Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "TJ SLAVOJ RYCHVALD zápasový zpravodaj"

Transkript

1 TJ SLAVOJ RYCHVALD zápasový zpravodaj Slosovatelný zpravodaj č. Datum: středa, Cena: 10 Kč DNEŠNÍ ZÁPAS MUŽI: st, TJ Slavoj Rychvald FK Baník Albrechtice B Ve vloženém středečním kole přijede na hřiště Slavoje béčko Baníku Albrechtice. Jelikož hrajeme doma a soupeř se nachází v tabulce pod námi, povinnost velí získat tři body. Ale nic není tak jednoduché a i dnes bude záležet na tom, v jakém stavu se tým Slavoje k zápasu sejde. Zranění bohužel trápí hráče základní sestavy a na výrazné zlepšení to nevypadá, takže ani tentokrát nebude k dispozici kapitán Tomáš Grochovský a Honza Plánička. Uvidíme, jestli zranění pustí do hry Lukáše Žebráka a Vaška Kišu, který v sobotním zápase s Doubravou musel už ve 20. minutě střídat. Oba týmy v minulém kole prohrály se soupeři z čela tabulky a nyní ve vzájemném souboji budou chtít bojovat. Dá se proto očekávat těžký zápas, ve kterém nikdo nedá nikomu nic zadarmo. V posledním vzájemném zápase dokázali muži Slavoje na podzim v Albrechticích vyhrát 4:0. Zda se jim povede na toto vítězství navázat, uvidíme dnes od 17:00. Na zápas je jako hlavní rozhodčí delegován p. Slabý. Poslední vzájemný zápas: FK Baník Albrechtice B TJ Slavoj Rychvald 0:4 (0:2) Poslední zápasy týmů: TJ Slavoj Rychvald Baník OKD Doubrava 1:4 (0:1) FK Baník Albrechtice B TJ Petřvald 0:4 (0:1) POZVÁNKA NA PŘÍŠTÍ ZÁPASY Muži: neděle, v 16:30 B. F. Orlová TJ Slavoj Rychvald Dorost: sobota, ve 14:15 TJ Slavoj Rychvald MFK Havířov B Starší žáci: sobota, v 10:30 TJ Slavoj Rychvald Viktorie Bohumín Mladší žáci: pátek, v 16:00 TJ Slavoj Rychvald Dolní Lhota Přípravka: pondělí, Turnaj v Bohumíně v 17:10 TJ Petřvald TJ Slavoj Rychvald v 17:50 FK Bohumín B TJ Slavoj Rychvald TJ Slavoj Rychvald ( 1 Číslo 4,

2 SMAŽENÍ VAJEČINY NA SLAVOJI UŽ TENTO PÁTEK! Už tento pátek, 8. května, v 16:00 se na Slavoji bude smažit vaječina! Pokusíme se tak navázat na tradici, která zde kdysi úspěšně fungovala. Ve stejnou dobu budou na hřišti hrát žáci svůj zápas, tak si můžete vaječinu vychutnat při sledování našich malých nadějí. Vstup je zdarma, suroviny zajistíme, tak neváhejte a přijďte s námi na Slavoj posedět a stylově strávit sváteční odpoledne! Budeme se na vás těšit! NA SLAVOJI PROBĚHLA BRIGÁDA V neděli 3. května jsme v areálu TJ Slavoj uspořádali brigádu, na kterou dorazilo téměř 40 lidí! To je úžasné číslo a ukázalo se, že jsou tady stále lidé, kterým na Slavoji záleží a kterým není jedno, jak to u nás v areálu vypadá. MNOHOKRÁT DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NA BRIGÁDU DORAZILI. BYLI JSTE SKVĚLÍ! Udělala se spousta práce, která možná nemusí být na první pohled patrná, ale rozhodně ji bylo nutné udělat. Odstranily se sloupky kolem hřiště, takže už by vám nic nemělo bránit ve výhledu na trávník. Opravily se sítě a ploty za brankami, natřely se střídačky i tréninkové branky, žákům a přípravkám se pořídily nové sítě na branky, udělal se pořádek v boudách s nářadím, protřídil se sklad s dresy, opravovalo se čerpadlo na zavlažování hřiště, a hlavně TJ Slavoj Rychvald ( 2 Číslo 4,

3 se vyklidila jedna z místností v budově u hřiště, kde se za mnoho let nahromadila spousta harampádí, ale i starých artefaktů souvisejících se Slavojem z let dávno minulých. Skutečně se toho povedlo zvládnout hodně a odvezl se vrchovatě naplněný kontejner vyklizených věcí. A jelikož nás dost práce ještě čeká, shodli jsme se, že si brigádu brzy zopakujeme a budeme pokračovat v tom, co jsme načali. Opravdu by nám pomohlo, kdyby se k nám připojili i další, ať se zase udělá kus práce. Termín příští brigády jsme tedy stanovili na neděli 24. května. Scénář bude stejný začátek v 9:00, bude zajištěn pitný režim i oběd. Předem děkujeme všem, kteří nám přijdou pomoci! 1. ROČNÍK PÁLENÍ ČARODĚJNIC BYL ÚSPĚŠNÝ V pátek 1. května se na Slavoji konal první ročník pálení čarodějnic. I přes chladnější počasí se jej zúčastnilo 20 dětí a příjemným překvapením bylo, že v kostýmu čarodějnic přišly kromě dětí i některé maminky a babičky. Děti po splnění úkolů dostaly sladkou odměnu a čarodějnický diplom, poté se zapálil oheň i s čarodějnicí a opékaly se špekáčky. Akce sklidila pozitivní ohlas a tak je určitě příští rok v plánu další ročník. Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli a pomohli s její organizací! MUŽI JAK SI VEDOU NAŠE FOTBALOVÉ TÝMY 26. kolo okresního přeboru (sobota, ) FAVORIT Z DOUBRAVY V RYCHVALDĚ JASNĚ DOMINOVAL Slavoj Rychvald Baník OKD Doubrava 1:4 (0:1) Branka Slavoje: 85. Čudejko Sestava: Chamrath Kolibač (Plánička), Matajsz, Onderek (Kalivoda), Rozsíval Glac, Míček, Kiša (Mucha), Macura Vantuch (Čudejko), Dzik (Blejchař) Trenér: Milan Vantuch Ve 26. kole okresního přeboru hostili muži Slavoje tým Baník OKD Doubrava, který se před zápasem nacházel na 2. příčce tabulky a bojuje tedy o postup do I.B třídy. A kvalita se ukázala i v sobotu na Slavoji, kdy byli hosté jasně lepší a zaslouženě si došli pro tři body. Hráči Doubravy do Rychvaldu přijeli s výbornou bilancí posledních zápasů po úvodní jarní porážce s Petřvaldem nasadili skvělé tempo a posledních pět utkání vyhráli s celkovým skóre 16:2. A vyhrát přijeli i na Slavoj, což na hřišti bylo vidět. Domácí se sice snažili odolávat, ale sami se do šancí příliš nedostávali. Výjimkou byla střela Davida Glace v 7. minutě, která však minula levou tyč hostující branky. První smolná chvíle přišla pro Slavoj ve 20. minutě, kdy musel pro zranění střídat Vašek Kiša a domácím se tak zranil další střední záložník, což se TJ Slavoj Rychvald ( 3 Číslo 4,

4 následně na hře podepsalo. Přesto se Doubrava nemohla dlouho prosadit. Po gólu volal hlavně závar ve 32. minutě, kdy si na brankové čáře připsal skvělý reflexivní zákrok Michal Chamrath. Přesto se nakonec skóre měnilo ještě do poločasu. David Glac ve vlastní šestnáctce předskočil soupeře, ale získaný míč neodkopl a odehrál jej pouze proti noze soupeři, který přízemní střelou k tyči nedal Chamrathovi šanci. Hosté si tak připsali důležitý gól do šatny. Po poločase pokračovala Doubrava v tlaku a Slavoj dopředu příliš nebezpečný nebyl. A tak se mezitím začal předvádět alespoň rozhodčí, který v 59. minutě bez zjevné příčiny vykázal domácího trenéra z lavičky. O čtyři minuty později pak Doubrava zvýšila svůj náskok na 2:0, když se po standardní situaci z dorážky prosadil nehlídaný stoper. Šanci na snížení měl v 69. minutě z ojedinělého brejku Prokop Vantuch, ale nedokázal potrestat špatné vyběhnutí gólmana a špatně trefený míč poslal hodně mimo branku Doubravy. Poté už nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo utkání zdramatizovat a naopak Doubrava v poslední desetiminutovce po prostřídání domácí sestavy využila dvou chyb v obraně a pohodlně přidala další dvě branky. O čestný úspěch Slavoje se pak postaral pět minut před koncem svým prvním gólem v sezóně střídající Adam Čudejko, který uzavřel skóre na konečných 1:4. DOROST 22. kolo krajské soutěže sk. B (sobota, ) DOROST SI ZE SKOTNICE PŘIVEZL DESÍTKU Skotnice Slavoj Rychvald 10:0 (5:0) Sestava: Satola Sokolovský J., Strama, Sabal, Kozmon Cerman, Sečkař, Byrtus, Tvrdý Kaša, Klasa Trenér: Ivan Cholevík Po lepších výsledcích a slušné účasti na zápasech v poslední době, jsme se na zápas ve Skotnici nesešli. Bylo nás jen 11 a ze základu chybělo 5 lidí. Věděl jsem, že jsou domácí silní. i kdybychom byli v plném počtu s náhradníky, ale v tom co jsme dojeli, to bylo spíše o tom, kolik branek dostaneme. Domácí se do nás pustili již od prvních chvil a začaly padat branky. Hráči domácích byli dobře technicky i silově vybaveni, z naší strany jsme běhali hlavně bez míče a občas bezhlavě jen odkopávali míče do autu či rohu. Z naší strany můžu zmínit dvě útočné akce, kdy i my jsme mohli dát nějaký gól, ale vždy kousek chyběl. Do poločasu byl výsledek 0:5 a to bylo ještě velice milostivé, protože si domácí několikrát vylámali zuby na hrbolatém hřišti, nebo na našem vynikajícím brankáři Satolovi. Druhý poločas začal podobně jak ten první a my se modlili, ať ten výprask není největší, co jsme zatím dostali. Soupeř měl plnou lavičku náhradníků a toho využíval, tak se tlak mírně TJ Slavoj Rychvald ( 4 Číslo 4,

5 snížil. Za druhý poločas jsme měli ještě dvě šance, ale nepodařilo se nám dát ani čestnou branku. Kozmon, který si vybojoval míč, neobstřelil brankáře, a Byrtus, který hlavičkoval nepovedenou střelu Kaši, taky mířil vedle. Domácí přidali pět branek a tak jsme prohráli dvouciferným výsledkem. Ač se obránci a hlavně brankář snažili, bez několika stabilních hráčů se s takovými soupeři hrát nedá. Přibyla další zranění, tak uvidíme, jak to v sobotu uhrajeme proti Havířovu. Autor: Ivan Cholevík PŘÍPRAVKA PŘÍPRAVKA TENTOKRÁT NA SVÉ SOUPEŘE NESTAČILA (pondělí, ) TJ Petřvald Slavoj Rychvald 14:5 Branky Slavoje: Vrátný 2, Krečmer 2, Polák 1 MFK Havířov A Slavoj Rychvald 11:4 Branky Slavoje: Polák 2, Vrátný 1, Gráb 1 Sestava: Ríša Krečmer, Vojta Polák, Matěj Vrátný, Vašek Pavlík, Daniel Gráb, Vláďa Mestek, Filip Nadkanský, Dominik Huvar, Kuba Karlíček, David Marada, Honza Šindler, Mirek Biskup Trenéři: Pavel Mikulášek, Martin Krečmer V pondělí 4. května jsme se zúčastnili dalšího kola zápasů mladší přípravky. Tentokrát jsme si odskočili do nedalekého Petřvaldu. Našimi soupeři byli borci z domácího Petřvaldu a tým MFK Havířov A. A že jsou to kvalitní soupeři, jsme se přesvědčovali hned od samého začátku, kdy jsme velmi těžko odolávali jejich náporu, který mnohdy skončil gólem. Nicméně naši kluci se pomalu rozkoukávali a sem tam se nějaká akcička povedla a dali jsme i góly. I přes porážky které jsme utrpěli, neklesáme na mysli a dalšími tréninky a zápasy se rozhodně budeme zlepšovat. Našimi nejlepšími hráči byli opět Matěj Vrátný a hodně nás i přes obdržené góly podržel i brankář Ríša Krečmer. Jedno obrovské překvapení v našich řadách byl Vojta Polák, který poctivě pracuje na trénincích a maká i v zápasech. Těžko se to popisuje, to se musí vidět, ale to co Vojta předvedl v některých akcích, za to by se nemusel stydět leckterý profesionální hráč. Držíme mu palce, aby to nebyla ojedinělá akce, a doufáme, že kluci, kteří bedlivě zápas sledovali, brzy napodobí jeho povedené kousky. Opět děkujeme rodičům, kteří přišli podpořit své ratolesti, a věřím, že jste na ně pyšní, i když se jim daří trošku méně. Děkujeme také Ivanovi Cholevíkovi, který, ač trenér dorostenců, přišel podpořit mladé nadějné kluky z přípravky. Děkujeme! Trenéři Pavel Mikulášek a Martin Krečmer TJ Slavoj Rychvald ( 5 Číslo 4,

6 TABULKY Muži, okresní přebor Poř. Tým Z V R P Skóre Body 1. L. Petrovice B : Doubrava : TJ Petřvald : Lokomotiva Louky : Slavia Orlová B : FK Záblatí : Sokol Věřňovice : FK Těrlicko : FK Bohumín B : H. Bludovice : TJ SLAVOJ RYCHVALD : TJ Slovan Havířov : TJ Baník Rychvald : B.F. Orlová : B. Albrechtice B : Slavoj Petřvald : V. Bohumín :106 7 Dorost, krajská soutěž, sk. B Poř. Tým Z V R P Skóre Body 1. Český Těšín : MFK Havířov B : Brušperk : Mořkov : St. Město u F-M : Skotnice : B. Albrechtice : Bohumín : Fryčovice : Vratimov : Vendryně : Dolní Datyně : Inter. Petrovice : TJ SLAVOJ RYCHVALD :91 9 TJ Slavoj Rychvald ( 6 Číslo 4,

7 Starší žáci, okresní přebor Poř. Tým Z V R P Skóre Body 1. H. Žukov : SK Dětmarovice : TJ SLAVOJ RYCHVALD : Doubrava : V. Bohumín :85 1 Mladší žáci, městský přebor Poř. Tým Z V R P Skóre Body 1. Hlubina : Dolní Lhota : Vítkovice C : TJ SLAVOJ RYCHVALD : Markvartovice : Pustkovec : FCB dívky : MFK Ostrava : Velká Polom : Polanka :90 3 Přípravka, okresní soutěž mladších přípravek OFS Karviná prozatím nezveřejnil aktuální tabulku po 8. kole, které se odehrálo v pondělí. MOŽNOST PRONÁJMU RESTAURACE A SÁLU NA VAŠI AKCI ČI OSLAVU TJ Slavoj Rychvald nabízí možnost pronájmu restaurace a sálu k pořádání různých akcí, například narozeninových oslav. K dispozici je kompletní barové vybavení. V případě zájmu prosím kontaktujte člena výboru Ondřeje Krobota (mobil: ), který má restauraci na starosti. ZPRAVODAJ JE SLOSOVATELNÝ Z prodaných zpravodajů budou vylosována tři čísla, jejichž držitelé získají tyto ceny z naší restaurace: 1. cena: Láhev myslivce 2. cena: Láhev vína 3. cena: Jídlo dle aktuální nabídky (uzená klobása, guláš, zelňačka...) TJ Slavoj Rychvald ( 7 Číslo 4,

8 SPONZOŘI TJ SLAVOJ RYCHVALD p. Petr Siran MNOHOKRÁT DĚKUJEME!!! I vy zde můžete mít logo své firmy! Máte firmu a můžete formou sponzorského daru přispět na provoz oddílu? Nebo o někom víte? Dejte nám prosím vědět. Uvítáme jakoukoli pomoc, kterou můžeme dle vašeho přání vyčlenit na vámi určený účel (např. opravy zázemí, míče pro žáky, apod.). Na oplátku vám můžeme nabídnout zviditelnění vaší firmy v tomto zpravodaji, na webu, na reklamních plochách v areálu TJ Slavoj, na plese i při dalších příležitostech dle konkrétní dohody. Příprava zpravodaje: Prokop Vantuch, , pvantuch@gmail.com TJ Slavoj Rychvald ( 8 Číslo 4,