S C H O D Y. sborník básní žáků 6. ročníku ZŠ Londýnská

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "S C H O D Y. sborník básní žáků 6. ročníku ZŠ Londýnská"

Transkript

1 S C H O D Y sborník básní žáků 6. ročníku ZŠ Londýnská

2 Všechny texty vznikly v rámci výuky Českého jazyka a literatury a jsou autentickou tvorbou žáků 6. ročníku ZŠ Londýnská. Sborník sestavil k tisku připravil Jan Chaluš. V nákladu 20 kusů vytiskla Základní škola, Praha 2, Londýnská.

3 Do sborníku přispěli: Bauerová Lucka Bílek Kryštof Hudson Sára Chalupová Klára a Kapounová Karolína Ilchmanová Kristýna Koutesh David Krofová Adéla Molková Bára Portway Kateřina Rattay Martin Rollerová Adriena Špimr Filip Střihavková Ester Vybíral Karel

4 Bauerová Lucka Schody jsou různé, můžou být kamenné, můžou být dřevěné, ale taky plastové. Jsou schody do nebe, jsou schody do pekla, ale i do ráje. Vždy v posledním schodě nějaká barva je, je jedno, jestli je dole nebo nahoře, vždy tam ta barva je. K starým lidem nemají úctu, mladým lidem se jen posmívají, když zakopnou nebo pospíchají. Schody jsou prostě zrádné, s tím už nic nenaděláme, vždy takové byly, vždy takové budou, nechme je, lidi, být, ať jsou takové, jaké jsou. Bílek Kryštof Schody - body, tak to je, ten, kdo běží, skóruje. Když už je nahoře, zakopne a do háje se propadne. Pátý zakopne a leží, jeho body sněží. Čtvrtý běží, nahoře je, toho dne hrdina je. Pátý běží, řekne pche, nejde slyšet, nahoře už je. Šestý běží, řekne the end, konec básně je, ou je.

5 Hudson Sára 99 schodů, který to vyběhne z učitelů? Bromová a Bartusková, Chaluš nebo Janoš? Albl jede na motorce, Keyzlarová s ním. Hlasová a Mikešová ve výtahu stojí. Voráč běží jak o život, za ním běží Ševčík jak o život. Který z nich to vyhraje? Nikdo! Protože děti jsou lepší. Chalupová Klára a Kapounová Karolína Schodů je tu 99, vyběhne je i silný medvěd. Není to žádná sranda, když je tady velká banda. Máma, táta už jsou tu, kde by byli, když né tu? Všichni jsou už v napětí a najednou zvonek zazvoní. Nikdo nikoho nevidí, někdo je holt zapomnětlivý. Jedna holka zapomněla, že by taky běžet měla. Ona si z toho však nic nedělá, protože je to holka veselá. Kluci jí říkají: To je fuk, nasaď si boty a běžíme, šup. Uvidíš, že zvítězíme a celou školu porazíme. Sice jsme dnes nevyhráli, zato jsme se dost nasmáli.

6 Ilchmanová Kristýna Na londýnských schodech se usilovně běží, na londýnských schodech se přece neleží. Na londýnských schodech je přáno pouze sportovcům, na londýnských schodech není místo důchodcům. Kdo nevěří, ať tam běží, na londýnské schody, kde tam báseň leží. Přeji, ať nebolí vás nohy. Koutesh David Škola má schody pro všechny boty, pro malé i velké, pro těžké i lehké. Po chvíli jsou body za všechny ty schody, vítěz nám už mává, to je ale sláva! Pak běží příbuzní a také běží bližní, doma budou hody, nastanou i ódy.

7 Krofová Adéla Mrzne, tu je zataženo, vidím schody do tmy. Je tu téže zamlženo, sníh mi padá na rty. Vidím světlo, tiše doufám, avšak je ho velmi málo, to jen já si troufám? Chci je poznat schody temné, musím však se doznat, nebude to levné. Slyším křičet sebe samou křičící se pod schody, má duše mě neoklame, nebudu číst horory! Molková Bára Celá třída poběžíme londýnské schody a v cíli vypijeme litry Dobré vody. Opět jsme zvítězili, sláva!!! Medaile nám předá pan učitel Fára. Medaile jsme dostali, body do Lon Cupu získali.

8 Portway Kateřina Běhám rychle schody, abych vyhrál trofej, abych dostal body, tak už nezoufej. Když jsem vyhrál schody, vyhrál jsem i trofej, teď mám velké hody, už mi není ouvej. Už jsem zase v klidu, zpátky k učení, pomohl jsem lidu, skončilo mé mučení. Rattay Martin V listopadu každý rok míří můj, tvůj i váš krok do základní školy na Londýnské schody První, druhý, třetí schod běží všichni o závod. Děti, mladí a i staří, ať se jim všem dobře daří. Kdo vyběhne schody, připíše si body. Při večerním vyhlášení budou všichni překvapení. Aula až se naplní, gulášek tu zavoní. My vám ještě předvedeme, co už všechno dovedeme.

9 Rollerová Adriena Na schodech jsem si zlomil nohu, máma mě čeká ve 2. patře. Jak to mám udělat, abych nezlomil si ještě páteř? Chce se mi brečet, volám o pomoc, nikdo nepřichází, to už je snad noc? Je mi fakt blbě, ta noha bolí, začíná mě ruka svrbět, sakra, kde je okolí?! Brejle se mi rozbily, sakra, u sta hromů! Kdyby tu ty schody jen nebyly, já fakt už musím jít domů! Mobil už mám vybitý, výtah nefunguje, cítím se téměř zabitý, dál se to nerýmuje Špimr Filip Schod a schod chránič vhod celý rok krok sun krok. Pádil jsem pádil kolou se chladil celej se zpotil a taškou hodil. Londýnský schody svaly se rodí kdo po nich chodí no jasně že my!

10 Střihavková Ester 99 schodů do 3. patra kleju znova kurník šopa doprčic a zatra!! Zakopla jsem, kutálím se, a ten schod ten posmívá se. Mám obrovský vztek je to drzý spratek. Vždyť je to kus kamene, kdo si na něj vzpomene? Teď ho můžu vzít a klidně vyhodit. Ale co ta díra? Ta tam na mě zírá... Nezírej, ty díro! Nejsi žádný hero! A toto je konec, i přesto že nezazvonil zvonec. Vybíral Karel Už je zase listopad, každý lístek na zem spad. Začínají naše schody, budem sbírat slušné body. Devadesát devět schodů od zdola až nahoru. To jsou schody londýnské, není to tu vůbec zlé. Běží, běží, jak se dá, všichni fandí to se má! Vítězi to přejeme a za rok zas přijdeme!

11 Vyrobila ZŠ Londýnská, listopad 2012

12