VŠÍMÁLEK. ČERVENEC, SRPEN, ZÁŘÍ ročník, č čtvrtletník pro potřeby klientů Domova ve Vlašimi, p. s. s.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "VŠÍMÁLEK. ČERVENEC, SRPEN, ZÁŘÍ 2011 2. ročník, č. 3 --------------------------------------čtvrtletník pro potřeby klientů Domova ve Vlašimi, p. s. s."

Transkript

1 VŠÍMÁLEK ČERVENEC, SRPEN, ZÁŘÍ ročník, č čtvrtletník pro potřeby klientů Domova ve Vlašimi, p. s. s. Blanická 1089, Vlašim

2 Události z Domova... Jako každoročně jsme se zúčastnili ve středu 13. dubna VELIKONOČNÍ VÝSTAVY na Krajském úřadu Středočeského kraje v Praze. V prostorách KÚ bylo možné shlédnout a zakoupit velké množství výrobků od klientů sociálních zařízení převážně s velikonoční tématikou. Náš Domov se na této výstavě prezentoval upečenými mazanci, lineckým pečivem, pomlázkami a dekoračními koši. Prostředí na KÚ je velice milé a celková atmosféra je přátelská. Ihned po přípravě výrobků se k našemu stolu shlukl hlouček návštěvníků a během půl hodinky nám na stole zůstalo pouze pár pomlázek a jeden dekorační koš. Troufám si říci, že náš Domov patří mezi ty sociální zařízení, které každoročně mají u návštěvníků velký ohlas a výrobky jsou rychle prodány. Takže nám již teď nezbývá nic jiného, než se těšit na další prodejní výstavu a připravit pro návštěvníky snad ještě více dobrot k nakousnutí. Úterní odpoledne dne 19. dubna nám svým hudebním představením zpestřily děti ze Základní školy Čechtice. Za doprovodu hudebních nástrojů nám zazpívaly velice hezké písně s jarní tématikou, vymrskaly nás pomlázkami a rozdaly nám ručně vyrobené velikonoční přáníčka. Jejich návštěva nás potěšila a již teď se těšíme na další společné setkání.

3 Ve čtvrtek 21. dubna pořádala vzdělávací agentura KVS ve spolupráci s naším Domovem v prostorách KD Blaník další vzdělávací konferenci, tentokrát na téma Havarijní situace, jak se zachovat?. Tato konference byla určena především pro pracovníky v přímé obslužné péči, ambulantní péči, zdravotníky a management sociálních zařízení. Po přivítání všech přítomných pí Magdalenou Bardovou z KVS, představil ředitel našeho Domova Luděk Matoušek všechny zúčastněné se samotnou prací v Domově a s poskytovanými sociálními službami. Poté přišli na řadu témata jako Mimořádné a havarijní situace, které se mohou stát během provozu v zařízení i mimo jak se zachovat?, Požár, povodně, výbuch plynu, nehody, únik nebezpečných látek a Spolupráce složek Integrovaného Záchanného Systému. Slovo dostal také plk. Ing. Josef Setnička z Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, který zúčastněné seznámil s možnostmi ochrany klientů, personálu a obyvatelstva. Následovala diskuze se zástupcem obvodního oddělení policie ČR Vlašim a téma Akutní a neodkladné stavy, úrazy, krvácení, opatření, hromadné neštěstí jak se zachovat do příjezdu záchranné služby, které měl připravené lékař ARO nemocnice Rudolfa a Stefanie p. MUDr. Michal Gozon z Územního střediska záchranné služby SČ kraje a nakonec téma Možné havarijní situace v provozu od Josefa Lisého, bezpečnostního technika našeho Domova. Na úplný závěr byli všichni účastníci pozváni k prohlídce Domova. Tohoto pozvání většina zúčastněných ráda využila. Naštěstí se nám původní nepříznivé počasí ve středu 27. dubna trošku udobřilo a mohli jsme si společně opéct vuřtíky. Posezení u krbu bylo velmi příjemné a na vuřtíkách jsme si všichni moc pochutnali. Ti co nemohli přijít dostali opečené vuřtíky přímo na pokoj

4 Za dva dny na to, tj. v pátek 29. dubna, mezi nás zavítal se svými koníky Martinem a Karlem p. Setnička. I letos jsme se díky jejich návštěvě mohli svézt v koňském kočáru. Někteří se v kočáru taženými koňmi vezli poprvé, ale i přesto to byl nezapomenutelný zážitek pro všechny přítomné! Ve čtvrtek 12. května mezi nás poprvé přišla sl. Žaneta se svou bearded collií Kary, které by se rády společně věnovali canisterapii. Jejich návštěva byla velice milá, Kary všechny zaujala svou dlouhou srstí a péčí o ní. Doufám, že se u nás holkám také líbilo a budou mezi nás chodit častěji.

5 Se svým kulturním programem S písničkou od A do Z mezi nás zavítala v úterý 17. května Káťa, Naďa a Michal (KN Music). Společně pro nás měli připravený koncert známých českých lidových písní, písní Karla Vacka, Karla Hašlera, Jaroslava Jankovce, skupiny Šlapeto, Heleny Vondráčkové, Evy a Vaška, Karla Gotta, Waldemara Matušky, Jakuba Smolíka, Jiřího Zmožka, Karla Svobody a mnoha dalších písní... Ve středu 18. května náš Domov pořádal Sportovní hry. Těchto her se letos zúčastnila tříčlenná družstva z domovů pro seniory ze Zruče nad Sázavou, Jankova, Dobříše, Pyšel, Unhoště, Olešky a Vojkova. Nechyběla ani naše dvě družstva ve složení pí Kočová, pí Boštičková, p. Zelenák (družstvo A) a p. Boštička, p. Kuliš, p. Vorel (družstvo B).

6 Díky slunečnému počasí jsme mohli strávit celý den venku. Po přivítání všech přítomných ředitelem Domova p. Matouškem se soutěžilo v šesti disciplínách: věšení prádla, šipky, hod na cíl tenisákem, hod na cíl kroužky, ruské kuželky a znalostní kvíz. Po obědě následovalo slavnostní vyhlášení vítězů a předávání cen. Naše obě soutěžní družstva nám udělala velkou radost, protože se umístila na prvních dvou místech! Následovalo vystoupení mažoretek při ZUŠ Vlašim a opékání vuřtíků. Po celou dobu hrála k tanci i poslechu živá hudba. Celá akce probíhala v přátelské a milé atmosféře. Poděkování patří všem zaměstnancům! Velké poděkování patří také všem firmám, které se na průběhu letošních Sportovních hrách podíleli: DANONE Benešov, MSM Příbram, SELLIER & BELLOT Vlašim, DENTIMED Litomyšl, ANGLOČESKÁ Jindřichův Hradec, BONNO České Budějovice, FERDINAND Benešov, VITANA Praha, Ing. JIŘÍ KADLEČEK Psáře, LINHART Vlašim, MYDLÁŘKA Benešov, NOWACO Kralupy nad Vltavou, JANA PESSROVÁ Vlašim, POGGR Příbram, GASTROŠULC Louňovice pod Blaníkem, GORENJE Praha, SLÁMA Velká Bíteš, ŠTORC Vlašim, TUREK Vlašim, SERVUS Vlašim, VÁVRA Vlašim, ČESKÁ SPOŘITELNA Vlašim, SOŠ a SOU Vlašim, KULTURNÍ DŮM BLANÍK Vlašim

7

8 Dne 25. května 2011 jsme přijali pozvání domova pro seniory v Dobříši na Sportovně společenské setkání. Tohoto setkání se kromě našeho tříčlenného družstva zúčastnila také družstva z Rožmitálu pod Třemšínem, Sedlčan, Zátoru, Zdic a dvě družstva z Dobříše. Náš Domov na tomto setkání reprezentovala pí Kočová, p. Kuliš a p. Zelenák, kteří se společně umístili na krásném prvním místě! Díky vydařenému počasí jsme tento den strávili nejen ve vnitřních prostorách domova pro seniory, ale také na zahradě, kde se konala většina sportovních utkání. Po přivítání vedením Domova se ještě v dopoledních hodinách soutěžilo v celkem sedmi disciplínách skládání papírové vlaštovky, hod papírovou vlaštovkou, otevírání a zavírání zámků, kuželky, hod na cíl, šoupaná a navlékání knoflíků. V poledních hodinách pak bylo slavnostní vyhlášení a předávání cen. Následovala ukázka orientálních tanců klientek Domova a hudební představení kapely Žakeři, kteří všem zahráli k tanci i poslechu.

9 V úterý 14. června 2011 mezi nás v dopoledních hodinách zavítali děti ze ZŠ Březinská Vlašim, které pro nás měly připravené hudebně taneční program s tématem Máme rádi zvířátka. Jejich vystoupení bylo velmi veselé a příjemné. Na závěr rozdali všem přítomným ručně vyrobené předměty srdíčka a kytičky. V pátek 17. června se v Domově v odpoledních hodinách konal sportovní den pro děti. Děti si tak mohly zasoutěžit v různých disciplínách. Své síly poměřily hlavně v chůzi na chůdách, ve skákání v pytli, v hodu na cíl (kroužky, tenisák), v kopání do branky, v překážkové dráze a v ruských kuželkách. Navíc jim byly po celé odpoledne k dispozici křídy na malování a skákací hrad, který byl mezi nimi obzvláště oblíbený. Po ukončení všech sportovních disciplín jsme se společně s dětmi sešli u krbu za Domovem, kde následovalo závěrečné zhodnocení a opékání vuřtíků. Všechny děti si odnesly domů na památku malou pozornost.

10 Jako každý rok, i letos jsme přijali pozvání na sportovní hry do Olešky, a to dne 23. června. Naše tříčlenné družstvo zastupovali manželé Boštičkovi a p. Vorel. Celkem soutěžili s dalšími deseti družstvy z různých sociálních služeb. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách kuželkách, ruských kuželkách, šipkách a ve znalostním kvízu. Nakonec se naše družstvo umístilo společně s družstvem z Kolína na čtvrtém až pátém místě!

11 S M Í C H L É Č Í Tati co myslíš, kam si mám před sestrou schovat tu čokoládu? Do sebe Je strašná mlha. Automobilista jede těsně za vozidlem podle jeho zadních červených světel. Jedou dlouho a pomalu. Ten vpředu zastaví a rozsvítí brzdová světla. Ten vzadu zastaví, spustí okénko a volá: Haló, proč zastavujete? Musím, už jsem doma ve své garáži! odpovídá ten vpředu Tuhle jsem si všiml zvláštní věci u těch chlapů, co pořád vysedávají po barech a hospodách. Našel jsem jen dva dobré důvody pro jejich počínání. Buď nemají manželku, se kterou by byli doma... nebo manželku mají Povzdechne si jeden pivař nešťastně: Myslím, že mě všichni lidé nenávidí! Nepřeháněj, utěšuje ho kamarád z mokré čtvrti, všichni ne. Jenom ti, co tě znají Splnilo se ti někdy nějaké přání z dětství? Hmm, jo, jo. A jaké? Když mě otec tahal za vlasy, vždy jsem si přál, abych byl plešatý Jak zaměstnáte blondýnku? Na obě strany papíru jí napíšete OTOČ Vždy znovu žasnu, jak krásně vypadáš po pár skleničkách vodky! Ale já jsem vůbec nepila! Ale já ano Paní sousedko, váš syn mi řekl, že jsem stará koza. Co vy na to? Dostane pár facek! Kolikrát jsem mu říkala, že nemá lidi soudit podle toho jak vypadají! Mami, nezdá se ti, že má táta nějaké zapadlé oči? Nestarej se, až uvidí tvoje vysvědčení, včak on je vyvalí! Proč jste utekl z vězení? Chtěl jsem se oženit. Vy máte ale divné představy o svobodě!

12 LUŠTĚNKY SUDOKU Doplňte čísla od 1 do 9 tak, aby se v každém sloupci, řádku a boxu nacházely pouze jednou. Hodně štěstí!

13 SOUTĚŽNÍ KŘÍŽOVKA Tajenku opět napiště na papír a doručte sociálním pracovnicím. Tentokrát malou odměnu obdrží všichni, kteří správnou tajenku křížovky doručí sociálním pracovnicím do 30. září Znění tajenky z minulého čísla: Ale rád bych se seznámil, vy také lyžujete. Výherce: pí Boštičková Sestra ráno na pokoji roznáší teploměry. Pacient jí povídá: Vy jste dneska vstala na opačnou stranu postele. Proč myslíte?... (tajenka)

14 TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI 1. V následujícím shluku písmen jsou ukryty názvy českých měst. Pokuste se je najít: ŽLVDCONKMALCEDOMAŽLICEŽELDVOKV OIENOINSLÍÍNÍLHHODONÍNMOSJLMSVOK KOLKUÝJIVNSKOVODALHMĚCHHLINSKO ARAKMURUMBURKOTAKOPNOVALOPRU VYŠKATENVSETÍNVESNOVAKELUPÍRON 2. Pokuste se rozluštit následující přesmyčky označující různé druhy zeleniny: LERETPŽ, CORLEBOKI, TCEKUA, KRAPPIA, LKUADEBN 3. Doplňte jména do názvů filmů: vejce do skla jedenáctka zpívá Evropě uchem jehly jeho výsosti 4. Doplňte druhou osobu do známé dvojice: Romeo a... Bob a... Bella a... Tom a... Adam a... Bolek a Doplňte do následujících rčení a přísloví části oblečení tak, aby uvedné rčení či přísloví dávalo smysl: Zacházeli s ní jako v.... To si strč za.... Má pod.... Bylo to pro něj hozená ŘEŠENÍ: 1. Domažlice, Hodonín, Hlinsko, Rumburk, Vsetín 2. petržel, brokolice, cuketa, paprika, kedlubna 3. Tři, Klapzubova, Madla, Velbloud, Pobočník 4. Julie, Bobek, Sebastian, Jerry, Eva, Lolek 5. rukavičkách, klobouk, čepicí, rukavice

KRONIKA CENTRA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB KOJETÍN, příspěvkové organizace

KRONIKA CENTRA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB KOJETÍN, příspěvkové organizace KRONIKA CENTRA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB KOJETÍN, příspěvkové organizace Centrum sociálních služeb Kojetín, příspěvková organizace, organizuje pro své cílové skupiny v průběhu celého roku různé volnočasové aktivity,

Více

Domov pro seniory, Lidická 189, 386 01 Strakonice

Domov pro seniory, Lidická 189, 386 01 Strakonice Tu však jsem náhle viděl, že mohu pro druhého něco znamenat už jenom tím, že tu jsem, a že ten druhý je šťastný, protože jsem u něho. Když se to takhle řekne, zní to velmi prostě, ale když pak o tom člověk

Více

rok 2014 se pomalu chýlí ke svému konci a stojíme na prahu roku 2015.

rok 2014 se pomalu chýlí ke svému konci a stojíme na prahu roku 2015. číslo 4/2014 Co v tomto čísle najdete Novoroční přání... 3 Příspěvek do heřmanoměsteckého zpravodaje... 4 Sněhulák (Jaroslav Seifert)... 5 Adventní čas... 6 Setkání s rodinnými příslušníky... 7 Sportovní

Více

říjen, listopad, prosinec

říjen, listopad, prosinec NÁŠ DOMOV č. 32 říjen, listopad, prosinec 2013 1 PŘEDBĚŽNÝ SEZNAM AKCÍ ŘÍJEN Mezinárodní den seniorů Týden sociálních služeb s doprovodnými aktivitami Beseda s panem Adamem Wiltchem Stolní společenské

Více

Rekonstrukce náměstí Republiky. Z prosincových akcí vybíráme. MĚSÍČNÍK MĚSTA SOBĚSLAVI ROČNÍK 21 prosinec 2012 cena 10,- Kč

Rekonstrukce náměstí Republiky. Z prosincových akcí vybíráme. MĚSÍČNÍK MĚSTA SOBĚSLAVI ROČNÍK 21 prosinec 2012 cena 10,- Kč 12 MĚSÍČNÍK MĚSTA SOBĚSLAVI ROČNÍK 21 prosinec 2012 cena 10,- Kč Rekonstrukce náměstí Republiky Nové úpravy soběslavského náměstí vyvolávají mezi občany stále řadu diskuzí. Aby všichni měli maximum informací

Více

I. LETNÍ SENIORSKÉ HRY V ROCE 2006

I. LETNÍ SENIORSKÉ HRY V ROCE 2006 I. LETNÍ SENIORSKÉ HRY V ROCE 2006 Myšlenkou uspořádat sportovní odpoledne pro naše klienty jsme se zabývali delší dobu. Obávali jsme se toho, jak naši senioři sportovní klání přijmou. Dodali jsme si odvahy,

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Soupis akcí v Domově důchodců za rok 2013

Soupis akcí v Domově důchodců za rok 2013 Soupis akcí v Domově důchodců za rok 2013 LEDEN Lednové aktivity Protože okolo řádily chřipky, byly i v našem domově zakázány návštěvy a zrušily se i kulturní pořady a plánované besedy. Ale klienti nezaháleli.

Více

Informační středisko nově otevřeno od 1. 6. do 30. 9. na náměstí Republiky 148 (bývalá prodejna rybářských potřeb naproti zastávce U Husa)

Informační středisko nově otevřeno od 1. 6. do 30. 9. na náměstí Republiky 148 (bývalá prodejna rybářských potřeb naproti zastávce U Husa) 6 MĚSÍČNÍK MĚSTA SOBĚSLAVI ROČNÍK 22 červen 2013 cena 10,- Kč Informační středisko nově otevřeno od 1. 6. do 30. 9. na náměstí Republiky 148 (bývalá prodejna rybářských potřeb naproti zastávce U Husa)

Více

NÁŠ DOMOV Č. 26. duben, květen, červen

NÁŠ DOMOV Č. 26. duben, květen, červen NÁŠ DOMOV Č. 26 duben, květen, červen 2012 PŘEDBĚŽNÝ SEZNAM AKCÍ DUBEN velikonoční pomlázka - Nové sdružení zdravotně postižených výroba velikonočních vazeb z živých květin velikonoční pomlázka s hrkáním

Více

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem šk. rok 2012 2013 / č. 41 / vydáno 15. listopadu 2012 Vážení rodiče, přinášíme další číslo Zpravodaje, ve kterém najdete nejdůležitější informace

Více

HARMONIE TŘETÍHO VĚKU

HARMONIE TŘETÍHO VĚKU Městská správa sociálních služeb v Mostě - příspěvková organizace HARMONIE TŘETÍHO VĚKU Číslo 48 Den dětí v Denním dětském rehabilitačním stacionáři, Středisku denní péče v ul. Františka Malíka 973 Naši

Více

Hodnocení MPP za školní rok 2013/2014

Hodnocení MPP za školní rok 2013/2014 Střední škola hotelová a služeb Kroměříž, Na Lindovce 1463, 76727 tel. 573 504 604, fax 573 337 015 www.hskm.cz Hodnocení MPP za školní rok 2013/2014 Dosáhnout cíle, který si neurčíte, je stejně obtížné

Více

Část I. Základní charakteristika školy

Část I. Základní charakteristika školy Část I. Základní charakteristika školy Základní škola Břeclav, Na Valtické 31 A, 691 41 Zřizovatel školy: Město Břeclav Ředitel školy: Mgr. Dagmar Krystíková Telefon: 519 334 211 e-mail: reditel@zsvalticka.cz

Více

ZPRAVODAJ NEVEKLOVSKA

ZPRAVODAJ NEVEKLOVSKA ČERVENEC-SRPEN 2014 ZPRAVODAJ NEVEKLOVSKA Strana ZPRAVODAJ NEVEKLOVSKA červenec-srpen 2014 FOTO MĚSÍCE Vážení čtenáři! Taky Vám tak příšerně rychle utekl měsíc červen? Ten měsíc, který mám nejraději, protože

Více

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice ROSÍK Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO rosického občasníku žáků ZŠ Rosice * 25. 6. 2008 * ročník V * školní rok 2007/2008 * cena 15 Kč * Obsah: Akce, které se uskutečnily

Více

SLOVO STAROSTY Z OBSAHU. Slovo starosty. Aktuálně z radnice... 3 Krátké zprávy Zpravodaj Obecní policie Z jednání Rady obce Lužice Týden rodiny

SLOVO STAROSTY Z OBSAHU. Slovo starosty. Aktuálně z radnice... 3 Krátké zprávy Zpravodaj Obecní policie Z jednání Rady obce Lužice Týden rodiny Slovo starosty Z OBSAHU Aktuálně z radnice... 3 Krátké zprávy Zpravodaj Obecní policie Z jednání Rady obce Lužice Týden rodiny Pro seniory... 7 S - centrum Hodonín Osobnost... 9 Marie Suchánková My všichni

Více

Přeji Vám všem klidné adventní období, krásné a pokojné vánoční svátky a úspěšný vstup do roku 2014. Ing. František Hajdůch, starosta obce

Přeji Vám všem klidné adventní období, krásné a pokojné vánoční svátky a úspěšný vstup do roku 2014. Ing. František Hajdůch, starosta obce Vážení spoluobčané, chladné počasí těchto dnů nám neklamně avizuje blížící se předvánoční období a konec dalšího roku. Zároveň je to doba, kdy se ohlížíme co nám právě končící rok přinesl a rekapitulujeme

Více

Obec Bolatice děkuje všem občanům, organizacím i firmám za podporu rozvoje obce

Obec Bolatice děkuje všem občanům, organizacím i firmám za podporu rozvoje obce BOLATICKÝ ZPRAVODAJ ZPRAVODAJ OBECNÍHO ÚŘADU BOLATICE Vážení spoluobčané, milí Bolatičtí, konec první poloviny roku byl pro mnohé z nás hodně složitý. Více jak týden jsme řešili problém s nedostatkem vody.

Více

Seniorský zpravodaj č. 30 1. zpravodaj. Léto 2013 č. 30. Čtvrtletník uživatelů a zaměstnanců Domova pro seniory Kamenec

Seniorský zpravodaj č. 30 1. zpravodaj. Léto 2013 č. 30. Čtvrtletník uživatelů a zaměstnanců Domova pro seniory Kamenec Seniorský Seniorský zpravodaj č. 30 1 zpravodaj Léto 2013 č. 30 Čtvrtletník uživatelů a zaměstnanců Domova pro seniory Kamenec Vážení uživatelé, nejmilejších. přejeme krásné prožití letních dnů, plné pohody

Více

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb

ALMANACH 2007-2008 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2007-2008 1. Obsah Září...3 Slovo úvodem...4 Říjen...5 Závody na kolech a koloběžkách...6 Netradiční drakiáda...6 Malované pohádky...6 Pyžámkový den ve školní družině...7 Listopad...8 Dětský čin

Více

MOTTO: Nepomáhá nám tolik pomoc našich přátel, jako jistota, že by nám pomohli. Epikuros

MOTTO: Nepomáhá nám tolik pomoc našich přátel, jako jistota, že by nám pomohli. Epikuros Důchodci důchodcům, aby člověk nebyl sám. číslo 9 sjezdový MOTTO: Nepomáhá nám tolik pomoc našich přátel, jako jistota, že by nám pomohli. Epikuros ZDRAVÍME DELEGÁTY 9. SJEZDU SVAZU DŮCHODCŮ ČESKÉ REPUBLIKY,

Více

LEDEN ÚNOR BŘEZEN. Novoroční turnaj v šipkách. Beseda s p. Liborem Širůčkem o Indii. Beseda s p. Bohuslavem Kudou o historii Letovic

LEDEN ÚNOR BŘEZEN. Novoroční turnaj v šipkách. Beseda s p. Liborem Širůčkem o Indii. Beseda s p. Bohuslavem Kudou o historii Letovic NÁŠ DOMOV č. 29 leden, únor, březen 2013 PŘEDBĚŽNÝ SEZNAM AKCÍ LEDEN Novoroční turnaj v šipkách Beseda s p. Liborem Širůčkem o Indii Beseda s p. Bohuslavem Kudou o historii Letovic Představení western

Více

Michal Novotný OBSAH Jubilanti 91 let v roce 2013 Maškarní arneval Paní Adéla Raschová Paní Hedvika Grigarková Paní Anežka Kubesová

Michal Novotný OBSAH Jubilanti 91 let v roce 2013 Maškarní arneval Paní Adéla Raschová Paní Hedvika Grigarková Paní Anežka Kubesová 02 ÚVOD, OBSAH Vážení čtenáři, možná jste si nedávno položili otázku, co se stalo s Vaším zpravodajem Komárek, jakto, že jste ho během podzimu nenašli ve Vašich schránkách. Vězte, že poslední vydání letošního

Více

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406 PÁTOVINY Březen, duben Č. 2 /2015 Z OBSAHU ČÍSLA JAK NÁS VIDÍ NA NÁVŠTĚVĚ NAIVNÍHO DIVADLA JIRKA V PAPÍROVÉM SVĚTĚ PERNŠTEJNI NA TRŮNU V DENÍKU ČLENOVÉ REDAKCE PÁTOVIN, KTERÉ VYCHÁZEJÍ V RÁMCI VOLITELNÉHO

Více

BESEDNÍK. Vernisáž výstav: Hlučínsko očima malíře Gerharda Zuga a 90 let kopané v Kravařích. ČERVENec - srpen 2011 číslo 186.

BESEDNÍK. Vernisáž výstav: Hlučínsko očima malíře Gerharda Zuga a 90 let kopané v Kravařích. ČERVENec - srpen 2011 číslo 186. noviny města kravaře BESEDNÍK ČERVENec - srpen 2011 číslo 186 Pivní slavnosti str. 7 Zájezdy důchodců str. 12 Pozvánka na Kravařský odpust str. 20 Vážení občané, zimu a jaro máme za sebou a nastal čas

Více

Novovčelnický zpravodaj

Novovčelnický zpravodaj Novovčelnický zpravodaj červenec a srpen 2007 Informace ze zastupitelstva Informace z 8. zasedání Zastupitelstva města Nová Včelnice, konaného dne 23. května 2007 Zastupitelstvo města schválilo: - Rozpočtovou

Více

Slovo starosty. V Životě Běchovic 7,8/2012 najdete: Zpravodaj MČ Praha - Běchovice červenec, srpen 2012. Online verzi zpravodaje naleznete na

Slovo starosty. V Životě Běchovic 7,8/2012 najdete: Zpravodaj MČ Praha - Běchovice červenec, srpen 2012. Online verzi zpravodaje naleznete na Zpravodaj MČ Praha - Běchovice červenec, srpen 2012 Slovo starosty Milí Běchovičáci, máme za sebou první polovinu roku 2012 a myslím si, že by bylo dobré ohlédnout se zpět a připomenout si, co se za uplynulých

Více

Regionální měsíčník pro Dobříš a okolí

Regionální měsíčník pro Dobříš a okolí 7 8 2014 Regionální měsíčník pro Dobříš a okolí zdarma Sokol Gymnastika UDG Dobříšský sportovec Vzpomínka na Májovky 24. 5. 2014 www.listy.dobris.net www.mestodobris.cz Orel Hudba Praha Letos s podtitulem:

Více

na okraj Gymnázium a St ední odborná škola Moravské Bud jovice

na okraj Gymnázium a St ední odborná škola Moravské Bud jovice Gymnázium a St ední odborná škola Moravské Bud jovice na okraj Do všech obor p ijímáme absolventy 9. ro ník ZŠ. 79-41-K/41 GYMNÁZIUM Nov otevíráme DV T ÍDY (celkem 60 žák )! 68-43-M/01 VE EJNOSPRÁVNÍ INNOST

Více