Českokamenická mažoretka 2013

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Českokamenická mažoretka 2013"

Transkript

1 Centrum Dětí a Mládeže, Dukelských hrdinů 328, Česká Kamenice, , Českokamenická mažoretka ročník soutěžní přehlídky mažoretkových souborů Česká Kamenice motto: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se! Kdy: sobota 27. dubna 2013 Kde: kulturní dům Česká Kamenice Pořadatel: Centrum Dětí a Mládeže, Dukelských hrdinů 328, Česká Kamenice Kontaktní osoba: Jiřina Růžičková, Disciplíny: A. mažoretkové formace s hůlkou (hlavní disciplína) B. mažoretkové formace s pompony (doplňková disciplína) Věkové kategorie - hůlka: 1. mini věkový průměr do 7,5 (4 7 let) 2. mladší kadetky věkový průměr od 7,6 do 9,5 (7 9 let) 3. starší kadetky věkový průměr od 9,6 do 11,5 (9 11 let) 4. mladší juniorky věkový průměr od 11,6 do 13,5 (11 13 let) 5. starší juniorky věkový průměr od 13,6 do 15,5 (13 15 let) Věkové kategorie - pompon: 1. mini věkový průměr do 7,5 (4-7 let) 2. kadetky věkový průměr od 7,6 do 10,5 (7-10 let) 3. juniorky věkový průměr od 10,6 do 13,5 (10 13 let) 4. starší juniorky věkový průměr od 13,6 do 15,5 (13 15 let) Věk dětí se počítá k roku 2013.(např. dítě je narozené = při výpočtu průměru se započítává věk 13 let) Ve skupině mohou cvičit mladší i starší děti. V daném vystoupení však nesmí nadpoloviční většinu tvořit děti, které jsou starší než je uvedeno v závorce u příslušné kategorie.

2 (např. Skupinu 12 děvčat hlásíte do starších kadetek = minimálně 7 z nich musí být v tomto roce 11 a méně let). K zařazení soborů do věkových kategorií prosím přistupujte zodpovědně, abychom se vyhnuli případným nesrovnalostem a problémům. Moc děkujeme. V případě nižšího počtu přihlášených si pořadatel vyhrazuje právo věkové kategorie adekvátně sloučit. Pro koho je soutěž určena: Pro všechny mažoretkové nadšence, kteří cvičí s dětmi všech schopností a dovedností, věkových kategorií i fyzických dispozic. Jedná se tedy o mažoretkové týmy, které fungují jako zájmové kroužky při ZŠ, DDM, CDM, CVČ či TJ. Může se jednat o začínající týmy i o týmy, které fungují několik let. Tímto prosíme všechny mažoretkové týmy, které si své svěřence vybírají prostřednictvím náborů na základě různých kritérií a připravují se na velké soutěže včetně mistrovství IMA či NBTA, aby se na nás nezlobili, ale pro tyto skupiny bohužel kategorii neotevíráme. Startovné: Startovné v hůlce (všechny věkové kategorie) 50 Kč Startovné v pomponech (všechny věkové kategorie) 30 Kč Pompony jsou doplňkovou disciplínou, navíc většina děvčat (dle loňských statistik) startuje jak v hůlce, tak v pomponech proto snížená sazba za startovné. Vstupné: Diváci (i z řad rodičů, kteří tvoří doprovod) 50 Kč. 2 vedoucí k 1 soutěžní skupině zdarma. K dispozici je omezený počet míst k sezení v sále a na ochozu kulturního domu. Za dodržení platby vstupného moc děkujeme. Přihlášky: Lze zasílat em na nebo poštou na adresu CDM - Centrum Dětí a Mládeže, Dukelských hrdinů 328, Česká Kamenice (do levého horního rohu napište Českokamenická mažoretka 2013 ) do 28. února Každé soutěžní vystoupení bude mít vlastní přihlášku.

3 Časový harmonogram a rozpis prostorových zkoušek: Bude vám zasláno po uzavření přihlášek dle aktuálního počtu soutěžících. Předpokládáme začátek prostorových zkoušek kolem 9.00 h, vyhlášení výsledků soutěže odhadem kolem Předpokládáme následující pořadí kategorií 1A, 2A, 1B, 2B; 3A, 4A, 5A, 3B, 4B. Jak se k nám dostanete: Vlakem: Os vlaky, trasa Děčín Rumburk, více na zastávka Česká Kamenice, z této zastávky ulicí Pražská ve směru do centra ke KD Česká Kamenice (ulice Komenského) cca 15 minut cesty. Autobusem: viz mapka, parkování vašeho autobusu možné v blízkosti Prezence na soutěži K prezenci si prosím připravte: částku k zaplacení startovného, jmenný seznam všech soutěžících (viz přiložený formulář) - každá soutěžní formace musí mít vlastní prezenční listinu!, kartičky pojištěnce (nebo jejich kopie) k namátkovému ověření věku soutěžících. Děkujeme.

4 Hudební podklady pro vystoupení: Odevzdáte při prostorové zkoušce zvukaři. Hudební podklad bude na CD v jednoduchém formátu, toto CD bude obsahovat pouze soutěžní skladbu (popř. nástup a odchod) dané formace. Pokud vám vystupuje více soutěžních skupin, každé jejich vystoupení bude mít vlastní CD. Toto CD bude jasně označeno názvem skupiny a názvem vystoupení. Děkujeme. Prostorové a technické podmínky soutěže: Šatny (zázemí pro soutěžící) v omezených prostorách KD (šatny, třídy apod.) Hudební doprovod: vlastní CD (viz hudební podklady) Velikost parketu: cca 13x 10 m Osvětlení: jednotné Stravování: vlastní, k dispozici bufet přímo v KD, v blízkosti několik restaurací. Pitný režim po dobu soutěže pro účinkující zajištěn. Za cenné věci pořadatel neručí. Vedoucí skupiny zodpovídá během celé soutěže za chování svých svěřenců, prosíme tedy, abyste si své děti ohlídali. Předem mnohokrát děkujeme za ochotu při spolupráci. Pravidla pro vystoupení: Počet účastníků: ve všech disciplínách a kategoriích: 6 25 (menší počet soutěžících pouze po předchozí domluvě). Délka vystoupení: 1) mini hůlka 2:00 3:00, mini pompon 1:30 2:30 2) ostatní kategorie hůlka 2:00 4:00 3) ostatní kategorie pompon 2:00 3:00 4) Nástup a odchod u všech kategorií každý 20s bez složité choreografie.! Časy pro vystoupení jsou doporučené a orientační, délka vystoupení skupiny v rámci jedné choreografie však nesmí přesáhnout čas 05:00 minut.

5 Kategorie hůlka: Povolena je práce s jednou či dvěma hůlkami, krátkodobě i práce bez hůlky, pokud je dotyčná vystupující aktivní. Počet výhozů, přehozů,toček a kaskád v rámci vystoupení není omezen. Základním a převládajícím krokem vystoupení je pochod, vystoupení může obsahovat jednoduché taneční kroky, popř. poskok. Kromě závěrečné pózy jsou během vystoupení zakázány všechny akrobatické a gymnastické prvky. V rámci vystoupení je povolen podřep, dřep, klek na jedno koleno. Zakázán je sed na zemi. Vystoupení nemusí obsahovat žádné povinné prvky, twirlingové prvky (obtoče kolem ruky, ramene, pasu, nohy apod.) jsou povoleny, ale nesmí však ve vystoupení převládat. Kostým by měl být volen vhodně k věku dětí a tématu vystoupení a neměl by odhalovat břicho. Je povolena obuv s bílou podrážkou (cvičky, baleríny, piškoty) a klasické mažoretkové kozačky. Jsou zakázány jakékoliv kulisy, povoleny jsou jednoduché rekvizity, se kterými vystupující pracuje během vystoupení (např. klobouk) U vystoupení bude hodnocen celkový estetický dojem, přesnost a synchron provedení choreografie, výraz a nadšení vystupujících. Pády (hůlek, soutěžících, částí kostýmu) nejsou nijak penalizovány, ale pochopitelně ovlivní celkový dojem z vystoupení. Kategorie pompon: Povolena je práce se dvěma, popř. jedním pomponem, krátkodobě i práce bez pomponů, pokud je dotyčná vystupující aktivní. Krátkodobě lze odložit pompony na zem. Výhozy a přehozy pomponů jsou zakázány. Počet kaskád a vln není omezen. Základními kroky ve vystoupení jsou poskok a pochod, vystoupení může obsahovat jednoduché taneční kroky.

6 Z gymnastických prvků je povoleno provádět: hvězdu, rozštěp, provaz a placku. Všechny ostatní akrobatické a gymnastické prvky jsou během vystoupení zakázány. Ve vystoupení jsou povoleny jednoduché zvedačky do úrovně ramen maximálně 4 v celém vystoupení - včetně závěrečné pózy. Jakékoliv další zvedačky (pyramidy apod.) nejsou povoleny. V rámci vystoupení je povolen podřep, dřep, klek na jedno koleno. V rámci show prvků si vystupující může krátkodobě lehnout, sednout apod. Vystoupení nemusí obsahovat žádné povinné prvky. Kostým by měl být volen vhodně k věku dětí a tématu vystoupení a neměl by odhalovat břicho. Kostým by neměl být zcela totožný s kostýmem na vystoupení s hůlkou je však povoleno ponechat výraznou část stejnou (např. šaty). Potom je ovšem nutné kostým ozvláštnit jinými doplňky (např. změna účesu, jiná pokrývka hlavy, rukavice, jiná obuv apod.) Je povolena obuv s bílou podrážkou (cvičky, baleríny, piškoty, botasky). Mažoretkové kozačky jsou zakázány. Jsou zakázány jakékoliv kulisy, povoleny jsou jednoduché rekvizity, se kterými vystupující pracuje během vystoupení (např. klobouk) U vystoupení bude hodnocen celkový estetický dojem, přesnost a synchron provedení choreografie, výraz a nadšení vystupujících. Pády (pomponů, soutěžících, částí kostýmu) nejsou nijak penalizovány, ale pochopitelně ovlivní celkový dojem z vystoupení.

SOUTĚŽNÍ A TECHNICKÁ PRAVIDLA POSTUPOVÝCH KOL FORMACÍ CDO ADULTS II CDO Dance Life Tour 2015

SOUTĚŽNÍ A TECHNICKÁ PRAVIDLA POSTUPOVÝCH KOL FORMACÍ CDO ADULTS II CDO Dance Life Tour 2015 SOUTĚŽNÍ A TECHNICKÁ PRAVIDLA POSTUPOVÝCH KOL FORMACÍ CDO ADULTS II CDO Dance Life Tour 2015 disciplín definovaných v paragrafu 10 tohoto dokumentu Tato pravidla jsou součástí Soutěžního řádu CDO. Stránka

Více

Generální partner NADACE Synot a patron akce senátor Ivo Valenta. Záštitu převzal starosta města Uh. Hradiště Ing. Stanislav Blaha

Generální partner NADACE Synot a patron akce senátor Ivo Valenta. Záštitu převzal starosta města Uh. Hradiště Ing. Stanislav Blaha Pozvánka II.. ročníík soutěže v aerobiiku skupiin Akropolis Cup Uherské Hradiště 2015 Generální partner NADACE Synot a patron akce senátor Ivo Valenta. Záštitu převzal starosta města Uh. Hradiště Ing.

Více

4. SOUTĚŽE 4.1. OBECNÉ PROPOZICE SOUTĚŽE. Obsah kapitoly:

4. SOUTĚŽE 4.1. OBECNÉ PROPOZICE SOUTĚŽE. Obsah kapitoly: 4. SOUTĚŽE 4.1. OBECNÉ PROPOZICE SOUTĚŽE Obsah kapitoly: AKTUALITY V ELEKTRONICKÝCH MATERIÁLECH... 28 ATLETICKÝ ČTYŘBOJ... 29 ATLETICKÝ TROJBOJ PRO 1. ST. ZÁKLADNÍCH ŠKOL... 30 KINDERIÁDA ATLETICKÁ SOUTĚŽ

Více

Pravidla Závodu vlčat a světlušek o putovní totem náčelníka a putovní vlajku náčelní

Pravidla Závodu vlčat a světlušek o putovní totem náčelníka a putovní vlajku náčelní Pravidla Závodu vlčat a světlušek o putovní totem náčelníka a putovní vlajku náčelní verze z 7.10.2013 platná od ročníku 2014 dále (do případných změn) Junák svaz skautů a skautek ČR, Odbor pro výchovu

Více

H O R N I C K Á D E S Í T K A 28. ROČNÍK

H O R N I C K Á D E S Í T K A 28. ROČNÍK TJ SLEZAN FRÝDEK-MÍSTEK ODDÍL ATLETIKY STATUTÁRNÍ MĚSTO FRÝDEK-MÍSTEK H O R N I C K Á D E S Í T K A 28. ROČNÍK V loňském roce bylo na startu rekordních 2220 běžců FRÝDEK-MÍSTEK 2.11.2013 MLÁDEŽ 11.30 HODIN

Více

MISTROVSTVÍ ČR JÍZDY V DÁMSKÉM SEDLE PÍSEK, 2014 INFORMACE PRO ÚČASTNICE ZÁVODU

MISTROVSTVÍ ČR JÍZDY V DÁMSKÉM SEDLE PÍSEK, 2014 INFORMACE PRO ÚČASTNICE ZÁVODU MISTROVSTVÍ ČR JÍZDY V DÁMSKÉM SEDLE PÍSEK, 2014 INFORMACE PRO ÚČASTNICE ZÁVODU (Prosíme, ověřte si případné změny ještě před odjezdem na závod na www.damyvsedle.cz. Děkujeme.) Úvodem: Každým rokem se

Více

H O R N I C K Á D E S Í T K A 29. ROČNÍK

H O R N I C K Á D E S Í T K A 29. ROČNÍK TJ SLEZAN FRÝDEK-MÍSTEK ODDÍL ATLETIKY STATUTÁRNÍ MĚSTO FRÝDEK-MÍSTEK pořádají mezinárodní silniční běžecký závod H O R N I C K Á D E S Í T K A 29. ROČNÍK V loňském roce bylo na startu rekordních 2650

Více

OBSAH 1. Soutěžní řád 2. Amatérská pravidla kulturistiky a klasické kulturistiky 3. Amatérská pravidla fitness 4. Pravidla kategorie fitness dětí

OBSAH 1. Soutěžní řád 2. Amatérská pravidla kulturistiky a klasické kulturistiky 3. Amatérská pravidla fitness 4. Pravidla kategorie fitness dětí OBSAH 1. Soutěžní řád... 3 1.1 Působnost a závaznost pravidel a soutěžního řádu... 3 1.2 Soutěže a jejich dělení... 3 1.3 Soutěže mistrovské... 4 1.4 Soutěže nemistrovské... 4 1.5 Pořádání a schvalování

Více

FestArt 2006 Přehlídka tvořivosti mladých lidí Jindřichohradecka. Téma tvorby Můj svět. Pravidla soutěže plné znění

FestArt 2006 Přehlídka tvořivosti mladých lidí Jindřichohradecka. Téma tvorby Můj svět. Pravidla soutěže plné znění FestArt 2006 Přehlídka tvořivosti mladých lidí Jindřichohradecka Téma tvorby Můj svět Pravidla soutěže plné znění Co je FestArt Možnost ukázat sobě i světu kolem, že jsem v něčem dobrý. Jinými slovy přehlídka

Více

Č E S K Ý K R A S O B R U S L A Ř S K Ý S V A Z. PRAVIDLA KRASOBRUSLENÍ platná pro Českou republiku

Č E S K Ý K R A S O B R U S L A Ř S K Ý S V A Z. PRAVIDLA KRASOBRUSLENÍ platná pro Českou republiku Č E S K Ý K R A S O B R U S L A Ř S K Ý S V A Z PRAVIDLA KRASOBRUSLENÍ platná pro Českou republiku SOUTĚŽNÍ KATEGORIE, VĚKOVÉ HRANICE, NÁPLNĚ PROGRAMŮ A JEJICH HODNOCENÍ Platnost od 1. 9. 2014 1 Verze

Více

Rozpis Poháru ČNS mládeže 2014 Dodatek č.3

Rozpis Poháru ČNS mládeže 2014 Dodatek č.3 Rozpis Poháru ČNS mládeže 204 Dodatek č.3 Vydala: KM ČNS Schválil: Výkonný výbor ČNS Platnost od: 3.0.204 Rozpis Poháru ČNS mládeže 204 dodatek č.3 Obsah: SPOLEČNÁ USTANOVENÍ... 3. PŮSOBNOST ROZPISU...

Více

1.1.3 Změny a výklad pravidel a soutěžního řádu vydává pouze Výkonný výbor (VV) SKFČR.

1.1.3 Změny a výklad pravidel a soutěžního řádu vydává pouze Výkonný výbor (VV) SKFČR. 1. SOUTĚŽNÍ ŘÁD Toto je rozdílová verze pravidel, viz informace níže (žlutý rámeček). 1.1 PŮSOBNOST A ZÁVAZNOST PRAVIDEL A SOUTĚŽNÍHO ŘÁDU 1.1.1. Tato pravidla a soutěžní řád jsou závazné pro všechny pořadatele,

Více

Český svaz plaveckých sportů SOUTĚŽNÍ ŘÁD PLAVÁNÍ

Český svaz plaveckých sportů SOUTĚŽNÍ ŘÁD PLAVÁNÍ Český svaz plaveckých sportů SOUTĚŽNÍ ŘÁD PLAVÁNÍ nabývá účinnosti dne 5. 10. 2009 SOUTĚŽNÍ ŘÁD PLAVÁNÍ Doplňky schváleny Valnou hromadou oddílů sekce plavání Nabývá účinnosti dnem 5. 10. 2009 Článek 1

Více

CZECH DANCE MASTERS 2015/16

CZECH DANCE MASTERS 2015/16 METODICKÝ POKYN PRO ORGANIZÁTORY SOUTĚŽÍ CDO V OBDOBÍ PODZIM-ZIMA CZECH DANCE MASTERS 2015/16 Tento metodický pokyn slouží jako osnova pro přípravu, realizaci a zakončení taneční soutěže v období podzim

Více

MAGDALÉNA ŽÁRSKÁ - SKIPPY. Od Exzodu ke Svojsíkovu závodu

MAGDALÉNA ŽÁRSKÁ - SKIPPY. Od Exzodu ke Svojsíkovu závodu MAGDALÉNA ŽÁRSKÁ - SKIPPY Od Exzodu ke Svojsíkovu závodu Úvod Publikace, kterou držíte v ruce, má sloužit k lepšímu pochopení nových pravidel Svojsíkova závodu. Je zaměřena na vysvětlení změn (proč ke

Více

SOUTĚŽNÍ ŘÁD ČESKÉ ASOCIACE DISCGOLFU (ČADG)

SOUTĚŽNÍ ŘÁD ČESKÉ ASOCIACE DISCGOLFU (ČADG) SOUTĚŽNÍ ŘÁD ČESKÉ ASOCIACE DISCGOLFU (ČADG) Část první Úvodní ustanovení Tento soutěžní řád stanovuje pravidla pro průběh discgolfových soutěží zaštítěných ČADG na území ČR a také pravidla pro reprezentaci

Více

FOTABALOVÁ ASOCIACE ČESKÉ REPUBLIKY O F S T R U T N O V 541 01 Trutnov, Na Nivách 568. Trutnov, 1. července 2012 R O Z P I S

FOTABALOVÁ ASOCIACE ČESKÉ REPUBLIKY O F S T R U T N O V 541 01 Trutnov, Na Nivách 568. Trutnov, 1. července 2012 R O Z P I S FOTABALOVÁ ASOCIACE ČESKÉ REPUBLIKY O F S T R U T N O V 541 01 Trutnov, Na Nivách 568 Identifikační údaje: IČO: 22882863 Bankovní spojení: KB Trutnov, č.ú.: 1070316560207/0100 E-mail: marek.pilny@centrum.cz,

Více

POŽADAVKY NA CHOREOGRAFIE PRO SOUTĚŽ MISTRY S MISTRY

POŽADAVKY NA CHOREOGRAFIE PRO SOUTĚŽ MISTRY S MISTRY POŽADAVKY NA CHOREOGRAFIE PRO SOUTĚŽ MISTRY S MISTRY Obsah: 1. Sportovní aerobik... 2 1.1 Věkové kategorie... 2 1.2 Soutěžní kategorie... 2 1.3 Systém soutěží... 2 1.4 Hudební doprovod... 2 1.5 Dres...

Více

REALIZACE TRÉNINKOVÉ VÝZVY V MAS STOLOVÉ HORY

REALIZACE TRÉNINKOVÉ VÝZVY V MAS STOLOVÉ HORY REALIZACE TRÉNINKOVÉ VÝZVY V MAS STOLOVÉ HORY 1. co jsme od tréninkové výzvy očekávali Již při zpracování projektové žádosti o dotaci z Programu rozvoje venkova, Opatření III.4.1 Získávání dovedností,

Více

Zveřejnění propozic soutěží žáků ZUŠ č.j. MSMT-23074/2014-1

Zveřejnění propozic soutěží žáků ZUŠ č.j. MSMT-23074/2014-1 Vyhlášení propozic soutěží žáků základních uměleckých škol ve školním roce 2014/2015 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR vyhlašuje pro školní rok 2014/2015 soutěže a soutěžní přehlídky žáků

Více

ČESKÝ ATLETICKÝ SVAZ (ČAS) TALENTOVANÁ MLÁDEŽ

ČESKÝ ATLETICKÝ SVAZ (ČAS) TALENTOVANÁ MLÁDEŽ ČESKÝ ATLETICKÝ SVAZ (ČAS) TALENTOVANÁ MLÁDEŽ PROVÁDĚCÍ POKYNY pro SPORTOVNÍ STŘEDISKA, SPORTOVNÍ CENTRA MLÁDEŽE, VRCHOLOVÉ SPORTOVNÍ CENTRUM MLÁDEŽE a SOUHRN INFORMACÍ K ČINNOSTI SPORTOVNÍCH GYMNÁZIÍ

Více

Datum vydání: 01/2008. Strana : 1. Revize č. : 1

Datum vydání: 01/2008. Strana : 1. Revize č. : 1 Strana : 1 1. Úvod. 1.1. Tato pravidla pro pořádání soutěţe slouţí k zajištění organizačně bezchybného průběhu Soutěţe Mistrovství České republiky v Jiu-Jitsu Randori. 1.2 Soutěţní pravidla soutěţe Mistrovství

Více

Soutěžní řád Šachového svazu České republiky

Soutěžní řád Šachového svazu České republiky Soutěžní řád Šachového svazu České republiky Článek 1. - Základní ustanovení 1.1. Soutěžní řád Šachového svazu České republiky (dále jen SŘ) stanoví základní podmínky organizace a řízení šachových soutěží

Více

AR JUNIOR 2015 v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo 2015

AR JUNIOR 2015 v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo 2015 AR JUNIOR 2015 v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo 2015 INFORMAČNÍ SERVIS Termín: 22. 10. 23. 10. 2015 Dislokace: Výstaviště České Budějovice, a.s. pavilon Z Ředitel soutěže: Bc. Michal Jiroušek Hlavní

Více

VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO ÚČAST NA ZÁJEZDECH CK S.E.N.

VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO ÚČAST NA ZÁJEZDECH CK S.E.N. VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PRO ÚČAST NA ZÁJEZDECH CK S.E.N. 1. Přeprava: Autobusy, auty různého typu, letecky, vlaky, loděmi (včetně člunů), na slonech, velbloudech, pštrosech, koních a jiných zvířatech používaných

Více

Zveřejnění mapy trasy a RZ Místo: tiskoviny, www.rallykrkonose.cz, www.autosport.cz a další webové servery Datum: 1. 6. 2008

Zveřejnění mapy trasy a RZ Místo: tiskoviny, www.rallykrkonose.cz, www.autosport.cz a další webové servery Datum: 1. 6. 2008 ZVLÁŠTNÍ USTANOVENÍ 2. Rally Krkonoše Trutnov 13. - 14. 6. 2008 Mistrovství České republiky historických automobilů Pohár České republiky v rally Pohár mládeže Česká Trophy Rally pravidelnosti Volný pohár

Více

Český svaz plaveckých sportů Sekce plavání

Český svaz plaveckých sportů Sekce plavání Český svaz plaveckých sportů Sekce plavání SPORTOVNĚ TECHNICKÉ DOKUMENTY 2010 Obsah Úvod Upozornění na změny a úpravy...3 Termínová listina 2010 Mistrovské a pohárové soutěže...4 Společná ustanovení rozpisů

Více

Mistrovství České republiky Taekwon-Do ITF 2015

Mistrovství České republiky Taekwon-Do ITF 2015 Mistrovství České republiky Taekwon-Do ITF 2015 Česká národní unie Taekwon-Do ITF ve spolupráci se Sokolem Benátky nad Jizerou pořádá Otevřené Mistrovství České republiky Taekwon-Do ITF 2015 Datum konání:

Více

BEZPEČNOST. Pořadatelé jsou povinni se řídit tímto předpisem a také Bezpečnostním manuálem vydaným FAS AČR 2013.

BEZPEČNOST. Pořadatelé jsou povinni se řídit tímto předpisem a také Bezpečnostním manuálem vydaným FAS AČR 2013. PŘÍLOHA č. III BEZPEČNOST Následující text je vyňat z Přílohy H (Doporučení pro dohled nad tratí a záchranné služby) Mezinárodních sportovních řádů FIA jako návod pro pořadatele rally. Kompletní text lze

Více

SLOvO úvodem. Hana Moučková, starostka ČOS

SLOvO úvodem. Hana Moučková, starostka ČOS PLZEŇSKÝ KRAJ SLOvO úvodem Vážení účastníci XV. všesokolského sletu, již brzy Vás uvítáme v Praze na sletu, který je zároveň vyvrcholením oslav 150 let Sokola. Všichni, kteří se na jeho organizaci podílíme,

Více