Časopis ZŠ a MŠ Břeclav, Kpt. Nálepky 7 únor 2013 ŠKOLNÍ ČASOPIS

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Časopis ZŠ a MŠ Břeclav, Kpt. Nálepky 7 únor 2013 ŠKOLNÍ ČASOPIS"

Transkript

1 Časopis ZŠ a MŠ Břeclav, Kpt. Nálepky 7 únor 2013 ŠKOLNÍ ČASOPIS

2 Obsah čísla: Slovo úvodem představení nového redakčního týmu. Čím začalo 2. pololetí Z akcí školy: Exkurze do Moracellu ( ) Týden mobility ( ) Přespolní běh ( ) Coca-Cola Cup ( ) Veřejné bruslení ( ) Turnaj ve fotbale ( ) Turnaj ve florbale ( ) Anglické divadlo ( ) Mikuláš ( ) Den otevřených dveří ( ) Vánoční sportovní dopoledne ( ) Přednáška GreenLife- Deštný prales ( ) Den imunity ( ) Ostatní: Čtení pomáhá Tři králové Kroužek Němčina Sudoku Křížovky Osmisměrka Vtipy A celková zábava :)...

3 Slovo úvodem Nastal nám nový rok Očekávaný konec světa se neuskutečnil (naše nadšení z toho, že se nemusíme učit, bylo zbytečné), a proto jsme Vám mohli nyní s radostí připravit toto číslo Kafky. Nastalo tu pár změn. K redakci deváté třídy přibyli malí redaktoráčci ze sedmé třídy, kteří nám pomohli vytvořit toto číslo. Hlavní redaktorky zůstaly pořád stejné. (B.R., J.T. a T.M.). Jelikož tato čísla budou pro nás deváťáky jedny z posledních, budeme se snažit, aby byly co nejlepší. Pomalu, ale jistě se rozhodujeme, komu předáme žezlo hlavních redaktorů. Doufáme, že se Vám toto číslo bude líbit :) Letošní tým Kafky

4 Čím začalo 2. pololetí Od 30. ledna absolvuje 2. a 3. třída plavecký výcvikový kurz. Ten se koná v Břeclavském bazéně Delfín, vždy od 8:00 do 10:00 hod. Pro žáky vyššího stupně byl připraven lyžařský výcvikový kurz v Branné v Jeseníkách v penzionu Kolštejn. Termín byl naplánován na února. Vedoucí zájezdu - paní učitelka Mgr. Anna Marečková června tu máme pro třídu školu v přírodě. Místo ubytování je Hotel Václavov v Oskavě. Vedoucí výletu bude paní učitelka Ing. Linda Venosová. Dne proběl zápis do 1. třídy. Do 1. třídy bylo přijato rekordních 30 dětí (rt)

5 Exkurze do Moracellu Dne navštívili žáci 8. a 9. třídy závod Moracell v Žabčicích. Moracell vyrábí výrobky pro osobní hygienu a domácnost (toaletní papíry, kapesníčky, ubrousky ). Provázel nás pan Jaroš, který nám ukázal celý areál Moracellu. Než jsme vešli do prostoru výroby, museli jsme si obléknout krásně reflexní oranžovou vestu. Všichni jsme se cítili jako na VPP :-) (veřejně prospěšné práce) a začali jsme se všichni fotit. Zašli jsme i do těch nejtajnějších a nejnebezpečnějších míst, což byl například sklad. Bylo nám odhaleno tajemství voňavého papíru (dozvěděli jsme se, že nevoní papír, ale rolička). Jako dárek jsme vyfasovali roličku toaletního papíru vonící po meruňkách (někdo celý balík). Jelikož nám zpáteční vlak jel až za dlouho, následovala romantická procházka v dešti po Žabčicích. Všechno dobře dopadlo, vrátili jsme se asi všichni, dárky jsme nezapomněli a všichni byli spokojeni. (jt, br)

6 Týden mobility Dne jela paní učitelka Slavíková společně se dvěma zástupci z každé třídy (chlapcem a dívkou) od 5. do 9. na dopravní soutěž do dvora Městského úřadu v Břeclavi, v rámci Týdne mobility. Soutěžilo se v jízdě zručnosti, což je jízda mezi kužely, podjetí igelitové pásky ve výšce 1,5 m. Soutěžící mohli vyhrát příslušenství na své kolo, ale i psací potřeby a další různé užitečné věci. Občerstvení samozřejmě taky nechybělo :). Měli jsme možnost podívat se do sanitky a zkusit si masáž srdce na figuríně. Doufám, že se soutěž všem líbila a že příští rok pojedeme opět znovu. :) (mj) Přespolní běh Konal se: Účastníci: Šimon Slaný, Petr Kaňa, Martin Prudík, David Šmerda, Pavel Kocanda, Jaroslav Daniel. Běželi jsme 1500 m. Umístění: Nejlepší od nás byl Šimon Slaný. Druhý nejlepší Jaroslav Daniel a třetí David Šmerda. Potom byl Petr Kaňa a dál Martin Prudík a nakonec Pavel Kocanda. Jelikož trať byla hrbolatá, byla i docela obtížná a hned na startu spadli 3 jiní běžci z jiných škol. Celkem nás běželo asi 60. Aby z nás nikdo nezabloudil, trať byla označena červenými fáborky. (mp) Veřejné bruslení Dne jsme se zúčastnili veřejného bruslení v Břeclavi. Zúčastnil se první i druhý stupeň. Zabruslily si samozřejmě i paní učitelky. Pro některé deváťáky to bylo velká fuška, protože se na ně věšeli malí prcci. Ke škole jsme přišli na 8 hodinu a odtud jsme šli pěšky k zimnímu stadionu (někteří jeli autobusem). Po hodinovém vyčerpávajícím bruslení jsme šli zpět do školy. Tam jsme se od svých vyučujících dostali povolení odejít domů nefungovala nám totiž elektřina (jh)

7 Halový turnaj ve fotbale Turnaj se konal: Účastníci turnaje: Slovácká, Kupkova, Moravský Žižkov, CH. N. Ves, Lednice, Lanžhot. Hráči našeho týmu: R. Kalina, L. Helešic, Š. Slaný, P. Kaňa, M. Prudík, D. Šmerda, J. Daniel. Naše škola se umístila na 5. místě. 1. zápas jsme odehráli proti Moravskému Žižkovu, který jsme prohráli 1:3 (v tomto zápase dal gól L. Helešic). Následoval 2. zápas proti Kupkové, ve kterém jsme prohráli 1:5 (tentokrát zabodoval R. Kalina). 3. zápas jsme odehráli proti Lanžhotu, který jsme vyhráli 3:1. 4. zápas proti Lednici jsme prohráli 0:2. Poslední zápas proti Slovácké jsme opět prohráli 1:5 (v tomto posledním zápase se trefil do brány Š. Slaný). Pořadí týmů: 1. Kupková 2. Slovácká 3. Lednice 4. Moravský Žižkov 5. CH. N. Ves 6. Lanžhot (pk) Turnaj ve florbalu Ve středu se žáci 2. stupně zúčastnili turnaje ve florbalu v Lanžhotě. Po velkém úsilí se nám podařilo získat 3. místo. V prvním zápase proti místnímu týmu jsme podlehli 2:1. Byl to velmi náročný zápas, ve kterém se podařilo vstřelit gól pouze Šimonu Slanému. Domácí byli velmi dobře připraveni. Ve druhém zápase jsme nastoupili proti velmi těžkému týmu ZŠ Slovácká, ve kterém jsme zvítězili 4:0. Góly vstřelili Lukáš Sláma, Michal Rolník a 2 góly Šimon Slaný. Zápas jsme si velmi užili. A už nás čekal zápas proti Moravské Nové Vsi, který byl poměrně jednoduchý, protože se nám opět podařilo vyhrát a nasázet soupeři 3 kousky. Zápas skončil 3:0. Góly dávali -1 Šimon Slaný a 2 Martin Prudík. Čtvrtý zápas jsme odehráli proti

8 hokejové škole Kupkova. Zápas jsme projeli na plné čáře 0:4. Všichni jsme byli z tohoto zápasu smutní, ale hodili jsme to za hlavu a jeli dál. V posledním zápase proti nám hrál břeclavský gympl, kterému se moc nedařilo. Zápas skončil 2:2 a to oprávněně. V zápase dal obě trefy Šimon Slaný. Turnaj jsme si užili naplno a těšili jsme se domů. Konečné pořadí: 1. ZŠ Kupkova 2. ZŠ Lanžhot 3. ZŠ Charvátská Nová Ves (šs) Anglické divadlo V úterý třída spolu s 8. třídou jeli autobusem do Brna, kde jsme navštívili anglické představení studentského souboru Domino Theater. Připravili si pro nás představení Canterbury tales (Canterburské povídky) na motivy anglické klasické literatury. Původním autorem je Geoffrey Chaucer. Po představení jsme měli rozchod po náměstí a mohli jsme se rozhlédnout po Vánočních trzích a nakonec jsme se vyfotili u vánočního stromku. :) (kp)

9 Mikuláš Dne žáci 7. třídy vyrazili ve svých maskách postrašit děti v mateřské školce a po té i celý první stupeň základní školy. Vyráželi ve velmi dobře sestavené, hrůzu nahánějící skupině, kterou tvořila kopa čertů, jeden Mikuláš a tři andělé. V mateřské školce se čtení knihy hříchů chopil jeden z našich čertů. Po přečtení následovalo krátké vyprávění básniček Mikuláši a pak děti dostaly sladkou odměnu. Na prvním stupni naší základní školy děti říkali básničky každý zvlášť a také za to nějakou tu malou odměnku dostali. Strašení, rozdávání dárečků a poslouchání básniček nás (7. třídu) velice bavilo. Moc jsme si to užili a doufáme, že příští rok na nás vyjde řada zase. (nb) Den otevřených dveří Dne se na naší škole konal den otevřených dveří. Dopoledne byla škola otevřená, aby se mohli rodiče přijít podívat do vyučování. Odpoledne začínala v 16:00 hodin burza hraček, které přinesli žáci naší školy. Po burze následovalo vystoupení ve vánočním duchu. (mk)

10 Vánoce na II. stupni ZŠ poslední školní den před vánočními prázdninami-jsme se ráno sešli ve svých třídách slavnostně naladěni. Každá třída si se svou třídní učitelkou udělala malé Vánoční posezení s předáváním dárečků, ochutnávkou cukroví a malý přípitkem. Poté jsme se všichni setkali v tělocvičně, kde proběhl 2. ročník Předvánočního sportovního dopoledne. Třídy se mezi sebou utkaly v různých sportech, zahrály si fotbal, florbal, přehazovanou nebo volejbal. I letos žáci vyzvali své učitelky-a zahráli si proti nim šest utkání v přehazované a volejbalu. Nutno podotknout, 5 x 6 Vítěz: 6 tř. fotbal 1:2 7 x 8 Remíza florbal 1:1 9 x 8 Vítěz: 8 tř. florbal 1:8 5 x 7 Vítěz: 7 tř. florbal 0:2 6 x 7 Vítěz: 7 tř. fotbal 1:4 7 x učitelé Vítěz: učitelé přehazka 14:16 5 x 9 Vítěz: 9 tř. přehazka 7:15 6 x učitelé Vítěz: učitelé přehazka 6:15 5 x 8 Vítěz: 8 tř. přehazka 6:15 7 x 9 Vítěz: 9 tř. přehazka 9:15 5 x učitelé Vítěz: učitelé přehazka 9:15 6 x 9 Vítěz: 9 tř. přehazka 8:15 9 x učitelé Vítěz: učitelé přehazka 15:10 8 x učitelé Vítěz: učitelé přehazka 15:10 že letos byly paní učitelky lépe připraveny než vloni a zaznamenaly dokonce 4 vítězství! :) (ls) (ib)

11 Green life přednáška Dne se konala přednáška o Indickém pralese. Přednáška stála 35 Kč, za které se odkoupí část pralesa nebo ohrožené druhy zvířat z černého trhu, které následně vypouštějí do volné přírody a to do jejich vlastní rezervace. Pouštěli nám různé videa, jak lidé zacházejí se zvířaty, které zavírají do klecí nebo jim jinak ubližují. Dozvěděli jsme se hodně o zvířatech žijících v pralese, jak denně mizí velké části pralesa, jen kvůli dřevu a místu pro palmové plantáže. Přednáška se mi moc líbila a pro některé byla i poučná. (mk) Den Imunity Žákyně 9. třídy, navrhla v školním parlamentu Den Imunity, který se hned ostatním žákům zalíbil. Jedná se o den, na který se žáci mohou obléknout podle určitého téma (např.: první téma Western) Samozřejmě je na samotném žákovi, jestli se oblékne nebo ne. Každý se rozhodne sám za sebe. :) Žák, který se oblékne např.: do Westernu, má imunitu a nemusí být ten den zkoušený, psát testy a mít domácí úkol, pokud nebude chtít. Již poprvé se uskutečnil Kovbojů a indiánů se na naší škole sešlo opravdu hodně. Dokonce se zapojili i někteří učitelé. Den se nám velice líbil a doufáme, že se budeme moci těšit na další, který bude tentokráte na téma hippies :) (tm)

12 Čtení pomáhá Projekt ČTENÍ POMÁHÁ, je charitativní projekt, který pomáhá druhým. Do projektu se zapojili žáci základních a středních škol po celé republice. V naší škole se zapojily třídy 3. 9., za pomoci pí. uč. B. Pížové. Cílem projektu bylo vytěžit co nejvíce peněz za splnění testu z přečtených knih. Za každou přečtenou knihu se přispělo 50 Kč na charitu, kterou si každý žák vybral podle svého uvážení. Naše škola již přispěla částkou. Všem žákům DĚKUJEME! Zajímavosti z projektu (z celé republiky): Nejčtenější knihy: třída- Děti z Bullerbynu (Astrid Lindgrenová) třída- Malý princ (A. de Saint-Exupéry) Nejvíce hlasů: třída- Pippi Dlouhá punčocha (Astrid Lindgrenová) třída- Hraničářův učeň (John Flanagan) (jt, br) Tři králové Tři králové je lidovým označením pro mudrce, kteří podle novozákonních evangelií navštívili krátce po narození Ježíše v Betlémě a přinesli mu zlato, kadidlo a myrhu. Bible však vůbec neříká, kolik jich bylo, i jména Kašpar, Melichar a Baltazar jim byla přisouzena až na základě středověké legendy. V západní liturgické tradici je svátek Tří králů ztotožněn se slavností Zjevení Páně a církev jej na Západě i Východě slaví 6. ledna. Tento svátek je svou podstatou totožný se slavností Narození Páně, je dvanáctým dnem Vánoc a fakticky jím Vánoce vrcholí a končí. Svátek Tří králů upomíná na okamžik, kdy se Kristus zjevuje nejen izraelskému národu, ale všem; dává se rozpoznat jako král všech. Legenda V katolických zemích se o svátku Zjevení Páně (6. ledna) píše posvěcenou křídou na dveře domů a chlévů zkratka K M B nebo latinský ekvivalen C M B (nebo C M B) jako formule požehnání. Místo českého K se používá latinské C (Casparus Kašpar). Zkratka se vykládá jako iniciály tří králů. Původní text zní Christus mansionem benedicat Kristus ať obydlí žehná, ať Kristus požehná tomuto příbytku (po celý rok proto se za třetí křížek píše letopočet). Tři křížky symbolizují Nejsvětější Trojici, tj. Otce, Syna a Ducha Svatého. Nejsou to tedy znaménka plus mezi iniciálami. (mk)

13 Kroužek němčina Koná se každé úterý v červené budově v učebně 9. třídy. Je od 14:30 do 15:30 a vede jej Mgr. Veronika Hasilová. (mp) SUDOKU KŘÍŽOVKA (pv) (lž) (Tajenka: koloběžka)

14 OSMISMĚRKA TKÁT, STÁDO, IHARA, PROROK, SLIBNÉ, LIMETA, NEDUHY, PACKAT, ČAMARA, STIHLO, ALARMY, OLTÁŘE, LOUPAT, NĚMOTA, SAHATI, NEUDAT, PAPATI, ŠKUBAT, OKTETA, REVELL, CH Y N I Č I P O K S O R O H L E D Ě T Č B H A L A R M Y K I N Ž A L D R Á S A T O U L I M E T A Y K Í L CH Y R I J P K I A D R M A C M A N I O D E P R E S E R S Í E Á D R A N I V O K S I T R E J N O K R N A T A N S U D O R O L H I T S E L O O Y Á T S O N CH R V T S L I B N É L L P Z D T V Í D B N T O P S A T I K L O A I P I E A Ý S Ě L E S T Ř I H Á N Í P M S O C E L D M O L E R O P E L A Ř A A A Y Č I L I O U U A E K R P E D A T E T K O E T B T P T E P D O Y Č E C I N I S I A T K A A N N T N R Á V O K L E V A H M O O E T N Á O CH O B Í L I N A K R O N O P B S P H M Š K U B A T U R E C E P T N A O N E Y A K I T S I T A R A P M O K O T G I C V L H R E V E L L K V Ě T N Í K R A I C Č A H O R O L E Z E C T V Í Á E N N W A R D S U L U M U K O T A R T S I Á J E A Á N A V O K A T A E N I P S A C E SÍTA, BURDA, WARDS, ATLETI, KINŽAL, DRÁSAT, HLEDĚT, RULÁDA, BÍLINA, OBLEKY, SMUTNO, SINICE, LEPOST, OPSATI, CAMRDA, VČELÁK, RECEPT, REJNOK, DONACE, TOLEDO, ARALLU, IPSACE, MANORS, RYCHLÍKY, VYHNATI, UMÝVÁNÍ, PONORKA, OPATRNÁ, VRCHNOST, PLNITEL, KVĚTNÍK, DALAMÁN, LAPNOUT, TOBOGAN, PŘEDIVO, ROZPOČET, MALLORKA, DUSNATAN, STŘIHÁNÍ, PENELOPA, LEPORELO, TISKOPISY, EKONOMIKA, HAVELKOVÁ, TISKOVINA, PRECEPTOR, ACCEPTABLE, NALISTOVAT, INSEKTICIDY, NEATAKOVANÁ, HOROLEZECTVÍ, MANIODEPRESE, STREPTOMYCIN, HOROSKOPIČINY, STRATOKUMULUS, KOMPARATISTIKA (pk) VTIPY Pětkař přijde domů a volá: Mámo, táto, dostal jsem dvojku! No výborně, a z čeho? Z chování. Víte, co je vrchol hygieny? Umývat si ruce v rukavicích, aby vám je nezašpinila voda. Má to 80 nohou a tři zuby co je to? Domov důchodců. Blondýnka a brunetka vypadnou z letadla. Která dopadne první? Brunetka, protože blondýnka se musí ptát na cestu.

15 Proč leze blondýnka přes skleněnou zeď? Aby se podívala co je na druhé straně. Kurz lyžování se skládá ze tří částí. Za prvé připnout si lyže, za druhé spustit se po svahu, a za třetí naučit se chodit o berlích. Na dějepise: Znáš jméno nějakého významného Slovana, Pepíčku? Ano, prosím. Slovan Liberec, Slovan Bratislava Přijde Pepíček ze školy a říká: "Mami, dneska jsem se jediný z celé třídy přihlásil!" "No to je pěkné," říká maminka, "a na co se paní učitelka ptala?" "Kdo rozbil okno na chodbě." (rt) BLUDIŠTĚ (pk)

16 JAZYKOLAMY Byl jednou jeden Řek, a ten mi řek, abych mu řek, kolik je v Řecku řeckých řek. A já mu řek, že nejsem Řek, abych mu řek, kolik je v Řecku řeckých řek. Karlíček, králičí král, s králicí Klárou na klavír hrál. Třistatřiatřicet stříbrných stříkaček stříkalo přes třistatřiatřicet stříbrných střech. Jen mi, kmotře Petře, toho vepře nepřepepřete. Jestli mi toho vepře, kmotře Petře, přepepříte, pak si toho vepře, kmotře Petře, sám sníte. (ab) ANGLICKÁ SPOJOVAČKA Spoj barevně čarami slova, která k sobě patří. ponožky new pes banana nový dog banán car auto socks (kr) HÁDANKY Nemá to huby, ale tři zuby, u jídla slouží, po něm netouží. (vidlička) Bílá jako mléko je, tichem všechno přikryje. Auto, domy, stromy, lidi nikdo neuvidí. (mlha) Běžím, běžím, nemám dech. Přitom ležím na zádech. Kdo jsem? (řeka) (jt)

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ x xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Více

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406 PÁTOVINY Březen, duben Č. 2 /2015 Z OBSAHU ČÍSLA JAK NÁS VIDÍ NA NÁVŠTĚVĚ NAIVNÍHO DIVADLA JIRKA V PAPÍROVÉM SVĚTĚ PERNŠTEJNI NA TRŮNU V DENÍKU ČLENOVÉ REDAKCE PÁTOVIN, KTERÉ VYCHÁZEJÍ V RÁMCI VOLITELNÉHO

Více

2. číslo prosinec 2011

2. číslo prosinec 2011 2. číslo prosinec 2011 ZŠ Pulická DOBRUŠKA Milí čtenáři! ÚVOD Zdravíčko přátelé! Určitě jste si všimli, že v 1. čísle našeho časopisu byl jiný nadpis, než je teď. A proč? Protože tento nadpis je víc IN!

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Milí čtenáři školního časopisu, léto a s ním i

Více

OBČASNÍK ZE ŽIVOTA DĚTSKÉHO DOMOVA RADKOV DUBOVÁ

OBČASNÍK ZE ŽIVOTA DĚTSKÉHO DOMOVA RADKOV DUBOVÁ Č. 1 PROSINEC 2013 - ÚNOR 2014 OBČASNÍK ZE ŽIVOTA DĚTSKÉHO DOMOVA RADKOV DUBOVÁ MILÍ ZAMĚSTNANCI, MILÉ DĚTI. VESELÍ SILVESTROVSKÉ NOCI PATŘÍ JIŽ MINULOSTI A MY VŠICHNI JSME VSTOUPILI NEODVOLATELNĚ OTEVŘENÝMI

Více

KONEC PRÁZDNIN. Začíná škola, zvonek zvoní, prázdniny se vzdalují, ve škole se děti učí cizí jazyky. Máme hodně úkolů, učíme se matiku.

KONEC PRÁZDNIN. Začíná škola, zvonek zvoní, prázdniny se vzdalují, ve škole se děti učí cizí jazyky. Máme hodně úkolů, učíme se matiku. KONEC PRÁZDNIN Začíná škola, zvonek zvoní, prázdniny se vzdalují, ve škole se děti učí cizí jazyky. Máme hodně úkolů, učíme se matiku. Petr Řehák Jan Petričák Zdeněk Němeček 3.ČÍSLO 2009-2010 Milí čtenáři,

Více

Část I. Základní charakteristika školy

Část I. Základní charakteristika školy Část I. Základní charakteristika školy Základní škola Břeclav, Na Valtické 31 A, 691 41 Zřizovatel školy: Město Břeclav Ředitel školy: Mgr. Dagmar Krystíková Telefon: 519 334 211 e-mail: reditel@zsvalticka.cz

Více

Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198

Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj 202 Fax

Více

Evropský den jazyků. Návštěva z Francie a Itálie. Cesta do pravěku. Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou. Holky versus kluci.

Evropský den jazyků. Návštěva z Francie a Itálie. Cesta do pravěku. Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou. Holky versus kluci. Evropský den jazyků Návštěva z Francie a Itálie Cesta do pravěku Rozhovor s paní učitelkou Zatloukalovou Holky versus kluci Mikulášský kvíz Představujeme stálé redaktory www.zsms.streliceubrna.cz skolnirevue@centrum.cz

Více

Co nás čeká v tomto čísle: Matematický klokan, ringo, střelba hádanky, literární práce o oblíbeném předmětu, reportáže, sport, spojovačka,

Co nás čeká v tomto čísle: Matematický klokan, ringo, střelba hádanky, literární práce o oblíbeném předmětu, reportáže, sport, spojovačka, Co nás čeká v tomto čísle: Matematický klokan, ringo, střelba hádanky, literární práce o oblíbeném předmětu, reportáže, sport, spojovačka, osmisměrka, křížovky, hádanky 1 Úvodník: Začnu otřepanou frází:

Více

Úvodník. Motýlková školička 2/2013

Úvodník. Motýlková školička 2/2013 Úvodník Jsme obec, kde se nic neděje? Milí obyvatelé obce, pořadatelé kulturních, společenských a sportovních akcí, když se podívám na internetové stránky naší hezké obce, musím si položit otázku: Proč

Více

za aktivní práci ve školním parlamentu a příkladný přístup k plnění školních povinností Tomáši Musilovi

za aktivní práci ve školním parlamentu a příkladný přístup k plnění školních povinností Tomáši Musilovi ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 UDĚLILI JSME CENY ŘEDITELKY ŠKOLY za úspěchy ve sportovních soutěžích a reprezentaci školy Ajdinu Naprelacovi za úspěchy ve sportovních soutěžích a reprezentaci školy Jiřímu Kosmákovi

Více

Obsah. Úvodník 3 Ze života školy 4 Exkurze, výlety, školní akce 11 Sport 19 Filmy, seriály, fandom 21 Cestování 22 IX/02

Obsah. Úvodník 3 Ze života školy 4 Exkurze, výlety, školní akce 11 Sport 19 Filmy, seriály, fandom 21 Cestování 22 IX/02 Obsah Úvodník 3 Ze života školy 4 Exkurze, výlety, školní akce 11 Sport 19 Filmy, seriály, fandom 21 Cestování 22 2 IX/02 Úvodník Čas letí jako zblázněný! Ještě stále sami sebe každé ráno přesvědčujeme,

Více

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka Výroční zpráva školní rok 2009-2010 Obsah 1. Základní údaje o škole... 4 Charakteristika školy... 5 Vybavení školy... 5 2. Obory vzdělání

Více

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Waterproject. Školní zpravodaj. Veletrh zdraví

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Waterproject. Školní zpravodaj. Veletrh zdraví Základní škola Otokara Březiny Jihlava, Demlova 34 Waterproject Školní zpravodaj Veletrh zdraví Přehled vycházejících žáků školní rok 2012/2013 Ve školním roce 2012/2013 končí základní vzdělávání 57 žáků

Více

Slovo šéfredaktora. Šéfredaktor Ondřej Adamec. Jaro - Tereza Vanclová

Slovo šéfredaktora. Šéfredaktor Ondřej Adamec. Jaro - Tereza Vanclová Slovo šéfredaktora Chtěl bych Vás pozdravit jménem celé redakční rady u druhého čísla našeho školního časopisu. V tomto čísle Vás opět zavedeme do vyučování na naší škole a do mimoškolních aktivit, které

Více

Redakce 010 Zpravodaj Základní školy Brankovice

Redakce 010 Zpravodaj Základní školy Brankovice Redakce 010 Zpravodaj Základní školy Brankovice Vyšlo: 24. února 2011 dvouměsíčník číslo 3 /2010 Stalo se již tradicí, že v okolních vesnicích probíhají Tříkrálové sbírky. Nebylo tomu jinak ani v letošním

Více

ROČNÍK 2011/12 ČÍSLO 3. ČASOPIS ŽÁKŮ ZŠ A MŠ SEPEKOV

ROČNÍK 2011/12 ČÍSLO 3. ČASOPIS ŽÁKŮ ZŠ A MŠ SEPEKOV ROČNÍK 2011/12 ČÍSLO 3. ČASOPIS ŽÁKŮ ZŠ A MŠ SEPEKOV Anketa Protože se kvapem blíží konec roku a s ním i prázdniny, připravili jsme si pro naše spolužáky aktuální otázku Co plánuješ na letní prázdniny?

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem ŠKOLÁK ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov Číslo 3 Ročník sedmý 2014 Školní rok 2013/14 Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem Lidé spolu komunikují už odpradávna. Jako jediní ze zvířat jsme si ale vytvořili

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK ZŠ TGM Dolní Bousov Číslo 1 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 obrázek Matěj Říha Blíží se 24. prosince a všichni se začínají těšit na Vánoce. Před pár týdny jsem se koukala na jedno video. Video

Více

Základní škola Březolupy ŠKOLÁK. Školní časopis ZŠ Březolupy 19. prosince 2014. Mikulášská družina

Základní škola Březolupy ŠKOLÁK. Školní časopis ZŠ Březolupy 19. prosince 2014. Mikulášská družina Základní škola Březolupy ŠKOLÁK Školní časopis ZŠ Březolupy 19. prosince 2014 Mikulášská družina Milé čtenářky a milí čtenáři, do rukou se Vám dostává další číslo našeho časopisu a věříme, že Vám přinese

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu Milí čtenáři, sluníčko už nás všechny láká

Více

Žijeme ve škole. Stalo se. Stane se po Novém roce. Na fotu čertíci z 3. B, Petra z 9.B a šikovní moderátoři na soutěži Slavíci

Žijeme ve škole. Stalo se. Stane se po Novém roce. Na fotu čertíci z 3. B, Petra z 9.B a šikovní moderátoři na soutěži Slavíci 1 Stalo se 27.11. jela 4. třída do divadla v Kolíně na Pověsti české 28.11. se konal tradiční průvod adventních světýlek 3.12. jela 7A,B do Prahy na exkurzi do Muzea Karlova mostu a Muzea Karla Zemana

Více

ROK 2011. S údery hodin oznamující příchod roku 2011 vstoupila do života lidí v Česku řada změn. A týkají se prakticky každého.

ROK 2011. S údery hodin oznamující příchod roku 2011 vstoupila do života lidí v Česku řada změn. A týkají se prakticky každého. ROK 2011 Jaké změny nás čekají v roce 2011? S údery hodin oznamující příchod roku 2011 vstoupila do života lidí v Česku řada změn. A týkají se prakticky každého. PLATY Od ledna se zásadně změnilo odměňování

Více

PDF vytvořeno zkušební verzí pdffactory www.fineprint.cz. Školní Volavka čtvrtletník - časopis Základní školy v Meziměstí Cena: 3Kč Jaro 2007

PDF vytvořeno zkušební verzí pdffactory www.fineprint.cz. Školní Volavka čtvrtletník - časopis Základní školy v Meziměstí Cena: 3Kč Jaro 2007 Školní Volavka čtvrtletník - časopis Základní školy v Meziměstí Cena: 3Kč Jaro 2007 V naší škole Celostátní matematická soutěž KLOKAN Tato soutěž proběhla na naší škole 16.6.2007 a její výsledky vypadají

Více

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce Anglie na vlastní oči Žáci hráli žákům Exkurze do Osvětimi Holky versus kluci Rozhovor s panem zástupcem Benešem Moji přátelé z pólů www.zsms.streliceubrna.cz

Více

Vlaštovka. ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY V HORNÍM BENEŠOVĚ šk.rok 2007/2008

Vlaštovka. ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY V HORNÍM BENEŠOVĚ šk.rok 2007/2008 Vlaštovka ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY V HORNÍM BENEŠOVĚ šk.rok 2007/2008 F. M ag alh aes vy plu l na ces tu kolem světa a 5 loděmi a 250 muži. Po dvou letech dokončila cestu jen jediná z nich s 18 muži. Kdy

Více

Michal Novotný OBSAH Jubilanti 91 let v roce 2013 Maškarní arneval Paní Adéla Raschová Paní Hedvika Grigarková Paní Anežka Kubesová

Michal Novotný OBSAH Jubilanti 91 let v roce 2013 Maškarní arneval Paní Adéla Raschová Paní Hedvika Grigarková Paní Anežka Kubesová 02 ÚVOD, OBSAH Vážení čtenáři, možná jste si nedávno položili otázku, co se stalo s Vaším zpravodajem Komárek, jakto, že jste ho během podzimu nenašli ve Vašich schránkách. Vězte, že poslední vydání letošního

Více

Petřkovice. Slovo starosty. zpravodaj. obsah čísla. městského LHOTKA obvodu LHOTKA PLESNÁ MARIÁNSKÉ HORY A HULVÁKY POLANKA NAD ODROU MARTINOV PORUBA

Petřkovice. Slovo starosty. zpravodaj. obsah čísla. městského LHOTKA obvodu LHOTKA PLESNÁ MARIÁNSKÉ HORY A HULVÁKY POLANKA NAD ODROU MARTINOV PORUBA KRÁSNÉ POLE zpravodaj městského obvodu Petřkovice Prosinec 2013 číslo 6 Zdarma Slovo starosty Vážení spoluobčané, dovolte, abych v tomto posledním čísle provedl malou rekapitulaci roku 2013 a nahlédl do

Více