PRVKY 6/ POZADÍ B/ SPECIFIKACE FIREMNÍCH MATERIÁLŮ 1/ OFFICE DOKUMENTY 2/ OFICIÁLNÍ TISKOVINY 3/ UŽITÉ PŘEDMĚTY 4/ WEBOVÉ STRÁNKY

4 A PRAVIDLA ZÁKLADNÍ PRAVIDLA 1/ LOGOTYP A JEHO DEFINICE LOGOTYP I.E.S. A JEHO DEFINICE 2/ BARVY 3/ FOTOGRAFIE 4/ PRVKY CI 5/ GRAFICKÉ PRVKY 6/ POZADÍ

5 1 LOGOTYP LOGOTYP A JEHO DEFINICE

6 1/LOGOTYP pozitivní varianta logotypu provedení ve stupních šedi pozitivní černobílá varianta logotypu pozitivní varianta logotypu negativní varianta logotypu aplikovaná na navrženou barevnou škálu

7 1/LOGOTYP Podané ruce na cestě ke svobodě varianta logotypu s firemním sloganem

8 1/LOGOTYP negativní varianta logotypu aplikovaná na navrženou barevnou škálu minimální povolená velikost logotypu v tisku je 15 mm minimální povolená velikost logotypu na monitoru je 70 px 15 mm 70 px Dejte pozor na velikost logotypu, aby byl za každých okolností čitelný.

9 1/LOGOTYP Ochranná zóna logotypu je definována jako dvojnásobek výšky písmene O v názvu společnosti. Tato zóna nesmí být narušena textem ani grafikou. Pozor na zásahy do loga. Ponechte mu prostor.

10 1/LOGOTYP Umístění logotypu na stránce vychází do velké míry z formátu, na který se umísťuje. Nejlepší varianta je zarovnávat logotyp na horizontální (vertikální) osu daného formátu. V případě horizontálních formátů je povolena varianta zarovnání na vodorovnou osu formátu. Na ukázce jsou obě varianty umístění, tzn. nahoře, dole, napravo, nebo nalevo.

11 1/LOGOTYP NEPOVOLENÉ VARIANTY LOGOTYPU Logotyp je základem firemní identity, proto je třeba dbát na jeho správné použití. Je zakázáno: posouvat části logotypu deformovat logotyp měnit font měnit barevnost doplňovat logotyp o další prvky používat neúplné logotypy Používejte vždy logotyp v originální podobě a ve vektoru! PODANÉ RUCE Nehrajte si s logem! Nedeformujte tvar, formu ani písmo.

12 LOGOTYP I.E.S LOGOTYP I.E.S. A JEHO DEFINICE

13 LOGOTYP I.E.S pozitivní varianta logotypu provedení ve stupních šedi pozitivní černobílá varianta logotypu pozitivní varianta logotypu negativní varianta logotypu aplikovaná na navrženou barevnou škálu

14 LOGOTYP I.E.S negativní varianta logotypu aplikovaná na navrženou barevnou škálu minimální povolená velikost logotypu v tisku je 15 mm minimální povolená velikost logotypu na monitoru je 70 px 15 mm 70 px Dejte pozor na velikost logotypu, aby byl za každých okolností čitelný.

15 LOGOTYP I.E.S Ochranná zóna logotypu je definována jako dvojnásobek výšky písmene O v názvu společnosti. Tato zóna nesmí být narušena textem ani grafikou. Pozor na zásahy do loga. Ponechte mu prostor.

16 LOGOTYP I.E.S Umístění logotypu na stránce vychází do velké míry z formátu, na který se umísťuje. Nejlepší varianta je zarovnávat logotyp na horizontální (vertikální) osu daného formátu. V případě horizontálních formátů je povolena varianta zarovnání na vodorovnou osu formátu. Na ukázce jsou obě varianty umístění, tzn. nahoře, dole, napravo, nebo nalevo.

17 LOGOTYP I.E.S NEPOVOLENÉ VARIANTY LOGOTYPU Logotyp je základem firemní identity, proto je třeba dbát na jeho správné použití. Je zakázáno: posouvat části logotypu deformovat logotyp měnit font měnit barevnost doplňovat logotyp o další prvky používat neúplné logotypy Používejte vždy logotyp v originální podobě a ve vektoru! Nehrajte si s logem! Nedeformujte tvar, formu ani písmo.

18 2 BARVY BARVY

19 2/BARVY BAREVNÉ ROZLIŠENÍ Barvy jsou seriozní, příjemné a v neutrálních přírodních odstínech. Barvy jsou určeny pro zvýrazňování textů nebo určitých částí komunikace, jako jsou odrážky, grafy a tabulky. Dále slouží k rozlišení jednotlivých činností nadace Podané ruce (viz další strana). Dusty Teel Light Slate Gray Peru Saddle Brown CMYK: 20/0/20/54 RGB: 112/130/120 HTML: CMYK: 40/35/30/0 RGB: 160/156/162 HTML: a09ca2 CMYK: 20/50/100/10 RGB: 188/126/39 HTML: bc7e27 CMYK: 40/65/90/35 RGB: 117/76/41 HTML: 754c29 Burly Wood CMYK: 25/40/65/0 RGB: 169/159/108 HTML: c49a6c Slate Gray CMYK: 50/50/60/25 RGB: 114/102/88 HTML: Dark Orange CMYK: 0/50/100/0 RGB: 247/148/30 HTML: f7941e Toto jsou barvy pro Podané ruce. Ilustrují vše, co potřebujete vyjádřit.

20 2/BARVY STRUKTURA ČINNOSTÍ DLE BAREV Barevná rozlišení odpovídají jednotlivým způsobům léčby (aktivit) a veškeré materiály musí být přizpůsobeny dané barvě. informujeme radíme nabízíme vzděláváme léčíme pomáháme zájmové aktivity Používejte vždy správnou barvu na správnou činnost.

21 2/BARVY STRUKTURA ČINNOSTÍ DLE BAREV Černobílé rozlišení odpovídá jednotlivým způsobům léčby (aktivit) a veškeré materiály musí být přizpůsobeny dané barvě. Dusty Teel Light Slate Gray CMYK: 0/0/0/65 RGB: 119/123/120 HTML: 7b7c7e CMYK: 0/0/0/15 RGB: 220/221/222 HTML: e3e4e5 Peru Saddle Brown Burly Wood Slate Gray Dark Orange CMYK: 0/0/0/50 RGB: 147/149/152 HTML: 9c9d9f CMYK: 0/0/0/100 RGB: 0/0/0 HTML: 1a171b CMYK: 0/0/0/30 RGB: 188/190/192 HTML: c5c6c8 CMYK: 0/0/0/85 RGB: 77/77/79 HTML: 4b4b4d CMYK: 0/0/0/40 RGB: 167/169/172 HTML: b1b3b4 Toto jsou barvy pro Podané ruce v černobílé variantě. Ilustrují vše, co potřebujete vyjádřit. Například pro černobílý tisk.

22 2/BARVY STRUKTURA ČINNOSTÍ DLE BAREV Černobílé rozlišení odpovídá jednotlivým způsobům léčby (aktivit) a veškeré materiály musí být přizpůsobeny dané barvě. informujeme radíme nabízíme vzděláváme léčíme pomáháme zájmové aktivity Používejte vždy správnou barvu na správnou činnost. Tyto barvy jsou doplněné pro černobílý tisk.

23 3 FOTOGRAFIE FOTOGRAFIE

24 3/FOTOGRAFIE Na této stránce jsou ukázky fotografií, které by měly být vodítkem pro volbu fotografie z fotobanky nebo vlastního focení. obsah fotografie koresponduje s textem, se kterým je propojena je pravdivá je čitelná navozuje klid obsahuje příběh barevnost je potlačena dualtón je povolen pouze v tonalitě sépie Vybírejte fotky s citem tak, aby říkaly co chcete říci, a nerušily křiklavou barevností.

25 3/FOTOGRAFIE Na této stránce jsou ukázky, které nejsou vhodné pro nadaci. plnobarevná fotografie nekorespondující s tématem je agresivní je nečitelná má křiklavé barvy je nevkusně komická Nechcete přece nikoho děsit a rozrušovat.

26 4 PÍSMO PÍSMO

27 4/PÍSMO Pro nadpisy, headliny a další důležité texty používáme font Cambria, který je vhodný pro jeho dobrou čitelnost a dostupnost. Je součástí balíku fontů, dodávaného společně se systémem Windows od verze Vista. Na hlavní nadpisy používejte toto písmo (Cambria). CAMBRIA Aa Bb Cc Dd Ee Ff Gg Hh Ii Jj Kk Ll Mm Nn Oo Pp Qq Rr Ss Tt Uu Vv Ww Xx Yy Zz CAMBRIA ITALIC Aa Bb Cc Dd Ee Ff Gg Hh Ii Jj Kk Ll Mm Nn Oo Pp Qq Rr Ss Tt Uu Vv Ww Xx Yy Zz CAMBRIA BOLD Aa Bb Cc Dd Ee Ff Gg Hh Ii Jj Kk Ll Mm Nn Oo Pp Qq Rr Ss Tt Uu Vv Ww Xx Yy Zz Dodatkovým písmem je systémový font Trebuchet MS. Je používán jako bodycopy a také pro elektronickou komunikaci. Trebuchet MS Aa Bb Cc Dd Ee Ff Gg Hh Ii Jj Kk Ll Mm Nn Oo Pp Qq Rr Ss Tt Uu Vv Ww Xx Yy Zz Trebuchet MS BOLD Aa Bb Cc Dd Ee Ff Gg Hh Ii Jj Kk Ll Mm Nn Oo Pp Qq Rr Ss Tt Uu Vv Ww Xx Yy Zz Na ostatní texty, které potřebujete napsat, používejte Trebuchet písmo. Trebuchet MS ITALIC Aa Bb Cc Dd Ee Ff Gg Hh Ii Jj Kk Ll Mm Nn Oo Pp Qq Rr Ss Tt Uu Vv Ww Xx Yy Zz

28 5 PRVKY CI GRAFICKÉ PRVKY

29 5/PRVKY CI Základní prvky vizuálního stylu jsou: 1/ LOGOTYP 2/ FOTOGRAFIE 3/ TYPOGRAFIE 4/ BARVY 5/ PRUH BAREV 6/ POZADÍ Zde jsou jednotlivé prvky, které tvoří celkovou podobu vzhledu (vizuálu).

30 6 POZADÍ POZADÍ

31 6/POZADÍ ROZLIŠOVACÍ GRAFICKÉ PRVKY Pro rozlišení jednotlivých center. Každé centrum má k dispozici, v případě zájmu, možnost využít rozlišovací grafický prvek na své materiály, tak aby bylo patrno, že se jedná o materiál daného centra. Pokud chcete odlišit své centrum, použijte své pozadí.

32 B MATERIÁLY SPECIFIKACE FIREMNÍCH MATERIÁLŮ 1/ OFFICE DOKUMENTY 2/ OFICIÁLNÍ TISKOVINY 3/ UŽITÉ PŘEDMĚTY 4/ WEBOVÉ STRÁNKY

33 1 DOKUMENTY OFFICE DOKUMENTY VIZITKY HLAVIČKOVÝ PAPÍR ELEKTRONICKÝ PODPIS OBÁLKA PPT LAYOUT

34 1/VIZITKY 4 mm 12 mm Vizitky jsou navrženy na vertikální formát 50x90 mm. Různé činnosti nadace mají různě barevné varianty. Barva se stanovuje dle zaměření pobočky. Náhledy na tyto varianty jsou zobrazeny v 50% velikosti originálu. Bc. Lucie Řeřichová vedoucí a zdravotní sestra T: M: E: 16 mm 8 mm jméno: Cambria Bold 9 b pozice: Cambria Regular 7 b název kontaktu (T:, M:, E:): Trebuchet Bold 7 b kontakt: Trebuchet Regular 7 b Sdružení Podané ruce, o.s. Kontaktní centrum v Olomouci Sokolská 551/48, Olomouc 9 Česká republika název organizace: Trebuchet Bold 7 b adresa: Trebuchet Regular 7 b webová adresa: Cambria Regular 9 b Bc. Lucie Řeřichová vedoucí a zdravotní sestra Bc. Lucie Řeřichová vedoucí a zdravotní sestra Bc. Lucie Řeřichová vedoucí a zdravotní sestra Bc. Lucie Řeřichová vedoucí a zdravotní sestra Bc. Lucie Řeřichová vedoucí a zdravotní sestra Bc. Lucie Řeřichová vedoucí a zdravotní sestra T: T: T: T: T: T: M: M: M: M: M: M: E: E: E: E: E: E: Sdružení Podané ruce, o.s. Sdružení Podané ruce, o.s. Sdružení Podané ruce, o.s. Sdružení Podané ruce, o.s. Sdružení Podané ruce, o.s. Sdružení Podané ruce, o.s. Kontaktní centrum v Olomouci Kontaktní centrum v Olomouci Kontaktní centrum v Olomouci Kontaktní centrum v Olomouci Kontaktní centrum v Olomouci Kontaktní centrum v Olomouci Sokolská 551/48, Olomouc 9 Sokolská 551/48, Olomouc 9 Sokolská 551/48, Olomouc 9 Sokolská 551/48, Olomouc 9 Sokolská 551/48, Olomouc 9 Sokolská 551/48, Olomouc 9 Česká republika Česká republika Česká republika Česká republika Česká republika Česká republika Takto vypadají vaše vizitky. I vaše zaměření činnosti má svou barvu.

35 1/HLAVIČKOVÝ PAPÍR 7 mm 33 mm Hlavičkové papíry formátu A4 jsou jednotné pro všechny pobočky nadace. Lišit se mohou pouze kontakty v zápatí. 30 mm 150 mm 30 mm Text sdělení: Písmo: Trebuchet REGULAR Velikost: 9 b Barva: černá Textové pole 150x200 mm je vyznačeno růžově netisknout! 200 mm Náhled je zobrazen v 50% velikosti originálu. 10 mm Podané ruce na cestě ke svobodě 25 mm Sdružení Podané ruce, o.s., Francouzská 36, Brno, T: , M: , E: 22 mm Při použití hlavičkového papíru nepřekračujte textem vyznačenou plochu.

36 1/ E.PODPIS Logotyp je umístěn pod jménem odesílatele, oddělen vzdáleností 3x (odpovídá třem volným řádkům). Pro tuto aplikaci je použita velikost logotypu 70x61 px (72 dpi). Oslovení Písmo: Trebuchet Regular Velikost: 11 b Levá zarážka Barva: černá Text sdělení Písmo: Trebuchet Regular Velikost: 11 b Levá zarážka Barva: černá Kontakt Písmo: Trebuchet Bold, Regular Velikost: 8 b Levá zarážka Barva: černá Oslovení, Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus facilisis magna et lorem euismod non egestas sapien mattis. Vivamus mollis lectus ut justo convallis lobortis faucibus lacus porttitor. Suspendisse at porttitor tellus. Vestibulum adipiscing commodo tortor, ut faucibus risus pretium in. Pellentesque nec facilisis nunc. Donec vehicula elit sit amet ante ultrices malesuada. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Jméno a příjmení Sdružení Podané ruce, o.s. Francouzská 36, Brno, Česká republika T: M: Když budete posílat , takto bude vypadat váš podpis.

37 1/OBÁLKA DL Formát 220 x 110 mm Odesílatel Písmo: Trebuchet REGULAR, 8 b Barva: 50/50/60/25 Adresát Písmo: Trebuchet Regular, 10 b Barva: černá 7 mm 17,5 mm 7 mm 7 mm 15 mm Podané ruce na cestě ke svobodě 7 mm Sdružení Podané ruce, o.s. Francouzská 36, Brno Česká republika Oslovení Jméno Společnost Ulice a číslo domu Poštovní směrovací číslo Město

38 1/PPT PREZENTACE Barva přední strany prezentace naznačuje okruh, kterému se prezentace věnuje (barevné rozlišení). Stylizace stran prezentace z CI. NÁZEV PREZENTACE NÁZEV KAPITOLY Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque viverra ante vitae metus dapibus vitae ultrices metus pellentesque. Sed dictum mi ac augue eleifend congue. Morbi orci libero, sodales a adipiscing quis, mattis id elit. Donec eget est sed lacus commodo cursus vel quis purus. Nunc vestibulum massa non velit adipiscing vulputate. In hac habitasse platea. Úvodní slide vaší prezentace bude mít stejnou barvu jako celé zaměření prezentace.

39 2 TISKOVINY OFICIÁLNÍ TISKOVINY LETÁK DL LETÁK PLAKÁTY A4 INZERCE FLYERY

40 2/LETÁK DL Příklad originálního letáku (Doléčovací centrum JAMTANA) skládačka A4 na DL s prvky CI v barvě léčíme. Pondělí komunita - hodnocení uplynulého týdne dynamická skupina - zaměřená na aktuální témata individuální pohovory s garanty (podle domluvy) Úterý volitelné kurzy a programy (dle aktuální nabídky - např. kurz práce s PC) individuální pohovory s garanty (podle domluvy) Středa Tým Dolečovacího centra JAMTANA Odborný garant: PhDr. Jiří Libra Vedoucí centra: Mgr. Tomáš Přikryl Pracovníci: Mgr. Pavel Klein Pavel Svoboda Mgr. Lenka Matonohová Sdružení Podané ruce klub individuální pohovory s garanty (podle domluvy) Čtvrtek skupina bydlení na půl cesty tematická skupina prevence relapsu- zaměřena na rizikové situace a podporu nového životního stylu individuální pohovory s garanty (podle domluvy) Kontakty Adresa: Francouzská 36, Brno Telefon: Tel./fax: Doléčovací centrum JAMTANA Pátek individuální pohovory s garanty (podle domluvy) web: Kontaktní hodiny: pondělí-pátek 9-16h Informace pro klienty Sdružení Podané ruce Pro koho je služba určena Doléčovací centrum je určeno klientům, kteří absolvovali některý z těchto typů léčby závislosti na nealkoholových drogách: Doléčovací centrum JAMTANA Informace pro klienty střednědobou (např. v psychiatrické léčebně) dlouhodobou (v terapeutické komunitě) je možné přijmout i klienta, který neabsolvoval žádný z výše uvedených typů léčby, podmínkou je však nejméně 4 měsíční potvrzená abstinence věková hranice pro přijetí je minimálně 18 let Cíle služby Cílem programů Doléčovacího centra je dokončení léčebných procesů a podpora klienta při integraci do běžného života. Co nabízíme individuální poradenství a psychoterapii skupinovou terapii tématické skupiny - prevence relapsu kluby, aktivity pro volný čas, společné akce pracovní, sociální a právní poradenství (pomoc při hledání zaměstnání, bydlení, jednání s úřady, pomoc při rekvalifikaci atd.) bydlení na půl cesty Součástí nabídky Dolečovacího centra je i možnost zapůjčit si vybavení pro volný čas - kola, kolečkové brusle, snowboardy, bežky atp. Chcete se stát naším klientem? Pošlete nám písemnou žádost, životopis a doporučení týmu vašeho léčebného zařízení - pokud možno alespoň 1 měsíc před předpokládaným nástupem (formuláře najdete na Poté vás pozveme na vstupní rozhovor, který probíhá v DC JAMTANA. Zároveň máte možnost si prohlédnout prostory centra i bydlení na půl cesty. Na poradě týmu bude rozhodnuto o vašem přijetí. Klienti, kteří dokončí dlouhodobou léčbu v terapeutické komunitě a mají doporučení týmu TK, mohou být přijati bez vstupního rozhovoru. Naše služby můžete využít ještě v rámci léčby Jako přijatý klient si můžete ještě v období před nástupem domluvit jedno až třídenní pobyt v bydlení na půl cesty a využít zázemí a poradenství v našem centru při hledání budoucího zaměstnání. Základní pravidla účasti v doléčovacím programu abstinence od nealkoholových drog pravidelná účast v programu respektování bezpečnosti a abstinence ostatních klientů aktivní přístup k řešení svých témat Provoz Doléčovacího centra Během dne zajišťuje provoz centra služba (v kontaktních hodinách pondělí-pátek 9-16h). Hlavní program centra probíhá v podvečerních hodinách s ohledem na zaměstnání klientů. Začátky jednotlivých skupinových programů se pohybují okolo 18 hodiny. Vedle pravidelných podvečerních programů si každý klient domlouvá čas pro individuální konzultaci se svým garantem. Reálný příklad letáku za použití barvy dle činnosti, ke které patří.

41 2/LETÁK BEREŠ DROGY A: Příklad letáku pro KC Charáč v barvách vzděláváme a zájmové aktivity. POTŘEBUJEŠ S NĚČÍM PORADIT? POTŘEBUJEŠ VÝMĚNU JEHEL NEBO KAPSLE? CHCEŠ SE OTESTOVAT NA ŽLOUTENKU NEBO HIV? NEBO SI JENOM ODPOČINOUT NA KÁČKU? JESTLI ANO, STAV SE DÁLE TI NABÍZÍME TŘEBA: POMOC PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY ZÁKLADNÍ ZDRAVOTNÍ OŠETŘENÍ, SPRCHU, PRAČKU INFORMACE O DETOXU A LÉČBĚ VŠE ANONYMNĚ A ZDARMA OTEVŘENO MÁME PO-PÁ 9:00-17:00 KONTAKTNÍ CENTRUM CHARÁČ KC POSLÁNÍ KONTAKTNÍ CENTRUM CHARÁČ POSKYTUJE NA UHERSKOHRADIŠŤSKU AMBULANTNÍ A TERÉNNÍ SLUŽBY, KTERÉ VEDOU KE SNIŽOVÁNÍ SOCIÁLNÍCH A ZDRAVOTNÍCH RIZIK A MOTIVUJÍ, AKTIVIZUJÍ A PODPORUJÍ VE ZMĚNĚ ŽIVOTNÍHO STYLU OSOBY OHROŽENÉ NÁVYKOVÝM CHOVÁNÍM. PŘÍBUZNÝM A BLÍZKÝM TĚCHTO OSOB NABÍZÍME INFORMACE, PODPORU A POMOC V JEJICH SLOŽITÉ SITUACI. MŮŽEŠ NÁS POTKAT I V TERÉNU MASARYKOVO NÁM. PROSTŘEDNÍ UHERSKÉ HRADIŠTĚ (ST.MĚSTO A KUNOVICE) UHERSKÝ BROD JOSEFA STANCLA ŠROMOVA KC VCHOD MLÝNSKÁ POKUD NĚCO POTŘEBUJEŠ, ZAVOLEJ, PROZVOŇ, POŠLI SMS NEBO SOS A DOMLUVÍME SE FRANTIŠKÁNSKÁ SDRUŽENÍ PODANÉ RUCE KC CHARÁČ UHERSKÉ HRADIŠTĚ TEL: , ŠROMOVA 136 Další reálný příklad letáku za použití barvy dle činnosti, ke které patří. TERÉN UH.BROD TERÉN UH.HRADIŠTĚ TERÉN UH.BROD TERÉN UH.HRADIŠTĚ

42 2/PLAKÁT Náhledu plakátu Lorem ipsum Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque sagittis, metus in pharetra vehicula, augue ligula viverra nibh, quis congue urna erat adipiscing orci. Nullam id mi massa, a aliquam tortor. Praesent auctor suscipit quam quis blandit. Proin dignissim, leo vel volutpat condimentum, mi orci dictum mauris, ac facilisis ligula purus ac magna. Nam sodales nibh magna, nec convallis enim. Phasellus commodo sem nec enim convallis nec tincidunt nisi interdum. Ut aliquam massa lobortis neque laoreet ornare. Quisque fermentum malesuada sem ac consectetur. Nam nec tellus tellus, eget porttitor magna. Integer ac magna vel dui dapibus viverra eget et velit. Nullam non posuere nulla. Nunc et enim a nisl sollicitudin pulvinar ac eu mauris. Aliquam erat volutpat. Praesent accumsan enim sed augue accumsan bibendum. Proin a porttitor nisl. Aenean condimentum tristique quam. Na všechny materiály používáme barvy a fotografie dané manuálem.

43 2/FLYER Příklad letáku Kudykam A5 v barvě zájmové aktivity. Posláním je motivovat a podporovat děti a mládež k aktivnímu přístupu k životu, k řešení osobních problémů zejména v období dospívání, prostřednictvím poskytovaných sociálních služeb ve městě Olomouci. Klub je otevřen pro děti a mládež let. V klubu můžeš využívat: stolní fotbálek C internet n ett PC kulečník kuleč ping g pong, p, šipky šipk š ky ky hudební udební b a DJ s DJ s koutek k ek filmové odpoledne odpole ed e edn dn výtvarný ýtvarný workshop ksssh ho besedy, diskuze diss di Nebo můžeš Nebo ešš jen e j tak posedět po p ose a popovídat pop op v at si s kamarády. ka am marád ády Pracovníky Pra a ovníkyy klubu kl k můžeš že že eš kdykoli k ko i požádat p ádat o radu, rad ra a u, pomoc p pom moc oc a informace. e Jsou tady pro Tebe!!! Vše dobrovolně, anonymně a zdarma!!! NZDM KudyKam Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Sdružení Podané ruce, o.s. NZDM KudyKam Sdružení Podané ruce, o.s. Dolní náměstí Olomouc Reálný příklad letáku za použití definovaného pozadí. Mimo klub: sportovní aktivity výlety T: M: E: Otevírací doba: Po: 13:00 18:00 Út: 13:00 18:00 St: 13:00 18:00 Čt: 12:00 17:00 (možnost individuálních konzultací) Pá: 12:00 17:00 NZDM KudyKam Sdružení Podané ruce, o.s. Dolní náměstí Olomouc tel:

44 3 3/UŽITÉ PŘEDMĚTY UŽITÉ PŘEDMĚTY VÝVĚSNÍ POUTAČ

45 3/VÝVĚSNÍ POUTAČ Příklady poutačů dřevořez gravírování do kovu vizualizace světelných poutačů v pozitivní a negativní barevnosti Při práci s logotypem se vždy držte pravidel podoby loga.

46 4 4/WEB WEBOVÉ STRÁNKY PODANÉ RUCE I.E.S. EIKON NÍZKOPRAHOVÝ KLUB DROGOVÉ SLUŽBY VE VĚZENÍ

47 4/WEB Návrh webových stránek Podané ruce Homepage Logotyp Podané ruce je vždy umístěn v levém horním rohu a zůstává na každé další straně, stejně jako header a footer (hlavička a patička). Hlavní ilustrační fotografie v hlavičce se tématicky mění v každé podstránce podle tématu podstránky a je vždy v černobílém provedení. Hlavní nadpisy jsou barevně odlišeny. Na levé straně je sloupec v tématické barvě, který zůstává na každé další straně. Všechny strany mají textová pole zalomena do dvou sloupců. Takto vypadá hlavní stránka webu Podané ruce.

48 Návrh webových stránek Podané ruce Podstránka Logotyp Podané ruce je vždy umístěn v levém horním rohu a zůstává na každé další straně, stejně jako header a footer (hlavička a patička). Hlavní ilustrační fotografie v hlavičce se tématicky mění v každé podstránce podle tématu podstránky a je vždy v černobílém provedení. Hlavní nadpisy jsou barevně odlišeny. V menu je znázorněna akce, kdy po najetí kurzoru na položku v menu se text mění na barvu pole a pole z barvy na bílou. Takto vypadá každá další stránka webu Podané ruce.

49 4/WEB Návrh webových stránek I.E.S. Homepage Logotyp Podané ruce je vždy umístěn v levém horním rohu a zůstává na každé další straně, stejně jako header a footer (hlavička a patička). Logotyp I.E.S. je umístěn na pravé straně a zůstává na každé další straně. Hlavní ilustrační fotografie v hlavičce se tématicky mění v každé podstránce podle tématu podstránky a je vždy v černobílém provedení. Hlavní nadpisy jsou barevně odlišeny. Na levé straně je sloupec v tématické barvě, který zůstává na každé další straně. Všechny strany mají textová pole zalomena do dvou sloupců. Takto vypadá hlavní stránka webu I.E.S.

50 4/WEB Návrh webových stránek Eikon Homepage Logotyp Podané ruce je vždy umístěn v levém horním rohu a zůstává na každé další straně, stejně jako header a footer (hlavička a patička). Název Eikon je umístěn na pravé straně a zůstává na každé další straně. Hlavní ilustrační fotografie v hlavičce se tématicky mění v každé podstránce podle tématu podstránky a je vždy v černobílém provedení. Hlavní nadpisy jsou barevně odlišeny. Na levé straně je sloupec v tématické barvě, který zůstává na každé další straně. Všechny stany mají textová (obrázková) pole zalomena do dvou sloupců. Takto vypadá hlavní stránka webu EIKÓN.

51 4/WEB Návrh webových stránek Nízkoprahový klub pro děti a mládež PVC, Blansko Homepage Logotyp Podané ruce je vždy umístěn v levém horním rohu a zůstává na každé další straně, stejně jako header a footer (hlavička a patička). Název Nízkoprahový klub pro děti a mládež PVC, Blansko je umístěn na pravé straně a zůstává na každé další straně. Hlavní ilustrační fotografie v hlavičce se tématicky mění v každé podstránce podle tématu podstránky a je vždy v černobílém provedení. Hlavní nadpisy jsou barevně odlišeny. Takto vypadá hlavní stránka webu Nízkoprahový klub PVC.

52 4/WEB Návrh webových stránek Drogové služby ve vězení Homepage Logotyp Podané ruce je vždy umístěn v levém horním rohu a zůstává na každé další straně, stejně jako header a footer (hlavička a patička). Název Drogové služby ve vězení a nasledná péče Brno, je umístěn na pravé straně a zůstává na každé další straně. Hlavní ilustrační fotografie v hlavičce se tématicky mění v každé podstránce podle tématu podstránky a je vždy v černobílém provedení. Hlavní nadpisy jsou barevně odlišeny. Takto vypadá hlavní stránka webu Drogové služby ve vězení.

53 Zpracováno pro: Občanské sdružení Podané ruce / Vypracoval: Amden s.r.o. CREDITS