Viking!!! Umpajé Věková skupina: Počet hráčů: vlčata - skauti - roveři. Doba přípravy: Doba trvání: min minut

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Viking!!! Umpajé Věková skupina: Počet hráčů: vlčata - skauti - roveři. Doba přípravy: Doba trvání: ----- 10min. 0 5-10 minut"

Transkript

1 Umpajé neomezeně neomezeně minut nejlépe venku žádný icebreaker, na zlepšení nálady Všichni se postaví do kroužku, jeden předzpívává a předvádí, ostatní stejnou hlasitostí/rychlostí po něm opakují. Text: Umpajé, umpajé (předvádím pádlování) Etamí la pa je (zvednu ruce a hlavu k nebi) Esuela lokotě (kreslím do vzduchu stromek) Loko loko lebufe (klapu čapím zobákem z rukou) Neuplepi páje(kreslím otazník prstem do vzduchu) Překlad (pro zajímavost, na dotvoření motivace): Pádluju, pádluju; svítí sluníčko; na pobřeží jsou stromky; v řece jsou krokodýli; nepádluju. vlčata - skauti - roveři Viking!!! 4 až moc min na ven/do místnosti nic pro zasmání/postřehová hra také na probourání počátečních bariér ve skupince kde se lidé navzájem moc neznají Všichni zúčastnění si sednou do kroužku na zem. Určí se první viking, ten si dá ruce v pěst se vzpřímeným ukazováčkem a prostředníčkem ke stranám hlavy (rohy na vikingské přilbě) a začne řvát mocným vikingským hlasem AAAAAAARG hráči po jeho pravém a levém boku se ho bojí - křičí strachy a snaží se odplavat pryč - naznačují pádlování na té straně tak, aby plavali od vikinga. Až dojde vikingovy dech předá štafetu - ukáže na někoho dalšího v kruhu a zařve VIKING!. Takto určený hráč se stává vikingem, křičí a dělá si rukama přílbu s rohy a hráči po jeho stranách se opět snaží uplavat. Ten, kdo zapomene pádlovat/křičet, pádluje na špatnou stranu nebo si neudělá rohy, vypadává ze hry a lehne si doprostřed kroužku. Hraje se, dokud fungují hlasivky a všichni se alespoň jednou stanou vikingem ;).

2 Princ, rytíř, kavalír vlčata-skauti-roveři 10 až moc Doba přípravy do 20 minut na ven Typ hry/co rozvíjí pro zasmání /na postřeh Hráči se rozdělí do dvojic. Mladší z dvojice utvoří vnitřní kruh, starší vnější. Hráči v kruzích se chytí za ruce a v kruhu se otáčí (každý kruh jiným směrem). Při povelu se dvojice musí najít a podle povelu udělat určitý úkon: Kavalír jeden z dvojice si klekne na jedno koleno, druhý si mu sedne na nohu. Rytíř jeden vyskočí druhému na záda Princ jeden vezme druhého do náručí. Pro větší přehlednost musí jeden z dvojice po splnění úkonu zvednout ruku. Dvojice, která jako poslední udělá daný úkon, nebo jej úplně splete, vypadává. Vychylovaná vlčata-skauti-roveři do 10 minut kdekoli procvičení / koordinace pohybu, taktické myšlení Všichni hráči utvoří dvojice. Ty by měly být silově a výškově vyrovnané. Dvojice soutěžících se postaví proti sobě, pokrčí paže a spojí dlaně (které směřují celou plochou k druhému soutěžícímu) se svým oponentem. Úkolem každého je za pomoci tlaku nebo tahu dlaní donutit soupeře jakýmkoli způsobem přešlápnout. Dotyky jinou částí těla než dlaněmi jsou zakázány. Hru lze hrát jako turnaj, a nebo ji lze hrát pouze s jednou rukou.

3 Želvičky Vlčata min Do 15min Do místnosti Pohybová/s násilnými prvky Na začátku se určí želvy a lovci. Úkol želviček: - dostat se od jedné zdi místnosti ke druhé a dotknout se vyznačeného místa (dveře, ) - želvy se pohybují po čtyřech, zády dolů - po každém dotknutí cíle se vracejí zpět na začátek a počítají si úspěšné pokusy Úkol lovců: - zabránit želvám jakýmkoliv způsobem (odtáhnout za nohy, odtlačit, ) dotknout se vyznačeného místa Slepá ochranka vlčata-skauti-roveři do 10 minut Téměř kdekoliv šátky na oči Pro zasmání /představivost, vůdčí osobnost Principem hry je určitou skupinkou hráčů ochránit nějaký prostor, do kterého se ostatní hráči nesmějí dostat. Hlídající hráči mají zavázané oči a jeden hráč jim říká, kde se nacházejí ostatní, co se do prostoru snaží dostat. Vylosuje se jeden ze skupiny, a další 3 hráči (rozumný poměr k celkovému počtu hráčů). Hlídači by měli mít omezený prostor pro pohyb a navigátor navigovat ze stejného místa, pro lepší orientaci hlídačů.

4 Temelín vlčata-skauti-roveři 8-20 Doba přípravy do minut Venku, hřiště, kdekoliv Typ hry/co rozvíjí pohybová/šikovnost, výdrž, taktické myšlení Skupina se rozdělí na dvě části demonstranty proti Temelínu, co ohrožují provoz elektrárny, a policejní pořádkovou jednotku. Demonstranti se zaklesnou a chytí okolo brány (jakýkoliv pevný bod) a policie opodál mezitím vymýšlí taktiku, jak je oddělit, pak jdou do akce. Pak se skupiny vymění a ti, co měli lepší čas likvidace demonstrace, vyhrávají. Nesmí se používat údery, a nebo páky na končetiny/škrcení. Policajti a demonstranti vlčata-skauti, skauty-roveři minuty do 10 minut do místnosti, ven (jenom za hezkého počasí) Postřeh, bojovka Všichni hráči se rozdělí do dvou stejných skupin. Jedna skupina budou policajti a druhá demonstranti. Demonstranti zůstanou v místnosti a policajti půjdou vedle. Demonstranti se různě do sebe zapletou a pevně se chytnou, můžou sedět i stát, mají na to 3 minuty, aby se do sebe zapletli. Poté přijdou policajti a snaží se je rozdělit od sebe tak, ať každý demonstrant je sám. Policajti na to mají 4 minuty, aby je od sebe odtrhli. Jakmile policajti opatrně odtrhnout demonstranta, tak demonstrant už se nesmí přidat zpátky do skupiny. Může z povzdálí fandit. Policajti nesmí lechtat, kousat, trhat za oblečení. Jakmile policajti odtrhnou všechny demonstranty, vyhráli policajti. Pokud ale tohle nezvládnou, vyhráli demonstranti.

5 Předej PETku Věková skupina Počet hráčů Skauti-Roveři 5 a více Doba přípravy Doba trvání min Prostředí Materiál Nezávislé na prostředí PET láhev Typ hry/co rozvíjí Pohybová, pro zasmání Skupiny hráčů s doporučeným počtem minimálně 5 osob se postaví do řady tak, aby si koukali na záda tomu před sebou. První v řadě dostane do poloviny naplněnou PET láhev, stiskne ji mezi kolena a po odstartování se otočí a bez pomoci rukou jí předá spoluhráči za sebou a tak to pokračuje a na konec řady a zpět. Pokud spadne některému spoluhráči PETka na zem, tak se vrací na začátek. Popcorn skauti-roveři < do 10 minut na ven pro zasmání/na postřeh Všichni se postaví do kroužku a jeden člověk zůstane uprostřed kruhu. Ten vždy na někoho ukáže a řekne určitý název, který vybraný člověk musí znázornit pohybem těla. Dva sousední hráči mu musí s tímto úkolem pomoci. Jednotlivé pohyby předvedu ještě před začátkem hry. Při nesplnění úkolu hráč vystřídá hráče uprostřed kruhu.

6 Kostka-Rallye vlčata-skauti-roveři Do 10 minut do místnosti kostka pro zasmání / na šikovnost, postřeh Všichni si sednou kolem stolu a několik lidí (asi 1 na každé 4 další hráče) si vezme hrací kostku. Na začátku se zvolí jedno číslo (od jedné do šesti). Pak ve stejném okamžiku začnou majitelé kostek házet (najednou, co nejrychleji), dokud se jim nepodaří zvolené číslo hodit. V tom okamžiku, kdy padne, posunou kostku člověku po pravé ruce, ten se opět snaží hodit dané číslo. Cílem je zabránit tomu, aby se u mě sešly dvě kostky (tj. mně se stále nepodařilo hodit určené číslo a má ke mně přijít další kostka). V tu chvíli se hra zastavuje a provinilci je vymyšlen nějaký drobný úkon, který musí provést (nebo vyslovit) před KAŽDÝM svým hodem kostkou. Např. plácnout dlaní o stůl, říct něco (pár slov), vydat nějaký zvuk (třeba zaštěkat) apod. Pak se zas kostky rovnoměrně rozmístí mezi hráče, určí se nové číslo a hra pokračuje. Když se dvě kostky sejdou u jednoho hráče podruhé, dostává další úkol, který se přidá k tomu stávajícímu, stejně tak potřetí, počtvrté... Oh deer! vlčata-skauti-roveři 15 a více proměnlivá ;-D na ven pro zasmání/pohyb, postřeh Účastníci se rozdělí do dvou skupin. Jedna reprezentuje životní prostředí a druhá vysokou lesní zvěř. Každá část hráčů stojí na protějších koncích hracího prostoru. Všichni začínají hru otočení zády k hrací ploše a k druhému družstvu. Na daný pokyn každý hráč naznačí jeden ze tří symbolů: Voda zakryje si rukama pusu Potrava rukama si překrývá břicho Úkryt naznačí rukama nad hlavou stříšku A v momentě se obě skupiny otočí jelení populace vyráží vstříc druhému družstvu a v jejich zájmu je spárovat se s přestavitelem ŽP s odpovídajícím (shodným) znakem. Pokud je reprezentanta ŽP nalezen odpovídajícím jelenem, stává se z něj také jelen a připojuje se k této populaci. Nenajde-li jelen svoje ŽP do páru, stává se z něj také ŽP a přidává se k této skupině. Po každém kole se hráči vrací do příslušných skupin a hraje se do té doby, než vymizí všichni jeleni nebo představitelé ŽP.

7 Citron Vlčata-skauti-roveři Něco málo na nakrájení citronu Do místnosti citróny Pro zasmání Všichni hráči se postaví do kroužku a zvolí mezi sebou jednoho, který si stoupne doprostřed a zavře oči. Potom si jeden z hráčů v kroužku vloží do úst kousek citronu, a ten uprostřed otevře oči. Všichni hráči v kroužku se snaží tvářit co nejvíce kysele. Hráč uprostřed má tři pokusy na uhodnutí, kdo má v ústech citron. Každé kolo se zvolí někdo jiný na roli hadače. Tasemnice vlčata, skauti, roveři /- 10 minut louka, volné prostranství balón postřeh, mrštnost, pro zasmání Hráči se rozestaví do kruhu. Tři půjdou doprostřed a uvnitř kruhu utvoří takový vláček (tasemnici). Lidé v kruhu si přehazují balón a pak střílejí po nejzadnějším článku tasemnice. Střílet můžou jen pokud mají nabito, tedy pouze když jim někdo míč hodí a oni jej chytí. Pokud trefí míčem poslední článek tasemnice, tak se odpojí a přidává se k útočníkům. Pokud první článek chytí letící míč, ten, který ho hodil jde do kruhu tvořit poslední článek tasemnice.

8 Mince vlčata-skauti-roveři 5-20 Doba přípravy do 10 minut do místnosti 20 nebo 50 Kč Typ hry/co rozvíjí pro zasmání /, šikovnost Všichni hráči se posadí okolo stolu a položí své ruce pod stůl. Jeden hráč se postaví na stůl a pozoruje ostatní hráče, jak si nenápadně pod stolem předávají minci. Po uplynulé době (20-60s.) řekne STOP, všichni hráči položí své ruce na stůl. Hráč na stole poslouchá komu mince,,cinkne o stůl. Ukáže na ruku hráče, u kterého si myslí, že je mince ukrytá, pokud se zmýlí, má ještě dva pokusy. Pokud uhádne, na stůl se postaví hráč, který měl minci, pokud neuhádne, tak se kolo opakuje. vlčata-skauti-roveři Bez přípravy Do místnosti Čokoláda neomezené minut Čokoláda, oblečení Pro zasmání/rychlost,hbitost U nás naprostá klasika a jedna z nejoblíbenějších her, jak u dětí, tak u RS. Na začátku si hráči sednou do kroužku, doprostřed kroužku se umístí čokoláda a různé druhy oblečení (rukavice, čepice, šála, PLUS příbor). Po kolečku se hází kostkou, a komu padne číslo 6, ten na sebe co nejrychleji musí dostat všechny kusy oblečení. Když je oblečený vezme si příbor a začne čokoládu porcovat. Čokoláda se smí jíst pouze po čtverečku a teprve až čtvereček dojí, smí si vzít další. Pokud jinému hráči padne číslo 6, rychle strhává oblečení z hráče, který zrovna jí. Hra končí snědením čokolády.

9 Slepý střelec Vlčata-skauti-roveři min 5 20 minut ven Míčky, šátky Šikovnost, spolupráce Hráči se rozdělí do dvojic. Jeden z nich, slepý střelec, si zaváže oči šátkem. Druhý, naváděč, má za úkol pomoct střelci trefit se do konkrétního prostoru (např. do stromu, do prostoru ohraničeného lanem, záleží, co je kolem). Vítězem se stávají hráči, kteří se trefí do konkrétního prostoru jako první (může být i jiná variace). 2 Molekuly od Bohdana Vlčata, Skauti, Roveři Libovolný sudý minutek :D Hned :D Venku Naše těla :D To nevím :D Ale je to na odreagování od přednášek.. Hraje se to ve dvojicích a účelem hry je mít kolik končetin (nohy a ruce) na zemi kolik se zadá.

10 Vlčata skauti - roveři Kevin 5 a více Podle počtu hráčů kamkoliv Postřeh, ice breaking Všichni se postaví do kroužku a dívají se do středu kruhu na zem. Jak se řekne teď, tak se hráči musí na někoho podívat. Pokud se pohledy střetnou, oba hráči zařvou a vypadávají. To se opakuje, dokud zůstane jen jeden, nebo dva ve hře.

HRAJEME SI S MLÁDEŽÍ ANEB POHYBOVÉ HRY NEJEN PRO DĚTI

HRAJEME SI S MLÁDEŽÍ ANEB POHYBOVÉ HRY NEJEN PRO DĚTI Časopis pro všechny příznivce aktivního způsobu života 19. ročník březen 2015 METODICKÁ PŘÍLOHA 69 HRAJEME SI S MLÁDEŽÍ ANEB POHYBOVÉ HRY NEJEN PRO DĚTI Mgr. Martina Mlýnková, vedoucí Komise žactva a mládeže

Více

SOUBOR AKTIVIT PRO ROZVOJ MOTORICKÝCH DOVEDNOSTÍ U PŘEDŠKOLNÍCH ŽÁKŮ V PŘÍPRAVNÉ TŘÍDĚ

SOUBOR AKTIVIT PRO ROZVOJ MOTORICKÝCH DOVEDNOSTÍ U PŘEDŠKOLNÍCH ŽÁKŮ V PŘÍPRAVNÉ TŘÍDĚ SOUBOR AKTIVIT PRO ROZVOJ MOTORICKÝCH DOVEDNOSTÍ U PŘEDŠKOLNÍCH ŽÁKŮ V PŘÍPRAVNÉ TŘÍDĚ Mgr. Jindřiška Gaďourková, Jana Nováková, Bc. Střední škola a Základní škola Lipník nad Bečvou, Osecká 301 CZ.1.07/1.2.12/04.0019

Více

Verze: ve vývoji Sestavuje: Petr Z. Gotthard, 1998-1999 http://www.informacnik.cz

Verze: ve vývoji Sestavuje: Petr Z. Gotthard, 1998-1999 http://www.informacnik.cz 1. Běhací hry... 2 2. Biologické hry... 13 3. Bojové hry... 14 4. Deskové a stolní hry... 23 5. Házení kamínky... 26 6. Házení míčem... 28 7. Házení šipkami... 35 8. Házení vším možným... 40 9. Herecké

Více

ZÁSOBNÍK HER. 1 Odkaz na stránku se všemi videoukázkami: http://www.youtube.com/user/metodikaher/videos

ZÁSOBNÍK HER. 1 Odkaz na stránku se všemi videoukázkami: http://www.youtube.com/user/metodikaher/videos ZÁSOBNÍK HER vzniklý v rámci řešení projektu FRVŠ Inovativní obohacení předmětu Metodika her a zábavních činností (Mgr. Pavla Vyhnálková, Ph.D., Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci) Zásobník

Více

Obsah. 1.31 Taneční hry... 131 1.32 Umělecké hry... 133 1.33 Úpolové hry... 135 1.34 Vědomostní hry... 140

Obsah. 1.31 Taneční hry... 131 1.32 Umělecké hry... 133 1.33 Úpolové hry... 135 1.34 Vědomostní hry... 140 Velká kniha HER Tento dokument byl sestaven z údajů soustředěných na serveru Informačník do 26. dubna 2001. Kniha se stále rozrůstá, její nejaktuálnější podobu naleznete vždy na http://www.informacnik.cz.

Více

Zásobník her. Hry pro seznámení s vodou. Drobné hry pro seznámení s vodou

Zásobník her. Hry pro seznámení s vodou. Drobné hry pro seznámení s vodou Zásobník her Hry pro seznámení s vodou Drobné hry pro seznámení s vodou " Na rybáře", " Červení a bílí", "Zaháněná", různé honičky jednotlivců nebo vázaných dvojic, trojic bez omezení i s omezením. ( Babu

Více

HRY REALIZOVANÉ A OVĚŘOVANÉ STUDENTY VOŠ JABOK V RÁMCI KURZU PRÁCE SE VZTAHY V DĚTSKÉ SKUPINĚ ZÁŘÍ 2013 - LEDEN 2014

HRY REALIZOVANÉ A OVĚŘOVANÉ STUDENTY VOŠ JABOK V RÁMCI KURZU PRÁCE SE VZTAHY V DĚTSKÉ SKUPINĚ ZÁŘÍ 2013 - LEDEN 2014 HRY REALIZOVANÉ A OVĚŘOVANÉ STUDENTY VOŠ JABOK V RÁMCI KURZU PRÁCE SE VZTAHY V DĚTSKÉ SKUPINĚ ZÁŘÍ 2013 - LEDEN 2014 Tento studijní materiál vznikl v rámci projektu Inovace systému odborných praxí a volitelných

Více

Signály Úkol: nácvik základních poloh, postřeh, paměť SOUBOR HER

Signály Úkol: nácvik základních poloh, postřeh, paměť SOUBOR HER SOUBOR HER Zvaţte pro jakou věkovou skupinu dětí jsou jednotlivé hry určeny. Rozmyslete, zda některé lze hrát ve smíšené skupině dětí. Případně jak by je bylo nutno upravit. Přemýšlejte k jakým oblastem

Více

Jana Miháliková Do Evropy hrou

Jana Miháliková Do Evropy hrou Jana Miháliková Do Evropy hrou 1 2 3 4 Jana Miháliková Do Evropy hrou 5 6 Česká národní agentura Mládež spravuje v České republice největší grantový program Evropské unie Mládež v akci, který je určen

Více

POHYBOVÉ HRY PRO PŘEDŠKOLNÍ DĚTI

POHYBOVÉ HRY PRO PŘEDŠKOLNÍ DĚTI Časopis pro všechny příznivce aktivního způsobu života 18. ročník září 2014 METODICKÁ PŘÍLOHA 67 POHYBOVÉ HRY PRO PŘEDŠKOLNÍ DĚTI Autor: Dagmar Kolandová, cvičitelka odboru SPV SK Hala Lužiny www.caspv.cz

Více

Dramaterapie a dramatická výchova

Dramaterapie a dramatická výchova Dramaterapie a dramatická výchova s dětmi ze sociálně vyloučených lokalit Základní škola, Kladno, Pařížská 2249 Zpracovala: PhDr. Marina Raidlová Stejně jako celý projekt i samotná tvorba této publikace

Více

22. píseň TRAVIČKA ZELENÁ. 1. lekce. Projekt: Do školy včas Registrační číslo: CZ.1.07/1.2.00/08.0106

22. píseň TRAVIČKA ZELENÁ. 1. lekce. Projekt: Do školy včas Registrační číslo: CZ.1.07/1.2.00/08.0106 22 píseň TRAVIČKA ZELENÁ 1 lekce Úvod Hra: Na korálky Děti (korálky) se rozptýlí a posadí se na koberec Učitelka chodí, přeříkává říkanku: Korálky se roztrhaly, po zemi se rozsypaly Kde je najdu, kde je

Více

Základní informace o tréninku mládeže rozvoj pohybových schopností a dovedností

Základní informace o tréninku mládeže rozvoj pohybových schopností a dovedností Základní informace o tréninku mládeže rozvoj pohybových schopností a dovedností Obsahem tréninku mládeže by měl být především všestranný systematický pohybový rozvoj. Pohybové schopnosti se dělí na rychlostní,

Více

Hry do školní družiny. Erik Sigmund, Dagmar Sigmundová, Romana Šnoblová

Hry do školní družiny. Erik Sigmund, Dagmar Sigmundová, Romana Šnoblová Hry do školní družiny Erik Sigmund, Dagmar Sigmundová, Romana Šnoblová Oponent: Peter David Publikace vznikla v rámci řešení projektu Stimulace profesního potenciálu výchovných pracovníků v Olomouckém

Více

PRAVIDLA HER MULTIFUNKČNÍ STŮL

PRAVIDLA HER MULTIFUNKČNÍ STŮL PRAVIDLA HER MULTIFUNKČNÍ STŮL Seznam her: stolní fotbálek vč. 2x míček kulečník vč. 2 x tágo, sada koulí, křídy, trojúhelník stolní tenis vč. 2 x pálka na stolní tenis, síťka, 2x míček stolní hokej vč.

Více

DRAMATERAPIE VYMEZENÍ POJMU

DRAMATERAPIE VYMEZENÍ POJMU DRAMATERAPIE VYMEZENÍ POJMU 1 HRY PRO ROZVOJ OSOBNOSTI ŽÁKA Díky těmto hrám se dají řešit konflikty mezi žáky, nebo na ně poukázat. Také jsou dobré k rozšiřování slovní zásoby, učení jak lépe komunikovat,

Více

BALÍK SKVĚLÝCH HER 100 dětských her plných legrace!

BALÍK SKVĚLÝCH HER 100 dětských her plných legrace! BALÍK SKVĚLÝCH HER 100 dětských her plných legrace! Tým autorů: Bill Johnson, Mark McIntyre, Diane Vivian CharismaLife Publishers, Florida Překlad: Marie Sauerová Křesťanské společenství Juda na Mělníce

Více

Šachy... 3 Náčelník a bojovníci... 3 K.O. šachy... 4 Double šachy... 4 Poziční šachy... 4 Žravé šachy... 4

Šachy... 3 Náčelník a bojovníci... 3 K.O. šachy... 4 Double šachy... 4 Poziční šachy... 4 Žravé šachy... 4 Obsah Šachy... 3 Náčelník a bojovníci... 3 K.O. šachy... 4 Double šachy... 4 Poziční šachy... 4 Žravé šachy... 4 Dáma... 5 Polská dáma... 5 Staroněmecká dáma... 5 Turecká dáma... 6 Rohová dáma... 6 Žravá

Více

Zahradní a venkovní hry a aktivity (šachy, kuželky, člověče nezlob se, hookbruč, domino )

Zahradní a venkovní hry a aktivity (šachy, kuželky, člověče nezlob se, hookbruč, domino ) KUŽELKY (BOWLING) Kuželky rozestavíme na vymezené území (dráha, hrací plocha apod). Hrát může libovolný počet hráčů či družstev. Cílem hry je na jeden hod porazit co nejvíce kuželek. Můžete si vybrat ze

Více

OBSAH. Úvodem...4 Metody práce s mládeží...5 Stručná charakteristika nejznámějších metod... 7

OBSAH. Úvodem...4 Metody práce s mládeží...5 Stručná charakteristika nejznámějších metod... 7 Do Evropy hrou II OBSAH Úvodem...4 Metody práce s mládeží...5 Stručná charakteristika nejznámějších metod... 7 Seznamte se první kolo... 11 Příběhy našich věcí... 11 Hledám Petra... 12 Interpol vyšetřuje...

Více

Aktivizace nejen pro seniory

Aktivizace nejen pro seniory Učební text pro Dívčí katolické střední školy Aktivizace nejen pro seniory Blanka Kubátová - 1 - Platnéřská 4, Praha 1 Dívčí katolická střední škola, 2012 Blanka Kubátová, 2012 Vytiskla Tiskárna F&F, Praha

Více

Z velké části osvědčené hry pro děti a mládež

Z velké části osvědčené hry pro děti a mládež Z velké části osvědčené hry pro děti a mládež Na začátku několik vysvětlivek: děti = mladší školní věk, asi do 6. třídy, mládež = 7. 9. třída, starší mládež = 15 let a více Hry, které jsou napsané jako

Více

Hry a akce dlouhodobé 1. Řezbář. 2. Hra připravená dětmi. 3. Pálení strachu. Hry a akce jednorázové. Obsah

Hry a akce dlouhodobé 1. Řezbář. 2. Hra připravená dětmi. 3. Pálení strachu. Hry a akce jednorázové. Obsah Obsah Hry a akce dlouhodobé...1 1. Řezbář...1 2. Hra připravená dětmi... 1 3. Pálení strachu...1 Hry a akce jednorázové... 1 1. Pravěk úvod, představení (V)... 2 2. Pravěk hledání členů rodiny (V)...2

Více

Jsme rozdílní učíme se a hrajeme si společně

Jsme rozdílní učíme se a hrajeme si společně Jsme rozdílní učíme se a hrajeme si společně Publikace pro žáky základních škol Somatopedická společnost, o.s. Praha 2012 TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM

Více

MAXÍK. Metodika vytvořená v rámci projektu Učíme se být odpovědní

MAXÍK. Metodika vytvořená v rámci projektu Učíme se být odpovědní MAXÍK Metodika vytvořená v rámci projektu Učíme se být odpovědní Obsah Obsah...1 Informace o projektu...2 Úvod...4 Popis jednotlivých lekcí...6 1. Barvy...6 2. Geometrické tvary...7 3. Propojení barev

Více

HRACÍ STŮL NÁVOD K POUŽITÍ

HRACÍ STŮL NÁVOD K POUŽITÍ HRACÍ STŮL NÁVOD K POUŽITÍ Děkujeme Vám za zakoupení tohoto výrobku. Prosím přečtěte si pečlivě tento návod k použití. Návod uschovejte i pro pozdější nahlédnutí. Pokud výrobek předáváte dalšímu uživateli,

Více

3. TŘÍDA. Černá Daniela, Nováčková Irena 1995/1996 PASPORTIZACE TŘÍDY

3. TŘÍDA. Černá Daniela, Nováčková Irena 1995/1996 PASPORTIZACE TŘÍDY 3. TŘÍDA Černá Daniela, Nováčková Irena 1995/1996 PASPORTIZACE TŘÍDY Pozorování jsme uskutečnily ve třetí třídě ZŠ v Praze. Ve třídě bylo 25 žáků - 11 chlapců a 14 dívek. Tato třída se nám jevila jako

Více

4. TŘÍDA. Kasalová Helena, Pýchová Jitka 1998/1999 PASPORTIZACE TŘÍDY

4. TŘÍDA. Kasalová Helena, Pýchová Jitka 1998/1999 PASPORTIZACE TŘÍDY 4. TŘÍDA Kasalová Helena, Pýchová Jitka 1998/1999 PASPORTIZACE TŘÍDY Navštívily jsme 4. třídu na jedné ZŠ v Praze. Ve třídě bylo 21 žáků (12 dívek, 9 chlapců). Škola je jazyková, děti se sjíždějí z celé

Více

371 118 Pohybová hra mé tělo

371 118 Pohybová hra mé tělo 371 118 Pohybová hra mé tělo Pomocí tohoto materiálu je možné provádět různé aktivity pro procvičování pohybu, které směřují k poznání a ovládání vlastního těla. Zvláštnost této hry spočívá v rozmanitosti

Více

Elixír pro zemi Zlozemi. Jiří Zaplatílek a kolektiv

Elixír pro zemi Zlozemi. Jiří Zaplatílek a kolektiv ETAPOVÉ HRY Elixír pro zemi Zlozemi Jiří Zaplatílek a kolektiv Elixír pro zemi Zlozemi Etapová hra metodický materiál Pionýr je objevitel nových cest, směrů a hlasatel pokrokových myšlenek; značí ideu

Více