VÝTVARNÉ DÍLNY PRO RODINY S DĚTMI. v Národní galerii v Praze. ÚNOR až ČERVEN 2012

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "VÝTVARNÉ DÍLNY PRO RODINY S DĚTMI. v Národní galerii v Praze. ÚNOR až ČERVEN 2012"

Transkript

1 VÝTVARNÉ DÍLNY PRO RODINY S DĚTMI v Národní galerii v Praze ÚNOR až ČERVEN 2012 Výtvarné dílny umožňují výjimečná setkání s originálními díly českého, evropského a asijského umění od starověku po současnost a nabízejí nejen inspiraci k přemýšlení, ale i zážitek z vlastní tvorby. Změna programu vyhrazena. V ceně je zahrnuto vstupné, poplatek za lektorské služby a veškerý výtvarný materiál, pokud není uvedeno jinak. Hlavní partner NG

2 ADAM A EVA Co je rajský dvůr a co refektář? Sbírka 19. století se nachází v budově kláštera svatého Jiří, seznámíme se s historií této nádherné stavby a nahlédneme do klášterního života. Na co všechno nesměl architekt zapomenout při navrhování kláštera? Dvě bílé, vysoko se tyčící věže baziliky sv. Jiří, nesou jména biblických postav Adama a Evy. Jaký tvar byste pro věže vymysleli vy, kdybyste byli architekty, a jak byste je pojmenovali? V TRŽNICI Byli jste někdy nakupovat v tržnici a překvapilo vás, co všechno se tam dá sehnat? Vydáme se na fiktivní nákup do tohoto pestrého prostředí a prozkoumáme jeho skrytá zákoutí. To, co objevíme a co bychom si třeba chtěli koupit, pak ztvárníme v koláži na pomezí obrazu a reliéfu. Ateliér se vztahuje k výstavě finalistů Ceny NG 333, k dílu Vojtěcha Horálka Tržnice z cyklu obrazů China Town. ČÍNSKÝ BÁJNÝ PTÁK FÉNIX Fénix je bájný pták, který provází čínské umění od nejstarších dob, je prastarým symbolem jihu, aktivní mužské síly jang a je spojován se sluncem a červenou barvou. Jakožto jedno ze čtyř bájných zvířat se fénix podle legendy zjevuje v dobách míru a prosperity a dokumentuje tak vládu dobrého a spravedlivého panovníka. Zobrazení fénixe zpracujeme kombinovanou technikou koláže, asambláže a kresby tuší. TALÍŘ Z ÁGRY VZPOMÍNKA NA TÁDŽ MAHAL Pačíkárí je technika inkrustace polodrahokamy v mramoru či alabastru, která našla široké uplatnění v indickém uměleckém řemesle, ať již na drobných dekoračních předmětech nebo na stěnách slavného Tádž Mahalu. Květinové motivy z alabastrového talíře z Ágry z 19. století použijeme na dekoraci šanonu na spisy, pracujeme kombinovanou technikou, koláží z vlizelínu a kresbou fixem.

3 ILUMINÁTOŘI SV. ANEŽKY Pořad pro děti a rodiče s výtvarnou dílnou o písařích a iluminátorech, kteří mohli pracovat v klášteře Na Františku. Jaké to bylo, když se psalo místo na počítači husím brkem? Jak dlouho trvalo namalovat iluminaci a sepsat knihu? A věděli jste, že ručně psaná a zdobená kniha stála ve středověku celé jmění? Prohlédneme si vystavené středověké rukopisy a povíme si, jak vznikal středověký kodex. V dětském ateliéru se z nás stanou iluminátoři učedníci, pracující v klášterním skriptoriu. První z řady výtvarných dílen na výstavě REMBRANDT & CO. Příběhy umění ve století blahobytu. Nechme se zlákat příběhy obrazů zlatého věku. Cestujme holandskou krajinou i po moři, nahlédněme do radovánek vznešené společnosti, vychutnejme dokonalost zátiší malovaných největšími mistry své doby. Informace na nebo na číslech , ORCHIDEJ, KVĚTINA PLNÁ TAJEMSTVÍ Ve východní Asii je orchidej květinou vyjadřující lásku a přání životní harmonie. Malování orchidejí se v Číně vyvinulo v samostatný žánr, oblíbený nejen mezi literáty, ale i mezi vzdělanými ženami. Podobu čínské divoké orchideje zachytíme malbou na textilní taštičku. OŽIVLÉ KRAJINY Poznáte poslepu různé předměty a materiály? Vydejte se s námi do různých přírodních krajin, které necháme na chvíli ožít pomocí zvuků nebo atmosférickými proměnami barevných filtrů. Vytvoříte si vlastní krajinu technikou koláže.

4 LEGENDA O SV. ANEŽCE ANEB DRUHÝ ŽIVOT SLAVNÉ PŘEMYSLOVNY Pořad pro děti a rodiče s výtvarnou dílnou o skutečném i legendárním životě sv. Anežky České a o klášteře, který ve 13. století založila. Hledání skutečného i legendického života přemyslovské princezny a zakladatelky špitálu a kláštera klarisek, jejíž 800. výročí narození si připomínáme. Proč Anežka patří mezi nejvýraznější ženy své doby? Jak asi vypadala? A jak jí poznáme na uměleckých dílech? Odpověď na tyto otázky budeme hledat při prohlídce výstavy i při výtvarné hře v dětském ateliéru. ŽIVÉ OBRAZY MĚSTA Viděli jste někdy v popraskaných stěnách, ve skvrnách na silnici či ve spojích asfaltových chodníků neobvyklé obrazy? Jak vypadaly? Byly něčemu podobné? Společně objevené obrazy oživíme a zkusíme proměnit náš pohled na šeď velkoměsta. Ateliér je inspirován dílem Vladimíra Boudníka. SLIVOŇ, DLOUHO OČEKÁVANÝ PŘÍSLIB JARA Slivoň patří mezi stromy, které jsou pro čínské umění velmi inspirativní. Je zobrazována v různých podobách, ať již jako samostatný námět obrazu nebo ve stylizované podobě jako dekorativní prvek.vybraný motiv čínské malby zpracujeme technikou voskové rezervy. ANEŽČIN POKLAD Pořad pro děti a rodiče s výtvarnou dílnou o středověkých pokladech a drahocenných schránkách, z nichž některé se nacházely v klášteře klarisek a františkánů. Víte, jaké drahocenné předměty Anežka ve svém klášteře chudých sester sv. Kláry shromáždila? A co vlastně patřilo ve středověku mezi nejvzácnější poklady? A už jste slyšeli o zázraku, který se v klášteře stal Karlu IV.? Na povídání o uměleckém řemesle, zlatnictví a významu relikvií (nejen) ve středověku naváže výtvarná činnost v dětském ateliéru. SNĚŽNÝ LEV VĚNOVÁNO TIBETU Mýtický sněžný lev s bílým tělem a tyrkysovou hřívou, symbol nebojácnosti, je nejen národním zvířetem Tibetu, ale i jízdním zvířetem některých tibetských božstev. Inspirací pro výtvarnou dílnu bude bronzová plastika ochránce kláštera Pehara, který sedí na tibetském lvu. V ateliéru vytvoříme drobnou keramickou plastiku z bílé kameniny.

5 Druhá z řady výtvarných dílen na výstavě REMBRANDT & CO. Příběhy umění ve století blahobytu. Nechme se zlákat příběhy obrazů zlatého věku. Cestujme holandskou krajinou i po moři, nahlédněme do radovánek vznešené společnosti, vychutnejme dokonalost zátiší malovaných největšími mistry své doby. Informace na nebo na číslech , HANAMI, SLAVNOST KVETOUCÍCH SAKUR Pro Japonce je krása nepostradatelnou potravou ducha. Putovali proto od dávných dob do hor, jejichž svahy byly pokryté divoce rostoucími sakurami. Zde je obdivovali. Květ třešně zachytíme tušovou malbou. NEOMEZENÝ PROSTOR Veletržní palác je monumentální funkcionalistická budova. Seznámíme vás s její historií i prostory, o kterých jste možná ani netušili. Stanete se architekty a ovlivníte atmosféru části budovy. Budete mít možnost vytvořit velkolepou instalaci, ale i drobné předměty, které oživí exteriér či interiér budovy. SOKOLNÍK NA KONI Součástí íránské architektury byly již od 12. století polévané dlaždice, které chránily stavbu před povětrnostním vlivy. V 19. století se tato tradice uplatnila ve výrobě jednotlivých polychromních dlaždic s figurálními motivy modelovanými v nízkém reliéfu.

6 Třetí z řady výtvarných dílen na výstavě REMBRANDT & CO. Příběhy umění ve století blahobytu. Nechme se zlákat příběhy obrazů zlatého věku. Cestujme holandskou krajinou i po moři, nahlédněme do radovánek vznešené společnosti, vychutnejme dokonalost zátiší malovaných největšími mistry své doby. Informace na nebo na číslech , ČÍNSKÉ OZDOBY ÚČESU Čínské krasavice nosily složité účesy, které podléhaly dobové módě. Vlasy si bohatě zdobily květy a nejrůznějšími šperky. Inspirováni díly čínského malířství a uměleckého řemesla vyrobíme stylizovanou ozdobu do vlasů. TAJEMSTVÍ MISTRA HANUŠE Pořad pro děti a rodiče s výtvarnou dílnou spojený s návštěvou staroměstského orloje. Vydejte se s námi na procházku po stopách mistra Hanuše, který na sklonku středověku zhotovil vzácnou památku hodinářského umění. Je pražský orloj jen obří časomírou nebo ukrývá i nějaká tajemná znamení? Jakou mocí vládne strašlivý kostlivec a kam původně vedla okénka, která dnes každou hodinu ukazují pohybující se postavy apoštolů? A nepřáli byste si je vidět zblízka? Při výtvarné práci v ateliéru se inspirujeme tvorbou mistrů hodinářského umění.

7 DRAK VETKANÝ DO OSNOVY K nejpoutavějším motivům na orientálních kobercích a kilimech patří drak. Inspirováni kavkazským kilimem verni vytvoříme textilní ozdobu na klíče nebo pouzdro na mobil. SVĚTELNÉ PROMĚNY Lze zachytit prchavý okamžik světla? Prozkoumejte s námi, jak se vypořádali moderní a současní umělci se zhmotněním světla ve svých dílech, a poté zkuste svůj um i vy. KDYŽ I PÁN JEŽÍŠ CHODIL BOSKY RUKAMA NOHAMA ANEB SÍLA GEST Pořad pro děti a rodiče s výtvarnou dílnou zaměřený na význam gest a řeč těla ve středověkém umění. Už jste někdy přemýšleli o tom, zda je možné hovořit i beze slov? Myslíte si, že je možné pouhým pohybem ruky či postavením těla vyjádřit své pocity a nálady? Přesvědčte se o tom, že středověcí umělci takové schopnosti měli. Na příkladu vybraných děl si ukážeme, jak důležitou roli hrály gesta a posunky ve středověkém umění. Na naše povídání naváže výtvarná práce v ateliéru.

8 KOUZLO SMALTOVÁNÍ Nahlédněme do expozice barokního uměleckého řemesla. Mezi dalšími skvosty nalezneme také předměty zdobené em smaltem. Technika smaltu byla známa a využívána již ve starověku, ve středověku smalt dekoroval i královské koruny a smaltování je oblíbenou a využívanou technikou dodnes. Mezi exponáty ve Schwarzenberském paláci zdobené smaltem objevíme šperky, liturgické předměty, číše na víno, nábytek... S touto efektní technikou pracují umělci, šperkaři a zlatníci. Staňte se uměleckými řemeslníky i vy a seznamte se na květnové dílně s kouzlem smaltování. Informace na nebo na číslech , DARY HOLUBICE Pořad s výtvarnou dílnou pro děti a rodiče vztahující se k nejvýznamnějším svátkům v roce. Pojďme si spolu vyprávět příběh svátku letnic, kdy Duch svatý sestoupil na apoštoly a věnoval jim vzácný dar. Dar vzácnější než zlato nebo drahé kamení, dar Ducha svatého, dar jazyka. Zamyslíme se spolu se středověkými umělci nad významem gramotnosti, pokusíme se vyluštit pár tajemných nápisů a v dílně si vytvoříme holubici symbol Ducha svatého.

Víkendové výtvarné dílny pro rodiče a děti v Národní galerii září 2014 / leden 2015

Víkendové výtvarné dílny pro rodiče a děti v Národní galerii září 2014 / leden 2015 Víkendové výtvarné dílny pro rodiče a děti v Národní galerii září 2014 / leden 2015 Zveme vás do světa umění! Výtvarné dílny umožňují výjimečná setkání s originálními díly českého, evropského a asijského

Více

PRO ŠKOLY A ZÁJMOVÉ SKUPINY VE STÁLÝCH EXPOZICÍCH NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE

PRO ŠKOLY A ZÁJMOVÉ SKUPINY VE STÁLÝCH EXPOZICÍCH NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE PRO ŠKOLY A ZÁJMOVÉ SKUPINY VE STÁLÝCH EXPOZICÍCH NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE IKONY CHARAKTERIZUJÍCÍ AKTIVITY V JEDNOTLIVÝCH PROGRAMECH 120 program s výtvarným ateliérem program s pracovním listem program

Více

2 /2012. DZajímavosti a krásy

2 /2012. DZajímavosti a krásy 2 /2012 DZajímavosti a krásy Číny O CRI Čínský rozhlas pro zahraničí (CRI) je státní rozhlasovou stanicí, která jako jediná z čínských stanic vysílá do celého světa. CRI zahájil svoji činnost 3. prosince

Více

www.prague.eu Praha do kapsy Váš praktický průvodce

www.prague.eu Praha do kapsy Váš praktický průvodce www.prague.eu Praha do kapsy Váš praktický průvodce 1 Název: Praha do kapsy Text: Pražská informační služba Prague City Tourism Foto: Pražská informační služba Prague City Tourism, Shutterstock a Eddie

Více

strana 4 Hudební zajímavosti další akce Roku české hudby Do kina i divadla programy kin a divadelní premiéry

strana 4 Hudební zajímavosti další akce Roku české hudby Do kina i divadla programy kin a divadelní premiéry strana 2 Jarní procházení vyražte pro poučení i zábavu s PIkou Chraňte se na bruslích lékaři doporučují používat helmu strana 3 Knižní veletrh rozhovor s ředitelkou Danou Kalinovou Známky Adolfa Borna

Více

Napište nám na vlastiveda@prague.eu a měsíční program vycházek Vám budeme pravidelně zasílat na Vaši e-mailovou adresu. www.prazskevychazky.

Napište nám na vlastiveda@prague.eu a měsíční program vycházek Vám budeme pravidelně zasílat na Vaši e-mailovou adresu. www.prazskevychazky. PRAŽSKÁ VLASTIVĚDA Pražská informační služba - Prague City Tourism, Arbesovo nám. 70/4/ Praha 5 / 150 00 tel.: 221 714 161, 221 714 714, vlastiveda@prague.eu Napište nám na vlastiveda@prague.eu a měsíční

Více

Nabídka programů Lektorského oddělení Musea Kampa

Nabídka programů Lektorského oddělení Musea Kampa " V y d r ž í - I i k u l t u r a, p ř e ž i j e n á r o d " " I f a n a t i o n ' s c u l t u r e s u r v i v e s, t h e n s o t o o d o e s t h e n a t i o n. " J a n M l á d e k Nabídka programů Lektorského

Více

Jednodenní výukové programy

Jednodenní výukové programy Jednodenní výukové programy CEV Ekodomov Kutná Hora Název: KDE JE KOMPOST, TAM TO ŽIJE! 1. 5. třída ZŠ 45 Kč + doprava 1,5 h CEV, škola celý rok Víte, proč je důležité třídit bioodpad? Co patří do kompostu

Více

časopis pro ekogramotnost číslo 6 ročník 9 prosinec 2011

časopis pro ekogramotnost číslo 6 ročník 9 prosinec 2011 časopis pro ekogramotnost číslo 6 ročník 9 prosinec 2011 Vánoce na zámku Adventní čas v málotřídní škole Víte, s čím si hrajete? Vánoce přátelské k životnímu prostředí hlavní téma: vánoce Jak obdarovat

Více

PRAHA. Jsou muzea, která zná každý a pak jsou taková, o kterých se zas tak moc neví, ale dětem přitom nabízejí mnohem víc povyražení

PRAHA. Jsou muzea, která zná každý a pak jsou taková, o kterých se zas tak moc neví, ale dětem přitom nabízejí mnohem víc povyražení Rakovník Nižbor Informační centrum keltské kultury Skryje Památník Joachima Barranda Slaný Městská hvězdárna Kladno PRAHA Beroun Neobyčejná muzea, galerie a hvězdárny Máslovice Muzeum másla Vysoká u Příbrami

Více

2 > obsah > MUZEA 145 > VZDĚLÁVÁNÍ A ZÁJMOVÁ ČINNOST PRO DĚTI A MLÁDEŽ 177. Vážení a milí čtenáři,

2 > obsah > MUZEA 145 > VZDĚLÁVÁNÍ A ZÁJMOVÁ ČINNOST PRO DĚTI A MLÁDEŽ 177. Vážení a milí čtenáři, editorial obsah Vážení a milí čtenáři, lidová pranostika říká, že únor bílý, pole sílí. Sice nám letošní zima sněhu nadělila zatím velmi málo, dalo by se říci téměř žádný, ale my přesto doufáme, že náš

Více

JIŘÍ JOHN (1923-1972)

JIŘÍ JOHN (1923-1972) JIŘÍ JOHN (1923-1972) Když v roce 1947 procházel profesor Josef Kaplický svým ateliérem na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, aby korigoval práce svých studentů, a zastavil se u nového obrazu Jiřího Johna

Více

Poznejte krásy Českého Krumlova a okolí

Poznejte krásy Českého Krumlova a okolí Poznejte krásy Českého Krumlova a okolí Hotel Bellevue Přijeďte objevit středověkou atmosféru středověkého města rozprostřeného v meandrech řeky Vltavy a navštivte náš hotel - Bellevue hotel Český Krumlov,

Více

A budete-li odcházet s úsměvem na rtech a mírem v duši, jsem si jist, že mistři výtvarného umění odvedli svoji práci skutečně dobře.

A budete-li odcházet s úsměvem na rtech a mírem v duši, jsem si jist, že mistři výtvarného umění odvedli svoji práci skutečně dobře. Editorial Umění na historickém území Čech, Moravy a Slezska, ležícím v samém srdci Evropy, se od počátku vyvíjelo v kontextu evropské kultury ovlivňované křesťanskými tradicemi a jako její nedílná součást.

Více

Pavilon Expo dnes a před 50 lety.

Pavilon Expo dnes a před 50 lety. Letošní osmičkový rok přináší nejen výročí historická, ale i kulturní. Takovým by se dalo nazvat připomenutí doby 50 let, která uplynula od světové výstavy v Bruselu. Tehdejší Československá republika

Více

TURISTICKÝ INFORMAČNÍ MAGAZÍN

TURISTICKÝ INFORMAČNÍ MAGAZÍN TURISTICKÝ INFORMAČNÍ MAGAZÍN www.czech-tim.cz ZDARMA říjen 2008 Na výlet do Temelína str. 22 Nabídka Bechyně překvapí str. 23 24 Podzim s židovskými památkami str. 28 29 Útěky za pohodou str. 31 Jak se

Více

cestujeme na vlastní pěst

cestujeme na vlastní pěst PRAHA na vlastní pěst turistický průvodce Jozef Petro cestujeme na vlastní pěst www.petro.cz Obsah Místo úvodu 3 Strahovský klášter 5 Černínský palác 8 Loreta 9 Pražský hrad 12 Bazilika sv. Jiří 19 Kostel

Více

Mons. Jan Graubner arcibiskup olomoucký

Mons. Jan Graubner arcibiskup olomoucký OTEVŘENÉ BRÁNY Jsem rád, že k loňské zkušenosti s projektem Otevřené brány se letos přidávají další kostely. Kdysi bylo samozřejmostí, že kostely byly otevřené denně a zastavovali se v nich nejen věřící

Více

S BISKUPEM-PATRIARCHOU CÍRKVE ČESKOSLOVENSKÉ HUSITSKÉ TOMÁŠEM BUTTOU HORSKÁ ROUBENKA I SECESNÍ KOSTEL V HERLÍKOVICÍCH JAKO MÍSTO SETKÁVÁNÍ

S BISKUPEM-PATRIARCHOU CÍRKVE ČESKOSLOVENSKÉ HUSITSKÉ TOMÁŠEM BUTTOU HORSKÁ ROUBENKA I SECESNÍ KOSTEL V HERLÍKOVICÍCH JAKO MÍSTO SETKÁVÁNÍ ČTVRTLETNÍK LÉTO 2015 Rok Jana Husa a památky reformace ROZHOVOR S BISKUPEM-PATRIARCHOU CÍRKVE ČESKOSLOVENSKÉ HUSITSKÉ TOMÁŠEM BUTTOU HORSKÁ ROUBENKA I SECESNÍ KOSTEL V HERLÍKOVICÍCH JAKO MÍSTO SETKÁVÁNÍ

Více

Na šumavské výlety pěšky i na běžkách

Na šumavské výlety pěšky i na běžkách číslo 17 Historické album Šumavy Výrobky, řemesla, lidé Přehled akcí v regionu ZDARMA O unikátním projektu přibližujícím zaniklé obce se dočtete na straně 3. Nováčky se značkou ŠUMAVA originální produkt

Více

Textil jako specifické médium ve výtvarných činnostech na II. stupni ZŠ

Textil jako specifické médium ve výtvarných činnostech na II. stupni ZŠ Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích Pedagogická fakulta Katedra výtvarné výchovy Diplomová práce Textil jako specifické médium ve výtvarných činnostech na II. stupni ZŠ Textiles as a specific medium

Více

e-turistické NOVINY VYSOČINA TOURISM ZVE NA KOLO www.region-vysocina.cz léto 2015 ZVEME VÁS: ROBINSON PARK V JIHLAVĚ str.3

e-turistické NOVINY VYSOČINA TOURISM ZVE NA KOLO www.region-vysocina.cz léto 2015 ZVEME VÁS: ROBINSON PARK V JIHLAVĚ str.3 e-turistické NOVINY www.region-vysocina.cz léto 2015 VYSOČINA TOURISM ZVE NA KOLO KŘÍŽEM KŘÁŽEM VYSOČINOU NA KOLE 2015 Pokud máte rádi pohyb, a zejména pak jízdu na kole, potom právě pro vás chystá organizace

Více

PRAŽSKÝ 08*2015. přehled KULTURNÍCH POŘADŮ. soutěž o kalendáře s ilustracemi Alfonse Muchy, 8 slevových kuponů. 30 Kč www.prazskyprehled.

PRAŽSKÝ 08*2015. přehled KULTURNÍCH POŘADŮ. soutěž o kalendáře s ilustracemi Alfonse Muchy, 8 slevových kuponů. 30 Kč www.prazskyprehled. PRAŽSKÝ 08*2015 přehled KULTURNÍCH POŘADŮ soutěž o kalendáře s ilustracemi Alfonse Muchy, 8 slevových kuponů 30 Kč www.prazskyprehled.cz na Harfě O víkendech letní kino na střeše VSTUP ZDARMA vedle areny

Více

Poznávání památek zapsaných do kulturního dědictví

Poznávání památek zapsaných do kulturního dědictví Poznávání památek zapsaných do kulturního dědictví UNESCO v ČR Explore - Express - Explain Prozkoumej - Pojmenuj - Povídej ZŠ Lupáčova, 5. A 2012/2013 ZŠ Lupáčova, 5. A 2012/2013 třídní učitelka Ľubica

Více

MUZEUM A ŠKOLA. leden - červen. www.cbmpolicka.cz. MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE POLIČKA Centrum Bohuslava Martinů v Poličce

MUZEUM A ŠKOLA. leden - červen. www.cbmpolicka.cz. MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE POLIČKA Centrum Bohuslava Martinů v Poličce MUZEUM A ŠKOLA MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE POLIČKA Centrum Bohuslava Martinů v Poličce NABÍDKA VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ a VÝSTAV www.cbmpolicka.cz leden - červen 2013 Městské muzeum a galerie Polička je nejen

Více

FOXMAG LIFE MAGAZINE. N o 2. Rozhovor Meda Mládková ČESKÁ naděje Daniel Pitín Móda

FOXMAG LIFE MAGAZINE. N o 2. Rozhovor Meda Mládková ČESKÁ naděje Daniel Pitín Móda FOXMAG LIFE MAGAZINE N o 2 Rozhovor Meda Mládková ČESKÁ naděje Daniel Pitín Móda Nejen na vysoké noze Zajímavý projekt TATE MODERN, DOX CENTRUM SOUČASNÉHO UMĚNÍ, VELETRŽNÍ PALÁC osobnost PICASSO EDITORIAL

Více

Mamut, camera obscura zrcadlení. Monika Kořínková

Mamut, camera obscura zrcadlení. Monika Kořínková Mamut, camera obscura zrcadlení Monika Kořínková Bakalářská práce 2012 ABSTRAKT V mé bakalářské práci jsem se především zaměřila na mamuta jako na zvíře. Mou inspirací byla charakteristika a symbolika

Více

strana 4 Jů, Hele, Muf Krajina her Stanislava Holého Johan N. Czermak pozapomenutá postava světové medicíny

strana 4 Jů, Hele, Muf Krajina her Stanislava Holého Johan N. Czermak pozapomenutá postava světové medicíny strana 2 Odmražení ekorubrika o údržbě mrazáku Rady pro nakupování spotřebitelské otázky a odpovědi strana 3 Jak se žije v Grónsku rozhovor s manželi Klempířovými vět Jana Kutálka oživlá keramika v Jílovém

Více

Historie knedlíků v Národním zemědělském muzeu Anna Fárová významná česká historička fotografie

Historie knedlíků v Národním zemědělském muzeu Anna Fárová významná česká historička fotografie Kozy na Kozím plácku přij te na kozí slavnosti Je ekopapír eko? jak vybrat ten správný Vídeň a Praha v rozhovoru s Geraldem Schubertem Praha fotografická mezinárodní soutěž pro každého Historie knedlíků

Více

ZPRAVODAJ PRO PRŮVODCE PRAHOU AKTUALITY Z PRAHY 8/2014

ZPRAVODAJ PRO PRŮVODCE PRAHOU AKTUALITY Z PRAHY 8/2014 ZPRAVODAJ PRO PRŮVODCE PRAHOU AKTUALITY Z PRAHY 8/2014 NOVINKY Z PRAŽSKÉ INFORMAČNÍ SLUŽBY Staroměstská radnice noční prohlídky v srpnu Také v červenci lze navštívit Staroměstskou radnici netradičně v

Více