Vzdělávací program SPOTŘEBITELSKÁ GRAMOTNOST Téma č.2. Obchodování na internetu

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Vzdělávací program SPOTŘEBITELSKÁ GRAMOTNOST Téma č.2. Obchodování na internetu"

Transkript

1 Vzdělávací program SPOTŘEBITELSKÁ GRAMOTNOST Téma č.2 Obchodování na internetu

2 Nákup na internetu? Přes internet nakupuje tři miliony Čechů. Češi utratili v roce 2013 v e-shopech 58 miliard Kč. Objem nákupů je o 16 % vyšší než v roce Zdroj:

3 Proč nakupovat na internetu? Kdo z Vás nakupoval na internetu a jaké zboží jste nakoupili? Byli jste s nákupem spokojeni? Stalo se někdy vám, nebo vašim známým, že jste byli při nákupu přes internet podvedeni? Jak jste to řešili? Je nějaké zboží, které byste přes internet nikdy nekoupili? Proč? Šli jste před samotným objednáním zboží výrobek vyzkoušet/prohlídnout do kamenného obchodu? Pokud jste nikdy přes internet nenakupovali, tak proč? Co spatřujete jako největší výhodu nákupů přes internet? Co naopak spatřujete jako největší rizika?

4 Proč nakupovat na internetu? výhody Výhoda č. 1 Ušetříte Zboží, Heuréka, Monitor Výhoda č. 2 Ušetříte čas Agregátory Proč nakupovat na internetu Výhoda č. 3 Větší výběr Vyhledávače, Srovnávače Výhoda č. 4 Vodítka pro výběr Internetové diskuze

5 Proč nakupovat na internetu? nevýhody Nemožnost si zboží fyzicky osahat a vyzkoušet boty, spodní prádlo, parfém x kniha, toner, lepící páska Lidé si po špatné zkušenosti výrobek osahají v prodejně a následně jej koupí na internetu. Placení Nejčastější platba na dobírku (nejmenší riziko), nutnost mít u sebe doma hotovost. Fyzická distribuce V určený čas musíte čekat doma, nebo v práci.

6 E-shop x kamenná prodejna Realita přizpůsobení prodeje internetových obchodů, jenž mají kamennou prodejnu. Příklad: Společnost Elektroworld, Datart (elektronika, domácí spotřebiče). Společnost vymezí skupinu výrobků, které přidělí nejnižší cenu na trhu. Tento výrobek za tuto cenu lze však koupit pouze v kamenné prodejně! Na internetu tuto nabídku nenaleznete. Cílem je vyvážení prodeje na internetu a v kamenných prodejnách.

7 Současný trend obchodování Přesouvání obchodu do elektronické podoby. Maximální snižování nákladů na mzdy lidí, pracujících v kamenných obchodech. Vznik velkého množství e-shopů. Kamenné obchody se postupně stávají výdejnami zboží. X Ne každému vyhovuje elektronická podoba obchodování. Uživatelské rozhraní mnohých obchodů nesplňuje pravidla přístupnosti. (Použitá velikost písma, grafika, neintuitivní prostředí, velké množství údajů, používání symbolů).

8 Dostupný na: Úkol najít externí harddisk Uživatelské rozhraní

9 Vyhledávače Google

10 Vyhledávače Google Google Product Dostupný na:

11 Srovnávače Dostupný na: Dostupný na: Dostupný na: Principem srovnávačů je zobrazení hledaného produktu z různých spolupracujících e-shopů.

12 Srovnávače Dostupný na: Principem srovnávačů je zobrazení hledaného produktu z různých spolupracujících e-shopů.

13 Nabídkové agregátory Webové portály, které sdružují (agregují) nabídku poskytovatelů určitého typu služeb či produktů. Agregátory nabízejí možnost rychlé nabídky produktu či služby. Nezaručují nejnižší cenu! Je to dáno tím, že do agregátoru někdo provozovateli agregátoru za vložení zboží zaplatil. Výhoda okamžitá nabídka Nevýhoda ne vždy nejnižší cena

14 Nabídkové agregátory příklady

15 Nabídkové agregátory jak nenaletět Problém: neuvěřitelný rozsah nabídky x výběr mezi stovkou podobných nabídek Částečné řešení: hodnocení zákazníků Rozhodně nepodceňujte hodnocení zákazníků a recenze produktů a služeb. Stejně jako všude jinde na internetu platí, že čím více jich je, tím relevantnější informaci poskytnou. Velmi často také zjistíte detaily, které se v nabídce samotného prodejce nedozvíte.

16 Jak nenaletět recenze Hvězdičkové mafie Platí zejména v cestovním ruchu. Specializované placené skupiny, jenž mají vytvářet recenze. Mnohdy PR agentury. Hlídají poměr mezi pozitivní a negativní recenzí. Pokud je příliš mnoho negativních recenzí, jsou mazány.

17 Jak nenaletět - recenze Osobní zkušenost negativní hodnocení bylo smazáno (lyž. škola, Egypt Hurgada Fisher)

18 Jak nenaletět recenze

19 Jak nenaletět recenze

20 Jak nenaletět recenze Dostupný na:

21 Slevové portály Historie První koncept slevového webu spustil portál Woot.com v červenci (USA) Odkaz: Předobrazem slevových portálů byl portál Groupon.com (USA), spuštěn roku 2008 Odkaz:

22 Slevové portály Historie ČR První na bázi slevových portálů od r web BigBrands.cz a FashionDays.cz. Odkaz: https://www.bigbrands.cz/ Odkaz: https://www.fashiondays.cz/

23 Slevové portály Historie ČR V dubnu 2010 pak byl spuštěn Slevomat Odkaz: V prosinci 2010 se přidal portál Vykupto.cz. Odkaz: Po úspěchu Slevomatu v ČR vzniklo do roku 2011 přes 300 slevových portálů. Tento stav byl konkurenčně neudržitelný a počet slevových portálů začal prudce klesat (na začátku roku 2013 můžeme hovořit o třech desítkách úspěšných SP).

24 Slevové portály Princip Slevové portály pracují na základě konceptu hromadného nakupování. Na rozdíl od klasických agregátorů se nabídka na SP rychle mění. U některých SP i na denní bázi. Nabídky jsou časově a množstevně omezeny. Zákazník si vybere zajímavou nabídku a tu zaplatí zpravidla kartou na požadovaný účet. Od slevového portálu zákazník obdrží potvrzení o zaplacení v podobě voucheru (poukazu), který dle instrukcí uplatní, nebo obdrží zaplacené vybrané zboží.

25 Slevové portály - Princip Slevové portály pracují na základě konceptu hromadného nakupování. V minulosti hojně využíváno v cestovním ruchu. Příklad: Německé cestovní kanceláře nakoupili společně velký balík pobytů, ze kterých pramenila cenová výhoda.

26 Slevové portály SlevoMat https://www.slevomat.cz Kuplon SlevajakBrno Slevotéka Báječná sleva Přehled slev Ber slevu Za pakatel Nakup za půl Vykup to Slevy dnes Nešetři Amplion Prima sleva Tiskni slevu

27 Internetové aukce k čemu slouží? Prodej a nákup na internetu, který se řídí pravidly aukce. Na internetových aukcích lze: PRODÁVAT zboží jak nové, tak použité KUPOVAT zboží jak nové, tak použité

28 Internetové aukce Česká republika Kalifornie

29 Internetové aukce Začínáme Z pohledu prodávajícího Registrace Vyberete si aukční server a zaregistrujete se. Pro drobné obchodování v malém postačí jednoduchá elektronická registrace. Pro větší obchodování je registrace dvoufázová (poštou na vaši adresu obdržíte kód, jenž následně zadáte do systému). Vložení kapitálu Přes účet nebo složenkou zašlete menší finanční obnos (zpravidla do 5 % částky, jenž budete po prodeji přijímat). Tato finanční částka slouží k hrazení poplatků (viz níže).

30 Internetové aukce Začínáme Z pohledu prodávajícího Vložení aukce, započetí aukce Pro započetí prodejní aukce je potřeba: 1. vytvořit zboží atraktivní textovou a obrazovou prezentaci, 2. stanovit základní cenu nabídky, 3. stanovit objem nabídky, 4. stanovit dobu trvání aukce, 5. stanovit způsob platby.

31 Internetové aukce Začínáme Z pohledu kupujícího Registrace Vyhledání zboží Aukce Registrovaní uživatelé postupně zvyšují nabídku (přihazují na aukci), dokud nevyprší stanovená doba průběhu dražby. Přihazování je veřejné a ostatní uživatelé vidí, jaká je aktuální nabídka. Po ukončení aukce je vítězem ten, kdo nabídl v době ukončení nejvyšší cenu.

32 Internetové aukce Začínáme! Upozornění! U nabízených předmětů je dobré zvážit vstupní cenu. Příhozy jsou závazné pro obě strany, cena tedy nesmí být nižší než taková, za jakou jste ochotní zboží opravdu prodat. Servery také nabízejí možnost zadat fixní částku, za kterou zboží prodáváte, bez možnosti přihazování. Nutno však říci, že u aukcí silně funguje psychologický moment, kdy zákazníci začínají přihazovat od jedné koruny. Mnohdy se pak konečná částka dostane výše, než byste očekávali.

33 Ukončení aukce, platba, transfer Po ukončení aukce server zprostředkuje výměnu kontaktních údajů a je na obou uživatelích, aby se navzájem zkontaktovali a dohodli se na způsobu předání zboží a peněz. Poplatky Servery si účtují: drobný poplatek za vystavení zboží, v případě úspěšně zrealizovaného prodeje poplatek z vydraženého zboží. Princip stanovování výše poplatků naleznete v obchodních podmínkách. Hodnocení Internetové aukce Začínáme

34 Internetové aukce

35 Internetové aukce Aukro

36 Internetové aukce Aukro

37 Internetové aukce Aukro

38 Záruka u zboží nakoupeného na internetu Použité zboží zakoupené např. na: Aukro, ebay, Bazoš, Avízu.. Záruka NE Fyzická osoba Dle evropského práva nemusí prodávající osoba poskytovat na zboží záruku, ani lhůtu pro navrácení peněz. Záruka ANO Právnická osoba Musí poskytovat na zboží záruku. Kupující má stejná práva jako při nákupu v e-shopu Pozor na elektroniku, výpočetní techniku, automobily Vysoké riziko!!!

39 Jak bezpečně nakupovat podvodný e-shop Znaky podvodných e-shopů: Vzhledem a jménem jsou téměř nerozeznatelné od originálů, zboží či nabízená služba je výrazně levnější než u konkurence, jejich fungování je omezené, nemají žádnou historii, nelze dohledat majitele.

40 Znaky seriózních e-shopů: Jak bezpečně nakupovat 1) Měl by jasně uvádět totožnost dodavatele a adresu, případně registrační číslo (např. IČO), 2) měl by jasně uvádět vlastnosti nabízeného zboží a služeb, cenu zboží a služeb, včetně veškerých daní, poplatků a také eventuální náklady na dopravu, 3) měl by jasně uvádět informace o platebních podmínkách, způsobu dodání či plnění, 4) měl by jasně a zřetelně informovat nakupujícího o jeho právu na odstoupení od smlouvy.

41 Jak bezpečně nakupovat Ověření historie e-shopu:

42 Jak bezpečně nakupovat Certifikace obchodů sdružením APEK Od roku 1999 provádí APEK certifikace internetových obchodů, prodejců zážitků a cestovních kanceláří nabízejících své služby na internetu. Asociace pro elektronickou komerci v současné době vystavuje dva druhy certifikátů APEK Certifikovaný obchod a APEK Certifikát kvality. Oba tyto certifikáty potvrzují důvěryhodnost internetového obchodu, dodržování platné legislativy a vstřícný přístup k zákazníkům. Certifikovaný obchod Certifikát kvality

43 Dostupný na: Jak bezpečně nakupovat Certifikace obchodů sdružením APEK

44 Jak bezpečně nakupovat Platba kartou: Plaťte pouze tam, kde jsou Vaše údaje během platby šifrovány pomocí protokolu HTTPS. Věnujte pozornost zprávě vašeho prohlížeče o neplatném certifikátu.

45 Doručení a převzetí: Jak bezpečně nakupovat Při přebírání zásilky od dopravce je vhodné zkontrolovat, zda je obal zásilky neporušený. Porušenou zásilku nepřebírejte, sepište s dopravcem protokol a informujte obchodníka. Kvalita zboží Zboží na internetu si nelze při nákupu vyzkoušet. Máte však právo jej u většiny druhů zboží bez udání důvodu do 14 dnů vrátit. V takovém případě máte právo na vrácení veškerých plateb zaplacených dodavateli v souvislosti s touto kupní smlouvou, včetně tzv. poštovného a balného. Následné vrácení výrobku podnikateli však provádíte na vlastní náklady.

46 Jak bezpečně nakupovat Trestní oznámení na podvodný e-shop, Leden 2014 Spotřebitel si přes internet objednal a předem zaplatil zboží minimálně za Kč, zboží však stále nedorazilo a prodávající se k jeho odeslání a doručení nemá. Spotřebitel za zboží zaplatil nižší částku, podobně poškozených zákazníků má prodávající celou řadu (zjištěno z internetových diskuzí). Spor lze řešit: jednak občanskoprávní cestou odstoupením od smlouvy, obrátit se na Státní zastupitelství, obrátit se na Policii ČR a podat trestní oznámení.

47 Jak bezpečně nakupovat K čemu došlo? Trestný čin podvodu Trestného činu podvodu se dopustí ten, kdo ke škodě cizího majetku sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou. Trestný čin poškozování spotřebitele Trestného činu poškozování spotřebitele se dopustí ten, kdo na cizím majetku způsobí škodu nikoli nepatrnou tím, že poškozuje spotřebitele zejména tak, že je šidí na jakosti, množství nebo hmotnosti zboží, nebo kdo uvede ve větším rozsahu na trh výrobky, práce nebo služby a zatají přitom jejich podstatné vady. Škodou nikoli nepatrnou se rozumí škoda dosahující částky nejméně Kč.

48 Jak bezpečně nakupovat Kdy ho použít? Oznámení na podezření ze spáchání trestného činu může podat kdokoliv, nemusí to být jen osoba poškozená trestným činem (děti za rodiče, soused za sousedku). Trestní oznámení lze podat ústně do protokolu, a to přímo na služebně Policie ČR či na Státním zastupitelství. Podat je můžete i písemně.

49 Jak bezpečně nakupovat V trestním oznámení by zejména mělo být uvedeno: kdo trestní oznámení podává, podrobné vylíčení skutku, kterého se trestní oznámení týká, označení místa a času spáchání údajného trestného činu, označení podezřelého, který se mohl dopustit trestného činu (je-li znám), označení svědků a dalších důkazů (jsou-li známy).

50 Moje jméno a příjmení: Datum mého narození: Moje adresa: Můj telefon a Policie ČR či Státní zastupitelství: Adresa: Karviná, 1. ledna 2014 Jak bezpečně nakupovat Vzor trestního oznámení Platného od Oznámení o podezření ze spáchání trestného činu Vážení, ve smyslu 158 odst. 1 zákona č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním (trestní řád), v platném znění, podávám tímto trestní oznámení pro okolnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin podle 209 trestního zákoníku podvodu, a to neznámým pachatelem. Dne.. jsem si v internetovém obchodě objednal televizor značky... za... Kč. O uzavření smlouvy mi bylo doručeno potvrzení, ve kterém byl uveden typ zakoupené věci, její cena a též výzva k zaplacení ceny bezhotovostním platebním příkazem. Uvedenou částku jsem následujícího dne prodávajícímu uhradil pomocí platebního příkazu na účet č.... vedený u..., který byl uvedený v potvrzení objednávky. Do měsíce od uzavření smlouvy mi však zboží nebylo doručeno, a to navzdory mé marné snaze kontaktovat prodejce prostřednictvím všech kontaktů uvedených na stránkách e-shopu.

51 Jak bezpečně nakupovat Vzor trestního oznámení Platného od Z tohoto důvodu jsem dne.. od smlouvy doporučeným dopisem s dodejkou odstoupil, ale ani do mnou stanovených 30 dnů od doručení odstoupení mi nebyla vrácena kupní cena. Na webu e-shopu je jako provozovatel e-shopu vedena společnost / pan / paní..(ič, adresa sídla či bydliště..). Na základě výše uvedených skutečností se domnívám, že mně neznámá osoba způsobila škodu dosahující částky nejméně.. Kč. Na základě informací z internetu jsem se spojil s dalšími zákazníky e-shopu a mám za to, že podobně poškozených zákazníků daného e-shopu je více a že v této věci již bylo podáno několik trestních oznámení. Kontakty na poškozené přikládám v příloze. Prosím vás o informaci o důsledcích podání tohoto oznámení a současně se připojuji s nárokem na náhradu škody vůči pachateli.... (vlastnoruční podpis) Přílohy: Kopie ové komunikace, Potvrzení o zaplacení kupní ceny, Kopie odstoupení od kupní smlouvy, Kopie dodejky, Screeny stránek e-shopu, Kontakty na další poškozené, Další listinné důkazy, fotografie apod.

52 Jak bezpečně nakupovat Upozornění: Tento vzor dopadá na vztahy ze smluv uzavřených od 1. ledna Pro spáchání trestného činu podvodu je nutné způsobení škody nikoli nepatrné tedy alespoň ve výši Kč. Nedosahujete-li této částky, sežeňte kontakty na další poškozené a spojte se s nimi. Nebo alespoň upozorněte Policii ČR či Státní zastupitelství, pokud víte o dalších podaných oznámeních. Kdykoli, a zejména bude-li trestní oznámení z nějakého důvodu odloženo, se můžete domáhat svých peněz soudní cestou, a to prostřednictvím návrhu na vydání platebního rozkazu poté, co jste odstoupili od kupní smlouvy pro nedodání zboží.

53 Nákup v zahraničí Při problémech s on-line prodejci v rámci zemí EU je možné se obrátit na Evropské spotřebitelské centrum, které Vám zdarma poskytne jak informace o Vašich právech, tak přímou podporu v případném sporu se zahraničním prodejcem. Pokud nakupujete v České republice přes internet v e-shopu v jiné zemi EU, Norsku, či Islandu, máte vždy minimálně stejná práva jako v ČR, tedy dvouletou záruku a 14-ti denní lhůtu pro vrácení zboží bez udání důvodu. A to i v případě, že v dané zemi je záruční doba pouze jeden rok. Pokud by však v dané zemi byla například 3-letá záruka, máte právo na 3-letou záruční lhůtu. Mimo země EU se pravidla pro vrácení zboží a reklamace liší v závislosti na tamních zákonech. Proto je potřeba si vždy před nákupem zboží v takovémto e-shopu tyto údaje ověřit.

54 Nákup v zahraničí obcházení platby cla

55 Nákup na internetu podle NOZ Nový občanský zákoník platný od 1. ledna 2014 Dále jen NOZ Některé základní principy NOZ: NOZ stojí na zásadách spravedlnosti a svobody. Počítá s tím, že každý člověk má rozum a umí ho používat a je přiměřeně opatrný. Předpokládá, že každý jedná poctivě a v dobré víře. Nepoctivost musíme prokazovat. Každé jednání bychom měli považovat za platné spíše než neplatné.

56 Nákup na internetu podle NOZ Zákon nazývá internetový prodej nově jako uzavírání smluv distančním způsobem. USDZ se nejčastěji děje právě přes internet či telefon, ale může se jednat i o různé nabídkové katalogy, teleshopping aj. USDZ je jakákoliv situace, kdy dvě osoby nejsou přítomny v jeden čas na stejném místě. Smlouva je uzavřena distančně, jestliže byla celá dohodnuta komunikačními prostředky. Nezáleží přitom na způsobu předání zboží může jít tedy i o osobní převzetí. Pozor na zneužití!

57 Odstoupení od kupní smlouvy Jak odstoupit od kupní smlouvy? Odstoupení stačí během 14denní lhůty odeslat na adresu obchodníka. Na rozdíl od staré úpravy nevadí, když obchodníkovi dojde odstoupení později, důležitý je čas odeslání. Smlouvu uzavíráte elektronicky, odstoupit můžete stejným způsobem. Například na vzorovém formuláři, který bude mít řada prodejců na stránkách. Není tedy vyžadována listinná podoba.

58 Odstoupení od kupní smlouvy Není-li o zákonné možnosti odstoupit od smlouvy spotřebitel poučen (např. v obchodních podmínkách obchodu), pak se lhůta prodlužuje ojeden rok, čili na 1 rok a 14 dnů. Z toho pro prodejce vyplývá zvěřejnit obchodní podmínky na svém e-hopu.

59 Odstoupení od kupní smlouvy Vrácení zboží do 14 dnů od odstoupení je musíte buď přímo předat, nebo alespoň odeslat. (Dříve nebyla tato lhůta stanovena). Zboží nesmí být poškozené a musí být vráceno se vším příslušenstvím a prodejním obalem včetně výplně. Jestliže není zboží vráceno v prodejním obalu má prodejce právo účtovat skutečně vynaložené náklady na vrácení do původního stavu. Náklady na dopravu k obchodníkovi hradíte vy. Podnikatel vám musí vrátit všechny peníze, které od vás na základě smlouvy přijal do 14 dnů od odstoupení od smlouvy.

60 Odstoupení od kupní smlouvy Nemusí je ovšem poslat dříve, než mu vrátíte zboží nebo prokážete, že jste je odeslali. Peníze vám musí vrátit stejným způsobem, jakým jste zaplatili. Možnost odstoupit od smlouvy se ovšem nevztahuje na firemní zákazníky (tzv. nákup na IČO). Tam záleží na podmínkách uzavřené smlouvy či obchodních podmínkách, které si firemní zákazníci s jednotlivými obchodníky dojednají či jaké obchodníci nabízejí i pro tuto skupinu klientů.

61 Odstoupení od kupní smlouvy Pokud souhlasíte s jiným způsobem vrácení nebo pokud vám tím nevzniknou žádné náklady, může vám podnikatel vrátit peníze i jinak. Obchodník si může strhnout svoje náklady, ale jen tehdy, když mu to výslovně umožňuje zákon. Náklady na dopravu od obchodníka k vám se vrací jen do výše nejnižší nabízené dopravy (Prodejce například nabízí nejnižší poštovné za 80 Kč, ale vy si objednáte kurýra za 200 Kč; v případě odstoupení vám prodejce vrátí kupní cenu zboží + poštovné ve výši 80 Kč).

62 Kdy nelze odstoupit od kupní smlouvy Podle 1837 Občanského zákoníku nelze od smlouvy odstoupit v těchto případech: pokud se cena určuje podle burzy či podobného trhu (např. cena zlata, vzácných kovů, francouzských vín), věci upravené na míru (zkrácené objednané kalhoty, monogram na krytu nového tabletu), zboží, které podléhá rychlé zkáze (syrové maso, mléčné výrobky, řezané květiny), zboží, které se už smísilo s jiným zbožím (barva smíchaná s pigmentem),

63 Kdy nelze odstoupit od kupní smlouvy zboží, které se prodává v hygienickém obalu a obal byl porušen (zejména intimní a hygienické pomůcky), počítačové programy nebo nosiče s hudbou či filmem s porušeným obalem, i když obal není hygienický, zakoupená hudba na internetu po jejím stažení, objednávka předplatného novin nebo časopisů, termínované smlouvy na ubytování, dopravu, smlouvy vzniklé ve veřejné dražbě podle zákona (servery jako ebay, Aukro, Slevomat apod.).

64 Reklamace Reklamovat by měl zákazník neprodleně po zjištění vady, a to tam, kde zboží koupil, případně u jiné osoby, kterou je zpravidla smluvní servis, vyznačený v záručním listě. Pokud je zboží reklamováno, nemusí být vráceno v původním obalu a funkční. U reklamací platí náklady na dopravu zboží obchodník. V závislosti na povaze vady má kupující nárok na výměnu zboží za nové, odstranění vady, slevu z kupní ceny nebo může od smlouvy odstoupit.

65 Reklamace Reklamace musí být vyřízena do 30 dnů. Pokud se tak nestane, má zákazník právo od smlouvy odstoupit nebo si zvolit jiný způsob řešení reklamace dle svého výběru. Je však třeba dát pozor na text reklamačního protokolu, třicetidenní lhůtu je možné prodloužit pouze po vzájemné dohodě! Reklamaci lze uplatnit do 24 měsíců od převzetí.

66 Zájezd uzavření smlouvy Nemusí být uzavřena písemně! Objednaná přes internet nelze od ní do 14 dní odstoupit! Písemné potvrzení zájezdu 7 dní před odjezdem obdržení letenky a ubytovacího poukazu

67 Zájezd nárok na slevu Nárok na náhradu újmy za narušení dovolené náhrada ztráty radosti z dovolené

68 Zájezd nárok na slevu ustanovení 2543 NOZ Pořadatel zájezdu odpovídá zákazníkovi vedle škody na majetku, také za ztrátu radosti z dovolené, a to zejména pokud byl zájezd podstatně zkrácen nebo zmařen jeho účel (tedy odpočinek zákazníka). Právo zákazníka na náhradu za ztrátu radosti z dovolené zákazníkovi vznikne pouze v případě, kdy pořadatel zájezdu porušil, resp. nesplnil sjednané služby; a tyto své povinnosti porušil natolik významně, že došlo ke zmaření samotného účelu dovolené. Aktuální právní úprava nijak neřeší míru a stanovení odškodnění za újmu z narušení dovolené.

69 Zájezd Frankfurtská tabulka slev Tabulku vytvořil Zemský soud ve Frankfurtu v roce 1985, aby mu pomáhala vyměřit snížení ceny zájezdu v případě reklamace. Není pro soudy závazná. Hojně využívaná soudci hlavně v Německu a v Rakousku. EU dosud v oblasti cestovního ruchu nemá žádný jednotný dokument týkající se kvality služeb. Proto k tabulce přihlížejí soudci i dalších unijních zemí, včetně českých soudců.

70 Zájezd Frankfurtská tabulka slev Jiný než slíbený hotel % Jiná úroveň ubytování 5-10 % Příliš malá plocha 5-10 % Chybí výhled na moře* 5-10 % Chybí balkon, TV, rádio* 5-10 % Málo nábytku 5-10 % Chybějící klimatizace* % Švábi na pokoji % Rez, plíseň % Nefunkční WC, horká voda 15 % Nedostatečný úklid % Hluk během dne i noci 5-40 % Zápach 5-15 % Zkažená či žádná strava 5-50 % Špinavá pláž nebo bazén % Poznámka: * bylo-li přislíbeno Zdroj: Evropské spotřebitelské centrum pro ČR

71 Zdroje: POLESNÝ, David. Slevománie v Česku: jak fungují slevové weby. In: Živě [online] [cit ]. Dostupné z: Slevomat [online] [cit ]. Dostupné z: VESECKÝ, Zdeněk. Slevové servery mají konkurenci, Češi začínají podléhat slevovým kupónům. In: Podnikatel [online] Dostupné z: Aukro [online] [cit ]. Dostupné z: Heureka: nakupujte s přehledem [online] [cit ]. Dostupné z:

72 Zdroje: Zboží [online] [cit ]. Dostupné z: APEK Asociace pro elektronickou komerci Dostupné z: Agregátory Dostupné z: Frankfurtská tabulka slev Dostupné z: /viteze.aspx?c=a140909_ _viteze_sov

Obchodní podmínky. Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě http://www.kosmetikaguenerve.cz, společnosti Guenerve s.r.o.

Obchodní podmínky. Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě http://www.kosmetikaguenerve.cz, společnosti Guenerve s.r.o. Obchodní podmínky Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě http://www.kosmetikaguenerve.cz, společnosti Guenerve s.r.o. Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího,

Více

Obchodní podmínky společnosti Treservis s.r.o.

Obchodní podmínky společnosti Treservis s.r.o. Obchodní podmínky společnosti Treservis s.r.o. Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě www.wap-treservis.cz Veškeré smluvní vztahy jsou uzavřeny v souladu s právním řádem České republiky.

Více

2) Přijetí a vyřízení objednávky, kupní smlouva

2) Přijetí a vyřízení objednávky, kupní smlouva Obchodní podmínky Provozovatel e-shopu A-Z toner Zbyněk Baránek Družstevní 917 Petřvald u Karviné 735 41 IČ: 47968826 DIČ: CZ7301275531 Odpovědná osoba a kontakt Zbyněk Baránek Tel: 604 579 312 E-mail:

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY společnosti EC PROFIT s.r.o.

OBCHODNÍ PODMÍNKY společnosti EC PROFIT s.r.o. OBCHODNÍ PODMÍNKY společnosti EC PROFIT s.r.o. 1. OBECNÁ USTANOVENÍ 1.1. Tyto obchodní podmínky obchodní společnosti EC PROFIT s.r.o. se sídlem Koldínova 1145/4, 130 00 Praha 3 Žižkov, IČO: 24247413, zapsané

Více

Obchodní podmínky společnosti Realitní kuchařka s.r.o., IČ: 04198948, se sídlem Holandská 630/11, 101 00, Praha 10

Obchodní podmínky společnosti Realitní kuchařka s.r.o., IČ: 04198948, se sídlem Holandská 630/11, 101 00, Praha 10 Obchodní podmínky společnosti Realitní kuchařka s.r.o., IČ: 04198948, se sídlem Holandská 630/11, 101 00, Praha 10 Tyto obchodní podmínky jsou nedílnou součástí kupní smlouvy a platí pro nákup v internetovém

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY 1 Fiat 500126 VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY Internetového obchodu Fiat 500126 se sídlem Dělnická kolonie 107, Broumov 550 01 identifikační číslo (IČ): 02189852 prodej zboží prostřednictvím internetového

Více

Obchodní podmínky. pro nákup v internetovém obchodě www.dub.cz. Zápis: živnostenský rejstřík vedený Úřadem městské části Praha 1.

Obchodní podmínky. pro nákup v internetovém obchodě www.dub.cz. Zápis: živnostenský rejstřík vedený Úřadem městské části Praha 1. Obchodní podmínky pro nákup v internetovém obchodě www.dub.cz. Kontaktní údaje prodávajícího: Prodávající: Tomáš Pfeiffer Sídlo: Soukenická 21, 110 00 Praha 1. IČ: 12609498, DIČ: CZ530830166. Zápis: živnostenský

Více

Jan Vetyška Výkonný ředitel APEK. Podnikání v e-komerci Právní minimum

Jan Vetyška Výkonný ředitel APEK. Podnikání v e-komerci Právní minimum Jan Vetyška Výkonný ředitel APEK Podnikání v e-komerci Nejdůležitější normy specifické pro e-komerci Zákon č. 40/1964 Sb., občanský zákoník 53 a 53a Smlouvy uzavírané pomocí prostředků komunikace na dálku.

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY. 1. Úvodní ustanovení

OBCHODNÍ PODMÍNKY. 1. Úvodní ustanovení 1. Úvodní ustanovení OBCHODNÍ PODMÍNKY Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě www.emission.cz (prodávající), jehož provozovatelem je společnost Full Capacity s.r.o. Podmínky blíže

Více

Obchodní podmínky 2014

Obchodní podmínky 2014 Obchodní podmínky 2014 Základní ustanovení Tyto Obchodní podmínky upravují vztahy mezi smluvními stranami kupní smlouvy, kdy na jedné straně je společnost PEKSPORT s.r.o. IČ 45797056, DIČ CZ45797056 se

Více

Obchodní podmínky. Provozovatelem internetového obchodu elotechnik.cz je společnost ELO Toman Divišova 1520 564 01 Žamberk Email: info@elotechnik.

Obchodní podmínky. Provozovatelem internetového obchodu elotechnik.cz je společnost ELO Toman Divišova 1520 564 01 Žamberk Email: info@elotechnik. Obchodní podmínky Provozovatelem internetového obchodu elotechnik.cz je společnost ELO Toman Divišova 1520 564 01 Žamberk Email: info@elotechnik.cz IČO: 60148101 DIČ: CZ470907163 1. Všeobecná ustanovení

Více

Gigoloz s.r.o., Generála Svobody 242/21, Č. Budějovice 370 01

Gigoloz s.r.o., Generála Svobody 242/21, Č. Budějovice 370 01 Obchodní podmínky 1. Základní údaje Dodavatel Gigoloz s.r.o., Generála Svobody 242/21, Č. Budějovice 370 01 Dodavatel je zapsán pod spisovou značkou C 20398 vedená u Krajského soudu v Českých Budějovicích.

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY 1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ

OBCHODNÍ PODMÍNKY 1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ OBCHODNÍ PODMÍNKY obchodní společnosti pomalý svět s.r.o. se sídlem Palackého třída 3048/124, 61200, Brno identifikační číslo: 28318579 zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY PERDORMIRE

OBCHODNÍ PODMÍNKY PERDORMIRE OBCHODNÍ PODMÍNKY PERDORMIRE Provozovatelem e-shopu je společnost MACHALA GROUP SE, IČ: 24 13 34 18, se sídlem Hybernská 1271/32, 110 00 Praha 1, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu

Více

Obchodní podmínky pro nákup zboží v e-shopu www.humlmusic.cz

Obchodní podmínky pro nákup zboží v e-shopu www.humlmusic.cz Obchodní podmínky pro nákup zboží v e-shopu www.humlmusic.cz Prodávající: Václav Huml, Petýrkova 1956, Praha 4,14800 IČO: 62420691 DIČ: CZ6502091981, ŽL vydán Mú Praha 11 Č.jednací:3303/94/fyz Provozovna:

Více

Obchodní podmínky a reklamační řád internetového obchodu a online služeb na webové stránce www.creativepeople.cz

Obchodní podmínky a reklamační řád internetového obchodu a online služeb na webové stránce www.creativepeople.cz Obchodní podmínky a reklamační řád internetového obchodu a online služeb na webové stránce www.creativepeople.cz Tyto obchodní podmínky a reklamační řád platí pro nákup v internetovém obchodu, který je

Více

1. Obchodní a dodací podmínky

1. Obchodní a dodací podmínky Vážený zákazníku, velice si Vážíme Vašeho zájmu o naše výrobky. Pro maximální spokojenost s našimi službami a výrobky, Vám doporučujeme seznámit se s následujícími obchodními podmínkami. 1. Obchodní a

Více

Všeobecné obchodní podmínky

Všeobecné obchodní podmínky Všeobecné obchodní podmínky Kontaktní údaje Název: KES-kabelové a elektrické systémy, spol. s r.o. Bydliště: Popinecká č.p.983, 739 32 Vratimov IČ: 46581448 DIČ: CZ46581448 Zapsán v obchodním rejstříku,

Více

Obchodní podmínky platné a účinné od 1.6.2014

Obchodní podmínky platné a účinné od 1.6.2014 Obchodní podmínky platné a účinné od 1.6.2014 1. Úvodní ustanovení 1.1 V souladu s ustanovením 1751 odst.1 zák. č. 89/2012 Sb. (Občanský zákoník) v platném znění vydává společnost REDVEL s.r.o. tyto obchodní

Více

Obchodní podmínky internetového obchodu Svetvodnichdymek.cz

Obchodní podmínky internetového obchodu Svetvodnichdymek.cz Obchodní podmínky internetového obchodu Svetvodnichdymek.cz 1. Uživatelský účet 2. Uzavření kupní smlouvy 3. Cena zboží a platební podmínky 4. Odstoupení od kupní smlouvy (spotřebitel) a zrušení objednávky

Více

http://www.mimanci.cz/top-obchodni-podminky-9

http://www.mimanci.cz/top-obchodni-podminky-9 1 z 5 10.2.2014 16:28 Obchodní I. Základní ustanovení Všeobecné obchodní upravují vztahy mezi kupujícím a prodávajícím e-shopen Mimánci v oblasti prodeje zboží. Prodávajíci: Pavel Balek Nová Včelnice 333,

Více

To nejdůležitější z obchodních podmínek:

To nejdůležitější z obchodních podmínek: To nejdůležitější z obchodních podmínek: Možnosti platby V obchodě MujOdšťavňovač.cz je možno platit: Na dobírku (při převzetí zboží) Převodem na účet (670100 2207690562/6210 mbank) Platební kartou dopravci

Více

Všeobecné obchodní podmínky www.ekostavivo.cz

Všeobecné obchodní podmínky www.ekostavivo.cz Všeobecné obchodní podmínky www.ekostavivo.cz 1. Kontaktní údaje Název: Jiří Lodr Sídlo/bydliště: Osvračín 37, 345 61 Staňkov IČ: 88634248 Telefon: +420 606 346 883 Email: info@ekostavivo.cz Kontaktní

Více

Obchodní podmínky. kupující - spotřebitel

Obchodní podmínky. kupující - spotřebitel Obchodní podmínky kupující - spotřebitel I. Základní ustanovení, vymezení pojmů. Obchodní podmínky a Reklamační řád (dále jen Obchodní podmínky), je zpracován dle Zákona na ochranu spotřebitele č. 634/1992

Více

Předvánoční nákupy po internetu bez obav. Mgr. Tomáš Večl Evropské spotřebitelské centrum

Předvánoční nákupy po internetu bez obav. Mgr. Tomáš Večl Evropské spotřebitelské centrum Předvánoční nákupy po internetu bez obav Mgr. Tomáš Večl Evropské spotřebitelské centrum Základy ochrany spotřebitele v rámci EU Převládá úprava směrnicemi s minimální harmonizací společný evropský základ,

Více

Obchodní podmínky. Jana Dubcová, Charvátce 16, 29445 Jabkenice, IČ: 63819406

Obchodní podmínky. Jana Dubcová, Charvátce 16, 29445 Jabkenice, IČ: 63819406 Obchodní podmínky Jana Dubcová, Charvátce 16, 29445 Jabkenice, IČ: 63819406 pro prodej zboží prostřednictvím on-line obchodu na internetové adrese www.rybarskepotrebylabe.cz. 1. PROVOZOVATEL INTERNETOVÉHO

Více

Obchodní podmínky platné do 31.12.2013

Obchodní podmínky platné do 31.12.2013 Obchodní podmínky platné do 31.12.2013 Provozovatel e-shopu Provozovatelem tohoto e-shopu je společnost B2B Partner s.r.o. se sídlem Plzeňská č.p. 3070 Ostrava - Zábřeh PSČ 700 30, IČO 278 30 306, společnost

Více

! Informace poskytované před uzavřením smlouvy

! Informace poskytované před uzavřením smlouvy ! Informace poskytované před uzavřením smlouvy, IČO: 27115411, se sídlem Milady Horákové 2774, Kladno zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vl.č. 97385, tel tel+420 776

Více

Obchodní podmínky. Zrušení objednávky. Zaslání zboží. Dodací lhůta. Způsob dopravy

Obchodní podmínky. Zrušení objednávky. Zaslání zboží. Dodací lhůta. Způsob dopravy Obchodní podmínky Seznam zboží na stránkách www.insahar.com je katalogem běžně dodávaného zboží. Dodavatel nezaručuje okamžitou dostupnost všech položek zboží. Dostupnost zboží bude vždy potvrzena na základě

Více

Daňové identifikační číslo: Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 193414.

Daňové identifikační číslo: Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 193414. Obchodní firma: Sídlo: WEDA consulting s.r.o. Neumannova 1453/28, 156 00 Praha Identifikační číslo 24290564 Daňové identifikační číslo: CZ24290564 Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku u Městského

Více

Obchodní podmínky platné a účinné od 1.5.2015

Obchodní podmínky platné a účinné od 1.5.2015 Obchodní podmínky platné a účinné od 1.5.2015 1. Úvodní ustanovení 1.1 V souladu s ustanovením 1751 odst.1 zák. č. 89/2012 Sb. (Občanský zákoník) v platném znění vydáváme tyto obchodní podmínky, jež jsou

Více

Obchodní podmínky pro dodávku zboží společnosti Anterix s.r.o.

Obchodní podmínky pro dodávku zboží společnosti Anterix s.r.o. Obchodní podmínky pro dodávku zboží společnosti Anterix s.r.o. Tyto obchodní podmínky vycházejí ze vzorových obchodních podmínek vydaných společností dtest pro rok 2014 - viz tento odkaz zde 1. Kontaktní

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ, ZÁRUČNÍ A REKLAMAČNÍ PODMÍNKY

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ, ZÁRUČNÍ A REKLAMAČNÍ PODMÍNKY Výtažek z obchodních podmínek pro rychlou orientaci: Cena dopravy Pro tuto akci je doprava zdarma. Reklamace Všem zákazníkům se snažíme vyjít maximálně vstříc. Pokud se na zboží objeví jakákoliv vada,

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY (dále jen VOP e - shopu SPERKUJEME.cz)

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY (dále jen VOP e - shopu SPERKUJEME.cz) VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY (dále jen VOP e - shopu SPERKUJEME.cz) I. Základní ustanovení Tyto VOP upravují vzájemné postavení a vztahy mezi stranami kupní smlouvy, kdy na jedné straně je Lucie Nováčková

Více

2.Zákazník podáním objednávky potvrzuje, že se seznámil s dodacími a záručními podmínkami.

2.Zákazník podáním objednávky potvrzuje, že se seznámil s dodacími a záručními podmínkami. Všeobecná ustanovení 1. Veškeré smluvní vztahy jsou uzavřeny v souladu s právním řádem České republiky. Smluvní vztahy se řídí občanským zákoníkem (č. 89/2012Sb.) a zákonem o ochraně spotřebitele (č. 634/1992

Více

Kupující může objednávat zboží nabízené prodávajícím prostřednictvím internetového obchodu. Kupující je svoji objednávkou vázán.

Kupující může objednávat zboží nabízené prodávajícím prostřednictvím internetového obchodu. Kupující je svoji objednávkou vázán. OBCHODNÍ PODMÍNKY Toto jsou závazné nákupní podmínky serveru www.tdifun.cz. Tyto obchodní podmínky popisují a upravují vzájemný smluvní vztah mezi prodávajícím (Zdeněk Hájek, Okružní 1754/5, 737 01 Český

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY ÚVODNÍ USTANOVENÍ

OBCHODNÍ PODMÍNKY ÚVODNÍ USTANOVENÍ OBCHODNÍ PODMÍNKY obchodní společnosti TRAVEL BUSINESS, s.r.o se sídlem náměstí 14.října 1307/2, 150 00 Praha 5 identifikační číslo: 03288315, společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY Níže jsou uvedeny všeobecné obchodní podmínky, kterými se řídí vztah mezi společností Tandemové centrum Liberec (dále jen poskytovatel) a mezi objednatelem či uživatelem služeb či výrobků uvedené firmy

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY. Platba převodem: bankovní spojení : Ceny : Recyklační a autorské poplatky : Identifikační a kontaktní údaje společnosti:

OBCHODNÍ PODMÍNKY. Platba převodem: bankovní spojení : Ceny : Recyklační a autorské poplatky : Identifikační a kontaktní údaje společnosti: OBCHODNÍ PODMÍNKY Identifikační a kontaktní údaje společnosti: ATLUS GAME. cz Miluše Světlíková Rozhraní 476/28 (sídlo) 619 00, Brno IČ : 87901471 Platba převodem: bankovní spojení : Číslo účtu : - ČR

Více

Vlastnické právo ke zboží přechází na Kupujícího úplným zaplacením kupní ceny a jeho převzetím.

Vlastnické právo ke zboží přechází na Kupujícího úplným zaplacením kupní ceny a jeho převzetím. Obchodní podmínky 1. Úvodní ustanovení Tyto Obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě Stephencordina.cz (www.stephencordina.cz). Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti Prodávajícího

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY INTERNETOVÉHO OBCHODU NESMEKYPLUS.CZ

OBCHODNÍ PODMÍNKY INTERNETOVÉHO OBCHODU NESMEKYPLUS.CZ OBCHODNÍ PODMÍNKY INTERNETOVÉHO OBCHODU NESMEKYPLUS.CZ 1. Úvodní ustanovení 1.1. Tyto obchodní podmínky (dále jen obchodní podmínky ) e- shopu nesmekyplus.cz provozovaného paní Jitkou Masnou, IČ 65360818,

Více

Tyto podmínky upravují vztah mezi prodávajícím a kupujícím a upřesňují jejich práva a povinnosti.

Tyto podmínky upravují vztah mezi prodávajícím a kupujícím a upřesňují jejich práva a povinnosti. Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetových obchodech provozovaných společností Ogroup s.r.o., se sídlem Rokelská 50, Družec, 273 62. od 1.1. 2014. Tyto podmínky upravují vztah mezi prodávajícím

Více

-Tillova lékárna U Černého orla., Masarykovo náměstí 43/37, 68201 Vyškov-Město, tel: 773 46 20 20.

-Tillova lékárna U Černého orla., Masarykovo náměstí 43/37, 68201 Vyškov-Město, tel: 773 46 20 20. Obchodní podmínky I. Provozovatel - prodávající Pharmaceutical Biorechnology s.r.o., zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, složka 138220, se sídlem Slezská 949/32, 120

Více

Obchodní podmínky e-shopu VseProStavbu.cz společnosti VPS CZ s. r. o. účinné od 1. 1. 2014

Obchodní podmínky e-shopu VseProStavbu.cz společnosti VPS CZ s. r. o. účinné od 1. 1. 2014 Obchodní podmínky e-shopu VseProStavbu.cz společnosti VPS CZ s. r. o. účinné od 1. 1. 2014 E- shop provozuje společnost: VPS CZ s. r. o., ul. Vážní 1003, 500 03 Hradec Králové, IČO: 25963805, DIČ:CZ25963805,

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY Platné od 1.9.2014, verze 1401 společnosti Media One s.r.o. Pobřežní 16/18 186 00 Praha 89 - Karlín IČO: 27417298 Web: WWW.PROSTRENOESHOP.CZ e-mail: INFO@PROSTRENOESHOP.CZ Zákaznická

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY PRO NÁKUP V INTERNETOVÉM OBCHODĚ: Obchodní podmínky vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího, kterým je: A KUPUJÍCÍHO (zákazník, spotřebitel). Veškeré smluvní vztahy

Více

NÁKUPNÍ ŘÁD ELEKTRONICKÉHO OBCHODU SPOLEČNOSTI O2 CZECH REPUBLIC A.S.

NÁKUPNÍ ŘÁD ELEKTRONICKÉHO OBCHODU SPOLEČNOSTI O2 CZECH REPUBLIC A.S. NÁKUPNÍ ŘÁD ELEKTRONICKÉHO OBCHODU SPOLEČNOSTI O2 CZECH REPUBLIC A.S. 1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ 1.1. Tento nákupní řád (dále jen nákupní řád ) společnosti O2 Czech Republic a.s. se sídlem Praha 4, Michle, Za

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY. Tyto obchodní podmínky platí pro nákup internetovém obchodě společnosti od 1.1. 2014.

OBCHODNÍ PODMÍNKY. Tyto obchodní podmínky platí pro nákup internetovém obchodě společnosti od 1.1. 2014. OBCHODNÍ PODMÍNKY Tyto obchodní podmínky platí pro nákup internetovém obchodě společnosti od 1.1. 2014. Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího, kterým je společnost Guenerve

Více

2.3. Spotřebitelská smlouva je smlouva, kterou se spotřebitelem uzavírá podnikatel.

2.3. Spotřebitelská smlouva je smlouva, kterou se spotřebitelem uzavírá podnikatel. Obchodní podmínky a reklamační řád 1. Úvodní ustanovení 1.1. Níže uvedené obchodní podmínky platí pro nákup na internetových stránkách www.cz.1dea.me. Obchodní podmínky vymezují a upřesňují práva a povinnosti

Více

Prodávajícím a provozovatelem internetového obchodu www.conexfit-shop.cz je:

Prodávajícím a provozovatelem internetového obchodu www.conexfit-shop.cz je: Obchodní podmínky CONEXFIT-SHOP.CZ 1. Úvodní ustanovení Tyto obchodní podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího v rámci smluvních vztahů uzavřených prostřednictvím

Více

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Mětským soudem v Praze, oddíl C, vložka 223519.

Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Mětským soudem v Praze, oddíl C, vložka 223519. Obchodní podmínky Tyto obchodní podmínky platí pro nákup zboží v internetovém obchodě www.littlecool.cz. Podmínky blíže upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího. Kontaktní údaje: Název:

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY ÚVODNÍ USTANOVENÍ

OBCHODNÍ PODMÍNKY ÚVODNÍ USTANOVENÍ OBCHODNÍ PODMÍNKY obchodní společnosti VIP GAS s.r.o. se sídlem Dělnická 883/46, 735 64 Havířov - Prostřední Suchá identifikační číslo: 286 22 758 zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem

Více

Obchodní podmínky e-shopu www.azsklad.cz

Obchodní podmínky e-shopu www.azsklad.cz Obchodní podmínky e-shopu www.azsklad.cz 1. Úvodní ustanovení, vymezení pojmů, kontakt Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě www.azsklad.cz. Podmínky blíže upřesňují práva a povinnosti

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY pro smlouvy uzavírané se spotřebiteli (dále jen obchodní podmínky )

OBCHODNÍ PODMÍNKY pro smlouvy uzavírané se spotřebiteli (dále jen obchodní podmínky ) OBCHODNÍ PODMÍNKY pro smlouvy uzavírané se spotřebiteli (dále jen obchodní podmínky ) 1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ 1.1 Níže uvedené obchodní podmínky jsou platné pro nákup zboží od obchodní společnost ALTRO spol.

Více

Obchodní podmínky. na webových stránkách WWW.DVIRKASIKORA.cz

Obchodní podmínky. na webových stránkách WWW.DVIRKASIKORA.cz Obchodní podmínky na webových stránkách WWW.DVIRKASIKORA.cz Prostřednictvím internetových stránek umožňujeme zákazníkům zakoupení zboží bez osobní návštěvy. Tyto obchodní podmínky platí pro prodej kuchyňských

Více

Obchodní podmínky 1. Úvodní ustanovení

Obchodní podmínky 1. Úvodní ustanovení Obchodní podmínky 1. Úvodní ustanovení 1.1 Společnost ASPEKO s.r.o., IČ: 03480763, DIČ: CZ03480763, se sídlem Praha, Smíchov, Janáčkovo nábřeží 1153/13, PSČ 150 00, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY firmy Ing. Vladimír Filip se sídlem 602 00 Brno, Orlí 490/14 identifikační číslo: 121 75 706

OBCHODNÍ PODMÍNKY firmy Ing. Vladimír Filip se sídlem 602 00 Brno, Orlí 490/14 identifikační číslo: 121 75 706 OBCHODNÍ PODMÍNKY firmy Ing. Vladimír Filip se sídlem 602 00 Brno, Orlí 490/14 identifikační číslo: 121 75 706 ÚVODNÍ USTANOVENÍ Tyto obchodní podmínky firmy Ing. Vladimír Filip, se sídlem 602 00 Brno,

Více

Obchodní podmínky platné od 1.1.2014

Obchodní podmínky platné od 1.1.2014 Obchodní podmínky platné od 1.1.2014 Tyto obchodní podmínky upravují v souladu s ustanovením 1751 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen občanský zákoník ) vzájemná práva a povinnosti

Více

1. Všeobecná ustanovení

1. Všeobecná ustanovení Obchodní podmínky 1. Všeobecná ustanovení Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě www.bazarpocitacu.cz. Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího, kterým

Více

Obchodní podmínky portálu elearning.efpa.cz

Obchodní podmínky portálu elearning.efpa.cz Obchodní podmínky portálu elearning.efpa.cz Preambule Prodávající, společnost Evropská asociace finančního plánování Česká republika (dále EFPA ČR), IČ: 720 84 529, se sídlem Praha, Krakovská 1366/25,

Více

ejčastější dotazy k nákupu Obchodní podmínky

ejčastější dotazy k nákupu Obchodní podmínky Obchodní podmínky 1. Nejčastější dotazy k nákupu 2. Všeobecná ustanovení 3. Vymezení pojmů 4. Informace o kupní smlouvě 5. Odstoupení od kupní smlouvy uzavřené pomocí komunikace na dálku 6. Práva z odpovědnosti

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě WWW.TMV.CZ provozovaného společností Tiskárna MV, p.o. od 01.01. 2015. Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva

Více

Všeobecné obchodní podmínky

Všeobecné obchodní podmínky Všeobecné obchodní podmínky 1. Kontaktní údaje prodávajícího Název: Afro-Bohemia s.r.o. Sídlo: Nová 10/888, 184 00 Praha 8 Dolní Chabry IČO: 63073331 DIČ: CZ63073331 Mobil +420 777 347 662, +420 724 142

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY E-SHOPU

OBCHODNÍ PODMÍNKY E-SHOPU OBCHODNÍ PODMÍNKY E-SHOPU společnosti ESTELAR s.r.o., se sídlem Holešov, Palackého 744/1, PSČ 769 01, IČ 269 32 962 Tyto Obchodní podmínky E-shopu se vztahují na prodej a koupi zboží prostřednictvím E-shopu

Více

Cheb VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY PRO PRODEJ SLUŽEB ONLINE. Obchodní společnosti: studio nirvana

Cheb VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY PRO PRODEJ SLUŽEB ONLINE. Obchodní společnosti: studio nirvana studio nirvana Cheb VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY PRO PRODEJ SLUŽEB ONLINE Obchodní společnosti: studio nirvana Se sídlem: Karla Čapka 742, Sokolov, 35601 identifikační číslo: 45410810 Provozovna: ul. Přátelství

Více

Všeobecné obchodní podmínky společnosti Freezone czech s.r.o.

Všeobecné obchodní podmínky společnosti Freezone czech s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky společnosti Freezone czech s.r.o. 1. Účelem těchto všeobecných obchodních podmínek je zejména bližší úprava, vymezení a upřesnění smluvního vztahu mezi obchodní společností

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY Provozovatelem internetových stránek Rozzlobenimuzi.com je společnost Platinum Media, s.r.o., se sídlem Mezibranská 1579/4, Praha 1, 110 00, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY Níže jsou uvedeny všeobecné obchodní podmínky, kterými se řídí vztah mezi společností Sky Centrum Příbram s.r.o. (dále jen poskytovatel) a mezi objednatelem či uživatelem služeb či výrobků uvedené firmy

Více

Obchodní podmínky - (OP)

Obchodní podmínky - (OP) I. Základní ustanovení Obchodní podmínky - (OP) Obchodní podmínky, dále jen OP upravují vztahy mezi smluvními stranami kupní smlouvy, kdy na jedné straně je společnost A&P Production s.r.o., provozovatel

Více

zapsané v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 92052, (dále jen Prodávající )

zapsané v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 92052, (dále jen Prodávající ) Všeobecné obchodní podmínky pro velkoobchod společnosti Sídlo: Jaromírova 146/59, 128 00, Praha 2 Identifikační číslo: 26763028 DIČ: CZ26763028 zapsané v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v

Více

ELKO EP, s.r.o., Palackého 493, 769 01, Holešov, CZ, Tel.: 573 514 211, Fax: 573 514 227, elko@elkoep.cz, www.elkoep.cz

ELKO EP, s.r.o., Palackého 493, 769 01, Holešov, CZ, Tel.: 573 514 211, Fax: 573 514 227, elko@elkoep.cz, www.elkoep.cz OBCHODNÍ PODMÍNKY E-SHOPU SPOLEČNOSTI ELKO EP, S.R.O. Tyto obchodní podmínky (dále jen obchodní podmínky ) obchodní společnosti ELKO EP, s.r.o., se sídlem Palackého 493, 769 01 Holešov, IČ 25508717, zapsané

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY pro prodej zboží prostřednictvím internetového obchodu www.koracell.cz

OBCHODNÍ PODMÍNKY pro prodej zboží prostřednictvím internetového obchodu www.koracell.cz OBCHODNÍ PODMÍNKY pro prodej zboží prostřednictvím internetového obchodu www.koracell.cz Provozovatel: Žitnoostrovská 1302/3, 929 01 Dunajská Streda, Slovenská republika IČO: 35 763 931 IČ DPH: SK2020273959

Více

Obchodní podmínky. Základní ustanovení

Obchodní podmínky. Základní ustanovení Obchodní podmínky Všeobecné obchodní podmínky Josef Frýbort F. X. Šaldy 5301/25 586 01 Jihlava IČO: 69719403 s platností od 16.3.2011 Nejsem plátce DPH Základní ustanovení Tyto Všeobecné obchodní podmínky

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY 1. Úvodní ustanovení 1. Tyto všeobecné obchodní podmínky (dále jen VOP ) platí pro nákup zboží v internetovém obchodě www.denishenry.cz a jsou součástí uzavřené kupní smlouvy.

Více

Všeobecné obchodní podmínky

Všeobecné obchodní podmínky Všeobecné obchodní podmínky 1/2014 Čl. 1 Základní ustanovení 1. Tyto všeobecné obchodní podmínky (dále jen VOP ) upravují právní vztahy mezi stranami kupní smlouvy (dále jen smlouva nebo kupní smlouva

Více

Ceny zboží si může zákazník ověřit u jednotlivých položek zboží. Ceny dopravy a dalších poplatků může ověřit na stránce Doprava a platba.

Ceny zboží si může zákazník ověřit u jednotlivých položek zboží. Ceny dopravy a dalších poplatků může ověřit na stránce Doprava a platba. 1. Základní údaje Dodavatel USB Media, spol. s r.o. se sídlem Nádražní 349/3, 152 00 Praha 5. Dodavatel je plátcem DPH. IČ: 24115131 DIČ: CZ24115131 (dále jen "dodavatel") 2. Objednávka zboží Seznam zboží

Více

Úvodní ustanovení Tyto všeobecné obchodní podmínky upravují vzájemná práva a povinnosti prodávajícího, kterým je společnost

Úvodní ustanovení Tyto všeobecné obchodní podmínky upravují vzájemná práva a povinnosti prodávajícího, kterým je společnost Úvodní ustanovení Tyto všeobecné obchodní podmínky upravují vzájemná práva a povinnosti prodávajícího, kterým je společnost Stolařství-Avrat s.r.o., U ovčárny 10, Krnov 794 01, IČO: 29445884, DIČ: CZ29445884

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY NÁKUPNÍ ŘÁD. 1. Všeobecná ustanovení. 2. Předmět smlouvy. 3. Místo plnění

OBCHODNÍ PODMÍNKY NÁKUPNÍ ŘÁD. 1. Všeobecná ustanovení. 2. Předmět smlouvy. 3. Místo plnění OBCHODNÍ PODMÍNKY NÁKUPNÍ ŘÁD 1. Všeobecná ustanovení 2. Předmět smlouvy 3. Místo plnění 4. Objednání zboží, uzavření smlouvy 5. Cena a placení 6. Dodací lhůta 7. Dopravní podmínky, poštovné 8. Záruka,

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY internetového obchodu rcservis.com

OBCHODNÍ PODMÍNKY internetového obchodu rcservis.com OBCHODNÍ PODMÍNKY internetového obchodu rcservis.com RC SERVIS Simona Konrádová IČ: 88779394, DIČ: CZ8452042445 se sídlem Pražská 37/45, 301 00 Plzeň Východní Předměstí fyzická osoba podnikající dle živnostenského

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY. společnosti. aquadormio GmbH. Leonard-Bernstein-Strasse 8/2/3109 A-1220 Wien, Österreich

OBCHODNÍ PODMÍNKY. společnosti. aquadormio GmbH. Leonard-Bernstein-Strasse 8/2/3109 A-1220 Wien, Österreich OBCHODNÍ PODMÍNKY společnosti aquadormio GmbH Leonard-Bernstein-Strasse 8/2/3109 A-1220 Wien, Österreich Tel.: +43 (1) 93087-30-32 Fax.: +43 (1) 93087-30-33, office@sileo-welle.com 1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ

Více

Obchodní podmínky. Vymezení smluvních stran. Kupní smlouva

Obchodní podmínky. Vymezení smluvních stran. Kupní smlouva Obchodní podmínky Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě na adrese www.satickynamiru.cz provozovaném Veronikou Opatřilovou a blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího

Více

Všeobecné obchodní podmínky společnosti REHASPORT TRADE s. r. o.

Všeobecné obchodní podmínky společnosti REHASPORT TRADE s. r. o. Všeobecné obchodní podmínky společnosti REHASPORT TRADE s. r. o. Sídlo: Michelská 3/9, Praha 4 Michle, 140 00 Praha 4 Identifikační číslo: 29035112 DIČ: CZ29035112 zapsané v obchodním rejstříku vedeném

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY. B. Objednávka a uzavření kupní smlouvy

OBCHODNÍ PODMÍNKY. B. Objednávka a uzavření kupní smlouvy A. Úvodní ustanovení OBCHODNÍ PODMÍNKY Tyto obchodní podmínky platí pro nákup produktu od firmy INTERBUBAK s.r.o. Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího, kterým je společnost

Více

II. Informace o uzavřené smlouvě a obchodních podmínkách

II. Informace o uzavřené smlouvě a obchodních podmínkách Obchodní podmínky Tyto obchodní podmínky upravují, blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího, kterým je AUTODÍLY PEMA s.r.o. se sídlem Paskov, Místecká 132, PSČ 739 21, IČO 27810593 (dále

Více

osoba, která podniká na základě jiného než živnostenského oprávnění podle zvláštních předpisů, a

osoba, která podniká na základě jiného než živnostenského oprávnění podle zvláštních předpisů, a Všeobecné obchodní podmínky (Dále jen VOP)Jaroslav Nešleha (ok-hodinky.cz). I. Základní ustanovení Tyto VOP upravují vztahy mezi smluvními stranami kupní smlouvy, kdy na jedné straně je společnost Jaroslav

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY 1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ

OBCHODNÍ PODMÍNKY 1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ OBCHODNÍ PODMÍNKY společnosti KOMEXTHERM Praha, spol. s r.o., IČ: 41188896, se sídlem Augustova 236/1, 163 00 Praha 6 Řepy, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka

Více

1. Základní údaje. 2. Popis služby. Dodavatel. Alfa World s.r.o. Praha 3, Bořivojova 878/35, Praha 3,PSČ 130 00 IČ: 28434463 (dále jen "dodavatel")

1. Základní údaje. 2. Popis služby. Dodavatel. Alfa World s.r.o. Praha 3, Bořivojova 878/35, Praha 3,PSČ 130 00 IČ: 28434463 (dále jen dodavatel) 1. Základní údaje Dodavatel Alfa World s.r.o. Praha 3, Bořivojova 878/35, Praha 3,PSČ 130 00 IČ: 28434463 (dále jen "dodavatel") Provozovna Opavská 46, 312 00 Plzeň Provozní doba: na telefonické objednání:

Více

zapsaného v obchodním rejstříku vedeném u Městského úřadu Hlinsko, č. j.žú118420134 (dále jen Prodávající )

zapsaného v obchodním rejstříku vedeném u Městského úřadu Hlinsko, č. j.žú118420134 (dále jen Prodávající ) Všeobecné obchodní podmínky Petra Peška Sídlo: Kameničky 40, PSČ 539 41 Identifikační číslo: 02289512 DIČ: CZ6107130227 zapsaného v obchodním rejstříku vedeném u Městského úřadu Hlinsko, č. j.žú118420134

Více

Obchodní podmínky obchodu MYUNICARD

Obchodní podmínky obchodu MYUNICARD Obchodní podmínky obchodu MYUNICARD I. Úvodní ustanovení 1. Tyto obchodní podmínky upravují vztah mezi společností mobile2card a.s., IČ 24301761, se sídlem Hanusova 353/12, 140 00 Praha 4 Michle, zapsanou

Více

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetových obchodech provozovaných společností Trefa vojenský prodej od 1.1. 2014.

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetových obchodech provozovaných společností Trefa vojenský prodej od 1.1. 2014. Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetových obchodech provozovaných společností Trefa vojenský prodej od 1.1. 2014. Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího, kterým

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY abix I. Základní ustanovení

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY abix I. Základní ustanovení VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY abix I. Základní ustanovení Tyto obchodní podmínky stanovují podmínky nákupu v internetovém obchodě www.abixcz.cz. Tyto obchodní podmínky na straně jedné stanovují a upřesňují

Více

Všeobecné obchodní podmínky

Všeobecné obchodní podmínky Všeobecné obchodní podmínky Tyto Všeobecné obchodní podmínky (dále jen VOP ) upravují vztahy mezi kupujícím a prodávajícím...ing. Jiří Špiller...a jeho obchodními partnery (dále jen kupující ). Webová

Více

(2) Objednávka zboží je přijata tehdy, jestliže potvrdíme přijetí objednávky zasláním e-mailové zprávy.

(2) Objednávka zboží je přijata tehdy, jestliže potvrdíme přijetí objednávky zasláním e-mailové zprávy. Všeobecné obchodní podmínky (VOP) společnosti Parfümerie Douglas GmbH platné pro prodej na dálku a elektronický obchod realizovaný prostřednictvím webových stránek douglas.cz pro nákupy soukromých zákazníků

Více

APEK - Certifikovaný obchod Certifikační pravidla platná od 1. 1. 2014 - legislativní část

APEK - Certifikovaný obchod Certifikační pravidla platná od 1. 1. 2014 - legislativní část 1 Spotřebitel musí mít možnost se kdykoliv seznámit s informacemi o dodavateli prostřednictvím srozumitelného odkazu. 2 Úplná obchodní firma dodavatele APEK - Certifikovaný obchod Spotřebitel musí mít

Více

1. Úvodní ustanovení Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě eshop.eledo.savana.cz Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího. Provozovatelem

Více

Obchodní podmínky a reklamační řád

Obchodní podmínky a reklamační řád Obchodní podmínky a reklamační řád Obchodní podmínky a reklamační řád pro prodej zboží prostřednictvím on-line obchodu provozovaného na internetové adrese http://gnosis9.net/obchod/, prodejcem je Libor

Více

Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího, kterým je společnost

Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího, kterým je společnost Obchodní podmínky Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího, kterým je společnost Efteria, spol. s r.o. Jaromírova 146/59 128 00 Praha 2 Nusle IČO: 26763028 Veškeré smluvní vztahy

Více

Reklamační řád SPERKUJEME.CZ. I. Všeobecná ustanovení

Reklamační řád SPERKUJEME.CZ. I. Všeobecná ustanovení Reklamační řád SPERKUJEME.CZ I. Všeobecná ustanovení 1) Reklamační řád je nedílnou součástí Všeobecných obchodních podmínek prodávajícího Lucie Nováčková Šlikova 1099/11, Praha - Břevnov. IČ: 87541548,

Více

Informace o uzavřené smlouvě a smluvních podmínkách

Informace o uzavřené smlouvě a smluvních podmínkách Obchodní podmínky platné do 18.1.2014 Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovéch obchodu provozovaném Jaroslavem Ulrichem od 1.1. 2014. 1. Obecná ustanovení Tyto obchodní podmínky jsou platné

Více

OBCHODNÍ PODMÍNKY. 1.6. Kupující není oprávněn umožnit využívání uživatelského účtu třetím osobám.

OBCHODNÍ PODMÍNKY. 1.6. Kupující není oprávněn umožnit využívání uživatelského účtu třetím osobám. OBCHODNÍ PODMÍNKY obchodní společnosti FESH s.r.o. se sídlem Bryksova 763/46, Praha 9 IČO: 02319829 DIČ: CZ02319829 pro prodej zboží a služeb prostřednictvím internetové adresy www.fengshuiacademy.cz a

Více