GRUNDFOS CENÍK Vytápìní - Chlazení - Vìtrání. Platný od Ceny jsou uvedeny v EUR a bez DPH

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "GRUNDFOS CENÍK 2013. Vytápìní - Chlazení - Vìtrání. Platný od 1. 1. 2013 Ceny jsou uvedeny v EUR a bez DPH"

Transkript

1 GRUNDFOS CENÍK 2013 Vytápìní - Chlazení - Vìtrání Platný od Ceny jsou uvedeny v a bez DPH

2 Ceník Grundfos 2013 Část Chlazení - Větrání Instrukce k používání ceníku 2013: 1. Elektronický ceník Grundfos 2013 ve formátu PDF se skládá ze souhrnného ceníku a ze 4 dílčích ceníků (všechny ceníky v PDF jsou v podobě shodné s tištěným ceníkem): - chlazení - větrání Průmysl Dávkování Vodní hospodářství 2. Každý dílčí ceník obsahuje výrobkové skupiny čerpadel a příslušenství, které náleží do dané oblasti aplikace (např. ceník -chlazení-větrání obsahuje čerpadla Alpha2, Magna, atd.) 3. Obsah daného dílčího ceníku (např. -chlazení-větrání) zobrazíte kliknutím na "Záložky" v levé části obrazovky (pokud již nejsou zobrazeny, viz ilustrace níže) 4. Kliknutím na příslušný řádek Obsahu (např. na Alpha2, Magna) najdete začátek dané výrobkové skupiny (např. Alpha2, Magna) 5. Určitý výrobek lze v daném dílčím ceníku nalézt rovněž pomocí "Úpravy - Hledat" (resp. pomocí CTRL+F) zadáním celého resp. části objednacího čísla nebo názvu výrobku Kromě tohoto ceníku, který právě používáte, jsou k dispozici ceníky v Excel: CZ Velkoobchodní ceník pro import (obj., název, cena v, rabat., EAN, celní sazebník, hmotnost, náhrada) CZ ceník Grundfos 2013 pro smluvního partnera ve formátu Excel, který obsahuje : Velkoobchodní ceník pro import Ceník 2013 a marže v Kč (přepočet pro daný kurz a rabaty) CZ ceník Grundfos 2013 pro zákazníka smluvního partnera ve formátu Excel, který obsahuje : Ceník 2013 a marže v Kč (přepočet pro daný kurz a rabaty) Vyhledávání (zadáním celého resp. části objednacího čísla nebo názvu výrobku) Nabídka pro vašeho zákazníka Velkoobchodní ceník pro import Ceny v tomto ceníku jsou uvedeny v, bez DPH. Firma Grundfos si vyhrazuje právo kdykoli provést úpravu cen. Současně si vyhrazuje právo na ukončení prodejů některého z výrobků, případně změnu produktů. Jednotlivé výrobky jsou řazeny do cenových skupin A, A1, B, B1, C, C1, D1, D2, K, N, P, PD, S a Z a jejich označení je uvedeno u jednotlivých výrobků. Skupiny A1, B1 a C1 obsahují energeticky úsporná, elektronicky regulovaná čerpadla. Ceník obsahuje informace o standardních dodacích lhůtách. Aktuální seznam výrobků dodatelných z našich centrálních skladů (cca čerpadel a příslušenství) naleznete v Grundfos Extranet. Další informace a technickou podporu ochotně poskytnou pracovníci fy Grundfos pro kontaktní údaje klikněte zde.

3 3 Národní cena kvality České republiky Společnost Grundfos s.r.o. získala v programu Národní cena kvality České republiky (NCK CR) hlavní ocenění v nejvyšší kategorii, nazvané Excelentní firmy. Ocenění společnost převzala na slavnostním večeru 27. listopadu 2012 ve Španělském sálu Pražského hradu. O cenu se letos ucházelo více než 40 společností. Národní cena kvality ČR je nejprestižnější ocenění, které může organizace v ČR získat. Národní cena kvality ČR je založena na důsledném a objektivním ověřování efektivnosti a kvalitě všech činností organizace a na jejich hodnocení, zejména z pohledu uspokojování požadavků zákazníka a dosahování trvale udržitelné ekonomické úspěšnosti. Národní cena kvality ČR je založena na modelu excelence EFQM, který je osvědčeným nástrojem užívaným dlouhodobě úspěšnými firmami na celém světě. Nov ové výrobky v ceníku 2013 OBĚHOVÁ ČERPADLA MAGNA3 / OVLADAČ GRUNDFOS GO Nová otáčkově regulovaná oběhová čerpadla MAGNA3, rozšiřující stávající řadu MAGNA, představují svou energetickou účinností, unikátními funkcemi a rozsahem výkonů špičku na trhu: Nejnižší hodnoty koeficientu energetické účinnosti EEI 0,20 v dané kategorii na trhu (Směrnice EuP/ErP požaduje od EEI 0,27) Unikátní funkce AUTOADAPT vedoucí objektivně k největším úsporám el. energie Inovativní unikátní funkce FLOWADAPT umožňující nahradit vyvažovací ventily v soustavě Rozšířený teplotní rozsah -10 C až +110 C Celkově 150 různých velikostí (včetně zdvojených čerpadel a cirkulačních čerpadel v provedení N) Snadnější a rychlejší instalace Pohodlné a intuitivní ovládaní pomocí displeje na čerpadle nebo pomocí dálkového ovladače Grundfos GO, který lze nainstalovat na iphone, ipod, ipad nebo na chytré telefony se systémem Android NOVÝ MODEL ALPHA2 Nová otáčkově regulovaná oběhová čerpadla ALPHA2 pro menší soustavy představují svou energetickou účinností špičku na trhu: Nejnižší hodnoty koeficientu energetické účinnosti EEI 0,20 na trhu (u velikosti je EEI 0,15; Směrnice EuP/ErP požaduje od EEI 0,27) Unikátní funkce AUTOADAPT vedoucí objektivně k největším úsporám el. energie Kromě indikace el. příkonu ve wattech nově i údaj o průtoku Nově určeno i pro klimatizaci Tepelně-izolační kryty součástí dodávky DÁVKOVACÍ ČERPADLA SMART DIGITAL Dávkovací čerpadla SMART Digital splňují požadavky na spolehlivé, úsporné a precizní dávkování při optimálním poměru cena/výkon. Nová verze DDE-PR s rozšířenými možnostmi hlášení statusu Možnost připojení na síť Profibus Hlava čerpadla volitelně z korozivzdorné oceli

4 4 NOVÉ MODELY PŘEČERPÁVACÍ PÁVACÍ STANICE MULTILIFT Celkově 8 modelů pro spolehlivé odvádění odpadních vod z jedno- a vícegeneračních RD i velkých objektů. Dvě zcela nové verze MOG a MDG s mělnicím zařízením Unikátní plynule výškově nastavitelný (pomocí otočné příruby) výstup Bezkontaktní řízení od hladiny pomocí piezoelektrického snímače Nové řešení vnitřku sběrné nádrže k eliminaci vytváření usazenin Zdokonalené řízení PŘEČEPÁVACÍ STANICE SOLOLIFT2 Zdokonalená řada 5 modelů (nahrazují původní řadu SOLOLIFT+) pokrývající potřeby odvádění odpadních vod zejména z RD (WC, umyvadla, sprchy, myčky, pračky, atd.) s mnoha unikátními vlastnostmi, usnadňujícími zejména případný servis Profesionání mělnicí zařízení Výměna motoru/čerpadla bez nutné demontáže vlastní stanice Možnost odblokování pomocí šroubováku, možnost použití akuvrtačky k zajištění provozu při výpadku el. proudu STANICE CONLIFT PRO PŘEČERPÁVÁNÍ KONDENZÁTU Nové 3 modely Conlift 1, 2 a 2 ph+ (nahrazují původní modely conlift a Conlift L) pro spolehlivé odvádění kondenzátu Conlift 1 a 2 nahrazují původní modely Conlift L a Conlift (conlift 2 navíc s poruchovou signalizací) Nový model Conlift 2 ph+ s neutralizační jednotkou pro neutralizaci zvlášť kyselého kondenzátu KALOVÁ ČERPADLA SE/SL S OBĚŽNÝM KOLEM S-TUBE S Nová čerpadla SE a SL s oběžným kolem S-tube poskytují vyšší účinnosti a odpovídají požadavkům na moderní kalová čerpadla. Vysoká hydraulická účinnost Velká průchodnost 75 až 160 mm Motory účinnostní třídy IE3 (požadavek Směrnice EuP/ErP od ) Jednoduchá instalace a servis ČERPADLA S AXIÁLNÍM SÁNÍM NK(G)(E) (E)/NB(G) /NB(G)(E) (E) Čerpadla s axiálním sáním NK(G) a NB(G) pro oblast TZB i průmyslové aplikace splňují nejnáročnější požadavky. Modely v provedení litina i korozivzdorná ocel pro výkony až do 2000 m 3 /h Provedení E - čerpadla s elektronickou regulací Široká nabídka jednoduchých i dvojitých ucpávek pro různé kapaliny Verze pro specifické aplikace (horkovodní aplikace, agresivní kapaliny, monitorování ložisek, ATEX atd.) Motory účinnostní třídy IE3 (požadavek Směrnice EuP/ErP od )

5 5 Standardní dodací lhůty Standardní dodací lhůty (v pracovních dnech) čerpadel Grundfos ve standardním provedení uvedených v tomto ceníku Strana ceníku ALPHA, MAGNA 4 až SOLAR 4 až UPS série 100 cirkulační, COMFORT 4 až UPS série 200 cirkulační 4 až TPE, TP 10 až 20, 40 až 60 (TP série 400) 23 NKE, NK 10 až 20; 20 až 30 (NKE, velká NK); 30 a více (nerez NK) 39 NBE, NB 10 až 20; 20 až 30 (NBE); 30 a více (nerez NB) 51 HS 30 a více 62 CR až Unilift CC, Multibox 4 až Unilift KP 4 až Sololift2, Liftaway, Conlift1/2/2pH+ 4 až 10 (Sololift2, Conlift), 10 až 20 (Liftaway) 71 Multilift 10 až SQ, SQE 4 až 10 (SQ), 10 až 20 (SQE) 82 CMBE, MQ, JP, Hydrojet, RMQ 4 až 10; 10 až 20 (RMQ) 89 Control MPC 20 až CUE 20 až Pozn.: 1. Položky označené v excelovém ceníku ve sloupci SKLAD EU " * " jsou výrobky dostupné do 4 pracovních dnů od objednání 2. Aktuální dostupnost jednotlivých položek je možné prověřit v nástroji GRUNDFOS EXTRANET, list "Dostupnost"

6 6 Záruční podmínky Obecně se záruční podmínky řídí Občanským zákoníkem. Prodejce odpovídá za jakost, kompletnost, funkci a provedení prodaného výrobku. Záruční doba za výrobek je u čerpadel a řídicích regulačních prvků (systémů) Grundfos po dobu 24 měsíců od data prodeje čerpadla, nejdéle však do 30 měsíců od data výroby. Mokroběžná oběhová a cirkulační čerpadla mají záruku prodlouženou na 36 měsíců od data prodeje, ne však déle než 42 měsíců od data výroby. U čerpadel ALPHA A LPHA2 (mimo ALPHA2L) a COMFORT BA/BXA PM poskytuje společnost Grundfos záruku 60 měsíců od data prodeje, ne však déle než 66 měsíců od data výroby. U tlakových nádob výrobce GWS LTD., které se používají u vodáren Hydrojet a Vodárens odárenských setů, poskytuje společnosti Grundfos záruku 60 měsíců od data výroby tlakové nádoby. Datum výroby se určuje dle výrobního čísla, které je uvedeno na štítku čerpadla nebo výrobku. Výrobní musí být zaznačeno v záručním listě nebo v dokladu tento list nahrazujícím. Záruku v této délce poskytuje společnost Grundfos spol. s r.o. Olomouc. Nároky z vad nad rámec této záruky je nutno uplatňovat a požadovat u prodejce. Uvedená doba záruky se nevztahuje na opotřebitelné díly. V případě uplatnění reklamace ve stanovené záruční lhůtě bude tato uznána a provedena bezúplatná oprava jen za předpokladu, že : bude předložen řádně vyplněný záruční list nebo doklad tento list nahrazující s udáním data prodeje, potvrzením prodejce o prodeji, montážní firmy, která prováděla montáž připojení čerpadla nebo zařízení a odborné elektromontážní firmy, která prováděla připojení na elektrorozvodnou síť (toto neplatí pro výrobky s kabelem ukončeným zástrčkou) výrobek nebyl násilně mechanicky poškozen, nebyly provedeny žádné úpravy, opravy nebo neoprávněné manipulace výrobek byl odborně instalován, připojen a provozován dle platných provozně-montážních a bezpečnostních předpisů a norem výrobek byl použit pro účel daný provozně-montážními předpisy výrobce výrobek byl zajištěn proti přetížení Výrobce neodpovídá za škody a vícenáklady související s uplatněním záruky.

7 7 Základní ceny sevisních služeb Běžný pozáruční servis za hodinu práce servisního technika - mechanika na dílně 25,00 S za hodinu práce servisního technika - mechanika s výjezdem 35,00 S za hodinu práce specialisty elektro 40,00 S za čas strávený na cestě (neplatí pro řidiče) 20,00 S za ujetý kilometr 0,80 S Zjištění závady / stavu čerpadla bez provedení opravy 15,00 S Příplatky Za práci v soboru a v noci ( h) plus 50% S Za práci v neděli a ve svátek plus 100% S Ověření výkonu čerpadel Motor do kw včetně 1,1 CZC ,00 S 3 CZC ,00 S 7,5 CZC ,00 S 15 CZC ,00 S 22 CZC ,00 S 30 CZC ,00 S Vystavení protokolu s Q-H křivkou a naměřenými údaji Vystavení protokolu s Q-H křivkou a naměřenými údaji CZC ,00 S

8 8 GRUNDFOS VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY (VOP) PRO ROK Všeobecné podmínky 1.1. Tyto Všeobecné obchodní podmínky (dále jen VOP) jsou platné pro všechny kupní smlouvy uzavřené s prodávajícím t.j. firmou Grundfos s. r. o., ať už písemnou formou, na základě objednávky nebo dodatkem. S těmito VOP je kupující seznámen při podpisu první kupní smlouvy, přičemž VOP jsou zároveň uvedené na webové stránce prodávajícího. Uzavřením každé kupní smlouvy se tyto VOP stávají její součástí, kupující přijímá jejich znění (písemnou formou, objednávkou, dodatkem) a jejich obsah či platnost není dotčena existencí případných všeobecných nákupních podmínek kupujícího - aplikace těchto je, pokud je písemně firma Grundfos neuzná, vyloučena Kupující souhlasí, že pro vymezení smluvních stran, předmětu smlouvy a samotnou platnost postačují údaje uvedené v Objednávce nebo Dodacím listu a pro vymezení podmínek plnění smlouvy a ceny postačují tyto VOP, Ceníky Grundfos a ustanovení Obchodního zákoníku, pokud nebylo písemně dopředu dohodnuto jinak Kupující bere na vědomí, že prodávající není povinný zkoumat organizační schéma kupujícího a považuje ve smyslu 16 Obchodního zákoníku každého zaměstnance kupujícího, který objednal nebo potvrdil převzetí zboží, za jeho zplnomocněného zástupce Prodávající neodpovídá za žádné škody, či prodlení dodávek a nároků z nich plynoucích způsobené vyšší mocí t. j. zejména neobvyklými povětrnostními podmínkami, neobvyklými dopravními problémy, stávkami a pod., t.j. stavy, jejichž průběh nemohl prodávající svou činností účinně ovlivnit Při překročení dodací lhůty prodávajícím je kupující oprávněn požádat prodávajícího do 2 týdnů o prohlášení, zda prodávající odstoupí od smlouvy nebo ji bude plnit v dodatečné lhůtě. Pokud se prodávající k této žádosti nevyjádří, je kupující oprávněn odstoupit od smlouvy Důsledky jakýchkoliv změn v dodávkách provedené na žádost kupujícího jdou k jeho tíži, zejména potom zvýšení ceny, prodloužení termínu dodávky a pod Nabídky připravené obchodně - technickými pracovníky prodávajícího jsou nezávazné. Technická prohlášení obchodnětechnických pracovníků prodávajícího se pro prodávajícího stávají platným jen po jejich písemném potvrzení. 2. Dodací podmínky 2.1. Prodávající se zavazuje řádně splnit tuto smlouvu ve sjednaném rozsahu předmětu plnění a ve sjednané dodací lhůtě (době plnění). Dodržení doby plnění je závislé od řádné a včasné součinnosti kupujícího. Při nesplnění povinnosti součinnosti (opožděná žádost o dodání, odepření zboží, atd.) se dodací lhůta automaticky prodlužuje. V této době je kupující povinen dodávku zboží přijmout. Pokud toto kupující nesplní je prodávající zplnomocněn odstoupit od ještě nesplněné části smlouvy o dodávce nebo požadovat náhradu škody. Dodací lhůta se prodlužuje v případě, že bez zavinění prodávajícího nastanou okolnosti, které způsobí, že zboží nemůže být dodáno ve správné lhůtě a to o dobu, po kterou takovéto okolnosti trvají. skladovací náklady. Ve smlouvě může být ujednáno i plnění u kupujícího Nebezpečí škody na zboží přechází na kupujícího okamžikem splnění dodávky zboží kupujícímu, pokud není uvedeno ve smlouvě jinak Je-li sjednáno odeslání zboží prodávajícím, je povinnost dodat zboží splněna předáním zboží prvnímu dopravci ve sjednaném místě předání, případně bez určení místa předání k přepravě pro kupujícího do místa určení dle přepravních dispozic v kupní smlouvě a to podle obvyklých zvyklostí a na účet kupujícího. Okamžikem tohoto předání prvnímu dopravci k přepravě pro kupujícího přechází nebezpečí škody na zboží na kupujícího. Prodávající avizuje odeslání zboží. Kupující je povinen předat prodávajícímu ve své objednávce dopravní dispozice. V případě, že kupující nedá žádné odesílací dispozice, zvolí prodávající způsob dopravy sám, podle svého zvážení a s ohledem na ekonomičnost dopravy Kupující je povinný v objednávce prodávajícímu uvést dopravní dispozice (kdo zabezpečuje dopravu, přesnou dodací adresu firma, ulice, město, PSČ, kontaktní osoba, telefon). V případě, že kupující neposkytne žádané informace, zvolí prodávající způsob dopravy sám, podle svého uvážení a s ohledem na fin. náročnost dopravy V případě vyzvednutí zboží kupujícím ve skladě Olomouc je prodávající oprávněn účtovat a kupující povinen zaplatit manipulační poplatek za osobní odběr ze skladu ve výši 4 za každou jednotlivou takto dodávanou objednávku V případě objednávky zboží kupujícím v hodnotě nižší než 300,- v ceníkových cenách bez DPH bude prodávající oprávněný účtovat (fakturovat) a kupující povinný zaplatit manipulační poplatek za malou objednávku ve výši 9, V případě objednávky náhradních dílů kupujícím v hodnotě nižší než 200,- v ceníkových cenách bez DPH bude prodávající oprávněný účtovat (fakturovat) a kupující povinný zaplatit manipulační poplatek za malou objednávku ve výši 9, V případě zaslání zboží na místo určení na území České republiky v hodnotě nižší než 1 600,- v ceníkových cenách bez DPH hradí kupující přepravní náklady. Výše uvedené platí za podmínky zaslání zboží v hodnotě nižší než 1 600,- v ceníkových cenách bez DPH na jedno místo a v jednom termínu, přičemž každé místo a každý termín je samostatnou dodávkou na požádání zákazníka, jestli není dohodnuto jinak Pro převzetí zboží kupujícím se sjednává postup dle 451 obchodního zákoníku, dále jen OBZ. Při přebírání zásilky kupující dbá následujících pokynů: Věnuje mimořádnou pozornost vnějšku balení a kompletnosti dodávky. 1. Balení, tzn. povrchu kartonu, ochranné pásce a veškerým, i drobným porušením a trhlinám, obzvláště pak průrazům kartonu a deformacím rohu balíku. Tyto příznaky mohou znamenat neopatrné zacházení s balíkem během přepravy a tím i možný vznik škody na zboží uvnitř balení. 2. kompletnost dodávky - každý nákladový kus doprovází jeho dodací list a dodací list kompletní dodávky. Pokud kupující narazí při kontrole na jakýkoli zmíněný či podobný ukazatel toho, že došlo k neoprávněnému vniknutí do zásilky, či možnému poškození, či ztrátě během přepravy, zaznamená tuto skutečnost do přepravního listu nebo sepíše reklamační protokol, eventuálně sepíše záznam o stavu, v jakém byl balík doručen a o případných dalších poškozeních. Tímto jednáním kupující zajistí snazší řešení případné pozdější reklamace a minimalizujete vznik možných škod Sjednává se, že prodávající splní svůj závazek dodat zboží dle této smlouvy jeho odevzdáním kupujícímu. Součástí odevzdání zboží kupujícímu je dodací list. Odevzdání zboží kupujícímu se rozumí předání zboží kupujícímu v místě plnění, kterým je sídlo prodávajícího nebo v případě odeslání zboží místo předání zboží prvnímu dopravci k přepravě pro kupujícího. Pokud kupující do 15. dnů od data vystavení faktury neodebere zboží z důvodů, Způsob přepravy, ložení, přepravní dispozice: které nejsou na straně prodávajícího, je tímto dnem dodání splněno, na kupujícího přechází nebezpečí škody na zboží a prodávající je oprávněn zboží uskladnit na náklady kupujícího. O této skutečnosti bez prodlení vyrozumí kupujícího a sdělí mu 1 / 3 - strany se dohodly, že povinnost označit zboží ve smyslu 413 OBZ je splněna vyplněním přepravních a dodacích listin, které provázejí zboží

9 9 GRUNDFOS VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY (VOP) PRO ROK zboží bude zabaleno (opatřeno pro přepravu) způsobem obvyklým v obchodním styku pro přepravu sjednaného zboží a to v středoevropských povětrnostních podmínkách. Balení nad tento rámec hradí kupující zvlášť' (speciální obaly, kontejnery atd.) - prodávající prohlašuje, že plní veškeré zákonné povinnosti stanovené pro nakládání s odpady Zpětné vzetí materiálu z našich dodávek je vyloučeno. Pokud nebylo předem dohodnuto jinak Vady dodávky je kupující povinen písemně oznámit prodávajícímu ve lhůtě a postupem dle OBZ, včetně uplatnění nároků z vad s tím, že vady množství mohou být reklamovány do 2 dnů od obdržení zásilky a vady skryté do 6-ti měsíců od obdržení zboží. Při přebírání zásilky kupující dbá následujících pokynů: Věnuje mimořádnou pozornost vnějšku balení a kompletnosti dodávky. 1. Balení, tzn. povrchu kartonu, ochranné pásce a veškerým, i drobným porušením a trhlinám, obzvláště pak průrazům kartonu a deformacím rohu balíku. Tyto příznaky mohou znamenat neopatrné zacházení s balíkem během přepravy a tím i možný vznik škody na zboží uvnitř balení. 2. kompletnost dodávky - každý nákladový kus doprovází jeho dodací list a dodací list kompletní dodávky. Pokud kupující narazí při kontrole na jakýkoli zmíněný či podobný ukazatel toho, že došlo k neoprávněnému vniknutí do zásilky, či možnému poškození, či ztrátě během přepravy, zaznamená tuto skutečnost do přepravního listu nebo sepíše reklamační protokol, eventuálně sepíše záznam o stavu, v jakém byl balík doručen a o případných dalších poškozeních. Tímto jednáním kupující zajistí snazší řešení případné pozdější reklamace a minimalizujete vznik možných škod Drobné, nepodstatné vady nemají za následek odklad povinnosti uhradit kupní cenu. Prodávající dodá zboží v kvalitě obvyklé u firmy Grundfos Prodávající přejímá záruku za jakost prodávaného zboží v délce sjednané záruční doby. Záruční doba je stanovena v záručním listě nebo faktuře. Záruční list se vydává pro účely prodeje dle Občanského zákoníku a faktura se zárukou se vydává pro účely prodeje dle Obchodního zákoníku. Záruka zaniká vedle důvodu uvedených v OBZ zejména dále: - je-li dodané zboží skladováno, instalováno, nebo používáno v rozporu s technickými podmínkami, příp. doporučeními prodávajícího, účelem použití zboží a dále při neodborné instalaci, či manipulaci - v případě zásahů, oprav, úprav, demontáží, resp. obdobnou činností, prováděnou neodbornou osobou, jsou-li některé díly zboží vyměněny za cizí bez vědomí prodávajícího. V případě výskytu vad má kupující právo pouze na opravu, nebo výměnu dílů uznaných Autorizovaným servisním partnerem, nebo pověřeným zástupcem prodávajícího. Bezplatně mohou být vyměněny pouze díly, u nichž je vada zaviněná konstrukčními nebo výrobními závadami výrobce. Na výměnu celého zboží má kupující právo pouze v případě, že Autorizovaný servisní partner, nebo pověřený zástupce prodávajícího uzná zařízení neopravitelné. Prodávající neodpovídá za jiné škody vzniklé v souvislosti s vadami výrobku (např. ušlý zisk a pod.). O způsobu vyřízení reklamace rozhoduje prodávající. Prodávající si vyhrazuje právo modifikovat část, nebo celou dodávku tak, aby vyhověl garančním podmínkám případně si vyhrazuje právo na výměnu dodaného zboží, považuje-li tento způsob za vhodnější. 2 / 3 Výměna nebo oprava dílů prodlužuje záruční dobu. Jestliže kupující nemůže zboží pro jeho vadu užívat, dochází k zastavení záruční doby. Záruční doba se přeruší a pokračuje až poté, co prodávající vady zboží odstraní. O dobu, která byla potřebná pro odstranění vad a po kterou nemohl kupující zboží používat se záruční doba prodlužuje V případě, že kupující zboží odmítne, či bud' částečně nebo jiným způsobem znemožní prodávajícímu splnit kupní smlouvu, uhradí prodávajícímu smluvní pokutu ve výši 25% z ceny každého neodebraného kusu. Prodávající může odstoupit od smlouvy v případě, že kupující nesplní některou z povinností stanovenou v Rámcových obchodních smlouvách (dále jen ROS), ostatních kupních smlouvách nebo těchto Všeobecných obchodních podmínkách Prodávající je vázán svým návrhem kupní smlouvy do uplynutí 30 dnů od jeho odeslání (odevzdání kupujícímu). Pokud v této lhůtě prodávající neobdrží písemný souhlas kupujícího s návrhem, projeveným platným potvrzením této smlouvy, smlouva nevznikne. Toto se netýká velkoobchodních partnerů, kteří mají s prodávajícím podepsány ROS a ostatní smlouvy s taxativně stanovenou dobou platnosti Prodávající si vyhrazuje právo dílčích dodávek Prodávající si vyhrazuje dodat zboží v pozměněném konstrukčním, případně dílenském provedení proti objednanému, pokud takovéto změny nemají funkční vliv na účel použití zboží Kupující nesmí provádět jakékoliv změny ani úpravy na dodaném zboží, ani je označovat jinak než je provedeno ve výrobním závodě. Nesmí je ani označovat značkami, které mohou vyvolat zdání, že se jedná o jiný výrobek než dodaný. 3. Ceny a platební podmínky 3.1. Veškeré ceny se tvoří dohodou smluvních stran v procesu formování kupní smlouvy, vycházející z platných Ceníkových cen prodávajícího Veškeré cenové nabídky prodávajícího se uvádí v cenách. měna je měnou řídící pro všechny nabídky a CZK měna na nabídkách má pouze informativní charakter. Veškeré přepočty měny na jinou než se provádí oficiálním denním kurzem ČNB platným ke dni nabídky Veškerá fakturace je prováděna v měně, pokud nebyla s prodávajícím předem dohodnuta fakturace v jiné měně. V případě fakturace v jiné měně než je, je tato přepočítána oficiálním denním kurzem ČNB platným v den přijetí objednávky Ceny jsou stanoveny bez daní, poplatků, pojištění a dopravy, které budou účtovány zvláště, zpravidla v dodavatelské faktuře, pokud se smluvní strany nedohodnou jinak Ceny dodaného zboží jsou splatné způsobem a v době uvedené v kupní smlouvě. Nemá-li smlouva takovéto ujednání, jsou ceny splatné na základě dodavatelské faktury prodávajícího dle data splatnosti faktury, které je na ní uvedeno, a to na účet prodávajícího, který je určen ve faktuře. Zboží se považuje za zaplacené teprve dnem, v kterém může prodávající s částkou disponovat Veškeré dodávky budou účtovány dodavatelskými fakturami, jejichž obsah určí prodávající Při nezaplacení předchozí dodávky má prodávající právo pozastavit plnění dalších dodávek, aniž by se na něj vztahovaly jakékoliv sankce a následky stanovené zákonem nebo smlouvou pro opožděné plnění dodávek. Dále je prodávající oprávněn dodat pozastavené či následující dodávky pouze proti platbě v hotovosti předem, odstoupit od smlouvy po stanovení přiměřené dodatečné lhůty nebo požadovat náhradu škody vzniklé prodávajícímu nesplněním závazků kupujícím.

10 10 GRUNDFOS VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY (VOP) PRO ROK Platba směnkou, šekem, nebo jiným způsobem než převodem na účet prodávajícího je možná jen po výslovném souhlasu prodávajícího. Příslušný závazek se považuje za splněný teprve okamžikem, kdy je odpovídající částka připsána na účet prodávajícího. Náklady eskontu a jiné náklady nese kupující a jsou splatné okamžitě Uplatnění reklamace nezakládá právo kupujícího pozastavit platbu dodávek Platby, které obdrží prodávající se započítávají nejprve na nejblíže splatný dluh kupujícího a teprve poté na účel uvedený v platebních dokumentech K přijímání inkasa plateb je oprávněn pouze jednatel prodávajícího nebo osoba jím zmocněná Smluvní strany si sjednávají smluvní pokuty pro případ prodlení se splněním peněžitých závazků kupujícího ve výši 0,05% z dlužné částky denně za každý den prodlení do 30 dnů a ve výši 0,5 % denně z dlužné částky při prodlení nad 30 dnů. Vedle všech smluvních pokut tj. i těch sjednaných v konkrétních kupních či rámcových smlouvách lze navíc uplatnit i náhradu škody a to i v rozsahu převyšujícím smluvní pokuty, přičemž na škodu se smluvní pokuty (vzniklé, vyúčtované i zaplacené) nezapočítávají Započet plateb na splnění závazku zaplatit kupní cenu je možné, pokud ke dni splatnosti daňového dokladu existují vzájemné pohledávky a závazky prodávajícího a kupujícího. Kupující si může započítat jen své splatné pohledávky, které byly předem uznané prodávajícím, nebo právoplatným rozhodnutím soudu; jinak zápočet kupujícím není dovolený. 4. Další ujednání 4.1. Dodané zboží zůstává vlastnictvím prodávajícího až do okamžiku zaplacení celé kupní ceny (výhrada vlastnictví) Kupující je oprávněn nakládat se zbožím podléhajícím výhradně vlastnictví jen pro svou potřebu. Nesmí je dále prodat, převést nebo dát do zástavy třetímu subjektu, pokud nebude přenesená tato stejná, nijak nezměněná, výhrada převodu vlastnického práva až po úplné zaplacení zboží také na jeho zákazníky (třetí osoby). Vlastnictví prodávajícího nezaniká ani při úpravě, či zpracování zboží dodaného s výhradou vlastnictví. V případě úpravy, či zpracování a spojení zboží s jiným zbožím, které nepatří prodávajícímu, náleží mu takto vzniklý podíl na nově vytvořené věci v poměru hodnoty dodaného zboží k ostatnímu zboží v době zpracování a vzájemného spojení těchto zboží. Pokud kupující získá výhradní vlastnické právo k takto vytvořené nové věci, bude pro prodávajícího bezúplatně spravovat jeho zboží (díl) až do přechodu vlastnického práva. Stanovení výše podílu přísluší prodávajícímu Podpisem každé dílčí kupní smlouvy postupuje kupující bezplatně prodávajícímu veškeré pohledávky plynoucí z případného dalšího prodeje, či převodu zboží podléhajícího výhradě vlastnictví, a to se vším příslušenstvím pohledávek. Kupující je povinen informovat své dlužníky neprodleně o postoupení pohledávek a současně neprodleně zaslat prodávajícímu veškeré doklady o těchto skutečnostech a poskytnout mu úplné informace tak, aby mohl své pohledávky řádně uplatnit a vymáhat. Současně je kupující povinen vydat prodávajícímu neprodleně veškeré zboží s výhradou vlastnictví, které se u něj nachází. Závazky kupujícího z kupní smlouvy, včetně úhrady ceny, tímto nejsou dotknuté Veškeré údaje o váze, rozměrech, technických charakteristikách, cenách, parametrech a dalších vlastnostech výrobků uvedených v katalozích, prospektech, zápisech, reklamačních článcích, cenících a pod., mají informativní charakter. Tato data jsou závazná pouze tehdy, jsou-li obsažena v kupní smlouvě Prodávající je a zůstává výhradním vlastníkem všech výkresů, modelů a veškeré dokumentace, se kterou se mohl kupující seznámit v průběhu realizace smlouvy, případně, kterou obdržel. Tyto údaje může použít pouze kupující a to výhradně v souvislosti s realizací kupních smluv. Tato dokumentace je důvěrné povahy a nesmí být publikována, kopírována ani předávána třetí straně bez předchozího výslovného souhlasu prodávajícího. Současně je kupující povinen zachovávat mlčenlivost o všech skutečnostech, se kterými se seznámí v průběhu spolupráce s prodávajícím s výjimkou těch, které prodávající ke zveřejnění určí Neplnění ujednání kupních smluv nebo těchto Všeobecných obchodních podmínek zakládá právo prodávajícímu okamžitě odstoupit od smlouvy. Dnem okamžitého odstoupení se stávají splatné veškeré závazky kupujícího, zejména i závazky finanční. Účinky okamžitého odstoupení nastávají dnem jeho doručení poštou, faxem, em nebo osobním předáním kupujícímu Osoby podepisující každou dílčí kupní či jinou smlouvu svým podpisem potvrzují, že mají jednatelské oprávnění (zmocnění) k takovémuto úkonu a berou na vědomí, že ponesou veškeré následky zejména škody, ukáže-li se toto prohlášení nepravdivé. Zodpovědnost kupujícího z uzavřené kupní smlouvy tímto není dotknutá Ostatní otázky touto smlouvou neřešené se řídí OBZ Ustanovení ROS, ostatních kupních smluv, dílčích a rámcových kupních smluv mají přednost před těmito Všeobecnými obchodními podmínkami, pokud příslušné skutečnosti upravují jinak Případné nepoužití některých ustanovení Všeobecných obchodních podmínek nemá za následek, že jiná ustanovení by neměla být či nejsou použita Jako místo příslušného soudu se sjednává Olomouc. Každá ze stran však může žalovat druhou stranu v místě jejího sídla. Rozhodným právem je právo České republiky s výjimkou ustanovení o smlouvách o mezinárodní koupi zboží (CISG) Ustanovení všech smluv i těchto Všeobecných obchodních podmínek mají přednost před ustanoveními zákonnými s výjimkou těch, které mají kogentní povahu. Olomouc, prosinec / 3

11 11 Základní ceny obalových materiálů Obalový materiál dodávaný se zbožím Paleta 00ID2255 3,00 Paletová ohrádka Grundfos 00ID6325 3,00

12 Elektronicky regulovaná oběhová a cirkulační čerpadla, jednofázová, s unikátní patentovanou funkcí AUTOADAPT. Nové modely s průtokoměrem, s novými obj. čísly. ALPHA2 Vestavná délka [mm] Standardní přípojka Napětí [V], 50 Hz Kusů na paletě NOVINKA ALPHA2 ALPHA2 Směrnici EuP/ErP pro mokroběžná oběhová čerpadla. Na cirkulační čerpadla (ALPHA N) se Směrnice EuP/ErP nevztahuje. Index energet. účinosti EEI ALPHA G 1 1/2 1x230 V ,00 A1 ALPHA ,90 A1 ALPHA ,80 A1 ALPHA G 2 1x230 V ,80 A1 ALPHA ,70 A1 ALPHA ,70 A1 ALPHA2 - s odvzdušňovací komorou ALPHA A 180 G 1 1/2 1x230 V ,80 A1 ALPHA A ,50 A1 ALPHA2 - vestavná délka 130 mm ALPHA G 1 1x230 V ,00 A1 ALPHA ,90 A1 ALPHA ,80 A1 ALPHA G 1 1/2 1x230 V ,00 A1 ALPHA ,90 A1 ALPHA ,80 A1 ALPHA2 - cirkulační čerpadla (provedení z korozivzdorné oceli) ALPHA N 150 R 3/4 1x230 V ,80 A1 ALPHA N 1x230 V ,30 A1 ALPHA N 130 G 1 1/2 1x230 V ,80 A1 ALPHA N ,50 A1 ALPHA N ,30 A1 ALPHA N 180 R1 1x230 V ,80 A1 ALPHA N ,50 A1 ALPHA N ,30 A1 ALPHA N 180 G 2 1x230 V ,30 A1 ALPHA N ,00 A1 ALPHA N ,90 A1 Elektronicky regulovaná oběhová čerpadla, jednofázová, bez funkce AUTOADAPT ALPHA2 L ALPHA2 L Vestavná délka [mm] Standardní přípojka Napětí [V], 50 Hz ALPHA2 L Směrnici EuP/ErP pro energeticky úsporná oběhová čerpadla Index energet. účinosti EEI Kusů na paletě ALPHA2 L R 1 1x230 V 0, ,30 A1 ALPHA2 L , ,60 A1 ALPHA2 L , ,90 A1 ALPHA2 L R 1 1/4 1x230 V 0, ,80 A1 ALPHA2 L , ,30 A1 ALPHA2 L , ,00 A1 ALPHA2 L - vestavná délka 130 mm ALPHA2 L R 1/2 1x230 V 0, ,30 A1 ALPHA2 L , ,10 A1 ALPHA2 L , ,80 A1 ALPHA2 L R 1 1x230 V 0, ,30 A1 ALPHA2 L , ,60 A1 ALPHA2 L , ,90 A1 ALPHA2 L - s odvzdušňovací komorou ALPHA2 L A 180 R 1 1x230 V 0, ,10 A1 ALPHA2 L A 1x230 V 0, ,30 A1 ALPHA2 L - cirkulační čerpadlo (provedení z korozivzdorné oceli) ALPHA2 L N 150 R 3/4 1x230V 0, ,50 A1 ALPHA2 L N 0, ,80 A1 ALPHA2 L N 0, ,90 A1 ALPHA2 L N 0, ,30 A1 ALPHA2 L N 180 R 1 1x230V 0, ,60 A1 ALPHA2 L N 0, ,60 A1 ALPHA2 L N 0, ,70 A1 Platnost od: ALPHA2(L), MAGNA(3) 12

13 Elektronicky regul. oběhová čerpadla, jednofázová, možnost komunikace, unikátní patentovaná funkce AUTOADAPT MAGNA MAGNA Vestavná délka [mm] Standardní přípojka Příruba - provedení Napětí [V], 50 Hz MAGNA splňuje podmínky Směrnice EuP/ErP platné od a pro mokroběžná oběhová čerpadla. Index energet. účinosti EEI Kusů na paletě MAGNA R1 1x230 V ,80 A1 MAGNA ,90 A1 MAGNA ,50 A1 MAGNA ,00 A1 MAGNA R 1¼ 1x230 V ,30 A1 MAGNA ,00 A1 MAGNA ,00 A1 MAGNA ,60 A1 MAGNA F 220 DN 32 PN 06/10 1x230 V ,70 A1 MAGNA F ,10 A1 MAGNA F 220 DN 40 PN 06/10 1x230 V ,40 A1 1) Vestavná délka u MAGNA F je jiná než u starého čerpadla UPE F. Použít vyrovnávací kus A 50-40, obj. č (PN 6) resp (PN 10). Elektronicky regul. cirkulační a zdvojená oběhová čerpadla, jednofázová, možnost komunikace, unikátní patentovaná funkce AUTOADAPT Vestavná délka [mm] Standardní přípojka Příruba - provedení Napětí [V], 50 Hz MAGNA D splňuje podmínky Směrnice EuP/ErP platné od a pro mokroběžná oběhová čerpadla. Na cirkulační čerpadla (MAGNA N) se Směrnice EuP/ErP nevztahuje. Index energet. účinosti Kusů na EEI paletě MAGNA N 180 R 1 1x230 V ,50 A1 MAGNA N ,40 A1 MAGNA N ,40 A1 MAGNA N ,20 A1 MAGNA N 180 R 1¼ 1x230 V ,90 A1 MAGNA N ,70 A1 MAGNA N ,00 A1 MAGNA N ,60 A1 MAGNA D - zdvojená čerpadla MAGNA N, MAGNA D MAGNA D F 220 DN 40 PN 06/10 1x230 V ,50 A1 Elektronicky regul. oběhová čerpadla, jednofázová, nová komunikace (Grundfos GO), unikátní patentovaná funkce AUTOADAPT, nová funkce FLOWADAPT. Nejnižší hodnoty EEI na trhu. NOVINKA MAGNA3 MAGNA3 Vestavná délka [mm] Standardní přípojka Příruba - provedení Napětí [V], 50 Hz MAGNA3 splňuje podmínky Směrnice EuP/ErP platné od a pro mokroběžná oběhová čerpadla. Index energet. účinosti EEI MAGNA F 220 DN 32 PN 6/10 1x230 V ,30 A1 MAGNA F 220 DN 40 PN 6/10 1x230 V ,00 A1 MAGNA F ,30 A1 MAGNA F ,20 A1 MAGNA F ,90 A1 MAGNA F ,10 A1 MAGNA F 240 DN 50 PN 6/10 1x230 V ,30 A1 MAGNA F ,60 A1 MAGNA F ,80 A1 MAGNA F ,50 A1 MAGNA F ,20 A1 MAGNA F ,00 A1 MAGNA F ,20 A1 Platnost od: ALPHA2(L), MAGNA(3) 13

14 Elektronicky regul. oběhová čerpadla, jednofázová, nová komunikace (Grundfos GO), unikátní patentovaná funkce AUTOADAPT, nová funkce FLOWADAPT. Nejnižší hodnoty EEI na trhu. NOVINKA MAGNA3 Na cirkulační čerpadla (MAGNA N) se Směrnice EuP/ErP nevztahuje. MAGNA3 Vestavná délka [mm] Standardní přípojka Příruba - provedení Napětí [V], 50 Hz Index energet. účinosti EEI MAGNA F 340 DN 65 PN 6/10 1x230 V ,30 A1 MAGNA F ,60 A1 MAGNA F ,10 A1 MAGNA F ,10 A1 MAGNA F ,30 A1 MAGNA F ,90 A1 MAGNA F 360 DN 80 PN 6 1x230 V ,00 A1 PN ,70 A1 MAGNA F PN ,40 A1 PN ,40 A1 MAGNA F PN ,90 A1 PN ,60 A1 MAGNA F PN ,60 A1 PN ,10 A1 MAGNA F PN ,00 A1 PN ,90 A1 MAGNA F 450 DN 100 PN 6 1x230 V ,30 A1 PN ,90 A1 MAGNA F PN ,00 A1 PN ,40 A1 MAGNA F PN ,70 A1 PN ,90 A1 MAGNA F PN ,30 A1 PN ,80 A1 MAGNA F PN ,10 A1 PN ,20 A1 čísla pro provedení PN 16 na vyžádání. MAGNA3 N Vestavná délka [mm] Standardní přípojka Příruba - provedení Napětí [V], 50 Hz Index energet. účinosti EEI MAGNA F N 220 DN 32 PN 6/10 1x230 V ,50 A1 MAGNA F N 220 DN 40 PN 6/10 1x230 V ,50 A1 MAGNA F N ,10 A1 MAGNA F N ,70 A1 MAGNA F N ,70 A1 MAGNA F N ,80 A1 MAGNA F N 240 DN 50 PN 6/10 1x230 V ,10 A1 MAGNA F N ,40 A1 MAGNA F N ,90 A1 MAGNA F N ,60 A1 MAGNA F N ,30 A1 MAGNA F N ,40 A1 MAGNA F N ,20 A1 MAGNA F N 340 DN 65 PN 6/10 1x230 V ,10 A1 MAGNA F N ,40 A1 MAGNA F N ,80 A1 MAGNA F N ,50 A1 MAGNA F N ,00 A1 MAGNA F N ,90 A1 čísla pro provedení PN 16 na vyžádání. Platnost od: ALPHA2(L), MAGNA(3) 14

15 Elektronicky regul. zdvojená oběhová čerpadla, jednofázová, nová komunikace (Grundfos GO), unikátní patent. funkce AUTOADAPT, nová funkce FLOWADAPT. Nejnižší hodnoty EEI na trhu. NOVINKA MAGNA3 D MAGNA3 D Vestavná délka [mm] Standardní přípojka Příruba - provedení Napětí [V], 50 Hz MAGNA3 D splňuje podmínky Směrnice EuP/ErP platné od a pro mokroběžná oběhová čerpadla. Index energet. účinosti EEI MAGNA3 D F 220 DN 32 PN 6/10 1x230 V ,00 A1 MAGNA3 D F 220 DN 40 PN 6/10 1x230 V ,50 A1 MAGNA3 D F ,40 A1 MAGNA3 D F ,40 A1 MAGNA3 D F ,10 A1 MAGNA3 D F ,10 A1 MAGNA3 D F 240 DN 50 PN 6/10 1x230 V ,40 A1 MAGNA3 D F ,80 A1 MAGNA3 D F ,30 A1 MAGNA3 D F ,20 A1 MAGNA3 D F ,00 A1 MAGNA3 D F ,10 A1 MAGNA3 D F ,40 A1 MAGNA3 D F 340 DN 65 PN 6/10 1x230 V ,60 A1 MAGNA3 D F ,00 A1 MAGNA3 D F ,10 A1 MAGNA3 D F ,50 A1 MAGNA3 D F ,00 A1 MAGNA3 D F ,30 A1 MAGNA3 D F 360 DN 80 PN 6 1x230 V ,30 A1 PN ,40 A1 MAGNA3 D F PN ,00 A1 PN ,80 A1 MAGNA3 D F PN ,10 A1 PN ,80 A1 MAGNA3 D F PN ,40 A1 PN ,70 A1 MAGNA3 D F PN ,50 A1 PN ,80 A1 MAGNA3 D F 450 DN 100 PN 6 1x230 V ,00 A1 PN ,90 A1 MAGNA3 D F PN ,30 A1 PN ,80 A1 MAGNA3 D F PN ,50 A1 PN ,70 A1 MAGNA3 D F PN ,40 A1 PN ,90 A1 MAGNA3 D F PN ,90 A1 PN ,70 A1 čísla pro provedení PN 16 na vyžádání. Platnost od: ALPHA2(L), MAGNA(3) 15

16 Elektronicky regulovaná oběhová čerpadla Příslušenství pro řízení Reléový modul MC 40/60/80/100 Pro Magna 25-40(N), 25-60(N), 25-80(N), (N), 32-40(N), 32-60(N), 32-80(N), 32-80F, (F), N, 40-80F, (D)F, F 76,10 P GENI modul MB 40/60/80/100 Pro Magna 25-40(N), 25-60(N), 25-80(N), (N), 32-40(N), 32-60(N), 32-80(N), 32-80F, (F), N, 40-80F, (D)F, F 95,30 P Propoj. kabel pro zdvoj. čerpadla Pro všechny MAGNY D s GENI modulem, u zdvojených čerpadel součást dodávky ,70 P CIU 100 LON Modul Modul k připojení jednotl. čerpadel MAGNA, TPE, NBE a NKE a stanic HydroMulti-E a Hydro MPC s GENIBus k síti LONWorks 254,90 P CIU 150 Profibus - Modul Modul k připojení jednotl. čerpadel MAGNA, TPE, NBE a NKE a stanic HydroMulti-E a Hydro MPC s GENIBus k Profibus-DP 254,90 P CIU 200 Modbus RTU - Modul Modul k připojení jednotl. čerpadel MAGNA, TPE, NBE a NKE a stanic HydroMulti-E a Hydro MPC s GENIBus k síti Modbus-RTU 254,90 P CIU 300 BACnet MS/TP Modul k připojení jednotl. čerpadel MAGNA, TPE, NBE a NKE a stanic HydroMulti-E a Hydro MPC s GENIBus k síti BACnet MS/TP 123,80 P CIU 300 BACnet MS/TP - Gateway Modul k připojení jednotl. čerpadel MAGNA, TPE, NBE a NKE a stanic HydroMulti-E a Hydro MPC s GENIBus k síti LONWorks 254,90 P Genibus-Modul CIM 050 Modul pro MAGNA3 ke komunikace přes Grundfos Genibus. Pro připojení MAGNA3 D jsou nutné 2 moduly ,50 P LONbus-Modul CIM 100 Modul pro MAGNA3 a E-čerpadla kw k připojení k síti LON. Pro připojení MAGNA3 D jsou nutné 2 moduly. 123,80 P Profi bus-dp-modul CIM 150 Modul pro MAGNA3 a E-čerpadla kw k připojení k síti Profibus-DP. Pro připojení MAGNA3 D jsou nutné 2 moduly ,80 P MODbus-RTU-Modul CIM 200 Modul pro MAGNA3 a E-čerpadla kw k připojení k síti MODbus-RTU. Pro připojení MAGNA3 D jsou nutné 2 moduly ,80 P BACnet MS/TP Modul CIM 300 Modul pro MAGNA3 a E-čerpadla kw k připojení k síti BACnet MS/TP. Pro připojení MAGNA3 D jsou nutné 2 moduly ,80 P TS 3/T Spínací hodiny s denním kotoučem ,30 P TS 3/W Spínací hodiny s týdenním kotoučem ,30 P ET 2 Termostat s příložným snímačem 00ID ,00 P ET 2 Termostat s příložným snímačem a ponorným pouzdrem 00ID ,50 P DTS 2 Diferenční termostat s příložným snímačem ,20 P DTS 2 Diferenční termostat s příložným snímačem a ponorným pouzdrem ,70 P Diferenční teplotní snímač k měření diferenční teploty mezi dvěma procesním body (např. na přívodním a vratném potrubí) s 4-20 ma dvouvodičovým ETSD systémem. Měřicí čidla T1 a T2 měří teplotu současně v každém procesním místě. T1 zahrnuje vedle záznamu naměřených hodnot elektroniku, která 0 až 20 K ,70 P vyhodnotí diferenci mezi oběma teplotami (T1 T2) a přes proudový zesilovač vydá proporcionální 4-20 ma signál 0 až 50 K ,50 P MBT 3560 Externí snímač teploty, -50 až +150 C, 4-20 ma, připojení 1/2" na dotaz P Příslušenství pro řízení ALPHA konektor přímý ,60 P ALPHA konektor rohový, 4 m kabel ,90 P Ovladač Grundfos R 100 (prodej bude ukončen v 1. pol. 2013) ,10 P Ovladač Grundfos GO MI 201 ipod Touch s donglem a krytem ,00 P MI 202 dongle pro iphone ,00 P MI 301 univerzální dongle ,00 P Kryt pro MI 201 Tepelně-izolační kryty pro vytápění (sada) *) Tepelně-izolační kryty pro vytápění (sada) kryt pro ipod Touch ,00 P ALPHA2 ALPHA2 15-xx ,00 P ALPHA2 25-xx (N) ,00 P ALPHA2 25-xx (N) ,50 P ALPHA2 32-xx (N) ,50 P ALPHA2 25-xx A ,60 P ALPHA2 L 15-xx ,00 P ALPHA2 L 25-xx ,00 P ALPHA2 L 25-xx ,00 P ALPHA2 L 32-xx ,00 P *) Tepelně-izolační kryty pro vytápění jsou standardní součástí dodávky čerpadel ALPHA2 (s vyjímkou verzí L, N a A). Příslušenství ALPHA2, MAGNA, MAGNA3 Pro MAGNA, UPE, TPE, NBE, NKE, CRE, CME, MTRE, SPKE, CUE, Hydromono CR(N)E, Hydromulti-E, Hydro MPC-E a SQE s CU 300, kalová čerpadla s AUTOADAPT; včetně USB Platnost od: ALPHA2(L), MAGNA(3) 16

17 Elektronicky regulovaná oběhová čerpadla Tepelně-izolační kryty pro klimatizaci (sada) *) Příslušenství MAGNA, MAGNA3 MAGNA MAGNA (N) ,40 P MAGNA (N) MAGNA (N) MAGNA (N) MAGNA (N) ,40 P MAGNA (N) MAGNA (N) Tepelně-izolační kryty pro klimatizaci (sada) MAGNA (N) MAGNA F ,40 P MAGNA F MAGNA F ,40 P MAGNA F MAGNA F MAGNA F ,40 P MAGNA F (N) ,70 P MAGNA F (N) ,70 P *) Tepelně-izolační kryty pro vytápění jsou standardní součástí dodávky jednoduchých čerpadel MAGNA (pro zdvojená čerpadla nejsou k dispozici). Tepelně-izolační kryty pro klimatizaci (sada) *) MAGNA3 MAGNA3 32-xxx F ,70 P MAGNA3 40-xxx F ,40 P MAGNA3 40-xxx F ,80 P Tepelně-izolační kryty pro klimatizaci (sada) MAGNA3 50-xxx F ,30 P MAGNA3 50-xxx F ,00 P MAGNA3 65-xxx F ,20 P MAGNA3 80-xxx F na dotaz P MAGNA3 100-xxx F na dotaz P *) Tepelně-izolační kryty pro vytápění jsou standardní součástí dodávky jednoduchých čerpadel MAGNA3 (pro zdvojená čerpadla nejsou k dispozici). Platnost od: ALPHA2(L), MAGNA(3) 17

18 Oběhová čerpadla pro solární soustavy SOLAR Směrnice EuP/ErP pro čerpadla pro solární systémy platí až od SOLAR - jednofázová čerpadla 1 x 230 V, 50 Hz Vestavná délka [mm] Standardní přípojka Napětí [V], 50 Hz Kusů na paletě SOLAR R 1/2 1x230 V ,00 A SOLAR x230 V ,90 A SOLAR x230 V ,90 A SOLAR x230 V ,70 A SOLAR R 1 1x230 V ,00 A SOLAR x230 V ,00 A SOLAR x230 V ,00 A SOLAR x230 V ,90 A SOLAR x230 V ,90 A SOLAR x230 V ,90 A SOLAR x230 V ,50 A Platnost od: SOLAR 18

19 Platnost od: UPS série 100 cirkulační 19 Cirkulační čerpadla s úsporným PM motorem a inteligentní funkcí AUTOADAPT, jednofázová, včetně tepelně-izolačních krytů COMFORT PM Směrnice EuP/ErP pro cirkulační čerpadla (pro cirkulaci teplé vody) neplati. Vestavná délka [mm] Standardní přípojka Napětí [V], 50 Hz Kusů na paletě UP B PM 80 R 1/2 bez příslušenství 1x230 V ,10 A UP BX PM 110 R 3/4 uzavírací a zpět. ventil, bez příslušenství 1x230 V ,10 A UP BA PM *) 80 R 1/2 funkce AUTOADAPT 1x230 V ,10 A UP BXA PM *) 110 R 3/4 uzavírací a zpět. ventil, funkce AUTOADAPT 1x230 V ,20 A *) pětiletá záruční doba Cirkulační čerpadla, jednofázová - prodej bude ukončen v 1. pol COMFORT Vestavná délka [mm] Standardní přípojka COMFORT - těleso z vnitřním závitem Rp 1/2 Napětí [V], 50 Hz Kusů na paletě UP B 80 R 1/2 bez příslušenství 1x230 V ,00 A UP BU s časovým spínačem 1x230 V ,60 A UP BT s termostatem 1x230 V ,60 A UP BUT s časovým spínačem a termostatem 1x230 V ,30 A COMFORT - těleso se šroubením G 1 1/4, uzavírací a zpětný ventil Směrnice EuP/ErP pro cirkulační čerpadla (pro cirkulaci teplé vody) neplati. UP BX 110 R 3/4 bez příslušenství 1x230 V ,90 A UP BXU s časovým spínačem 1x230 V ,60 A UP BXT s termostatem 1x230 V ,60 A UP BXUT s časovým spínačem a termostatem 1x230 V ,30 A Cirkulační čerpadla, jednofázová a třífázová UP/UPS N a B Vestavná délka [mm] Standardní přípojka Napětí [V], 50 Hz Energetick á třída Kusů na paletě UP/UPS série 100, provedení z korozivzdorné oceli (N), jednofázová 1 x 230 V, 50 Hz UP N 150 R ¾ 1x230 V ,80 A UP N 1x230 V ,50 A UP N 1x230 V ,20 A UP N 1x230 V ,20 A UPS N 180 R 1 1x230 V ,20 A UPS N 1x230 V ,80 A UPS N 1x230 V ,80 A UPS N 1x230 V ,60 A UPS N 180 R 1¼ 1x230 V ,70 A UPS N 1x230 V ,10 A UPS N 1x230 V ,50 A UPS FN 250 DN 40 1x230 V ,40 A UPS FN 1x230 V ,80 A Provedení na studenou vodu na dotaz. UP série 100, provedení z korozivzdorné oceli (N), třífázová 3 x 400 V, 50 Hz Směrnice EuP/ErP pro cirkulační čerpadla (pro cirkulaci teplé vody) neplati. UP N 150 R ¾ 3x400 V ,00 A UP N 3x400 V ,90 A UPS N 180 R 1 3x400 V C ,20 A

20 Příslušenství Série 100 Příslušenství pro čerpadlo COMFORT PM ALPHA konektor přímý ,60 P ALPHA konektor rohový, 4 m kabel ,90 P Odvzdušňovací příruba všechny Comforty ,40 P Vyrovnávací kus A24G 150 mm G 1¼ vnější závit x G 1¼ x 40 mm UP BX.. mosaz ,90 P Vyrovnávací kusy A25G (sada)150 mm 2 x R ½ vnější závit x G 1¼ x 35 mm UP B.. mosaz ,40 P Vyrovnávací kusy A26W (sada140 mm 2 x R ½ vnější závit x G 1 x 30 mm UP B.. mosaz ,90 P vyrovnávací kusy A27S (sada) 130 mm 2 x R ½ vnější závit x G 1½ x 25 mm UP B.. mosaz ,20 P Příslušenství pro čerpadlo COMFORT - prodej čerpadel COMFORT bez PM motoru bude ukončen v 1. pol Vestavná délka [mm] Standardní přípojka Další informace Spínací hodiny A UP xx-14 B, BX ,40 P Spínací hodiny B UP xx-14 BT, BXT ,50 P Odvzdušňovací příruba všechny Comforty ,40 P Vyrovnávací kus A24G 150 mm G 1¼ vnější závit x G 1¼ x 40 mm UP BX.. mosaz ,90 P Vyrovnávací kusy A25G (sada)150 mm 2 x R ½ vnější závit x G 1¼ x 35 mm UP B.. mosaz ,40 P Vyrovnávací kusy A26W (sada140 mm 2 x R ½ vnější závit x G 1 x 30 mm UP B.. mosaz ,90 P vyrovnávací kusy A27S (sada) 130 mm 2 x R ½ vnější závit x G 1½ x 25 mm UP B.. mosaz ,20 P Příslušenství pro řízení Rozsah TS 2 N/T Spínací hodiny s denním kotoučem - nástrčné na UP N, 15 N, 30 N ,80 P TS 2 N/W Spínací hodiny s týdenním kotoučem - nástrčné na UP N, 15 N, 30 N ,80 P TS 3/T Spínací hodiny s denním kotoučem - montáž na stěnu ,30 P TS 3/W Spínací hodiny s týdenním kotoučem - montáž na stěnu ,30 P ET 2 Termostat s příložným snímačem 20 C až +80 C 00ID ,00 P ET 2 Termostat s příložným snímačem a ponorným pouzdrem 20 C až +80 C 00ID ,50 P DTS 2 Diferenční termostat s příložným snímačem 20 C až +80 C ,20 P DTS 2 Diferenční termostat s příložným snímačem a ponorným pouzdrem 20 C až +80 C ,70 P Tepelně-izolační kryty (sada) Tepelně-izolační kryty (sada) Tepelně-izolační kryty (sada) Tepelně-izolační kryty (sada) UPS N ,00 P UPS N ,60 P UPS N ,00 P UPS N ,60 P UPS N ,60 P UPS N ,60 P UPS FN ,60 P UPS FN ,60 P Platnost od: UPS série 100 cirkulační 20