odborná vzdělávací akce s názvem:

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "odborná vzdělávací akce s názvem:"

Transkript

1 Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí odborná vzdělávací akce s názvem: Konkurenceschopné české zemědělství Realizované v rámci opatření I.3.1 Další odborné vzdělávání a informační činnost Programu rozvoje venkova ČR na období Modul 2 Nákup jatečních zvířat v systému SAP CWM/BIF Procesy nákupu jatečních zvířat SAP CWM/BIF

2 1 Nákup prasat ZPRACOVÁNÍ NÁKUPNÍHO LÍSTKU NÁKUP SKOTU ZPRACOVÁNÍ NÁKUPNÍHO LÍSTKU ZPRACOVÁNÍ SAMOFAKTURACE VYSTAVENÍ DENNÍ FAKTURY VYSTAVENÍ DEKÁDNÍ FAKTURY STATISTIKY SZIF STATISTIKY SZIF 2 HOVĚZÍ STATISTIKY SZIF 2 VEPŘOVÉ STATISTIKY SZIF

3 1 Nákup prasat 1.1 Zpracování nákupního lístku Vytvoření nákupního lístku pro hovězí transakce: ZJNLV Výběr vážního protokolu.

4 Volba způsobu výpočtu nákupní ceny.

5 Doplnění požadované ceny při výpočtu shora dolů

6 Při vytvoření nákupního lístku se zobrazuje protokol zpracování. V případě chybových hlášek kontaktujte klíčového uživatele. Současně se nákupní lístek tiskne. V systému byla vytvořena standardní nákupní objednávka viz. zobrazené číslo. Tuto objednávku je možné upravit v transakci ME22N.

7 2 Nákup skotu 2.1 Zpracování nákupního lístku Vytvoření nákupního lístku pro hovězí transakce: ZJNLH Výběr vážního protokolu.

8 Volba způsobu výpočtu nákupní ceny.

9 Doplnění požadované ceny při výpočtu shora dolů

10 Při vytvoření nákupního lístku se zobrazuje protokol zpracování. V případě chybových hlášek kontaktujte klíčového uživatele. Současně se nákupní lístek tiskne. V systému byla vytvořena standardní nákupní objednávka viz. zobrazené číslo. Tuto objednávku je možné upravit v transakci ME22N.

11 3 Zpracování samofakturace 3.1 Vystavení denní faktury Naskladnění transakce: ZJFA Výběrová obrazovka. Ruční vstup nebo výběr pomocí výběrových kriterii.

12 Výběr podle datumu.

13 Podle výběrových kriterii se zobrazí nákupní objednávky, které ještě nejsou vyfakturovány. Výběr činnosti fakturace

14 Podle výběrových kriterii se zobrazí nákupní objednávky, které ještě nejsou vyfakturovány.

15 Po volbě provedení se zobrazí parametry pro vystavení faktury Při fakturace se zobrazí protokol zpracování. V případě chybových hlášek kontaktujte klíčového uživatele.

16 Zpracované objednávky se již nezobrazují.

17 3.2 Vystavení dekádní faktury Naskladnění transakce: ZJFA Výběrová obrazovka. Ruční vstup nebo výběr pomocí výběrových kriterii.

18 Výběr podle datumu.

19 Podle výběrových kriterii se zobrazí nákupní objednávky, které ještě nejsou vyfakturovány. Výběr činnosti fakturace dekádní

20 Po volbě provedení se zobrazí parametry pro vystavení faktury Při fakturace se zobrazí protokol zpracování. V případě chybových hlášek kontaktujte klíčového uživatele.

21 3.3 Statistiky SZIF 1 Vytvoření výkazu o vývoji průměrných cen A výkaz 325 porážky zvířat. Transakce : ZSZIF1 Výběr od- do pro vytvoření reportu

22 Zobrazení reportu. Ten je možné dále upravovat, měnit mezisoučty, součty a třídění. Dále je ho možné uložit do MS Excel nebo vytisknout.

23 3.4 Statistiky SZIF 2 hovězí Vytvoření výkazu o Ceny placené zem. za dodaný skot podle SEUROP Transakce : ZSZIF2_HOV Výběr od- do pro vytvoření reportu

24 Zobrazení reportu. Ten je možné dále upravovat, měnit mezisoučty, součty a třídění. Dále je ho možné uložit do MS Excel nebo vytisknout.

25 3.5 Statistiky SZIF 2 vepřové Vytvoření výkazu : ceny placené zem. za dodané jat. vep. podle SEUROP Transakce : ZSZIF2_VEP Výběr od- do pro vytvoření reportu

26 Zobrazení reportu. Ten je možné dále upravovat, měnit mezisoučty, součty a třídění. Dále je ho možné uložit do MS Excel nebo vytisknout.

27 3.6 Statistiky SZIF 3 Vytvoření výkazu : Skot SEUROP podrobně Transakce : ZSZIF3 Výběr od- do pro vytvoření reportu

28 Zobrazení reportu. Ten je možné dále upravovat, měnit mezisoučty, součty a třídění. Dále je ho možné uložit do MS Excel nebo vytisknout.

29 Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí odborná vzdělávací akce s názvem: Konkurenceschopné české zemědělství Realizované v rámci opatření I.3.1 Další odborné vzdělávání a informační činnost Programu rozvoje venkova ČR na období

30